Dnia 1 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Bardzo serdecznie przywitaliśmy koleżanki i kolegów z pierwszych klas.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Dnia 1 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Bardzo serdecznie przywitaliśmy koleżanki i kolegów z pierwszych klas."

Transkrypt

1 Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 Dnia 1 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Bardzo serdecznie przywitaliśmy koleżanki i kolegów z pierwszych klas. Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015 Zgodnie z tradycją powiatu kępińskiego 1 września w wybranej szkole ponadgimnazjalnej odbywa się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego. W tym roku miało to miejsce w ZSP Nr 2 w Kępnie. Z naszej szkoły udział w uroczystości wzięła dyrekcja oraz przedstawiciele młodzieży. Wspólne spotkanie władz powiatu i przedstawicieli wszystkich szkół ponadgimnazjalnych umożliwiło ustalenie celów dydaktyczno - wychowawczych przyjętych do realizacji w roku szkolnym 2014/2015.

2 Stypendia Starosty Dnia roku uczniowie klas Liceum i Technikum ZSP Nr 1 odebrali Stypendia Starosty Powiatu Kępińskiego za bardzo dobre wyniki w dziedzinie naukowej i sportowej. Wyróżnieni uczniowie otrzymali listy gratulacyjne oraz bony pieniężne i są to: Weronika Szalek - kl. II LOA Paulina Cierpik - kl. IILOA Dawid Pieniężny - kl. IILOC Justyna Głąb - kl. IIILOB Mateusz Wróbel - kl. IIILOA Narodowe Czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza Biblioteka szkolna współpracując z Samorządową Biblioteką Publiczną im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie włączyła się w trzecią edycję akcji Narodowego Czytania zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.Wspólne czytanie dla mieszkańców Kępna i regionu odbyło się dnia 6 września 2014r. o godz na Skwerze Pocztowym w Kępnie.W tym roku spotkaliśmy się podczas wspólnej lektury "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Do wspólnego czytania zaproszono: Zofię Siubiak- wiceburmistrz Miasta i Gminy, Justynę Hołub- Rojkiewicz - dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury, Zdzisława Zakrzewskiego- Naczelnika Wydziału Promocji, Informacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Gminy oraz Marię Łabudę dziennikarkę Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego. Z naszej szkoły fragmenty "Potopu" czytała Aleksandra Dymek nauczyciel polonista oraz uczniowie Jagoda Ruszkowska, Monika Ilska, Dawid Budziak z kl. I LOa, Katarzyna Bogajewicz, Olga Iracka z kl. III LOb, natomiast fragment "Pana Wołodyjowskiego" zaprezentował Paweł Derdak z kl. III LOb. Przy wyborze fragmentów "Trylogii" uczniom pomagały Grażyna Gatner i Maria Połomska-Wojtasik. W piękny słoneczny dzień przy szumie fontanny "Dumkę" i "Pieśń o Małym Rycerzu" zaśpiewały Katarzyna Kwaśniak z kl. III TAG i Katarzyna Zielińska z kl. III TER pod kierunkiem Katarzyny Grabickiej.

3 Nasze sukcesy w projekcie e-szkoła moja Wielkopolska II miejsce w Wielkopolsce ( na 105 projektów z liceum) w ramach oceny społecznościowej zdobył projekt: "DROGA DO COOL- TURY PONAD CHMURY" - opiekun Aleksandra Kowalek. W ramach oceny społecznościowej, jaka miała miejsce w miesiącu lipcu, grupa projektowa uzyskała jedną z najwyższych średnich ocen w głosowaniu internetowym: 4,78. Uczestnikami grupy pani Aleksandry Kowalek są uczniowie III kl LO o profilu angielsko - informatycznym: Biegański Bartosz, Góralczyk Klaudia, Jokiej Marcin, Mikołajczyk Kordian, Namysł Daria, Nikolas Kevin, Obsada Dominika, Owczarek Rafał, Rabiega Daria, Ramza Natalia, Starczan Kinga, Wróbel Mateusz. W imieniu opiekunów i uczestników wszystkich 3 projektów z naszej szkoły dziękujemy za głosy oddane w miesiącu lipcu. Rozgrywka internetowa gry edukacyjnej "Globtroter: poznaj Wielkopolskę" zakończyła się 18 sierpnia 2014 r. Rywalizacja trwała do samego końca! Z naszej szkoły do ścisłej 30-stki zakwalifikowało się 5 uczestników projektu. e-szkoła Półfinał Globtroter Dnia r. pięcioro uczniów z naszego LO Nr II w Kępnie wzięło udział w półfinale Gry Internetowej GLOBTROTER w ramach projektu e-szkoła Moja Wielkopolska. Turniej został zorganizowany przez Ogólnopolską Fundację Edukacji Komputerowej w Poznaniu. Pięcioro uczestników, którzy zakwalifikowali się do półfinału uczęszcza do klasy maturalnej III LOa. Półfinaliści tj. Marcin Jokiej, Paweł Mikisz, Kordian Mikołajczyk, Daria Namysł i Patryk Pawlak pod opieką Pani mgr Aleksandry Kowalek udali się do Poznania, gdzie przy stanowiskach komputerowych podjęli walkę o przejście do finału. Troje naszych uczniów Paweł Mikisz, Kordian Mikołajczyk i Patryk Pawlak zakwalifikowało się do finału III edycji GLOBTROTERA, która odbędzie się 24 września 2014 r. podczas Gali podsumowującej III edycję projektu na UAM w Poznaniu. Wszyscy uczestnicy półfinału otrzymali jako nagrodę zegarki treningowe wartości ok. 700 zł. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

4 Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce W dniu 11 września 2014 roku na stadionie lekkoatletycznym w Kępnie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Na zmagania w konkurencjach biegowych i technicznych stanęło ponad stu dwudziestu zawodniczek i zawodników reprezentujących trzy szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu. Premiowane trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji gwarantują udział w zawodach rejonowych, które odbędą się 1 października 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Otrzęsiny klas pierwszych Dnia 17 września na sali gimnastycznej odbyły sie otrzęsiny klas pierwszych. Uczestniczyły w nich dwie klasy Liceum oraz pięć klas Technikum. Przygotowaniem całej uroczystości zajęła się klasa III LOc. Pierwszoklasiści byli poddani sześciu próbom, w których sprawdzono ich zdolności artystyczne, wokalne, taneczne oraz sprawnościowe. Zwyciężyła klasa I THR a nagrodą dla nich było zwolnienie od odpowiedzi i kartkówek w wybranym przez nich dniu. II miejsce zajęła klasa I TG, a trzecie I LOb. Otrzęsiny zakończyły sie przysięgą pierwszoklasisty, która uczyniła z nich prawdziwych uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że czas, który w niej spędzą bedzie dla nich przyjemny i pełen sukcesów.

5 Akcja krew Dnia roku w ZSP Nr 1 w Kępnie odbyła się akcja honorowego poboru krwi. O godz na parkingu szkoły podstawiony został profesjonalny ambulans. Do poboru krwi mogli zgłosić sie uczniowie, którzy ukończyli 18 rok życia. Każdy poddany został wstępnym badaniom decydującym o możliwości oddawania krwi. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkoły. Do wstępnej kwalifikacji zgłosiło się 78 uczniów i 16 dawców, którzy oddają krew regularnie. VI Festiwal Produktu Lokalnego Dnia r. grupa młodzieży z Technikum Żywienia w składzie: Adameczek Paweł, Lubojańska Monika, Kałus Roksana, Jerczyńska Justyna, Mońka Bartosz z klasy IV TG oraz Kaczmarek Agnieszka, Sobczak Sylwia, Ospałek Wojciech, Uszycka Patrycja i Kubiaczyk Agata z klasy II TG wzięłli udział w VI Festiwalu Produktu Lokalnego organizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Wrota Wielkopolski" w Ustroniu. Wzorem lat ubiegłym przygotowaliśmy na konkurs tradycyjne potrawy naszego regionu sporządzone według dawnych receptur. Dzięki temu staramy się uczestniczyć w zachowaniu miejscowych specjałów, aby nie odeszły w zapomnienie wyparte przez "wygodną" przemysłową żywność. Mimo dużej konkurencji młodzież nasza zdobyła nagrodę za najlepiej udekorowany stół oraz II miejsce za przygotowany pasztet ze śliwkami. Ponadto uczniowie nasi prowadzili cieszącą się dużym zainteresowaniem wśród uczestników festiwalu, akademię gotowania. Dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami przygotowując staropolski żurek, wątróbkę duszoną w winie oraz flambirowane gruszki w sosie malinowym. Nie mniejszą atrakcją był pokaz składania serwetek. Dziękujemy młodzieży za bardzo duże zaangażowanie i wzorowe zachowanie.

6 Finał Globtrotera Dnia 24 września 2014r. odbyła się gala finałowa kończąca III edycję projektu "e-szkoła- moja Wielkopolska". W jej ramach rozegrano finał interaktywnej gry edukacyjnej "Globtroter: poznaj Wielkopolskę". Do finału zakwalifikowało się 10 uczestników (spośród 2000 uczniów) w tym 3 z LO Nr II w Kępnie. Pytania dotyczyły zagadnień z dziedziny matematyczno-przyrodniczej. Uczniowie LO Nr II uzyskali imponujące wyniki: II miejsce - Kordian Mikołajczyk z grupy projektowejp. Aleksandry Kowalek IV miejsce - Paweł Mikisz z grupy projektowej p. Andrzeja Jarosa IX miejsce - Patryk Pawlak z grupy projektowej p. Andrzeja Jarosa Na uwagę zasługują również wartościowe nagrody: SMARTFON oraz aparaty fotograficzne. Marsz integracyjny Nordic Walking 25 września uczniowie naszej szkoły wraz z wicedyrektor Bogumiłą Drobiną i nauczycielkami wychowania fizycznego wzięli udział w zorganizowanym przez Kępińskie Stowarzyszenie "Amazonki" Marszu integracyjnym Nordic Walking. Ci, którzy już wcześniej uprawiali ten rodzaj aktywności fizycznej mieli okazję sprawdzić poprawność wykonywanych ćwiczeń, zaś nowicjusze, pod okiem instruktora, wdrażali się do chodzenia. Przed wyruszeniem w trasę Pani Sylwia Bednarz przeprowadziła rozgrzewkę w formie zumby. Zwieńczeniem marszu było wspólne grillowanie. Udział uczniów naszej szkoły w tej imprezie miał różnoraki charakter. Uczniowie Technikum w zawodzie technik organizacji reklamy zaprojektowali plakat promujący marsz, technicy żywienia pomagali przy przygotowaniu potraw z grilla, a sześć dziewcząt, w charakterze wolontariuszek, oferowało po drodze pomoc osobom starszym. Wspólny marsz dostarczył wszystkim dużo satysfakcji i utwierdził w przekonaniu, że aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia.

