TEST INFORMATYKA. PYTANIA WYMAGAJĄCE BARDZO KRÓTKIEJ ODPOWIEDZI (12 pytań, za odpowiedź na każde z nich można uzyskać maksymalnie 1 punkt)

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "TEST INFORMATYKA. PYTANIA WYMAGAJĄCE BARDZO KRÓTKIEJ ODPOWIEDZI (12 pytań, za odpowiedź na każde z nich można uzyskać maksymalnie 1 punkt)"

Transkrypt

1 TEST INFORMATYKA PYTANIA WYMAGAJĄCE BARDZO KRÓTKIEJ ODPOWIEDZI (12 pytań, za odpowiedź na każde z nich można uzyskać maksymalnie 1 punkt) 1. Podaj definicje informatyki. 2. Co to jest algorytm? 3. Co to jest asembler? 4. Wymień dwa języki programowania wysokiego poziomu. 5. Na czym polega kompilacja programu? 6. Co oznacza termin kompatybilny? 7. Do czego służą bazy danych? 8. Do czego służą arkusze kalkulacyjne? Podaj przykład arkusza kalkulacyjnego. 9. Do czego służą edytory tekstu? Podaj przykład edytora tekstu. 10. Do czego służą edytory grafiki? Podaj przykład edytora grafiki. 11. Jakie rozszerzenie ma nazwa pliku zawierającego dokument edytora tekstu.docx.exe.zip.png 12. Do czego służy pakiet CAD? 13. Co to są systemy ekspertowe? 14. Co to jest symulacja komputerowa? 15. Czym zajmuje się sztuczna inteligencja? 16. Aby prawidłowo wyłączyć komputer należy: zamknąć wszystkie otwarte dokumenty, nacisnąć i przytrzymać wyłącznik zasilania tak długo aż komputer się wyłączy odłączyć kabel zasilania z gniazda na tylnej ściance komputera kliknąć na przycisku Start i wybrać opcję Zamknij nacisnąć kombinację klawiszy Ctrl+Alt+Delete, wybrać Menadżer zadań, a następnie wybrać opcję Zakończ zadanie 17. Aby prawidłowo usunąć z systemu zainstalowany program należy: usunąć katalog programu z dysku usunąć wpis programu z menu Start ->Programy usunąć program narzędziem Panel Sterowania -> Dodaj,Usuń Programy usunąć skrót do programu z pulpitu 18. Co to jest licencja na oprogramowanie? 19. Wymień przynajmniej dwa rodzaje licencji na oprogramowanie? 20. Co to są przestępstwa komputerowe? 21. Jak można porównywać wydajności komputerów? 22. Wymień przynajmniej jeden z pięciu najszybszych komputerów świata (lista TOP500, 2014 r.). 23. Gdzie znajduje się najszybszy superkomputer w Polsce? 24. Podaj definicję bajta. 25. Podaj definicję kilobajta i terabajta. 26. Jakim liczbom dziesiętnym odpowiadają cyfry szesnastkowe A, C i F? 27. Ile wynosi wartość szesnastkowej liczby AB w systemie dziesiętnym? 28. Zapisz liczbę dziesiętną 29 w systemie dwójkowym. 29. Zapisz liczbę dziesiętną 31 w systemie ósemkowym. 30. Zapisz liczbę dziesiętną 33 w systemie szesnastkowym. 31. Ile wynosi dziesiętna wartość liczby dwójkowej ? 32. Zapisz dwójkową liczbę w systemie ósemkowym. Wartości liczb do przeliczania każdy będzie miał inne!

