Urządzenia lokalizujące, zainstalowane w pojazdach przesyłają aktualną pozycję za pośrednictwem sieci Orange do serwera centralnego.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Urządzenia lokalizujące, zainstalowane w pojazdach przesyłają aktualną pozycję za pośrednictwem sieci Orange do serwera centralnego."

Transkrypt

1 Satelitarny System Lokalizacji Pojazdów

2 Spis treści Jak działa system SpaceGUARD? Czy zastanawiałeś się? Korzyści płynące z zastosowania systemu. Szczegółowy opis systemu SpaceGUARD. Kontakt z firmą.

3 Jak to działa? a? Urządzenia lokalizujące, zainstalowane w pojazdach przesyłają aktualną pozycję za pośrednictwem sieci Orange do serwera centralnego. Serwer gromadzi odebrane z pojazdów informacje i retransmituje je do uprawnionych użytkowników systemu. Właściciele lokalizują swoje pojazdy w czasie rzeczywistym oraz przeglądają archiwa na posiadanym terminalu.

4 Urządzenie lokalizujące Nadajnik to miniaturowy układ elektroniczny, integrujący w jednej obudowie najnowocześniejsze technologie: odbiornik GPS i modem GSM/GPRS do pakietowej transmisji danych. Dzięki małym wymiarom (wielkość telefonu komórkowego) jest łatwy w instalacji i jednocześnie trudny do znalezienia przez złodzieja. Nadajnik obsługuje USB, Bluetooth a co najważniejsze współpracuje z fabrycznymi cyfrowymi autoalarmami Mercedesa, BMW, AUDI, Volvo i innymi.

5 Sieć Orange Transmisja z pojazdów do serwera odbywa się za pośrednictwem sieci Orange z dowolnego miejsca w Europie. Specjalna oferta Orange na transmisję GPRS gwarantuje użytkownikom systemu niski miesięczny abonament na stałym poziomie.

6 Serwer Zastosowanie centralnego serwera pozwala na natychmiastowy dostęp do wszystkich nowo wprowadzanych usług systemu bez potrzeby podejmowania działań przez Państwa. Zastosowanie centralnego serwera jest tanie i niezawodne. Wszelkie koszty jego administracji, konserwacji, dzierżawy łącz i archiwizacji danych pokrywa operator systemu SpaceGUARD, a jego obsługą zajmuje się sztab wyszkolonych informatyków.

7 Terminale Aktualną pozycję pojazdu i jego trasę archiwalną można sprawdzać na różnych terminalach: komputer stacjonarny, laptop, PDA, telefon komórkowy. Oprogramowanie zainstalowane na terminalu zawiera w pakiecie kompletny zestaw map, co zapewnia szybkość działania oraz wygodę użytkowania ze względu na przesyłanie małego strumienia danych. Do pełni komfortowej pracy wystarcza nawet połączenie modemowe.

8 Czy zastanawiałeś się? Gdzie jest aktualnie twoje auto? Jak obniżyć składkę AC? Kiedy żona wróci do domu? Gdzie syn zaparkował auto? Pożyczyłeś koledze samochód? Jak nadzorować pracowników?

9 Czy zastanawiałeś się? Gdzie jest aktualnie twoje auto? Gdzie jest aktualnie twoje auto? Jak obniżyć składkę AC? Kiedy żona wróci do domu? Gdzie syn zaparkował auto? Pożyczyłeś koledze samochód? Jak nadzorować pracowników? W systemie SpaceGUARD informacja o położeniu Twojego samochodu aktualizowana jest na bieżąco, dzięki czemu zawsze będziesz znał jego pozycję.

10 Czy zastanawiałeś się? Jak obniżyć składkę AC? Gdzie jest aktualnie twoje auto? Jak obniżyć składkę AC? Kiedy żona wróci do domu? Gdzie syn zaparkował auto? Pożyczyłeś koledze samochód? Jak nadzorować pracowników? Zainstalowanie nadajnika SpaceGUARD uprawnia do dodatkowych zniżek przy zakupie polisy AC w większości towarzystw ubezpieczeniowych obecnych na polskim rynku.

