DRODZY Klienci, Zarząd i Pracownicy DHL Global Forwarding PIOTR IWANIUK PREZES ZARZĄDU KRZYSZTOF BIELICA WICEPREZES ZARZĄDU MICHAŁ KOŁODZIEJSKI

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "DRODZY Klienci, Zarząd i Pracownicy DHL Global Forwarding PIOTR IWANIUK PREZES ZARZĄDU KRZYSZTOF BIELICA WICEPREZES ZARZĄDU MICHAŁ KOŁODZIEJSKI"

Transkrypt

1 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL PIOTR IWANIUK PREZES ZARZĄDU KRZYSZTOF BIELICA WICEPREZES ZARZĄDU i Dyrektor Produktu Lotniczego MICHAŁ KOŁODZIEJSKI Dyrektor Produktu Morskiego DRODZY Klienci, z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu spędzenia cudownych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, a w nadchodzącym 2012 roku pomyślności w realizacji wszystkich planów i zamierzeń. EWA PETERLEjTNER-ŻUK DYREKTOR DS. FINANSÓW I ADMINISTRACJI Zarząd i Pracownicy DHL Global Forwarding AGNIESZKA BłASZCZYK- -DĄBROWSKA DYREKTOR MARKETINGU I SPRZEDAŻY KAROLINA HUSZCZYńSKA- -POŹNIAK DYREKTOR DS. OPERACJI

2 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL W NUMERZE Z Rudnik do Finnsnes Zrealizowaliśmy kompleksową dostawę konstrukcji stalowych dla nowo powstającej elektrociepłowni w norweskim mieście Finsjord. Multi SeAir Na czym polega łączenie frachtów air and sea, jakie korzyści z tego płyną, dla jakich grup towarowych przeznaczony jest tego typu fracht? Oferta wysokich lotów Wychodząc naprzeciw potrzebom sektora lotniczego, DHL oferuje transport i outsourcing usług logistycznych na wszystkich poziomach nadzorowanego transportu. Nagrodzeni za innowacyjność Kapituła VII edycji konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2011 przyznała nam główną nagrodę za rozwiązania transportowe dla branży automotive. Wyścig z czasem DHL został oficjalnym partnerem logistycznym XI edycji regat Volvo Ocean Race , najbardziej prestiżowej imprezy żeglarskiej świata. Logistyka społecznie odpowiedzialna Pomagamy, wspieramy, chronimy. Oto podsumowanie naszych działań CSR w 2011 r.

3 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL nagrodzeni za innowacyjność z rudnik do finnsnes driver polskiego golfa Nagrodzeni za innowacyjność Kapituła VII edycji konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2011 przyznała nam główną nagrodę za rozwiązania transportowe dla branży automotive. Składane pudło C3SB oraz podwójny transporter na samochód zostały uznane za cenną innowację, która nie tylko ułatwia załadunek pojazdów, ale również zwiększa efektywność wykorzystania przestrzeni ładownej. Główną nagrodę otrzymaliśmy ex aequo z dwoma innymi przedsiębiorstwami. Z Rudnik do Finnsnes Dział Projektów Przemysłowych DHL Global Forwarding, specjalizujący się w transporcie przesyłek ponadgabarytowych i niestandardowych, nawiązał w sierpniu br. współpracę z liderem na polskim rynku budownictwa przemysłowego. Zrealizowaliśmy kompleksową dostawę konstrukcji stalowych dla nowo powstającej elektrociepłowni w norweskim mieście Finsjord. Ze względu na gabaryty (1200 m sześc.) i wagę (650 t) dostarczenie ładunku wymagało dokładnego planowania, koordynacji oraz pełnej organizacji transportu z Rudnik do Finnsnes, wraz z dowozem drogowym do portu w Gdyni, czarterem statku do Norwegii i nadzorem nad wyładunkiem. Największym sukcesem i zarazem wyzwaniem przedsięwzięcia była organizacja wysyłki w ściśle określonym przez zleceniodawcę terminie. Udało się idealnie, statek zacumował do nabrzeża Finnsnes zgodnie z planem. Driver Polskiego Golfa Takim prestiżowym wyróżnieniem zostaliśmy uhonorowani przez Zarząd Polskiego Związku Golfa. Podczas uroczystej gali PZG, która odbyła się 1 października br. w Warszawie na zakończenie sezonu golfowego, nagrodzono również najlepszych w tym roku zawodników. Drivery Polskiego Golfa, nazywane polskimi Oscarami golfa, to najwyższe odznaczenia przyznawane przez związek od 2008 r. W tym roku z okazji jubileuszu 15-lecia PZG wręczył 15 statuetek osobom, firmom i instytucjom zaangażowanym w rozwój i popularyzację tej dyscypliny sportu w Polsce. Wśród nich znalazła się firma DHL Global Forwarding, która otrzymała nagrodę za wsparcie udzielone PZG w 2011 r. jako sponsor generalny.

4 Jak to działa? Eksperci DHL oparli konstrukcję pudła transportowego C3SB na zasadzie analogicznej do tej, na jakiej działają składane pudełka i pojemniki używane w gospodarstwach domowych, których boki po złożeniu do wewnątrz leżą na dnie. Ruchome boki i pokrywa pudła nazwanego Customized Car Safety Box sprawdziły się już w praktyce, zapewniając elastyczność wymaganą w procesie załadunku pojazdów oraz ich bezpieczeństwo w czasie transportu. Dzięki składanym bokom puste pudła C3SB można przewozić jedno na drugim tak ułożone zajmują w transporcie tylko jedno miejsce. Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć innowacyjny produkt wyróżniający nas na tle konkurencji pod względem efektywności wykorzystania przestrzeni ładownej, a co za tym idzie, oszczędności kosztów i większej wydajności oznaczającej niższy poziom emisji CO 2 w porównaniu z tradycyjnymi kontenerami. Krzysztof Bielica, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Produktu Lotniczego

5 Warto zwrócić uwagę na to, że załadunek statku odbył się na terminalu BCT w Gdyni, który znany jest raczej z codziennej obsługi drobnicy, ale konteneryzowanej. Monika Piotrowska Industrial Projects Manager 1200 m sześciennych i 650 ton takie gabaryty miał ładunek, który realizował dział Projektów Przemysłowych DGF dla lidera na polskim rynku budownictwa przemysłowego.

6 DHL Global Forwarding od lat angażuje się w promocję golfa w Polsce m.in. poprzez organizowanie DHL Golf Trophy, DHL Golf Day oraz sponsoring prestiżowych turniejów golfowych, a także od 2011 r. jako Sponsor Generalny Polskiego Związku Golfa. Mając na uwadze podobieństwa między naszą codzienną działalnością na polu logistyki z aktywnościami na polu golfowym, postanowiliśmy przenieść doświadczenia biznesowe na zieloną murawę, organizując i sponsorując imprezy oraz turnieje golfowe, w tym także cykl Prestiżowych Akademii Golfa dla klientów w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Trójmieście. Wspierając tę dyscyplinę sportu, nasza firma podkreśla wagę stosowania obowiązujących w golfie zasad fair play, etykiety, a także dążenie do doskonałości, co cechuje również codzienne działania DHL Global Forwarding.

7 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL morze możliwości Morze możliwości DHL Global Forwarding był i będzie solidnym partnerem w biznesie, przekonuje Michał Kołodziejski, Dyrektor ds. Produktu Morskiego, podsumowując mijający rok w transporcie morskim i prognozując na kolejny. Jakie były najważniejsze wydarzenia w tym roku w branży transportowo-spedycyjnej? W mijającym roku w branży frachtu morskiego byliśmy świadkami dwóch wydarzeń, które znacząco wpłynęły na funkcjonowanie podmiotów na rynku. Pierwsze dotyczyło prawnego usankcjonowania możliwości dokonywania odpraw celnych z odroczoną płatnością podatku VAT na terenie Polski. Miało to istotny wpływ na zwiększenie konkurencyjności polskich portów w porównaniu z niemieckimi i stworzyło szansę na ponowne przyciągnięcie do nich części ładunków. Drugim ważnym wydarzeniem było wprowadzenie systemu e-myta w transporcie krajowym, co dzięki zastosowanym regulacjom nie tylko uporządkuje rynek opłat drogowych, ale i wypromuje przewoźników z nowoczesną flotą. Z całą pewnością jednak najważniejszym wydarzeniem medialnym było powiększenie floty Maersk AE10 o największe kontenerowce świata i ich regularne zawinięcia do Gdańska. Michał Kołodziejski Dyrektor Produktu Morskiego DHL Global Forwarding to pożądany partner dla klientów szukających solidnego wsparcia w niepewnych czasach oraz maksymalizacji szans na pewne i terminowe dostarczenie przesyłki.

