Z tej samej gliny jesteśmy ulepieni- opowieść o rajdzie w Nowym Sączu

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Z tej samej gliny jesteśmy ulepieni- opowieść o rajdzie w Nowym Sączu"

Transkrypt

1 Z tej samej gliny jesteśmy ulepieni- opowieść o rajdzie w Nowym Sączu Najwyższa nadchodzi pora, aby po mało leniwym weekendzie września 2012 r. i leniwym dotoczeniu się do domostwa tuż po tegoż weekendu zakończeniu, napisać kilka słów o rzeczonym rajdzie, czytaj: klawiaturowo zapiać peany na cześć kolejnej wspaniałej, off- roadowej przygody.

2 Część I: Witajcie w krainie wiecznej przyjemności. Na piątkową objazdówkę jak zwykle nie zdążamy- co tam, zawsze tak jest a przynajmniej dzięki temu będzie ciekawiej nazajutrz, podczas zmagań. Od mojego pueblo do Nowego Sącza klepie się około dwustu kilometrów. Jak to wygląda: brudny jak fuck (po trialu w Ostrawie) seryjniaczek Samurai na lawecie doczepionej do dyskoteki kiwa się rytmicznie w takt kolein i dziur na drogach Polski południowo- wschodniej. Cała drogę, mam wrażenie, że ktoś nas śledzi! Oglądam się za siebie a tam na mnie spoczywają okrągłe oczęta Samuraia, który nie spuszcza ze mnie wzroku- w końcu jedziemy w nieznane a ja mu dawno temu obiecałam, że zawsze będziemy trzymać się razem... Nasza ekspedycja dzieli się na dwa podzespoły: męski: Olafa i Piotra oraz żeński: mnie samą i Agnisię (moją stałą, heroiczną pilotkę). Celem wyprawy jest- poza wzięciem udziału w histo(e)rycznej walce o podium- również pragnienie ponownej integracji, spotkania miłych, starych znajomych i... (czytaj poniższą przypowieść): Krótka przypowieść o wartościach dodanych eskapady: będąc w trasie tuż za Krakowem, rozpytujemy o sytuację na trasie przez CB Radio. Tam, co i rusz, jakiś nawiedzony użytkownik drogi szepcze niezdrowo podekscytowanym głosem do swojego nadajnika: "pysia, pysia, pysia"... myślę sobie: o co kaman? A tu Piotr instruuje, że to normalka, taki ograny tekst, który w całej Polsce krąży na falach eteru. I znów się czegoś nauczyłam- kolejny plus wyjazdu;) Kiedy docieramy na miejsce, czekają tam już znane nam i lubiane stalowe potwory, blaszane zwyrodnialce i inne metalowe monstra, ale ich właściciele- off- roadowi zadymiarze w większości śpią słodko w pastelowej barwy pokoikach PTTK- u. Nie mamy zatem większych szans na przywitania- na to wykroimy czas jutro.