2 33. Zapisz dwójkową liczbę w systemie szesnastkowym. 34. Ile wynosi dziesiętna wartość liczby ósemkowej 71? 35. Co to jest kod ASCII? 36. Co to jest Unicode? 37. Zapisz liczbę 7 w kodzie uzupełnieniowym. 38. Zapisz liczbę ułamkową 0,875 w systemie dwójkowym. 39. Liczba 101 jest dodatnim ułamkiem właściwym zapisanym w systemie binarnym. Podaj wartość dziesiętną tego ułamka. 40. Ile różnych znaków możemy zakodować przy pomocy jednego bajta? 41. Zapisz w formie zmiennoprzecinkowej w systemie dwójkowym liczbę 5, Co to jest ROM? 43. Co to jest pamięć operacyjna? 44. RAM jest: pamięcią do zapisu i odczytu urządzeniem peryferyjnym systemu komputerowego połączeniem bezprzewodowym pamięcią tylko do zapisu 45. Jakie jest podstawowe zastosowanie statycznej pamięci RAM? 46. Co to jest Cache? 47. Jakie jest podstawowe zastosowanie dynamicznej pamięci RAM? 48. Ile RAM powinien mieć Twój domowy komputer? Uzasadnij podaną wartość. 49. Jaka pamięć w komputerze wymaga odświeżania? 50. Czy po wyłączeniu zasilania tracisz dane zapisane w RAM ROM na dysku twardym 51. Która pamięć jest pamięcią trwale przechowującą dane: RAM PenDrive Cache 52. Co to jest płyta główna? 53. Co to jest magistrala? 54. Czym jest BIOS? 55. Do czego służy BIOS? 56. Wymień 5 urządzeń peryferyjnych, które służą do wprowadzania informacji do komputera. 57. Wymień 5 urządzeń peryferyjnych, które służą do wyprowadzania informacji z komputera. 58. Wymień trzy urządzenia, które możesz podłączyć do komputera portem USB. 59. Typ uniwersalnego łącza szeregowego, do którego można podłączyć dodatkowe urządzenia to: IrDA USB AGP 60. Wymień dwa porty bezprzewodowe. 61. Co to jest procesor? 62. Procesor to: CPU LCD RGB LAN 63. Jakie parametry określają wydajność procesora wymień dwa z nich. 64. Co to jest rozkaz komputerowy? 65. Co to jest lista rozkazów procesora?

3 66. Podaj jedną z metod przyspieszania działania procesora. 67. Wymień dwie najważniejsze firmy produkujące procesory do komputerów PC. 68. Wymień 2 procesory produkowane przez firmę Intel. 69. Wymień dwa procesory produkowane przez firmę AMD. 70. Które z podanych poniżej procesorów są produkowane przez firmę Intel: Xeon E5 Athlon Atom Phenom II X6 Core i7 extreme edition 71. Które z podanych poniżej procesorów są produkowane przez firmę AMD: Core i7 FX 4-Core Itanium Sempron Opteron 72. Co to jest Intel Core i7? 73. Co to jest Phenom II X4? 74. Do czego służą monitory? 75. Jakiego typu monitory są obecnie stosowane? 76. Nowoczesne monitory LCD mogą mieć wielkość (długość przekątnej ekranu): 100 Hz 21 cali 300 dpi 1 GB 77. Jakie są barwy podstawowe przy tworzeniu obrazu na monitorze? 78. Jak i w jakich jednostkach określa się wielkość ekranu monitora? 79. Wymień dwa parametry określające jakość monitora LCD. 80. Który z wymienionych poniżej terminów kojarzy Ci się z monitorami kolorowymi: RGB CMYK 81. Do czego służy karta graficzna? 82. Co to jest grafika rastrowa? 83. Co to jest grafika wektorowa? 84. Twoja karta graficzna pracuje w trybie 1024x768. Co to oznacza? 85. Podaj przykład formatu grafiki rastrowej. 86. Podaj przykład formatu grafiki wektorowej. 87. Co to jest drukowanie przestrzenne? 88. Do czego można stosować drukarki 3D? 89. Wymień 3 znane Ci nośniki danych. 90. Na czym polega formatowanie dysku? 91. Prawidłowo wykonane formatowanie dysku NIE spowoduje: przygotowania dysku do pracy uszkodzenia lub zniszczenia dysku usunięcia wszystkich plików z dysku zwiększenia miejsca na dysku poprzez jego kompresję 92. Co to jest partycja dysku? 93. Z czym kojarzy Ci się termin urządzenie SSD? 94. Z czym wiążą się terminy: ścieżka, sektor, cylinder? 95. W jakich jednostkach wyrażamy pojemność obecnych dysków twardych: kb