8 Jakie czynniki wpływały ogólnie na rozwój rynku TSL w tym roku, a jakie blokowały jego rozwój? W bieżącym roku rynek TSL zmagał się przede wszystkim z dynamicznie rosnącymi cenami paliwa. Polskich importerów martwił natomiast rosnący kurs dolara, który pogarszał opłacalność importu i zjadał marże. Przeciwnie zaś wpływał na eksporterów, dając tym samym szansę na rozwój polskiego eksportu. Wśród warunków sprzyjających wymienić można: spadające stawki frachtowe w transporcie morskim, postępującą rozbudowę sieci dróg w Polsce czy niektóre decyzje administracyjne jak ta stwarzająca możliwość dokonywania odpraw celnych z odroczeniem płatności podatku VAT. Jakie są największe szanse, które czekają DHL Global Forwarding w 2012 r.? Wiele wskazuje na to, że przyszły rok nie będzie łatwy dla branży morskiej. Niepewna globalna sytuacja ekonomiczna może w pewnym stopniu dotknąć także rynek polski i zaostrzyć warunki konkurencji rynkowej zarówno dla importerów, eksporterów, jak i dla ich partnerów logistycznych. Erozja stawek frachtowych może również doprowadzić do przesilenia wycofania przez armatorów zbyt dużej części floty, czego efektem będzie wytworzenie się nierównowagi na drugim biegunie nadmiernego wypełnienia powierzchni załadunkowej statków i konieczności rywalizacji o miejsce dla każdej przesyłki. W tych zagrożeniach upatrujemy swoich szans. Jako lider logistyczny ze stabilną sytuacją finansową oraz globalnym zasięgiem i siłą przetargową będziemy pożądanym partnerem dla wielu klientów. Zwłaszcza tych, którzy szukają solidnego wsparcia w niepewnych czasach oraz maksymalizacji szans na pewne i terminowe dostarczenie swojej przesyłki.

9 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL multi Seair oferta wysokich lotów Multi SeAir Na czym polega łączenie frachtów air and sea, jakie korzyści z tego płyną, dla jakich grup towarowych przeznaczony jest tego typu fracht? Wykorzystanie globalnej sieci połączeń, ściśle zdefiniowane trasy i lokalizacje przeładunków, również dla niestandardowych przesyłek i kierunków wszystko to potwierdza niezawodność naszego serwisu SeAir. Nowoczesne usługi logistyczne wymagają wdrażania nowych rozwiązań, aby z jednej strony sprostać rosnącym wymaganiom klientów, a z drugiej zabezpieczyć zakładane efekty finansowe. Istotnym elementem procesu transportowego jest optymalizacja kosztów, którą znaleźć możemy w rozwiązaniach multimodalnych łączących różne rodzaje frachtu. Firma DHL Global Forwarding stale dostosowuje swoje usługi tak, aby zapewnić klientom możliwość zmniejszenia kosztów transportu. Oferowane przez nas usługi oparte są na synergii korzyści płynących z połączenia szybkości frachtu lotniczego z niskimi kosztami transportu morskiego. Sieć połączeń Zapewniamy szeroki zasięg geograficzny dostaw, oferując ponad 25 miejsc wysyłki z samej Azji, skąd towar płynie do Dubaju, a następnie drogą lotniczą jest dostarczany do Europy. W przypadku pilnych transportów z tego rejonu gwarantujemy

10 serwis przez port Incheon w Korei Południowej, skąd towar leci do Europy. Uwzględniając potrzeby czasowo- -kosztowe naszych klientów, jesteśmy w stanie dostarczyć towar z Szanghaju do Frankfurtu w ciągu 3-5 dni frachtem lotniczym, w dni drogą morską lub w 19 dni z wykorzystaniem usługi SeAir. Szybszy niż morski, bardziej ekonomiczny niż lotniczy Z takiego rozwiązania korzystają m.in. firmy z branży najnowszych technologii, AGD, telefonów komórkowych, wyposażenia domów, zabawek i wielu innych. Są to zarówno giganci rynku, jak i mniejsze przedsiębiorstwa szukające oszczędności. Połączenie frachtu morskiego z lotniczym to nie tylko konkurencyjne stawki, dostosowane do wymogów czasowych i kosztowych naszych klientów, ale i pewność realizacji całościowych procesów logistycznych, wsparta przez najnowocześniejsze systemy informatyczne, które umożliwiają pełne monitorowanie przesyłek. Indywidualne rozwiązania, dostosowane do oczekiwań klientów, zapewniają możliwość elastycznego planowania transportu przy jednoczesnej gwarancji stałych i konkurencyjnych stawek.

11 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL multi Seair oferta wysokich lotów Oferta wysokich lotów Wychodząc naprzeciw potrzebom sektora lotniczego, DHL oferuje transport i outsourcing usług logistycznych na wszystkich poziomach nadzorowanego transportu. Rosnące ceny surowców, coraz silniejsza konkurencja na rynku, rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa oraz większa wartość zapasów to wyzwania, z którymi zmaga się sektor lotniczy. Jedynie dostawca usług logistycznych jest w stanie zapewnić większą kontrolę oraz szersze możliwości optymalizacji zasobów, aby zwiększyć wydajność na poszczególnych etapach łańcucha dostaw w sektorze lotniczym. Do podstawowych usług dla branży przemysłu lotniczego należy: logistyka części zamiennych i akcesoriów dla przemysłu lotniczego, transport w trybie awaryjnym dla utrzymania sprawności samolotów, tzw. usługi AOG, transport pod zaopatrzenie linii produkcyjnych, analiza i projektowanie łańcucha dostaw, transport ponadgabarytów, główny dostawca logistyczny LLP, zielona logistyka. Samolot na ziemi Usługa AOG to gwarancja utrzymania sprawności samolotu oraz pewność, że nasi klienci otrzymają wszystko, czego potrzebują, tak szybko, jak im to będzie potrzebne. Dostarczamy kluczowe części zamienne, niezależnie od ich gabarytów, do każdej lokalizacji i w maksymalnie krótkim czasie. Oddziały Rosnące ceny surowców, coraz silniejsza konkurencja, rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa oraz większa wartość zapasów to wyzwania, z którymi zmaga się sektor lotniczy. DHL wprowadza nowatorskie i elastyczne rozwiązania, wyprzedzając potrzeby klientów. Usługi specjalistyczne

12 zaangażowane w obsługę transportu są stale informowane o statusie przesyłanych elementów, na każdym etapie procesu transportowego. Usługa AOG to: najkrótszy czas transportu, wsparcie i przyjmowanie zleceń 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, pełna przejrzystość łańcucha dostaw, Air Express, dedykowany kurier, Courier on Board COB, indywidualnie ustalony czas dostawy od drzwi do drzwi, od 4 do 48 godzin, system specjalnych kontaktów w przypadku incydentów AOG. Części zamienne zawsze pod ręką Każda minuta wyłączenia samolotu z eksploatacji oraz nieodpowiednie zoptymalizowanie zasobów o wysokich kosztach to wymierne straty finansowe dla branży lotniczej. Dlatego też korporacje lotnicze wymagają wysoce elastycznego i skutecznego łańcucha dostaw oraz gwarancji otrzymania dostawy wszystkich wymaganych części zamiennych i komponentów. DHL Global Forwarding stale rozwija swój serwis oraz wszystkie procesy logistyczne, tak aby ograniczyć działania administracyjne i tym samym usprawnić zarządzanie naprawami. Nasze specjalistyczne procesy obejmują: dostawę części od przewoźnika do hubu konsolidacyjnego, wysyłkę na podstawie ustalonego harmonogramu dostaw, dostawy z wykorzystaniem kurierów, odprawę celną, monitoring na wszystkich etapach transportu. Transport silników lotniczych Mamy duże doświadczenie w transporcie silników lotniczych. Nasze usługi to gwarancja terminowej dostawy silników z zachowaniem warunków zalecanych przez producenta w zakresie ich pakowania, obsługi, transportu i przechowywania. Serwis DHL Global Forwarding obejmuje: organizację transportu przesyłek niewymiarowych, ciężkich lub zbyt dużych dla tradycyjnego serwisu lotniczego, wybór najkorzystniejszej trasy przelotu z preferowanym przewoźnikiem, dedykowany dział czarteru gwarantujący dostępność odpowiednich samolotów, wykwalifikowanych specjalistów odpowiedzialnych za naziemne usługi lotnicze i przygotowanie przesyłek do transportu, śledzenie i monitorowanie przesyłek, potwierdzenie dostawy.

