DRODZY Klienci, Zarząd i Pracownicy DHL Global Forwarding PIOTR IWANIUK PREZES ZARZĄDU KRZYSZTOF BIELICA WICEPREZES ZARZĄDU MICHAŁ KOŁODZIEJSKI

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "DRODZY Klienci, Zarząd i Pracownicy DHL Global Forwarding PIOTR IWANIUK PREZES ZARZĄDU KRZYSZTOF BIELICA WICEPREZES ZARZĄDU MICHAŁ KOŁODZIEJSKI"

Transkrypt

1 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL PIOTR IWANIUK PREZES ZARZĄDU KRZYSZTOF BIELICA WICEPREZES ZARZĄDU i Dyrektor Produktu Lotniczego MICHAŁ KOŁODZIEJSKI Dyrektor Produktu Morskiego DRODZY Klienci, z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu spędzenia cudownych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, a w nadchodzącym 2012 roku pomyślności w realizacji wszystkich planów i zamierzeń. EWA PETERLEjTNER-ŻUK DYREKTOR DS. FINANSÓW I ADMINISTRACJI Zarząd i Pracownicy DHL Global Forwarding AGNIESZKA BłASZCZYK- -DĄBROWSKA DYREKTOR MARKETINGU I SPRZEDAŻY KAROLINA HUSZCZYńSKA- -POŹNIAK DYREKTOR DS. OPERACJI

2 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL W NUMERZE Z Rudnik do Finnsnes Zrealizowaliśmy kompleksową dostawę konstrukcji stalowych dla nowo powstającej elektrociepłowni w norweskim mieście Finsjord. Multi SeAir Na czym polega łączenie frachtów air and sea, jakie korzyści z tego płyną, dla jakich grup towarowych przeznaczony jest tego typu fracht? Oferta wysokich lotów Wychodząc naprzeciw potrzebom sektora lotniczego, DHL oferuje transport i outsourcing usług logistycznych na wszystkich poziomach nadzorowanego transportu. Nagrodzeni za innowacyjność Kapituła VII edycji konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2011 przyznała nam główną nagrodę za rozwiązania transportowe dla branży automotive. Wyścig z czasem DHL został oficjalnym partnerem logistycznym XI edycji regat Volvo Ocean Race , najbardziej prestiżowej imprezy żeglarskiej świata. Logistyka społecznie odpowiedzialna Pomagamy, wspieramy, chronimy. Oto podsumowanie naszych działań CSR w 2011 r.

3 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL nagrodzeni za innowacyjność z rudnik do finnsnes driver polskiego golfa Nagrodzeni za innowacyjność Kapituła VII edycji konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2011 przyznała nam główną nagrodę za rozwiązania transportowe dla branży automotive. Składane pudło C3SB oraz podwójny transporter na samochód zostały uznane za cenną innowację, która nie tylko ułatwia załadunek pojazdów, ale również zwiększa efektywność wykorzystania przestrzeni ładownej. Główną nagrodę otrzymaliśmy ex aequo z dwoma innymi przedsiębiorstwami. Z Rudnik do Finnsnes Dział Projektów Przemysłowych DHL Global Forwarding, specjalizujący się w transporcie przesyłek ponadgabarytowych i niestandardowych, nawiązał w sierpniu br. współpracę z liderem na polskim rynku budownictwa przemysłowego. Zrealizowaliśmy kompleksową dostawę konstrukcji stalowych dla nowo powstającej elektrociepłowni w norweskim mieście Finsjord. Ze względu na gabaryty (1200 m sześc.) i wagę (650 t) dostarczenie ładunku wymagało dokładnego planowania, koordynacji oraz pełnej organizacji transportu z Rudnik do Finnsnes, wraz z dowozem drogowym do portu w Gdyni, czarterem statku do Norwegii i nadzorem nad wyładunkiem. Największym sukcesem i zarazem wyzwaniem przedsięwzięcia była organizacja wysyłki w ściśle określonym przez zleceniodawcę terminie. Udało się idealnie, statek zacumował do nabrzeża Finnsnes zgodnie z planem. Driver Polskiego Golfa Takim prestiżowym wyróżnieniem zostaliśmy uhonorowani przez Zarząd Polskiego Związku Golfa. Podczas uroczystej gali PZG, która odbyła się 1 października br. w Warszawie na zakończenie sezonu golfowego, nagrodzono również najlepszych w tym roku zawodników. Drivery Polskiego Golfa, nazywane polskimi Oscarami golfa, to najwyższe odznaczenia przyznawane przez związek od 2008 r. W tym roku z okazji jubileuszu 15-lecia PZG wręczył 15 statuetek osobom, firmom i instytucjom zaangażowanym w rozwój i popularyzację tej dyscypliny sportu w Polsce. Wśród nich znalazła się firma DHL Global Forwarding, która otrzymała nagrodę za wsparcie udzielone PZG w 2011 r. jako sponsor generalny.