11 Czy zastanawiałeś się? 51km/h Kiedy żona wróci do domu? 45km/h 47km/h 45km/h 49km/h43km/h 39km/h Gdzie jest aktualnie twoje auto? Jak obniżyć składkę AC? Kiedy żona wróci do domu? Gdzie syn zaparkował auto? Pożyczyłeś koledze samochód? Jak nadzorować pracowników? Dzięki systemowi SpaceGUARD poznasz aktualną pozycję pojazdu, jego prędkość oraz miejsca postojów i to w każdej sytuacji i w dowolnym czasie.

12 Czy zastanawiałeś się? Gdzie syn zaparkował auto? P P? P? P? Gdzie jest aktualnie twoje auto? Jak obniżyć składkę AC? Kiedy żona wróci do domu? Gdzie syn zaparkował auto? Pożyczyłeś koledze samochód? Jak nadzorować pracowników? System SpaceGUARD zapamiętuje informację o miejscach i czasie postojów. Umożliwia zdefiniowanie godzin w których auto nie powinno się poruszać. Uruchomienie pojazdu w tych godzinach powoduje wywołanie alarmu.

13 Czy zastanawiałeś się? Pożyczyłeś koledze samochód? Gdzie jest aktualnie twoje auto? Jak obniżyć składkę AC? Kiedy żona wróci do domu? Gdzie syn zaparkował auto? Pożyczyłeś koledze samochód? Jak nadzorować pracowników? Dzięki systemowi archiwizacji dowiesz się czy auto było użytkowane bezpiecznie. Poznasz przebytą trasę pojazdu, jego prędkość, miejsca parkowania od momentu kiedy go pożyczyłeś.

14 Czy zastanawiałeś się? Jak nadzorować pracowników? Tankowanie Gdzie jest aktualnie twoje auto? Jak obniżyć składkę AC? Kiedy żona wróci do domu? Gdzie syn zaparkował auto? Pożyczyłeś koledze samochód? Jak nadzorować pracowników? Miało być Jest System SpaceGUARD obsługuje różnego rodzaju sondy pomiaru paliwa. Daje to gwarancję dokładnego rozliczenia ilości zatankowanego paliwa i określenia miejsca tankowania. System wykrywa także spusty paliwa z baku.

15 Czy zastanawiałeś się? Jak nadzorować pracowników? Gdzie jest aktualnie twoje auto? Jak obniżyć składkę AC? Kiedy żona wróci do domu? Gdzie syn zaparkował auto? Pożyczyłeś koledze samochód? Jak nadzorować pracowników? O której rozpoczyna się praca? Dzięki systemowi SpaceGUARD sprawdzisz czy pracownicy wykonują swoje obowiązki zgodnie z założonym harmonogramem i rozliczysz ich czas pracy.

16 Czy zastanawiałeś się? Jak nadzorować pracowników? 133km/h 145km/h 157km/h 123km/h 151km/h 166km/h 0km/h Gdzie jest aktualnie twoje auto? Jak obniżyć składkę AC? Kiedy żona wróci do domu? Gdzie syn zaparkował auto? Pożyczyłeś koledze samochód? Jak nadzorować pracowników? Posiadając system SpaceGUARD będziesz mógł ograniczyć wyścigi służbowymi samochodami. Dzięki systemowi archiwizacji zawsze skontrolujesz swoich kierowców.

17 Jazda służbowa Czy zastanawiałeś się? Jak nadzorować pracowników? Jazda prywatna Raport Gdzie jest aktualnie twoje auto? Jak obniżyć składkę AC? Kiedy żona wróci do domu? Gdzie syn zaparkował auto? Pożyczyłeś koledze samochód? Jak nadzorować pracowników? Dzięki systemowi SpaceGuard będziesz mógł rozliczyć czas pracy pracownika oraz liczbę kilometrów przejechanych służbowo i prywatnie.

