Czerwiec 2013 na GPW

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Czerwiec 2013 na GPW"

Transkrypt

1 Czerwiec 2013 na GPW W siedzibie GPW odbyła się konferencja IPO Summit Warsaw 2013 Warszawska Giełda otworzyła stałe przedstawicielstwo w Londynie 15 debiutów w czerwcu na trzech giełdowych rynkach Debiuty spółek 17 czerwca - Sco-Pak (przejście z NewConnect) Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest produkcja papieru, tektury i opakowań z tektury. Działalność Sco-Pak głównie skupia się na rynku krajowym. Sco-Pak jest 21. spółką, która przeszła z NewConnect na główny parkiet warszawskiej giełdy. 18 czerwca Tarczyński Grupa Tarczyński działa na rynku produkcji wyrobów wędliniarskich w Polsce, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie przetwórstwa mięsa. Grupa oferuje swoje wyroby pod markami Tarczyński (podstawowa marka Grupy), Dobrosława oraz Starpeck. Najbardziej rozpoznawalnymi produktami oferowanymi pod marką Tarczyński są kabanosy. 25 czerwca - Platinium Properties Group (przejście z NewConnect) Spółka działa w obszarze nieruchomości mieszkalnych i użytkowych, na terenie Polski i Federacji Rosyjskiej. Spółka oferuje m.in. mieszkania w standardzie deweloperskim oraz wykończone i w pełni wyposażone apartamenty, gotowe do zamieszkania. Platinium Properties Group jest 22. spółką, która przeszła z NewConnect na główny parkiet warszawskiej giełdy. 28 czerwca - Avia AM Leasing AB (Litwa) Avia AM Leasing AB jest międzynarodową zintegrowaną grupą, zajmującą się nabywaniem, leasingiem i handlem samolotami komercyjnymi. Działalność grupy obejmuje nabywanie samolotów, a następnie ich leasing liniom lotniczym na całym świecie. Grupa koncentruje swą działalność na niszowym rynku samolotów używanych, takich jak Boeing 737, Boeing 757, czy Airbus A320s. Avia AM Leasing AB jest 54. zagraniczną spółką notowaną na GPW i 3. zagraniczną spółką, która w tym roku wprowadziła swoje akcje na warszawską giełdę.

2 Inne wydarzenia 5 czerwca odbyła się czwarta edycja organizowanej przez GPW konferencji WSE International Companies Forum. WSE International Companies' Forum to jedna z inicjatyw GPW, które zmierzają do umocnienia pozycji warszawskiej giełdy jako międzynarodowego parkietu, atrakcyjnego dla zagranicznych emitentów. Partnerem tegorocznego Forum był WOOD & Company. Podczas konferencji Giełda ogłosiła wyniki konkursu na Lidera Relacji Inwestorskich wśród zagranicznych emitentów notowanych na warszawskim parkiecie. Laureatami konkursu w kategorii zagranicznych spółek notowanych na Głównym Rynku, zostało pięciu zagranicznych emitentów: - ASBISc Enterprises PLC - Automotive Components Europe SA - Cinema City International N.V. - Kulczyk Oil Ventures Inc. - Ronson Europe N.V. W kategorii Lider RI NewConnect, obejmującej spółki notowane na alternatywnym rynku akcji GPW, laureatem konkursu została spółka Agroliga Group PLC. W dniach 6-7 czerwca w siedzibie GPW odbyła się konferencja IPO Summit, Warsaw W wydarzeniu wzięło udział ponad 600 gości, którzy przyjechali do Warszawy z całego świata. Konferencję otworzył Donald Tusk, Prezes Rady Ministrów, który w swoim wystąpieniu podkreślił rosnącą pozycję polskiego rynku kapitałowego nie tylko w regionie. Gości przywitał Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa. W dwudniowej konferencji odbyło się kilkanaście paneli, seminariów i prezentacji wielu wybitnych ekspertów rynkowych z całego świata. Gościem specjalnym konferencji był Mark Mobious, Executive Chairman Tempelton Emerging Markets Group, który w prezentacji inaugurującej część merytoryczną pkonferencji dokonał krótkiej analizy warunków do inwestowania na rynkach wschodzących, ze szczególnym uwzględnieniem krajów rozwijających się w Europie, w tym Polski. Uczestnicy mieli m.in. okazję wysłuchać wystąpienia Lecha Wałęsy, byłego Prezydenta Polski, laureata pokojowej nagrody Nobla oraz honorowego ambasadora konferencji IPO Summit, Warsaw czerwca zadebiutowały na GPW certyfikaty strukturyzowane Turbo emitowane przez ING Bank N.V. Certyfikaty Turbo to instrumenty, dzięki którym inwestorzy mają dostęp do nowych możliwości dywersyfikacji portfela, ponieważ dają ekspozycję na różnorodne instrumenty bazowe, takie jak: indeksy giełdowe, surowce naturalne i waluty oraz akcje spółek notowanych na GPW i innych giełdach światowych, w tym także walory najbardziej rozpoznawalnych marek globalnych takich jak Nokia, Apple czy Google. Oprócz inwestycji w najważniejsze indeksy takie jak WIG20, Euro Stoxx 50 i Dow Jones, produkty ING pozwalają osiągać zyski na zmianach kursów par walut EUR/USD, EUR/PLN, złota, srebra i ropy naftowej. Certyfikaty TURBO to instrumenty wykorzystujące mechanizm zmiennej dźwigni finansowej, dzięki której inwestycje w większym stopniu reagują na wzrosty i spadki kursów instrumentów bazowych.

