OFERTA WYCIECZEK SZKOLNYCH

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "OFERTA WYCIECZEK SZKOLNYCH"

Transkrypt

1 PODRÓśE Z KSZTAŁCĄ! OFERTA WYCIECZEK SZKOLNYCH DLA UCZNIÓW PRZEDSZKOLI, SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJÓW I SZKÓŁ PONADGIMNAZLAJNYCH Zdjęcia pikselstock.pl 2010/2011 Biuro Turystyczne EVATRANS Sp. z o. o.

2 Szanowni Państwo, Z myślą o przedszkolakach oraz uczniach i nauczycielach szkół podstawowych, gimnazjalnych, liceum, prezentujemy informator przedstawiający ofertę wycieczek szkolnych przygotowanych przez Biuro Turystyczne Evatrans. W ofercie znajdują się krótkie, jednodniowe wypady oraz wielodniowe wycieczki zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Przedstawiamy Państwu najciekawsze przykłady wyjazdów łączących w sobie cechy imprez turystycznych, krajoznawczych i edukacyjnych. Gwarantujemy, Ŝe podczas naszych wycieczek młodzieŝ nie tylko w sposób miły i wartościowy spędzi czas, ale takŝe utrwali nabytą w szkole wiedzę. Nasze imprezy przygotowujemy z największą starannością w oparciu o 20-letnie doświadczenie z uwzględnieniem oczekiwań klientów. Gwarantujemy atrakcyjne programy, usługi najwyŝszej jakości oraz rozsądne ceny. JeŜeli macie Państwo własne pomysły my z pewnością je zrealizujemy. KaŜda wycieczka szkolna planowana jest indywidualnie z uwzględnieniem wszystkich Państwa wskazówek i potrzeb grupy. Cena podstawowa przedstawionych imprez w kaŝdym przypadku zawiera: Przejazd komfortowym autokarem, Ubezpieczenie NNW, KL, Opiekę pilota dla 40 osobowej grupy uczniów (+3 opiekunów bezpłatnie) przy wyjeździe ze Szczecina. Dodatkowo informujemy o kosztach biletów wstępu do obiektów i atrakcji moŝliwych do zwiedzania w trakcie wycieczki. Dla szkół współpracujących z Evatrans w latach poprzednich oferujemy 5 % zniŝki od ceny katalogowej. Wycieczki szkolne z Evatrans gwarantują Państwu: Bezpieczeństwo, Profesjonalizm, Miłą i fachową obsługę, Transport nowymi, wygodnymi autokarami, Niezapomniane wraŝenia. Do obsługi grup szkolnych przeznaczyliśmy własne autokary marki Setra i Mercedes wyprodukowane po 2005 roku. Posiadamy autobusy z 49 i 53 miejscami pasaŝerskimi. Wszystkie autokary są wyposaŝone są w pasy bezpieczeństwa, klimatyzację, WC, odtwarzacz DVD, barek umoŝliwiający przygotowanie ciepłych napoi, gorących kubków, itd. Fachowi i sympatyczni kierowcy gwarantują bezpieczną jazdę!

3

4 Berlin - stolica Niemiec, największe miasto leŝące w północno wschodniej części państwa, tętni Ŝyciem i zmienia się niemal kaŝdego dnia. Miasto oddalone jest od Szczecina o jedyne 2 godziny jazdy samochodem. W ciągu ostatnich stu lat miasto doświadczyło licznych wstrząsów i zmian. Druga Wojna Światowa spustoszyła je, doprowadzając ostatecznie do podziału na wschodnią i zachodnią część Berlina. Dziś mur berliński to juŝ historia, jest jednak obok berlińskiego niedźwiadka, misia polarnego Knuta niezaprzeczalnym symbolem stolicy Niemiec. Miasto jest atrakcyjne pod wieloma względami, zapewnia turystom liczne atrakcje poprzez bogatą ofertę kulturalną, teatralną, obejmującą codziennie około 3 tys. pozycji. Oprócz przejazdu po najciekawszych częściach Berlina (Alexanderplatz z wieŝą telewizyjną, Aleja Unter den Linden, Reichstag, Brama Brandenburska, Kolumna Zwycięstwa, Mur Berliński), młodzieŝy szkolnej proponujemy wybór jednego z przykładowych programów. Wycieczka do Berlina (bez noclegów) Cena: juŝ od 75 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 10 EUR) Ze sztuką za pan brat Wizyta w jednym z ponad 150 muzeów, przedstawiających niepowtarzalne eksponaty od czasów antycznych po sztukę dnia dzisiejszego, MoŜe to być np. jedno z naleŝących do Wyspy Muzeów: Stare Muzeum (Altes Museum) gromadzi zbiory dzieł antycznych, Stara Galeria Narodowa (Alte Nationalgalerie) zawiera kolekcję dzieł głównie malarzy niemieckich, Muzeum Pergamon (Pergamonmuseum), będące najstarszym na świecie muzeum architektury i zarazem najmłodszym na Wyspie. Bilety wstępu ok.: Stare Muzeum: 8 EUR normalny, 4 EUR ulgowy, Stara Galeria Narodowa: 8 EUR normalny, 4 EUR ulgowy, Pergamon: 10 EUR normalny, 5 EUR ulgowy Niemieckie muzeum techniki Niemieckie Muzeum Techniki (Deutsches Technikmuseum) to jeden z największych obiektów na świecie, gromadzących pokaźne zbiory eksponatów obrazujących rozwój nauki i technologii. Do jego atrakcji naleŝą m.in. historyczne lokomotywy, łodzie, silniki, samochody, rekonstrukcja pierwszego mechanicznego komputera, maszyny do wytwarzania papieru, materiałów, itp. Część kompleksu, sąsiadująca z budynkiem głównym zwana Science Center Spectrum to istny raj dla dzieci i młodzieŝy. Jest zaprzeczeniem tradycyjnej galerii, w której naleŝy zachować ciszę i nie wolno dotykać eksponatów. Wręcz przeciwnie! Zwiedzający mogą sami przeprowadzać doświadczenia, dowiadując się tym samym jak wygląda fizyczne i chemiczne środowisko człowieka. Bilety wstępu grupowe: 3 EUR (dorośli), 1,5 EUR (dzieci, młodzieŝ, studenci)

5 Berlińskie ZOO i Akwarium Berliński Ogród zoologiczny (Zoologischer Garten) został załoŝony na królewskich terenach łowieckich Fryderyka Wilhelma I i otwarty w 1844 r. II wojnę światową przeŝyło jedynie 91 zwierząt, ale dziś na jego obszarze Ŝyje łącznie 1400 gatunków, ssaków, gadów, płazów, ptaków, ryb i bezkręgowców. Ogród został tak urządzony, aby zwierzęta czuły się w nim jak najlepiej. Najmłodsze dzieci mogą karmić i głaskać zwierzęta w urządzonym specjalnie minizoo. Odwiedzając zoo uczniowie poznają i oglądają z bliska te gatunki zwierząt, o których uczą się w szkole, które albo nie występują juŝ w swoim naturalnym środowisku lub teŝ, którym grozi całkowite wymarcie. Ciekawym uzupełnieniem oferty berlińskiego ZOO jest akwarium, które moŝna zwiedzać razem z ogrodem lub teŝ wybrać się do niego oddzielnie. Kolorowe ryby ze wszystkich mórz i oceanów, groźne rekiny, gady, skorupiaki i stawonogi przyciągają kaŝdego dnia młodszych i starszych turystów. Bilety wstępu ok.: 11 EUR (wstęp do ZOO), 16 EUR (wstęp do ZOO i Akwarium) Teatralne oblicze Berlina "Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają - William Szekspir Teatr to rodzaj sztuki, który odwołuje się niemal do wszystkich zmysłów człowieka. Wyprawa do Berlina to doskonała okazja, aby uczniowie klas niemieckojęzycznych nie tylko bliŝej poznali stolicę Niemiec ale takŝe odbyli praktyczną lekcję z języka niemieckiego! Zapraszamy na jeden ze spektakli, przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieŝy. Przedstawienia odbywają się juŝ od godz , co stwarza moŝliwość połączenia wizyty w teatrze z innym programem, np. Berlin świąteczny. Bilety wstępu, w zaleŝności od wybranego spektaklu od. 6 EUR Jak powstaje film? Park Filmowy Babelsberg (Filmpark Babelsberg) to najstarsze miasto filmowe w centrum Europy. Przed zwiedzającymi odkrywa niesamowity świat filmu i telewizji KaŜdy miłośnik filmu i telewizji moŝe tu stanąć przed prawdziwą kamerą i spróbować swoich sił np. jako prezenter telewizyjny. Kaskaderskie show zapewnia prawdziwe emocje i zdradza filmowe sztuczki. Park czynny codziennie od do w godzinach Bilety wstępu ok. 20 EUR (dorośli), 16 EUR (młodzieŝ) Berlin świąteczny Spacer po świątecznie przystrojonych ulicach i kolorowych jarmarkach boŝonarodzeniowych to niezapomniane wraŝenie. Berlińskie Jarmarki mające ponad stuletnią tradycje, wprawiają kaŝdego w wyjątkowy, magiczny nastrój Świąt BoŜego Narodzenia. Pierniki, marcepan, pachnące droŝdŝowe ciasta i inne smakołyki zaspokoją podniebienie kaŝdego łasucha. Tradycyjne zabawki wykonane z naturalnych materiałów, figurki, choinkowe i ozdoby mogą stać się szczególną pamiątką lub wyjątkowym prezentem dla najbliŝszych Jarmarki odbywają się juŝ od pierwszej połowy listopada i niektóre trwają aŝ do pierwszych dni nowego roku. Udział w jarmarkach: bezpłatny

6 Bez trosk czyli Pałac Sans Souci w Poczdamie Wakacyjna siedziba cesarza Fryderyka Wielkiego oddalona jest od Berlina ok. 30 km. Warto odwiedzić Pałac Sans-Souci w Poczdamie, aby przekonać się, Ŝe nazwa zespołu pałacowego (fr. bez trosk ) idealnie oddaje charakter letniej rezydencji. Wszystkie dwanaście pomieszczeń Pałacu ozdobiono artystycznymi malowidłami, pozłacanymi rzeźbami, lustrami i mozaikowymi podłogami. Wokół rokokowego kompleksu stworzono jeden z piękniejszych ogrodów krajobrazowych. Jednodniowa wycieczka do Poczdamu (bez noclegu) Cena: juŝ od 85 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (od. 15 EUR) Heide Park Heide Park to największy park rozrywki w północnych Niemczech. Na terenie parku znajdziemy najwyŝszą i najszybszą kolejkę Collossos, która w 2003 roku została wpisana do księgi rekordów Guinessa, jako drewniana kolejka o największym kącie pierwszego spadku. Najnowszą atrakcją jest Desert Race, kolejka z katapultowym napędem. Pozostałe atrakcje parku takŝe dostarczą niezapomnianych wraŝeń. Dla młodszych polecamy delfinarium, pokazy fok i występ piratów. Wycieczka do Heide Parku (bez noclegów) Cena: juŝ od 148 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 23 EUR: dorośli, 17 EUR: młodzieŝ ) Tropical Islands Tropical Islands to największy tropikalny park rozrywki i wypoczynku w Europie. Tylko 60 km na południe od Berlina znajduje się ten największy w Europie las tropikalny, kompletna wioska tropikalna z gastronomią, moŝliwością zakupów i rozrywką, białe plaŝe, lagunę z wyspy Bali i Morze Południowe do pływania, jak i najwyŝszą w Niemczech wieŝową zjeŝdŝalnię wodną. Mnóstwo atrakcji, dla młodszych i starszych, zapewnia rozrywkę prawie 24 godziny na dobę. Temperatura w ciągu dnia w Tropical Islands to 25 C w cieniu, woda w Morzu Południowym ma 28 C, w lagunie Bali 31 C. Wycieczka do Tropical Islands (bez noclegów) Cena: juŝ od 85 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 23 EUR: dorośli, dzieci od lat: 17,5 EUR, grupy szkolne: 9,5 EUR)

