Poznaj spółkę: J.W. Construction Holding S.A.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Poznaj spółkę: J.W. Construction Holding S.A."

Transkrypt

1 Poznaj spółkę: J.W. Construction Holding S.A. Pierwsza połowa 2014 roku, a sytuacja w branży. Analiza Spółki J.W. Construction Holding S.A. przygotowana przez członków Studenckiego Koła Naukowego Finansów, w ramach Strefy Analitycznej SKNF WZ UW.

2 Spis treści 1. Profil spółki J.W. Construction S.A. (Aleksandra Rapkiewicz) Analiza sektora i branży. (Monika Bubel) Otoczenie biznesowe spółki. (Damian Pyśk) Analiza sprawozdań finansowych spółki. (Michał Ficenes) Wycena spółki J.W. Construction S.A. (Michał Kajetan Dobrzaniecki) Analiza techniczna. (Kamila Gozdowska) Podsumowanie

3 1. Profil spółki J.W. Construction S.A. Informacje ogólne i historia J.W. Construction Holding S.A. jest największym deweloperem mieszkaniowym w Polsce, budującym w Warszawie, Łodzi, Gdyni, Katowicach, Szczecinie, a także za granicą. Siedziba spółki znajduje się w Ząbkach. Jest ona liderem na warszawskim rynku mieszkaniowym, na którym rozwija się od 1994 roku. Obszary jej działania obejmują działalność deweloperską, hotelarską oraz budowlano-montażową. Grupa oferuje lokale w budynkach mieszkalnych i na osiedlach mieszkaniowych - określane jako popularne, mieszkania o podwyższonym standardzie, a także apartamenty, charakteryzujące się wysokim poziomem wykończenia części wspólnych oraz wolnostojące domy jednorodzinne. Mieszkania oferowane są zarówno w stanie deweloperskim jak i z wykończeniem pod klucz. Grupa zajmuje się również działalnością w zakresie prowadzenia hoteli. Posiada sieć Hotele 500, w skład której wchodzą obiekty w Zegrzu, Tarnowie Podgórnym, Strykowie oraz Cieszynie. We wrześniu 2012 roku został otwarty także Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy Zdrój, uznawany za bardzo prestiżowe i największe centrum konferencyjne regionu. Spółka jest też generalnym wykonawcą projektów budowlanych, co obecnie ograniczone jest do prowadzonych przez nią projektów mieszkaniowych. Dba również o prawidłowy przebieg procesu zasiedlania nieruchomości. Pełni funkcję administratora najczęściej do 12 miesięcy po ukończeniu projektu. Historia Spółki sięga roku 1994, kiedy to zarejestrowano Towarzystwo Budownictwa Mieszkaniowego Batory Sp. z o. o., a także rozpoczęto realizację pierwszego projektu mieszkaniowego w Ząbkach. W 1999 roku do użytku został oddany pierwszy obiekt rekreacyjny Hotel 500 w Zegrzu. W 2000 roku przedsiębiorstwo przekształcono w spółkę akcyjną, a w 2001 nastąpiła oficjalna zmiana nazwy na J.W. Construction Holding S.A. i podniesienie kapitału zakładowego z 500 tys. zł do 6 mln zł. W 2005 roku rozpoczęto budowę jednej z największych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie. W ciągu 20 lat działalności Spółka otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Perła Polskiej Gospodarki (2007), Dobroczyńca Roku 2007, Firma XX-lecia przyznane przez Polski Klub Biznesu (2010), czy Firma developerska Warszawa w konkursie Mieszkaniowa Marka Roku (2011). Akcjonariat J.W. Construction Holding zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych dnia 4 czerwca 2007 roku. Do obrotu giełdowego wprowadzono akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz praw do akcji serii B. Cena emisyjna akcji wynosiła 71 zł. Kurs otwarcia dla akcji był równy 92,80 zł, natomiast kurs otwarcia praw do akcji 92 zł.

4 Głównym akcjonariuszem Spółki jest Józef Wojciechowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej, który samodzielnie oraz pośrednio, poprzez Famhold S.A., kontroluje EHT S.A. Posiada on akcji, czyli 64,26% wszystkich udziałów. Pioneer Fundusz Inwestycyjny Otwarty należący do Pioneer Pekao TFI S.A. posiada 9,99% akcji Spółki, a Fundusze Inwestycyjne zarządzane przez PKO TFI S.A 5% akcji. Pozostała część akcji (20,75%) przypada akcjonariuszom mniejszościowym. Struktura akcjonariatu 5% 9,99% 20,75% 64,26% Józef Wojciechowski (z EHT S.A.) Pioneer Pekao TFI S.A. PKO TFI S.A. Pozostali Źródło: opracowanie własne Struktura Holdingu J.W. Construction Holding posiada akcje i udziały w licznych podmiotach. Zlokalizowane są one na terenie Polski, Rosji oraz Bułgarii. Do najważniejszych z nich zaliczamy m.in.: J.W. Construction Sp. z o.o. siedziba spółki znajduje się w Ząbkach, a głównym przedmiotem jej działalności jest wytwarzanie prefabrykowanych elementów budowlanych oraz produkcja budowlano-montażowa. Lokum Sp. z o.o. została zarejestrowana w 2003 roku, a jej siedziba mieści się w Warszawie. Jest spółką celową. W jej ramach zrealizowano inwestycję Willa Konstancin w Konstancinie-Jeziornej. TBS Marki Sp. z o.o. została wpisana do rejestru przedsiębiorców w Zlokalizowana jest w Warszawie. W jej ramach wykonano cztery inwestycje: Lisi Jar, Marki V, Warszawa Białołęka i Sochaczew, ul. Piłsudskiego. J.W. Construction Bułgaria EOOD została zarejestrowana w 2007 roku w Sofii, a obecnie posiada siedzibę w Warnie. Spółka posiada nieruchomość na terenie Złotych Piasków. Business Financial Construction Sp. z o.o. utworzona w 2002 roku spółka obsługuje proces sprzedaży mieszkań budowanych przez J.W. Construction Holding S.A. i inne podmioty z Grupy. Jej siedziba mieści się w Warszawie.

5 J.W. Construction Holding S.A. J.W. Group Sp. z o.o. Lokum Sp. z o.o. TBS Marki Sp. z o.o. Business Financial Construction Sp. z o.o. Porta Transport Sp. z.o.o. - w likwidacji Seahouse Sp. z o.o. J.W. Construction Bułgaria Saspol Infrastructure Sp. z o.o. 25% Yakor House Sp. z o.o. 70% J.W. 6 Sp. z o.o. J.W. Construction Sp. z o.o. 99,99% J.W. Marka Sp. z o.o. Nowe Tysiąclecie Sp. z o.o. J.W. Group Sp. z o.o. 1 Sp. k.a. DANA INVEST Sp. z o.o. J.W. Group Sp. z o.o. 2 Sp. k.a. Źródło: Raport roczny 2013 J.W. Construction Holding S.A; opracowanie własne.

6 2. Analiza sektora i branży. Źródło: opracowanie własne. Budownictwo mieszkaniowe ma w wielu krajach, w tym także w Polsce, istotne znaczenie dla gospodarki, nie tylko poprzez firmy deweloperskie i wykonawcze, ale także producentów materiałów i wyposażenia wnętrz, czy też dostawców mediów. Wśród czynników mających wpływ na sytuację w branży deweloperskiej należy wymienić przede wszystkim tempo wzrostu gospodarczego. W efekcie rosnącego PKB konsumenci pozytywnie postrzegają swoją przyszłą sytuację i są bardziej skłonni do podejmowania długoterminowych decyzji. Tak więc, obserwowane obecnie ożywienie gospodarcze ma pozytywny wpływ na sytuację deweloperów. Kolejną determinantą jest poziom stóp procentowych. Główną przyczyną zeszłorocznego przyśpieszenia sprzedaży w branży deweloperskiej był właśnie mocny spadek krajowych stóp procentowych, co poprawiło zniżkujące statystyki rynku kredytów hipotecznych z jednej strony, z drugiej zaś skłoniło posiadaczy coraz niżej oprocentowanych lokat do przenoszenia kapitałów na rynek nieruchomości. Innym ważnym aspektem jest dostęp do kredytów im jest on łatwiejszy, tym większy obserwujemy popyt na mieszkania oraz wyższe są ich ceny. W I kw r. odnotowano niewielki wzrost poziomu stóp procentowych nowych złotowych kredytów mieszkaniowych. W połączeniu z wolno rosnącymi wynagrodzeniami wpłynęło to na nieznaczną poprawę wskaźników kredytowej dostępności mieszkania. Pozytywny wpływ

7 na kondycję przedsiębiorstw deweloperskich ma też rządowy program Mieszkanie dla Młodych, który ruszył 1. stycznia 2014 r. Mówiąc o branży deweloperskiej, warto pamiętać, że deweloperzy realizują również przedsięwzięcia komercyjne, np. biura, obiekty handlowe. Na rynkach globalnych, jak i w skali krajowej, widać zwiększający się wolumen transakcji zakupu tych obiektów przez duże podmioty finansowe. Produkcja nowych mieszkań jest rentowna dla deweloperów, a liczba bankructw firm budowlanych i deweloperskich zmniejszyła się w porównaniu do I kw r., co można zauważyć na poniższym wykresie. Źródło: Coface Poland Według wstępnych danych opublikowanych przez GUS, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2014 r. oddano do użytkowania mieszkań, czyli o 3% mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. 38,2% z nich zostało oddanych przez deweloperów (o 0,9% więcej w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku). W okresie od stycznia do czerwca 2014 r. wydano pozwoleń na budowę mieszkań, a więc o 14,9% więcej niż w analogicznym okresie roku Wzrosła także liczba lokali, których budowę rozpoczęto o 23,8%. Deweloperzy uzyskali pozwolenia na budowę mieszkań, tj. o 44,6% więcej niż przed rokiem.

8 Źródło: GUS, Budownictwo mieszkaniowe a) w okresie I-V 2014 r. Wskaźniki ROA i ROE sektora deweloperskiego (na podstawie danych GUS-u) nadal wykazują niski poziom, lecz bardziej dogłębna analiza deweloperów nie daje powodów do niepokoju. Firmy deweloperskie są wysoko skapitalizowane, mają dobrą płynność, a produkcja mieszkań jest rentowna. Ceny mieszkań osiągnęły stabilizację, natomiast nadal spadają koszty produkcji. Marże deweloperów wahają się od 15 do 25 procent. Największe przedsiębiorstwa z branży deweloperskiej są notowane na GPW. W skład WIG-deweloperzy wchodzi 26 spółek o łącznej wartości zł. Trend główny na indeksie deweloperów załamał się na początku tego roku i do teraz kurs znajduje się pod kreską. Spółki zaś są wyceniane nisko w stosunku do wartości ich aktywów. Wyniki sprzedaży w drugim kwartale 2014 r. wybranych deweloperów notowanych na GPW przedstawia poniższa tabela: Źródło: Dom Maklerski BDM S.A., spółki, PAP Jak wynika z przedstawionych danych, Dom Development i Robyg stabilnie zwiększają poziom kontraktacji. 20% dynamikę sprzedaży utrzymało także JWC. Udany kwartał mają za sobą Polnord (wzrost sprzedaży o 48%) oraz Marvipol, kontynuujący dobre wyniki przedsprzedaży. Najmniejszy przyrost jest zauważalny w przypadku Inpro, które znalazło nabywców na jedynie 5% więcej lokali niż przed rokiem. Na dużym plusie znalazł się także Ronson.

