TEST INFORMATYKA. Wartości liczb do przeliczania każdy będzie miał inne!

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "TEST INFORMATYKA. Wartości liczb do przeliczania każdy będzie miał inne!"

Transkrypt

1 TEST INFORMATYKA 1. Podaj definicje informatyki. 2. Co to jest algorytm? 3. Co to jest asembler? 4. Wymień dwa języki programowania wysokiego poziomu. 5. Na czym polega kompilacja programu? 6. Co oznacza termin kompatybilny? 7. Które z wymienionych haseł można zaliczyć do oprogramowania: modem zestaw komputerowy program antywirusowy drukarka 8. Do czego służą bazy danych? 9. Do czego służą arkusze kalkulacyjne? Podaj przykład arkusza kalkulacyjnego. 10. Do czego służą edytory tekstu? Podaj przykład edytora tekstu. 11. Do czego służą edytory grafiki? Podaj przykład edytora grafiki. 12. Jakie rozszerzenie ma nazwa pliku zawierającego dokument edytora tekstu.docx.exe.zip.png 13. Do czego służy pakiet CAD? 14. Co to są systemy ekspertowe? 15. Czym zajmuje się sztuczna inteligencja? 16. Co to jest symulacja komputerowa? 17. Aby prawidłowo wyłączyć komputer należy: zamknąć wszystkie otwarte dokumenty, nacisnąć i przytrzymać wyłącznik zasilania tak długo aż komputer się wyłączy odłączyć kabel zasilania z gniazda na tylnej ściance komputera kliknąć na przycisku Start i wybrać opcję Zamknij nacisnąć kombinację klawiszy Ctrl+Alt+Delete, wybrać Menadżer zadań, a następnie wybrać opcję Zakończ zadanie 18. Aby prawidłowo usunąć z systemu zainstalowany program należy: usunąć katalog programu z dysku usunąć wpis programu z menu Start ->Programy usunąć program narzędziem Panel Sterowania -> Dodaj,Usuń Programy usunąć skrót do programu z pulpitu 19. Co to jest licencja na oprogramowanie? 20. Wymień przynajmniej dwa rodzaje licencji na oprogramowanie? 21. Co to są przestępstwa komputerowe? 22. Wymień przynajmniej jeden z pięciu najszybszych komputerów świata (lista TOP500, 2014 r.). 23. Gdzie znajduje się najszybszy superkomputer w Polsce? 24. Jak można porównywać wydajności komputerów? 25. Podaj definicję bajta. 26. Podaj definicję kilobajta i terabajta. 27. Jakim liczbom dziesiętnym odpowiadają cyfry szesnastkowe A, C i F? 28. Ile wynosi wartość szesnastkowej liczby AB w systemie dziesiętnym? 29. Zapisz liczbę dziesiętną 29 w systemie dwójkowym. 30. Zapisz liczbę dziesiętną 31 w systemie ósemkowym. 31. Zapisz liczbę dziesiętną 33 w systemie szesnastkowym. Wartości liczb do przeliczania każdy będzie miał inne!