7 Oceanarium w Stralsundzie, czyli dlaczego morze jest niebieskie? Jak powstają fale? Czy Morze Bałtyckie jest głębokie? Na te i inne pytania dotyczące Ziemi wodnej planety, moŝna znaleźć odpowiedź wybierając się z nami w podwodną podróŝ. W Oceanarium moŝna podziwiać model 26 metrowym płetwala błękitnego, ogromną ławicę śledzi, zobaczyć jak wygląda ośmiornica i z bliska obejrzeć ciekawe gatunki ryb i innych zwierząt zamieszkujących głębie Morza Bałtyckiego, Północnego i Atlantyku. Są to m.in.: okonie rzeczne, węgorze, kraby kieszonkowe, flądry, sandacze, jesiotry pospolite, jesiotr rosyjski, węgorze, pstrągi rozgwiazdy, ukwiały, małe raki, małŝe i ślimaki. Ciekawym uzupełnieniem morskiej przygody w Stralsundzie moŝe być wizyta w znajdującym się w pobliŝu Niemieckim Muzeum Morskim. Gmach muzeum został wzniesiony w samym centrum miasta. W ceglanych zabudowaniach dawnego klasztoru św. Katarzyny z XIII wieku stworzone zostało unikatowe Muzeum Nauk o Morzu, Biologii Morza i Rybołówstwa. Muzeum w przyjazny sposób prezentuje współzaleŝności pomiędzy człowiekiem, przyrodą i techniką w takŝe ukazuje róŝnorodne aspekty Ŝycia w morzu. Jednodniowa wycieczka Oceanarium w Stralsundzie: Cena: juŝ od 85 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 4 EUR) Ogród Zoologiczny w Ueckermünde Oferta przeznaczona jest szczególnie dla dzieci w wieku przedszkolnym i najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym w Ueckermünde to dokonała okazja aby zobaczyć około 400 zwierząt (m.in. lwa, wilka, zebrę, kangura, lamę, flaminga, papugę Arę). Do niektórych z zagród moŝna wchodzić, przykładowo do małpiego gaju z przyjaznymi małpami magotami, do sawanny lemurów z małpami kattas, do ogrodu jeleni z muflonami i danielami albo do wybiegu z kozami karłowatymi. Dla dzieci ZOO proponuje wiele moŝliwości zabaw np. w 45 metrowym tunelu w małpim gaju albo stacje z zabawami o charakterze edukacyjnym. Zainteresowani historią regionalną znajdą w ZOOlarium interesujące informacje na temat powstawania regionu Zalewu Szczecińskiego w epoce lodowcowej jak i wykorzystywanie energii słonecznej przez człowieka w przyrodzie. DuŜą atrakcją jest moŝliwość obserwowania, jak opiekunowie zwierząt karmią np. wydry. Istnieje teŝ moŝliwość zakupu specjalnej karmy, którą dzieci mogą samodzielnie karmić zwierzęta (np. sarny, muflony, osiołki, kuce czy lamy). Za dodatkową opłatą dzieci zjedzą ciepły i smaczny posiłek. Jednodniowa wycieczka do Zoo w Ueckermünde: Cena: juŝ od 49 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (od 3 EUR) NIEMCY W PIGUŁCE: - waluta: EURO, 1 EUR = ok. 4,15 zł - język: niemiecki, - stolica: Berlin - obowiązkowy dokument podczas podróŝy: waŝny dowód osobisty lub paszport, - przydatne wyraŝenia: guten Morgen: Dzień dobry (rano), guten Tag dzień dobry (po południu), ja: tak, nein: nie, danke:dziękuję, Entschuldigung: przepraszam

8 Baw się dobrze w Legolandzie Firma zabawkarska LEGO, została załoŝona przez Olego Kirka Christiansena w 1932 roku w Danii. Nazwa najsłynniejszych na świecie klocków została utworzona z duńskiego zwrotu Leg Godt, czyli baw się dobrze. Nic dziwnego, Ŝe twórca klocków w taki sposób ochrzcił swoje dzieło. Od wielu pokoleń bawią, rozwijają wyobraźnie róŝnych grup wiekowych, umoŝliwiając tym samym kreatywną zabawę. Zabieramy Państwa do najsłynniejszego duńskiego parku rozrywki, w którym wszystkie atrakcje zbudowane są z klocków Lego. Wraz z zabawą łączymy naukę, jako Ŝe w bajkowym miasteczku znajdują się miniatury autentycznych budowli z całego świata, słynnych zabytków, przeplatane dziesiątkami karuzel, zjeŝdŝalni, placów zabaw. Gwarantowana dobra zabawa przez cały dzień zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Świetne miejsce wypoczynku i relaksu w krainach Minilandu, Duplolandu i Piratów. Wycieczka do Legolandu (bez noclegów) Cena: juŝ od 225 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 259 DKK: dorośli, 229 DKK: dzieci od lat) Królewska Kopenhaga Kopenhaga jest najbardziej dynamiczną stolicą Skandynawii. Stanowi główny ośrodek Ŝycia politycznego, gospodarczego i kulturalnego Danii. Pełne uroku, niezmiernie gościnne miasto zachwyca starą, niewysoką i dobrze zachowana architekturą, urzeka Ŝyciem rozrywkowym, kusi dobrą kuchnią. Warto zobaczyć barokowy pałac królewski Amalienborg, fontannę Gefion. Symbolem Kopenhagi jest rzeźba odsłonięta w 1913 r. Den Lille Havfrue, Syrenka, przedstawiająca bohaterkę jednej z baśni Hansa Christiana Andersena. Warto przespacerować się po malowniczej dzielnicy Nyhavn z XVIII-wiecznymi hanzeatyckimi kamieniczkami i przycumowanymi starymi Ŝaglowcami. Niezapomniane wraŝenia zapewni wizyta w Ogrodach Tivoli, czyli połoŝonym w centrum Kopenhagi parku rozrywki, jedną z największych atrakcji turystycznych Danii. Wycieczka do Kopenhagi (bez noclegu) Cena: juŝ od 155 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 200 DKK) DANIA W PIGUŁCE: - waluta: korona duńska, 1 DKK = 0,5649 ZŁ, - język: duński, - stolica: Kopenhaga - obowiązkowy dokument podczas podróŝy: waŝny dowód osobisty lub paszport, - przydatne wyraŝenia: God morgen: Dzień dobry (rano), god dag: dzień dobry (po południu), ja: tak, nej: nie, tak:dziękuję, undskyld: przepraszam

9 Bajkowy ParyŜ Program Bajkowy ParyŜ to propozycja zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów. Stolica Francji, ParyŜ, przyciąga co roku ok. 30 mln. turystów. Stanowi jedną z najwaŝniejszych aglomeracji współczesnej Unii Europejskiej. WieŜa Eiffla, Plac Trocadero, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Luwr, Katedra Notre Dame to tylko niektóre z obowiązkowych do obejrzenia atrakcji miasta. Wyjazd do ParyŜa moŝe być połączony z wizytą z wybranym przez Państwa parkiem rozrywki. Park Francja w Miniaturze prezentuje najbardziej znane zabytki Francji w wersji mini. Jest to rodzaj muzeum na wolnym powietrzu. Na powierzchni ok. 5 hektarów, uformowanej w kształcie mapy Francji podziwiać moŝna w całej swojej okazałości takie obiekty jak: WieŜa Eiffel'a, Luwr, Wersal, katedry, opactwa, kolej TGV, zamki i wiele, wiele innych. Ta sceneria tworząca unikalny klimat, przyciąga kaŝdego sezonu tysiące turystów i stawia park wśród najpiękniejszych muzeów ParyŜa. Park rozrywki Disneyland, znajdujący się pod ParyŜem to królestwo dziecięcych marzeń i snów. Tu moŝna spotkać wszystkie postacie świata bajek (m.in. Śpiącą Królewnę, Myszkę Miki, Kaczora Donalda, Piotrusia Pana) z nimi odwiedzić ich zamki, pałace, odkryć tajemnice wróŝek, czarnoksięŝników i odwiedzić krainę piratów z Morza Karaibskiego. W Parku Asterixa, władzę dzierŝy dwóch przesympatycznych Galów: Asterix i Obelix. Wybór atrakcji jest imponujący: karuzele, spływy łodziami, tratwami i pontonami po rwących rzeczkach, labirynt, kolejka górska (dla starszych dzieci) wśród grzmotów Zeusa, delfinarium, wioska Galów, osada rzymska, staroŝytna Grecja z pałacem Minosa i oczywiście stara Francja. Wycieczka do ParyŜa (3 noclegi) Cena: juŝ od 790 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (od. 40 EUR) FRANCJA W PIGUŁCE: - waluta: EURO, 1 EUR = 4,15 zł - język: francuski, - stolica: ParyŜ - obowiązkowy dokument podczas podróŝy: waŝny dowód osobisty lub paszport, - przydatne wyraŝenia: bonjour: dzień dobry, Au revoir: do widzenia, s il vous plait:proszę, merci: dziękuję Złota Praga i Skalne Miasto Praga stolica i symbol Czech. DuŜe nagromadzenie zabytków i pamiątek dało miastu nazwę Złota Praga. Najliczniej reprezentowane są zabytki gotyku i baroku, na uwagę zasługują mosty na Wełtawie ze słynnym mostem Karola, będącym najczęściej odwiedzanym zabytkiem Pragi. KaŜdy turysta choć raz w Ŝyciu powinien zobaczyć najcenniejszy zespół miasta Hradczany (czyli Praski Ogród), Rynek Staromiejski, czy miniaturową Złotą Uliczkę W historii Czech ogromną rolę odegrał Plac Wacława, gdzie w roku 1989 rozpoczęła się aksamitna rewolucja. Czesi masowo spotykali się na placu, aby zademonstrować swą wolę demokratyzacji kraju. Warto udać się na spacer do urokliwej praskiej dzielnicy Mała Strana, pełnej małych uliczek o ciekawej zabudowie. W jednej z licznych gospód obowiązkowo naleŝy spróbować tradycyjnych czeskich dań, m.in. knedlików przygotowywanych na róŝne sposoby. Wycieczka do Pragi (1 nocleg) Cena: juŝ od 350 złotych (przy 40osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 800 CZK) CZECHY W PIGUŁCE: - waluta: KORONA CZESKA, 1 CZK = 0,1672 zł - język: czeski, - stolica: Praga - obowiązkowy dokument podczas podróŝy: waŝny dowód osobisty lub paszport, - przydatne wyraŝenia: dobry den: dzień dobry, na shledanou: do widzenia, prominte: przepraszam

