OFERTA WYCIECZEK SZKOLNYCH

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "OFERTA WYCIECZEK SZKOLNYCH"

Transkrypt

1 PODRÓśE Z KSZTAŁCĄ! OFERTA WYCIECZEK SZKOLNYCH DLA UCZNIÓW PRZEDSZKOLI, SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJÓW I SZKÓŁ PONADGIMNAZLAJNYCH Zdjęcia pikselstock.pl 2010/2011 Biuro Turystyczne EVATRANS Sp. z o. o.

2 Szanowni Państwo, Z myślą o przedszkolakach oraz uczniach i nauczycielach szkół podstawowych, gimnazjalnych, liceum, prezentujemy informator przedstawiający ofertę wycieczek szkolnych przygotowanych przez Biuro Turystyczne Evatrans. W ofercie znajdują się krótkie, jednodniowe wypady oraz wielodniowe wycieczki zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Przedstawiamy Państwu najciekawsze przykłady wyjazdów łączących w sobie cechy imprez turystycznych, krajoznawczych i edukacyjnych. Gwarantujemy, Ŝe podczas naszych wycieczek młodzieŝ nie tylko w sposób miły i wartościowy spędzi czas, ale takŝe utrwali nabytą w szkole wiedzę. Nasze imprezy przygotowujemy z największą starannością w oparciu o 20-letnie doświadczenie z uwzględnieniem oczekiwań klientów. Gwarantujemy atrakcyjne programy, usługi najwyŝszej jakości oraz rozsądne ceny. JeŜeli macie Państwo własne pomysły my z pewnością je zrealizujemy. KaŜda wycieczka szkolna planowana jest indywidualnie z uwzględnieniem wszystkich Państwa wskazówek i potrzeb grupy. Cena podstawowa przedstawionych imprez w kaŝdym przypadku zawiera: Przejazd komfortowym autokarem, Ubezpieczenie NNW, KL, Opiekę pilota dla 40 osobowej grupy uczniów (+3 opiekunów bezpłatnie) przy wyjeździe ze Szczecina. Dodatkowo informujemy o kosztach biletów wstępu do obiektów i atrakcji moŝliwych do zwiedzania w trakcie wycieczki. Dla szkół współpracujących z Evatrans w latach poprzednich oferujemy 5 % zniŝki od ceny katalogowej. Wycieczki szkolne z Evatrans gwarantują Państwu: Bezpieczeństwo, Profesjonalizm, Miłą i fachową obsługę, Transport nowymi, wygodnymi autokarami, Niezapomniane wraŝenia. Do obsługi grup szkolnych przeznaczyliśmy własne autokary marki Setra i Mercedes wyprodukowane po 2005 roku. Posiadamy autobusy z 49 i 53 miejscami pasaŝerskimi. Wszystkie autokary są wyposaŝone są w pasy bezpieczeństwa, klimatyzację, WC, odtwarzacz DVD, barek umoŝliwiający przygotowanie ciepłych napoi, gorących kubków, itd. Fachowi i sympatyczni kierowcy gwarantują bezpieczną jazdę!

3

4 Berlin - stolica Niemiec, największe miasto leŝące w północno wschodniej części państwa, tętni Ŝyciem i zmienia się niemal kaŝdego dnia. Miasto oddalone jest od Szczecina o jedyne 2 godziny jazdy samochodem. W ciągu ostatnich stu lat miasto doświadczyło licznych wstrząsów i zmian. Druga Wojna Światowa spustoszyła je, doprowadzając ostatecznie do podziału na wschodnią i zachodnią część Berlina. Dziś mur berliński to juŝ historia, jest jednak obok berlińskiego niedźwiadka, misia polarnego Knuta niezaprzeczalnym symbolem stolicy Niemiec. Miasto jest atrakcyjne pod wieloma względami, zapewnia turystom liczne atrakcje poprzez bogatą ofertę kulturalną, teatralną, obejmującą codziennie około 3 tys. pozycji. Oprócz przejazdu po najciekawszych częściach Berlina (Alexanderplatz z wieŝą telewizyjną, Aleja Unter den Linden, Reichstag, Brama Brandenburska, Kolumna Zwycięstwa, Mur Berliński), młodzieŝy szkolnej proponujemy wybór jednego z przykładowych programów. Wycieczka do Berlina (bez noclegów) Cena: juŝ od 75 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 10 EUR) Ze sztuką za pan brat Wizyta w jednym z ponad 150 muzeów, przedstawiających niepowtarzalne eksponaty od czasów antycznych po sztukę dnia dzisiejszego, MoŜe to być np. jedno z naleŝących do Wyspy Muzeów: Stare Muzeum (Altes Museum) gromadzi zbiory dzieł antycznych, Stara Galeria Narodowa (Alte Nationalgalerie) zawiera kolekcję dzieł głównie malarzy niemieckich, Muzeum Pergamon (Pergamonmuseum), będące najstarszym na świecie muzeum architektury i zarazem najmłodszym na Wyspie. Bilety wstępu ok.: Stare Muzeum: 8 EUR normalny, 4 EUR ulgowy, Stara Galeria Narodowa: 8 EUR normalny, 4 EUR ulgowy, Pergamon: 10 EUR normalny, 5 EUR ulgowy Niemieckie muzeum techniki Niemieckie Muzeum Techniki (Deutsches Technikmuseum) to jeden z największych obiektów na świecie, gromadzących pokaźne zbiory eksponatów obrazujących rozwój nauki i technologii. Do jego atrakcji naleŝą m.in. historyczne lokomotywy, łodzie, silniki, samochody, rekonstrukcja pierwszego mechanicznego komputera, maszyny do wytwarzania papieru, materiałów, itp. Część kompleksu, sąsiadująca z budynkiem głównym zwana Science Center Spectrum to istny raj dla dzieci i młodzieŝy. Jest zaprzeczeniem tradycyjnej galerii, w której naleŝy zachować ciszę i nie wolno dotykać eksponatów. Wręcz przeciwnie! Zwiedzający mogą sami przeprowadzać doświadczenia, dowiadując się tym samym jak wygląda fizyczne i chemiczne środowisko człowieka. Bilety wstępu grupowe: 3 EUR (dorośli), 1,5 EUR (dzieci, młodzieŝ, studenci)

