Nowości Comarch ERP Optima wersja Kraków, 26 czerwiec 2013 roku

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Nowości Comarch ERP Optima wersja 2013.5.1. Kraków, 26 czerwiec 2013 roku"

Transkrypt

1 Nowości Comarch ERP Optima wersja Kraków, 26 czerwiec 2013 roku

2 Najważniejsze wyróżniki Comarch ERP Optima wersja Stworzyliśmy nowy moduł CRM Plus zawierający mechanizm windykacji należności, opierający się na automatycznym wysyłaniu wiadomości informujących kontrahentów o nieuregulowanych płatnościach, tworzeniu kontaktów/ zadań CRM związanych z takimi kontrahentami, generowaniu i wysyłaniu poprzez Ponagleń zapłaty, blokowaniu sprzedaży. Etapy procesu windykacyjnego można definiować elastycznie względem poszczególnych kontrahentów. 2. W module Handel: Umożliwiliśmy definiowanie wielu pomocniczych jednostek miary i wielu kodów EAN do jednego towaru oraz przypisywanie kodów EAN do jednostek pomocniczych. Stworzyliśmy funkcję zestawów promocyjnych, dzięki którym w ramach sprzedaży określonego towaru głównego objętego promocją, można zaoferować klientowi pakiet dodatkowych towarów i usług w obniżonej cenie. Wprowadziliśmy funkcjonalność przypisania domyślnej ceny sprzedaży do wybranego magazynu. Dodaliśmy nowy dokument Korekta do Faktury RR.

3 Najważniejsze wyróżniki Comarch ERP Optima wersja W module Handel Plus umożliwiliśmy przekształcanie Rezerwacji Odbiorcy wystawionej na różne magazyny do wielu dokumentów WZ. 4. W module CRM: Umożliwiliśmy dodawanie dowolnego pola z bazy na szablonach ofert handlowych. Wprowadziliśmy możliwość dodawania na dokumencie oferty atrybutów dokumentu oraz pozycji. Dodatkowo możliwe jest zdefiniowanie statusów dla ofert oraz wprowadzenie opisu oferty. Umożliwiliśmy archiwizację maili przez przeniesienie starych maili z bazy konfiguracyjnej na serwery ibard24. Wprowadziliśmy funkcję seryjnego wysyłania wiadomości do Przedstawicieli kontrahenta. 5. W module Serwis: Wprowadziliśmy funkcjonalność rejestracji zleceń serwisowych w walutach obcych. Umożliwiliśmy wspólne fakturowanie zleceń serwisowych dla różnych kontrahentów - poprzez wybór Nabywcy/Odbiorcy na oknie częściowej realizacji zlecenia.

4 Najważniejsze wyróżniki Comarch ERP Optima wersja W module Kasa/Bank Plus: Wprowadziliśmy debet w magazynie walut, pozwalający na wprowadzenie ujemnego stanu początkowego i późniejszą obsługę takiego długu. Dodaliśmy funkcjonalność ewidencji i rozliczania delegacji krajowej, dzięki której zautomatyzowany zostaje proces wprowadzania dokumentów i zaliczek związanych z delegacją oraz ich rozliczania. 7. W modułach Księga Podatkowa i Księga Handlowa: Wprowadziliśmy możliwość blokady zapisów w Rejestrze VAT, gdy zatwierdzona jest deklaracja VAT-7 w danym okresie. W pełnej księgowości oraz w księdze podatkowej w związku z ustawą o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych dodaliśmy możliwość korygowania kosztów uzyskania przychodów. Dostosowując się do przepisów wprowadziliśmy również możliwość pomniejszenia wartości spisu z natury o kwotę, o którą podatnik zmniejszył koszty uzyskania przychodów, bądź zwiększył przychody. Umożliwiliśmy tworzenie korekt również do zaliczek deklaracji.

5 Najważniejsze wyróżniki Comarch ERP Optima wersja W module Środki Trwałe umożliwiliśmy automatyczne wygenerowanie dokumentu przekazania środka trwałego. 9. W module Płace i Kadry: W związku ze zmianami w Kodeksie pracy dodaliśmy dwie nowe przyczyny dla nieobecności urlop macierzyński: urlop macierzyński 100% i urlop macierzyński 80%. Wprowadziliśmy także nowy typ nieobecności - urlop rodzicielski płatny 60% i 80%. Umożliwiliśmy archiwizację wypłat, co pozwoli na zwiększenie wydajności naliczania wypłat na dużych bazach, z wypłatami naliczonymi za kilka lat. Umożliwiliśmy wysyłanie rachunku do umowy jako jeden/wiele plików z poziomu Wypłat pracowników. Funkcjonalność wymaga modułu CRM.

