V VOCAL CAMP WARSZTAT POD PATRONATEM AMERYKAŃSKIEGO INSTITUTE FOR VOCAL ADVANCEMENT - IVA WYBITNI NAUCZYCIELE I GŁOSY Z CAŁEGO ŚWIATA

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "V VOCAL CAMP WARSZTAT POD PATRONATEM AMERYKAŃSKIEGO INSTITUTE FOR VOCAL ADVANCEMENT - IVA WYBITNI NAUCZYCIELE I GŁOSY Z CAŁEGO ŚWIATA"

Transkrypt

1 MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY WOKALNE. DOSKONALENIE GŁOSU, TECHNIKA WOKALNA, WIELE STYLÓW MUZYCZNYCH WYBITNI TRENERZY Z WIELKIEJ BRYTANII, FRANCJI,BRAZYLII, HISZPANII, WŁOCH, IRLANDII I POLSKI. WARSZTAT DEDYKOWANY PROFESJONALISTOM I PASJONATOM ŚPIEWANIA! JEDYNY TAKI WARSZTAT W EUROPIE!!!! V VOCAL CAMP WARSZTAT POD PATRONATEM AMERYKAŃSKIEGO INSTITUTE FOR VOCAL ADVANCEMENT - IVA UZNANE STUDIO NIEZAWODNA TECHNIKA WYBITNI NAUCZYCIELE I GŁOSY Z CAŁEGO ŚWIATA UNIKATOWE MIEJSCE WYJĄTKOWA ATMOSFERA WYPOCZYWAJ I DOSKONAL SWÓJ GŁOS NAGAWKI PRZY WPŁACIE ZALICZKI DO 20 STYCZNIA ZNIŻKA!

2 8 DNI INTENSYWNEGO TRENINGU wokalnego pod okiem mistrzów. CODZIENNE LEKCJE INDYWIDUALNE metodą IVA z najlepszymi trenerami z Londynu, Rzymu, Brazylii, Hiszpanii, Francji, Polski i Irlandii. WYBÓR 6 Z 12 WARSZTATÓW STYLU z mistrzami gatunku: Jazz, Gospel, Rock, Music Harmony for Singers, Backing Vocals, Circlesongs, Vocal Technique theory and practice, Performance, Musical, Circlesongs and Songwriting. ZAJĘCIA DODATKOWE: Best Recording Tricks oraz Dance and Stage Expression. POBYT W NIESAMOWITYM OŚRODKU żywym skansenie Centrum Folkloru Polskiego Nagawkach. Miejsce z atmosferą ludowego folkloru w najlepszym wydaniu. WAKACJE W OTOCZENIU PRZYRODY, niesamowitej ludowej architektury w artystycznej, muzycznej i pełnej kreatywności atmosferze, na przepięknym Mazowszu. III VOCAL CAMP r. IV VOCAL CAMP r.

3 V VOCAL CAMP WYPOCZYWAJ I DOSKONAL TECHNIKĘ V VOCAL CAMP WYPOCZYWAJ I DOSKONAL TECHNIKĘ Vocal Camp skierowany jest do wokalistów i aktorów. Zarówno profesjonalistów jak i osób, które traktują śpiewanie czy aktorstwo jako hobby i chcieliby się rozwijać zarówno w zakresie emisji głosu, jak i stylu w jakim śpiewają. Vocal Camp skierowany jest do osób pragnących zapoznać się z poprawną techniką emisji głosu, pracy nad głosem i metodą Institute for Vocal Advancement jak i dla tych, którzy pracują nią już jakiś czas. Vocal Camp to warsztat także dla tych, którzy poszukują własnego stylu śpiewania i chcieliby spróbować swoich możliwości w różnych stylistykach muzycznych.. To także okazja do skorzystania z bogatej oferty warsztatów stylu z wybitnymi trenerami z całego świata, których lekcje są bardzo cenne i trudno dostępne. Vocal Camp to także niesamowite spotkanie pomiędzy ludźmi z całej Europy i nie tylko. Vocal Camp w całości odbywa się w jęz. angielskim. Vocal Camp skierowany jest do osób dorosłych.

4 PROGRAM Vocal Camp będzie podzielony na trzy części: Poranną: Grunt to technika : ćwiczącą technikę, gdzie każdy codziennie będzie miał lekcję prywatną metodą IVA z certyfikowanym nauczycielem, a także możliwość skorzystania z dodatkowych warsztatów: Best Recording Tricks i Dance and Stage Expression. Lekcje prywatne odbywać się będą codziennie oprócz środy. Popołudniową: Pokaż swój charakter : do wyboru 12 różnych warsztatów stylu, z których możecie wybrać 4 (tabelka z zajęciami poniżej), a także jeden warsztat dla wszystkich: chór Gospel. Warszaty stylu odbywać się będą codziennie. Wybór warsztatu obowiązuje na cały czas trwania Vocal Camp, warsztaty tematyczne trzeba wybrać podczas zapisu na Vocal Camp, każda grupa to max. 26 osób. O kolejności decyduje wpłata zaliczki i zgłoszenie mailowe. Wieczorną: Korzystaj ze swojego głosu bez limitów wieczorami przygotujemy dla Was koncerty, filmy muzyczne, wieczory karaoke i wspólne muzykowanie. We wtorek planowany jest wieczór przy ognisku. W środę, czwartek i piątek odbywać się będą także wieczory open mic. Vocal camp kończy się koncertem finałowym w sobotę. Wyjazd w niedzielę po brunchu. Dokładne opisy wszystkich zajęć oraz ceny znajdziecie poniżej. UWAGA! Istnieje możliwość dokupienia lekcji prywatnych z każdym z trenerów na miejscu podczas trwania Vocal Camp. UWAGA! Zajęcia dodatkowe są dodatkowo płatne i trzeba się na nie zapisać wcześniej. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w jęz. angielskim. WYŻYWIENIE 3 x dziennie będziemy mieli do dyspozycji pyszną, domową kuchnię, również w wersji wegetariańskiej. A także herbatę, kawę, soki... Na miejscu wypiekany jest chleb, suszone są zioła i wędzone są lokalne wędliny. Na stołach podawane są tylko produkty z okolicznych wsi i od miejscowych dostawców. W ramach naszego ośrodka do dyspozycji będzie także karczma i bar przy basenie, w którym można spędzić wieczory. DOJAZD Dojazd na własną rękę. Osoby z jednego miasta postaramy się skontaktować ze sobą. Z Warszawy to 1,15 godz., z Łodzi to 35 min, z reszty świata też blisko.

5 ZAKWATEROWANIE Żywy Skansen Centrum Folkloru Polskiego w Nagawkach to niezwykłe miejsce w centrum Polski. Usytuowane na ponad 2 ha malowniczo ukształtowanego terenu, mile zaskoczy nawet najbardziej wyrafinowane gusta. Obiekty Skansenu przeznaczone są do całorocznego wypoczynku i rekreacji, a proponowana oferta obejmuje szeroki wachlarz usług: przepiękne pokoje, zabytkowe domy, sale do ćwiczeń, stajnie, baseny, saunę, warsztaty dawnych umiejętności i ginących rzemiosł. Tu można nauczyć się garncarstwa, tkactwa, podstaw kowalstwa artystycznego, ale także poznać tradycję wypieku chleba i wspaniałe smaki potraw, które coraz rzadziej goszczą na polskich stołach. Do naszego użytku mamy Dworek, Stajnię w części hotelowej, Karczmę, Herbaciarnię, Pensjonat Lipka, Baseny, Saunę. Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych w przepięknych wnętrzach, stylizacjach i z własnymi łazienkami.

6 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM 25 LIPCA, SOBOTA PRZYJAZD O GODZ zakwaterowanie, kolacja, przedstawienie nauczycieli i warsztatów LIPCA, NIEDZIELA PIĄTEK 08:00-09:00 ZAJĘCIA DODATKOWE Dance and Stage Expression Stefano Terrazzino 08:30-10:00 ŚNIADANIE 09:30-14:00 CZĘŚĆ TECHNICZNA - ZAJĘCIA INDYWIDUALNE (lekcja po 30min.) każdy z uczestników dostanie stałą godzinę lekcji, z której będzie korzystał codziennie (oprócz środy, ten dzień wolny od zajęć indywidualnych) do Waszej dyspozycji będzie 1 z 8 trenerów głosu: Matthew Colthart, Monique Thomas Ottaviani, Cathal Jack, Andres Martorell, Magda Navarrete, Michele Fischietti, Wagner Barbosa, Rachel Black ZAJĘCIA DODATKOWE Best Recording Tricks z Wagnerem Barbosa (niedz piątek) Resztę czasu przed południem można wykorzystać na zwiedzanie okolicy, odpoczynek, rekreacje, opalanie przy basenie i korzystanie ze stajni, kładów, kajaków, jezior i...ćwiczenie. 14:00 15:00 OBIAD 15:30 20:15 WARSZTATY STYLU (tabelka poniżej) 12 warsztatów stylu, z których możecie wybrać 4 oraz Gospel Choir dla wszytkich. UWAGA! Prosimy o dokładne wybranie warsztatu przy zgłoszeniu mailowym na warsztat! 20:30-21:30 I KOLACJA Potem koncerty, Karaoke Nights, Filmy muzyczne, Ognisko i...wszystko co jeszcze będzie w Waszych mocach... 1 SIERPNIA, SOBOTA W sobotę południu odbywają się próby dźwięku i próby na scenie każdej z grup oraz WIECZORNY KONCERT FINAŁOWY w amfiteatrze. Na koncert zostaną zaproszone media z Warszawy i Łodzi, a także serdecznie zapraszamy Wasze rodziny, przyjaciół i bliskich. Dochód z koncertu przeznaczymy na cele charytatywne pomagając podopiecznym Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemii Dmosińskiej. 2 SIERPNIA, NIEDZIELA Brunch 11:00 13:00 i rozjeżdżamy się...

7 Wybieramy dla siebie jeden warsztat o każdej godzinie. Limit miejsc na każdy warsztat to 25 osób. ZAJĘCIA DODATKOWE 8:00-9:00 Dance and Stage Expression Stefano Terrazzino (poniedziałek-sobota) ŚNIADANIE 8:30-10:00 ZAJĘCIA INDYWIDUALNE 9:30-14:00 30 min. lekcji indywidualnej metodą IVA codziennie o tej samej porze (oprócz środy) ZAJĘCIA DODATKOWE 13:00-14:00 Best Recording Tricks - Wagner Barbosa (niedziela piątek) OBIAD 14:00-15:00 Rezerwując miejsce na Vocal Camp 2015 musisz wybrać warsztat tematyczny, kolejność zgłoszeń i zaliczka decydują o rezerwacji miejsca na warsztacie tematycznym. ZAJĘCIA GRUPOWE 15:30-16:30 - wybierz jeden warsztat z trzech! RIFFS AND RUNS Matthew Colthart JAZZ Rachel Black BACKING VOCALS Monique Thomas - Ottaviani ZAJĘCIA GRUPOWE 16:45-17:45 - wybierz jeden warsztat z trzech! ROCK N ROLL Cathal Jack MUSICAL THEATRE Matthew Colthart MUSIC HARMONY FOR SINGERS Michele Fischietti ZAJĘCIA GRUPOWE 18:00-19:00 - wybierz jeden warsztat z trzech! NIEDZIELA, PONIEDZIAŁEK, WTOREK ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK VOCAL TECHNIQUE THEORY STAGE PERFORMANCE CIRCLESONGS ACTING THROUGH THE SONG VOCAL TECHNIQUE PRACTICAL SONGWRITING Andres Martorell Magda Navarrete Wagner Barbosa Magda Navarrete Andres Martorell Rachel Black WARSZTAT GRUPOWY DLA WSZYSTKICH 19:15-20:15 CHÓR GOSPEL Monique Thomas - Ottaviani KOLACJA 20:30-21:30 W sobotnie popołudnie wszystkie warsztaty mają swoją próbę generalną na scenie oraz soundcheck.