10 Londyn Stolica Wielkiej Brytanii, Londyn jest co do wielkości miastem Europy. Na obszarze 1607 km² mieszka ponad 8,2 mln osób. Londyn oferuje turystom znacznie więcej niŝ tylko wspaniałe zabytki architektury. Miasto co roku odwiedza ok. 20 mln turystów. Do najciekawszych zabytków miasta naleŝy średniowieczna twierdza Tower, będąca pierwszą siedzibą angielskich królów. Symbolem miasta jest wieŝa zegarowa zwana potocznie Big Ben, naleŝąca do Pałacu Westminsterskiego, siedziby angielskiego parlamentu. Przepiękną panoramę miasta moŝna oglądać ogromnego koła obserwacyjnego London Eye (Londyńskie Oko), które zostało zbudowane z okazji nowego tysiąclecia. Zbudowane nad brzegiem Tamizy koło wznosi turystów na wysokość 135 metrów. Londyn to miasto, które oferuje róŝnorodne atrakcje zarówno dla młodszych i starszych podróŝników. W programie moŝliwe zwiedzanie Londynu, m.in.: Tower of London, rejs po Tamizie, panorama miasta z London Eye, Big Ben, Downing Street 10,Pałac Westminsterski, spacer do Pałacu Buckingham oraz Kensington Palace - byłej rezydencji księŝnej Diany, Piccadilly Circus, Leicester Square, Trafalgar Square, Heide Park, wizyta w Muzeum Historii Naturalnej. Dodatkowo, dla najmłodszych atrakcją będzie całodzienna wizyta w Parku Legoland Windsor Wycieczka do Londynu (3 noclegi) Cena: juŝ od 880 złotych (przy 40 osobach płatnych) Bilety wstępu do odwiedzanych obiektów( Tower of London, rejs po Tamizie, London Eye, Park Legoland, metro) - orientacyjnie: 50 GBP dzieci, 70 GBP dorośli ANGLIA W PIGUŁCE: - waluta: FUNT SZTERLING, 1 GBP = 4,80 zł - język: angielski, - stolica: Londyn - obowiązkowy dokument podczas podróŝy: waŝny dowód osobisty lub paszport, - przydatne wyraŝenia: hello: cześć, thank you: dziękuję, sorry: przepraszam Warszawa, z wizytą w stolicy Polski Warszawa jest miastem niezwykłym, frapuje przyjezdnych historią i klimatem, ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tutaj po wojennych zniszczeniach zabytkowe pałace, kościoły, gmachy i zespoły architektoniczne zrekonstruowano z wielką pieczołowitością. Warszawskie zabytki i pamiątki z przeszłości zostały docenione przez UNESCO, dzięki czemu warszawska Starówka została uhonorowana wpisem na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. W programie m.in. zwiedzanie miasta: Zamek Królewski, plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Barbakan, rynek Starego Miasta, Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego śołnierza, Ogród Saski, Trakt Królewski z Pałacem Prezydenckim i Pomnikiem Mikołaja Kopernika, wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki, Park i Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie, Belweder. Wycieczka do Warszawy (2 noclegi) Cena: juŝ od 390 złotych (przy 40 osobach płatnych)

11 Jantarowe Złoto i Neptun w Gdańsku oraz Zamek w Malborku Gdańsk tysiącletnie hanzeatyckie miasto, duŝy ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny, popularne centrum turystyczne. PołoŜony nad Zatoką Gdańską, u południowych brzegów Morza Bałtyckiego, od stuleci pełni kluczową rolę w wymianie towarowej między Europą północną i zachodnią, a krajami Europy środkowo-wschodniej. Tu rozpoczęła się druga wojna światowa, tutaj narodziła się Solidarność. Długi Targ, Fontanna Neptuna Dwór Artusa, śuraw, Westerplatte to tylko nieliczne z wielu miejsc godnych odwiedzenia. Malbork to średniowieczna krzyŝacka warownia dominująca nad nizinnymi śuławami. Budowę zamku rozpoczęto w XIII wieku. Przez wiele lat był siedzibą Zakonu KrzyŜackiego. Zamek krzyŝacki w Malborku to trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim o kubaturze ponad m³. Składa się z zamku niskiego, zamku średniego i zamku wysokiego. Jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. Od 1309 do 1457 roku zamek w Malborku był siedzibą wielkiego mistrza krzyŝackiego, a miasto stolicą państwa zakonnego. Zamek jest największą budowlą ceglaną wzniesioną rękami człowieka. Wycieczka do Trójmiasta (2 noclegi) Cena: juŝ od 290 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 50 zł) Uroki Dolnego Śląska. Dolny Śląsk wraz ze stolicą regionu, Wrocławiem, naleŝy do jednych z bardziej atrakcyjnych regionów turystycznych w Polsce. We Wrocławiu zwiedzimy m.in. Ostrów Tumski i Wyspę Piaskową, Katedrę św. Jana Chrzciciela. Zabytkowy tramwaj Jaś i Małgosia zabiorą nas do najbardziej atrakcyjnych zakątków miasta. Do atrakcji kulturalnych, których nie moŝna pominąć będąc w tym mieście naleŝy Panorama Racławicka, wykonana we Lwowie przez Kossaka, Stykę i Wywiórskiego. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Obowiązkowym elementem wyjazdu na Dolny Śląsk jest wizyta w Parku Narodowym Gór Stołowych, obejmujący unikatowe w Polsce formy przyrody nieoŝywionej. Istnieją tu ciekawe rezerwaty skalno-krajobrazowe, m.in.: Szczeliniec Wielki, Błędne Skały. Wytyczone dla turystów szlaki turystyczne są przyjazne o średnim stopniu trudności. Wycieczka na Dolny Śląsk (4 noclegi) Cena: juŝ od 390 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 50 zł)

12 Kraków Do 1596 roku Kraków był faktyczną stolicą Polski i siedzibą polskich królów. Dziś stolica województwa małopolskiego, a takŝe centralny ośrodek metropolitarny aglomeracji krakowskiej. Wawel, Bazylika Mariacka, Sukiennice to miejsca, których nie sposób pominąć przy zwiedzaniu Krakowa. Miasto ze swoją bogatą ofertą turystyczną zachęca do odwiedzania o kaŝdej porze roku. Podczas wycieczki będzie okazja zwiedzić przepiękne Stare Miasto Krakowa, przespacerować się uliczkami Dzielnicy śydowskiej czy zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce. Zapraszamy takŝe do wizyty w Ojcowskim Parku Narodowym, a starszą młodzieŝ do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wycieczka do Krakowa (3 noclegi) Cena: juŝ od 440 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 50 zł) Poznańskie Koziołki, Biskupin oraz Międzyrzecki Rejon Umocnień Poznań stolica Wielkopolski, wespół z Gnieznem był pierwszą stolicą Polski. Po dziś dzień Poznań pozostaje stolicą i największym miastem Wielkopolski - jednym z głównych regionów państwa. O początkach historii Gniezna mówi legenda o trzech braciach: Lechu, Czechu i Rusie. Przedzierali się przez puszcze w poszukiwaniu ziemi, na której mogliby się osiedlić. Zobaczywszy wzgórze, na którym na starym samotnym dębie miał swoje gniazdo orzeł, Lech miał rzec: "Tego orła białego przyjmuję za godło ludu swego, a wokół dębu zbuduję gród swój i od orlego gniazda Gnieznem go nazwę". I Lech osiadł wraz ze swym ludem, Czech zaś podąŝył na południe, a Rus na wschód od siedziby Lecha... Biskupin - najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny. Badania wykopaliskowe rozpoczęły się w 1934 roku. Imponujący był rozmach prowadzonych prac wykopaliskowych, w których stosowano nowoczesne metody badań. W ich wyniku odkryte zostały konstrukcje drewniane osiedla sprzed ponad 2700 lat (zachowane w znakomitym stanie). Przed wojną Biskupin był nazywany "Polskimi Pompejami". Międzyrzecki Rejon Umocnień to najatrakcyjniejszy obiekt krajoznawczy Ziemi Międzyrzeckiej, jeden z najciekawszych i największych obiektów pomilitarnych w Europie. MRU to potęŝny system poniemieckich fortyfikacji, wybudowany w latach 30 tych XX w. na pograniczu niemiecko polskim, stanowiący element tzw. Ostwall wału wschodniego. PołoŜony jest pomiędzy Odrą i Wartą i rozciąga na odcinku ok. 100 km. Wycieczka do Poznania (2 noclegi) Cena: juŝ od 290 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 50 zł)

13 Biskupin oraz Toruńskie Planetarium, czyli odkrywanie tajemnic Wszechświata Muzeum Archeologiczne w Biskupinie to najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny. Badania wykopaliskowe rozpoczęły się w 1934 roku. Imponujący był rozmach prowadzonych prac wykopaliskowych, w których stosowano nowoczesne metody badań. W ich wyniku odkryte zostały konstrukcje drewniane osiedla sprzed ponad 2700 lat (zachowane w znakomitym stanie). Specjalnie przygotowane lekcje muzealne, dostarczają obszernej wiedzy na temat trybu Ŝycia i zajęć ówczesnych mieszkańców osady. Frajdą dla uczniów jest wyrabianie garnków tradycyjną metodą. Wyprawa do Torunia to niezapomniane przeŝycie. To miasto o 800 letniej historii, które przez całe wieki było miejscem krzyŝowania się europejskich szlaków. Pomimo zniszczeń w XIX wieku, Toruń wciąŝ urzeka mnogością, róŝnorodnością i wysokim, światowej klasy poziomem artystycznym pomników architektury i zabytków ruchomych. W Toruniu urodził się słynny astronom Mikołaj Kopernik. Toruńskie Planetarium odkrywa przed zwiedzającymi tajemnice wszechświata. Podczas wycieczki dowiecie się jak powstają słynne pierniki toruńskie, które smakują wyśmienicie, moŝna je samemu przygotować i upiec w Muzeum śywego Piernika a potem zabrać do domu i sprezentować najbliŝszym. Wycieczka do Torunia z Biskupinem (2 noclegi) Cena: juŝ od 290 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 50 zł) Zoo Safari i Park Dinozaurów Zapraszamy do pierwszego w Polsce Zoo Safari. To unikatowy park, w którym dzikie zwierzęta moŝna oglądać z okien samochodów lub autokarów. Cztery strefy fauny - afrykańska, amerykańska, azjatycka i mongolska, setki zwierząt na wybiegach i moŝliwość obcowania z nimi na wyciągnięcie ręki to główne atrakcje Zoo Safari. Do tego park rozrywki - Plac Eldorado z karuzelami, diabelskim młynem i autodromem oraz Dziecięce Zoo. Przez chwilę moŝna poczuć się jak na łonie najdzikszej przyrody, co całkowicie rekompensuje daleką wyprawę na safari - w sumie bliŝej niŝ do Afryki... Nieopodal w Nowinach Wielkich znajduje się Park Dinozaurów, gdzie największą atrakcją jest leśna ścieŝka edukacyjna z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami dinozaurów.. W towarzystwie ponad czterdziestu prehistorycznych gadów prześledzimy poszczególne okresy w dziejach ziemi, pokazując, jak rozwijało się Ŝycie setki milionów lat temu. Geo-muzeum, wioska Neandertalska, czy plac zabaw dla najmłodszych to jedne z wielu atrakcji parku Wycieczka do Świerkocina (bez noclegów) Cena: juŝ od 65 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 35 zł)