4 Jak to działa? Eksperci DHL oparli konstrukcję pudła transportowego C3SB na zasadzie analogicznej do tej, na jakiej działają składane pudełka i pojemniki używane w gospodarstwach domowych, których boki po złożeniu do wewnątrz leżą na dnie. Ruchome boki i pokrywa pudła nazwanego Customized Car Safety Box sprawdziły się już w praktyce, zapewniając elastyczność wymaganą w procesie załadunku pojazdów oraz ich bezpieczeństwo w czasie transportu. Dzięki składanym bokom puste pudła C3SB można przewozić jedno na drugim tak ułożone zajmują w transporcie tylko jedno miejsce. Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć innowacyjny produkt wyróżniający nas na tle konkurencji pod względem efektywności wykorzystania przestrzeni ładownej, a co za tym idzie, oszczędności kosztów i większej wydajności oznaczającej niższy poziom emisji CO 2 w porównaniu z tradycyjnymi kontenerami. Krzysztof Bielica, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Produktu Lotniczego

5 Warto zwrócić uwagę na to, że załadunek statku odbył się na terminalu BCT w Gdyni, który znany jest raczej z codziennej obsługi drobnicy, ale konteneryzowanej. Monika Piotrowska Industrial Projects Manager 1200 m sześciennych i 650 ton takie gabaryty miał ładunek, który realizował dział Projektów Przemysłowych DGF dla lidera na polskim rynku budownictwa przemysłowego.

6 DHL Global Forwarding od lat angażuje się w promocję golfa w Polsce m.in. poprzez organizowanie DHL Golf Trophy, DHL Golf Day oraz sponsoring prestiżowych turniejów golfowych, a także od 2011 r. jako Sponsor Generalny Polskiego Związku Golfa. Mając na uwadze podobieństwa między naszą codzienną działalnością na polu logistyki z aktywnościami na polu golfowym, postanowiliśmy przenieść doświadczenia biznesowe na zieloną murawę, organizując i sponsorując imprezy oraz turnieje golfowe, w tym także cykl Prestiżowych Akademii Golfa dla klientów w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Trójmieście. Wspierając tę dyscyplinę sportu, nasza firma podkreśla wagę stosowania obowiązujących w golfie zasad fair play, etykiety, a także dążenie do doskonałości, co cechuje również codzienne działania DHL Global Forwarding.

7 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL morze możliwości Morze możliwości DHL Global Forwarding był i będzie solidnym partnerem w biznesie, przekonuje Michał Kołodziejski, Dyrektor ds. Produktu Morskiego, podsumowując mijający rok w transporcie morskim i prognozując na kolejny. Jakie były najważniejsze wydarzenia w tym roku w branży transportowo-spedycyjnej? W mijającym roku w branży frachtu morskiego byliśmy świadkami dwóch wydarzeń, które znacząco wpłynęły na funkcjonowanie podmiotów na rynku. Pierwsze dotyczyło prawnego usankcjonowania możliwości dokonywania odpraw celnych z odroczoną płatnością podatku VAT na terenie Polski. Miało to istotny wpływ na zwiększenie konkurencyjności polskich portów w porównaniu z niemieckimi i stworzyło szansę na ponowne przyciągnięcie do nich części ładunków. Drugim ważnym wydarzeniem było wprowadzenie systemu e-myta w transporcie krajowym, co dzięki zastosowanym regulacjom nie tylko uporządkuje rynek opłat drogowych, ale i wypromuje przewoźników z nowoczesną flotą. Z całą pewnością jednak najważniejszym wydarzeniem medialnym było powiększenie floty Maersk AE10 o największe kontenerowce świata i ich regularne zawinięcia do Gdańska. Michał Kołodziejski Dyrektor Produktu Morskiego DHL Global Forwarding to pożądany partner dla klientów szukających solidnego wsparcia w niepewnych czasach oraz maksymalizacji szans na pewne i terminowe dostarczenie przesyłki.