13 Usługi specjalistyczne Czarter pełny lub częściowy to rozwiązanie idealne dla klientów, którzy muszą przewieźć przesyłki ponadwymiarowe lub chcą wprowadzić nowe produkty w okresie szczytu. Hand carry niezależnie od tego, gdzie znajduje się samolot, jesteśmy przygotowani do osobistego dostarczenia przesyłki przez naszego pracownika w dowolne miejsce na całym świecie. Obsługa towarów niebezpiecznych zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych i dyplomowanych specjalistów zajmujących się wszystkimi rodzajami towarów niebezpiecznych, zgodnie z przepisami kraju i władz lokalnych oraz najnowszą wersją przepisów IATA w sprawie towarów niebezpiecznych (IATA Dangerous Goods Regulations).

14 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL logistyka społecznie odpowiedzialna wyścig z czasem Logistyka społecznie odpowiedzialna Pomagamy, wspieramy, chronimy. Inicjatywy prospołeczne i prośrodowiskowe są nieodłącznym elementem naszej działalności. Oto podsumowanie działań CSR w 2011 r. DHL Global Forwarding uwzględnia w swojej misji zasady etycznego działania, zwracając szczególną uwagę w podejmowanych decyzjach na interesy społeczeństwa, pracowników i partnerów biznesowych oraz wyzwania związane z ochroną środowiska. GoGreen GoHelp GoTeach DHL Global Forwarding jest częścią Deutsche Post DHL, największej na świecie grupy logistycznej, której standardy mają na celu promowanie zrównoważonego rozwoju. Jako sygnatariusz Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact, DHL aktywnie angażuje się w odpowiedzialne praktyki biznesowe, które uwzględniają przestrzeganie praw człowieka, pracowników, środowiska oraz szeroko rozumianej społeczności. Kluczowym elementem działań w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu jest program Globalnej Strategii 2015 oraz przyświecające mu hasło Odpowiedzialne życie, które opiera się na trzech filarach: GoGreen ochronie środowiska, GoHelp dostarczaniu pomocy oraz GoTeach promowaniu edukacji. Istotny obszar naszej odpowiedzial Czujemy się odpowiedzialni za społeczeństwo i tego samego uczymy pracowników i partnerów biznesowych, wspierając ich zaangażowanie w lokalną działalność.

15 ności korporacyjnej odnosi się do naszych pracowników. Założeniem jest zapewnienie bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy oraz stworzenie kultury opartej na wzajemnym szacunku. 1 przesyłka = 1 posiłek W styczniu br. podpisaliśmy umowę z Polską Akcją Humanitarną, by wspierać akcję Pajacyk. Celem inicjatywy PAH jest zbiórka funduszy na program przeciwdziałania niedożywieniu dzieci poprzez finansowanie obiadów w szkołach i świetlicach środowiskowych. Przez wspieranie akcji Pajacyk pragniemy zwrócić uwagę naszych klientów i partnerów biznesowych na palący problem niedożywienia dzieci, dając tym samym szansę zaangażowania się w projekt. Każda zrealizowana przez nas przesyłka morska i lotnicza to jeden posiłek i uśmiech na twarzy kolejnego dziecka. Do listopada tego roku dzięki pomocy naszych klientów ufundowaliśmy ponad 63 tys. posiłków dla dzieci objętych programem. Trenują dzięki nam Wspólnie z Polskim Związkiem Karate Fudokan postanowiliśmy wspomóc podopiecznych Fundacji Naszym Dzieciom poprzez zaangażowanie w sponsoring zajęć karate w Środowiskowym Ośrodku Wychowawczym TPD Warszawa-Bemowo. Zorganizowany przez nas cykl treningów objął zarówno przedszkolaki, jak i dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum, które trenują w swoich grupach dwa razy w tygodniu. Inicjatywa daje szansę dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych patologią i bardzo ubogim na lepsze wykorzystanie wolnego czasu poprzez rozwijanie nowych zainteresowań. Dla Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek Jako liderzy na rynku jesteśmy świadomi swojej odpowiedzialności i roli, jaką pełnimy w społeczeństwie. Dlatego też zachęcamy naszych pracowników do społecznej aktywności, uczymy ich wrażliwości na ludzką krzywdę i integrujemy wokół wspólnego działania na rzecz potrzebujących. Przykładem tego typu działań jest wsparcie Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek poprzez akcję zbierania plastikowych nakrętek, którą objęte zostały wszystkie oddziały DHL Global Forwarding. Dzięki zaangażowaniu pracowników DGF, ich rodzin i przyjaciół ufundowaliśmy specjalistyczny stół do rehabilitacji dla chorej Jowitki, a obecnie zbieramy fundusze na zakup wózka dla chorego Pawełka. Wolontariusze o wielkim sercu Oprócz działań angażujących całą firmę, wspieramy spontaniczną aktywność naszych pracowników, która płynie z potrzeby serca. Dzięki indywidualnym inicjatywom zorganizowaliśmy pomoc dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie poprzez zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, a także podarowaliśmy prezenty świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka w Chotomowie i Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 z Gdańska. Poza tym wspieramy twórczość najmłodszych, organizując co roku konkursy plastyczne dla dzieci z placówek specjalnych.

16 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL logistyka społecznie odpowiedzialna wyścig z czasem Wyścig z czasem DHL został oficjalnym partnerem logistycznym XI edycji regat Volvo Ocean Race , najbardziej prestiżowej imprezy żeglarskiej świata. Volvo Ocean Race Wsparcie tegorocznej edycji regat Volvo Ocean Race, które rozpoczęły się 21 października br. w porcie w Alicante, obejmie kompleksową obsługę logistyczną na wszystkich etapach, począwszy od odbioru sprzętu i ekwipunku poszczególnych ekip z różnych lokalizacji aż po terminową dostawę kontenerów do wyznaczonych punktów docelowych. DHL będzie odpowiadać za transport wysokiej klasy sprzętu dla załóg oraz pawilonów dla zwiedzających w obrębie dziesięciu portów, na trasie ponad km. W ramach obsługi logistycznej zrealizuje krótkoterminowe dostawy części zamiennych w przypadku awarii. DHL wykorzysta ogółem 152 kontenery do transportu setek ton materiałów. Aby zapewnić sprawną obsługę całego przedsięwzięcia, na lotnisku w Amsterdamie otwarty został magazyn części zapasowych, który umożliwi dostawę towarów o dużych gabarytach (maszty). Powołano także międzynarodowe centrum kontroli, które zapewni monitoring na każdym etapie regat. XI edycja Volvo Ocean Race w liczbach: 3 oceany, 6 kontynentów, 10 miesięcy zmagań, 152 kontenery przewiezione przez DHL, km do przebycia.

17 Volvo Ocean Race To wyjątkowe wydarzenie sportowe o zasięgu światowym. Biorą w nim udział międzynarodowe i wielokulturowe załogi, co doskonale odzwierciedla świat, w którym funkcjonuje Volvo. Pierwszą edycję zorganizowano w sezonie 1973/1974, od 2011 r. (od ósmej edycji) sponsorem głównym regat jest koncern motoryzacyjny Volvo stąd nazwa Volvo Ocean Race. Obecnie zawody odbywają się co 3 lata (do 2005 r. co 4 lata), a jego uczestnicy muszą przepłynąć 3 oceany oraz zawinąć do 10 portów znajdujących się na 6 różnych kontynentach.

