Nowe media nowe życie dla Twojego projektu

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Nowe media nowe życie dla Twojego projektu"

Transkrypt

1 Nowe media nowe życie dla Twojego projektu Działasz w swojej okolicy, czujesz, że robisz fajne i ważne rzeczy, wasze pokazy mają nawet stałą grupę widzów Ale jest ich jednak trochę mało? A może znudziły się już im zwykłe prelekcje? A ty chcesz dotrzed do nowych grup odbiorców? Zastanawiasz się, jak poradzid sobie z tym, że jest tyle rzeczy do zrobienia a tak mało czasu i możliwości na spotkania z twoim zespołem? Rozwiązanie leży niedaleko, na wyciągnięcie ręki, pod prawym przyciskiem myszki. Przeszukaliśmy dla Ciebie Internet w poszukiwaniu przydatnych narzędzi, które ułatwią i uatrakcyjnią organizację pokazów filmowych i prezentację dokonao waszego klubu! Poznaj Prezi, Bloggera, Facebooka, Flickra, Doodla i całą stajnię dokumentów Google! Prezi.com zrób prezentację, która przyprawi o zawrót głowy! adres Szybkie i łatwe tworzenie flaszowych prezentacji multimedialnych»» Prezentacje przełamujące monotonię PowerPointa i następujących po sobie równie nudnych slajdów.

2 Tworzysz prezentację, która jest jedną dużą planszą z rozsianymi na niej informacjami. Wytyczasz kolejnośd pokazywania treści i stopieo zbliżenia. Poruszanie się po prezentacji przypomina chodzenie z lupą po trawniku i przybliżanie bądź oddalanie lupy, przez którą chcesz obserwowad biedronki :) W prezentacji możesz łączyd elementy tekstu ze zdjęciami i filmikami. Chcesz opowiedzied historię swojego działania i zaskoczyd czymś widzów? Wykorzystaj opcję nieskooczonego zbliżenia ukryj detal w ogonku przy literce ł i zaplanuj kolejny slajd ze zbliżeniem powiększającym go o 1000% zdjęcie, które umieścisz w takim miejscu pierwotnie niezauważalne nagle pojawi się przed oczami widzów w całej okazałości Chcesz pokazad problem i masz pomysł na metaforę, która ustrukturyzuje treśd? Ułóż informacje w czytelny z oddali wzór np. chcesz opowiedzied o sytuacji w krajach Afryki subsaharyjskiej? Zadbaj o to, by tekst poszczególne slajdy/ekrany prezentacji ułożone były w kształt przypominający kontur Afryki. Widzowie od razu będą wiedzied, o jakiej części świata mówisz. Chcesz opowiedzied o dynamice swojego projektu? Ułóż kolejne części na planie sinusoidy, jeśli w twoim działaniu możesz wyróżnid wzloty i upadki ;) Jakie są ograniczenia? Jak wyjśd cało z przygody z tym narzędziem? Możesz przedobrzyd ze zmianami kierunku tekstu lub doprowadzid do oczopląsu oglądaczy. Korzystaj ze zbliżeo z umiarem. Dobrze się zastanów, co chcesz najbardziej uwypuklid, resztą poruszaj tylko trochę. Możesz zgubid gdzieś pomysł spójną całośd a twoja prezentacja z oddali będzie po prostu przypominad groch z kapustą. Zanim siądziesz do komputera, weź kartkę, zwykłą białą, może byd z drugiej strony zapisana, i naszkicuj rozplanowanie głównych elementów. Pamiętaj o nadaniu wizualnego porządku treści, którą wprowadzasz. Możesz wpisywad wszystko w określony kształt, który ma znaczenie, lub wkomponowad treśd w różne miejsca jednego dużego zdjęcia, które będzie stałym tłem dla twojej prezentacji. Przykłady wykorzystania»»

3 Blogger.com i Wordpress.com trzymaj wszystkich na bieżąco z Twoimi pomysłami! adres Darmowe blogi Zakładasz konto w jednym z tych serwisów i otrzymujesz możliwośd założenia swojego bloga, czyli prostej strony internetowej na której możesz publikowad swoje teksty i inne materiały. Twój projekt trwa długo i chcesz udokumentowad jego rozwój? Po każdym kluczowym wydarzeniu, po każdej sytuacji, która miała znaczenie w kontekście twojego działania zostaw ślad o tym na blogu. Blog może stad się twoją podręczną pamięcią. Jesteś ciekawa, co o twoich poglądach/poczynaniach myślą inni? Uaktywnij funkcję komentowania postów i czytaj, co napisali twoi odbiorcy. Masz grupę osób, która chciałaby stale śledzid Twoje działanie, ale nie widzicie się zbyt często lub wręcz nie znasz osobiście wszystkich osób, których może ciekawid to co robisz? Daj im adres swojego bloga i komunikuj się z nimi za jego pośrednictwem! Dobrą praktyką jest posiadanie małych wizytówek z adresem swojego bloga, które będziesz mógł/mogła rozdawad napotkanym osobom, jeśli tylko uznasz to za potrzebne. Najgorszy blog to nieaktualizowany blog. Pamiętaj, by regularnie coś wrzucad do aktualności, im częściej to będziesz robid, tym bardziej twoi czytelnicy będą przyzwyczajeni, by zaglądad na twoją stronę. Przykłady wykorzystania»» Poczytaj o tym więcej»»

4 Facebook.pl wejdź do sieci w sieci! Adres czego to nie robi?! FB to największy serwis społecznościowy na świecie. Wchodząc do facebooka, wchodzisz do intensywnie rozwijającego się świata, do sieci znajomych, do przestrzeni, w której promujesz to, co lubisz. Zakładasz swój profil, możesz stworzyd fan page, możesz zapraszad na wydarzenia, które organizujesz. Możesz polubid posty innych. Możesz dzielid się swoimi fascynacjami. Prowadzicie klub filmowy i chcecie wokół niego zgromadzid grupę osób, która będzie na bieżąco z planowanymi przez was wydarzeniami? Stwórz fanpage swojego klubu. Za każdym razem, gdy uaktualnisz wasz status, gdy wrzucisz link na ścianie klubu pojawi się to też w wykazie Top News na stronie każdej z osób, która polubiła waszą stronę. A więc na waszym blogu pojawiła się relacja z ostatniego pokazu? Wrzud linka na ścianę. Po projekcji zostały kontrowersyjne pytania, na które wciąż chcecie szukad odpowiedzi? Wrzud pytanie na ścianę. Na ostatnim spotkaniu zrobiliście fajne zdjęcia? Wrzud je na ścianę i otaguj znajomych. Zdjęcia, linki, pytania zwiększają szansę, że ktoś się zainteresuje takim wpisem. Podstawą jest szeroka grupa znajomych, które lubią wasz profil więc przede wszystkim promuj go i zapraszaj inne osoby by go polubiły. FB to również świetny sposób na promowanie wydarzeo, które zaplanowaliście. Wystarczy stworzyd opis wydarzenia i rozesład zaproszenie do swoich znajomych lub opublikowad je na innych ścianach, które mogą czytad osoby, które chcesz widzied na projekcji. Opcja potwierdzania uczestnictwa jest szczególnie przydatna z waszego punktu widzenia. Dzięki temu będziecie mogli się przygotowad na tabuny ludzi na pokazie najnowszego filmu albo zintensyfikowad zapraszanie, jeśli zależy wam na większej liczbie osób, niż dotychczas potwierdzona. Najczęściej podnoszonym zarzutem wobec FB jest jego polityka prywatności. Wiesz, że wszystkie zdjęcia, które tam wrzucasz, stają się jednocześnie własnością tego portalu?