3 Bardzo eklektycznie odbieram cały ten ośrodek, który nas gości, ponieważ, podczas gdy na parkingu śpi kupa potwornego w swym obliczu żelastwa, to z okien ośrodka "wyglądają" ażurowe firaneczki, pod nimi zapraszająco drzemią schludne i czyściutkie ławeczki, zadbane kwietniki i drzewka. Do tego wszystkiego, gdzieś po kątach plączą się plany, oczekiwania, strategie... ale, ale! Do czego zmierzam? Ano do tego, że jednak ktoś nie śpi... Wygórowane Ambicje albo inaczej/lepiej: Przerost Formy nad Treścią nie może chyba spać. Może się musi dowartościować? Egzemplarz taki przykładowy, który pojawia się znienacka, po samym "dzień dobry wieczór" sprawdza i przepytuje moją skromną osobę z tego gdzie dokładnie jeździłam, gdzie jeszcze dokładniej zaryłam, kiedy to było, a po co i dlaczego, jak wiele razy, jakie mam doświadczenie, jaką wiedzę, jakie koła, jaką wyciągarkę i jak słabe pojęcie o jeździe w terenie... Ostatecznie Wyrocznia formułuje werbalnie jak mało mam szans na przeżycie soboty. Nie ma co, moje buddyjskie współczucie właśnie dostało udaru. Część II: Do czego służy pilot? Sobotni poranek zaczynam najwcześniej z mojej podwójnej ekipy, gdyż lubię wszystko poogarniać i przygotować. Baza kipi energią: rajdowcy w ramach porannej gimnastyki pielgrzymują do namiotu z zapisami, potem taszczą stosy naklejek, ksiąg, dokumentów i ulotek i jeszcze zginają się w najbardziej niespodziewanych miejscach swojego ciała o/wy/naklejając rzeczone reklamy na swoją maszynerię. Z uwagi na nieprzewidziany brak konkretnych numerów startowych dla wszystkich, mamy jeszcze spontaniczne zajęcia plastyczne- należy ująć nożyce i samodzielnie powycinać sobie stosowne cyferki. Odjazd na rynek, na miejsce oficjalnego startu. Porywam Olafowi jego pilota- Piotra i mkniemy za jakimś quadziarzem do centrum (bo nie znamy Nowego Sącza). Agnisia ma jechać z Olafem Landkiem, tuż za nami. Po kilku minutach jazdy, gdy drugiej części naszej podwójnej załogi nie widać za naszymi plecami a my spóźnieni wpadamy na rynek, dzwoni telefon, z którego dowiadujemy się, że Olaf zostawił kluczyki Landka w Samuraiu i kwitnie na parkingu PTTKu z moją pilotką... No to powrót, po omacku, jak dzieci we mgle, ale w końcu docieramy do nieboraków. Feta na rynku oglądana z perspektywy zawodnika to widok trochę dekoncentrujący: kibice, dzieciaki z rozdziawionymi buźkami, przypadkowi przechodnie, którzy oceniają i komentują. Tu trzeba myśleć o kołach, ciśnieniu powietrza, blokadach, rozeznać wśród innych stanowisko wobec użycia reduktora, zapytać o trasę, więc kiedy moja święta trójca stoi wiotko przy Landku i rozkoszuje się monstrualnym kacem, ja oblatuję rynek w poszukiwaniu informacji, natchnienia, wiary i siły. Jedna rundka i wszystko jest. Ruszamy!

4 Muszę to napisać po raz drugi: świetne trasy: długie, malownicze, łatwotrudne, chwilami bardzo wolne (część korzenna drugiej trasy), momentami bardzo szybkie (długie proste, również na dłuższej trasiewyciskamy z Samuraia na czwartym biegu rekordowe sto osiem na godzinę- becasue of brak piątki po Ostrawie...), bajecznie widokowe, bo poprowadzone wzdłuż Dunajca. Czego tu nie ma: kamienie, głazy, drzewa, krzaki, pnie, gałęzie, chaszcze, zarośla i wiele, wiele innych atrakcji do pokonania. Bardzo fajną część trasy stanowią bardzo długie proste położone tuż przy jakiejś "cywilnej" szosie. W pewnym momencie można się ścigać dodatkowo z autkami, które po niej śmigają. Kierowcy tych aut a zwłaszcza mali pasażerowie zaśmiewają się przez szyby i machają a my dzięki tej spontanicznie wykreowanej, dodatkowej konkurencji jeszcze bardziej żyłujemy Samuraia. Miejscami mamy też fajne błotko, drobne kałużki i mini- akweny, jest to słowem raj na ziemi!