7 Festiwal dawnych komputerów i gier 27 września 2014 roku uczniowie II klasy Technikum Informatycznego z opiekunem p. Iwoną Idzikowską uczestniczyli w "Festiwalu dawnych komputerów i gier". To unikatowe wydarzenie zorganizowane było przez fundację Promocji Retroinformatyki "Dawne Komputery i Gry" z Wrocławia. Impreza stanowiła doskonałe połączenie edukacji i zabawy. Atutem Festiwalu była możliwość testowania różnego sprzętu komputerowego i gier. Pisanie, to tworzenie świata takim, jakim chcemy go widzieć 30 września br. uczniowie klasy II LOB uczestniczyli w spotkaniu z Magdaleną Kordel, autorką wielu współczesnych powieści dla młodzieży. Młoda pisarka przyjechała do Kępna na zaproszenie Powiatowej Biblioteki Publicznej, z którą to placówką nasza szkoła ściśle współpracuje od lat. Magdalena Kordel prywatnie jest mamą dwójki dzieci i wielbicielką podróży, zakochaną w Dolnym Śląsku. Wizyta w naszym mieście odbyła się w ramach promocji najnowszej książki z serii "Malownicze" zatytułowanej "Wymarzony czas". Powieść jest wzruszającą i pełną humoru opowieścią o spełnianiu marzeń, a przede wszystkim o miłości, która zmienia życie i nadaje mu sens. Autorka prowadzi też blog internetowy "Za górami, za lasami..", który stanowi nie tylko formę komunikacji z czytelnikami, ale również promuje twórczość pisarzy amatorów. Dzięki tej działalności powstała ciekawa inicjatywa wydawania książek z opowiadaniami napisanymi przez samych czytelników. W imieniu organizatorów młodzież na spotkanie zapraszała Grażyna Gatner, natomiast w promocji wraz z uczniami uczestniczyły panie: Krystyna Skiba i Ewa Kijak - Dacko. Spotkanie zorganizowano dla uczniów klasy z rozszerzonym wymiarem godzin z języka polskiego.

8 "Dziady" 1 października br. uczniowie naszej szkoły obejrzeli w Teatrze Polskim we Wrocławiu trzy części "Dziadów" Adama Mickiewicza w reżyserii Michała Zadary. Prapremierę tego arcydramatu zrealizował w 1901 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie Stanisław Wyspiański. Od tamtej pory na różnych scenach w Polsce przygotowano ponad 100 inscenizacji dzieła Mickiewicza. Obecny spektakl jest o tyle nowością na rynku teatralnym, że dramat wystawiony został we współczesnych realiach przy jednoczesnym wykorzystaniu wszystkich monologów i dialogów w pierwotnej wersji. Projekt wystawiania "Dziadów" we wrocławskim teatrze został podzielony na trzy odsłony: 15 lutego 2014 odbyła się premiera części I, II, IV i Upiora, w 2015 roku widzowie zobaczą część III, a w 2016 po raz pierwszy w historii polskiego teatru będzie można zobaczyć całość dramatu Mickiewicza na scenie. W 2016 roku odbędzie się więc właściwa prapremiera Dziadów. Nasza młodzież uczestniczyła w pierwszym etapie projektu. Uczniowie podziwiali grę Bartosza Porczyka, który otrzymał Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą męską kreację aktorską sezonu właśnie za role Gustawa i Myśliwego w Dziadach Adama Mickiewicza w reżyserii Michała Zadary. Przed nami jeszcze III część "Dziadów" oraz spektakl prezentujący dramat w całości. Organizatorzy (Grażyna Gatner i Violetta Piasecka) już dziś zapraszają do udziału w tym nietypowym widowisku. Dziękują też młodzieży za wzorową postawę, rodzicom za wsparcie i nauczycielom za życzliwość podczas organizacji wyjazdu. Wycieczka klasy II TI do Karpacza W dniach r. wybraliśmy się wraz z kilkoma przyjaciółmi spoza klasy na wycieczkę do Karpacza. Pierwszego dnia zwiedziliśmy podziemne miasto Osówka. Każdego z uczestników pochłonęła tajemnicza historia pozostałości Kompleksu Riese, którą wysłuchaliśmy od oprowadzającego nas przewodnika. W dalszej drodze mieliśmy okazję wspiąć się czarnym szlakiem na szczyt góry, na której położony jest zamek Chojnik. Wybrany przez nas szlak, dla niektórych był niemałym wyzwaniem. Z murów zamku podziwialiśmy cudowne widoki. W drugim dniu dotarliśmy w pierwszej kolejności pod największy wodospad po tej stronie Karkonoszy - Kamieńczyk, następnie na Halę Szrenicką, by ostatecznie wspiąć się na dwa najlepiej wykształcone kotły polodowcowe w Karkonoszach - Śnieżne Kotły. W drodze powrotnej, nie mogliśmy sobie odmówić obejrzenia majestatycznego wodospadu Szklarka. Wycieczka była udana i na pewno długo pozostanie w pamięci każdego z nas.

9 Dzień Edukacji Narodowej Dnia r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowana uroczystość stała się okazją do wyrażenia uznania dla trudu pracy pedagogicznej oraz wdzieczności za przekazaną wiedzę. Z okzaji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele uzyskali nagrody: I Nagrody Starosty Powiatu Kępińskiego, II Nagrody Dyrektora Szkoły dla nauczycieli. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali również pracownicy administracji i obsługi. Muzeum Architektury we Wrocławiu W środę 15 października, odbyła się wycieczka klasy I LO B do Muzeum Architektury we Wrocławiu, a także do kina na film pt.: "Bogowie". Celem wizyty w muzeum było poznanie dzieł sławnych malarzy: Picassa, Daliego i Goyi. Motywem przewodnim wystawy była postać byka - zwierzęcia symbolizującego siłę i odwagę oraz związana z nim tauromachia, która przez stulecia inspirowała hiszpańskich mistrzów. Pablo Picasso przyjechał do Polski w 1948 r. i wziął udział w Światowym Kongresie Intelektualistów w Obronie Pokoju we Wrocławiu, a także odwiedził Warszawę, gdzie podarował Muzeum Narodowemu swoją kolekcję ceramiki, rysunków i barwnych druków. Salvador Dali jako czternastolatek mógł się pochwalić swymi pierwszymi wystawami. Malarz dostał się także do prestiżowej Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych. Francisco Goya w 1786 r. został oficjalnie mianowany malarzem królewskim. W 1789 r. uzyskał tytuł malarza nadwornego nowej pary królewskiej: Karola IV i Marii Ludwiki Permeńskiej. Wystawa - mimo iż w stylu awangardowym - godna jest polecenia. Warty polecenia jest też film pt.: "Bogowie". Został oparty na faktach z życia profesora Zbigniewa Religi, który jako pierwszy w Polsce przeszczepił serce choremu pacjentowi. Doktor ten przeprowadził w późniejszym czasie 400 takich operacji. Aktorzy doskonale wcielili się w swoje role, a profesora Zbigniewa Religię zagrał wybitny aktor Tomasz Kot. Film ten na długo pozostanie w pamięciach uczniów. Młodzieży w wyjeździe do Wrocławia towarzyszyły: wychowawczyni Violetta Piasecka oraz Grażyna Gatner.

10 Uroczystość odznaczenia nauczycieli Krzyżami Zasługi Dnia r. - w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się uroczystość odznaczenia Krzyżami Zasługi osiemdziesięciu wielkopolskich nauczycieli i pracowników oświaty. Wyróżnionym nauczycielem z naszej szkoły była Anna Brzykowska - nauczyciel przedmiotów zawodowych, która otrzymała brązowy krzyż zasługi. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej odznaczenia wręczyli: Piotr Florek - Wojewoda Wielkopolski oraz Elżbieta Walkowiak - Wielkopolski Kurator Oświaty. W swoich wystąpieniach Pani Kurator oraz Wojewoda Wielopolski złożyli wszystkim odznaczonym gratulacje i podziękowania za wzorową i ofiarną pracę na rzecz polskiej oświaty. Połowinki Liceum Ogólnokształcącego Dnia 24 października w restauracji "Moto-bar" w Piaskach odbyły się Połowinki klas II Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystość rozpoczęła krótka część artystyczna, po której dyrektor Zygmunt Nowacki oficjalnie otworzył tegoroczny bal połowinkowy. Uczniowie bawili się doskonale przy muzyce Dj Miłosza Mrugały. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miło spędzony czas.

11 Praktyki zagraniczne uczennicy Technikum Uczennica klasy IV Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie w zawodzie technik architektury krajobrazu Patrycja Kowalska wzięła udział w programie zagranicznych praktyk zawodowych, odbywających się w ramach projektu Staż zawodowy w gospodarstwach rolnych Dolnej Saksonii, którego beneficjentem jest Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu. Projekt, w którym uczestniczyła uczennica z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie został dofinansowany z programu Leonardo da Vinci Uczenie się przez całe życie realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie projekt nr Pl1-LEO Uczennica w ciągu trzech miesięcy w terminie od do r. miała okazję doskonalić swoje umiejętności z rożnych dziedzin rolniczych, pracując w nowoczesnych gospodarstwach rolnych. Uczennica powróciła z praktyk z nowym bagażem doświadczeń, miała okazję poznać wielu młodych ludzi z rożnych krajów Europy. Najbardziej jednak ceni sobie zdobycie umiejętności posługiwania się językiem niemieckim w kontaktach z rodzimymi użytkownikami tego języka. Kolejny sukces LO Nr II Konkurs "e-szkoła jest fajna" został rozstrzygnięty brali w nim udział uczniowie wszystkich grup projektowych. Uczeń Maciej Mazurkiewicz z grupy projektowej II edycji pod opieką Pana Grzegorza Mikołowskiego wygrał konkurs na najlepszą fotografię, która przedstawiała pracę uczniów przy projekcie oraz dobrą zabawę w sposób oryginalny, kreatywny i ciekawy. Uczeń Maciej odebrał nagrodę z rąk opiekuna w postaci zestawu konsoli PS3.

