Dotyczy: postępowania o udzielnie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu i aparatury medycznej.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Dotyczy: postępowania o udzielnie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu i aparatury medycznej."

Transkrypt

1 Toruń, SSM.DZP Dotyczy: postępowania o udzielnie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu i aparatury medycznej. W związku ze skierowanymi przez Wykonawcę w dniu r. pytaniami do siwz Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu informuje o ich treści i udzielonych na nie odpowiedziach. Dotyczy: Zadanie nr 1 - Lampa zabiegowa Pytanie 1 Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania lampę zabiegowo-operacyjną o następujących, znacznie lepszych parametrach niż pierwotnie wymagane: l.p. Parametry aparatu Parametr wymagany 1 Lampa zabiegowa jednoczaszowa z trwałym i wydajnym diodowym źródłem światła emitującym zimne światło. Diody w kolorze białym 2 Lampa mobilna na podstawie czworokątnej (w kształcie litery H), możliwość pozycjonowania lampy wieloosiowo 3 Oprawa (górna jej część wykonana z tworzywa) wyposażona w uchwyt ergonomiczny do pozycjonowania lampy umiejscowiony na krawędzi czaszy 4 Czasza w kształcie koła o zwartej budowie bez relingów okalających czaszę 5 Panel deregulacji natężenia lampy, włączania i wyłączania obok rączki do pozycjonowania 6 Natężenie oświetlenia w odległości 1 m: min luksów 7 Temperatura barwowa: min K 8 Współczynnik oddawania barw: Ra> 95 9 Średnica oświetlonego pola: Wielkość pola świetlnego d50 w odl. 100 cm = 100mm Wielkość pola świetlnego d10 w odl. 100 cm = 190mm 10 Zużycie energii max 22W 11 Regulacja natężenia oświetlenia: od 0 do 100 płynna 12 Trwałość źródła światła: min h 13 Liczba diod w kopule min 15 szt jednakowego koloru (biały) i jednakowej wielkości 14 Średnica kopuły 220 mm ( ±2mm) 15 Zapasowe rączki do sterylizacji 3szt 16 Instrukcja obsługi w wersji papierowej i elektronicznej w języku polskim wraz z dostawą 17 Okres gwarancji min.24 m-ce Parametr oferowany/podać

2 Odpowiedź na pytanie 1: Pytanie 2 Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania oraz wymaga lampę zabiegowo-operacyjną o natężeniu światła z odległości 1m minimum 65kLux? Tylko takie rozwiązanie zapewni Zamawiającemu dostateczną ilość światła do przeprowadzenia wszystkich typów zabiegów. Odpowiedź na pytanie 2: Pytanie 3 Czy Zamawiający w punkcie 15 tabeli technicznej wymaga 3 dodatkowych rączek do obu lamp czy do każdej lampy? Odpowiedź na pytanie 3: Pytanie 3 Czy Zamawiający wydłuży termin realizacji dla Zadania nr 1 z 21 do 28dni od daty zawarcia umowy? Odpowiedź na pytanie 4: W związku ze skierowanymi przez Wykonawcę w dniu r. pytaniami do siwz Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu informuje o ich treści i udzielonych na nie odpowiedziach. Dotyczy: Zadanie nr 1 - Lampa zabiegowa Pytanie 1 Poz. 3 Czy Zamawiający dopuści lampę wyposażoną w uchwyt do pozycjonowania umieszczony w środku czaszy? Odpowiedź na pytanie 1: Pytanie 2 Poz. 4 Czy Zamawiający dopuści czasze lampy okrągłą o zwartej budowie? Odpowiedź na pytanie 2:

3 Pytanie 3 Poz. 5 Czy Zamawiając dopuści lampę wyposażoną w panel sterowania umieszczony na ramieniu lampy? Odpowiedź na pytanie 3: Pytanie 4 Poz. 6 - Czy Zamawiając dopuści lampę z temperaturą barwową 4250K? Odpowiedź na pytanie 4: Pytanie 5 Poz. 9 - Czy Zamawiając dopuści lampę o regulowanej średnicy oświetlanego pola w zakresie cm? Odpowiedź na pytanie 5: Pytanie 6 Poz Czy Zamawiając dopuści lampę o zużyciu energii 42W? Odpowiedź na pytanie 6: Pytanie 7 Poz Czy Zamawiając dopuści lampę z regulacją natężenia oświetlenia w zakresie Odpowiedź na pytanie 7: Pytanie 8 Poz.13- Czy Zamawiając dopuści lampę wyposażona w 42 diody? Odpowiedź na pytanie 8: Pytanie 9 Czy Zamawiający wydłuży termin dostawy sprzętu do 6 tygodni od daty podpisania umowy? Odpowiedź na pytanie 9: W związku ze skierowanymi przez Wykonawcę w dniu r. pytaniami do siwz Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu informuje o ich treści i udzielonych na nie odpowiedziach. Pytanie 1 Dot. zadania nr 7 Czy Zamawiający dopuści oryginalną optykę firmy Storz o dł. 300mm nie posiadającej napisu HD? Firma Storz nie podaje parametru HD przy optykach soczewkowych. Tego typu parametr dotyczy urządzeń elektronicznych przetwarzających obraz, a nie układów optycznych. Oczywiście optyka jest dostosowana do pracy z kamerami HD? Odpowiedź na pytanie 1: Tak. Pytanie 2 Dot. zadania nr 8 Czy Zamawiający dopuści oryginalną optykę firmy Storz o dł. 300mm nie posiadającej napisu HD? Firma Storz nie podaje parametru HD przy optykach soczewkowych. Tego typu parametr dotyczy urządzeń elektronicznych przetwarzających obraz, a nie układów optycznych. Oczywiście optyka jest dostosowana do pracy z kamerami HD? Odpowiedź na pytanie 2: Tak.

4 Pytanie 3 Czy Zamawiający wyrazi zgodę na wydłużenie terminu dostawy do 21 roboczych od dnia podpisania umowy? Odpowiedź na pytanie 3: Pytanie 4 Prosimy o dodanie do wzoru umowy następujących zapisów. Zgodnie z art. 144 ustawy prawo zamówień publicznych zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej trwania w następujących przypadkach: a.obniżenia ceny jednostkowej przez Wykonawcę, b.zmiany urzędowej stawki podatku VAT, c.zmiany numeru katalogowego lub nazwy produktu przy zachowaniu jego parametrów. Odpowiedź na pytanie 4: W związku ze skierowanymi przez Wykonawcę w dniu r. pytaniami do siwz Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu informuje o ich treści i udzielonych na nie odpowiedziach. Pytanie 1 Czy mając na uwadze konkurencyjność składanych ofert i co za tym idzie obniżenie cen zakupu wymaganego sprzętu zamawiający wyrazi zgodę na wydłużenie terminu realizacji zamówienia do 6 tygodni od daty podpisania umowy/ Odpowiedź na pytanie 1: Pytanie 2 Dot. lampy zabiegowej Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie stabilnej lampy zabiegowej, której podstawa oparta jest na 5 kółkach jezdnych z możliwością blokady? Oferowane rozwiązanie jest optymalnie dostosowane do pełnej funkcjonalności lampy i doskonale sprawdza się w praktyce użytkowej. Odpowiedź na pytanie 2: Pytanie 3 Dot. lampy zabiegowej Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania lampę z okrąglą czaszą, której pozycjonowanie odbywa się za pomocą sterylnego uchwytu umieszczonego w bocznej części czaszy oraz za pomocą relingu wokół lampy? Co jest rozwiązaniem lepszym ponieważ pozwala na łatwą i bardziej precyzyjna regulację z dowolnie wybranego miejsca i dowolnej strony lampy. Rozwiązanie to nie utrudnia dezynfekcji i czyszczenia lampy/. Odpowiedź na pytanie 3: Pytanie 4 Dot. lampy zabiegowej Czy Zamawiający dopuści lampę z 5 stopniową zmianą natężenia oświetlenia w zakresie ? Odpowiedź na pytanie 4: Pytanie 5 Czy Zamawiający dopuści lampę nowej generacji w technologii 7 diod Led o natężeniu 55000LUX który to parametr jest lepszy od oczekiwanego? Odpowiedź na pytanie 5:

5 Pytanie 6 Czy Zamawiający dopuści lampę której średnica kopuły wynosi 33 cm który to parametr tylko w nieznaczny sposób różni się od oczekiwanego i nie wpływa na funkcjonalność lampy? Odpowiedź na pytanie 6: W związku ze skierowanymi przez Wykonawcę w dniu r. pytaniami do siwz Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu informuje o ich treści i udzielonych na nie odpowiedziach. Dot. zad. 3 wózek do transportu czystej bielizny Pytanie 1 Opisany wózek jest dostarczany jako gotowy do użytku po wyjęciu z kartonu Czy w związku z tym Zamawiający wykreśli wymóg montażu? Odpowiedź na pytanie 1 Zamawiający wymaga dostawy i montażu w zadaniu nr 1 w pozostałych zadaniach Zamawiający wymaga dostawy. Pytanie 2 Opisany wózek nie jest wyrobem medycznym Czy w związku z tym Zamawiający zaakceptuje złożenie oświadczenia w tym zakresie oraz certyfikatu ISO producenta zamiast deklaracji zgodności? Odpowiedź na pytanie 2 Zamawiający wymaga dołączenia do oferty dokumentów z Części I ust. 7 siwz w przypadku towarów będących wyrobami medycznymi. Pytanie 3 Czy Zamawiający wydłuży termin dostawy do 4 tyg. Odpowiedź na pytanie 3 W związku ze skierowanymi przez Wykonawcę w dniu r. pytaniami do siwz Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu informuje o ich treści i udzielonych na nie odpowiedziach. Pytanie 1 Czy Zamawiający wyrazi zgodę na wydłużenie terminu realizacji zamówienia do 30 dni od daty podpisania umowy lub inny zaproponowany przez Zamawiającego termin? Wydłużenie terminu umożliwi wzięcie udziału w postępowaniu większej liczbie oferentów, przez co zwiększy konkurencyjność składanych ofert i pozwoli na realny wybór najkorzystniejszej z nich. Odpowiedź na pytanie 1 Pytanie nr 2 Lampa zabiegowa Czy Zamawiający dopuści do zaoferowani wysokiej jakości lampę zabiegową, której obudowa wykonana jest ze specjalnego tworzywa z domieszką srebra(polygine)? Powłoka Polygine niszczy szkodliwe bakterie, wirusy i drożdże w tym gronkowca złocistego opornego na metycylinę (MRRSA). Odpowiedź na pytanie 2: Pytanie 3 Czy Zamawiający dopuści do zaoferowani wysokiej jakości lampę zabiegową, której czasza ma kształt walca z matrycą świetlną wpisaną w okrąg o śr. 245mm o zwartej konstrukcji? Oferowane parametry są idealnie dostosowane do wymogów pomieszczeń zabiegowych. Lampa zapewnia prawidłowe oświetlenie pola zabiegowego i stanowi niezbędną pomoc dla lekarza. Odpowiedź na pytanie 3:

6 Pytanie 4 Czy Zamawiający dopuści do zaoferowani wysokiej jakości lampę zabiegową w której regulacja natężenia oświetlenie temp. barwowej zakresu oświetlenia pola oraz włączanie/wyłączanie odbywa się za pośrednictwem pokręteł oznaczonych czytelnymi symbolami, umiejscowionymi na czaszy lampy, po przeciwnej stronie w stosunku do uchwytu pozycjonującego? Oferowane rozwiązanie pod względem funkcjonalnym jest tożsame z wymaganym i umożliwia ustawienie parametrów światła na pożądanym poziomie. Odpowiedź na pytanie 4: Pytanie 5 Czy Zamawiający dopuści do zaoferowani wysokiej jakości lampę zabiegową wyposażoną w 13 wysokowydajnych diod LED o jednakowej Wilkoszu w tym 11 w kolorze białym oraz 2 w kolorze czerwonym umożliwiające regulację temp. barwowej światła o żywotności przekraczającej godzin pracy, emitującej światło o wysokim natężeniu przy bardzo niskim zużyciu mocy poniżej 30W.? Oferowane rozwiązanie zapewnia możliwość regulowania temp. barwowej w szerokim zakresie, pomaga w percepcji zabarwienia tkanek czerwonych stanowiąc pomoc dla lekarza a zastosowana przez producenta innowacyjna technologia HD-LED sprawia, że emitowane przez lampę światło o jednolitym wysokim natężeniu jest równomiernie dystrybuowane na całym oświetlanym polu tworząc jednorodny obszar roboczy. Odpowiedź na pytanie 5 W związku ze skierowanymi przez Wykonawcę w dniu r. pytaniami do siwz Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu informuje o ich treści i udzielonych na nie odpowiedziach. Dot. zad. 4 torba reanimacyjna Pytanie 1 Prośmy o dopuszczenie torby reanimacyjnej wyposażonej (zamiast w rurkę typu compitube) w zestaw 4 szt. masek krtaniowych (rozm. 3,4,5,6) umożliwiających łatwe i szybkie udrożnienie dróg oddechowych u pacjentów o masie ciała od 30 do powyżej 100kg? Odpowiedź na pytanie 1 Pytanie 2 Prosimy o dopuszczeni torby reanimacyjnej wyposażonej w reduktor tlenu ze skokową regulacją przepływu w standardowym zakresie regulacji od 1 do 25 l/min. Odpowiedź na pytanie 2 Pytanie 3 Prosimy o dopuszczeni torby reanimacyjnej 1 komorowej posiadającej 3 kieszenie zewnętrzne. Odpowiedź na pytanie 3 W związku ze skierowanymi przez Wykonawcę w dniu r. pytaniami do siwz Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu informuje o ich treści i udzielonych na nie odpowiedziach. Pytanie Dot. zadania 6 - materac przeciwodleżynowy Czy Zamawiający dopuści do udziału w przetargu materac przeciwodleżynowy o wys. 10 cm, zbudowany z 18 komór poprzecznych bez zagłówka, z funkcją spustu powietrza realizowaną przez odłączenie przewodów powietrznych, bez systemy dotleniania AIR, o obciążeniu max 150kg? Wyższym niż wymagane, wyposażony w pompę z dotykowym panelem sterującym umożliwiającym dokonywanie indywidualnych zmian ustawień parametrów pracy, regulacją ciśnienia w zakresie mmhg? Odpowiedź na pytanie

7 W związku ze skierowanymi przez Wykonawcę w dniu r. pytaniami do siwz Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu informuje o ich treści i udzielonej na nie odpowiedzi. Pytanie nr 1 Dotyczy zadanie nr 1 Lampa zabiegowa. Czy Zamawiający w zadaniu nr 1 Lampa zabiegowa dopuści do zaoferowania lampę mobilną na podstawie pięcioramiennej z pięcioma kółkami? Odpowiedź na pytanie nr 1 Pytanie nr 2 Dotyczy zadanie nr 1 Lampa zabiegowa. Czy Zamawiający w zadaniu nr 1 Lampa zabiegowa dopuści do zaoferowania lampę o okrągłej czaszy o zwartej budowie bez relingów okalających czaszę? Odpowiedź na pytanie nr 2 Pytanie nr 3 Dotyczy zadanie nr 1 Lampa zabiegowa. Czy Zamawiający w zadaniu nr 1 Lampa zabiegowa dopuści do zaoferowania lampę, w której panel do regulacji natężenia lampy znajduje się z boku czaszy na ramieniu lampy? Odpowiedź na pytanie nr 3 Pytanie nr 4 Dotyczy zadanie nr 1 Lampa zabiegowa. Czy Zamawiający w zadaniu nr 1 Lampa zabiegowa dopuści do zaoferowania lampę o zużyciu energii 50W? Odpowiedź na pytanie nr 4 Pytanie nr 5 Dotyczy zadanie nr 1 Lampa zabiegowa. Czy Zamawiający w zadaniu nr 1 Lampa zabiegowa dopuści do zaoferowania lampę z regulacją natężenia oświetlenia od do luksów realizowanych w siedmiu skokach? Odpowiedź na pytanie nr 5 Pytanie nr 6 Dotyczy zadanie nr 1 Lampa zabiegowa. Czy Zamawiający w zadaniu nr 1 Lampa zabiegowa dopuści do zaoferowania lampę z 36 diodami jednakowego koloru i jednakowej wielkości? Odpowiedź na pytanie nr 6 Pytanie nr 7 Dotyczy zadanie nr 1 Lampa zabiegowa. Czy Zamawiający w zadaniu nr 1 Lampa zabiegowa dopuści do zaoferowania lampę z średnicą kopuły 350mm? Odpowiedź na pytanie nr 7 Pytanie nr 8 Dotyczy zadanie nr 3 Wózek do transportu czystej bielizny. Czy Zamawiający w zadaniu nr 3 Wózek do transportu czystej bielizny dopuści do zaoferowania wózek o korpusie wykonanym ze stali nierdzewnej? Odpowiedź na pytanie nr 8 Pytanie nr 9 Dotyczy zadanie nr 3 Wózek do transportu czystej bielizny. Czy Zamawiający w zadaniu nr 3 Wózek do transportu czystej bielizny dopuści do zaoferowania wózek z kółkami o średnicy 100mm?

8 Odpowiedź na pytanie nr 9 Pytanie nr 10 Dotyczy zadanie nr 3 Wózek do transportu czystej bielizny. Czy Zamawiający w zadaniu nr 3 Wózek do transportu czystej bielizny dopuści do zaoferowania wózek o wymiarach 960x785x1170mm (szer./gł./wys.)? Odpowiedź na pytanie nr 10 Pytanie nr 11 Dotyczy zadanie nr 3 Wózek do transportu czystej bielizny. Czy Zamawiający w zadaniu nr 3 Wózek do transportu czystej bielizny dopuści do zaoferowania wózek o wymiarach półek 703x630mm (szer./gł.)? Odpowiedź na pytanie nr 11 Pytanie nr 12 Dotyczy zadanie nr 3 Wózek do transportu czystej bielizny. Czy Zamawiający w zadaniu nr 3 Wózek do transportu czystej bielizny dopuści do zaoferowania wózek o wysokości wszystkich trzech komór 297mm? Odpowiedź na pytanie nr 12 Pytanie nr 13 Dotyczy zadanie nr 3 Wózek do transportu czystej bielizny. Czy Zamawiający w zadaniu nr 3 Wózek do transportu czystej bielizny dopuści do zaoferowania wózek o wadze 100kg? Odpowiedź na pytanie nr 13 W związku ze skierowanymi przez Wykonawcę w dniu r. pytaniami do siwz Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu informuje o ich treści i udzielonych na nie odpowiedziach. Pytanie nr 1 Wnosimy o usunięcie wymogu dołączenie do oferty zgłoszenia/powiadomienia Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, jako wymogu sprzecznego z aktualnie obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010 r. (Dz.U ) jednymi dokumentami potwierdzającymi fakt dopuszczenia wyrobu medycznego do obrotu i do używania są; deklaracja zgodności i certyfikat CE (jeżeli dotyczy). W obecnym stanie prawnym fakt dokonania ww. zgłoszenia lub powiadomienia wyrobu medycznego w żaden sposób nie ma wpływu na możliwość funkcjonowania wyrobu w obrocie na terenie RP. Z też tego powodu dokumenty nie kwalifikują się jako wynikające z katalogu dokumentów wymienionych w rozporządzeniu z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane, a w szczególności z katalogu dokumentów wymienionych w 5 ww. rozporządzenia. Abstrahując od powyższej argumentacji należy zauważyć, że zgodnie z art. 58 ust. 3 ustawy o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010 r. dystrybutor i importer mają obowiązek powiadomienia Prezesa Urzędu nie później niż w terminie 7 dni od dnia wprowadzenia pierwszego wyrobu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. W praktyce oznacza to, że nawet gdyby Wykonawca chciał dołączyć do oferty zgłoszenie/powiadomienie to może takiej możliwości w dniu składania ofert nie posiadać, w sytuacji kiedy do tego dnia nie wprowadził na terytorium RP oferowanego urządzenia. Tym samym omawiany zapis oprócz swej sprzeczności z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, wprowadza wymóg potencjalnie niemożliwy do spełnienia. Odpowiedź na pytanie nr 1 Patrz poniżej modyfikacja siwz

