Temat: Moja miejscowość, mój dom. - scenariusz zajęć z elementami kodowania
|
|
- Zuzanna Lipińska
- 4 lat temu
- Przeglądów:
Transkrypt
1 Temat: Moja miejscowość, mój dom - scenariusz zajęć z elementami kodowania Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności) W jakim województwie znajduje się miejscowość, w której mieszkają dzieci, jaka rzeka przez nią przepływa, które miejsca są warte odwiedzenia i dlaczego...to tylko wybrane pytania, na które uczniowie postarają się znaleźć odpowiedź podczas zajęć przeprowadzonych według zaproponowanego scenariusza. Starsi uczniowie zagrają w grę strategiczną, natomiast najmłodsi nauczą się grupować elementy i łączyć cechy. kontakt: program@edu-sense.pl 1
2 Moja miejscowość, mój dom Cele ogólne Cele operacyjne: Dziecko Poszerzenie wiadomości na temat miejscowości, w której mieszkają dzieci; Budowanie relacji w grupie; Zwrócenie uwagi na zachowanie zasad fair play podczas grania w grę planszową; Rozwijanie umiejętności planowania; Rozwijanie umiejętności swobodnej wypowiedzi; Rozwijanie miękkich kompetencji (umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów. Zna swoją miejscowość; Wie, że warto dążyć do wyznaczonego celu; Planuje swoje działania, sprawdza ich efekt; Cieszy się ze wspólnego grania z innymi dziećmi, a nie tylko z wygranej; Chętnie pracuje w parach lub zespołach. Metody: poszukujące, podające, praktycznego działania. Formy: grupowe, zespołowe, indywidualne. Pomoce dydaktyczne: mata do kodowania,,kodowanie na dywanie i materiał pomocniczy 01, 02, 03 lub karta pracy 01, 2 pionki do gry, kostka, materiał pomocniczy 04, 05, 06, 07, 08, 09 Mini mata do kodowania lub karta pracy 02 i materiał pomocniczy 10. Przygotowanie: Przygotuj wszystkie potrzebne do zajęć materiały. kontakt: program@edu-sense.pl 2
3 Moja miejscowość, mój dom Przebieg zajęć Przebieg aktywności na zajęciach Przywitaj się z dziećmi. Powiedz, że na dzisiejszych zajęciach zagracie w grę planszową; Rozłóż matę do kodowania pokratkowaną stroną do góry, rozdaj dzieciom kolorowe kartoniki i kartoniki z grafikami (materiał pomocniczy 01, 02, 03) oraz wydrukowany wzór, (karta pracy 01) i poproś o ułożenie na jego podstawie, na macie do kodowania, planszy do gry; Podziel uczniów na dwa zespoły, każdemu z zespołów daj po jednym pionku (może to być kubeczek) i poproś o postawienie ich na zielonych polach. Będą to pola startowe; Wytłumacz uczniom na czym będzie polegała gra (zadaniem uczniów będzie dotarcie do domu, każdy zespół dociera do tego domu, który znajduje się w tej samej linii, co ich pionek. Pionek może przesuwać się po planszy po szarych polach. O ile pól przesunie się pionek, decyduje rzut kostką. Uczniowie, w zespole decydują natomiast, którędy poprowadzą swój pionek. Na planszy znajdują się pola funkcyjne: czerwony kolor oznacza powrót na start, jeśli pionek skończy swój ruch na tym polu, będzie musiał rozpocząć wędrówkę od początku. Niebieski pole, to zagadka. Jeśli uczestnik skończy swój ruch na tym polu, to musi na nią odpowiedzieć. Jeśli odpowiedź będzie kontakt: program@edu-sense.pl 3
4 Moja miejscowość, mój dom błędna, cofa się o dwa pola. Wygra ten zespół, który jako pierwszy dotrze do domu. Pionek może wejść do domu tylko wtedy, kiedy liczba oczek na kostce zaprowadzi go idealnie na to pole, jeśli będzie za duża, to traci kolejkę i próbuje szczęścia w kolejnej); Uczniowie losują pytania podając liczbę od 1 do 12. Nauczyciel przygotowując pytania musi wziąć pod uwagę wiek i możliwości rozwojowe swoich uczniów. Wszystkie pytania będą dotyczyć miejscowości, przykładowe pytania mogą wyglądać następująco: Wymień rzekę, która przepływa przez, Wymień 3 zabytki charakterystyczne dla, Powiedz, w jakim województwie znajduje się miejscowość, w której mieszkacie, Wymień ważne osoby, które historycznie związane są z miejscowością, w której mieszkacie, Podziel uczniów na dwa zespoły i zaproś do wspólnej gry (planszę do gry możecie wyświetlić na tablicy interaktywnej, gotowa znajduje się pod linkiem: Podziękuj dzieciom za aktywność na zajęciach. Uwaga! Jeśli pracujesz z najmłodszymi dziećmi (3-5 letnimi), możesz powyższą propozycję zamienić na poniższe aktywności: Zaprezentuj dzieciom materiał pomocniczy 04, 05, 06, 07, 08, 09 (wybierz tylko krążki z kolorowymi budynkami), omówcie co się znajduje na krążkach; Poproś dzieci o pogrupowanie obrazków według własnego pomysłu (nie narzucaj kategorii); kontakt: program@edu-sense.pl 4