18 Korzyści Ochrona samochodów osobowych przed kradzieżą. Bezpieczeństwo tylko upoważniona osoba może uruchomić auto. Ochrona samochodów ciężarowych i ładunków przed kradzieżą. Monitoring pojazdów służbowych. Kontrola pracy kierowcy z możliwością rozliczenia kosztów. Zarządzanie flotą posiadanych pojazdów. Koordynacja działań pojazdów specjalnych. Zniżka na składkę AC.

19 Opis systemu SpaceGUARD - pierwszy w Europie system umożliwiający lokalizację pojazdów w czasie rzeczywistym z dostępem do danych ON-LINE. Zastosowanie nowoczesnej technologii pakietowej transmisji danych GPRS pozwala na nieprzerwaną lokalizację pojazdu przy ograniczonych do minimum kosztach eksploatacji. Dzięki ciągłej kontroli uzyskano niespotykany wcześniej poziom bezpieczeństwa i nadzoru. Pakietowa transmisja danych gwarantuje ciągły dostęp do aktualnej pozycji pojazdu. System doskonale sprawdza się w zastosowaniach logistycznych, umożliwia rozliczanie czasu pracy oraz zakresu wykonanych czynności. Serwery systemu SpaceGUARD non-stop archiwizują wszystkie odbierane z pojazdów dane. Dzięki nowoczesnym aplikacjom wyposażonym w pakiet wektorowych map właściciel samochodu może uzyskać informacje o jego pozycji, kierunku jazdy, prędkości, stanie paliwa, napięciu akumulatora itp. w określonym dniu, godzinie i minucie (choćby do roku wstecz). Zastosowanie technologii GPRS stwarza nieosiągalne wcześniej możliwości w dziedzinie autozabezpieczeń. System SpaceGUARD jest pierwszym dostępnym na rynku rozwiązaniem zapewniającym nieprzerywalną kontrolę chronionych obiektów. Każdy monitorowany pojazd przesyła informacje do centrum SpaceGUARD przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę, 60 razy na godzinę (a w razie potrzeby częściej). Żadne zdarzenie nie pozostanie wiec niezauważone! Na szczególną uwagę zasługuje sposób w jaki dostępne są dane o pojazdach. W odróżnieniu od innych rozwiązań, które transmitują raporty raz na dobę, SpaceGUARD przekazuje dane na bieżąco.

20 Opis systemu SpaceGUARD ochrona non-stop System SpaceGUARD zapewnia najlepszą ochronę samochodu przed kradzieżą i uprowadzeniem. Nadajnik SpaceGUARD cały czas określa pozycję samochodu i przesyła ją do centrum monitoringu, podczas gdy pozostałe dostępne na rynku układy komunikują się dopiero w momencie wystąpienia alarmu (jeżeli złodzieje nie zdążą ich wcześniej odłączyć lub zakłócić). SpaceGUARD jako jedyny w Europie zawiera mechanizmy przeciwdziałające zagłuszaniu sygnału GSM. Ciągłość transmisji GPRS zapewnia wykrycie każdej próby zakłócenia łączności i podjęcie natychmiastowych działań przez operatora centrum monitoringu. Aby jeszcze bardziej utrudnić życie złodziejom, układ montowany w pojeździe zawiera nadajnik radiowy małej mocy komunikujący się co pół sekundy z odbiornikiem ukrytym w garażu. Jakikolwiek alarm w pojeździe lub zakłócenie łączności powoduje uruchomienie alarmu w budynku. Nieautoryzowane oddalenie się pojazdu również wywołuje alarm. Dowodem najwyższej jakości systemu SpaceGUARD jest wydany przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji Certyfikat Bezpieczeństwa oraz ocena skuteczności PIMOT w klasie Profesjonalnej. Jakość i niezawodność systemu SpaceGUARD doceniły również największe firmy ubezpieczeniowe kwalifikując go w klasie zabezpieczeń specjalnych uprawniających do uzyskania zniżki przy zawieraniu polis AC. Biorąc pod uwagę bardzo atrakcyjną cenę urządzeń, wysokość zniżki przyznawanej przez firmy ubezpieczeniowe często okazuje się większa od kosztów zabezpieczenia pojazdu.

