Profesjonalne Studium Funduszy Inwestycyjnych

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Profesjonalne Studium Funduszy Inwestycyjnych"

Transkrypt

1 Profesjonalne Studium Funduszy Inwestycyjnych Polscy inwestorzy zgromadzili w funduszach inwestycyjnych już ponad 190 mld zł, a krajowe TFI obsługują blisko 2 miliony Klientów. Na naszym rynku dostępnych jest już ponad 900 funduszy inwestycyjnych oferowanych zarówno przez lokalne Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) jak i międzynarodowe instytucje z branży Asset Management. Ostatnie 2 lata to okres dynamicznego napływu środków do funduszy i wzrostu ich atrakcyjności w stosunku do lokat bankowych oraz innych form inwestowania. Ten utrzymujący się trend sprawia, że fundusze inwestycyjne coraz bardziej zyskują na znaczeniu, a specjaliści rozumiejący i potrafiący skutecznie zaoferować Klientom ten typ inwestycji są gorąco pożądani przez wiodące instytucje finansowe. Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom Klientów oraz pracodawców z branży finansowej opracowaliśmy unikalne, czterodniowe szkolenie warsztatowe. Ma ono na celu zbudować zaawansowane kompetencje w zakresie świadomego i efektywnego wykorzystania wiedzy na temat funduszy. Profesjonalne Studium Funduszy Inwestycyjnych to efekt unikalnego doświadczenia i wiedzy czterech praktyków aktywnie działających w branży TFI. Szkolenie łączy w sobie kwintesencję wiedzy o funduszach z gotowymi do zastosowania umiejętnościami budowy portfela inwestycyjnego. Gwarantujemy niesamowitą atmosferę oraz maksimum profesjonalizmu. Szkolenie gorąco polecamy: Bankowym Doradcom Klienta, w szczególności z segmentu Affluent oraz Private Banking Agentom ubezpieczeniowym Niezależnym doradcom finansowym Pracownikom multiagencji Wszystkim osobom zainteresowanym zgłębianiem tematyki funduszy inwestycyjnych Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem zagadnień merytorycznych objętych szkoleniem.

2 Dzień I Praktyka działania TFI i funduszy inwestycyjnych Już pierwszego dnia uzbroimy Cię w konkretną wiedzę i umiejętności: Dowiesz się jakie są powszechne mity dotyczące funduszy i jak stawić im czoła. Zrozumiesz czym różni się fundusz inwestycyjny od UFK. Wytłumaczysz swoim Klientom jak są chronione ich aktywa. Przekonasz się dlaczego zarządzającym tak trudno pokonać rynek. Zrozumiesz czym jest selekcja, a czym alokacja. Dowiesz się kiedy SFIO może działać jak FIZ. Wyjaśnisz Klientowi dlaczego zapłacił podatek Belki choć jego inwestycja przyniosła stratę. Poznasz 3 kluczowe różnice pomiędzy funduszami polskimi i zagranicznymi. O trenerze Marcin Iwuć Od ponad 11 lat w branży finansowej, od roku 2009 posiadacz międzynarodowego tytułu Chartered Financial Analyst przyznawanego przez CFA Institute. Karierę rozpoczął jako uczestnik Programu Rozwoju Kadr Menedżerskich w grupie ING. Od tego czasu pracował mi.in. jako Project Manager w firmie ubezpieczeniowej, Dyrektor Oddziału Banku, Dyrektor Finansowy Banku Hipotecznego oraz Dyrektor ds. Finansowania Nieruchomości Komercyjnych. Od lipca 2009 roku zatrudniony w ING Investment Management (Polska) S.A. oraz w ING TFI S.A. gdzie odpowiada za obszar rozwoju produktów inwestycyjnych, marketingu, komunikacji inwestycyjnej oraz za internetową dystrybucję funduszy. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu rynków kapitałowych, funduszy inwestycyjnych oraz finansów osobistych. Autor książki Jak zadbać o własne finanse? oraz bloga Finanse bardzo osobiste (www.marciniwuc.com).