5 Moja miejscowość, mój dom Rozłóż matę do kodowania, oznacz oś poziomą kształtami (budowle), a oś pionową barwami; Poproś dzieci o uzupełnienie planszy krążkami z kolorowymi budowlami, w taki sposób, żeby połączyć dwie cechy: kolor i kształt; Jeśli nie dysponujecie matą, skorzystaj z karty pracy 02 i z materiału pomocniczego 10 (poproś dzieci o wycięcie kartoników z kolorowymi budowlami, a następnie przyklejenie ich na karcie pracy). kontakt: program@edu-sense.pl 5
6 Karta pracy 01 Moja miejscowość, mój dom
7 Karta pracy 02 Moja miejscowość, mój dom
8 Materiał pomocniczy 01 Moja miejscowość, mój dom
9 Materiał pomocniczy 02 Moja miejscowość, mój dom
10 Materiał pomocniczy 03 Moja miejscowość, mój dom
11 Materiał pomocniczy 04 Moja miejscowość, mój dom
12 Materiał pomocniczy 05 Moja miejscowość, mój dom
13 Materiał pomocniczy 06 Moja miejscowość, mój dom
14 Materiał pomocniczy 07 Moja miejscowość, mój dom
15 Materiał pomocniczy 08 Moja miejscowość, mój dom
16 Materiał pomocniczy 09 Moja miejscowość, mój dom
17 Materiał pomocniczy 10 Moja miejscowość, mój dom
#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Skaczące żabki z elementami kodowania Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych
Bardziej szczegółowoTemat: W zdrowym ciele, zdrowy duch - scenariusz zajęć. z elementami kodowania
Temat: W zdrowym ciele, zdrowy duch - scenariusz zajęć z elementami kodowania Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Coraz bliżej lato - scenariusz zajęć z elementami kodowania Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: - 0 min (uzależniony od wieku, możliwości
Bardziej szczegółowoTemat: Jesień na talerzu - scenariusz zajęć
Temat: Jesień na talerzu - scenariusz zajęć z elementami kodowania Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 0-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych
Bardziej szczegółowoTemat: Jesień w sadzie, ogrodzie i w parku. - scenariusz zajęć z elementami kodowania
Temat: Jesień w sadzie, ogrodzie i w parku - scenariusz zajęć z elementami kodowania Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 0-0 min (uzależniony od wieku, możliwości
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Zima, zima, zima, pada, pada śnieg. Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy
Bardziej szczegółowoTemat: W świecie książek, w świecie marzeń. - scenariusz zajęć z elementami kodowania
Temat: W świecie książek, w świecie marzeń - scenariusz zajęć z elementami kodowania Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku,
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Już blisko wiosna Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 0-0 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności)
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Wiosenne zabawy z symetrią Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności)
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Dary jesieni - układamy skrypt z warunkiem Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Oto ja - Scenariusz zajęć z elementami kodowania Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Dzień Ziemi - szukamy najlepszego rozwiązania Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz
Bardziej szczegółowo- scenariusz zajęć z elementami kodowania
Temat: Środki transportu - scenariusz zajęć z elementami kodowania Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Droga do ochrony środowiska Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności)
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : W internecie może być bezpiecznie Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 0-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Wędrówka po Polsce Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności) Kodowanie
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Wesołych Świąt Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności)
Bardziej szczegółowoz wykorzystaniem robotów Ozobot
Temat: Witaj przedszkole, witaj szkoło! - scenariusz zajęć z wykorzystaniem robotów Ozobot Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-60 min (uzależniony od