9 Pytanie nr 2 Czy Zamawiający wyrazi zgodę na wydłużenie terminu dostawy dla zadań 1 i 5 do 6 tygodni od podpisania umowy? Proponowany przez Zamawiającego 21 termin dostaw jest niewystarczający w przypadku urządzeń importowanych, wykonywanych na zamówienie. Odpowiedź na pytanie nr 2 Patrz poniżej modyfikacja siwz Pytanie nr 3 Czy Zamawiający potwierdza, że gwarancja na urządzenia medyczne nie obejmuje przypadków naturalnego zużycia się (na skutek korzystania z nich przez użytkownika) akcesoriów, części i materiałów/elementów zużywalnych (eksploatacyjnych), a także wyrobów jednorazowego użytku wchodzących w skład przedmiotu umowy, a w szczególności, że nie znajdują do nich zastosowania zapisy dotyczące przedłużenia i odnowienia gwarancji? Przy odmiennej niż wyżej zaproponowana interpretacji, nie będzie możliwe skalkulowanie ceny oferty na poziomie akceptowalnym dla Zamawiającego bowiem nie jest możliwe przewidzenie, jaką ilość razy materiały eksploatacyjne będą wymienione teoretycznie możliwa jest nieograniczona ilość wymian. Odpowiedź na pytanie nr 3 Gwarancja nie obejmuje części i materiałów zużywalnych, na które Wykonawca nie udziela gwarancji. Pytanie nr 4 dot. par.9 ust. 6 wzoru umowy: Zwracamy się z prośbą o wydłużenie terminu usunięcia wad i usterek w terminie do 7 dni w przypadku napraw nie wymagających sprowadzenia części zamiennych z zagranicy. W przypadku napraw, w których zaistnieje konieczność sprowadzenia części zamiennych z zagranicy prosimy o wydłużenie terminu do 10 dni. Wymagany termin jest wyjątkowo krótki, co może powodować w sytuacjach wyjątkowych jego przekraczanie. Urealnienie tego wymogu pozwoliłoby wykonawcom racjonalnie zaplanować działania serwisowe, co prowadzi do zwiększenia efektywności urządzeń. Odpowiedź na pytanie nr 4 Pytanie nr 5 Czy Zamawiający wyrazi zgodę na podpisanie umów oraz fakturowanie każdego zadania osobno, na podstawie protokołu odbioru częściowego? Ze względu na obszerny zakres przedmiotu zamówienia oraz jego znaczącą wartość umożliwienie podpisania osobnych umów oraz rozliczania fakturami częściowymi jest niezwykle celowe. Odpowiedź na pytanie nr 5 W ramach poszczególnych zadań zostaną zawarte z Wykonawcami umowy. Pytanie nr 6 dot. par. 11 wzoru umowy: Zwracamy się z prośbą o zmianę zapisu na następujący: Dostawca zapłaci kary umowne: 1. za opóźnienie w zrealizowaniu przedmiotu umowy w wysokości 0,20 wartości umowy za każdy dzień zwłoki, 2. za opóźnienie w usunięciu wad, usterek stwierdzonych przy odbiorze lub w w okresie gwarancji w wysokości 0,20 wartości umowy za każdy dzień opóźnienia liczonego od dnia wyznaczonego na usunięcia wady, usterki, z zastrzeżeniem 9 ust. 7, zapisem: Dostawca zapłaci Odbiorcy kary umowne: 1. za opóźnienie w zrealizowaniu przedmiotu umowy w wysokości 0,20 wartości niedostarczonego przedmiotu umowy za każdy dzień zwłoki, 2. za opóźnienie w usunięciu wad, usterek stwierdzonych przy odbiorze lub w okresie gwarancji w wysokości 0,20 wartości naprawianego przedmiotu umowy za każdy dzień opóźnienia liczonego od dnia wyznaczonego na usunięcie wady, usterki, z zastrzeżeniem 9 ust. 7,

10 Istniejący obecnie zapis w przypadku opóźnienia w dostawie lub w usunięciu usterek powoduje naliczanie kar umownych od całej wartości umowy. Biorąc pod uwagę, że w ramach przedmiotu umowy występują wyroby medyczne o zróżnicowanym charakterze i wartości, istniejący sposób naliczania kar nie może być uznany za proporcjonalny do stopnia zawinienia strony. Jest to tym bardziej niewłaściwe, że stan techniczny jednego z elementów przedmiotu zamówienia nie ma bezpośredniego wpływu na pozostałe części składowe całości. Istniejący sposób naliczania kar, narusza więc proporcję pomiędzy stopniem zawinienia, a wysokością kary oraz zasadę równości stron umowy. Tym samym wymaga on stosownej zmiany w tym zakresie. Odpowiedź na pytanie nr 6: Pytanie nr 7 dot. par. 13 wzoru umowy: Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę niniejszego zapisu na następujący: Odbiorca może odstąpić od niniejszej umowy w trybie natychmiastowym w przypadku nieterminowości w dostawie wydłużającej sie ponad 21 dni ponad wymagany termin lub zgodnie z zapisem 145 pzp. Odpowiedź na pytanie nr 7: W związku ze skierowanymi przez Wykonawcę w dniu r. pytaniami do siwz Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu informuje o ich treści i udzielonych na nie odpowiedziach. Pytanie nr 1 Czy Zamawiający dopuści korzystniejszy parametr max, obciążenia materaca dający szersze spektrum zastosowania tj. do 180 kg? Odpowiedź na pytanie nr 1: Pytanie nr 2 Czy półprzepuszczalny pokrowiec materaca ma posiadać możliwość przeprowadzania dezynfekcji wysokotemperaturowej tj. pranie 95 st. C i suszenie 110 st. C? Odpowiedź na pytanie nr 2: Pytanie nr 3 Czy półprzepuszczalny pokrowiec materaca ma posiadać powłokę antybakteryjną oraz być wielokierunkowo rozciągliwy w celu zapobiegnięcia fałd lub zagnieceń? Odpowiedź na pytanie nr 3: Tak. Pytanie nr 4 Czy Zamawiający dopuści materac zbudowany z wymiennych komór poprzecznych? Odpowiedź na pytanie nr 4: Pytanie nr 5: Czy w związku z zastosowaniem systemu dotlenienia tkanki AIR Zamawiający wymaga zabezpieczenia pacjenta leżącego na materacu przeciwodleżynowym poprzez zastosowanie antybakteryjnych filtrów wtłaczanego powietrza? Odpowiedź na pytanie nr 5: Tak. Pytanie nr 6: Czy w miejsce pokrętła regulacji ciśnienia Zamawiający dopuści dotykowy panel sterujący? Odpowiedź na pytanie nr 6:

11 Pytanie nr 7 Czy Zamawiający dopuści korzystniejszy terapeutycznie parametr wytwarzanego ciśnienia w zakresie 10-46mmHg, gdyż stwierdzono, że nacisk na tkanki powyżej 32mmHg zamyka światło naczyń włosowatych? Odpowiedź na pytanie nr 7: Pytanie nr 8 Czy dla materacy przeciwodleżynowych Zamawiający wymaga Certyfikatu ISO 13485:2003 potwierdzającego, że producent wdrożył i utrzymuje system zarządzania jakością dla wyrobów medycznych? Odpowiedź na pytanie nr 8: Zamawiający wymaga dokumentów zgodnie z Częścią I ust. 7 siwz. Pytanie nr 9 Czy w związku z zalecanym zastosowaniem materaca tylko do II stopnia odleżyn włącznie Zamawiający dopuści możliwość zaoferowania pompy bez mikroprocesorowego czujnika i sterowania oraz funkcji maksymalnego wypełnienia, które to funkcje mają zastosowanie w terapii odleżyn do IV stopnia włącznie? Odpowiedź na pytanie nr 9: Na podstawie art. 38 ust. 4 prawo zamówień publicznych Zamawiający modyfikuje treść siwz w taki sposób, że: 1) w Części I Informacja ogólna, w ust. 7 wykreśla dotychczasowy zapis o następującej treści: 1) Dla potwierdzenia, że oferowane przez Wykonawcę towary są dopuszczone do obrotu i używania musi dołączyć do oferty: a) w zakresie towarów będących wyrobami medycznymi: zgłoszenie wyrobu medycznego do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (dotyczy wytwórców i autoryzowanych przedstawicieli) lub powiadomienia do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wprowadzeniu wyrobu medycznego (dotyczy dystrybutorów i importerów), b) deklaracje zgodności producenta, a w miejsce wykreślonego zapisu wprowadza nowy zapis o następującej treści: 1) W zakresie oferowanych przez Wykonawcę towarów będących wyrobami medycznymi dla potwierdzenia, że są dopuszczone do obrotu i używania Wykonawca musi dołączyć do oferty deklaracje zgodności producenta, 2) w Części IV Termin wykonania zamówienia, wykreśla dotychczasowy zapis o następującej treści: 21 dni, a w miejsce wykreślonego zapisu wprowadza nowy zapis o następującej treści: 42 dni, 3) w Załączniku nr 2 Istotne warunki umowy, w 3 wykreśla dotychczasowy zapis o następującej treści: 21 dni, a w miejsce wykreślonego zapisu wprowadza nowy zapis o następującej treści: 42 dni, 4) w Załączniku nr 1, w zadaniu nr 1 Lampa zabiegowa wykreśla się dotychczasowy zapis o następującej treści: Zadanie nr 1 Lampa zabiegowa Lp. Parametry aparatu Parametr wymagany 1 Lampa zabiegowa jednoczaszowa z trwałym i wydajnym diodowym źródłem światła emitującym zimne światło. Diody w kolorze białym Parametr oferowany/podać