3 Harmonogram 09:00-11:00 Czym naprawdę są fundusze inwestycyjne oraz jak postrzegają je Inwestorzy? Fundusze inwestycyjne w portfelu Klienta jak to wygląda w Polsce, a jak na rynkach rozwiniętych? Najczęstsze błędy oraz mity dotyczące funduszy inwestycyjnych. 11:00-11:15 11:15-12:45 Uruchamiamy własne TFI podstawy prawne i organizacja firmy inwestycyjnej Jakie ramy funkcjonowania narzuca Ustawa o Funduszach Inwestycyjnych? Bezpieczeństwo uczestników funduszu inwestycyjnego. Fundusz Inwestycyjny a UFK podobieństwa, różnice, konsekwencje dla Klientów. 12:45-13:30 13:30-15:00 Przerwa obiadowa (45 min) Zarządzanie funduszem benchmarkowym case study na przykładzie funduszu akcji Znaczenie i rola benchmarku w procesie zarządzania funduszem. Selekcja, alokacja, przeważenia i niedoważenia spółek i sektorów. Dlaczego tak trudno pokonać rynek? 15:00 15:15 15:15-17:00 Typy i rodzaje funduszy inwestycyjnych Zarządzanie pasywne a zarządzanie aktywne. Klasyfikacja funduszy Inwestycyjnych według IZFA tworzenie peer grup. Fundusze polskie a fundusze zagraniczne podobieństwa, różnice, konsekwencje dla Klientów.

4 Dzień II Cykl koniunkturalny a inwestycja w fundusze Ten dzień to czysta praktyka inwestycji: Dowiesz się gdzie szukać ostrzeżeń przed bessą. Nauczysz się jak w szumie informacyjnym zauważyć istotne informacje. Nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu jak odróżnić rynkową euforię od optymizmu. Ocenisz stan gospodarki w oparciu o wskaźniki ekonomiczne. Zastosujesz narzędzia do inwestowania w różnych fazach cyklu koniunkturalnego. Wcielisz się w rolę zarządzającego i zmierzysz z innymi uczestnikami w rywalizacji o nagrodę dla najlepszego stratega. O trenerze Paweł Cymcyk Doświadczony makler papierów wartościowych i analityk od ponad 8 lat bezpośrednio związany z rynkami finansowymi, w tym od 6 lat stały komentator sytuacji giełdowej i gospodarczej dla mediów ogólnopolskich i zagranicznych. Prelegent wielu konferencji poświęconych inwestycjom, a także trener prowadzący szkolenia z zarządzania portfelem inwestycyjnym, rynków kapitałowych, papierów wartościowych, makroekonomii, matematyki finansowej oraz aspektów psychologicznych inwestycji. W 2007 roku uzyskał licencję maklera papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego, a w 2013 roku międzynarodowy tytuł Chartered Financial Analyst przyznawany przez CFA Institute. Z wykształcenia informatyk i matematyk, a z pasji przewodnik po rynkach finansowych, który na szkoleniach dla maklerów, analityków oraz doradców finansowych zgromadził już ponad 6 tysięcy osób. Od 4 lat prowadzący autorski program DNA Rynków, w którym co tydzień na żywo omawia wydarzenia gospodarcze i ekonomiczne ciekawostki. Autor Bloga DNA Rynków (www.dnarynków.com).

5 Harmonogram 09:00-11:00 Analiza aktualnej sytuacji gospodarczej Symptomy hossy i bessy. Psychologia tłumu optymizm czy euforia? Kluczowe wskaźniki pozwalające ocenić stan koniunktury. 11:00-11:15 11:15-12:45 Fundusze inwestycyjne w cyklach koniunkturalnych Strategia buy & hold czy buy & hope? Zachowanie różnych klas aktywów na przestrzeni cyklu. Otoczenie rynkowe a wybór funduszu inwestycyjnego. 12:45-13:30 13:30-15:00 Przerwa obiadowa (45 min) Warsztaty: Praktyka zarządzania funduszem część 1 Reguły zarządzania funduszem zrównoważonym. Mandaty i limity inwestycyjne. Ustalenie alokacji aktywów w portfelu. 15:00 15:15 15:15-17:00 Warsztaty: Praktyka zarządzania funduszem - część 2 Rundy decyzyjne w różnych fazach cyklu. Analiza inwestycji i kluczowe wnioski. Podsumowanie wyników i wręczenie nagród.