8 Jakie czynniki wpływały ogólnie na rozwój rynku TSL w tym roku, a jakie blokowały jego rozwój? W bieżącym roku rynek TSL zmagał się przede wszystkim z dynamicznie rosnącymi cenami paliwa. Polskich importerów martwił natomiast rosnący kurs dolara, który pogarszał opłacalność importu i zjadał marże. Przeciwnie zaś wpływał na eksporterów, dając tym samym szansę na rozwój polskiego eksportu. Wśród warunków sprzyjających wymienić można: spadające stawki frachtowe w transporcie morskim, postępującą rozbudowę sieci dróg w Polsce czy niektóre decyzje administracyjne jak ta stwarzająca możliwość dokonywania odpraw celnych z odroczeniem płatności podatku VAT. Jakie są największe szanse, które czekają DHL Global Forwarding w 2012 r.? Wiele wskazuje na to, że przyszły rok nie będzie łatwy dla branży morskiej. Niepewna globalna sytuacja ekonomiczna może w pewnym stopniu dotknąć także rynek polski i zaostrzyć warunki konkurencji rynkowej zarówno dla importerów, eksporterów, jak i dla ich partnerów logistycznych. Erozja stawek frachtowych może również doprowadzić do przesilenia wycofania przez armatorów zbyt dużej części floty, czego efektem będzie wytworzenie się nierównowagi na drugim biegunie nadmiernego wypełnienia powierzchni załadunkowej statków i konieczności rywalizacji o miejsce dla każdej przesyłki. W tych zagrożeniach upatrujemy swoich szans. Jako lider logistyczny ze stabilną sytuacją finansową oraz globalnym zasięgiem i siłą przetargową będziemy pożądanym partnerem dla wielu klientów. Zwłaszcza tych, którzy szukają solidnego wsparcia w niepewnych czasach oraz maksymalizacji szans na pewne i terminowe dostarczenie swojej przesyłki.

9 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL multi Seair oferta wysokich lotów Multi SeAir Na czym polega łączenie frachtów air and sea, jakie korzyści z tego płyną, dla jakich grup towarowych przeznaczony jest tego typu fracht? Wykorzystanie globalnej sieci połączeń, ściśle zdefiniowane trasy i lokalizacje przeładunków, również dla niestandardowych przesyłek i kierunków wszystko to potwierdza niezawodność naszego serwisu SeAir. Nowoczesne usługi logistyczne wymagają wdrażania nowych rozwiązań, aby z jednej strony sprostać rosnącym wymaganiom klientów, a z drugiej zabezpieczyć zakładane efekty finansowe. Istotnym elementem procesu transportowego jest optymalizacja kosztów, którą znaleźć możemy w rozwiązaniach multimodalnych łączących różne rodzaje frachtu. Firma DHL Global Forwarding stale dostosowuje swoje usługi tak, aby zapewnić klientom możliwość zmniejszenia kosztów transportu. Oferowane przez nas usługi oparte są na synergii korzyści płynących z połączenia szybkości frachtu lotniczego z niskimi kosztami transportu morskiego. Sieć połączeń Zapewniamy szeroki zasięg geograficzny dostaw, oferując ponad 25 miejsc wysyłki z samej Azji, skąd towar płynie do Dubaju, a następnie drogą lotniczą jest dostarczany do Europy. W przypadku pilnych transportów z tego rejonu gwarantujemy

10 serwis przez port Incheon w Korei Południowej, skąd towar leci do Europy. Uwzględniając potrzeby czasowo- -kosztowe naszych klientów, jesteśmy w stanie dostarczyć towar z Szanghaju do Frankfurtu w ciągu 3-5 dni frachtem lotniczym, w dni drogą morską lub w 19 dni z wykorzystaniem usługi SeAir. Szybszy niż morski, bardziej ekonomiczny niż lotniczy Z takiego rozwiązania korzystają m.in. firmy z branży najnowszych technologii, AGD, telefonów komórkowych, wyposażenia domów, zabawek i wielu innych. Są to zarówno giganci rynku, jak i mniejsze przedsiębiorstwa szukające oszczędności. Połączenie frachtu morskiego z lotniczym to nie tylko konkurencyjne stawki, dostosowane do wymogów czasowych i kosztowych naszych klientów, ale i pewność realizacji całościowych procesów logistycznych, wsparta przez najnowocześniejsze systemy informatyczne, które umożliwiają pełne monitorowanie przesyłek. Indywidualne rozwiązania, dostosowane do oczekiwań klientów, zapewniają możliwość elastycznego planowania transportu przy jednoczesnej gwarancji stałych i konkurencyjnych stawek.

