Nowe media nowe życie dla Twojego projektu

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Nowe media nowe życie dla Twojego projektu"

Transkrypt

1 Nowe media nowe życie dla Twojego projektu Działasz w swojej okolicy, czujesz, że robisz fajne i ważne rzeczy, wasze pokazy mają nawet stałą grupę widzów Ale jest ich jednak trochę mało? A może znudziły się już im zwykłe prelekcje? A ty chcesz dotrzed do nowych grup odbiorców? Zastanawiasz się, jak poradzid sobie z tym, że jest tyle rzeczy do zrobienia a tak mało czasu i możliwości na spotkania z twoim zespołem? Rozwiązanie leży niedaleko, na wyciągnięcie ręki, pod prawym przyciskiem myszki. Przeszukaliśmy dla Ciebie Internet w poszukiwaniu przydatnych narzędzi, które ułatwią i uatrakcyjnią organizację pokazów filmowych i prezentację dokonao waszego klubu! Poznaj Prezi, Bloggera, Facebooka, Flickra, Doodla i całą stajnię dokumentów Google! Prezi.com zrób prezentację, która przyprawi o zawrót głowy! adres Szybkie i łatwe tworzenie flaszowych prezentacji multimedialnych»» Prezentacje przełamujące monotonię PowerPointa i następujących po sobie równie nudnych slajdów.

2 Tworzysz prezentację, która jest jedną dużą planszą z rozsianymi na niej informacjami. Wytyczasz kolejnośd pokazywania treści i stopieo zbliżenia. Poruszanie się po prezentacji przypomina chodzenie z lupą po trawniku i przybliżanie bądź oddalanie lupy, przez którą chcesz obserwowad biedronki :) W prezentacji możesz łączyd elementy tekstu ze zdjęciami i filmikami. Chcesz opowiedzied historię swojego działania i zaskoczyd czymś widzów? Wykorzystaj opcję nieskooczonego zbliżenia ukryj detal w ogonku przy literce ł i zaplanuj kolejny slajd ze zbliżeniem powiększającym go o 1000% zdjęcie, które umieścisz w takim miejscu pierwotnie niezauważalne nagle pojawi się przed oczami widzów w całej okazałości Chcesz pokazad problem i masz pomysł na metaforę, która ustrukturyzuje treśd? Ułóż informacje w czytelny z oddali wzór np. chcesz opowiedzied o sytuacji w krajach Afryki subsaharyjskiej? Zadbaj o to, by tekst poszczególne slajdy/ekrany prezentacji ułożone były w kształt przypominający kontur Afryki. Widzowie od razu będą wiedzied, o jakiej części świata mówisz. Chcesz opowiedzied o dynamice swojego projektu? Ułóż kolejne części na planie sinusoidy, jeśli w twoim działaniu możesz wyróżnid wzloty i upadki ;) Jakie są ograniczenia? Jak wyjśd cało z przygody z tym narzędziem? Możesz przedobrzyd ze zmianami kierunku tekstu lub doprowadzid do oczopląsu oglądaczy. Korzystaj ze zbliżeo z umiarem. Dobrze się zastanów, co chcesz najbardziej uwypuklid, resztą poruszaj tylko trochę. Możesz zgubid gdzieś pomysł spójną całośd a twoja prezentacja z oddali będzie po prostu przypominad groch z kapustą. Zanim siądziesz do komputera, weź kartkę, zwykłą białą, może byd z drugiej strony zapisana, i naszkicuj rozplanowanie głównych elementów. Pamiętaj o nadaniu wizualnego porządku treści, którą wprowadzasz. Możesz wpisywad wszystko w określony kształt, który ma znaczenie, lub wkomponowad treśd w różne miejsca jednego dużego zdjęcia, które będzie stałym tłem dla twojej prezentacji. Przykłady wykorzystania»»