5 Berlińskie ZOO i Akwarium Berliński Ogród zoologiczny (Zoologischer Garten) został załoŝony na królewskich terenach łowieckich Fryderyka Wilhelma I i otwarty w 1844 r. II wojnę światową przeŝyło jedynie 91 zwierząt, ale dziś na jego obszarze Ŝyje łącznie 1400 gatunków, ssaków, gadów, płazów, ptaków, ryb i bezkręgowców. Ogród został tak urządzony, aby zwierzęta czuły się w nim jak najlepiej. Najmłodsze dzieci mogą karmić i głaskać zwierzęta w urządzonym specjalnie minizoo. Odwiedzając zoo uczniowie poznają i oglądają z bliska te gatunki zwierząt, o których uczą się w szkole, które albo nie występują juŝ w swoim naturalnym środowisku lub teŝ, którym grozi całkowite wymarcie. Ciekawym uzupełnieniem oferty berlińskiego ZOO jest akwarium, które moŝna zwiedzać razem z ogrodem lub teŝ wybrać się do niego oddzielnie. Kolorowe ryby ze wszystkich mórz i oceanów, groźne rekiny, gady, skorupiaki i stawonogi przyciągają kaŝdego dnia młodszych i starszych turystów. Bilety wstępu ok.: 11 EUR (wstęp do ZOO), 16 EUR (wstęp do ZOO i Akwarium) Teatralne oblicze Berlina "Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają - William Szekspir Teatr to rodzaj sztuki, który odwołuje się niemal do wszystkich zmysłów człowieka. Wyprawa do Berlina to doskonała okazja, aby uczniowie klas niemieckojęzycznych nie tylko bliŝej poznali stolicę Niemiec ale takŝe odbyli praktyczną lekcję z języka niemieckiego! Zapraszamy na jeden ze spektakli, przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieŝy. Przedstawienia odbywają się juŝ od godz , co stwarza moŝliwość połączenia wizyty w teatrze z innym programem, np. Berlin świąteczny. Bilety wstępu, w zaleŝności od wybranego spektaklu od. 6 EUR Jak powstaje film? Park Filmowy Babelsberg (Filmpark Babelsberg) to najstarsze miasto filmowe w centrum Europy. Przed zwiedzającymi odkrywa niesamowity świat filmu i telewizji KaŜdy miłośnik filmu i telewizji moŝe tu stanąć przed prawdziwą kamerą i spróbować swoich sił np. jako prezenter telewizyjny. Kaskaderskie show zapewnia prawdziwe emocje i zdradza filmowe sztuczki. Park czynny codziennie od do w godzinach Bilety wstępu ok. 20 EUR (dorośli), 16 EUR (młodzieŝ) Berlin świąteczny Spacer po świątecznie przystrojonych ulicach i kolorowych jarmarkach boŝonarodzeniowych to niezapomniane wraŝenie. Berlińskie Jarmarki mające ponad stuletnią tradycje, wprawiają kaŝdego w wyjątkowy, magiczny nastrój Świąt BoŜego Narodzenia. Pierniki, marcepan, pachnące droŝdŝowe ciasta i inne smakołyki zaspokoją podniebienie kaŝdego łasucha. Tradycyjne zabawki wykonane z naturalnych materiałów, figurki, choinkowe i ozdoby mogą stać się szczególną pamiątką lub wyjątkowym prezentem dla najbliŝszych Jarmarki odbywają się juŝ od pierwszej połowy listopada i niektóre trwają aŝ do pierwszych dni nowego roku. Udział w jarmarkach: bezpłatny

6 Bez trosk czyli Pałac Sans Souci w Poczdamie Wakacyjna siedziba cesarza Fryderyka Wielkiego oddalona jest od Berlina ok. 30 km. Warto odwiedzić Pałac Sans-Souci w Poczdamie, aby przekonać się, Ŝe nazwa zespołu pałacowego (fr. bez trosk ) idealnie oddaje charakter letniej rezydencji. Wszystkie dwanaście pomieszczeń Pałacu ozdobiono artystycznymi malowidłami, pozłacanymi rzeźbami, lustrami i mozaikowymi podłogami. Wokół rokokowego kompleksu stworzono jeden z piękniejszych ogrodów krajobrazowych. Jednodniowa wycieczka do Poczdamu (bez noclegu) Cena: juŝ od 85 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (od. 15 EUR) Heide Park Heide Park to największy park rozrywki w północnych Niemczech. Na terenie parku znajdziemy najwyŝszą i najszybszą kolejkę Collossos, która w 2003 roku została wpisana do księgi rekordów Guinessa, jako drewniana kolejka o największym kącie pierwszego spadku. Najnowszą atrakcją jest Desert Race, kolejka z katapultowym napędem. Pozostałe atrakcje parku takŝe dostarczą niezapomnianych wraŝeń. Dla młodszych polecamy delfinarium, pokazy fok i występ piratów. Wycieczka do Heide Parku (bez noclegów) Cena: juŝ od 148 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 23 EUR: dorośli, 17 EUR: młodzieŝ ) Tropical Islands Tropical Islands to największy tropikalny park rozrywki i wypoczynku w Europie. Tylko 60 km na południe od Berlina znajduje się ten największy w Europie las tropikalny, kompletna wioska tropikalna z gastronomią, moŝliwością zakupów i rozrywką, białe plaŝe, lagunę z wyspy Bali i Morze Południowe do pływania, jak i najwyŝszą w Niemczech wieŝową zjeŝdŝalnię wodną. Mnóstwo atrakcji, dla młodszych i starszych, zapewnia rozrywkę prawie 24 godziny na dobę. Temperatura w ciągu dnia w Tropical Islands to 25 C w cieniu, woda w Morzu Południowym ma 28 C, w lagunie Bali 31 C. Wycieczka do Tropical Islands (bez noclegów) Cena: juŝ od 85 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 23 EUR: dorośli, dzieci od lat: 17,5 EUR, grupy szkolne: 9,5 EUR)

7 Oceanarium w Stralsundzie, czyli dlaczego morze jest niebieskie? Jak powstają fale? Czy Morze Bałtyckie jest głębokie? Na te i inne pytania dotyczące Ziemi wodnej planety, moŝna znaleźć odpowiedź wybierając się z nami w podwodną podróŝ. W Oceanarium moŝna podziwiać model 26 metrowym płetwala błękitnego, ogromną ławicę śledzi, zobaczyć jak wygląda ośmiornica i z bliska obejrzeć ciekawe gatunki ryb i innych zwierząt zamieszkujących głębie Morza Bałtyckiego, Północnego i Atlantyku. Są to m.in.: okonie rzeczne, węgorze, kraby kieszonkowe, flądry, sandacze, jesiotry pospolite, jesiotr rosyjski, węgorze, pstrągi rozgwiazdy, ukwiały, małe raki, małŝe i ślimaki. Ciekawym uzupełnieniem morskiej przygody w Stralsundzie moŝe być wizyta w znajdującym się w pobliŝu Niemieckim Muzeum Morskim. Gmach muzeum został wzniesiony w samym centrum miasta. W ceglanych zabudowaniach dawnego klasztoru św. Katarzyny z XIII wieku stworzone zostało unikatowe Muzeum Nauk o Morzu, Biologii Morza i Rybołówstwa. Muzeum w przyjazny sposób prezentuje współzaleŝności pomiędzy człowiekiem, przyrodą i techniką w takŝe ukazuje róŝnorodne aspekty Ŝycia w morzu. Jednodniowa wycieczka Oceanarium w Stralsundzie: Cena: juŝ od 85 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 4 EUR) Ogród Zoologiczny w Ueckermünde Oferta przeznaczona jest szczególnie dla dzieci w wieku przedszkolnym i najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym w Ueckermünde to dokonała okazja aby zobaczyć około 400 zwierząt (m.in. lwa, wilka, zebrę, kangura, lamę, flaminga, papugę Arę). Do niektórych z zagród moŝna wchodzić, przykładowo do małpiego gaju z przyjaznymi małpami magotami, do sawanny lemurów z małpami kattas, do ogrodu jeleni z muflonami i danielami albo do wybiegu z kozami karłowatymi. Dla dzieci ZOO proponuje wiele moŝliwości zabaw np. w 45 metrowym tunelu w małpim gaju albo stacje z zabawami o charakterze edukacyjnym. Zainteresowani historią regionalną znajdą w ZOOlarium interesujące informacje na temat powstawania regionu Zalewu Szczecińskiego w epoce lodowcowej jak i wykorzystywanie energii słonecznej przez człowieka w przyrodzie. DuŜą atrakcją jest moŝliwość obserwowania, jak opiekunowie zwierząt karmią np. wydry. Istnieje teŝ moŝliwość zakupu specjalnej karmy, którą dzieci mogą samodzielnie karmić zwierzęta (np. sarny, muflony, osiołki, kuce czy lamy). Za dodatkową opłatą dzieci zjedzą ciepły i smaczny posiłek. Jednodniowa wycieczka do Zoo w Ueckermünde: Cena: juŝ od 49 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (od 3 EUR) NIEMCY W PIGUŁCE: - waluta: EURO, 1 EUR = ok. 4,15 zł - język: niemiecki, - stolica: Berlin - obowiązkowy dokument podczas podróŝy: waŝny dowód osobisty lub paszport, - przydatne wyraŝenia: guten Morgen: Dzień dobry (rano), guten Tag dzień dobry (po południu), ja: tak, nein: nie, danke:dziękuję, Entschuldigung: przepraszam

