EM6225 Kamera IP HD e-camview Pan/Tilt

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "EM6225 Kamera IP HD e-camview Pan/Tilt"

Transkrypt

1 EM6225 Kamera IP HD e-camview Pan/Tilt

2 2 POLSKI EM6225 Kamera IP HD e-camview Pan/Tilt Spis treści 1.0 Wprowadzenie Zawartość opakowania Wymagania dostępu do kamery Główne komponenty sprzętowe Instalacja kamery Podłączenie kamery do sieci z wykorzystaniem kabla sieciowego Instalacja aplikacji e-camview w urządzeniu Apple/Android Jak usunąć kamerę z aplikacji Instalacja oprogramowania i kamery w komputerze PC lub w notebooku (Windows) Dodawanie kamery do sieci bezprzewodowej Podłączenie do Wi-Fi za pomocą przycisku WPS Połączenie z Wi-Fi poprzez aplikację Połączenie z Wi-Fi przez program narzędziowy PC (Windows) Montaż kamery na ścianie Oglądanie obrazów Na smartfonie/tablecie (Android, iphone, ipad) Wodległym komputerze PC (Windows) e-camview dla iphona/ipada/androida Układ e-camview Ustawienie WIFI Ustawienie użytkownika Ustawienie czasu Ustawienie alarmu Ustawienie FTP Ustawienie poczty Ustawienie karty SD e-cam-view dla oprogramowania PC Układ e-camview Ustawienia nagrywania Podstawowe informacje Ustawienie czasu Sieć Schemat nagrywania SD Użytkownik i hasło Ustawienie poczty Ustawienie FTP PTZ Ustawienie alarmu Ustawienie WIFI Strona sieci web kamery... 21

3 3 POLSKI 6.1 Logowanie przez przeglądarkę sieci web Układ e-camview Ustawienie FTP Konserwacja Przywrócenie ustawień fabrycznych Aktualizacja firmware urządzenia Często zadawane pytania i inne powiązane informacje Obsługa i pomoc techniczna Ostrzeżenia i elementy na które należy zwrócić uwagę Warunki gwarancji Wprowadzenie Gratulujemy zakupienia tego wysokiej jakości produktu Eminent! Ten produkt został poddany kompleksowym testom przez ekspertów technicznych Eminent. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z tym produktem, jest on chroniony pięcioletnią gwarancją Eminent. Ten podręcznik i dowód zakupienia należy umieścić w bezpiecznym miejscu. Zarejestruj produkt pod adresem i otrzymasz aktualizacje produktu! 1.1 Zawartość opakowania W opakowaniu powinny się znajdować następujące części: EM6225 Zasilacz Instrukcja szybkiej instalacji Kabel sieciowy Wspornik montażowy ze śrubami i zatyczkami Płyta CD-ROM z oprogramowaniem i kreatorem Naklejka na okno 1.2 Wymagania dostępu do kamery Dostęp do obrazów wideo EM6225 jest bardzo łatwy poprzez smartfon, tablet lub komputer PC. Potrzebny jest jedynie ID lub kod QR, wyświetlony na etykiecie na spodzie urządzenia i pobranie aplikacji do urządzenia. Nie jest konieczne zapamiętywanie lub konfigurowanie modemu/routera w celu uzyskania dostępu do kamery.

4 1.3 Główne komponenty sprzętowe. Główne komponenty sprzętowe na panelu przednim EM6225: Czujnik Dzień/Noc Diody LED podczerwieni 4 POLSKI Obiektyw Mikrofon 1. Mikrofon - do odbierania dźwięku/głosu. 2. Obiektyw - obiektyw w obudowie kamery o stałej ostrości, bez konieczności poświęcania czasu na regulację ostrości. 3. Diody LED podczerwieni - do oświetlenia w podczerwieni w trybie używania nocnego. 4. Czujnik Dzień/Noc - czujnik wykrywania w dzień/w nocy Główne komponenty sprzętowe na panelu tylnym EM6225: Anteny WiFi Głośnik wewnętrzny Wyjście audio LAN Gniazdo mikrofonowe Zasilanie Przycisk WPS Micro czytnik kart SD 1. Gniazdo zasilania - jest to miejsce podłączenia zasilacza. Wymagania zasilania dla EM6225 to 5V/2A, należy się upewnić, że używany jest prawidłowy zasilacz. 2. Gnaizdo Ethernet - jet to miejsce podłączenia kabla RJ45 Ethernet. 3. Gniazdo głośnika - podłączenie do zewnętrznego głośnika dla dwukierunkowego audio. 4. Gniazdo anteny WiFi 5. Głośnik wewnętrzny 6. Gniazdo mikrofonowe 7. Micro czytnik kart SD

