HEROINA. BOHATERKA Festiwal kobiet

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "HEROINA. BOHATERKA Festiwal kobiet"

Transkrypt

1 HEROINA. BOHATERKA Festiwal kobiet 2-8 marca 2015 Wszystkie warsztaty i wydarzenia odbywają się w: ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków PROGRAM Poniedziałek, 2 marca 2015 Szlak kobiet w Nowej Hucie Prowadząca: Anna Hojwa, Vintage Kraków Tour Niezwykłe historie kobiet, które połączyła Nowa Huta. Anie Hojwa opowie co łączy czerwone szpilki, suwnicę i Marsjan. Dowiemy z czego zasłynęły klenerki w Stylowej i czy dzwony w Arce noszą imiona sławnych kobiet. Anna Hojwa, nowohucianka, przewodniczka miejska po Stołecznym, Królewskim Mieście Krakowie. Przygotowuje różnorodne wyprawy rowerowe, kocham rower i staram się łączyć to z miłością do Krakowa. Rozbudza pasje czytelnicze na szlakach literackich. Z zamiłowania autostopowiczka. Wolny czas poświęca kulturze węgierskiej, której jest miłośniczką od wielu lat. Wtorek, 3 marca 2015 Sexi dance Prowadząca: Kasia Piłat Kobiecość zaczyna się w głowie / warsztat coachingowy Prowadząca: Kasia Habowska KOBIECOŚĆ ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE zastanawiałaś się kiedyś dlaczego niektóre kobiety przyciągają do siebie cały wszechświat, skąd w nich ten seksapil ta cudowna aura? Czy chciałabyś mieć więcej wiary w siebie i swoje możliwości? Czy chciałabyś poznać unikalny sekret kobiecości? Zapraszam na moje warsztaty, na których poznasz 1. Poznasz sekret kobiecości 2. stworzysz swój własny wizerunek i plan działania do jego urzeczywistnienia 3. Podzielę się z tobą techniką utrzymania motywacji : poznasz przydatne narzędzie coachingowe, które będziesz mogła zastosować później w wielu sytuacjach 2 godziny / 15 kobiet! Czekam na WAS Wszystko Możliwe! O prowadzącej: Kasia Habowska - coach kobiet rozwojowych

2 Środa, 4 marca 2015 Filcowe Broszki Gosi Prowadząca: Małgorzata Kawa Opis: Pod okiem Gosi, która filcem bawi się już od kilku lat będziemy próbowały zrobić niepowtarzalną dla siebie lub dla kogoś bliskiego broszkę :). Co należy zabrać: dobre i ostre nożyczki, igły małe i duże, cekiny, arkusz kolorowego filcu 30 x 20 mm o grubość 2 mm w Waszym ulubionym kolorze oraz pomysły i dobre chęci :) Krąg kobiet Monika Lipowska-Hajduk Krąg kobiet. Spotykanie się w kręgach od wieków było naturalnym elementem naszej obyczajowości. Kobiety z wszystkich stron świata przez wspólne bycie razem dawały sobie wsparcie i świętowały ważne momenty w ich życiu. Wykonywały one wiele czynności dnia codziennego rozmawiając, dzieląc swoimi doświadczeniami, wspierając się, towarzysząc. Zapraszam na wspólny kobiecy krąg, by poczuć, że nie jesteśmy same w naszych doświadczeniach, poczuć wspólnotę, zainspirować się. Będziemy mogły zobaczyć na ile role, w które wchodzimy są dla nas wsparciem, a na ile sztucznie nadanym zbiorem powinności. Będzie czas na zatrzymanie się, uważność, bycie razem. Inne kobiety są dla nas jak lustra przeglądnijmy się w sobie! Otworzymy się na nasz prawdę i zobaczymy czy podążamy własną ścieżką, w zgodzie ze sobą i swoimi pragnieniami. Na krąg zapraszamy wszystkie zainteresowane kobiety - wiek, status, kwestie macierzyńskie nie mają znaczenia:) Monika Lipowska-Hajduk psycholożka, trenerka rozwoju osobistego, certyfikowaną w metodzie "Birth Into Being" (stopień Advanced Facilitator). Uczennica Eleny Tonetti Vladimirowej. Prowadzi praktykę "Szczęśliwa Mama" ( - gdzie udziela wsparcia psychologicznego dla kobiet planujących macierzyństwo, w ciąży, przygotowuje do porodu oraz wspiera we wszelkich aspektach i wyzwaniach macierzyństwa/rodzicielstwa. Metody Eleny Tonetti-Vladimirovej (przedstawicielka ruchu na rzecz naturalnych narodzin), przygotowują do porodu poprzez uzdrawianie własnych doświadczeń porodowych. Wspiera we wprowadzaniu zmian w swoim życiu. W swojej pracy reprezentuje podejście holistyczne. Pracuje na wielu poziomach: psychicznym, emocjonalnym, duchowym, pracy z ciałem. Wierzy, że łączenie wszystkich aspektów funkcjonowania człowieka, daje możliwość odkrycia kim jesteśmy i życia w harmonii. Prowadzi także sesje Birth Into Being (kobiety/mężczyźni/pary).