5 Przejeżdżając po tej trasie można zgubić niemal wszystko; trafia się min. rura wydechowa, urwane koło i jakieś plastikowe elementy podwozia. Jedna seria liczy dwie trasy: trzynasto- i dwudziestodwu- kilometrową. Zaskakujące jest to, że ta dłuższa wypada znacznie szybciej i znacznie mniej męczy, ale może to ja źle oceniam coś, o czym pojęcia większego nie mam- według opinii z piątkowego wieczora. Na każdej z serii pojmuję więcej, to jest na bieżąco analizuję czynniki niei sprzyjające. W ten oto sposób, po pierwszej serii, swoją pilotkę zmuszam do nieustannego wyszukiwania energetycznej muzyki w radiu (zapomniałam pendrive'a z Rolling Stonesami) a w trzecim rzucie otwarcie i zdecydowanie żądam, aby do tego śpiewała podczas jazdy. Agnisia zdziera gardło w imię naszej przyjaźni i oddania sprawie a ja piłuję naszym autkiem pniaki na trasie. Z każdą serią mamy lepsze czasy. Ogólnie może nie są one wybitnie szałowe, ale trzeba się cieszyć z tego, co się ma, a że się nie ma przykładowej już piątki w skrzyni biegów to radość jest tym większa; miesza się ona bowiem z dumą. Duma z kolei wiąże się ściśle z faktem, że wszystkie trzy serie przejeżdżamy w pełni sprawnie, bez żadnych (ujawnionych= świadomych) awarii- po doświadczeniach w Bukownie, oficjalnie nazywam ten stan rzeczy Cudem nad Dunajcem.

6 Czasem po drodze, w trakcie wyścigu mijamy przycupnięte na boku (w przenośni i dosłownie) furacze; straty są i opierają się głównie na problemach z amorami, ale padają też chłodnice, "puszczają się" również niesforne koła ;) Na pochwałę zasługuje w tej sytuacji nowatorski- jeśli dobrze pamiętam (bo w Bukownie tego nie było) pomysł z zielonymi i czerwonymi kartkami, które wsadzone np. za tylną wycieraczkę mają informować innych zawodników o powodzie postoju danej ekipy na trasie. Brawa za inwencję!

7 Nam (jak się dopiero w nocy okazuje) wyciągarka rani delikatnie chłodniczkę, ale dzięki niezastąpionemu Tomkowi Mazurkiewiczowi z ekipy z Puław, niedzielnym rankiem Samurai jest połatany i gotowy do dalszej walki. Jeśli chodzi o obsuwy czasowe to oceniam, że są znacznie mniejsze aniżeli w poprzedniej serii w Bukownie. Dodam jednak, że w ramach tych obsuw człowiek ponownie zapoznaje się z zawodnikami, odświeża stare wspomnienia, a ja dodatkowo przedstawiam debiutującą w serii moją pilotkę. Bardzo przyjemnym uczuciem jest być na rajdzie Serii 4x4 po raz nie- pierwszy, bo teraz w Nowym Sączu spotyka się już znajome twarze, wymienia informacje o tym, co działo się od czasu Serii w Bukownie, niektórych zadziwia się nowym designem: Część III: Trwaj chwilo, trwaj- jesteś taka piękna. Po objechaniu drugiej serii triumfalnie wracamy z Agnisią do bazy, kiedy w radiu leci kawałek z tekstem jak w powyższym tytule. Od tej pory ta piosenka będzie hymnem naszej załogi;) Cząstkowe wyniki są optymistyczne, śmiało napiszę, że pozytywnie zaskakujące. Jedyna, wspomniana awaria z chłodnicą, którą zalecza Tomek niedzielnym rankiem jest tzw. pikusiem w porównaniu z "dokonaniami" niektórych załóg. Trzecia seria jest wspaniała: przepiękne słońce na niebieskim niebie, autka jako- tako ponaprawiane, poskładane byleby tylko skończyć cały rajd, przetarte trasy i ścieżki, znacznie głębsze miejscami koleiny, drogi oblepione wspomnieniami dnia poprzedniego.

