Międzynarodowy Instytut Dialogu i Tolerancji imienia Jana Karskiego. Karola Goduli 36, Ruda Śląska

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Międzynarodowy Instytut Dialogu i Tolerancji imienia Jana Karskiego. Karola Goduli 36, 41-703 Ruda Śląska www.insytut-karskiego."

Transkrypt

1 Międzynarodowy Instytut Dialogu i Tolerancji imienia Jana Karskiego Karola Goduli 36, Ruda Śląska

2 Historia powstania fundacji Fundacja powstała w listopadzie 2008 roku, z inicjatywy wybitnej Ślązaczki Pani Kai Mireckiej-Ploss, ostatniej towarzyszki życia profesora Jana Karskiego oraz związanych z Rudą Śląską polityków samorządowych, pracowników Uniwersytetu Śląskiego i działaczy śląskich organizacji społecznych. Dzięki pomocy Pani Kai Mireckiej-Ploss fundacja jest jedynym właścicielem praw majątkowych do wizerunku i spuścizny po profesorze Janie Karskim.

3 Jan Karski - Człowiek przez duże C. Jan Kozelewski urodził się w 1914 roku w Łodzi. Dorastał w wielokulturowym środowisku ówczesnego miasta, wśród Polaków, Żydów i Rosjan. W 1935 roku ukończył studia na Wydziale Prawa oraz Studium Dyplomacji Uniwersytetu we Lwowie. W Latach praktykował na placówkach dyplomatycznych w Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Podczas II wojny światowej pod pseudonimem Jan Karski wielokrotnie pełnił misję kuriera Polskiego Państwa podziemnego, w grudniu 1939 przekazał rządowi polskiemu w Paryżu informacje o sytuacji w Polsce. W 1940 podczas misji kurierskiej został aresztowany w Tatrach na Słowacji przez Gestapo, a następnie po torturach przetransportowany do szpitala w Nowym Sączu, skąd został odbity podczas akcji podziemia.

4 Jan Karski - Człowiek przez duże C. W 1942 roku w ramach powierzonej mu misji zbierał materiały do słynnego Raportu w sprawie ludobójstwa Żydów, w tym celu przedostał się do wewnątrz Getta Warszawskiego i obozu przejściowego w Izbicy. Następnie jesienią udał się do Wielkiej Brytanii, aby przekazać Rządowi Generała Sikorskiego zgromadzone materiały wraz z informacjami o strukturze, organizacji i funkcjonowaniu Państwa Podziemnego. W 1943 roku spotkał się z prezydentem USA Franklinem Delano Rooseveltem do którego apelował o podjęcie działań wobec zagłady Żydów. Po wojnie wykładał stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie. Zmarł w 2000 roku.

5 Jan Karski - Człowiek przez duże C. Swoje przeżycia jako kuriera opisał w 1944 roku w książce Tajne Państwo opowieść o polskim podziemiu. W 1978 roku wziął udział w filmie Claude a Lanzmanna Shoah (1985), gdzie pierwszy raz jego świadectwo dotarło do opinii publicznej na świecie. W 1982 roku otrzymał tytuł Sprawiedliwy wśród narodów świata i posadził drzewko na terenie Yad Vashem w Jerozolimie. W 1984 otrzymał honorowe obywatelstwo Izraela. W 1995 otrzymał Order Orła Białego. Został uhonorowany doktoratem Honoris Causa przez 8 uniwersytetów amerykańskich i polskich. W 1998 otrzymał nominację do Pokojowej Nagrody Nobla.

6 Cele działania Instytutu Karskiego: promowanie dialogu międzykulturowego i tolerancji w kontekście procesu poszerzenia Unii Europejskiej, współpraca na rzecz ochrony praw człowieka, rozwoju wolnych mediów i społeczeństwa obywatelskiego, podejmowanie wszelkich inicjatyw, mających na celu przeciwdziałanie przejawom antysemityzmu, rasizmu i ksenofobii, szerzenie wiedzy na temat życia, działalności i niezłomnej postawy Jana Karskiego, tworzenie i wspieranie wszelkich programów propagujących wiedzę o wielokulturowym dorobku społeczeństw, budowa platformy wymiany doświadczeń pomiędzy organizacjami, promującymi ideę dialogu i tolerancji.