3 Czwartek, 5 marca 2015 Malarstwo / warsztat uwalniający emocje Prowadzący: Dorota Orczewska, Ernest Ogórek Malarstwo, warsztat uwalniający emocje - to spotkanie dla kobiet, podczas którego pod okiem naszych prowadzących Doroty Orczewskiej i Ernesta Ogórka nauczycie się korzystać z pokładów kreatywności, która tkwi w Was samych. Założeniem warsztatu jest to, aby poprzez twórczość wyrazić siebie, uruchomić wyobraźnię i uwolnić wszystkie skryte emocje dobre i złe. Każda z uczestniczek będzie miała możliwość skomponować i namalować pracę, będącą wyrazem jej samej. Zaangażuj się i uwolnij emocje. Dorota Orczewska absolwentka Akademii Sztuk Pięknych Ernest Ogórek doktorant Instytutu Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego Moc jest w Tobie / warsztat coachingowy Prowadząca: Kasia Habowska MOC jest w Tobie czy fakt, że jesteś w tym miejscu w którym jesteś to świadoma decyzja, przypadek, a może pomysł kogoś innego? Czy znasz takie osoby, które realizują tylko swoje cele i są w najwłaściwszym dla siebie miejscu? Jeśli tez myślisz, że życie wg takiego scenariusza byłoby naprawdę wspaniałe zapraszam Cię na dwugodzinne warsztaty ze mną na których 1. Poznasz sekret szczęśliwego działania i pomogę Ci, aby ten sekret zakiełkował w Twoim sercu 2. Podzielę się z Tobą wiedzą nt udanej komunikacji i trafnego podejmowania decyzji 3. Odkryjesz swój system wartości, który bedziesz mogła na bieżąco uaktualniać, a dzięki temu Twoje życie nabierze harmonii 2 godziny / 15 kobiet! Czekam na WAS Wszystko Możliwe! O prowadzącej: Kasia Habowska - coach kobiet rozwojowych Piątek, 6 marca 2015 Do-Re-MAMY / warsztaty śpiewu dla kobiet małymi z dziećmi Prowadząca: Irina Utienkowa-Szałapak Do-Re-MAMY spotkania muzyczne dla kobiet z małymi dziećmi, podczas których śpiewane będą proste piosenki. Przeważnie będzie to muzyka ludowa i dawna. Podczas spotkań małe dzieci mogą słuchać śpiewu mam, starsze mogą śpiewać wspólnie. Nie ma ograniczeń wiekowych. Do-Re-MAMY to rodzaj małego chórku, kółka śpiewackiego, w którym wystarczy lubić śpiewać. Zapraszamy mamy z małymi dziećmi, które chcą dobrze spędzić czas poza domem, a przy okazji czegoś się nauczyć. Będziemy również się pomału uczyć oddechu, śpiewu, i nawet nut. Będziemy również popularyzować muzykę poważną, tak aby dzieci się z nią osłuchały. Irina Utienkowa-Szałapak, muzykolożka, nauczycielka muzyki.