9 3. Otoczenie biznesowe spółki. Grupa Kapitałowa J.W. Construction obrała strategię działania polegającą na zaspokajaniu potrzeb klientów średniozamożnych przy jednoczesnym dbaniu i dostosowywaniu oferty do wymogów osób zamożnych. W ostatnim czasie przybywa zwłaszcza klientów z tej drugiej grupy, dla których to inwestycje w nieruchomości stały się alternatywą do tradycyjnych lokat bankowych. Z drugiej strony natomiast, brak wyraźnego wsparcia rządu oraz restrykcyjna polityka i wymogi instytucji finansujących zakup nieruchomości sprawiają, iż wciąż rosnące potrzeby grupy średniozamożnej są blokowane i pozostają niezaspokojone. Obecnie w Polsce brakuje około 0,7 mln mieszkań. Co więcej, znaczna część już istniejących mieszkań znajduje się w bardzo złym stanie technicznym, wymagającym remontu lub wręcz wyburzenia. Wobec tego szacuje się, że aktualne zapotrzebowanie na mieszkania to ponad 1,5 mln lokali. Taki stan rzeczy będzie miał istotny wpływ na wzrost popytu w najbliższym czasie. Warto również wspomnieć o stale słabnącym wsparciu dla kupujących oraz deweloperów przez instytucje rządowe. W 2013 roku nie istniał jakikolwiek program prorodzinny zapewniający dopłaty do własnego mieszkania. Deweloperzy natomiast muszą się mierzyć ze skomplikowaną polską biurokracją oraz dostosowywaniem nowych projektów do tzw. ustawy deweloperskiej, co znacznie wydłuża proces pozyskiwania decyzji administracyjnych dla projektów. Pozytywnym akcentem jest natomiast wprowadzenie w roku 2014 nowego programu Mieszkanie dla Młodych oraz plany utworzenia Funduszu Mieszkań na Wynajem. Do wzrostu popytu powinny przyczynić się także niskie stopy procentowe kredytów hipotecznych oraz ewentualne złagodzenie polityki ich udzielania. Warto również wspomnieć o relacjach Grupy Kapitałowej z jej dostawcami oraz odbiorcami. Obecnie J.W. Construction korzysta z usług kilku dużych dostawców, którzy wybierani są w drodze organizowanych przetargów. Co więcej, spółka nie posiada na liście dostawców i odbiorców firm, z którymi obrót w okresie sprawozdawczym osiągnąłby co najmniej 10% przychodów ze sprzedaży. Grupa nabywa usługi i materiały do produkcji od wielu podmiotów, w związku z czym nie występuje uzależnienie w tym zakresie od jakiegokolwiek dostawcy materiałów bądź usług. Dodatkowo, sprzedaż poza Grupę Kapitałową realizowana jest głownie poprzez spółkę, której większość odbiorców to nabywcy indywidualni, tak więc również w tym wypadku nie ma mowy o istotnym uzależnieniu od jednego podmiotu.

10 Silne strony: Dywersyfikacja oferty nieruchomości Dywersyfikacja następuje zarówno pod względem lokalizacji, jak i klasy obiektów. Szeroka oferta odpowiada na potrzeby i oczekiwania wielu klientów zarówno tych poszukujących niedrogich mieszkań w rozwijających się dzielnicach stolicy jak i tych, którzy oczekują najwyższego standardu apartamentu w sercu miasta. Mieszkania i domy pokazowe Wprowadzenie obiektów pokazowych z gotową aranżacją wnętrz przekłada się na większe zainteresowanie klientów oraz pomaga im w podejmowaniu decyzji zakupowych. Elastyczne podejście do klienta J.W. Construction dopuszcza możliwość negocjacji cen w zależności od wysokości i harmonogramu wpłat, dostosowując się tym samym do potrzeb i sytuacji nabywcy. Profesjonalizacja własnego działu doradztwa kredytowego spółka posiada odrębny dział zajmujący się bezpłatnym doradztwem kredytowym oraz stałą współpracą z bankami. Działania te mają na celu zapewnienie klientom spółki jak najlepszych warunków finansowania zakupu mieszkania. Rozbudowany Bank ziemi Szeroka gama posiadanych gruntów inwestycyjnych oraz maksymalne wykorzystanie potencjału owego banku ziemi, pozwala na efektywne dostosowanie procesu uruchamiania nowych inwestycji do istniejącego zapotrzebowania. Dywersyfikacja źródeł przychodu Spółka realizuje strategię systematycznego zwiększania zakresu inwestycji w budownictwo z sektora nieruchomości komercyjnych. Zapewnia to stabilność w okresie ewentualnej dekoniunktury na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jest to również główna przewaga konkurencyjna względem deweloperów zaangażowanych jedynie w sektor mieszkaniowy. Słabe strony: Konflikt na linii J.W. Construction Miasto Stołeczne Warszawa spółka jest stroną w postępowaniu, którego wartość przekracza 10% kapitałów własnych. Sprawa dotyczy nabycia prawa wieczystego użytkowania jednej z działek, której cena netto wynosi zł plus odsetki. Niejasne i mało czytelne klauzule do umów zawiłe treści klauzul mogą odstraszać potencjalnych kupców. Co więcej, w przeszłości przeciw Grupie wytaczane były pozwy zbiorowe powiązane ze stosowanymi przez nią klauzulami. Niesprzedające się lokale istnieją pewne trudności ze sprzedażą niektórych lokali, w związku z czym następuje spadek ich ceny oraz zmniejszenie przychodów Grupy.

11 Zamrożone inwestycje spółka posiada niedokończone inwestycje, z którymi nic się nie dzieje, nie przynoszą one dochodów, generują natomiast dodatkowe koszty stałe. Przykładem może być tu Hanza Tower w Szczecinie. Szanse: Spadki na rynku cen materiałów budowlanych. Programy rządowe w roku 2013 nie istniały jakiekolwiek programy wspierające kupujących. Szansą na wzrost popytu jest nowy program zaimplementowany w roku 2014 Młodzi na swoim. Niedobór mieszkań szacowany według różnych źródeł niedobór nowych mieszkań na poziomie 0,7 mln mimo wysokiej podaży, jest to sytuacja, która stwarza możliwości do pozyskania nowych nabywców. Zagrożenia: Polityka kredytowa banków w ostatnim czasie obserwujemy restrykcyjną politykę banków w zakresie udzielania kredytów. Wpływa to negatywnie na popyt na nowe lokale. Wysoki poziom podaży na rynku na rynku istnieje wiele efektywnie działających deweloperów, oferujących atrakcyjne mieszkania. W związku z tym istnieje ryzyko znacznego zaostrzenia się konkurencji między spółkami. Czynniki formalno prawne Nadmierna formalizacja procesów ubiegania się o różnego rodzaju decyzje, pozwolenia, zgody oraz uprawnienia znacznie wydłuża czas potrzebny na przygotowanie, przeprowadzenie i zakończenie projektów deweloperskich, a co za tym idzie zwiększa ich koszty, co w efekcie przekłada się na ceny mieszkań. Ustawa deweloperska wprowadzona ustawa sprawia, iż spółki deweloperskie narażone są na wysokie koszty związane z obsługą kredytów inwestycyjnych oraz wymaganym rachunkiem powierniczym. Zaostrzenie konkurencji na rynku - W ostatnim okresie zwiększyła się konkurencja na rynku usług budowlanych. Sytuacja ta spowodowana jest m.in. zmniejszeniem wolumenu obrotów na rynku budownictwa mieszkaniowego oraz napływem funduszy unijnych, który to zachęcił zagraniczne firmy do walki o zlecenia w naszym kraju. Wobec tego, istnieje zagrożenie, że taki stan rzeczy znajdzie odzwierciedlenie w marżach osiąganych na zewnętrznych kontraktach budowlanych.

12 Mocne strony: Dyfersyfikacja oferty Mieszkania i domy pokazowe Elastyczne podejscie do klienta Dział doradztwa kredytowego Rozbudowany bank ziemi Dywersyfikacja źródeł przychodu Słabe strony: Konflikty sądowe Niejasne i mało czytelne klauzule Niesprzedane lokale Zamrożone inwestycje deweloperskie Szanse Spadki na rynku cen materiałów budowlanych Programy rządowe Niedobór mieszkań na rynku Zagrożenia Polityka kredytowa banków Wysoki poziom podaży Czynniki formalno - prawne Ustawa deweloperska Zaostrzenie konkurencji Źródło: opracowanie własne. 4. Analiza sprawozdań finansowych spółki. Analiza pozioma aktywów spółki w 2013 roku w porównaniu do 2012 roku wskazuje na ogólny spadek ich poziomu aż o tys. złotych, co oznacza spadek o 9,55%. Głównym obszarem na którym ucierpiała spółka są aktywa obrotowe, które wykazują spadek o tys. złotych czyli 19,25%. W strukturze aktywów obrotowych największy udział mają kontrakty budowlane, które najmocniej wpłynęły na sytuację tych aktywów. Ich poziom w stosunku do roku poprzedniego obniżył się o tys. złotych. Poza rozliczeniami międzyokresowymi, które spadły o tys. złotych, pozostałe pozycje aktywów obrotowych wykazywały wzrosty, które rekompensowały stratę w kontraktach budowlanych. Największy wzrost wykazują inne aktywa finansowe, których poziom wzrósł aż o 145,09%. Wzrost jest także zauważalny w należnościach handlowych (10,23%) oraz zapasach (1,57%).

