OptiVision / OptiArc / OptiMax / OptiMax Pro

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "OptiVision / OptiArc / OptiMax / OptiMax Pro"

Transkrypt

1 DIGITUS Plug&View OptiVision / OptiArc / OptiMax / OptiMax Pro Instrukcja Użytkownika DN / DN / DN / DN-16040

2 1. Wprowadzenie: Seria kamer IP firmy DIGITUS Plug & View oferuje P2P, które umożliwiają uniknięcie skomplikowanych ustawień sieciowych wymaganych w czasie instalacji kamery. Wszystko czego potrzebujesz to po prostu "Plug & View" z 3 prostymi krokami. 2. Zawartość Opakowania: - Kamera IP x 1 - Zasilacz x 1 - Kabel sieciowy x 1 - Płyta CD x 1 - Akcesoria montażowe x 1 - *Dn16040 posiada dodatkową 2GB kartę TF 3. Procedury Instalacji: 3.1 Podłączenie 1. Włącz kamerę i podłącz ją przy pomocy kabla sieciowego do routera. Upewnij się, że router posiada dostęp do Internetu. Otwórz przeglądarkę internetową (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox...) i wprowadź aby uzyskać dostęp do strony internetowej DIGITUS Plug & View. Naciśnij przycisk "Login", aby wejść do portalu logowania. Proszę utworzyć konto dla pierwszego użycia. Alternatywnie, można również skorzystać z istniejącego konta Google, aby zalogować się poprzez naciśnięcie przycisku " Google Login ". Następnie wpisz nazwę konta oraz hasło.

3 Alternatywnie możesz również pobrać "DIGITUS Plug & View" APP z APP Store lub Google Play, a następnie uruchomić tę aplikację na swoim urządzeniu mobilnym i zalogować się na konto, oraz wprowadzić hasło.

4 3. Aby dodać kamerę do danego konta w przeglądarce wprowadź adres MAC i kod aktywacyjny, jak pokazano na 1 stronie skróconej instrukcji instalacji. Następnie kliknij przycisk "Apply", wyświetlony zostanie komunikat o treści Success Alternatywnie najprostszym sposobem na dodanie kamery bez wprowadzania długich numerów jest zastosowanie smartfonu, celem zeskanowania kodu QR znajdującego się na 1 stronie skróconej instrukcji instalacji przy użyciu aplikacji "Plug DIGITUS & View" dla urządzeń mobilnych. Po dodaniu kamery, możesz w każdej chwili, w dowolnym miejscu uzyskać podgląd na żywo. 3.2 Połączenie Bezprzewodowe Bezprzewodowe (WiFi) połączenie między kamerami IP i bezprzewodowym routerem / punktem dostępu (Access point) jest również możliwe po wykonaniu następujących procedur. 4. Po wykonaniu kroków 1 ~ 3 dla uzyskania przewodowego połączenia przy pomocy kabla sieciowego, zaloguj się na i kliknij aby wprowadzić ustawienia interfejsu użytkownika kamery.

5 Po wprowadzeniu Interfejsu Użytkownika Kamery z DIGITUS Plug & View poprzez ikonę ustawień, proszę wprowadzić "admin" dla nazwy użytkownika oraz "admin" dla hasła, w celu zalogowania. Podczas pierwszego przeglądania kamery IP, przeglądarka zapyta użytkownika o zainstalowanie komponentu OCX. Uwaga: Jeśli nie został on wcześniej zainstalowany, proszę kliknąć link na stronie: Please install the ActiveX widget RSAV.exe, lub bezpośrednio w prawym górnym rogu, w celu pobrania OCX. Bezpośrednio po instalacji, odśwież lub zaloguj się ponownie do interfejsu IE.

6 5. Przejdź do "Parameters" => "Network". Wybierz przycisk WiFi, a SSID dostępnego routera lub punktu dostępu automatycznie pojawi się na ekranie. Wybierz SSID, z którym chcesz się połączyć i wprowadź hasło, jeśli jest wymagane. Naciśnij przycisk "OK", aby zastosować zmiany.