8 Znów poprawiamy czasy, ale dzisiaj po piętach depcze nam jakiś monstrualny Patrol (dzisiaj kolejność startu zależy od wyników dnia poprzedniego) i sympatyczni sędziowie zgadzają się chłopaków z Patrolka puszczać nieco później. Zasadniczo mamy doświadczenie z dnia poprzedniego, kiedy też ktoś nas wyprzedzał w trakcie jazdy na wąskiej trasie. Nam jednak zdarzyło się dogonić i objechać inną załogę i wówczas to darłyśmy się z radości i z dumy jak oszalałe. Po wszystkim okazało się jednak, że chłopaki musieli stanąć w trakcie, bo coś im padło i po prostu nam ustąpili z musu a nie z racji naszych umiejętności ;/ W takich chwilach myślę sobie: los się musi odmienić... Niedziela jest za krótka! Powinny być co najmniej dwie serie też, jak w sobotę a potem jeszcze runda honorowa na pożegnanie. Nie wiem jak to jest ze mną, ale ja bym tak mogła jeździć i jeździć w kółko... Jedyne, co mnie w życiu męczy to rozmowy o wychowywaniu dzieci, off- road- NEVER. Ciekawostka: Agnisia po zakończeniu trzeciej serii i dłuższym namyśle, bardzo logicznie mi podpowiada, że skoro na jednym kółku miałyśmy na początku czas np. 20 minut a co próba polepszamy czas o minutę, to jeszcze dwadzieścia razy objedziemy to kółko i finiszujemy z zerowym czasem! I jak tu zjechać z trasy skoro pomysł kusi...;) Część IV: Off-roadziarzy na Serii było wielu i wszystkim z osobna składam w imieniu własnym i Agnisi gratulacje za udział, przeżycie i dotarcie na metę Serii. Przednia zabawa, doskonała organizacja, przesympatyczni ludzie (Miszczowie po serii w Bukownie gdzieś się rozmyli...poza tym piątkowym przypadkiem), piękne nagrody i świetna atmosfera.

9 Nie mogę doczekać się kolejnej edycji i na tę okoliczność rozważam nawet montaż wyciągarki trawersowej... To, co muszę też docenić to damskie koszulki firmowe dla dwóch niemęskich zawodniczek rajdu- bardzo miły gest, czujemy się zauważone, docenione, wręcz rozpieszczone ;) Zastanawia mnie od początku dlaczego inne kobiałki nie startują w serii. O co chodzi? Z tego miejsca chciałabym zaprosić nam podobne niewiasty do spróbowania swoich sił w Serii4x4- impreza zawsze przebiega wesoło, w super atmosferze a można się wiele dowiedzieć o off- roadzie, własnym samochodzie a nawet o sobie- do czego zdolne jest nasze autko a my w nim... A teraz quasi- wazelinowe podziękowania: Tradycyjnie, bardzo dziękuję organizatorom za wzorowe przygotowanie imprezy, sędziom za uśmiech, życzliwość i skrupulatność, kibicom za otuchę (w tym pewnemu starszemu panu za długopis pożyczony na wieczność) i sportowy doping, innym zawodnikom za niesłychanie sympatyczną i koleżeńską postawę oraz władzom miasta, które użyczyły pięknych terenów pod tą wspaniałą przygodę. Jeśli kogoś pominęłam to proszę o wyrozumiałość: podziękowania kieruję do ogółu a szczególne gratulacje składam dla najszybszych załóg całej Serii 4x4. Do ponownego, szybkiego zobaczenia!

