V VOCAL CAMP WARSZTAT POD PATRONATEM AMERYKAŃSKIEGO INSTITUTE FOR VOCAL ADVANCEMENT - IVA WYBITNI NAUCZYCIELE I GŁOSY Z CAŁEGO ŚWIATA

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "V VOCAL CAMP WARSZTAT POD PATRONATEM AMERYKAŃSKIEGO INSTITUTE FOR VOCAL ADVANCEMENT - IVA WYBITNI NAUCZYCIELE I GŁOSY Z CAŁEGO ŚWIATA"

Transkrypt

1 MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY WOKALNE. DOSKONALENIE GŁOSU, TECHNIKA WOKALNA, WIELE STYLÓW MUZYCZNYCH WYBITNI TRENERZY Z WIELKIEJ BRYTANII, FRANCJI,BRAZYLII, HISZPANII, WŁOCH, IRLANDII I POLSKI. WARSZTAT DEDYKOWANY PROFESJONALISTOM I PASJONATOM ŚPIEWANIA! JEDYNY TAKI WARSZTAT W EUROPIE!!!! V VOCAL CAMP WARSZTAT POD PATRONATEM AMERYKAŃSKIEGO INSTITUTE FOR VOCAL ADVANCEMENT - IVA UZNANE STUDIO NIEZAWODNA TECHNIKA WYBITNI NAUCZYCIELE I GŁOSY Z CAŁEGO ŚWIATA UNIKATOWE MIEJSCE WYJĄTKOWA ATMOSFERA WYPOCZYWAJ I DOSKONAL SWÓJ GŁOS NAGAWKI PRZY WPŁACIE ZALICZKI DO 20 STYCZNIA ZNIŻKA!

2 8 DNI INTENSYWNEGO TRENINGU wokalnego pod okiem mistrzów. CODZIENNE LEKCJE INDYWIDUALNE metodą IVA z najlepszymi trenerami z Londynu, Rzymu, Brazylii, Hiszpanii, Francji, Polski i Irlandii. WYBÓR 6 Z 12 WARSZTATÓW STYLU z mistrzami gatunku: Jazz, Gospel, Rock, Music Harmony for Singers, Backing Vocals, Circlesongs, Vocal Technique theory and practice, Performance, Musical, Circlesongs and Songwriting. ZAJĘCIA DODATKOWE: Best Recording Tricks oraz Dance and Stage Expression. POBYT W NIESAMOWITYM OŚRODKU żywym skansenie Centrum Folkloru Polskiego Nagawkach. Miejsce z atmosferą ludowego folkloru w najlepszym wydaniu. WAKACJE W OTOCZENIU PRZYRODY, niesamowitej ludowej architektury w artystycznej, muzycznej i pełnej kreatywności atmosferze, na przepięknym Mazowszu. III VOCAL CAMP r. IV VOCAL CAMP r.

3 V VOCAL CAMP WYPOCZYWAJ I DOSKONAL TECHNIKĘ V VOCAL CAMP WYPOCZYWAJ I DOSKONAL TECHNIKĘ Vocal Camp skierowany jest do wokalistów i aktorów. Zarówno profesjonalistów jak i osób, które traktują śpiewanie czy aktorstwo jako hobby i chcieliby się rozwijać zarówno w zakresie emisji głosu, jak i stylu w jakim śpiewają. Vocal Camp skierowany jest do osób pragnących zapoznać się z poprawną techniką emisji głosu, pracy nad głosem i metodą Institute for Vocal Advancement jak i dla tych, którzy pracują nią już jakiś czas. Vocal Camp to warsztat także dla tych, którzy poszukują własnego stylu śpiewania i chcieliby spróbować swoich możliwości w różnych stylistykach muzycznych.. To także okazja do skorzystania z bogatej oferty warsztatów stylu z wybitnymi trenerami z całego świata, których lekcje są bardzo cenne i trudno dostępne. Vocal Camp to także niesamowite spotkanie pomiędzy ludźmi z całej Europy i nie tylko. Vocal Camp w całości odbywa się w jęz. angielskim. Vocal Camp skierowany jest do osób dorosłych.

4 PROGRAM Vocal Camp będzie podzielony na trzy części: Poranną: Grunt to technika : ćwiczącą technikę, gdzie każdy codziennie będzie miał lekcję prywatną metodą IVA z certyfikowanym nauczycielem, a także możliwość skorzystania z dodatkowych warsztatów: Best Recording Tricks i Dance and Stage Expression. Lekcje prywatne odbywać się będą codziennie oprócz środy. Popołudniową: Pokaż swój charakter : do wyboru 12 różnych warsztatów stylu, z których możecie wybrać 4 (tabelka z zajęciami poniżej), a także jeden warsztat dla wszystkich: chór Gospel. Warszaty stylu odbywać się będą codziennie. Wybór warsztatu obowiązuje na cały czas trwania Vocal Camp, warsztaty tematyczne trzeba wybrać podczas zapisu na Vocal Camp, każda grupa to max. 26 osób. O kolejności decyduje wpłata zaliczki i zgłoszenie mailowe. Wieczorną: Korzystaj ze swojego głosu bez limitów wieczorami przygotujemy dla Was koncerty, filmy muzyczne, wieczory karaoke i wspólne muzykowanie. We wtorek planowany jest wieczór przy ognisku. W środę, czwartek i piątek odbywać się będą także wieczory open mic. Vocal camp kończy się koncertem finałowym w sobotę. Wyjazd w niedzielę po brunchu. Dokładne opisy wszystkich zajęć oraz ceny znajdziecie poniżej. UWAGA! Istnieje możliwość dokupienia lekcji prywatnych z każdym z trenerów na miejscu podczas trwania Vocal Camp. UWAGA! Zajęcia dodatkowe są dodatkowo płatne i trzeba się na nie zapisać wcześniej. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w jęz. angielskim. WYŻYWIENIE 3 x dziennie będziemy mieli do dyspozycji pyszną, domową kuchnię, również w wersji wegetariańskiej. A także herbatę, kawę, soki... Na miejscu wypiekany jest chleb, suszone są zioła i wędzone są lokalne wędliny. Na stołach podawane są tylko produkty z okolicznych wsi i od miejscowych dostawców. W ramach naszego ośrodka do dyspozycji będzie także karczma i bar przy basenie, w którym można spędzić wieczory. DOJAZD Dojazd na własną rękę. Osoby z jednego miasta postaramy się skontaktować ze sobą. Z Warszawy to 1,15 godz., z Łodzi to 35 min, z reszty świata też blisko.