7 Międzynarodowa Wymiana Młodzieży Tolerance plays difference (2009) W lipcu 2009 roku, grupa młodych przedstawicieli Instytutu uczestniczyła w międzynarodowej wymianie młodzieży na Słowacji. Celem projektu były warsztaty teatralne przeplatane licznymi dyskusjami na temat tolerancji w poszczególnych krajach (Francja, Słowacja, Polska).

8 Porozumienie jest sztuką teatr mistrzów (2009) Półroczny projekt teatralny podczas którego młodzi ludzie z Rudy Śląskiej i miast ościennych wzięli udział w warsztatach teatralnych z reżyserem Sceny KUL Leszkiem Mądzikiem, a następnie w oparciu o własne pomysły opracowali swój autorski spektakl. Obydwa przedstawienia wystawiono przy pełnej widowni Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty.

9 Konferencja Silesia XXI głos młodzieży o przyszłości (2009) 13. października 2009r. w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta Ruda Śląska odbyła się konferencja podsumowująca projekt Perspektywy organizacji młodzieżowych w województwie śląskim, zrealizowanym w porozumieniu z Polskim Forum Edukacji Europejskiej i Stowarzyszeniem Regionalne Centrum Wolontariatu.

10 Kurs szkoleniowy iproject developing international project management competencies - Jovariskes, Litwa (2009) W listopadzie2009 wolontariuszka Instytutu uczestniczyła w międzynarodowym szkoleniu na Litwie. Celem szkolenia było przygotowanie uczestników do samodzielnego wdrażania i realizowania przez nich projektów młodzieżowych w oparciu o założenia Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

11 Kurs szkoleniowy Getting your message across (2010) W marcu 2010r. reprezentacja Instytutu udała się do Anglii, gdzie uczestniczyła w międzynarodowym kursie szkoleniowym nt. komunikacji międzykulturowej. Kurs zorganizowała angielska organizacja ASHA Centre.

12 Let s talk about dialogue (Porozmawiajmy o dialogu) (2010) Międzynarodowe warsztaty partnerskie dla organizacji zajmujących się problematyką dialogu i tolerancji. W warsztatach udział wzięło 26 organizacji z 16 krajów, w tym między innymi z Izraela, Armenii, Gruzji, Azerbejdżanu, Ukrainy, Niemiec, Hiszpanii, Łotwy, Kosowa, Serbii, Turcji, Rumunii, Mołdawii, Włoszech, Litwy i Polski.

13 Międzynarodowa Wymiana Młodzieży Teoria Buntu (2010) W sierpniu 2010 roku grupa młodych ludzi z Rudy Śląskiej przy wsparciu Instytutu zorganizowała międzynarodową wymianę młodzieży pt. Teoria Buntu na temat kultury młodzieżowej, tańca i graffitti. W projekcie udział wzięło 25 młodych ludzi z Polski, Łotwy i Rumunii. Projekt podsumowało wystąpienie na Placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej.

14 Europejski Tydzień Młodzieży w Katowicach (2011) W maju w całej Unii Europejskiej odbywał się piąty Europejski Tydzień Młodzieży. Instytut Karskiego wspólnie z organizacjami partnerskimi organizował obchody ETM w Katowicach. Wolontariusze Instytutu byli odpowiedzialni m.in. za organizację Regionalnego Spotkania Organizacji Wolontariackich Panorama Współdziałania.

15 Międzynarodowy kurs szkoleniowy nt. Dialogu pomiędzy wyznaniami w Manchesterze (2011) W kwietniu 2011r. Instytut Karskiego uczestniczył w międzynarodowym kursie szkoleniowym nt. angażowania młodzieży w budowanie dialogu pomiędzy wyznaniami, organizowanym przez Centrum Zasobów SALTO ds. różnorodności kulturowej. Szkolenie odbyło się w Anglii.