13 AKTYWA (w tys złotych) Zmiana Zmiana % Aktywa Trwałe ,65% Wartości niematerialne ,45% Rzeczowe aktywa trwałe ,69% Nieruchomości inwestycyjne ,55% Inne aktywa finansowe ,20% Aktywa z tyt. odroczonego podatku dochodowego ,64% Należności handlowe oraz pozostałe należności ,97% Aktywa obrotowe ,25% Zapasy ,57% Kontrakty budowlane ,13% Należności handlowe oraz pozostałe należności ,23% Inne aktywa finansowe ,09% Środki pieniężne i ich ekwiwalenty ,45% Rozliczenia międzyokresowe ,14% Aktywa ogółem ,55% Źródło: opracowanie własne, materiały spółki. Powyższe informacje wskazują na to, iż spółka zmniejszyła produkcję. Zmniejszając produkcję można zatem spodziewać się mniejszych obrotów w następnych okresach sprawozdawczych. Ważny wzrost jednak jest zauważalny w należnościach handlowych, które zmieniły się o tys. złotych. Wskazuje to zatem na większą sprzedaż względem roku poprzedniego. Spółka także w roku 2013 roku zwiększyła poziom inwestycji w aktywa finansowe, co może świadczyć o posiadanych wolnych środkach i jej dobrej kondycji pieniężnej. Aktywa trwałe spółki również wykazują spadek w stosunku do roku poprzedniego o ponad 24 mln złotych, co stanowi 2,65%. Spadek został odnotowany na płaszczyźnie wartości niematerialnych o tys. złotych ale głównie w obszarze aktywów rzeczowych ( tys. zł ) oraz należności handlowych ( tys. zł ), które w przypadku tej spółki są głównie wynikiem rozliczeń ze spółką celową za poręczeniem. Spadek tej wartości nie stanowi większego ryzyka jako, że oznacza to, iż najprawdopodobniej część należności została uregulowana przez spółkę celową. Na kapitały własne J.W. Construction pozytywnie wpłynął wynik finansowy za 2013 rok, który wzrósł względem poprzedniego roku o ok 20% i został ustalony na poziomie mln złotych. Częściowo została pokryta starta z lat ubiegłych. Poziom pozostałych kapitałów jest głównie wynikiem zmniejszenia się poziomu kapitału zapasowego z czego mogła być na przykład pokryta strata z roku poprzedniego.

14 PASYWA (w tys złotych) Zmiana Zmiana % KAPITAŁ WŁASNY ,01% Kapitał podstawowy Kapitał z aktualizacji wyceny Pozostałe kapitały ,14% Niepodzielony wynik finansowy ,92% Zysk/ strata netto ,79% ZOBOWIĄZANIA ,07% Zobowiązania długoterminowe ,77% Kredyty i pożyczki ,32% Zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego ,60% Zobowiązania z tytułu świadczeń emerytalnych ,70% Rezerwy na pozostałe zobowiązania i obciążenia Inne zobowiązania ,09% Zobowiązania krótkoterminowe ,38% Zobowiązania handlowe oraz pozostałe zobowiązania ,82% Kontrakty budowlane ,16% Kredyty i pożyczki ,54% Rezerwy na pozostałe zobowiązania i inne obciążenia ,41% Inne zobowiązania ,07% Pasywa razem ,30% Źródło: opracowanie własne, materiały spółki. Zobowiązania w spółce uległy ogólnemu zmniejszeniu z poziomu ponad miliona złotych do ok. 900 tys. złotych. Jest to dobra informacja dla inwestora jako, że w ten sposób jest w stanie wywnioskować, iż spółka posiada środki, aby regulować swoje zobowiązania wobec innych podmiotów, nie zaciąga dodatkowych kredytów i pożyczek a więc spada ryzyko popadnięcia w spiralę zadłużenia. Należy zwrócić uwagę na poziom zobowiązań wobec ZUS, które wykazują spadek względem poprzedniego roku o 58%. Pomimo tego, iż zmiana ta wpływa pozytywnie na wyniki firmy, należy jednak wziąć pod uwagę, iż musiała ona przeprowadzić zwolnienia grupowe celem cięcia kosztów. Ujemnej zmianie uległy także zobowiązania wobec dostawców usług i towarów a także z tyt. wynagrodzeń co potwierdza zwolnienia. Każdy inwestor analizując rachunek wyników danej firmy, w pierwszej kolejności powinien zwracać uwagę na dwa podstawowe elementy, którymi są przychody i wynik finansowy spółki. Niestety w przypadku JW Construction w obszarze przychodów spółka poniosła stratę w porównaniu z rokiem ubiegłym na poziomie około 8%. Analizując ogólnie rachunek wyników można zauważyć, iż spółka cięła wiele kosztów co w ostatecznym rozrachunku i tak pozytywnie odbiło się na wyniku finansowym netto. Niewielki spadek jest zauważalny w kosztach sprzedaży natomiast bardzo odczuwalny w kosztach ogólnego zarządu, gdzie zmiana ukształtowała się na poziomie tys. złotych.

15 Lp Rachunek zysków i strat (w tys. złotych) Zmiana Zmiana % 1. Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów ,88% 2. Koszty sprzedanych produktów, towarów i materiałów ,05% 3. Zysk (strata) brutto ze sprzedaży ,14% 4. Koszty sprzedaży ,17% 5. Koszty ogólnego zarządu ,48% 6. Aktualizacja wartości nieruchomości inwestycyjnych ,63% 7. Zysk (strata) ze sprzedaży ,31% 8. Zysk (strata) z działalności operacyjnej ,64% 9. Zysk (strata) z działalności gospodarczej ,22% 10. Zysk (strata) brutto ,22% 11. Zysk (strata) netto ,79% 12. Inne całkowite dochody % 13. Całkowity dochód ,16% Źródło: opracowanie własne, materiały spółki. Spółka chcąc ratować wynik, jak zostało to wskazane przy odmawianiu pasywów, ucięła również wynagrodzenia względem pracowników, co ogólnie wskazuje na zwolnienia. Bardzo duży wpływ na poziom wyniku finansowego miała zmiana w poziomie kosztów finansowych. Firma poprzez zmniejszenie straty ze zbycia inwestycji w stosunku do 2012 roku była w stanie pokryć stratę w obszarze działalności operacyjnej i finalnie zwiększyć poziom wyniku finansowego o ok 20% r/r. Cash Flow (w tys. złotych) Zmiana Zmiana % Przepływy środków pieniężnych z działalności operacyjnej - metoda pośrednia Wpływy ,18% Wydatki ,93% Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej ,80% Przepływy środków pieniężnych z działalności inwestycyjnej Wpływy % Wydatki ,90% Przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej ,32% Przepływy środków pieniężnych z działalności finansowej Wpływy ,15% Wydatki ,85% Przepływy pieniężne netto z działalności finansowej ,63 ZMNIEJSZENIE/(ZWIĘKSZENIE) NETTO ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH ,53% Saldo otwarcia środków pieniężnych i ich ekwiwalentów ,10% - zmiana stanu środków pieniężnych z tytułu różnic kursowych ,00% SALDO ZAMKNIĘCIA ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH I ICH EKWIWALENTÓW ,44% Źródło: opracowanie własne, materiały spółki.

16 Wpływy gotówkowe z działalności operacyjnej w 2013 roku wzrosły względem roku 2012 o 34,18%. Największą dynamiką w działalności operacyjnej firmy charakteryzują się takie pozycje jak poziom strat na różnicach kursowych (niższy o ok 2,5 mln złotych), poziom odpisów z nieruchomości inwestycyjnych (dodatnia różnica o ok 10 mln złotych). Na uwagę również zasługuje wzrost poziomu kapitału obrotowego ze straty na poziomie około -1 mln zł w 2012 do zysku na poziomie ponad 68 mln zł. Poziom kapitału obrotowego w firmie jest bardzo istotną kwestią, ponieważ odzwierciedla on w pewnym stopniu płynność firmy. Utrzymanie płynności jest bardzo istotne, aby miała ona możliwość finansowania swojej bieżącej działalności. Całkowite przepływy z działalności operacyjnej wzrosły o 174,8%. Przepływy pieniężne z działalności inwestycyjnej zwiększyły się w roku 2013 o 87,32%, czyli o 193 mln zł. Wpływ na ten wzrost miał głównie spadek wydatków na wartości niematerialne i prawne - aż o ponad 200mln złotych oraz ich częściowe zbycie w wysokości ponad 12 mln zł. Niewielki wpływ można także zauważyć w obrębie zbycia instrumentów fin./dłużnych. Spółka także w mniejszym stopniu niż w roku poprzednim nabywała nowe instrumenty finansowe oraz udzielała pożyczek innym podmiotom. Działalność finansowa spółki i przepływy pieniężne z nią związane w roku 2013 zmniejszyły się aż o ok. 182% (273 mln zł.) Nie jest to jednak niepokojąca informacja jako, że duży wpływ na tą sytuację miały wpływy z tyt. kredytów w 2012, co daje nam różnicę we wpływach o ok. 600 mln zł. Spółka także mniej wydała w 2013 roku środków na kredyty o ponad 400 mln zł. Pozostałe pozycje nie mają tak dużego wpływu na wynik z działalności finansowej. Wskaźniki rentowności: Zmiana Wskaźnik rentowności operacyjnej (EBIT) 21,07% 22,60% -1,53% Wskaźnik rentowności brutto 13,02% 22,60% -9,58% Wskaźnik rentowności netto (ROS) 3,49% 2,70% 0,79% ROE 2,23% 1,90% 0,33% ROA 0,80% 0,60% 0,20% Wskaźniki aktywności: Szybkość spłaty należności w dniach Szybkość obrotu zapasów w dniach Wskaźniki płynności Wskaźnik płynności I 1,71 2,20-0,49 Wskaźnik płynności II 1,60 2,10-0,50 Wskaźniki zadłużenia Wskaźnik ogólnego zadłużenia 63,53% 67,70% -4,17% Źródło: opracowanie własne, materiały spółki. Poziom zysku operacyjnego w 2013 roku spadł w stosunku do 2012 roku o ponad 1,5%. Firma zatem osiągnęła mniejszą efektywność z aktywów niż w roku poprzednim. Wskaźnik rentowności brutto również zmalał o ok 10%, informuje to nas zatem, iż spółka osiągnęła

17 mniejsze przychody względem kosztów r/r. Wskaźnik ROS, informuje nas jaka wartość sprzedaży jest konieczna do uzyskania danej stopy zysku. Im wyższa wartość wskaźnika, tym mniejsza wartość przychodów jest potrzebna by osiągnąć określony zysk. W przypadku analizowanej spółki widzimy, iż poziom tego wskaźnika wzrósł o ok. 0,8% a więc osiągnęła ona większy zysk przy mniejszym zaangażowaniu przychodu. ROE i ROA również wzrosły odpowiednio o 0,33% oraz 0,2%. Wzrost ROE sugeruje jak wiele zysku udało się osiągnąć z wniesionych kapitałów własnych. Firma zwiększyła efektywność kapitału własnego a więc inwestor może spodziewać się wyższych dywidend. ROA wskazuje na to, iż spółka poprawiła swoją kondycję. Wskaźnik szybkość ściągania należności wzrósł o 26 dni, natomiast wskaźnik obrotu zapasami zmalał o 175 dni. Stawarza to zatem zagrożenie utraty płynności poprzez zamrażanie środków w należnościach. Również wskaźniki płynności wskazują, iż r/r spółka zmniejszyła swoją płynności. Wskaźnik II stopnia, którego normatywna wartość powinna oscylować na poziomie 1,2-1,5, wskazuje, iż analizowana spółka jest trochę powyżej granicy, tak więc nie stwarza to dużych powodów do obaw. Zadłużenie spółki w 2013 roku zmalało względem 2012 roku o 4,17%. 5. Wycena spółki J.W. Construction S.A. Metoda DCF Do wyceny DCF przyjęto następujące założenia: Stopą wolną od ryzyka jest rentowność 10-letnich obligacji skarbowych (na dzień 11 lipca 2014 roku 3,4%), Bardzo duże wahania kapitału obrotowego (związane głównie z kontraktami budowlanymi), Nakłady inwestycyjne nie będą osiągały dużej wielkości (poziom zbliżony do amortyzacji). W dalszych latach przyjęto niewielki wzrost, Premia za ryzyko dla kapitału właścicielskiego wynosi 5,5%, Premia za ryzyko dla długu wynosi 4%, Współczynnik beta wynosi 1,25, Stopa wzrostu wartości rezydualnej wynosi 0,9%, Spadek relacji dług/aktywa w okresie projekcji, Dług netto (wg szacunków za Q roku) wynosi 629,2 mln zł.