1-2 Dłonie i Słowo. Magazyn Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. Maraton w Nowym Jorku. s. 4. Wyprawa na rowerach. s. 11. Biblioteka dla wszystkich

1-2 Dłonie i Słowo. Magazyn Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. Maraton w Nowym Jorku. s. 4. Wyprawa na rowerach. s. 11. Biblioteka dla wszystkich 2013 rok 1-2 Dłonie i Słowo Magazyn Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym Maraton w Nowym Jorku s. 4 Wyprawa na rowerach s. 11 Biblioteka dla wszystkich s. 63 od redakcji Drodzy Czytelnicy, za nami gorące

Bardziej szczegółowo

Dziś Zgorzelec, jutro Lesoto. Tomasz Lewicki

Dziś Zgorzelec, jutro Lesoto. Tomasz Lewicki Dziś Zgorzelec, jutro Lesoto czyli jak na krótka chwilę (znowu) znalazłem się w cieniu Księżyca Tomasz Lewicki Copyright c 2002, 2003 by Tomasz Lewicki Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment tej książki

Bardziej szczegółowo

MILCZENIE JEST ZŁOTEM PRAWDA O HANDLU LUDŹMI

MILCZENIE JEST ZŁOTEM PRAWDA O HANDLU LUDŹMI Daniela Sikora MILCZENIE JEST ZŁOTEM PRAWDA O HANDLU LUDŹMI Zawsze wiedziałam, że prędzej czy później, podobna historia musi mi się przydarzyć Jacek przekonał mnie, żebym zabrała się razem z nim planował

Bardziej szczegółowo

Ela Lenartowska. Między niebem a ziemią

Ela Lenartowska. Między niebem a ziemią Ela Lenartowska Między niebem a ziemią Ela Lenartowska Między niebem a ziemią Przychodzko 2011 Spis treści Kaszmir 13 Zanskar 41 Ladakh 79 Lahoul 133 Spiti 149 Kinnaur 205 Już jesień. Spoglądam na żółknące

Bardziej szczegółowo

W tym numerze. Nr 2(10)/2011 Luty. Nowy rok...2 Nagrody, wyróżnienia i statystyki...2 Wizzytacja

W tym numerze. Nr 2(10)/2011 Luty. Nowy rok...2 Nagrody, wyróżnienia i statystyki...2 Wizzytacja Nr 2(10)/2011 Luty W tym numerze Nowy rok...2 Nagrody, wyróżnienia i statystyki...2 Wizzytacja...3 Dwóch nieodpowiedzialnych nieletnich podróżuje po Europie...7 Pożegnaniez SP-TLO... 11 Nowości w portalu

Bardziej szczegółowo

Rozkład jazdy profesorów II MAGAZYN STUDENCKI WSB SPORT IMPREZA KONKURS. Nr 4 (33), maj sierpień 2005 ISSN 1642-8161. Gdzie wyjść w Poznaniu str.

Rozkład jazdy profesorów II MAGAZYN STUDENCKI WSB SPORT IMPREZA KONKURS. Nr 4 (33), maj sierpień 2005 ISSN 1642-8161. Gdzie wyjść w Poznaniu str. MAGAZYN STUDENCKI WSB Nr 4 (33), maj sierpień 2005 ISSN 1642-8161 Rozkład jazdy profesorów II SPORT Kto został najpopularniejszym sportowcem WSB str.22 IMPREZA Gdzie wyjść w Poznaniu str.19 KONKURS Do

Bardziej szczegółowo

MERCEDES C63 AMG. Dziki, drapieżny, trudny do poskromienia, ale fascynujący przy każdym kontakcie

MERCEDES C63 AMG. Dziki, drapieżny, trudny do poskromienia, ale fascynujący przy każdym kontakcie »» www.jazdamiejska.pl AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI WYWIADY magazyn Polacy to zdolni kierowcy rozmowa z Krzysztofem Hołowczycem, byłym rajdowym mistrzem Polski oraz Europy, obecnie zawodnikem ORLEN Teamu

Bardziej szczegółowo

Pismo dedykowane ukochanemu Bhagawanowi Œri Sathya Sai Babie. Kochaj wszystkich, wszystkim s³u. Stowarzyszenie Sathya Sai w Polsce