11 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL multi Seair oferta wysokich lotów Oferta wysokich lotów Wychodząc naprzeciw potrzebom sektora lotniczego, DHL oferuje transport i outsourcing usług logistycznych na wszystkich poziomach nadzorowanego transportu. Rosnące ceny surowców, coraz silniejsza konkurencja na rynku, rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa oraz większa wartość zapasów to wyzwania, z którymi zmaga się sektor lotniczy. Jedynie dostawca usług logistycznych jest w stanie zapewnić większą kontrolę oraz szersze możliwości optymalizacji zasobów, aby zwiększyć wydajność na poszczególnych etapach łańcucha dostaw w sektorze lotniczym. Do podstawowych usług dla branży przemysłu lotniczego należy: logistyka części zamiennych i akcesoriów dla przemysłu lotniczego, transport w trybie awaryjnym dla utrzymania sprawności samolotów, tzw. usługi AOG, transport pod zaopatrzenie linii produkcyjnych, analiza i projektowanie łańcucha dostaw, transport ponadgabarytów, główny dostawca logistyczny LLP, zielona logistyka. Samolot na ziemi Usługa AOG to gwarancja utrzymania sprawności samolotu oraz pewność, że nasi klienci otrzymają wszystko, czego potrzebują, tak szybko, jak im to będzie potrzebne. Dostarczamy kluczowe części zamienne, niezależnie od ich gabarytów, do każdej lokalizacji i w maksymalnie krótkim czasie. Oddziały Rosnące ceny surowców, coraz silniejsza konkurencja, rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa oraz większa wartość zapasów to wyzwania, z którymi zmaga się sektor lotniczy. DHL wprowadza nowatorskie i elastyczne rozwiązania, wyprzedzając potrzeby klientów. Usługi specjalistyczne

12 zaangażowane w obsługę transportu są stale informowane o statusie przesyłanych elementów, na każdym etapie procesu transportowego. Usługa AOG to: najkrótszy czas transportu, wsparcie i przyjmowanie zleceń 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, pełna przejrzystość łańcucha dostaw, Air Express, dedykowany kurier, Courier on Board COB, indywidualnie ustalony czas dostawy od drzwi do drzwi, od 4 do 48 godzin, system specjalnych kontaktów w przypadku incydentów AOG. Części zamienne zawsze pod ręką Każda minuta wyłączenia samolotu z eksploatacji oraz nieodpowiednie zoptymalizowanie zasobów o wysokich kosztach to wymierne straty finansowe dla branży lotniczej. Dlatego też korporacje lotnicze wymagają wysoce elastycznego i skutecznego łańcucha dostaw oraz gwarancji otrzymania dostawy wszystkich wymaganych części zamiennych i komponentów. DHL Global Forwarding stale rozwija swój serwis oraz wszystkie procesy logistyczne, tak aby ograniczyć działania administracyjne i tym samym usprawnić zarządzanie naprawami. Nasze specjalistyczne procesy obejmują: dostawę części od przewoźnika do hubu konsolidacyjnego, wysyłkę na podstawie ustalonego harmonogramu dostaw, dostawy z wykorzystaniem kurierów, odprawę celną, monitoring na wszystkich etapach transportu. Transport silników lotniczych Mamy duże doświadczenie w transporcie silników lotniczych. Nasze usługi to gwarancja terminowej dostawy silników z zachowaniem warunków zalecanych przez producenta w zakresie ich pakowania, obsługi, transportu i przechowywania. Serwis DHL Global Forwarding obejmuje: organizację transportu przesyłek niewymiarowych, ciężkich lub zbyt dużych dla tradycyjnego serwisu lotniczego, wybór najkorzystniejszej trasy przelotu z preferowanym przewoźnikiem, dedykowany dział czarteru gwarantujący dostępność odpowiednich samolotów, wykwalifikowanych specjalistów odpowiedzialnych za naziemne usługi lotnicze i przygotowanie przesyłek do transportu, śledzenie i monitorowanie przesyłek, potwierdzenie dostawy.

13 Usługi specjalistyczne Czarter pełny lub częściowy to rozwiązanie idealne dla klientów, którzy muszą przewieźć przesyłki ponadwymiarowe lub chcą wprowadzić nowe produkty w okresie szczytu. Hand carry niezależnie od tego, gdzie znajduje się samolot, jesteśmy przygotowani do osobistego dostarczenia przesyłki przez naszego pracownika w dowolne miejsce na całym świecie. Obsługa towarów niebezpiecznych zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych i dyplomowanych specjalistów zajmujących się wszystkimi rodzajami towarów niebezpiecznych, zgodnie z przepisami kraju i władz lokalnych oraz najnowszą wersją przepisów IATA w sprawie towarów niebezpiecznych (IATA Dangerous Goods Regulations).