3 W dniu 21 czerwca Walne Zgromadzenie GPW powołało w skład Rady Giełdy Wiesława Rozłuckiego oraz Dariusza Kacprzyka. Wiesław Rozłucki w latach pełnił funkcję Prezesa GPW. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na polskim rynku kapitałowym oraz doskonałą znajomość Spółki. Dariusz Kacprzyk pełni obowiązki Prezesa Zarządu BGK, wcześniej był związany m.in. z BRE Bankiem, Pekao, PKO BP i BPH. W dniach czerwca Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie po raz kolejny była współorganizatorem Europejskiego Kongresu Finansowego odbywającego się w Sopocie. EKF to inicjatywa, której celem jest proponowanie i wspieranie działań stymulujących bezpieczeństwo i stabilność finansową Polski i Unii Europejskiej, wypracowanych w trakcie publicznej debaty środowisk biznesu, nauki i polityki. Drugiego dnia kongresu odbyła się debata, której partnerem była GPW pt.: Kierunki rozwoju rynku kapitałowego w Polsce i Europie Centralnej w świetle tendencji europejskich i potrzeb lokalnych, w której wziął udział Adam Maciejewski, Prezes Zarządu, Giełdy Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Od czerwca 2013 r. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ma swojego przedstawiciela w Londynie - Petera Niklewicza, wcześniej Dyrektora ds. Instrumentów Kapitałowych w Citigroup i doświadczonego doradcę ds. rynków kapitałowych. Stałe przedstawicielstwo w Londynie zwiększy naszą obecność w miejscu, w którym znajdują się ważni partnerzy biznesowi Giełdy i umocni pozycję Warszawy jako wiodącego w regionie centrum finansowego. Indeksy Po sesji 21 czerwca Giełda przeprowadziłą okresowe zmiany indeksów. W indeksie WIG20 spółka BORYSZEW została zastąpiona przez BZWBK. Indeks spółek średnich mwig40 opusciły: KOGENERA i NEWWORLDR, a jego nowymi uczestnikami zostały: BORYSZEW i KRUK. W indeksie swig80 w miejsce: COALENERG, FON, KRUK i MOSTALWAR weszły: KOGENERA, LUBAWA, MAGELLAN i PHN. Do indeksu WIG-Plus zostały dodane następujące spółki: CCENERGY, ENAP, FON, MABION, MAKARONPL, SOLAR i TALEX, zaś indeks opuściły: AVIASG, CCENERGY, COMPLEX, ENERGOINS, KANIA, MEXPOLSKA, RONSON, ULMA. Do indeksu WIG zostały wprowadzone wszystkie spółki z Głównego Rynku, z wyjątkiem spółek znajdujących się w szczególnej sytuacji rynkowej. Najważniejsze dane statystyczne Zmiany procentowe indeksów w czerwcu Od początku roku WIG20-9,65-13,06 MWIG40-1,27 8,79 SWIG80 1,72 12,19 WIG-PLUS,76 10,16 WIG -6,4-5,72