12 Wizyta monitorująca W dniach od 9 do 12 października 2014 odbyła się wizyta monitorująca zawodowego stażu zagranicznego odbywającego się w Niemczech w Nienburgu w ramach projektu pt.,,praktyki zagraniczne drogą do rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego realizowanego w ramach projektu systemowego pt: Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w którym uczestniczą uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie uczący się w zawodach technik architektury krajobrazu i technik żywienia i usług gastronomicznych. W wizycie uczestniczyli: wicedyrektorzy szkoły ZSP Nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina i Janusz Pruchnicki, koordynator projektu - kierownik szkolenia praktycznego Agnieszka Krysiak oraz germanistki Joanna Brajer i Henryka Janecka-Dolata, a także przedstawiciel organizacji przyjmującej.wizyta monitorująca rozpoczęła się od spotkania z praktykantami w czterech zakładach pracy: Fa.Röttger Zaunbau, Garten&Ambiente, Hotel Weserschlöβchen, Dienstgebäude Bildungs-Basis i Fa.Frerk Schwier. Podczas tych spotkań zwiedziliśmy zakłady, rozmawialiśmy z praktykantami i ich niemieckimi opiekunami. Opiekunowie przedstawiali pochlebne opinie na temat zaangażowania uczniów, ich punktualności, pracowitości i umiejętności zawodowych. Miło było też usłyszeć, że praktykanci bardzo dobrze czuli się w zakładach pracy, byli traktowani tak jak pozostali pracownicy i mogli rozwijać umiejętności zawodowe. Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z przedstawicielem i koordynatorem organizacji przyjmującej oraz z wicedyrektorem szkoły, którzy zaprezentowali obiekt szkoły, pokazali miejsca zajęć praktycznej nauki zawodu, wyjaśnili również jakie podejmowane są działania, aby podnieść kwalifikacje zawodowe młodzieży uczącej się w szkole Zespole Szkół Kształcących Zawodowo powiatu Nienburg/Weser oraz zaprezentowali dotychczasowy dorobek z zakresu realizacji projektów unijnych. Spotkania z przedstawicielami niemieckiej szkoły były okazją do wymiany poglądów i doświadczeń w zakresie organizacji teoretycznego i praktycznego kształcenia zawodowego. Dyskusje toczyły się też wokół tematów takich jak: motywacja do nauki, formy spędzania wolnego czasu przez młodzież oraz tradycje szkoły. Podczas pobytu w Nienburgu delegacja kilkakrotnie spotykała się z praktykantami. Omawiano przebieg zajęć, wrażenia wynikające kontaktów z rówieśnikami niemieckimi oraz problemy wynikające z rozłąki z najbliższymi. Na zakończenie wizyty monitorującej nauczyciele spotkali się z młodzieżą, gratulowali im dobrego zachowania i pracowitości, życzyli wielu wrażeń i zdobywania kolejnych poziomów wiedzy i umiejętności zawodowych.

13 Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców 31 października na sali gimnastycznej LO Nr I w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W rozgrywkach wzięły udział następujące drużyny: LO Nr I, ZSP Nr 1 oraz ZSP Nr 2. Każda drużyna składała się z 3 zawodników plus jednego zawodnika rezerwowego. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym do 4 wygranych meczów według określonego klucza: A-X, B-Y,C-Z, gra podwójna, A-X, C-Y, B-Z. Mecze między poszczególnymi zawodnikami rozegrane zostały do 3 wygranych setów. Po wielogodzinnych zmaganiach mistrzem powiatu w drużynowym tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców została drużyna ZSP Nr 1, 2 miejsce zajął zespół gospodarzy. LO Nr I, na najniższym podium uplasował się zespół z ZSP NR 2 w Kępnie. Dyplomy i medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie wręczył Wicestarosta Powiatu kępińskiego Ryszard Dachowski oraz Pani Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie Danuta Stefańska. Mistrzom Powiatu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na finałach rejonu kaliskiego, które odbędą się 18 listopada bieżącego roku w Ostrzeszowie. Wykład w bibliotece w Kępnie Dnia r. uczestniczyliśmy w wykładzie otwartym pt. Makatka inspirowana sztuką w sztuce ludowej na przełomie XIXw i XXw na terenie Wielkopolski i Śląska Wykład odbył się w Samorządowej Publicznej Bibliotece w Kępnie. Prelekcja prowadzona była przez panią mgr Magdalenę Markowską, absolwentkę Wydziału Historię Sztuki. Tematyka wykładu była bardzo interesująca. Poznaliśmy tradycyjne wzory makatek z naszych terenów, techniki ich przygotowania oraz pochodzenie. Wykład poparty był prezentacją.

14 Edukacyjna wycieczka do Wrocławia 6 listopada 2014 r. uczniowie z klasy ILOA oraz z humanistycznej grupy klasy II LOB wyjechali na edukacyjną wycieczkę do Wrocławia. Tę jednodniową wyprawę zorganizowały: wychowawczyni klasy ILOA - Grażyna Gatner oraz nauczyciel historii i wos klasy II LOB - Beata Wylęga-Grygierzec. Najpierw młodzież wzięła udział w seansie filmowym. Uczniowie do wyboru mieli dwie ekranizacje: polski film wojenny Miasto 44 w reżyserii Jana Komasy oraz prawdziwą historię prof. Religi - wizjonera, buntownika i lekarza, który przeprowadził pierwszy udany przeszczep serca w Polsce. W filmie zatytułowanym Bogowie w reżyserii Łukasza Palkowskiego rewelacyjnie głównego bohatera odtworzył Tomasz Kot. Następnie młodzież udała się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu, gdzie uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez historyków sztuki. Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w zajęciach na temat sztuki średniowiecznej, grupa humanistyczna utrwalała techniki analizy dzieła malarskiego. Połowinki Technikum Dnia 7 listopada w restauracji "Zajazd Wielkopolski" w Siemianicach odbyły się Połowinki klas III Technikum. Uroczystość rozpoczęła krótka część artystyczna, po której wicedyrektor Janusz Pruchnicki oficjalnie otworzył tegoroczny bal połowinkowy. Uczniowie bawili się doskonale przy muzyce Dj Arka Skiby. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miło spędzony czas.

15 Narodowe Święto Niepodległości W piątek, tj miała miejsce uroczysta akademia związana z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Było to również szczególne wydarzenie dla uczniów klas pierwszych, którzy złożyli w obecności Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz koleżanek i kolegów uroczyste ślubowanie. Poprzedziło je słowo wstępne Pani Wicedyrektor mgr Bogumiły Drobiny, nawiązujące do chlubnej tradycji szkoły wprowadzania nowych uczniów do grona braci szkolnej. Natomiast niezwykle podniosłą i patriotyczną część artystyczną poprzedziły słowa Pani Kurator Oświaty, odczytane przez uczennicę szkoły. W podniosłej atmosferze młodzież miała okazję przypomnieć sobie nie tylko te najpiękniejsze chwile z historii Polski, ale też te bolesne i skłaniające do głębokich refleksji. Program słowno muzyczny w połączeniu z prezentacją multimedialną wzbudził zainteresowanie uczestników uroczystości, którą przygotowali nauczyciele: mgr Urszula Tyra, mgr Ewelina Malinowska, mgr Radosław Słowiński, mgr Aleksandra Dymek. Finał Rejonu Kaliskiego w piłce ręcznej dziewcząt I Miejsce - ZSP Nr 1 Kępno II Miejsce - LO Nr I Kępno III Miejsce - ZSP Koźmin Wlkp. Najlepsza bramkarka: Nikola Gabryś ZSP Nr 1 Kępno Najlepsza zawodniczka Dominika Stasiak ZSP Koźmin Wlkp. Najskuteczniejsza zawodniczka Magdalena Wojtasik ZSP Nr 1 Kępno Drużyna ZSP Nr 1 w Kępnie uzyskała awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się w grudniu.

16 Wycieczka klasy do Radia Sud Dnia 27 października b.r. wybraliśmy się wraz z paniami Eweliną Malinowską i Małgorzatą Lisiecką do siedziby kępińskiego Radia Sud. Celem tej wizyty było poznanie pracy dziennikarzy oraz obejrzenie rozgłośni radiowej, którą znamy jako medium reklamy. Po naszej lokalnej rozgłośni oprowadził nas Pan Ireneusz Czechlowski, który zaprezentował nam jej funkcjonowanie. Poznaliśmy od środka pracę w radiu, zobaczyliśmy w jaki sposób montuje się filmy, serwisy zawierające najważniejsze informacje z regionu zamieszczane na stronie internetowej, oraz zagadnienia dotyczące tego co interesowało nas najbardziej czyli reklamy radiowej, którą aktualnie poznajemy na lekcjach. Na żywo mogliśmy zobaczyć jak wygląda studio tutejszego radia. Oprowadził nas po nim pan Łukasz Śmiatacz, który pokazał nam m.in. pomieszczenie, gdzie przeprowadza się wywiady z zaproszonymi gośćmi. Na koniec skierowaliśmy się do centrum reklamy Radia Sud, gdzie pani Aldona Nowakowska opowiedziała nam o reklamie radiowej oraz uchyliła rąbka tajemnicy co do cennika reklamy lokalnej rozgłośni, dowiedzieliśmy się wielu cennych informacji dotyczących kampanii reklamowych. Wycieczka pozwoliła nam spojrzeć praktycznie na pracę w radiu oraz dowiedzieć się w jaki sposób planuje się i przeprowadza radiową kampanię reklamową. Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia i obejrzenia radia, a przede wszystkim poszerzenia naszych wiadomości od strony praktycznej. XII Międzywojewódzki Turniej Siatkówki Dnia 21 listopada b.r odbył się XII Międzywojewódzki Turniej Piłki Siatkowej o puchar Prezesa MUKS Czarni. W ramach turnieju odbyły się mecze między drużynami z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego i łódzkiego. Rozgrywki prowadzone były na dwóch salach gimnastycznych ZSP Nr 1 w Kępnie Klasyfikacja turnieju: I Miejsce - ZSR Namysłów II Miejsce - ZS Milicz III Miejsce - MUKS "Czarni" Kępno IV Miejsce - ZSP Nr 2 Kępno Najlepsi zawodnicy turnieju z poszczególnych drużyn: ZSP Nr 2 Kępno - Dawid Wawrzynek MUKS Czarni - Sebastian Banaś LO Nr I Kępno - Przemysław Urbański ZS Milicz - Bartosz Żołdak ZSR Namysłów - Bartosz Bieniawski MUKS Czarni - Adam Wika LO Wieruszów - Szymon Cierkosz