8 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY MONIQUE THOMAS / USA, FRANCJA Urodzona w Filadelfii, Monique Thomas, dorastała słuchając afroamerykańskiej muzyki, zwłaszcza jazzu, gospel i soul u, zaczęła śpiewać w bardzo młodym wieku. Aby doskonalić swoje rzemiosło, studiowała śpiew klasyczny i jazz, równocześnie śpiewając Soul, R&B i Gospel. Monique jest dziś we Francji jedną z najbardziej rozchwytywanych wokalistek i trenerek wokalnych, wciąż w trasie z największymi francuskimi i międzynarodowymi artystami i piosenkarzami, szkoli także chóry w całej Francji i za granicą. Jej warsztaty są esencją muzykalności, obcowaniem z talentem, z darem tak wokalnym jak i pedagogicznym. Warsztaty i lekcje prywatne z Monique są intensywną, mocną i głęboką pracą z głosem, techniką i stylistyką muzyczną, ale też z emocjami, interpretacją piosenek i angielskim dla wokalistów. THE ART OF BACKGROUND SINGING Cz.I. Niezbędnik śpiewania w chórkach i na głosy. Dokształcanie słuchu, strojenie, blending czyli dopasowywanie barwy dopracowywanie vibarto, dynamika, efekty wokalne w stosunku do głównego wokalisty. Cz. II. Analiza i śpiewanie w różnych stylach (gospel, soul/r&b, pop, rock etc.) W czasie warsztatu Monique będzie pokazywać wachlarz możliwości jaki ma Wasz głos jako tło wokalne, na czym polega tzw. blending z głownym wokalistą. Będziecie mogli posłuchać przykładów dobrego i złego background vocals, a także przygotować na sam finałowy koncert niezły Performance :) GOSPEL CHOIR Warsztat zaprojektowany dla wszystkich uczestników Vocal Campu. Wspólna energia i pasja, okazja do zaśpiewania w kilkadziesiąt osób. Praktyczna wiedza o podziale głosów, trickach wokalnych i abc harmonii. Ale przede wszystkim powalająca z nóg siła wszystkich głosów!

9 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY MICHELE FISCHIETTI / WŁOCHY Włoch, urodził się w Mediolanie, 20 grudnia 1976, jest muzykiem jazzowym i popowym od kiedy skonczył 11 lat. Na scenie od zawsze, koncertował w całym kraju i za granicą. Gra na gitarze, pianinie, basie i śpiewa, a ostatnio stał się jednym z niewielu certyfikowanych nauczycieli śpiewu wg. metody IVA - 5 poziom. Ma dyplom z harmonii i kompozycji, studiował aranżacje na combo i big bandy, a własne zespoły miewa od 20 lat. Pracował jako konsultant wokalny dla najważniejszych wytwórni we Włoszech, takich jak Warner, Sugar, EMI, Universal i Sony Music. Pracował jako trener śpiewu we włoskiej wersji The X Factor, a trenował jedne z największych gwiazd muzyki pop we Włoszech na festiwalu di Sanremo w 2004r. Jako nauczyciel wokalu, może pomóc wzmocnić i rozszerzyć Twój głos i rozwinąć go do własnych potrzeb muzycznych. Jako trener wokalny, może pomóc w stylu, aby twoja osobowość zdobyła własną charakterystykę, bez względu na to, co śpiewasz. Jako muzyk, będzie szczęśliwy akompaniujac Ci i patrzac jak rozwija sie Twój styl. Jako kompozytor, może napisać dla Ciebie piosenkę i wyprodukować ją. TASTE THE HARMONY - czyli harmonia muzyki dla wokalistów W te 6 dni uczestnicy warsztatu polepszą swoje umiejętności w zakresie kształcenia słuchu i zdobędą umiejętności w rozpoznawaniu podstawowych akordów i kilku bardziej skomplikowanych akordów, a także będą potrafić reagować na to, jak śpiewa się przy żywym akompaniamencie. Chciałbym, aby uczestnicy mojego warsztatu nabierali artystycznych umiejętności śpiewu na żywo z muzykiem, a nie z zimnym instrumentalnym karaoke. Będziemy ćwiczyć na konkretnych piosenkach, które prześlemy Wam wcześniej. Pamiętajcie: jedni z najlepszych wokalistów świata: Stevie Wonder czy Stinga, znają podstawy harmonii muzyki, a to czyni ich nie tylko wokalistami, ale też świetnymi muzykami i prawdziwymi Artystami!

10 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY CATHAL JACK / IRLANDIA Po raz pierwszy stanął w drzwiach Galway Voice Studio jako uczeń w 2007 roku, szkoląc samego siebie Cathal Jack Flaherty wkrótce odkrył, że muzyka i śpiewanie to centrum jego życia zawodowego. Przez wiele lat aktywnie koncertował : śpiewając i grając na basie - zdobywając dużo doświadczenia zgromadził ogromną ilość wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego głosu. Trenował i uczył się od najlepszych nauczycieli na świecie: Spencer Welch, Greg Enriquez Welch, Dean Kealin, Wendy Parr, Guy Babusek i Jeffrey Skouson. Najdłużej szkolił się u Andres a Martorell. Cathal jest trenerem IVA na poziomie 2. Jako doświadczony wykonawca Cathal kładzie ogromny nacisk na praktyczną wiedzą - co jest pomocne na scenie. Cathal rozumie, jak wielkie znaczenie dla śpiewania ma udoskonalonie techniki, sam spróbował na sobie. Pracuje także nad kwestiami emocjonalnymi i szeroko pojętą interpretacją piosenki. Aktualnie prowadzi Galway Voice Studio. ROCK Kompletny i rzadko spotykany warsztat podczas którego można nauczyć się praktycznych tricków wokalnych. Wszystkim którzy śpiewają albo chcą śpiewać rocka - Cathal będzie pokazywał i tłumaczył jak wydać dziwne, ciężkie i drapieżne dźwięki w kontrolowany sposób. To także warsztat na którym Cathal przytaczać będzie przykłady, pokazywać jak zabarwiać głos na rockowo, jak korzystać z dobrych przykładów nie zabraknie odniesień do klasyków takich jak Freddy Mercury czy Deep Purple. Będziecie mogli przeprowadzić operację na otwartym sercu i zajrzeć w głąb przeróżnych patentów wokalnych.

11 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY RACHEL BLACK / UK Rachel ma ponad 20-letnie doświadczenie jako wokalistka i gitarzystka. Grała koncerty w całej Europie i Ameryce Łacińskiej. Mówi 5 językami ( angielski, hiszpański, francuski, portugalski i włoski) Mieszkała w Meksyku, Brazylii, Francji, spędziła także długi czas w Hiszpanii i we Włoszech. Rachel zaczęła swoją sceniczną karierę jako wokalista i saksofonistka w Londynie, przeprowadziła się do Meksyku gdzie dołączyła do Latin Jazz Band Tres Son Ya i koncertowała w całym kraju grając na festiwalach takich jak Feria de Aguascalientes. W Wielkiej Brytanii śpiewała z zespołem Salsa Los Tropicales jak również zespołem Jazz Fusion DB grając na festiwalach jazzowych w całej Wielkiej Brytanii. W ostatnim roku występowała jako solistka, w 2002 roku wydała solowy album własnych latynoskich utworów pt. Etiquetas Incompletas. Studiowała muzykę w konserwatorium szkół w Londynie i Mexico City oraz w Paryżu, choć większość z jej treningu muzycznego pochodzi od prywatnych nauczycieli. JAZZ A) Jak zbudować improwizację - praca w grupach (pierwsze pół godziny): zaznaczanie ćwierćnut/ ósemek i trioli, znaczanie akcentu w rytmie na 2 i 4, jakim językiem posługiwać się w Scacie, jak dobierać sylaby, 12sto taktowy blues - improwizacja na zmieniających się akordach B) Jak zmienić frazowanie w standardzie jazzowym: wyprzedzenia / przedłużenia / zatrzymania, feeling zaznaczanie 2 i 4 we frazie, jak tworzyć i jak używać narzędzi do skutecznej improwizacji SONGWRITING - czyli pisanie piosenek A) Gromadzenie pomysłów (część teoretyczna): (motyw, słowo lub fraza, haczyk - hook lub pętla - loop, tempo i rytm) b. Rozpoznanie cech charakterystycznych różnych sposobów pisania: (utwory napędzane przez melodię, tekst, groove, czy może przez jakiś charkterystyczny motyw lub riff, a także takie które mają złożoną harmonię muzyczną) c. Niezbędnik songwirtingu czyli jak powinny być ułożone części w piosence - analiza przykładów d. Jak sprawnie napisać łączniki między częściami w piosence B) Praktyczne ćwiczenia z pisania piosenek - w grupie a. Audowa tekstu, b. Budowa melodii, c. Tworzenie poprzez riff, d. Tworzenie poprzez progresję harmoniczą diatoniczną

12 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY WAGNER BARBOSA / BRAZYLIA Urodził się w mieście Kurytyba, Brazylia, Wagner Barbosa rozpoczął swoją muzyczną karierę w wieku dziewięciu lat. Grał tradycyjne brazylijskie rytmy na gitarze akustycznej. Ukończył wydział Elektrotechniki, ale jego oddanie dla muzyki było silniejsze niż cokolwiek innego. Jeszcze w Kurytybie, wydział Sztuki w Paranie ukończył jako specjalista od Muzyki Popularnej Brazyijskiej Musica Popular Brasileira. W 2006 roku przeniósł się do Sao Paulo w celu poprawy swoich umiejętności gitarowych w popularnej Centro de Estudos Musicais Toma Jobima, gdzie uzyskał jego certyfikat po 5 latach studiowania wg. zasad Toma: legendy muzyki brazylijskiej. W 2009 r., Wagner zdobył nagrodę dla najlepszego muzyka w Festival de Musica de Jundiai - Sao Paulo, zdobył także nagrodę za kompozycje przyznaną przez Centro Tom Jobim. Wagner występował już w Argentynie, Szwajcarii, Francji, Belgii, Estonii, Polsce, oprócz, oczywiście, wiele koncertów i festiwali w całej Brazylii. CIRCLESONGS - czyli śpiewo-kręgi To improwizowany, wielogłosowy utwór muzyczny, oparty na powtarzalnych motywach dźwiękowych, który bez ograniczeń konwencjami stylu i formy czerpie inspirację z różnych tradycji: muzyki klasycznej, etnicznej, rozrywkowej, i in. Jest to spontaniczna muzyka, która powstaje w chwili, która może rozwinąć się w nieprzewidywalnym kierunku i przybrać nieoczekiwane formy. Różnicę między CircleSong, a utworem wykonywanym z partytury, można porównać do różnicy między swobodną rozmową, a dialogiem rozpisanym na role. Proste reguły tworzenia CircleSong kryją ogromny potencjał rozwoju muzycznego uczestników: dyscypliny wykonawczej, sprawności wokalnej oraz kreatywności. W jednej chwili, grupa indywidualistów spotykających się po raz pierwszy, staje się jednolitą zbiorowością, połączoną więzami muzycznego rytmu, harmonii i wspólnego działania. Wykonawcy porzucają rolę odtwórców zapisu nutowego, stając się współtwórcami powstającego dzieła muzycznego.