6 Dzień III Jak wybrać solidne fundusze inwestycyjne? W tym dniu dowiesz się jak ocenić atrakcyjność dostępnych rozwiązań: Poznasz niestandardowe strategie zarządzania. Zaznajomisz się z najnowszymi trendami na rynku funduszy. Nauczysz się interpretować wskaźniki ryzyka i efektywności. Dowiesz się skąd czerpać wiedzę o sposobie zarządzania funduszem. Ocenisz spójność deklarowanej i faktycznie realizowanej strategii. Zbudujesz portfel funduszy inwestycyjnych. O trenerze Radosław Sosna Licencjonowany makler papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego (licencja nr 2367). Uczestnik międzynarodowego programu Chartered Financial Analyst prowadzonego przez CFA Institute (zdane wszystkie 3 etapy certyfikacji). Praktyk rynkowy odpowiedzialny za rozwój oferty funduszy inwestycyjnych. Od 2010 roku związany z jednym największy towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce - ING TFI S.A. Wcześniejsze doświadczenia zdobywał w Union Investment TFI oraz Kredyt Banku. Ukończył Metody Ilościowe w Ekonomii oraz Finanse i Rachunkowość na warszawskiej SGH. Doradca Fundacji Rozwoju Zawodowego Quantitative Finance. Pasjonat funduszy inwestycyjnych i strategii inwestycyjnych. Prowadzi regularne szkolenie z zakresu oferty produktowej TFI.

7 Harmonogram 09:00-11:00 Innowacje w branży funduszy inwestycyjnych Innowacje w branży funduszy inwestycyjnych. Przegląd niestandardowych strategii (m.in. fundusze hedgingowe, absolute return, total return, short, lev, sekurytyzacyjne). Trendy na globalnym rynku funduszy. Innowacje w ofercie lokalnych TFI. 11:00-11:15 11:15-12:45 Ilościowa analiza funduszy Interpretacja miar ryzyka i efektywności. Ograniczenia prognoz opartych o historyczne wyniki inwestycyjne. Praktyczna interpretacja historycznych wyników funduszy. 12:45-13:30 13:30-15:00 Przerwa obiadowa (45 min) Analiza jakościowa funduszy Podstawowe źródła wiedzy na co, kiedy i dlaczego zwracać uwagę? Zarządzanie autorskie vs zespołowe. Case study kiedy deklaracje rozmijają się z rzeczywistością? 15:00 15:15 15:15-17:00 Warsztaty: Budowa portfela funduszy Dobór funduszy do portfela inwestycyjnego. Podejście core-satellite. Analiza efektów i kluczowe wnioski.

8 Dzień IV Jak skutecznie i właściwie sprzedawać fundusze inwestycyjne? Na zakończenie studium zastosujesz zdobytą wiedzę i umiejętności w kontaktach z Klientami: Zastosujesz nowoczesną psychologię sprzedaży w budowie relacji. Wypracujesz autorską instrukcję obsługi różnych typów Inwestorów. Udoskonalisz kompetencje z zakresu rozpoznawania potrzeb Klienta funduszy. Stworzysz listę kluczowych pytań do oceny profilu ryzyka. Dowiesz się jak inwestować w oparciu o cele. Przećwiczysz komunikowanie oferty inwestycyjnej językiem korzyści. Poszerzysz umiejętności z zakresu przezwyciężania obiekcji i zamykania sprzedaży funduszu. O trenerze Maciej Pielok Ukończył międzynarodowy program Chartered Financial Analyst prowadzony przez CFA Institute (zdane wszystkie 3 etapy certyfikacji). Przygodę z branżą finansową rozpoczynał w 2007 roku zdobywając doświadczenie w mbanku oraz ING Banku. W latach związany z ING TFI S.A. gdzie odpowiadał za obszar komunikacji inwestycyjnej, a następnie za dystrybucję funduszy. Absolwent kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Trener sprzedaży produktów inwestycyjnych współpracujący m.in. z grupą Pekao S.A., BZ WBK Santander czy Raiffeisen Polbank.

9 Harmonogram 09:00-11:00 Jakim inwestorem jest Twój Klient? Nieracjonalne zachowania inwestorów - grzechy przeszłości i ich konsekwencje. Stara i nowa szkoła sprzedaży produktów inwestycyjnych. Klasyfikacja behawioralna vs typologia osobowości wg C.G. Junga. Kalibracja komunikacji do typu Inwestora i budowa modelu współpracy. 11:00-11:15 11:15-12:45 Rozpoznanie sytuacji i potrzeb Klienta Jak przeprowadzić wywiad finansowy gotowy zestaw pytań na spotkanie z inwestorem. Profilowanie sytuacyjne - źródła bogactwa, miara bogactwa i cykl życia Klienta. Identyfikacja deklarowanych i ukrytych potrzeb Klienta oczekiwane zyski, skłonność do ryzyka i horyzont inwestycyjny. 12:45-13:30 13:30-15:00 Przerwa obiadowa (45 min) Sztuka budowy portfela inwestycyjnego z użyciem funduszy. Inwestowanie w oparciu o cele. Prawdziwe oblicze dywersyfikacji. Dobór odpowiednich funduszy inwestycyjnych. 15:00 15:15 15:15-17:00 Jak oferować rozwiązania inwestycyjne i unikać pułapek? Komunikacja językiem korzyści i zarządzanie oczekiwaniami Inwestora. Słowne niuanse prawne aspekty udzielania porad inwestycyjnych. Przezwyciężanie obiekcji oraz praca z trudnym Klientem. Przećwiczone techniki zamykania sprzedaży. Jak utrzymać Klientów i pozyskać nowych?

