Grupa Impel: narzędzia SAP wspierają serwis i nieruchomości firmy

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Grupa Impel: narzędzia SAP wspierają serwis i nieruchomości firmy"

Transkrypt

1 Grupa Impel: narzędzia SAP wspierają serwis i nieruchomości firmy Partner wdrożeniowy

2 2 Nazwa firmy Impel S.A. Branża Dostawca usług dla instytucji i przedsiębiorstw Strona WWW Rozwiązania i Usługi SAP SAP ERP SAP ERP Real Estate Management SAP CRM SAP Enterprise Portal SAP Business Warehous Partner wdrożeniowy SI-Consulting S.A. Dzięki wdrożeniu SAP Business One gospodarstwo ogrodnicze JMP Flowers, jeden z liderów europejskiego rynku kwiatów ciętych, zintegrowało swoje procesy wewnętrzne i usprawniło obieg informacji finansowej. Wykorzystując system zintegrowany firma może księgować swoje koszty bezpośrednio na poszczególne centra ich powstawania i w ten sposób na bieżąco uzyskiwać informacje o opłacalności poszczególnych filii handlowych.

3 3 Grupa Impel działa na pierwszej linii wsparcia biznesu Grupa Impel to notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych dostawca usług dla instytucji i przedsiębiorstw. Dzięki sieci blisko 30 oddziałów daje komfort i bezpieczeństwo klientom, którzy korzystają z szerokiego porfolio usług. od 20 lat działa na pierwszej linii wsparcia biznesu oferując m.in.: obsługę nieruchomości (usługi porządkowo-czystościowe, techniczna obsługa nieruchomości), zapewnianie bezpieczeństwa (fizyczna ochrona mienia, techniczna ochrona mienia, monitoring, cash handling), obsługę procesów biznesowych (usługi kadrowo-płacowe, usługi księgowe, doradztwo podatkowe, praca tymczasowa, usługi teleinformatyczne), zapewnianie dostaw (wynajem i serwis odzieży, pralnictwo, logistyka dostaw, catering) różnorodnych przedsiębiorstw obsługuje około 40 tys. pracowników Grupy Impel.

4 4 Skuteczne wsparcie procesów operacyjnych Aplikacje SAP w Grupie Impel zapewniają skuteczne wsparcie procesów operacyjnych w zakresie obsługi klientów, a także sprawne zarządzanie nieruchomościami własnymi i klientów w zakresie technicznego utrzymania, konserwacji, usług porządkowych, ochrony. Dzięki systemowi SAP możliwa jest sprawna obsługa reklamacji, zgłoszeń dodatkowych, uwag do usług. Celem wdrożenia rozwiązań SAP w Grupie Impel było m.in. ujednolicenie zasobów informacyjnych Grupy Impel, na każdym poziome operacyjnym (klienci, umowy, usługi, materiały, dostawcy), a także zintegrowanie infrastruktury teleinformatycznej dzięki wdrożeniu elastycznych i funkcjonalnych aplikacji. Nie mniej ważne było usprawnienie, dzięki CRM Serwis, kontaktów z klientami dzięki wprowadzeniu możliwości samodzielnego zgłaszania zapotrzebowania na usługi serwisowe, jak również usprawnienie, dzięki SAP ERP Real Estate Management, zarządzania obsługą nieruchomości klientów. Zrealizowanym podczas wdrożenia założeniem była możliwość generowania raportów w układzie wymaganym przez Grupę Impel oraz uzyskiwanie spójnych i kompletnych informacji zarządczych we wszystkich obszarach biznesowych, czyli posiadanie wspólnego modelu informacyjnego dla Grupy Impel Tylu użytkowników w Grupie Impel korzysta z modułu CRM.

5 5 SAP CRM w obszarze Serwisu jest jednym ze źródeł sukcesu Grupy Impel Zarząd Grupy Impel uznał, że obsługę tak dużej organizacji należy wesprzeć wydajnym, zintegrowanym systemem biznesowym. Tylko tej klasy oprogramowanie umożliwia stworzenie wspólnego modelu informacyjnego dla wszystkich spółek grupy kapitałowej, oraz uzyskiwanie spójnych i kompletnych informacji zarządczych we wszystkich obszarach biznesowych. Dlatego wybór padł na rozwiązania SAP. Grupa Impel wykorzystuje bogate możliwości CRM i zarządzania nieruchomościami w jednym interfejsie użytkownika. Pełna integracja wymaganych funkcji stała się dostępna dla użytkowników po niezbyt długich pracach wdrożeniowych.. W niecałe sześć miesięcy udało nam się przebudować całe środowisko IT. Dziś na co dzień w systemie SAP pracuje około 1000 użytkowników w ponad 150 miejscach w całym kraju, a jedno z największych w Europie Środkowej wdrożenie SAP CRM w obszarze Serwisu jest jednym ze źródeł naszego sukcesu Piotr Lesiuk, doradca ds. informatyki, Grupa Impel