4 Marketing w sieci. Marketing na obcasach Prowadzący: Sebastian Jakubiec Podczas warsztatów uczestniczki poznają najważniejsze narzędzia marketingu internetowego, dzięki którym będą mogły rozwijać własny biznes, zarówno ten stacjonarny jak i funkcjonujący w świecie wirtualnym. W trakcie spotkania będzie możliwość skonfrontowania dwóch kluczowych strategii marketingowych i różnorodnych narzędzi w nich wykorzystywanych. Trener: Sebastian Jakubiec - młody i ambitny ewangelista marketingu internetowego. Założyciel agencji e- marketingowej - websem.pl, w której od kilku lat realizuje projekty dla małych i średnich przedsiębiorstw z Polski i największych krajów Europy zachodniej. Specjalizuje się w pozycjonowaniu, marketingu w wyszukiwarkach oraz social mediach. Certyfikowany Specjalist Google Adwords. Niedziela, 8 marca 2015 Warkocze, kłosy- głowa pełna inspiracji Prowadząca: Barbara Kurleto, BK Creative Na zajęciach będziemy się uczyć plecenia warkoczy typu kłos dobierany, wodospad itp. Co należy zabrać: grzebyk, gumki do włosów. Najlepiej przyjść w parze z koleżanką, przyjaciółką, córką, mamą, ciocią Barbara Kurleto - kulturoznawczyni, technik usług fryzjerskich. Fryzjerstwo jest jej hobby i prawdziwą pasją, dzięki której może stawać się artystką. Mała ARTzona. Kreatywny Recykling Prowadzące: Gosia Hajto, Ania Woźniak Artystyczno-ekologiczne zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat, wykorzystujące kreatywne zabawy i upcykling, czyli wykorzystanie zużytych materiałów. Zajęcia realizowane przy wsparciu ArcelorMittal Poland.