14 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL logistyka społecznie odpowiedzialna wyścig z czasem Logistyka społecznie odpowiedzialna Pomagamy, wspieramy, chronimy. Inicjatywy prospołeczne i prośrodowiskowe są nieodłącznym elementem naszej działalności. Oto podsumowanie działań CSR w 2011 r. DHL Global Forwarding uwzględnia w swojej misji zasady etycznego działania, zwracając szczególną uwagę w podejmowanych decyzjach na interesy społeczeństwa, pracowników i partnerów biznesowych oraz wyzwania związane z ochroną środowiska. GoGreen GoHelp GoTeach DHL Global Forwarding jest częścią Deutsche Post DHL, największej na świecie grupy logistycznej, której standardy mają na celu promowanie zrównoważonego rozwoju. Jako sygnatariusz Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact, DHL aktywnie angażuje się w odpowiedzialne praktyki biznesowe, które uwzględniają przestrzeganie praw człowieka, pracowników, środowiska oraz szeroko rozumianej społeczności. Kluczowym elementem działań w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu jest program Globalnej Strategii 2015 oraz przyświecające mu hasło Odpowiedzialne życie, które opiera się na trzech filarach: GoGreen ochronie środowiska, GoHelp dostarczaniu pomocy oraz GoTeach promowaniu edukacji. Istotny obszar naszej odpowiedzial Czujemy się odpowiedzialni za społeczeństwo i tego samego uczymy pracowników i partnerów biznesowych, wspierając ich zaangażowanie w lokalną działalność.

15 ności korporacyjnej odnosi się do naszych pracowników. Założeniem jest zapewnienie bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy oraz stworzenie kultury opartej na wzajemnym szacunku. 1 przesyłka = 1 posiłek W styczniu br. podpisaliśmy umowę z Polską Akcją Humanitarną, by wspierać akcję Pajacyk. Celem inicjatywy PAH jest zbiórka funduszy na program przeciwdziałania niedożywieniu dzieci poprzez finansowanie obiadów w szkołach i świetlicach środowiskowych. Przez wspieranie akcji Pajacyk pragniemy zwrócić uwagę naszych klientów i partnerów biznesowych na palący problem niedożywienia dzieci, dając tym samym szansę zaangażowania się w projekt. Każda zrealizowana przez nas przesyłka morska i lotnicza to jeden posiłek i uśmiech na twarzy kolejnego dziecka. Do listopada tego roku dzięki pomocy naszych klientów ufundowaliśmy ponad 63 tys. posiłków dla dzieci objętych programem. Trenują dzięki nam Wspólnie z Polskim Związkiem Karate Fudokan postanowiliśmy wspomóc podopiecznych Fundacji Naszym Dzieciom poprzez zaangażowanie w sponsoring zajęć karate w Środowiskowym Ośrodku Wychowawczym TPD Warszawa-Bemowo. Zorganizowany przez nas cykl treningów objął zarówno przedszkolaki, jak i dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum, które trenują w swoich grupach dwa razy w tygodniu. Inicjatywa daje szansę dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych patologią i bardzo ubogim na lepsze wykorzystanie wolnego czasu poprzez rozwijanie nowych zainteresowań. Dla Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek Jako liderzy na rynku jesteśmy świadomi swojej odpowiedzialności i roli, jaką pełnimy w społeczeństwie. Dlatego też zachęcamy naszych pracowników do społecznej aktywności, uczymy ich wrażliwości na ludzką krzywdę i integrujemy wokół wspólnego działania na rzecz potrzebujących. Przykładem tego typu działań jest wsparcie Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek poprzez akcję zbierania plastikowych nakrętek, którą objęte zostały wszystkie oddziały DHL Global Forwarding. Dzięki zaangażowaniu pracowników DGF, ich rodzin i przyjaciół ufundowaliśmy specjalistyczny stół do rehabilitacji dla chorej Jowitki, a obecnie zbieramy fundusze na zakup wózka dla chorego Pawełka. Wolontariusze o wielkim sercu Oprócz działań angażujących całą firmę, wspieramy spontaniczną aktywność naszych pracowników, która płynie z potrzeby serca. Dzięki indywidualnym inicjatywom zorganizowaliśmy pomoc dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie poprzez zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, a także podarowaliśmy prezenty świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka w Chotomowie i Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 z Gdańska. Poza tym wspieramy twórczość najmłodszych, organizując co roku konkursy plastyczne dla dzieci z placówek specjalnych.

16 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL logistyka społecznie odpowiedzialna wyścig z czasem Wyścig z czasem DHL został oficjalnym partnerem logistycznym XI edycji regat Volvo Ocean Race , najbardziej prestiżowej imprezy żeglarskiej świata. Volvo Ocean Race Wsparcie tegorocznej edycji regat Volvo Ocean Race, które rozpoczęły się 21 października br. w porcie w Alicante, obejmie kompleksową obsługę logistyczną na wszystkich etapach, począwszy od odbioru sprzętu i ekwipunku poszczególnych ekip z różnych lokalizacji aż po terminową dostawę kontenerów do wyznaczonych punktów docelowych. DHL będzie odpowiadać za transport wysokiej klasy sprzętu dla załóg oraz pawilonów dla zwiedzających w obrębie dziesięciu portów, na trasie ponad km. W ramach obsługi logistycznej zrealizuje krótkoterminowe dostawy części zamiennych w przypadku awarii. DHL wykorzysta ogółem 152 kontenery do transportu setek ton materiałów. Aby zapewnić sprawną obsługę całego przedsięwzięcia, na lotnisku w Amsterdamie otwarty został magazyn części zapasowych, który umożliwi dostawę towarów o dużych gabarytach (maszty). Powołano także międzynarodowe centrum kontroli, które zapewni monitoring na każdym etapie regat. XI edycja Volvo Ocean Race w liczbach: 3 oceany, 6 kontynentów, 10 miesięcy zmagań, 152 kontenery przewiezione przez DHL, km do przebycia.