5 ZAKWATEROWANIE Żywy Skansen Centrum Folkloru Polskiego w Nagawkach to niezwykłe miejsce w centrum Polski. Usytuowane na ponad 2 ha malowniczo ukształtowanego terenu, mile zaskoczy nawet najbardziej wyrafinowane gusta. Obiekty Skansenu przeznaczone są do całorocznego wypoczynku i rekreacji, a proponowana oferta obejmuje szeroki wachlarz usług: przepiękne pokoje, zabytkowe domy, sale do ćwiczeń, stajnie, baseny, saunę, warsztaty dawnych umiejętności i ginących rzemiosł. Tu można nauczyć się garncarstwa, tkactwa, podstaw kowalstwa artystycznego, ale także poznać tradycję wypieku chleba i wspaniałe smaki potraw, które coraz rzadziej goszczą na polskich stołach. Do naszego użytku mamy Dworek, Stajnię w części hotelowej, Karczmę, Herbaciarnię, Pensjonat Lipka, Baseny, Saunę. Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych w przepięknych wnętrzach, stylizacjach i z własnymi łazienkami.

6 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM 25 LIPCA, SOBOTA PRZYJAZD O GODZ zakwaterowanie, kolacja, przedstawienie nauczycieli i warsztatów LIPCA, NIEDZIELA PIĄTEK 08:00-09:00 ZAJĘCIA DODATKOWE Dance and Stage Expression Stefano Terrazzino 08:30-10:00 ŚNIADANIE 09:30-14:00 CZĘŚĆ TECHNICZNA - ZAJĘCIA INDYWIDUALNE (lekcja po 30min.) każdy z uczestników dostanie stałą godzinę lekcji, z której będzie korzystał codziennie (oprócz środy, ten dzień wolny od zajęć indywidualnych) do Waszej dyspozycji będzie 1 z 8 trenerów głosu: Matthew Colthart, Monique Thomas Ottaviani, Cathal Jack, Andres Martorell, Magda Navarrete, Michele Fischietti, Wagner Barbosa, Rachel Black ZAJĘCIA DODATKOWE Best Recording Tricks z Wagnerem Barbosa (niedz piątek) Resztę czasu przed południem można wykorzystać na zwiedzanie okolicy, odpoczynek, rekreacje, opalanie przy basenie i korzystanie ze stajni, kładów, kajaków, jezior i...ćwiczenie. 14:00 15:00 OBIAD 15:30 20:15 WARSZTATY STYLU (tabelka poniżej) 12 warsztatów stylu, z których możecie wybrać 4 oraz Gospel Choir dla wszytkich. UWAGA! Prosimy o dokładne wybranie warsztatu przy zgłoszeniu mailowym na warsztat! 20:30-21:30 I KOLACJA Potem koncerty, Karaoke Nights, Filmy muzyczne, Ognisko i...wszystko co jeszcze będzie w Waszych mocach... 1 SIERPNIA, SOBOTA W sobotę południu odbywają się próby dźwięku i próby na scenie każdej z grup oraz WIECZORNY KONCERT FINAŁOWY w amfiteatrze. Na koncert zostaną zaproszone media z Warszawy i Łodzi, a także serdecznie zapraszamy Wasze rodziny, przyjaciół i bliskich. Dochód z koncertu przeznaczymy na cele charytatywne pomagając podopiecznym Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemii Dmosińskiej. 2 SIERPNIA, NIEDZIELA Brunch 11:00 13:00 i rozjeżdżamy się...

7 Wybieramy dla siebie jeden warsztat o każdej godzinie. Limit miejsc na każdy warsztat to 25 osób. ZAJĘCIA DODATKOWE 8:00-9:00 Dance and Stage Expression Stefano Terrazzino (poniedziałek-sobota) ŚNIADANIE 8:30-10:00 ZAJĘCIA INDYWIDUALNE 9:30-14:00 30 min. lekcji indywidualnej metodą IVA codziennie o tej samej porze (oprócz środy) ZAJĘCIA DODATKOWE 13:00-14:00 Best Recording Tricks - Wagner Barbosa (niedziela piątek) OBIAD 14:00-15:00 Rezerwując miejsce na Vocal Camp 2015 musisz wybrać warsztat tematyczny, kolejność zgłoszeń i zaliczka decydują o rezerwacji miejsca na warsztacie tematycznym. ZAJĘCIA GRUPOWE 15:30-16:30 - wybierz jeden warsztat z trzech! RIFFS AND RUNS Matthew Colthart JAZZ Rachel Black BACKING VOCALS Monique Thomas - Ottaviani ZAJĘCIA GRUPOWE 16:45-17:45 - wybierz jeden warsztat z trzech! ROCK N ROLL Cathal Jack MUSICAL THEATRE Matthew Colthart MUSIC HARMONY FOR SINGERS Michele Fischietti ZAJĘCIA GRUPOWE 18:00-19:00 - wybierz jeden warsztat z trzech! NIEDZIELA, PONIEDZIAŁEK, WTOREK ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK VOCAL TECHNIQUE THEORY STAGE PERFORMANCE CIRCLESONGS ACTING THROUGH THE SONG VOCAL TECHNIQUE PRACTICAL SONGWRITING Andres Martorell Magda Navarrete Wagner Barbosa Magda Navarrete Andres Martorell Rachel Black WARSZTAT GRUPOWY DLA WSZYSTKICH 19:15-20:15 CHÓR GOSPEL Monique Thomas - Ottaviani KOLACJA 20:30-21:30 W sobotnie popołudnie wszystkie warsztaty mają swoją próbę generalną na scenie oraz soundcheck.