Pismo dedykowane ukochanemu Bhagawanowi Œri Sathya Sai Babie. Kochaj wszystkich, wszystkim s³u. Stowarzyszenie Sathya Sai w Polsce Pismo dedykowane ukochanemu Bhagawanowi Œri Sathya Sai Babie Kochaj wszystkich, wszystkim s³u Stowarzyszenie Sathya Sai w Polsce SAI RAM ukazuje się cztery razy w roku jako kwartalnik. Zamknięcie numeru

Bardziej szczegółowo

DZIENNIK POKŁADOWY AKTR CYKLISTA Rok 2002

DZIENNIK POKŁADOWY AKTR CYKLISTA Rok 2002 Seria z pedałem.. ROCZNIK DZIENNIK POKŁADOWY AKTR CYKLISTA Rok 2002 TOM III Skryba: EWA NOWACZYK. SPIS TREŚCI ROCZNIKA 2002 CZWARTEK, 3 STYCZNIA... 9 POD KOZIOŁKAMI NA STARYM RYNKU, GODZ. 20.00... 9 WTOREK,

Bardziej szczegółowo

czasemwarto.pl czasemwarto.pl czasem warto w drodze 1

czasemwarto.pl czasemwarto.pl czasem warto w drodze 1 czasemwarto.pl czasemwarto.pl czasem warto w drodze 1 CZASEM WARTO W DRODZE /opowieść w produkcji/ Bo widzisz... w życiu to jest tak, że znajdujemy w nim wiele, wiele drzwi... i część z tych drzwi jest

Bardziej szczegółowo

Dwumiesięcznik Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Numer 17/2010 Wrzesień/Październik 2010

Dwumiesięcznik Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Numer 17/2010 Wrzesień/Październik 2010 Dwumiesięcznik Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 Numer 17/2010 Wrzesień/Październik 2010 SZTANDAR WPROWADZIĆ WYWIAD Z PROF. BARBARĄ FORTUNĄ! PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA, CZYLI TOK MYŚLENIA MIESZKAŃCÓW

Bardziej szczegółowo

Polanka. kalambury i na koniec hit!, czyli góry i miasta z lotu ptaka (zdecydowanie powinno. nie odnotowano żadnych zamieszek.

Polanka. kalambury i na koniec hit!, czyli góry i miasta z lotu ptaka (zdecydowanie powinno. nie odnotowano żadnych zamieszek. Koło żyje i ma się całkiem dobrze Słowem wstępu Od początku roku w naszym Kole trochę się działo. W styczniu tradycyjna już Fasolka w Zaolziance i Kolęda Kołowa a w lutym powrócił Przewodnicki Bal Karnawałowy.

Bardziej szczegółowo

ÂWIATOWY LIDER W ZARZÑDZANIU FLOTÑ SAMOCHODOWÑ

ÂWIATOWY LIDER W ZARZÑDZANIU FLOTÑ SAMOCHODOWÑ 5 lat wspólnej pasji Mija 5 lat od rozpocz cia działalnoêci przez LeasePlan w Polsce. W tym czasie staraliêmy si zaspokoiç potrzeby naszych Klientów w zmieniajàcych si warunkach rynkowych. ChcielibyÊmy

Bardziej szczegółowo

WNOP odcinek 013. Tanie zwiedzanie świata z Krzysztofem Szymańskim - część 2

WNOP odcinek 013. Tanie zwiedzanie świata z Krzysztofem Szymańskim - część 2 WNOP odcinek 013 Tanie zwiedzanie świata z Krzysztofem Szymańskim - część 2 Opis odcinka: /013 To jest podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - odcinek trzynasty. Cześć, dzień dobry. Witam Cię w trzynastym

Bardziej szczegółowo

20-lecie Fundacji Szansa dla Niewidomych

20-lecie Fundacji Szansa dla Niewidomych WIADOMOŚCI TYFLOREHABILITACYJNE WARTO WIEDZIEĆ OPINIE KONTROWERSJE Kwartalnik nr 6 wrzesień 2012 ISNN 2083-2788 CZAS NA PRAWDZIWE UBRAJLOWIENIE I UDŹWIĘKOWIENIE ŚWIATA ALTIX TO ZROBI W POLSCE I U NASZYCH