6 Najważniejsze wyróżniki Comarch ERP Optima wersja W module Płace i Kadry Plus: Umożliwiliśmy ewidencję i rozliczanie pracowników tymczasowych przez Agencje Pracy Tymczasowej. Dodaliśmy nowy rodzaj wzorca płacowego typu Kwota - Bieżąca wypłata, który pozwala na sumowanie wszystkich wskazanych elementów z bieżącej wypłaty bez względu na okres od do w elemencie wypłaty. Umożliwiliśmy dwukierunkową synchronizację z Comarch ERP XL automatyczne dodawanie, aktualizacje i usuwanie wydziałów, projektów i lokalizacji w bazie Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL. Wymagana jest wersja Comarch ERP XL W module Analizy BI: Zmieniliśmy sposób logowania na konta operatorów od teraz można się zalogować do Analiz BI na konto operatora zdefiniowane w Optimie. Rozbudowaliśmy subskrypcje o warunki i dopiero spełnienie warunku spowoduje wysłanie subskrypcji. Rozbudowaliśmy tabelę przestawną o m.in. wykresy przebiegu, maski filtrów i wykresy interaktywne. Zmieniliśmy sposób działania trybu demo na bazach klienta i teraz każdy klient nieposiadający Analiz BI może je bezpłatnie przetestować na własnych danych przez 60 dni.

7 CRM PLUS Windykacja należności W programie wprowadzono m.in. możliwość automatycznego wysyłania do kontrahentów wiadomości przypominających o upływającym lub przekroczonym terminie płatności.

8 HANDEL Wiele kodów EAN i jednostek pomocniczych Umożliwiono definiowanie wielu pomocniczych jednostek miary i wielu kodów EAN do jednego towaru oraz dodano możliwość powiązania kodów EAN z jednostkami miary.

9 HANDEL Zestawy promocyjne Została dodana funkcja zestawów promocyjnych, dzięki której w ramach sprzedaży określonego towaru głównego objętego promocją, można zaoferować klientowi pakiet dodatkowych towarów i usług w obniżonej cenie.

10 HANDEL Korekta do Faktury RR Umożliwiono wystawianie faktur korygujących do faktur RR.

11 KASA BANK PLUS Debet w magazynie walut

12 KASA BANK PLUS Debet w magazynie walut

13 KASA BANK PLUS Delegacje krajowe

14 KASA BANK PLUS Delegacje krajowe

15 KSIĘGA PODATKOWA I HANDLOWA Blokada zapisów w Rejestrze VAT Na karcie operatora w konfiguracji została wprowadzona możliwość blokady zapisów w Rejestrze VAT, gdy zatwierdzona jest deklaracja VAT-7 w danym okresie.

16 KSIĘGA PODATKOWA I HANDLOWA Korekta podatku dochodowego Na formularzu zapisu księgowego na pierwszej zakładce Ogólne wprowadzono parametr Korekta do podatku dochodowego służący do oznaczenia zapisu jako korekta podatku dochodowego.

17 KSIĘGA PODATKOWA I HANDLOWA Korekta podatku dochodowego Na zakładce Dokumenty do korekty jest możliwość wygenerowania listy dokumentów kwalifikujących się do korekty kosztów.

18 KSIĘGA PODATKOWA I HANDLOWA Korekta podatku dochodowego Wprowadzono możliwość pomniejszenia wartości spisu z natury o kwotę, o którą podatnik zmniejszył koszty uzyskania przychodów, bądź zwiększył przychody.