2 32. Ile wynosi dziesiętna wartość liczby dwójkowej ? 33. Zapisz dwójkową liczbę w systemie ósemkowym. 34. Zapisz dwójkową liczbę w systemie szesnastkowym. 35. Ile wynosi dziesiętna wartość liczby ósemkowej 71? 36. Co to jest kod ASCII? 37. Co to jest Unicode? 38. Ile różnych znaków możemy zakodować przy pomocy jednego bajta? 39. Co to jest ROM? 40. Co to jest pamięć operacyjna? 41. RAM jest: pamięcią do zapisu i odczytu urządzeniem peryferyjnym systemu komputerowego połączeniem bezprzewodowym pamięcią tylko do zapisu 42. Jakie jest podstawowe zastosowanie statycznej pamięci RAM? 43. Co to jest Cache? 44. Jakie jest podstawowe zastosowanie dynamicznej pamięci RAM? 45. Ile RAM powinien mieć Twój domowy komputer? Uzasadnij podaną wartość. 46. Jaka pamięć w komputerze wymaga odświeżania? 47. Czy po wyłączeniu zasilania tracisz dane zapisane w RAM ROM na dysku twardym 48. Która pamięć jest pamięcią trwale przechowującą dane: RAM PenDrive Cache 49. Co to jest płyta główna? 50. Co to jest magistrala? 51. Czym jest BIOS? 52. Do czego służy BIOS? 53. Wymień 5 urządzeń peryferyjnych, które służą do wprowadzania informacji do komputera. 54. Wymień 5 urządzeń peryferyjnych, które służą do wyprowadzania informacji z komputera. 55. Wymień trzy urządzenia, które możesz podłączyć do komputera portem USB. 56. Typ uniwersalnego łącza szeregowego, do którego można podłączyć dodatkowe urządzenia to: IrDA USB AGP 57. Co to jest procesor? 58. Co to jest rozkaz komputerowy? 59. Co to jest lista rozkazów procesora? 60. Procesor to: CPU LCD RGB 61. Podaj jedną z metod przyspieszania działania procesora. 62. Wymień dwie najważniejsze firmy produkujące procesory do komputerów PC. 63. Wymień 2 procesory produkowane przez firmę Intel. 64. Wymień dwa procesory produkowane przez firmę AMD. 65. Które z podanych poniżej procesorów są produkowane przez firmę Intel:

3 Xeon E5 Athlon II Atom Phenom II X6 Core i7 extreme edition 66. Które z podanych poniżej procesorów są produkowane przez firmę AMD: Core i7 FX 4-Core Itanium Sempron Opteron 67. Do czego służą monitory? 68. Jakiego typu monitory są obecnie stosowane? 69. Wymień 3 podstawowe parametry, które określają jakość obrazu wyświetlanego na monitorze. 70. Jakie są barwy podstawowe przy tworzeniu obrazu na monitorze? 71. Jak i w jakich jednostkach określa się wielkość ekranu monitora? 72. Który z wymienionych poniżej terminów kojarzy Ci się z monitorami kolorowymi: RGB CMYK 73. Do czego służy karta graficzna? 74. Co to jest grafika rastrowa? 75. Co to jest grafika wektorowa? 76. Co to jest drukowanie przestrzenne? 77. Twoja karta graficzna pracuje w trybie 1024x768. Co to oznacza? 78. Wymień 3 znane Ci nośniki danych. 79. Na czym polega formatowanie dysku? 80. Co to jest partycja dysku? 81. Z czym wiążą się terminy: ścieżka, sektor, cylinder? 82. W jakich jednostkach wyrażamy pojemność obecnych dysków twardych: kb GB MB TB 83. Z jakim urządzeniem kojarzą Ci się terminy: pit i land. 84. Czy przy odczycie informacji z płyty CD lub DVD wykorzystywane są: głowica magnetyczna promień lasera głowica magnetyczna wraz z promieniem lasera? 85. Gdzie zaczyna się i jaki kształt ma ścieżka z zapisanymi danymi na płycie CD lub DVD? 86. Wymień przynajmniej 3 różne typy płyt DVD dostępnych w sprzedaży 87. Najczęściej spotykana pojemność płyty DVD to: 1,44 MB 4,7 GB 700 MB 128 MB 88. Podaj przynajmniej jedną różnicę między płytą DVD i HD DVD? 89. Która z płytek może mieć największą pojemność DVD DL HD DVD BlueRay 90. Kupiłeś napęd CD-ROM 32x. Co oznacza zapis 32x?