5 Kilka chwil dla przedszkolaka. Małe przedszkole dla młodszych nowohuckich mieszkańców Prowadzące: Kazimiera Wiercichowska, Jolana Sedlak, Przedszkole Kolorowe Zorganizowane gry i zabawy. Malowanie, tańce, śpiewanie. Kto wie, może maluchy wrócą do domu z nową piosenką lub wierszykiem, który stanie się hitem rodzinnych spotkań? Dzieci raczej nie zauważą, że mamy pozwoliły sobie na chwilę dla siebie :) Kazimiera Wiercichowska, Jolana Sedlak - mamy, babcie, nauczycielki przedszkolne z wieloletnim doświadczeniem. Prywatnie i zawodowo związane z Nową Hutą. Z pasją i poświęceniem oddają się pracy z najmłodszymi. Dla przedszkolaków po prostu ukochane Ciocie :) Eko-podróżowanie jako pasja i pomysł na życie? Kobieca opowieść o tym jak podróżowanie może stać się inspiracją i sposobem na życie, czym jest ekopodróżowanie i dlaczego warto podróżować z dziećmi Prowadząca: Dominika Zaręba Czym jest ekopodróżowanie? Dobra wędrówka wymaga pokory wobec natury, ciekawości i szacunku dla ludzi, których spotyka się w drodze. Ale prowadzi w najcudowniejsze zakamarki świata... Ekopodróżowanie to podróżowanie uważne, wrażliwe na otoczenie. Ekoturysta nie tylko szanuje naturę, nie zadeptuje jej, nie zaśmieca, ale też jest przyjaźnie nastawiony do wszystkiego, co go spotyka. Kiedy odwiedza jakiś region, szanuje jego zwyczaje, czerpie z miejscowej tradycji, odwiedza miejscowe targi i tawerny, kupuje w małych sklepikach, wsłuchuje się w opowieści ludzi. I jeśli to tylko możliwe, przemieszcza się w ekologiczny sposób, na rowerze, łodzią czy kajakiem, lecz także koleją. Więcej: Moja przygoda z ekoturystyką zaczęła się w Ameryce Środkowej. Podróżowałam tam Szlakiem zwanym La Ruta Maya, łączącym miejsca cenne przyrodniczo, zabytki Majów ukryte w deszczowym lesie tropikalnym, indiańskie wioski i kolorowe targi rzemiosła pełne oryginalnych wyrobów rękodzieła i lokalnych produktów sprzedawanych na zasadach uczciwego handlu. Była to prawdziwa przygoda w stylu eko, od której zaczęła się moja niekończąca się ekoturystyczna opowieść i pierwsza książka... Jezioro Atitlan leżące w Gwatemali jest miejscem, które było dla mnie inspiracją do ekopodróżowania, pisania i fotografowania. Dominika Zaręba propagatorka ekopodróżowania, podróżniczka i publicystka, współzałożycielka Wydawnictwa Bezdroża. Autorka pierwszej w Polsce książce o ekoturystyce wydanej przez PWN, uważana za pionierkę ekoturystyki w Polsce. W propagowaniu odpowiedzialnej turystyki współpracuje z wieloma organizacjami z różnych zakątków świata, a zwłaszcza z Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie zainicjowała program zielonych szlaków greenways. Prowadzi także artystyczną kawiarnię-galerię w Lanckoronie, gdzie promuje odpowiedzialne podróżowanie i ochronę dziedzictwa kulturowego. Więcej o ekopodróżowaniu:

6 Pokaz Bollywood Dance - Kolorowa Radość Tańca Prowadząca: Magdalena Pastuszko tancerka w indyjskich filmach Bollywood. Z tańcem związana od ponad 20 lat. Absolwentka Kwalifikacyjnego Kursu Instruktorskiego z zakresu Tańca Jazzowego oraz stylistka i projektantka ubioru. Na licznych pokazach tanecznych występuje w swoich autorskich kreacjach. Miłością do tańca dzieli się od wielu lat na warsztatach, na których nie brakuje pozytywnych wibracji i energii wstępującej w każdego, kto da się ponieść zmysłowym i nastrojowym rytmom. g Malarstwo uwalniające emocje wernisaż wystawy Urodziny ARTzony i Babek z Nowej Huty w prezencie koncert zespołu DOG DAY ONE / koncert z cyklu "Odblokuj Wschód" Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny Wszystkie warsztaty i wydarzenia odbywają się w: ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków Zapisy: Katarzyna Szczęśniak, mail: Szczegółowe informacje Dojazd Tramwaj: 1, 5 Autobus: 123, 139, 153, 193, 501 Wydarzenie towarzyszące HEROINA. BOHATERKA. Projekt filmowy, projekt dokumentalny, w który zaangażowano siedem kobiet. To siedem niezwykłych, inspirujących opowieści, które łączy Nowa Huta. Nowa Huta z kobiecego punktu widzenia.

7 Organizatorzy: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida ARTzona OKN Babki z Nowej Huty Partnerzy: Fundusz Partnerstwa Cafe Pensjonat Lanckorona Vintage Kraków Tour C-2 Południe Cafe websem.pl Szczęśliwa Mama Przedszkole Kolorowe Do-Re-Misie BK Creative Wszystko Możliwe Patroni medialni: Kalendarz Imprez Nowohuckich TerazHuta.pl Głos Tygodnik Nowohucki Rodzinny-Kraków Stylowa Nowa Huta