7 Zamknij okno Interfejsu Użytkownika Kamery oraz odłącz kabel sieciowy. Teraz możesz uzyskać dostęp do kamery bezprzewodowo za pomocą Plug & View APP lub poprzez 4.0 Zmiana Nazwy Urządzenia Przejdź do menu Ustawienia i kliknij Modyfikuj dla każdej z kamer. Możesz teraz dowolnie zmienić nazwę. przycisk Konfiguracja, aby przejść do strony

8 5.0 Opis Paska Narzędzi Pasek narzędzi znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu kamery IP umożliwia szybsze oraz łatwiejsze zarządzanie, wedle twoich preferencji. 5.1 Sygnał Świetlny Zielony sygnał Zielony sygnał oznacza, że kamera IP jest online, a jej obraz jest z powodzeniem wyświetlany na ekranie. Żółty Sygnał Zółty sygnał oznacza, że kamera IP jest online, ale jej obraz nie jest wyświetlany na ekranie. Czerwony Sygnał Czerwony sygnał wygaszony oznacza, że kamera jest offline, dlatego też ekran jest 5.2 Pełen Ekran Przycisk Pełnego ekranu prowadzi do nowej warstwy ekranu gdzie obraz jest wyświetlany na pełnym ekranie dla jaśniejszej wizji oraz ewentualnej funkcji odtwarzania Podgląd na Żywo & PTZ Przycisk Live view służy do wyświetlania wybranych obrazów kamer IP w odpowiednim czasie. Możesz także wybrać opcję, aby wyświetlić różne obrazy z kamer z "listy kamer" wyświetlonej po lewej stronie ekranu. Przy pomocy przycisków oraz wybierz kamerę IP z listy. Kliknij zlokalizowany w prawym górnym rogu ekranu, aby opuścić funkcję pełnego ekranu, lub znajdujący się w prawej dolnej części ekranu, aby wrócić do strony poczty.

9 Możesz kliknąć, aby ponownie załadować obraz na żywo w przypadku napotkania jakiegokolwiek problemu. Do każdej wybranej konfiguracji kamery można uzyskać dostęp poprzez kliknięcie Ikony znajdującej się w prawej dolnej części ekranu. Jeśli wybrana kamera IP obsługuje funkcje PTZ, jej panel sterowania PTZ zostanie wyświetlony, dla umożliwienia sterowania kątem ustawienia kamery z prawej dolnej części ekranu. W przeciwnym razie, panel zostanie wyświetlony na szaro, oznacza to, że jest on nieaktywny. Każda regulacja kąta wymaga jednego kliknięcia. 5.4 Odtwarzanie Funkcja Play back jest dostępna tylko, jeśli kamera IP posiada wbudowaną kartę SD do nagrywania obrazu. Wszystkie nagrane zdarzenia mogą być pobierane z niebieskiego znaku wyświetlanego na osi czasu.

10 Wszystkie nagrane zdarzenia są przechowywane i oznaczone na osi czasu. Możesz wyświetlić je w różnych okresach czasu: klikając godzinę, dzień lub tydzień znajdujący się w górnym lewym rogu osi czasu. Poszczególne nagrane klipy zostaną wyświetlone, po najechaniu kursorem myszki na niebieski znacznik, w ty momencie kolor znacznika zmieni się na pomarańczowy. Możesz wybrać konkretny klip do odtworzenia. Podczas odtwarzania wybranego pliku multimedialnego, możesz również zarządzać jego zatrzymaniem, wstrzymaniem oraz przesunięciem o jeden klip do przodu lub do tyłu z panelu sterowania plikami multimedialnymi. Możesz także przeciągnąć kursor paska postępu do określonego punktu odtwarzania wedle własnych preferencji.

11 5.5 Google Drive Przechowywanie w Chmurze Po zalogowaniu się na stronie internetowej mydigitus.net, przejdź do strony "Ustawień". Naciśnij przycisk "Google Authentication" znajdujący się w lewym górnym rogu, a następnie zaakceptuj "Dysk Google" jako chmurę, klikając "OK". Następnie pojawi się strona logowania Google Drive. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się do Google Drive i wprowadź hasło. W przeciwnym wypadku, proszę nacisnąć "SIGN UP" a następnie utworzyć nowe konto. Po zalogowaniu się do konta Google, naciśnij przycisk " Allow access ", aby umożliwić archiwizowanie obrazów z kamery na Google Drive. Po akceptacji okno zostanie automatycznie zamknięte.