18 Rok analizy Przychody netto ze sprzedaży EBIT Zysk netto Nakłady inwestycyjne (CAPEX) Amortyzacja Zmiana kapitału obrotowego Zmiana zapasów Zmiana należności Zmiana gotówki Zmiana zobowiązań krótkoterminowych Wolny cash flow Rok analizy Wolny cash flow Stopa risk-free Risk premium dla akcji Beta Koszt kapitału własnego Risk premium dla długu Koszt długu Efektywna stopa podatkowa Efektywny koszt długu Dług/aktywa WACC Stopa wzrostu wartości rezydualnej Współczynnik dyskontujący Wartość bieżąca przepływów Razem: Dług netto Wartość DCF netto Liczba akcji (na chwilę obecną)(tys. szt) Wartość DCF netto na akcję (PLN) Koszt kapitału akcyjnego Implikowana cena docelowa (PLN) Przepływy (w mln PLN) P2014 P2015 P2016 P2017 P2018 P2019 P2020 P2021 po P Przepływy (w mln PLN) P2014 P2015 P2016 P2017 P2018 P2019 P2020 P2021 po P ,40% 3,40% 3,40% 3,40% 3,40% 3,40% 3,40% 3,40% 3,40% 5,50% 5,50% 5,50% 5,50% 5,50% 5,50% 5,50% 5,50% 5,50% 1,25 1,25 1,25 1,25 1,25 1,25 1,25 1,25 1,25 10,28% 10,28% 10,28% 10,28% 10,28% 10,28% 10,28% 10,28% 10,28% 4,00% 4,00% 4,00% 4,00% 4,00% 4,00% 4,00% 4,00% 4,00% 7,40% 7,40% 7,40% 7,40% 7,40% 7,40% 7,40% 7,40% 7,40% 19,00% 19,00% 19,00% 19,00% 19,00% 19,00% 19,00% 19,00% 19,00% 5,99% 5,99% 5,99% 5,99% 5,99% 5,99% 5,99% 5,99% 5,99% 67,66% 63,53% 62,50% 65,00% 60,00% 61,70% 58,10% 58,90% 55,20% 55,60% 50,70% 7,60% 7,49% 7,71% 7,63% 7,79% 7,75% 7,91% 7,89% 8,10% 0,90% 0, , , , , , , ,5445 0, ,5 16,2 57,0 92,4-8,3 0,2 32,6 56,2 567,23 810,97 629,2 181, ,36 10,28% 3,71 Źródło: sprawozdania J.W. Construction S.A. za lata , opracowanie własne. Otrzymany model przedstawia zdyskontowane przepływy pieniężne za lata oraz za okres rezydualny. Jego wynikiem jest implikowana cena docelowa jednej akcji na poziomie 3,71 PLN wyższa o 9% od kursu otwarcia akcji J.W. Construction S.A. na dzień 11 lipca 2014 roku (3,40 PLN). Model uwzględnia umiarkowanie optymistyczne założenia odnośnie prognozy sprzedaży, która zależy od popytu globalnego oraz koniunktury gospodarczej. Wynika to przede wszystkim z obecnej sytuacji makroekonomicznej, a więc niskich stóp procentowych oraz wzrostu dynamiki PKB. Głównie od tych czynników zależeć będzie rozwój spółki i wzrost jej wartości. Metoda porównawcza W skład porównywanych spółek akcyjnych włączono przedsiębiorstwa notowane na GPW w zakresie przemysłu deweloperskiego (Ronson, Inpro, Robyg i DomDev) zbliżone do siebie pod względem udziału w indeksie WIG-DEWELOPERZY. W wycenie porównawczej zastosowano wskaźniki P/E oraz EV/Przychody ze sprzedaży. Wartości tychże wielkości zostały sporządzone za lata

19 Spółka EV/Przychody ze sprzedaży P/E 2013 P2014 P P2014 P2015 J.W. Construction SA 1,52 1,46 1,42 14,84 14,45 12,56 Ronson Europe NV 1,79 1,67 1,58 26,89 12,1 8,56 Inpro SA 1,34 1,32 1,31 22,64 13,65 11,56 Robyg SA 1,6 1,44 1,42 22,96 16,81 10,98 Dom Development SA 1,39 1,42 1,42 14,82 9,18 8,25 Źródło: opracowanie własne Średnie EV/Przychody ze sprzedaży Rok analizy 2013 P2014 P2015 Wartość 1,53 1,46 1,43 Premia/dyskonto -0,0052-0,0014-0,007 Sumy cząstkowe 3,41 3,39 3,41 Źródło: opracowanie własne Średnie P/E Rok analizy 2013 P2014 P2015 Wartość 20,43 13,238 10,382 Premia/dyskonto -0,2736 0,0916 0,2098 Sumy cząstkowe 4,67 3,11 2,80 Źródło: opracowanie własne Cena akcji: 3,4 3,4 Rok analizy Średnia sum cząstkowych Waga Wycena końcowa Wycena Źródło: opracowanie własne 2013 P2014 P2015 4,05 3,26 3,12 33% 33% 33% 1,35 1,09 1,04 Wynikiem wyceny porównawczej jest cena jednej akcji w wysokości 3,47 PLN. Wartość ta jest sumą odpowiednich iloczynów średnich sum cząstkowych dwóch wskaźników z przyporządkowanymi im wagami. Wagi dla poszczególnych lat zostały przyjęte na jednakowym poziomie (1/3). Otrzymana cena akcji w tejże metodzie jest wyższa od wartości notowanej obecnie na GPW (kurs otwarcia z dnia 11 lipca 2014 roku) o 0,07 PLN. Oznacza to, iż na podstawie porównywalnych spółek, J.W. Construction S.A. jest na rynku papierów wartościowych relatywnie dobrze wyceniony. 3,48

20 Podsumowanie wyceny Metoda DCF Metoda porównawcza Wycena końcowa Bieżąca cena akcji Różnica (PLN) Rożnica (% obecnej ceny) Waga Źródło: opracowanie własne Wycena 50% 3,71 50% 3,48 3,59 3,40 0,19 5,67% Uwzględniając otrzymane wyniki metodą DCF oraz porównawczą z przypisanymi im wagami (w tym przypadku równymi sobie) otrzymujemy ostateczną cenę końcową akcji wynoszącą 3,59 PLN. Jest to o 5,67% wyższa wartość niż obecnie notowana na GPW. Obydwie wyceny opierają się na względnie rzeczywistym wariancie wzrostu sprzedaży lokali mieszkaniowych z racji poprawy wzrostu gospodarczego. 6. Analiza techniczna. Analiza długookresowa Wykres nr 1 JWC okres 1 rok, interwał 1 dzień Na dzień 11 lipca 2014 kurs zamknięcia akcji ukształtował się na poziomie 3,40. Trend długookresowy można określić jako spadkowy. Na wykresie trend roczny został zaznaczony linią czerwoną. W stosunku do roku poprzedniego akcje spółki JSW były tańsze o 1,31%. Średnio w badanym okresie kurs akcji spółki kształtował się na poziomie 4,6 zł ze zmiennością na poziomie 1,05 zł/akcję.

Aneks Nr 1 do Prospektu Emisyjnego. PCC Rokita Spółka Akcyjna. zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 7 maja 2014 roku

Aneks Nr 1 do Prospektu Emisyjnego. PCC Rokita Spółka Akcyjna. zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 7 maja 2014 roku Aneks Nr 1 do Prospektu Emisyjnego PCC Rokita Spółka Akcyjna zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 7 maja 2014 roku Niniejszy aneks został sporządzony w związku z opublikowaniem przez

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1. Sprawozdawczość finansowa według standardów krajowych i międzynarodowych Irena Olchowicz

Rozdział 1. Sprawozdawczość finansowa według standardów krajowych i międzynarodowych Irena Olchowicz Spis treści Wstęp Rozdział 1. Sprawozdawczość finansowa według standardów krajowych i międzynarodowych 1. Standaryzacja i harmonizacja sprawozdań finansowych 2. Cele sprawozdań finansowych 3. Użytkownicy

Bardziej szczegółowo

DODATKOWE INFORMACJE I OBJAŚNIENIA DO SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO DOMU MAKLERSKIEGO VENTUS ASSET MANAGEMENT S.A.

DODATKOWE INFORMACJE I OBJAŚNIENIA DO SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO DOMU MAKLERSKIEGO VENTUS ASSET MANAGEMENT S.A. DODATKOWE INFORMACJE I OBJAŚNIENIA DO SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO DOMU MAKLERSKIEGO VENTUS ASSET MANAGEMENT S.A. POZIOM NADZOROWANYCH KAPITAŁÓW (w zł) Data KAPITAŁY NADZOROWANE KAPITAŁY PODSTAWOWE 31.01.2013

Bardziej szczegółowo

VII.1. Rachunek zysków i strat t Grupy BRE Banku

VII.1. Rachunek zysków i strat t Grupy BRE Banku VII.1. Rachunek zysków i strat t Grupy BRE Banku Grupa BRE Banku zakończyła rok 2012 zyskiem brutto w wysokości 1 472,1 mln zł, wobec 1 467,1 mln zł zysku wypracowanego w 2011 roku (+5,0 mln zł, tj. 0,3%).

Bardziej szczegółowo

BILANS Aktywa (w złotych) AMERICAN HEART OF POLAND SPÓŁKA AKCYJNA Sprawozdanie finansowe za rok zakończony dnia 31 grudnia 2013 roku Bilans Na dzień 31 grudnia 2013 roku Na dzień 31 grudnia 2012 roku A.

Bardziej szczegółowo

KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD Skonsolidowany raport roczny SA-RS (zgodnie z 57 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października 2001 r. - Dz. U. Nr 139, poz. 1569, z późn. zm.) (dla

Bardziej szczegółowo

Budimex SA. Skrócone sprawozdanie finansowe. za I kwartał 2007 roku

Budimex SA. Skrócone sprawozdanie finansowe. za I kwartał 2007 roku Budimex SA Skrócone sprawozdanie finansowe za I kwartał 2007 roku BILANS 31.03.2007 31.12.2006 31.03.2006 (tys. zł) (tys. zł) (tys. zł) AKTYWA I. AKTYWA TRWAŁE 638 189 638 770 637 863 1. Wartości niematerialne

Bardziej szczegółowo

Aneks nr 1 z dnia 20 listopada 2012 r.