6 6 SI-Consulting sprawnie przeprowadził dwa etapy prac Na potrzeby wdrożenia w Grupie Impel powołano 23 zespoły wdrożeniowe liczące w sumie 259 osób. odbyło się jednocześnie w ponad 32 spółkach Grupy Impel. To jedna z większych instalacji w regionie. Prace wdrożeniowe prowadzili konsultanci wrocławskiej firmy SI-Consulting, złotego partnera SAP. Prace zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym rozpoczętym w lipcu 2008 i trwającym tylko niecałe 6 miesięcy, postanowiono uruchomić moduły niezbędne do rozliczenia podatkowego roku. aplikacji operacyjnych zaplanowano na później, w drugim etapie rozpoczętym od początku 2009 r. System SAP jest zlokalizowany w dwóch oddzielnych lokalizacjach. W pierwszej znajduje się środowisko produkcyjne i środowisko zapewnienia jakości. W centrum zapasowym są środowiska testowe i deweloperskie oraz kopia zapasowa środowiska produkcyjnego. W razie awarii centrum podstawowego system automatycznie przełącza się na środowisko utrzymywane w centrum zapasowym.

7 7 Korzystanie z CRM Serwis oznacza pełną cyfryzację kontaktów na linii klient - Grupa Impel Działalność Grupy Impel nie jest szablonowa. Duża liczba klientów i ich wysokie oczekiwania wymagają elastyczności. Pracownicy firmy na co dzień mają do czynienia z procesami, których obsługa jest niełatwa. Za przykład niech posłuży zarządzanie placówkami ogólnopolskiego banku. Sieć kilkuset oddziałów, w której bardzo często dochodzi do zmian: któryś oddział jest zamykany, powstaje nowy. A w każdej z lokalizacji codziennie dochodzi do zdarzeń, którymi według umowy powinna zająć się Grupa Impel. Trzeba wstawić nowe drzwi, wymienić świetlówkę czy wykładzinę podłogową, potrzebne jest dodatkowe sprzątanie lub serwis klimatyzacji, czy drukarki. Bez wparcia systemu informatycznego sprawne zarządzanie takimi zdarzeniami i realizacja potrzeb klienta jest mocno utrudniona. Na szczęście w Grupie Impel z pomocą przychodzi połączony z contact center SAP CRM. A w szczególności moduł serwisowy z możliwością samoobsługi. Dzięki tej funkcjonalności pracownicy przykładowego oddziału bankowego sami, poprzez przeglądarkę internetową, zgłaszają zapotrzebowanie na usługi Grupy Impel. Mogą także składać reklamacje na już wykonane usługi. Najważniejsze jest, że każde zgłoszenie trafia do modułu CRM. Tu powstaje odnotowane w systemie zgłoszenie, które trafia do pracowników Grupy Impel odpowiedzialnych za daną lokalizację. Korzystanie z CRM Serwis oznacza pełną cyfryzację kontaktów na linii klient - Grupa Impel, oraz centralny punkt zgłaszania wszystkich problemów, zleceń, awarii, reklamacji itp. Dzięki temu możliwy jest bardzo szybki, dwustronny przepływ informacji na linii klient - pracownicy serwisowi. Interakcja z klientami zachodzą w czasie rzeczywistym, a najbardziej zainteresowani np. szybkim usunięciem usterki klimatyzacji zawsze widzą aktualny status swojego zlecenia.