16 Międzynarodowe seminarium nt. Edukacji międzykulturowej młodzieży w Bonn (2011) W czerwcu 2011r. Instytut Karskiego, jako jedyna organizacja z Polski uczestniczył w międzynarodowym seminarium nt. planowanych zmian założeń europejskiej edukacji międzykulturowej młodzieży, organizowanym przez Instytut Badań Komunikacji i Edukacji Pozaformalnej (IKAB) z Bonn.

17 Pamięć o Janie Karskim Apel Karskiego! (95 urodziny patrona) 18 czerwca o godz Międzynarodowy Instytut Dialogu i Tolerancji im. Jana Karskiego w Rudzie Śląskiej, Towarzystwo Opieki nad Oświęcimiem Odział Wojewódzki zrealizowało projekt kulturalny o nazwie: Apel Karskiego - wołanie o sztafetę pamięci", który odbyło się w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty przy ul. Niedurnego 69.

18 Pamięć o Janie Karskim Spotkanie autorskie z Yannickiem Haennelem w MCK im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej (2009) Jeden z dwóch wieczorów autorskich pisarza francuskiego Yannicka Haennela, które odbyły się podczas jego wizyty w Polsce w ramach promocji jego książki o Janie Karskim. Spotkanie współorganizował Konsulat Francji w Krakowie.

19 Projekty w realizacji: Pamięć o Janie Karskim Interaktywny Gabinet Jana Karskiego (2011) W 2011 roku Instytut Karskiego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego realizuje projekt utworzenia w siedzibie Instytutu interaktywnej placówki muzealnej i edukacyjnej poświęconej postaci Jana Karskiego i jego misji. Planowane otwarcie gabinetu: 13. września 2011.

20 Dziękuję za uwagę Międzynarodowy Instytut Dialogu i Tolerancji imienia Jana Karskiego Karola Goduli 36, Ruda Śląska Tel Wszystkie osoby zainteresowane wolontariatem zapraszamy do kontaktu pod adresem

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI INNA PRZESTRZEŃ w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2011 r.

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI INNA PRZESTRZEŃ w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2011 r. SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI INNA PRZESTRZEŃ w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2011 r. 1 SPIS TREŚCI 1. Dane Fundacji str. 3 2. Cele, zasady, formy i zakres działalności statutowej

Bardziej szczegółowo

S p r a w o z d a n i e z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (Organizacja Pożytku Publicznego) za okres 1.01. 31.12.

S p r a w o z d a n i e z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (Organizacja Pożytku Publicznego) za okres 1.01. 31.12. Warszawa, dnia 31.03.2007 S p r a w o z d a n i e z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (Organizacja Pożytku Publicznego) za okres 1.01. 31.12.2006 1. Nazwa: Fundacja Centrum Edukacji

Bardziej szczegółowo

Zwiększanie szans edukacyjnych poprzez realizację projektów współpracy europejskiej

Zwiększanie szans edukacyjnych poprzez realizację projektów współpracy europejskiej Zwiększanie szans edukacyjnych poprzez realizację projektów współpracy europejskiej Przykłady dobrej praktyki w programach Uczenie się przez całe życie i Młodzież w działaniu Warszawa 2010 Zwiększanie

Bardziej szczegółowo

Promocja efektów Programu Partnerstwa Transgranicznego

Promocja efektów Programu Partnerstwa Transgranicznego Projekt dofinansowany w ramach Programu Partnerstwa Transgranicznego realizowanego przez Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne przy wsparciu finansowym udzielonym przez Norwegię ze środków Norweskiego

Bardziej szczegółowo

FUNDACJA INNA PRZESTRZEŃ Sprawozdanie merytoryczne za okres od 1.01.2009 r. do 31.12.2009 r.