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : W marcu jak w garncu Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 0-0 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności)
Bardziej szczegółowoprogramować - scenariusz zajęć z wykorzystaniem
Temat: Międzynarodowy dzień uśmiechu z Uczymy dzieci programować - scenariusz zajęć z wykorzystaniem robotów Ozobot Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna, informatyka Autor: Anna Świć Czas
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Zakodowane sporty nie tylko zimowe z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna, zajęcia komputerowe Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-60
Bardziej szczegółowoTemat: W świecie książek, w świecie marzeń
Temat: W świecie książek, w świecie marzeń - scenariusz zajęć z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna, zajęcia komputerowe Autor: Anna Świć Czas trwania:
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Dary jesieni - kosz dla ozobota Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności)
Bardziej szczegółowo- scenariusz zajęć z wykorzystaniem robotów Ozobot
Temat: W świecie zwierząt - scenariusz zajęć z wykorzystaniem robotów Ozobot Wiek: edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-120 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy
Bardziej szczegółowoz wykorzystaniem robotów Ozobot
Temat: Moja miejscowość, mój dom - scenariusz zajęć z wykorzystaniem robotów Ozobot Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku,
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Dzień postaci z bajek z elementami kodowania Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Dzień Dziecka z Ozobotami Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności)
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Wiosna z robotami Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności) Cele ogólne
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Ulubione zabawki, ulubione zabawy Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności)
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Ozobot na łące Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności)
Bardziej szczegółowo100-lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować - podzielmy się radością kodowania
100-lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować - podzielmy się radością kodowania Scenariusz trzydniowych warsztatów zawierający elementy kodowania Co to znaczy być Polką i Polakiem? Co
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Dzień postaci z bajek - scenariusz zajęć z wykorzystaniem robotów Ozobot Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna, informatyka Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-60 min (uzależniony
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Już blisko wiosna - scenariusz zajęć z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna, zajęcia komputerowe Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-120
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Droga do wiosny Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: ok. 60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności)
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Dot Day - zakropkowana trasa dla Ozobota Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Olimpijska flaga Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności) Flaga olimpijska
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Świąteczne aniołki. Kodowanie przy pomocy sekwencji kolorów. Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Ogólnopolski Temat : Zbieramy prezenty. Kodowanie przy pomocy sekwencji kolorów lub owanie na platformie ozoblockly. Wiek: edukacja wczesnoszkolna, zajęcia komputerowe Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-60
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Marzenia szeptane misiowi na uszko Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Kolorowa parasolka Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności) Jesień
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Wiek: edukacja wczesnoszkolna, zajęcia komputerowe Autor: Anna Świć Czas trwania: ok. 60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności) Początek września to czas