14 Zasady organizacji i realizacji wyjazdów grupowych dla dzieci i młodzieŝy przez Biuro Turystyczne Evatrans sp. z o.o. 1. BT Evatrans sp. z o.o. prowadzi działalność Organizatora Turystyki na podstawie zezwolenia(koncesji) nr 0430 udzielonego przez Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki w dniu r. oraz gwarancji ubezpieczeniowej SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. 2. Zamówienia wycieczki naleŝy dokonać na druku zgłoszenia dostępnym w BT Evatrans sp. z o.o., lub na stronie internetowej 3. Potwierdzeniem przyjęcia zamówienia jest umowa zawarta pomiędzy BT Evatrans i Zleceniodawcą określająca m.in. rodzaj świadczeń, cenę, terminy płatności oraz inne informacje niezbędne do realizacji imprezy zgodnie z ustawą o usługach turystycznych z dnia r. (z poźn. zmianami). 4. Zaliczkę w wysokości min. 30% naleŝy wpłacić w dniu podpisania umowy, a pozostałą kwotę nie później niŝ 30 dni przed rozpoczęciem imprezy (10 dni w przypadku imprezy jednodniowej) lub w terminie określonym w umowie. 5. W przypadku rezygnacji z wycieczki zleceniodawca ponosi koszty w wysokości: Wycieczka jednodniowa: - Do 10 dni przed rozpoczęciem wycieczki 5% ceny określonej w umowie; - PoniŜej 10 dni 30 % ceny wycieczki określonej w umowie; - W dniu wyjazdu wpłata nie będzie zwrócona. Wycieczka wielodniowa: - Do 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki 5% ceny; - PoniŜej 30 dni - koszty poniesione przez zleceniobiorcę, nie mniej niŝ 50 % ceny wycieczki; - Krótszym niŝ 2 dni przed rozpoczęciem wycieczki wpłata nie będzie zwrócona. 6. W przypadku zmiany ilości uczestników wycieczki poniŝej ilości minimalnej określonej w umowie zleceniobiorca zastrzega sobie moŝliwość zmiany ceny. 7. Zleceniodawca bierze pełną odpowiedzialność za uczestników wycieczki, w tym w szczególności: Ma obowiązek zabezpieczenia kadry w ilości niezbędnej dla sprawowania naleŝytej opieki nad uczestnikami wycieczki, nie mniej niŝ regulują to przepisy; Uczestnik obowiązany jest do przestrzegania przepisów krajów w których odbywa się impreza, odnoszących się do dokumentów potwierdzających toŝsamość, przepisów celnych, przepisów władz finansowych i administracyjnych dotyczących jego osoby, bagaŝu podstawowego i podręcznego; W czasie trwania imprezy Uczestnik zobowiązany jest do bezwzględnego stosowania się do poleceń przedstawiciela Organizatora i osób odpowiedzialnych za realizację programu; Uczestnikom imprezy nie wolno posiadać i uŝywać wszelkiego rodzaju środków odurzających, wyrobów tytoniowych oraz alkoholowych; Mając na uwadze dobro wszystkich uczestników w wycieczce nie mogą brać udział osoby chore na choroby zakaźne oraz z obawami infekcji. 8. Za szkody wyrządzone przez uczestników podczas imprezy odpowiada Zleceniodawca. 9. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za pieniądze, przedmioty wartościowe oraz rzeczy pozostawione zagubione przez uczestników wycieczki oraz pozostawione w środkach transportu. 10. Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z przepisów ustawy o usługach turystycznych Evatrans sp. z o.o. posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej wykupione w SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Wszystkie imprezy z transportem autokarowym zawierają pakiet ubezpieczeniowy w ramach ceny imprezy. Ubezpieczenie to obejmuje: koszty leczenia szpitalnego - do USD, koszty leczenia ambulatoryjnego i zakup leków do 700 USD, koszty pobytu osoby towarzyszącej 80 USD/dzień, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków do zł, bagaŝ 1000 PLN (ubezpieczenie to obejmuje wyłącznie rzeczy osobiste i nie dotyczy pieniędzy, kosztowności, sprzętu audio-video, fotograficznego, itp.). 11. Zleceniodawca zobowiązany jest dostarczyć organizatorowi listę uczestników wycieczki zawierającą następujące dane: nazwisko, imię, data urodzenia, adres zameldowania nie później niŝ 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. 12. Wszelkie reklamacje naleŝy zgłaszać na adres organizatora wycieczki: EVATRANS Sp. z o.o. ul. śółkiewskiego Szczecin fax , najpóźniej 30 dni po zakończeniu wycieczki. 13. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy na 10 dni od daty rozpoczęcia, jeŝeli jej przeprowadzenie jest utrudnione lub niebezpieczne z niezaleŝnych od Organizatora powodów. W przypadku odwołania wycieczki Zleceniodawcy przysługuje prawo do zwrotu całości wniesionych opłat. Umieszczone przy opisach programów piktogramy pomogą Państwu wybrać ofertę odpowiednią dla danej grupy wiekowej. SP 0-3 SP 4-6 Gimnazjum Liceum

15 Biuro Turystyczne EVATRANS Sp. z o. o. PL Szczecin, ul. śółkiewskiego 14 tel. (48) , fax (48) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA WYCIECZKĘ SZKOLNĄ NaleŜy przesłać faksem na nr , bądź dostarczyć do biura Nazwa wycieczki: Nr katalogowy: Data wyjazdu: Data powrotu: Ilość uczestników: Wiek uczestników: Ilość opiekunów: Zamawiane świadczenia: (Prosimy zaznaczyć) Zleceniodawca nazwa szkoły: Śniadanie Obiad Kolacja Adres szkoły: Imię i nazwisko przedstawiciela zleceniodawcy (adres , nr telefonu) Dane do wystawienia faktury VAT (nazwa, adres, NIP) Uwagi:.. Miejsce, data Podpis osoby upowaŝnionej

16 Zdjęcia pikselstock.pl

WYCIECZKI SZKOLNE I ZIELONE SZKOŁY 2015/2016

WYCIECZKI SZKOLNE I ZIELONE SZKOŁY 2015/2016 WYCIECZKI SZKOLNE I ZIELONE SZKOŁY 205/206 Biuro Turystyczne EVATRANS Sp. z o.o. 2 2 3 3 5 5 3 3 3 4 3 3 3 5 4 Berlin - Niemieckie Muzeum Techniki Berlin - Wyspa Muzeów Berlin - Muzeum Przyrodnicze Berlin

Bardziej szczegółowo

Pięciodniowa wycieczka do Berlina i Tropikalną Wyspę za jedyne 999 zł!!!

Pięciodniowa wycieczka do Berlina i Tropikalną Wyspę za jedyne 999 zł!!! Pięciodniowa wycieczka do Berlina i Tropikalną Wyspę za jedyne 999 zł!!! Berlin tętni życiem. Zmienia się każdego dnia. Pora zwiedzić stolicę, aby móc zachwycać się jej niepowtarzalnymi atrakcjami kulturalnymi,

Bardziej szczegółowo

JARMARKI ŚWIĄTECZNE W BERLINIE 2015

JARMARKI ŚWIĄTECZNE W BERLINIE 2015 Przeżyjcie niezapomnianą przygodę w blasku bożonarodzeniowych świateł odwiedźcie Berlińskie Jarmarki. JARMARKI ŚWIĄTECZNE W BERLINIE 2015 Rozkoszujcie się zimową magią Berlina i dajcie się zaczarować nostalgicznym

Bardziej szczegółowo

JARMARKI ŚWIĄTECZNE W BERLINIE 2015

JARMARKI ŚWIĄTECZNE W BERLINIE 2015 Przeżyjcie niezapomnianą przygodę w blasku bożonarodzeniowych świateł odwiedźcie Berlińskie Jarmarki. JARMARKI ŚWIĄTECZNE W BERLINIE 2015 Rozkoszujcie się zimową magią Berlina i dajcie się zaczarować nostalgicznym

Bardziej szczegółowo

ZASADY REZERWACJI. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z biurem.

ZASADY REZERWACJI. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z biurem. ZASADY REZERWACJI 1. Prosimy zgłosić mailowo lub telefonicznie chęć udziału w wyjeździe. 2. Prosimy wydrukować i wypełnić odpowiednią UMOWĘ-ZGŁOSZENIE (Berlin str. 2-3, Drezno str. 4-5). 3. Odesłać mailem

Bardziej szczegółowo

Wycieczka do Wrocławia 07.10.2013 11.10.2013

Wycieczka do Wrocławia 07.10.2013 11.10.2013 Wycieczka do Wrocławia 07.10.2013 11.10.2013 W drugim tygodniu października 2013 roku razem z klasą IV TE wziąłem udział w wycieczce klasowej do Wrocławia - Stolicy Kultury 2016 roku. Pierwszego dnia naszego

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKA SZKOLNA TRAVEL EXCHANGE & EDUCATION

WYCIECZKA SZKOLNA TRAVEL EXCHANGE & EDUCATION Sz.P. Małgorzata Stegenka e-mail: malsteg@op.pl Szanowna Pani, Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą wycieczek szkolnych. W odpowiedzi na zapytanie odnośnie organizacji szkolnej wycieczki autokarowej

Bardziej szczegółowo

1 DZIEŃ Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

1 DZIEŃ Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Sylwester Praga Karlowe Wary 29.12-01.01.2017 Kraj: Czechy-Austria-Węgry Miejscowość: Praga Transport: Autokar Data ważności: 2016-12-29 Nr katalogowy: Syl/2017 Termin i cena 29.12-01.01.2017 639 zł 1

Bardziej szczegółowo

1. Zoo-Aquarium Berlin

1. Zoo-Aquarium Berlin 1. Zoo-Aquarium Berlin wielki ogród zoologiczny połączony z akwariami, terrariami czy insektariami pełne ryb, gadów, płazów i bezkręgowców z najdalszych zakątków Ziemi. Otwarte: von 18.00-24.00 Uhr pokazy

Bardziej szczegółowo

Londyn, Londyn, Londyn

Londyn, Londyn, Londyn Londyn, Londyn, Londyn W dniach 8.10-12.10.2010r. członkowie Klubu Przyjaciół National Geographic Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjno turystycznej do Londynu. Patronat

Bardziej szczegółowo

Londyn. Biuro Podróży WIGRA s.c. ul. Człuchowska Warszawa Tel , ,

Londyn. Biuro Podróży WIGRA s.c. ul. Człuchowska Warszawa Tel , , Londyn 6 dni Kraj: Wielka Brytania Miejscowość: Londyn Transport: Autokar Data ważności: 2017-09-14 Nr katalogowy: Wyc/2017 PBPO DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju według rozkładu.