17 Volvo Ocean Race To wyjątkowe wydarzenie sportowe o zasięgu światowym. Biorą w nim udział międzynarodowe i wielokulturowe załogi, co doskonale odzwierciedla świat, w którym funkcjonuje Volvo. Pierwszą edycję zorganizowano w sezonie 1973/1974, od 2011 r. (od ósmej edycji) sponsorem głównym regat jest koncern motoryzacyjny Volvo stąd nazwa Volvo Ocean Race. Obecnie zawody odbywają się co 3 lata (do 2005 r. co 4 lata), a jego uczestnicy muszą przepłynąć 3 oceany oraz zawinąć do 10 portów znajdujących się na 6 różnych kontynentach.

18 Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL SZANOWNI PAŃSTWO, dziękujemy za poświęcony czas. Jeżeli mają Państwo pytania lub chcą dowiedzieć się czegoś więcej o prezentowanych tematach, zapraszamy do kontaktu. Czekamy również na uwagi, a także zagadnienia, o jakich chcieliby Państwo przeczytać na łamach kolejnego numeru newslettera.

Podsumowanie roku. Piotr W. Krawiecki Prezes Zarządu DSV Road. Podsumowanie roku. Podsumowanie roku

Podsumowanie roku. Piotr W. Krawiecki Prezes Zarządu DSV Road. Podsumowanie roku. Podsumowanie roku Podsumowanie roku Podsumowanie roku Podsumowanie roku Piotr W. Krawiecki Prezes Zarządu DSV Road To był kolejny rok wyzwań dla transportu drogowego. Naszej polskiej spółce DSV Road udało się utrzymać trend

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka KWIECIEŃ 4/2014 (46) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka i transport branży FMCG Powierzchnie magazynowe

Bardziej szczegółowo

Wpływ. s. 24 s. 30. w obiektach logistyki. Metodyka wdrożeń TMS s. 42. logistycznych na markę. od 2013 r. przedstawicielem marek: Logistyka

Wpływ. s. 24 s. 30. w obiektach logistyki. Metodyka wdrożeń TMS s. 42. logistycznych na markę. od 2013 r. przedstawicielem marek: Logistyka Energooszczędność Wpływ w obiektach logistyki logistycznych na markę s. 24 s. 30 Metodyka wdrożeń TMS s. 42 Logistyka dopasowania s. 54 REKLAMA nr 2 [32] kwiecień maj 2013 cena 20,00 zł (w tym 5% VAT)

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Logistyka branży farmaceutycznej. Co przyniesie rok 2013 w transporcie i logistyce?

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Logistyka branży farmaceutycznej. Co przyniesie rok 2013 w transporcie i logistyce? styczeń 1/2013 (32) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży farmaceutycznej Czy warto jeździć na magnesie?

Bardziej szczegółowo

Jubileusz na Ukrainie / 3

Jubileusz na Ukrainie / 3 www.raben-group.com www.freshlogistics.com.pl www.raben-sea-air.com Czasopismo dla Klientów Raben Group Maj 2013 Nasz rozwój w Europie Zachodniej Jubileusz na Ukrainie / 3 edytorial Być gotowym na zmiany

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wprowadzenie. Rok 2014 w PSZK. Kalendarz wydarzeń PSZK 2015

Spis treści. Wprowadzenie. Rok 2014 w PSZK. Kalendarz wydarzeń PSZK 2015 RAPORT 2014 Raport 2014 Spis treści Wprowadzenie Rok 2014 w PSZK Kalendarz wydarzeń PSZK 2015 ` Projekty realizowane przez firmy wyróżnione certyfikatem HR Najwyższej Jakości CSR Allianz Centrum Rozwoju

Bardziej szczegółowo

biznes Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Rynek powierzchni magazynowych luty 2/2013 (33)

biznes Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Rynek powierzchni magazynowych luty 2/2013 (33) luty 2/2013 (33) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Nakład: 11

Bardziej szczegółowo

Committed to More. Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014

Committed to More. Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014 Committed to More Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014 Firma UPS jest światowym liderem w branży logistycznej. Nasza oferta obejmuje szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie łańcucha

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Magazynowy Górny Śląsk Druga młodość dzięki autostradom