8 8 SAP Real Estate wspiera wszystkie fazy cyklu życia nieruchomości Kilkadziesiąt spółek tworzących Grupę Impel, oraz praca dla tysięcy klientów, oznaczają skomplikowanie zarządzania nieruchomościami i znajdującymi się w nich, lub wykorzystywanymi na ich obszarze, urządzeniami. Impel w tym celu wykorzystuje SAP ERP Real Estate Management funkcjonalność SAP ERP. Grupa Impel obsługuje nieruchomości klientów pod kątem techniczno finansowym. Przykładowy bank zleca obsługę oddziału. Pracownicy Grupy Impel dbają m.in.: o terminowe rozliczanie kosztów wynajmu lokalu, o opłacanie faktur od dostawców mediów, o realizowanie przeglądów technicznych. Jednym słowem wyręczają klientów, zdejmując z nich obowiązki związane z codzienna administracją lokalami. W przypadku obsługi nieruchomości procesy są bardzo podobne do tych z CRM Serwis. Moduł SAP ERP Real Estate Management jest repozytorium wiedzy o wszystkich obsługiwanych przez Grupę Impel nieruchomościach. Dzięki niemu osoby odpowiedzialne za poszczególne lokalizacje dostają pełen obraz wiedzy i zadań do zrealizowania.sap Real Estate wspiera wszystkie fazy cyklu życia nieruchomości, wraz z procesami wsparcia, takimi jak rachunkowość zarządcza i raportowanie. jest zintegrowane z funkcjami finansowymi i logistycznymi SAP ERP. W efekcie zarządzane są zarówno kontrakty najmu, jak i wynajmu oraz inne specyficzne dla nieruchomości umowy. Zapewniona jest przejrzystość zarządzania nieruchomościami oraz usprawnione są procesy dotyczące wszystkich rodzajów najmu nieruchomości. Dzięki możliwościom przypisywania kosztów zależnie od przyczyny i efektu oraz poprzez oferowanie Wspólnie z SI-Consulting w oparciu o rozwiązania SAP stworzyliśmy nowy produkt, który może stać się wzorem dla reszty rynku. Jaki jedni z pierwszych tak szeroko wykorzystujemy CRM Serwis, SAP ERP Real Estate Management i rozwiązania portalowe do usprawnienia obsługi serwisowej klientów i zarządzania nieruchomościami. Piotr Lesiuk, doradca ds. informatyki, Grupa Impel.

9 9 Realne zyski dzięki samoobsłudze Grupa Impel dzięki wdrożeniu oprogramowania SAP odnosi wiele korzyści przekładających się na wzrost rynkowej konkurencyjności. Zarządzanie firmą odbywa się na bieżąco. Dział controllingu ma dostęp do całości aktualnych danych i procesów, co oznacza szybkie reagowanie na zmiany. Księgowość zyskała dużo czasu na automatyzacji standardowych procesów. Wprowadzenie centralnych zakupów to znaczne oszczędności finansowe. Usprawniono znacząco obsługę serwisową klientów i zarządzanie nieruchomościami. Wprowadzono też samoobsługę kliencką, czyli udostępnienie klientom możliwości podglądania reklamacji, usterek, zleceń serwisowych oraz kontraktów za pomocą przeglądarki. Samoobsługa klientów znacznie przyspiesza obsługę. Zgłaszanie np. usterki na papierze, lub nawet mailem, jednak bez wsparcia CRM, znacznie wydłużało czas reakcji. Ogromną korzyścią z wykorzystywania SAP CRM Serwis jest to, że każda interakcja z klientami jest odnotowywana i widoczna dla nich w systemie. Na ekranach monitorów widzą działania w trybie on-line. Klienci są pewni, że ich zgłoszenie dotarło i jest realizowane. Dodatkowo dzięki standardowym procedurom znacznie wzrosła jakość informacji w zgłoszeniach znacznie spadł odsetek zgłoszeń wymagających doprecyzowania np. dopisania adresu. Dzięki samoobsłudze klienci znają stan realizacji swoich zgłoszeń. To wszystko wpływa na zwiększenie zadowolenia ze współpracy z Grupą Impel.

10

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem Nasza kompetencja to SAP Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP Spis treści my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci

Bardziej szczegółowo

SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem. Nasza kompetencja to SAP CRM

SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem. Nasza kompetencja to SAP CRM SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem Nasza kompetencja to SAP CRM Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci SI-Consulting doradzali

Bardziej szczegółowo

PORTFOLIO. ALTAB S.A. Konsultacje i wdrożenia na najwyższym poziomie. Altab Portfolio. SAP Business One. SAP Business Objects. Business Intelligence

PORTFOLIO. ALTAB S.A. Konsultacje i wdrożenia na najwyższym poziomie. Altab Portfolio. SAP Business One. SAP Business Objects. Business Intelligence Altab Portfolio PORTFOLIO SAP Business One SAP Business Objects Business Intelligence Business Process Management Obieg Dokumentów Kolokacja Serwerów Konsulatcje i Wdrożenia Usługi Programistyczne ALTAB

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE

SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE SYSTEMY INFORMATYCZNE SPRAWDZONE W PRAKTYCE Duże doświadczenie i stabilny zespół konsultantów gwarantuje powodzenie w realizacji nawet bardzo skomplikowanych wdrożeń. Sevenbridge istnieje na rynku od 2004