4 GB MB TB 96. Co to są macierze dyskowe? 97. Z jakim urządzeniem kojarzą Ci się terminy: pit i land. 98. Czy przy odczycie informacji z płyty CD lub DVD wykorzystywane są: głowica magnetyczna promień lasera głowica magnetyczna wraz z promieniem lasera? 99. Gdzie zaczyna się i jaki kształt ma ścieżka z zapisanymi danymi na płycie CD lub DVD? 100. Czym różnią się od siebie płyty CD-ROM, CD-R i CD-RW? 101. Wymień przynajmniej 3 różne typy płyt DVD dostępnych w sprzedaży 102. Najczęściej spotykana pojemność płyty DVD to: 1,44 MB 4,7 GB 700 MB 128 MB 103. Podaj przynajmniej jedną różnicę między płytą DVD i HD DVD? 104. Która z płytek może mieć największą pojemność DVD DL HD DVD BlueRay 105. Kupiłeś napęd CD-ROM 32x. Co oznacza zapis 32x? 106. Ile wynosi szybkość transmisji 8x w przypadku czytnika DVD? 107. Co to jest PenDrive? 108. Co to są urządzenia wskazujące? 109. Do czego służy klawiatura? 110. Do czego służy myszka? 111. Czy znasz inne, oprócz myszki, urządzenia wskazujące? Jakie? 112. Do czego służą drukarki? 113. Wymień podstawowe typy drukarek Drukarka to: urządzenie wejściowe urządzenie wyjściowe żadne z wymienionych urządzenie wejściowe i wyjściowe 115. Jakie jest podstawowe zastosowanie drukarek igłowych? 116. Wymień barwy podstawowe przy tworzeniu kolorowych wydruków Z czym kojarzy ci się skrót CMYK? 118. W jakich jednostkach określamy rozdzielczość drukarek działających w trybie graficznym? 119. W jaki sposób wykorzystywany jest promień lasera w drukarkach laserowych? 120. Potrzebujesz kolorowych wydruków grafiki. Jakiego typu drukarkę powinieneś kupić? 121. Zakładasz małą hurtownię chemiczną. Jakiego typu drukarkę powinieneś kupić i dlaczego? 122. Co to jest Postscript i do czego służy? 123. Do czego służy skaner? 124. Skaner to: urządzenie wejściowe urządzenie wyjściowe żadne z wymienionych urządzenie wejściowe i wyjściowe 125. W jakich jednostkach podaje się rozdzielczość skanerów? Podaj typowe wartości.