4 91. Ile wynosi szybkość transmisji 8x w przypadku czytnika DVD? 92. Co to jest PenDrive? 93. Wymień barwy podstawowe przy tworzeniu kolorowych wydruków. 94. Z czym kojarzy ci się skrót CMYK? 95. Do czego służą drukarki? 96. Wymień podstawowe typy drukarek. 97. Drukarka to: urządzenie wejściowe urządzenie wyjściowe żadne z wymienionych urządzenie wejściowe i wyjściowe 98. Jakie jest podstawowe zastosowanie drukarek igłowych? 99. W jakich jednostkach określamy rozdzielczość drukarek działających w trybie graficznym? 100. W jaki sposób wykorzystywany jest promień lasera w drukarkach laserowych? 101. Potrzebujesz kolorowych wydruków grafiki. Jakiego typu drukarkę powinieneś kupić? 102. Zakładasz małą hurtownię chemiczną. Jakiego typu drukarkę powinieneś kupić i dlaczego? 103. Co to jest Postscript i do czego służy? 104. Podaj definicję systemu operacyjnego Wymień przynajmniej dwie funkcje systemu operacyjnego 106. Które z zadań można wykonać wykorzystując wyłącznie polecenia systemu operacyjnego? skanowanie dokumentów kopiowanie pliku dodanie danych do arkusza kalkulacyjnego 107. Wymień 3 różne systemy operacyjne dla komputerów PC Wybierz zestaw zawierający tylko nazwy systemów operacyjnych: MS Word, OpenOffice Writer, MS Excel, OpenOffice Calc Oracle, MS Access, Windows 7 Windows XP, Linux Ubuntu, MacOS X, Linux Debian, Android Corel Draw, Corel Photo-Paint, Adobe Photoshop, PaintShop Pro 109. Co to są nakładki na system operacyjny? 110. Wymień przynajmniej 3 zalety systemu operacyjnego Windows Wymień przynajmniej dwie wady systemu operacyjnego Windows.? 112. Do czego w WINDOWS służy SCHOWEK (clipboard)? 113. Czym jest UNIX? 114. Wymień przynajmniej dwie zalety systemu operacyjnego UNIX Masz swoje własne konto na maszynie UNIXowej. Jakie komendy pozwalają Ci wejść na to konto? 116. Podaj definicję wirusa komputerowego Wymień cztery rodzaje złośliwego oprogramowania W jaki sposób można chronić swój komputer przed wirusami? 119. Z jakich modułów składa się zazwyczaj program antywirusowy (wymień przynajmniej dwa)? 120. Właściwą profilaktyką antywirusową jest: ograniczone korzystanie z Internetu korzystanie wyłącznie z przeglądarki Mozilla Firefox regularna aktualizacja baz wirusów w programie antywirusowym 121. Które z poniższych czynności mogą spowodować przedostanie się wirusa do komputera? utworzenie ikony skrótu na pulpicie podłączenie nowej klawiatury wysłanie listu otworzenie załącznika do otrzymanego listu

5 122. Co to jest INTERNET? 123. Przeglądarką internetową NIE jest: Microsoft Front Page Microsoft Internet Explorer Safari Opera 124. Co zyskujemy przez połączenie komputerów w sieć lokalną? 125. Uporządkuj sieci wymienione poniżej według rosnącego zasięgu: WAN MAN 126. Lokalna sieć komputerowa (np. w siedzibie firmy) to: WAN Internet ISDN 127. Która z poniższych sieci jest globalną siecią komputerową? Internet extranet intranet World Wide Web 128. Współczesne sieci komputerowe (np. Internet) wykorzystują głównie protokół: TCP/IP Bluetooth UPS 129. Co to jest i jaką ma strukturę adres IP? 130. Co to jest i jaką ma strukturę adres domenowy? 131. Telefonia głosowa poprzez Internet jest możliwa dzięki: GUI VoIP FireWire FTP 132. Która z następujących czynności urzędowych może być przeprowadzona przez Internet? udzielenie ślubu odbiór dowodu osobistego składanie zeznań podatkowych 133. Co to jest serwer? 134. Podaj trzy usługi dostępne w Internecie Jakie usługi internetowe są dla ciebie najważniejsze? 136. Pracujesz jako chemik. W jaki sposób możesz wykorzystać Internet w swojej pracy?

3. 1024 bitów 4. 10 bajtów Którego urządzenia mógłbyś użyć do odtworzenia pliku muzycznego? 1. Mikrofon 2. Głośnik 3. Skaner 4.

3. 1024 bitów 4. 10 bajtów Którego urządzenia mógłbyś użyć do odtworzenia pliku muzycznego? 1. Mikrofon 2. Głośnik 3. Skaner 4. Które z poniższych zdań opisuje różnicę pomiędzy pojęciami hardware i software? 1. Hardware odnosi się do fizycznych elementów komputera. Software natomiast do programów, które wykonują pracę komputerową.