5 8. Przycisk WPS 5 POLSKI Główne komponenty sprzętowe na spodzie EM6225, to gniazdo śruby wspornika i przycisk reset: 1. Przycisk Reset - to jest przycisk resetowania EM6225 do domyślnych ustawień fabrycznych. Do naciśnięcia przycisku reset będzie potrzebny cienki przedmiot, taki jak ołówek lub wykałaczka, którym trzeba nacisnąć przycisk reset przez dłużej niż 15 sekund, aby włączyć funkcję reset. Sprawdź dalsze, szczegółowe informacje w części Gniazdo śruby tylnej - to jest miejsce przykręcenia wspornika EM6225. Ze wspornikiem, EM6225 można zainstalować na ścianie. 2.0 Instalacja kamery Połączenie i przypisanie kamery, wymaga kilku krótkich i prostych czynności, po czym można już rozpocząć korzystanie z kamery. W celu podłączenia kamery wykonaj następujące czynności. 2.1 Podłączenie kamery do sieci z wykorzystaniem kabla sieciowego Zalecamy, aby pierwsze połączenie wykonać z wykorzystaniem kabla sieciowego. Po sprawdzeniu, że kamera działa prawidłowo, będzie można wykorzystać sieć bezprzewodową. 1. Podłącz kamerę do ściennego gniazdka zasilania używając dostarczonego zasilacza. 2. Podłącz kamerę do routera lub switcha, używając dostarczonego kabla sieciowego.

6 Kamera IP 6 POLSKI NAT/Router WAN LAN Internet Kabel Ethernet Adapter zasilania 2.2 Instalacja aplikacji e-camview w urządzeniu Apple/Android Przed oglądaniem wideo kamery, należy pobrać i zainstalować aplikację e-camview z Play Store lub App Store. 1. Pobierz i zainstaluj aplikację e-camview z Play Store lub App Store. 2. Otwórz e-camview. 3. Wybierz przycisk +, aby dodać kamerę do aplikacji. 4. Otworzy się nowe okno do wprowadzenia danych kamery. 5. Można tu wybrać instalację kamery: Ręczną, Skanuj kod QR lub poprzez wyszukanie sieci LAN. 6. Można teraz wprowadzić ręcznie ID urządzenia, zeskanować kod QR na etykiecie pod urządzeniem lub wybrać kamerą, znalezioną przez wyszukanie w sieci LAN. Hasło: To jest 4 cyfrowe hasło, które znajduje się na etykiecie pod spodem kamery. 7. Wybierz Gotowe, aby dodać kamerę Jak usunąć kamerę z aplikacji. Aby usunąć kamerę z listy kamer, naciśnij przycisk "Edycja", następnie przesuń kamerę, którą chcesz usunąć, od prawej do lewej, pojawi się przycisk "Usuń". Naciśnij przycisk "Usuń" aby usunąć kamerę z listy.

7 7 POLSKI 2.3 Instalacja oprogramowania i kamery w komputerze PC lub w notebooku (Windows). Przed oglądaniem obrazu wideo kamery, należy zainstalować oprogramowanie e- CamView z płyty CD-ROM. 1. Włóż płytę CD do napędu CD-ROM. 2. Jeśli jest włączona funkcja automatycznego uruchamiania, powinien się uruchomić kreator. 3. Uruchom kreator, aby zainstalować aplikację e-camview. 4. Aplikacja jest instalowana w komputerze PC 5. Otwórz e-camview. (Po wyświetleniu ekranu pytania o blokowanie przez firewall, kliknij zawsze zezwalaj). 6. Kliknij Lista urządzeń, aby dodać kamerę 7. Jeśli komputer i EM6225 są podłączone do tej samej sieci, kamera zostanie dodana poprzez kliknięcie otwórz narzędzie wyszukiwania. 8. Kliknij szukaj 9. Urządzenia są wyświetlane z ID urządzenia na liście wyszukiwania. Kamerę można dodać do listy urządzeń, poprzez dwukrotne kliknięcie urządzenia. 10. Zostanie wyświetlone nowe okno, gdzie można zmienić nazwę kamery i wprowadzić hasło kamery, wydrukowane na etykiecie pod kamerą. 11. Jeśli EM6225 nie znajduje się w tej samej sieci co komputer, EM6225 można dodać poprzez kliknięcie Lista urządzeń i Dodaj, wprowadzając nazwę użytkownika admin i ID urządzenia w polu UID oraz podając hasło (informacje te znajdują się na etykiecie pod kamerą), a następnie naciskając OK. 2.4 Dodawanie kamery do sieci bezprzewodowej Dostępne są 3 opcje podłączenia EM6225 do sieci bezprzewodowej. Pierwsza opcja to konfiguracja ustawień poprzez użycie aplikacji. Druga opcja to użycie oprogramowania zainstalowanego w komputerze PC (Windows). Uwaga: Jeśli to konieczne, urządzenie zostanie ponownie uruchomione i wygenerowany zostanie dźwięk z głośnika kamery, a następnie zostanie wykonana kalibracja kamery Podłączenie do Wi-Fi za pomocą przycisku WPS. Po pierwsze sprawdź w instrukcji obsługi modemu / routera, czy Twoje urządzenie obsługuje funkcję WPS. 1. Uruchom procedurę łączenia WPS na swoim modemie/routerze (sprawdź w instrukcji obsługi modemu/routera). 2. Następnie naciśnij przycisk WPS na EM6225 i przytrzymaj ten przycisk przez 3 ~ 5 sekund, a następnie zwolnij przycisk po tym czasie. 3. Kamera rozpocznie synchronizowanie i konfigurowanie ustawień WiFi z Twoim modeme/routerem (może to potrwać chwilę). Większość routerów/modemów posiada diodę LED, aby wskazać, czy synchronizacja WPS przebiegła pomyślnie.