5 Nawet jeśli skasujesz swój profil, zdjęcia tam wciąż pozostaną? Zasada Nr 1 pomyśl dwa razy zanim cokolwiek wrzucisz, Zasada Nr 2 upewnij się, że masz prawo do publikowania tych treści (zgoda na publikację zarówno autora jak i osób na zdjęciach), Zasada Nr 3 zdjęcia są potężnym narzędziem promocyjnym, ale naprawdę pomyśl i trzeci raz, nim coś wrzucisz. FB jak każde inne narzędzie ery Web 2.0 ma sens, jeśli się z niego korzysta. To tylko puste naczynie, które treścią jest wypełniane przez jego użytkowników. Jeśli nie ma użytkowników, czytaj: jeśli twoi znajomi nie wiedzą o waszym fanpagu, lub nie korzystają z FB zabawa traci sens. Alternatywy są dwie zachęcajcie innych do wejścia w sied sieci lub poszukajcie innego sposobu promocji. Przykłady wykorzystania fanpagów na FB»» https://www.facebook.com/siecmiastadlarowerow * * Flickr.com zrób ze swoich zdjęd ruchome obrazki! Adres Prezentacja twoich zdjęd w Internecie,»» Tworzenie pokazów slajdów, który możesz osadzid na swoim blogu,»» Wyszukiwarka fotografii udostępnianych na różnych licencjach Creative Commons. Po założeniu konta w tym serwisie dołączasz do społeczności internetowych fotografików i możesz dzielid się swoimi fotoreportażami z ludźmi z całego świata. Działa to również w drugą stronę uzyskujesz dostęp do jednego z najpotężniejszych zbiorów fotografii w sieci. W projekcie wydarzyło się wiele niesamowitych wydarzeo, w wyniku których twój aparat zapełnił się zdjęciami? Po wrzuceniu ich do tego serwisu możesz je nie tylko opisad, otagowad, ładnie wyedytowad i podkręcid kolory. Możesz również po stworzeniu odrębnego setu (zestawu) zdjęd wygenerowad kod źródłowy html, który wklejony np. do twojego bloga sprawi, że fotografię nabiorą życia a twoi czytelnicy będą mogli zamiast serii zdjęd jedno pod drugim automatycznie obejrzed pokaz slajdów Szykujesz spotkanie dotyczące Zanzibaru i zastanawiasz się skąd możesz wziąd zdjęcia, które będziesz mógł/mogła wykorzystad z poszanowaniem praw autorskich? Skorzystaj z zaawansowanych ustawieo wyszukiwarki zdjęd. Dzięki możliwości przeszukiwania zasobów przefiltrowanych np. pod kątem możliwości ponownego ich wykorzystania w celach niekomercyjnych, z

6 możliwością dokonywania modyfikacji (na dole strony wyszukiwarki), w wynikach wyszukiwania otrzymasz serię pięknych zdjęd, którymi możesz zobrazowad swoją wypowiedź. Pamiętaj o podaniu autorstwa. Pamiętaj również o tym, że osoby ukazane na zdjęciach też mają do nich prawo podawaj nie tylko autora zdjęd, lecz również kto jest przedstawiony na zdjęciu, w jakiej sytuacji. Darmowe konto ma swoje ograniczenia. Za dużo zdjęd sprawi, że pierwsze z nich znikną (pozostaną dostępne, ale nie będą się wyświetlad, póki inne nie zostaną skasowane). Dlatego także i tutaj przyda się umiar i przemyślany wybór które zdjęcie wrzucam do siebie, które zostawiam na komputerze. Do tego dochodzi kwestia prywatności. Zdjęcia wrzucane do Internetu, opisane i otagowane, będą wyświetlad się w wynikach wyszukiwania Google. Ma to swojego dobre i złe strony jeśli osoby uwiecznione na w twoich zdjęciach wyraziły na to zgodę, twój projekt może zyskad naprawdę dużą popularnośd. Ważne jest jednak, by na każdym kroku pamiętad o tym, co stanie się ze zdjęciami, które uwalniamy do sieci i które z niej wyławiamy.»» Doodle.com ustawka na zebranie ze znajomymi nigdy nie była tak prosta! Adres Pomaga efektywnie zaplanowad datę spotkania Wstukujesz możliwe daty i godziny spotkao. Rozsyłasz linka do wszystkich uczestników spotkania, którzy określają, czy mogą wziąd udział w spotkaniu. Doodle zbiera wasze preferencje w jednym miejscu i wypluwa z siebie najbardziej odpowiadający wszystkim/większości termin. Tylko tyle i aż tyle. Zbyt dobrze znasz rozmowy lub niekooczące się wymiany mejli typu: - to może w środę?- Ok. ale po 18 - hm, nie no, wtedy to nie mogę, bo ja tylko do 17 w środę - a w poniedziałek? Też odpada, no ewentualnie jeśli nikt inny nie może w inne dni to może przełożę tamto spotkanie, ale to w ostateczności a jak inni? i tu się zaczynają schody :).

7 Na szczęście mechanizm doodla potrafi z takiej plątaniny wyłuskad przejrzysty obraz i decyzje stają się prostsze. Oszczędzacie czas i jeśli macie go naprawdę mało łatwiej go z pożytkiem wykorzystacie. Może byd i tak, że wasze plany lekcji tak się uzupełniają, że całkiem niespodziewanie okaże się, że w środę wszyscy macie lekcje dopiero na 11:00 i spokojnie spotkanie organizacyjne może odbyd się z samego rana. Kluczem do sukcesu jest złoty środek. Wystarczająco dużo, różnorodnych opcji do wyboru, ale nie za dużo, by nie zniechęcid osób do wypełnienia całości dla każdej daty trzeba bowiem określid swoją dostępnośd. Przy kilkunastu opcjach do wyboru staje się to męczące. Jeśli zaznaczasz, że możesz, to znaczy, że naprawdę możesz ;). Jeśli w trakcie okaże się, że zmieniły się twoje plany, netykieta nakazuje edycję już raz udzielonych odpowiedzi. Nie ma nic smutniejszego niż wybrana w doodlu data spotkania, która okazuje się byd już nieaktualna. Przykłady wykorzystania»» Dokumenty Google. odkryjcie dar bilokacji, pracujcie w wielu miejscach na jednym tekście! Adres Edytowanie dokumentów elektronicznych jednocześnie przez kilka osób, w czasie rzeczywistym! Uploadujesz dokument (np. dokument tekstowy albo arkusz kalkulacyjny) i możesz od razu zacząd jego edycję w sieci. Nie potrzebujesz do tego innego programu wystarczy przeglądarka. Każdy dokument ma swój osobny adres. Jeśli roześlesz tego linka osobom, które też chcą pracowad nad treścią, będziecie mogli to robid jednocześnie. W trakcie jak ktoś pisze, ty widzisz kolejne wprowadzane przez niego/nią zmiany. Możecie też na bieżąco komentowad swoją pracę przy wykorzystaniu opcji czatu i komentarzy.