Bardziej szczegółowo

ZESTAW PYTAŃ PRZYGOTOWUJĄCYCH DO KONKURSU INFORMATYCZNEGO W SZKOLE PODSAWOWEJ W ŚWIĄTNIKACH

ZESTAW PYTAŃ PRZYGOTOWUJĄCYCH DO KONKURSU INFORMATYCZNEGO W SZKOLE PODSAWOWEJ W ŚWIĄTNIKACH ZESTAW PYTAŃ PRZYGOTOWUJĄCYCH DO KONKURSU INFORMATYCZNEGO W SZKOLE PODSAWOWEJ W ŚWIĄTNIKACH Uwaga!!! Zadania zamieszczone w tym pliku mogą być wykorzystane tylko przez uczniów Szkoły Podstawowej w Świątnikach

Bardziej szczegółowo

KURS OBSŁUGI KOMPUTERA Podstawy. Patrycjusz Różański

KURS OBSŁUGI KOMPUTERA Podstawy. Patrycjusz Różański KURS OBSŁUGI KOMPUTERA Podstawy Patrycjusz Różański AGENDA Elementy budowy komputera Podstawowe pojęcia Zasady pracy w systemie Praca na plikach, folderach Co to są skróty i jakie mają zastosowanie Programy

Bardziej szczegółowo

Sprawdź ile umiesz! 5) Do oprogramowania zaliczamy:

Sprawdź ile umiesz! 5) Do oprogramowania zaliczamy: Sprawdź ile umiesz! Poniżej został przedstawiony test w celu sprawdzenia wiedzy i umiejętności ucznia. Prawidłowy jest tylko jeden podpunkt w każdym pytaniu, lecz celowo nie zostały zamieszczone odpowiedzi..

Bardziej szczegółowo

I. Sprzęt. 1. Podstawowe pojęcia. Hardware sprzęt komputerowy (wszelkie urządzenia komputerowe)

I. Sprzęt. 1. Podstawowe pojęcia. Hardware sprzęt komputerowy (wszelkie urządzenia komputerowe) I. Sprzęt. 1. Podstawowe pojęcia. Hardware sprzęt komputerowy (wszelkie urządzenia komputerowe) Komputer osobisty: PC (personal computer) mikrokomputer przeznaczony do użytku osobistego. Może to być komputer

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms

Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms Wydanie 1.0 Podręcznik opracowany przez VIX Automation sp. z o.o. Autoryzowanego Dystrybutora GE Intelligent

Bardziej szczegółowo

ECDL moduł 2. Użytkowanie komputerów i zarządzanie plikami

ECDL moduł 2. Użytkowanie komputerów i zarządzanie plikami ECDL moduł 2 Użytkowanie komputerów i zarządzanie plikami SYSTEM OPERACYJNY 2 Klawiatura Układ klawiatury ułożenie znaków literowych, cyfr i innych znaków oraz pozostałych przycisków funkcyjnych na klawiaturze

Bardziej szczegółowo

3. Podaj podobieństwa pomiędzy Internetem a tradycyjnymi źródłami informacji. 4.Podaj różnice pomiędzy Internetem a tradycyjnymi źródłami informacji.

3. Podaj podobieństwa pomiędzy Internetem a tradycyjnymi źródłami informacji. 4.Podaj różnice pomiędzy Internetem a tradycyjnymi źródłami informacji. Zagadnienia do powtórzenia z Technologii Informacyjnej 1. Informatyka obejmuje: a) teorie informatyczne b) systemy informatyczne, w tym programowanie c) budowę i działanie komputera d) zastosowanie metod

Bardziej szczegółowo

1) Mały, przenośny komputer osobisty to: a) PDA b) FAT c) DPI d) NTFS

1) Mały, przenośny komputer osobisty to: a) PDA b) FAT c) DPI d) NTFS Kompletny test reprezentuje 36 pytań, Każdy pytanie zawiera 4 odpowiedzi w tym jedną prawidłową. Egzaminowany aby zaliczyć test musi udzielić 27 na 36 poprawnych odpowiedzi (tj. 75 % odpowiedzi musi być