8 Baw się dobrze w Legolandzie Firma zabawkarska LEGO, została załoŝona przez Olego Kirka Christiansena w 1932 roku w Danii. Nazwa najsłynniejszych na świecie klocków została utworzona z duńskiego zwrotu Leg Godt, czyli baw się dobrze. Nic dziwnego, Ŝe twórca klocków w taki sposób ochrzcił swoje dzieło. Od wielu pokoleń bawią, rozwijają wyobraźnie róŝnych grup wiekowych, umoŝliwiając tym samym kreatywną zabawę. Zabieramy Państwa do najsłynniejszego duńskiego parku rozrywki, w którym wszystkie atrakcje zbudowane są z klocków Lego. Wraz z zabawą łączymy naukę, jako Ŝe w bajkowym miasteczku znajdują się miniatury autentycznych budowli z całego świata, słynnych zabytków, przeplatane dziesiątkami karuzel, zjeŝdŝalni, placów zabaw. Gwarantowana dobra zabawa przez cały dzień zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Świetne miejsce wypoczynku i relaksu w krainach Minilandu, Duplolandu i Piratów. Wycieczka do Legolandu (bez noclegów) Cena: juŝ od 225 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 259 DKK: dorośli, 229 DKK: dzieci od lat) Królewska Kopenhaga Kopenhaga jest najbardziej dynamiczną stolicą Skandynawii. Stanowi główny ośrodek Ŝycia politycznego, gospodarczego i kulturalnego Danii. Pełne uroku, niezmiernie gościnne miasto zachwyca starą, niewysoką i dobrze zachowana architekturą, urzeka Ŝyciem rozrywkowym, kusi dobrą kuchnią. Warto zobaczyć barokowy pałac królewski Amalienborg, fontannę Gefion. Symbolem Kopenhagi jest rzeźba odsłonięta w 1913 r. Den Lille Havfrue, Syrenka, przedstawiająca bohaterkę jednej z baśni Hansa Christiana Andersena. Warto przespacerować się po malowniczej dzielnicy Nyhavn z XVIII-wiecznymi hanzeatyckimi kamieniczkami i przycumowanymi starymi Ŝaglowcami. Niezapomniane wraŝenia zapewni wizyta w Ogrodach Tivoli, czyli połoŝonym w centrum Kopenhagi parku rozrywki, jedną z największych atrakcji turystycznych Danii. Wycieczka do Kopenhagi (bez noclegu) Cena: juŝ od 155 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 200 DKK) DANIA W PIGUŁCE: - waluta: korona duńska, 1 DKK = 0,5649 ZŁ, - język: duński, - stolica: Kopenhaga - obowiązkowy dokument podczas podróŝy: waŝny dowód osobisty lub paszport, - przydatne wyraŝenia: God morgen: Dzień dobry (rano), god dag: dzień dobry (po południu), ja: tak, nej: nie, tak:dziękuję, undskyld: przepraszam

9 Bajkowy ParyŜ Program Bajkowy ParyŜ to propozycja zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów. Stolica Francji, ParyŜ, przyciąga co roku ok. 30 mln. turystów. Stanowi jedną z najwaŝniejszych aglomeracji współczesnej Unii Europejskiej. WieŜa Eiffla, Plac Trocadero, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Luwr, Katedra Notre Dame to tylko niektóre z obowiązkowych do obejrzenia atrakcji miasta. Wyjazd do ParyŜa moŝe być połączony z wizytą z wybranym przez Państwa parkiem rozrywki. Park Francja w Miniaturze prezentuje najbardziej znane zabytki Francji w wersji mini. Jest to rodzaj muzeum na wolnym powietrzu. Na powierzchni ok. 5 hektarów, uformowanej w kształcie mapy Francji podziwiać moŝna w całej swojej okazałości takie obiekty jak: WieŜa Eiffel'a, Luwr, Wersal, katedry, opactwa, kolej TGV, zamki i wiele, wiele innych. Ta sceneria tworząca unikalny klimat, przyciąga kaŝdego sezonu tysiące turystów i stawia park wśród najpiękniejszych muzeów ParyŜa. Park rozrywki Disneyland, znajdujący się pod ParyŜem to królestwo dziecięcych marzeń i snów. Tu moŝna spotkać wszystkie postacie świata bajek (m.in. Śpiącą Królewnę, Myszkę Miki, Kaczora Donalda, Piotrusia Pana) z nimi odwiedzić ich zamki, pałace, odkryć tajemnice wróŝek, czarnoksięŝników i odwiedzić krainę piratów z Morza Karaibskiego. W Parku Asterixa, władzę dzierŝy dwóch przesympatycznych Galów: Asterix i Obelix. Wybór atrakcji jest imponujący: karuzele, spływy łodziami, tratwami i pontonami po rwących rzeczkach, labirynt, kolejka górska (dla starszych dzieci) wśród grzmotów Zeusa, delfinarium, wioska Galów, osada rzymska, staroŝytna Grecja z pałacem Minosa i oczywiście stara Francja. Wycieczka do ParyŜa (3 noclegi) Cena: juŝ od 790 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (od. 40 EUR) FRANCJA W PIGUŁCE: - waluta: EURO, 1 EUR = 4,15 zł - język: francuski, - stolica: ParyŜ - obowiązkowy dokument podczas podróŝy: waŝny dowód osobisty lub paszport, - przydatne wyraŝenia: bonjour: dzień dobry, Au revoir: do widzenia, s il vous plait:proszę, merci: dziękuję Złota Praga i Skalne Miasto Praga stolica i symbol Czech. DuŜe nagromadzenie zabytków i pamiątek dało miastu nazwę Złota Praga. Najliczniej reprezentowane są zabytki gotyku i baroku, na uwagę zasługują mosty na Wełtawie ze słynnym mostem Karola, będącym najczęściej odwiedzanym zabytkiem Pragi. KaŜdy turysta choć raz w Ŝyciu powinien zobaczyć najcenniejszy zespół miasta Hradczany (czyli Praski Ogród), Rynek Staromiejski, czy miniaturową Złotą Uliczkę W historii Czech ogromną rolę odegrał Plac Wacława, gdzie w roku 1989 rozpoczęła się aksamitna rewolucja. Czesi masowo spotykali się na placu, aby zademonstrować swą wolę demokratyzacji kraju. Warto udać się na spacer do urokliwej praskiej dzielnicy Mała Strana, pełnej małych uliczek o ciekawej zabudowie. W jednej z licznych gospód obowiązkowo naleŝy spróbować tradycyjnych czeskich dań, m.in. knedlików przygotowywanych na róŝne sposoby. Wycieczka do Pragi (1 nocleg) Cena: juŝ od 350 złotych (przy 40osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 800 CZK) CZECHY W PIGUŁCE: - waluta: KORONA CZESKA, 1 CZK = 0,1672 zł - język: czeski, - stolica: Praga - obowiązkowy dokument podczas podróŝy: waŝny dowód osobisty lub paszport, - przydatne wyraŝenia: dobry den: dzień dobry, na shledanou: do widzenia, prominte: przepraszam