18 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL SZANOWNI PAŃSTWO, dziękujemy za poświęcony czas. Jeżeli mają Państwo pytania lub chcą dowiedzieć się czegoś więcej o prezentowanych tematach, zapraszamy do kontaktu. Czekamy również na uwagi, a także zagadnienia, o jakich chcieliby Państwo przeczytać na łamach kolejnego numeru newslettera.

LATIS LOGISTICS - WITAMY!

LATIS LOGISTICS - WITAMY! LATIS LOGISTICS - WITAMY! Jesteśmy firmą oferującą kompleksowe rozwiązania logistyczne w transporcie ładunków. Realizujemy przewóz towarów od drzwi do drzwi w oparciu o transport morski, lotniczy, drogowy

Bardziej szczegółowo

ERGOLOGIS Sp. z o.o. O firmie

ERGOLOGIS Sp. z o.o. O firmie www.ergologis.pl O firmie ERGOLOGIS Sp. z o.o. Jesteśmy grupą specjalistów w logistyce i doradztwie biznesowym. Stawiamy na ergonomię, wykonujemy zadania trudne i pomagamy w sytuacjach beznadziejnych.

Bardziej szczegółowo

Witamy w TNT. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji

Witamy w TNT. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji Witamy w TNT Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji WITAMY W TNT WITAMY W TNT WITAJ Tworzymy międzynarodowy zespół specjalistów, który zapewnia najlepsze rozwiązania transportowe dopasowane do Twoich

Bardziej szczegółowo

Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG. dr inż. Stanisław Krzyżaniak

Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG. dr inż. Stanisław Krzyżaniak Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG dr inż. Stanisław Krzyżaniak Logistyka w Polsce 2 Cel główny Cel horyzontalny dla gospodarki wynikający z realizacji programu badawczo-rozwojowego

Bardziej szczegółowo

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego.

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. Obsługa Klientów 1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. 01 18.500.000 produktów FANUC zainstalowanych na całym świecie 55 lat doświadczenia średni

Bardziej szczegółowo

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics:

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: - transport drogowy kontenerowy - transport drogowy plandekowy (FTL / LTL) - transport intermodalny - logistyka (w tym: kontraktowa i magazynowa) - spedycja

Bardziej szczegółowo

Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność

Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność A leading automotive logistics company A leading automotive logistics company Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność Prezentacja CAT Cargo Logistics Polska Michał Sierański 2014-05-28 Agenda

Bardziej szczegółowo

Dlaczego my? Terminowość. Nasze pojazdy bezpiecznie przejechały już ponad 127 043 025 km. Doświadczenie. Zespół. Elastyczność

Dlaczego my? Terminowość. Nasze pojazdy bezpiecznie przejechały już ponad 127 043 025 km. Doświadczenie. Zespół. Elastyczność Dlaczego my? Nasze pojazdy bezpiecznie przejechały już ponad 127 043 025 km. Doświadczenie Terminowość Zespół Elastyczność Dokładność Trans-Rach tworzy zespół specjalistów transportu i logistyki. Nie ma

Bardziej szczegółowo

ELMIR Sp. J., Hutnicza Street 6/809, Poland 81 212 Gdynia; e-mail: elmir@elmir.eu www.elmir.eu. Elmir Lista usług

ELMIR Sp. J., Hutnicza Street 6/809, Poland 81 212 Gdynia; e-mail: elmir@elmir.eu www.elmir.eu. Elmir Lista usług Lista usług Elmir Lista usług TRANSPORT LĄDOWY Zdolnośd przewozu to nasz biznes, transport drogowy to nasza siła. Nasze możliwości transportowo logistyczne pokrywają całą Europę z Polski po Hiszpanię,

Bardziej szczegółowo

INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDING

INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDING INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDING sainess Sainess Sp. Z o.o. powstała w 2014 roku wyniku fuzji pięciu spółek w której skład wchodzą TSL Luxembo urg, TSL LTD, TSL Poland, Inter Tsl Luxembourg oraz Hiszpanska

Bardziej szczegółowo

Jesteśmy tam, gdzie się buduje

Jesteśmy tam, gdzie się buduje Jesteśmy tam, gdzie się buduje WKT to wiodący dystrybutor specjalistycznych materiałów i systemów budowlanych wysokiej jakości produkty sygnowane markami światowych producentów ogólnopolska sieć sprzedaży

Bardziej szczegółowo

Program Bałtyk 2015-2020

Program Bałtyk 2015-2020 Program Bałtyk 2015-2020 Realizowany w ramach Inicjatywy Odpowiedzialny Transport 2014-2020 Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do przystąpienia do Programu Bałtyk. Program stanowi platformę wymiany

Bardziej szczegółowo

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics:

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: > transport drogowy kontenerowy > transport drogowy plandekowy (FTL / LTL) > transport intermodalny > logistyka (w tym: kontraktowa i magazynowa) > spedycja

Bardziej szczegółowo

Wiążące oferty. Natychmiastowa rezerwacja. Zerowy czas oczekiwania.

Wiążące oferty. Natychmiastowa rezerwacja. Zerowy czas oczekiwania. Wiążące oferty. Natychmiastowa rezerwacja. Zerowy czas oczekiwania. Zlecanie transportu lotniczego szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej. Nadchodzi zmiana KN FreightNet usprawni i uprości procesy transportu

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Uni-logistics Sp. z o.o.: Firma działająca na rynku międzynarodowym od 2007 roku Nasze oddziały znajdują się w: Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Tychach, Rotterdamie Własna

Bardziej szczegółowo

Usługi dystrybucyjne FMCG

Usługi dystrybucyjne FMCG Usługi dystrybucyjne FMCG 1990 powstaje firma handlowa Mister w Tychach 1992 rozpoczynamy współpracę z firmą Procter&Gamble jako jedna z 650 polskich hurtowni 1993 25 firm zostaje regionalnymi dystrybutorami

Bardziej szczegółowo

Twoje. usługi kurierskie. Doręczamy Twój sukces

Twoje. usługi kurierskie. Doręczamy Twój sukces Twoje usługi kurierskie Doręczamy Twój sukces Doręczamy Twój sukces Więcej informacji: Infolinia: 0 801 31 00 00 www.tnt.com.pl Wykorzystaj lepiej swój dzień dzięki usługom kurierskim TNT Doręczamy Twój

Bardziej szczegółowo

Pokłady możliwości. Strategia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) KGHM na lata 2015 2020

Pokłady możliwości. Strategia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) KGHM na lata 2015 2020 Pokłady możliwości Strategia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) KGHM na lata 2015 2020 O Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu KGHM Niniejszy dokument stanowi Strategię KGHM w obszarze

Bardziej szczegółowo

Transport i spedycja na najwyższym poziomie

Transport i spedycja na najwyższym poziomie Transport i spedycja na najwyższym poziomie Szanowni Państwo, Chciałbym w tym miejscu pozwolić sobie na kilka słów, by w skrócie opowiedzieć Państwu historię jaka tworzyła się od narodzin Firmy, aż po

Bardziej szczegółowo

Ocena sytuacji w transporcie krajowym i międzynarodowym z punktu widzenia operatora logistycznego

Ocena sytuacji w transporcie krajowym i międzynarodowym z punktu widzenia operatora logistycznego Logistyka na 5 Ocena sytuacji w transporcie krajowym i międzynarodowym z punktu widzenia operatora logistycznego Schenker Sp. z o.o. Andrzej Wierzbicki Konferencja: Polski transport drogowy 1.03.2013 Agenda

Bardziej szczegółowo

Jaki jest stan polskiej logistyki? Grzegorz Szyszka Gdynia, 11 grudzień, 2014 r.