FUNDACJA INNA PRZESTRZEŃ Sprawozdanie merytoryczne za okres od 1.01.2009 r. do 31.12.2009 r. FUNDACJA INNA PRZESTRZEŃ Sprawozdanie merytoryczne za okres od 1.01.2009 r. do 31.12.2009 r. Pełne sprawozdanie merytoryczne z działań Fundacji zostanie opublikowane pod koniec marca 2010 r. Fundacja w

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ W 2013 r. Warszawa 2014. Strona 1

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ W 2013 r. Warszawa 2014. Strona 1 SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ W 2013 r. Warszawa 2014 Strona 1 SPIS TREŚCI WŁADZE ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bardziej szczegółowo

FUNDACJA INNA PRZESTRZEŃ

FUNDACJA INNA PRZESTRZEŃ FUNDACJA INNA PRZESTRZEŃ ul. Świeradowska 43 lok. 668, 02-662 Warszawa Numer KRS: 0000257224 Identyfikator REGON 521-33-93-003 Sprawozdanie merytoryczne za okres od 1 stycznia 2007 r. do 31 grudnia 2007

Bardziej szczegółowo

Druk Nr 45112012 Projekt z dnia 23 listopada 201 2 r.

Druk Nr 45112012 Projekt z dnia 23 listopada 201 2 r. Druk Nr 45112012 Projekt z dnia 23 listopada 201 2 r. AUTOPOPRAWKA PREZYDENTA MIASTA todz1 a dnia marca 2013 s. do projektu uchwaly Rady Miejskiej w Lodzi w sprawie pr-zvjycia,,polityki romoju kultury

Bardziej szczegółowo

X. ROZWÓJ I PROMOCJA UCZELNI

X. ROZWÓJ I PROMOCJA UCZELNI X. ROZWÓJ I PROMOCJA UCZELNI 1. DZIAŁ PROMOCJI ORAZ DZIAŁ REKRUTACJI I INICJATYW EUROPEJSKICH 2. FUNDUSZE STRUKTURALNE 3. BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI 4. INTEGRACYJNE DNI STUDENTÓW EUROPY 5. WYDARZENIA ROKU

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI BORUSSIA W ROKU 2012

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI BORUSSIA W ROKU 2012 SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI BORUSSIA W ROKU 2012 GREMIA FUNDACJI W 2012 r. Rada Fundacji Borussia pracowała w składzie, powołanym w 2010 r. na II kadencję przez Zgromadzenie Fundatorów

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana za 2006 rok

Sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana za 2006 rok Sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana za 2006 rok Parada Schumana największe wydarzenie organizowane przez Polską Fundację im. Roberta Schumana Nazwa organizacji: Polska Fundacja

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI W 2012R.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI W 2012R. RAPORT 2012 1 SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI W 2012R. Stowarzyszenia Wspierania Organizacji Pozarządowych MOST adres: 40-047 Katowice, ul. Kościuszki 70/1 Spis treści I. Wstęp i sprawy organizacyjne... 3

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z DZIAŁALNOŚCI BIURA INFORMACYJNEGO PE W POLSCE STYCZEŃ-CZERWIEC 2013

RAPORT Z DZIAŁALNOŚCI BIURA INFORMACYJNEGO PE W POLSCE STYCZEŃ-CZERWIEC 2013 RAPORT Z DZIAŁALNOŚCI BIURA INFORMACYJNEGO PE W POLSCE STYCZEŃ-CZERWIEC 2013 Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce ul. Jasna 14/16a 00-041 Warszawa tel.: +48 22 595 24 70; faks: +48 22 595

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej

Sprawozdanie z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej Warszawa, 27.06.2013 r. Sprawozdanie z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (organizacja pożytku publicznego) za okres 1 stycznia 31 grudnia 2012 r. Spis treści 1. Dane organizacji... 4

Bardziej szczegółowo

Raport z działalności Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii w 2008 roku

Raport z działalności Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii w 2008 roku Raport z działalności Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii w 2008 roku Warszawa, 2009 Spis Treści: I. Informacje o Stowarzyszeniu Kampania Przeciw Homofobii... 5 Cele statutowe Kampanii Przeciw Homofobii...