Aneks nr 1 z dnia 20 listopada 2012 r. Aneks nr 1 z dnia 20 listopada r. do prospektu emisyjnego Marvipol S.A. zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 9 listopada r. Terminy pisane wielką literą w niniejszym dokumencie mają

Bardziej szczegółowo

Sprawozdawczość finansowa według standardów krajowych i międzynarodowych. Wydanie 2. Irena Olchowicz, Agnieszka Tłaczała

Sprawozdawczość finansowa według standardów krajowych i międzynarodowych. Wydanie 2. Irena Olchowicz, Agnieszka Tłaczała Sprawozdawczość finansowa według standardów krajowych i międzynarodowych. Wydanie 2. Irena Olchowicz, Celem opracowania jest przedstawienie istoty i formy sprawozdań finansowych na tle standaryzacji i

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONE SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE FINANSOWE SKONSOLIDOWANY BILANS

SKRÓCONE SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE FINANSOWE SKONSOLIDOWANY BILANS SKRÓCONE SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE FINANSOWE SKONSOLIDOWANY BILANS stan na 2006- koniec kwartału / 2006 2006-06- poprz. kwartału / 2006 2005- poprz. roku / 2005 2005-06- stan na koniec kwartału / 2005

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe domów i biur maklerskich w I półroczu 2009 roku 1

Wyniki finansowe domów i biur maklerskich w I półroczu 2009 roku 1 Warszawa,16 października 2009 r. Wyniki finansowe domów i biur maklerskich w I półroczu 2009 roku 1 Dane te prezentują wyniki finansowe 42 domów i 7 biur maklerskich (przed rokiem 39 domów i 6 biur maklerskich)

Bardziej szczegółowo

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe MNI S.A. Data sporządzenia: 22-11-2006 UTRZYMANIE POZYTYWNYCH TRENDÓW ROZWOJU GRUPY MNI

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe MNI S.A. Data sporządzenia: 22-11-2006 UTRZYMANIE POZYTYWNYCH TRENDÓW ROZWOJU GRUPY MNI Skonsolidowane sprawozdanie finansowe MNI S.A. Data sporządzenia: 22-11-2006 UTRZYMANIE POZYTYWNYCH TRENDÓW ROZWOJU GRUPY MNI W III kwartale 2006 roku Grupa Kapitałowa MNI S.A. (Grupa MNI) odnotowała dobre

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych (SKOK) za I półrocze 2009 r. 1

Wyniki finansowe spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych (SKOK) za I półrocze 2009 r. 1 Warszawa, dnia 23 września 2009 r. Wyniki finansowe spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych (SKOK) za I półrocze 2009 r. 1 Badaniem objęte zostały 63 spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe

Bardziej szczegółowo

KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD

KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD strona tyt KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD Raport kwartalny QSr za 1 kwartał roku obrotowego 2006 obejmujący okres od 2006-01-01 do 2006-03-31 Zawierający skrócone skonsolidowane sprawozdanie finansowe

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA DOTYCZĄCA DZIAŁALNOŚCI DOMÓW MAKLERSKICH I BANKÓW PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ MAKLERSKĄ

INFORMACJA DOTYCZĄCA DZIAŁALNOŚCI DOMÓW MAKLERSKICH I BANKÓW PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ MAKLERSKĄ INFORMACJA DOTYCZĄCA DZIAŁALNOŚCI DOMÓW MAKLERSKICH I BANKÓW PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ MAKLERSKĄ NA KONIEC 2001 ROKU ORAZ NA KONIEC I PÓŁROCZA 2002 R. WARSZAWA, 25 października 2002 r. Wstęp Raport poświęcony

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe banków w I półroczu 2013 r. 1

Wyniki finansowe banków w I półroczu 2013 r. 1 GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY Departament Studiów Makroekonomicznych i Finansów Warszawa, 24 września 2013 r. Wyniki finansowe banków w I półroczu 2013 r. 1 W końcu czerwca 2013 r. działalność operacyjną prowadziły

Bardziej szczegółowo

GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY. Wyniki finansowe funduszy inwestycyjnych i towarzystw funduszy inwestycyjnych w I półroczu 2013 roku 1

GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY. Wyniki finansowe funduszy inwestycyjnych i towarzystw funduszy inwestycyjnych w I półroczu 2013 roku 1 GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY Departament Studiów Makroekonomicznych i Finansów Warszawa, 25 października 2013 r. Informacja sygnalna WYNIKI BADAŃ GUS Wyniki finansowe funduszy inwestycyjnych i towarzystw

Bardziej szczegółowo

w tys. EUR WYBRANE DANE FINANSOWE 31.03.2009 31.03.2008 31.03.2009 31.03.2008 tys. zł

w tys. EUR WYBRANE DANE FINANSOWE 31.03.2009 31.03.2008 31.03.2009 31.03.2008 tys. zł Zastosowane do przeliczeń kursy EUR 31.03.2009 31.03.2008 kurs średnioroczny 4,5994 3,5574 kurs ostatniego dnia okresu sprawozdawczego 4,7013 3,5258 tys. zł w tys. EUR WYBRANE DANE FINANSOWE 31.03.2009

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe PKO Banku Polskiego na tle konkurentów po III kw. 2010 r. Opracowano w Departamencie Strategii i Analiz

Wyniki finansowe PKO Banku Polskiego na tle konkurentów po III kw. 2010 r. Opracowano w Departamencie Strategii i Analiz Wyniki finansowe PKO Banku Polskiego na tle konkurentów po III kw. 2010 r. Opracowano w Departamencie Strategii i Analiz Synteza* Na koniec III kw. 2010 r. PKO Bank Polski na tle wyników konkurencji**

Bardziej szczegółowo

Wyniki za trzy kwartały 2013 r. oraz plany rozwoju spółki

Wyniki za trzy kwartały 2013 r. oraz plany rozwoju spółki Grupa Kapitałowa P.R.E.S.C.O. GROUP Wyniki za trzy kwartały r. oraz plany rozwoju spółki Warszawa, 14 listopada r. AGENDA Rynek obrotu wierzytelnościami w Polsce w III kw. r. P.R.E.S.C.O. GROUP w III kwartale

Bardziej szczegółowo

Wycena metodą porównawczą

Wycena metodą porównawczą Wycena metodą porównawczą Patrycja Bracisiewicz Na początek trochę teorii.. Wycena metodą porównawczą jak sama nazwa wskazuje polega na porównaniu odpowiednich wskaźników rynku kapitałowego wybranej przez

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2009 roku 1

Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2009 roku 1 Warszawa, 7 maja 2010 r. Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2009 roku 1 Zakład Ubezpieczeń Społecznych w okresie od 19.05.1999 r. do 31.12.2009 r.

Bardziej szczegółowo

Dobry rok deweloperów mieszkaniowych, perspektywy jeszcze lepsze

Dobry rok deweloperów mieszkaniowych, perspektywy jeszcze lepsze Dobry rok deweloperów mieszkaniowych, perspektywy jeszcze lepsze Miniony rok dla spółek z branży deweloperskiej specjalizujących się w inwestycjach mieszkaniowych był bardzo udany, zwłaszcza pod kątem

Bardziej szczegółowo

RADA NADZORCZA SPÓŁKI

RADA NADZORCZA SPÓŁKI Poznań, 07.04.2015 r. OCENA SYTUACJI SPÓŁKI INC S.A. ZA ROK 2014 DOKONANA PRZEZ RADĘ NADZORCZĄ Rada Nadzorcza działając zgodnie z przyjętymi przez Spółkę Zasadami Ładu Korporacyjnego dokonała zwięzłej

Bardziej szczegółowo

Perspektywy rynku. w 2009 roku Spragnieni krwi

Perspektywy rynku. w 2009 roku Spragnieni krwi Perspektywy rynku nieruchomości ci i branży y deweloperskiej w 2009 roku Spragnieni krwi Warszawa, 29 Kwietnia 2009 Polski rynek nieruchomości ci oczekiwany scenariusz rynkowy W 2009 roku oczekujemy spadku

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z przepływów pieniężnych (metoda pośrednia)

Sprawozdanie z przepływów pieniężnych (metoda pośrednia) Sprawozdanie z przepływów pieniężnych (metoda pośrednia) od 01/01/2016 od 01/01/2015 do 30/06/2016 do 30/06/2015 Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej Zysk za rok obrotowy -627-51 183 Korekty:

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe domów i biur maklerskich w 2008 roku 1

Wyniki finansowe domów i biur maklerskich w 2008 roku 1 Warszawa, 2009.06.19 Wyniki finansowe domów i biur maklerskich w 2008 roku 1 W 2008 r. na wartość majątku i wyniki finansowe przedsiębiorstw maklerskich niekorzystny wpływ wywarły psychologiczne następstwa

Bardziej szczegółowo

GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY. Wyniki finansowe funduszy inwestycyjnych i towarzystw funduszy inwestycyjnych w I półroczu 2014 r. 1

GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY. Wyniki finansowe funduszy inwestycyjnych i towarzystw funduszy inwestycyjnych w I półroczu 2014 r. 1 GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY Departament Studiów Makroekonomicznych i Finansów Warszawa, 24 października 2014 r. Informacja sygnalna WYNIKI BADAŃ GUS Wyniki finansowe funduszy inwestycyjnych i towarzystw

Bardziej szczegółowo

Raport przedstawia skonsolidowane sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał 2000 r., sporządzone zgodnie z polskimi standardami rachunkowości.