3 Blogger.com i Wordpress.com trzymaj wszystkich na bieżąco z Twoimi pomysłami! adres Darmowe blogi Zakładasz konto w jednym z tych serwisów i otrzymujesz możliwośd założenia swojego bloga, czyli prostej strony internetowej na której możesz publikowad swoje teksty i inne materiały. Twój projekt trwa długo i chcesz udokumentowad jego rozwój? Po każdym kluczowym wydarzeniu, po każdej sytuacji, która miała znaczenie w kontekście twojego działania zostaw ślad o tym na blogu. Blog może stad się twoją podręczną pamięcią. Jesteś ciekawa, co o twoich poglądach/poczynaniach myślą inni? Uaktywnij funkcję komentowania postów i czytaj, co napisali twoi odbiorcy. Masz grupę osób, która chciałaby stale śledzid Twoje działanie, ale nie widzicie się zbyt często lub wręcz nie znasz osobiście wszystkich osób, których może ciekawid to co robisz? Daj im adres swojego bloga i komunikuj się z nimi za jego pośrednictwem! Dobrą praktyką jest posiadanie małych wizytówek z adresem swojego bloga, które będziesz mógł/mogła rozdawad napotkanym osobom, jeśli tylko uznasz to za potrzebne. Najgorszy blog to nieaktualizowany blog. Pamiętaj, by regularnie coś wrzucad do aktualności, im częściej to będziesz robid, tym bardziej twoi czytelnicy będą przyzwyczajeni, by zaglądad na twoją stronę. Przykłady wykorzystania»» Poczytaj o tym więcej»»

4 Facebook.pl wejdź do sieci w sieci! Adres czego to nie robi?! FB to największy serwis społecznościowy na świecie. Wchodząc do facebooka, wchodzisz do intensywnie rozwijającego się świata, do sieci znajomych, do przestrzeni, w której promujesz to, co lubisz. Zakładasz swój profil, możesz stworzyd fan page, możesz zapraszad na wydarzenia, które organizujesz. Możesz polubid posty innych. Możesz dzielid się swoimi fascynacjami. Prowadzicie klub filmowy i chcecie wokół niego zgromadzid grupę osób, która będzie na bieżąco z planowanymi przez was wydarzeniami? Stwórz fanpage swojego klubu. Za każdym razem, gdy uaktualnisz wasz status, gdy wrzucisz link na ścianie klubu pojawi się to też w wykazie Top News na stronie każdej z osób, która polubiła waszą stronę. A więc na waszym blogu pojawiła się relacja z ostatniego pokazu? Wrzud linka na ścianę. Po projekcji zostały kontrowersyjne pytania, na które wciąż chcecie szukad odpowiedzi? Wrzud pytanie na ścianę. Na ostatnim spotkaniu zrobiliście fajne zdjęcia? Wrzud je na ścianę i otaguj znajomych. Zdjęcia, linki, pytania zwiększają szansę, że ktoś się zainteresuje takim wpisem. Podstawą jest szeroka grupa znajomych, które lubią wasz profil więc przede wszystkim promuj go i zapraszaj inne osoby by go polubiły. FB to również świetny sposób na promowanie wydarzeo, które zaplanowaliście. Wystarczy stworzyd opis wydarzenia i rozesład zaproszenie do swoich znajomych lub opublikowad je na innych ścianach, które mogą czytad osoby, które chcesz widzied na projekcji. Opcja potwierdzania uczestnictwa jest szczególnie przydatna z waszego punktu widzenia. Dzięki temu będziecie mogli się przygotowad na tabuny ludzi na pokazie najnowszego filmu albo zintensyfikowad zapraszanie, jeśli zależy wam na większej liczbie osób, niż dotychczas potwierdzona. Najczęściej podnoszonym zarzutem wobec FB jest jego polityka prywatności. Wiesz, że wszystkie zdjęcia, które tam wrzucasz, stają się jednocześnie własnością tego portalu?

