Wieczór kolęd i poezji bożonarodzeniowej

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Wieczór kolęd i poezji bożonarodzeniowej"

Transkrypt

1 UNIWERSYTET MUZYCZNY FRYDERYKA CHOPINA JM Rektor prof. zw. Ryszard Zimak Prorektor ds. artystycznych prof. nadzw. Klaudiusz Baran Środa na Okólniku Wieczór kolęd i poezji bożonarodzeniowej Barbara Żarnowiecka sopran Szymon Kowalczyk fortepian Jerzy Łazewski aktor Sala Koncertowa UMFC, Warszawa, ul. Okólnik 2 7 stycznia 2015, środa, godz

2 Program Na Wigilię o. Franciszek Czarnowski Kolęda (Witaj, gwiazdko złota...) mel. XIX w., opr. Zygmunt Noskowski, sł. Stanisław Rzętkowski Wilia Jan Kasprowicz Anioł pasterzom mówił mel. XVI w., opr. Stanisław Niewiadomski, sł. tłumaczenie kolędy Dies est laetitiae Noc nadeszła pożądana ze Zbioru katolickich kościelnych pieśni na Górnym Śląsku, szczególnie w parafii Starowiejskiej używanych (1896), opr. Stanisław Niewiadomski W żłobie leży mel. XVII w., opr. Stanisław Niewiadomski, sł. Piotr Skarga Wigilia w lesie Leopold Staff Przybieżeli do Betlejem mel. XVII w., opr. Stanisław Niewiadomski, sł. anon. Stanęli my wej w stajence mel. Stanisław Niewiadomski, sł. Stanisław Rossowski Pastorałka Stanisław Grochowiak Mizerna, cicha mel. lwowska, opr. Stanisław Niewiadomski, sł. anon. Jezus malusieńki mel. XVIII w., opr. Stanisław Niewiadomski, sł. anon.

3 Mizerna, cicha mel. Jan Gall, opr. Stanisław Niewiadomski, sł. Teofil Lenartowicz Gwiazda Leopold Staff O, gwiazdo betlejemska mel. XIX w., opr. Stanisław Niewiadomski, sł. ks. Zygmunt Odelgiewicz Ach, ubogi żłobie mel. Piotr Studziński, opr. Stanisław Niewiadomski, sł. anon. Gdy śliczna Panna mel. XVIII w., opr. Witold Lutosławski, sł. anon. Przed zapaleniem choinki Konstanty Ildefons Gałczyński Lulajże, Jezuniu mel. XVII w., opr. Stanisław Niewiadomski, sł. anon. Ktoby dał Ci, Jezusiczku mel. Stanisław Niewiadomski, sł. Stanisław Rossowski Modlitwa na Boże Narodzenie Stanisław Wyspiański (fr. Wyzwolenia) Pan z nieba i z łona mel. XVI w., opr. Stanisław Niewiadomski, sł. anon. Gdy się Chrystus rodzi mel. XIX w., opr. Stanisław Niewiadomski, sł. anon. Festi nativitatis Christi laudes czyli Pochwała Świąt Bożego Narodzenia Konstanty Ildefons GałczyńskI Z narodzenia Pana mel. XVIII w., opr. Witold Lutosławski, sł. anon.