GDYŃSKA DEBATA MŁODYCH

GDYŃSKA DEBATA MŁODYCH GDYŃSKA DEBATA MŁODYCH ORGANIZATOR: WSPÓŁORGANIZACJA I DOFINANSOWANIE: PARTNERZY DEBATY: PATRONAT: Prezydent Miasta Gdyni dr WOJCIECH SZCZUREK SPIS RZECZY 4 OD REDAKCJI ROZMOWA 5 DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

Bardziej szczegółowo

Tydzień inny niż wszystkie

Tydzień inny niż wszystkie Tydzień inny niż wszystkie EKSPERYMENT NO IMPACT TYGODNIOWY PLAN WYZEROWANIA EMISJI CO 2 Czy chcesz zaoszczędzić pieniądze? Stracić zbędne kilogramy? Mieć więcej wolnego czasu? Żyć zdrowo i radośnie? Mamy

Bardziej szczegółowo

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Strona1 Strona2 Spis treści: 1. PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...5 2. DLACZEGO PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...7 2.1. Nowa podstawa programowa...7

Bardziej szczegółowo

DOCENIĆ BIBLIOTEKĘ JaK skutecznie PrOwaDzIĆ rzecznictwo

DOCENIĆ BIBLIOTEKĘ JaK skutecznie PrOwaDzIĆ rzecznictwo DOCENIĆ BIBLIOTEKĘ Jak skutecznie Prowadzić rzecznictwo 1. 1 autorki: Małgorzata Borowska Maja Branka Joanna Wcisło redakcja merytoryczna: Maja Branka redakcja językowa i korekta: Maja Branka Jakub Jedliński

Bardziej szczegółowo

MOC ŚWIĄTECZNYCH PRZEPISÓW

MOC ŚWIĄTECZNYCH PRZEPISÓW Nr 3/2014 magazyn PKUconnect MOC ŚWIĄTECZNYCH PRZEPISÓW NIECH BĘDZIE Z WAMI! KULTURA POD CHOINKĄ PODPOWIADAMY, CO WYBRAĆ NA PREZENT PKU W USA I NA WĘGRZECH HISTORIE DANA I RÉKI O MAGII ŚWIĄT ROZMAWIAMY

Bardziej szczegółowo

darmowy e-book Wyznaczanie

darmowy e-book Wyznaczanie darmowy e-book BRIAN TRACY INTERNATIONAL Brian tracy Wyznaczanie Celów Osobisty przewodnik Ludzie mający jasne, sprecyzowane i zapisane cele mogą w o wiele krótszym czasie osiągnąć więcej, niż ludzie bez

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ROZWOJU ZRÓB TO SAM 11 KROKÓW DO STRATEGII ROZWOJU DOMU KULTURY

STRATEGIA ROZWOJU ZRÓB TO SAM 11 KROKÓW DO STRATEGII ROZWOJU DOMU KULTURY STRATEGIA ROZWOJU ZRÓB TO SAM 11 KROKÓW DO STRATEGII ROZWOJU DOMU KULTURY KOORDYNATORKI PROJEKTU: Marta Białek-Graczyk, Agata Nowotny ZESPÓŁ: W GÓRZE KALWARII PRACOWALI: Marta Olejnik, Łukasz Ostrowski,

Bardziej szczegółowo

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne. Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów. i opiekunów projektów

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne. Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów. i opiekunów projektów Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów i opiekunów projektów Jacek Strzemieczny Spis treści: 1. PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...5

Bardziej szczegółowo

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne. Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów i opiekunów projektów

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne. Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów i opiekunów projektów Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów i opiekunów projektów Jacek Strzemieczny Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele Gimnazjów

Bardziej szczegółowo

Wolontariat jako narzędzie aktywnej integracji osób chorujących psychicznie. To działa!