Jaki jest stan polskiej logistyki? Grzegorz Szyszka Gdynia, 11 grudzień, 2014 r. Jaki jest stan polskiej logistyki? Grzegorz Szyszka Gdynia, 11 grudzień, 2014 r. Plan referatu Rozwój gospodarki. Główne problemy logistyki. Wielkość krajowego rynku usług logistycznych. Rozwój infrastruktury

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu

Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu POŁĄCZ WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW PROCESU Jedna platforma IT wszystko pod kontrolą Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu Jedna platforma IT wszystko pod kontrolą Rozwiązania SCM i Portal Świat kręci

Bardziej szczegółowo

UMOŻLIWIAMY WYMIANĘ PONAD 120 WALUT Z CAŁEGO ŚWIATA

UMOŻLIWIAMY WYMIANĘ PONAD 120 WALUT Z CAŁEGO ŚWIATA UMOŻLIWIAMY WYMIANĘ PONAD 120 WALUT Z CAŁEGO ŚWIATA Transakcje Spot (Transkacje natychmiastowe) Transakcje terminowe (FX Forward) Zlecenia rynkowe (Market Orders) Nasza firma Powstaliśmy w jednym, jasno

Bardziej szczegółowo

Bibby Financial Services

Bibby Financial Services Bibby Financial Services Bibby Financial Services Wspieramy rozwój firm na całym świecie Bibby Financial Services Wspieramy rozwój firm na całym świecie Należymy do Bibby Line Group Ltd. transport morski

Bardziej szczegółowo

Canon Essential Business Builder Program. Wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces w biznesie

Canon Essential Business Builder Program. Wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces w biznesie Canon Essential Business Builder Program Wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces w biznesie Essential Business Builder Program wprowadzenie Prowadzenie działalności w obszarze druku nie jest łatwym zadaniem.

Bardziej szczegółowo

INICJATYWY PROPRACOWNICZE

INICJATYWY PROPRACOWNICZE INICJATYWY PROPRACOWNICZE Wolontariat pracowniczy jako narzędzie budowania wartości firmy Mirella Panek-Owsiańska Prezes, Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu Krzysztof Kaczmar Dyrektor

Bardziej szczegółowo

DB Schenker Centrum Kompetencji Automotive

DB Schenker Centrum Kompetencji Automotive Logistics DB Schenker Centrum Kompetencji Automotive Arkadiusz Marczyk Head of Vertical Market - Automotive DB Schenker Key Account Management DB Schenker na globalnym rynku TSL Transport lądowy Transport

Bardziej szczegółowo

FORWARD THINKING. Direct Box Mumbai Łódź W NUMERZE. Preferencyjna stawka VAT. Nowe połączenie kolejowe. Oceniamy początek roku

FORWARD THINKING. Direct Box Mumbai Łódź W NUMERZE. Preferencyjna stawka VAT. Nowe połączenie kolejowe. Oceniamy początek roku W NUMERZE DHL global forwarding POŁĄCZENIE KOLEJOWE CHINY - EUROPA Preferencyjna stawka VAT W imporcie towarów można skorzystać z preferencyjnej stawki VAT. Uprawnienie jest dokładnie określone przez prawo.

Bardziej szczegółowo

G R U PA R A B E N CHILE POLAND VIRTUAL MISSION FOR THE FOOD INDUSTRY

G R U PA R A B E N CHILE POLAND VIRTUAL MISSION FOR THE FOOD INDUSTRY G R U PA R A B E N CHILE POLAND VIRTUAL MISSION FOR THE FOOD INDUSTRY November 6th, 2015 R A B E N G R O U P Kamienie milowe J. W. Raben zakłada firmę transportową w Holandii 1931 2015 HRL Eurocargo i

Bardziej szczegółowo

Twój niezawodny operator logistyczny

Twój niezawodny operator logistyczny Twój niezawodny operator logistyczny K im jesteśmy? Firma Omida Logistics oferuje sprawdzone rozwiązania z zakresu logistyki oraz spedycji krajowej i międzynarodowej. Nasza centrala mieści się w Sopocie.

Bardziej szczegółowo

Zwiększenie efektywności Działu Ekspedycji

Zwiększenie efektywności Działu Ekspedycji Zwiększenie efektywności Działu Ekspedycji Analiza na przykładzie Spółdzielni Piekarsko Ciastkarskiej w Warszawie Warszawa, Lipiec 2013 Spółdzielnia Piekarsko Ciastkarska w Warszawie SPC to największy

Bardziej szczegółowo

YOU. Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS

YOU. Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS YOU Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS Odkryj WIĘCEJ możliwości pomiędzy Tobą a Twoimi pacjentami Jako dostawca zintegrowanych usług w sektorze ochrony

Bardziej szczegółowo

eschenker: Nowa generacja technologii TSL Schenker Sp. z o.o. Zespół DBSCHENKERinfo

eschenker: Nowa generacja technologii TSL Schenker Sp. z o.o. Zespół DBSCHENKERinfo : Nowa generacja technologii TSL Schenker Sp. z o.o. Zespół DBSCHENKERinfo 2016-07-07 Nowy : Twój elektroniczny klucz do przejrzystej logistyki Efektywne, szybkie i wygodne zarządzanie procesami logistycznymi

Bardziej szczegółowo

CSR w małych i średnich przedsiębiorstwach w Polsce - stan obecny, wyzwania, perspektywy

CSR w małych i średnich przedsiębiorstwach w Polsce - stan obecny, wyzwania, perspektywy CSR w małych i średnich przedsiębiorstwach w Polsce - stan obecny, wyzwania, perspektywy Płock, 27.02.2013 Czym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu? Forum Odpowiedzialnego Biznesu Od 2000 rok podejmujemy

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT MULTIMODALNY

TRANSPORT MULTIMODALNY WSTĘP Eco Spedycja jest polską firmą specjalizującą się w transporcie intermodalnym. Dzięki współpracy z renomowanymi partnerami dysponuje największą multimodalną siecią transportową w Europie. USŁUGI

Bardziej szczegółowo

Adam Błuś Eurologistics, Truck&Business Polska, Logistyka Produkcji, Flota Auto Biznes, Log24.pl

Adam Błuś Eurologistics, Truck&Business Polska, Logistyka Produkcji, Flota Auto Biznes, Log24.pl Szanowni Państwo, Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie Truck&Forum Awards 2015 Logistyczne spotkania handlowe. Ideą projektu jest poszerzenie kontaktów między firmami produkcyjnymi, handlowymi a dostawcami

Bardziej szczegółowo

Uzupełnieniem naszej oferty jest spedycja międzynarodowa, wykonywana w oparciu o bazę sprawdzonych podwykonawców. Oddziały zagraniczne i usługi celne

Uzupełnieniem naszej oferty jest spedycja międzynarodowa, wykonywana w oparciu o bazę sprawdzonych podwykonawców. Oddziały zagraniczne i usługi celne ZET Transport jest rodzinną firmą transportową obecną na europejskich rynkach od 1993 roku. Świadczymy usługi w zakresie transportu międzynarodowego i krajowego, jak również usługi celne oraz usługi dodatkowe.

Bardziej szczegółowo

Oferta organizacji wyjazdowej misji gospodarczej na targi FRUIT LOGISTICA Berlin 3 4 5 LUTY 2016

Oferta organizacji wyjazdowej misji gospodarczej na targi FRUIT LOGISTICA Berlin 3 4 5 LUTY 2016 Oferta organizacji wyjazdowej misji gospodarczej na targi FRUIT LOGISTICA NIP: 946 25 74 510 Lubelskie Centrum Consultingu sp. z o.o. powstało w 2009 roku w Lublinie aby wspierać przedsiębiorczość i pokazywać

Bardziej szczegółowo

biznesu (CSR) a konkurencyjność - dobre praktyki europejskich MŚP M -

biznesu (CSR) a konkurencyjność - dobre praktyki europejskich MŚP M - Instytut Badań nad Przedsiębiorczo biorczością i Rozwojem Ekonomicznym Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) a konkurencyjność - dobre praktyki europejskich MŚP M - Maciej Bieńkiewicz, 26 luty 2008,

Bardziej szczegółowo

O firmie. O DB Schenker Logistics

O firmie. O DB Schenker Logistics O firmie Wchodzimy w skład międzynarodowej grupy DB Schenker, która jest częścią koncernu Deutsche Bahn AG. Grupa DB Schenker jest wiodącym dostawcą zintegrowanych usług logistycznych na świecie z roczną

Bardziej szczegółowo

Strategia społecznej odpowiedzialności biznesu

Strategia społecznej odpowiedzialności biznesu Strategia społecznej odpowiedzialności biznesu Od 10 lat działamy na rynku, starając się utrzymywać wysoką pozycję, zarówno na polu ogólnopolskim, jak i lokalnym. Współpracujemy z najlepszymi producentami,

Bardziej szczegółowo

Spedycja morska Firma

Spedycja morska Firma Prezentacja dla p. Marty Tomczyszyn Poznań, dnia 28.09.2015 Firma Szacuje się, że na świecie nawet 90% przewozów towarowych odbywa się z udziałem transportu morskiego. W ogólnej masie ładunków przewożonych

Bardziej szczegółowo

Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej.

Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej. Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej www.caps-group.com 2 CO ROBIMY? Grupa CAPS oferuje innowacyjne i skuteczne rozwiązania dla kompleksowego wyposażenia powierzchni handlowych, edukacyjnych, biurowych,

Bardziej szczegółowo

FRACHT MORSKI & INTERMODAL 5 000 TEU ROCZNIE

FRACHT MORSKI & INTERMODAL 5 000 TEU ROCZNIE ŁAŃCUCH DOSTAW dla FRACHT MORSKI & INTERMODAL 5 000 TEU ROCZNIE control tower II SZCZECIN control tower I NINGBO kilkanaście biur operacyjnych grupy Rohlig w Chinach nadania towarów z wszystkich istotnych

Bardziej szczegółowo

Budowanie zrównoważonej przyszłości

Budowanie zrównoważonej przyszłości Budowanie zrównoważonej przyszłości Społeczna Odpowiedzialność Przedsiębiorstwa Przegląd Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstwa Każdego roku nowe produkty, nowe regulacje prawne i nowe technologie

Bardziej szczegółowo

Metodologia oparta na najnowszych trendach światowych Stwarzamy możliwość wzrostu wartości firmy

Metodologia oparta na najnowszych trendach światowych Stwarzamy możliwość wzrostu wartości firmy Zrównoważony rozwój Stabilne zarządzanie Pozytywny wpływ społeczny Wzrost wartości firmy Metodologia oparta na najnowszych trendach światowych Stwarzamy możliwość wzrostu wartości firmy 27 kwietnia 2012

Bardziej szczegółowo

intermodalnie Rozwiązanie IT wspierające obsługę spedycji morskiej (case study) Joanna Dunowska Kajetan Jaglowski

intermodalnie Rozwiązanie IT wspierające obsługę spedycji morskiej (case study) Joanna Dunowska Kajetan Jaglowski Rozwiązanie IT wspierające obsługę spedycji morskiej (case study) intermodalnie Joanna Dunowska Kajetan Jaglowski Kilka słów o nas - fakty DOŚWIADCZENIE Mierzone ilością wdrożeń i nowatorskich rozwiązań

Bardziej szczegółowo

Przyszłość to technologia

Przyszłość to technologia Przyszłość to technologia - twórz ją z nami Innowacyjne projekty dla prestiżowych klientów Wdrażamy jedne z największych w kraju projekty z dziedziny informatyki i nowoczesnych technologii. Realizujemy

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie

Zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie Zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie Cele szkolenia Zasadniczym celem szkolenia jest rozpracowanie struktury organizacyjnej odpowiedzialnej za organizację procesów zaopatrzeniowo - dystrybucyjnych,

Bardziej szczegółowo

ARCHITEKCI SUKCESU W LOGISTYCE DLA Politechniki Lubelskiej

ARCHITEKCI SUKCESU W LOGISTYCE DLA Politechniki Lubelskiej ARCHITEKCI SUKCESU W LOGISTYCE DLA Politechniki Lubelskiej Pomagamy: Pracownikom operacyjnym szybciej i taniej wykonać powierzone zadania Menadżerom sprostać oczekiwaniom zarządów Prezesom zwiększyć zyski

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Uni-logistics Sp. z o.o.: Firma działająca na rynku międzynarodowym od 2007 roku Nasze oddziały znajdują się w: Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Tychach, Rotterdamie Własna

Bardziej szczegółowo

Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA. 31 stycznia 2011 r.

Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA. 31 stycznia 2011 r. Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA 31 stycznia 2011 r. Agenda 1. Przepływ leków od producenta do pacjenta 2. Strategia centralizacji logistyki Grupy NEUCA

Bardziej szczegółowo

I FORUM INNOWACJI TRANSPORTOWYCH - dobre praktyki na rzecz zrównoważonego rozwoju

I FORUM INNOWACJI TRANSPORTOWYCH - dobre praktyki na rzecz zrównoważonego rozwoju Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna I FORUM INNOWACJI TRANSPORTOWYCH - dobre praktyki na rzecz zrównoważonego rozwoju Badania i innowacje

Bardziej szczegółowo

Grupowe zakupy usług transportowych praktyczna redukcja kosztów transportu

Grupowe zakupy usług transportowych praktyczna redukcja kosztów transportu Grupowe zakupy usług transportowych praktyczna redukcja kosztów transportu 1 Cel oraz agenda Cel Zaprezentowanie rzeczywistych korzyści wynikających ze współpracy firm w grupowej konsolidacji usług transportowych

Bardziej szczegółowo

Kreatywne rozwiązania dla biznesu

Kreatywne rozwiązania dla biznesu Kreatywne rozwiązania dla biznesu Słowo wstępne Szanowni Państwo, Jeżeli chcecie mieć wpływ na region, miasto i to co się dzieje w Państwa okolicy, serdecznie zapraszam do włączenia się w działania Funduszu

Bardziej szczegółowo

Prezentacja dla mediów 2013

Prezentacja dla mediów 2013 Prezentacja dla mediów 2013 O Projekcie Stacja z Paczką to obsługa zamówień składanych przez klientów w sklepach internetowych wraz z odbiorem ich przesyłki na wybranej stacji paliw sieci ORLEN w Polsce.

Bardziej szczegółowo

spis streści prezentacja firmy atuty zakres naszych usług oferta szkolenia agencja pracy tymczasowej serwis ochrona outsourcing nasze osiągniecia

spis streści prezentacja firmy atuty zakres naszych usług oferta szkolenia agencja pracy tymczasowej serwis ochrona outsourcing nasze osiągniecia spis streści prezentacja firmy atuty zakres naszych usług 3 4 5 oferta szkolenia agencja pracy tymczasowej serwis ochrona outsourcing nasze osiągniecia z kim współpracujemy kontakt 6 8 9 10 11 12 13 15

Bardziej szczegółowo

DHL Express (Poland)

DHL Express (Poland) DHL Express (Poland) DHL Express (Poland) jest częścią międzynarodowej grupy DHL należącej do Deutsche Post DHL, obecnej w ponad 220 krajach na całym świecie. DHL to globalna marka z ponad 40-letnią historią,

Bardziej szczegółowo

TWK-ZAG Sp z o.o. waste management

TWK-ZAG Sp z o.o. waste management TWK-ZAG Sp z o.o. waste management targets REALIZUJEMY USŁUGI W ZAKRESIE KOMPLEKSOWEGO GOSPODAROWANIA ODPADAMI PRZEMYSŁOWYMI ROZWJĄZUJEMY PROBLEMY ODPADOWE FIRM PRODUKCYJNYCH, LOGISTYCZNYCH, HANDLOWYCH

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT.

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. o firmie MARATHON to zespół specjalistów w logistyce zaangażowanych w każde zlecenie. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych jesteśmy elastyczni, solidni i rzetelni, dzięki

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT.

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. O FIRMIE MARATHON to zespół specjalistów w logistyce zaangażowanych w każde zlecenie. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych jesteśmy elastyczni, solidni i rzetelni, dzięki

Bardziej szczegółowo

PODSTAWOWE ZAŁOŻENIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU:

PODSTAWOWE ZAŁOŻENIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU: SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 31 stycznia 2012 r. dr Justyna Szumniak-Samolej Samolej mgr Maria Roszkowska-Śliż 6. BIZNES A ŚRODOWISKO PODSTAWOWE ZAŁOŻENIE

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT.