12 2 Lampa mobilna na podstawie czworokątnej możliwość pozycjonowania lampy wieloosiowo 3 Oprawa (górna jej część wykonana ze stopu aluminium) wyposażona w uchwyt ergonomiczny do pozycjonowania lampy umiejscowiony na krawędzi czaszy 4 Czasza w kształcie sześciokąta o zwartej budowie bez relingów okalających czaszę 5 Po przeciwnej stronie w stosunku do uchwytu pozycjonującego, na obrzeżu lampy umiejscowiony panel deregulacji natężenia lampy, włączania i wyłączania (nie dopuszcza się umiejscowienia panelu sterującego obok rączki do pozycjonowania) 6 Natężenie oświetlenia w odległości 1 m: min luksów 7 Temperatura barwowa: min K 8 Współczynnik oddawania barw: Ra> 94 9 Średnica oświetlonego pola: min. 160 mm 10 Zużycie energii max 36W 11 Regulacja natężenia oświetlenia: min. od do max luksów realizowana w trzech skokach 12 Trwałość źródła światła: min h 13 Liczba diod w kopule min 16 max 18 szt jednakowego koloru (biały) i jednakowej wielkości 14 Średnica kopuły 300 mm ( ±2mm) 15 Zapasowe rączki do sterylizacji 3szt 16 Instrukcja obsługi w wersji papierowej i elektronicznej w języku polskim wraz z dostawą 17 Okres gwarancji min.24 m-ce 1 Lampa zabiegowa Kpl. 2, nr katalogowy a w miejsce wykreślonego zapisu wprowadza się nowy zapis o następującej treści: Zadanie nr 1 Lampa zabiegowa Lp. Parametry aparatu Parametr wymagany 1. Zasada oświetlenia: bezcieniowy reflektor z źródłem światła LED 2. Lampa statywowa, ramię prostowodowe, podstawa na 4-5 kółkach, w tym min. jedno kółko z hamulcem lub podstawa na pięciu ramionach z kółkami. 3. Natężenie światła lampy min 50 klux z odległości min. 0,9 m lub 65 klux z odległości min. 1m 4. Odtworzenie barwy światła słonecznego od Temperatura barwowa od 3700[K] 6. Średnica pola bezcieniowego : od mm Parametr oferowany/podać

13 7. Przedział roboczy bez konieczności ogniskowania min cm 8. Zasilanie: 230V 50Hz 9. Konstrukcja umożliwiająca czyszczenie i dezynfekcję powszechnie stosowanymi środkami 10. Żywotność źródła światła od h 11. Regulacja natężenia światła na czaszy lampy 12 Max pobór mocy: 15W - 35W 13 Instrukcja użytkowania w języku polskim wraz z dostawą, gwarancja minimum 24 m-ce nr katalogowy 1 Lampa zabiegowa Kpl. 2, 5) w Załączniku nr 1, w zadaniu nr 4 Torba reanimacyjna, wykreśla się dotychczasowy zapis o następującej treści: Zadanie nr 4 Torba reanimacyjna Torba reanimacyjna - torba z usztywnionymi ściankami - torba 1-komorowa z 4kieszeniami zewnętrznymi - ciężar wraz z wyposażeniem do 10kg - butla tlenowa 2l - reduktor z szybkozłączką typu AGA ze skokową regulacją przepływu 0,2 od0 do 25l/min - worek samorozprężalny silikonowy z rezerwuarem tlenu 2500ml - maski do prowadzenia tlenoterapii - rurka typu combitube - ssak ręczny z pojemnikiem - laryngoskop z oświetleniem standartowym z łyżkami MC 2,3 - ampulatorium do samodzielnego wyposażenia - gwarancja min. 24 m-ce - instrukcja obsługi w języku polskim wraz z 1 dostawą Szt. 2, nr katalogowy a w miejsce wykreślonego zapisu wprowadza się nowy zapis o następującej treści: Zadanie nr 4 Torba reanimacyjna

14 Torba reanimacyjna - torba z usztywnionymi ściankami - torba 1-komorowa z 3-4 kieszeniami zewnętrznymi - ciężar wraz z wyposażeniem do 10kg - butla tlenowa 2l - reduktor z szybkozłączką typu AGA ze skokową regulacją przepływu 0,2 od 0-1 do 25l/min - worek samorozprężalny silikonowy z rezerwuarem tlenu 2500ml - maski do prowadzenia tlenoterapii - rurka typu combitube - ssak ręczny z pojemnikiem - laryngoskop z oświetleniem standartowym z łyżkami MC 2,3 - ampulatorium do samodzielnego wyposażenia - gwarancja min. 24 m-ce - instrukcja obsługi w języku polskim wraz z 1 dostawą Szt. 2, nr katalogowy 6) w Załączniku nr 1, w zadaniu nr 6 Materac przeciwodleżynowy, wykreśla się dotychczasowy zapis o następującej treści: Zadanie nr 6 Materac przeciwodleżynowy Lp. Parametr Parametr wymagany I Materac 1 Wysokość komór ok. 5 cali 2 17 komór poprzecznych 3 dwie komory główne 4 system dotleniania AIR 5 zawór reanimacyjny 6 szybkozłączki 7 funkcja maksymalnego wypełnienia 8 mikroprocesorowy czujnik ciśnienia 9 max. obciążenie do 120 kg 10 sterowanie mikroprocesorowe 11 półprzepuszczalny pokrowiec 12 stabilny zagłówek 13 wybór trybu statycznego 14 wzmocnione przewody powietrza 15 zalecane do stosowania do II-giego stopnia odleżyn 16 system utrzymywania ciśnienia wewnątrz komór materaca do 3h 17 zabezpieczenie antypośligowe materaca II Pompa 1 długość kabla zasilającego min. 3 m 2 zasilanie 230V/50 Hz Parametr oferowany/podać

15 3 wyciszony system zasysania powietrza 4 zaczepy umożliwiające zawieszenie pompy 5 wydajność min. 8l/min 6 pokrętło regulacji ciśnienia mmhg 7 mechaniczny filtr powietrza III Gwarancja min. 24 m-ce IV Instrukcja obsługi w języku polskim wraz z dostawą 1 Materac przeciwodleżynowy Szt. 6, nr katalogowy a w miejsce wykreślonego zapisu wprowadza się nowy zapis o następującej treści: Zadanie nr 6 Materac przeciwodleżynowy Lp. Parametr Parametr wymagany I Materac 1 Wysokość komór ok. 5 cali komór poprzecznych 3 dwie komory główne 4 system dotleniania AIR 5 zawór reanimacyjny 6 szybkozłączki 7 funkcja maksymalnego wypełnienia 8 mikroprocesorowy czujnik ciśnienia 9 max. obciążenie do 180 kg 10 sterowanie mikroprocesorowe 11 półprzepuszczalny pokrowiec z możliwością przeprowadzenia dezynfekcji wysokotemperaturowej tj. pranie 95 o C i suszenie 110 o C 12 stabilny zagłówek 13 wybór trybu statycznego 14 wzmocnione przewody powietrza 15 zalecane do stosowania do II-giego stopnia odleżyn 16 system utrzymywania ciśnienia wewnątrz komór materaca do 3h 17 zabezpieczenie antypośligowe materaca II Pompa 1 długość kabla zasilającego min. 3 m 2 zasilanie 230V/50 Hz 3 wyciszony system zasysania powietrza 4 zaczepy umożliwiające zawieszenie pompy 5 wydajność min. 8l/min 6 pokrętło lub panel regulacji ciśnienia mmhg lub 10-46mmHg 7 mechaniczny filtr powietrza III Gwarancja min. 24 m-ce IV Instrukcja obsługi w języku polskim wraz z dostawą Parametr oferowany/podać nr

16 1 Materac przeciwodleżynowy Szt. 6, katalogowy 7) w Załączniku nr 1, w zadaniu nr 7 Optyka 70 o wykreśla się dotychczasowy zapis o następującej treści: Zadanie nr 7 Optyka 70 Optyka 70, Optyka HD z typem zamka w standardzie Storz i pasująca do posiadanego sprzętu Storz, Ø 4, dł. 302mm, kąt patrzenia 70, autoklawowalna, gwarancja min. 24 m- ce, instrukcja obsługi w języku polskim wraz z 1 dostawą Szt. 2, nr katalogowy a w miejsce wykreślonego zapisu wprowadza się nowy zapis o następującej treści: Zadanie nr 7 Optyka 70 Optyka 70, Optyka HD z typem zamka w standardzie Storz i pasująca do posiadanego sprzętu Storz, Ø 4, dł. 302mm, kąt patrzenia 70, autoklawowalna, pojemnik do sterylizacji wykonany z metalu, gwarancja min. 24 m-ce, instrukcja obsługi w języku 1 polskim wraz z dostawą Szt. 2 nr katalogowy, 8) w Załączniku nr 1, w zadaniu nr 8 Optyka 30 o wykreśla się dotychczasowy zapis o następującej treści: Zadanie nr 8 Optyka 30 Optyka 30, Optyka HD z typem zamka w standardzie Storz i pasująca do posiadanego 1 sprzętu Storz, Ø 4, dł. 302mm, kąt patrzenia Szt. 1 nr katalogowy

17 , 30, autoklaw owalna, gwarancja min. 24 m- ce, instrukcja obsługi w języku polskim wraz z dostawą a w miejsce wykreślonego zapisu wprowadza się nowy zapis o następującej treści: Zadanie nr 8 Optyka 30 Optyka 30, Optyka HD z typem zamka w standardzie Storz i pasująca do posiadanego sprzętu Storz, Ø 4, dł. 302mm, kąt patrzenia 30, autoklaw owalna, pojemnik do sterylizacji wykonany z metalu gwarancja min. 24 m-ce, instrukcja obsługi w języku 1 polskim wraz z dostawą Szt. 1. nr katalogowy Pozostałe warunki siwz nie ulegają zmianie. Dnia r. odpowiedzi na pytania zamieszczono na stronie Zamawiającego

Niniejszym firma z prośbą o wyjaśnienia :

Niniejszym firma z prośbą o wyjaśnienia : Poznań 25 listopada 2013 Dotyczy ; Postępowania przetargowego na dostawę mebli biurowych, krzeseł, foteli, luster, suszarek do rąk, dozowników do mydła, regałów magazynowych, wieszaków do ubrań, sprzętu

Bardziej szczegółowo

dotyczy: postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu i aparatury medycznej.

dotyczy: postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu i aparatury medycznej. Toruń, dn. 30 marca 201r. L.dz. SSM.DZP.200.22.201 dotyczy: postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu i aparatury medycznej. I. W związku ze skierowanymi