Wolontariat jako narzędzie aktywnej integracji osób chorujących psychicznie. To działa! Wolontariat jako narzędzie aktywnej integracji osób chorujących psychicznie To działa! Wolontariat jako narzędzie aktywnej integracji osób chorujących psychicznie To działa! ( ) Sztuka w tym, by różnica

Bardziej szczegółowo

DZIAŁAJ LOKALNIE WOKÓŁ DOBRA WSPÓLNEGO VI EDYCJA PROGRAMU

DZIAŁAJ LOKALNIE WOKÓŁ DOBRA WSPÓLNEGO VI EDYCJA PROGRAMU DZIAŁAJ LOKALNIE WOKÓŁ DOBRA WSPÓLNEGO VI EDYCJA PROGRAMU DZIAŁAJ LOKALNIE WOKÓŁ DOBRA WSPÓLNEGO VI EDYCJA PROGRAMU 1 2 SPIS TREŚCI 4 JAK REALIZUJEMY PROGRAM DZIAŁAJ LOKALNIE? DOBRO WSPÓLNE. OPISY WYBRANYCH

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK ŚWIAT DOBREJ PRZYSZŁOŚCI

PODRĘCZNIK ŚWIAT DOBREJ PRZYSZŁOŚCI Załącznik nr 1 PODRĘCZNIK ŚWIAT DOBREJ PRZYSZŁOŚCI INNOWACYJNA METODA I NARZĘDZIA PRACY WYCHOWAWCZEJ PROWADZENIE ROZMÓW Spis treści WPROWADZENIE DO COACHINGU... 3 Geneza powstania metody... 3 Cele coachingu...

Bardziej szczegółowo

Prowadzenie wolontariatu w OPS

Prowadzenie wolontariatu w OPS ZWIĄZEK STOWARZYSZEŃ RAZEM W OLSZTYNIE Prowadzenie wolontariatu w OPS Olsztyn 2010 Projekt "Rozwój wolontariatu w Ośrodkach Pomocy Społecznej na terenie Warmii i Mazur" dofinansowany przez Samorząd Województwa

Bardziej szczegółowo

JAK ZOSTAĆ PRZYWÓDCĄ STADA

JAK ZOSTAĆ PRZYWÓDCĄ STADA JAK ZOSTAĆ PRZYWÓDCĄ STADA Cesar Millan Melissa Jo Peltier JAK ZOSTAĆ PRZYWÓDCĄ STADA SPOSÓB CESARA, BY ODMIENIĆ SWOJEGO PSA I... WŁASNE ŻYCIE PRZEŁOŻYŁ: Maciej Lorenc TYTUŁ ORYGINAŁU: Be the pack leader:

Bardziej szczegółowo

Masz więcej niż 50 lat? Zostań wolontariuszem!

Masz więcej niż 50 lat? Zostań wolontariuszem! Masz więcej niż 50 lat? Zostań wolontariuszem! WOLONTARIAT TO MOŻLIWOŚĆ WYKORZYSTANIA POSIADANEGO DOŚWIADCZENIA. TO TAKŻE WYJŚCIE Z OSAMOTNIENIA, WYPEŁNIENIE WOLNEGO CZASU I ZADOWOLENIE Z BYCIA POTRZEBNYM

Bardziej szczegółowo

Zrób to sam. Jak zostać badaczem społeczności lokalnej? Poradnik dla domów kultury

Zrób to sam. Jak zostać badaczem społeczności lokalnej? Poradnik dla domów kultury Zrób to sam Jak zostać badaczem społeczności lokalnej? Poradnik dla domów kultury Zrób to sam Zrób to sam Jak zostać badaczem społeczności lokalnej? Poradnik dla domów kultury Spis treści: Wstęp 7 1. Od

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja nauczyciela

Dokumentacja nauczyciela Dokumentacja nauczyciela Program edukacji wczesnoszkolnej WYDAWNICTWA SZKOLNE I PEDAGOGICZNE Autorzy: Jolanta Brzózka, Katarzyna Harmak, Kamila Izbińska, Anna Jasiocha, Wiesław Went Copyright by Wydawnictwa

Bardziej szczegółowo

Obecnym i przyszłym przedsiębiorcom, którzy codziennie walczą o lepszy byt dla siebie i rodziny, i o lepszy świat.