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKI SZKOLNE- WROCŁAW - NYSA I ZAMEK W MOSZNEJ PROGRAM. Symbol oferty: 747/2854

WYCIECZKI SZKOLNE- WROCŁAW - NYSA I ZAMEK W MOSZNEJ PROGRAM. Symbol oferty: 747/2854 WYCIECZKI SZKOLNE- WROCŁAW - NYSA I ZAMEK W MOSZNEJ Symbol oferty: 747/2854 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: świadczenia: Polska Dolny Śląsk

Bardziej szczegółowo

Zielona Szkoła Tropem Naszych Pradziadów Biskupin

Zielona Szkoła Tropem Naszych Pradziadów Biskupin Zielona Szkoła Tropem Naszych Pradziadów Biskupin Pragniemy zabrać was w krainę naszych pradziadów, kolebkę naszej Państwowości. Na tej Zielonej Szkole zobaczycie jak kiedyś żyli ludzie tacy jak my, czym

Bardziej szczegółowo

Polska-Opole: Usługi dodatkowe i pomocnicze w zakresie transportu, usługi biur podróży 2015/S 090-161713

Polska-Opole: Usługi dodatkowe i pomocnicze w zakresie transportu, usługi biur podróży 2015/S 090-161713 1/5 Niniejsze ogłoszenie w witrynie TED: http://ted.europa.eu/udl?uri=ted:notice:161713-2015:text:pl:html Polska-Opole: Usługi dodatkowe i pomocnicze w zakresie transportu, usługi biur podróży 2015/S 090-161713

Bardziej szczegółowo

Życząc miłej lektury ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Życząc miłej lektury ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY! Miło nam przedstawić Państwu propozycje wycieczek krajowych i zagranicznych organizowanych przez naszą firmę. Jesteśmy Biurem, które od 23 lat organizuje wypoczynek dla dzieci, młodzieży i dorosłych na

Bardziej szczegółowo

2015 CENNIK USŁUG I BILETÓW WSTĘPU

2015 CENNIK USŁUG I BILETÓW WSTĘPU 2015 CENNIK USŁUG I BILETÓW WSTĘPU CENNIK USŁUG PRZEWODNICKICH W JĘZYKU POLSKIM: - dzienny ryczałt za zwiedzanie trwające do 4 godzin - 2200 CZK - każda kolejna godzina powyżej 4 godzin - 5 CZK - dzienny

Bardziej szczegółowo

Warszawa Poczdam Kilonia Skagen Odense - Kopenhaga Ystad Świnoujście Warszawa: 10 do 12 dni 2800 km WYPRAWA DO DANII - SKAGEN

Warszawa Poczdam Kilonia Skagen Odense - Kopenhaga Ystad Świnoujście Warszawa: 10 do 12 dni 2800 km WYPRAWA DO DANII - SKAGEN Warszawa Poczdam Kilonia Skagen Odense - Kopenhaga Ystad Świnoujście Warszawa: 10 do 12 dni 2800 km WYPRAWA DO DANII - SKAGEN Niemcy - Poczdam Budynek z 1685 r, początkowo jako oranżeria a następnie stajnie

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie dotyczące wyjazdu kulturalno-edukacyjnego do Warszawy w okresie27-30.09.2012 r.

Sprawozdanie dotyczące wyjazdu kulturalno-edukacyjnego do Warszawy w okresie27-30.09.2012 r. Krasnystaw, dnia 05.10.2012 r. Sprawozdanie dotyczące wyjazdu kulturalno-edukacyjnego do Warszawy w okresie27-30.09.2012 r. W okresie 27-30.09.2012 r. w ramach realizacji projektu systemowego Aktywność

Bardziej szczegółowo

KĄCIK JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KĄCIK JĘZYKA ANGIELSKIEGO KĄCIK JĘZYKA ANGIELSKIEGO Język angielski jest językiem międzynarodowym. Posługują się nim ludzie na całym świecie. Ty jesteś jedną z tych osób. Warto więc dowiedzieć się w jakich państwach mówi się po

Bardziej szczegółowo

W Y P O C Z Y N E K w 11-1 ŚRODOWISKOWYM HUFCU PRACY W TCZEWIE ul. Jana III Sobieskiego 10 tel/fax 58 5315644 e-mail ohp11.1@wp.pl

W Y P O C Z Y N E K w 11-1 ŚRODOWISKOWYM HUFCU PRACY W TCZEWIE ul. Jana III Sobieskiego 10 tel/fax 58 5315644 e-mail ohp11.1@wp.pl W Y P O C Z Y N E K w 11-1 ŚRODOWISKOWYM HUFCU PRACY W TCZEWIE ul. Jana III Sobieskiego 10 tel/fax 58 5315644 e-mail ohp11.1@wp.pl NASZA OFERTA 40 miejsc noclegowych w pokojach 3, 4, 5 osobowych z łazienkami

Bardziej szczegółowo

Paryż - Rodzinne Parki Atrakcji 6 dni

Paryż - Rodzinne Parki Atrakcji 6 dni Paryż - Rodzinne Parki Atrakcji 6 dni Program Zabawa i zwiedzanie - Dla dzieci i rodziców - Disneyland Paris - najlepszy na świecie - A quaboulevard odpoczynek na basenie - Asterix Park - moc śmiechu i

Bardziej szczegółowo

Szkoła rodziny-czas dla rodziny w Biskupinie

Szkoła rodziny-czas dla rodziny w Biskupinie Szkoła rodziny-czas dla rodziny w Biskupinie W dniach 5-9.08.2013 r. w ramach projektu systemowego Aktywność popłaca zorganizowano wyjazdowe warsztaty psychologiczno-pedagogiczne dla uczestniczek Programu

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKI SZKOLNE- WROCŁAW - DREZNO PROGRAM CENA. Symbol oferty: 755/2854

WYCIECZKI SZKOLNE- WROCŁAW - DREZNO PROGRAM CENA. Symbol oferty: 755/2854 WYCIECZKI SZKOLNE- WROCŁAW - DREZNO Symbol oferty: 755/2854 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: świadczenia: Niemcy Saksonia Drezno Autokar Oferta

Bardziej szczegółowo

Małgorzata Litkowska przewodnik po Toruniu tel. 509 140 535 www.przewodniktorun.pl ZAPRASZAM DO TORUNIA 2016

Małgorzata Litkowska przewodnik po Toruniu tel. 509 140 535 www.przewodniktorun.pl ZAPRASZAM DO TORUNIA 2016 Małgorzata Litkowska przewodnik po Toruniu tel. 509 140 535 www.przewodniktorun.pl ZAPRASZAM DO TORUNIA 2016 Trasa podstawowa to 2-3 godzinny spacer po Starówce i obejmuje najważniejsze zabytki toruńskiej

Bardziej szczegółowo

OBÓZ ZAGRANICZNY 2012 - TIR UP Kraków. Organizatorzy / opiekunowie: dr Małgorzata Kozłowska, dr Renata Rettinger, dr Witold Warcholik

OBÓZ ZAGRANICZNY 2012 - TIR UP Kraków. Organizatorzy / opiekunowie: dr Małgorzata Kozłowska, dr Renata Rettinger, dr Witold Warcholik OBÓZ ZAGRANICZNY 2012 - TIR UP Kraków Organizatorzy / opiekunowie: dr Małgorzata Kozłowska, dr Renata Rettinger, dr Witold Warcholik PROGRAM I dzień (08.03.2012 - czwartek): 05.50 - zbiórka przed uczelnią

Bardziej szczegółowo

ROBIMY LEPIEJ TO CO INNI ROBIĄ DOBRZE!

ROBIMY LEPIEJ TO CO INNI ROBIĄ DOBRZE! ROBIMY LEPIEJ TO CO INNI ROBIĄ DOBRZE! Elite Club Travel Polska Sp. z o.o. 00-710 Warszawa, al. W. Witosa 31, lok. 201B; tel.: 022 640 14 65, 022 640 14 66, fax: 022 858 33 00 bilety lotnicze email: biletyeliteclub@ectp.pl;

Bardziej szczegółowo

Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 16 lat (WBL02) Miejscowość. Szkoła w Londynie. Opis Kursów. Rodzaje Kursów. Zajęcia Pozalekcyjne

Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 16 lat (WBL02) Miejscowość. Szkoła w Londynie. Opis Kursów. Rodzaje Kursów. Zajęcia Pozalekcyjne Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 16 lat (WBL02) Symbol oferty: 631/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Wielka Brytania Londyn Londyn Własny Profil wyjazdu: Wyjazd językowy, Kurs językowy,

Bardziej szczegółowo

lato 2015 - Londyn 6 dni Zmieniony środa, 15 października 2014 00:00 Londyn 6 dni

lato 2015 - Londyn 6 dni Zmieniony środa, 15 października 2014 00:00 Londyn 6 dni Londyn 6 dni Program Westminster Abbey - Piccadilly i Amorek - Trafalgar Square i Chinatown - Tower i Tower Brigde - Królowa i Buckingham Palace - Katedra Św. Pawła - 117 m - Windsor - Kensington Palace

Bardziej szczegółowo

MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO CENTRUM NAUKI KOPERNIK SEJM / PAŁAC PREZYDENCKI STARÓWKA PARK W ŁAZIENKACH

MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO CENTRUM NAUKI KOPERNIK SEJM / PAŁAC PREZYDENCKI STARÓWKA PARK W ŁAZIENKACH WARSZAWA 2 dni (1 nocleg HB) MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO CENTRUM NAUKI KOPERNIK SEJM / PAŁAC PREZYDENCKI STARÓWKA PARK W ŁAZIENKACH 1 Dzień - Wyjazd z miejsca zbiórki