5 126. Jakie jest zadanie programów OCR? 127. Podaj definicję systemu operacyjnego Wymień podstawowe składniki systemu operacyjnego? 129. Wymień przynajmniej dwie funkcje systemu operacyjnego 130. Które z zadań można wykonać wykorzystując wyłącznie polecenia systemu operacyjnego? skanowanie dokumentów kopiowanie pliku dodanie danych do arkusza kalkulacyjnego 131. Wymień 3 różne systemy operacyjne dla komputerów PC Wybierz zestaw zawierający tylko nazwy systemów operacyjnych: MS Word, OpenOffice Writer, MS Excel, OpenOffice Calc Oracle, MS Access, Windows 8 Windows XP, Linux Ubuntu, Mac OS X, Linux Debian, Android Corel Draw, Corel Photo-Paint, Adobe Photoshop, PaintShop Pro 133. Co to są nakładki na system operacyjny? 134. Wymień przynajmniej 3 zalety systemu operacyjnego Windows Wymień przynajmniej dwie wady systemu operacyjnego Windows.? 136. Do czego w WINDOWS służy SCHOWEK (clipboard)? 137. Czym jest UNIX? 138. Wymień przynajmniej dwie zalety systemu operacyjnego UNIX Masz swoje własne konto na maszynie UNIXowej. Jakie komendy pozwalają Ci wejść na to konto? 140. Jaka komenda pozwala Ci rozłączyć się z maszyną UNIXową? 141. Jaka komenda pozwala Ci na zmianę hasła na maszynie UNIXowej? 142. Jaka komenda pozwala Ci na wyświetlenie zawartości katalogu na maszynie UNIXowej? 143. Co to jest Android? 144. Podaj definicję wirusa komputerowego Wymień cztery rodzaje złośliwego oprogramowania W jaki sposób można chronić swój komputer przed wirusami? 147. Z jakich modułów składa się zazwyczaj program antywirusowy (wymień przynajmniej dwa)? 148. Właściwą profilaktyką antywirusową jest: ograniczone korzystanie z Internetu korzystanie wyłącznie z przeglądarki Mozilla Firefox regularna aktualizacja baz wirusów w programie antywirusowym 149. Które z poniższych czynności mogą spowodować przedostanie się wirusa do komputera? utworzenie ikony skrótu na pulpicie podłączenie nowej klawiatury wysłanie listu otworzenie załącznika do otrzymanego listu Co to jest INTERNET? 151. Przeglądarką internetową NIE jest: Microsoft Front Page Microsoft Internet Explorer Safari Opera 152. Co zyskujemy przez połączenie komputerów w sieć lokalną? 153. Uporządkuj sieci wymienione poniżej według rosnącego zasięgu: WAN LAN MAN

6 154. Lokalna sieć komputerowa (np. w siedzibie firmy) to: WAN LAN Internet ISDN 155. Która z poniższych sieci jest globalną siecią komputerową? Internet extranet intranet World Wide Web 156. Współczesne sieci komputerowe (np. Internet) wykorzystują głównie protokół: TCP/IP Bluetooth UPS 157. Co to jest i jaką ma strukturę adres IP? 158. Co to jest i jaką ma strukturę adres domenowy? 159. Co to jest i jaką ma strukturę adres URL? 160. W jaki sposób możesz połączyć się z Internetem? 161. Telefonia głosowa poprzez Internet jest możliwa dzięki: GUI VoIP FireWire FTP 162. Która z następujących czynności urzędowych może być przeprowadzona przez Internet? udzielenie ślubu odbiór dowodu osobistego składanie zeznań podatkowych 163. Co to jest serwer? 164. Podaj trzy usługi dostępne w Internecie Jakie usługi internetowe są dla ciebie najważniejsze? 166. Pracujesz jako chemik. W jaki sposób możesz wykorzystać Internet w swojej pracy? DODATKOWO JEDNO PYTANIE OPISOWE (kilka zdań, max pół strony, za odpowiedź na to pytanie można uzyskać maksymalnie 3 punkty) dotyczące budowy i zasady działania np. dysku twardego, jednej z drukarek, skanera, monitora, płytek CD, DVD, karty graficznej, itp. Mogę też prosić o podanie zestawu komputerowego jaki chciałbyś (chciałabyś) sobie kupić i jego podstawowych parametrów. Maksymalna liczba punktów do uzyskania równa jest = 15 Aby zaliczyć należy uzyskać przynajmniej 7 punktów (ocena 3-)

3. 1024 bitów 4. 10 bajtów Którego urządzenia mógłbyś użyć do odtworzenia pliku muzycznego? 1. Mikrofon 2. Głośnik 3. Skaner 4.

3. 1024 bitów 4. 10 bajtów Którego urządzenia mógłbyś użyć do odtworzenia pliku muzycznego? 1. Mikrofon 2. Głośnik 3. Skaner 4. Które z poniższych zdań opisuje różnicę pomiędzy pojęciami hardware i software? 1. Hardware odnosi się do fizycznych elementów komputera. Software natomiast do programów, które wykonują pracę komputerową.