17 I Nocny Maraton Edukacyjny W nocy z 21/22 listopada br. klasa I LOA wrazz wychowawczynią Grażyną Gatner oraz nauczycielami Beatą Grygierzec- Wylęgą i Marcinem Wiśniewskim zorganizowała maraton edukacyjny pt.: Pachnideł moc w szaloną noc. Na nocne spotkanie przybyli też inni nauczyciele naszej szkoły, którzy w ten sposób odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów. Głównym celem maratonu stała się integracja klasy pierwszej, która - według założeń miała być przeprowadzona w nietypowy sposób. Impreza służyła też pogłębieniu wiedzy z zakresu wielu płaszczyzn życia człowieka. O godz rozpoczął się wykład Perfumy, czyli magiczna chemia zapachów Marcina Wiśniewskiego, nauczyciela chemii. Uczniowie poznali historię rozwoju przemysłu perfumeryjnego, podstawowe surowce stosowane do wyrobu perfum pochodzenia naturalnego i syntetycznego. Ponadto omówiono metody wykorzystywane przy otrzymywaniu substancji zapachowych z materiału roślinnego i zwierzęcego, m.in. destylację, ekstrakcję, macerację, enfleurage oraz wytłaczanie. Młodzież poznała również kompozycję perfum (nuty głowy, serca i bazy oraz towarzyszące im nuty łączące. Wykład zwracał też uwagę na nowatorskie tendencje łamiące dotychczasową piramidę zapachową. Na lekcji padło też dużo ciekawostek, np. przedstawiono najdroższe składniki perfum. Wiedza ta wykorzystana została późną nocą do dyskusji na temat filmu Pachnidło Historia mordercy w reżyserii Toma Tykwera. Uczestnicy maratonu mogli też wykorzystać próbki olejku eterycznego oraz substancji pochodzenia syntetycznego. Organizatorzy na spotkanie zaprosili też kosmetyczkę panią Elżbietę Kałużną, która mówiła o zasadach higieny, potrzebie dbania o swoje ciało poprzez właściwą dietę i regularne czynności pielęgnacyjne. Ponadto zaprezentowała jak należy prawidłowo wykonać makijaż. Ostatnim edukacyjnym punktem było spotkanie z przedstawicielem kępińskiej Policji - sierż. Anną Lubojańską, która mówiła o przyczynach powstawania, środkach zapobiegania i zwalczaniu demoralizacji oraz przestępczości nieletnich. Kompetentnie wyjaśniała nurtujące uczniów problemy, odpowiadając na każde postawione pytanie. Młodzież zainteresowana była też problematyką przestępczości w regionie. W przerwach uczniowie odpoczywali, konsumowali przygotowany przez siebie posiłek. Spotkanie finansowo wsparła też Rada Rodziców. O 6.00 zakończono maraton z postanowieniem kontynuowania nowej tradycji szkoły.

18 Góra grosza Od dnia 24 października do 5 grudnia b.r w naszej szkole rozpoczęła się akcja "Góra grosza", pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Poprzez wrzucanie monet od jednego grosza do pięciu złotych. Wspieramy domy dziecka, rodziny zastępcze oraz pomagamy w usamodzielnieniu się młodzieży po ukończeniu 18 roku życia. Akcja ma charakter konkursowy z atrakcyjnymi nagrodami dla szkół, które zbiorą najwięcej groszy. W naszej świetlicy szkolnej znajduje się specjalna skrzynka na grosze, przygotowana przez Pana Mariana Stencla. Próbna Matura z Operonem W dniach uczniowie klas maturalnych i technikum przystąpili do Próbnej Matury z Operonem. W ramach próby przyszli maturzyści rozwiążą arkusze egzaminacyjne z języka polskiego, matematyki, języka obcego oraz wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Prace uczniów zostaną sprawdzone przez nauczycieli uczących, co pozwoli zweryfikować błędy i udoskonalić umiejętności zdających tak by matura w maju nie sprawiła nikomu żadnych problemów. Do matury przystąpiło 95 uczniów z LO i 110 uczniów z technikum.

19 Stypendium Prezesa Rady Ministrów Dnia 24 listopada 2014 roku w Szkole Baletowej w Poznaniu odbyło się wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Gospodarzami uroczystości byli Piotr Florek Wojewoda Wielkopolski i Elżbieta Walkowiak Wielkopolski Kurator Oświaty. Uroczystość uświetnił występ baletowy. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Maja Jany z klasy IILOa oraz Daria Kokot z III TER. Znakomitych wyników pogratulowali najlepszym wielkopolskim uczniom Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. Obok gratulacji dla Stypendystów znalazły się również podziękowania dla nauczycieli, wychowawców oraz rodziców, którzy są współtwórcami sukcesów młodych ludzi. Opiekunem Darii i Mai podczas wyjazdu była pani Joanna Wawrzyniak. Wycieczka na zaporę i elektrownię wodną Klasy IV TGO oraz II TO brały udział w wycieczce na zaporę i elektrownię wodną do Otmuchowa oraz do kopalni złota Złoty Stok. Celem tej wycieczki było poznanie procesu powstania i eksploatacji zapory ziemnej i elektrowni wodnej, oraz zwiedzanie kopalni złota. Pierwszym etapem była zapora i elektrownia wodna w Otmuchowie. Zbiornik wodny na którym zlokalizowano obiekty powstał na potrzeby produkcji energii elektrycznej. Uczniowie poznali wiele ciekawostek technicznych m.in. imponującą zaporę, kanały wylotowe, turbiny, mechanizmy sterowania, siłownie energetyczne. Elektrownia ta odbiega od innych elektrowni w Polsce, bowiem jej budynek jest posadowiony na odwodnionej skarpie. W pobliżu jeziora znajdują się unikalne na skalę kraju siedliska czapli siwej a wody jeziora są bogate w ryby (głównie sandacze). Drugim etapem było zwiedzanie kopalni złota w Złotym Stoku.W czasie spaceru podziemną trasą turystyczną widzieliśmy m.in. sztolnie Gertruda, chodnik śmierci, spotkanie z Gnomem oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w sztolni Czarnej. Dodatkowymi atrakcjami były: przejazd kolejką wąskotorową i spływ łodzią w zalanej części sztolni Gertruda. Wycieczka ta na długo pozostanie w pamięci jej uczestników. Opiekunami młodzieży podczas wyjazdu byli Anna Paluszek i Sławomir Nawrot.

20 Pokaz sprzętu gastronomicznego Uczniowie klas I, III, IV Technikum Gastronomicznego brali udział w prezentacji urządzenia wielofunkcyjnego Termomix. Prezentacja odbyła się w pracowni gastronomicznej pod opieką nauczycieli: pani Beaty Ludwikowskiej, Anny Brzykowskiej i Anety Szczęsnej. Prezentacji dokonały przedstawicielki firmy Termomix. Unowocześniony Termomix miał swoją premierę we wrześniu. Cieszy nas więc, że nasi uczniowie mogli poznać sprzęt gastronomiczny nowej generacji. Termomix to "gotowanie za dotknięciem palca". Uczniowie przekonali się o zaletach urządzenia, jego wielofunkcyjności i możliwościach. Każdy z uczniów odbył swoją "podróż kulinarną" gotując po jednej potrawie. Na stole znalazły się min. świeże bułeczki, serki, soki, surówki, zupy, sorbet truskawkowy, świeżo prażona kawa, czekolada na gorąco, danie obiadowe. Urządzenie umożliwia przygotowanie posiłków z zachowaniem pełnej wartości odżywczej, a więc szybko i zdrowo, a co najważniejsze smacznie. Młodzież była zachwycona i wszystkim smakowało. Praca z Termomixem to przyjemność, co widać na dołączonych zdjęciach, z udziałem uczniów naszego technikum gastronomicznego. Próbny egzamin zawodowy W dniu 28 listopada 2014 r. odbył się próbny egzamin zawodowy dla uczniów III klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych według klasyfikacji T.6. sporządzanie potraw i napojów. Próbny egzamin praktyczny odbył się w pracowni gastronomicznej i polegał na przygotowaniu potraw zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi. Egzamin przebiegał pod okiem nauczycielek, pani Anny Brzykowskiej, Anety Szczęsnej i Beaty Ludwikowskiej. Celem egzaminu było korygowanie błędów, udoskonalenie umiejętności praktycznych oraz wczucie się w atmosferę egzaminu.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 Dnia 1 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Bardzo serdecznie przywitaliśmy koleżanki i kolegów z pierwszych klas. Powiatowa Inauguracja

Bardziej szczegółowo

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego Miasto i Gmina Siewierz - http://www.siewierz.pl/ Data umieszczenia informacji: 2009-06-23 10:05:45 Zakończenie roku szkolnego Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Niedługo tylko wspomnieniem pozostaną sprawdziany,

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE AKCJI DRUGIE ŻYCIE

PODSUMOWANIE AKCJI DRUGIE ŻYCIE PODSUMOWANIE AKCJI DRUGIE ŻYCIE I LO IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU KLASA MEDICUS-2 Wychowawca klasy: mgr Renata Mikołajczyk-Szwaczkowska POZNAŃ 2013/2014 25 października 2013r. - w naszej szkole

Bardziej szczegółowo

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej 2014 r.