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego w Londynie, Wielka Brytania (WBL 16) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka angielskiego w Londynie, Wielka Brytania (WBL 16) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs języka angielskiego w Londynie, Wielka Brytania (WBL 16) Symbol oferty: 754/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania Londyn

Bardziej szczegółowo

Pekin Tianjin Luksusowa 12-dniowa wycieczka

Pekin Tianjin Luksusowa 12-dniowa wycieczka Luksusowa 12-dniowa wycieczka Data Miasto Plan Podróży Posiłki Dzień 1 3 Wrz Przylot do u Spotkanie z anglojęzycznym przewodnikiem Zameldowanie w hotelu w ie Hotel w Dzień 2 4 Wrz Po śniadaniu - zwiedzanie

Bardziej szczegółowo

PRAGA TERMIN: 07.10.2011-09.10.2011 14.10.2011-16.10.2011

PRAGA TERMIN: 07.10.2011-09.10.2011 14.10.2011-16.10.2011 PRAGA TERMIN: 07.10.2011-09.10.2011 14.10.2011-16.10.2011 W programie zwiedzania Pragi m. in.: Hradczany: Strahovski klasztor, Loreta, zamek, katedra św. Wita, ogrody zamkowe, Mała Strana : Rynek, Most

Bardziej szczegółowo

Berlin. Religia: % wszystkich mieszkańców. Brak wyznania 59% Ewangelicy 21% Katolicy 9%

Berlin. Religia: % wszystkich mieszkańców. Brak wyznania 59% Ewangelicy 21% Katolicy 9% Berlin Berlin stolica, siedziba rządu Republiki Federalnej Niemiec. Największe miasto Niemiec, na prawach kraju związkowego. Zajmuje powierzchnię ok. 892 km², zamieszkuje je 3,4 mln osób. Jest trzecim

Bardziej szczegółowo

Oferta PROMOCYJNA na organizację Zielonych Szkół oraz imprez integracyjnych i sportowych dla dzieci i młodzieży. 50 zł za dobę ZAPRASZAMY NAD MORZE

Oferta PROMOCYJNA na organizację Zielonych Szkół oraz imprez integracyjnych i sportowych dla dzieci i młodzieży. 50 zł za dobę ZAPRASZAMY NAD MORZE Oferta PROMOCYJNA na organizację Zielonych Szkół oraz imprez integracyjnych i sportowych dla dzieci i młodzieży 50 zł za dobę ZAPRASZAMY NAD MORZE OPIEKUNOWIE OTRZYMAJĄ ZAKWATEROWANIE W APARTAMENTACH DE

Bardziej szczegółowo

Pełen refleksji DOLNY ŚLĄSK Pielgrzymki 2013

Pełen refleksji DOLNY ŚLĄSK Pielgrzymki 2013 Pełen refleksji DOLNY ŚLĄSK Pielgrzymki 2013 Pielgrzymka dla grup wyjeżdżających z Poznania Książ - Krzeszów - Wambierzyce Kłodzko - Bardo Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie Krzeszów to unikatowy

Bardziej szczegółowo

Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa

Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa Na prezentacje zaprasza Zosia Majkowska i Katarzyna Kostrzewa Kraków Kraków położony jest w województwie małopolskim. Był siedzibą królów Polski. To król Kazimierz Odnowiciel przeniósł swoja siedzibę z

Bardziej szczegółowo

TERMINY: maj, czerwiec, wrzesień

TERMINY: maj, czerwiec, wrzesień MAZURY - TYSIĄC MOŻLIWOŚCI DLA AKTYWNYCH!! 4 dni Zapraszamy Was do krainy tysiąca jezior, gdzie na tle dziewiczej przyrody znajdziemy mnóstwo zabytków i atrakcji. Mazury to przede wszystkim piękne krajobrazy,

Bardziej szczegółowo

Przed podróŝą na Litwę

Przed podróŝą na Litwę Przed podróŝą na Litwę Źródło: http://www.hotels-europe.com/lithuania/images/lithuania-map-large.jpg BirŜai to niewielkie miasto litewskie wyznaczone jako miejsce kolejnego, juŝ piątego spotkania przedstawicieli

Bardziej szczegółowo

Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 18 lat (WBL02) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 18 lat (WBL02) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 18 lat (WBL02) Symbol oferty: 631/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Wielka Brytania Londyn Londyn Własny Profil wyjazdu: Wyjazd językowy, Kurs językowy,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja przygotowania puzzli

Instrukcja przygotowania puzzli Instrukcja przygotowania puzzli 2 1 1. Wytnij puzzle. 2. Z wyciętych elementów ułóż mapę Polski zgodnie z zamieszczonym wzorem. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Archiwum Wydawnictwa (s. 1, 2) oraz agencji fotograficznych:

Bardziej szczegółowo

Tajlandia - Birma 2016

Tajlandia - Birma 2016 Tajlandia - Birma 2016 Warszawa Bangkok Yangon Kalaw wioski mniejszości etnicznych po drodze do jeziora Inle Indein jezioro Inle Mandalay Mingun rejs rzeką Irawadi Bagan Góra Popa Yangon Kyaiktiyo Bago

Bardziej szczegółowo

2013 CENNIK USŁUG I BILETÓW WSTĘPU

2013 CENNIK USŁUG I BILETÓW WSTĘPU 2013 CENNIK USŁUG I BILETÓW WSTĘPU CENNIK USŁUG PRZEWODNICKICH W JĘZYKU POLSKIM: Dzienny ryczałt za zwiedzanie trwające do 4 godzin - 2000 CZK, każda kolejna godzina powyżej 4 godzin 500 CZK. Terminy świąteczne:

Bardziej szczegółowo

Pod Paryskim niebem wycieczka szkolna. Program 6 dniowy autokarem

Pod Paryskim niebem wycieczka szkolna. Program 6 dniowy autokarem Pod Paryskim niebem wycieczka szkolna Program 6 dniowy autokarem Wieża Eiffla, Katedra Notre-Dame, Luwr, Montmartre, Bazylika Sacre-Coeur, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Panteon, rejs statkiem po Sekwanie

Bardziej szczegółowo

Wczasy Zdrowotne jest to sposób na odpoczynek. o każdej porze roku

Wczasy Zdrowotne jest to sposób na odpoczynek. o każdej porze roku Wczasy Zdrowotne jest to sposób na odpoczynek o każdej porze roku Wczasy Zdrowotne w Hotelu Krystyna stanowią niepowtarzalną okazję aby połączyć poznawanie uroków Krakowa i Małopolski z regeneracją organizmu

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKA SZKOLNA DO PRAGI 3 DNI

WYCIECZKA SZKOLNA DO PRAGI 3 DNI PRAGA - 3 DNI WYCIECZKA SZKOLNA DO PRAGI 3 DNI 1 DZIEŃ: Wyjazd w godzinach rannych z Krakowa. Przyjazd do Pragi popołudniu i zwiedzanie miasta, m.in.: Stare Miasto Brama Prochowa, Kościół Mariacki przed

Bardziej szczegółowo

Ilość dni: 3 lub 5. Obszar geograficzny: Mazury Zachodnie. Pory roku: lato, jesień JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE!

Ilość dni: 3 lub 5. Obszar geograficzny: Mazury Zachodnie. Pory roku: lato, jesień JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE! Mazury Zachodnie i grzybobranie Ilość dni: 3 lub 5 Obszar geograficzny: Mazury Zachodnie Pory roku: lato, jesień JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE! Ten pakiet jest idealny dla wszystkich miłośników grzybobrania.

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo! Zapraszamy do odwiedzin Sea Park Sarbsk.

Szanowni Państwo! Zapraszamy do odwiedzin Sea Park Sarbsk. Szanowni Państwo! Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Państwa do zapoznania się z ofertą parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku, który związany jest tematycznie z fauną i florą mórz

Bardziej szczegółowo

PROPOZYCJA WYCIECZEK DLA SŁUCHACZY UNIWERSYTETU III WIEKU FUNDACJI EKSPERT KUJAWY PRZY WYŻSZEJ SZKOLE PEDAGOGICZNO TECHNICZNEJ W KONINIE W ROKU 2016

PROPOZYCJA WYCIECZEK DLA SŁUCHACZY UNIWERSYTETU III WIEKU FUNDACJI EKSPERT KUJAWY PRZY WYŻSZEJ SZKOLE PEDAGOGICZNO TECHNICZNEJ W KONINIE W ROKU 2016 PROPOZYCJA WYCIECZEK DLA SŁUCHACZY UNIWERSYTETU III WIEKU FUNDACJI EKSPERT KUJAWY PRZY WYŻSZEJ SZKOLE PEDAGOGICZNO TECHNICZNEJ W KONINIE W ROKU 2016 CZĘŚĆ II Inowrocław, 2.12.2015 1 Propozycja nr 1 BYDGOSZCZ

Bardziej szczegółowo

Kursy języka angielskiego, Londyn Hampstead, od 16 lat (WBL02b) Miejscowość. Szkoła w Londynie. Opis Kursów. Angielski w Londynie

Kursy języka angielskiego, Londyn Hampstead, od 16 lat (WBL02b) Miejscowość. Szkoła w Londynie. Opis Kursów. Angielski w Londynie Kursy języka angielskiego, Londyn Hampstead, od 16 lat (WBL02b) Symbol oferty: 630/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Wielka Brytania Londyn Londyn Własny Profil wyjazdu: Wyjazd językowy, Kurs językowy,

Bardziej szczegółowo

HISZPANIA - Obóz młodzieżowy

HISZPANIA - Obóz młodzieżowy HISZPANIA - Obóz młodzieżowy Miejsce: Hiszpania Oferta: Obóz młodzieżowy Informacje dotyczące wycieczki Cena za osobę: 1130 zł + 280 Euro /os.pln Długość: 12 Nazwa hotelu: Hotel Samba *** Typ dojazdu:

Bardziej szczegółowo

W krainie Liczyrzepy. Wielkość grupy i cena. Dolny Śląsk osoby 737 zł

W krainie Liczyrzepy. Wielkość grupy i cena. Dolny Śląsk osoby 737 zł W krainie Liczyrzepy Dolny Śląsk Kraj: Polska Miejscowość: Brak danych Transport: Autokar Data ważności: 2017-06-30 Nr katalogowy: Wyc/2016 Wielkość grupy i cena 20-24 osoby 737 zł 25-29 osób 699 zł 30-34

Bardziej szczegółowo

Transylwania - Śladami Vlada Drakuli

Transylwania - Śladami Vlada Drakuli Transylwania - Śladami Vlada Drakuli Na wyprawę do Rumunii wystarczy nam tylko dowód osobisty Nie trzeba chyba nikogo zapewniać o atrakcyjności i wyjątkowości tego kraju. Rumunię wybierają osoby, które

Bardziej szczegółowo

Pan Marian Piasecki przy miniaturze Pałacu z Wojanowa

Pan Marian Piasecki przy miniaturze Pałacu z Wojanowa Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska Pan Marian Piasecki przy miniaturze Pałacu z Wojanowa Z czym kojarzą ci się Kowary? Po chwili zastanowienia ktoś powie o znanych kowarskich dywanach i wykładzinach.