10 Londyn Stolica Wielkiej Brytanii, Londyn jest co do wielkości miastem Europy. Na obszarze 1607 km² mieszka ponad 8,2 mln osób. Londyn oferuje turystom znacznie więcej niŝ tylko wspaniałe zabytki architektury. Miasto co roku odwiedza ok. 20 mln turystów. Do najciekawszych zabytków miasta naleŝy średniowieczna twierdza Tower, będąca pierwszą siedzibą angielskich królów. Symbolem miasta jest wieŝa zegarowa zwana potocznie Big Ben, naleŝąca do Pałacu Westminsterskiego, siedziby angielskiego parlamentu. Przepiękną panoramę miasta moŝna oglądać ogromnego koła obserwacyjnego London Eye (Londyńskie Oko), które zostało zbudowane z okazji nowego tysiąclecia. Zbudowane nad brzegiem Tamizy koło wznosi turystów na wysokość 135 metrów. Londyn to miasto, które oferuje róŝnorodne atrakcje zarówno dla młodszych i starszych podróŝników. W programie moŝliwe zwiedzanie Londynu, m.in.: Tower of London, rejs po Tamizie, panorama miasta z London Eye, Big Ben, Downing Street 10,Pałac Westminsterski, spacer do Pałacu Buckingham oraz Kensington Palace - byłej rezydencji księŝnej Diany, Piccadilly Circus, Leicester Square, Trafalgar Square, Heide Park, wizyta w Muzeum Historii Naturalnej. Dodatkowo, dla najmłodszych atrakcją będzie całodzienna wizyta w Parku Legoland Windsor Wycieczka do Londynu (3 noclegi) Cena: juŝ od 880 złotych (przy 40 osobach płatnych) Bilety wstępu do odwiedzanych obiektów( Tower of London, rejs po Tamizie, London Eye, Park Legoland, metro) - orientacyjnie: 50 GBP dzieci, 70 GBP dorośli ANGLIA W PIGUŁCE: - waluta: FUNT SZTERLING, 1 GBP = 4,80 zł - język: angielski, - stolica: Londyn - obowiązkowy dokument podczas podróŝy: waŝny dowód osobisty lub paszport, - przydatne wyraŝenia: hello: cześć, thank you: dziękuję, sorry: przepraszam Warszawa, z wizytą w stolicy Polski Warszawa jest miastem niezwykłym, frapuje przyjezdnych historią i klimatem, ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tutaj po wojennych zniszczeniach zabytkowe pałace, kościoły, gmachy i zespoły architektoniczne zrekonstruowano z wielką pieczołowitością. Warszawskie zabytki i pamiątki z przeszłości zostały docenione przez UNESCO, dzięki czemu warszawska Starówka została uhonorowana wpisem na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. W programie m.in. zwiedzanie miasta: Zamek Królewski, plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Barbakan, rynek Starego Miasta, Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego śołnierza, Ogród Saski, Trakt Królewski z Pałacem Prezydenckim i Pomnikiem Mikołaja Kopernika, wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki, Park i Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie, Belweder. Wycieczka do Warszawy (2 noclegi) Cena: juŝ od 390 złotych (przy 40 osobach płatnych)

11 Jantarowe Złoto i Neptun w Gdańsku oraz Zamek w Malborku Gdańsk tysiącletnie hanzeatyckie miasto, duŝy ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny, popularne centrum turystyczne. PołoŜony nad Zatoką Gdańską, u południowych brzegów Morza Bałtyckiego, od stuleci pełni kluczową rolę w wymianie towarowej między Europą północną i zachodnią, a krajami Europy środkowo-wschodniej. Tu rozpoczęła się druga wojna światowa, tutaj narodziła się Solidarność. Długi Targ, Fontanna Neptuna Dwór Artusa, śuraw, Westerplatte to tylko nieliczne z wielu miejsc godnych odwiedzenia. Malbork to średniowieczna krzyŝacka warownia dominująca nad nizinnymi śuławami. Budowę zamku rozpoczęto w XIII wieku. Przez wiele lat był siedzibą Zakonu KrzyŜackiego. Zamek krzyŝacki w Malborku to trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim o kubaturze ponad m³. Składa się z zamku niskiego, zamku średniego i zamku wysokiego. Jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. Od 1309 do 1457 roku zamek w Malborku był siedzibą wielkiego mistrza krzyŝackiego, a miasto stolicą państwa zakonnego. Zamek jest największą budowlą ceglaną wzniesioną rękami człowieka. Wycieczka do Trójmiasta (2 noclegi) Cena: juŝ od 290 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 50 zł) Uroki Dolnego Śląska. Dolny Śląsk wraz ze stolicą regionu, Wrocławiem, naleŝy do jednych z bardziej atrakcyjnych regionów turystycznych w Polsce. We Wrocławiu zwiedzimy m.in. Ostrów Tumski i Wyspę Piaskową, Katedrę św. Jana Chrzciciela. Zabytkowy tramwaj Jaś i Małgosia zabiorą nas do najbardziej atrakcyjnych zakątków miasta. Do atrakcji kulturalnych, których nie moŝna pominąć będąc w tym mieście naleŝy Panorama Racławicka, wykonana we Lwowie przez Kossaka, Stykę i Wywiórskiego. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Obowiązkowym elementem wyjazdu na Dolny Śląsk jest wizyta w Parku Narodowym Gór Stołowych, obejmujący unikatowe w Polsce formy przyrody nieoŝywionej. Istnieją tu ciekawe rezerwaty skalno-krajobrazowe, m.in.: Szczeliniec Wielki, Błędne Skały. Wytyczone dla turystów szlaki turystyczne są przyjazne o średnim stopniu trudności. Wycieczka na Dolny Śląsk (4 noclegi) Cena: juŝ od 390 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 50 zł)