8 2.4.2 Połączenie z Wi-Fi poprzez aplikację. 8 POLSKI 1. Upewnij się, że kamera jest połączona z siecią kablem Ethernet. 2. Uruchom aplikację e-camview. 3. Wybierz menu Ustawienia kamery naciskając strzałkę obok kamery do konfiguracji. (po wyświetleniu logowania z nazwą użytkownika: (domyślna admin ) Hasło: (domyślne pozostaw puste ) 4. Wybierz Ustawienie Wi-Fi 5. Wyświetlona zostanie lista dostępnych sieci bezprzewodowych. 6. Wybierz sieć bezprzewodową do połączenia (jeśli nie jest wyświetlona naciśnij ) 7. Wprowadź klucz szyfrowania połączenia bezprzewodowego i naciśnij Gotowe 8. Odłącz kabel Ethernet w celu połączenia z siecią bezprzewodową Połączenie z Wi-Fi przez program narzędziowy PC (Windows). 1. Upewnij się, że kamera jest połączona z siecią kablem Ethernet. 2. Upewnij się, że kamera została dodana do listy urządzeń (patrz rozdział 2.3) 3. Kliknij dwukrotnie kamerę na liście kamer 4. Zostanie wyświetlone menu ustawień 5. Przejdź do opcji menu WiFi 6. Jeśli to konieczne włącz opcję WiFi poprzez zaznaczenie okna wyboru Używane WiFi 7. Kliknij Wyszukiwanie Wi-Fi, aby wyszukać dostępne sieci bezprzewodowe, odśwież, jeśli sieć bezprzewodowa nie jest wyświetlana (Jeśli urządzenie zostało ponownie uruchomione należy zaczekać, aż urządzenie będzie mogło odświeżyć listę WIFI). 8. Wybierz sieć bezprzewodową do połączenia. 9. Wprowadź ustawienia szyfrowania i klucz WPA-PSK sici bezprzewodowej 10. Kliknij Ustaw.

9 2.5 Montaż kamery na ścianie 9 POLSKI 1. Po prawidłowym połączeniu kamery z komputerem, można zamontować kamerę na ścianie lub pod sufitem. 2. Użyj podstawę montażową do zaznaczenia otworów w miejscu, gdzie ma zostać zamontowana kamera. 3. Wywierć otwory i włóż do otworów dostarczone zatyczki. 4. Zamontuj do ściany lub do sufitu podstawę wspornika dostarczonymi śrubami. 5. Montaż kamery na wsporniku. 6. Podłącz zasilacz do gniazda ściennego i podłącz złącze zasilania do kamery. 3.0 Oglądanie obrazów Obrazy można oglądać na ekranie komputera i smartfona, zgodnie z objaśnieniem poniżej. Opcjonalnie, można zainstalować dostarczone oprogramowanie, aby znaleźć kamerę bezpośrednio z komputera i wykonać nagrania z komputera. 3.1 Na smartfonie/tablecie (Android, iphone, ipad) Uruchom apliakcję e-camview naciskając ikonę kamery, której obraz ma być oglądany. Urządzenie uruchomi połączenie z kamerą i pokaże obrazy na żywo kamery. 3.2 Wodległym komputerze PC (Windows). Po zainstalowaniu oprogramowania e-camview, bardzo łatwo jest dodać kamerę do foldera Lista kamer oprogramowania e-camview, wprowadź ID kamery (z etykiety pod kamerą). Następnie przeciągnij i upuść kamerę na ekranie do oglądania strumienia. Wyświetlone zostanie wideo kamery. Nie są konieczne dalsze modyfikacje ustawienia NAT/routera. Kamerą można sterować także zdalnie.

10 10 POLSKI 4.0 e-camview dla iphona/ipada/androida 4.1 Układ e-camview Edycja kamery Dodaj kamerę Podgląd kamery Ustawienia kamery Informacje o aplikacji Widok zdjęć Podgląd nagrań Patrolowanie w poziomie i w pionie Odbicie lustrzane/przerzucenie obrazu Zakończenie strumienia na żywo Rozpoczęcie nagrywania Wykonanie zdjęcia Włączenie/wyłączenie głośnika/mikrofonu Zmiana rozdzielczości wideo Zmiana współczynnika kształtu

11 11 POLSKI 4.2 Ustawienie WIFI Można wybrać, jeśli kamera będzie korzystała z połączenia WiFi, z którym będzie także połączony punkt dostępowy lub router. Można również wykonać ustawienia szyfrowania połączenia WiFi, z którym ma zostać nawiązane połączenie.

12 4.3 Ustawienie użytkownika Można tu zmienić ustawienia użytkownika kamery. 12 POLSKI 4.4 Ustawienie czasu Ustawienie czasu i wybór strefy czasowej lub wykonanie ustawień serwera NTP do synchronizacji z tym serwerem.