4 fot. Włodzimierz Piątek Barbara Żarnowiecka Absolwentka Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki oraz Wydziału Wokalnego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach ała w Chórze Filharmonii Narodowej, wykonując także niektóre partie solowe, np. partię sopranową w Stabat Mater Karola Szymanowskiego pod batutą Krzysztofa Pendereckiego. W latach , na scenie Teatru Muzycznego ROMA wykonywała zarówno partie operowe, jak i operetkowe, m.in. Mercedes w Carmen Bizeta, I i II Damy w Czarodziejskim flecie Mozarta, Księżnej w Ptaszniku z Tyrolu Zellera, Saffi w Baronie cygańskim Johanna Straussa syna czy Opinii Publicznej w Orfeuszu w piekle Offenbacha. W latach współpracowała z Orkiestrą Koncertową Wojska Polskiego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. Z zespołem tym, pod batutą Grzegorza Mielimąki współuczestniczyła w wielu wykonaniach współczesnych polskich dzieł muzyki oratoryjnej, takich jak Missa pro Patria Pawła Łukaszewskiego, Droga krzyżowa Mariana Sawy czy Kantata jubileuszowa Juliusza Łuciuka, która została wykonana podczas pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 roku. W 2002 roku nagrała z tym zespołem płytę, na której znalazły się najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Od 2000 roku artystka współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie miała okazję zaprezentować się w wielu rolach, m.in. Neali w Parii Moniuszki, Leonory w Trubadurze, Amelii w Balu maskowym oraz Abigaille w Nabucco Verdiego, Santuzzy w Rycerskości wieśniaczej Mascagniego czy Senty w Holendrze tułaczu Wagnera oraz Marianny w Kawalerze srebrnej róży Richarda Straussa. W 2003 roku została zaproszona do współpracy z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Wokalistka koncertuje także poza macierzystymi instytucjami. W 2007 roku została zaproszona przez Fiorenzę Cossotto (w ramach obchodów 50-lecia pracy artystycznej włoskiej aczki) do Tokio, gdzie zaała partię Leonory w Trubadurze Verdiego pod dyrekcją Nicoletty Conti, w towarzystwie solistów koreańskich i Tokijskiej Orkiestry

5 fot. Andrzej Banach Filharmonicznej, zaś w 2011 roku, na zaproszenie Andrzeja Chorosińskiego, wzięła udział w XXIII Świętolipskich Wieczorach Muzycznych i Europejskim Forum Muzycznym w Żyrardowie oraz w 150. Wieczorze Muzyki Kameralnej w ramach XXII Międzynarodowych Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Polanicy-Zdroju (2013). Wykonuje również partie solowe w wielkich dziełach oratoryjnych, takich jak Weinachtsoratorium Bacha, Requiem Mozarta, Verdiego i Fauré, Stabat Mater Szymanowskiego czy Angelus Wojciecha Kilara. W 2012 roku artystka wystąpiła z Chórem i Orkiestrą Akademii Sztuki w Szczecinie pod batutą Jacka Kraszewskiego, prawykonując Te Deum Janusza Stalmierskiego, które powtórnie wykonane zostało w 2013 roku podczas I Gorzowskiego Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara pod dyrekcją Moniki Wolińskiej. Głosu artystki można posłuchać na nominowanej do Fryderyka płycie wydanej z okazji dwudziestolecia Konwersatorium Legnickiego (2005), na nagranej wraz z organistą Wiktorem Brzuchaczem płycie zrealizowanej z okazji beatyfikacji Jana Pawła II (2011) oraz na wydanej w 2013 roku przez DUX płycie Polish Lyrical Songs for Christmas. Szymon Kajetan Kowalczyk Pianista, urodzony w Warszawie. Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego, w klasie fortepianu mgr Marii Niemiry, oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasach: fortepianu prof. Reginy Smendzianki i kameralistyki fortepianowej prof. Macieja Paderewskiego. Dwukrotny laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Uściu nad Łabą (1977 III nagroda, 1979 IV nagroda) oraz stypendysta Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie ( ) i Ministerstwa Kultury i Sztuki (1990). Koncertował w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Włoszech, a w Polsce w Filharmonii Lubelskiej i na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Wielokrotnie nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, m.in. dzieła Brahmsa, Rachmaninowa i Stanisława Hieronima Nawrockiego.

6 fot. Arkadiusz Wrzesień Od roku 1992 etatowy pianista -korepetytor wokalny na Wydziale Wokalnym warszawskiej uczelni muzycznej, gdzie współpracował z wybitnymi akami-pedagogami, m.in. Ewą Iżykowską, Jolantą Janucik, Urszulą Trawińską-Moroz, Jerzym Artyszem, Mikołajem Morozem, Leonardem Andrzejem Mrozem, Maciejem Witkiewiczem i Włodzimierzem Zalewskim. Prowadzi także klasę fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Od roku 2001 uczestniczy corocznie jako pianista-korepetytor wokalny w wakacyjnych kursach interpretacji muzycznej w Nowym Sączu, organizowanych przez prof. Barbarę Halską. W 1997 roku wystąpił w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie jako Chopin- -pianista w premierowych przedstawieniach opery Chopin Giacomo Orefice. W latach był prezenterem w warszawskim Radiu Classic, a w roku 2001 ukończył kurs prezenterów telewizyjnych, zorganizowany przez Akademię Telewizyjną przy Telewizji Polskiej S.A. w Warszawie. Od 2009 roku współpracuje z warszawskim Teatrem Syrena przy realizacji spektaklu Akompaniator, z Hanną Śleszyńską i Janem Jankowskim w rolach głównych. Jerzy Łazewski Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracuje zarówno w teatrze, jak i przed kamerą. Był związany z warszawskimi teatrami: Polskim, Dramatycznym, Studio i Adekwatnym. Obecnie współpracuje z Teatrem WARSawy. Prowadzi autorskie warsztaty poświęcone mówieniu i interpretacji tekstu. Wspólnie z Kazimierzem Gawędą napisał trzy książki: Uczymy się poprawnej wymowy i O błędach wymowy książeczka dla dzieci, tudzież wyższych urzędników państwowych oraz Rehabilitacja mowy w chorobie Parkinsona. Publikacje te prezentują autorską metodę pracy nad słowem.