12 Kraków Do 1596 roku Kraków był faktyczną stolicą Polski i siedzibą polskich królów. Dziś stolica województwa małopolskiego, a takŝe centralny ośrodek metropolitarny aglomeracji krakowskiej. Wawel, Bazylika Mariacka, Sukiennice to miejsca, których nie sposób pominąć przy zwiedzaniu Krakowa. Miasto ze swoją bogatą ofertą turystyczną zachęca do odwiedzania o kaŝdej porze roku. Podczas wycieczki będzie okazja zwiedzić przepiękne Stare Miasto Krakowa, przespacerować się uliczkami Dzielnicy śydowskiej czy zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce. Zapraszamy takŝe do wizyty w Ojcowskim Parku Narodowym, a starszą młodzieŝ do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wycieczka do Krakowa (3 noclegi) Cena: juŝ od 440 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 50 zł) Poznańskie Koziołki, Biskupin oraz Międzyrzecki Rejon Umocnień Poznań stolica Wielkopolski, wespół z Gnieznem był pierwszą stolicą Polski. Po dziś dzień Poznań pozostaje stolicą i największym miastem Wielkopolski - jednym z głównych regionów państwa. O początkach historii Gniezna mówi legenda o trzech braciach: Lechu, Czechu i Rusie. Przedzierali się przez puszcze w poszukiwaniu ziemi, na której mogliby się osiedlić. Zobaczywszy wzgórze, na którym na starym samotnym dębie miał swoje gniazdo orzeł, Lech miał rzec: "Tego orła białego przyjmuję za godło ludu swego, a wokół dębu zbuduję gród swój i od orlego gniazda Gnieznem go nazwę". I Lech osiadł wraz ze swym ludem, Czech zaś podąŝył na południe, a Rus na wschód od siedziby Lecha... Biskupin - najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny. Badania wykopaliskowe rozpoczęły się w 1934 roku. Imponujący był rozmach prowadzonych prac wykopaliskowych, w których stosowano nowoczesne metody badań. W ich wyniku odkryte zostały konstrukcje drewniane osiedla sprzed ponad 2700 lat (zachowane w znakomitym stanie). Przed wojną Biskupin był nazywany "Polskimi Pompejami". Międzyrzecki Rejon Umocnień to najatrakcyjniejszy obiekt krajoznawczy Ziemi Międzyrzeckiej, jeden z najciekawszych i największych obiektów pomilitarnych w Europie. MRU to potęŝny system poniemieckich fortyfikacji, wybudowany w latach 30 tych XX w. na pograniczu niemiecko polskim, stanowiący element tzw. Ostwall wału wschodniego. PołoŜony jest pomiędzy Odrą i Wartą i rozciąga na odcinku ok. 100 km. Wycieczka do Poznania (2 noclegi) Cena: juŝ od 290 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 50 zł)

13 Biskupin oraz Toruńskie Planetarium, czyli odkrywanie tajemnic Wszechświata Muzeum Archeologiczne w Biskupinie to najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny. Badania wykopaliskowe rozpoczęły się w 1934 roku. Imponujący był rozmach prowadzonych prac wykopaliskowych, w których stosowano nowoczesne metody badań. W ich wyniku odkryte zostały konstrukcje drewniane osiedla sprzed ponad 2700 lat (zachowane w znakomitym stanie). Specjalnie przygotowane lekcje muzealne, dostarczają obszernej wiedzy na temat trybu Ŝycia i zajęć ówczesnych mieszkańców osady. Frajdą dla uczniów jest wyrabianie garnków tradycyjną metodą. Wyprawa do Torunia to niezapomniane przeŝycie. To miasto o 800 letniej historii, które przez całe wieki było miejscem krzyŝowania się europejskich szlaków. Pomimo zniszczeń w XIX wieku, Toruń wciąŝ urzeka mnogością, róŝnorodnością i wysokim, światowej klasy poziomem artystycznym pomników architektury i zabytków ruchomych. W Toruniu urodził się słynny astronom Mikołaj Kopernik. Toruńskie Planetarium odkrywa przed zwiedzającymi tajemnice wszechświata. Podczas wycieczki dowiecie się jak powstają słynne pierniki toruńskie, które smakują wyśmienicie, moŝna je samemu przygotować i upiec w Muzeum śywego Piernika a potem zabrać do domu i sprezentować najbliŝszym. Wycieczka do Torunia z Biskupinem (2 noclegi) Cena: juŝ od 290 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 50 zł) Zoo Safari i Park Dinozaurów Zapraszamy do pierwszego w Polsce Zoo Safari. To unikatowy park, w którym dzikie zwierzęta moŝna oglądać z okien samochodów lub autokarów. Cztery strefy fauny - afrykańska, amerykańska, azjatycka i mongolska, setki zwierząt na wybiegach i moŝliwość obcowania z nimi na wyciągnięcie ręki to główne atrakcje Zoo Safari. Do tego park rozrywki - Plac Eldorado z karuzelami, diabelskim młynem i autodromem oraz Dziecięce Zoo. Przez chwilę moŝna poczuć się jak na łonie najdzikszej przyrody, co całkowicie rekompensuje daleką wyprawę na safari - w sumie bliŝej niŝ do Afryki... Nieopodal w Nowinach Wielkich znajduje się Park Dinozaurów, gdzie największą atrakcją jest leśna ścieŝka edukacyjna z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami dinozaurów.. W towarzystwie ponad czterdziestu prehistorycznych gadów prześledzimy poszczególne okresy w dziejach ziemi, pokazując, jak rozwijało się Ŝycie setki milionów lat temu. Geo-muzeum, wioska Neandertalska, czy plac zabaw dla najmłodszych to jedne z wielu atrakcji parku Wycieczka do Świerkocina (bez noclegów) Cena: juŝ od 65 złotych (przy 40 osobach płatnych) plus bilety wstępu (ok. 35 zł)