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. o firmie MARATHON to zespół specjalistów w logistyce zaangażowanych w każde zlecenie. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych jesteśmy elastyczni, solidni i rzetelni, dzięki

Bardziej szczegółowo

Debiut na rynku NewConnect. Kupiec S.A. Nazwa projektu Nazwa firmy Nazwisko prelegenta

Debiut na rynku NewConnect. Kupiec S.A. Nazwa projektu Nazwa firmy Nazwisko prelegenta Debiut na rynku NewConnect Kupiec S.A. Nazwa projektu Nazwa firmy Nazwisko prelegenta Historia spółki 2002 Rozpoczęcie działalności przez spółkę Kupiec Spółka Jawna zajmującą się przewozami polskiego eksportu

Bardziej szczegółowo

www.soot.pl Transport pod pełną kontrolą

www.soot.pl Transport pod pełną kontrolą Transport pod pełną kontrolą System Obsługi Ofert Transportowych SOOT to aplikacja umożliwiająca firmie usprawnienie, optymalizację i pełną kontrolę procesów logistycznych w obszarze transportu na każdym

Bardziej szczegółowo

LOCOTRANSSPED Sp. Z O.O. TRANSPORT SPEDYCJA. Locotranssped Sp. Z O.O. Ul. Warszawska 43/211 61-028 Poznań Tel. 61 62 48 130 Fax 61 62 48 131

LOCOTRANSSPED Sp. Z O.O. TRANSPORT SPEDYCJA. Locotranssped Sp. Z O.O. Ul. Warszawska 43/211 61-028 Poznań Tel. 61 62 48 130 Fax 61 62 48 131 LOCOTRANSSPED Sp. Z O.O. TRANSPORT SPEDYCJA Locotranssped Sp. Z O.O. Ul. Warszawska 43/211 61-028 Poznań Tel. 61 62 48 130 Fax 61 62 48 131 LOCOTRANSSPED - WOZIMY TWÓJ SUKCES Firma transportowo-spedycyjna

Bardziej szczegółowo

Praktyczne aspekty projektowania procesów transportowych

Praktyczne aspekty projektowania procesów transportowych Praktyczne aspekty projektowania procesów transportowych Tomasz Smolarek GEFCO Polska Spedytor WPŁYW OPERATORÓW LOGISTYCZNYCH NA KOSZT USŁUG SPEDYCYJNYCH DOBNICOWYCH KRAJOWYCH mgr Tomasz Smolarek Menedżer

Bardziej szczegółowo

Czy mniej i szybciej zawsze musi oznaczać taniej? studia przypadków rozwiązań logistycznych. Jakub Karoń Regionalny kierownik sprzedaży

Czy mniej i szybciej zawsze musi oznaczać taniej? studia przypadków rozwiązań logistycznych. Jakub Karoń Regionalny kierownik sprzedaży Czy mniej i szybciej zawsze musi oznaczać taniej? studia przypadków rozwiązań logistycznych Jakub Karoń Regionalny kierownik sprzedaży Rozwiązania GEFCO To już wam prezentowaliśmy Stand by - trailers Operacyjny

Bardziej szczegółowo

Społeczna odpowiedzialność banków

Społeczna odpowiedzialność banków Społeczna odpowiedzialność banków Maria Młotek Forum Odpowiedzialnego Biznesu, organizacja, która propaguje ideę społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw w Polsce, definiuje odpowiedzialny biznes jako:

Bardziej szczegółowo

OBSŁUGA EKSPORTU POLSKICH PRZEDSIĘBIORSTW

OBSŁUGA EKSPORTU POLSKICH PRZEDSIĘBIORSTW OBSŁUGA EKSPORTU POLSKICH PRZEDSIĘBIORSTW SEKRETEM BIZNESU JEST WIEDZIEĆ TO, CZEGO NIE WIEDZĄ INNI Arystoteles Onassis SZANOWNI PAŃSTWO, Lubelskie Centrum Consultingu sp. z o. o. powstało w 2009 roku w

Bardziej szczegółowo

MANAGER CSR MODUŁY WARSZTATOWE

MANAGER CSR MODUŁY WARSZTATOWE MANAGER CSR MODUŁY WARSZTATOWE WARSZTAT C- A IDEA SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU. PODSTAWY CSR. Skąd się wziął CSR? Historia społecznej odpowiedzialności biznesu. Koncepcja zrównoważonego rozwoju.

Bardziej szczegółowo

26.11-28.11 2013. Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie. Polska, Warszawa, Expo XXI. www.transport.lentewenc.com

26.11-28.11 2013. Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie. Polska, Warszawa, Expo XXI. www.transport.lentewenc.com 26.11-28.11 2013 Polska, Warszawa, Expo XXI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie Trans Poland 2013 Międzynarodowe targi z zakresu Transportu i Logistyki w Warszawie są wydarzeniem skierowanym

Bardziej szczegółowo

Panda na polskim rynku

Panda na polskim rynku PANDA FRANCZYZA Panda na polskim rynku PANDA to ogólnopolska sieć pralni chemicznych i wodnych, która funkcjonuje jako podmiot w dużej grupie firm związanych z szeroko rozumianym pralnictwem - Vector S.A.

Bardziej szczegółowo

Spis treści WSTĘP... 13

Spis treści WSTĘP... 13 WSTĘP... 13 Rozdział I MODEL ZRÓWNOWAŻONEGO BIZNESU PRZEDSIĘBIORSTWA A KREACJA WARTOŚCI... 15 (Adam Jabłoński) Wstęp... 15 1. Konkurencyjność przedsiębiorstwa a model zrównoważonego biznesu... 16 2. Ciągłość

Bardziej szczegółowo

Oferta handlowa Outsourcing usług

Oferta handlowa Outsourcing usług Oferta handlowa Outsourcing usług Informacja o firmie Towarzystwo Zarządzające SKOK oferuje nowoczesne produkty i usługi przede wszystkim Kasom Stefczyka oraz podmiotom systemu SKOK w Polsce. Specjalizujemy

Bardziej szczegółowo

Efektywna logistyka narzędziem zwiększenia konkurencyjności. Górnictwo/Energetyka Katowice,, 20.11.2009

Efektywna logistyka narzędziem zwiększenia konkurencyjności. Górnictwo/Energetyka Katowice,, 20.11.2009 Efektywna logistyka narzędziem zwiększenia konkurencyjności ci polskiego górnictwa g Górnictwo/Energetyka Katowice,, 20.11.2009 1 Import węgla, a zaostrzenie konkurencji na rynku 2 Polski węgiel logistyka

Bardziej szczegółowo

Skuteczność => Efekty => Sukces

Skuteczność => Efekty => Sukces O HBC Współczesne otoczenie biznesowe jest wyjątkowo nieprzewidywalne. Stała w nim jest tylko nieustająca zmiana. Ciągłe doskonalenie się poprzez reorganizację procesów to podstawy współczesnego zarządzania.

Bardziej szczegółowo

Program HORYZONT 2020 w dziedzinie transportu

Program HORYZONT 2020 w dziedzinie transportu Program HORYZONT 2020 w dziedzinie transportu Rafał Rowiński, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce Inwestycje w badania i rozwój są jednym ze sposobów wyjścia z kryzysu gospodarczego. Średni

Bardziej szczegółowo

ENGLISH SUMMER CAMP 2015

ENGLISH SUMMER CAMP 2015 ENGLISH SUMMER CAMP 2015 Szanowni Państwo! Właśnie rozpoczynamy organizację obozu English Summer Camp 2015. Chcielibyśmy zaprosić Państwa współpracy i prosić o wsparcie materialne naszych działań. Niestety

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania SCM i Portal dla operatorów logistycznych i przewoźników

Rozwiązania SCM i Portal dla operatorów logistycznych i przewoźników ZADOWOLENI KLIENCI Jedna platforma IT wiele możliwości Rozwiązania SCM i Portal dla operatorów logistycznych i przewoźników Jedna platforma IT wiele możliwości Rozwiązania SCM i Portal Rozwiązanie IT dla

Bardziej szczegółowo

MIERZENIE EFEKTYWNOŚCI DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH

MIERZENIE EFEKTYWNOŚCI DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH MIERZENIE EFEKTYWNOŚCI DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH PRAKTYCZNE WYKORZYSTANIE MODELU LBG W FUNDACJACH KORPORACYJNYCH Warszawa, 11 września 2014r. Małgorzata Greszta, SGS Polska NASZA EKSPERCKA WIEDZA W ZAKRESIE

Bardziej szczegółowo

Strategia dla Klastra IT. Styczeń 2015

Strategia dla Klastra IT. Styczeń 2015 Strategia dla Klastra IT Styczeń 2015 Sytuacja wyjściowa Leszczyńskie Klaster firm branży Informatycznej został utworzony w 4 kwartale 2014 r. z inicjatywy 12 firm działających w branży IT i posiadających

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY SKONSOLIDOWANY WDB BROKERZY UBEZPIECZENIOWI S.A. za rok 2014

RAPORT ROCZNY SKONSOLIDOWANY WDB BROKERZY UBEZPIECZENIOWI S.A. za rok 2014 RAPORT ROCZNY SKONSOLIDOWANY WDB BROKERZY UBEZPIECZENIOWI S.A. za rok 2014 Wrocław, dn. 03 czerwca 2015 roku 1. LIST PREZESA ZARZĄDU... 3 2. OŚWIADCZENIA ZARZĄDU... 5 3. WYBRANE DANE FINANSOWE... 7 4.