8 Potrzebujecie stworzyd tekst plakatu i chcecie to robid razem? Nie musicie koniecznie ustalad daty spotkania, kiedy fizycznie wszyscy będziecie mogli się spotkad. Nie musicie też rozsyład sobie ostatnich wersji albo scalad różnych wersji tekstu. Wystarczy pracowad na jednym dokumencie google w zaciszu swojego pokoju. W ten sposób możecie nawet w godzinach wieczornych się spotkad, by wspólnie coś stworzyd w przestrzeni wirtualnej. Chcecie wiedzied, jaki jest aktualny stan przygotowao do większego wydarzenia, które wspólnie planujecie? W tabelce udostępnionej wszystkim zaangażowanym osobom wypiszcie: a) zadania, b) imiona osób odpowiedzialnych, c) termin wykonania, d) status wykonania / postęp prac. Jeśli wszyscy będziecie zaznaczad kolejne wykonane przez siebie zadania, wszyscy będą w dowolnym momencie mogli sprawdzid, jak wam idzie zaoferowad pomoc, dopisad przypominające się na bieżąco zadania i dzielid się nimi bez konieczności organizowania spotkao face-to-face. Korzystanie z wszystkich możliwości GoogleDocs możliwe jest tylko przy zalogowaniu się na swoim koncie Google. Nie jest konieczne zakładanie nowego adresu mejlowego. Konto Google można przypisad do każdego adresu . Jednoczesna edycja dokumentu przez kilka osób i automatyczne zapisywanie zmian niesie ze sobą jedno ryzyko wyobraź sobie, że ktoś przez przypadek lub dla żartu, kiepskiego ;) wciśnie następującą kombinację klawiszy: Ctrl+A a następnie Del! Innymi słowy tracicie wszystko. Na szczęście jest możliwośd śledzenia wprowadzonych zmian do dokumentu. Warto z tego korzystad, jeśli będzie potrzeba wrócenia do jednej z poprzednich wersji dokumentu. * Nowe media otwierają przed nami nowe horyzonty i sposoby dotarcia do ludzi z naszym przekazem ale nie samym Internetem człowiek żyje! Dlatego dobrze oprócz tych wszystkich cudownych narzędzi, które wyrastają w sieci jak grzyby po deszczu od czasu do czasu spotkad się. Jak już ustalicie, co chcecie mied na plakacie, gdy przygotujecie mega prezentację dotyczącą tego, co was fascynuje, możecie się spotkad po ustawieniu spotkania za pomocą doodla chociażby tylko po to, by cieszyd się zaoszczędzonym czasem i pobyd

9 chwilę razem przed kolejną projekcją filmową, na którą przyjdą wasi znajomi i znajomi znajomych oczywiście wszyscy wcześniej potwierdzeni przez facebooka. Również z tego spotkania możecie wrzucid posta na swoim blogu wraz z pięknym pokazem zdjęd, które obrazują, jak bardzo cieszycie się z tego, że robicie to razem, lub z jak wielkim zapałem myślicie nad kolejnymi wspólnymi przedsięwzięciami. A co! Niech ludzie zobaczą, że razem możecie więcej niż każdy sam z osobna! Zuza Naruszewicz absolwentka psychologii ze specjalizacją psychologia środowiskowa. Animatorka kultury, współpracuje ze stowarzyszeniem Katedra Kultury. Pracuje w Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Wirtualna tablica. Padlet: https://pl.padlet.com/ Padlet nazywany jest wirtualną tablicą, ścianą lub kartką strony internetowej.

Wirtualna tablica. Padlet: https://pl.padlet.com/ Padlet nazywany jest wirtualną tablicą, ścianą lub kartką strony internetowej. Wirtualna tablica Padlet: https://pl.padlet.com/ Padlet nazywany jest wirtualną tablicą, ścianą lub kartką strony internetowej. To proste w obsłudze narzędzie może służyć jako tablica informacyjna lub

Bardziej szczegółowo

Publikacja zdjęć w sieci wykorzystanie Picasa Web Albums

Publikacja zdjęć w sieci wykorzystanie Picasa Web Albums Publikacja zdjęć w sieci wykorzystanie Picasa Web Albums Picasa Web Albums to jedno z najpopularniejszych miejsc do przechowywania i udostępniania fotografii w Internecie. Picasa Web Albums swoje powodzenie

Bardziej szczegółowo

Facebook, Nasza klasa i inne. www.facebook.com. podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 2. Facebook

Facebook, Nasza klasa i inne. www.facebook.com. podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 2. Facebook Facebook, Nasza klasa i inne podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych Cz. 2. Facebook www.facebook.com Facebook to drugi najczęściej wykorzystywany portal społecznościowy w Polsce i

Bardziej szczegółowo

Prezentacja jest dostępna na licencji. Uznanie autorstwa - użycie niekomercyjne 3.0 Polska

Prezentacja jest dostępna na licencji. Uznanie autorstwa - użycie niekomercyjne 3.0 Polska Prezentacja jest dostępna na licencji Uznanie autorstwa - użycie niekomercyjne 3.0 Polska Kilka słów na temat prawa autorskiego i licencji Creative Commons 3 krótkie animacje na temat prawa autorskiego

Bardziej szczegółowo

Jak poruszać się po TwinSpace

Jak poruszać się po TwinSpace Witaj Jak poruszać się po TwinSpace Wskazówki te zostały opracowane z myślą o Nauczycielach Administratorach, którzy są nowi na TwinSpace. Pomogą ci one: - Wejść na TwinSpace - Edytować swój profil - Tworzyć

Bardziej szczegółowo

Jak Działa AutoBlogger...

Jak Działa AutoBlogger... Jak Działa AutoBlogger... Wstęp Treść nie rządzi już Internetem... Dzisiaj to użytkownicy Social Media produkują najwięcej informacji; publikują swoje zdjęcia, wiadomości i video na Facebooku, komentują

Bardziej szczegółowo

Czym jest sportoryko?

Czym jest sportoryko? Czym jest sportoryko? Jest unikalnym portalem społeczno-informacyjnym skupiającym osoby pasjonujące się podróżami, sportami ekstremalnymi jednym słowem aktywnym życiem. System rezerwacyjny Oddajemy do

Bardziej szczegółowo

Standardy zachowań w Internecie

Standardy zachowań w Internecie Standardy zachowań w Internecie Posiadasz konta w serwisach społecznościowych? Jeśli tak, poniższa instrukcja jest dla Ciebie. Pokażemy, jak skorzystać z ustawień prywatności, by publikowane przez Ciebie

Bardziej szczegółowo

Formularze Google. 1. Dostęp do dysku Google

Formularze Google. 1. Dostęp do dysku Google Formularze Google Formularz Google może być dobrym, darmowym narzędziem do zbierania informacji o kandydatach w wyborach. Są oczywiście inne, bardziej zaawansowane narzędzia, które możecie wykorzystać,

Bardziej szczegółowo

Spis treści. 1. Wstęp 2. Rejestracja 3. Logowanie 4. Moje konto 5. Program poleconych 6. Narzędzia Wydawcy 7. Zakończenie

Spis treści. 1. Wstęp 2. Rejestracja 3. Logowanie 4. Moje konto 5. Program poleconych 6. Narzędzia Wydawcy 7. Zakończenie 1. Wstęp 2. Rejestracja 3. Logowanie 4. Moje konto 5. Program poleconych 6. Narzędzia Wydawcy 7. Zakończenie Spis treści 1. Wstęp Adlove to nowoczesna i bezpłatna usługa skracania adresów URL. Możesz zarabiać

Bardziej szczegółowo

Czy nauka ogranicza się do szkolnej ławy?