8 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY MONIQUE THOMAS / USA, FRANCJA Urodzona w Filadelfii, Monique Thomas, dorastała słuchając afroamerykańskiej muzyki, zwłaszcza jazzu, gospel i soul u, zaczęła śpiewać w bardzo młodym wieku. Aby doskonalić swoje rzemiosło, studiowała śpiew klasyczny i jazz, równocześnie śpiewając Soul, R&B i Gospel. Monique jest dziś we Francji jedną z najbardziej rozchwytywanych wokalistek i trenerek wokalnych, wciąż w trasie z największymi francuskimi i międzynarodowymi artystami i piosenkarzami, szkoli także chóry w całej Francji i za granicą. Jej warsztaty są esencją muzykalności, obcowaniem z talentem, z darem tak wokalnym jak i pedagogicznym. Warsztaty i lekcje prywatne z Monique są intensywną, mocną i głęboką pracą z głosem, techniką i stylistyką muzyczną, ale też z emocjami, interpretacją piosenek i angielskim dla wokalistów. THE ART OF BACKGROUND SINGING Cz.I. Niezbędnik śpiewania w chórkach i na głosy. Dokształcanie słuchu, strojenie, blending czyli dopasowywanie barwy dopracowywanie vibarto, dynamika, efekty wokalne w stosunku do głównego wokalisty. Cz. II. Analiza i śpiewanie w różnych stylach (gospel, soul/r&b, pop, rock etc.) W czasie warsztatu Monique będzie pokazywać wachlarz możliwości jaki ma Wasz głos jako tło wokalne, na czym polega tzw. blending z głownym wokalistą. Będziecie mogli posłuchać przykładów dobrego i złego background vocals, a także przygotować na sam finałowy koncert niezły Performance :) GOSPEL CHOIR Warsztat zaprojektowany dla wszystkich uczestników Vocal Campu. Wspólna energia i pasja, okazja do zaśpiewania w kilkadziesiąt osób. Praktyczna wiedza o podziale głosów, trickach wokalnych i abc harmonii. Ale przede wszystkim powalająca z nóg siła wszystkich głosów!

9 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY MICHELE FISCHIETTI / WŁOCHY Włoch, urodził się w Mediolanie, 20 grudnia 1976, jest muzykiem jazzowym i popowym od kiedy skonczył 11 lat. Na scenie od zawsze, koncertował w całym kraju i za granicą. Gra na gitarze, pianinie, basie i śpiewa, a ostatnio stał się jednym z niewielu certyfikowanych nauczycieli śpiewu wg. metody IVA - 5 poziom. Ma dyplom z harmonii i kompozycji, studiował aranżacje na combo i big bandy, a własne zespoły miewa od 20 lat. Pracował jako konsultant wokalny dla najważniejszych wytwórni we Włoszech, takich jak Warner, Sugar, EMI, Universal i Sony Music. Pracował jako trener śpiewu we włoskiej wersji The X Factor, a trenował jedne z największych gwiazd muzyki pop we Włoszech na festiwalu di Sanremo w 2004r. Jako nauczyciel wokalu, może pomóc wzmocnić i rozszerzyć Twój głos i rozwinąć go do własnych potrzeb muzycznych. Jako trener wokalny, może pomóc w stylu, aby twoja osobowość zdobyła własną charakterystykę, bez względu na to, co śpiewasz. Jako muzyk, będzie szczęśliwy akompaniujac Ci i patrzac jak rozwija sie Twój styl. Jako kompozytor, może napisać dla Ciebie piosenkę i wyprodukować ją. TASTE THE HARMONY - czyli harmonia muzyki dla wokalistów W te 6 dni uczestnicy warsztatu polepszą swoje umiejętności w zakresie kształcenia słuchu i zdobędą umiejętności w rozpoznawaniu podstawowych akordów i kilku bardziej skomplikowanych akordów, a także będą potrafić reagować na to, jak śpiewa się przy żywym akompaniamencie. Chciałbym, aby uczestnicy mojego warsztatu nabierali artystycznych umiejętności śpiewu na żywo z muzykiem, a nie z zimnym instrumentalnym karaoke. Będziemy ćwiczyć na konkretnych piosenkach, które prześlemy Wam wcześniej. Pamiętajcie: jedni z najlepszych wokalistów świata: Stevie Wonder czy Stinga, znają podstawy harmonii muzyki, a to czyni ich nie tylko wokalistami, ale też świetnymi muzykami i prawdziwymi Artystami!

10 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY CATHAL JACK / IRLANDIA Po raz pierwszy stanął w drzwiach Galway Voice Studio jako uczeń w 2007 roku, szkoląc samego siebie Cathal Jack Flaherty wkrótce odkrył, że muzyka i śpiewanie to centrum jego życia zawodowego. Przez wiele lat aktywnie koncertował : śpiewając i grając na basie - zdobywając dużo doświadczenia zgromadził ogromną ilość wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego głosu. Trenował i uczył się od najlepszych nauczycieli na świecie: Spencer Welch, Greg Enriquez Welch, Dean Kealin, Wendy Parr, Guy Babusek i Jeffrey Skouson. Najdłużej szkolił się u Andres a Martorell. Cathal jest trenerem IVA na poziomie 2. Jako doświadczony wykonawca Cathal kładzie ogromny nacisk na praktyczną wiedzą - co jest pomocne na scenie. Cathal rozumie, jak wielkie znaczenie dla śpiewania ma udoskonalonie techniki, sam spróbował na sobie. Pracuje także nad kwestiami emocjonalnymi i szeroko pojętą interpretacją piosenki. Aktualnie prowadzi Galway Voice Studio. ROCK Kompletny i rzadko spotykany warsztat podczas którego można nauczyć się praktycznych tricków wokalnych. Wszystkim którzy śpiewają albo chcą śpiewać rocka - Cathal będzie pokazywał i tłumaczył jak wydać dziwne, ciężkie i drapieżne dźwięki w kontrolowany sposób. To także warsztat na którym Cathal przytaczać będzie przykłady, pokazywać jak zabarwiać głos na rockowo, jak korzystać z dobrych przykładów nie zabraknie odniesień do klasyków takich jak Freddy Mercury czy Deep Purple. Będziecie mogli przeprowadzić operację na otwartym sercu i zajrzeć w głąb przeróżnych patentów wokalnych.