19 KSIĘGA PODATKOWA I HANDLOWA Korekty do zaliczek Zostały wprowadzone korekty do następujących zaliczek: - zaliczka na PIT-36 - zaliczka na PIT-36L - zaliczka na CIT- 8 ( formularz 18) - zaliczka na podatek ryczałtowy ( formularze 9 i 10)

20 ŚRODKI TRWAŁE Dokument przekazania środka trwałego

21 PŁACE I KADRY Urlop macierzyński i rodzicielski Wprowadzono nowy typ nieobecności urlop rodzicielski z dwoma przyczynami do wyboru: urlop rodzicielski 80% i 60%. Dodatkowo dla nieobecności urlop macierzyński dodano dwie nowe przyczyny: urlop macierzyński 100% i 80%. W zależności od przyczyny w wypłacie naliczy się zasiłek macierzyński w wysokości 100%, 80% lub 60%.

22 PŁACE I KADRY Archiwizacja wypłat Wprowadzono możliwość archiwizacji wypłat (zamkniętych lub zaksięgowanych). Funkcja archiwizacji wypłat dostępna jest na liście pracowników w Kadrach (dla zaznaczonych pracowników).

23 PŁACE I KADRY Archiwizacja wypłat Na formularzu wypłaty archiwalnej widoczne są zakładki Ogólne, Podatki, Ubezpieczenie, Szczegóły. Wypłaty o statusie Archiwalna nie są uwzględniane przy liczeniu bieżących wypłat.

24 PŁACE I KADRY PLUS Pracownik tymczasowy Została wprowadzona funkcjonalność umożliwiająca ewidencję i rozliczanie pracowników tymczasowych, dostępna w module Płace i Kadry Plus. Na formularzu danych kadrowych dodano zwijaną grupę: Pracownik tymczasowy. Po zaznaczeniu parametru Pracownik tymczasowy można określić pracodawcę, do którego przypisany jest pracownik.

25 Płace i Kadry Plus Pracownik tymczasowy Wypłaty etatowe dla pracowników tymczasowych można naliczać na liście płac z zaznaczonym parametrem Lista tylko dla pracowników tymczasowych.

26 Dziękujemy

Ulotka dla wersji w modelu usługowym. Zmiany w wersji 2013.5.1

Ulotka dla wersji w modelu usługowym. Zmiany w wersji 2013.5.1 Ulotka dla wersji w modelu usługowym Zmiany w wersji 2013.5.1 Spis treści 1 OGÓLNE... 4 1.1 NOWOŚCI... 4 1.2 ZMIANY... 4 1.3 POPRAWIONO... 5 2 COMARCH ERP OPTIMA ANALIZY BI... 6 2.1 RAPORTY WZORCOWE...

Bardziej szczegółowo

Ulotka. Zmiany w wersji 2014.1.1

Ulotka. Zmiany w wersji 2014.1.1 Ulotka Zmiany w wersji 2014.1.1 Data produkcji wersji: 23 październik 2013 Spis treści 1 INSTALACJA SYSTEMU... 3 2 REINSTALACJA PROGRAMU... 3 2.1 REINSTALACJA Z POPRZEDNIEJ WERSJI... 3 2.2 WSPÓŁPRACA Z

Bardziej szczegółowo

Ulotka. Zmiany w wersji 2014.2.1

Ulotka. Zmiany w wersji 2014.2.1 Ulotka Zmiany w wersji 2014.2.1 Data produkcji wersji: 23 październik 2013 Spis treści 1 INSTALACJA SYSTEMU... 3 2 REINSTALACJA PROGRAMU... 3 2.1 REINSTALACJA Z POPRZEDNIEJ WERSJI... 3 2.2 WSPÓŁPRACA Z

Bardziej szczegółowo

Ulotka. Zmiany w wersji 2013.5.1

Ulotka. Zmiany w wersji 2013.5.1 Ulotka Zmiany w wersji 2013.5.1 Data produkcji wersji: 26 czerwca 2013 Spis treści 1 INSTALACJA SYSTEMU... 4 2 REINSTALACJA PROGRAMU... 4 2.1 REINSTALACJA Z POPRZEDNIEJ WERSJI... 4 2.2 WSPÓŁPRACA Z MICROSOFT

Bardziej szczegółowo

Płace i Kadry w Comarch ERP Optima - ewidencja pracowników oraz rozliczenia z ZUS i US

Płace i Kadry w Comarch ERP Optima - ewidencja pracowników oraz rozliczenia z ZUS i US Płace i Kadry w Comarch ERP Optima - ewidencja pracowników oraz rozliczenia z ZUS i US Płace i Kadry w Comarch ERP Optima ewidencja pracowników oraz rozliczenia z ZUS i US ewidencja pracowników oraz rozliczenia