12 Funkcja przechowywania w chmurze tworzy kopię plików wideo zapisanych na karcie Micro-SD w Google Drive. Oznacza to, że filmy nagrane w wyniku wykrytego ruchu lub zaplanowane nagrania zapisane w pamięci lokalnej można również znaleźć, a nawet odtworzyć online. Proszę zalogować się na Google Drive oraz wybrać nagrany plik (rtv), aby wyświetlić wideo online. Aby mieć możliwość korzystania z funkcji przechowywania danych w chmurze, należy upewnić się, że karta Micro-SD jest włożona do aparatu oraz sformatowana. 6. Interfejs Użytkownika Kamery 6.1 Opis Menu IU Kamery posiada 5 funkcji (Home, Replay, Log, Parametr & System) Home Strona ta wyświetla obraz na żywo kamery.

13 W funkcji Home, możesz również kontrolować ruch obrotowo-uchylny (tylko dla modelu DN-16036), a także ustawienia wideo, takie jak jasność, kontrast i nasycenie Log Funkcja Log służy do rejestrowania wszystkich odnotowanych wydarzeń, które miały miejsce, takie jak detekcja ruchu lub alarm. Możesz wybrać datę i nacisnąć przycisk wyszukiwania, aby wyszukać wszystkie pliki jakie zostały nagrane w tym terminie. Aby odtworzyć zdarzenie, można nacisnąć przycisk "View" Parameters Sieć, Parametry Wideo, DDNS i UPnP, Zasłona, Detekcja Ruchu, CMOS, OSD oraz Alarm można także skonfigurować w tej sekcji. Sieć Zgodnie z ustawieniem sieci, można wybrać pomiędzy trybem Fixed IP lub DHCP. Różnorodne porty dla HTTP, RSTP oraz protokół RCFG można również skonfigurować w tym miejscu.

14 Parametry wideo Użytkownik może ustawić rozdzielczość, szybkość transmisji, typ, ilość klatek itp. głównego strumienia w Ustawienia Parametrów Wideo. Użytkownik może wybrać Main flow lub Minor flow. Main flow jest wykorzystywany głównie jeśli wymagana jest wysoka rozdzielczość wideo np. z wykorzystaniem komputera i notebooka, gdzie istnieje większa moc CPU w porównaniu do urządzeń mobilnych. Minor flow jest zwykle używany, w przypadku wykorzystania mobilnego dostępu z telefonu. Oba strumienie obsługują tryby Stałej Szybkości Transmisji Bitów (CBR) oraz Zmiennej Szybkości Transmisji Bitów (VBR) Do wyboru użytkownika pozostaje 5 poziomów ustawienia jakości obrazu: bardzo wysoka, wysoka, średnia, niska i bardzo niska.

15 6.1.4 Video Cover To menu pozwala na zasłonięcie obszaru prywatności. Maksymalnie kamera obsługuje 4 obszary prywatności. Kliknij na wideo oraz przeciągnij myszą, na ekranie pojawi się zielone pole, jest to obszar prywatności. Kliknij przycisk OK. Ustaw Video Cover na "Off", kliknij przycisk "OK", aby zamknąć wszystkie konfiguracje Motion Detection Proszę wybrać opcję "On", aby umożliwić wykrywanie ruchu. Użyj myszy, aby zaznaczyć obszar detekcji ruchu. Podświetlony obszar jest obszarem detekcji ruchu. Zakres Detekcji Ruchu (Motion Detection Level ) może zostać ustawiony od 0 do 5, gdzie najmniejsza wartość wskazuje najwyższą czułość. Standardową propozycją jest Level 3. Motion Detection Gap wskazuje, ile klatek później detekcja ruchu powinna zostać ponownie uruchomiona.