14 Zasady organizacji i realizacji wyjazdów grupowych dla dzieci i młodzieŝy przez Biuro Turystyczne Evatrans sp. z o.o. 1. BT Evatrans sp. z o.o. prowadzi działalność Organizatora Turystyki na podstawie zezwolenia(koncesji) nr 0430 udzielonego przez Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki w dniu r. oraz gwarancji ubezpieczeniowej SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. 2. Zamówienia wycieczki naleŝy dokonać na druku zgłoszenia dostępnym w BT Evatrans sp. z o.o., lub na stronie internetowej 3. Potwierdzeniem przyjęcia zamówienia jest umowa zawarta pomiędzy BT Evatrans i Zleceniodawcą określająca m.in. rodzaj świadczeń, cenę, terminy płatności oraz inne informacje niezbędne do realizacji imprezy zgodnie z ustawą o usługach turystycznych z dnia r. (z poźn. zmianami). 4. Zaliczkę w wysokości min. 30% naleŝy wpłacić w dniu podpisania umowy, a pozostałą kwotę nie później niŝ 30 dni przed rozpoczęciem imprezy (10 dni w przypadku imprezy jednodniowej) lub w terminie określonym w umowie. 5. W przypadku rezygnacji z wycieczki zleceniodawca ponosi koszty w wysokości: Wycieczka jednodniowa: - Do 10 dni przed rozpoczęciem wycieczki 5% ceny określonej w umowie; - PoniŜej 10 dni 30 % ceny wycieczki określonej w umowie; - W dniu wyjazdu wpłata nie będzie zwrócona. Wycieczka wielodniowa: - Do 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki 5% ceny; - PoniŜej 30 dni - koszty poniesione przez zleceniobiorcę, nie mniej niŝ 50 % ceny wycieczki; - Krótszym niŝ 2 dni przed rozpoczęciem wycieczki wpłata nie będzie zwrócona. 6. W przypadku zmiany ilości uczestników wycieczki poniŝej ilości minimalnej określonej w umowie zleceniobiorca zastrzega sobie moŝliwość zmiany ceny. 7. Zleceniodawca bierze pełną odpowiedzialność za uczestników wycieczki, w tym w szczególności: Ma obowiązek zabezpieczenia kadry w ilości niezbędnej dla sprawowania naleŝytej opieki nad uczestnikami wycieczki, nie mniej niŝ regulują to przepisy; Uczestnik obowiązany jest do przestrzegania przepisów krajów w których odbywa się impreza, odnoszących się do dokumentów potwierdzających toŝsamość, przepisów celnych, przepisów władz finansowych i administracyjnych dotyczących jego osoby, bagaŝu podstawowego i podręcznego; W czasie trwania imprezy Uczestnik zobowiązany jest do bezwzględnego stosowania się do poleceń przedstawiciela Organizatora i osób odpowiedzialnych za realizację programu; Uczestnikom imprezy nie wolno posiadać i uŝywać wszelkiego rodzaju środków odurzających, wyrobów tytoniowych oraz alkoholowych; Mając na uwadze dobro wszystkich uczestników w wycieczce nie mogą brać udział osoby chore na choroby zakaźne oraz z obawami infekcji. 8. Za szkody wyrządzone przez uczestników podczas imprezy odpowiada Zleceniodawca. 9. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za pieniądze, przedmioty wartościowe oraz rzeczy pozostawione zagubione przez uczestników wycieczki oraz pozostawione w środkach transportu. 10. Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z przepisów ustawy o usługach turystycznych Evatrans sp. z o.o. posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej wykupione w SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Wszystkie imprezy z transportem autokarowym zawierają pakiet ubezpieczeniowy w ramach ceny imprezy. Ubezpieczenie to obejmuje: koszty leczenia szpitalnego - do USD, koszty leczenia ambulatoryjnego i zakup leków do 700 USD, koszty pobytu osoby towarzyszącej 80 USD/dzień, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków do zł, bagaŝ 1000 PLN (ubezpieczenie to obejmuje wyłącznie rzeczy osobiste i nie dotyczy pieniędzy, kosztowności, sprzętu audio-video, fotograficznego, itp.). 11. Zleceniodawca zobowiązany jest dostarczyć organizatorowi listę uczestników wycieczki zawierającą następujące dane: nazwisko, imię, data urodzenia, adres zameldowania nie później niŝ 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. 12. Wszelkie reklamacje naleŝy zgłaszać na adres organizatora wycieczki: EVATRANS Sp. z o.o. ul. śółkiewskiego Szczecin fax , najpóźniej 30 dni po zakończeniu wycieczki. 13. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy na 10 dni od daty rozpoczęcia, jeŝeli jej przeprowadzenie jest utrudnione lub niebezpieczne z niezaleŝnych od Organizatora powodów. W przypadku odwołania wycieczki Zleceniodawcy przysługuje prawo do zwrotu całości wniesionych opłat. Umieszczone przy opisach programów piktogramy pomogą Państwu wybrać ofertę odpowiednią dla danej grupy wiekowej. SP 0-3 SP 4-6 Gimnazjum Liceum

15 Biuro Turystyczne EVATRANS Sp. z o. o. PL Szczecin, ul. śółkiewskiego 14 tel. (48) , fax (48) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA WYCIECZKĘ SZKOLNĄ NaleŜy przesłać faksem na nr , bądź dostarczyć do biura Nazwa wycieczki: Nr katalogowy: Data wyjazdu: Data powrotu: Ilość uczestników: Wiek uczestników: Ilość opiekunów: Zamawiane świadczenia: (Prosimy zaznaczyć) Zleceniodawca nazwa szkoły: Śniadanie Obiad Kolacja Adres szkoły: Imię i nazwisko przedstawiciela zleceniodawcy (adres , nr telefonu) Dane do wystawienia faktury VAT (nazwa, adres, NIP) Uwagi:.. Miejsce, data Podpis osoby upowaŝnionej

16 Zdjęcia pikselstock.pl

Zapraszamy do naszych oddziałów:

Zapraszamy do naszych oddziałów: BIURO TURYSTYCZNE ELśBIETA ElŜbieta Szymborska Ul. Hallera 10, 83-200 Starogard Gdański Tel. 58 5625159 Fax. 58 5630086 Zapraszamy do naszych oddziałów: Ul. Lubichowska 14 C.H Kociewie 83-200 Starogard

Bardziej szczegółowo

HISZPANIA WŁOCHY FRANCJA GRECJA ANGLIA NIEMCY CZECHY SŁOWACJA WĘGRY LITWA

HISZPANIA WŁOCHY FRANCJA GRECJA ANGLIA NIEMCY CZECHY SŁOWACJA WĘGRY LITWA HISZPANIA WŁOCHY FRANCJA GRECJA ANGLIA NIEMCY CZECHY SŁOWACJA WĘGRY LITWA BIURO TURYSTYKI 80-401 Gdańsk, Al. Hallera 14 tel./fax: 58 344 66 55, tel./fax: 58 341 66 55 www.unitur.pl biuro@unitur.pl NIP:

Bardziej szczegółowo

LATO 2015 KOLONIE I OBOZY. zabawnie i bezpiecznie ;)

LATO 2015 KOLONIE I OBOZY. zabawnie i bezpiecznie ;) LATO 2015 KOLONIE I OBOZY zabawnie i bezpiecznie ;) Biuro Turystyczne Elin s.c 50-015 Wrocław, ul. Rejtana 9 +48 71/341 90 11, +48 71/342 06 20 www.elin.pl elin@elin.pl zabawnie i bezpiecznie ;) safe and

Bardziej szczegółowo

Rynek turystyczny Niemiec Autor: Agnieszka Bujak

Rynek turystyczny Niemiec Autor: Agnieszka Bujak Projekt pt. Rynek turystyczny Niemiec Autor: Agnieszka Bujak TiR 1 W/ IV rok Nr. Indeksu 33248 1 Spis treści WSTĘP... ROZDZIAŁ 1 NIEMCY- PODSTAWOWE INFORMACJE... 1.1 Geneza... 1.2 Położenie... 1.3 Ludność...