Czy nauka ogranicza się do szkolnej ławy? Czy nauka ogranicza się do szkolnej ławy? Nie! Mam dla Was propozycję. Cześd. Nazywam się Anna Mroczko. Studia w zakresie edukacji wczesnoszkolnej ukooczyłam na Uniwersytecie Śląskim. Jestem nauczycielem

Bardziej szczegółowo

Czy nauka ogranicza się tylko do szkolnej ławy?

Czy nauka ogranicza się tylko do szkolnej ławy? Czy nauka ogranicza się tylko do szkolnej ławy? Nie! Mam dla Was propozycję. Cześd. Nazywam się Anna Mroczko. Studia w zakresie edukacji wczesnoszkolnej ukooczyłam na Uniwersytecie Śląskim. Jestem nauczycielem

Bardziej szczegółowo

SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE. Bydgoszcz, dnia..2014 r. Usługodawca

SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE. Bydgoszcz, dnia..2014 r. Usługodawca Bydgoszcz, dnia..2014 r. SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE Usługodawca Talem Technologies Sp. z o.o. ul. Cieszkowskiego 22/1; 85-052 Bydgoszcz Tel. 52 366 70 73; Infolinia: 801 080 238 NIP: 967-12-41-356;

Bardziej szczegółowo

Wykonanie klonu strony http://web.archive.org/web/20130610101647/http://iutm.pl/.

Wykonanie klonu strony http://web.archive.org/web/20130610101647/http://iutm.pl/. OPIS PROJEKTU: Wykonanie klonu strony http://web.archive.org/web/20130610101647/http://iutm.pl/. ZAŁOŻENIA SERWISU INTERNETOWEGO: Wykonanie wymienionych poniżej sekcji serwisu internetowego. a) Front-end

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Tworzenie Landing Page

Przewodnik... Tworzenie Landing Page Przewodnik... Tworzenie Landing Page Spis treści Kreator strony landing page Stwórz stronę Zarządzaj stronami 2 Kreator strony landing page Kreator pozwala stworzyć własną stronę internetową z unikalnym

Bardziej szczegółowo

Ankieta Microsoft Online - proste narzędzie dostępne bezpłatnie online przez przeglądarkę

Ankieta Microsoft Online - proste narzędzie dostępne bezpłatnie online przez przeglądarkę Ankieta Microsoft Online - proste narzędzie dostępne bezpłatnie online przez przeglądarkę internetową. Ankiety są częścią pakietu dokumentów online udostępnionych przez Microsoft za pośrednictwem dysku

Bardziej szczegółowo

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie Twój Salon Kosmetyczny na Twój doradca w internecie Czy prowadzisz już fanpage na Facebook Swojego salonu? TAK NIE Sprawdź na kolejnych slajdach czy wszystkie elementy są przez ciebie dobrze przygotowanie

Bardziej szczegółowo

Blogger opis serwisu

Blogger opis serwisu Blogger opis serwisu Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi

Bardziej szczegółowo

e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda

e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda Logowanie do panelu administracyjnego Aby móc zarządzać stroną, należy zalogować się do panelu administracyjnego.

Bardziej szczegółowo

Facebook, Nasza klasa i inne. http://nk.pl/ podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 1. Serwis nk.pl (dawniej Nasza-klasa.

Facebook, Nasza klasa i inne. http://nk.pl/ podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 1. Serwis nk.pl (dawniej Nasza-klasa. Facebook, Nasza klasa i inne podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych Cz. 1. Serwis nk.pl (dawniej Nasza-klasa.pl) Serwisy (portale) społecznościowe są popularnym narzędziem komunikacji

Bardziej szczegółowo

Rejestracja partnerstwa etwinning: przewodnik krok po kroku

Rejestracja partnerstwa etwinning: przewodnik krok po kroku Rejestracja partnerstwa etwinning: przewodnik krok po kroku Informacje ogólne strona 2 Krok 1: Szukaj partnera strona 3 1) Szukanie automatyczne strona 3 2) Szukanie zaawansowane strona 4 3) Szukanie według

Bardziej szczegółowo

Szkolne Blogi - jak zacząć?

Szkolne Blogi - jak zacząć? Szkolne Blogi - jak zacząć? Zapraszamy do Szkolnych Blogów SzkolneBlogi.pl to platforma społecznościowa udostępniona przez PKO Bank Polski szkołom, które uczestniczą w programie SKO. Dzięki Szkolnym Blogom

Bardziej szczegółowo

Pomoc krok-po-kroku. Jak korzystać z Twinspace

Pomoc krok-po-kroku. Jak korzystać z Twinspace Pomoc krok-po-kroku Jak korzystać z Twinspace Jak zaktualizowad swój profil... Error! Bookmark not defined.3 Jak dodawad nauczycieli i gości do swojej TwinSpace... 5 Jak zapraszad uczniów do swojej TwinSpace...

Bardziej szczegółowo

Tworzenie wiadomości Newsletter

Tworzenie wiadomości Newsletter Tworzenie wiadomości Newsletter W tym przewodniku dowiesz się jak Tworzyć atrakcyjne wiadomości Newlsetter, wybierać grupy docelowe do wysyłki oraz publikować wiadomości na profilach w portalach społecznościowych.

Bardziej szczegółowo

Lekcja 1 WPROWADZENIE DO SKUTECZNEJ STRONY

Lekcja 1 WPROWADZENIE DO SKUTECZNEJ STRONY WPROWADZENIE DO SKUTECZNEJ STRONY Po dzisiejszej lekcji będziesz wiedział: Jak zacząć pracę nad swoją własną witryną Co ma wspólnego autobus ze stroną internetową Na jakie aspekty techniczne powinieneś

Bardziej szczegółowo

darmowe zdjęcia - allegro.pl

darmowe zdjęcia - allegro.pl darmowe zdjęcia - allegro.pl 1 Darmowe zdjęcia w Twoich aukcjach allegro? Tak to możliwe. Wielu sprzedających robi to od dawna i wbrew pozorom jest to bardzo proste. Serwis allegro oczywiście umożliwia

Bardziej szczegółowo

Jak zainstalować szablon allegro?

Jak zainstalować szablon allegro? Jak zainstalować szablon allegro? W mailu z zakupionym szablonem otrzymali państwo plik zip z numerem szablonu w nazwie. Należy najpierw go rozpakować. W paczce znajduję się pliki: 1. index[nrszablonu].txt

Bardziej szczegółowo

Szkolne Blogi - jak zacząć?