16 6.1.6 OSD Użytkownicy mogą ustawić czas, nazwę urządzenia i dwie inne informacje na ekranie. Kolor i położenie znaków są również regulowane Alarm Istnieją trzy rodzaje ustawień alarmu: Motion Detection, External Alarm oraz Time Recording. Time Recording pozwala określić czas ciągłego nagrywania na kartę Micro- SD. Na przykład, można ustawić normalny czas pracy od poniedziałku do piątku, od 9 do 18, poprzez podświetlenie pola na niebiesko. Podświetlenie kolorem oznacza, że w tym okresie nagranie będzie zawsze ON. Proszę aktywować "Record" (Nagrywanie), zaznaczając dane pole. Proszę nacisnąć przycisk "OK", aby zastosować zmiany.

17 Dla ustawień detekcji ruchu, należy zaznaczyć pole wyboru, aby włączyć daną funkcję. Proszę najpierw przejść do ustawień "Motion Detection" jeśli obszar detekcji oraz czułość nie zostały jeszcze ustawione, jak pokazano w poprzedniej części niniejszego dokumentu. Proszę zaznaczyć na niebiesko pole czasowe wykrywania ruchu. Włącz "Record", aby umożliwić nagrywanie wywołane ruchem na karcie Micro-SD. Można również skonfigurować powiadomienia , w przypadku aktywacji detekcji ruchu, jak pokazano poniżej. Zrzut ekranu jest również możliwy w przypadku wykrycia ruchu przez zaznaczenie funkcji "Capture". Wraz ze zrzutem ekranu, można również skonfigurować powiadomienia z załącznikiem w formie tego zrzutu, jak pokazano poniżej. Proszę nacisnąć przycisk "OK", aby zastosować zmiany. Funkcja FTP jest również dostępna. Proszę zaznaczyć opcję FTP oraz nacisnąć FTP Set, aby wprowadzić informację FTP. Funkcja ta utworzy kopie zapasowe wszystkich nagrań oraz zdjęcia z karty TF do FTP.

18 6.2 System Ustawienia systemu obejmują Local Settings, Time Settings, System Tools, User oraz Device Information Local Setting Local settings obejmuje opcje logowania oraz opcje strumieniowania wideo, wybierz typ strumieniowania plików wideo oraz zrzutów, a następnie zapisz ustawioną ścieżkę w Local Settings Time Settings Manual Setting, Sync with computer time, Sync with NTP and Time Zone są opcjonalne. Użytkownicy mogą wybrać dowolne ustawienie. Manual Setting: Proszę wprowadzić czas i datę ręcznie. Sync with computer time: Czas wyświetlany na kamerze IP zostanie automatycznie zsynchronizowany z komputerem użytkownika. Sync with NTP: Wprowadź nazwę domeny lub adres IP serwera NTP. Time Zone: Użytkownicy mogą wybrać strefę czasową, w zależności od ich lokalizacji.

19 6.2.3 System Tools System Tools obejmuje Reboot (Restart), Factory default (Ustawienia fabryczne), SD format (Format SD), View Picture on SD-card (Wyświelanie obrazów na karcie SD), update Backup configuration file (Aktualizacja pliku konfiguracji Kopii Zapasowej), Update configuration file and System (Aktualizacja pliku konfiguracji oraz Systemu). Aktualizacja systemu służy do aktualizacji oprogramowania filmowego.

Kamery IP DIGITUS Plug&View

Kamery IP DIGITUS Plug&View Kamery IP DIGITUS Plug&View Instrukcja obsługi 1 Wstęp: Kamera serii IP Plug&View firmy DIGITUS zapewnia usługi w chmurze P2P, aby uniknąć skomplikowanej konfiguracji sieciowej podczas instalowania kamery.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji kamery IP TruVision

Instrukcja konfiguracji kamery IP TruVision Instrukcja konfiguracji kamery IP TruVision Oprogramowanie układowe 5.0X P/N 1072665A-PL REV 1.0 ISS 27FEB14 Copyright Znaki towarowe i patenty Producent Informacje kontaktowe Pomoc techniczna 2014 United

Bardziej szczegółowo

H.264 4CH DVR Instrukcja obsługi URZ0132

H.264 4CH DVR Instrukcja obsługi URZ0132 PL H.264 4CH DVR Instrukcja obsługi URZ0132 Przed podłączeniem i uruchomieniem urządzenia należy dokładnie przeczytać niniejszą instrukcję obsługi. Spis treści Rozdział 1: Wprowadzenie...4 1.1 informacje