4 Spośród wszystkich spółek giełdowych notowanych na głównym rynku 195 zanotowało dodatnią stopę zwrotu. Największe wzrosty cen w czerwcu Spółka Kurs Kurs * Zmiana % WISTIL 28,45 16,50 72,42 GLOBALNRG 0,99 0,60 65,00 TRITON 1,26 0,82 53,66 *dla debiutantów kurs odniesienia z dnia debiutu Obroty giełdowe na rynku kasowym wyniosły mln zł i były o 37% wyższe od obrotów w maju. Na rynku terminowym obroty wyniosły mln zł i były o 86% wyższe niż w poprzednim miesiącu. Obroty instrumentami (mln zł) Akcje i PDA* 22590,21 ETF* 24,86 Kontrakty terminowe Wartość** 26231,83 Wolumen (szt.) Opcje Wartość** 27,65 Wolumen (szt.) Produkty strukturyzowane Wartość* 24,76 Wolumen (szt.)* *bez transakcji pakietowych **liczone wg wartości kontraktów/opcji W ramach dążenia do zwiększania atrakcyjności rynku NewConnect, począwszy od 24 czerwca, Giełda przeprowadziła zmiany w indeksach obliczanych dla tego rynku. W przypadku głównego indeksu NewConnect, NCIndex, jego wartość bazowa wzrosła ze 100 do 1000 punktów, zaś historyczne wartości tego indeksu zostały odpowiednio przeliczone. Jednocześnie Giełda rozpoczęła publikację indeksu NCIndex30, który obejmuje 30 najbardziej płynnych spółek rynku NewConnect. Podstawą kwalifikacji spółek do tego indeksu będzie analiza przeprowadzana raz na kwartał. Giełda zdecydowała także o zaprzestaniu obliczania NCX Life Science. Debiuty 4 czerwca - Photon Energy N.V. Photon Energy Group oferuje kompleksowe rozwiązania na rynku systemów fotowoltaicznych. W ramach prowadzonej działalności spółka zapewnia wszystkie usługi niezbędne do zaprojektowania, budowy oraz eksploatacji elektrowni słonecznych.

5 11 czerwca - Agrotour Spółka oferuje usługi o charakterze turystycznym, rekreacyjnym i gastronomicznym, oparte o uprawę winorośli. Agrotour prowadzi działalność o zasięgu regionalnym w sektorze usług gastronomiczno hotelarskich, w oparciu o posiadane obiekty, oraz usług enoturystycznych, w oparciu o wino marki Mnich, wytwarzane we własnej winnicy. 12 czerwca - InfoScope Spółka jest producentem, dostawcą i integratorem zaawansowanych rozwiązań i usług informatycznych, działający w segmencie B2B. Spółka posiada szerokie doświadczenie w świadczeniu usług dla klientów sektora paliwowego i bankowego, w tym w realizacji projektów własnych, jak również jako podwykonawca i w konsorcjach z największymi integratorami IT w Polsce, takimi jak: Asseco Poland, Sygnity czy S&T Services. 18 czerwca - Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telgam Spółka jest lokalnym dostawcą Internetu, telewizji, telefonii i rozwiązań IT działającym na terenie województwa podkarpackiego. Spółka posiada ponad 120 km własnych fizycznych sieci teleinformatycznych i bazę ponad 2600 klientów indywidualnych i biznesowych. 25 czerwca - Standrew Spółka jest producentem wyrobów tartacznych działającym przede wszystkim w Polsce połdniowo zachodniej. Poza tym kieruje ok % swej produkcji za granicę. Emitent eksportuje między innymi do Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, a ostatnio Emitent uruchomił eksport na rynki azjatyckie. Najważniejsze dane statystyczne Zmiany procentowe indeksów w czerwcu Od początku roku NCINDEX -,86-9,41 NCINDEX30 1,37 7,34 Spośród spółek notowanych na NewConnect 189 zanotowało dodatnią stopę zwrotu. Największe wzrosty cen w w czerwcu Spółka Kurs Kurs * Zmiana % ARTBIZNES 1,45 0,45 222,22 APOLLO 0,10 0,04 150,00 INFOSCOPE-PDA 10,80 4,50 140,00 *dla debiutantów kurs odniesienia z dnia debiutu Obroty akcjami i prawami do akcji na NewConnect wyniosły 66 mln zł i były o 8% wyższe od obrotów w maju. Obroty instrumentami (mln zł) * Akcje 65,8 PDA,23 *bez transakcji pakietowych