Bardziej szczegółowo

Zadanie egzaminacyjne

Zadanie egzaminacyjne Zadanie egzaminacyjne Dział sprzedaży części zamiennych firmy zajmującej się sprzedażą samochodów posiada na wyposażeniu komputer, który jest używany do prac biurowych przez sprzedawcę oraz przez kierownika

Bardziej szczegółowo

Materiały szkoleniowe. Kurs D1. wersja 2.01

Materiały szkoleniowe. Kurs D1. wersja 2.01 Materiały szkoleniowe Kurs D1 wersja 2.01 Podstawy administracji szkolną pracownią informatyczną Windows NT 4.0 + SBS 4.0 PL (pakiet MEN) edycja 2001 Opracował: mgr inż. Tomasz Chudzikiewicz Centrum Kształcenia

Bardziej szczegółowo

Moduł I. Budowa komputera i urządzenia peryferyjne

Moduł I. Budowa komputera i urządzenia peryferyjne Moduł I. Budowa komputera i urządzenia peryferyjne Wstęp... 2 1. Typy komputerów... 4 1.1. Komputery stacjonarne... 4 1.1.1. Desktop... 4 1.1.2. Serwer... 4 1.1.3. Mainframe... 5 1.2. Komputery przenośne...

Bardziej szczegółowo

Technologia informacyjna

Technologia informacyjna Technologia informacyjna Pracownia nr 2 (studia stacjonarne) - 12.10.2007 - Rok akademicki 2007/2008 2/59 Jednostki informacji - bit Bit (ang. binary digit) - jednostka logiczna, określająca najmniejszą

Bardziej szczegółowo

ISBN 978-83-61125-58-7

ISBN 978-83-61125-58-7 Instytut Pracy i Spraw Socjalnych Publikacja jest rezultatem realizacji Projektu: Wykluczenie cyfrowe na Mazowszu PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI PRIORYTET VII. Promocja integracji społecznej DZIAŁANIE

Bardziej szczegółowo

wydanie VI KOPRIN Sp. z o.o. Koszalin 2011

wydanie VI KOPRIN Sp. z o.o. Koszalin 2011 wydanie VI KOPRIN Sp. z o.o. Koszalin 2011 Rodos 2010 Instalacja i aktualizacja Wydanie VI, 6.8.14.0 2011 KOPRIN Sp. z o.o. KOPRIN Sp. z o.o. 75-062 Koszalin, ul. Wyszyńskiego 1 tel. 94 717 35 00, 347

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Urzadzenia techniki komputerowej

Spis treści. Urzadzenia techniki komputerowej TI 312[01] Spis treści 1. Bramki logiczne... 3 2. Kodery i dekodery... 5 3. Multipleksery i demultipleksery... 8 4. Przerzutniki, liczniki, rejestry... 12 5. Płyty główne... 17 6. Rodzaje płyt głównych...

Bardziej szczegółowo

Numer sprawy DP/2310/88/13 ZAŁĄCZNIK NR 2

Numer sprawy DP/2310/88/13 ZAŁĄCZNIK NR 2 ZAŁĄCZNIK NR 2 Opis przedmiotu zamówienia część 1 Poz. 1 Drukarka laserowa monochromatyczna szt. 1 nominalna prędkość druku 16 str./min. rozdzielczość w pionie600 dpi rozdzielczość w poziomie 600 dpi pojemność

Bardziej szczegółowo

Załącznik Nr 6. Lider projektu: PTE Zakład Szkolenia i Doradztwa Ekonomicznego Sp. z o.o. Ul. Szewska 4/7 20-086 Lublin www.pte.lublin.

Załącznik Nr 6. Lider projektu: PTE Zakład Szkolenia i Doradztwa Ekonomicznego Sp. z o.o. Ul. Szewska 4/7 20-086 Lublin www.pte.lublin. Załącznik Nr 6 SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMOWIENIA na dostawę sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, ubezpieczeniem sprzętu komputerowego w ramach projektu: " ZAWODOWEGO Program staży u pracodawców

Bardziej szczegółowo

Materiały do ćwiczeń z technologii informacyjnej dla kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne str. 1