13 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY MATTHEW COLTHART / UK Matt śpiewa od 15 roku życia od kiedy dołączył do London Community Gospel Choir. Jako najmłodszy członek chóru w historii śpiewa w nim do dzisiaj. Oprócz tego śpiewa dla artystów takich jak: Florence and the Machine, Leona Lewis, Will Young, Barry Manilow, Yoland Adam and Alexandra Burke. Aktualnie śpiewa z Nu Image, pracuje jako nauczyciel śpiewu metody SLS, a także jako wokalista sesyjny i aktor w Londynie. RIFFS AND RUNS czyli jak robić melizmaty i ozdobniki Warsztat Matthew to odpowiedź na wiele pytań jakie spotykamy w naszym studiu...jak śpiewać melizmaty, ozdobniki? Jak się ich nauczyć? Jak śpiewać tak, żeby głos poruszał się szybko pomiędzy dźwiękami? Jak nauczyć się kolorować muzykę? Jakie ćwiczenia wykonywać? Jak ćwiczyć ozdobniki w skali pentatonicznej i harmonicznej? No to macie! Praktyczny warsztat z czarnego śpiewania! YEAH! To jazda bez trzymanki po stylach, dźwiękach i skalach. MUSICAL THEATRE Warsztat Matta będzie prawdziwym rarytasem dla wszystkich, którzy pracują jako zawodowi wokaliści, aktorzy albo są po prostu ciekawi techniki pracy w Musical Theatre. Warsztat będzie prowadzony prawie wyłącznie w sposób praktyczny. Przed warsztatem zostaniecie podzieleni na grupy, w których będziecie pracowali nad konkretnymi utworami i scenami musicalowymi - materiał, nagrania, nuty zostaną Wam przesłane wcześniej. Warsztat dedykowany jest osobom, które aktywnie śpiewają musical ale także tym, którzy chcieliby dopiero zacząć. Wspólne przyglądanie się tworzącym się scenom i konwencja warsztatu ma być burzą mózgów - sposobem na praktyczne uczenie się zasad Musical Theatre.

14 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY MAGDA NAVARRETE / POLSKA Wokalistka, producentka, tancerka, trenerka głosu metodą IVA Level 3,5. Tworzy fuzję muzyki latynoskiej z brzmieniami świata, flamenco i łączy je z elektroniką. Śpiewa od 9 roku życia, wciąż doskonaląc swoje umiejętności. Przez lata mieszkania w Madrycie, koncertowała wraz z muzykami flamenco i uczyła się od mistrzów gatunku. Jest założycielką Warsaw Vocal Studio oraz organizatorką Vocal Camp. Uczy śpiewu i tańca flamenco, a także szkoli głosy w Polsce, Berlinie, Belfaście i Galway. Nagrała dwie płyty: Chilli oraz Iman, z którymi koncertuje po świecie. Bierze udział w wielu międzynarodowych projektach poruszając się w świecie muzyki etnicznej i klasycznej, a także klubowej. Jest w trakcie nagrywania trzeciego krążka. STAGE PERFORMANCE Bardzo praktyczny warsztat, który pozwoli Wam znacznie poprawić to co oprócz śpiewania jest bardzo ważne - obrazek czyli to co widać. Jak zachowuje się nasze ciało, wzrok, postawa ciała podczas śpiewania i co o nas mówi. Ale przede wszystkim na tym warsztacie będziecie mogli zrozumieć i wykorzystać swoje naturalne umiejętności sceniczne. Dostaniecie narzędzia, którymi będziecie w stanie poprawić i przygotować występowanie na żywo. To kwestia kilku tricków, zrozumienia, że są pewne zasady, a Waszym największym przyjacielem może okazać się statyw do mikrofonu:)))) Warsztat ma charakter praktyczny. Każdy z biorących udział powinien mieć przygotowany utwór, który zaśpiewa. ACTING THROUGH SONGS Na warsztacie będzie można poczuć jak działają techniki aktorskie w piosence, jak można ich użyć i skorzystać z nich do poczucia się lepiej w roli. Jak mocniej i głębiej połączyć się z treścią śpiewanych przez nas utworów. Jak wykorzystywać naturalnie drzemiący w nas potencjał do wykonania świetnego performancu.

15 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY ANDRES MARTORELL / URUGWAJ, IRLANDIA Trener wokalny, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Jest jednym z najbardziej doświadczonych i jednym z najbardziej uznanych nauczycieli w Europie i Ameryce Południowej. Dawniej jako certyfikowany trener głosu metodą SLS, przed opuszczeniem organizacji osiągnął poziom certyfikacji 5 SLS, a od 2008 r. do 2013 był. Aktualnie Andres jest Mentor Teacher oraz Szefem w wydziale badań i rozwoju techniki wokalnej w najlepszej światowej organizacji zrzeszającej nauczycieli głosu IVA. Andres oprócz pracy z głosami w różnych miejscach na świecie - swoje doświadczenie zdobywał uczestnicząc w 4 międzynarodowych konferencjach dla nauczycieli głosu, biorąc udział w licznych seminariach i obozach wokalnych (w tym 4 razy w Hollywood Seth Riggs Camp) a także w seminariach dotyczących głosu mówionego w Narodowym Centrum USA z Ingo Titze. W 2011 Andres został mianowany wykładowcą w Coaching Voice dla studiów magisterskich w zakresie tłumaczenia konferencyjnego w National University of Ireland, Galway (NUIG ), gdzie po 3 latach, rozwinął swoją własną metodę Coaching Głosu Mówionego. Dodatkowo, Andres prowadzi kursy PSM w Szkole Medycznej w Irlandii. Niektóre z głosów, które trenowane są przez Andresa w Polsce: Urszula Dudziak, Aga Zaryan, Mrozu, Łozu, Edyta Krzemień,a w Irlandii: Antonina Dunleavy (The Comitments), Lucia Evans(Riverdance), Padraigh Darcy ( Zwycięzca AIMS 2009), Brian Hogan (Kila), itp. Jest współorganizatorem Vocal Campu. VOCAL TECHNIQUE THEORY, VOCAL TECHNIQUE PRACTICE Pierwszy warsztat będzie miał formę wykładów teoretycznych, drugi warsztat będzie warsztatem praktycznym, pokazującym jak pomóc piosenkom używając narzędzi technicznych. Warsztat będzie pokazywał uczestnikom jak pracuje mechanizm naszego głosu i na czym polega technika śpiewania. Koncentrując się na teorii, ale także na aplikowaniu techniki na piosenki w różnych stylach. Panowie pokażą jak posługiwać się głosem najlepiej przy każdej okazji: śpiewając czy mówiąc. Warsztat będzie także poruszał kwestie zdrowia głosu, higieny głosu, rozśpiewania, przygotowania głosu do różnych wyzwań, o najwygodniejszej wysokości głosu w mówieniu, skali, rezonansie, balansie i wielu innych tematach, które prowadzą do pełnego wykorzystania naszego instrumentu. Dołącz do wielkiego świata techniki wokalnej!

16 NAUCZYCIELE - ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE TO ZAJĘCIA NIEOBOWIĄZKOWE I DODATKOWO PŁATNE. CHĘĆ UDZIAŁU NALEŻY ZAZNACZYĆ PRZY ZAPISACH NA WARSZTATY. STEFANO TERRAZZINO / WŁOCHY tancerz, wokalista i aktor, reprezentujący najwyższą klasę S w tańcach latynoamerykańskich. Chociaż jest Sycylijczykiem, urodził się w Niemczech. Naukę tańca rozpoczął jako szesnastolatek, ulegając presji rodziców. Jego pierwszą zawodową partnerką taneczną była Ewa Szabatin, dla której przeprowadził się do Polski, gdzie mieszka od siedmiu lat. Pierwszym wspólnym sukcesem pary było zajęcie szóstego miejsca na Mistrzostwach Niemiec Po rozstaniu z Szabatin, Terrazzino rozpoczął treningi z rosyjską tancerką, Alessią Surovą, a następnie z Pauliną Biernat. Aktualnie Stefano zwyciężył dwie edycje programu Taniec z Gwiazdami pod rząd, stając się ulubieńcem Polaków, ale także profesjonalistą na najwyższym poziomie. Pracuje w projektach teatralnych na całym świecie, prowadzi międzynarodowe warsztaty taneczne, bierze udział w wielu alternatywnych projektach artystycznych ciesząc jednocześnie popularnością jaką przyniósł mu Taniec z Gwiazdami w polskich i niemieckich edycjach TV. DANCE AND STAGE EXPRESSION Jego wieloletnie doświadczenie sceniczne, a także umiejętność pracy z kamerą spowodowały, żę Stefano wspaniale potrafi wydobyć maximum z ekspresji osobistej. A obcowanie z osobami, które nie mają przygotowania tanecznego robi ze Stafano wybitnego znawcę i nauczyciela. Sam kocha muzykę, śpiew i taniec, wszystko robi z wielką pasją i zaangażowaniem. Potrafi nie tylko zarazić swoją pasją, ale także zaradzić kiedy w głowie brak pomysłu na sceniczny ruch Zajęcia ze Stefano będą poranną dawką ruchu i energii, ale także obszerną wiedzą o świadomości swojego ciała. Stefano podzieli się także praktycznymi patentami ruchowymi i popracuje nad ekspresją sceniczną każdego z Was. Warsztat dla kobiet i dla mężczyzn:) Warsztat kosztuje: 120 zł za 6 sesji x 1 godz. poniedziałek sobota , warsztat w jęz. angielskim