6 28 czerwca do obrotu na Catalyst zostały wprowadzone czteroletnie obligacje detaliczne PKN Orlen o wartości 400 mln zł To druga pod względem wartości największa emisja na rynku papierów dłużnych GPW w tym roku. Oferta obligacji detalicznych PKN Orlen spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Łącznie na obydwie serie (A i B) zapisało się ponad 2600 inwestorów, z czego ponad 90 proc. to inwestorzy indywidualni. Debiuty Obligacje korporacyjne: 13 czerwca - KANCELARIA MEDIUS Wartość emisji: czerwca - CZERWONA TOREBKA Wartość emisji: zł 17 czerwca - PREFABET - BIAŁE BŁOTA Wartość emisji: czerwca - CASH FLOW. Wartość emisji: zł Wartość emisji: zł 28 czerwca - PKN Orlen (obligacje detaliczne) Wartość emisji: zł Obligacje komunalne: 26 czerwca - Powiat Goleniowski Wartość emisji: zł

7 Dane statystyczne Obroty na Catalyst (mln zł) * w czerwcu w maju GPW 181,37 142,35 BondSpot 91,5 736,41 Razem 272,87 878,76 Instrumenty o najwyższych obrotach na Catalyst* Instrument (mln zł) BREHA20 41,33 DS ,93 BGK ,07 SIO ,07 GPW ,29 * obroty łączne z GPW i BondSpot W czerwcu wartość obrotów na Rynku TBS Poland wyniosła 98,23 mld zł, w tym na rynku transakcji kasowych obroty wyniosły 46,80 mld zł, natomiast na rynku transakcji warunkowych 51,43 mld zł. Średnie dzienne obroty na rynku kasowym wynosiły około 2,34 mld zł, a na rynku transakcji warunkowych około 2,57 mld zł. Wartość TBSP Index na koniec miesiąca wyniosła 1469,95 co oznacza spadek o 2,30 % do wartości zamknięcia z poprzedniego miesiąca. Treasury BondSpot Poland (mld zł) W czerwcu 13 W maju 13 Rynek kasowy 46,80 33,71 Transakcje warunkowe 51,43 40,65 Razem 98,23 74,36

8 Energia elektryczna do uzupełnienia Obroty: Energia elektryczna Towarowa Giełda Energii Czerwiec 2013 Maj 2013 Transakcje spot (TWh) 1,5 1,5 Transakcje terminowe (TWh) 6,6 10,1 Prawa majątkowe Towarowa Giełda Energii Rynek praw majątkowych (TWh) 1,3 1,4

Maj 2013 na GPW. Debiuty spółek. Inne wydarzenia

Maj 2013 na GPW. Debiuty spółek. Inne wydarzenia Maj 2013 na GPW 53. zagraniczna spółka zadebiutowała na GPW (Immofinanz AG) Miesięcznik Euromoney uhonorował Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie tytułem Najlepsza giełda finansowa w Europie Środkowej

Bardziej szczegółowo

Kwiecień 2013 na GPW

Kwiecień 2013 na GPW Kwiecień 2013 na GPW 15 kwietnia odbyła się pierwsza sesja giełdowa w nowym systemie transakcyjnym Universal Trading Platform (UTP) Ważne zmiany w regulacjach w Alternatywnym Systemie Obrotu,. Grupa GPW

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za 2013 rok

Sprawozdanie Zarządu z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za 2013 rok z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za 2013 rok Warszawa, luty 2014 r. Spis treści 1 PODSTAWOWE INFORMACJE O GIEŁDZIE... 3 1.1 GŁÓWNE DANE DOTYCZĄCE RYNKÓW PROWADZONYCH PRZEZ

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r. Luty 2015 r.