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej 2014 r. Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej 2014 r. W dniu 9 i 11 grudnia 2014 r. odbyły się uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Ministra Edukacji

Bardziej szczegółowo

Gazetka Szkolna. ZSOiT. Studniówka. Mamy nowe certyfikaty W T Y M N U M E R Z E. Studniówka 1

Gazetka Szkolna. ZSOiT. Studniówka. Mamy nowe certyfikaty W T Y M N U M E R Z E. Studniówka 1 Gazetka Szkolna Tel.: (85) 653 00 73; Faks: 85 653 32 15 e-mail: zsoitbialystok@wp.pl; www.zsoit.bialystok.pl W T Y M N U M E R Z E Studniówka 1 Mamy nowe 1-2 certyfikaty Wiosenne 2 kolędowanie Poezja

Bardziej szczegółowo

KONKURSY JĘZYK ANGIELSKI ROK SZKOLNY 2013/2014 Semestr I

KONKURSY JĘZYK ANGIELSKI ROK SZKOLNY 2013/2014 Semestr I KONKURSY JĘZYK ANGIELSKI ROK SZKOLNY 2013/2014 Semestr I V SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGIELSKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO DLA UCZNIÓW KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ (Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii

Bardziej szczegółowo

ZESPÓŁ SZKÓŁ W BIAŁOBŁOTACH PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

ZESPÓŁ SZKÓŁ W BIAŁOBŁOTACH PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 ZESPÓŁ SZKÓŁ W BIAŁOBŁOTACH PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 INFORMACJE OGÓLNE KADRA PEDAGOGICZNA 18 nauczycieli (14 zatrudnionych w pełnym wymiarze, 4 w niepełnym wymiarze godzin) 10 dyplomowanych

Bardziej szczegółowo

GRA W SZACHY TO OGROMNA INWESTYCJA W UMYSŁY DZIECI

GRA W SZACHY TO OGROMNA INWESTYCJA W UMYSŁY DZIECI GRA W SZACHY TO OGROMNA INWESTYCJA W UMYSŁY DZIECI Pod opieką trenera T. Tymrakiewicza dwudziestu młodych adeptów PSP nr 2 z klas I-V uczy się królewskiej gry w szachy. Spotkania szachistów odbywają się

Bardziej szczegółowo

Lista zwycięzców za okres r.

Lista zwycięzców za okres r. Lista zwycięzców za okres 4.08.2014 10.08.2014 r. MIECZYSŁAW S. PIOTR W. ANASTAZJA B. STEFAN J. IRENA K. JERZY K. HELENA R. KAZIMIERZ C. JERZY G. ZOFIA M. EDWARD B. EWA S.P. MIECZYSŁAW D. GRZEGORZ K. JOLANTA

Bardziej szczegółowo

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej w dniu 28 listopada 2012 r.

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej w dniu 28 listopada 2012 r. Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej w dniu 28 listopada 2012 r. Dzisiejsza uroczystość jest świętem waszych niezwykłych umiejętności i talentu,

Bardziej szczegółowo

Małopolski System Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży

Małopolski System Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży SPRAWOZDANIE KOŃCOWE z Finałów Ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt WIELICZKA 2015 1. Organizator: - Powiat Wielicki - Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie - Liceum Ogólnokształcące

Bardziej szczegółowo

UDZIAŁ W KONKURSACH I ZAWODACH SPORTOWYCH UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W MARZĘCICACH

UDZIAŁ W KONKURSACH I ZAWODACH SPORTOWYCH UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W MARZĘCICACH UDZIAŁ W KONKURSACH I ZAWODACH SPORTOWYCH UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W MARZĘCICACH KONKURSY PRZEDMIOTOWE Uczniowie ze szkoły podstawowej w listopadzie i grudniu przystąpili do 4 konkursów przedmiotowych organizowanych

Bardziej szczegółowo

INTERNETOWE WYDANIE GAZETKI ZESPOŁU SZKÓŁ W KORZYBIU

INTERNETOWE WYDANIE GAZETKI ZESPOŁU SZKÓŁ W KORZYBIU Zespół Szkół w Korzybiu ul. Dworcowa 6 77230, Korzybie Numer 8 01/15 ORGANIZATOR PROJEKTU PARTNER INTERNETOWE WYDANIE GAZETKI ZESPOŁU SZKÓŁ W KORZYBIU gimnazjalny Drugi raz wzięliśmy udział w ie języka

Bardziej szczegółowo

Kalendarz roku szkolnego 2015/2016. w Zespole Szkół w Choroszczy

Kalendarz roku szkolnego 2015/2016. w Zespole Szkół w Choroszczy Kalendarz roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół w Choroszczy Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza Publiczne Gimnazjum im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego Publiczne Liceum Ogólnokształcące Wrzesień

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 WRZESIEŃ 1 KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 01/0 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 01/0 Wychowawcy poinformują uczniów o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły oraz w szkole. Uroczystość odsłonięcia

Bardziej szczegółowo

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej Obchody Dnia Edukacji Narodowej W dniach 13 i 14 października 2014 r. odbyły się uroczystości Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty - Panią Beatę Pawłowicz. 13 października

Bardziej szczegółowo

Lista zwycięzców 30 zł na start z BZWBK24 mobile

Lista zwycięzców 30 zł na start z BZWBK24 mobile Lista zwycięzców 30 zł na start z BZWBK24 mobile KRYSTYNA S. KRYSTYNA C. EDWARD F. KAROLINA C. WOJCIECH T. JANINA F. FRANCISZKA G. HENRYK H. MIROSŁAW W. JULI BARBARA H. CELINA Ł. STANISŁAW K. HELENA S.

Bardziej szczegółowo

W roku szkolnym 2014/2015 pierwszy dzwonek zabrzmiał... 1 września. Jak zawsze rozpoczęcie roku szkolnego obchodziliśmy bardzo uroczyście w naszej

W roku szkolnym 2014/2015 pierwszy dzwonek zabrzmiał... 1 września. Jak zawsze rozpoczęcie roku szkolnego obchodziliśmy bardzo uroczyście w naszej W roku szkolnym 2014/2015 pierwszy dzwonek zabrzmiał... 1 września. Jak zawsze rozpoczęcie roku szkolnego obchodziliśmy bardzo uroczyście w naszej szkole. Zaczęliśmy od mszy świętej o godzinie 8.00. Następnie

Bardziej szczegółowo

Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku. Słów kilka o Naszej a niedługo już i Waszej szkole

Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku. Słów kilka o Naszej a niedługo już i Waszej szkole Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku Słów kilka o Naszej a niedługo już i Waszej szkole Krótka historia szkoły Gimnazjum roku rozpoczęło swoją działalność 1 września 1999 roku (to już prawie 15

Bardziej szczegółowo

lp. imię żeńskie liczba wystapień lp. imię męskie liczba wystapień JULIA JAKUB WIKTORIA MATEUSZ 10.

lp. imię żeńskie liczba wystapień lp. imię męskie liczba wystapień JULIA JAKUB WIKTORIA MATEUSZ 10. lp. imię żeńskie liczba wystapień lp. imię męskie liczba wystapień 2002 2002 1 JULIA 11.854 1 JAKUB 18.013 2 WIKTORIA 11.356 2 MATEUSZ 10.170 3 NATALIA 9.963 3 KACPER 10.046 4 ALEKSANDRA 9.176 4 MICHAŁ

Bardziej szczegółowo

FINAŁ VIII EDYCJI KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO ZNAM HISTORIĘ POLSKICH SYMBOLI NARODOWYCH 11 marca 2014 r.

FINAŁ VIII EDYCJI KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO ZNAM HISTORIĘ POLSKICH SYMBOLI NARODOWYCH 11 marca 2014 r. FINAŁ VIII EDYCJI KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO ZNAM HISTORIĘ POLSKICH SYMBOLI NARODOWYCH 11 marca 2014 r. 11 marca 2014 r. w naszej szkole został zorganizowany po raz ósmy finał wojewódzkiego konkursu Znam historię

Bardziej szczegółowo

Osiągnięcia Zespołu Szkół. przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym. w Rabce-Zdroju sp. z o.o. w roku szkolnym 2013/2014

Osiągnięcia Zespołu Szkół. przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym. w Rabce-Zdroju sp. z o.o. w roku szkolnym 2013/2014 Osiągnięcia Zespołu Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju sp. z o.o. w roku szkolnym 2013/2014 Zdjecie szkoły tło ZESPÓŁ SZKÓŁ przy ŚLĄSKIM CENTRUM REHABILITACYJNO- UZDROWISKOWYM

Bardziej szczegółowo

Terminarz XXVII LO na rok szkolny 2014/2015

Terminarz XXVII LO na rok szkolny 2014/2015 Terminarz XXVII LO na rok szkolny 2014/2015 Data Zadania programowe odpowiedzialni Imprezy odpowiedzialni 1.09.2014 Rozpoczęcie roku szkolnego Uroczysta inauguracja SU, M. Browarska, Opiekun Samorządu

Bardziej szczegółowo

PROPOZYCJE SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU W OKRESIE FERII ZIMOWYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ KALISKICH /SZKOŁY PROWADZĄ ZAJĘCIA TYLKO DLA SWOICH UCZNIÓW/

PROPOZYCJE SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU W OKRESIE FERII ZIMOWYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ KALISKICH /SZKOŁY PROWADZĄ ZAJĘCIA TYLKO DLA SWOICH UCZNIÓW/ PROPOZYCJE SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU W OKRESIE FERII ZIMOWYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ KALISKICH /SZKOŁY PROWADZĄ ZAJĘCIA TYLKO DLA SWOICH UCZNIÓW/ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11 UL. POMORSKA 7, KALISZ, TEL.0-62/760

Bardziej szczegółowo

Klaudia Rojek - średnia ocen 4,94 i wzorowe zachowani e Stypendystka Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2012/2013

Klaudia Rojek - średnia ocen 4,94 i wzorowe zachowani e Stypendystka Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2012/2013 Klaudia Rojek - średnia ocen 4,94 i wzorowe zachowani e Stypendystka Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2012/2013 Osiągnięcia w dziedzinie naukowej : rok szkolny 2011/2012 Finalistka etapu centralnego

Bardziej szczegółowo

KALENDARIUM na rok szkolny 2013/2014

KALENDARIUM na rok szkolny 2013/2014 KALENDARIUM na rok szkolny 2013/2014 Data 30.08.2013 Uroczystość / konkurs Konferencja Rady Pedagogicznej, inauguracja roku szkolnego 2013/14 02.09. 2013 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 12.09.2013

Bardziej szczegółowo

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 3 września 2012 roku w naszej szkole rozpoczął się nowy rok szkolny. Pan dyrektor Zbigniew Turkowski uroczyście przywitał wszystkich uczniów. Pan dyrektor powitał wszystkich

Bardziej szczegółowo

Pokazy Gimnastyczne oraz Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Zakończenie projektu 1,2,3 z nami bezpieczny będziesz i Ty

Pokazy Gimnastyczne oraz Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Zakończenie projektu 1,2,3 z nami bezpieczny będziesz i Ty Echo Piątki Grudzień Rodzice/Uczniowie W zdrowym ciele zdrowy duch Pokazy Gimnastyczne oraz Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Zakończenie projektu 1,2,3 z nami bezpieczny będziesz i Ty Realizacja projektu