Bardziej szczegółowo

Centralny system zarządzania (CMS) PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

Centralny system zarządzania (CMS) PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Centralny system zarządzania (CMS) PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Przed rozpoczęciem użytkowania należy zapoznać się z niniejszym podręcznikiem. Podręcznik należy zachować na przyszłość. CMS_V0.9 INFORMACJE PRAWNE

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi. Płytka 1-kanałowego video, audio serwera, H.264, MPEG-4, MJPEG GLS-2302H

Instrukcja instalacji i obsługi. Płytka 1-kanałowego video, audio serwera, H.264, MPEG-4, MJPEG GLS-2302H Instrukcja instalacji i obsługi Płytka 1-kanałowego video, audio serwera, H.264, MPEG-4, MJPEG GLS-2302H Betriebsanleitung Installation and Operating Instructions Mode d emploi Instrukcja instalacji i

Bardziej szczegółowo

GOCLEVER EYE. Instrukcja Obsługi

GOCLEVER EYE. Instrukcja Obsługi GOCLEVER EYE Instrukcja Obsługi Spis treści Pierwsze podłączenie Goclever Eye.... 2 Korzystanie z Goclever Eye za pomocą komputera.... 2 a) Przy użyciu programu Goclever Eye PC... 2 b) Przy użyciu interfejsu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi kamery internetowej (seria F)

Instrukcja obsługi kamery internetowej (seria F) Instrukcja obsługi kamery internetowej (seria F) Wprowadzenie Niniejsza kamera internetowa jest produktem nowej generacji, łączącym zalety kamery analogowej z internetową technologią wizyjną. Oprócz wszystkich

Bardziej szczegółowo

Kamery IP. Instrukcja obsługi

Kamery IP. Instrukcja obsługi Kamery IP Instrukcja obsługi Dziękujemy za zakup naszego urządzenia. W przypadku pytań prosimy o kontakt z działem technicznym w celu uzyskania informacji dotyczących parametrów urządzeń. Instrukcja zawiera

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi rejestratora TruVision TVN 20

Instrukcja obsługi rejestratora TruVision TVN 20 Instrukcja obsługi rejestratora TruVision TVN 20 P/N 1070712B-PL REV 1.00 ISS 18SEP12 Copyright Znaki towarowe i patenty Producent Certyfikat Zgodność z przepisami FCC Zgodność ACMA Dyrektywy Unii Europejskiej

Bardziej szczegółowo

CAMIP5N BEZPRZEWODOWA KAMERA KOLOROWA IP INSTRUKCJA SZYBKIEJ OBSŁUGI

CAMIP5N BEZPRZEWODOWA KAMERA KOLOROWA IP INSTRUKCJA SZYBKIEJ OBSŁUGI BEZPRZEWODOWA KAMERA KOLOROWA IP INSTRUKCJA SZYBKIEJ OBSŁUGI Figure 2 1. Wstęp CAMIP5N INSTRUKCJA SZYBKIEJ OBSŁUGI Niniejsza instrukcja przeznaczona jest dla użytkowników w krajach Unii Europejskiej Ważne

Bardziej szczegółowo

CZĘŚĆ PIERWSZA: PODSTAWOWE FUNKCJE

CZĘŚĆ PIERWSZA: PODSTAWOWE FUNKCJE Urządzenia serii DVR należą do grupy urządzeń monitorujących i są przeznaczone do zapewnienia bezpieczeństwa. Rejesetratory cyfrowe serii PDR są znakomitymi systemami wykorzystywanymi do monitoringu. Wykorzystuje

Bardziej szczegółowo

Kamery IP z serii K2 i

Kamery IP z serii K2 i Kamery IP z serii K2 i Instrukcja obsługi przez przeglądarkę IE (dla Windows XP/ 2003/ Win7/ Vista) Dotyczy modeli: K2 i125b.ccd K2 i125b.wdr K2 i145k.wdr K2 i155kir.wdr K2 i165hir.wdr K2 i175hir.wdr K2

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji kamery IP TruVision Covert