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Magazynowy Górny Śląsk Druga młodość dzięki autostradom LIPIEC - SIERPIEŃ 7-8/2012 (27) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży produkcyjnej i przemysłowej Magazynowy

Bardziej szczegółowo

Nowe horyzonty. Rynek transportu i logistyki w Polsce

Nowe horyzonty. Rynek transportu i logistyki w Polsce Nowe horyzonty Rynek transportu i logistyki w Polsce Maj 2007 Autor Stanisław Ślubowski Departament Marketingu Korporacyjnego Zespół ds. Analiz Gospodarczych ING Bank e-mail: stanislaw.slubowski@ingbank.pl

Bardziej szczegółowo

4STRona. 13 STRona. 6STRona. atutem. e-commerce. Nowy wymiar logistyki produktów. Ludzie. Co nakręca. spożywczych. są naszym największym

4STRona. 13 STRona. 6STRona. atutem. e-commerce. Nowy wymiar logistyki produktów. Ludzie. Co nakręca. spożywczych. są naszym największym www.raben-group.com www.freshlogistics.com.pl Czasopismo dla Klientów Raben Group Grudzień 2013 4STRona Ludzie są naszym największym atutem 6STRona Nowy wymiar logistyki produktów spożywczych 13 STRona

Bardziej szczegółowo

biznes Logistyka branży FMCG Kosztowne błędy przy kontroli czasu pracy kierowców

biznes Logistyka branży FMCG Kosztowne błędy przy kontroli czasu pracy kierowców kwiecień 4/2013 (35) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży FMCG Transport drogowy narodowa specjalność

Bardziej szczegółowo

Innowacje. Sztuczna inteligencja. Business Intelligence. Przy wigilijnym stole. Czasopismo dla Klientów Raben Group

Innowacje. Sztuczna inteligencja. Business Intelligence. Przy wigilijnym stole. Czasopismo dla Klientów Raben Group autoportret Czasopismo dla Klientów Raben Group grudzień / 2014 www.raben-group.com / www.freshlogistics.com.pl Innowacje Różne oblicza rozwiązań zmieniających świat Sztuczna inteligencja na dłoni 8 13

Bardziej szczegółowo

biznes TransitNet Logistyka i transport branży przemysłowej Gabaryty po rewolucji Lotniczy fracht ma przyszłość

biznes TransitNet Logistyka i transport branży przemysłowej Gabaryty po rewolucji Lotniczy fracht ma przyszłość LIPIEC-Sierpień 7-8/2014 (49) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Nakład: 11 000 egzemplarzy Temat numeru: Logistyka i transport

Bardziej szczegółowo

Odpowiedzialna energia. Wprowadzenie do Raportu Społecznego GK PGNiG 2011

Odpowiedzialna energia. Wprowadzenie do Raportu Społecznego GK PGNiG 2011 Odpowiedzialna energia Wprowadzenie do Raportu Społecznego GK PGNiG 2011 Odpowiedzialna energia Wprowadzenie do Raportu Społecznego GK PGNiG 2011 Odpowiedzialna energia 3 Spis treści Misja i wartości

Bardziej szczegółowo

RAPORT O SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BRE BANKU ZA ROK 2006

RAPORT O SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BRE BANKU ZA ROK 2006 RAPORT O SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BRE BANKU ZA ROK 2006 Szanowni Państwo, Zwracam się do Państwa w związku z opublikowaniem po raz pierwszy Raportu o Społecznej Odpowiedzialności BRE Banku. Ogłaszane

Bardziej szczegółowo

Zasilamy społeczne innowacje

Zasilamy społeczne innowacje Zasilamy społeczne innowacje Zrównoważony rozwój RWE Polska i RWE Stoen Operator Spis treści List Prezesa RWE Polska...3 Dane i fakty...4 RWE Polska...6 RWE Stoen Operator...7 RWE w Polsce...8 Grupa RWE...9

Bardziej szczegółowo

KATALOG BRANŻY ITS 2015 Inteligentne Systemy Transportowe Intelligent Transportation Systems

KATALOG BRANŻY ITS 2015 Inteligentne Systemy Transportowe Intelligent Transportation Systems KATALOG BRANŻY ITS 2015 Inteligentne Systemy Transportowe Intelligent Transportation Systems KONKURS Konkurs LIDER ITS to wspólna inicjatywa ITS POLSKA oraz wydawnictwa Przegląd ITS, której celem jest

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Ekologistyka na co dzień Szansa dla kolei towarowych Zmiany prawne w 2015 roku

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Ekologistyka na co dzień Szansa dla kolei towarowych Zmiany prawne w 2015 roku grudzień 12/2014 (53) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka sieci handlowych Ekologistyka na co dzień Szansa

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE ROKU 2013 W BRANŻY TSL PROGNOZY NA ROK 2014