7 Mierzy się także ze sztuką reżyserii. Jest twórcą spektakli: Mały Chopin na podstawie wiersza Michała Rusinka, Nowe szaty króla Andersena oraz Kajtuś czarodziej Korczaka. Współpracuje za Sceną Główną Handlową, gdzie prowadzi teatr studencki. Znaczące role teatralne i filmowe aktora to: Orcio w Nie-Boskiej komedii Krasińskiego (reż. Maciej Prus), Książę Myszkin w Czterech komediach równoległych wg Dostojewskiego (reż. Jerzy Grzegorzewski), Konrad w La Bohème wg Wyzwolenia Wyspiańskiego (reż. Jerzy Grzegorzewski), Telemak w Powrocie Odysa Wyspiańskiego (reż. Szczepan Szczykno), Peter w Zabawnych grach wg Funny games Hanekego (reż. Adam Sajnuk), Pan Smith w Łysej aczce Ionesco (reż. Jerzy Łazewski), Ksiądz Piotr i Guślarz w Dziadach Mickiewicza (reż. Szczepan Szczykno), Anhelli i Szaman w Anhellim Słowackiego (reż. Szczepan Szczykno), Sobstyl w Zdziczeniu obyczajów pośmiertnych Leśmiana (reż. Szczepan Szczykno), Jezus w filmie Faustyna (reż. Jerzy Łukaszewicz), Heinrich von Kleist w filmie Drugi brzeg (reż. Magdalena Łazarkiewicz), Anhelli w filmie Złoto dezerterów (reż. Janusz Majewski), Don Carlos w dramacie Schillera (reż. Laco Adamik), Kleant w Chorym z urojenia Moliera (reż. Krzysztof Lang), Richard w Pająku Ewersa (reż. Mariusz Treliński). W dorobku artysty znajdują się także monodramy, m.in. Dwa razy dwa cztery, czyli wszystko co piękne i wzniosłe wg Dostojewskiego (nagroda Ministra Kultury i Sztuki, I miejsce na festiwalu monodramów WROSTJA we Wrocławiu) oraz Pasolini modlitwa na zlecenie wg Pasoliniego. Występuje także w serialach (Żegnaj Rockefeller, Magda M., Boża podszewka, Na dobre i na złe, Plebania, Barwy szczęścia, Na sygnale).