17 NAUCZYCIELE - ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE TO ZAJĘCIA NIEOBOWIĄZKOWE I DODATKOWO PŁATNE. CHĘĆ UDZIAŁU NALEŻY ZAZNACZYĆ PRZY ZAPISACH NA WARSZTATY. WAGNER BARBOSA / BRAZYLIA Urodził się w mieście Kurytyba, Brazylia, Wagner Barbosa rozpoczął swoją muzyczną karierę w wieku dziewięciu lat. Grał tradycyjne brazylijskie rytmy na gitarze akustycznej. Ukończył wydział Elektrotechniki, ale jego oddanie dla muzyki było silniejsze niż cokolwiek innego. W 2009 r., Wagner zdobył nagrodę dla najlepszego muzyka w Festival de Musica de Jundiai - Sao Paulo, zdobył także nagrodę za kompozycje przyznaną przez Centro Tom Jobim. Wagner występował już w Argentynie, Szwajcarii, Francji, Belgii, Estonii, Polsce, oprócz, oczywiście, wiele koncertów i festiwali w całej Brazylii. BEST RECORDING TRICKS - warsztat z nagrywaniem Będziemy nagrywać fragmenty piosenek na profesjonalnym sprzęcie i rozwiązywać problemy, które najczęściej pojawiają się podczas nagrania Demo. Będziemy wspólnie analizować głosy własne i inne. Jak zabrzmieć świetnie na nagraniu demo w domowym lub profesjonalnym studiu. Warsztat pozwoli zrozumieć, jak sprawić, by twój głos brzmiał świetnie na sesjach nagrywaniowych dzięki prostym rozwiązaniom i trikom. A także praktycznej wiedzy o efektach i programach, które można zastosować w studiach nagraniowych. 100% praktyki! Osoby zgłaszające się na warsztat będą musiały przygotować jedną piosenkę, nauczyć się jej na 100% i przygotować backingtrack instrumentalny (można kupić podkłady w internecie). Warsztat kosztuje: 80 zł za 6 sesji x 1 godz. niedziela piątek 13:00 14:00, warsztat w jęz. angielskim

18 IVA - NIEZAWODNA TECHNIKA KILKA SŁÓW O IVA INSTITUTE FOR VOCAL ADVANCEMENT TECHNIKA IVA bazuje na podobnych do Speech Level Singing zasadach, dodatkowo uzupełniając ją o nowinki z zakresu wiedzy foniatrycznej opartej na wielu szkoleniach, badaniach i zdobywaniu praktyki przez wybitnych nauczycieli. To jeszcze lepiej nauczony SLS. Technika ta powstała w Stanach Zjednoczonych, łączy jednak specjalistów z całego świata i wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w nauce i w pracy nad głosem. TECHNIKA IVA celem, jest śpiewanie w swobodny i naturalny sposób z umiejętnością przejścia od samego dołu do szczytu Twojej skali wokalnej. Bez żadnych niepożądanych efektów, jak załamania głosu czy innych, nagłych zmian w jakości dźwięku. Trenowanie tej techniki da Ci dostęp do warstwy dynamicznej, elastyczności oraz czystości brzmienia Twojego głosu. Jednocześnie, pomoże Ci poszerzyć skalę, wytrzymałość i kondycję wokalną. Umożliwi kontrolę nad strumieniem powietrza, rezonansem, jakością i siłą głosu we wszystkich stylistykach muzycznych bez ryzyka uszkodzenia lub nadwyrężenia. Technika IVA to najnowsze dokonania ze świata wiedzy o głosie i praca z mięśniami: CT, TA, które zawiadują strunami głosowymi. Technika IVA to metoda nauczania emisji głosu dla każdego. Uczą się u nas profesjonaliści, a także osoby śpiewające pod prysznicem. Trenujemy także do sesji nagraniowych, tras koncertowych i programów telewizyjnych. Technika IVA to sposób na spełnienie wokalnych marzeń i maksymalne rozwinięcie wokalnego potencjału. Więcej informacji na stronie

19 KOSZT WARSZTATÓW TO: 2990 zł/os (po wpłaceniu zaliczki w wys. 800 zł do 20 stycznia 2015) 3290 zł/os (po wpłaceniu zaliczki w wys. 800 zł do 15 kwietnia 2015) 3590 zł/os (po wpłaceniu zaliczki w wys. 800 zł po 15 kwietnia 2015) (w cenie wszystko co podane w ofercie oprócz zajęć dodatkowych) INFORMACJE: Magda Navarrete, tel Aby zapisać się na warsztaty należy napisać do nas maila lub zadzwonic: i wpłacić zaliczkę w wys. 800 zł. VOCAL CAMP mbank Tylko wpłata zaliczki jest gwarancją miejsca na Vocal Camp. Przy zapisie należy podać w mailu wybrane warsztaty stylu i ewentualne zajęcia dodatkowe. Limit miejsc to 65 osób. ZASADY PŁATNOŚCI. PRZECZYTAJ, TO WAŻNE! Ponieważ V European Vocal Camp 2015 to bardzo duże, międzynarodowe przedsięwzięcie - polityka płatności za warsztat jest zaostrzona. Do 1 kwietnia można wycofać swoje uczestnictwo w warsztatcie. Po 1 kwietnia 2015r. zaliczka jest niezwracalna. II rata wpłaty za Vocal Camp powinna zostać uiszczona do 5 Lipca 2015 Dzięki temu i my będziemy mogli sprostać Waszym oczekiwaniom i sprowadzić do Polski naprawdę niesamowitych i wybitnych specjalistów. Dziękujemy za zrozumienie. Organizatorzy: Magda Navarrete & Andres Martorell

VI EUROPEAN VOCAL CAMP

VI EUROPEAN VOCAL CAMP ZNIŻKA PRZY WPŁACIE ZALICZKI DO 20 GRUDNIA! VI EUROPEAN VOCAL CAMP NAGAWKI 23-31 lipca 2016 MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY WOKALNE. DOSKONALENIE GŁOSU, TECHNIKA WOKALNA, WIELE STYLÓW MUZYCZNYCH, WYBITNI TRENERZY

Bardziej szczegółowo

VI EUROPEAN VOCAL CAMP

VI EUROPEAN VOCAL CAMP PROMOCJA! Dołącz do nas przed 15 maja i skorzystaj z 200 zł zniżki. VI EUROPEAN VOCAL CAMP NAGAWKI 23-31 lipca 2016 MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY WOKALNE. DOSKONALENIE GŁOSU, TECHNIKA WOKALNA, WIELE STYLÓW

Bardziej szczegółowo

dosyc wokalnego rodeo wanted! dead or alive Znaki szczegolne!

dosyc wokalnego rodeo wanted! dead or alive Znaki szczegolne! wanted! dead or alive Znaki szczegolne! Zaciskanie się gardło! Mała skala wokalna! Brak kontroli nad głosem! Brak oddechu w trakcie śpiewania! Czy wiesz jak powstaje dźwięk? I dlaczego czasem tak trudno

Bardziej szczegółowo

IV VOCAL CAMP WARSZTAT POD PATRONATEM AMERYKAŃSKIEGO INSTITUTE FOR VOCAL ADVANCEMENT - IVA WYBITNI NAUCZYCIELE I GŁOSY Z CAŁEGO ŚWIATA

IV VOCAL CAMP WARSZTAT POD PATRONATEM AMERYKAŃSKIEGO INSTITUTE FOR VOCAL ADVANCEMENT - IVA WYBITNI NAUCZYCIELE I GŁOSY Z CAŁEGO ŚWIATA MIĘDZYNARODOWY WARSZTAT WOKALNY P OZWALAJĄCY DOSKONALIĆ GŁOS ORAZ STYLE ŚPIEWANIA POD OKIEM WYBITNYCH TRENERÓW Z WIELKIEJ BRYTANII, FRANCJI, BRAZYLII,HISZPANII, WŁOCH, IRLANDII I POLSKI. DEDYKOWANY PROFESJONALISTOM

Bardziej szczegółowo

Program nauczania zajęcia artystyczne (muzyka) klasy II gimnazjum w Końskowoli

Program nauczania zajęcia artystyczne (muzyka) klasy II gimnazjum w Końskowoli Program nauczania zajęcia artystyczne (muzyka) klasy II gimnazjum w Końskowoli Paweł Pytlak Końskowola 2010 Spis treści; I Ogólna charakterystyka programu II Cel zajęć artystycznych Cele główne Cele szczegółowe

Bardziej szczegółowo

GITARA ELEKTRYCZNA, KLASYCZNA I AKUSTYCZNA

GITARA ELEKTRYCZNA, KLASYCZNA I AKUSTYCZNA MUZYKA Muzyka to język zrozumiały na całym świecie. Uczestnicy zajęć muzycznych, poza kształceniem umiejętności gry na różnych instrumentach i śpiewu, wzbogacają swoją wiedzę z zakresu zasad muzyki, kształcenia

Bardziej szczegółowo

WYMAGANIA EDUKACYJNE W KLASIE GITARY SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA CYKL 6 - LETNI OPRACOWAŁ DARIUSZ CZERWENKA

WYMAGANIA EDUKACYJNE W KLASIE GITARY SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA CYKL 6 - LETNI OPRACOWAŁ DARIUSZ CZERWENKA WYMAGANIA EDUKACYJNE W KLASIE GITARY SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA CYKL 6 - LETNI OPRACOWAŁ DARIUSZ CZERWENKA CEL NAUKI - kształtowanie osobowości twórczej poprzez rozwijanie umiejętności i wynikających z

Bardziej szczegółowo

Wymagania edukacyjne z przedmiotów: MUZYKA oraz ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

Wymagania edukacyjne z przedmiotów: MUZYKA oraz ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE Wymagania edukacyjne z przedmiotów: MUZYKA oraz ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE Aby uzyskać poszczególne oceny, uczeń powinien: I. Na ocenę celującą: spełniać wymagania uzyskania oceny bardzo dobrej oraz dodatkowo

Bardziej szczegółowo

METODY KONTROLI I OCENY OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW KRYTERIA OCENIANIA Z MUZYKI DLA KLASY VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. KS. K.