Raport przedstawia skonsolidowane sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał 2000 r., sporządzone zgodnie z polskimi standardami rachunkowości. PAS KONSOLIDACJA IQ 00 Raport przedstawia skonsoliwane sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał 2000 r., sporządzone zgodnie z polskimi standardami rachunkowości. Szczegółowe informacje na temat działalności

Bardziej szczegółowo

LPP SA SAPSr 2004 tys. zł tys. EUR WYBRANE DANE FINANSOWE półrocze / 2004 półrocze / 2003 półrocze / 2004 półrocze / 2003 I. Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów 223 176 47 172

Bardziej szczegółowo

N. Zysk (strata) netto (K-L-M) 48-1 129 134,12 365,00

N. Zysk (strata) netto (K-L-M) 48-1 129 134,12 365,00 Skonsolidowany Rachunek Zysków i Strat Rachunek Zysków i Strat ROK A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym 1 68 095,74 - od jednostek powiązanych 2 I. Przychody netto ze sprzedaży produktów,

Bardziej szczegółowo

Rachunek Zysków i Strat ROK ROK 31-03-2013 31-03-2014

Rachunek Zysków i Strat ROK ROK 31-03-2013 31-03-2014 Rachunek Zysków i Strat ROK ROK A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym 1 365 000,00 12 589,30 - od jednostek powiązanych 2 I. Przychody netto ze sprzedaży produktów, usług 3 365 000,00

Bardziej szczegółowo

Tendencje rozwoju sektora nieruchomości mieszkaniowych w Polsce

Tendencje rozwoju sektora nieruchomości mieszkaniowych w Polsce Tendencje rozwoju sektora nieruchomości mieszkaniowych w Polsce Jacek Łaszek Kraków, maj 211 r. 2 Stabilizacja cen na rynku mieszkaniowym, ale na wysokim poziomie Ofertowe ceny mieszkań wprowadzonych pierwszy

Bardziej szczegółowo

Przeanalizuj spółkę i oceń, czy warto w nią zainwestować, czyli o fundamentach "od kuchni"

Przeanalizuj spółkę i oceń, czy warto w nią zainwestować, czyli o fundamentach od kuchni Przeanalizuj spółkę i oceń, czy warto w nią zainwestować, czyli o fundamentach "od kuchni" Prowadzący: Marcin Dybek Centrum Analiz Finansowych EBIT marcin.dybek@rsg.pl www.rsg.pl Stosowane standardy rachunkowości

Bardziej szczegółowo

GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY. Wyniki finansowe banków w okresie I-IX 2013 r. 1

GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY. Wyniki finansowe banków w okresie I-IX 2013 r. 1 GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY Departament Studiów Makroekonomicznych i Finansów Warszawa, 20 grudnia 2013 r. Wyniki finansowe banków w okresie I-IX 2013 r. 1 W końcu września 2013 r. działalność operacyjną

Bardziej szczegółowo

AGORA S.A. Skrócone półroczne jednostkowe sprawozdanie finansowe na 30 czerwca 2014 r. i za sześć miesięcy zakończone 30 czerwca 2014 r.

AGORA S.A. Skrócone półroczne jednostkowe sprawozdanie finansowe na 30 czerwca 2014 r. i za sześć miesięcy zakończone 30 czerwca 2014 r. Skrócone półroczne jednostkowe sprawozdanie finansowe na 30 czerwca 2014 r. i za sześć miesięcy r. 14 sierpnia 2014 r. [www.agora.pl] Strona 1 Skrócone półroczne jednostkowe sprawozdanie finansowe na r.

Bardziej szczegółowo

Okres zakończony 30/09/09. Okres zakończony 30/09/09. Razem kapitał własny 33 723 33 122 30 460 29 205

Okres zakończony 30/09/09. Okres zakończony 30/09/09. Razem kapitał własny 33 723 33 122 30 460 29 205 BILANS AKTYWA 30/09/09 30/06/09 31/12/08 30/09/08 Aktywa trwałe Rzeczowe aktywa trwałe 20 889 21 662 22 678 23 431 Wartość firmy 0 0 0 0 wartości niematerialne 31 40 30 42 Aktywa finansowe Aktywa z tytułu

Bardziej szczegółowo

WYBRANE DANE FINANSOWE WYBRANE DANE FINANSOWE (2001) tys. zł tys. EUR I. Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów 80 867 22 150 II. Zysk (strata) na działalności operacyjnej 3 021 829

Bardziej szczegółowo

Aneks NR 1 do prospektu emisyjnego EMC Instytut Medyczny SA zatwierdzonego w przez KNF w dniu 05 października 2011 roku.

Aneks NR 1 do prospektu emisyjnego EMC Instytut Medyczny SA zatwierdzonego w przez KNF w dniu 05 października 2011 roku. Aneks NR 1 do prospektu emisyjnego EMC Instytut Medyczny SA zatwierdzonego w przez KNF w dniu 05 października 2011 roku. Niniejszy Aneks nr 1 został sporządzony w związku opublikowaniem przez Emitenta

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2013 roku a

Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2013 roku a Warszawa, 09.05.2014 r. Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2013 roku a W końcu grudnia 2013 r. w ewidencji Centralnego Rejestru Członków otwartych

Bardziej szczegółowo

Warszawa, 12 maja 2016 roku

Warszawa, 12 maja 2016 roku Warszawa, 12 maja roku SPIS TREŚCI I. GŁÓWNE DANE FINANSOWE GRUPY ERBUD w r. oraz ISTOTNE ZDARZENIA I CZYNNIKI RYNKOWE MAJĄCE WPŁYW NA WYNIKI FINANSOWE. - 3 - II. CZYNNIKI ZEWNĘTRZNE I WEWNĘTRZNE ISTOTNE

Bardziej szczegółowo

Zobowiązania pozabilansowe, razem

Zobowiązania pozabilansowe, razem Talex SA skonsolidowany raport roczny SA-RS WYBRANE DANE FINANSOWE WYBRANE DANE FINANSOWE (2001) tys. zł tys. EUR I. Przychody netto ze sprzedaży produktów, 83 399 22 843 towarów i materiałów II. Zysk

Bardziej szczegółowo

BILANS sporządzony na dzień 31 grudnia 2009 roku.

BILANS sporządzony na dzień 31 grudnia 2009 roku. BILANS sporządzony na dzień 31 grudnia 2009 roku. Stan na dzień zamknięcia Wiersz Aktywa ksiąg rachunkowych A. Aktywa trwałe I. Wartości niematerialne i prawne 2008 2009 1. Koszty zakończonych prac rozwojowych

Bardziej szczegółowo

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe GK REDAN za pierwszy kwartał 2014 roku

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe GK REDAN za pierwszy kwartał 2014 roku SKONSOLIDOWANY RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT ZA OKRES OD 1 STYCZNIA 2014 DO 31 MARCA 2014 [WARIANT PORÓWNAWCZY] Działalność kontynuowana Przychody ze sprzedaży 103 657 468 315 97 649 Pozostałe przychody operacyjne

Bardziej szczegółowo

Raport półroczny SA-P 2015

Raport półroczny SA-P 2015 skorygowany KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO Raport półroczny (zgodnie z 82 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. Dz. U. Nr 33, poz. 259, z późn. zm.) (dla emitentów papierów

Bardziej szczegółowo

RACHUNEK PRZEPØYWÓW PIENIÉÆNYCH. Jerzy T. Skrzypek

RACHUNEK PRZEPØYWÓW PIENIÉÆNYCH. Jerzy T. Skrzypek RACHUNEK PRZEPØYWÓW PIENIÉÆNYCH Jerzy T. Skrzypek Rachunek zysków i strat Bilans Rachunek przepływów pieniężnych Ocena efektywności projektu Analiza płynności Rachunek przepływów pieniężnych a plan finansowy

Bardziej szczegółowo

BIZNESPLAN (WZÓR) WYTYCZNE DO PRZYGOTOWANIA BIZNESPLANU

BIZNESPLAN (WZÓR) WYTYCZNE DO PRZYGOTOWANIA BIZNESPLANU Załącznik nr 1 do uchwały nr 2/15/VII/2016 z dnia 8 czerwca 2016 roku BIZNESPLAN (WZÓR) WYTYCZNE DO PRZYGOTOWANIA BIZNESPLANU I. OPIS PLANOWANEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA CHARAKTERYSTYKA PLANOWANEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA

Bardziej szczegółowo

Venture Incubator S.A.

Venture Incubator S.A. Venture Incubator S.A. Jednostkowy raport kwartalny za I kwartał 2014 r. Wrocław,13 maja 2014 r. Spis treści: 1. PODSTAWOWE INFORMACJE O SPÓŁCE... 2 2. PORTFEL INWESTYCYJNY... 2 3. SKRÓCONE SPRAWOZDANIE

Bardziej szczegółowo

WNIOSKODAWCA ... NAZWA/IMIĘ I NAZWISKO ... ADRES LP. NAZWA DŁUŻNIKA KWOTA NALEŻNOŚCI TERMIN SPŁATY

WNIOSKODAWCA ... NAZWA/IMIĘ I NAZWISKO ... ADRES LP. NAZWA DŁUŻNIKA KWOTA NALEŻNOŚCI TERMIN SPŁATY Załącznik nr I.4A do Instrukcji kredytowania działalności gospodarczej część I WNIOSKODAWCA... NAZWA/IMIĘ I NAZWISKO... ADRES NIP REGON... NALEŻNOŚCI (W ZŁ) LP. NAZWA DŁUŻNIKA KWOTA NALEŻNOŚCI TERMIN SPŁATY

Bardziej szczegółowo

Formularz SA-QS. III / 2004 (kwartał/rok)

Formularz SA-QS. III / 2004 (kwartał/rok) Formularz SAQS. III / 2004 (kwartał/rok) (dla emitentów papierów wartościowych o działalności wytwórczej, budowlanej, handlowej lub usługowej) Zgodnie z 1 ust. 2 i 57 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów

Bardziej szczegółowo

"Wybrane wyniki finansowe Raiffeisen Bank Polska S.A. i Grupy Kapitałowej Raiffeisen Bank Polska S.A. za I kwartał 2016 roku"

Wybrane wyniki finansowe Raiffeisen Bank Polska S.A. i Grupy Kapitałowej Raiffeisen Bank Polska S.A. za I kwartał 2016 roku Warszawa, dnia 20.05.2016 Raport bieżący nr 8/2016 "Wybrane wyniki finansowe Raiffeisen Bank Polska S.A. i Grupy Kapitałowej Raiffeisen Bank Polska S.A. za I kwartał 2016 roku" Zarząd Raiffeisen Bank Polska

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2011 roku 1

Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2011 roku 1 Warszawa 18.05.2012 Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2011 roku 1 W końcu grudnia 2011 r. w ewidencji Centralnego Rejestru Członków prowadzonego

Bardziej szczegółowo

Jednostkowe Skrócone Sprawozdanie Finansowe za I kwartał 2015 według MSSF. MSSF w kształcie zatwierdzonym przez Unię Europejską REDAN SA

Jednostkowe Skrócone Sprawozdanie Finansowe za I kwartał 2015 według MSSF. MSSF w kształcie zatwierdzonym przez Unię Europejską REDAN SA Jednostkowe Skrócone Sprawozdanie Finansowe za I kwartał 2015 według MSSF MSSF w kształcie zatwierdzonym przez Unię Europejską REDAN SA Łódź, dn. 14.05.2015 Spis treści Jednostkowy rachunek zysków i strat

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA GRUPY INPRO

PREZENTACJA GRUPY INPRO Wyniki po I półroczu 2014 roku Podstawowe informacje Grupa Inpro posiada zdywersyfikowaną i pełną ofertę mieszkaniową obejmującą wszystkie segmenty rynku: apartamenty, jak również lokale o podwyższonym

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe funduszy inwestycyjnych i towarzystw funduszy inwestycyjnych w 2013 roku 1

Wyniki finansowe funduszy inwestycyjnych i towarzystw funduszy inwestycyjnych w 2013 roku 1 GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY Departament Studiów Makroekonomicznych i Finansów Informacja sygnalna Warszawa, 25 czerwca 2014 r. Wyniki finansowe funduszy inwestycyjnych i towarzystw funduszy inwestycyjnych

Bardziej szczegółowo

Bank of America Corp.(DE) (BAC) - spółka notowana na giełdzie nowojorskiej (NYSE).