5 Nawet jeśli skasujesz swój profil, zdjęcia tam wciąż pozostaną? Zasada Nr 1 pomyśl dwa razy zanim cokolwiek wrzucisz, Zasada Nr 2 upewnij się, że masz prawo do publikowania tych treści (zgoda na publikację zarówno autora jak i osób na zdjęciach), Zasada Nr 3 zdjęcia są potężnym narzędziem promocyjnym, ale naprawdę pomyśl i trzeci raz, nim coś wrzucisz. FB jak każde inne narzędzie ery Web 2.0 ma sens, jeśli się z niego korzysta. To tylko puste naczynie, które treścią jest wypełniane przez jego użytkowników. Jeśli nie ma użytkowników, czytaj: jeśli twoi znajomi nie wiedzą o waszym fanpagu, lub nie korzystają z FB zabawa traci sens. Alternatywy są dwie zachęcajcie innych do wejścia w sied sieci lub poszukajcie innego sposobu promocji. Przykłady wykorzystania fanpagów na FB»» https://www.facebook.com/siecmiastadlarowerow * * Flickr.com zrób ze swoich zdjęd ruchome obrazki! Adres Prezentacja twoich zdjęd w Internecie,»» Tworzenie pokazów slajdów, który możesz osadzid na swoim blogu,»» Wyszukiwarka fotografii udostępnianych na różnych licencjach Creative Commons. Po założeniu konta w tym serwisie dołączasz do społeczności internetowych fotografików i możesz dzielid się swoimi fotoreportażami z ludźmi z całego świata. Działa to również w drugą stronę uzyskujesz dostęp do jednego z najpotężniejszych zbiorów fotografii w sieci. W projekcie wydarzyło się wiele niesamowitych wydarzeo, w wyniku których twój aparat zapełnił się zdjęciami? Po wrzuceniu ich do tego serwisu możesz je nie tylko opisad, otagowad, ładnie wyedytowad i podkręcid kolory. Możesz również po stworzeniu odrębnego setu (zestawu) zdjęd wygenerowad kod źródłowy html, który wklejony np. do twojego bloga sprawi, że fotografię nabiorą życia a twoi czytelnicy będą mogli zamiast serii zdjęd jedno pod drugim automatycznie obejrzed pokaz slajdów Szykujesz spotkanie dotyczące Zanzibaru i zastanawiasz się skąd możesz wziąd zdjęcia, które będziesz mógł/mogła wykorzystad z poszanowaniem praw autorskich? Skorzystaj z zaawansowanych ustawieo wyszukiwarki zdjęd. Dzięki możliwości przeszukiwania zasobów przefiltrowanych np. pod kątem możliwości ponownego ich wykorzystania w celach niekomercyjnych, z

6 możliwością dokonywania modyfikacji (na dole strony wyszukiwarki), w wynikach wyszukiwania otrzymasz serię pięknych zdjęd, którymi możesz zobrazowad swoją wypowiedź. Pamiętaj o podaniu autorstwa. Pamiętaj również o tym, że osoby ukazane na zdjęciach też mają do nich prawo podawaj nie tylko autora zdjęd, lecz również kto jest przedstawiony na zdjęciu, w jakiej sytuacji. Darmowe konto ma swoje ograniczenia. Za dużo zdjęd sprawi, że pierwsze z nich znikną (pozostaną dostępne, ale nie będą się wyświetlad, póki inne nie zostaną skasowane). Dlatego także i tutaj przyda się umiar i przemyślany wybór które zdjęcie wrzucam do siebie, które zostawiam na komputerze. Do tego dochodzi kwestia prywatności. Zdjęcia wrzucane do Internetu, opisane i otagowane, będą wyświetlad się w wynikach wyszukiwania Google. Ma to swojego dobre i złe strony jeśli osoby uwiecznione na w twoich zdjęciach wyraziły na to zgodę, twój projekt może zyskad naprawdę dużą popularnośd. Ważne jest jednak, by na każdym kroku pamiętad o tym, co stanie się ze zdjęciami, które uwalniamy do sieci i które z niej wyławiamy.»» Doodle.com ustawka na zebranie ze znajomymi nigdy nie była tak prosta! Adres Pomaga efektywnie zaplanowad datę spotkania Wstukujesz możliwe daty i godziny spotkao. Rozsyłasz linka do wszystkich uczestników spotkania, którzy określają, czy mogą wziąd udział w spotkaniu. Doodle zbiera wasze preferencje w jednym miejscu i wypluwa z siebie najbardziej odpowiadający wszystkim/większości termin. Tylko tyle i aż tyle. Zbyt dobrze znasz rozmowy lub niekooczące się wymiany mejli typu: - to może w środę?- Ok. ale po 18 - hm, nie no, wtedy to nie mogę, bo ja tylko do 17 w środę - a w poniedziałek? Też odpada, no ewentualnie jeśli nikt inny nie może w inne dni to może przełożę tamto spotkanie, ale to w ostateczności a jak inni? i tu się zaczynają schody :).