21 Opis systemu SpaceGUARD i nikt już Cię nie oszuka Kradzieże paliwa oraz lewe kursy stanowią coraz większe obciążenie dla firm posiadających pojazdy służbowe. System SpaceGUARD pozwala położyć kres okradaniu pracodawcy przez pracowników. Szczegółowa rejestracja trasy pojazdu, prędkości, poziomu paliwa, impulsów z tachografu, pracy silnika pozwala z niezwykłą precyzją odtworzyć wszystkie zdarzenia związane z użytkowaniem pojazdu. Wyjątkowa dokładność raportów zapewnia jednoznaczne rozstrzyganie kwestii spornych. Dzięki wielu obwodom pomiarowym możliwa jest kontrola pracy urządzeń dodatkowych zainstalowanych w pojeździe np.: pług śnieżny, siłownik kontenera, itp. Nadajnik umieszczony w pojeździe bezustannie przekazuje dane dotyczące poziomu paliwa oraz przejechanej trasy. Wszelkie anomalie w pracy pojazdu (np. ubytek paliwa przy zgaszonym silniku) są automatycznie wykrywane i raportowane. Dokładna rejestracja tras umożliwia szybkie wykrycie kierowców dorabiających na czarno dodatkowymi kursami. Dzięki ciągłej transmisji GPRS możliwe jest złapanie winowajcy na gorącym uczynku lub wykazanie przewinienia po powrocie do bazy. Rejestrowane na bieżąco parametry umożliwiają automatyczne rozliczanie rzeczywistej pracy wykonanej przez pojazd (pług śnieżny, śmieciarkę). Powiązanie wbudowanego układu nawigacji satelitarnej oraz licznika impulsów tachografu sprawia, że układ jest odporny na powszechnie stosowane przez kierowców oszustwa.

22 Opis systemu SpaceGUARD efektywność zarządzania System SpaceGUARD stanowi nieocenione narzędzie zarządzania flotą pojazdów. Badania w krajach UE pokazują, że dzięki wzrostowi efektywności nakłady poniesione na wdrożenie systemów AVL zwracają się zwykle już w pierwszym kwartale użytkowania. Dzięki zastosowaniu technologii GPRS system SpaceGUARD jako jedyny w Europie zapewnia ciągłe śledzenie wszystkich pojazdów i wizualizację ich na mapie w czasie rzeczywistym. Operator zawsze widzi aktualne rozmieszczenie nadzorowanej floty i może natychmiast podejmować najwłaściwsze decyzje. Jest to szczególnie ważne w sytuacjach nieprzewidzianych, gdy trzeba zastąpić uszkodzone w trasie auto lub udzielić pomocy. Tylko sprawny system logistyczny powiązany z ciągłym monitoringiem pojazdów może zapewnić poprawne funkcjonowanie systemu dostaw just in time robiącego zawrotną karierę w krajach Unii i USA. Przeglądanie raportów i statystyk pracy pojazdów pozwala dostrzec ogromne rezerwy drzemiące w posiadanej flocie transportowej i wykorzystać je w sposób przynoszący największy zysk. Nieustanny monitoring przewożonego ładunku zdecydowanie zwiększa jego bezpieczeństwo, pozwalając wynegocjować lepsze warunki ubezpieczenia. Grupy przestępcze omijają z daleka monitorowane pojazdy, obawiając się ujęcia na gorącym uczynku, lub co gorsza zdemaskowania dziupli. System SpaceGUARD zapewnia rejestrację każdego załadunku i wyładunku z uwzględnieniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Ewidencja przewożonego towaru może być na bieżąco przekazywana do centrali przedsiębiorstwa lub obserwowana w domu przez właściciela firmy czy inne osoby uprawnione.