Szkolne Blogi - jak zacząć? Szkolne Blogi - jak zacząć? Zapraszamy do Szkolnych Blogów SzkolneBlogi.pl to platforma społecznościowa udostępniona przez PKO Bank Polski szkołom, które uczestniczą w programie SKO. Dzięki Szkolnym Blogom

Bardziej szczegółowo

Planowanie spotkania. Planowanie spotkania. www.clickmeeting.com

Planowanie spotkania. Planowanie spotkania. www.clickmeeting.com Planowanie spotkania www.clickmeeting.com 1 Z tego poradnika......dowiesz się, jak zaplanować spotkania i webinary, jak wysłać zaproszenia i komunikować się z uczestnikami Twoich wydarzeń tak, aby osiągnąć

Bardziej szczegółowo

DIAGNOZA LOKALNA Krok po kroku o tym, jak się czegoś dowiedzieć i nie zwariować

DIAGNOZA LOKALNA Krok po kroku o tym, jak się czegoś dowiedzieć i nie zwariować DIAGNOZA LOKALNA Krok po kroku o tym, jak się czegoś dowiedzieć i nie zwariować Co to jest diagnoza lokalna? +Początek każdego projektu/działania, początek każdej współpracy ze społecznością lokalną +Włączenie

Bardziej szczegółowo

Przedmiotowy system oceniania z informatyki

Przedmiotowy system oceniania z informatyki Przedmiotowy system oceniania z informatyki Przedmiotowy system oceniania został skonstruowany w oparciu o następujące dokumenty: Rozporządzenie MEN z dnia 7 września 2004 roku w sprawie zasad oceniania,

Bardziej szczegółowo

Ty i Google. Niezbędnik dla początkującego

Ty i Google. Niezbędnik dla początkującego Ty i Google Niezbędnik dla początkującego Podstawowe usługi... Jedno konto, wszystkie usługi Jeśli założysz konto w serwisie google masz wtedy dostęp do wszystkich jego funkcji, również tych zaawansowanych.

Bardziej szczegółowo

Konto Google: Gmail, YouTube.

Konto Google: Gmail, YouTube. Konto Google: Gmail, YouTube. Samouczek dla Pracowni Orange Samouczek powstał na potrzeby szkolenia Komunikacja i promocja z wykorzystaniem nowych technologii. Platforma internetowa dla Pracowni Orange,

Bardziej szczegółowo

Social Media. czyli marketing społecznościowy

Social Media. czyli marketing społecznościowy Social Media czyli marketing społecznościowy Wstęp Co to jest Social Media Co to są social media? Media społecznościowe - dialog przez internet Ludzie (treść) + aplikacje (wymiana) A inne media Simple

Bardziej szczegółowo

Samouczek Jak utworzyć e- portfolio

Samouczek Jak utworzyć e- portfolio Samouczek Jak utworzyć e- portfolio Drogi uczniu celem naszej zabawy jest utworzenie własnej strony w internecie, na której będą się znajdowały wytwory twojej pracy z lekcji fizyki. Mam nadzieję, że nie

Bardziej szczegółowo

--------------------------------- Zacznij Zarabiać

--------------------------------- Zacznij Zarabiać NetWork Dostarcza GoDealla.pl GoDealla NetWork --------------------------------- Zacznij Zarabiać na zakupach grupowych Czym jest GoDealla Network? GoDealla.pl to największy polski agregator zakupów grupowych.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI UŻYTKOWNIKA PORTALU JOGA-JOGA.PL

INSTRUKCJA OBSŁUGI UŻYTKOWNIKA PORTALU JOGA-JOGA.PL INSTRUKCJA OBSŁUGI UŻYTKOWNIKA PORTALU JOGA-JOGA.PL 1. KTO MOŻE MIEĆ SWÓJ PROFIL? 2. DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ? 3. JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ W PORTALU? 4. JAK DODAĆ INFORMACJĘ? 5. JAK DODAĆ WIZYTÓWKĘ?

Bardziej szczegółowo

Pierwszy portal o Bieszczadach z profesjonalną redakcją piszą u nas dziennikarze, którzy są miłośnikami Bieszczad.

Pierwszy portal o Bieszczadach z profesjonalną redakcją piszą u nas dziennikarze, którzy są miłośnikami Bieszczad. Co wyróżnia portal Bieszczady.Land? Pierwszy portal o Bieszczadach z profesjonalną redakcją piszą u nas dziennikarze, którzy są miłośnikami Bieszczad. Co wyróżnia portal Bieszczady.Land? Interaktywne formy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika TALENTplus Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Instrukcja użytkownika TALENTplus Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Dokument Instrukcja Użytkownika zawiera opis kroków, które należy wykonać w systemie TALENTplus w celu przygotowania się do Rozmowy Oceniającej Logowanie 1. Link do portalu: https://e-talent.umed.wroc.pl

Bardziej szczegółowo

Czyli o co właściwie chodzi i dlaczego warto

Czyli o co właściwie chodzi i dlaczego warto Czyli o co właściwie chodzi i dlaczego warto Pomyśl, z czym Ci się kojarzy wolontariat Zbieranie pieniędzy na słuszny cel (np. dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy albo na renowację zabytków) Pomaganie

Bardziej szczegółowo

Opis serwisu IT-PODBESKIDZIE Wersja 1.0

Opis serwisu IT-PODBESKIDZIE Wersja 1.0 Opis serwisu IT-PODBESKIDZIE Wersja 1.0 Projekt współfinansowany przez Unię Społecznego Spis treści 1.Wstęp...3 2.Założenia serwisu...3 3.Opis serwisu...4 4.Użytkownicy...4 5.Grupy tematyczne...5 6.Funkcjonalność

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Sposób pierwszy... 3 Sposób drugi Ikony banków Ikony dostawców Strona1

SPIS TREŚCI. Sposób pierwszy... 3 Sposób drugi Ikony banków Ikony dostawców Strona1 INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA SZABLONU ALLEGRO ZAKUPIONEGO W PAKIECIE STANDARD, MAXI LUB VIP. SPIS TREŚCI 1. OTRZYMANE PLIKI.... 2 2. DODANIE SZABLONU DO SERWISU ALLEGRO ORAZ JEGO UŻYTKOWANIE.... 3 Sposób pierwszy....

Bardziej szczegółowo

Materiały do projektów dostępne w Internecie

Materiały do projektów dostępne w Internecie Internet pełen jest treści, których użycie może znacznie uatrakcyjnić lekcje. Podpowiadamy, jak je znaleźć i nie narazić się przy tym na zarzuty o łamanie prawa. Często przygotowując się do lekcji czy

Bardziej szczegółowo

W kolejnym etapie wypełniamy wszystkie pola formularza (rys. 3) potrzebne do utworzenia konta pocztowego

W kolejnym etapie wypełniamy wszystkie pola formularza (rys. 3) potrzebne do utworzenia konta pocztowego Jak stworzyć wizytówkę firmy w Google Maps? Tworzenie wizytówki Google odbywa się w trzech etapach: 1. Założenie konta pocztowego w Google 2. Stworzenie wizytówki w Google Maps 3. Publikacja wizytówki

Bardziej szczegółowo

Sieć. Jak w niej zarobić?

