Nie stój w kolejce po swoje pieniądze! Windykacja należności od wezwania do egzekucji komorniczej

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Nie stój w kolejce po swoje pieniądze! Windykacja należności od wezwania do egzekucji komorniczej"

Transkrypt

1 Nie stój w kolejce po swoje pieniądze! Windykacja należności od wezwania do egzekucji komorniczej

2 Podstawowe informacje o e-kancelarii Ponad 11 lat doświadczenia na rynku windykacji Jesteśmy jednym z czołowych graczy na polskim rynku zarządzania i obrotu wierzytelnościami oraz doradztwa prawnego. Od momentu powstania w 2003 roku przeszliśmy transformację z niewielkiej spółki komandytowej w prężną spółkę akcyjną, która cieszy się zaufaniem szerokiego grona odbiorców. Dzięki elastycznym rozwiązaniom jesteśmy w stanie zagwarantować indywidualne podejście do każdego Klienta i sprawy. Jesteśmy na całym świecie Zespół e-kancelarii to przeszło 250 wykwalifikowanych specjalistów różnych dziedzin we wszystkich częściach kraju. Spółka posiada sieć pracowników mobilnych w największych miastach Polski, co daje możliwość prowadzenia działalności na terenie całego kraju. Ponadto jesteśmy obecni w ponad 110 krajach na wszystkich kontynentach. Efektywność działań e-kancelarii wspierają dwa odziały nowoczesnego Call Center: we Wrocławiu i w Centrum Operacyjnym w Bielawie. Oba obiekty korzystają z nowoczesnej i rozbudowanej infrastruktury teleinformatycznej.

3 Wiarygodność Jesteśmy członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Należymy do Polskiego Związku Windykacji (PZW). Posiadamy certyfikaty Białej Listy, Wiarygodnej Firmy, a Puls Biznesu nagrodził nas tytułem Gazeli Biznesu Dołączyliśmy do grona firm zrzeszonych w the Credit Services Association Klientów z sektora B2B Nasi Klienci to przedstawiciele wszystkich sektorów rynku: mikroprzedsiębiorstw, MŚP oraz korporacji i instytucji finansowych. Ze względu na skalę działalności i obecność w całej Polsce jesteśmy w stanie odpowiedzieć na potrzeby wszystkich grup odbiorców. Oferujemy usługi zawsze skrojone na miarę, bo indywidualnie podchodzimy do każdego Przedsiębiorcy i sprawy. Zakres usług Nasza oferta jest kompleksowa obejmuje pełen wachlarz usług i zawiera wszystkie działania procesu windykacji i obsługi prawnej. Główne obszary działalności przedstawiamy poniżej. Działania prewencyjne Ochroń swoje interesy zanim będzie za późno! W obrębie działań prewencyjnych oferujemy kilka pakietów usług i produktów. W ramach każdego z nich otrzymują Państwo pieczęć automatyczną, pieczęć w wersji elektronicznej, certyfikat monitoringu oraz możliwość zlecania spraw do 90 dni po terminie zapłaty do windykacji za 0 zł. Pakiety rozszerzone to dodatkowe usługi.

4 Windykacja międzynarodowa Windykujemy na wszystkich kontynentach Proces windykacji prowadzony na wszystkich etapach postępowania. Działamy na zasadzie umów partnerskich z lokalnymi specjalistami. Dzięki wieloletniej obserwacji rynków zagranicznych i doświadczeniu w windykacji zapewniamy zabezpieczenie interesów Klientów zagranicą. Każdą ofertę przygotowujemy indywidualnie z uwzględnieniem specyfiki konkretnego rynku zagranicznego. Im wcześniejsza reakcja na zatory płatnicze, tym większe prawdopodobieństwo odzyskania długu. Windykacja polubowna Kompleksowe działania to większa skuteczność! Usługi polegające na umiejętnym prowadzeniu negocjacji mających na celu polubowne załatwienie sprawy i spłatę zobowiązania. Działania mogą być prowadzone na sprawach o różnym przeterminowaniu: od monitoringu do spraw po bezskutecznej egzekucji. Wykorzystywane narzędzia: pisemne wezwania do zapłaty negocjacje telefoniczne kontakty drogą elektroniczną wiadomości SMS wizyty terenowe. Windykacja sądowa i egzekucyjna Odzyskamy Twoje wierzytelności Proces zmierza do całkowitego odzyskania wierzytelności lub uzyskania postanowienia o bezskuteczności egzekucji. e-kancelaria na podstawie danych ustalonych w procesie windykacji wspomaga działania organów egzekucyjnych

5 poprzez m.in. wskazanie majątku dłużnika, podanie źródła dochodów, miejsca zamieszkania lub prowadzenia działalności gospodarczej. analiza statusu sprawy wniesienie powództwa i obsługa sprawy reprezentacja na etapie postępowania zwykłego rekomendacja i dobór kancelarii komorniczej nadzór nad czynnościami kancelarii komorniczych rekomendacja co do dalszych kroków po zakończeniu czynności egzekucyjnych. Aż 70% polskich przedsiębiorców ma problemy z nieterminowym regulowaniem należności przez kontrahentów. Zakup not odsetkowych i wierzytelności Uruchom kapitał zamrożony w wierzytelnościach Wykup not odsetkowych i wierzytelności za cenę, w którą wkalkulowane jest ryzyko niewypłacalności dłużnika. Wykupem mogą być objęte noty odsetkowe lub wierzytelności pochodzące z transakcji pomiędzy podmiotami gospodarczymi oraz należące do dużych grup osób fizycznych. Wystawiając notę odsetkową, klient nie ponosi dodatkowych kosztów (podatek dochodowy płatnik odprowadza dopiero po uzyskaniu należności). Warunki, na jakich dochodzi do wykupu, zależą przede wszystkim od struktury wierzytelności (tj. min. terminu zapłaty za wierzytelność główną, wysokości noty) oraz kondycji finansowej dłużników. Mikroprzedsiębiorstwa przeznaczają na zarządzanie wierzytelnościami aż 9% całości kosztów.

6 Obsługa prawna Rozwiązujemy problemy, zapewniamy bezpieczeństwo. Oferujemy pomoc z zakresu prawa gospodarczego, cywilnego i prawa pracy. Prowadzimy pełną obsługę prawną i przyjmujemy pojedyncze zlecenia. Przykładowe obszary doradztwa: w zakresie obrotu gospodarczego: zabezpieczenie intersów przed nierzetelnymi kontrahentami, ocena umów w obrocie krajowym i zagranicznym (w razie potrzeby udział w negocjacjach), opracowywanie umów cywilnoprawnych oraz związanych z transferem wartości niematerialnych i prawnych doradztwo w zakresie prawa wekslowego i dewizowego doradztwo w zakresie prawa pracy reprezentacja procesowa i pozaprocesowa doradztwo w zakresie prawa handlowego, w szczególności: zmiany umowy spółki, przekształcenia, łączenie, tworzenie i likwidacja spółek itp. Wywiad gospodarczy Sprawdź komu powierzyłeś pieniądze Sprawdzanie sytuacji majątkowej wskazanych podmiotów przed podjęciem współpracy lub przed czynnościami egzekucyjnymi, kiedy podmiot nie chce ujawnić majątku. Czynności wykonywane są przez zespół negocjatorów terenowych.

7 Kontakt e-kancelaria Grupa Prawno-Finansowa S.A. ul. Gen. Józefa Bema Wrocław tel fax Pion Sprzedaży Wrocław tel Centrum Operacyjne Bielawa ul. Wolności 24, Bielawa tel Rzecznik Klienta tel