13 4.5 Ustawienie alarmu Można tu włączyć alarm, ustawić elementy wyzwolenia alarmu i zdarzenia. 13 POLSKI 4.6 Ustawienie FTP Można tu ustawić ustawienia serwera FTP, aby umożliwić nagrywanie do serwera FTP Przykładowy adres serwera FTP: ftp.server.com Uwaga: Aby zapisywać w określonym folderze, użyj interfejsu użytkownika sieci web (patrz część 6.3)

14 4.7 Ustawienie poczty Mozna tu wykonać ustawienia poczty, aby włączyć powiadomienia przez o alarmach na ustawiony adres POLSKI 4.8 Ustawienie karty SD Skonfiguruj ustawienia nagrywania dla karty SD. Możesz również sprawdzić całkowitą pojemność i dostępną pojemność karty SD lub sformatować kartę SD. Dostępne są następujące ustawienia nagrywania: Nagrywanie cykliczne: Nadpisz starsze nagrania, jeżeli pojemność karty SD jest pełna. Długość nagrania: Określ czas trwania nagrania (wartości w minutach). Czas nagrania: Ustal konkretny przedział czasowy, kiedy rozpocząć i zakończyć nagrywanie na kartę SD. Formatowanie karty SD: karta SD zostanie sformatowana (wszystkie dane z karty zostaną usunięte).

15 5.0 e-cam-view dla oprogramowania PC 15 POLSKI 5.1 Układ e-camview Sterowanie panoramowaniem /nachylaniem Menu ekranowe Patrolowanie w poziomie i w Odbicie lustrzane/przerzu cenie obrazu Wykonanie wstępnych ustawień kamery Przejdź do wstępnych ustawień kamery Otwórz ustawienia nagrywania Otwórz listę kamer Włączenie/wyłączenie głośnika Włączenie/wyłączenie mikrofonu Zamknięcie strumienia wideo Uruchomienie/zatrzymanie nagrywania Wykonaj zdjęcie

16 5.2 Ustawienia nagrywania 16 POLSKI Domyślnie kamera zapisuje zdjęcia i nagrania pod następującą ścieżką D:\Picture, D:\Record. Uwaga: Należy się upewnić, że można używać do nagrywania literę napędu D:\ (napęd HDD), jeśli nie, należy zmienić literę napędu na odpowiednią literę napędu HDD. 5.3 Podstawowe informacje Ta opcja udostępnia pokazuje przegląd stanu kamery. Można tu także zmienić nazwę urządzenia.

17 5.4 Ustawienie czasu 17 POLSKI Ustawienie czasu i wybór strefy czasowej lub wykonanie ustawień serwera NTP do synchronizacji z tym serwerem. 5.5 Sieć Ta funkcja umożliwia ręczną zmianę konfiguracji sieci, po usunięciu zaznaczenia opcji Uzyskaj IP z serwera DHCP.

18 5.6 Schemat nagrywania SD 18 POLSKI Skonfiguruj ustawienia nagrywania dla karty SD. Możesz również sprawdzić całkowitą pojemność i dostępną pojemność karty SD lub sformatować kartę SD. Dostępne są następujące ustawienia nagrywania: Nagrywanie cykliczne: Nadpisz starsze nagrania, jeżeli pojemność karty SD jest pełna. Długość nagrania: Określ czas trwania nagrania (wartości w minutach). Czas nagrania: Ustal konkretny przedział czasowy, kiedy rozpocząć i zakończyć nagrywanie na kartę SD. Formatowanie karty SD: karta SD zostanie sformatowana (wszystkie dane z karty zostaną usunięte). Naciśnij przycisk "Set", aby zapisać ustawienia. 5.7 Użytkownik i hasło Można tu zmienić ustawienia użytkownika kamery.

19 5.8 Ustawienie poczty Można tu wykonać ustawienia poczty, aby włączyć powiadomienia przez o alarmach w celu przesyłania powiadomień na ustawiony adres POLSKI 5.9 Ustawienie FTP Można tu ustawić ustawienia serwera FTP, aby umożliwić nagrywanie do serwera FTP Przykładowy adres serwera FTP: ftp.server.com Uwaga: Aby zapisywać w określonym folderze, użyj interfejsu użytkownika sieci web (patrz część 6.3)

20 5.10 PTZ Można tu ustawić panoramowanie/nachylanie: wstępne ustawienia uruchamiania, szybkości i liczby cykli krążenia 20 POLSKI 5.11 Ustawienie alarmu Można tu włączyć alarm, ustawić elementy wyzwolenia alarmu i zdarzenia. Uwaga: Funkcja powiązania We/Wy po alarmie, nie jest obsługiwana przez to urządzenie.

21 5.12 Ustawienie WIFI 21 POLSKI Można wybrać, jeśli kamera będzie korzystała z połączenia WiFi, z którym będzie także połączony punkt dostępowy lub router. Można również wykonać ustawienia szyfrowania połączenia WiFi, z którym ma zostać nawiązane połączenie. 6.0 Strona sieci web kamery Kamera Eminent to także IP kamera z własną stroną sieci web. Oznacza to, że zalogować się na stronie sieci web, można używając adresu IP kamery. Użyj następujących czynności do zalogowania na stronie sieci web i zmiany dowolnych ustawień kamery. W części poniżej, zakładamy logowanie z użyciem przeglądarki Internet Explorer. Menu będzie trochę inne od pokazanego przy użyciu innej przeglądarki. 6.1 Logowanie przez przeglądarkę sieci web 1. Upewnij się, że kamera jest podłączona do sieci. 2. Sprawdź adres IP kamery i ustawienie portu (użyj funkcji wyszukiwania LAN aplikacji lub oprogramowania PC)