23 Opis systemu SpaceGUARD zakres usług Oferta obejmuje trzy poziomy świadczenia usług: 1. Monitoring techniczny - usługa podstawowa Zakres usługi obejmuje: 24 godzinną rejestrację danych przekazywanych przez układ nadawczy zainstalowany w monitorowanym pojeździe, 2. Monitoring logistyczny - usługa opcjonalna Zakres usług obejmuje: dostęp do serwera SpaceGUARD umożliwiający lokalizację pojazdów w czasie rzeczywistym z dostępem ON-LINE, dostęp do tras archiwalnych z okresu ostatnich 30 dni. 3. Monitoring ochronny - usługa opcjonalna Zakres usług obejmuje: 24 godzinny nadzór nad pojazdem prowadzony przez Centrum Monitoringu, podejmowanie działań interwencyjnych w przypadku pozytywnej weryfikacji alarmu, powiadamianie wskazanych w umowie osób po otrzymaniu zgłoszenia alarmowego, koordynację działań interwencyjnych, powiadamianie właściwych służb np. Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego.

24 Opis systemu SpaceGUARD logistyka Właściciel pojazdu wybierający usługę logistyczną otrzymuje zdalny dostęp do informacji dotyczących jego pojazdu. Dane te gromadzonych są w serwerze systemu SpaceGUARD. Dostęp do nich realizowany jest za pośrednictwem oprogramowania firmy jmb, do którego dołączone są wektorowe plany następujących miast: Aleksandrów Łódzki, Będzin, Białystok, Biała Podlaska, Bielsko Biała, Błonie, Brwinów, Bydgoszcz, Bystrzyca Kłodzka, Bytom, Chełm, Ciechanów, Cieszyn, Chorzów, Czeladź, Częstochowa, Dawidy, Dąbrowa Górnicza, Dębica, Elbląg, Falenty, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Głowno, Gorzów Wlkp., Grodzisk Maz., Izabelin, Jastrzębie, Jabłonna, Janki, Jaworowa, Jaworzno, Jelenia Góra, Józefów, Kalisz, Karczew, Katowice, Kielce, Klaudyn, Kłodzko, Kobyłka, Konstancin Jeziorna, Konstantynów Łódzki, Końskie, Konin, Koszalin, Kraków, Krosno, Laski, Lądek Zdrój, Łódź, Legionowo, Legnica, Łomianki, Łomża, Leszno, Lublin, Marki, Michałowice, Milanówek, Modlin, Nadarzyn, Nowe Grocholice, Nowy Dwór Maz., Nowy Sącz, Olsztyn, Opacz, Opole, Ostrołęka, Ostrowiec Św., Ostróda, Otwock, Ozorków, Ożarów Maz., Pabianice, Piaseczno, Piastów, Piekary Śl, Płock, Piła, Podkowa Leśna, Polanica Zdrój, Polska mapa drogowa, Poznań, Przemyśl, Pruszków, Pszczyna, Piotrków, Puchały, Radom, Radzymin, Raszyn, Racibórz, Reguły, Ruda Śl, Rzeszów, Rybnik, Rzgów, Sandomierz, Szamotuły, Siedlce, Siemianowice Śl., Sieradz, Skarżysko Kamienna, Słupsk, Skierniewice, Sochaczew, Sopot, Sosnowiec, Starachowice, Stryków, Sulejówek, Suwałki, Swarzędz, Szczecin, Świętochłowice, Toruń, Tarnobrzeg, Tarnów, Tuszyn, Ustka, Wałcz, Warszawa, Wałbrzych, Wesoła, Włocławek, Wołomin, Wrocław, Wypędy, Zabrze, Zgierz, Zielona Góra, Zamość, Zawiercie, Ząbki, Zielonka, Żyrardów. Ilość dostępnych planów stale się powiększa.

25 Opis systemu SpaceGUARD Program cmap OnLine cmap OnLine służy do wizualizacji pojazdów w czasie rzeczywistym z dostępem ON-LINE. Obsługuje plany wektorowe oraz rastrowy podkład zawierający mapę Polski. Jest to podstawowy program wykorzystywany w systemie SpaceGUARD. Łączność programu z serwerem systemu lokalizacji realizowana jest za pośrednictwem sieci Internet. Dostęp do sieci może być zrealizowany w dowolny sposób.