Sprawozdanie Zarządu z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r. Luty 2015 r. Sprawozdanie Zarządu z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r. Luty 2015 r. I. DLA AKCJONARIUSZY... 3 LIST PREZESA ZARZĄDU...3 LIST PRZEWODNICZĄCEGO RADY NADZORCZEJ...5 I. 1 I.

Bardziej szczegółowo

Sierpień 2011 na GPW

Sierpień 2011 na GPW Sierpień 2011 na GPW 4 rocznica rynku NewConnect i 300 notowanych spółek, GPW podała wyniki finansowe za pierwsze półrocze, Debiut 10. spółki ukraińskiej na Głównym Rynku GPW, 22 debiuty na NewConnect

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r.

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r. Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r. Luty 2015 r. I. DLA AKCJONARIUSZY... 3 LIST PREZESA ZARZĄDU...3 LIST PRZEWODNICZĄCEGO RADY NADZORCZEJ...5

Bardziej szczegółowo

Grupa Kapitałowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Grupa Kapitałowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Raport kwartalny Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za I kwartał r. Grupa Kapitałowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Raport kwartalny za III kwartał roku Warszawa,

Bardziej szczegółowo

Współmenedżerowie Oferty Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. Bank Handlowy w Warszawie S.A. Bank Polska Kasa Opieki S.A. UniCredit CAIB Poland S.A.

Współmenedżerowie Oferty Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. Bank Handlowy w Warszawie S.A. Bank Polska Kasa Opieki S.A. UniCredit CAIB Poland S.A. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Oferta do 750.000 obligacji na okaziciela serii B o wartości nominalnej 100 zł każda oraz ubieganie się o dopuszczenie i wprowadzenie 1.700.000 obligacji

Bardziej szczegółowo

Dane statystyczne za rok 2012

Dane statystyczne za rok 2012 2013 Dane statystyczne za rok 2012 Wskaźniki giełdowe 2012 Główny Rynek GPW Wartość rynkowa notowanych spółek krajowych (na koniec roku) Wartość rynkowa notowanych spółek zagranicznych (na koniec roku)

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Banku Pekao S.A. za 2012 rok

Sprawozdanie z działalności Banku Pekao S.A. za 2012 rok Warszawa, marzec 2013 Spis treści 1. Wybrane dane finansowe i wskaźniki Banku Pekao S.A.... 3 2. Podsumowanie wyników... 4 3. Zewnętrzne warunki działania... 5 4. Ważniejsze wydarzenia i osiągnięcia...

Bardziej szczegółowo

KRI. 4-5 czerwca 2014 roku VI KONGRES RELACJI INWESTORSKICH 2014. Komunikacja z inwestorem a wycena spółki

KRI. 4-5 czerwca 2014 roku VI KONGRES RELACJI INWESTORSKICH 2014. Komunikacja z inwestorem a wycena spółki KRI VI KONGRES RELACJI INWESTORSKICH 2014 Komunikacja z inwestorem a wycena spółki 4-5 czerwca 2014 roku Centrum Kongresowe Warszawianka Hotel Wellness & SPA w Jachrance KRI VI KONGRES RELACJI INWESTORSKICH

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Banku Handlowego w Warszawie S.A. w I połowie 2007 roku SPIS TREŚCI

Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Banku Handlowego w Warszawie S.A. w I połowie 2007 roku SPIS TREŚCI SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ BANKU HANDLOWEGO W WARSZAWIE S..A.. W I PÓŁROCZU 2007 ROKU WRZESIEŃ 2007 SPIS TREŚCI I. GOSPODARKA POLSKA W I POŁOWIE 2007 ROKU... 3 1. GŁÓWNE TENDENCJE MAKROEKONOMICZNE...3