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : - scenariusz zajęć z wykorzystaniem aplikacji Scratch Junior Wiek: edukacja wczesnoszkolna, zajęcia komputerowe Autor: Anna Świć Czas trwania: ok. 60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych
Bardziej szczegółowoTemat: Witaj przedszkole, witaj szkoło - scenariusz zajęć. z elementami kodowania
Temat: Witaj przedszkole, witaj szkoło - scenariusz zajęć z elementami kodowania Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-60 min (uzależniony od wieku, możliwości
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Zakodowany Dzień Rodziny - scenariusz uroczystości z elementami kodowania Wiek: dukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 60-120 min (w zależności
Bardziej szczegółowoTemat: Mali artyści...zakodowana muzyka i plastyka. - scenariusz zajęć z wykorzystaniem robotów Ozobot
Temat:...zakodowana muzyka i plastyka - scenariusz zajęć z wykorzystaniem robotów Ozobot Wiek: edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Styczeń, luty, marzec... Kodowanie przy pomocy sekwencji kolorów lub owanie na platformie ozoblockly. Wiek: edukacja wczesnoszkolna, zajęcia komputerowe Autor: Anna Świć Czas trwania:
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Oto ja Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności) Początek września
Bardziej szczegółowoklasa 1 3 edukacja wczesnoszkolna Temat : Robot dyrygentem
klasa 1 3 edukacja wczesnoszkolna www.edu-sense.pl Temat : Robot dyrygentem Przedmiot: zajęcia zintegrowane Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy
Bardziej szczegółowoTemat: Witaj szkoło! - scenariusz zajęć w nurcie STEAM
Temat: - scenariusz zajęć w nurcie STEAM Wiek: edukacja wczesnoszkolna, zajęcia techniczne, informatyka Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
Temat : Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności) Scratch Junior to aplikacja,
Bardziej szczegółowoTemat : Ręka lewa, ręka prawa -
3-6 lat edukacja przedszkolna www.edu-sense.pl Temat : Ręka lewa, ręka prawa - utrwalamy kierunki Przedmiot: zajęcia zintegrowane Autor: Anna Świć Czas trwania: 60 min (uzależniony od wieku, możliwości
Bardziej szczegółowo100-lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować - podzielmy się radością kodowania
100-lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować - podzielmy się radością kodowania Scenariusz konkursowy z wykorzystaniem robotów Ozobot Co to znaczy być Polką i Polakiem? Co to znaczy
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Zakodowany Dzień Mamy i Taty - scenariusz uroczystości z elementami kodowania Wiek: dukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 60-120 min (w zależności
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Nasze domy, nasze rodziny. Tak różne a jednak podobne. Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 30-60 min (uzależniony od wieku, możliwości
Bardziej szczegółowoklasa 1 3 edukacja wczesnoszkolna Temat: Pory roku
klasa 1 3 edukacja wczesnoszkolna www.edu-sense.pl Temat: Pory roku Przedmiot: zajęcia zintegrowane Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej
Bardziej szczegółowoklasa 1 3 edukacja wczesnoszkolna Temat: Instrumenty muzyczne Od instrumentu do instrumentu
klasa 1 3 edukacja wczesnoszkolna Temat: Instrumenty muzyczne Od instrumentu do instrumentu Przedmiot: zajęcia zintegrowane Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych
Bardziej szczegółowoklasa 1 3 edukacja wczesnoszkolna Temat : Kosmiczna podróż
klasa 1 3 edukacja wczesnoszkolna www.edu-sense.pl Temat : Kosmiczna podróż Przedmiot: zajęcia zintegrowane Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy
Bardziej szczegółowoScenariusz Wyzwania Code Week 2019 z Uczymy dzieci programować. - zestaw aktywności z elementami kodowania
Scenariusz Wyzwania Code Week 2019 z Uczymy dzieci programować - zestaw aktywności z elementami kodowania Wiek: od 3 lat do... - brak górnej granicy wieku Autor: Anna Świć Ilość uczestników: dowolna Tydzień
Bardziej szczegółowoBEZPIECZNE DZIECKO- PRZYJACIEL SZNUPKA DLA KLASY VI. CEL GŁÓWNY: Nabywanie umiejętności wyboru zachowań promujących zdrowie.