Bardziej szczegółowo

Atrakcyjne. Pomorze WYDANIE SPECJALNE. Rodzinny Magazyn Trójmiasta (33) 2015. www.maluchy3miasta.pl. numer wydanie specjalne. egzemplarz bezpłatny

Atrakcyjne. Pomorze WYDANIE SPECJALNE. Rodzinny Magazyn Trójmiasta (33) 2015. www.maluchy3miasta.pl. numer wydanie specjalne. egzemplarz bezpłatny 3 Rodzinny Magazyn Trójmiasta 3 (33) 2015 numer wydanie specjalne WYDANIE SPECJALNE egzemplarz bezpłatny Atrakcyjne Pomorze 37 QR CODE Wygenerowano na www.qr-online.pl Skimboarding jest sportem wodnym,

Bardziej szczegółowo

Warszawa Warszawa 2dni Centrum nauki Kopernika + zwiedzanie. Warszawa 2 dni Szlakiem Marii Curie Skłodowskiej.

Warszawa Warszawa 2dni Centrum nauki Kopernika + zwiedzanie. Warszawa 2 dni Szlakiem Marii Curie Skłodowskiej. Spis treści: Kraków Kraków 1 dzień Muzeum Armii Krajowej, Rynek i inne. Kraków 1 dzień Zamek Królewski, Rynek i inne. Kraków 1 dzień - czasów wojny 1939-1945. Kraków 1 dzień Śladami Jana Matejki. Kraków

Bardziej szczegółowo

wycieczki autokarowe wczasy wypoczynek i zwiedzanie WYCIECZKI WCZASY BAWARIA WŁOCHY Rezerwacja on-line BIURO PODRÓŻY www.indexpolska.com.

wycieczki autokarowe wczasy wypoczynek i zwiedzanie WYCIECZKI WCZASY BAWARIA WŁOCHY Rezerwacja on-line BIURO PODRÓŻY www.indexpolska.com. 2015 WYCIECZKI WCZASY wycieczki autokarowe wczasy wypoczynek i zwiedzanie PRAGA CZESKIE ZAMKI WIEDEŃ BUDAPESZT BERLIN BAWARIA PARYŻ RZYM LONDYN AMSTERDAM WILNO S. PETERSBURG RUMUNIA NORWEGIA SZWAJCARIA

Bardziej szczegółowo

Agencja Podróży i Turystyki Wiesław Niechwiedowicz

Agencja Podróży i Turystyki Wiesław Niechwiedowicz Agencja Podróży i Turystyki Wiesław Niechwiedowicz ZWIEDZANIE Szanowni I Państwo, WYPOCZYNEK Agencja Podróży i Turystyki "Holidays" została założona w czerwcu 1991 roku. Od 1992 roku jesteśmy członkiem

Bardziej szczegółowo

VisitDenmark. ANIA- Wpadnij do sąsiadów! Bornholm. dodatek specjalny. www.visitdenmark.pl

VisitDenmark. ANIA- Wpadnij do sąsiadów! Bornholm. dodatek specjalny. www.visitdenmark.pl ANIA- Wpadnij do sąsiadów! VisitDenmark www.visitdenmark.pl Bornholm dodatek specjalny 5 15 28 5 10 11 12 14 15 27 28 30 32 34 35 36 38 40 42 Odwiedź Danię Kopenhaga - miasto wiecznie młode WOKÓŁ KOPENHAGI

Bardziej szczegółowo

SYLWESTER ZIMA 2014/15. Naszym Klientom dziękujemy za zaufanie BIURO PODRÓŻY. sylwester w kraju i zagranicą, obozy zimowe, wczasy narciarskie

SYLWESTER ZIMA 2014/15. Naszym Klientom dziękujemy za zaufanie BIURO PODRÓŻY. sylwester w kraju i zagranicą, obozy zimowe, wczasy narciarskie 20 lat pracujemy dla Was! Naszym Klientom dziękujemy za zaufanie 2014/15 SYLWESTER ZIMA sylwester w kraju i zagranicą, obozy zimowe, wczasy narciarskie Praga Wiedeń Budapeszt Berlin Paryż Wilno Lwów Rzym

Bardziej szczegółowo

HARCTUR LATA DOŚWIADCZENIA GWARANCJĄ JAKOŚCI WSZYSTKIE IMPREZY PODZIELILIŚMY NA 6 KATEGORII POŚWIADCZONE UPRAWNIENIA. GWARANCJA I BEZPIECZEŃSTWO

HARCTUR LATA DOŚWIADCZENIA GWARANCJĄ JAKOŚCI WSZYSTKIE IMPREZY PODZIELILIŚMY NA 6 KATEGORII POŚWIADCZONE UPRAWNIENIA. GWARANCJA I BEZPIECZEŃSTWO HARCTUR bezpieczne biuro podróży ZAPRASZAMY NA WYCIECZKI I ZIELONE SZKOŁY LATA DOŚWIADCZENIA GWARANCJĄ JAKOŚCI POŚWIADCZONE UPRAWNIENIA. wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych województwa

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI: Rok założenia 1991. 2 ESKAPADA, Słupsk, tel. 598420216, fax 598426657, www.eskapada.pl

SPIS TREŚCI: Rok założenia 1991. 2 ESKAPADA, Słupsk, tel. 598420216, fax 598426657, www.eskapada.pl LATO 2013 SPIS TREŚCI: MORZE Międzyzdroje - Stilo 3 Mrzeżyno - Piramida 4 Łeba - Słoneczko 5 Jastrzębia Góra - Vis 6 MAZURY Pisz Camp Pisz 7 Kulka 8-9 GÓRY KLUSZKOWCE - U Benedykta 10 TRESNA - Odys 11

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA EKONOMICZNA im. OSKARA LANGEGO we WROCŁAWIU WYDZIAŁ GOSPODARKI REGIONALNEJ I TURYSTYKI w JELENIEJ GÓRZE. BARBARA DANEK Nr albumu: 92157

AKADEMIA EKONOMICZNA im. OSKARA LANGEGO we WROCŁAWIU WYDZIAŁ GOSPODARKI REGIONALNEJ I TURYSTYKI w JELENIEJ GÓRZE. BARBARA DANEK Nr albumu: 92157 AKADEMIA EKONOMICZNA im. OSKARA LANGEGO we WROCŁAWIU WYDZIAŁ GOSPODARKI REGIONALNEJ I TURYSTYKI w JELENIEJ GÓRZE BARBARA DANEK Nr albumu: 92157 ROLA KOŚCIOŁÓW TYPU STAVE W ROZWOJU TURYSTYKI W WYBRANYCH

Bardziej szczegółowo

WEEKENDY LOTNICZE WIĘCEJ NIŻ WEEKEND!