Bardziej szczegółowo

ZESTAW PYTAŃ PRZYGOTOWUJĄCYCH DO KONKURSU INFORMATYCZNEGO W SZKOLE PODSAWOWEJ W ŚWIĄTNIKACH

ZESTAW PYTAŃ PRZYGOTOWUJĄCYCH DO KONKURSU INFORMATYCZNEGO W SZKOLE PODSAWOWEJ W ŚWIĄTNIKACH ZESTAW PYTAŃ PRZYGOTOWUJĄCYCH DO KONKURSU INFORMATYCZNEGO W SZKOLE PODSAWOWEJ W ŚWIĄTNIKACH Uwaga!!! Zadania zamieszczone w tym pliku mogą być wykorzystane tylko przez uczniów Szkoły Podstawowej w Świątnikach

Bardziej szczegółowo

KURS OBSŁUGI KOMPUTERA Podstawy. Patrycjusz Różański

KURS OBSŁUGI KOMPUTERA Podstawy. Patrycjusz Różański KURS OBSŁUGI KOMPUTERA Podstawy Patrycjusz Różański AGENDA Elementy budowy komputera Podstawowe pojęcia Zasady pracy w systemie Praca na plikach, folderach Co to są skróty i jakie mają zastosowanie Programy

Bardziej szczegółowo

Sprawdź ile umiesz! 5) Do oprogramowania zaliczamy:

Sprawdź ile umiesz! 5) Do oprogramowania zaliczamy: Sprawdź ile umiesz! Poniżej został przedstawiony test w celu sprawdzenia wiedzy i umiejętności ucznia. Prawidłowy jest tylko jeden podpunkt w każdym pytaniu, lecz celowo nie zostały zamieszczone odpowiedzi..

Bardziej szczegółowo

I. Sprzęt. 1. Podstawowe pojęcia. Hardware sprzęt komputerowy (wszelkie urządzenia komputerowe)

I. Sprzęt. 1. Podstawowe pojęcia. Hardware sprzęt komputerowy (wszelkie urządzenia komputerowe) I. Sprzęt. 1. Podstawowe pojęcia. Hardware sprzęt komputerowy (wszelkie urządzenia komputerowe) Komputer osobisty: PC (personal computer) mikrokomputer przeznaczony do użytku osobistego. Może to być komputer

Bardziej szczegółowo

Materiały szkoleniowe. Kurs D1. wersja 2.01

Materiały szkoleniowe. Kurs D1. wersja 2.01 Materiały szkoleniowe Kurs D1 wersja 2.01 Podstawy administracji szkolną pracownią informatyczną Windows NT 4.0 + SBS 4.0 PL (pakiet MEN) edycja 2001 Opracował: mgr inż. Tomasz Chudzikiewicz Centrum Kształcenia

Bardziej szczegółowo

Moduł I. Budowa komputera i urządzenia peryferyjne

Moduł I. Budowa komputera i urządzenia peryferyjne Moduł I. Budowa komputera i urządzenia peryferyjne Wstęp... 2 1. Typy komputerów... 4 1.1. Komputery stacjonarne... 4 1.1.1. Desktop... 4 1.1.2. Serwer... 4 1.1.3. Mainframe... 5 1.2. Komputery przenośne...

Bardziej szczegółowo

ECDL moduł 2. Użytkowanie komputerów i zarządzanie plikami

ECDL moduł 2. Użytkowanie komputerów i zarządzanie plikami ECDL moduł 2 Użytkowanie komputerów i zarządzanie plikami SYSTEM OPERACYJNY 2 Klawiatura Układ klawiatury ułożenie znaków literowych, cyfr i innych znaków oraz pozostałych przycisków funkcyjnych na klawiaturze

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms

Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms Wydanie 1.0 Podręcznik opracowany przez VIX Automation sp. z o.o. Autoryzowanego Dystrybutora GE Intelligent

Bardziej szczegółowo

Materiały do ćwiczeń z technologii informacyjnej dla kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne str. 1

Materiały do ćwiczeń z technologii informacyjnej dla kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne str. 1 Materiały do ćwiczeń z technologii informacyjnej dla kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne str. 1 Drodzy Studenci! W niniejszej publikacji zaprezentowany jest materiał do ćwiczeń z technologii informacyjnej