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

Exact Synergy. Wspólny dostęp do zintegrowanych danych w Twojej firmie

Exact Synergy. Wspólny dostęp do zintegrowanych danych w Twojej firmie Exact Synergy Wspólny dostęp do zintegrowanych danych w Twojej firmie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Synergy jako produkt 6 Narzędzia dostępne w Exact Synergy 10 Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Dwa razy więcej nowych klientów

Dwa razy więcej nowych klientów Magazyn profesjonalistów SAP nr 3 (41) / WRZESIEŃ 2010 SAP CRM W WOLTERS KLUWER: Dwa razy więcej nowych klientów Lex to marka znana każdemu prawnikowi i radcy prawnemu. Inne publikacje Wolters Kluwer stanowią

Bardziej szczegółowo

ERP. Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem

ERP. Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem ERP Comarch CDN XL Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Okres wyboru, projektowania i wdrożenia systemu Comarch CDN XL był ważnym i wymagającym egzaminem w strategicznym rozwoju naszej

Bardziej szczegółowo

NAPĘDZANI PRZEZ INFORMATYKĘ

NAPĘDZANI PRZEZ INFORMATYKĘ NAPĘDZANI PRZEZ INFORMATYKĘ ROZWIĄZANIA DLA SEKTORA MOTORYZACYJNEGO ŹRÓDŁA WZROSTU SEKTORA MOTORYZACJI Polski rynek motoryzacyjny stanowi jeden z najbardziej konkurencyjnych i podatnych na zmiany obszarów

Bardziej szczegółowo

Inter Cars SA oferuje wysoką jakość obsługi klienta dzięki Microsoft Dynamics CRM

Inter Cars SA oferuje wysoką jakość obsługi klienta dzięki Microsoft Dynamics CRM Inter Cars SA jest międzynarodową firmą, specjalizującą się w dystrybucji części samochodowych. Przedsiębiorstwo jest liderem w branży samochodowych części zamiennych na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej.

Bardziej szczegółowo

RAPORT. Dodatek promocyjny

RAPORT. Dodatek promocyjny RAPORT Dodatek promocyjny Dodatek promocyjny RAPORT PARTNER RAPORTU: Wspomagane zarządzanie Systemy ERP ułatwiają pracę zarządom i menedżerom liniowym, pośrednio obniżając koszty działalności przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie... 2. Cemat Silicon S.A... 3. Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4. GEA Technika-Cieplna... 5. Grupa Powen-Wafapomp SA...

Wprowadzenie... 2. Cemat Silicon S.A... 3. Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4. GEA Technika-Cieplna... 5. Grupa Powen-Wafapomp SA... Spis treści Wprowadzenie... 2 Cemat Silicon S.A.... 3 Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4 GEA Technika-Cieplna... 5 Grupa Kęty S.A... 6 Grupa Powen-Wafapomp SA... 7 Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol"

Bardziej szczegółowo

Mikro otoczenie firmy obejmuje jej najbliższe branżowe i regionalne środowisko, w tym lokalnych dostawców, odbiorców, dystrybutorów firmy a także jej

Mikro otoczenie firmy obejmuje jej najbliższe branżowe i regionalne środowisko, w tym lokalnych dostawców, odbiorców, dystrybutorów firmy a także jej WPŁYW SYSTEMÓW E-BIZNESU NA ORGANIZACJĘ W ASPEKCIE MIKRO I MAKROEKONOMICZNYM W POLSCE I NA ŚWIECIE Tomasz PIESIUR, Marcin SŁABOŃ, Artur STRZELECKI Streszczenie: W artykule podjęto próbę scharakteryzowania

Bardziej szczegółowo

System Zarządzania Forte

System Zarządzania Forte System Zarządzania Forte prostota zaufan ie Kim jesteśmy i co robimy Grupa Sage jest jednym z trzech najbardziej cenionych na świecie dostawców rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie dla

Bardziej szczegółowo

Polacy lubią nowości i chcą z nich korzystać

Polacy lubią nowości i chcą z nich korzystać 30 OPROGRAMOWANIE DLA MSP Polacy lubią nowości i chcą z nich korzystać Oferta rynkowa systemów dostępnych w modelu SaaS jest w Polsce coraz bogatsza, porównywalna do innych krajów Europy Zachodniej, choć

Bardziej szczegółowo

ROZWIĄZANIA DLA DEALERÓW SAMOCHODÓW

ROZWIĄZANIA DLA DEALERÓW SAMOCHODÓW NAPĘDZANI PRZEZ INFORMATYKĘ ROZWIĄZANIA DLA DEALERÓW SAMOCHODÓW ŚCIEŻKA DO ZYSKÓW Kompleksowe wsparcie punktu dealerskiego. jest wieloletnim partnerem globalnej firmy incadea, która oferuje rozwiązania