WEEKENDY LOTNICZE WIĘCEJ NIŻ WEEKEND! WEEKENDY LOTNICZE WIĘCEJ NIŻ WEEKEND! Terminy i ceny znajdziesz na www.matimpex.pl SPIS TREŚCI 3 Powitanie 4 Dokąd latamy 5 Program lojalnościowy, informacja o bagażu i promocjach 6-7 Weekend pełen wrażeń

Bardziej szczegółowo

WWW.PIENIO-TRAVEL.PL info@pienio-travel.pl Tel. 693 425 610 1

WWW.PIENIO-TRAVEL.PL info@pienio-travel.pl Tel. 693 425 610 1 Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego nr 1359: DG Monika Pieńkowska ul. Świętokrzyska 75 05-300 Mińsk Mazowiecki NIP 822-142-01-24 WWW.PIENIO-TRAVEL.PL

Bardziej szczegółowo

wp drózy Sandomierz Janusz Panasewicz styl życia Singiel wolny czy samotny? Wywiad Podróże Temat numeru Cierpliwość, szczerość i ciągła nadzieja Gosh!

wp drózy Sandomierz Janusz Panasewicz styl życia Singiel wolny czy samotny? Wywiad Podróże Temat numeru Cierpliwość, szczerość i ciągła nadzieja Gosh! wp drózy marzec Jesteśmy tam, gdzie są podróżni Temat numeru Zacznij urlop... przed wyjazdem styl życia Singiel wolny czy samotny? Wywiad Janusz Panasewicz Cierpliwość, szczerość i ciągła nadzieja ISsN:

Bardziej szczegółowo

Gdynia i Północne Kaszuby

Gdynia i Północne Kaszuby SPIS TREŚCI 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17 18 19 20. 21. 22. Gdynia i Północne Kaszuby zapraszają na sezon letni 2013... Gminy i powiaty Forum NORDA.. Gdynia.. Cewice.. Choczewo.

Bardziej szczegółowo

a może tak nad nasze morze? Magazyn Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Turystyki Wypoczywaj w Polsce Odkryj Mazowsze Bezpieczne podróże

a może tak nad nasze morze? Magazyn Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Turystyki Wypoczywaj w Polsce Odkryj Mazowsze Bezpieczne podróże 96/129/2012 maj czerwiec ISNN 1507-9015 Magazyn Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Turystyki Wypoczywaj w Polsce a może tak nad nasze morze? Rowerem z PTTK Odkryj Mazowsze Bezpieczne podróże Turystyka i

Bardziej szczegółowo

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 2009 OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY www.harctur.pl www.bestharctur.pl HARCTURU Szanowni Państwo!!! Z przyjemnością przekazujemy Państwu nasz katalog LATO 2009 oferta dla dzieci i młodzieży. Znajdziecie

Bardziej szczegółowo

In God We Trust (W Bogu pokładamy ufność)

In God We Trust (W Bogu pokładamy ufność) In God We Trust (W Bogu pokładamy ufność) Michał Gaweł I Rok TIR /SUM/ Z GR. T3 1 Spis treści Wstęp... 1 ROZDZIAŁ I Informacje ogólne -Ludność... 3 -Środowisko... 3 -Gospodarka...... 4 -Historia... 4 ROZDZIAŁ

Bardziej szczegółowo

Podróże wrocław. Tu wszystko ma swój czas i miejsce. Podróże ze smakiem Na jeden kęs przekąski z całego świata

Podróże wrocław. Tu wszystko ma swój czas i miejsce. Podróże ze smakiem Na jeden kęs przekąski z całego świata Czerwiec 2015 www.wpodrozy.eu Jesteśmy tam, gdzie są podróżni Podróże wrocław Tu wszystko ma swój czas i miejsce Podróże ze smakiem Na jeden kęs przekąski z całego świata issn: 1897-970x Styl życia Strój

Bardziej szczegółowo

NAGRODA PRZYJAZNEGO BRZEGU

NAGRODA PRZYJAZNEGO BRZEGU NAGRODA PRZYJAZNEGO BRZEGU EDYCJA I Nagroda Przyjaznego Brzegu 2004 W roku 2004 pisaliśmy, rozpoczynając nasz konkurs: 1. Nagroda zainicjowana jest przez Komitet Organizacyjny Powitania Unii Europejskiej

Bardziej szczegółowo

Społeczny wniosek do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Podzamcza

Społeczny wniosek do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Podzamcza Społeczny wniosek do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Podzamcza Mając na uwadze potrzeby rozwojowe Lublina, znaczenie Podzamcza jako obszaru o bogatej historii, pozostającego w ścisłej

Bardziej szczegółowo

Poznań. W krainie hobbitów. za pół ceny Moc atrakcji w promocji. Cuda świata z Nowej Zelandii. Elżbieta Dzikowska Bydgoszcz: miasto nad rzekami str.

Poznań. W krainie hobbitów. za pół ceny Moc atrakcji w promocji. Cuda świata z Nowej Zelandii. Elżbieta Dzikowska Bydgoszcz: miasto nad rzekami str. wpodrózy marzec 2013/67 magazyn pokładowy W krainie hobbitów Cuda świata z Nowej Zelandii Str. 30 Poznań za pół ceny Moc atrakcji w promocji str. 2 Elżbieta Dzikowska Bydgoszcz: miasto nad rzekami str.

Bardziej szczegółowo

Informator Turystyczny

Informator Turystyczny Noclegi Informator Turystyczny T rzygwiazdkowy hotel Cesarskie Ogrody to zabytkowy 100 letni budynek, położony w dzielnicy uzdrowiskowej w Świnoujściu, otoczony własnym parkiem, w odległości około 600

Bardziej szczegółowo

LATO 2014 MAROKO TURCJA TUNEZJA DJERBA WYSPY GRECKIE BUŁGARIA EGIPT WYSPY KANARYJSKIE MAROKO

LATO 2014 MAROKO TURCJA TUNEZJA DJERBA WYSPY GRECKIE BUŁGARIA EGIPT WYSPY KANARYJSKIE MAROKO Spełniamy marzenia! LATO 2014 MAROKO TURCJA TUNEZJA DJERBA WYSPY GRECKIE BUŁGARIA EGIPT WYSPY KANARYJSKIE MAROKO Już dziś zaplanuj z nami swoje wakacje LATO 2014 Dziecko już od 690 PLN* Polska ANIMACJA

Bardziej szczegółowo

Turystyka Biznesowa. Business Tourism. Wzbogaca. Wzbogaca MUZEA OFERTA SPOTKAŃ

Turystyka Biznesowa. Business Tourism. Wzbogaca. Wzbogaca MUZEA OFERTA SPOTKAŃ Business Tourism Turystyka Biznesowa Wzbogaca Wzbogaca MUZEA OFERTA SPOTKAŃ MUZEA OFERTA SPOTKAŃ 3 4 5 WSTĘP Kraków jest światowym dziedzictwem kultury, a zarazem najbardziej rozpoznawalną na świecie polską

Bardziej szczegółowo

RZ_MFWC_notki 456-507:01 22.08.2008 15:54 Uhr Seite 456. 43. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Sponsors

RZ_MFWC_notki 456-507:01 22.08.2008 15:54 Uhr Seite 456. 43. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Sponsors RZ_MFWC_notki 456-507:01 22.08.2008 15:54 Uhr Seite 456 Sponsorzy 43. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans Sponsors 43rd International Festival Wratislavia Cantans 456 RZ_MFWC_notki 456-507:01 22.08.2008

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR TURYSTYCZNY. województwa podlaskiego

INFORMATOR TURYSTYCZNY. województwa podlaskiego INFORMATOR TURYSTYCZNY województwa podlaskiego Białystok 2011 Spis treści HISTORIA W ZARYSIE 5 BIAŁYSTOK STOLICA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO 7 Spacer po Białymstoku 7 Białystok kolebka esperanto 3 Gościnny

Bardziej szczegółowo