BEZPIECZNE DZIECKO- PRZYJACIEL SZNUPKA SCENARIUSZ DOTYCZĄCY UZALEŻNIEŃ TEMAT: Bieg po zdrowie. CZAS TRWANIA: 2 godz. lekcyjne. DLA KLASY VI CEL GŁÓWNY: Nabywanie umiejętności wyboru zachowań promujących
Bardziej szczegółowoBEZPIECZNE DZIECKO- PRZYJACIEL SZNUPKA DLA KLASY III. CEL GŁÓWNY: Nabywanie umiejętności wyboru zachowań promujących zdrowie
BEZPIECZNE DZIECKO- PRZYJACIEL SZNUPKA SCENARIUSZ DOTYCZĄCY UZALEŻNIEŃ TEMAT: Bieg po zdrowie. CZAS TRWANIA: 2 godz. lekcyjne. DLA KLASY III CEL GŁÓWNY: Nabywanie umiejętności wyboru zachowań promujących
Bardziej szczegółowoTemat : Herbatka i konfitura uczuć
3-6 lat edukacja przedszkolna www.edu-sense.pl Temat : Herbatka i konfitura uczuć dla Babci i Dziadka Przedmiot: zajęcia zintegrowane Autor: Anna Świć Czas trwania: 60 min (uzależniony od wieku, możliwości
Bardziej szczegółowoDziałania uczniów klasy 3a wg Scenariusza zajęć edukacyjnych z matematyki Wykorzystanie w edukacji matematycznej własnej gry planszowej
Działania uczniów klasy 3a wg Scenariusza zajęć edukacyjnych z matematyki Wykorzystanie w edukacji matematycznej własnej gry planszowej rok szkolny 2016/2017 OPRACOWANO W RAMACH PROJEKTU "PODNOSZENIA KOMPETENCJI
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : Wiek: edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: ok. 60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności) Platforma Ozoblockly.pl idealnie sprawdzi
Bardziej szczegółowo3-6 lat edukacja przedszkolna. Temat : Kosz Pani Jesieni. Przedmiot: zajęcia zintegrowane Autor: Anna Świć Czas trwania: min (zależny od wieku
3-6 lat edukacja przedszkolna www.edu-sense.pl Temat : Kosz Pani Jesieni Przedmiot: zajęcia zintegrowane Autor: Anna Świć Czas trwania: 30 45 min (zależny od wieku i możliwości rozwojowych) Jesień obfituje
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 10 Temat: Poznajemy zasady panujące w naszej szkole.
Scenariusz zajęć nr 10 Temat: Poznajemy zasady panujące w naszej szkole. Cele operacyjne: Uczeń: rozwiązuje wieloskładnikowe działania na dodawanie, rozpoznaje w tekście dwuznaki, wypisuje dwuznaki, stosuje
Bardziej szczegółowo3-6 lat edukacja przedszkolna. Temat : Jesień w lesie. Przedmiot: zajęcia zintegrowane Autor: Anna Świć Czas trwania: min (zależny od wieku
3-6 lat edukacja przedszkolna www.edu-sense.pl Temat : Jesień w lesie Przedmiot: zajęcia zintegrowane Autor: Anna Świć Czas trwania: 30 60 min (zależny od wieku i możliwości rozwojowych) Las na przełomie
Bardziej szczegółowoDzielmy się radością programowania
#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie Dzielmy się radością programowania Scenariusz cyklu zajęć: Dzielmy się radością programowania - zadania przygotowujące do wydarzenia Maj to miesiąc, w którym
Bardziej szczegółowoklasa 1 3 edukacja wczesnoszkolna Temat : Dni tygodnia Przedmiot: zajęcia zintegrowane Autor: Anna Świć Czas trwania: min (uzależniony od wieku,
klasa 1 3 edukacja wczesnoszkolna Temat : Dni tygodnia Przedmiot: zajęcia zintegrowane Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności)
Bardziej szczegółowoAutor: Małgorzata Urbańska. Temat lekcji: Pieszy i znaki
Autor: Małgorzata Urbańska Klasa I Edukacja: techniczna, społeczna, matematyczna, plastyczna, Cel zajęć: - zapoznanie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, - kształtowanie umiejętności dbania