7 Na szczęście mechanizm doodla potrafi z takiej plątaniny wyłuskad przejrzysty obraz i decyzje stają się prostsze. Oszczędzacie czas i jeśli macie go naprawdę mało łatwiej go z pożytkiem wykorzystacie. Może byd i tak, że wasze plany lekcji tak się uzupełniają, że całkiem niespodziewanie okaże się, że w środę wszyscy macie lekcje dopiero na 11:00 i spokojnie spotkanie organizacyjne może odbyd się z samego rana. Kluczem do sukcesu jest złoty środek. Wystarczająco dużo, różnorodnych opcji do wyboru, ale nie za dużo, by nie zniechęcid osób do wypełnienia całości dla każdej daty trzeba bowiem określid swoją dostępnośd. Przy kilkunastu opcjach do wyboru staje się to męczące. Jeśli zaznaczasz, że możesz, to znaczy, że naprawdę możesz ;). Jeśli w trakcie okaże się, że zmieniły się twoje plany, netykieta nakazuje edycję już raz udzielonych odpowiedzi. Nie ma nic smutniejszego niż wybrana w doodlu data spotkania, która okazuje się byd już nieaktualna. Przykłady wykorzystania»» Dokumenty Google. odkryjcie dar bilokacji, pracujcie w wielu miejscach na jednym tekście! Adres Edytowanie dokumentów elektronicznych jednocześnie przez kilka osób, w czasie rzeczywistym! Uploadujesz dokument (np. dokument tekstowy albo arkusz kalkulacyjny) i możesz od razu zacząd jego edycję w sieci. Nie potrzebujesz do tego innego programu wystarczy przeglądarka. Każdy dokument ma swój osobny adres. Jeśli roześlesz tego linka osobom, które też chcą pracowad nad treścią, będziecie mogli to robid jednocześnie. W trakcie jak ktoś pisze, ty widzisz kolejne wprowadzane przez niego/nią zmiany. Możecie też na bieżąco komentowad swoją pracę przy wykorzystaniu opcji czatu i komentarzy.

8 Potrzebujecie stworzyd tekst plakatu i chcecie to robid razem? Nie musicie koniecznie ustalad daty spotkania, kiedy fizycznie wszyscy będziecie mogli się spotkad. Nie musicie też rozsyład sobie ostatnich wersji albo scalad różnych wersji tekstu. Wystarczy pracowad na jednym dokumencie google w zaciszu swojego pokoju. W ten sposób możecie nawet w godzinach wieczornych się spotkad, by wspólnie coś stworzyd w przestrzeni wirtualnej. Chcecie wiedzied, jaki jest aktualny stan przygotowao do większego wydarzenia, które wspólnie planujecie? W tabelce udostępnionej wszystkim zaangażowanym osobom wypiszcie: a) zadania, b) imiona osób odpowiedzialnych, c) termin wykonania, d) status wykonania / postęp prac. Jeśli wszyscy będziecie zaznaczad kolejne wykonane przez siebie zadania, wszyscy będą w dowolnym momencie mogli sprawdzid, jak wam idzie zaoferowad pomoc, dopisad przypominające się na bieżąco zadania i dzielid się nimi bez konieczności organizowania spotkao face-to-face. Korzystanie z wszystkich możliwości GoogleDocs możliwe jest tylko przy zalogowaniu się na swoim koncie Google. Nie jest konieczne zakładanie nowego adresu mejlowego. Konto Google można przypisad do każdego adresu . Jednoczesna edycja dokumentu przez kilka osób i automatyczne zapisywanie zmian niesie ze sobą jedno ryzyko wyobraź sobie, że ktoś przez przypadek lub dla żartu, kiepskiego ;) wciśnie następującą kombinację klawiszy: Ctrl+A a następnie Del! Innymi słowy tracicie wszystko. Na szczęście jest możliwośd śledzenia wprowadzonych zmian do dokumentu. Warto z tego korzystad, jeśli będzie potrzeba wrócenia do jednej z poprzednich wersji dokumentu. * Nowe media otwierają przed nami nowe horyzonty i sposoby dotarcia do ludzi z naszym przekazem ale nie samym Internetem człowiek żyje! Dlatego dobrze oprócz tych wszystkich cudownych narzędzi, które wyrastają w sieci jak grzyby po deszczu od czasu do czasu spotkad się. Jak już ustalicie, co chcecie mied na plakacie, gdy przygotujecie mega prezentację dotyczącą tego, co was fascynuje, możecie się spotkad po ustawieniu spotkania za pomocą doodla chociażby tylko po to, by cieszyd się zaoszczędzonym czasem i pobyd