Bardziej szczegółowo

Ulotka. Zmiany w wersji 2014.5.1

Ulotka. Zmiany w wersji 2014.5.1 Ulotka Zmiany w wersji 2014.5.1 Data produkcji wersji: 25 czerwca 2014 Spis treści 1 INSTALACJA SYSTEMU... 4 2 REINSTALACJA PROGRAMU... 4 2.1 REINSTALACJA Z POPRZEDNIEJ WERSJI... 4 2.2 WSPÓŁPRACA Z MICROSOFT

Bardziej szczegółowo

Płace i Kadry w Comarch ERP Optima - ewidencja pracowników oraz rozliczenia z ZUS i US

Płace i Kadry w Comarch ERP Optima - ewidencja pracowników oraz rozliczenia z ZUS i US Płace i Kadry w Comarch ERP Optima - ewidencja pracowników oraz rozliczenia z ZUS i US Płace i Kadry w Comarch ERP Optima ewidencja pracowników oraz rozliczenia z ZUS i US Strona 4 z 40 Spis treści 1

Bardziej szczegółowo

Zapytanie ofertowe. W związku z realizacją projektu pt. Platforma B2B automatyzująca procesy księgowe między firmą

Zapytanie ofertowe. W związku z realizacją projektu pt. Platforma B2B automatyzująca procesy księgowe między firmą Warszawa, dnia 6 listopada 2014 r. Zapytanie ofertowe I. DANE ZAMAWIAJĄCEGO: Aston Legal sp. z o.o. ul. Bonifraterska 17 00-203 Warszawa II. ZAPYTANIE OFERTOWE W związku z realizacją projektu pt. Platforma

Bardziej szczegółowo

Ulotka. Zmiany w wersji 2013.3.1

Ulotka. Zmiany w wersji 2013.3.1 Ulotka Zmiany w wersji 2013.3.1 Spis treści 1 INSTALACJA SYSTEMU... 3 2 REINSTALACJA PROGRAMU... 3 2.1 REINSTALACJA Z POPRZEDNIEJ WERSJI PROGRAMU... 3 2.2 WSPÓŁPRACA Z MICROSOFT SQL SERVER... 4 2.3 WSPÓŁPRACA

Bardziej szczegółowo

www.comarch.pl/szkolenia Księgowość w Comarch ERP Optima Księga Podatkowa rozliczenia z kontrahentami i urzędami

www.comarch.pl/szkolenia Księgowość w Comarch ERP Optima Księga Podatkowa rozliczenia z kontrahentami i urzędami www.comarch.pl/szkolenia Księga Podatkowa rozliczenia z kontrahentami i urzędami Księga Podatkowa rozliczenia z kontrahentami i urzędami Strona 4 z 54 Spis treści 1 CEL I ZAKRES SZKOLENIA... 6 2 ROZPOCZĘCIE

Bardziej szczegółowo

Płace i Kadry w Comarch OPT!MA - ewidencja pracowników oraz rozliczenia z ZUS i US

Płace i Kadry w Comarch OPT!MA - ewidencja pracowników oraz rozliczenia z ZUS i US Płace i Kadry w Comarch OPT!MA - ewidencja pracowników oraz rozliczenia z ZUS i US Płace i Kadry w Comarch OPT!MA ewidencja pracowników oraz rozliczenia z ZUS i US pracowników oraz rozliczenia z ZUS i

Bardziej szczegółowo

Ulotka. Zmiany w wersji 2015.1.1

Ulotka. Zmiany w wersji 2015.1.1 Ulotka Zmiany w wersji 2015.1.1 Data produkcji wersji: 3 listopad 2014 Spis treści 1 INSTALACJA SYSTEMU... 3 2 REINSTALACJA PROGRAMU... 3 2.1 REINSTALACJA Z POPRZEDNIEJ WERSJI... 3 2.2 WSPÓŁPRACA Z MICROSOFT