Bardziej szczegółowo

Lampy operacyjne i zabiegowe

Lampy operacyjne i zabiegowe Lampy operacyjne i zabiegowe Lampy ALVO Tworzymy dla Ciebie lampy operacyjne i zabiegowe lampy operacyjne i zabiegowe alvo wykorzystują diody led jako źródło światła. charakteryzują sie one bardzo dobrymi,

Bardziej szczegółowo

W związku z pytaniami zadanymi w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w/w sprawie Zamawiający udziela odpowiedzi:

W związku z pytaniami zadanymi w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w/w sprawie Zamawiający udziela odpowiedzi: Numer sprawy: DTZ.382.15.2015 Golub-Dobrzyń, dn. 16.05.2015r. Dotyczy: przetargu nieograniczonego na dostawę lampy operacyjnej. W związku z pytaniami zadanymi w toku postępowania o udzielenie zamówienia

Bardziej szczegółowo

SP ZOZ KRAKOWSKIE CENTRUM REHABILITACJI I ORTOPEDII

SP ZOZ KRAKOWSKIE CENTRUM REHABILITACJI I ORTOPEDII Dotyczy: Kraków, 19 kwietnia 2016 r. postępowania na Dostawa urządzeń medycznych na potrzeby Krakowskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii w Krakowie. PYTANIA I ODPOWIEDZI POSTĘPOWANIE A.I.271-10/16 Działając

Bardziej szczegółowo

Do wszystkich zainteresowanych,

Do wszystkich zainteresowanych, INSTYTUT CENTRUM ZDROWIA MATKI POLKI SAMODZIELNA SEKCJA ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH 93-338 Łódź, ul. Rzgowska 281/289 tel. (0-42) 271-17-54 fax (0-42) 271-17-50 E-mail: malgorzata.siwicka@iczmp.edu.pl Łódź, dnia

Bardziej szczegółowo

najnowsze rozwiązania techniczne subtelny włoski design wysoka jakość... idealna lampa zabiegowa

najnowsze rozwiązania techniczne subtelny włoski design wysoka jakość... idealna lampa zabiegowa Lampa zabiegowa najnowsze rozwiązania techniczne subtelny włoski design wysoka jakość... idealna lampa zabiegowa TECHNOLOGIA DLA SAL ZABIEGOWYCH I CHIRURGICZNYCH Za pomocą konstrukcji i koncentracji niezrównanej

Bardziej szczegółowo

EKSKLUZYWNE OŚWIETLENIE ZABIEGOWE LED GABINETY MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

EKSKLUZYWNE OŚWIETLENIE ZABIEGOWE LED GABINETY MEDYCYNY ESTETYCZNEJ EKSKLUZYWNE OŚWIETLENIE ZABIEGOWE LED GABINETY MEDYCYNY ESTETYCZNEJ Laureat red dot design award WWW.EUROSCALEMED.PL D triango Wyposażona w źródła światła LED, lampa D triango zapewnia optymalne oświetlenie

Bardziej szczegółowo

Lampy operacyjne. Thea. Produkt został wykonany z materiałów, o właściwościach antybakteryjnych.

Lampy operacyjne. Thea. Produkt został wykonany z materiałów, o właściwościach antybakteryjnych. Lampy operacyjne www.famed.com.pl Produkt został wykonany z materiałów, o właściwościach antybakteryjnych. Lampa operacyjna Lampa jako źródło światła wykorzystuje białe diody LED. Dzięki zastosowaniu technologii

Bardziej szczegółowo

PULSOKSYMETR sieciowo akumulatorowy dla dzieci do opieki domowej 3 sztuki

PULSOKSYMETR sieciowo akumulatorowy dla dzieci do opieki domowej 3 sztuki Załącznik nr 4 Pakiet nr 2 PULSOKSYMETR sieciowo akumulatorowy dla dzieci do opieki domowej 3 sztuki Lp. 1. Oferent/Producent Podać 2. Nazwa i typ Podać 3. Deklaracja zgodności 4. Rok produkcji 2012 5.

Bardziej szczegółowo

OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA O PRZETRARGU NIEOGRANICZONYM II o wartości poniżej 200 000 Euro (tablica ogłoszeń, strona internetowa)

OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA O PRZETRARGU NIEOGRANICZONYM II o wartości poniżej 200 000 Euro (tablica ogłoszeń, strona internetowa) RADOMSKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY im. dr Tytusa Chałubińskiego 26-610 Radom, ul. Tochtermana 1 Dział Zamówień Publicznych, Funduszy Strukturalnych i Zaopatrzenia www.szpital.radom.pl; zampubl@rszs.regiony.pl

Bardziej szczegółowo

PYTANIA I ODPOWIEDZI

PYTANIA I ODPOWIEDZI DZPZ/333/132/2015 Olsztyn, dnia 2 czerwca 2015 r. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny ul. Żołnierska 18 10 561 Olsztyn Do wiadomości uczestników postępowania PYTANIA I ODPOWIEDZI Dotyczy: postępowania o

Bardziej szczegółowo

Rzeszów, dnia r. dot. przetargu nieograniczonego na dostawę stołu operacyjnego i lampy operacyjnej

Rzeszów, dnia r. dot. przetargu nieograniczonego na dostawę stołu operacyjnego i lampy operacyjnej Rzeszów, dnia 02.05.2008 r. SP ZOZ.II.1.3/ZP-14A-PN/1/2008 dot. przetargu nieograniczonego na dostawę stołu operacyjnego i lampy operacyjnej W związku ze złożonymi zapytaniami dotyczącymi treści SIWZ,

Bardziej szczegółowo

Dotyczy: postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę rękawic medycznych.

Dotyczy: postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę rękawic medycznych. Toruń, dnia 12.07.2012 r. L.dz. SSM-XI-47/Z/2012/ /12 Dotyczy: postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę rękawic medycznych. W związku ze skierowanymi przez Wykonawcę

Bardziej szczegółowo

Do uczestników postępowania przetargowego sprzedaż wraz z dostarczeniem stołu operacyjnego laryngologicznego, numer sprawy 126/ZP/2015

Do uczestników postępowania przetargowego sprzedaż wraz z dostarczeniem stołu operacyjnego laryngologicznego, numer sprawy 126/ZP/2015 DZPi Z-271/126/2015 Kraków, 21 maja 2015 roku Do uczestników postępowania przetargowego sprzedaż wraz z dostarczeniem stołu operacyjnego laryngologicznego, numer sprawy 126/ZP/2015 I. Pytania do zapisów

Bardziej szczegółowo

dot.: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę łóżek rehabilitacyjnych wraz z szafkami

dot.: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę łóżek rehabilitacyjnych wraz z szafkami Rzeszów, 29.07.2014 r. AD.ZP.3810-4/2014/JJ dot.: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę łóżek rehabilitacyjnych wraz z szafkami W związku z pytaniami złożonymi do specyfikacji

Bardziej szczegółowo

... W związku z zapytaniami Wykonawców o następującej treści:

... W związku z zapytaniami Wykonawców o następującej treści: ... Znak: AE/ZP-27-19/15 Tarnów, 2015-03-18 Dotyczy: przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 207.000 EURO na dostawę następujących urządzeń : I. Kolumna anestezjologiczna na salę zabiegową 1 szt.,

Bardziej szczegółowo

Gorlice dnia 18.12.2012 r. XVI/227/78/12 Odpowiedzi na zapytania

Gorlice dnia 18.12.2012 r. XVI/227/78/12 Odpowiedzi na zapytania XVI/227/78/12 Odpowiedzi na zapytania Gorlice dnia 18.12.2012 r. Dotyczy: Przetargu nieograniczonego na dostawę wyposażenia medycznego Oddziału Neurologicznego oraz ZOL, Nr sprawy: 90/2012. Dotyczy treści

Bardziej szczegółowo

WYJAŚNIENIE TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

WYJAŚNIENIE TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA Chełmno, dnia 14.07.2010 r. WYJAŚNIENIE TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie działając na podstawie: art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku

Bardziej szczegółowo

dotyczy: przetargu nieograniczonego na dostawę urządzeń medycznych i akcesoriów okulistycznych, nr sprawy: 11/ZP/2007

dotyczy: przetargu nieograniczonego na dostawę urządzeń medycznych i akcesoriów okulistycznych, nr sprawy: 11/ZP/2007 Kraków, dnia 29.10.2007 r. DO WYKONAWCÓW dotyczy: przetargu nieograniczonego na dostawę urządzeń medycznych i akcesoriów okulistycznych, nr sprawy: 11/ZP/2007 W związku z zapytaniami jakie wpłynęły do

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Producent i model oferowanego aparatu. Cena netto.. Kwota VAT Cena brutto

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Producent i model oferowanego aparatu. Cena netto.. Kwota VAT Cena brutto Załącznik nr 1, znak sprawy DG-2501/8573/1142/11 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Zadanie nr 1 wirówka mikrolitowa szt.1 Producent i model oferowanego aparatu. Cena netto.. Kwota VAT

Bardziej szczegółowo

DZPZ/333/2PN/2015 Olsztyn, dnia 13-01-2015. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny ul. Żołnierska 18 10 561 Olsztyn Do wiadomości uczestników postępowania

DZPZ/333/2PN/2015 Olsztyn, dnia 13-01-2015. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny ul. Żołnierska 18 10 561 Olsztyn Do wiadomości uczestników postępowania DZPZ/333/2PN/2015 Olsztyn, dnia 13-01-2015 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny ul. Żołnierska 18 10 561 Olsztyn Do wiadomości uczestników postępowania PYTANIA I ODPOWIEDZI Dotyczy: postępowania o udzielenie

Bardziej szczegółowo

UMOWA nr kupna - sprzedaży

UMOWA nr kupna - sprzedaży UMOWA nr kupna - sprzedaży Zawarta w dniu... 2015 r. we Wrocławiu roku pomiędzy: 4 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej z siedzibą 50-981 Wrocław,

Bardziej szczegółowo

ODPOWIEDZI NA PYTANIA

ODPOWIEDZI NA PYTANIA Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej 21-560 Międzyrzec Podlaski ul. Warszawska 2-4 Międzyrzec Podlaski, 04-02-2015r. Do wszystkich uczestników postępowania o udzielenie zamówienia publicznego

Bardziej szczegółowo

Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego ul. A. Sokołowskiego 4 58-309 Wałbrzych. tel. 74/64 89 600 fax.

Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego ul. A. Sokołowskiego 4 58-309 Wałbrzych. tel. 74/64 89 600 fax. DZPZ-530-Zp/80/PN-70/11 Wałbrzych 06.10.2011 r. Wykonawcy - wszyscy Dotyczy: przetarg nieograniczony na dostawy sprzętu i urządzeń medycznych Zp/80/PN-70/11 w Wałbrzychu zgodnie z art. 38 ust. 1 i 2 ustawy

Bardziej szczegółowo

DO WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW POSTĘPOWANIA PRZETARGOWEGO DZ/271/100/2015

DO WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW POSTĘPOWANIA PRZETARGOWEGO DZ/271/100/2015 Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II ul. Prądnicka 80 31-202 Kraków Sekretariat Dyrektora Szpitala tel.12-614-20-02 faks 12-614-22-66 sekretariat@szpitaljp2.krakow.pl www.szpitaljp2.krakow.pl

Bardziej szczegółowo

Lampy operacyjne FAM-LUX LO-23. Produkt został wykonany z materiałów, o właściwościach antybakteryjnych. www.famed.com.pl

Lampy operacyjne FAM-LUX LO-23. Produkt został wykonany z materiałów, o właściwościach antybakteryjnych. www.famed.com.pl Lampy operacyjne FAM-LUX www.famed.com.pl Produkt został wykonany z materiałów, o właściwościach antybakteryjnych. Lampa operacyjna FAM-LUX Standardowe konfiguracje lampy FAM-LUX 1. wersja sufitowa Lampa

Bardziej szczegółowo

Przetarg nieograniczony nr 350/118/2014 Zakup i dostawa urządzeń medycznych.

Przetarg nieograniczony nr 350/118/2014 Zakup i dostawa urządzeń medycznych. Poznań, dn. 07.01.2015 350/118/2014/11 Wg rozdzielnika Przetarg nieograniczony nr 350/118/2014 Zakup i dostawa urządzeń medycznych. Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż zostały złożone

Bardziej szczegółowo

CENA NETTO. 1. System do wykonywania VAB szt. 1 RAZEM

CENA NETTO. 1. System do wykonywania VAB szt. 1 RAZEM Załącznik nr 1 do SIWZ Pakiet nr 1 System do wykonywania VAB 1 szt. 1. System do wykonywania VAB szt. 1 System wyposaŝony w: - rękojeść biopsyjną do wykonywania biopsji pod kontrolą USG i RTG, z moŝliwością

Bardziej szczegółowo

ULTRAJASNE I SUPERWYDAJNE NOWA GENERACJA LAMP CHIRURGICZNYCH

ULTRAJASNE I SUPERWYDAJNE NOWA GENERACJA LAMP CHIRURGICZNYCH ULTRAJASNE I SUPERWYDAJNE NOWA GENERACJA LAMP CHIRURGICZNYCH DEWILUX 160/130LED 02 WYZWANIE KORZYŚCI DZIAŁANIE ASPEKTY PRAKTYCZNE DANE TECHNICZNE WYZWANIE DOSKONAŁE ŚWIATŁO! W salach operacyjnych, oświetlenie

Bardziej szczegółowo

Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu i aparatury medycznej.

Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu i aparatury medycznej. Toruń, 0--7 L.dz. SSM-XI-/GS/0/ / Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu i aparatury medycznej. Na podstawie art. 38 ust. 4 prawo

Bardziej szczegółowo

LAMPY OPERACYJNE. Pentaled 81. Pentaled 30 E. Pentaled 12 PRZEGLĄD PORÓWNAWCZY. Producent. Przeznaczenie. Możliwości zawieszenia, instalowania

LAMPY OPERACYJNE. Pentaled 81. Pentaled 30 E. Pentaled 12 PRZEGLĄD PORÓWNAWCZY. Producent. Przeznaczenie. Możliwości zawieszenia, instalowania OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD MEDYCZNY 5/2014 PRZEGLĄD PORÓWNAWCZY LAMPY OPERACYJNE Pentaled 81 Eres Medical Producent Przeznaczenie Możliwości zawieszenia, instalowania Rodzaj źródła światła Liczba diod LED Możliwość

Bardziej szczegółowo

WOJEWÓDZKI SZPITAL BRÓDNOWSKI SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ WARSZAWA, UL. KONDRATOWICZA

WOJEWÓDZKI SZPITAL BRÓDNOWSKI SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ WARSZAWA, UL. KONDRATOWICZA WOJEWÓDZKI SZPITAL BRÓDNOWSKI SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ 03-242 WARSZAWA, UL. KONDRATOWICZA 8 www.bip.szpital-brodnowski.waw.pl FAX /22/ 326 58 34 DZIAŁ ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH TEL. /22/

Bardziej szczegółowo

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Otwock, dnia 08.04.2015 im. prof. Adama Grucy CMKP ul. Konarskiego 13 05-400 Otwock

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Otwock, dnia 08.04.2015 im. prof. Adama Grucy CMKP ul. Konarskiego 13 05-400 Otwock Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Otwock, dnia 08.04.2015 im. prof. Adama Grucy CMKP ul. Konarskiego 13 05-400 Otwock Do Wykonawców Dotyczy: przetargu na Dostawę metalowych mebli, sprzętu ze stali

Bardziej szczegółowo

Wrocław, dnia 04.11.2014r. ODPOWIEDZI NA PYTANIA. Dotyczy: Postępowania: Dostawa oświetlenia scenicznego dla Opery Wrocławskiej ZP/PN/17/14

Wrocław, dnia 04.11.2014r. ODPOWIEDZI NA PYTANIA. Dotyczy: Postępowania: Dostawa oświetlenia scenicznego dla Opery Wrocławskiej ZP/PN/17/14 Wrocław, dnia 04.11.2014r. Ldz. 425/1/2014 Wykonawcy w postępowaniu ODPOWIEDZI NA PYTANIA Dotyczy: Postępowania: Dostawa oświetlenia scenicznego dla Opery Wrocławskiej ZP/PN/17/14 I. Na podstawie art.

Bardziej szczegółowo

SPECJALISTYCZNY SZPITAL GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY im. E. Biernackiego w WAŁBRZYCHU ul.paderewskiego 10, 58-301 Wałbrzych

SPECJALISTYCZNY SZPITAL GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY im. E. Biernackiego w WAŁBRZYCHU ul.paderewskiego 10, 58-301 Wałbrzych D:... D... SPECJALISTYCZNY SZPITAL GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY im. E. Biernackiego w WAŁBRZYCHU ul.paderewskiego 10, 58-301 Wałbrzych Wałbrzych, 13.09.2013 r. Znak sprawy: ZP/9/ŁS/2013 Szanowni Wykonawcy!

Bardziej szczegółowo

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia:

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: 1 z 6 2016-03-18 14:52 Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.iczmp.edu.pl Łódź: ZP/19/2016 Dostawa laryngoskopów i akcesoriów do laryngoskopów

Bardziej szczegółowo

Coolview HD-LED. Lampa zabiegowa

Coolview HD-LED. Lampa zabiegowa Coolview HD-LED Lampa zabiegowa Lampa operacyjna w technologii HD HD-LED jest najnowszą technologią stosowaną w oświetleniu o znacznie lepszych parametrach działania niż standardowe lampy LEDowe lub konwencjonalne

Bardziej szczegółowo

dotyczy: postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę kaniul bezpiecznych.

dotyczy: postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę kaniul bezpiecznych. Toruń, dn. 2 lipca 2015r. L.dz. SSM.DZP.200.50.2015 dotyczy: postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę kaniul bezpiecznych. I. W związku ze skierowanymi przez Wykonawców

Bardziej szczegółowo

ODPOWIEDZI NA PYTANIA WYKONAWCÓW W CELU WYJASNIENIA TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

ODPOWIEDZI NA PYTANIA WYKONAWCÓW W CELU WYJASNIENIA TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA ADRES: 36-200 Brzozów, ul. Ks. J. Bielawskiego 18 tel./fax. (013) 43 09 547 www.szpital-brzozow.pl e-mail: zampub@szpital-brzozow.pl SZPiGM 3820/103/2012 Brzozów, 2012-12-03 ODPOWIEDZI NA PYTANIA WYKONAWCÓW

Bardziej szczegółowo

WSzSL/DZ/072/ 585 /13 Legnica, 11-12-2013

WSzSL/DZ/072/ 585 /13 Legnica, 11-12-2013 WSzSL/DZ/072/ 585 /13 Legnica, 11-12-2013 Do wszystkich zainteresowanych Dotyczy postępowania przetargowego: NA DOSTAWĘ: 1) AKTYWNYCH MATERACY PRZECIWODLEŻYNOWYCH 2 ) ZESTAWÓW DO TRUDNEJ INTUBACJI 3) CZUJNIKÓW

Bardziej szczegółowo

ZESTAWIENIE PARAMETRÓW I WARUNKÓW TECHNICZNYCH

ZESTAWIENIE PARAMETRÓW I WARUNKÓW TECHNICZNYCH Załącznik do oferty Grupa 6 poz 1 ZESTAWIENIE PARAMETRÓW I WARUNKÓW TECHNICZNYCH Przedmiot: łóżko anestezjologiczne z materacem przeciwodleżynowym 10 szt Nazwa i typ: Producent: Rok produkcji: 2015 Lp

Bardziej szczegółowo

Projekt UPGOW współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt UPGOW współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Katowice dn. 14 września 2009 UNIWERSYTET ŚLĄSKI Dział Zamówień Publicznych Ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice tel. /032/ 359 1381, 359 1379 fax. /032/ 359 2048 ODPOWIEDZI NA PYTANIA DO TREŚCI SIWZ Uczestnicy

Bardziej szczegółowo

PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO O ZNAKU ZP 9/2008

PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO O ZNAKU ZP 9/2008 PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO O ZNAKU ZP 9/2008 Dotyczy postępowania przetargowego prowadzonego w formie przetargu nieograniczonego na dostawę dla potrzeb Zakładu Opiekuńczo Leczniczego

Bardziej szczegółowo

PYTANIE Pakiet nr 3 - Pulsoksymetr Czy Zamawiający dopuści pulsoksymetr o następujących parametrach:

PYTANIE Pakiet nr 3 - Pulsoksymetr Czy Zamawiający dopuści pulsoksymetr o następujących parametrach: Poznań, dnia 17.04.2014 EZ/350/20/2014/518 Wg rozdzielnika: do wszystkich zainteresowanych i uczestników postępowania o zamówienie publiczne nr EZ/350/20/2014 dotyczy: przetargu nieograniczonego: Zakup

Bardziej szczegółowo

SzWNr2 ZP/250/057/249/2011 Rzeszów, 2011.07.18

SzWNr2 ZP/250/057/249/2011 Rzeszów, 2011.07.18 SzWNr2 ZP/250/057/249/2011 Rzeszów, 2011.07.18 Dotyczy przetargu nieograniczonego na zakup i dostawy materiałów do przeprowadzania i kontroli procesów sterylizacji. Zamawiający na podstawie art. 38 ust.