Sieć. Jak w niej zarobić? Sieć Jak w niej zarobić? WSTĘP Co to są blogi? web log dziennik sieciowy Strona internetowa zawierająca wpisy. Cechy charakterystyczne: archiwizacja chronologia tagowanie komentarze Dlaczego blogi są tak

Bardziej szczegółowo

Piotr Dynia. PowerPivot. narzędzie do wielowymiarowej analizy danych

Piotr Dynia. PowerPivot. narzędzie do wielowymiarowej analizy danych Piotr Dynia PowerPivot narzędzie do wielowymiarowej analizy danych Od autora Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej wersji pakietu Office: Microsoft Office 2010 udostępniono darmowy dodatek dla Excela o nazwie

Bardziej szczegółowo

Wyszukiwarka Kandydatów. Szybki start

Wyszukiwarka Kandydatów. Szybki start Wyszukiwarka Kandydatów Szybki start Wyszukiwarka Kandydatów pozwala na szybkie przeszukanie bazy Kandydatów pod kątem różnorodnych kryteriów. Oprócz łatwego i szybkiego kontaktu z Kandydatami, będziesz

Bardziej szczegółowo

1. Arkusz kalkulacyjny 7

1. Arkusz kalkulacyjny 7 Spis treści 1. Arkusz kalkulacyjny 7 1.1. Pierwsze kroki w arkuszu..........................................................8 1.2. Pierwsze kroki w arkuszu ćwiczenia.............................................12

Bardziej szczegółowo

Stwórz wewnętrzną sieć szkolną

Stwórz wewnętrzną sieć szkolną tekst Artur Rudnicki Stwórz wewnętrzną sieć szkolną yammer to prywatna sieć społecznościowa, która ułatwia pracownikom i uczniom wzajemną komunikację, pozwala na dzielenie się informacjami i zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Budowanie listy Odbiorców

Budowanie listy Odbiorców Budowanie listy Odbiorców W tym przewodniku dowiesz się jak Skutecznie budować listę Odbiorców, korzystając z narzędzi dostępnych w Twoim koncie oraz zarządzać ustawieniami subskrypcji. Budowanie listy

Bardziej szczegółowo

Padlet wirtualna tablica lub papier w Internecie

Padlet wirtualna tablica lub papier w Internecie Padlet wirtualna tablica lub papier w Internecie Umiejętność gromadzenia, a potem przetwarzania, wykorzystania i zastosowania informacji w celu rozwiązania jakiegoś problemu, jest uważana za jedną z kluczowych,

Bardziej szczegółowo

Tworzenie dokumentów oraz prezentacji programu Młodzi Aktywiści Prezydencji przy wykorzystaniu EduTuby

Tworzenie dokumentów oraz prezentacji programu Młodzi Aktywiści Prezydencji przy wykorzystaniu EduTuby Tworzenie dokumentów oraz prezentacji programu Młodzi Aktywiści Prezydencji przy wykorzystaniu EduTuby W tym dokumencie pokażemy wam jak stworzyć dokument oraz prezentację wykorzystując do tego możliwości,

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie szukać wolontariuszy w ramach Programu Wolontariatu Długoterminowego

Jak skutecznie szukać wolontariuszy w ramach Programu Wolontariatu Długoterminowego Jak skutecznie szukać wolontariuszy w ramach Programu Wolontariatu Długoterminowego Warszawa 2012 wersja dokumentu 1.0-7.08.2012 sprawdź na stronie wolontariat.net.pl czy masz aktualną wersję Program Wolontariatu

Bardziej szczegółowo

1. Uruchom stronię poczta.foof.pl (pisane bez www). Powinien wyświetlić się następujący ekran

1. Uruchom stronię poczta.foof.pl (pisane bez www). Powinien wyświetlić się następujący ekran Proces rejestracji jest dokładnie opisany na stronie konkursu. Skoro jednak masz problemy upewnij się, że prawidłowo wykonujesz następujące czynności. Jeżeli w dalszym ciągu będziesz miał problemy napisz

Bardziej szczegółowo

wstawianie zdjęć, tworzenie linków z tekstu lub zdjęcia (strona 4)

wstawianie zdjęć, tworzenie linków z tekstu lub zdjęcia (strona 4) Spis treści : 1. Dodawania zdjęć do biblioteki strony (strona 2) 2. Edycja Podstron wstawianie zdjęć, tworzenie linków z tekstu lub zdjęcia (strona 4) 3. Edycja Menu (strona 10) 4. Panel Ofert Nieruchomości

Bardziej szczegółowo

a urzędnik też człowiek, czyli zarządzanie relacjami z petentem w praktyce

a urzędnik też człowiek, czyli zarządzanie relacjami z petentem w praktyce Łukasz Szymański, Specjalista ds. e-marketingu III Kongres Innowacyjnego Marketingu w samorządach 22.11.2013 Przychodzi człowiek do urzędu a urzędnik też człowiek, czyli zarządzanie relacjami z petentem

Bardziej szczegółowo

Timeline. fan page. Raport: Nowy wygląd stron na Facebooku, czyli wszystko co musisz wiedzieć o... lubię to wizerunek. social media społeczność

Timeline. fan page. Raport: Nowy wygląd stron na Facebooku, czyli wszystko co musisz wiedzieć o... lubię to wizerunek. social media społeczność lubię to sieć film znajomi konkurs promocja fan page lubię to wizerunek reklama zdjęcie kontakt sieć social media społeczność marketing reklama wizerunek konkurs promocja promocja społeczność kontaktmarketing

Bardziej szczegółowo

Paweł Grzech

Paweł Grzech Paweł Grzech www.ebiznesdlakazdego.pl Ważne: Jeśli nie wiesz o czym pisze, wydaje ci się to trudne to bardzo dobrze - nie ma to dzisiaj znaczenia, a wszystkiego dowiesz się w Akademii Milionerów. Z tego

Bardziej szczegółowo

TEMAT: Komunikacja i wymiana informacji w Internecie. Informatyka podstawowa

TEMAT: Komunikacja i wymiana informacji w Internecie. Informatyka podstawowa TEMAT: Komunikacja i wymiana informacji w Internecie Informatyka podstawowa Pytania lekcja poprzednia 1. Czym zajmuje się prawo autorskie? 2. Co nie podlega prawu autorskiemu? 3. Na czym polega dozwolony

Bardziej szczegółowo

Samouczek do korzystania z dokumentów Google

Samouczek do korzystania z dokumentów Google Samouczek do korzystania z dokumentów Google dr Paweł Cieśla dr Małgorzata Nodzyńska Uniwersytet Pedagogiczny, im. Komisji Edukacji Narodowej, Kraków1 Samouczek do korzystania z dokumentów Google: Dokumenty

Bardziej szczegółowo

Polityka bezpieczeństwa.

Polityka bezpieczeństwa. Polityka bezpieczeństwa. Cookies Polityka dotycząca Ciasteczek Niniejsza Polityka dotycząca Ciasteczek odnosi się do wszystkich stron internetowych oraz aplikacji na urządzenia mobilne, odwiedzających

Bardziej szczegółowo

Czy Twoja biblioteka?

Czy Twoja biblioteka? Czy Twoja biblioteka? Stworzyła internetową społeczność użytkowników? Gdy wprowadza jakąś usługę, to czy systematycznie ocenią ją i usprawnia? Bierze pod uwagę opinie użytkowników? Zna potrzeby swoich

Bardziej szczegółowo

9 elementów zarządzania projektami Narzędzia Nowoczesnego Project Managera

9 elementów zarządzania projektami Narzędzia Nowoczesnego Project Managera 9 elementów zarządzania projektami Narzędzia Nowoczesnego Project Managera Darmowy Ebook Autor: Adam Omelczuk Tytuł: 9 elementów zarządzania projektami W życiu i w biznesie Darmowy Ebook NARZĘDZIA Nowoczesnego

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie kontaktami

Zarządzanie kontaktami Zarządzanie kontaktami www.clickmeeting.com 1 Z tego poradnika......dowiesz się jak dodawać, importować i sortować grupy kontaktów, dzięki czemu ich zapraszanie na spotkania będzie jeszcze łatwiejsze.