Bardziej szczegółowo

www.comarch.pl/szkolenia Księgowość w Comarch OPT!MA Księga Handlowa rozliczenia z kontrahentami i urzędami

www.comarch.pl/szkolenia Księgowość w Comarch OPT!MA Księga Handlowa rozliczenia z kontrahentami i urzędami www.comarch.pl/szkolenia Księgowość w Comarch OPT!MA Księga Handlowa rozliczenia z kontrahentami i urzędami Księgowość w Comarch OPT!MA Księga Handlowa rozliczenia z kontrahentami i urzędami Strona 4

Bardziej szczegółowo

Ulotka dla wersji w modelu usługowym. Zmiany w wersji 2013.0.1

Ulotka dla wersji w modelu usługowym. Zmiany w wersji 2013.0.1 Ulotka dla wersji w modelu usługowym Zmiany w wersji 2013.0.1 Spis treści 1 OGÓLNE... 4 1.1 NOWOŚCI... 4 1.2 ZMIANY... 5 1.3 POPRAWIONO... 6 2 HANDEL... 7 2.1 NOWOŚCI EWIDENCJA KOSZTÓW DODATKOWYCH PRZY

Bardziej szczegółowo

Ulotka opis zmian do wersji 10.3.5248

Ulotka opis zmian do wersji 10.3.5248 Ulotka opis zmian do wersji 10.3.5248 Przed rozpoczęciem pracy z programem należy zapoznać się z treścią zmian zamieszczonych w niniejszej ulotce. Spis treści Zmiany w wersji 10.3.5248... 3 enova 365 standard...

Bardziej szczegółowo

Ulotka. Zmiany w wersji 2014.0.1

Ulotka. Zmiany w wersji 2014.0.1 Ulotka Zmiany w wersji 2014.0.1 Data produkcji wersji: 23 października 2013 Spis treści 1 INSTALACJA SYSTEMU... 4 2 REINSTALACJA PROGRAMU... 4 2.1 REINSTALACJA Z POPRZEDNIEJ WERSJI... 4 2.2 WSPÓŁPRACA

Bardziej szczegółowo

www.comarch.pl/szkolenia Procesy logistyczne w Comarch ERP Optima Handel

www.comarch.pl/szkolenia Procesy logistyczne w Comarch ERP Optima Handel www.comarch.pl/szkolenia Procesy logistyczne w Comarch ERP Optima Handel Strona 4 z 77 Spis treści 1. ROZPOCZĘCIE PRACY Z PROGRAMEM COMARCH ERP OPTIMA... 7 1.1. STRUKTURA PROGRAMU... 7 1.2. STANDARDOWE

Bardziej szczegółowo

Ulotka dla wersji w modelu usługowym. Zmiany w wersji 2015.0.1

Ulotka dla wersji w modelu usługowym. Zmiany w wersji 2015.0.1 Ulotka dla wersji w modelu usługowym Zmiany w wersji 2015.0.1 Spis treści 1 OGÓLNE... 4 1.1 NOWOŚCI... 4 1.2 ZMIANY... 6 1.3 POPRAWIONO... 7 2 HANDEL... 7 2.1 NOWOŚCI... 7 2.1.1 USŁUGI ZŁOŻONE... 7 2.1.2

Bardziej szczegółowo

Ulotka. Zmiany w wersji 2013.2.1

Ulotka. Zmiany w wersji 2013.2.1 Ulotka Zmiany w wersji 2013.2.1 Spis treści 1 INSTALACJA SYSTEMU... 3 2 REINSTALACJA PROGRAMU... 3 2.1 REINSTALACJA Z POPRZEDNIEJ WERSJI PROGRAMU... 3 2.2 WSPÓŁPRACA Z MICROSOFT SQL SERVER... 4 2.3 WSPÓŁPRACA

Bardziej szczegółowo

Ulotka. Zmiany w wersji 2013.1.1

Ulotka. Zmiany w wersji 2013.1.1 Ulotka Zmiany w wersji 2013.1.1 Spis treści 1 INSTALACJA SYSTEMU... 4 2 REINSTALACJA PROGRAMU... 4 2.1 REINSTALACJA Z POPRZEDNIEJ WERSJI PROGRAMU... 4 2.2 WSPÓŁPRACA Z MICROSOFT SQL SERVER... 5 2.3 WSPÓŁPRACA

Bardziej szczegółowo

System CDN OPT!MA v. 13.0

System CDN OPT!MA v. 13.0 System CDN OPT!MA v. 13.0 Ulotka v. 13.0 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00 Dział Wsparcia Klienta i Partnera: (12) 681 43 00 www.comarch.pl/cdn info.cdn@comarch.pl