Bardziej szczegółowo25. NIE TYLKO WORECZKI CZYLI O ROZUMIENIU SYSTEMU DZIESIĘTNEGO, CZ. I
124 25. NIE TYLKO WORECZKI CZYLI O ROZUMIENIU SYSTEMU DZIESIĘTNEGO, CZ. I Mirosław Dąbrowski 25. NIE TYLKO WORECZKI CZYLI O ROZUMIENIU SYSTEMU DZIESIĘTNEGO, CZ. I Cele ogólne w szkole podstawowej: zdobycie
Bardziej szczegółowo6. TWORZYMY OPOWIEŚĆ DO RZUTÓW KOSTKĄ CZYLI O UKŁADANIU OPOWIADAŃ
6. TWORZYMY OPOWIEŚĆ DO RZUTÓW KOSTKĄ CZYLI O UKŁADANIU OPOWIADAŃ 27 Małgorzata Sieńczewska 6. TWORZYMY OPOWIEŚĆ DO RZUTÓW KOSTKĄ CZYLI O UKŁADANIU OPOWIADAŃ Cele ogólne w szkole podstawowej: zdobycie
Bardziej szczegółowoScenariusz cyklu zajęć: Wyzwanie Uczymy Dzieci
Scenariusz cyklu zajęć: Wyzwanie Uczymy Dzieci Programować - tydzień z technologią Wykorzystywanie na zajęciach dydaktycznych nowoczesnych technologii może w znaczny sposób podnieść atrakcyjność i efektywność
Bardziej szczegółowoMetryczka Justyna Płonka Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Kozach
Metryczka Justyna Płonka Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Kozach Temat: Dzielenie z resztą Dział: Liczby i działania Klasa: IV szkoły podstawowej Czas realizacji:
Bardziej szczegółowoRoboty grają w karty
Roboty grają w karty Wstęp: Roboty grają w karty - to propozycja lekcji łączącej edukację matematyczną z programowaniem i elementami robotyki. Uczniowie będą tworzyć skrypty w aplikacji Blockly, jednocześnie
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI. - pracować w sposób wytrwały i samodzielny, - pracować zgodnie z pozytywnymi postawami etycznymi, - dobrze organizować pracę,
SCENARIUSZ LEKCJI 1. Informacje wstępne Klasa VI PSP 20 w Opolu Czas trwania zajęć 45 minut Nauczany przedmiot matematyka Nauczyciel przedmiotu Małgorzata Jackowska 2. Program nauczania Matematyka z plusem
Bardziej szczegółowoTemat : Roboty i Układ Słoneczny
klasa 1 3 edukacja wczesnoszkolna Temat : Roboty i Układ Słoneczny Przedmiot: zajęcia zintegrowane Autor: Anna Świć Czas trwania: 45-60 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej
Bardziej szczegółowo33. NIE TYLKO WORECZKI CZYLI O ROZUMIENIU SYSTEMU DZIESIĘTNEGO, CZ. I
150 Mirosław Dąbrowski 33. NIE TYLKO WORECZKI CZYLI O ROZUMIENIU SYSTEMU DZIESIĘTNEGO, CZ. I Cele ogólne w szkole podstawowej: zdobycie przez uczniów umiejętności wykorzystywania posiadanych wiadomości
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE VI JAKA JEST LICZBA MEGGI?
SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE VI TEMAT: JAKA JEST LICZBA MEGGI? Powiązanie z wcześniejszą wiedzą Uczeń: zna wielokrotność i własności liczb, zna pojęcie ułamka, jako części całości, zna algorytmy
Bardziej szczegółowo35 żetonów Leukocyt, 35 żetonów Lekarstwa, 84 żetony Globinka, 30 żetonów Hemo, 4 detektory odpowiedzi, 4 karty przelicznik, instrukcja gry.
Gra dla 2-4 graczy w wieku 7-107 lat. Zawartość pudełka plansza, 8 pionków do wyboru, kostka do gry, 53 karty Pytania łatwe, 53 karty Pytania trudne, 45 kart Szansa, 45 kart Pech, 35 żetonów Leukocyt,
Bardziej szczegółowoGiełdowe rozgrywki - lekcja powtórzeniowa
Giełdowe rozgrywki - lekcja powtórzeniowa Czas przeznaczony na realizację scenariusza: 45 minut Grupa docelowa: Uczniowie szkoły ponadpodstawowej z klas I III. Przedmiot nauczania: Podstawy przedsiębiorczości
Bardziej szczegółowoDziennik laboratoryjny.