22 22 POLSKI 3. Wprowadź adres IP na pasku adresu przeglądarki sieci web, a po nim: numer portu, np :81 4. Zaloguj z użytkownikiem: admin Hasło: (Pozostaw puste)

23 6.2 Układ e-camview 23 POLSKI Sterowanie panoramowaniem/nachylani em Zmiana rozdzielczości wideo Patrolowanie w poziomie i w pionie Zoom Wykonanie zdjęcia Włączenie / wyłączenie głośnika Rozpoczęcie nagrywania Włączenie / wyłączenie mikrofonu Menu Ustawienia Opcje menu są takie same, jak menu ustawień oprogramowania PC, za wyjątkiem ustawień Wiele urządzeń, ustawień Usługi FTP, Dziennika alarmów i Konserwacji. 6.3 Ustawienie FTP Można tu wprowadzić ustawienia serwera FTP. Przykładowy adres serwera FTP: ftp.server.com Uwaga: Aby zapisać zdjęcia we wstępnie określonym folderze serwera FTP, użyj tej opcji, ponieważ aplikacja nie obsługuje tej dodatkowej funkcji. Wprowadź nazwę foldera w polu Folder przesyłania FTP i naciśnij ustaw, a następnie naciśnij test, aby sprawdzić, czy utworzenie foldera powiodło się.

24 24 POLSKI 6.4 Konserwacja Ta opcja menu udostępnia możliwość ponownego uruchomienia urządzenia, przywrócenia domyślnych ustawień fabrycznych lub aktualizacji firmware. 7.0 Przywrócenie ustawień fabrycznych Z określonych powodów, na przykład po zapomnieniu hasła logowania sieci web, może być wymagane ustawienie domyślnych ustawień fabrycznych EM6225. Jedyne o należy zrobić, to użycie cienkiego przedmiotu do naciśnięcia przycisku reset na spodzie obudowy EM6225, przez dłużej niż 15 sekund i zwolnienie tego przycisku, należy to wykonać przy włączonym zasilaniu EM6225. Kamera EM6225 zostanie wyzerowana do fabrycznych ustawień domyślnych i automatycznie uruchomi się ponownie. Reset Uwaga: Po wyzerowaniu nazwa użytkownika to admin, a hasło jest puste. Hasło dla wideo na żywo jest po wyzerowaniu zmieniane na ipcam

25 8.0 Aktualizacja firmware urządzenia 25 POLSKI Jeśli dla EM6225 dostępny jest nowy firmware, firmware można zaktualizować przez stronę Konserwacja, interfejsu użytkownika sieci web. Wyświetlany jest komunikat stanu z procentem wykonania aktualizacji. Należy zapamiętać: podczas procedury aktualizacji nie wolno wyłączać zasilania EM6225. Po zakończeniu procedury aktualizacji, nastąpi ponowne uruchomienie systemu. Dalsze informacje dotyczące aktualizacji firmware, znajdują się w podręczniku dostarczonym z firmware. 9.0 Często zadawane pytania i inne powiązane informacje Najnowsze często zadawane pytania dotyczące produktu, można znaleźć na stronie pomocy produktu. Firma Eminent często aktualizuje te strony, aby zapewnić użytkownikowi najnowsze informacje. W celu uzyskania informacji o produkcie, odwiedź stronę Obsługa i pomoc techniczna Ten podręcznik użytkownika został starannie napisany przez ekspertów technicznych firmy Eminent. W przypadku problemów z instalacją lub używaniem tego produktu, należy wypełnić formularz pomocy technicznej na stronie sieci web Możesz także skontaktować się z nami telefonicznie. Numery telefonów pomocy technicznej oraz informacje o godzinach otwarcia można znaleźć na stronie

26 26 POLSKI 11.0 Ostrzeżenia i elementy na które należy zwrócić uwagę Z powodu prawa, dyrektyw i przepisów ustanowionych przez parlament Europejski, niektóre (bezprzewodowe) urządzenia, mogą podlegać ograniczeniom dotyczącym ich używania w niektórych krajach członkowskich Unii Europejskiej. W określonych krajach członkowskich Unii Europejskiej, używanie takich urządzeń może być zabronione. Aby uzyskać więcej informacji o tych ograniczeniach należy się skontaktować ze swoimi (lokalnymi) władzami. Należy zawsze stosować się do instrukcji w podręczniku*, szczególnie, gdy dotyczą one urządzeń do montażu. Ostrzeżenie: W większości przypadków, dotyczą one urządzenia elektronicznego. Nieprawidłowe/niewłaściwe używanie, może doprowadzić do (poważnych) obrażeń! Naprawa urządzenia powinna zostać wykonana przez wykwalifikowanych pracowników Eminent. Naprawa urządzenia samemu i/lub jego nieprawidłowe używanie, spowoduje natychmiastową utratę gwarancji. Rozszerzone warunki gwarancji, można uzyskać na naszej stronie sieci web, pod adresem *Wskazówka: Podręczniki Eminent są pisane z dużą starannością. Jednakże, ze względu na rozwój technologiczny, może się zdarzyć, że wydrukowany podręcznik nie będzie zawierał najbardziej aktualnych informacji. Po wystąpieniu problemów z wydrukowanym podręcznikiem lub, jeśli nie można znaleźć poszukiwanych treści, należy zawsze sprawdzić naszą stronę sieci web, pod adresem w celu uzyskania najnowszej aktualizacji podręcznika. W części FAQ, można tam także znaleźć często zadawane pytania. Zdecydowanie zaleca się sprawdzenie części FAQ. Bardzo często, odpowiedź na swoje pytania można znaleźć w tej części.