Bardziej szczegółowo

Ulotka dla wersji w modelu usługowym. Zmiany w wersji 2013.1.1

Ulotka dla wersji w modelu usługowym. Zmiany w wersji 2013.1.1 Ulotka dla wersji w modelu usługowym Zmiany w wersji 2013.1.1 Spis treści 1 OGÓLNE... 4 1.1 NOWOŚCI... 4 1.2 ZMIANY... 4 1.3 POPRAWIONO... 4 2 HANDEL... 4 2.1 PODATEK AKCYZOWY NA WYROBY WĘGLOWE WYSYŁANIE

Bardziej szczegółowo

Zespół CDN OPT!MA CDN OPT!MA 1.0. Ogólnodostępny

Zespół CDN OPT!MA CDN OPT!MA 1.0. Ogólnodostępny Zespół CDN OPT!MA CDN OPT!MA 1.0 Ogólnodostępny Spis treści 1. Informacje o produkcie... 4 1.1. Nazwa Produktu... 4 1.2. Odbiorcy docelowi... 4 1.3. Opis funkcjonalności... 4 1.3.1. CDN OPT!MA Kasa/Bank...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Moduł: Biuro Rachunkowe Wersja 2013.0.1 UWAGA Prawa wynikające z Warunków Gwarancji Użytkownik nabywa po rejestracji programu u Producenta. Dokumentem potwierdzającym rejestrację

Bardziej szczegółowo

Ulotka. Zmiany w wersji 2015.5.1

Ulotka. Zmiany w wersji 2015.5.1 Ulotka Zmiany w wersji 2015.5.1 Data produkcji wersji: 29 czerwca 2015 Spis treści 1 INSTALACJA SYSTEMU... 4 2 REINSTALACJA PROGRAMU... 4 2.1 REINSTALACJA Z POPRZEDNIEJ WERSJI... 4 2.2 WSPÓŁPRACA Z MICROSOFT

Bardziej szczegółowo

Ulotka v.2012.5.1. System Comarch OPT!MA v. 2012.5.1. Comarch SA 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00

Ulotka v.2012.5.1. System Comarch OPT!MA v. 2012.5.1. Comarch SA 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00 System Comarch OPT!MA v. 2012.5.1 Ulotka v.2012.5.1 Comarch SA 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00 Dział Wsparcia Klienta i Partnera: tel. (12) 681 43 00 www.comarch.pl/erp

Bardziej szczegółowo

System Comarch OPT!MA v.17.1

System Comarch OPT!MA v.17.1 System Comarch OPT!MA v.17.1 Moduł Biuro Rachunkowe 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00 Dział Wsparcia Klienta i Partnera: (12) 681 43 00 http://www.comarch.pl/erp/

Bardziej szczegółowo

Ulotka. Zmiany w wersji 2015.0.1

Ulotka. Zmiany w wersji 2015.0.1 Ulotka Zmiany w wersji 2015.0.1 Data produkcji wersji: 3 listopad 2014 Spis treści 1 INSTALACJA SYSTEMU... 4 2 REINSTALACJA PROGRAMU... 4 2.1 REINSTALACJA Z POPRZEDNIEJ WERSJI... 4 2.2 WSPÓŁPRACA Z MICROSOFT

Bardziej szczegółowo

Zmiany funkcjonalne wprowadzone w wersji 11.0

Zmiany funkcjonalne wprowadzone w wersji 11.0 Zmiany funkcjonalne wprowadzone w wersji 11.0 Copyright 2012 COMARCH Wszelkie prawa zastrzeżone Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest

Bardziej szczegółowo

Zmiany funkcjonalne wprowadzone w systemie Comarch CDN XL wersja 9.x

Zmiany funkcjonalne wprowadzone w systemie Comarch CDN XL wersja 9.x Zmiany funkcjonalne wprowadzone w systemie Comarch CDN XL wersja 9.x Copyright 1997-2009 COMARCH S.A. Spis treści Wstęp...12 Wersja 9.0...12 Uwagi ogólne...12 1. Zmiany w menu...12 1.1. Moduł: Administrator...12

Bardziej szczegółowo