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w efekcie rynek funduszy w Polsce rozwijał się w sposób nie

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2013/2014

studia podyplomowe 2013/2014 studia podyplomowe 2013/2014 www.wsb.pl 51 ATRAKCYJNYCH KIERUNKÓW STUDIÓW Z DZIEDZIN TAKICH JAK: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI PEDAGOGIKA

Bardziej szczegółowo

ABSOLUTNIE DOBRY WYBÓR

ABSOLUTNIE DOBRY WYBÓR ABSOLUTNIE DOBRY WYBÓR Grudzień 2014 - Dynamiczny Rozwój i Wiarygodny Partner Źródło: opracowanie własne 2 Kalendarium 2 grudnia 2008 zgoda KNF na prowadzenie działalności, w tym tworzenie i zarządzanie

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe www.wsb.pl Informator 2014/2015 53 KIERUNKI, 21 NOWOŚCI PROGRAMY OPRACOWANE PRZEZ PRAKTYKÓW GRY BIZNESOWE, CASE STUDIES, WARSZTATY

studia podyplomowe www.wsb.pl Informator 2014/2015 53 KIERUNKI, 21 NOWOŚCI PROGRAMY OPRACOWANE PRZEZ PRAKTYKÓW GRY BIZNESOWE, CASE STUDIES, WARSZTATY studia podyplomowe www.wsb.pl 53 KIERUNKI, 21 NOWOŚCI Y OPRACOWANE PRZEZ PRAKTYKÓW GRY BIZNESOWE, CASE STUDIES, WARSZTATY 4 BEZPŁATNE SZKOLENIA BIZNESOWE FAKULTATYWNE KURSY JĘZYKOWE CAN-DO Informator 2014/2015

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe www.wsb.pl Informator 2015/2016 62 KIERUNKI, 20 NOWOŚCI PROGRAMY OPRACOWANE PRZEZ PRAKTYKÓW GRY BIZNESOWE, CASE STUDIES, WARSZTATY

studia podyplomowe www.wsb.pl Informator 2015/2016 62 KIERUNKI, 20 NOWOŚCI PROGRAMY OPRACOWANE PRZEZ PRAKTYKÓW GRY BIZNESOWE, CASE STUDIES, WARSZTATY studia podyplomowe www.wsb.pl 62 KIERUNKI, 20 NOWOŚCI Y OPRACOWANE PRZEZ PRAKTYKÓW GRY BIZNESOWE, CASE STUDIES, WARSZTATY 4 BEZPŁATNE SZKOLENIA BIZNESOWE FAKULTATYWNE KURSY JĘZYKOWE CAN-DO Informator 2015/2016

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca General Management Program Uwaga: Tylko 175 miejsc. Start od września 2012 r. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów!

Bardziej szczegółowo

FUNDUSZE INWESTYCYJNE OD A DO Z. JAK INWESTOWAĆ, BY ZARABIAĆ?

FUNDUSZE INWESTYCYJNE OD A DO Z. JAK INWESTOWAĆ, BY ZARABIAĆ? FUNDUSZE INWESTYCYJNE OD A DO Z. JAK INWESTOWAĆ, BY ZARABIAĆ? Copyright by Invest Help - Kornel Dybul 2013 Niniejsza publikacja Copyright może by być Invest kopiowana Help 2013 oraz dowolnie rozprowadzana

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2015/2016

studia podyplomowe 2015/2016 studia podyplomowe 2015/2016 www.wsb.pl 21 NOWOŚCI W OFERCIE INTERAKTYWNE FORMY ZAJĘĆ Gry biznesowe, case studies, warsztaty ŚWIADECTWO w języku polskim i angielskim CERTYFIKAT FRANKLIN UNIVERSITY BEZPŁATNE

Bardziej szczegółowo

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98 29 maja 2014r., godz. 8:30 16:30