11 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY RACHEL BLACK / UK Rachel ma ponad 20-letnie doświadczenie jako wokalistka i gitarzystka. Grała koncerty w całej Europie i Ameryce Łacińskiej. Mówi 5 językami ( angielski, hiszpański, francuski, portugalski i włoski) Mieszkała w Meksyku, Brazylii, Francji, spędziła także długi czas w Hiszpanii i we Włoszech. Rachel zaczęła swoją sceniczną karierę jako wokalista i saksofonistka w Londynie, przeprowadziła się do Meksyku gdzie dołączyła do Latin Jazz Band Tres Son Ya i koncertowała w całym kraju grając na festiwalach takich jak Feria de Aguascalientes. W Wielkiej Brytanii śpiewała z zespołem Salsa Los Tropicales jak również zespołem Jazz Fusion DB grając na festiwalach jazzowych w całej Wielkiej Brytanii. W ostatnim roku występowała jako solistka, w 2002 roku wydała solowy album własnych latynoskich utworów pt. Etiquetas Incompletas. Studiowała muzykę w konserwatorium szkół w Londynie i Mexico City oraz w Paryżu, choć większość z jej treningu muzycznego pochodzi od prywatnych nauczycieli. JAZZ A) Jak zbudować improwizację - praca w grupach (pierwsze pół godziny): zaznaczanie ćwierćnut/ ósemek i trioli, znaczanie akcentu w rytmie na 2 i 4, jakim językiem posługiwać się w Scacie, jak dobierać sylaby, 12sto taktowy blues - improwizacja na zmieniających się akordach B) Jak zmienić frazowanie w standardzie jazzowym: wyprzedzenia / przedłużenia / zatrzymania, feeling zaznaczanie 2 i 4 we frazie, jak tworzyć i jak używać narzędzi do skutecznej improwizacji SONGWRITING - czyli pisanie piosenek A) Gromadzenie pomysłów (część teoretyczna): (motyw, słowo lub fraza, haczyk - hook lub pętla - loop, tempo i rytm) b. Rozpoznanie cech charakterystycznych różnych sposobów pisania: (utwory napędzane przez melodię, tekst, groove, czy może przez jakiś charkterystyczny motyw lub riff, a także takie które mają złożoną harmonię muzyczną) c. Niezbędnik songwirtingu czyli jak powinny być ułożone części w piosence - analiza przykładów d. Jak sprawnie napisać łączniki między częściami w piosence B) Praktyczne ćwiczenia z pisania piosenek - w grupie a. Audowa tekstu, b. Budowa melodii, c. Tworzenie poprzez riff, d. Tworzenie poprzez progresję harmoniczą diatoniczną

12 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY WAGNER BARBOSA / BRAZYLIA Urodził się w mieście Kurytyba, Brazylia, Wagner Barbosa rozpoczął swoją muzyczną karierę w wieku dziewięciu lat. Grał tradycyjne brazylijskie rytmy na gitarze akustycznej. Ukończył wydział Elektrotechniki, ale jego oddanie dla muzyki było silniejsze niż cokolwiek innego. Jeszcze w Kurytybie, wydział Sztuki w Paranie ukończył jako specjalista od Muzyki Popularnej Brazyijskiej Musica Popular Brasileira. W 2006 roku przeniósł się do Sao Paulo w celu poprawy swoich umiejętności gitarowych w popularnej Centro de Estudos Musicais Toma Jobima, gdzie uzyskał jego certyfikat po 5 latach studiowania wg. zasad Toma: legendy muzyki brazylijskiej. W 2009 r., Wagner zdobył nagrodę dla najlepszego muzyka w Festival de Musica de Jundiai - Sao Paulo, zdobył także nagrodę za kompozycje przyznaną przez Centro Tom Jobim. Wagner występował już w Argentynie, Szwajcarii, Francji, Belgii, Estonii, Polsce, oprócz, oczywiście, wiele koncertów i festiwali w całej Brazylii. CIRCLESONGS - czyli śpiewo-kręgi To improwizowany, wielogłosowy utwór muzyczny, oparty na powtarzalnych motywach dźwiękowych, który bez ograniczeń konwencjami stylu i formy czerpie inspirację z różnych tradycji: muzyki klasycznej, etnicznej, rozrywkowej, i in. Jest to spontaniczna muzyka, która powstaje w chwili, która może rozwinąć się w nieprzewidywalnym kierunku i przybrać nieoczekiwane formy. Różnicę między CircleSong, a utworem wykonywanym z partytury, można porównać do różnicy między swobodną rozmową, a dialogiem rozpisanym na role. Proste reguły tworzenia CircleSong kryją ogromny potencjał rozwoju muzycznego uczestników: dyscypliny wykonawczej, sprawności wokalnej oraz kreatywności. W jednej chwili, grupa indywidualistów spotykających się po raz pierwszy, staje się jednolitą zbiorowością, połączoną więzami muzycznego rytmu, harmonii i wspólnego działania. Wykonawcy porzucają rolę odtwórców zapisu nutowego, stając się współtwórcami powstającego dzieła muzycznego.

13 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY MATTHEW COLTHART / UK Matt śpiewa od 15 roku życia od kiedy dołączył do London Community Gospel Choir. Jako najmłodszy członek chóru w historii śpiewa w nim do dzisiaj. Oprócz tego śpiewa dla artystów takich jak: Florence and the Machine, Leona Lewis, Will Young, Barry Manilow, Yoland Adam and Alexandra Burke. Aktualnie śpiewa z Nu Image, pracuje jako nauczyciel śpiewu metody SLS, a także jako wokalista sesyjny i aktor w Londynie. RIFFS AND RUNS czyli jak robić melizmaty i ozdobniki Warsztat Matthew to odpowiedź na wiele pytań jakie spotykamy w naszym studiu...jak śpiewać melizmaty, ozdobniki? Jak się ich nauczyć? Jak śpiewać tak, żeby głos poruszał się szybko pomiędzy dźwiękami? Jak nauczyć się kolorować muzykę? Jakie ćwiczenia wykonywać? Jak ćwiczyć ozdobniki w skali pentatonicznej i harmonicznej? No to macie! Praktyczny warsztat z czarnego śpiewania! YEAH! To jazda bez trzymanki po stylach, dźwiękach i skalach. MUSICAL THEATRE Warsztat Matta będzie prawdziwym rarytasem dla wszystkich, którzy pracują jako zawodowi wokaliści, aktorzy albo są po prostu ciekawi techniki pracy w Musical Theatre. Warsztat będzie prowadzony prawie wyłącznie w sposób praktyczny. Przed warsztatem zostaniecie podzieleni na grupy, w których będziecie pracowali nad konkretnymi utworami i scenami musicalowymi - materiał, nagrania, nuty zostaną Wam przesłane wcześniej. Warsztat dedykowany jest osobom, które aktywnie śpiewają musical ale także tym, którzy chcieliby dopiero zacząć. Wspólne przyglądanie się tworzącym się scenom i konwencja warsztatu ma być burzą mózgów - sposobem na praktyczne uczenie się zasad Musical Theatre.