Bank of America Corp.(DE) (BAC) - spółka notowana na giełdzie nowojorskiej (NYSE). Bank of America Corp.(DE) (BAC) - spółka notowana na giełdzie nowojorskiej (NYSE). Czym zajmuje się firma? Bank of America jeden z największych banków świata. Pod względem wielkości aktywów zajmuje 3.

Bardziej szczegółowo

SANWIL HOLDING SPÓŁKA AKCYJNA

SANWIL HOLDING SPÓŁKA AKCYJNA SANWIL HOLDING SPÓŁKA AKCYJNA PÓŁROCZNE SKRÓCONE JEDNOSTKOWE SPRAWOZDANIE FINANSOWE ZAKOOCZONE 30 CZERWCA 2011 ROKU ORAZ 30 CZERWCA 2010 ROKU PRZYGOTOWANE ZGODNIE Z MSR 34 załącznik do skonsolidowanego

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe i ich struktura

Wyniki finansowe i ich struktura Wyniki finansowe i ich struktura Rok 2004 był okresem, kiedy Spółka dyskontowała efekty przedsięwzięć inwestycyjnych z lat poprzednich, efektywnie wykorzystywała zarówno szanse, jakie pojawiły się w otoczeniu,

Bardziej szczegółowo

OCENA KONDYCJI FINANSOWEJ PRZEDSIĘBIORSTWA

OCENA KONDYCJI FINANSOWEJ PRZEDSIĘBIORSTWA OCENA KONDYCJI FINANSOWEJ PRZEDSIĘBIORSTWA lata analizy BILANS AKTYWA PASYWA A. Aktywa trwałe 130 018,5 160 457,2 A. Kapitał (fundusz) własny 11 373 265,8 16 743 401,8 I. Wartości niematerialne i prawne

Bardziej szczegółowo

Talex SA skonsolidowany raport półroczny SA-PS

Talex SA skonsolidowany raport półroczny SA-PS Talex SA skonsolidowany raport półroczny SAPS WYBRANE DANE FINANSOWE tys. zł tys. EUR półrocze półrocze półrocze półrocze / 2002 / 2001 / 2002 / 2001 I. Przychody netto ze 50 003 13 505 sprzedaży produktów,

Bardziej szczegółowo

RAPORT KWARTALNY Z DZIAŁALNOŚCI CALESCO S.A. za I KWARTAŁ 2015 r. od 01.01.2015 r. do 31.03.2015 r. Szczecin 08.05.2015 r.

RAPORT KWARTALNY Z DZIAŁALNOŚCI CALESCO S.A. za I KWARTAŁ 2015 r. od 01.01.2015 r. do 31.03.2015 r. Szczecin 08.05.2015 r. RAPORT KWARTALNY Z DZIAŁALNOŚCI CALESCO S.A. za I KWARTAŁ 2015 r. od 01.01.2015 r. do 31.03.2015 r. 1 SPIS TREŚCI 1. INFORMACJE OGÓLNE...3 2. SKRÓCONE SPRAWOZDANIE FINANSOWE ORAZ DANE PORÓWNAWCZE...4 2.1.

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY 2013 PEMUG S.A.

RAPORT ROCZNY 2013 PEMUG S.A. RAPORT ROCZNY 2013 PEMUG S.A. 1 w TYS PLN w TYS PLN w TYS EURO w TYS EURO Wybrane dane finansowe Za okres Za okres Za okres Za okres od 01.01.2013 od 01.01.2012 od 01.01.2013 od 01.01.2012 do 31.12.2013

Bardziej szczegółowo

Kondycja polskiego sektora bankowego w drugiej połowie 2012 roku. Podsumowanie wyników polskich banków za I półrocze

Kondycja polskiego sektora bankowego w drugiej połowie 2012 roku. Podsumowanie wyników polskich banków za I półrocze Kondycja polskiego sektora bankowego w drugiej połowie 2012 roku. Podsumowanie wyników polskich banków za I półrocze Polskie banki osiągnęły w I półroczu łączny zysk netto na poziomie 8,04 mld zł, po wzroście

Bardziej szczegółowo

Rynek Mieszkań. Nowych IIMieszkań. Rynek Nowych. kwartał 2014 r. III kwartał 2012 r.

Rynek Mieszkań. Nowych IIMieszkań. Rynek Nowych. kwartał 2014 r. III kwartał 2012 r. Rynek Nowych Rynek Mieszkań Nowych IIMieszkań kwartał 2014 r. III kwartał 2012 r. str. 02 Na podstawie analizowanych danych przewidujemy: możliwe wzrosty cen w największych polskich miastach, szczególnie

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe ULMA Construccion Polska S.A. w III kwartale 2013 roku. Warszawa, 14 listopada 2013 r.

Wyniki finansowe ULMA Construccion Polska S.A. w III kwartale 2013 roku. Warszawa, 14 listopada 2013 r. Wyniki finansowe ULMA Construccion Polska S.A. w III kwartale 2013 roku Warszawa, 14 listopada 2013 r. 2 Spis treści Rynek budowlany w Polsce w III kw. 2013 3 Wyniki finansowe w III kwartale 2013 r. 11

Bardziej szczegółowo

Działalność biur i domów maklerskich oraz banków powierniczych w 2007 roku 1

Działalność biur i domów maklerskich oraz banków powierniczych w 2007 roku 1 Warszawa, 2008.06.20 Działalność biur i domów maklerskich oraz banków powierniczych w 2007 roku 1 Na wyniki przedsiębiorstw maklerskich, podobnie jak innych instytucji rynku kapitałowego, korzystny wpływ

Bardziej szczegółowo

Raport kwartalny Wierzyciel S.A. I kwartał 2011r. (dane za okres 01-01-2011r. do 31-03-2011r.)

Raport kwartalny Wierzyciel S.A. I kwartał 2011r. (dane za okres 01-01-2011r. do 31-03-2011r.) Raport kwartalny Wierzyciel S.A. I kwartał 2011r. (dane za okres 01-01-2011r. do 31-03-2011r.) Mikołów, dnia 9 maja 2011 r. REGON: 278157364 RAPORT ZAWIERA: 1. PODSTAWOWE INFORMACJE O EMITENCIE 2. WYBRANE

Bardziej szczegółowo

KWARTALNE JEDNOSTKOWE SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SPÓŁKI ZA OKRES 01.04.2013-30.06.2013

KWARTALNE JEDNOSTKOWE SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SPÓŁKI ZA OKRES 01.04.2013-30.06.2013 KWARTALNE JEDNOSTKOWE SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SPÓŁKI ZA OKRES 01.04.2013-30.06.2013 1. Podstawowe informacje o Spółce 1.1. Dane Spółki Firma: Forma prawna: Siedziba: Adres: Lokaty Budowlane Spółka

Bardziej szczegółowo

RAPORT KWARTALNY Czwarty kwartał 2014 roku

RAPORT KWARTALNY Czwarty kwartał 2014 roku EKOBOX SPÓŁKA AKCYJNA RAPORT KWARTALNY Czwarty kwartał 2014 roku 1 październik 2014 31 grudzień 2014 Wiśniówka, 13 lutego 2015 r. Podstawowe informacje o Spółce Firma Nazwa skrócona EKOBOX SPÓŁKA AKCYJNA

Bardziej szczegółowo

Formularz SA-Q II / 2004r

Formularz SA-Q II / 2004r Formularz SA-Q II / 2004r (kwartał/rok) (dla emitentów papierów wartościowych o działalności wytwórczej, budowlanej, handlowej lub usługowej) Zgodnie z 57 ust. 1 pkt 1 oraz 61 Rozporządzenia Rady Ministrów

Bardziej szczegółowo

RAPORT KWARTALNY Z DZIAŁALNOŚCI CALESCO S.A.

RAPORT KWARTALNY Z DZIAŁALNOŚCI CALESCO S.A. RAPORT KWARTALNY Z DZIAŁALNOŚCI CALESCO S.A. za III KWARTAŁ 2015 r. od 01.07.2015 r. do 30.09.2015 r. 1 SPIS TREŚCI 1. INFORMACJE OGÓLNE...3 2. SKRÓCONE SPRAWOZDANIE FINANSOWE ORAZ DANE PORÓWNAWCZE....4

Bardziej szczegółowo

GRUPA ROBYG Wyniki 3 kw. 2011 Warszawa, 10 listopada 2011 r.

GRUPA ROBYG Wyniki 3 kw. 2011 Warszawa, 10 listopada 2011 r. GRUPA ROBYG Wyniki 3 kw. 2011 Warszawa, 10 listopada 2011 r. Niniejsza prezentacja nie podlega rozpowszechnianiu, bezpośrednio czy pośrednio, na terytorium albo do Stanów Zjednoczonych Ameryki, Australii,

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 4 do Planu Podziału

Załącznik nr 4 do Planu Podziału Załącznik nr 4 do Planu Podziału Oświadczenie o stanie księgowym spółki przejmującej Atalian Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zabierzowie na dzień 18 maja 2015 roku Zarząd spółki

Bardziej szczegółowo

Bilans płatniczy Polski w IV kwartale 2013 r.

Bilans płatniczy Polski w IV kwartale 2013 r. Bilans płatniczy Polski w IV kwartale 2013 r. Warszawa, dnia 31 marca 2014 r. Kwartalny bilans płatniczy został sporządzony przy wykorzystaniu danych miesięcznych i kwartalnych przekazanych przez polskie

Bardziej szczegółowo

GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY. Wyniki finansowe banków w okresie trzech kwartałów 2014 r

GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY. Wyniki finansowe banków w okresie trzech kwartałów 2014 r GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY Departament Studiów Makroekonomicznych i Finansów Warszawa, 19 grudnia 2014 r. Informacja sygnalna Wyniki finansowe banków w okresie trzech kwartałów 2014 r W końcu września 2014

Bardziej szczegółowo

GRUPA KAPITAŁOWA NOBLE BANK S.A. PRZEGLĄD WYNIKÓW FINANSOWYCH ZA IV KWARTAŁ 2009 ROKU. 8 Marca 2010 r.

GRUPA KAPITAŁOWA NOBLE BANK S.A. PRZEGLĄD WYNIKÓW FINANSOWYCH ZA IV KWARTAŁ 2009 ROKU. 8 Marca 2010 r. GRUPA KAPITAŁOWA NOBLE BANK S.A. PRZEGLĄD WYNIKÓW FINANSOWYCH ZA IV KWARTAŁ 2009 ROKU 8 Marca 2010 r. ZASTRZEŻENIE Niniejsza prezentacja została opracowana wyłącznie w celu informacyjnym na potrzeby klientów

Bardziej szczegółowo

Kościerzyna, dnia... / stempel i podpisy osób działających za Klienta /

Kościerzyna, dnia... / stempel i podpisy osób działających za Klienta / Załącznik 2.1.5 do Wniosku o kredyt Z/PK Bank Spółdzielczy w Kościerzynie Załącznik do wniosku kredytowego dla podmiotu prowadzącego pełną księgowość. RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT Nazwa Kredytobiorcy : Okres

Bardziej szczegółowo

Oświadczenie o stanie księgowym spółki przejmującej ( SUWARY S.A.)