9 chwilę razem przed kolejną projekcją filmową, na którą przyjdą wasi znajomi i znajomi znajomych oczywiście wszyscy wcześniej potwierdzeni przez facebooka. Również z tego spotkania możecie wrzucid posta na swoim blogu wraz z pięknym pokazem zdjęd, które obrazują, jak bardzo cieszycie się z tego, że robicie to razem, lub z jak wielkim zapałem myślicie nad kolejnymi wspólnymi przedsięwzięciami. A co! Niech ludzie zobaczą, że razem możecie więcej niż każdy sam z osobna! Zuza Naruszewicz absolwentka psychologii ze specjalizacją psychologia środowiskowa. Animatorka kultury, współpracuje ze stowarzyszeniem Katedra Kultury. Pracuje w Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Podręcznik do metody Collaborative Blended Learning ver. 2. www.webquests.eu

Podręcznik do metody Collaborative Blended Learning ver. 2. www.webquests.eu Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Uczenie się przez całe życie. Niniejszy materiał odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska

Bardziej szczegółowo

Atrakcyjny Email. Twój przewodnik po Email Marketingu!

Atrakcyjny Email. Twój przewodnik po Email Marketingu! Atrakcyjny Email Marketing Twój przewodnik po Email Marketingu! Copyright 2012 Nowoczesny MLM www.atrakcyjny-email-marketing.pl pawelgrzech@gmail.com Paweł Grzech 1 SŁOWEM WSTĘPU Wysyłam miesięcznie wiadomości

Bardziej szczegółowo

@ X O X. (Nie) Bój się. * Jak wykorzystywać blogi w edukacji

@ X O X. (Nie) Bój się. * Jak wykorzystywać blogi w edukacji O X @ X (Nie) * Bój się bloga! * Jak wykorzystywać blogi w edukacji ` redakcja merytoryczna: grzegorz d. stunża, piotr peszko autorzy: radosław bomba, monika górska, katarzyna fornalska, agnieszka jarmuł,

Bardziej szczegółowo

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE Z ELEMENTAMI NETWORKINGU DLA SEKTORA POZARZĄDOWEGO

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE Z ELEMENTAMI NETWORKINGU DLA SEKTORA POZARZĄDOWEGO NOWOCZESNE TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE Z ELEMENTAMI NETWORKINGU DLA SEKTORA POZARZĄDOWEGO Spis treści NISKOBUDŻETOWE FORMY PROMOCJI 5 I. KWALIFIKACJA DO GOOGLE AD GRANTS DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH 5 1.

Bardziej szczegółowo

Porozmawiajmy Internet oraz komunikatory internetowe

Porozmawiajmy Internet oraz komunikatory internetowe Porozmawiajmy Internet oraz komunikatory internetowe SZKOLENIE DLA UCZESTNIKÓW Niniejsze opracowanie powstało w ramach projektu innowacyjnego Fifty-Fifty model sieci franczyzy społecznej metodą przeciwdziałania

Bardziej szczegółowo

Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR

Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR Autorzy: Ben Yoskovitz i Susan Burns Wydawca w Polsce: HRstandard.pl Tłumaczenie: Magdalena Nowacka, SETENTA 1 Spis treści: Wstęp Dlaczego właśnie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik tworzenia stron internetowych na Facebooku

Podręcznik tworzenia stron internetowych na Facebooku Tomasz Smykowski Podręcznik tworzenia stron internetowych na Facebooku Wyróżnij się, zdobądź fanów, zwiększ ekspozycję marki, wywinduj sprzedaż i popraw obsługę klientów. Odkryj kreator Zakładka Polishwords

Bardziej szczegółowo

Szkolne Blogi - Teoria i praktyka. Przewodnik dla nauczycieli-opiekunów SKO

Szkolne Blogi - Teoria i praktyka. Przewodnik dla nauczycieli-opiekunów SKO Szkolne Blogi - Teoria i praktyka Przewodnik dla nauczycieli-opiekunów SKO Zapraszamy do Szkolnych Blogów SzkolneBlogi.pl to platforma społecznościowa udostępniona przez PKO Bank Polski szkołom, które