26 Opis systemu SpaceGUARD Podkład rastrowy z mapą Polski Ilość dostarczanych planów miast w komplecie z programem cmap OnLine i cmap LV stale ulega powiększeniu. Ich doskonałym uzupełnieniem jest rastrowy podkład zawierający mapę terenu całego kraju. Instalując oprogramowanie cmap OnLine i cmap LV na jednym komputerze, wystarczy instalacja jednej kopii podkładu rastrowego.

27 Opis systemu Program cmap LV cmap LV przeznaczony jest do przeglądania tras archiwalnych. Standardowo na serwerze SpaceGUARD przechowywane są informacje z ostatnich 30 dni okres ten może zostać wydłużony. Funkcjonalność oprogramowania umożliwia płynne przeglądanie tras z wybranego dnia lub kilku-kilkunastu dni. Możliwe jest filtrowanie informacji według wybranego klucza np.: miejsca postoju, przekroczenia prędkości, zadziałania sygnału alarmowego i wielu innych. Na indywidualne zamówienie program może zostać wyposażony w moduł generowania raportów wg wzoru użytkownika. Zestawienia statystyczne oferowane przez oprogramowanie zawierają czas pracy, ilość przejechanych kilometrów, częstotliwość oraz ilość wykonywania określonych przez użytkownika czynności.

28 Opis systemu SpaceGUARD Zalety systemu SpaceGUARD System SpaceGUARD cechuje wiele nowatorskich rozwiązań sprzętowych i programowych. Nasi konstruktorzy i programiści położyli szczególny nacisk na rozwiązania mające zapewnić bardzo duży komfort użytkowania systemu, bezpieczeństwo przesyłanych danych oraz minimalizację kosztów eksploatacji. 1. Komfort pracy Proponowane przez naszą firmę rozwiązanie oparte jest na strukturze klient serwer. Oznacza to, że dane transmitowane z pojazdów przekazywane są do serwera komunikacyjnego, a użytkownik w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej może z nich skorzystać. W praktyce oznacza to, że lokalizacja pojazdów może odbywać się bezpośrednio w siedzibie firmy oraz jednocześnie z dowolnego miejsca, w którym zapewniony będzie dostęp do sieci. 2. Bezpieczeństwo Oferowane przez inne firmy systemy lokalizacji pojazdów oparte na łączności GPRS pracują w ogólnodostępnej sieci internetowej. SpaceGUARD jest systemem pracującym w oparciu o wydzielony w sieci operatora GSM prywatny APN. Rozwiązanie takie uniemożliwia jakiekolwiek próby włączenia do systemu kart SIM nie posiadających odpowiednich uprawnień. Prywatny APN to wydzielona w strukturze operatora podsieć, gwarantująca użytkownikowi bardzo duży poziom bezpieczeństwa przesyłanych danych. Dodatkowo transmisja pomiędzy poszczególnymi elementami składowymi systemu podlega szyfrowaniu symetrycznym algorytmem RC2 z zastosowaniem kluczy zmiennych.

29 Opis systemu SpaceGUARD Zalety systemu SpaceGUARD cd. 3. Koszty eksploatacji Zastosowanie prywatnego APN, transmisja z wykorzystaniem protokołu UDP, kompresja danych oraz wiele innych nowatorskich rozwiązań opracowanych przez naszą firmę, zaowocowały w efekcie obniżeniem poziomu kosztów eksploatacji systemu do niezbędnego minimum. Najważniejszą zaletą naszej oferty jest ryczałtowy system opłat. Użytkownik systemu nie musi zastanawiać się jakie poniesie koszty, nie jest zmuszany do ograniczania zakresu eksploatacji systemu. Innowacyjność systemu SpaceGUARD została doceniona przez jury konkursowe i wyróżniona Złotym Medalem na Międzynarodowych Tragach Poznańskich SECUREX

30 Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. W przypadku wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt: Agencja Ochrony Osób i Mienia Spółka jawna Mirosław Bąk, Adam Czaplicki ul. Bohaterów Getta 2a Kłodzko Koncesja MSWIA L-805/00 tel fax