14 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY MAGDA NAVARRETE / POLSKA Wokalistka, producentka, tancerka, trenerka głosu metodą IVA Level 3,5. Tworzy fuzję muzyki latynoskiej z brzmieniami świata, flamenco i łączy je z elektroniką. Śpiewa od 9 roku życia, wciąż doskonaląc swoje umiejętności. Przez lata mieszkania w Madrycie, koncertowała wraz z muzykami flamenco i uczyła się od mistrzów gatunku. Jest założycielką Warsaw Vocal Studio oraz organizatorką Vocal Camp. Uczy śpiewu i tańca flamenco, a także szkoli głosy w Polsce, Berlinie, Belfaście i Galway. Nagrała dwie płyty: Chilli oraz Iman, z którymi koncertuje po świecie. Bierze udział w wielu międzynarodowych projektach poruszając się w świecie muzyki etnicznej i klasycznej, a także klubowej. Jest w trakcie nagrywania trzeciego krążka. STAGE PERFORMANCE Bardzo praktyczny warsztat, który pozwoli Wam znacznie poprawić to co oprócz śpiewania jest bardzo ważne - obrazek czyli to co widać. Jak zachowuje się nasze ciało, wzrok, postawa ciała podczas śpiewania i co o nas mówi. Ale przede wszystkim na tym warsztacie będziecie mogli zrozumieć i wykorzystać swoje naturalne umiejętności sceniczne. Dostaniecie narzędzia, którymi będziecie w stanie poprawić i przygotować występowanie na żywo. To kwestia kilku tricków, zrozumienia, że są pewne zasady, a Waszym największym przyjacielem może okazać się statyw do mikrofonu:)))) Warsztat ma charakter praktyczny. Każdy z biorących udział powinien mieć przygotowany utwór, który zaśpiewa. ACTING THROUGH SONGS Na warsztacie będzie można poczuć jak działają techniki aktorskie w piosence, jak można ich użyć i skorzystać z nich do poczucia się lepiej w roli. Jak mocniej i głębiej połączyć się z treścią śpiewanych przez nas utworów. Jak wykorzystywać naturalnie drzemiący w nas potencjał do wykonania świetnego performancu.

15 NAUCZYCIELE I ICH WARSZTATY ANDRES MARTORELL / URUGWAJ, IRLANDIA Trener wokalny, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Jest jednym z najbardziej doświadczonych i jednym z najbardziej uznanych nauczycieli w Europie i Ameryce Południowej. Dawniej jako certyfikowany trener głosu metodą SLS, przed opuszczeniem organizacji osiągnął poziom certyfikacji 5 SLS, a od 2008 r. do 2013 był. Aktualnie Andres jest Mentor Teacher oraz Szefem w wydziale badań i rozwoju techniki wokalnej w najlepszej światowej organizacji zrzeszającej nauczycieli głosu IVA. Andres oprócz pracy z głosami w różnych miejscach na świecie - swoje doświadczenie zdobywał uczestnicząc w 4 międzynarodowych konferencjach dla nauczycieli głosu, biorąc udział w licznych seminariach i obozach wokalnych (w tym 4 razy w Hollywood Seth Riggs Camp) a także w seminariach dotyczących głosu mówionego w Narodowym Centrum USA z Ingo Titze. W 2011 Andres został mianowany wykładowcą w Coaching Voice dla studiów magisterskich w zakresie tłumaczenia konferencyjnego w National University of Ireland, Galway (NUIG ), gdzie po 3 latach, rozwinął swoją własną metodę Coaching Głosu Mówionego. Dodatkowo, Andres prowadzi kursy PSM w Szkole Medycznej w Irlandii. Niektóre z głosów, które trenowane są przez Andresa w Polsce: Urszula Dudziak, Aga Zaryan, Mrozu, Łozu, Edyta Krzemień,a w Irlandii: Antonina Dunleavy (The Comitments), Lucia Evans(Riverdance), Padraigh Darcy ( Zwycięzca AIMS 2009), Brian Hogan (Kila), itp. Jest współorganizatorem Vocal Campu. VOCAL TECHNIQUE THEORY, VOCAL TECHNIQUE PRACTICE Pierwszy warsztat będzie miał formę wykładów teoretycznych, drugi warsztat będzie warsztatem praktycznym, pokazującym jak pomóc piosenkom używając narzędzi technicznych. Warsztat będzie pokazywał uczestnikom jak pracuje mechanizm naszego głosu i na czym polega technika śpiewania. Koncentrując się na teorii, ale także na aplikowaniu techniki na piosenki w różnych stylach. Panowie pokażą jak posługiwać się głosem najlepiej przy każdej okazji: śpiewając czy mówiąc. Warsztat będzie także poruszał kwestie zdrowia głosu, higieny głosu, rozśpiewania, przygotowania głosu do różnych wyzwań, o najwygodniejszej wysokości głosu w mówieniu, skali, rezonansie, balansie i wielu innych tematach, które prowadzą do pełnego wykorzystania naszego instrumentu. Dołącz do wielkiego świata techniki wokalnej!

16 NAUCZYCIELE - ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE TO ZAJĘCIA NIEOBOWIĄZKOWE I DODATKOWO PŁATNE. CHĘĆ UDZIAŁU NALEŻY ZAZNACZYĆ PRZY ZAPISACH NA WARSZTATY. STEFANO TERRAZZINO / WŁOCHY tancerz, wokalista i aktor, reprezentujący najwyższą klasę S w tańcach latynoamerykańskich. Chociaż jest Sycylijczykiem, urodził się w Niemczech. Naukę tańca rozpoczął jako szesnastolatek, ulegając presji rodziców. Jego pierwszą zawodową partnerką taneczną była Ewa Szabatin, dla której przeprowadził się do Polski, gdzie mieszka od siedmiu lat. Pierwszym wspólnym sukcesem pary było zajęcie szóstego miejsca na Mistrzostwach Niemiec Po rozstaniu z Szabatin, Terrazzino rozpoczął treningi z rosyjską tancerką, Alessią Surovą, a następnie z Pauliną Biernat. Aktualnie Stefano zwyciężył dwie edycje programu Taniec z Gwiazdami pod rząd, stając się ulubieńcem Polaków, ale także profesjonalistą na najwyższym poziomie. Pracuje w projektach teatralnych na całym świecie, prowadzi międzynarodowe warsztaty taneczne, bierze udział w wielu alternatywnych projektach artystycznych ciesząc jednocześnie popularnością jaką przyniósł mu Taniec z Gwiazdami w polskich i niemieckich edycjach TV. DANCE AND STAGE EXPRESSION Jego wieloletnie doświadczenie sceniczne, a także umiejętność pracy z kamerą spowodowały, żę Stefano wspaniale potrafi wydobyć maximum z ekspresji osobistej. A obcowanie z osobami, które nie mają przygotowania tanecznego robi ze Stafano wybitnego znawcę i nauczyciela. Sam kocha muzykę, śpiew i taniec, wszystko robi z wielką pasją i zaangażowaniem. Potrafi nie tylko zarazić swoją pasją, ale także zaradzić kiedy w głowie brak pomysłu na sceniczny ruch Zajęcia ze Stefano będą poranną dawką ruchu i energii, ale także obszerną wiedzą o świadomości swojego ciała. Stefano podzieli się także praktycznymi patentami ruchowymi i popracuje nad ekspresją sceniczną każdego z Was. Warsztat dla kobiet i dla mężczyzn:) Warsztat kosztuje: 120 zł za 6 sesji x 1 godz. poniedziałek sobota , warsztat w jęz. angielskim