Dziennik laboratoryjny. Zespół. Kto jest w naszym zespole i jakie ma zainteresowania? Tę część Dziennika wypełniacie podczas tworzenia zespołu. Podajcie swoje imiona i jeśli chcecie, napiszcie kilka słów
Bardziej szczegółowogra Chińczyk dla 6 osób
CHIŃCZYK Chińczyk to popularna gra planszowa dla dwóch, trzech lub czterech osób, w której celem graczy jest przejście dookoła planszy czterema pionkami z pozycji początkowych na końcowe. Pierwszy gracz,
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 9. Blok tematyczny: Bezpiecznie na wakacje
Autor scenariusza: Maria Piotrowska Blok tematyczny: Bezpiecznie na wakacje Scenariusz nr 9 I. Tytuł scenariusza zajęć : " Wielka gra planszowa " Utrwalenie wiadomości. II. Czas realizacji: 2 jednostki
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ SZKOLNEGO KOŁA NAUKOWEGO Z PRZEDMIOTU MATEMATYKA PROWADZONEGO W RAMACH PROJEKTU AKADEMIA UCZNIOWSKA
SCENARIUSZ ZAJĘĆ SZKOLNEGO KOŁA NAUKOWEGO Z PRZEDMIOTU MATEMATYKA PROWADZONEGO W RAMACH PROJEKTU AKADEMIA UCZNIOWSKA Temat lekcji Co lepsze strategia czy przypadek? Gra dydaktyczna. Na podstawie pracy
Bardziej szczegółowoKlasa II, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Pomysły na długie, zimowe wieczory Temat: Gry planszowe
1 Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie, PAKIET 93, SCENARIUSZE LEKCJI, nazwa zasobu: nauczyciel_2_93, do zastosowania z: uczeń_2_93 (materiały dla ucznia). Klasa II, edukacja polonistyczna, kształcenie umiejętności
Bardziej szczegółowoMÓWIĘ POPRAWNIE INSTRUKCJA. Zawartość pudełka: 1) tabliczki z obrazkami - 96 szt. 2) plansza 3) pionki - 8 szt. 4) kostka do gry 5) instrukcja
INSTRUKCJA MÓWIĘ POPRAWNIE gra dla 2 4 graczy rekomendowany wiek: 5 lat Zawartość pudełka: 1) tabliczki z obrazkami - 96 szt. 2) plansza 3) pionki - 8 szt. 4) kostka do gry 5) instrukcja Po rozpakowaniu
Bardziej szczegółowoDni tygodnia z Dashem
Dni tygodnia z Dashem Opis: Dostrzeganie przemienności i rytmu dni tygodnia nie jest dla dzieci łatwe. Zrozumienie i używanie we właściwym kontekście słów: dziś, wczoraj, jutro, również może przysporzyć
Bardziej szczegółowoGra planszowa dla 2 5 graczy w wieku powyżej 4 lat
ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA: 1 plansza 1 dwunastościenna kostka 36 kartoników ze zdjęciami potwora Nessie 1 woreczek 12 figurek fotografów (3 żółte, 3 czerwone, 2 niebieskie, 2 czarne i 2 zielone) 1 figurka potwora
Bardziej szczegółowoKWIECIEŃ klasa 2 MATEMATYKA
26. tydzień nauki Jak dzielimy? Jak mnożymy? Temat: Jak dzielimy? Jak mnożymy? Mnożenie i dzielenie liczb w zakresie 50. 7.6 Zagadki matematyczne zapisywanie działań. 7.8 Rozwiązywanie zadań tekstowych
Bardziej szczegółowoGenerator Gier Planszowych
1 Generator Gier Planszowych Serwis edukacja.barycz.pl Niniejsza instrukcja przeznaczona jest dla użytkowników serwisu edukacyjnego edukacja.barycz.pl, którzy tworzą zasób przy użyciu Generatora Gier planszowych.