Bardziej szczegółowo

MCLChPiG-Gr.IVA 12 /PN/2012 Otwock, dn.06..06.2012r

MCLChPiG-Gr.IVA 12 /PN/2012 Otwock, dn.06..06.2012r Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy ul. Narutowicza 80, 05-400 Otwock, tel. (22) 344 64 00, 344 64 71, FAX (22) 344-64-74, centr. (22) 344 62 00 http://www.otwock-szpital.pl e-mail: sekretariat.otw@otwock-szpital.pl,

Bardziej szczegółowo

Wszyscy uczestnicy postępowania. Wyjaśnienia

Wszyscy uczestnicy postępowania. Wyjaśnienia Lubaczów, 15.02.2013 Wszyscy uczestnicy postępowania nr sprawy: ZP-III343/2/2013 Wyjaśnienia Dotyczy: przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu rehabilitacyjnego w ramach programu pn. Program wyrównywania

Bardziej szczegółowo

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.wsz-skier.pl

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.wsz-skier.pl Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.wsz-skier.pl Skierniewice: Dostawa aparatury i sprzętu medycznego na potrzeby oddziału kardiologii

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 6 do SIWZ (wypełnić jeśli dotyczy Pakietu 1) Zestaw laparoskopowy 1 kpl Nazwa, model i numer katalogowy:... Podać Tak

Załącznik nr 6 do SIWZ (wypełnić jeśli dotyczy Pakietu 1) Zestaw laparoskopowy 1 kpl Nazwa, model i numer katalogowy:... Podać Tak Załącznik nr 6 do SIWZ (wypełnić jeśli dotyczy Pakietu 1) LP OPIS Parametr wymagany Parametr oferowany Zestaw laparoskopowy 1 kpl Nazwa, model i numer katalogowy:... 1 Rok produkcji min 2015 Endoskopowy

Bardziej szczegółowo

Polaris 100/200 Po prostu dobra lampa!

Polaris 100/200 Po prostu dobra lampa! Polaris 100/200 Po prostu dobra lampa! Właściwe oświetlenie jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu na sali operacyjnej. Lampy operacyjne Polaris 100/200 zapewniają zimne światło o naturalnych kolorach i

Bardziej szczegółowo

WYJAŚNIENIE TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

WYJAŚNIENIE TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA Załącznik nr 24 do zarządzenia Dyrektora IRZiBŻ PAN w Olsztynie nr 118/2012 z dnia 30.04.2012r znak: ZP-PNK/D/2013/9/87 Olsztyn, dnia 17.10.2013 r. WYJAŚNIENIE TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Bardziej szczegółowo

Formularz cenowy, zestawienie wymaganych parametrów granicznych

Formularz cenowy, zestawienie wymaganych parametrów granicznych (pieczęć wykonawcy) Załącznik nr 1b do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia Znak: SW/ZP/251/N/50/2014-DO Formularz cenowy, zestawienie wymaganych parametrów granicznych Lp. Opis przedmiotu zamówienia

Bardziej szczegółowo

Lampy operacyjne FAM-LUX LO-23. Produkt został wykonany z materiałów, o właściwościach antybakteryjnych.

Lampy operacyjne FAM-LUX LO-23. Produkt został wykonany z materiałów, o właściwościach antybakteryjnych. Lampy operacyjne FAM-LUX www.famed.com.pl Produkt został wykonany z materiałów, o właściwościach antybakteryjnych. Lampa operacyjna FAM-LUX Standardowe konfiguracje lampy FAM-LUX 1. wersja sufitowa 2.

Bardziej szczegółowo

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.wsz-skier.pl

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.wsz-skier.pl Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.wsz-skier.pl Skierniewice: Dostawa urządzeń medycznych Numer ogłoszenia: 173028-2015; data zamieszczenia:

Bardziej szczegółowo

Na podstawie art. 38 ust.2 ustawy PZP Zamawiający udziela odpowiedzi na następujące pytanie:

Na podstawie art. 38 ust.2 ustawy PZP Zamawiający udziela odpowiedzi na następujące pytanie: Wrocław, dn. 20.08.2012r. Dotyczy: PN 56/12 - przetarg na dostawę materiałów szewnych Na podstawie art. 38 ust.2 ustawy PZP Zamawiający udziela odpowiedzi na następujące pytanie: Pytanie nr 1: Odpowiedź

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 5 Opis przedmiotu zamówienia 1. Informacje ogólne. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych urządzeń i wyposażenia warsztatowego stanowiących wyposażenie hali obsługowo-naprawczej

Bardziej szczegółowo

Do wszystkich zainteresowanych

Do wszystkich zainteresowanych EZ/ZP/103/2010 Kielce, dnia 12.07.2010 r. Do wszystkich zainteresowanych Dotyczy: Postępowania EZ/ZP/103/2010 na zakup, dostawę, rozładunek, montaż i szkolenie w zakresie obsługi: aparatu do znieczulania

Bardziej szczegółowo

Protokół konieczności będzie spisywany przy udziale Zamawiającego, Wykonawcy, Inspektora Nadzoru i Projektanta. Pytanie 3

Protokół konieczności będzie spisywany przy udziale Zamawiającego, Wykonawcy, Inspektora Nadzoru i Projektanta. Pytanie 3 RADOMSKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY im. Dr Tytusa Chałubińskiego 26-610 Radom, ul. Tochtermana 1 Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia www.szpital.radom.pl; marzena_barwicka@wp.pl NIP: 796-00-12-187 tel.:

Bardziej szczegółowo

Pytania z dn , pismo 1:

Pytania z dn , pismo 1: UCZESTNICY POSTĘPOWANIA Katowice, 17.07.2015 MŚ-ZP-DK-333-34/15 Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest Dostawa sprzętu i wyposażenia warsztatowego

Bardziej szczegółowo

Polaris 100/200 Lampy operacyjne i systemy wideo

Polaris 100/200 Lampy operacyjne i systemy wideo Polaris 100/200 Lampy operacyjne i systemy wideo Właściwe oświetlenie jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu na sali operacyjnej. Lampy operacyjne Polaris 100/200 zapewniają zimne światło o naturalnych

Bardziej szczegółowo

Dotyczy: postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu jednorazowego użytku do badań EKG, USG, Holtera

Dotyczy: postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu jednorazowego użytku do badań EKG, USG, Holtera Toruń, dnia 29.01.2016 r. SSM.DZP.200.10.2016 Dotyczy: postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu jednorazowego użytku do badań EKG, USG, Holtera W związku

Bardziej szczegółowo

ul. Warszawska 41 11-500 Giżycko tel.87/429-66-45

ul. Warszawska 41 11-500 Giżycko tel.87/429-66-45 Szpital Giżycki Sp. z o.o. ul. Warszawska 41 11-500 Giżycko tel.87/429-66-45 Giżycko, 1.10.2015r. Pytania i odpowiedzi do: postępowania nr PN/31/08/15- - Dostawa wyposażenia medycznego dla Szpitala Giżyckiego

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WRAZ Z WYCENĄ DLA CZĘŚCI I

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WRAZ Z WYCENĄ DLA CZĘŚCI I Załącznik nr 1a do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WRAZ Z WYCENĄ DLA CZĘŚCI I Część I Dostawa i instalacja fabrycznie nowych urządzeń: Suszarka mrożeniowa z pompą turbomolekularną i wyposażeniem, kamera

Bardziej szczegółowo

PULSOKSYMETR sieciowo akumulatorowy dla dzieci do opieki domowej 1 sztuka. Tak. Tak. Tak

PULSOKSYMETR sieciowo akumulatorowy dla dzieci do opieki domowej 1 sztuka. Tak. Tak. Tak Pakiet nr 1 Załącznik nr 1 PULSOKSYMETR sieciowo akumulatorowy dla dzieci do opieki domowej 1 sztuka 1. Oferent/Producent 2. Nazwa i typ 3. Deklaracja zgodności 4. Rok produkcji 2013 5. Certyfikat CE 6.

Bardziej szczegółowo

GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY

GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY Dział Zamówień Sekcja Zamówień Publicznych 80-210 Gdańsk ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a tel. +4858 349 12 23, fax. +4858 349 12 24 zp@gumed.edu.pl Gdańsk, dnia 01.04.2016 r.