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie. Może być z powodzeniem stosowany również

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie finansami

Zarządzanie finansami Microsoft Dynamics NAV 2009 Zarządzanie finansami Dokument oficjalny Wykorzystywanie informacji związanych z zarządzaniem finansami w celu poprawy wyników firmy www.microsoft.com/poland/dynamics/nav Spis

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK ZASTOSOWANIA CHMURY OBLICZENIOWEJ W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ

PODRĘCZNIK ZASTOSOWANIA CHMURY OBLICZENIOWEJ W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ PODRĘCZNIK ZASTOSOWANIA CHMURY OBLICZENIOWEJ W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ SPIS TREŚCI Wstęp... 3 1. Chmura Obliczeniowa przegląd... 5 Definicja Chmury Obliczeniowej i Przetwarzania w Chmurze... 5 2 Wdrożeniowe

Bardziej szczegółowo

Zintegrowana platforma ERP do zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem

Zintegrowana platforma ERP do zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem Zintegrowana platforma ERP do zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem Bastion ERP Financials 3 Bastion ERP str. 5 Bastion ERP BPM str. 20 Zintegrowana platforma ERP do zarządzania nowoczesnymi przedsiębiorstwami

Bardziej szczegółowo

Unified Communications

Unified Communications Unified Communications 1 Spis treści Komunikaty zintegrowane Robert Jesionek Polski rynek otwarty na rozwiązania zunifikowanej komunikacji Barbara Mejssner Na czym polega koncepcja Unified Communications?

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie relacjami z klientami

Zarządzanie relacjami z klientami www.comarch.pl Nr 1/2006 (05) MAGAZYN COMARCH ISSN 1734-4212 Zarządzanie relacjami z klientami :: CRM w bankowości korporacyjnej :: Wartościowe relacje z klientami :: Call Center R OZ W IĄ Z AN IA I WDROŻ

Bardziej szczegółowo

Informacje o kliencie

Informacje o kliencie Studium przypadku Branża: Przemysł Informacje o kliencie KGHM Polska Miedź S.A. to szósty producent miedzi i drugi srebra na świecie. Spółka zatrudnia 17.9 tys. pracowników. Grupa Kapitałowa to ponad 27

Bardziej szczegółowo

Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem

Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Comarch CDN XL Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Okres wyboru, projektowania i wdrożenia systemu Comarch CDN XL był ważnym i wymagającym egzaminem w strategicznym rozwoju naszej spółki.

Bardziej szczegółowo

BIZNES PLAN. Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

BIZNES PLAN. Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki BIZNES PLAN dla Wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

Bardziej szczegółowo

ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA ERP/ERP II

ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA ERP/ERP II Przemysław Lech ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA ERP/ERP II charakterystyka wykorzystanie w biznesie wdrażanie 1 Copyright by Przemysław Lech Wszelkie prawa zastrzeżone Niniejsza publikacja jest elektroniczną

Bardziej szczegółowo

Microsoft Dynamics analiza wdrożenia

Microsoft Dynamics analiza wdrożenia Microsoft Dynamics analiza wdrożenia System Microsoft Dynamics AX, rozbudowany o rozwiązania przygotowane pod kątem wymagań branży farmaceutycznej, kompleksowo wspiera Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Spis treści Wstęp 3 SAP Business One: kluczowe cechy 4 Korzyści biznesowe 5 Przegląd funkcjonalności 6 Finanse

Bardziej szczegółowo

EFEKTYWNOŚĆ INFORMATYCZNYCH SYSTEMÓW

EFEKTYWNOŚĆ INFORMATYCZNYCH SYSTEMÓW EFEKTYWNOŚĆ INFORMATYCZNYCH SYSTEMÓW WSPOMAGAJĄCYCH ZARZĄDZANIE W PRZEDSIĘBIORSTWACH PRODUKCYJNYCH Róża Weryńska Adam Tomaszewski Streszczenie: Funkcjonowanie przedsiębiorstwa produkcyjnego na rynku zależy

Bardziej szczegółowo

Praca Magisterska Internetowy portal automatycznej obsługi klientów wybranej firmy umożliwiający zarządzanie relacjami z klientami

Praca Magisterska Internetowy portal automatycznej obsługi klientów wybranej firmy umożliwiający zarządzanie relacjami z klientami Praca Magisterska Internetowy portal automatycznej obsługi klientów wybranej firmy umożliwiający zarządzanie relacjami z klientami Przemysław Kantyka Robert Kornaś Promotor: dr Adrian Horzyk Wydział Elektrotechniki,

Bardziej szczegółowo