27 12.0 Warunki gwarancji 27 POLSKI Pięcioletnia gwarancja Eminent dotyczy wszystkich produktów Eminent chyba, że zostanie to inaczej określone przed lub w trakcie zakupu. Po zakupieniu produktu Eminent z drugiej ręki, pozostały okres gwarancji jest liczony od chwili zakupienia przez początkowego nabywcy produktu. Gwarancja Eminent dotyczy wszystkich produktów i części Eminent, trwale połączonych lub zamontowanych do produktu. Adaptery zasilania, baterie, anteny i wszystkie inne produkty, nie bezpośrednio zintegrowane lub połączone z głównym produktem lub produktami, niewątpliwie zużyte podczas używania, wykazujące inne cechy niż główny produkt, nie są objęte gwarancją Eminent. Produkty nie są objęte gwarancją Eminent, przy ich nieprawidłowym/niewłaściwym używaniu, wpływie czynników zewnętrznych lub po otwarciu części produktu podlegających serwisowi, przez inne strony niż firma Eminent. Firma Eminent może użyć do naprawy lub wymiany uszkodzonego produktu materiały odnowione. Firma Eminent nie odpowiada za zmiany w ustawieniach sieci, przez dostawców internetu. Nie możemy zagwarantować, że produkt sieciowy Eminent będzie działał, po zmianie ustawień przez dostawców internetu. Firma Eminent nie gwarantuje działania usług sieci web, aplikacji i innych treści stron trzeci, dostępnych przez produkty Eminent. Produkty firmy Eminent z wewnętrznym dyskiem twardym, mają dwuletni okres ograniczonej gwarancji na dysk twardy. Firma Eminent nie odpowiada za utratę jakichkolwiek danych. Należy się upewnić, jeśli produkt zapisuje dane na dysku twardym lub w innym źródle pamięci, że przed zwróceniem produktu do naprawy została wykonana kopia tych danych. Gdy mój produkt zostanie uszkodzony Jeśli okaże się, że produkt został uszkodzony ze względów innych, niż opisane powyżej: Należy się skontaktować z miejscem zakupienia w celu zajęcia się uszkodzonym produktem. EM6225-PL

EM6230 Kamera IP HD e-camview do użytku zewnętrznego

EM6230 Kamera IP HD e-camview do użytku zewnętrznego EM6230 Kamera IP HD e-camview do użytku zewnętrznego EM6230 Kamera IP HD e-camview do użytku zewnętrznego 2 POLSKI Spis treści 1.0 Wprowadzenie... 3 1.1 Zawartość opakowania... 3 1.2 Wymagania dostępu

Bardziej szczegółowo

EM4028 Karta sieciowa PCI 10/100/1000 Mbps

EM4028 Karta sieciowa PCI 10/100/1000 Mbps EM4028 Karta sieciowa PCI 10/100/1000 Mbps 2 POLSKI EM4028 Karta sieciowa PCI 10/100/1000 Mbps Spis treści 1.0 Wprowadzenie... 2 1.1 Zawartość opakowania... 2 1.2 Przed rozpoczęciem instalacji... 2 2.0

Bardziej szczegółowo

EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0

EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0 EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0 2 POLSKI EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0 Spis treści 1.0 Wprowadzenie... 2 1.1 Funkcje i właściwości... 2 1.2 Zawartość opakowania... 2 2.0 Instalacja

Bardziej szczegółowo

GOCLEVER EYE. Instrukcja Obsługi

GOCLEVER EYE. Instrukcja Obsługi GOCLEVER EYE Instrukcja Obsługi Spis treści Pierwsze podłączenie Goclever Eye.... 2 Korzystanie z Goclever Eye za pomocą komputera.... 2 a) Przy użyciu programu Goclever Eye PC... 2 b) Przy użyciu interfejsu

Bardziej szczegółowo

Synology DiskStation Podręcznik użytkownika

Synology DiskStation Podręcznik użytkownika ID dokumentu 110302DSMUGPLK Dotyczy modeli DS111 DS110+ DS110j DS211+ DS211 1 DS211j DS710+ DS411+II DS411j DS411slim DS410 DS1511+ RS411 RS810+ RS810RP+ RS2211+ RS2211RP+ Spis treści Rozdział 1: Przegląd

Bardziej szczegółowo

SATA QUICKPORT PRO LAN

SATA QUICKPORT PRO LAN Podreczniki ppolski Spis treści 1. Właściwości 2. Części i akcesoria 3. Widok urządzenia 4. Wprowadzenie 4.1 Instalacja sprzętu 4.1.1 Używanie lokalne 4.1.2 Używanie sieciowe 4.2 Instalacja oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Model: FI8918/FI8918W Bezprzewodowa/przewodowa kamera IP OBSŁUGUJE TRYB NOCNY, ZDALNĄ ZMIANĘ POŁOŻENIA ORAZ TRANSMISJĘ DŹWIĘKU W OBU KIERUNKACH Instrukcja użytkownika Kolor czarny Kolor biały Spis treści