Instrukcja konfiguracji kamery IP TruVision Covert Instrukcja konfiguracji kamery IP TruVision Covert P/N 1072913A-PL REV 1.0 ISS 18DEC14 Copyright Znaki towarowe i patenty Producent Certyfikaty Informacje kontaktowe 2014 United Technologies Corporation.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Model: FI8918/FI8918W Bezprzewodowa/przewodowa kamera IP OBSŁUGUJE TRYB NOCNY, ZDALNĄ ZMIANĘ POŁOŻENIA ORAZ TRANSMISJĘ DŹWIĘKU W OBU KIERUNKACH Instrukcja użytkownika Kolor czarny Kolor biały Spis treści

Bardziej szczegółowo

Kamera IP z serii GEMINI-61x oraz GEMINI-62x

Kamera IP z serii GEMINI-61x oraz GEMINI-62x Instrukcja obsługi Kamera IP z serii GEMINI-61x oraz GEMINI-62x UWAGA: Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Niektóre dane techniczne mogą różnić się w zależności

Bardziej szczegółowo

Kamery IP z serii K2 i

Kamery IP z serii K2 i Kamery IP z serii K2 i Informacje o kamerach + obsługa przez przeglądarkę IE (dla Windows XP/ Vista/ 2003/ Win7) Dotyczy modeli: K2 i126b K2 i136k K2 i182hir K2 i186hir K2 i226b K2 i246k K2 i292hir K2

Bardziej szczegółowo

Podręcznik instalacji i obsługi. Kolorowa kamera sieciowa 1/3 dzień/noc z wbudowanym serwerem sieciowym GLC-1601

Podręcznik instalacji i obsługi. Kolorowa kamera sieciowa 1/3 dzień/noc z wbudowanym serwerem sieciowym GLC-1601 Podręcznik instalacji i obsługi Kolorowa kamera sieciowa 1/3 dzień/noc z wbudowanym serwerem sieciowym GLC-1601 Spis treści 1. Instrukcje dotyczące bezpieczeństwa... 3 2. Właściwości produktu... 4 2.1

Bardziej szczegółowo

CYFROWY REJESTRATOR WIDEO 4-/8-/16-/KANAŁOWY

CYFROWY REJESTRATOR WIDEO 4-/8-/16-/KANAŁOWY CYFROWY REJESTRATOR WIDEO 4-/8-/16-/KANAŁOWY DR4H-DVD / DR8H-DVD / DR16H-DVD UWAGA! Przy doborze dysków twardych należy stosować się do listy dysków kompatybilnych, zawartej w niniejszej instrukcji obsługi.

Bardziej szczegółowo

modeli: KPD-676, KPD-678

modeli: KPD-676, KPD-678 AV-Tech CYFROWY REJESTRATOR VIDEO INSTRUKCJA OBSŁUGI modeli: KPD-676, KPD-678 Przed rozpoczęciem obsługi, dokładnie przeczytaj instrukcję i zachowaj ją do późniejszego użytku. Wersja 2009-08-31. WAŻNE

Bardziej szczegółowo

V-264, V-264-SD, V-264-W, V-264-WSD, V-264/IRD-5, VD-264/IRD-1, V-264-SPEED, V-264-PTZ, VD-264-SD/IRD-1, VD-264-WSD/IRD-1, VD-264-PWSD/IRD-1.

V-264, V-264-SD, V-264-W, V-264-WSD, V-264/IRD-5, VD-264/IRD-1, V-264-SPEED, V-264-PTZ, VD-264-SD/IRD-1, VD-264-WSD/IRD-1, VD-264-PWSD/IRD-1. Instrukcja obsługi Kamera IP 1 Instrukcja obsługi do kamer: V-264, V-264-SD, V-264-W, V-264-WSD, V-264/IRD-5, VD-264/IRD-1, V-264-SPEED, V-264-PTZ, VD-264-SD/IRD-1, VD-264-WSD/IRD-1, VD-264-PWSD/IRD-1.