Bardziej szczegółowo

Andrzej Kozdęba Jak założyć firmę? Andrzej Kozdęba. Jak założyć firmę? Praktyczny przewodnik. www.jamowie.to

Andrzej Kozdęba Jak założyć firmę? Andrzej Kozdęba. Jak założyć firmę? Praktyczny przewodnik. www.jamowie.to Andrzej Kozdęba Jak założyć firmę? Praktyczny przewodnik www.jamowie.to Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując proszę podać nazwisko autora i adres bloga. 2 Spis Treści: Słowem wstępu:... 4 Jak zacząć?...

Bardziej szczegółowo

Od instalacji do publikacji - WordPress (nie tylko) dla zielonych Katarzyna Kordek

Od instalacji do publikacji - WordPress (nie tylko) dla zielonych Katarzyna Kordek Od instalacji do publikacji - WordPress (nie tylko) dla zielonych Katarzyna Kordek www.e-kreatywnie.pl Spis treści: Rozdział 1: Instalacja WordPress Rozdział 2:Konfiguracja WordPress Rozdział 3: Szablon

Bardziej szczegółowo

E-MARKETING PRAWNICZY

E-MARKETING PRAWNICZY E-MARKETING PRAWNICZY Promocja kancelarii prawnej drugiej dekadzie XXI wieku Niewątpliwie żyjemy w świecie gigantycznych i bezprecedensowych zmian. Nie dotyczą one jedynie technologii, ale w ogóle globalnego

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

Zarabianie na blogu podstawy. Poradnik dla początkujących

Zarabianie na blogu podstawy. Poradnik dla początkujących Zarabianie na blogu podstawy. Poradnik dla początkujących Słowo wstępu dla kogo jest ten poradnik? Krótki poradnik, który masz przed sobą dotyczy zarabiania na blogach, ale zarabiania w szczególny sposób,

Bardziej szczegółowo

Marketing Internetowy

Marketing Internetowy Marketing Internetowy SPIS TREŚCI 2 Wstęp 4 Gdzie warto być? 22 Jak zwiększyć swoją obecność w mediasferze? 29 Kolejne kroki 1 Wstęp 1 Wstęp Do efektywnej implementacji strategii marketingu internetowego

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja, dostarczona przez

Darmowa publikacja, dostarczona przez Copyright for Polish edition by Katarzyna Gajkowska & ZloteMysli.pl Data: 1.10.2008 Tytuł: Moje początki w programie partnerskim Autor: Katarzyna Gajkowska Wydanie III (uzupełnione) Korekta: Sylwia Fortuna,

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ROZWOJU ZRÓB TO SAM 11 KROKÓW DO STRATEGII ROZWOJU DOMU KULTURY

STRATEGIA ROZWOJU ZRÓB TO SAM 11 KROKÓW DO STRATEGII ROZWOJU DOMU KULTURY STRATEGIA ROZWOJU ZRÓB TO SAM 11 KROKÓW DO STRATEGII ROZWOJU DOMU KULTURY KOORDYNATORKI PROJEKTU: Marta Białek-Graczyk, Agata Nowotny ZESPÓŁ: W GÓRZE KALWARII PRACOWALI: Marta Olejnik, Łukasz Ostrowski,

Bardziej szczegółowo

Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET

Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET 1. Prelegenci Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET Andrzej Baruch, programista aplikacji internetowych w Fild.NET, w tym aplikacji pod platformę SharePoint w technologii MVC. Fild.NET zajmuje

Bardziej szczegółowo

Akademia Cyfrowych Kompetencji

Akademia Cyfrowych Kompetencji 1 Oddajemy w Państwa ręce publikację będącą efektem 9-miesięcznej pracy przy realizacji II edycji projektu. Projekt ten ma na celu podniesienie umiejętności posługiwania się tzw. nowymi mediami w różnych

Bardziej szczegółowo

Kurs Jak projektować i prowadzić kursy online w kształceniu zawodowym

Kurs Jak projektować i prowadzić kursy online w kształceniu zawodowym Kurs Jak projektować i prowadzić kursy online w kształceniu zawodowym Wersja tekstowa kursu online Wersja online dostępna: http://evet2edu.eu/moodle/course/view.php?id=23 Autorzy: evet2edu Projekt: Wspieranie