17 NAUCZYCIELE - ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE ZAJĘCIA DODATKOWE TO ZAJĘCIA NIEOBOWIĄZKOWE I DODATKOWO PŁATNE. CHĘĆ UDZIAŁU NALEŻY ZAZNACZYĆ PRZY ZAPISACH NA WARSZTATY. WAGNER BARBOSA / BRAZYLIA Urodził się w mieście Kurytyba, Brazylia, Wagner Barbosa rozpoczął swoją muzyczną karierę w wieku dziewięciu lat. Grał tradycyjne brazylijskie rytmy na gitarze akustycznej. Ukończył wydział Elektrotechniki, ale jego oddanie dla muzyki było silniejsze niż cokolwiek innego. W 2009 r., Wagner zdobył nagrodę dla najlepszego muzyka w Festival de Musica de Jundiai - Sao Paulo, zdobył także nagrodę za kompozycje przyznaną przez Centro Tom Jobim. Wagner występował już w Argentynie, Szwajcarii, Francji, Belgii, Estonii, Polsce, oprócz, oczywiście, wiele koncertów i festiwali w całej Brazylii. BEST RECORDING TRICKS - warsztat z nagrywaniem Będziemy nagrywać fragmenty piosenek na profesjonalnym sprzęcie i rozwiązywać problemy, które najczęściej pojawiają się podczas nagrania Demo. Będziemy wspólnie analizować głosy własne i inne. Jak zabrzmieć świetnie na nagraniu demo w domowym lub profesjonalnym studiu. Warsztat pozwoli zrozumieć, jak sprawić, by twój głos brzmiał świetnie na sesjach nagrywaniowych dzięki prostym rozwiązaniom i trikom. A także praktycznej wiedzy o efektach i programach, które można zastosować w studiach nagraniowych. 100% praktyki! Osoby zgłaszające się na warsztat będą musiały przygotować jedną piosenkę, nauczyć się jej na 100% i przygotować backingtrack instrumentalny (można kupić podkłady w internecie). Warsztat kosztuje: 80 zł za 6 sesji x 1 godz. niedziela piątek 13:00 14:00, warsztat w jęz. angielskim

18 IVA - NIEZAWODNA TECHNIKA KILKA SŁÓW O IVA INSTITUTE FOR VOCAL ADVANCEMENT TECHNIKA IVA bazuje na podobnych do Speech Level Singing zasadach, dodatkowo uzupełniając ją o nowinki z zakresu wiedzy foniatrycznej opartej na wielu szkoleniach, badaniach i zdobywaniu praktyki przez wybitnych nauczycieli. To jeszcze lepiej nauczony SLS. Technika ta powstała w Stanach Zjednoczonych, łączy jednak specjalistów z całego świata i wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w nauce i w pracy nad głosem. TECHNIKA IVA celem, jest śpiewanie w swobodny i naturalny sposób z umiejętnością przejścia od samego dołu do szczytu Twojej skali wokalnej. Bez żadnych niepożądanych efektów, jak załamania głosu czy innych, nagłych zmian w jakości dźwięku. Trenowanie tej techniki da Ci dostęp do warstwy dynamicznej, elastyczności oraz czystości brzmienia Twojego głosu. Jednocześnie, pomoże Ci poszerzyć skalę, wytrzymałość i kondycję wokalną. Umożliwi kontrolę nad strumieniem powietrza, rezonansem, jakością i siłą głosu we wszystkich stylistykach muzycznych bez ryzyka uszkodzenia lub nadwyrężenia. Technika IVA to najnowsze dokonania ze świata wiedzy o głosie i praca z mięśniami: CT, TA, które zawiadują strunami głosowymi. Technika IVA to metoda nauczania emisji głosu dla każdego. Uczą się u nas profesjonaliści, a także osoby śpiewające pod prysznicem. Trenujemy także do sesji nagraniowych, tras koncertowych i programów telewizyjnych. Technika IVA to sposób na spełnienie wokalnych marzeń i maksymalne rozwinięcie wokalnego potencjału. Więcej informacji na stronie

19 KOSZT WARSZTATÓW TO: 2990 zł/os (po wpłaceniu zaliczki w wys. 800 zł do 20 stycznia 2015) 3290 zł/os (po wpłaceniu zaliczki w wys. 800 zł do 15 kwietnia 2015) 3590 zł/os (po wpłaceniu zaliczki w wys. 800 zł po 15 kwietnia 2015) (w cenie wszystko co podane w ofercie oprócz zajęć dodatkowych) INFORMACJE: Magda Navarrete, tel Aby zapisać się na warsztaty należy napisać do nas maila lub zadzwonic: i wpłacić zaliczkę w wys. 800 zł. VOCAL CAMP mbank Tylko wpłata zaliczki jest gwarancją miejsca na Vocal Camp. Przy zapisie należy podać w mailu wybrane warsztaty stylu i ewentualne zajęcia dodatkowe. Limit miejsc to 65 osób. ZASADY PŁATNOŚCI. PRZECZYTAJ, TO WAŻNE! Ponieważ V European Vocal Camp 2015 to bardzo duże, międzynarodowe przedsięwzięcie - polityka płatności za warsztat jest zaostrzona. Do 1 kwietnia można wycofać swoje uczestnictwo w warsztatcie. Po 1 kwietnia 2015r. zaliczka jest niezwracalna. II rata wpłaty za Vocal Camp powinna zostać uiszczona do 5 Lipca 2015 Dzięki temu i my będziemy mogli sprostać Waszym oczekiwaniom i sprowadzić do Polski naprawdę niesamowitych i wybitnych specjalistów. Dziękujemy za zrozumienie. Organizatorzy: Magda Navarrete & Andres Martorell

studia językowe wyjątkowi - językowi licencjackie magisterskie anglistyka germanistyka hispanistyka e-learning

studia językowe wyjątkowi - językowi licencjackie magisterskie anglistyka germanistyka hispanistyka e-learning wyróżnij się! wyjątkowi - językowi informator 2013/2014 studia językowe Także od podstaw! licencjackie anglistyka amerykanistyka germanistyka hispanistyka italianistyka język+język e-learning magisterskie