Bardziej szczegółowo

Spółki giełdowe po kryzysie finansowym IV KONGRES. Spółek Giełdowych SEG. 15 października 2009. Warszawa - Zamek Królewski

Spółki giełdowe po kryzysie finansowym IV KONGRES. Spółek Giełdowych SEG. 15 października 2009. Warszawa - Zamek Królewski Spółki giełdowe po kryzysie finansowym IV KONGRES Spółek Giełdowych SEG 15 października 2009 Warszawa - Zamek Królewski Partnerzy Kongresu Partner merytoryczny Spółki giełdowe po kryzysie finansowym Szanowni

Bardziej szczegółowo

Reprezentacja polskich firm z branży paliwowo-energetycznej na Giełdzie Papierów Wartościowych

Reprezentacja polskich firm z branży paliwowo-energetycznej na Giełdzie Papierów Wartościowych 46 UKD: 334.786(438): 338.246.025.28: 336.761: 658.15: 620.9: 662 (438) Reprezentacja polskich firm z branży paliwowo-energetycznej na Giełdzie Papierów Wartościowych Dr inż. Zbigniew Grudziński*) Treść:

Bardziej szczegółowo

KDPW Raport Roczny 2011

KDPW Raport Roczny 2011 Spis treści 3 4 5 6 6 7 9 10 11 11 13 16 17 19 19 20 21 22 25 36 36 37 37 38 39 40 41 42 47 49 LIST PREZESA ZARZĄDU WSTĘP KALENDARIUM NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ 2011 ROKU KDPW: JEDEN Z FILARÓW RYNKU KAPITAŁOWEGO

Bardziej szczegółowo

Najlepsze miejsce. do obrotu obligacjami w Polsce

Najlepsze miejsce. do obrotu obligacjami w Polsce Najlepsze miejsce do obrotu obligacjami w Polsce GRUPAKAPITAŁOWAGPW BondSpot S.A. doświadczenie i rozwój BondSpot S.A. jest drugą, obok Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., instytucją na polskim

Bardziej szczegółowo

Strategie rozwoju spółek w warunkach niepewności

Strategie rozwoju spółek w warunkach niepewności Gość Specjalny Kongresu: Prof. Marek Belka Patronat honorowy Partnerzy strategiczni Partner merytoryczny Partnerzy KOMITET HONOROWY Szanowni Państwo, Pragnę wszystkich Państwa serdecznie powitać na VII

Bardziej szczegółowo

Debiuty. Planowane debiuty NewConnect. Planowane debiuty Główny Rynek GPW. Nr 6-19.11.2007. -> VSK Insurance Group rozwaŝa debiut na GPW

Debiuty. Planowane debiuty NewConnect. Planowane debiuty Główny Rynek GPW. Nr 6-19.11.2007. -> VSK Insurance Group rozwaŝa debiut na GPW Debiuty 14.11.07 Spółka Complex (debiut na Głównym Rynku GPW) Prawa do akcji spółki Complex, producenta i dystrybutora łoŝysk oraz elementów maszyn, spadły na otwarciu w debiucie o 2 proc., do 4,90 zł.

Bardziej szczegółowo

CFO I KONGRES2012. 28-29 maja 2012 roku. Hotel OSSA, Ossa SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG. Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych

CFO I KONGRES2012. 28-29 maja 2012 roku. Hotel OSSA, Ossa SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG. Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych CFO I KONGRES2012 SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych 28-29 maja 2012 roku Hotel OSSA, Ossa CFO I KONGRES2012 SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG Szanowni Państwo, Pragnę Państwa serdecznie

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. W I POŁOWIE 2013 ROKU

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. W I POŁOWIE 2013 ROKU SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. W I POŁOWIE 2013 ROKU Grupy Kapitałowej BZ WBK S.A. w I połowie 2013 roku 2 SPIS TREŚCI I. Przegląd działalności Grupy BZ