Bardziej szczegółowo

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ul. Królewska 27 00-060 Warszawa. Projekt: POIG.07.01.00-00-019/09

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ul. Królewska 27 00-060 Warszawa. Projekt: POIG.07.01.00-00-019/09 Spis Treści Wstęp... 2 Ochrona danych osobowych... 3 Prawo do prywatności w sieci... 5 Serwisy społecznościowe... 6 Cyfrowe ślady mają wpływ na nasz wizerunek w sieci.... 8 Komunikacja w sieci... 10 Działania

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Strategie free marketingu" Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Copyright by Złote Myśli & Andrzej

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Strategie free marketingu" Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Copyright by Złote Myśli & Andrzej Smoleń,

Bardziej szczegółowo

Marketing na Autopilocie 2.0. Moje Tajne kursy do Autorespondera. Wrzud swój biznes na Autopilota i zarabiaj nawet podczas snu!

Marketing na Autopilocie 2.0. Moje Tajne kursy do Autorespondera. Wrzud swój biznes na Autopilota i zarabiaj nawet podczas snu! Marketing na Autopilocie 2.0 Moje Tajne kursy do Autorespondera Wrzud swój biznes na Autopilota i zarabiaj nawet podczas snu! Paweł Grzech www.pawelgrzech.pl Spis treści Słowem wstępu... 3 Autoresponder,

Bardziej szczegółowo

Strony WWW dla bibliotek. WordPress dla początkujących. Łukasz Stochniał Konrad Stepanajtys

Strony WWW dla bibliotek. WordPress dla początkujących. Łukasz Stochniał Konrad Stepanajtys Strony WWW dla bibliotek WordPress dla początkujących Łukasz Stochniał Konrad Stepanajtys Po co bibliotece strona internetowa? Zanim zaczniesz W XXI wieku, w dobie Internetu, to pytanie wydaje się trywialne

Bardziej szczegółowo

Wstęp. Wydział Nowych Technologii GK

Wstęp. Wydział Nowych Technologii GK Wstęp Wydział Nowych Technologii GK Z H P t o g r u p a i n s t r u k t o r ó w i wędrowników, która postawiła sobie ambitny cel przybliŝenia nowych technologii szerokiemu gronu harcerek i harcerzy. Niniejsza

Bardziej szczegółowo

Ambasadorowie programu etwinning Bezpieczeństwo w Sieci

Ambasadorowie programu etwinning Bezpieczeństwo w Sieci Ambasadorowie programu etwinning Bezpieczeństwo w Sieci Biała tablica (interaktywna) Blog Centralne Biuro Programu etwinning (CSS) Comenius Comenius Partnerskie Projekty Szkół Licencje Creative Commons

Bardziej szczegółowo

Sprzedajemy. Bez wymówek!

Sprzedajemy. Bez wymówek! Sprzedajemy. Bez wymówek! Spis treści 5-33 34-46 47-57 58-69 70-90 Marketing na miarę XXI wieku Sprzedawaj wielokanałowo Znajdź się na pierwszej stronie Google Offline wciąż żyje To dopiero początek Wstęp

Bardziej szczegółowo

Empower Network Poradnik Osiągania Ponadprzeciętnych Rezultatów

Empower Network Poradnik Osiągania Ponadprzeciętnych Rezultatów Empower Network Poradnik Osiągania Ponadprzeciętnych Rezultatów Co to jest Empower Network? Empower Network to projekt o unikalnym modelu biznesowym oparty o sprzedaż produktów cyfrowych. Został stworzony

Bardziej szczegółowo

PIERWSZA POLSKA PLATFORMA PODCASTINGOWA

PIERWSZA POLSKA PLATFORMA PODCASTINGOWA PIERWSZA POLSKA PLATFORMA PODCASTINGOWA Pal mikrofon: KURS PODCASTINGU Struktura treści I. SŁUCHAJ PODCASTÓW...4 1. CO TO JEST PODCASTING?...4 1.1. Krótka historia podcastingu...5 1.2. Jak to działa?...

Bardziej szczegółowo