Bardziej szczegółowo

RAMOWY PROGRAM WYCIECZEK SZKOLNYCH ORGANIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU MOŻEMY WIĘCEJ

RAMOWY PROGRAM WYCIECZEK SZKOLNYCH ORGANIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU MOŻEMY WIĘCEJ Załącznik nr 6 do specyfikacji PCFE.272.87.2011 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA RAMOWY PROGRAM WYCIECZEK SZKOLNYCH ORGANIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU MOŻEMY WIĘCEJ I. Nazwa szkoły: Liceum Ogólnokształcące im.

Bardziej szczegółowo

KATALOG ADWENTOWYCH WYJAZDÓW DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM I LICEUM 2014

KATALOG ADWENTOWYCH WYJAZDÓW DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM I LICEUM 2014 KATALOG ADWENTOWYCH WYJAZDÓW DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM I LICEUM 2014 CENTRUM EDUKACJI I TURYSTYKI SOKRATES 62-020 SWARZĘDZ, UL. KÓRNICKA 110 TEL. 61 8172 554; KOM. 602 699 594 lesniak.sokrates@gmail.com JARMARK

Bardziej szczegółowo

2 dni w Wiosce Świętego Mikołaja

2 dni w Wiosce Świętego Mikołaja 2 dni w Wiosce Świętego Mikołaja Zakwaterowanie: Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy k/ Giżycka. Pokoje 2-5 osobowe z łazienkami Program pobytu: Dzień I Przyjazd i zakwaterowanie 14:00-15:00 Obiad 16:00-18:00

Bardziej szczegółowo

Norwegia - w krainie fiordów

Norwegia - w krainie fiordów Norwegia - w krainie fiordów Opis Cena od: 5000 PLN Liczba dni: 8 dni Kraj: Norwegia Norwegia jest miejscem niezwykłym, w którym przyroda urzeka swoją nieskazitelnością i czystością. Wiele tam miejsc w

Bardziej szczegółowo

Zamki Bawarii. Terminy i cena. 6 dni zł

Zamki Bawarii. Terminy i cena. 6 dni zł Zamki Bawarii 6 dni Kraj: Niemcy Miejscowość: Brak danych Transport: Autokar Data ważności: 2017-09-05 Nr katalogowy: Wyc/2017 PBPO DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd na nocleg w okolicy

Bardziej szczegółowo

Bielsko-Biała jest liczącym blisko 180 tys. mieszkańców miastem połoŝonym na południu Polski. Dzięki unikatowemu połoŝeniu łączy w sobie zarówno

Bielsko-Biała jest liczącym blisko 180 tys. mieszkańców miastem połoŝonym na południu Polski. Dzięki unikatowemu połoŝeniu łączy w sobie zarówno Bielsko-Biała jest liczącym blisko 180 tys. mieszkańców miastem połoŝonym na południu Polski. Dzięki unikatowemu połoŝeniu łączy w sobie zarówno piękno otaczających je gór Beskidu Śląskiego i Małego, jak

Bardziej szczegółowo

Egzamin teoretyczny na uprawnienia pilotów wycieczek część ustna 19.01.2010

Egzamin teoretyczny na uprawnienia pilotów wycieczek część ustna 19.01.2010 Egzamin teoretyczny na uprawnienia pilotów wycieczek część ustna 19.01.2010 Zestaw 1. 1. Straż Graniczna - cofa" autokar z grupą uczestników na granicy Ukraińskiej z powodu - niekulturalnego zachowywania

Bardziej szczegółowo

DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników, wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników, wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec. Sylwester Luksemburg Belgia Holandia 5 dni Kraj: Kraje Beneluxu Miejscowość: Brak danych Transport: Autokar Data ważności: 2017-12-29 Nr katalogowy: Syl/2016 Termin i cena 29.12-02.01.2016 1101 zł DZIEŃ

Bardziej szczegółowo

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia pięknego hotelu Pałac Lucja w Zakrzowie (www.pałaclucja.pl).

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia pięknego hotelu Pałac Lucja w Zakrzowie (www.pałaclucja.pl). Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia pięknego hotelu Pałac Lucja w Zakrzowie (www.pałaclucja.pl). Nasz hotel to idealne miejsce na organizację m.in.: spotkań biznesowych, konferencji, szkoleń oraz imprez

Bardziej szczegółowo

Praktyki uczniów z ZSP Nr 1 w Chojnie w Sherborne w Anglii, w ramach projektu Staże gastronomów z programu Leonardo da Vinci

Praktyki uczniów z ZSP Nr 1 w Chojnie w Sherborne w Anglii, w ramach projektu Staże gastronomów z programu Leonardo da Vinci Praktyki uczniów z ZSP Nr 1 w Chojnie w Sherborne w Anglii, w ramach projektu Staże gastronomów z programu Leonardo da Vinci W dniach 01.07.-28.08.2011 r. uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr

Bardziej szczegółowo

Podróżnik zaprasza. Park Mużakowski wpisany na Listę UNESCO. Kromlau największy w Niemczech park różaneczników

Podróżnik zaprasza. Park Mużakowski wpisany na Listę UNESCO. Kromlau największy w Niemczech park różaneczników Podróżnik zaprasza Park Mużakowski wpisany na Listę UNESCO Kromlau największy w Niemczech park różaneczników TERMIN: 28 maja 2016, sobota WYJAZD: godz.06:00 pl. Solidarności (duży parking przy placu Solidarności

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1. ... pieczęć, nazwa i dokładny adres Wykonawcy OŚWIADCZENIE

Załącznik nr 1. ... pieczęć, nazwa i dokładny adres Wykonawcy OŚWIADCZENIE Załącznik nr 1... pieczęć, nazwa i dokładny adres Wykonawcy OŚWIADCZENIE o braku podstaw do wykluczenia z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r.

Bardziej szczegółowo

JARMARKU ADWENTOWEGO 2 dniowa wycieczka autokarowa

JARMARKU ADWENTOWEGO 2 dniowa wycieczka autokarowa 700 letnia tradycja JARMARKU ADWENTOWEGO Wyjazd z Polski (zgodnie z rozkładem). Przyjazd do Wiednia w godzinach południowych. Spotkanie ze stolicą walca spacer po Wiedniu: Słynna Ringstrasse Opera, Hofburg

Bardziej szczegółowo

Do wszystkich Wykonawców nr post.: MZO/05/2012

Do wszystkich Wykonawców nr post.: MZO/05/2012 Pruszków, dnia 16.08.2012 roku Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie, Sp. z o.o. ul. Stefana Bryły 6 05-800 Pruszków Do wszystkich Wykonawców nr post.: MZO/05/2012 Dot : Przetargu nieograniczonego na

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z wycieczki do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.

Sprawozdanie z wycieczki do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Sprawozdanie z wycieczki do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. W ramach realizacji projektu Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji, do którego przystąpiła nasza szkoła,

Bardziej szczegółowo

Geografia turystyczna - Część I - Walory turystyczne środowiska przyrodniczego Polski. Temat : Ogrody botaniczne i zoologiczne w Polsce.

Geografia turystyczna - Część I - Walory turystyczne środowiska przyrodniczego Polski. Temat : Ogrody botaniczne i zoologiczne w Polsce. Geografia turystyczna - Część I - Walory turystyczne środowiska przyrodniczego Polski. Temat : Ogrody botaniczne i zoologiczne w Polsce. Ogród botaniczny to urządzony i zagospodarowany teren wraz z infrastrukturą

Bardziej szczegółowo

CITY BREAK - MAGIA LONDYNU 5 dni samolot Rzeszów Katowice Kraków Gdańsk Bydgoszcz Szczecin Wrocław Warszawa Hotel

CITY BREAK - MAGIA LONDYNU 5 dni samolot Rzeszów Katowice Kraków Gdańsk Bydgoszcz Szczecin Wrocław Warszawa Hotel CITY BREAK - MAGIA LONDYNU 5 dni samolot Rzeszów Katowice Kraków Gdańsk Bydgoszcz Szczecin Wrocław Warszawa Hotel Anglia Londyn Wielka Brytania Wycieczki Objazdowe, Weekendy Wycieczki Objazdowe, Weekend

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKA SZKOLNA. TERMIN: 05.09 12.09.2014 r. CENA: 1390,- PLN

WYCIECZKA SZKOLNA. TERMIN: 05.09 12.09.2014 r. CENA: 1390,- PLN WYCIECZKA SZKOLNA Cała południowa Anglia w tydzień TERMIN: 05.09 12.09.2014 r. CENA: 1390,- PLN Zapraszamy chętnych do zapoznania się z propozycją wyjazdu do Anglii we wrześniu przyszłego roku szkolnego.

Bardziej szczegółowo

Warmia i Mazury - podróż studyjna

Warmia i Mazury - podróż studyjna Warmia i Mazury - podróż studyjna Autor: Administrator gorawino.net Szlakiem dobrych praktyk: podróż szkoleniowa dla pracowników muzeów i wspierających kulturę Warmia i Mazury wspólne dziedzictwo Malbork

Bardziej szczegółowo

JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE!

JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE! Mazury Zachodnie i wieś mazurska Ilość dni: 3 lub 5 Obszar geograficzny: Mazury Zachodnie Pory roku: wiosna, lato, jesień, zima JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE! Jeżeli potrzebujesz relaksu, wyciszenia oraz

Bardziej szczegółowo

Program wycieczki do Londynu. 23-27 kwietnia 2013 rok. Szkoła podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie

Program wycieczki do Londynu. 23-27 kwietnia 2013 rok. Szkoła podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę Św. Augustyn Program wycieczki do Londynu 23-27 kwietnia 2013 rok Szkoła podstawowa nr 28 z

Bardziej szczegółowo

Przedmiotem zamówienia jest organizacja wycieczki do Warszawy dla beneficjentów

Przedmiotem zamówienia jest organizacja wycieczki do Warszawy dla beneficjentów Szydłowo, dnia 06 maj 2015r. ZAPYTANIE OFERTOWE nr. 3.2015.MP dla zamówień o wartości nie przekraczającej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30.000 EURO (art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r.