8 Zapraszamy na następne koncerty STYCZEŃ Niedziela, godz , bezpłatne karty wstępu NOC CZTERECH KSIĘŻYCÓW muzyka George a Crumba # Ensemble, Gabryś & Quinn Piano Duo, Leszek Lorent, Tomasz Bielecki perkusja, Ryszard Alzin fortepian, prof. Edward Sielicki prelegent Poniedziałek, godz , bezpłatne karty wstępu LAUREACI KONKURSÓW Aleksandra Mańkowska saksofon, Łukasz Krupiński fortepian DUET: Karolina Mikołajczyk skrzypce, Iwo Jedynecki akordeon Środa, godz , bilety 15 zł HIS EST CARITAS balet Aleksandra Kościowa 14 Aleksandra Dziurosz opieka artystyczna, Alisa Makarenko choreografia, Kamila Borowska współpraca, koordynacja, Karolina Fandrejewska kostiumy, scenografia, Paulina Góral światło, Elżbieta Tolak nadzór nad charakteryzacją, uczennice Szkoły Charakteryzacji i Wizażu MAKE UP STAR charakteryzacja Warszawski Teatr Tańca: Kamila Borowska, Julia Ławrenowa, Alisa Makarenko, Agata Pankowska, Natalia Walach, Kamil Węsierski Zespół Kameralny: Ewa Puchalska mezzosopran, Sebastian Aleksandrowicz obój, Klaudiusz Baran akordeon, Miłosz Pękala perkusja, Justyna Baran, Paulina Sokołowska skrzypce, Marek Czech altówka, Tomasz Błaszczak wiolonczela 18 Niedziela, godz. 1700, bezpłatne karty wstępu PRZEBOJE MUZYKI KAMERALNEJ Koncert w wykonaniu studenckich zespołów kameralnych 19 Poniedziałek, godz. 1900, bezpłatne karty wstępu KAMERALISTYKA ZNANA I LUBIANA Koncert w wykonaniu studentów klas kameralistyki fortepianowej 21 Środa, godz , bilety 15 zł ŚWIĄTECZNIE Z SINATRĄ Dorota Miśkiewicz wokal, Sławek Uniatowski wokal, Big Band UMFC, Piotr Kostrzewa kierownictwo artystyczne, prowadzenie skład i łamanie: Biuro Koncertowe UMFC, tel. (22) ,

kalendarium grudzień 5 XII 11 XII 6 XII 12 XII 7 XII 13 XII 13 XII 10 XII Gian Carlo Menotti Amahl i nocni goście

kalendarium grudzień 5 XII 11 XII 6 XII 12 XII 7 XII 13 XII 13 XII 10 XII Gian Carlo Menotti Amahl i nocni goście kalendarium grudzień 69. sezon artystyczny 2014/2015 5 XII /piątek/ godz. 19.00 premiera sala koncertowa Filharmonii Gian Carlo Menotti Amahl i nocni goście Piotr Sułkowski kierownictwo muzyczne, dyrygent,

Bardziej szczegółowo

Suwalska Orkiestra Kameralna Camerata dell' Arte

Suwalska Orkiestra Kameralna Camerata dell' Arte Suwalska Orkiestra Kameralna Camerata dell' Arte Camerata dell'arte powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Od sierpnia

Bardziej szczegółowo

BIG-BANDOWE TO I OWO

BIG-BANDOWE TO I OWO ff UNIWERSYTET MUZYCZNY FRYDERYKA CHOPINA JM Rektor prof. zw. Ryszard Zimak Prorektor ds. artystycznych prof. nadzw. Klaudiusz Baran Środa na Okólniku TO I OWO Kaja Mianowana, Daniela Ozdarska, Janek Traczyk

Bardziej szczegółowo

Gaude Mater. Program. XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej. 30 kwietnia 8 maja 2015

Gaude Mater. Program. XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej. 30 kwietnia 8 maja 2015 XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater 30 kwietnia 8 maja 2015 Program Częstochowa, Bydgoszcz, Gdańsk, Kolonia (Niemcy), Leśniów, Mstów, Poznań, Radomsko, Warszawa, Wrzosowa 25. MIĘDZYNARODOWY

Bardziej szczegółowo

Redakcja: Ewa Kobierska-Maciuszko Grafika strony tytułowej: Maksymilian Hau. Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie ORGANIZATOR

Redakcja: Ewa Kobierska-Maciuszko Grafika strony tytułowej: Maksymilian Hau. Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie ORGANIZATOR Redakcja: Ewa Kobierska-Maciuszko Grafika strony tytułowej: Maksymilian Hau Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie ORGANIZATOR PRZY WSPÓŁPRACY DOFINANOSOWANO ZE ŚRODKÓW PATRONAT MEDIALNY

Bardziej szczegółowo

LEGNICA CANTAT 46 OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ CHÓRÓW O NAGRODĘ PRZECHODNIĄ RUBINOWĄ LUTNIĘ IM. JERZEGO LIBANA Z LEGNICY. Legnica, 22-24 maja 2015 r.