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98 29 maja 2014r., godz. 8:30 16:30 Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98 29 maja 2014r., godz. 8:30 16:30 Rejestracja / poranna kawa: 8:30 9:00 Sesja główna: 9:00 10:30 (30 min) Powitanie - Łukasz Żelewski, Prezes

Bardziej szczegółowo

WEALTH MANAGEMENT JAK SKUTECZNIE POMNAŻAĆ SWÓJ MAJĄTEK

WEALTH MANAGEMENT JAK SKUTECZNIE POMNAŻAĆ SWÓJ MAJĄTEK 8 MAJA 2008 WEALTH MANAGEMENT JAK SKUTECZNIE POMNAŻAĆ SWÓJ MAJĄTEK JESTEŚMY KONSERWATYWNYM BANKIEM ROZMOWA Z JACKIEM TARAŚKIEWICZEM, ING BANK ŚLĄSKI str. 7 RYNEK WALUTOWY FOREX str. 10 DORADZTWO DLA NAJBOGATSZYCH

Bardziej szczegółowo

Market. Segmentation NARZĘDZIA, METODY I STRATEGIE EFEKTYWNEGO WDROŻENIA SEGMENTACJI. Intelligence In Business. II Konferencja.

Market. Segmentation NARZĘDZIA, METODY I STRATEGIE EFEKTYWNEGO WDROŻENIA SEGMENTACJI. Intelligence In Business. II Konferencja. Intelligence In Business 22-23 września 2011, Hotel Courtyard by Marriott, Warszawa II Konferencja Market do 9 września 500 zł taniej! Segmentation NARZĘDZIA, METODY I STRATEGIE EFEKTYWNEGO WDROŻENIA SEGMENTACJI

Bardziej szczegółowo

Strategie w czasach kryzysu

Strategie w czasach kryzysu Strategie w czasach kryzysu Jak podnieść efektywność? BĄDŹ SKUTECZNY Dobrze zarządzać sobą i czasem BO CZAS TO PIENIĄDZ! Zarządzanie wiedzą od WIESZ do UMIESZ Zarządzanie zmianą NOWE NIESTRASZNE Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca Advanced Executive Education UWAGA: Tylko 100 miejsc. Start od września 2012 r. Wybitni światowi eksperci i najnowsze metody budowy wartości firmy w warunkach niepewności

Bardziej szczegółowo

Management. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów! Ponad 1800 absolwentów poprzednich edycji!

Management. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów! Ponad 1800 absolwentów poprzednich edycji! General Management Program Dwunasta edycja w Polsce! Nowość: Portal Wiedzy Management Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów! Advanced General Basic Management

Bardziej szczegółowo

TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. Zero rutyny. Adaptacyjny charakter spotkania

TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. Zero rutyny. Adaptacyjny charakter spotkania WYBIERZ GRĘ Limity uczestników! TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. 2Forum KIEROWNIKÓW PROJEKTÓW 2012, Warszawa 23-24 kwietnia INNOWACJE

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2015/2016

studia podyplomowe 2015/2016 studia podyplomowe 2015/2016 www.wsb.pl KIERUNKI STUDIÓW Z OBSZARÓW: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGIA I ENERGIA FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE KOMPETENCJE MENEDŻERSKIE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ

Bardziej szczegółowo

PLAN WARSZTATÓW PROWADZONYCH PRZEZ PRACODAWCÓW

PLAN WARSZTATÓW PROWADZONYCH PRZEZ PRACODAWCÓW PLAN WARSZTATÓW PROWADZONYCH PRZEZ PRACODAWCÓW 18.10.2013 Warsztat Umiejętności Specjalistycznych - Leasing w praktyce księgowego. Umowy leasingu operacyjno-finansowego od A do Z - rozliczanie w bilansie

Bardziej szczegółowo

SUKCESY I WYZWANIA TOWARZYSTW FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH 1

SUKCESY I WYZWANIA TOWARZYSTW FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH 1 SUKCESY I WYZWANIA TOWARZYSTW FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH 1 Dynamiczny rozwój rynku funduszy inwestycyjnych to zarówno skutek jak i przyczyna między innymi działań podmiotów prowadzących na nim działalność.

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2013/2014

studia podyplomowe 2013/2014 studia podyplomowe 2013/2014 www.wsb.pl 22 KIERUNKI I AŻ 14 NOWOŚCI GRY BIZNESOWE, CASE STUDIES, WARSZTATY DOBRA ORGANIZACJA PROCESU KSZTAŁCENIA A o uczelni Kształcimy kadrę dla regionu...1 W biznesie

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie. płynnością finansową. Warsztaty. Prelegenci. Główne zagadnienia. Patroni medialni. Rezerwacja uczestnictwa: zgloszenia@mmcpolska.