Bardziej szczegółowo

Grandstream Networks, Inc. GXV3615WP_HD

Grandstream Networks, Inc. GXV3615WP_HD Grandstream Networks, Inc. GXV3615WP_HD Instrukcja Obsługi GXV3615WP_HD Wersja Firmware 1.0.1.68 www.grandstream.com http://esupport.grandstream.com SPIS TREŚCI Instrukcja Obsługi GXV3615WP_HD Zawartość

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów BCS ver. 3.2

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów BCS ver. 3.2 Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów BCS ver. 3.2 UWAGA! Producent zastrzega sobie prawo dokonywania zmian parametrów i sposobu obsługi bez wcześniejszego poinformowania. Ze względu na ciągłą modyfikację

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. instrukcja do rejestratorów serii EVR

INSTRUKCJA OBSŁUGI. instrukcja do rejestratorów serii EVR INSTRUKCJA OBSŁUGI instrukcja do rejestratorów serii EVR UWAGA: Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Niektóre dane techniczne mogą różnić się w zależności

Bardziej szczegółowo

Spis Treści. 1. Właściwości produktu... 4

Spis Treści. 1. Właściwości produktu... 4 Instrukcja Obsługi Spis Treści 1. Właściwości produktu... 4 2. Uzyskiwanie dostępu do kamery... 7 2.1 Dostez Przeglądarki Sieciowej... 7 2.2 Dostęp do Kamery z Internetu... 7 2.3 Regulacja Obrazu i Ostrości....

Bardziej szczegółowo

KAMERA IP NV400 INSTRUKCJA OBSŁUGI. www.orllo.pl ORLLO/ROCAM 1

KAMERA IP NV400 INSTRUKCJA OBSŁUGI. www.orllo.pl ORLLO/ROCAM 1 KAMERA IP NV400 INSTRUKCJA OBSŁUGI www.orllo.pl ORLLO/ROCAM 1 Spis treści Wprowadzanie...3 Opis produktu...3 Aplikacje produktu...3 Wymagania...3 Funkcje urządzenia...3 Funkcje podstawowe...3 Funkcje

Bardziej szczegółowo

Dysk FreeAgent GoFlex Home Podręcznik użytkownika

Dysk FreeAgent GoFlex Home Podręcznik użytkownika Dysk FreeAgent GoFlex Home Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika dysku FreeAgent GoFlex Home 2010 Seagate Technology LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Seagate, Seagate Technology, logo Wave i FreeAgent

Bardziej szczegółowo

Cyfrowy rejestrator - FDS401L

Cyfrowy rejestrator - FDS401L Cyfrowy rejestrator - FDS401L Instrukcja Serwisowa ul.gen.j.sowińskiego 68, 70-236 Szczecin tel. +48 091 452 40 51 fax +48 091 452 40 52 wersja firmware: 1.1.1 ostatnia edycja: Maj 2009 tłumaczenie Polska

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK OBSŁUGI CYFROWY REJESTRATOR VIDEO 4-KANAŁOWY DR4H LITE UWAGA!!!

PODRĘCZNIK OBSŁUGI CYFROWY REJESTRATOR VIDEO 4-KANAŁOWY DR4H LITE UWAGA!!! CYFROWY REJESTRATOR VIDEO 4-KANAŁOWY DR4H LITE PODRĘCZNIK OBSŁUGI Przed podłączaniem, obsługą lub regulacją urządzenia, należy starannie zapoznać się ze wszystkimi informacjami zawartymi w podręczniku.

Bardziej szczegółowo

CYFROWY REJESTRATOR WIDEO INSTRUKCJA OBSŁUGI

CYFROWY REJESTRATOR WIDEO INSTRUKCJA OBSŁUGI CYFROWY REJESTRATOR WIDEO INSTRUKCJA OBSŁUGI 4 / 8 / 16 KANAŁOWY WERSJA V1.0 Dziękujemy za zakup Cyfrowego Rejestratora Wideo. Przed rozpoczęciem korzystania z Cyfrowego Rejestratora Wideo prosimy o zapoznanie

Bardziej szczegółowo

Synology DiskStation Przewodnik użytkownika

Synology DiskStation Przewodnik użytkownika Synology DiskStation Przewodnik użytkownika ID dokumentu Syno_UsersGuide_DS_20121106 Spis treści Rozdział 1: Wprowadzenie Rozdział 2: Synology DiskStation Manager pierwsze kroki Instalowanie oprogramowania

Bardziej szczegółowo