LEGNICA CANTAT 46 OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ CHÓRÓW O NAGRODĘ PRZECHODNIĄ RUBINOWĄ LUTNIĘ IM. JERZEGO LIBANA Z LEGNICY. Legnica, 22-24 maja 2015 r. OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ CHÓRÓW LEGNICA CANTAT 46 O NAGRODĘ PRZECHODNIĄ RUBINOWĄ LUTNIĘ IM. JERZEGO LIBANA Z LEGNICY pod patronatem Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego Legnica, 22-24 maja 2015 r. FUNDATORZY

Bardziej szczegółowo

Piątek, 30 lipca 2010 roku, godz. 1900 Drezdenko

Piątek, 30 lipca 2010 roku, godz. 1900 Drezdenko Piątek, 30 lipca 2010 roku, godz. 1900 Drezdenko KONCERT INAUGURACYJNY Sławomir Olgierd Kramm baryton Bogdan Narloch organy Capella Zamku Rydzyńskiego kier. artystyczny Mieczysław Leśniczak P R O G R A

Bardziej szczegółowo

DZIEJE GRZECHU PREMIERA 25.10.2014

DZIEJE GRZECHU PREMIERA 25.10.2014 DZIEJE GRZECHU PREMIERA 25.10.2014 Na zdjęciu: Kseniia Naumets-Snarska Autor zdjęcia: Włodzimierz Piątek Teksty: Andrzej Wątorski Karol Urbański Opracowanie redakcyjne: Anna Markiewicz-Czaus Projekt i

Bardziej szczegółowo

Wrzesień. W dniach od 4 września do 6 września 2009 odbył się III ZAMOJSKI FESTIWAL KULTURY IM. MARKA GRECHUTY

Wrzesień. W dniach od 4 września do 6 września 2009 odbył się III ZAMOJSKI FESTIWAL KULTURY IM. MARKA GRECHUTY Wrzesień W dniach od 4 września do 6 września 2009 odbył się III ZAMOJSKI FESTIWAL KULTURY IM. MARKA GRECHUTY Kalendarz festiwalowy 4 września 2009 roku, godz. 19.00 - Podwórze Marka Grechuty - ul. Grodzka

Bardziej szczegółowo

CZAS NA MUZYKĘ WAKACYJNE WARSZTATY MUZYCZNE. Dla uczniów W FORMIE KOLONII i PÓŁKOLONII, oraz dla studentów i nauczycieli

CZAS NA MUZYKĘ WAKACYJNE WARSZTATY MUZYCZNE. Dla uczniów W FORMIE KOLONII i PÓŁKOLONII, oraz dla studentów i nauczycieli CZAS NA MUZYKĘ WAKACYJNE WARSZTATY MUZYCZNE Dla uczniów W FORMIE KOLONII i PÓŁKOLONII, oraz dla studentów i nauczycieli Kochasz muzykę? Marzysz o karierze wokalisty, Chcesz popracować nad swoim Chcesz

Bardziej szczegółowo

IV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

IV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny IV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Międzyzdroje, 20-22 maja 2011 Drodzy Przyjaciele z Międzyzdrojów, miłośnicy tanga, Bałtyckie wybrzeże znowu jaśnieje magicznym blaskiem muzyki Piazzolli, a nikt nie

Bardziej szczegółowo

Festiwal Gwiazd w Miedzyzdrojach. - 07 lipca 2013 r. OKŁADKA

Festiwal Gwiazd w Miedzyzdrojach. - 07 lipca 2013 r. OKŁADKA 18 03 Festiwal Gwiazd w Miedzyzdrojach - 07 lipca 2013 r. OKŁADKA 1 Zdjęcie OLAFA LUBASZENKO Szanowni Państwo! Kolejny raz wspólnie z szefującą Międzynarodowemu Domowi Kultury w Międzyzdrojach Panią Jadwigą

Bardziej szczegółowo

6.01.2007 Lubuski Teatr. Oficjalna premiera spektaklu muzycznego według Marka Grechuty A wszystko to Ty, w reż. Jerzego Satanowskiego.