Bardziej szczegółowo

Tworzenie interaktywnych pomocy dydaktycznych z wykorzystaniem TIK i inne innowacyjne metody w nauczaniu różnych przedmiotów w szkole podstawowej

Tworzenie interaktywnych pomocy dydaktycznych z wykorzystaniem TIK i inne innowacyjne metody w nauczaniu różnych przedmiotów w szkole podstawowej Tworzenie interaktywnych pomocy dydaktycznych z wykorzystaniem TIK i inne innowacyjne metody w nauczaniu różnych przedmiotów w szkole podstawowej KATARZYNA SKARACZYŃSKA MARTA WOJDAT Technologie informacyjno-komunikacyjne

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców

Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców W tym przewodniku dowiesz się jak Skutecznie budować listę Odbiorców, korzystając z narzędzi dostępnych w Twoim koncie oraz zarządzać ustawieniami subskrypcji. Każda

Bardziej szczegółowo

Poradnik dla rodziców na temat ochrony wizerunku dzieci w internecie

Poradnik dla rodziców na temat ochrony wizerunku dzieci w internecie , Główny Partner: Poradnik dla rodziców na temat ochrony wizerunku dzieci w internecie Projekt wspołfinansowany przez Unię Europejską www.dzieckowsieci.fdn.pl/przewodniki Copyright 2013 Fundacja Dzieci

Bardziej szczegółowo

edycja szablonu za pomocą programu NVU

edycja szablonu za pomocą programu NVU edycja szablonu za pomocą programu NVU 2 Edycja szablonu za pomocą dodatkowego oprogramowania daje nam znacznie więcej możliwości. Zarówno posiada wiele dodatkowych opcji formatowania tekstu jak również

Bardziej szczegółowo

PORADNIK: JAK PRZYGOTOWAĆ DOBRY PROJEKT #DECYDUJESZPOMAGAMY?

PORADNIK: JAK PRZYGOTOWAĆ DOBRY PROJEKT #DECYDUJESZPOMAGAMY? PORADNIK: JAK PRZYGOTOWAĆ DOBRY PROJEKT #DECYDUJESZPOMAGAMY? Przekazujemy w Wasze ręce krótki poradnik, w którym znajdziecie kilka rad, jak przygotować dobry projekt oraz jak przełożyć go na czytelny,

Bardziej szczegółowo

Iv. Kreatywne. z mediów

Iv. Kreatywne. z mediów Iv. Kreatywne korzystanie z mediów Edukacja formalna dzieci Kreatywne korzystanie z mediów [ 45 ] Zagadnienia Wychowanie przedszkolne Szkoła podstawowa, klasy 1-3 Szkoła podstawowa, klasy 4-6 Tworzenie

Bardziej szczegółowo

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH W KLASIE 4 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH W KLASIE 4 SZKOŁY PODSTAWOWEJ WYMAGANIA EDUKACYJNE Z ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH W KLASIE 4 SZKOŁY PODSTAWOWEJ 1. W ZAKRESIE BEZPIECZNEGO POSŁUGIWANIA SIĘ KOMPUTEREM I OPROGRAMOWANIEM UCZEŃ: przestrzega podstawowych zasad bezpiecznej i higienicznej

Bardziej szczegółowo

social relations agency

social relations agency social relations agency POBIJ REKORD ŚWIATA W SWOJEJ KUCHNI CASE STUDY Facebook Facebook to obecnie najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie. Posiada bardzo dobre możliwości targetowania komunikatów.

Bardziej szczegółowo

projektu EURONET 50/50 MAX

projektu EURONET 50/50 MAX Nowe narzędzia dla szkół i gmin uczestniczących w projekcie: Facebook projektu EURONET 50/50 MAX Paulina Kozubek Asystent projektów www.pnec.org.pl Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć Energie Cités 31-016

Bardziej szczegółowo

BIBLIOTEKA LOKALNE CENTRUM WIEDZY PRAKTYCZNEJ PRZEWODNIK PO NARZĘDZIACH WARSZTAT NR 1: TWORZENIE I OBSŁUGA KALENDARZA GOOGLE

BIBLIOTEKA LOKALNE CENTRUM WIEDZY PRAKTYCZNEJ PRZEWODNIK PO NARZĘDZIACH WARSZTAT NR 1: TWORZENIE I OBSŁUGA KALENDARZA GOOGLE BIBLIOTEKA LOKALNE CENTRUM WIEDZY PRAKTYCZNEJ PRZEWODNIK PO NARZĘDZIACH WARSZTAT NR 1: TWORZENIE I OBSŁUGA KALENDARZA GOOGLE 1. Przy pierwszym wejściu na stronę kalendarza, ustaw strefę czasową i skonfiguruj

Bardziej szczegółowo

Jak zainstalować program Photosynth i przygotowywać swoje projekty

Jak zainstalować program Photosynth i przygotowywać swoje projekty 18 multimedia / krok po kroku Janusz S. Wierzbicki Jak zainstalować program Photosynth i przygotowywać swoje projekty Zanim stworzymy pierwszy własny projekt w usłudze Photosynth, musimy wykonać dwa proste

Bardziej szczegółowo

Piotr Dynia. PowerPivot. narzędzie do wielowymiarowej analizy danych

Piotr Dynia. PowerPivot. narzędzie do wielowymiarowej analizy danych Piotr Dynia PowerPivot narzędzie do wielowymiarowej analizy danych Od autora Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej wersji pakietu Office: Microsoft Office 2010 udostępniono darmowy dodatek dla Excela o nazwie

Bardziej szczegółowo

Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia

Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia W tym przewodniku dowiesz się jak Tworzyć kampanie w Twoim koncie GetResponse oraz skutecznie nimi zarządzać. Tworzenie nowej kampanii i jej ustawienia 2 Spis

Bardziej szczegółowo

I. Co to jest ibok-iplay.pl? II. Co muszę zrobid by skorzystad z ibok-iplay.pl? III. Jak uruchomid ibok-iplay.pl?

I. Co to jest ibok-iplay.pl? II. Co muszę zrobid by skorzystad z ibok-iplay.pl? III. Jak uruchomid ibok-iplay.pl? Niniejszy dokument zawiera informacje dotyczące: I. Co to jest?... 1 II. Co muszę zrobid by skorzystad z?... 1 III. Jak uruchomid?... 1 IV. Jak korzystad z?... 5 V. Na czym polega zdalne podłączenie się

Bardziej szczegółowo

Jak założyć oficjalną Stronę sklepu w serwisie Facebook?

Jak założyć oficjalną Stronę sklepu w serwisie Facebook? Jak założyć oficjalną Stronę sklepu w serwisie Facebook? Poradnik 29.03.2012 Moduł istore.socialshop umożliwia rozpoczęcie sprzedaży wewnątrz serwisu Facebook. Tym samym prowadząc sklep na Platformie istore.pl

Bardziej szczegółowo

Strona wizytówka od 400 zł

Strona wizytówka od 400 zł Strona wizytówka od 400 zł Oferta z dnia 21.01.2010 Prosta strona zawierająca podstawowe informacje o firmie oraz jej ofercie. Pozwala ona klientom na odnalezienie firmy w sieci, zapoznanie się z jej ofertą,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. Cookies. Co to są ciasteczka?

REGULAMIN. Cookies. Co to są ciasteczka? Cookies REGULAMIN Polityka dotycząca Ciasteczek Niniejsza Polityka dotycząca Ciasteczek odnosi się do wszystkich stron internetowych oraz aplikacji na urządzenia mobilne, należących do tkkf.tarnobrzeg.pl.