Bardziej szczegółowo

Technologia informacyjna

Technologia informacyjna Technologia informacyjna Pracownia nr 2 (studia stacjonarne) - 12.10.2007 - Rok akademicki 2007/2008 2/59 Jednostki informacji - bit Bit (ang. binary digit) - jednostka logiczna, określająca najmniejszą

Bardziej szczegółowo

3. Podaj podobieństwa pomiędzy Internetem a tradycyjnymi źródłami informacji. 4.Podaj różnice pomiędzy Internetem a tradycyjnymi źródłami informacji.

3. Podaj podobieństwa pomiędzy Internetem a tradycyjnymi źródłami informacji. 4.Podaj różnice pomiędzy Internetem a tradycyjnymi źródłami informacji. Zagadnienia do powtórzenia z Technologii Informacyjnej 1. Informatyka obejmuje: a) teorie informatyczne b) systemy informatyczne, w tym programowanie c) budowę i działanie komputera d) zastosowanie metod

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Urzadzenia techniki komputerowej

Spis treści. Urzadzenia techniki komputerowej TI 312[01] Spis treści 1. Bramki logiczne... 3 2. Kodery i dekodery... 5 3. Multipleksery i demultipleksery... 8 4. Przerzutniki, liczniki, rejestry... 12 5. Płyty główne... 17 6. Rodzaje płyt głównych...

Bardziej szczegółowo

Załącznik Nr 6. Lider projektu: PTE Zakład Szkolenia i Doradztwa Ekonomicznego Sp. z o.o. Ul. Szewska 4/7 20-086 Lublin www.pte.lublin.

Załącznik Nr 6. Lider projektu: PTE Zakład Szkolenia i Doradztwa Ekonomicznego Sp. z o.o. Ul. Szewska 4/7 20-086 Lublin www.pte.lublin. Załącznik Nr 6 SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMOWIENIA na dostawę sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, ubezpieczeniem sprzętu komputerowego w ramach projektu: " ZAWODOWEGO Program staży u pracodawców

Bardziej szczegółowo

1) Mały, przenośny komputer osobisty to: a) PDA b) FAT c) DPI d) NTFS

1) Mały, przenośny komputer osobisty to: a) PDA b) FAT c) DPI d) NTFS Kompletny test reprezentuje 36 pytań, Każdy pytanie zawiera 4 odpowiedzi w tym jedną prawidłową. Egzaminowany aby zaliczyć test musi udzielić 27 na 36 poprawnych odpowiedzi (tj. 75 % odpowiedzi musi być

Bardziej szczegółowo

Asmax GIGA NAS Print Serwer

Asmax GIGA NAS Print Serwer Asmax GIGA NAS Print Serwer Instrukcja obsługi Nowości, dane techniczne http://www.asmax.pl Sterowniki, firmware ftp://ftp.asmax.pl/pub/sterowniki Instrukcje, konfiguracje ftp://ftp.asmax.pl/pub/instrukcje

Bardziej szczegółowo

DZP/38/382-26/14 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

DZP/38/382-26/14 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju WYMAGANIA DLA PAKIETU 2 (Sprzęt i wyposażenie) Załącznik Nr 11 Wymagania w niniejszym załaczniku są parametrami minimalnymi. Wszelkie nazwy własne użyte przy definiowaniu wymagań minimalnych stanowią punkt

Bardziej szczegółowo

Numer sprawy DP/2310/88/13 ZAŁĄCZNIK NR 2

Numer sprawy DP/2310/88/13 ZAŁĄCZNIK NR 2 ZAŁĄCZNIK NR 2 Opis przedmiotu zamówienia część 1 Poz. 1 Drukarka laserowa monochromatyczna szt. 1 nominalna prędkość druku 16 str./min. rozdzielczość w pionie600 dpi rozdzielczość w poziomie 600 dpi pojemność