Bardziej szczegółowo

Program DRZWI OTWARTYCH w LO Nr XVII im. A. Osieckiej

Program DRZWI OTWARTYCH w LO Nr XVII im. A. Osieckiej Program DRZWI OTWARTYCH w LO Nr XVII im. A. Osieckiej SOBOTA - 16 KWIECIEŃ 2011 r. w godzinach 9:00 14:00 SZKOLNY PUNKT INFORMACYJNY dla KANDYDATÓW do LO Nr XVII im. A. Osieckiej sekretariat uczniowski

Bardziej szczegółowo

- 23.09.2011 r. Turniej o mistrzostwo szkoły w piłkę nożną chłopców o puchar Dyrektora. Zwycięzcami reprezentanci Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

- 23.09.2011 r. Turniej o mistrzostwo szkoły w piłkę nożną chłopców o puchar Dyrektora. Zwycięzcami reprezentanci Zasadniczej Szkoły Zawodowej. - w roku szklonym 2011/2012 naukę rozpoczyna 530 uczniów. - 22.09.2011 r. Odbył się rajd integracyjny dla klas: I Technikum Ekonomicznego, Technikum Rolniczego, Technikum Architektury Krajobrazu oraz klasy

Bardziej szczegółowo

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ZESPÓŁ SZKÓŁ PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO w KRAKOWIE TECHNIKUM PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO NR 22, TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE DLA DOROSŁYCH NR 19, ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 23 31-157 Kraków, Pl. Matejki 11, tel. 12

Bardziej szczegółowo

Publiczne Gimnazjum Nr 35. Łódź, ul. Czernika 1/3 tel./fax www:zso8.edupage.org.pl

Publiczne Gimnazjum Nr 35. Łódź, ul. Czernika 1/3 tel./fax www:zso8.edupage.org.pl Publiczne Gimnazjum Nr 35 Łódź, ul. Czernika 1/3 tel./fax 42-673-86-83 www:zso8.edupage.org.pl Czernika 1/3 - Widzew - Wschód - Park Górka Widzewska Szkoła przyjazna dziecku z dysleksją. Szkoła promująca

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW

INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1 im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego Morro W BARLINKU ROK SZKOLNY 2012/2013 Drodzy Rodzice i Absolwenci Gimnazjum! Przedstawiamy wam ofertę

Bardziej szczegółowo

Informator dla uczniów

Informator dla uczniów Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Informator dla uczniów Projekt: Dobry start nabywanie kwalifikacji

Bardziej szczegółowo

ECHO SZKOŁY - GAZETKA SZKOLNA

ECHO SZKOŁY - GAZETKA SZKOLNA FRAGMENTY GAZETKI NR 2 ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY IM. J. JANUSZEWSKIEJ W CIEMNEM ECHO SZKOŁY - GAZETKA SZKOLNA listopad grudzień 2010, styczeń 2011 Numer 2 Rok szkolny 2010/2011 Wydarzenia: 10.11 apel

Bardziej szczegółowo

ul. Parkowa 2, 77-300 Człuchów, tel. (59)8342507, zsa@czluchow.pl www.zsa-czluchow.pl

ul. Parkowa 2, 77-300 Człuchów, tel. (59)8342507, zsa@czluchow.pl www.zsa-czluchow.pl ul. Parkowa 2, 77-300 Człuchów, tel. (59)8342507, zsa@czluchow.pl www.zsa-czluchow.pl Proponujemy następujące kierunki kształcenia: - Absolwent zdobywa umiejętności: Technikum Ekonomiczne - umiejętności

Bardziej szczegółowo

W dniach r. w Sankt Petersburgu odbył się I Światowy

W dniach r. w Sankt Petersburgu odbył się I Światowy W dniach 30. 10 05.11. 2011 r. w Sankt Petersburgu odbył się I Światowy Festiwal Języka Rosyjskiego. Polskę reprezentowało czterech dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, w tym pan dyrektor Marian Klecha,

Bardziej szczegółowo

Projekt edukacyjny pod hasłem Nasza wspólna Europa"

Projekt edukacyjny pod hasłem Nasza wspólna Europa Projekt edukacyjny pod hasłem Nasza wspólna Europa" Obchody 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych Cel główny zgodny z ceremoniałem

Bardziej szczegółowo

ELITARNY KLUB BATOROWCA

ELITARNY KLUB BATOROWCA ELITARNY KLUB BATOROWCA Marta Nowak Nr 314 Reżyseria nagradzanych na Szkolnym Festiwalu Teatralnym spektakli: Odgłosy walk zwierzęcych (2009r.) oraz W/Na/S/Od/pięcie (2011r,). Pierwszy z nich został wystawiony

Bardziej szczegółowo

Sąsiedzi-przyjaciele i był. Program etwinning

Sąsiedzi-przyjaciele i był. Program etwinning sasiedzi:gimnazjum 2009-11-15 23:52 Page 63 Sąsiedzi - przyjaciele Program etwinning Logo szkoły w Prostejovie Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Koluszkach nawiązują międzynarodową współpracę z rówieśnikami nie

Bardziej szczegółowo

Święto Sportu Szkolnego 2014

Święto Sportu Szkolnego 2014 Święto Sportu Szkolnego 2014 Główne założenia Program imprezy zawiera propozycje konkursów rekreacyjno-sportowych oraz konkursów plastyczno poetyckich w ramach realizowanych programów profilaktycznych.

Bardziej szczegółowo

Uczniowie klas IV - VI. Uczniowie klas IV - VI

Uczniowie klas IV - VI. Uczniowie klas IV - VI SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ W RAMACH ROKU JANUSZA KORCZAKA Szkoła.Zespół Szkół Ogólnokształcących nr2 w Sosnowcu, ul. Czeladzka 58 VI Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka Szkoła Podstawowa nr 45 im.

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN REKRUTACJI I KRYTERIA NABORU W PROJEKCIE MOBILNOŚCI LEONARDO DA VINCI

REGULAMIN REKRUTACJI I KRYTERIA NABORU W PROJEKCIE MOBILNOŚCI LEONARDO DA VINCI REGULAMIN REKRUTACJI I KRYTERIA NABORU W PROJEKCIE MOBILNOŚCI LEONARDO DA VINCI 1 Niniejszy regulamin określa zasady rekrutacji uczestników z Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie

Bardziej szczegółowo

WIZYTA W NIEMCZECH 4 maja 2013r 5 maja 2013r. 6 maja 2013r.

WIZYTA W NIEMCZECH 4 maja 2013r 5 maja 2013r. 6 maja 2013r. WIZYTA W NIEMCZECH W dniach 4-8 maja 2013 r. odbyła się kolejna wizyta w ramach realizacji projektu Comenius Partnerska Współpraca Szkół, tym razem była to miejscowość Bittenfeld w Niemczech. W wizycie

Bardziej szczegółowo

Neogotycki budynek z czerwonej cegły zaprojektowany przez Józefa Perzika. Okres okupacji niemieckiej (1939-1945) przerwał działalność szkoły.

Neogotycki budynek z czerwonej cegły zaprojektowany przez Józefa Perzika. Okres okupacji niemieckiej (1939-1945) przerwał działalność szkoły. III Liceum Ogólnokształcące ce im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Historia szkoły. Państwowe Gimnazjum powstało na zrębach niemieckiej szkoły średniej, otwartej 9 października 1871r. Do czasu I wojny

Bardziej szczegółowo

WYKLĘCI. WALKA O PAMIĘĆ I CZEŚĆ

WYKLĘCI. WALKA O PAMIĘĆ I CZEŚĆ Finał III Konkursu ŻOŁNIERZE WYKLĘCI. WALKA O PAMIĘĆ I CZEŚĆ w Specjalnym ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą Dnia 31 marca 2015 roku w SOSW w Nowym Mieście

Bardziej szczegółowo

Mądrość rodzi się nie z wieku, lecz z duszy. (Źródłem mądrości jest wnętrze człowieka, niezależnie od jego wieku.)

Mądrość rodzi się nie z wieku, lecz z duszy. (Źródłem mądrości jest wnętrze człowieka, niezależnie od jego wieku.) Mądrość rodzi się nie z wieku, lecz z duszy. (Źródłem mądrości jest wnętrze człowieka, niezależnie od jego wieku.) Przez trzy lata mieliśmy przyjemność wspólnie z Pawłem podążać ścieżkami nauki. Już od

Bardziej szczegółowo

Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 1

Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 1 Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 1 Strona 1/6 Tradycją Gimnazjum nr 1 jest organizowanie w kwietniu Dnia Otwartego dla uczniów klas szóstych mławskich szkół podstawowych. W tym roku w progach naszej szkoły

Bardziej szczegółowo

Osiągnięcia uczniów ZS Nr 1 w Olkuszu w konkursach i olimpiadach 2014/2015

Osiągnięcia uczniów ZS Nr 1 w Olkuszu w konkursach i olimpiadach 2014/2015 Osiągnięcia uczniów ZS Nr 1 w Olkuszu w konkursach i olimpiadach 2014/2015 Data Osiągnięcie Imię i nazwisko ucznia Imię i nazwisko opiekuna październik 2014 30.X. 2014 10.X.2014 Powiatowych Sztafetowych

Bardziej szczegółowo

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości Wielinek nr 1 Święto Niepodległości Dnia 10.11.2015r. w naszej szkole odbył się apel uroczysty z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość miała celu na ukazanie drogi Polaków do niepodległości oraz oddanie

Bardziej szczegółowo

Projekt Unii Europejskiej Comenius 2012 2014 EUROPEJSKIE GRAFFITI SPOSOBY WYRAŻANIA EMOCJI

Projekt Unii Europejskiej Comenius 2012 2014 EUROPEJSKIE GRAFFITI SPOSOBY WYRAŻANIA EMOCJI Projekt Unii Europejskiej Comenius 2012 2014 EUROPEJSKIE GRAFFITI SPOSOBY WYRAŻANIA EMOCJI Szkoła Podstawowa nr 3 w Żywcu zaprosiła do wspólpracy nad nowym projektem szkoły z 6 krajów: Chorwacji, Irlandii

Bardziej szczegółowo

Plan pracy Gimnazjum nr 10 w Gdańsku na rok szkolny 2014/2015

Plan pracy Gimnazjum nr 10 w Gdańsku na rok szkolny 2014/2015 Plan pracy Gimnazjum nr 10 w Gdańsku na rok szkolny 2014/2015 Podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U. z 2004 r. Nr 256 poz. 2572 ze zm.), Rozporządzenie Ministra

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Szczypiorniak na Orlikach 2015 rozgrywanego w ramach projektu: Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom 1 ORGANIZATOR 1. Organizatorami

Bardziej szczegółowo

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej 2015 r.