6.01.2007 Lubuski Teatr. Oficjalna premiera spektaklu muzycznego według Marka Grechuty A wszystko to Ty, w reż. Jerzego Satanowskiego. STYCZEŃ 1.01.2007 Zielonogórzanka Pani Bronisława Musiałowicz ukończyła 100 lat. 29 grudnia 2006 roku - życzenia składali prezydent Janusz Kubicki, kierownik USC Tomasz Brzózka, przedstawicielki ZUS oraz

Bardziej szczegółowo

a2 Co Jest Grane/LIPIEC/2007/www.cjg.pl

a2 Co Jest Grane/LIPIEC/2007/www.cjg.pl KWIECIEŃ 2008 4.04 Koncert symfoniczny SALA FILHARMONII godz. 19 00 Zbigniew Pilch dyrygent Roman Widaszek rożek basetowy Arkadiusz Adamski klarnet Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej G. Benda Uwertura

Bardziej szczegółowo

PISMO BEZPŁATNE - Nr 236 - rok wydania XX - WWW.COJESTGRANE.PL ISSN 1233-0086

PISMO BEZPŁATNE - Nr 236 - rok wydania XX - WWW.COJESTGRANE.PL ISSN 1233-0086 PISMO BEZPŁATNE - Nr 236 - rok wydania XX - WWW.COJESTGRANE.PL K O N C E N T R A T O R R ISSN 1233-0086 K U L T U R Y PAŹDZIERNIK 2013 GALA FINAŁOWA DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI TALENTÓW 2013 Głuszyca, Głogów,

Bardziej szczegółowo

53 kalendarz koncertowy i operowy

53 kalendarz koncertowy i operowy warszawa NARODOWA (22) 551 71 11 www.filharmonia.pl 29 września 11.00, 14.00 sala koncarty dla Małych Melomanów 4/5 października 19.30/18.00 sala Inauguracja sezonu artystycznego, 200. rocznica urodzin

Bardziej szczegółowo

Fandango w nowej scenerii

Fandango w nowej scenerii MIASTO KATOWICE nr 122 maj 2015 ISSN 1731-206X Fandango w nowej scenerii W MUZEUM ARCHIDIECEZJALNYM Patronat Honorowy: Arcybiskup Wiktor Skworc Metropolita Katowicki Szczególną ozdobą nowej ekspozycji

Bardziej szczegółowo

WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA

WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 4. PUŁAWSKI FESTIWAL MUZYCZNY 3-10 LISTOPADA 2013 um.pulawy.pl festiwalwss.pl Zespół Realizacyjny BOGUSŁAW BOJCZUK ADAM KLOCEK KAROLINA SEROCKA ALICJA MYŚLIWIEC ANDRZEJ ŁYSZCZARZ

Bardziej szczegółowo

rewia musicalowa śrubki michała Jurkiewicza

rewia musicalowa śrubki michała Jurkiewicza STYCZEŃ - LUTY 2011 WWW.CK.art.pL rewia musicalowa śrubki michała Jurkiewicza Wystawa pracowni malarstwa prof. K. Cieślika Wybór - pokaz śląskiej kolekcji sztuki współczesnej SUper!jednostka reminiscencja

Bardziej szczegółowo

aktualności w ubiegłym miesiącu napisali o nas studencki kwadrans pytanie do... nasze osiągnięcia krok do kariery poznajmy się lepiej

aktualności w ubiegłym miesiącu napisali o nas studencki kwadrans pytanie do... nasze osiągnięcia krok do kariery poznajmy się lepiej newsletter maj 2014 aktualności w ubiegłym miesiącu napisali o nas studencki kwadrans pytanie do... nasze osiągnięcia krok do kariery poznajmy się lepiej Miesiąc maj kojarzy nam się z rozkwitem przyrody

Bardziej szczegółowo

FRONTERA CARCENTER UL. MUCHOBORSKA 7 54424 WROCŁAW TEL. 071/57-67-97, 73-79-75 OPLA AUTORYZOWANY DEALER

FRONTERA CARCENTER UL. MUCHOBORSKA 7 54424 WROCŁAW TEL. 071/57-67-97, 73-79-75 OPLA AUTORYZOWANY DEALER CARCENTER UL. MUCHOBORSKA 7 54424 WROCŁAW TEL. 071/57-67-97, 73-79-75 FRONTERA AUTORYZOWANY DEALER OPLA ZAPRASZA DO SWOJEGO SALONU I SERWISU CODZIENNIE OD 8.00 DO 18.00 KURS PRZYGOTOWAWCZY. dla kandydatów

Bardziej szczegółowo

VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Per Artem ad Astra Krasnobród 2012

VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Per Artem ad Astra Krasnobród 2012 VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Per Artem ad Astra Krasnobród 2012 pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ksidza Biskupa dr Mariusza Leszczyskiego Patronaty Burmistrz Krasnobrodu Wiesław Chmielowiec