Bardziej szczegółowo

UKRAINA - GRUZJA- ARMENIA Kaukaz dla Ambitnych

UKRAINA - GRUZJA- ARMENIA Kaukaz dla Ambitnych UKRAINA - GRUZJA- ARMENIA Kaukaz dla Ambitnych Cena 1400 zł plus 400 euro Data: 30.07-08.08.2014r. - 10 dni przejazd klimatyzowanym autokarem Toruń- Lwów- Toruń przelot Ukraina- Gruzja oraz z powrotem

Bardziej szczegółowo

Mikołajki Zapraszamy do Krainy Świętego Mikołaja!! Czeka na Was tu wiele atrakcji i gwarantowana super zabawa!!! W programie wycieczki:

Mikołajki Zapraszamy do Krainy Świętego Mikołaja!! Czeka na Was tu wiele atrakcji i gwarantowana super zabawa!!! W programie wycieczki: Mikołajki 2013 Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen magii i radości. Ich zwiastunem są Mikołajki KRAINA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Zapraszamy do Krainy Świętego Mikołaja!! Czeka na Was tu wiele atrakcji

Bardziej szczegółowo

Hotel *** - Zwiedzanie i Wypoczynek Albania / Wyc. objazdowe / Wyc. objazdowe

Hotel *** - Zwiedzanie i Wypoczynek Albania / Wyc. objazdowe / Wyc. objazdowe 61 852 45 72 biuro@oskar.com.pl Hotel *** - Zwiedzanie i Wypoczynek Albania / Wyc. objazdowe / Wyc. objazdowe Dojazd: Autobus Dojazd własny Wyjazd z: Osoby: Noclegi: Dzień wyjazdu Terminy: Pokój: Wyży

Bardziej szczegółowo

Wędruj z nami i poznawaj świat

Wędruj z nami i poznawaj świat Szkoła Podstawowa nr 3 im. T. Kościuszki w Sanoku Wędruj z nami i poznawaj świat czyli kilka słów o szkolnych wycieczkach Sanok 2009 Działalność turystyczno-krajoznawcza to jeden z priorytetów pracy polskich

Bardziej szczegółowo

Wykonawcy: Wiktoria Szuper Anna Bielówka Marcin Sanduła

Wykonawcy: Wiktoria Szuper Anna Bielówka Marcin Sanduła Wykonawcy: Wiktoria Szuper Anna Bielówka Marcin Sanduła Warszawa - stolica Rzeczypospolitej Polskiej i miasto wojewódzkie nad Wisłą, na Równinie Warszawskiej, w Kotlinie Warszawskiej i na Równinie Wołomińskiej.

Bardziej szczegółowo

Wycieczka zagraniczna

Wycieczka zagraniczna Wycieczka zagraniczna dla uczniów Gimnazjum w Kleszczowie 05/11/12 1 Regulamin wycieczki Uczestnictwo w wycieczce trwa w dniach 17-20.05.2012r. Uczestnicy mają obowiązek punktualnego stawienia się do odjazdu

Bardziej szczegółowo

Bambino... DLA SZKÓŁ...

Bambino... DLA SZKÓŁ... przedstawiamy państwu najnowszą ofertę > W Y C I E C Z E K S Z K O L N Y C H < BIURA PODRÓŻY B A M B I N O****************************************************** Jesteśmy organizatorem TURYSTYKI DZIECI

Bardziej szczegółowo

Powiat Radziejowski Zespół Szkół i Placówek Propozycje dotyczce wycieczek realizowanych w ramach Projektu unijnego 9.1.2. w roku szkolnym 2010/2011

Powiat Radziejowski Zespół Szkół i Placówek Propozycje dotyczce wycieczek realizowanych w ramach Projektu unijnego 9.1.2. w roku szkolnym 2010/2011 Powiat Radziejowski Zespół Szkół i Placówek Propozycje dotyczce wycieczek realizowanych w ramach Projektu unijnego 9.1.2. w roku szkolnym 2010/2011 Bydgoszcz Kwiecie 8-17 Teatr Nie Obiad R.Kapeliski 30+1=31

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Sztuka zarabiania na wypoczynku Aleksandra Ruta Uniwersytet w Białymstoku 8 października 2015 r. Sztuka. zarabiania Sztuka (łac.ars, grec. techne) w starożytności i średniowieczu

Bardziej szczegółowo

PLANOWANIE I ORGANIZACJA CZASU PRACY

PLANOWANIE I ORGANIZACJA CZASU PRACY Szanowna Pani / Szanowny Pan Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w szkoleniu zagranicznym PLANOWANIE I ORGANIZACJA CZASU PRACY 06-11 września 2013 Szkolenie odbędzie

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN GRUP ZORGANIZOWANYCH NA TERENIE ŚLĄSKIEGO WESOŁEGO MIASTECZKA

REGULAMIN GRUP ZORGANIZOWANYCH NA TERENIE ŚLĄSKIEGO WESOŁEGO MIASTECZKA REGULAMIN GRUP ZORGANIZOWANYCH NA TERENIE ŚLĄSKIEGO WESOŁEGO MIASTECZKA 1. Regulamin dotyczy grup zorganizowanych i obowiązuje łącznie z Regulaminem Śląskiego Wesołego Miasteczka. 2. Przez grupę zorganizowaną

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO WROCŁAWIA W DNIU 16.12.2010r.

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO WROCŁAWIA W DNIU 16.12.2010r. SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO WROCŁAWIA W DNIU 16.12.2010r. W dniu 16 grudnia 2010 r. odbyła się wycieczka do Wrocławia zorganizowana przez biuro projektu Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian

Bardziej szczegółowo

Wieczór Albański. Butrintit i Zamek Lekursi

Wieczór Albański. Butrintit i Zamek Lekursi Wieczór Albański Specjalnie dla Państwa w każdą niedzielę odbywa się wieczór albański przy dźwiękach tradycyjnej polifonicznej muzyki. Cały wieczór to degustacja wspaniałych albańskich potraw oraz niezwykle

Bardziej szczegółowo

WYKORZYSTANIE TRADYCJI KULTUROWYCH W AGROTURYSTYCE

WYKORZYSTANIE TRADYCJI KULTUROWYCH W AGROTURYSTYCE KONFERENCJA WOJEWÓDZKA nt. Wykorzystanie lokalnych wartości w rozwoju społeczno gospodarczym obszarów w wiejskich prof. nadzw. dr hab. Mirosław Boruszczak WYKORZYSTANIE TRADYCJI KULTUROWYCH W AGROTURYSTYCE

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI. 1. Miejsce wyjazdu i przyjazdu autokaru: Plac przy MOK - Al. Wolności w Nowym Sączu o godz.

Załącznik nr 1 RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI. 1. Miejsce wyjazdu i przyjazdu autokaru: Plac przy MOK - Al. Wolności w Nowym Sączu o godz. Załącznik nr 1 RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI 1. Miejsce wyjazdu i przyjazdu autokaru: Plac przy MOK - Al. Wolności w Nowym Sączu o godz. około 15:00-17:00 2. Ilość osób 25 pracowników Sądeckiego Urzędu Pracy

Bardziej szczegółowo

Trening w tunelu aerodynamicznym Skydive Arena

Trening w tunelu aerodynamicznym Skydive Arena Warszawa Praga Wyjazd z Warszawy w godzinach rannych Przyjazd do Pragi w godzinach popołudniowych Zakwaterowanie w hotelu Kolacja powitalna podczas rejsu po Wełtawie przy dźwiękach muzyki Trasa rejsu wiedzie

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Tworzenie produktu turystycznego dr Agnieszka Pobłocka Uniwersytet Gdański 17 listopada 2015 roku Organizatorzy EKONOMICZNY UNIWERSYTET DZIECIĘCY WWW.UNIWERSYTET-DZIECIECY.PL

Bardziej szczegółowo

biuro podróży Katalog wycieczek szkolnych 2014/2015

biuro podróży Katalog wycieczek szkolnych 2014/2015 biuro podróży Katalog wycieczek szkolnych 2014/2015 1 Szanowni Państwo Biuro Podróży Błękitne Okna oddaje w Państwa ręce katalog wycieczek dla grup zorganizowanych. Ideą przewodnią Błękitnych Okien jest

Bardziej szczegółowo

ZIELONE SZKOŁY 2013 CENTRUM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU BOREK

ZIELONE SZKOŁY 2013 CENTRUM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU BOREK ZIELONE SZKOŁY 2013 CENTRUM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU BOREK Doskonałe zaplecze i ciekawy program, który dostarczy uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Oferta zielonych szkół przygotowana została z myślą

Bardziej szczegółowo

Europejskie Dni Dziedzictwa w Lubuskiem

Europejskie Dni Dziedzictwa w Lubuskiem Europejskie Dni Dziedzictwa w Lubuskiem 13 września, o godz. 10:00 w Sali Kryształowej Pałacu w Zaborze odbyły się Wojewódzkie Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. -Samorząd województwa bardzo aktywnie

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego w Nowym Jorku w słynnym Empire State Building, od 16 lat (USY02)

Kurs języka angielskiego w Nowym Jorku w słynnym Empire State Building, od 16 lat (USY02) Kurs języka angielskiego w Nowym Jorku w słynnym Empire State Building, od 16 lat (USY02) Symbol oferty: 29/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie:

Bardziej szczegółowo

PROJEKT UMOWY. zawarta dnia. 2010 r. w Szkole Podstawowej w Zagajach

PROJEKT UMOWY. zawarta dnia. 2010 r. w Szkole Podstawowej w Zagajach Załącznik nr 1 do SIWZ PROJEKT UMOWY Umowa na: Zorganizowanie wycieczek szkolnych w ramach projektu Ja też mam szansę współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Bardziej szczegółowo

Podróżnik zaprasza. Pogranicze Ziemi Kłodzkiej. Nove Mesto nad Metuji Kudowa Zdrój Jarków. Zamek z pięknymi wnętrzami uzdrowisko ogród japoński

Podróżnik zaprasza. Pogranicze Ziemi Kłodzkiej. Nove Mesto nad Metuji Kudowa Zdrój Jarków. Zamek z pięknymi wnętrzami uzdrowisko ogród japoński Podróżnik zaprasza Pogranicze Ziemi Kłodzkiej Nove Mesto nad Metuji Kudowa Zdrój Jarków Zamek z pięknymi wnętrzami uzdrowisko ogród japoński TERMIN: 15 sierpień 2015, sobota WYJAZD: godz.07:00 (parking

Bardziej szczegółowo

ladami w. Pawła ALBANIA CZARNOGÓRA - CHORWACJA BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW!!! PIELGRZYMKA 13 DNIOWA Termin: 27.06-9.07.2015r.

ladami w. Pawła ALBANIA CZARNOGÓRA - CHORWACJA BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW!!! PIELGRZYMKA 13 DNIOWA Termin: 27.06-9.07.2015r. GRECJA ALBANIA CZARNOGÓRA - CHORWACJA ladami w. Pawła PIELGRZYMKA 13 DNIOWA BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW!!! BELGRAD RIVIERA OLIMPIJSKA SALONIKI - METEORY ATENY KORYNT MYKENY NAFPLIO WYSPA SKIATOS - TIRANA BUDVA

Bardziej szczegółowo

AUSTRALIA. Oferta indywidualna

AUSTRALIA. Oferta indywidualna 1 AUSTRALIA Oferta indywidualna 2 Ramowy program 1-2 dzień 3 dzień Przelot z Polski do Sydney, przez jeden z europejskich i azjatyckich portów Przylot do Sydney, transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży,

Bardziej szczegółowo