Bardziej szczegółowo

SEDNO. Zejść do 0,4 sekundy! rozmowa z szóstym kierowcą RSMP 2014 TOMASZEM. SEDNO z IZBĄ GOSPODARCZĄ ZIEMI MYŚLENICKIEJ. foto: marcin kaliszka

SEDNO. Zejść do 0,4 sekundy! rozmowa z szóstym kierowcą RSMP 2014 TOMASZEM. SEDNO z IZBĄ GOSPODARCZĄ ZIEMI MYŚLENICKIEJ. foto: marcin kaliszka Myślenicki Miesięcznik Powiatowy Myślenice grudzień 2014 numer 12 (85) ISSN 1899-1831 sedno.myslenice.org.pl SEDNO z IZBĄ GOSPODARCZĄ ZIEMI MYŚLENICKIEJ str. 7,16 foto: marcin kaliszka Zejść do 0,4 sekundy!

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE. z miesięcznej praktyki w Granadzie Hiszpania (11.05.2014 07.06.2014)

SPRAWOZDANIE. z miesięcznej praktyki w Granadzie Hiszpania (11.05.2014 07.06.2014) SPRAWOZDANIE z miesięcznej praktyki w Granadzie Hiszpania (11.05.2014 07.06.2014) DOŚWIADCZENIE ZDOBYTE NA EUROPEJSKIM RYNKU PRACY POPRZEZ STAŻ ZAGRANICZNY BEZCENNE Projekt został zrealizowany przy wsparciu

Bardziej szczegółowo

Błędy i przyzwyczajenia które kradną czas - Hubert Oleszczuk. CzasRozwoju.pl

Błędy i przyzwyczajenia które kradną czas - Hubert Oleszczuk. CzasRozwoju.pl 1 Spis treści: 1. Wstęp 2. Rzeczy które powinniśmy umieć 3. Odkładanie rzeczy na później 4. Brak planu dnia 5. Brak pomocników 6. Multitasking 7. Robienie rzeczy w nieodpowiedniej kolejności 8. Zdrowie

Bardziej szczegółowo

Tamara Zwierzyńska-Matzke Sven Matzke. Czasami wołam w niebo

Tamara Zwierzyńska-Matzke Sven Matzke. Czasami wołam w niebo Tamara Zwierzyńska-Matzke Sven Matzke Czasami wołam w niebo Wstęp Tamarę Zwierzyńską spotkałem w październiku 1992 roku w Lilie, gdzie studiowaliśmy oboje przez dwa semestry. Mieszkaliśmy w tym samym akademiku.

Bardziej szczegółowo

To dla Was chcę się zmieniać na lepsze :)

To dla Was chcę się zmieniać na lepsze :) dla mojej ukochanej Gabi, wspaniałego Szymona i przecudownej Idalii z podziękowaniami za Waszą wiarę w moje możliwości, a także cierpliwość, wyrozumiałość i miłość, którymi mnie nieustannie obdarzacie.

Bardziej szczegółowo

STAWIAM NA ROZWÓJ. w finansach. raport 2014. Czego oczekują młodzi finansiści? 4str. Co jest ważne w pracy? 16str. Skąd czerpać inspiracje? 26str.