Bardziej szczegółowo

2 SPIS TREŚCI. Sebastian Pawłowski, dyrektor programowy Slot Art Festival

2 SPIS TREŚCI. Sebastian Pawłowski, dyrektor programowy Slot Art Festival INFORMATOR 2 SPIS TREŚCI 3 4 5 10 44 48 50 55 57 58 61 62 64 65 65 67 73 74 79 81 83 85 87 88 89 91 92 92 93 93 93 94 95 97 98 ŚCIEŻKI ZWRÓĆ UWAGĘ! WARSZTATY KONCERTY, WYDARZENIA, WYKŁADY MAPA DUŻA SCENA

Bardziej szczegółowo

CZAS NA MUZYKĘ WAKACYJNE WARSZTATY MUZYCZNE. Dla uczniów W FORMIE KOLONII i PÓŁKOLONII, oraz dla studentów i nauczycieli

CZAS NA MUZYKĘ WAKACYJNE WARSZTATY MUZYCZNE. Dla uczniów W FORMIE KOLONII i PÓŁKOLONII, oraz dla studentów i nauczycieli CZAS NA MUZYKĘ WAKACYJNE WARSZTATY MUZYCZNE Dla uczniów W FORMIE KOLONII i PÓŁKOLONII, oraz dla studentów i nauczycieli Kochasz muzykę? Marzysz o karierze wokalisty, Chcesz popracować nad swoim Chcesz

Bardziej szczegółowo

UCZESTNICY MIEJSCE I TERMIN. VII Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli Języka Angielskiego

UCZESTNICY MIEJSCE I TERMIN. VII Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli Języka Angielskiego VII Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli Języka Angielskiego ENGLISH TEACHING MARKET Stare Jabłonki, 22-24 czerwca 2009 r. Spotkanie organizowane jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Bardziej szczegółowo

muzyka jako inwestycja Rola wytwórni fonograficznych w odkrywaniu, rozwijaniu i promowaniu talentów

muzyka jako inwestycja Rola wytwórni fonograficznych w odkrywaniu, rozwijaniu i promowaniu talentów muzyka jako inwestycja Rola wytwórni fonograficznych w odkrywaniu, rozwijaniu i promowaniu talentów Muzyka jako inwestycja 2012 spis tresci 4 Wprowadzenie Plácido Domingo 5 Komentarz Frances Moore i Alison

Bardziej szczegółowo

Wyjątkowi Językowi. Podaj dalej! Informator 2011/2012

Wyjątkowi Językowi. Podaj dalej! Informator 2011/2012 Informator 2011/2012 Studia licencjackie Studia magisterskie Amerykanistyka Hispanistyka Italianistyka Język+Język Wyjątkowi Językowi Podaj dalej! Spis treści List od Rektora Studia licencjackie Program

Bardziej szczegółowo

Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin

Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin Uczenie się jest procesem, z którym stykamy się całe życie, nie ogranicza się wyłącznie do dzieciństwa i młodości. Człowiek przez

Bardziej szczegółowo

W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 grudzień 2014 Projekty edukacyjne z Mikołowa Konferencja Wspólnie możemy więcej Eurodyktando Pokoleniowy tandem Lekcje o EFS, Eurowyzwanie

Bardziej szczegółowo

Z życia uczelni. Juwenalia REDAKCJA I AUTORZY ZDJĘĆ

Z życia uczelni. Juwenalia REDAKCJA I AUTORZY ZDJĘĆ NA KONIEC ROKU... Drodzy czytelnicy, Kolejny rok akademicki dobiega końca. Semestr letni minął bardzo szybko i oto mamy kolejny numer magazynu C40. Bardzo cieszy nas, że ten debiutancki, sprzed trzech

Bardziej szczegółowo

OPIS ORAZ CENY WARSZTATÓW styczeń 2013

OPIS ORAZ CENY WARSZTATÓW styczeń 2013 OPIS ORAZ CENY WARSZTATÓW styczeń 2013 MINI MONTESSORI zajęcia dla maluszków przygotowujące je do roli przedszkolaka, wykorzystujące elementy pedagogiki Marii Montessori (2-3 latki) Bycie przedszkolakiem

Bardziej szczegółowo

maj czerwiec informator kulturalny Suwałki

maj czerwiec informator kulturalny Suwałki maj czerwiec 2013 informator kulturalny Suwałki Szanowni Państwo, Po półrocznej zimie definitywnie nadeszła wiosna, a wraz z nią chwila otwarcia nowego miejsca na mapie Suwałk budynku nr 5 przy ulicy Papieża

Bardziej szczegółowo

Turysto czy Ci nie żal...

Turysto czy Ci nie żal... W tym numerze: Teatry na murawie Przedstawiciele jeleniogórskich teatrów: im. C. K. Norwida i Zdrojowego Teatru Animacji korzystając z okazji, że w Polsce trwa gorączka Euro, i publiczność zamiast na scenę

Bardziej szczegółowo

Jak się wyszkolić, by szkolić innych

Jak się wyszkolić, by szkolić innych Jak się wyszkolić, by szkolić innych Wprowadzenie w problematykę zawodu trenera Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by

Bardziej szczegółowo

ETAP III: DZIAŁANIE ZESTAW NARZĘDZI WSPIERAJĄCY PROCES WDRAŻANIA ZAŁĄCZNIK NR 3

ETAP III: DZIAŁANIE ZESTAW NARZĘDZI WSPIERAJĄCY PROCES WDRAŻANIA ZAŁĄCZNIK NR 3 ZAŁĄCZNIK NR 3 ETAP III: DZIAŁANIE ZESTAW NARZĘDZI WSPIERAJĄCY PROCES WDRAŻANIA ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego SPIS TREŚCI WYTYCZNE DO ETAPU DZIAŁANIA... 3 SESJE

Bardziej szczegółowo

ESK WYSTAWA DLA DZIECI KONCERT JAZZ TEATR PIOSENKI MUZYKA

ESK WYSTAWA DLA DZIECI KONCERT JAZZ TEATR PIOSENKI MUZYKA WYSTAWA ESK DLA DZIECI KONCERT MUZYKA TEATR PIOSENKI JAZZ styczeń 2015 Szczęśliwego Nowego Roku! Drodzy Czytelnicy i Widzowie Nowy rok naszej kulturalnej aktywności z każdym dniem coraz szybciej przybliża

Bardziej szczegółowo

Internet w mojej społeczności

Internet w mojej społeczności Internet w mojej społeczności Wykorzystanie technologii informatycznych w rozwoju społeczności lokalnych Marcin Mastykarz Jak wykorzystać IT w rozwoju społeczności lokalnych Bohdan Szafrański Open Source