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Słowo wstępne. Grupa. Historia. Rozwój międzynarodowy. IMS zintegrowany system zarządzania. Procesy. Wizja. Cele.

Spis treści. Słowo wstępne. Grupa. Historia. Rozwój międzynarodowy. IMS zintegrowany system zarządzania. Procesy. Wizja. Cele. Spis treści Słowo wstępne Grupa Historia Rozwój międzynarodowy IMS zintegrowany system zarządzania Procesy Wizja Cele Dokumentacja Słowo wstępne Grupa AUNDE powstała z firmy Achter & Ebels, założonej w

Bardziej szczegółowo

UBOJNIA DROBIU Inwestycja WIPASZ SA w Międzyrzecu Podlaskim

UBOJNIA DROBIU Inwestycja WIPASZ SA w Międzyrzecu Podlaskim UBOJNIA DROBIU Inwestycja WIPASZ SA w Międzyrzecu Podlaskim WIPASZ SA PODSTAWOWE INFORMACJE WIPASZ SA funkcjonuje na rynku od 20 lat i jest w 100% polskim przedsiębiorstwem. Spółka jest największym polskim

Bardziej szczegółowo

Dystrybucja i planowanie dostaw

Dystrybucja i planowanie dostaw Terminy szkolenia 15-16 październik 2015r., Kraków - Hotel Aspel*** Dystrybucja i planowanie dostaw 7-8 kwiecień 2016r., Poznań - Hotel Platinum Palace Residence**** Opis Efektywna dystrybucja produktów

Bardziej szczegółowo

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata. Kwiecień 2013 Update informacji ze świata UPDATE NEWS DGF

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata. Kwiecień 2013 Update informacji ze świata UPDATE NEWS DGF UPDATE NEWS DGF W NUMERZE NOWE SERWISY i PRODUKTY Go Green innowacja w logistyce! UE i USA rozpoczną negocjacje umowy o wolnym handlu Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata Chiński Nowy

Bardziej szczegółowo

Plany rozwoju na lata 2010-2012 realizowane w ramach nowej struktury Grupy Kapitałowej. Warszawa, 10 lutego 2010 r.

Plany rozwoju na lata 2010-2012 realizowane w ramach nowej struktury Grupy Kapitałowej. Warszawa, 10 lutego 2010 r. Plany rozwoju na lata 2010-2012 realizowane w ramach nowej struktury Grupy Kapitałowej Warszawa, 10 lutego 2010 r. 2000 2005 Dynamiczny rozwój niekonkurowanie ze swoimi klientami brak własnych aptek wzrost

Bardziej szczegółowo

Polityka w zakresie Odpowiedzialnych Zakupów

Polityka w zakresie Odpowiedzialnych Zakupów Polityka w zakresie Odpowiedzialnych Zakupów Przedmowa Zgodnie ze ścieżką swojego rozwoju Arriva przedstawi Politykę z zakresie Odpowiedzialnych Zakupów, stworzoną z myślą o swoich klientach i pracownikach.

Bardziej szczegółowo

www.inteligentne-miasta.eu

www.inteligentne-miasta.eu ORGANIZATORZY GP Sp. z o.o. oferuje kompleksową organizację eventów, konferencji, spotkań biznesowych, szkoleń tematycznych. Na zlecenie klienta organizujemy również działania marketingowe oraz PR-owe,

Bardziej szczegółowo

Fundacje korporacyjne i ich fundatorzy IV. Seminarium Forum Darczyńców w Polsce z cyklu Standardy działania fundacji korporacyjnych

Fundacje korporacyjne i ich fundatorzy IV. Seminarium Forum Darczyńców w Polsce z cyklu Standardy działania fundacji korporacyjnych Fundacje korporacyjne i ich fundatorzy IV. Seminarium Forum Darczyńców w Polsce z cyklu Standardy działania fundacji korporacyjnych Bogdan Benczak, Prezes Zarządu Fundacji PZU Izabela Rakuć-Kochaniak,

Bardziej szczegółowo

Efektywność i bezpieczeństwo biznesu morskiego - impulsy dla wdrożeń IT

Efektywność i bezpieczeństwo biznesu morskiego - impulsy dla wdrożeń IT Efektywność i bezpieczeństwo biznesu morskiego - impulsy dla wdrożeń IT wykorzystanie technologii ICT dziś systemy automatyki przemysłowej oraz sensory pozwalają na zdalne monitorowanie pracy urządzeń

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT.

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. O FIRMIE MARATHON to zespół specjalistów w logistyce zaangażowanych w każde zlecenie. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych jesteśmy elastyczni, solidni i rzetelni, dzięki

Bardziej szczegółowo

Instalacje fotowoltaiczne - praktyczne aspekty instalowania systemów PV

Instalacje fotowoltaiczne - praktyczne aspekty instalowania systemów PV Oferta szkolenia z zakresu PV: Instalacje fotowoltaiczne - praktyczne aspekty instalowania systemów PV Długo oczekiwana przez cały sektor energetyki odnawialnej Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE)

Bardziej szczegółowo

TRANSPOREON EFEKTYWNOSC W LOGISTYCE. DYNAMICZNE KONTRAKTY. Odpowiedź na sytuację rynkową. Innowacje w logistyce 2010 Poznao, 14.09.

TRANSPOREON EFEKTYWNOSC W LOGISTYCE. DYNAMICZNE KONTRAKTY. Odpowiedź na sytuację rynkową. Innowacje w logistyce 2010 Poznao, 14.09. TRANSPOREON EFEKTYWNOSC W LOGISTYCE. DYNAMICZNE KONTRAKTY Odpowiedź na sytuację rynkową Innowacje w logistyce 2010 Poznao, 14.09.2010 Europejskie badanie rynku Zakres badao: styczeo 2008 czerwiec 2010

Bardziej szczegółowo

RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI NR 1 FIRMA HANDLOWO USŁUGOWEJ PODHALANIN S.C. TERESA KIEŁPIŃSKA, DARIA KIEŁPIŃSKA

RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI NR 1 FIRMA HANDLOWO USŁUGOWEJ PODHALANIN S.C. TERESA KIEŁPIŃSKA, DARIA KIEŁPIŃSKA Strona1 RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI NR 1 FIRMA HANDLOWO USŁUGOWEJ PODHALANIN S.C. TERESA KIEŁPIŃSKA, DARIA KIEŁPIŃSKA Kraków, 2015 PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Staples Polska Sp. z o.o. (dawniej Corporate Express Polska Sp. z o.o.) to jeden z największych na świecie dostawców

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów. Dawid Doliński

Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów. Dawid Doliński Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów Dawid Doliński Dlaczego MonZa? Korzyści z wdrożenia» zmniejszenie wartości zapasów o 40 %*» podniesienie poziomu obsługi

Bardziej szczegółowo

Plany awaryjne. work confidently

Plany awaryjne. work confidently Plany awaryjne work confidently Plany awaryjne Pakiet Plan awaryjny firmy Regus udostępnia Twojej firmie globalną sieć ponad 1200 lokalizacji biurowych w 95 krajach. Gdy Twoje miejsce pracy stanie się

Bardziej szczegółowo

Twój partner w biznesie

Twój partner w biznesie Twój partner w biznesie O firmie CREATIO INDUSTRY jest fi rmą handlową specjalizującą się w najnowszych technologiach dla przemysłu. Nasz główny produkt system wykrywania pożaru działający w oparciu o

Bardziej szczegółowo