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności. Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć w roku 2008

Sprawozdanie z działalności. Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć w roku 2008 Sprawozdanie z działalności Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć w roku 2008 Nazwa, adres, dane dotyczące członków zarządu i celów statutowych organizacji Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć z

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie merytoryczne Fundacji Projekt: Polska

Sprawozdanie merytoryczne Fundacji Projekt: Polska Sprawozdanie merytoryczne Fundacji Projekt: Polska Warszawa, 27 czerwca 2014 WSTĘP Na działalność Fundacji Projekt: Polska składa się aktywność rozgrywająca się na trzech polach: działalność skupiona wokół

Bardziej szczegółowo

OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ "SZKOŁY GLOBALNEJ 2013"

OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ SZKOŁY GLOBALNEJ 2013 OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ "SZKOŁY GLOBALNEJ 2013" Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie Opracowały: mgr Renata Nowak-Kogut mgr Katarzyna

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie merytoryczne. z działalności Fundacji Inna Przestrzeń w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013

Sprawozdanie merytoryczne. z działalności Fundacji Inna Przestrzeń w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji Inna Przestrzeń w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 1 Spis treści 1. Dane Fundacji 2. Cele, zasady, formy i zakres działalności statutowej 2.1.

Bardziej szczegółowo

POLITYKA ROZWOJU KULTURY 2020+ DLA MIASTA ŁODZI

POLITYKA ROZWOJU KULTURY 2020+ DLA MIASTA ŁODZI POLITYKA ROZWOJU KULTURY 2020+ DLA MIASTA ŁODZI ŁÓDŹ 2012 Spis treści INFORMACJA OGÓLNA Wizja rozwoju kultury Miasta Łodzi...3 Misja rozwoju kultury Miasta Łodzi...4 Ustalenia strategiczne...4 Obszary

Bardziej szczegółowo

Motyl i skafander GAZETA TARGOWA. Edytorial. Jedne targi, wiele dróg do sukcesu. str. 2. Magdalena Lis redaktor naczelna

Motyl i skafander GAZETA TARGOWA. Edytorial. Jedne targi, wiele dróg do sukcesu. str. 2. Magdalena Lis redaktor naczelna GAZETA TARGOWA str. 2 GAZETA TARGOWA Edytorial Magdalena Lis redaktor naczelna Motyl i skafander U pierwszych Majów reprezentują całą Świadomość, która kiedykolwiek powstała na Drodze. Uwodzi pięknem i

Bardziej szczegółowo

Raport Uniwersytety trzeciego wieku jako odpowiedź na potrzeby środowiska osób starszych.

Raport Uniwersytety trzeciego wieku jako odpowiedź na potrzeby środowiska osób starszych. Raport Uniwersytety trzeciego wieku jako odpowiedź na potrzeby środowiska osób starszych. Rys historyczny W społeczeństwach krajów rozwiniętych coraz większą grupę stanowią seniorzy. Rośnie odsetek osób,

Bardziej szczegółowo

Fundacja im. Stefana Batorego 81 1030 1016 0000 0000 6145 0000 (PLN) 75 1030 1016 0000 0000 6145 0011 (USD) 48 1030 1016 0000 0000 6145 0012 (EUR)

Fundacja im. Stefana Batorego 81 1030 1016 0000 0000 6145 0000 (PLN) 75 1030 1016 0000 0000 6145 0011 (USD) 48 1030 1016 0000 0000 6145 0012 (EUR) 1 Fundacja im. Stefana Batorego Sapieżyńska 10a 00-215 Warszawa tel. 48 22 536 02 00 fax 48 22 536 02 20 batory@batory.org.pl www.batory.org.pl KRS 0000101194 Konto bankowe: Bank Handlowy I Oddział Warszawa