Bardziej szczegółowo

Kuropaczewski zagra dla koninian

Kuropaczewski zagra dla koninian Dla konińskiej publiczności wystąpi wkrótce Łukasz Kuropaczewski. Koncertu światowej sławy gitarzysty będzie można wysłuchać 21 marca 2009. Rozpocznie się on o 19.00 w Konińskim Domu Kultury. Bilety na

Bardziej szczegółowo

maj czerwiec informator kulturalny Suwałki

maj czerwiec informator kulturalny Suwałki maj czerwiec 2013 informator kulturalny Suwałki Szanowni Państwo, Po półrocznej zimie definitywnie nadeszła wiosna, a wraz z nią chwila otwarcia nowego miejsca na mapie Suwałk budynku nr 5 przy ulicy Papieża

Bardziej szczegółowo

str. 6-7 WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie czeka na nasze wsparcie. Jeleniogórski Rynek wypełni muzyka. str. 10

str. 6-7 WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie czeka na nasze wsparcie. Jeleniogórski Rynek wypełni muzyka. str. 10 ProdUKCJA: PAtroni medialni: PLAKAT 100 na 70.indd 1 2012-10-20 12:10:43 PArtnerzy: region: kotlina jeleniogórska Nr 18/2012 (23) 21 grudnia 2012 Region Kotlina Jeleniogórska ISSN 2299-2456 gazeta bezpłatna

Bardziej szczegółowo

Wokaliza i preludia. Siergiej Rachmaninow

Wokaliza i preludia. Siergiej Rachmaninow MIASTO KATOWICE nr 93 czerwiec lipiec 2012 ISSN 1731-206X PORTRETY MUZYCZNE - SIERGIEJ RACHMANINOW Wokaliza i preludia Siergiej Rachmaninow Sto lat temu, we wrześniu 1912 roku w moskiewskim Teatrze Wielkim

Bardziej szczegółowo

Krynicy nadszedł czas!

Krynicy nadszedł czas! Krynicy nadszedł czas! Po raz szósty mam ogromną przyjemność spotkania się z Państwem w Krynicy Zdroju, w sympatycznym trybie szkoleniowo-kulturalnym. Dla organizatorów tak dużego przedsięwzięcia bardzo

Bardziej szczegółowo

warudniu '91 WIELKA OB CEN BILE PLL LOT NA ZAGRANICZNE POŁĄCZENIA PLL LOT wiedział Informacje w biurze LOT - u oraz u ROZKŁAD LOTÓW

warudniu '91 WIELKA OB CEN BILE PLL LOT NA ZAGRANICZNE POŁĄCZENIA PLL LOT wiedział Informacje w biurze LOT - u oraz u ROZKŁAD LOTÓW premiera warudniu '91 December in Augenblick MUZYKA Spi rituals Singers Band Operetka Wywiad z M. Owczarkiem Akademia Muzyczna SPAM Filharmonia Opera Kolor Rock Cafe TEATR Teatr Polski Teatr Lalek Teatr

Bardziej szczegółowo

LAMELLI.COM.PL. No i jubileusz. A przy Miniaturach. Lato z kabaretem czas zacząć! Tradycyjnie. V Krakowskie Miniatury Teatralne

LAMELLI.COM.PL. No i jubileusz. A przy Miniaturach. Lato z kabaretem czas zacząć! Tradycyjnie. V Krakowskie Miniatury Teatralne ISSN 1732-4378 LAMELLI.COM.PL ŚRÓDMIEJSKI OŚRODEK KULTURY INFORMATOR VII VIII 2014 nr 7 8 (127 128) R. XI V Krakowskie Miniatury Teatralne No i jubileusz. A przy Miniaturach nawet cyfra pięć jawi się mocarnie.

Bardziej szczegółowo

PODKARPACKI INFORMATOR KULTURALNY NR 71 STYCZEŃ LUTY

PODKARPACKI INFORMATOR KULTURALNY NR 71 STYCZEŃ LUTY NR 71 PODKARPACKI INFORMATOR KULTURALNY 2011 STYCZEŃ LUTY 2 Podkarpacki Informator Kulturalny PIK W NUMERZE Wydarzenia 3 75 lat Muzeum Okręgowego w Rzeszowie 3 Teatry 4 Teatr im. W. Siemaszkowej 4 5 (+

Bardziej szczegółowo