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej 2015 r. Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej 2015 r. W dniu 15 i 16 grudnia 2015 r. odbyły się uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Ministra

Bardziej szczegółowo

XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI im. płk. L. LISA-KULI

XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI im. płk. L. LISA-KULI Gimnazjalisto! W roku szkolnym 2014/15 oferujemy Ci 5 klas ogólnych od drugiego roku nauczania sprofilowanych zgodnie z preferencjami uczniów. Klasa 1a z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego,

Bardziej szczegółowo

Proponowane klasy w roku szkolnym 2015/2016

Proponowane klasy w roku szkolnym 2015/2016 Proponowane klasy w roku szkolnym 2015/2016 KLASA BIOLOGICZNO CHEMICZNA. Przygotuje ucznia do dalszej edukacji w klasach o profilu biologiczno chemicznym w szkołach ponadgimnazjalnych. OFERUJEMY: w III

Bardziej szczegółowo

Kalendarz wydarzeń w roku szkolnym 2013/2014

Kalendarz wydarzeń w roku szkolnym 2013/2014 Kalendarz wydarzeń w roku szkolnym 2013/2014 Lp. Wydarzenie Termin Godzina I. Organizacja roku szkolnego Osoby odpowiedzialne 1. Rozpoczęcie roku szkolnego 02.09.2013 r. Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Bardziej szczegółowo

Terminarz XXVII LO na rok szkolny 2013/2014

Terminarz XXVII LO na rok szkolny 2013/2014 Terminarz XXVII LO na rok szkolny 2013/2014 Data Zadania programowe odpowiedzialni Imprezy odpowiedzialni 2.IX.2013 Rozpoczęcie roku szkolnego Dyrekcja Uroczysta inauguracja SU, M. Browarska, M. Mikrut

Bardziej szczegółowo

Regulamin uczestniczenia w Grze edukacyjnej Globtroter: poznaj Wielkopolskę w ramach projektu eszkoła - Moja Wielkopolska

Regulamin uczestniczenia w Grze edukacyjnej Globtroter: poznaj Wielkopolskę w ramach projektu eszkoła - Moja Wielkopolska Regulamin uczestniczenia w Grze edukacyjnej Globtroter: poznaj Wielkopolskę w ramach projektu eszkoła - Moja Wielkopolska 1. Postanowienia ogólne 1. Niniejszy Regulamin obowiązuje w III Edycji Projektu

Bardziej szczegółowo

Wykaz zajęć dodatkowych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku na rok szkolny 2015/2016 Język polski

Wykaz zajęć dodatkowych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku na rok szkolny 2015/2016 Język polski Wykaz zajęć dodatkowych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku na rok szkolny 2015/2016 Język polski 1 Iwona Finokiet poniedziałek 13.25-14.10 Zajęcia dla gimnazjum; praca z tekstem kultury (sala

Bardziej szczegółowo

WIEŚCI SZKOLNE Z ŻYCIA SZKOŁY. Cyprian Kamil Norwid

WIEŚCI SZKOLNE Z ŻYCIA SZKOŁY. Cyprian Kamil Norwid MIESIĘCZNIK SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. C.K. NORWIDA W DĄBRÓWCE WIEŚCI Cyprian Kamil Norwid Cyprian Kamil Norwid N U M E R V I SZKOLNE M A R Z E C 2 0 1 4 Z ŻYCIA SZKOŁY W TYM NUMERZE: Z życia szkoły 1 Zuch

Bardziej szczegółowo

Małopolskie Dyktando Niepodległościowe Po polsku o historii

Małopolskie Dyktando Niepodległościowe Po polsku o historii Małopolskie Dyktando Niepodległościowe Po polsku o historii Małopolskie Dyktando Niepodległościowe Po polsku o historii zrodziło się z inicjatywy pana Aleksandra Palczewskiego Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Bardziej szczegółowo

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY POD AKACJĄ W LUBLINIE

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY POD AKACJĄ W LUBLINIE PROGRAM WYCHOWAWCZY MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY Pod Akacją w Lublinie w roku szkolnym 2016/2017 Młodzieżowy Dom Kultury Pod Akacją w Lublinie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego. Stwarza możliwości

Bardziej szczegółowo

9/142. Redakcja: Angelika Wiśniewska Zuzanna Buchs Klaudia Buchs JESTEŚMY NAJLEPSI! Oprawa graficzna: Hanna Majchrzak. Opiekun: Grażyna Bonikowska

9/142. Redakcja: Angelika Wiśniewska Zuzanna Buchs Klaudia Buchs JESTEŚMY NAJLEPSI! Oprawa graficzna: Hanna Majchrzak. Opiekun: Grażyna Bonikowska GAZETKA SZKOLNA MŁODZIEŻY Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Karola Libelta w Gołańczy Ważne tematy: Wigilijny konkurs 9/142 Grudzień 2013 Ukazuje się od XII 1988 Redakcja: Angelika Wiśniewska Zuzanna

Bardziej szczegółowo

ROK SZKOLNY 2009/2010

ROK SZKOLNY 2009/2010 KONKURSY JĘZYK ANGIELSKI ROK SZKOLNY 2009/2010 Semestr I WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ Dnia 21.11.2009 r. uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie

Bardziej szczegółowo

Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie i Mieście Sianów w roku szkolnym 2014/2015

Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie i Mieście Sianów w roku szkolnym 2014/2015 Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie i Mieście Sianów w roku szkolnym 2014/2015 Gimnazjum Gminne im. Ireny Sendlerowej ul. Bolesława Chrobrego 4 76-004 Sianów tel/fax: 94 3185242 www.gimnazjum.sianow.pl

Bardziej szczegółowo

Wiosenny finał IX Młodzieżowego Forum Śladami Łukasiewicza

Wiosenny finał IX Młodzieżowego Forum Śladami Łukasiewicza Wiosenny finał IX Młodzieżowego Forum Śladami Łukasiewicza Od szeregu lat marcowe Święto Patrona Szkoły obchodzone jest jako integralna część Młodzieżowego Forum Śladami Łukasiewicza. Wzorem lat ubiegłych

Bardziej szczegółowo

Plan pracy szkoły na rok szkolny 2015/2016

Plan pracy szkoły na rok szkolny 2015/2016 Plan pracy szkoły na rok szkolny 2015/2016 I. KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 L.p. Działanie Termin 1. Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych 1 września 2015r. 2. Termin uzupełnienia list

Bardziej szczegółowo

Wyniki nauczania. Wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco:

Wyniki nauczania. Wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco: Wyniki nauczania Wyniki nauczania Wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco: Klasyfikowanych 106 uczniów (100%) Nieklasyfikownych 3 uczniów z wychowania fizycznego 1uczeń z 1oceną niedostateczną.

Bardziej szczegółowo

Plan zajęć pozalekcyjnych w Miejskim Gimnazjum w Chodzieży / wynikający z art. 42 KN / w roku szkolnym 2014/2015

Plan zajęć pozalekcyjnych w Miejskim Gimnazjum w Chodzieży / wynikający z art. 42 KN / w roku szkolnym 2014/2015 Plan zajęć pozalekcyjnych w Miejskim Gimnazjum w Chodzieży / wynikający z art. 4 KN / w roku szkolnym 04/05 Lp. Imię i nazwisko nauczyciela Rodzaj zajęć Termin zajęć Ilość godzin Joanna Bochenek Zajęcia

Bardziej szczegółowo

Wkrótce będę uczniem. Program profilaktyczno integracyjny zmniejszania lęku dziecka 5-6 letniego przed pójściem do szkoły.

Wkrótce będę uczniem. Program profilaktyczno integracyjny zmniejszania lęku dziecka 5-6 letniego przed pójściem do szkoły. Wkrótce będę uczniem Program profilaktyczno integracyjny zmniejszania lęku dziecka 5-6 letniego przed pójściem do szkoły. Sączów 2011/ 2012 Dziecko 5-6 letnie kończąc przedszkole powinno radzić sobie z

Bardziej szczegółowo

PROJEKT EDUKACYJNO WYCHOWAWCZY POD HASŁEM MODA NA CZYTANIE. PRZY WSPÓŁPRACY PCEiK w OLEŚNICY

PROJEKT EDUKACYJNO WYCHOWAWCZY POD HASŁEM MODA NA CZYTANIE. PRZY WSPÓŁPRACY PCEiK w OLEŚNICY PROJEKT EDUKACYJNO WYCHOWAWCZY POD HASŁEM MODA NA CZYTANIE PRZY WSPÓŁPRACY PCEiK w OLEŚNICY,, Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem...

Bardziej szczegółowo

dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe nowoczesne laboratorium językowe pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia oraz sala do aerobiku dwie pracownie

dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe nowoczesne laboratorium językowe pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia oraz sala do aerobiku dwie pracownie dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe nowoczesne laboratorium językowe pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia oraz sala do aerobiku dwie pracownie komputerowe, biblioteka i centrum multimedialne oraz

Bardziej szczegółowo

DZIEŃ TERAPEUTY. zagatki i pytania, golenie mężczyzn, nauka: haftowania,

DZIEŃ TERAPEUTY. zagatki i pytania, golenie mężczyzn, nauka: haftowania, DZIEŃ TERAPEUTY 16 października pracownia komputerowa z przygotowaniem do zawodu zorganizowała Dzień Terapeuty. Były różne konkurencje takie jak: rysowanie portretów instruktorów, zagatki i pytania, golenie

Bardziej szczegółowo

Zajęcia dodatkowe dla uczniów w roku szkolnym 2014/2015

Zajęcia dodatkowe dla uczniów w roku szkolnym 2014/2015 Zajęcia dodatkowe dla uczniów w roku szkolnym 2014/2015 Lp. Przedmiot Nazwa zajęcia Osoba prowadząca Termin zajęć Miejsce zajęć 1. Przygotowanie do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym mgr

Bardziej szczegółowo

I. PROPAGOWANIE POSTACI JANUSZA KORCZAKA W ŚRODOWISKU SZKOLNYM

I. PROPAGOWANIE POSTACI JANUSZA KORCZAKA W ŚRODOWISKU SZKOLNYM Cele: uczczenie Roku Korczaka połączenie różnorodnych działań środowiska szkolnego wokół sylwetki Janusza Korczaka zapoznanie uczniów z osobą Janusza Korczaka i jego twórczością rozpropagowanie wśród uczniów

Bardziej szczegółowo

Osiągnięcia 2005/ 2006 r.