Zarządzanie. płynnością finansową. Warsztaty. Prelegenci. Główne zagadnienia. Patroni medialni. Rezerwacja uczestnictwa: zgloszenia@mmcpolska. Warsztaty 743234 Prelegenci Stefan Kawalec Capital Strategy Marcin Gozdek Capital Strategy Monika Bekas KRD dr Krzysztof Matela EGB Investments S.A. Polski Związek Windykacji. Główne zagadnienia Przepływy

Bardziej szczegółowo

Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY

Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY HARVARD BUSINESS REVIEW POLSKA REKOMENDUJE: Praktyczny i zorientowany na wyniki program dla działów marketingu B2B ICAN TOTAL MARKETING B2B Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY Zintegrowane podejście

Bardziej szczegółowo

Program nauczania i plan studiów drugiego stopnia w SGH

Program nauczania i plan studiów drugiego stopnia w SGH Program nauczania i plan studiów drugiego stopnia w SGH (dotyczy studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2009/2010 i 2010/2011) SPECJALNOŚCI MIĘDZYKIERUNKOWE DLA STUDENTÓW, KTÓRZY ROZPOCZĘLI

Bardziej szczegółowo

100 MIEJSC. Wizja poprawia jakość przywództwa Strategic Leadership Academy 2016. Nowe tematy, studia przypadków i przykłady sukcesów

100 MIEJSC. Wizja poprawia jakość przywództwa Strategic Leadership Academy 2016. Nowe tematy, studia przypadków i przykłady sukcesów TYLKO 100 MIEJSC ZAJĘCIA I MATERIAŁY W JĘZYKU POLSKIM! (dostępne także materiały źródłowe w języku angielskim) EDYCJA 2016 Wizja poprawia jakość przywództwa Strategic Leadership Academy 2016 Nowe tematy,

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca tylko 100 miejsc Zajęcia i materiały w języku polskim! (dostępne także materiały źródłowe w języku angielskim) edycja 2015 Wizja poprawia jakość przywództwa Advanced

Bardziej szczegółowo

RAPORT EGZEMPLARZ BEZPŁATNY

RAPORT EGZEMPLARZ BEZPŁATNY RAPORT EGZEMPLARZ BEZPŁATNY NAJLEPSZE PRAKTYKI w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania dla innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce NAJLEPSZE PRAKTYKI w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania dla innowacyjnych

Bardziej szczegółowo

studencki punkt widzenia SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki

studencki punkt widzenia SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki EkSoc UŁ studencki punkt widzenia www.deal.skninwestor.com nr 1 (3) marzec 2007 SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki ISSN: 1897 1075 KASA LUDOWEGO BANKU CHIN PĘKA W SZWACH. REZERWY WALUTOWE PRZEKROCZYŁY WARTOŚĆ

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania dla Biur maklerskich. temat numeru

Rozwiązania dla Biur maklerskich. temat numeru www.comarch.pl MAGAZYN COMARCH nr 1/2011 (14) ISSN 1734-4212 temat numeru Rozwiązania dla Biur maklerskich Centralny System Maklerski Comarch Exchange Trading Profesjonalne doradztwo inwestycyjne Comarch

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika zarządzania projektami w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych.

Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika zarządzania projektami w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. ZAŁĄCZNIK do wniosku o utworzenie studiów podyplomowych Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego Projekt studiów podyplomowych: Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika

Bardziej szczegółowo

ZŁOTA SETKA. 100 najlepszych i 50 najbardziej dynamicznych. instytucji finansowych. Nagrody przyznane:

ZŁOTA SETKA. 100 najlepszych i 50 najbardziej dynamicznych. instytucji finansowych. Nagrody przyznane: ZŁOTA SETKA 100 najlepszych i 50 najbardziej dynamicznych 1 7 marca 2013 r. 19 instytucji finansowych Nagrody przyznane: Europejski Fundusz Leasingowy w kategorii: leasing Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2014/2015

studia podyplomowe 2014/2015 studia podyplomowe 2014/2015 www.wsb.pl KIERUNKI STUDIÓW Z DZIEDZIN TAKICH JAK: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGIA I ENERGIA FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Bardziej szczegółowo