Bardziej szczegółowo2 gry planszowe. rekomendowany wiek: od lat 4 dla 2 4 osób
2 gry planszowe rekomendowany wiek: od lat 4 dla 2 4 osób Ucieczka z ZOO Na ryby zawartość pudełka: 1) plansza - 2 strony 2) pionki - 16 szt. 3) żetony - 23 szt. 4) kostka do gry 5) instrukcja Po rozpakowaniu
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ LEKCJI INFORMATYKI
SCENARIUSZ LEKCJI INFORMATYKI Temat: Zaprogramuj mnie! Autorka: Natalia Kolan, nauczycielka matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu Wiek: 9 lat i więcej
Bardziej szczegółowoKolory - plan treningowy. Maluj, połącz i ucz się poprzez zabawę.
Kolory - plan treningowy Maluj, połącz i ucz się poprzez zabawę MAPA PLANU TRENINGOWEGO: Malujemy! Uczymy się! Znajdź mnie! Połącz elementy! Idziemy! ĆWICZONE UMIEJĘTNOŚCI: różnicowanie kolorów grafomotoryka
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ CELE ZAJĘĆ
SCENARIUSZ ZAJĘĆ Bezpieczne miasto to propozycja zajęć możliwych do realizacji w klasach I-III szkoły podstawowej, łączących edukację dla bezpieczeństwa z edukacją matematyczną i artystyczną. Scenariusz
Bardziej szczegółowoGRY INSTRUKCJA. gry dla 2-4 osób rekomendowany wiek: od lat 4+
INSTRUKCJA 2 GRY gry dla 2-4 osób rekomendowany wiek: od lat 4+ zawartość pudełka: 1) Plansza dwustronna 2) Pionki - 4 szt. 3) Kostka 4) Żetony - 20 szt. 5) Instrukcja Po rozpakowaniu należy sprawdzić
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZE ZAJĘĆ KLASA 1 DIDASKO Ewa Kapczyńska, Krystyna Tomecka
TEMAT: Spotkanie z liczbą 12 Miesiąc: luty Tydzień nauki: 21 Kształtowanie umiejętności: edukacja matematyczna ( 7.2; 7.3; 7.4. ;7.5; 7.8), edukacja społeczna (5.4) Materiały i środki dydaktyczne: kartoniki
Bardziej szczegółowo34. NIE TYLKO WORECZKI CZYLI O ROZUMIENIU SYSTEMU DZIESIĘTNEGO, CZ. II
157 Mirosław Dąbrowski 34. NIE TYLKO WORECZKI CZYLI O ROZUMIENIU SYSTEMU DZIESIĘTNEGO, CZ. II Cele ogólne w szkole podstawowej: zdobycie przez uczniów umiejętności wykorzystywania posiadanych wiadomości
Bardziej szczegółowokodowanienaekranie.pl
Temat: Świąteczna piosenka z Codey Rocky Przedmiot: edukacja wczesnoszkolna/muzyka/informatyka Klasy 2-8 Autor: Sylwester Zasoński Czas trwania: 1-2h lekcyjne Cele ogólne: Rozwijanie kompetencji miękkich
Bardziej szczegółowoTemat dnia: W klasie"
MODUŁ II SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Dzień aktywności: Kultura bezpieczeństwa Ośrodek tematyczny: Samodzielni, pracowici i pomysłowi Temat dnia: W klasie" Cele ogólne: kształtowanie umiejętności wzajemnego
Bardziej szczegółowoOGÓLNA CHARAKTERYSTYKA GRY PLANSZA
OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA GRY Na bezdrożach Afryki to gra planszowa przeznaczona dla 2 4 osób. W niniejszej książce zamieszczono 4 komplety gry, tak aby w rozgrywce mogło naraz uczestniczyć 16 uczniów (jeśli
Bardziej szczegółowo