METODY KONTROLI I OCENY OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW KRYTERIA OCENIANIA Z MUZYKI DLA KLASY VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. KS. K. METODY KONTROLI I OCENY OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW KRYTERIA OCENIANIA Z MUZYKI DLA KLASY VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. KS. K. PALICY W TYCHACH ROK SZKOLNY 2015/2016 Realizujący mgr Michał Brożek Szkoła Podstawowa

Bardziej szczegółowo

II VOCAL CAMP. Wypoczywaj i doskonal swój głos VENA CLUB / 7-15 LIPCA 2012. 8 dni intensywnego treningu wokalnego

II VOCAL CAMP. Wypoczywaj i doskonal swój głos VENA CLUB / 7-15 LIPCA 2012. 8 dni intensywnego treningu wokalnego Jedyny warsztat w Polsce pozwalajacy doskonalić głos oraz styl śpiewania pod okiem wybitnych trenerów z Wielkiej Brytanii i Polski, przeznaczony dla profesjonalistów oraz amatorów! II VOCAL CAMP Wypoczywaj

Bardziej szczegółowo

Wymagania edukacyjne i kryteria ocen z MUZYKI KL. V

Wymagania edukacyjne i kryteria ocen z MUZYKI KL. V Wymagania edukacyjne i kryteria ocen z MUZYKI KL. V Nauczyciel dokonując oceny osiągnięć uczniów bierze pod uwagę: wysiłek wkładany w wywiązywanie się z obowiązków wynikających ze specyfiki zajęć, indywidualne

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. WARSZTATÓW MUZYCZNYCH GOK-Art Lipno 2014. Informacje ogólne

REGULAMIN. WARSZTATÓW MUZYCZNYCH GOK-Art Lipno 2014. Informacje ogólne REGULAMIN WARSZTATÓW MUZYCZNYCH GOK-Art Lipno 2014 Informacje ogólne Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie Ul. Powstańców Wlkp.7 64-111 Lipno Tel. 65-5340-257, www.lipno.naszgok.pl, gok@lipno.pl

Bardziej szczegółowo

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY Z PLASTYKI I ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH (PLASTYCZNYCH)

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY Z PLASTYKI I ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH (PLASTYCZNYCH) WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY Z PLASTYKI I ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH (PLASTYCZNYCH) Ocena niedostateczna Ocena dopuszczająca Ocena dostateczna nie zdobył podstawowych wiadomości i umiejętności;

Bardziej szczegółowo

METODY KONTROLI I OCENY OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW MUZYKA IV

METODY KONTROLI I OCENY OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW MUZYKA IV METODY KONTROLI I OCENY OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW MUZYKA IV Kontrola osiągnięć uczniów powinna się odbywać poprzez: realizację zadań praktycznych (śpiewanie, granie, ruch przy muzyce, taniec, improwizacja, tworzenie);

Bardziej szczegółowo

Wymagania edukacyjne z przedmiotu ZESPÓŁ RYTMICZNY. dla uczniów klasy I (cykl CZTEROLETNI)

Wymagania edukacyjne z przedmiotu ZESPÓŁ RYTMICZNY. dla uczniów klasy I (cykl CZTEROLETNI) Wymagania edukacyjne z przedmiotu ZESPÓŁ RYTMICZNY dla uczniów klasy I (cykl CZTEROLETNI) Uczeń: - realizuje różne formy aktywności muzycznej (śpiew, taniec, gra na instrumentach, działania teatralne);

Bardziej szczegółowo

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Wydział Artystyczny Instytut Muzyki. INFORMATOR dla kandydatów na I rok studiów w roku 2009/10

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Wydział Artystyczny Instytut Muzyki. INFORMATOR dla kandydatów na I rok studiów w roku 2009/10 Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Wydział Artystyczny Instytut Muzyki INFORMATOR dla kandydatów na I rok studiów w roku 2009/10 EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ Z WIEDZĄ O

Bardziej szczegółowo

GRAFIK ZAJĘĆ NA ROK 2014/2015 GMINNY OŚRODEK KULTURY W SUSZCU

GRAFIK ZAJĘĆ NA ROK 2014/2015 GMINNY OŚRODEK KULTURY W SUSZCU PONIEDZIAŁEK RODZAJ ZAJEĆ: OPIS: MIEJSCE ZAJĘĆ: GODZINA: CENA: OGNISKO MUZYCZNE Nauka gry na instrumentach klawiszowych od 6 roku życia. salka muzyczna 14:00 16:00 PRAWA JAZDY Wszystkich informacji udziela

Bardziej szczegółowo

SUMA w cyklu 1 Przedmiot główny - wg specjalizacji

SUMA w cyklu 1 Przedmiot główny - wg specjalizacji PSM II st. im. Fryderyka Chopina i OSM II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu Szkolny plan nauczania - INSTRUMENTALISTYKA; CYKL SZEŚCIOLETNI Poz. OBOWIĄZKOWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE I II III IV V

Bardziej szczegółowo

jolkamor@poczta.onet.pl

jolkamor@poczta.onet.pl MISTRZOWSKI KURS MUZYCZNY PUŁAWY 21.08.-30.08.2016 Prof. Marcin Baranowski skrzypce, altówka Akademia Muzyczna Poznań/Bydgoszcz KARTA ZGŁOSZENIOWA PROSZĘ WYPEŁNIĆ KOMPUTEROWO 1. Imię i nazwisko... 2. Wiek...

Bardziej szczegółowo

Efekty kształcenia dla kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

Efekty kształcenia dla kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Załącznik nr 4 do Uchwały Nr 673 Senatu UWM w Olsztynie z dnia 6 marca 2015 roku w sprawie zmiany Uchwały Nr 187 Senatu UWM w Olsztynie z dnia 26 marca 2013 roku zmieniającej Uchwałę Nr 916 Senatu UWM

Bardziej szczegółowo

GRAFIK ZAJĘĆ NA ROK 2014/2015 GMINNY OŚRODEK KULTURY W SUSZCU

GRAFIK ZAJĘĆ NA ROK 2014/2015 GMINNY OŚRODEK KULTURY W SUSZCU PONIEDZIAŁEK RODZAJ ZAJEĆ: OPIS: MIEJSCE ZAJĘĆ: GODZINA: CENA: OGNISKO MUZYCZNE Nauka gry na instrumentach klawiszowych od 6 roku życia. salka muzyczna 14:00 18:00 KURS PRAWA JAZDY Wszystkich informacji

Bardziej szczegółowo

Przedmiotowy System Oceniania w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wysokiem. Przedmiot: Muzyka

Przedmiotowy System Oceniania w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wysokiem. Przedmiot: Muzyka Przedmiotowy System Oceniania w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wysokiem Przedmiot: Muzyka Wymagania edukacyjne opracowane zostały w oparciu o: program nauczania ogólnego muzyki w gimnazjum Świat

Bardziej szczegółowo

Metody kontroli i oceny osiągnięć uczniów na lekcjach muzyki. Kryteria oceniania

Metody kontroli i oceny osiągnięć uczniów na lekcjach muzyki. Kryteria oceniania Metody kontroli i oceny osiągnięć uczniów na lekcjach muzyki Kontrola osiągnięć uczniów będzie odbywać się poprzez: test sprawdzający wiedzę i umiejętności uczniów po pierwszym etapie nauki oraz test na

Bardziej szczegółowo

III VOCAL CAMP. Wybitni nauczyciele i głosy z całego świata. WypoczyWaj i doskonal swój głos NAGAWKI / LIPCA 2013

III VOCAL CAMP. Wybitni nauczyciele i głosy z całego świata. WypoczyWaj i doskonal swój głos NAGAWKI / LIPCA 2013 Warsztat pozwalający doskonalić głos oraz styl styl śpiewania pod okiem Wybitnych trenerów z Wielkiej brytanii, Francji, hiszpanii, irlandii i polski. przeznaczony dla profesjonalistów, pasjonatów oraz

Bardziej szczegółowo

Podzielą się swoją wiedzą i kunsztem. Mistrz i Uczeń po raz trzydziesty

Podzielą się swoją wiedzą i kunsztem. Mistrz i Uczeń po raz trzydziesty Podzielą się swoją wiedzą i kunsztem. Mistrz i Uczeń po raz trzydziesty Mistrz nie jest kimś, kto czegoś uczy; mistrz to ktoś, kto zachęca ucznia do dołożenia wszelkich starań, aby odkrył to, o czym już

Bardziej szczegółowo

XXII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PRZYSTAŃ DLA TAŃCA 2 6 lipca GORZÓW 2015

XXII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PRZYSTAŃ DLA TAŃCA 2 6 lipca GORZÓW 2015 Organizator Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp. oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Artystycznego Buziaki Stowarzyszenie Promocji Wychowania Przez Taniec Aluzja Współorganizator Centrum Edukacji

Bardziej szczegółowo

Yoga Sound Art Celebration

Yoga Sound Art Celebration Yoga Sound Art Celebration I Edycja Park Śląski Rosarium 29 30 31 maja 2015 W dniach 29-31.05.2015 r. w Rosarium Parku Śląskiego odbędzie się. Będzie to pierwsza edycja Międzynarodowego, społecznie zaangażowanego

Bardziej szczegółowo

STYPENDIALNY PROGRAM WSPARCIA OTWARTA FILHARMONIA AGRAFKI MUZYCZNEJ

STYPENDIALNY PROGRAM WSPARCIA OTWARTA FILHARMONIA AGRAFKI MUZYCZNEJ STYPENDIALNY PROGRAM WSPARCIA OTWARTA FILHARMONIA AGRAFKI MUZYCZNEJ 1 OTWARTA FILHARMONIA AGRAFKI MUZYCZNEJ ORGANIZATOR I FUNDATOR PROGRAMU: FUNDACJA J&S PRO BONO POLONIAE DZIAŁALNOŚC PROGRAMOWA W CZTERECH

Bardziej szczegółowo

Program pracy z chórem szkolnym wielogłosowym dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

Program pracy z chórem szkolnym wielogłosowym dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum Program pracy z chórem szkolnym wielogłosowym dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum Autor: mgr Małgorzata Wygoda nauczyciel w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej

Bardziej szczegółowo

" Chór to nie tylko szkoła śpiewu, to sposób na życie wesołe i radosne..."

 Chór to nie tylko szkoła śpiewu, to sposób na życie wesołe i radosne... " Chór to nie tylko szkoła śpiewu, to sposób na życie wesołe i radosne..." Chór szkolny skupia uczniów lubiących łączyć swoje pasje, talent z artystycznym sposobem wyrażania siebie. To bardzo wymierny

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA Z PRZEDMIOTU -MUZYKA- NA POSZCZEGÓLNE OCENY

SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA Z PRZEDMIOTU -MUZYKA- NA POSZCZEGÓLNE OCENY SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA Z PRZEDMIOTU -MUZYKA- NA POSZCZEGÓLNE OCENY Nauczyciel oceniając ucznia w klasach IV-VI bierze pod uwagę przede wszystkim jego aktywność, zaangażowanie i wkład pracy. Ocenianie aktywności,

Bardziej szczegółowo

MUZYKA - KLASA IV. Szczegółowe wymagania na następujące stopnie. ocena celująca Uczeń:

MUZYKA - KLASA IV. Szczegółowe wymagania na następujące stopnie. ocena celująca Uczeń: MUZYKA - KLASA IV Szczegółowe wymagania na następujące stopnie ocena celująca Uczeń: Wykazuje szczególne zainteresowanie muzyką Orientuje się w bieżących wydarzeniach muzycznych w kraju i na świecie (konkursy,

Bardziej szczegółowo

RYTM I IMPROWIZACJA W MUZYCE

RYTM I IMPROWIZACJA W MUZYCE warsztaty dla wokalistów WYGRAJ Z TREMĄ WZMOCNIJ GŁOS 16-17 lipca 2016 Warszawa RYTM I IMPROWIZACJA W MUZYCE Pierwsza edycja warsztatów dla wokalistów z MUZA Studio poziom początkujący i średnio zaawansowany

Bardziej szczegółowo

Szczegółowe wymagania stawiane uczniom na poszczególne oceny z muzyki w klasie IV

Szczegółowe wymagania stawiane uczniom na poszczególne oceny z muzyki w klasie IV Szczegółowe wymagania stawiane uczniom na poszczególne oceny z muzyki w klasie IV Ocena celująca Ocenę celującą otrzymuje uczeń, który opanował umiejętności i wiadomości wymagane na ocenę bardzo dobrą.