Bardziej szczegółowo

Kamery IP. Instrukcja obsługi

Kamery IP. Instrukcja obsługi Kamery IP Instrukcja obsługi Dziękujemy za zakup naszego urządzenia. W przypadku pytań prosimy o kontakt z działem technicznym w celu uzyskania informacji dotyczących parametrów urządzeń. Instrukcja zawiera

Bardziej szczegółowo

Rejestrator sieciowy NVR mini NUUO. Dotyczy modeli: NV-2040 NV-4080

Rejestrator sieciowy NVR mini NUUO. Dotyczy modeli: NV-2040 NV-4080 Rejestrator sieciowy NVR mini NUUO Dotyczy modeli: NV-2040 NV-4080 Spis treści 1. Instalacja...6 1.1 Kroki postępowania...6 1.2 Znaczenia sygnalizacji diodowej (LED)...13 2. Ustawienia...14 2.1Ustawienia

Bardziej szczegółowo

Kamery IP z serii K2 i

Kamery IP z serii K2 i Kamery IP z serii K2 i Instrukcja obsługi przez przeglądarkę IE (dla Windows XP/ 2003/ Win7/ Vista) Dotyczy modeli: K2 i125b.ccd K2 i125b.wdr K2 i145k.wdr K2 i155kir.wdr K2 i165hir.wdr K2 i175hir.wdr K2

Bardziej szczegółowo

Kamery IP z serii K2 i

Kamery IP z serii K2 i Kamery IP z serii K2 i Informacje o kamerach + obsługa przez przeglądarkę IE (dla Windows XP/ Vista/ 2003/ Win7) Dotyczy modeli: K2 i126b K2 i136k K2 i182hir K2 i186hir K2 i226b K2 i246k K2 i292hir K2

Bardziej szczegółowo

ZEWNĘTRZNA KAMERA IP WIFI model: AK203. INSTRUKCJA OBSŁUGI dla Windows

ZEWNĘTRZNA KAMERA IP WIFI model: AK203. INSTRUKCJA OBSŁUGI dla Windows ZEWNĘTRZNA KAMERA IP WIFI model: AK203 INSTRUKCJA OBSŁUGI dla Windows Wstęp Kamera AK203 została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu w gospodarstwach domowych oraz w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Bardziej szczegółowo

NAS Hard Drive. Podręcznik użytkownika

NAS Hard Drive. Podręcznik użytkownika NAS Hard Drive Podręcznik użytkownika Wersja Polska Spis treści WPROWADZENIE 3 ELEMENTY STERUJĄCE, ZŁĄCZA I WSKAŹNIKI 3 Panel przedni 3 Panel tylny 4 INFORMACJE O DYSKU TWARDYM 5 USTAWIENIE NAPĘDU NAS

Bardziej szczegółowo

Synology DiskStation Przewodnik użytkownika

Synology DiskStation Przewodnik użytkownika Synology DiskStation Przewodnik użytkownika ID dokumentu Syno_UsersGuide_DS_20121106 Spis treści Rozdział 1: Wprowadzenie Rozdział 2: Synology DiskStation Manager pierwsze kroki Instalowanie oprogramowania

Bardziej szczegółowo

modeli: KPD-676, KPD-678

modeli: KPD-676, KPD-678 AV-Tech CYFROWY REJESTRATOR VIDEO INSTRUKCJA OBSŁUGI modeli: KPD-676, KPD-678 Przed rozpoczęciem obsługi, dokładnie przeczytaj instrukcję i zachowaj ją do późniejszego użytku. Wersja 2009-08-31. WAŻNE

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika urządzenia 4900 Series

Podręcznik użytkownika urządzenia 4900 Series Podręcznik użytkownika urządzenia 4900 Series 2008 www.lexmark.com Spis treści Przepisy bezpieczeństwa...9 Wprowadzenie...10 Znajdowanie informacji o drukarce...10 Konfigurowanie drukarki...14 Przyznawanie

Bardziej szczegółowo

Szybkie uruchamianie

Szybkie uruchamianie Wsparcie Dziękujemy za zakup produktu NETGEAR. Po zainstalowaniu urządzenia odszukaj jego numer seryjny na etykiecie i użyj go, aby zarejestrować produkt pod adresem https://my.netgear.com. Aby uzyskać

Bardziej szczegółowo

VIP X1 XF VIP-X1XF VIP-X1XF-E. Instrukcja instalacji i obsługi

VIP X1 XF VIP-X1XF VIP-X1XF-E. Instrukcja instalacji i obsługi VIP X1 XF VIP-X1XF VIP-X1XF-E pl Instrukcja instalacji i obsługi VIP X1 XF Spis treści pl 3 Spis treści 1 Przedmowa 6 1.1 Informacje dotyczące niniejszej instrukcji 6 1.2 Konwencje przyjęte w instrukcji

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi kamery internetowej (seria F)

Instrukcja obsługi kamery internetowej (seria F) Instrukcja obsługi kamery internetowej (seria F) Wprowadzenie Niniejsza kamera internetowa jest produktem nowej generacji, łączącym zalety kamery analogowej z internetową technologią wizyjną. Oprócz wszystkich