Bardziej szczegółowo

OPIS WARSZTATÓW wraz z cennikiem* luty-czerwiec 2015

OPIS WARSZTATÓW wraz z cennikiem* luty-czerwiec 2015 OPIS WARSZTATÓW wraz z cennikiem* luty-czerwiec 2015 PLAN ZAJĘĆ W POMPONIE (LUTY-CZERWIEC 2015) PONIEDZIAŁEK - 9.00-12.00 Mini Montessori - pomponowe mini przedszkole (2-4 lata) - 15.00 - zabawy z rozumem

Bardziej szczegółowo

PRACA Z UCZNIEM ZDOLNYM W PLACÓWKACH WYCHOWANIA POZASZKOLNEGO

PRACA Z UCZNIEM ZDOLNYM W PLACÓWKACH WYCHOWANIA POZASZKOLNEGO Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PRACA Z UCZNIEM ZDOLNYM W PLACÓWKACH WYCHOWANIA POZASZKOLNEGO PRZEGLĄD DOBRYCH PRAKTYK (opracowanie materiału:

Bardziej szczegółowo

Justyna Rutkowska. Ekspertyza dotycząca szkolnictwa artystycznego w Wielkiej Brytanii. Brytyjski system edukacji

Justyna Rutkowska. Ekspertyza dotycząca szkolnictwa artystycznego w Wielkiej Brytanii. Brytyjski system edukacji Justyna Rutkowska Ekspertyza dotycząca szkolnictwa artystycznego w Wielkiej Brytanii Ekspertyza ta powstała na podstawie materiałów publikowanych przez rządowe i pozarządowe organizacje zajmujące się wyznaczaniem

Bardziej szczegółowo

Liczby nie kłamią. Postaw na Edukację INFORMATOR

Liczby nie kłamią. Postaw na Edukację INFORMATOR 9 Liczby nie kłamią. Postaw na Edukację 12 37 INFORMATOR Spis treści Liczby nie kłamią. Postaw na Edukację Wstęp... 3 Dlaczego warto studiować w Edukacji... 4 Misja i odpowiedzialność społeczna... 6 Słowniczek

Bardziej szczegółowo

Terapia przez Sztukę

Terapia przez Sztukę Polskie Stowarzyszenie Terapii Przez Sztukę (PSTS) Terapia przez Sztukę Arts Therapies Wydanie specjalne Nr 1 (5) 2014 Terapia przez Sztukę Wydawca Polskie Stowarzyszenie Terapii Przez Sztukę (PSTS) Redaktor

Bardziej szczegółowo

TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. Zero rutyny. Adaptacyjny charakter spotkania

TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. Zero rutyny. Adaptacyjny charakter spotkania WYBIERZ GRĘ Limity uczestników! TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. 2Forum KIEROWNIKÓW PROJEKTÓW 2012, Warszawa 23-24 kwietnia INNOWACJE

Bardziej szczegółowo

Metoda projektów. Podsumowanie wdrożenia w 105 szkołach na podstawie projektu eszkoła Moja Wielkopolska

Metoda projektów. Podsumowanie wdrożenia w 105 szkołach na podstawie projektu eszkoła Moja Wielkopolska Metoda projektów Podsumowanie wdrożenia w 105 szkołach na podstawie projektu eszkoła Moja Wielkopolska Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Bardziej szczegółowo

Copyright by Oficyna Wydawnicza Impuls, Kraków 2011. Recenzent: dr hab. Bogdan Zeler, prof. UŚ

Copyright by Oficyna Wydawnicza Impuls, Kraków 2011. Recenzent: dr hab. Bogdan Zeler, prof. UŚ Copyright by Oficyna Wydawnicza Impuls, Kraków 2011 Recenzent: dr hab. Bogdan Zeler, prof. UŚ Adiustacja: Monika Łojewska-Ciępka Joanna Kosturek Aleksandra Bylica Opracowanie typograficzne: Anna Bugaj-Janczarska

Bardziej szczegółowo

Edukacja PR w Polsce 1.WYPOWIEDŹ DR EWY HOPE NA TEMAT EDUKACJI PR W POLSCE

Edukacja PR w Polsce 1.WYPOWIEDŹ DR EWY HOPE NA TEMAT EDUKACJI PR W POLSCE Edukacja PR w Polsce Kilka lat temu spędziłem dzień z nieżyjącym już Edwardem Bernaysem, wybitnym pionierem public relations. Zapytałem go: «Gdybyśmy mieli założyć Akademię Bernaysa, to czego powinniśmy

Bardziej szczegółowo

56 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL JAZZ JAMBOREE 2014

56 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL JAZZ JAMBOREE 2014 56 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL JAZZ JAMBOREE 2014 8.11.2014r. TERENCE BLANCHARD E-Collectiv /USA/ Projekt Magnetic Teatr Capitol godz.19.00 Terence Blanchard (trąbka), Fabian Almazan (fortepian, instrumenty

Bardziej szczegółowo

Timing Trader. Jaki jest dokładny program szkolenia?

Timing Trader. Jaki jest dokładny program szkolenia? Timing Trader Sam fakt przeczytania książek, posiadania wiedzy dotyczącej narzędzi inwestycyjnych czy instrumentów giełdowych nie gwarantuje sukcesu, a co gorsza również bardzo często ogranicza rozwój

Bardziej szczegółowo

język, kultura, komunikacja filary twojej przyszłości Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego

język, kultura, komunikacja filary twojej przyszłości Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego język, kultura, komunikacja filary twojej przyszłości Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego spis treści *Kliknij na nazwę, aby przejść do danego działu. R.01 S.03 R.02 S.04 R.03 S.14 R.04 S.26 R.05

Bardziej szczegółowo

JAK ZORGANIZOWAĆ I POPROWADZIĆ SZKOLENIE

JAK ZORGANIZOWAĆ I POPROWADZIĆ SZKOLENIE PROGRAM WSPIERANIA BIZNESU II PHARE PROJEKT SME-FIT JAK ZORGANIZOWAĆ I POPROWADZIĆ SZKOLENIE OPRACOWANIE: Katarzyna Wawer-Dziedziak ZWIĄZEK RZEMIOSŁA POLSKIEGO 2004 SPIS TREŚCI Wstęp... 3 Na czym polega

Bardziej szczegółowo

Metoda Montessori w kształceniu i szkoleniu zawodowym

Metoda Montessori w kształceniu i szkoleniu zawodowym Metoda Montessori w kształceniu i szkoleniu zawodowym Nowe podejście do nauki zawodu w kształceniu i szkoleniu zawodowym PORADNIK NAUCZYCIELA - KONTEKST TEORETYCZNY Città di Castello, 2012 Projekt finansowany

Bardziej szczegółowo