Bardziej szczegółowo

KRONIKA ROK AKADEMICKI 2007/2008

KRONIKA ROK AKADEMICKI 2007/2008 KRONIKA ROK AKADEMICKI 2007/2008 Studia Gdańskie, t. V, s. 326 344 Dydaktyka 13 października 2007 roku o godzinie 11.00 w siedzibie uczelni w Gdańsku przy ul. Biskupiej 24 b, w sali 201, odbyła się uroczysta

Bardziej szczegółowo

RAPORT z działalności Instytutu Miejskiej

RAPORT z działalności Instytutu Miejskiej RAPORT z działalności Instytutu Kultury Miejskiej styczeń grudzień 2012 www. Spis treści I Instytut Kultury Miejskiej kim jesteśmy? 5 II Sprawozdanie z działalności ikm w 2012 roku 9 1. Obserwatorium Kultury

Bardziej szczegółowo

EURONEWS ON SPECIAL NEEDS EDUCATION NUMER 20

EURONEWS ON SPECIAL NEEDS EDUCATION NUMER 20 EURONEWS ON SPECIAL NEEDS EDUCATION NUMER 20 W BIEŻĄCYM NUMERZE OD DYREKTORA AGENCJI... 2 POŻEGNANIE GŁÓWNEGO TWÓRCY AGENCJI... 3 NOWY SEKRETARZ AGENCJI... 3 WIADOMOŚCI EUROPEJSKIEJ AGENCJI ROZWOJU EDUKACJI

Bardziej szczegółowo

OPIS DOBREJ PRAKTYKI. UL. JAGIELLOŃSKA 33, 33-300 NOWY SĄCZ województwo. ko@starostwo.nowy-sacz.pl

OPIS DOBREJ PRAKTYKI. UL. JAGIELLOŃSKA 33, 33-300 NOWY SĄCZ województwo. ko@starostwo.nowy-sacz.pl OPIS DOBREJ PRAKTYKI Dane dotyczące gminy/powiatu nazwa inicjatywy WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI nazwa gminy/powiatu POWIAT NOWOSĄDECKI dokładny adres UL. JAGIELLOŃSKA 33, 33-300 NOWY SĄCZ województwo

Bardziej szczegółowo

MINISTERSTWO NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO SPRAWOZDANIE. z wykonania budżetu w 2014 r. w części 67 POLSKA AKADEMIA NAUK WARSZAWA, MAJ 2015 R.

MINISTERSTWO NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO SPRAWOZDANIE. z wykonania budżetu w 2014 r. w części 67 POLSKA AKADEMIA NAUK WARSZAWA, MAJ 2015 R. MINISTERSTWO NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO SPRAWOZDANIE z wykonania budżetu w 2014 r. w części 67 POLSKA AKADEMIA NAUK WARSZAWA, MAJ 2015 R. Spis treści nr str. Dochody budżetowe 5 Zbiorcze omówienie wydatków

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE PROJEKTU

PODSUMOWANIE PROJEKTU PODSUMOWANIE PROJEKTU SPIS TREŚCI 5. 6. Informacje o Projekcie JGP Szkolenia Platforma e-learningowa, publikacje i konferencje Publikacje Konferencje Spostrzeżenia i wnioski 2 3 12 14 14 19 Fotografie

Bardziej szczegółowo

Śląski Okrągły Stółnt. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Wzmocnienie regionalnego wymiaru CSR. 21 czerwca 2012, Bruksela Raport

Śląski Okrągły Stółnt. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Wzmocnienie regionalnego wymiaru CSR. 21 czerwca 2012, Bruksela Raport Śląski Okrągły Stółnt. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Wzmocnienie regionalnego wymiaru CSR 21 czerwca 2012, Bruksela Raport Spis treści Wstęp... 3 Odnowiona Strategia UE 2011 2014 na rzecz Społecznej

Bardziej szczegółowo