Bardziej szczegółowo

Chcesz móc dzielić się z innymi swoimi postępami i doświadczeniami w Koduj z Klasą? To proste. Aby zacząć blogować wystarczy:

Chcesz móc dzielić się z innymi swoimi postępami i doświadczeniami w Koduj z Klasą? To proste. Aby zacząć blogować wystarczy: INSTRUKCJA JAK ZAŁOŻYĆ BLOGA? Chcesz móc dzielić się z innymi swoimi postępami i doświadczeniami w Koduj z Klasą? To proste. Aby zacząć blogować wystarczy: KROK 1 Utworzyć konto w społeczności CEO na platformie

Bardziej szczegółowo

Zajęcia e-kompetencje

Zajęcia e-kompetencje Zajęcia e-kompetencje Facebook Projekt pt:. E-dzi@dek, e-b@bcia i nauczyciel wnuczek 1 Plan dzisiejszych zajęć: o o o o o o o o Wprowadzenie do Facebook a. Zakładanie konta. Rejestracja na portalu. Omówienie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL Lublin, 16 stycznia 2014 r. 1. Logowanie do systemu Aby rozpocząć edycję profilu osobowego wejdź na stronę główną www.umcs.pl w zakładkę Jednostki

Bardziej szczegółowo

Jak dodać wpis? Po zalogowaniu na blog znajdujesz się w panelu administracyjnym. Po lewej stronie widzisz menu:

Jak dodać wpis? Po zalogowaniu na blog znajdujesz się w panelu administracyjnym. Po lewej stronie widzisz menu: Jak dodać wpis? Po zalogowaniu na blog znajdujesz się w panelu administracyjnym. Po lewej stronie widzisz menu: Klikasz Wpisy, a następnie Dodaj nowy i otwiera się taki ekran: 1 W tym miejscu tworzysz

Bardziej szczegółowo

Jak publikować na MiMamo.pl

Jak publikować na MiMamo.pl Jak publikować na MiMamo.pl Na początek musisz się zarejestrować. Rejestracja jest bezpłatna. Następnie, po rejestracji możesz się zalogować i korzystać z własnego konta. Na samej górze zobaczysz komunikat:

Bardziej szczegółowo

ios7 bezpieczniejszy dla dziecka

ios7 bezpieczniejszy dla dziecka ios7 bezpieczniejszy dla dziecka Zastanawiacie się nad instalacją ios7 albo już go macie? Polecam tę aktualizację wszystkim rodzicom. Jeśli Wasze dziecko ma własny tablet / smartfona lub korzysta z Waszych

Bardziej szczegółowo

Drodzy Czytelnicy, w POMOCY znajdziecie informacje i podpowiedzi jak poruszać się po platformie IBUK Libra i korzystać z dostępnych narzędzi

Drodzy Czytelnicy, w POMOCY znajdziecie informacje i podpowiedzi jak poruszać się po platformie IBUK Libra i korzystać z dostępnych narzędzi Strona pomocy: widok po wejściu na stronę: prosty; przejrzysty; przyciski/buttony do danych tematów/zagadnień. Po wybraniu przycisku/buttonu przeniesienie do danej sekcji tematycznej. Drodzy Czytelnicy,

Bardziej szczegółowo

Witam serdecznie. Webinar rozpocznie się o godzinie 19.00. Webinar jest nagrywany, i będzie dostępny w 6 lekcji szkolenia ebiznesprofit.

Witam serdecznie. Webinar rozpocznie się o godzinie 19.00. Webinar jest nagrywany, i będzie dostępny w 6 lekcji szkolenia ebiznesprofit. Witam serdecznie Webinar rozpocznie się o godzinie 19.00 Proszę przygotować kartkę i długopis. Webinar jest nagrywany, i będzie dostępny w 6 lekcji szkolenia ebiznesprofit.pl Jak będzie wyglądał ten webinar?

Bardziej szczegółowo

3.1. Na dobry początek

3.1. Na dobry początek Klasa I 3.1. Na dobry początek Regulamin pracowni i przepisy BHP podczas pracy przy komputerze Wykorzystanie komputera we współczesnym świecie Zna regulamin pracowni i przestrzega go. Potrafi poprawnie

Bardziej szczegółowo

E- administracja w praktyce - Platforma epuap2

E- administracja w praktyce - Platforma epuap2 E- administracja w praktyce - Platforma epuap2 Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, powszechnie znana jako epuap, to internetowy portal umożliwiający obywatelom załatwienie wielu urzędowych

Bardziej szczegółowo

ZACHOWANIE PRYWATNOŚCI W INTERNECIE. Szkolenie dla osób korzystających z portali społecznościowych

ZACHOWANIE PRYWATNOŚCI W INTERNECIE. Szkolenie dla osób korzystających z portali społecznościowych ZACHOWANIE PRYWATNOŚCI W INTERNECIE Szkolenie dla osób korzystających z portali społecznościowych INTERNET (ang. International - globalna, międzynarodowa; network - sieć, również spotykany zapis: łac.

Bardziej szczegółowo

Dalej będziemy tworzyli prezentacje filmową złożoną ze zdjęd, filmów i muzyki.

Dalej będziemy tworzyli prezentacje filmową złożoną ze zdjęd, filmów i muzyki. I. Edycja filmu Windows Movie Maker Program Windows Movie Maker jest programem systemowym, dostarczanym razem z Windows i służy do tworzenia prezentacji multimedialnej zawierającej pliki graficzne, ewentualnie

Bardziej szczegółowo

Pamiętaj, że cele które ma spełniać Twoja strona WWW, muszą być zgodne z polityką i ogólną strategią Twojej firmy!

Pamiętaj, że cele które ma spełniać Twoja strona WWW, muszą być zgodne z polityką i ogólną strategią Twojej firmy! Skuteczna strona w Internecie wymaga odpowiedniego zaplanowania. Prezentujemy krótki przewodnik, który pomoże Ci uporządkować wszystkie informacje, które potrzebujesz, żeby rozpocząć pracę nad dobrą stroną

Bardziej szczegółowo

Portal Wymiany Wiedzy Przewodnik dla nowych użytkowników

Portal Wymiany Wiedzy Przewodnik dla nowych użytkowników Portal Wymiany Wiedzy Przewodnik dla nowych użytkowników Spis treści 1. Wstęp... 2. Dostęp do Portalu Wymiany Wiedzy... 2.1. Główna strona projektu... 2.2. Główna strona portalu... 3. Rejestracja na Portalu

Bardziej szczegółowo

epuap Zakładanie konta organizacji

epuap Zakładanie konta organizacji epuap Zakładanie konta organizacji Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Jak założyć konto? Proces zakładania

Bardziej szczegółowo

Regulaminy. Cookies. Polityka dotycząca Ciasteczek

Regulaminy. Cookies. Polityka dotycząca Ciasteczek Regulaminy Cookies Polityka dotycząca Ciasteczek Niniejsza Polityka dotycząca Ciasteczek odnosi się do wszystkich stron internetowych, należących do Grupy portali i sklepów Zi-Co Sp. z o.o.: - dekarze.pl

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Europeana Video Remix

Przewodnik po Europeana Video Remix Przewodnik po Europeana Video Remix i? z d o h c o c O? a n a e Europ Europeana to zbiory europejskich instytucji kulturalnych, archiwów, bibliotek i muzeów dotyczące poszczególnych okresów historycznych,

Bardziej szczegółowo