Bardziej szczegółowo

ZIMOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE. CHOCHOŁÓW 16 23 stycznia 2016

ZIMOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE. CHOCHOŁÓW 16 23 stycznia 2016 ZIMOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE CHOCHOŁÓW 16 23 stycznia 2016 PROGRAM WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury- Dom Harcerza 30-059 Kraków, ul. Reymonta 18 Miejsce: Ośrodek szkolno- wypoczynkowy

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. STANISŁAWA STASZICA W TUCHOWIE PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MUZYKI DLA KLAS IV VI

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. STANISŁAWA STASZICA W TUCHOWIE PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MUZYKI DLA KLAS IV VI SZKOŁA PODSTAWOWA IM. STANISŁAWA STASZICA W TUCHOWIE PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MUZYKI DLA KLAS IV VI Przedmiotowy System Oceniania jest zgodny z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia

Bardziej szczegółowo

Wymagania edukacyjne oraz przedmiotowe ocenianie z muzyki dla klas IV- VI w roku szkolnym 2015/2016

Wymagania edukacyjne oraz przedmiotowe ocenianie z muzyki dla klas IV- VI w roku szkolnym 2015/2016 Wymagania edukacyjne oraz przedmiotowe ocenianie z muzyki dla klas IV- VI w roku szkolnym 2015/2016 Muzyka jako przedmiot artystyczny wymaga specyficznego podejścia do sposobów sprawdzania i oceniania

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA Z PRZEDMIOTU -MUZYKA- NA POSZCZEGÓLNE OCENY

SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA Z PRZEDMIOTU -MUZYKA- NA POSZCZEGÓLNE OCENY SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA Z PRZEDMIOTU -MUZYKA- NA POSZCZEGÓLNE OCENY Nauczyciel oceniając ucznia w klasach IV-VI bierze pod uwagę przede wszystkim jego aktywność, zaangażowanie i wkład pracy. Ocenianie aktywności,

Bardziej szczegółowo

Program zajęć koła muzyczno tanecznego dla klasy III.

Program zajęć koła muzyczno tanecznego dla klasy III. Program zajęć koła muzyczno tanecznego dla klasy III. Muzyka w nauczaniu zintegrowanym spełnia różnorakie funkcje. Stanowi jeden z elementów barwnej, pełnej treści mozaiki tworzonej wspólnie na zajęciach

Bardziej szczegółowo

Przedmiotowy System Oceniania z Muzyki Dla klas IV, V, VI. Zgodny z programem nauczania Muzyka /Małgorzata Rykowska/

Przedmiotowy System Oceniania z Muzyki Dla klas IV, V, VI. Zgodny z programem nauczania Muzyka /Małgorzata Rykowska/ Przedmiotowy System Oceniania z Muzyki Dla klas IV, V, VI. Zgodny z programem nauczania Muzyka /Małgorzata Rykowska/ Nauczyciel - uczeń 1. Każdy uczeń jest oceniany indywidualnie za zaangażowanie i stosunek

Bardziej szczegółowo

MUZYKA KLASA IV WYMAGANIA EDUKACYJNE (semestr I)

MUZYKA KLASA IV WYMAGANIA EDUKACYJNE (semestr I) MUZYKA KLASA IV WYMAGANIA EDUKACYJNE (semestr I) Ocenie podlega: 1) umiejętność w zakresie: śpiewania; grania na instrumentach; tworzenia muzyki; ruchu przy muzyce; tworzenia wypowiedzi o muzyce, np. na

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH (MUZYKA)

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH (MUZYKA) PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH (MUZYKA) Ocena uzyskana przez ucznia jest odzwierciedleniem stopnia opanowania przez niego wiadomości i umiejętności z poszczególnych przedmiotów, których

Bardziej szczegółowo

www.gospeljoy.pl ZAPROSZENIE

www.gospeljoy.pl ZAPROSZENIE ZAPROSZENIE Nowy Rok zawsze przynosi nowe możliwości. W Fundacji PRO NOVIS uważamy, że bardzo istotne jest wykorzystywać wspólny potencjał, który posiadamy jako Organizacje Pozarządowe. Oczywiście, aby

Bardziej szczegółowo

WYMAGANIA PRZEDMIOTOWE MUZYKA KLASA IV SZKOŁA PODSTAWOWA

WYMAGANIA PRZEDMIOTOWE MUZYKA KLASA IV SZKOŁA PODSTAWOWA WYMAGANIA PRZEDMIOTOWE MUZYKA KLASA IV SZKOŁA PODSTAWOWA Muzyka jako przedmiot artystyczny wymaga specyficznego podejścia do sposobów sprawdzania i oceniania osiągnięć ucznia. Ocena proponowana przez nauczyciela

Bardziej szczegółowo

Kryteria Oceniania z Muzyki dla klasy IV Ocenę celującą otrzymuje uczeń, który:

Kryteria Oceniania z Muzyki dla klasy IV Ocenę celującą otrzymuje uczeń, który: Kryteria Oceniania z Muzyki dla klasy IV Ocenę celującą otrzymuje uczeń, który: Śpiewa polski hymn narodowy (4 zwrotki) na pamięć, poprawnie pod względem melodycznym, rytmicznym, z zachowaniem jego charakteru,

Bardziej szczegółowo

Regulamin XII Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat 24-27 czerwca 2015

Regulamin XII Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat 24-27 czerwca 2015 Regulamin XII Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat 24-27 czerwca 2015 Misja festiwalu: Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat to festiwal promujący

Bardziej szczegółowo

Informacje dla uczestników warsztatów oczyszczających z jogą 21.08-23.08.2015

Informacje dla uczestników warsztatów oczyszczających z jogą 21.08-23.08.2015 Informacje dla uczestników warsztatów oczyszczających z jogą 21.08-23.08.2015 Zapraszamy na warsztaty z jogą leczniczą wg S.Sivanandy połączone z zabiegami oczyszczającymi oraz dietą ayurvedyjską. To wspaniała

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA MUZYKA kl IV

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA MUZYKA kl IV PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA MUZYKA kl IV STANDARDY WYMAGAŃ 1.Uczeń jest zobowiązany być obecnym na lekcji i aktywnie w niej uczestniczyć. 2.Uczeń ma obowiązek posiadać potrzebne do lekcji pomoce takie

Bardziej szczegółowo

Program zajęć artystycznych. klasa II gimnazjum

Program zajęć artystycznych. klasa II gimnazjum Program zajęć artystycznych klasa II gimnazjum Moduł I. Zajęcia teatralne i literackie. Moduł II. Zajęcia muzyczno - ruchowe. Moduł III. Zajęcia plastyczne. Opracowała : Beata Sikora Sztuka jest wieczną

Bardziej szczegółowo

wiążesz swoje życie z aktorstwem lub teatrem

wiążesz swoje życie z aktorstwem lub teatrem STUDIUM TEATRALNE Studium Teatralne przy Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki to zajęcia adresowane do młodzieży ponadgimnazjalnej, studentów, pedagogów, nauczycieli, animatorów, których pasją jest

Bardziej szczegółowo

RAMOWY PLAN NAUCZANIA SZKOŁY POLICEALNEJ

RAMOWY PLAN NAUCZANIA SZKOŁY POLICEALNEJ ZAŁĄCZNIK Nr 10 RAMOWY PLAN NAUCZANIA SZKOŁY POLICEALNEJ Tabela 1 - ZAJĘCIA EDUKACYJNE ARTYSTYCZNE W POLICEALNYM STUDIUM WOKALNO- BALETOWYM Zawód: aktor scen muzycznych Specjalność: wokalno-baletowa dwuipółletnim

Bardziej szczegółowo

Temat Opis Instruktor Data Godzina + Informacje dodatkowe. J. Suska od 4 lipca do 31.08 bez 8-14.08 środy 17.30

Temat Opis Instruktor Data Godzina + Informacje dodatkowe. J. Suska od 4 lipca do 31.08 bez 8-14.08 środy 17.30 Temat Opis Instruktor Data Godzina + Informacje dodatkowe GRUPY KONTYNUACYJNE: OZ1 Początkujący+ OZ3 Powyżej srebra OZ4 Folklor arabski Brąz OZ5 Folklor arabski Początkujący O8 Praca z woalami czyli jak

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOT: ZESPÓŁ WOKALNY

PRZEDMIOT: ZESPÓŁ WOKALNY PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA i STOPNIA IM. T. SZELIGOWSKIEGO W SZCZECINIE PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA PRZEDMIOT: ZESPÓŁ WOKALNY Opracowanie: Grażyna Wójcik Sowińska, Maja Felińska Szczecin 2006 PRZEDMIOTOWY

Bardziej szczegółowo

UMFC WYDZIAŁ INSTRUMENTALNO-PEDAGOGICZNY W BIAŁYMSTOKU

UMFC WYDZIAŁ INSTRUMENTALNO-PEDAGOGICZNY W BIAŁYMSTOKU UMFC WYDZIAŁ INSTRUMENTALNO-PEDAGOGICZNY W BIAŁYMSTOKU KIERUNEK INSTRUMENTALISTYKA OPIS EFEKTÓW KSZTAŁCENIA DLA PROGRAMU KSZTAŁCENIA Nazwa kierunku studiów i kod programu Poziom Profil Forma studiów Tytuł

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTY OBOWIĄZKOWE

PRZEDMIOTY OBOWIĄZKOWE Kierunek: EDUKACJA ARTYSTYCNA W AKRESE STUK MUYCNEJ PLAN STUDÓW STOPNA (stacjonarne) 0/0 PREDMOTY OBOWĄKOWE Forma sem. sem. ECTS sem. sem. ECTS sem. sem. ECTS W ĆW Historia i literatura 8 90 90 muzyczna

Bardziej szczegółowo

My roots of Europe Moje europejskie korzenie wymiana młodzieży. INFORMACJE dla uczestników

My roots of Europe Moje europejskie korzenie wymiana młodzieży. INFORMACJE dla uczestników My roots of Europe Moje europejskie korzenie wymiana młodzieży 19 października (data przyjazdu) 28 października (data odjazdu) 2015 INFORMACJE dla uczestników Gwarantem sukcesu tego przedsięwzięcia jest

Bardziej szczegółowo

Wymagania edukacyjne z muzyki w Gimnazjum

Wymagania edukacyjne z muzyki w Gimnazjum Wymagania edukacyjne z muzyki w Gimnazjum mgr Gerard Czaja 1. Cele kształcenia wymagania ogólne Odbiór wypowiedzi i wykorzystanie zawartych w nich informacji. Uczeń posługuje się podstawowym zasobem pojęć

Bardziej szczegółowo

Wymagania edukacyjne zajęcia indywidualne gitara

Wymagania edukacyjne zajęcia indywidualne gitara Wymagania edukacyjne zajęcia indywidualne gitara Klasa V/6 -budowa gitary, akcesoria, podstawowe informacje o zasadach prawidłowego użytkowania instrumentu -kształtowanie prawidłowej postawy ucznia podczas

Bardziej szczegółowo

JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE!

JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE! Mazury Zachodnie i Tenis Ilość dni: 3 lub 7 Obszar geograficzny: Mazury Zachodnie Pory roku: wiosna, lato, jesień JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE! Zwiedzanie okolic Mazur Zachodnich, zajęcia sportowe na

Bardziej szczegółowo

Wymagania edukacyjne z przedmiotu RYTMIKA Z KSZTAŁCENIEM SŁUCHU. Klasa I cykl sześcioletni

Wymagania edukacyjne z przedmiotu RYTMIKA Z KSZTAŁCENIEM SŁUCHU. Klasa I cykl sześcioletni Wymagania edukacyjne z przedmiotu RYTMIKA Z KSZTAŁCENIEM SŁUCHU Klasa I cykl sześcioletni Uczeń: realizuje ćwiczenia słuchowe, słuchowo-głosowe, słuchowo-ruchowe realizuje różnymi sposobami puls i akcent

Bardziej szczegółowo

S Y L A B U S PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA rok akademicki 2013/2014

S Y L A B U S PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA rok akademicki 2013/2014 S Y L A B U S PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA rok akademicki 03/04 P. NAZWA PRZEDMIOTU Moduł 6 polska/angielska Przedmiot:Interpretacja piosenki (). KOD PRZEDMIOTU MK_06 Umuzykalnienie i solfeż () WLW-A-L--3-4-5-6

Bardziej szczegółowo

Projekt standardów kształcenia dla specjalności dodatkowej FORMY I TECHNIKI TANECZNE

Projekt standardów kształcenia dla specjalności dodatkowej FORMY I TECHNIKI TANECZNE Projekt standardów kształcenia dla specjalności dodatkowej FORMY I TECHNIKI TANECZNE KIERUNEK: Wychowanie fizyczne SPECJALNOŚC: wychowanie fizyczne w szkole Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu

Bardziej szczegółowo

Warsztat pracy z głosem Dialog z wewnętrznym dzieckiem poznaj swój głos

Warsztat pracy z głosem Dialog z wewnętrznym dzieckiem poznaj swój głos Warsztat pracy z głosem Dialog z wewnętrznym dzieckiem poznaj swój głos Aneta Łastik Koszalin, 20-21.07.2013 Warsztat pracy z głosem Dialog z wewnętrznym dzieckiem poznaj swój głos prowadzony przez pedagog

Bardziej szczegółowo

AKTYWNY WEEKEND W GÓRACH NA 3 KOŁOWCACH

AKTYWNY WEEKEND W GÓRACH NA 3 KOŁOWCACH AKTYWNY WEEKEND W GÓRACH NA 3 KOŁOWCACH Termin - 3 dni 27-07 do-29-07-2012r. Firma DobraIntegracja.pl wraz z portalem www.gorami.pl zaprasza na 3 dniowy aktywny weekend w Sudetach. Polecamy imprezę wszystkim,

Bardziej szczegółowo

Wymagania edukacyjne z zajęć artystycznych (muzycznych) klasy II

Wymagania edukacyjne z zajęć artystycznych (muzycznych) klasy II Wymagania edukacyjne z artystycznych () klasy II Ocena z przedmiotu zajęcia artystyczne uwzględnia przede wszystkim stosunek ucznia do przedmiotu oraz wysiłek wkładany w realizację wymagań, które dostosowane

Bardziej szczegółowo

KARTA INFORMACYJNA Z OCENIANIA NA LEKCJACH PLASTYKI DLA KLASY IV

KARTA INFORMACYJNA Z OCENIANIA NA LEKCJACH PLASTYKI DLA KLASY IV KARTA INFORMACYJNA Z OCENIANIA NA LEKCJACH PLASTYKI DLA KLASY IV Nauczyciel Barbara Grabowska 1. Na lekcje plastyki uczeń ma obowiązek przynosić: podręcznik zeszyt materiały do wykonania prac plastycznych

Bardziej szczegółowo

Projekt edukacyjny muzyka plastyka planowany do realizacji w klasach IV VI w oraz w I klasie gimnazjum w miesiącu kwietniu 2015r.

Projekt edukacyjny muzyka plastyka planowany do realizacji w klasach IV VI w oraz w I klasie gimnazjum w miesiącu kwietniu 2015r. Projekt edukacyjny muzyka plastyka planowany do realizacji w klasach IV VI w oraz w I klasie gimnazjum w miesiącu kwietniu 2015r. Opracowała Diana Zajkowska Temat: Historia pędzlem i nutą malowana. 1.

Bardziej szczegółowo

Wychować Mistrza. Jak rozwojowo wspierać młodych sportowców?

Wychować Mistrza. Jak rozwojowo wspierać młodych sportowców? Wychować Mistrza Jak rozwojowo wspierać młodych sportowców? 16 marca 2014 r. Warszawa Cena: 349 zł Wychować Mistrza jak rozwojowo wspierać młodych sportowców? Wstęp Każdy rodzic marzy o tym aby jego dziecko

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, 61 KURS PEDAGOGIKI WOKALNEJ 22 KONFERENCJA NAUKOWA WYBRANE PROBLEMY WOKALISTYKI

Szanowni Państwo, 61 KURS PEDAGOGIKI WOKALNEJ 22 KONFERENCJA NAUKOWA WYBRANE PROBLEMY WOKALISTYKI ul. Powstańców Śl. 103, 53-332 W r o c ł a w www.psps.com.pl e-mail: pedagodzy.spiewu@interia.pl Szanowni Państwo, oraz psps@interia.eu Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu ma przyjemność zaprosić wszystkich

Bardziej szczegółowo

KRYTERIA OCEN Z MUZYKI

KRYTERIA OCEN Z MUZYKI KRYTERIA OCEN Z MUZYKI KLASA IV Ocenę celującą otrzymuje uczeń, który: potrafi zaśpiewać bezbłędnie pieśni jedno- i dwugłosowe z własną interpretacją; opanował umiejętność odczytywania głosem melodii opartych

Bardziej szczegółowo

UMFC WYDZIAŁ INSTRUMENTALNO-PEDAGOGICZNY W BIAŁYMSTOKU

UMFC WYDZIAŁ INSTRUMENTALNO-PEDAGOGICZNY W BIAŁYMSTOKU UMFC WYDZIAŁ INSTRUMENTALNO-PEDAGOGICZNY W BIAŁYMSTOKU KIERUNEK INSTRUMENTALISTYKA OPIS EFEKTÓW KSZTAŁCENIA DLA PROGRAMU KSZTAŁCENIA Nazwa kierunku studiów i kod programu Poziom kształcenia Profil kształcenia

Bardziej szczegółowo

Warsztaty z mistrzem flamenco Farruquito. 30 kwietnia do 3 maja 2016 Wrocław. www.arteflamenco.eu

Warsztaty z mistrzem flamenco Farruquito. 30 kwietnia do 3 maja 2016 Wrocław. www.arteflamenco.eu Warsztaty z mistrzem flamenco Farruquito 30 kwietnia do 3 maja 2016 Wrocław www.arteflamenco.eu Zapraszamy wszystkich fanów Farruquito w Polsce Na niepowtarzalne i pełne pasji warsztaty!!!!! Bądźcie z

Bardziej szczegółowo

Przedmiotowy system oceniania z zajęć artystycznych w III - ciej klasie gimnazjum

Przedmiotowy system oceniania z zajęć artystycznych w III - ciej klasie gimnazjum Przedmiotowy system oceniania z zajęć artystycznych w III - ciej klasie gimnazjum opracowanie Dobromiła Swosińska - Hanna Zawadzka - Pleszyńska Przedmiot zajęcia artystyczne składa się z dwóch modułów:

Bardziej szczegółowo

Zapraszamy do udziału. IV Festiwalu Piosenki Rozdźwięki KUTNO 2014

Zapraszamy do udziału. IV Festiwalu Piosenki Rozdźwięki KUTNO 2014 ORGANIZATORZY: KUTNOWSKI DOM KULTURY REGIONALNE TOWARZYSTWO MUZYCZNE oraz EUROPEJSKA FUNDACJA WSPIERANIA TALENTÓW DZIECI I MŁODZIEŻY MŁODZI ARTYŚCI Zapraszamy do udziału w IV Festiwalu Piosenki Rozdźwięki

Bardziej szczegółowo

PROJEKT EDUKACYJNY. Odnajduję siebie w świecie dźwięków. Muzyka mi pomaga. - zajęcia realizowane w ramach art. 42 KN

PROJEKT EDUKACYJNY. Odnajduję siebie w świecie dźwięków. Muzyka mi pomaga. - zajęcia realizowane w ramach art. 42 KN Agnieszka Janielak 1 PROJEKT EDUKACYJNY Odnajduję siebie w świecie dźwięków. Muzyka mi pomaga. - zajęcia realizowane w ramach art. 42 KN CELE OGÓLNE: 1. Rozwijanie wrażliwości muzycznej. 2. Kształtowanie

Bardziej szczegółowo

I Letnia Akademia Śpiewu (LAŚ) to kurs interpretacji muzyki wokalnej dla zaawansowanych

I Letnia Akademia Śpiewu (LAŚ) to kurs interpretacji muzyki wokalnej dla zaawansowanych I Letnia Akademia Śpiewu (LAŚ) to kurs interpretacji muzyki wokalnej dla zaawansowanych technicznie i wokalnie uczniów średnich szkół muzycznych, studentów i absolwentów uczelni muzycznych do lat 32. W

Bardziej szczegółowo

SYLABUS PRZEDMIOTU /MODUŁU KSZTAŁCENIA

SYLABUS PRZEDMIOTU /MODUŁU KSZTAŁCENIA SYLABUS PRZEDMIOTU /MODUŁU KSZTAŁCENIA Elementy składowe sylabusu Opis Nazwa przedmiotu/modułu Taniec klasyczny Kod przedmiotu PPA47 Nazwa jednostki prowadzącej przedmiot Wydział Sztuki Lalkarskiej Kierunek

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowy Młodzieżowy Jazzowy Konkurs Magnolia 26.04.2014r Warszawa

Międzynarodowy Młodzieżowy Jazzowy Konkurs Magnolia 26.04.2014r Warszawa Międzynarodowy Młodzieżowy Jazzowy Konkurs Magnolia 26.04.2014r Warszawa Organizatorem Konkursu jest Fundacja Diamentowy Głos Termin Konkursu 26.04.2014 Przedmiotem Konkursu jest integracja środowisk kulturalnych