Obecnym i przyszłym przedsiębiorcom, którzy codziennie walczą o lepszy byt dla siebie i rodziny, i o lepszy świat. Obecnym i przyszłym przedsiębiorcom, którzy codziennie walczą o lepszy byt dla siebie i rodziny, i o lepszy świat. Spis treści 1. Wstęp..................................... 9 2. Przedsiębiorczość co to

Bardziej szczegółowo

UWAGA! Poradnik! UWAGA! Poradnik! Obudź w sobie Profesjonalnego Menedżera Społecznego

UWAGA! Poradnik! UWAGA! Poradnik! Obudź w sobie Profesjonalnego Menedżera Społecznego UWAGA! Poradnik! Obudź w sobie Profesjonalnego Menedżera Społecznego 1 Publikację opracowano i wydano w wyniku realizacji projektu REkreacja. Profesjonalny Menedżer Społeczny. Projekt dofinansowany ze

Bardziej szczegółowo

KIERUNEK KULTURA. uwaga na podmioty! red. Wojciech Kłosowski

KIERUNEK KULTURA. uwaga na podmioty! red. Wojciech Kłosowski uwaga na podmioty! KIERUNEK KULTURA uwaga na podmioty! red. Wojciech Kłosowski Mazowieckie Centrum kultury i Sztuki Warszawa 2012 Niniejsza książka ukazuje się w ramach projektu Kierunek Kultura 2012

Bardziej szczegółowo

Zdolne dziecko. Pierwsza pomoc

Zdolne dziecko. Pierwsza pomoc Zdolne dziecko. Pierwsza pomoc Marcin Braun, Maria Mach Zdolne dziecko. Pierwsza pomoc Dość powszechne jest przekonanie, że zdolne dziecko to skarb i sama radość. Jeśli ktoś tej opinii nie podziela,

Bardziej szczegółowo

Nasze liceum skończyłam trzy lata temu. Swój czas tam spędzony wspominam bardzo ciepło z uśmiechem, bo przecież dzięki tej szkole dostałam się na

Nasze liceum skończyłam trzy lata temu. Swój czas tam spędzony wspominam bardzo ciepło z uśmiechem, bo przecież dzięki tej szkole dostałam się na Nasze liceum skończyłam trzy lata temu. Swój czas tam spędzony wspominam bardzo ciepło z uśmiechem, bo przecież dzięki tej szkole dostałam się na wymarzone studia, na których dobrze sobie radzę. Chodziłam

Bardziej szczegółowo

Warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w powiecie kościerskim

Warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w powiecie kościerskim Warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w powiecie kościerskim Badanie realizowane na zlecenie: Badanie realizowane w partnerstwie z: Ul. Arkońska 6, 80-387 Gdańsk Tel.: +48 58 32 33 100 Faks: +48 58 30

Bardziej szczegółowo

REGION ORAZ EDUKACJA REGIONALNA W PODSTAWACH PROGRAMOWYCH WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

REGION ORAZ EDUKACJA REGIONALNA W PODSTAWACH PROGRAMOWYCH WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO I SZKOŁY PODSTAWOWEJ Ars inter Culturas 2013 nr 2 Anna Józefowicz Uniwersytet w Białymstoku Białystok REGION ORAZ EDUKACJA REGIONALNA W PODSTAWACH PROGRAMOWYCH WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO I SZKOŁY PODSTAWOWEJ Słowa kluczowe:

Bardziej szczegółowo

Praca z bohaterem - Bohater żywy czy martwy?

Praca z bohaterem - Bohater żywy czy martwy? Praca z bohaterem - Bohater żywy czy martwy? Bohaterowie nie umierają. Żyją wiecznie w sercach i umysłach tych, którzy podążają ich śladem. - Emily Potter Praca napisana w ramach próby harcmistrzowskiej

Bardziej szczegółowo