Bardziej szczegółowo

Wstęp, instalacja i konfiguracja Windows 2000 Professional

Wstęp, instalacja i konfiguracja Windows 2000 Professional Str. 1 Ćwiczenie 1 Wstęp, instalacja i konfiguracja Windows 2000 Professional Cel ćwiczenia: Zapoznanie się z planowaniem instalacji, instalacją i podstawową konfiguracją systemu Windows 2000 Professional

Bardziej szczegółowo

ISBN 978-83-61125-58-7

ISBN 978-83-61125-58-7 Instytut Pracy i Spraw Socjalnych Publikacja jest rezultatem realizacji Projektu: Wykluczenie cyfrowe na Mazowszu PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI PRIORYTET VII. Promocja integracji społecznej DZIAŁANIE

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik Nr 6 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Zamówienie obejmuje dostawę 40 zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem (system operacyjny, pakiet biurowy, oprogramowanie antywirusowe

Bardziej szczegółowo

Identyfikowanie podzespołów komputera i ich parametrów 312[02].Z1.02

Identyfikowanie podzespołów komputera i ich parametrów 312[02].Z1.02 MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ Tomasz Sułkowski Identyfikowanie podzespołów komputera i ich parametrów 312[02].Z1.02 Poradnik dla ucznia Wydawca Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy

Bardziej szczegółowo

wydanie VI KOPRIN Sp. z o.o. Koszalin 2011

wydanie VI KOPRIN Sp. z o.o. Koszalin 2011 wydanie VI KOPRIN Sp. z o.o. Koszalin 2011 Rodos 2010 Instalacja i aktualizacja Wydanie VI, 6.8.14.0 2011 KOPRIN Sp. z o.o. KOPRIN Sp. z o.o. 75-062 Koszalin, ul. Wyszyńskiego 1 tel. 94 717 35 00, 347

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Rozdział 1 Instalator Autodesk pomoc... 1

Spis treści. Rozdział 1 Instalator Autodesk pomoc... 1 Spis treści Rozdział 1 Instalator Autodesk pomoc........................... 1 Przegląd instalacji użytkownika............................... 1 Wprowadzenie..................................... 1 Zalecane

Bardziej szczegółowo

dr inż. Jarosław Forenc

dr inż. Jarosław Forenc Technologia informacyjna Politechnika Białostocka - Wydział Elektryczny semestr I, studia stacjonarne I stopnia Rok akademicki 2011/2012 Pracownia nr 1 (07.10.2011) dr inż. Jarosław Forenc Rok akademicki

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji

Instrukcja konfiguracji Instrukcja konfiguracji skanera sieciowego Wprowadzenie Ustawienia z poziomu strony internetowej. Konfiguracja haseł Podstawowe ustawienia skanowania sieciowego Konfiguracja serwera pocztowego i serwera

Bardziej szczegółowo

1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6. 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji...

1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6. 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji... Spis treści 1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji... 7 1.3 Wymagania systemowe i obsługiwane nośniki...

Bardziej szczegółowo

Zadanie egzaminacyjne

Zadanie egzaminacyjne Zadanie egzaminacyjne Dział sprzedaży części zamiennych firmy zajmującej się sprzedażą samochodów posiada na wyposażeniu komputer, który jest używany do prac biurowych przez sprzedawcę oraz przez kierownika

Bardziej szczegółowo

2. Organizacja informacji w WWW

2. Organizacja informacji w WWW Rys. 1. Piramida rozwoju usług internetowych 1995 e-banki, polskie portale 1996 komunikatory 1994 e-sklepy, blogi 1991 Internet w Polsce 1972 Telnet 1996 VoIP 1973 FTP 1972 znak @ rozpoczęcie prac badawczych

Bardziej szczegółowo

Narzędzia informatyki

Narzędzia informatyki Narzędzia informatyki dr inż. Anna Kobusińska Anna.Kobusinska@cs.put.poznan.pl www.cs.put.poznan.pl/akobusinska Literatura Duch W., Fascynujący świat komputerów, Nakom, Poznań 1997 Skorupski P., Podstawy

Bardziej szczegółowo