Osiągnięcia 2005/ 2006 r. 1. Nazwa olimpiady, konkursu, zawodów, imprezy it.d. Stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych Osiągnięcia 2005/ 2006 r. Organizator szczebel Imię i nazwisko Opiekun Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy

Bardziej szczegółowo

Turniej Orlik Basketmania 2013

Turniej Orlik Basketmania 2013 Turniej Orlik Basketmania 2013 O TURNIEJU PO RAZ trzeci, w 8 województwach, na obiektach wybudowanych w ramach programu Moje boisko ORLIK 2012 zagramy w koszykówkę na szeroką skalę w turnieju Orlik Basketmania.

Bardziej szczegółowo

Internetowy Projekt Zbieramy Wspomnienia

Internetowy Projekt Zbieramy Wspomnienia Internetowy Projekt Zbieramy Wspomnienia WSPOMNIENIA Z LAT 70 NA PODSTAWIE KRONIK SZKOLNYCH. W ramach Internetowego Projektu Zbieramy Wspomnienia pomiędzy końcem jednych, a początkiem drugich zajęć wybrałam

Bardziej szczegółowo

X Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

X Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej X Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej W dniu 28 kwietnia 2016 r. w Klubie 4.Regionalnej Bazy Logistycznej odbyła się Gala Finałowa X Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej,

Bardziej szczegółowo

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Suchej. Dyrektor Szkoły Teresa Furman

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Suchej. Dyrektor Szkoły Teresa Furman Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Suchej Dyrektor Szkoły Teresa Furman Szkoła liczy 11 nauczycieli, 78 uczniów w 6 oddziałach SUKCESY UCZNIÓW I NAUCZYCIELI SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

Bardziej szczegółowo

Temat:Jak władze lokalne dbają o rozwój kulturalny dzieci i młodzieży naszej szkoły?

Temat:Jak władze lokalne dbają o rozwój kulturalny dzieci i młodzieży naszej szkoły? Temat:Jak władze lokalne dbają o rozwój kulturalny dzieci i młodzieży naszej szkoły? Projekt edukacyjny realizowany w Publicznym Gimnazjum im. Biskupa Piotra Gołębiowskiego w Jedlińsku w roku szkolnym

Bardziej szczegółowo

X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ RAZEM

X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ RAZEM X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ RAZEM Z prawdziwą satysfakcją przedstawiamy Państwu informację o X Przeglądzie Twórczości Dziecięcej RAZEM 2014. Nasza impreza jest wpisana do kalendarza imprez ogłoszonego

Bardziej szczegółowo

DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI NAUCZYCIELE!

DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI NAUCZYCIELE! DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI NAUCZYCIELE! Serdecznie zapraszamy do udziału w VII KALISKIM KONKURSIE PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KALISZA. Mamy gorącą nadzieję, że zarówno

Bardziej szczegółowo

ROK SZKOLNY 2009/2010

ROK SZKOLNY 2009/2010 KONKURSY JĘZYK ANGIELSKI ROK SZKOLNY 2009/2010 Semestr II OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO OLIMPUS sesja zimowa 2010 W dniu 13.01.2010 r. uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w

Bardziej szczegółowo

Dyrekcja szkoły dyrektor szkoły zastępca dyrektora mgr Ewa Malec mgr Anna Liwocha

Dyrekcja szkoły dyrektor szkoły zastępca dyrektora mgr Ewa Malec mgr Anna Liwocha Dyrekcja szkoły dyrektor szkoły mgr Ewa Malec zastępca dyrektora mgr Anna Liwocha Rzecznik Praw Ucznia W naszej szkole - jako w jedynej placówce edukacyjnej w Powiecie Kozienickim - występuje osoba Rzecznika

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2013/ 2014

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2013/ 2014 KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2013/ 2014 Zdarzenie czynność Termin Uwagi o realizacji Organizacja roku szkolnego: Rozpoczęcie zajęć edukacyjnych Zakończenie zajęć edukacyjnych Klasyfikacja śródroczna Klasyfikacja

Bardziej szczegółowo

REALIZACJA PROJEKTU INWESTUJ W SIEBIE 2 2011-2013

REALIZACJA PROJEKTU INWESTUJ W SIEBIE 2 2011-2013 REALIZACJA PROJEKTU INWESTUJ W SIEBIE 2 2011-2013 W O Ś R O D K U S Z K O L N O - W Y C H O W A W C Z Y M D L A N I E P E Ł N O S P R A W N Y C H R U C H O W O W B U S K U - Z D R O J U Projekt Inwestuj

Bardziej szczegółowo

PRACA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

PRACA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2010/2011 PRACA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2010/2011 U ROCZYSTE ROZPOCZ Ę C IE RO K U S ZKO L N E GO 2 01 0/ 2 01 1 W roku szkolnym 2010/2011 w Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego z oddziałami integracyjnymi w Łobudzicach

Bardziej szczegółowo

PROFI-LINGUA oraz Stowarzyszenia Europa Języków i Kultur. Jak co roku

PROFI-LINGUA oraz Stowarzyszenia Europa Języków i Kultur. Jak co roku Dnia 15 kwietnia 2013 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Gliwicach odbyły się obchody Dnia Języków Obcych zorganizowane przez nauczycielkę języka francuskiego, panią Ewę Rasińską, oraz nauczycielki

Bardziej szczegółowo

Talent moja przyszłość 15 18 październik 2013 r.

Talent moja przyszłość 15 18 październik 2013 r. III KONKURS ZAWODOZNAWCZY Młodzieżowego Centrum Kariery OHP Dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Puław oraz powiatu puławskiego REALIZOWANY W RAMACH V OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY

Bardziej szczegółowo

Klasa OH (wstępna dwujęzyczna z językiem hiszpańskim)

Klasa OH (wstępna dwujęzyczna z językiem hiszpańskim) W roku szkolnym 2014/15 proponujemy: Symbol oddziału Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania Języki obce Przedmioty uwzględnione w procesie rekrutacji 0H historia geografia język hiszpański język

Bardziej szczegółowo

Dwadzieścioro troje dzieci świetlicowych oraz jedenaścioro dzieci przedszkolnych wzięło udział w czterech spotkaniach Gaudeamus a

Dwadzieścioro troje dzieci świetlicowych oraz jedenaścioro dzieci przedszkolnych wzięło udział w czterech spotkaniach Gaudeamus a W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła, we współpracy z Przedszkolem nr 20 w Mysłowicach, wzięła udział w zajęciach Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus zorganizowanych przez Śląską Wyższą Szkołą

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ WAŻNIEJSZYCH IMPREZ ORGANIZOWANYCH PRZEZ GMINNY OŚRODK KULTURY. w MILANOWIE w 2015 r.

KALENDARZ WAŻNIEJSZYCH IMPREZ ORGANIZOWANYCH PRZEZ GMINNY OŚRODK KULTURY. w MILANOWIE w 2015 r. KALENDARZ WAŻNIEJSZYCH IMPREZ ORGANIZOWANYCH PRZEZ GMINNY OŚRODK KULTURY w MILANOWIE w 2015 r. Lp. Nazwa Planowanych działań Opis Organizator Gminny Ośrodek Kultury w Milanowie. Współorganizator GBP w

Bardziej szczegółowo

IV EDYCJA KONKURSU BEZPIECZNIE NA ROWERZE

IV EDYCJA KONKURSU BEZPIECZNIE NA ROWERZE IMPREZA SPORTOWO KULTURALNA IV EDYCJA KONKURSU BEZPIECZNIE NA ROWERZE Nowy Dwór Mazowiecki 7 maja 2011. PATRONAT NAD IV EDYCJĄ IMPREZY W ROKU 2011 OBJĘLI: Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Starosta

Bardziej szczegółowo

ZESTAWIENIE ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH REALIZOWANYCH W ROKU SZKOLYM 2014/2015. Nazwisko Imię Nazwa zajęć Rodzaj zajęć Dzień Godzina Typ szkoły Sala

ZESTAWIENIE ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH REALIZOWANYCH W ROKU SZKOLYM 2014/2015. Nazwisko Imię Nazwa zajęć Rodzaj zajęć Dzień Godzina Typ szkoły Sala ZESTAWIENIE ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH REALIZOWANYCH W ROKU SZKOLYM 2014/2015 Nazwisko Imię Nazwa zajęć Rodzaj zajęć Dzień Godzina Typ szkoły Sala Brodzińska Magdalena Język włoski skype dydaktyczne doraźnie

Bardziej szczegółowo

NASZE SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

NASZE SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2012/2013 NASZE SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2012/2013 Efektem pracy z uczniem zdolnym w ramach kół przedmiotowych i zajęć sportowych w roku szkolnym 2012/2013 są liczne sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Aleksandry

Bardziej szczegółowo

Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach

Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach Ogólnopolski Ranking Techników 2015 W rankingu Techników zajmujemy: 11 MIEJSCE w województwie opolskim W rankingu głównym na 2007 szkół zajmujemy

Bardziej szczegółowo

Komitet Główny Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Polskie Towarzystwo Neofilologiczne. www.ojh.edu.pl 2010/11

Komitet Główny Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Polskie Towarzystwo Neofilologiczne. www.ojh.edu.pl 2010/11 I ETAP 2010/11 I Olimpiadę Języka Hiszpańskiego rozpoczął Etap Szkolny, który odbył się w całej Polsce 17 grudnia 2010 roku. Dyrektorzy szkół, których uczniowie chcieli spróbować swych sił w Olimpiadzie,

Bardziej szczegółowo

McDonald to nie nasz cel! TEATR

McDonald to nie nasz cel! TEATR McDonald to nie nasz cel! TEATR Działania teatralne od zawsze były kojarzone z aktywnością uczniów klas humanistycznych. W naszej szkole również tak jest. W tym roku zorganizowaliśmy około piętnaście wyjść

Bardziej szczegółowo