PODSUMOWANIE ROKU 2013 W BRANŻY TSL PROGNOZY NA ROK 2014 PODSUMOWANIE ROKU 2013 W BRANŻY TSL PROGNOZY NA ROK 2014 SPIS TREŚCI Rozdział I. BRANŻA TSL W 2013 ROKU I. NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA 1. Koszty operacyjne w 2013....2 2. Nowe przepisy prawne... 3 3. Wzrost

Bardziej szczegółowo

Odpowiedzialne społecznie instytucje finansowe

Odpowiedzialne społecznie instytucje finansowe 32 Społeczna odpowiedzialność a zyski przedsiębiorstwa Nie tylko nowoczesne technologie, lecz także innowacyjne działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu mogą przynieść przedsiębiorcom wymierne

Bardziej szczegółowo

ZINTEGROWANY RAPORT SPOŁECZNY ANG SPÓŁDZIELNI DORADCÓW KREDYTOWYCH

ZINTEGROWANY RAPORT SPOŁECZNY ANG SPÓŁDZIELNI DORADCÓW KREDYTOWYCH ZINTEGROWANY RAPORT SPOŁECZNY ANG SPÓŁDZIELNI DORADCÓW KREDYTOWYCH SPIS TREŚCI 01 02 03 04 List Artura Nowak- -Gocławskiego s.4 Interesariusze ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych s.6 ANG Spółdzielnia

Bardziej szczegółowo

ZINTEGROWANY RAPORT ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU 2014r.

ZINTEGROWANY RAPORT ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU 2014r. ZINTEGROWANY RAPORT ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU 2014r. Raport zawiera ekonomiczne, środowiskowe i społeczne wyniki firmy Leszek i Agata sp. z o.o. w kontekście zrównoważonego rozwoju. OD PREZESA Leszek i Agata

Bardziej szczegółowo

numer 4 WSPIERAMY TWÓJ BIZNES EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO

numer 4 WSPIERAMY TWÓJ BIZNES EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO numer 4 WSPIERAMY TWÓJ BIZNES EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU POLSKI WSCHODNIEJ Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju

Bardziej szczegółowo

ArcelorMittal Poland Odpowiedzialność Biznesu Raport 2010

ArcelorMittal Poland Odpowiedzialność Biznesu Raport 2010 Odpowiedzialność Biznesu Raport 2010 www.arcelormittal.com/poland Al. Józefa Piłsudskiego 92 41-308 Dąbrowa Górnicza tel: (32) 776 66 66 fax: (32) 776 82 00 Opinie dotyczące raportu prosimy przesyłać na

Bardziej szczegółowo

NAJLEPSZE PRODUKTY DLA BIZNESU

NAJLEPSZE PRODUKTY DLA BIZNESU NAJLEPSZE PRODUKTY NAJLEPSZE PRODUKTY DLA BIZNESU 2014 DLA BIZNESU 2014 40 NAJLEPSZE PRODUKTY DLA BIZNESU 2014 Wsłuchiwanie się w głos klientów powinno stać się biznesem każdej firmy powiedział Tom Peters,

Bardziej szczegółowo

Strategia Społecznej Odpowiedzialności. Imperial Tobacco Polska S.A. Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A.

Strategia Społecznej Odpowiedzialności. Imperial Tobacco Polska S.A. Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. Strategia Społecznej Odpowiedzialności Imperial Tobacco Polska S.A. i Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. Strategia Społecznej Odpowiedzialności Imperial Tobacco Polska i Imperial Tobacco Polska

Bardziej szczegółowo

na Mazowszu PODSUMOWANIE STANU WDRAŻANIA PO KL 2007-2013 CO O PROJEKTACH B+R WIEDZIEĆ TRZEBA FILARY START-UP ZAKŁADAMY DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

na Mazowszu PODSUMOWANIE STANU WDRAŻANIA PO KL 2007-2013 CO O PROJEKTACH B+R WIEDZIEĆ TRZEBA FILARY START-UP ZAKŁADAMY DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ nr 2 2014 na Mazowszu REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO 2007 2013 PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI PODSUMOWANIE STANU WDRAŻANIA PO KL 2007-2013 FILARY START-UP ZAKŁADAMY DZIAŁALNOŚĆ

Bardziej szczegółowo

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak Spis treści 1

Bardziej szczegółowo

BP FleetMove obniż koszty swojej firmy

BP FleetMove obniż koszty swojej firmy Koordynacja Kurierski transportu szczyt intermodalnego paczkowy s. 10 s. 38 Telematyka w transporcie s. 58 wejdź do świata logistyki REKLAMA nr 5 [35] październik listopad 2013 cena 20,00 zł (w tym 5%

Bardziej szczegółowo