Bardziej szczegółowo

KRYTERIA OCENIANIA Z MUZYKI W KLASIE V

KRYTERIA OCENIANIA Z MUZYKI W KLASIE V KRYTERIA OCENIANIA Z MUZYKI W KLASIE V Ze względu na różnice w uzdolnieniach muzycznych uczniów, na ocenę z tego przedmiotu w znacznym stopniu będzie wpływać: -aktywność ucznia na lekcji -postawa wobec

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MUZYKI KL IV -VI

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MUZYKI KL IV -VI PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MUZYKI KL IV -VI Kryteria oceniania Muzyka jako przedmiot artystyczny wymaga specyficznego podejścia do sposobów sprawdzania i oceniania osiągnięć ucznia. Ocena proponowana

Bardziej szczegółowo

WAKACJE W MULTICENTRUM. SIERPIEŃ 2015 r. (oferta bezpłatnych zajęć edukacyjnych)

WAKACJE W MULTICENTRUM. SIERPIEŃ 2015 r. (oferta bezpłatnych zajęć edukacyjnych) WAKACJE W MULTICENTRUM SIERPIEŃ 2015 r. (oferta bezpłatnych zajęć edukacyjnych) ZAJĘCIA WAKACYJNE W MULTICENTRUM ODBYWAJĄ SIĘ W NASTĘPUJĄCYM PORZĄDKU: w PONIEDZIAŁKI, w godz. 10.00-15.00, zapraszamy grupy

Bardziej szczegółowo

UMFC WYDZIAŁ INSTRUMENTALNO-PEDAGOGICZNY W BIAŁYMSTOKU

UMFC WYDZIAŁ INSTRUMENTALNO-PEDAGOGICZNY W BIAŁYMSTOKU UMFC WYDZIAŁ INSTRUMENTALNO-PEDAGOGICZNY W BIAŁYMSTOKU KIERUNEK INSTRUMENTALISTYKA OPIS EFEKTÓW KSZTAŁCENIA DLA PROGRAMU KSZTAŁCENIA Nazwa kierunku studiów i kod programu Poziom Profil Forma studiów Tytuł

Bardziej szczegółowo

I WILANOWSKI FESTIWAL PIOSENKI FILMOWEJ DLA MŁODZIEŻY FILMOSENKI 2016

I WILANOWSKI FESTIWAL PIOSENKI FILMOWEJ DLA MŁODZIEŻY FILMOSENKI 2016 I WILANOWSKI FESTIWAL PIOSENKI FILMOWEJ DLA MŁODZIEŻY FILMOSENKI 2016 Piosenka filmowa to wartościowy, odrębny i bardzo popularny gatunek muzyczny, funkcjonujący często poza filmem, nierzadko przewyższając

Bardziej szczegółowo

MUZYKA - KLASA VI materiał nauczania i wymagania edukacyjne

MUZYKA - KLASA VI materiał nauczania i wymagania edukacyjne MUZYKA - KLASA VI materiał nauczania i wymagania edukacyjne Temat Materiał nauczania Odniesienia do nowej podstawy programowej LEKCJA 1 Ostatnie letnie wyprawy piosenka Cza-cza na koniec lata nauka kroków

Bardziej szczegółowo

Zdecyduj się na jedną z naszych propozycji i połącz wypoczynek, aktywność fizyczną i odnowę biologiczną z jednoczesnym zastosowaniem zdrowej diety.

Zdecyduj się na jedną z naszych propozycji i połącz wypoczynek, aktywność fizyczną i odnowę biologiczną z jednoczesnym zastosowaniem zdrowej diety. Jeżeli tradycyjny wypoczynek to dla Państwa zbyt mało, zachęcamy do skorzystania z naszych PAKIETÓW AKTYWNYCH, które standardowy pobyt zamienią w prawdziwie efektywny, regenerujący i skuteczny program!

Bardziej szczegółowo

Zapraszamy do udziału w III Festiwalu Piosenki Rozdźwięki KUTNO 2013

Zapraszamy do udziału w III Festiwalu Piosenki Rozdźwięki KUTNO 2013 ORGANIZATORZY: MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W KUTNIE oraz EUROPEJSKA FUNDACJA WSPIERANIA TALENTÓW DZIECI I MŁODZIEŻY MŁODZI ARTYŚCI Zapraszamy do udziału w III Festiwalu Piosenki Rozdźwięki KUTNO 2013 Festiwal

Bardziej szczegółowo

Przedmiotowy system oceniania - MUZYKA. Spis treści: IV Przekazywanie informacji o otrzymanych ocenach rodzicom

Przedmiotowy system oceniania - MUZYKA. Spis treści: IV Przekazywanie informacji o otrzymanych ocenach rodzicom Przedmiotowy system oceniania - MUZYKA Spis treści: I Formy oceniania treści kształcenia i nauczania - Częstotliwość oceniania II Kryteria oceniania III Zasady wystawiania oceny semestralnej IV Przekazywanie

Bardziej szczegółowo

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE II Gimnazjum W BEŁKU

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE II Gimnazjum W BEŁKU WYMAGANIA EDUKACYJNE NA ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE II Gimnazjum W BEŁKU Lp Temat Podstawa programowa Wymagania podstawowe Uczeń: 1 2 3 4 Zapoznanie z kryterium oceniania i z programem nauczania przedmiotu.bhp

Bardziej szczegółowo

WYMAGANIA EDUKACYJNE ORAZ KRYTERIA OCENIANIA DLA PSM W OPOLU. Przedmiot główny: SAKSOFON PIERWSZY ETAP EDUKACYJNY. Cykl 6 - letni

WYMAGANIA EDUKACYJNE ORAZ KRYTERIA OCENIANIA DLA PSM W OPOLU. Przedmiot główny: SAKSOFON PIERWSZY ETAP EDUKACYJNY. Cykl 6 - letni WYMAGANIA EDUKACYJNE ORAZ KRYTERIA OCENIANIA DLA PSM W OPOLU Przedmiot główny: SAKSOFON PIERWSZY ETAP EDUKACYJNY Cykl 6 - letni Opracował: mgr Jan Swaton Opracowane w oparciu o Rozporządzenie Ministra

Bardziej szczegółowo

Zajęcia otwarte dla chętnych w czasie ferii i wakacji.

Zajęcia otwarte dla chętnych w czasie ferii i wakacji. Zajęcia otwarte dla chętnych w czasie ferii i wakacji. Zajęcia artystyczne w kołach zainteresowań działające przez cały rok: piosenka, muzyka, taniec, fotografia, teatr, recytacja, plastyka, reportaż.

Bardziej szczegółowo

UMFC WYDZIAŁ INSTRUMENTALNO-PEDAGOGICZNY W BIAŁYMSTOKU

UMFC WYDZIAŁ INSTRUMENTALNO-PEDAGOGICZNY W BIAŁYMSTOKU UMFC WYDZIAŁ INSTRUMENTALNO-PEDAGOGICZNY W BIAŁYMSTOKU KIERUNEK INSTRUMENTALISTYKA OPIS EFEKTÓW KSZTAŁCENIA DLA PROGRAMU KSZTAŁCENIA Instrumentalistyka Nazwa kierunku studiów i kod programu Poziom kształcenia

Bardziej szczegółowo

I GRA MUZYKA - WYD. : NOWA ERA według nowej podstawy programowej

I GRA MUZYKA - WYD. : NOWA ERA według nowej podstawy programowej WYMAGANIA EDUKACYJNE Z PRZEDMIOTU MUZYKA KLASA IV I GRA MUZYKA - WYD. : NOWA ERA według nowej podstawy programowej TREŚCI KONIECZNE- STOPIEŃ DOPUSZCZAJĄCY Ocenę dopuszczająca otrzymuje uczeń, który uczęszcza

Bardziej szczegółowo

POLSKI NARODOWY CHÓR MŁODZIEŻOWY REGULAMIN EDYCJI W ROKU 2014

POLSKI NARODOWY CHÓR MŁODZIEŻOWY REGULAMIN EDYCJI W ROKU 2014 POLSKI NARODOWY CHÓR MŁODZIEŻOWY REGULAMIN EDYCJI W ROKU 2014 ORGANIZATOR: Filharmonia im. W. Lutosławskiego z siedzibą we Wrocławiu, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19, 50-044 Wrocław instytucja kultury

Bardziej szczegółowo

X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ RAZEM

X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ RAZEM X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ RAZEM Z prawdziwą satysfakcją przedstawiamy Państwu informację o X Przeglądzie Twórczości Dziecięcej RAZEM 2014. Nasza impreza jest wpisana do kalendarza imprez ogłoszonego

Bardziej szczegółowo

ANDRZEJ PODREZ kompleksowa oprawa muzyczna imprez

ANDRZEJ PODREZ kompleksowa oprawa muzyczna imprez ANDRZEJ PODREZ kompleksowa oprawa muzyczna imprez Muzyka do tańca Śluby, wesela Imprezy karaoke Bale dla dzieci Imprezy plenerowe Dj, discjockey One man band Człowiek orkiestra Podrez Band DUO Podrez Band

Bardziej szczegółowo

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I I II ST. IM. WANDY KOSSAKOWEJ W SANOKU

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I I II ST. IM. WANDY KOSSAKOWEJ W SANOKU PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I I II ST. IM. WANDY KOSSAKOWEJ W SANOKU XVIII MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA AKORDEONOWE SANOK 2014 POD PATRONATEM MINISTERSTWA KULTURY i DZIEDZICTWA NARODOWEGO 23 26 KWIETNIA 2014

Bardziej szczegółowo

Kierunek studiów Jazz i muzyka estradowa należy do obszaru kształcenia w zakresie sztuki (dziedzina sztuki muzyczne )

Kierunek studiów Jazz i muzyka estradowa należy do obszaru kształcenia w zakresie sztuki (dziedzina sztuki muzyczne ) Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy Wydział Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej EFEKTY KSZTAŁCENIA DLA KIERUNKU STUDIÓW JAZZ I MUZYKA ESTRADOWA STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA - PROFIL OGÓLNOAKADEMICKI

Bardziej szczegółowo

Plastyka. Wymagania edukacyjne--kryteria oceniania

Plastyka. Wymagania edukacyjne--kryteria oceniania Plastyka Wymagania edukacyjne--kryteria oceniania ocena celująca - dysponuje wiedzą i umiejętnościami znacznie wykraczającymi poza wymagania edukacyjne sformułowane dla jego poziomu; - sprawnie, świadomie

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MUZYKI W KLASIE I GIMNAZJUM W MASŁOWIE

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MUZYKI W KLASIE I GIMNAZJUM W MASŁOWIE PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MUZYKI W KLASIE I GIMNAZJUM W MASŁOWIE Przedmiotowy System Oceniania z Muzyki jest zgodny z Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania Program nauczania muzyki: Teresa Wójcik.

Bardziej szczegółowo