Oświadczenie o stanie księgowym spółki przejmującej ( SUWARY S.A.) Załącznik Nr 4 do planu połączenia Spółek SUWARY S.A., Boryszew ERG S.A. Oświadczenie o stanie księgowym spółki przejmującej ( SUWARY S.A.) Zgodnie z art. 499 2 pkt 4 kodeksu spółek handlowych, do planu

Bardziej szczegółowo

SCHEMAT BILANSU AKTYWA

SCHEMAT BILANSU AKTYWA Nazwa Kredytobiorcy: SCHEMAT BILANSU AKTYWA Okres poprzedzający złożenie wniosku Okres bieżący Prognoza na okres kredytowania Analizowane okresy ( dane w tys. zł ) A. Aktywa trwałe I. Wartości niematerialne

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2014 roku

Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2014 roku GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY Warszawa, 24 kwietnia 2015 r. Opracowanie sygnalne Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2014 roku Wynik finansowy otwartych

Bardziej szczegółowo

Raport kwartalny SA-Q

Raport kwartalny SA-Q KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD Raport kwartalny SA-Q 2 / 2005 kwartał / rok (zgodnie z 93 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 marca 2005 r. - Dz. U. Nr 49, poz. 463) (dla emitentów

Bardziej szczegółowo

GC Investment S.A. Skonsolidowany raport kwartalny za okres

GC Investment S.A. Skonsolidowany raport kwartalny za okres GC Investment S.A. Skonsolidowany raport kwartalny za okres od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 Zawartość Podstawowe informacje o podmiocie dominującym... 3 Struktura Grupy Kapitałowej Emitenta... 4 Komentarz

Bardziej szczegółowo

RAPORT OKRESOWY KWARTALNY TAXUS FUND SPÓŁKI AKCYJNEJ Z SIEDZIBĄ W ŁODZI ZA OKRES OD DNIA R. DO DNIA R. (I KWARTAŁ 2011 R.

RAPORT OKRESOWY KWARTALNY TAXUS FUND SPÓŁKI AKCYJNEJ Z SIEDZIBĄ W ŁODZI ZA OKRES OD DNIA R. DO DNIA R. (I KWARTAŁ 2011 R. RAPORT OKRESOWY KWARTALNY TAXUS FUND SPÓŁKI AKCYJNEJ Z SIEDZIBĄ W ŁODZI ZA OKRES OD DNIA 01.01.2011 R. DO DNIA 31.03.2011 R. (I KWARTAŁ 2011 R.) WRAZ Z DANYMI ZA OKRES OD DNIA 01.01.2010 R. DO DNIA 31.03.2010

Bardziej szczegółowo

SKONSOLIDOWANY ROZSZERZONY RAPORT KWARTALNY

SKONSOLIDOWANY ROZSZERZONY RAPORT KWARTALNY SKONSOLIDOWANY ROZSZERZONY RAPORT KWARTALNY sporządzony zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej za okres od 01-01-2016 do 30-09-2016 Świdnica, listopad 2016 Wybrane dane finansowe

Bardziej szczegółowo

GC Investment S.A. Skonsolidowany raport kwartalny za okres

GC Investment S.A. Skonsolidowany raport kwartalny za okres GC Investment S.A. Skonsolidowany raport kwartalny za okres od 1 kwietnia do 30 czerwca 2012 Zawartość Podstawowe informacje o podmiocie dominującym... 3 Struktura Grupy Kapitałowej Emitenta... 4 Komentarz

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2015 roku

Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2015 roku GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY Warszawa, 4 maja 2016 r. Opracowanie sygnalne Wyniki finansowe otwartych funduszy emerytalnych i powszechnych towarzystw emerytalnych w 2015 roku Wynik finansowy otwartych funduszy

Bardziej szczegółowo

Dane finansowe Index Copernicus International S.A. za Q4 2009 Warszawa, dnia 15 lutego 2010 roku

Dane finansowe Index Copernicus International S.A. za Q4 2009 Warszawa, dnia 15 lutego 2010 roku Dane finansowe Index Copernicus International S.A. za Q4 2009 Warszawa, dnia 15 lutego 2010 roku 1 Sprawozdanie finansowe za okres 1.01.2009 31.12.2009 r. wraz z danymi porównywalnymi Bilans na dzień 31.12.2009

Bardziej szczegółowo

stan na 2006.09.30 koniec kwartału /2006

stan na 2006.09.30 koniec kwartału /2006 Skrócone kwartalne sprawozdanie finansowe "BEEF-SAN" ZAKŁADY MIĘSNE S.A.-QSr 3/2006 w tyś. zł BILANS kwartału /2006 2006.06.30 poprzed. kwartału /2006 kwartału /2005 2005.06.30 poprzed. kwartału /2005

Bardziej szczegółowo

BUDUJEMY POWYŻEJ OCZEKIWAŃ WARSZAWA, 8 WRZEŚNIA 2015 R.

BUDUJEMY POWYŻEJ OCZEKIWAŃ WARSZAWA, 8 WRZEŚNIA 2015 R. BUDUJEMY POWYŻEJ OCZEKIWAŃ WARSZAWA, 8 WRZEŚNIA 2015 R. Agenda Prezentacji wyników za I półrocze 2015r. I. PODSTAWOWE INFORMACJE O GRUPIE 3 II. SPRZEDAŻ MIESZKAŃ 6 III. SYTUACJA FINANSOWA GRUPY 13 IV.

Bardziej szczegółowo

Formularz SAB-Q I/2006 (kwartał/rok)

Formularz SAB-Q I/2006 (kwartał/rok) Formularz SAB-Q I/2006 (kwartał/rok) (dla banków) Zgodnie z 86 ust.1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz.U. Nr 209, poz. 1744) Zarząd Spółki Fortis Bank Polska S.A.

Bardziej szczegółowo

Spis treści 3 4 5 6 7-8 9 10 11 12 13 14 16 17 18

Spis treści 3 4 5 6 7-8 9 10 11 12 13 14 16 17 18 Spis treści Spis treści Liczby I kwartału 2010 r. J.W. Construction vs. WIG - Deweloperzy Sprzedaż mieszkań w sztukach Polityka sprzedażowa Spółki Wyniki - I kwartał 2010 r. Realizacja zysku brutto ze

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe towarzystw i funduszy emerytalnych 1 w 2007 roku

Wyniki finansowe towarzystw i funduszy emerytalnych 1 w 2007 roku Warszawa, 2008.04.21 Wyniki finansowe towarzystw i funduszy emerytalnych 1 w 2007 roku W prowadzonym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Centralnym Rejestrze Członków według stanu na koniec grudnia 2007

Bardziej szczegółowo

Sfinks Polska po II kwartale 2015 r. Piaseczno, 14 sierpnia 2015 r.

Sfinks Polska po II kwartale 2015 r. Piaseczno, 14 sierpnia 2015 r. Sfinks Polska po II kwartale 2015 r. Piaseczno, 14 sierpnia 2015 r. KLUCZOWE INFORMACJE Kolejny okres dynamicznego wzrostu EBITDA -> 10,9 mln zł w I półroczu 2015r. Otwarcie 6 restauracji, podpisane 13

Bardziej szczegółowo

KOLEJNY REKORD POBITY

KOLEJNY REKORD POBITY Warszawa, 12 maja 2006 r. Informacja prasowa KOLEJNY REKORD POBITY Skonsolidowane wyniki finansowe Banku BPH po I kwartale 2006 roku według MSSF w mln zł Ikw06 Ikw.06/Ikw.05 zysk brutto 363 42% zysk netto

Bardziej szczegółowo

Uwarunkowania rozwoju banków spółdzielczych

Uwarunkowania rozwoju banków spółdzielczych Forum Liderów Banków Spółdzielczych Model polskiej bankowości spółdzielczej w świetle zmian regulacji unijnych Uwarunkowania rozwoju banków spółdzielczych Jerzy Pruski Prezes Zarządu BFG Warszawa, 18 września

Bardziej szczegółowo

w całości (97,1%) podmiotom sektora niefinansowego, nieznacznie powiększając w analizowanym okresie swój udział w tym segmencie rynku (o 1,1 pkt

w całości (97,1%) podmiotom sektora niefinansowego, nieznacznie powiększając w analizowanym okresie swój udział w tym segmencie rynku (o 1,1 pkt Wyniki finansowe banków w 2008 r. [1] Warszawa, 2009.05.08 W końcu 2008 r. działalność prowadziło 70 banków komercyjnych (o 6 więcej niż rok wcześniej), w tym 60 z przewagą kapitału zagranicznego lub całkowicie

Bardziej szczegółowo

Średnio ważony koszt kapitału

Średnio ważony koszt kapitału Średnio ważony koszt kapitału WACC Weighted Average Cost of Capital 1 Średnio ważony koszt kapitałuwacc Weighted Average Cost of Capital Plan wykładu: I. Koszt kapitału a metody dyskontowe II. Źródła finansowania

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA WYNIKÓW GRUPY KAPITAŁOWEJ GRUPA EMMERSON S.A. (d. Emmerson Capital S.A.) 2012 r.

PREZENTACJA WYNIKÓW GRUPY KAPITAŁOWEJ GRUPA EMMERSON S.A. (d. Emmerson Capital S.A.) 2012 r. PREZENTACJA WYNIKÓW GRUPY KAPITAŁOWEJ GRUPA EMMERSON S.A. (d. Emmerson Capital S.A.) 2012 r. AGENDA Historia Profil działalności Projekty w realizacji Grupa Kapitałowa Wyniki finansowe Strategia rozwoju

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY GO TOWARZYSTWO FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH SA. Spis Treści ZA OKRES OD 1 STYCZNIA 2013 R. DO 31 GRUDNIA 2013 R.

RAPORT ROCZNY GO TOWARZYSTWO FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH SA. Spis Treści ZA OKRES OD 1 STYCZNIA 2013 R. DO 31 GRUDNIA 2013 R. RAPORT ROCZNY GO TOWARZYSTWO FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH SA ZA OKRES OD 1 STYCZNIA 2013 R. DO 31 GRUDNIA 2013 R. Spis Treści I. List Prezesa Zarządu GO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna II.

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie raportu z wyceny wartości Hubstyle Sp. z o.o.

Podsumowanie raportu z wyceny wartości Hubstyle Sp. z o.o. Podsumowanie raportu z wyceny wartości Hubstyle Sp. z o.o. Niniejszy dokument stanowi podsumowanie raportu z wyceny wartości Spółki Hubstyle Sp. z o.o. na 9 kwietnia 2014 roku. Podsumowanie przedstawia

Bardziej szczegółowo