Materiały do ćwiczeń z technologii informacyjnej dla kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne str. 1 Materiały do ćwiczeń z technologii informacyjnej dla kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne str. 1 Drodzy Studenci! W niniejszej publikacji zaprezentowany jest materiał do ćwiczeń z technologii informacyjnej

Bardziej szczegółowo

Budowa i działanie komputera. Marek Banaszak Zespół Szkół nr 5 z Oddziałmi Sportowymi nr 5 w Poznaniu

Budowa i działanie komputera. Marek Banaszak Zespół Szkół nr 5 z Oddziałmi Sportowymi nr 5 w Poznaniu Budowa i działanie komputera Marek Banaszak Zespół Szkół nr 5 z Oddziałmi Sportowymi nr 5 w Poznaniu 1. Co to jest komputer KOMPUTER - elektroniczna maszyna licząca [z ang. compute obliczać], urządzenie

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Rozdział 1 Instalator Autodesk pomoc... 1

Spis treści. Rozdział 1 Instalator Autodesk pomoc... 1 Spis treści Rozdział 1 Instalator Autodesk pomoc........................... 1 Przegląd instalacji użytkownika............................... 1 Wprowadzenie..................................... 1 Zalecane

Bardziej szczegółowo

dr inż. Jarosław Forenc

dr inż. Jarosław Forenc Technologia informacyjna Politechnika Białostocka - Wydział Elektryczny semestr I, studia stacjonarne I stopnia Rok akademicki 2011/2012 Pracownia nr 1 (07.10.2011) dr inż. Jarosław Forenc Rok akademicki

Bardziej szczegółowo

Identyfikowanie podzespołów komputera i ich parametrów 312[02].Z1.02

Identyfikowanie podzespołów komputera i ich parametrów 312[02].Z1.02 MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ Tomasz Sułkowski Identyfikowanie podzespołów komputera i ich parametrów 312[02].Z1.02 Poradnik dla ucznia Wydawca Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Minimalne wymagane parametry techniczne sprzętu i oprogramowania oraz wykaz ilościowy.

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Minimalne wymagane parametry techniczne sprzętu i oprogramowania oraz wykaz ilościowy. Numer sprawy OR.271.3.2012 Zał. nr 1 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Minimalne wymagane parametry techniczne sprzętu i oprogramowania oraz wykaz ilościowy. CZĘŚĆ A LP. Nazwa Parametry wymagane

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik Nr 6 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Zamówienie obejmuje dostawę 40 zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem (system operacyjny, pakiet biurowy, oprogramowanie antywirusowe

Bardziej szczegółowo

4. Urządzenie komputerowe, które bezwzględnie powinno być podłączone do sieci za pośrednictwem UPS, to:

4. Urządzenie komputerowe, które bezwzględnie powinno być podłączone do sieci za pośrednictwem UPS, to: 1. Klaster komputerowy to: a. Komputer z macierzą dyskową; b. Komputer z wieloma procesorami; c. Grupa komputerów pracujących współbieżnie tak, jakby był to jeden komputer; d. Komputer zapasowy, na którym

Bardziej szczegółowo

2. Organizacja informacji w WWW

2. Organizacja informacji w WWW Rys. 1. Piramida rozwoju usług internetowych 1995 e-banki, polskie portale 1996 komunikatory 1994 e-sklepy, blogi 1991 Internet w Polsce 1972 Telnet 1996 VoIP 1973 FTP 1972 znak @ rozpoczęcie prac badawczych

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Dostawa sprzętu i wyposażenia IT i AV do hali Kraków Arena. Nr referencyjny sprawy: ARM/02/2014.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Dostawa sprzętu i wyposażenia IT i AV do hali Kraków Arena. Nr referencyjny sprawy: ARM/02/2014. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Dostawa sprzętu i wyposażenia IT i AV do hali Kraków Arena. Nr referencyjny sprawy: ARM/02/2014. Część 3: dostawa komputerów, urządzeń biurowych i sprzętu audio-video

Bardziej szczegółowo

1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6. 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji...

1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6. 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji... Spis treści 1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji... 7 1.3 Wymagania systemowe i obsługiwane nośniki...

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 4 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń komputerowych oraz oprogramowania w 2015 r. dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa

Bardziej szczegółowo