Bardziej szczegółowo

Raport Roczny 2007. Raport Roczny 2007

Raport Roczny 2007. Raport Roczny 2007 Raport Roczny 2007 Raport Roczny 2007 1 Prostota jest szczytem wyrafinowania. Leonardo da Vinci Przestrzeń, postęp, rozwój. Z jednej strony swoboda - a z drugiej precyzja. Wizja i odpowiedzialność. Prostota

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Banku Pekao S.A. za 2013 rok

Sprawozdanie z działalności Banku Pekao S.A. za 2013 rok Warszawa, marzec 2014 Spis treści 1. Wybrane dane finansowe i wskaźniki Banku Pekao S.A.... 3 2. Podsumowanie wyników... 4 3. Zewnętrzne warunki działania... 6 4. Ważniejsze wydarzenia i osiągnięcia...

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego SA za 2014 rok

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego SA za 2014 rok Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego SA za 2014 rok Data publikacji raportu: 16 marca 2015 SPIS TREŚCI 1. Wstęp... 4 1.1 Charakterystyka działalności Grupy Kapitałowej

Bardziej szczegółowo

WYBRANE DANE FINANSOWE

WYBRANE DANE FINANSOWE F w tys. EUR*** I kwartał I kwartał I kwartał I kwartał WYBRANE DANE FINANSOWE narastająco narastająco narastająco narastająco okres od 01/01/15 do 31/03/15 okres od 01/01/14 do 31/03/14 okres od 01/01/15

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA WYNIKÓW DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ GPW W II KW. 2013 R. LIPIEC 2013 R.

PREZENTACJA WYNIKÓW DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ GPW W II KW. 2013 R. LIPIEC 2013 R. PREZENTACJA WYNIKÓW DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ GPW W II KW. 203 R. LIPIEC 203 R. Myślimy strategicznie Warszawa - Centrum Kapitałowe CEE Strategia GPW Strategia Polskiego Rynku Kapitałowego Priorytety

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. W I POŁOWIE 2014 ROKU

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. W I POŁOWIE 2014 ROKU SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. W I POŁOWIE 2014 ROKU 2014 2 SPIS TREŚCI I. Przegląd działalności Grupy Kapitałowej Banku Zachodniego WBK S.A. w I poł.

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. W 2013 ROKU

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. W 2013 ROKU SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI BANKU ZACHODNIEGO WBK S.A. W 2013 ROKU 2013 2 SPIS TREŚCI I. Przegląd działalności Banku Zachodniego WBK S.A. w 2013 r... 3 II. Podstawowe informacje... 6 1. Historia

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności GRUPY KAPITAŁOWEJ GETIN NOBLE BANK S.A. za 2014 rok

Sprawozdanie Zarządu z działalności GRUPY KAPITAŁOWEJ GETIN NOBLE BANK S.A. za 2014 rok Sprawozdanie Zarządu z działalności GRUPY KAPITAŁOWEJ GETIN NOBLE BANK S.A. za 2014 rok Warszawa, 23 marca 2015 roku SPIS TREŚCI 1. Działalność Banku i spółek Grupy w 2014 roku... 3 1.1. Czynniki istotne

Bardziej szczegółowo

Raport półroczny IPO 2008

Raport półroczny IPO 2008 www.ipo.pl 1 Raport półroczny IPO 2008 Anna Janus Prezes IPO.pl SPIS TREŚCI Wstęp 4 Struktura debiutów 6 Ranking debiutów giełdowych 9 Największy debiut 9 Najatrakcyjniejszy debiut 9 Najbardziej znaczący

Bardziej szczegółowo

DEBIUT OBLIGACJI NA RYNKU

DEBIUT OBLIGACJI NA RYNKU NR 4 (78) KWIECIEŃ 2015 POBIERZ MAGAZYN W WERSJI NA TABLET MAGAZYN GRUPY TAURON Biznes DEBIUT OBLIGACJI NA RYNKU CATALYST str. 8 str. 4 GOŚĆ NUMERU Paweł Tamborski Spółki energetyczne mocne na giełdzie

Bardziej szczegółowo