Bardziej szczegółowo

Synology DiskStation Przewodnik użytkownika

Synology DiskStation Przewodnik użytkownika ID dokumentu Syno_UsersGuide_DS_20120709 Spis treści Rozdział 1: Wprowadzenie Rozdział 2: Synology DiskStation Manager pierwsze kroki Instalowanie oprogramowania serwera Synology DiskStation... 7 Logowanie

Bardziej szczegółowo

Podrêcznik U ytkownika. Modem kablowy serii VoIP SBV5120

Podrêcznik U ytkownika. Modem kablowy serii VoIP SBV5120 Podrêcznik U ytkownika Modem kablowy serii VoIP SBV5120 UWAGA: ABY UNIKNĄĆ PORAŻENIA PRĄDEM, NIE NALEŻY NARAŻAĆ PRODUKTU NA KONTAKT Z WODĄ - DESZCZ, WILGOĆ, CHLAPANIE CZY KAPANIE. NIE NALEŻY UMIESZCZAĆ

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi

Instrukcja instalacji i obsługi PL Instrukcja instalacji i obsługi PL PENTAGRAM Cerberus P6360 / P6361 / P6362 / P6363 / P6369 Najnowsze wersje instrukcji, sterowników i oprogramowania dostępne są na stronie www.pentagram.pl 2012-02-16

Bardziej szczegółowo

KAMERA IP NV400 INSTRUKCJA OBSŁUGI. www.orllo.pl ORLLO/ROCAM 1

KAMERA IP NV400 INSTRUKCJA OBSŁUGI. www.orllo.pl ORLLO/ROCAM 1 KAMERA IP NV400 INSTRUKCJA OBSŁUGI www.orllo.pl ORLLO/ROCAM 1 Spis treści Wprowadzanie...3 Opis produktu...3 Aplikacje produktu...3 Wymagania...3 Funkcje urządzenia...3 Funkcje podstawowe...3 Funkcje

Bardziej szczegółowo

U Instrukcja obsługi

U Instrukcja obsługi U Instrukcja obsługi Spis treści Ważne informacje...7 Android co i dlaczego?...8 Aplikacje...8 Czynności przygotowawcze...9 Przygotowanie telefonu do pracy...9 Włączanie i wyłączanie telefonu...11 Kreator

Bardziej szczegółowo

Podręcznik instalacji urządzenia router bezprzewodowy N150 WNR1000v3

Podręcznik instalacji urządzenia router bezprzewodowy N150 WNR1000v3 Podręcznik instalacji urządzenia router bezprzewodowy N150 WNR1000v3 NETGEAR Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA Czerwiec 2010 208-10556-03 v1.0 2010 NETGEAR Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bardziej szczegółowo

My Book. World Edition Instrukcja Obsługi. Jedno- i dwudyskowe sieciowe systemy pamięci masowej

My Book. World Edition Instrukcja Obsługi. Jedno- i dwudyskowe sieciowe systemy pamięci masowej My Book World Edition Instrukcja Obsługi Jedno- i dwudyskowe sieciowe systemy pamięci masowej Ważne zalecenia dotyczące bezpieczeństwa 1. Należy stosować się do wszystkich ostrzeżeń i instrukcji umieszczanych

Bardziej szczegółowo

Joybook Lite Seria U102 Podręcznik użytkownika

Joybook Lite Seria U102 Podręcznik użytkownika Joybook Lite Seria U102 Podręcznik użytkownika Informacje o prawach autorskich i znakach handlowych Copyright 2009 by BenQ Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Reprodukowanie jakiejkolwiek części niniejszej

Bardziej szczegółowo

Spis Treści BEZPIECZEŃSTWO I NORMY... 3 1: OPIS PRODUKTU... 7 2: WYMAGANIA SYSTEMOWE... 10

Spis Treści BEZPIECZEŃSTWO I NORMY... 3 1: OPIS PRODUKTU... 7 2: WYMAGANIA SYSTEMOWE... 10 Spis Treści BEZPIECZEŃSTWO I NORMY... 3 1: OPIS PRODUKTU... 7 1.1 KAMERY SIECIOWE... 7 1.3 PRZEGLĄD MODELI... 8 2: WYMAGANIA SYSTEMOWE... 10 2.1 WYMAGANIA SPRZĘTOWE... 10 2.2 SYSTEM OPERACYJNY I OBSŁUGIWANE

Bardziej szczegółowo

Komputer serii Aspire E 15 Podręcznik użytkownika

Komputer serii Aspire E 15 Podręcznik użytkownika Komputer serii Aspire E 15 Podręcznik użytkownika 2-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Komputer serii Aspire E 15 Dotyczy: E5-571 / E5-531 / E5-551 / E5-521 / E5-511 Ta zmiana: 04/2014 Zarejestruj się,

Bardziej szczegółowo

Komputer serii Aspire E1 (15") Podręcznik użytkownika - 1

Komputer serii Aspire E1 (15) Podręcznik użytkownika - 1 Komputer serii Aspire E1 (15") Podręcznik użytkownika - 1 2-2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Komputer serii Aspire E1 (15") Dotyczy: Aspire E1-572G / E1-572 / E1-570G / E1-570 / E1-532G / E1-532 / E1-530G

Bardziej szczegółowo