STAWIAM NA ROZWÓJ. w finansach. raport 2014. Czego oczekują młodzi finansiści? 4str. Co jest ważne w pracy? 16str. Skąd czerpać inspiracje? 26str. STAWIAM wydawca NA ROZWÓJ w finansach raport 2014 4str. Czego oczekują młodzi finansiści? 16str. Co jest ważne w pracy? 26str. Skąd czerpać inspiracje? 35str. O czym marzą młodzi finansiści? Wstęp Życie

Bardziej szczegółowo

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae WNOP odcinek 042-20 stycznia 2015 r. Dlaczego warto kwestionować status quo, czyli moja kręta droga do bloga wartego miliony część 1 Opis odcinka:

Bardziej szczegółowo

Półserio. Centrum sportowe otwarte. Drudzy na pudle. Uczymy się dla siebie. Gościu, siądź pod mym parasolem! maj, czerwiec 2013 Nr 5/61 2012/2013

Półserio. Centrum sportowe otwarte. Drudzy na pudle. Uczymy się dla siebie. Gościu, siądź pod mym parasolem! maj, czerwiec 2013 Nr 5/61 2012/2013 Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej Półserio maj, czerwiec 2013 Nr 5/61 2012/2013 Drudzy na pudle Centrum sportowe otwarte Gościu, siądź pod mym parasolem! Uczymy się dla siebie 2 PÓŁSERIO

Bardziej szczegółowo

str. 5 Warszawskie Hospicjum dla Dzieci Informator bezpłatny nr 3 (49) wrzesień 2009 r.

str. 5 Warszawskie Hospicjum dla Dzieci Informator bezpłatny nr 3 (49) wrzesień 2009 r. Warszawskie Hospicjum dla Dzieci Informator bezpłatny nr 3 (49) wrzesień 2009 r. str. 5 1% podatku Organizacja Pożytku Publicznego www.hospicjum.waw.pl Aktualności Opieka paliatywna nad dziećmi w Polsce

Bardziej szczegółowo

Mariusz Kapusta. Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-użycie niekomercyjne-bez utworów zależnych 3.0 Unported.

Mariusz Kapusta. Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-użycie niekomercyjne-bez utworów zależnych 3.0 Unported. Mariusz Kapusta Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-użycie niekomercyjne-bez utworów zależnych 3.0 Unported. Jak zacząć działać i nie przestać. Spis treści Proaktywnie.pl

Bardziej szczegółowo

Po światowych sportowych wydarzeniach

Po światowych sportowych wydarzeniach AKADEMICKI PRZEGLĄD SPORTOWY Foto na okładce: AZS Warszawa Pismo Zarządu Głównego AZS Redaktor naczelny: Bartłomiej Korpak Sekretarz redakcji: Halina Hanusz Adres redakcji: 00-056 Warszawa ul. Kredytowa

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie swoim czasem

Jak skutecznie swoim czasem Biuletyn maturalny Witold Kołodziejczyk Jak skutecznie zarządzać swoim czasem Centralna Komisja Egzaminacyjna publikacja współfinansowana przez Europejski Fundusz Społeczny Autor broszury: Witold Kołodziejczyk

Bardziej szczegółowo

Niecodziennik. Dziennikarzy portalu duchowy.pl

Niecodziennik. Dziennikarzy portalu duchowy.pl drogowskazyjp2.pl dr Niecodziennik Dziennikarzy portalu duchowy.pl Egzemplarz bezpłatny Nakład 100 000 egz. Mam za co dziękować! Gdy patrzę na swoje życie z pewnej perspektywy, widzę więcej SPECJALNIE

Bardziej szczegółowo

8/2004 (40) grudzień 2004

8/2004 (40) grudzień 2004 bardzo dokładnie ją przeczytajmy. Co prawda czasy kiedy banki stosowały nieczyste sztuczki mamy już za sobą, jednak umowa może zawierać jakieś dodatkowe warunki (czytaj opłaty i obowiązki), o których doradca

Bardziej szczegółowo

Sick to Death. 24 Styczeń 2011 juriusz Brak komentarzy

Sick to Death. 24 Styczeń 2011 juriusz Brak komentarzy Sick to Death 24 Styczeń 2011 juriusz Brak komentarzy W hostelu czekała mnie miła niespodzianka w postaci grupy z Białegostoku. Opowiadałem im o Petrze, oni mi o kolejnym dniu w Aqabie. Mieli średni przejazd

Bardziej szczegółowo