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 10 siwz PROJEKT UMOWY

Załącznik nr 10 siwz PROJEKT UMOWY Załącznik nr 10 siwz PROJEKT UMOWY Umowa zawarta w dniu. pomiędzy Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Skierniewicach, ul. Rybickiego 1, 96 100 Skierniewice wpisanym do rejestru Wojewody Łódzkiego oraz do

Bardziej szczegółowo

Lampy Operacyjne. marled V10 / V16 znakomite światło w technologii LED

Lampy Operacyjne. marled V10 / V16 znakomite światło w technologii LED Lampy Operacyjne marled V10 / V16 znakomite światło w technologii LED PATRZĄC PRZYSZŁOŚCIOWO Technologia i Ergonomia Wśród lamp operacyjnych w technologii LED są najlepsze w swojej klasie Obecnie na rynku

Bardziej szczegółowo

Znak sprawy: 6/PA/2015

Znak sprawy: 6/PA/2015 Znak sprawy: 6/PA/2015 Zapytanie ofertowe dla zamówienia publicznego o wartości nieprzekraczającej równowartości 30 000 euro na Dostawa komory laminarnej, wytrząsarki oraz pipet dla Zakładu Toksykologii

Bardziej szczegółowo

Kamienna Góra: dostawa sprzętu i aparatury endoskopowej Numer ogłoszenia: 40017-2011; data zamieszczenia: 03.02.2011 OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU -

Kamienna Góra: dostawa sprzętu i aparatury endoskopowej Numer ogłoszenia: 40017-2011; data zamieszczenia: 03.02.2011 OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Kamienna Góra: dostawa sprzętu i aparatury endoskopowej Numer ogłoszenia: 40017-2011; data zamieszczenia: 03.02.2011 OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe. Ogłoszenie

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

SPECYFIKACJA TECHNICZNA Załącznik Nr 6 SPECYFIKACJA TECHNICZNA Zakup maszyn i urządzeń dla Oddziału Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Wyposażenie Katedry Technologii Maszyn i Organizacji Produkcji w ramach Laboratorium

Bardziej szczegółowo

Nazwa parametru/ funkcji/ warunku. 3 zakres ustawianej temperatury pracy od -10 C (temperatura osiągalna bez doświetlania) do przynajmniej + 60 C

Nazwa parametru/ funkcji/ warunku. 3 zakres ustawianej temperatury pracy od -10 C (temperatura osiągalna bez doświetlania) do przynajmniej + 60 C Załącznik Nr 1 pkt. 1 do SIWZ I. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA CZĘŚĆ 1 Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych szaf suszarniczych z chłodzeniem (typu inkubator) 2 sztuki CPV - 38.00.00.00-5

Bardziej szczegółowo

PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej SZP 232 548/PN/2014 L.dz. 3389/14 Wykonawcy Biała Podlaska 17.12.2014r. Dotyczy: postępowania pt.: Dostawa urządzeń do rehabilitacji zamawianych na potrzeby Hali sportowej z częścią dydaktyczną Państwowej

Bardziej szczegółowo

ul. Medyczna 19, Płock

ul. Medyczna 19, Płock r^kiszpit ar 'na Kacprzak' ul. Medyczna 19,09-400 Płock Płock, dnia 08.11.20lOr. SZP-2910-6 (16/ZP/10)-10 (1) Do firm biorących udział w postępowaniu Dotyczy postępowania o zamówienie publiczne znak: SZP-2910-6

Bardziej szczegółowo

WYJAŚNIENIE NR 1. Szczecin, dn r. znak sprawy: ZP/220/63/14

WYJAŚNIENIE NR 1. Szczecin, dn r. znak sprawy: ZP/220/63/14 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie Al. Powstańców Wielkopolskich 72, 70-111 Szczecin Tel. (0-91) 466 10 86 do 88 fax. 466 11 13 znak sprawy: ZP/220/63/14 Szczecin, dn. 28.05.2014

Bardziej szczegółowo

APARAT DO WSPOMAGANIA ODDECHU dla dzieci (BIPAP) 1 sztuka

APARAT DO WSPOMAGANIA ODDECHU dla dzieci (BIPAP) 1 sztuka Załącznik nr 4 Pakiet nr 1 APARAT DO WSPOMAGANIA ODDECHU dla dzieci (BIPAP) 1 sztuka Parametr/warunek Warto wymagana Warto oferowana Producent/Oferent Kraj pochodzenia Rok produkcji 2010/2011 Deklaracja

Bardziej szczegółowo

wewnątrzgałkowa, tylnokomorowa, jednoczęściowa, zwijalna

wewnątrzgałkowa, tylnokomorowa, jednoczęściowa, zwijalna ZP-652/14 Grudziądz, dnia 12.05.2014 r. Wszyscy Wykonawcy Dotyczy postępowania na dostawy soczewek oraz materiałów okulistycznych (znak sprawy: Z/24/PN/14). W związku z wpłynięciem od Wykonawców zapytań

Bardziej szczegółowo

Do wszystkich zainteresowanych

Do wszystkich zainteresowanych WszSL/FKZ/072/101/12 Legnica, 26-03-2012r. Do wszystkich zainteresowanych Dotyczy: Przetargu nieograniczonego PRZETARG NIEOGRANICZONY NA DOSTAWĘ WÓZKA OPATRUNKOWO -ZABIEGOWEGO, WÓZKA REANIMACYJNEGO I RESUSCYTATORA

Bardziej szczegółowo

WSPRiTS/ZP/258/2007 Warszawa dn. 21.12.2007 r.

WSPRiTS/ZP/258/2007 Warszawa dn. 21.12.2007 r. WSPRiTS/ZP/258/2007 Warszawa dn. 21.12.2007 r. Dotyczy: przetargu nieograniczonego ogłoszonego w TED w dniu 17.11.2007 r. nr 2007/S 222-270605 na dostawy drobnego sprzętu medycznego i materiałów jednorazowego

Bardziej szczegółowo

ODPOWIEDZI NA PYTANIA

ODPOWIEDZI NA PYTANIA Kraków, 12 lutego 2016r. wg rozdzielnika NR POSTĘPOWANIA: DZP.272-2/16 Przetarg nieograniczony pn. "Dostawa łóżek szpitalnych" ODPOWIEDZI NA PYTANIA działając na podstawie art. 38 ustawy z dn. 29 stycznia

Bardziej szczegółowo

Pismo: PZP-225/16/2012 Korfantów dnia: 2012-12-20. O D P O W I E D Z I na pytania

Pismo: PZP-225/16/2012 Korfantów dnia: 2012-12-20. O D P O W I E D Z I na pytania Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 Opolskie Centrum

Bardziej szczegółowo

KATALOG OŚWIETLENIA PRZEMYSŁOWEGO

KATALOG OŚWIETLENIA PRZEMYSŁOWEGO 1 KATALOG OŚWIETLENIA PRZEMYSŁOWEGO 2 Spis Treści Opis firmy.. 3 1. Oświetlenie przemysłowe.. 4 1.1 Lampa przemysłowa LED dużej mocy 20x4... 6 1.2 Lampa przemysłowa LED dużej mocy 30X4 7 1.3 Lampa przemysłowa

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 3 - Specyfikacja techniczna sprzętu medycznego

Załącznik nr 3 - Specyfikacja techniczna sprzętu medycznego Załącznik nr 3 - Specyfikacja techniczna sprzętu medycznego L.p Wymaganie Parametr wymagany 1. Myjnia chirurgiczna dwustanowiskowa z bateriami automatycznymi bezdotykowymi (1 sztuka) Urządzenie fabrycznie

Bardziej szczegółowo

E L L A G A V E N E W. i a. s e r. s e. r i a U F. 6 MEDlamp. a r LAMPY ZABIEGOWE I OPERACYJNE

E L L A G A V E N E W. i a. s e r. s e. r i a U F. 6 MEDlamp. a r LAMPY ZABIEGOWE I OPERACYJNE N E W V E G A s e L A i a E S T E L s e r i a M L 6 0 0 s e r i a ZABIEGOWE I O U F r i a s e r Estella 7 Estella 75 Estella 755CW ESTELLA Estella 75 ACW Estella 75B ESTELLA ML 600 / TC plus ML 600 ML

Bardziej szczegółowo

Wszyscy uczestnicy postępowania MODYFIKACJA

Wszyscy uczestnicy postępowania MODYFIKACJA Lubaczów, 29.11.2011 Wszyscy uczestnicy postępowania MODYFIKACJA Dotyczy: przetargu nieograniczonego na dzierżawę karetek medycznych z przeznaczeniem na udzielanie świadczeń zdrowotnych w ratownictwie

Bardziej szczegółowo

Dräger Polaris 600 Lampa operacyjna

Dräger Polaris 600 Lampa operacyjna Dräger Polaris 600 Lampa operacyjna Oferujemy najnowocześniejszą lampę operacyjną: Dräger Polaris 600 znacznie ułatwia codzienną pracę dzięki intuicyjnemu sterowaniu i bogatym opcjom konfiguracji. Przyszłościowa

Bardziej szczegółowo

PX 284. PxAqua 3 SH 12V INSTRUKCJA OBSŁUGI

PX 284. PxAqua 3 SH 12V INSTRUKCJA OBSŁUGI PX 84 PxAqua 3 SH V INSTRUKCJA OBSŁUGI R SPIS TREŚCI. Opis ogólny... 3. Warunki bezpieczeństwa... 3 3. Informacje na temat wersji... 5 4. Opis modelu... 5 5. Schemat podłączenia... 7 6. Wymiary... 8 7.

Bardziej szczegółowo

dotyczy przetargu nieograniczonego nr 38/2015 Przedmiot zamówienia: Zakup i dostawa urządzeń medycznych

dotyczy przetargu nieograniczonego nr 38/2015 Przedmiot zamówienia: Zakup i dostawa urządzeń medycznych Poznań dn. 25.05.2015r 350/38/2015/ 464 Wg rozdzielnika dotyczy przetargu nieograniczonego nr 38/2015 Przedmiot zamówienia: Zakup i dostawa urządzeń medycznych Wielkopolskie Centrum Onkologii informuje,

Bardziej szczegółowo

Nowości Oprawy profesjonalne. Philips Lighting Grudzień 2015

Nowości Oprawy profesjonalne. Philips Lighting Grudzień 2015 Nowości Oprawy profesjonalne Philips Lighting Grudzień 2015 1 CoreLine Panel NOC Cechy produktu Skuteczność systemu > 80 lm / W - większe oszczędności w rachunkach za energię w porównaniu do tradycyjnych

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI stron dokumentu: 8

SPIS TREŚCI stron dokumentu: 8 SPIS TREŚCI stron dokumentu: 8 zestaw 1 [zam.: 04.11.2014]...2 zestaw 2 [zam.: 05.11.2014]...3 zestaw 3 [zam.: 05.11.2014]...4 zestaw 4 [zam.: 06.11.2014]...6 zestaw 5 [zam.: 07.11.2014]...8 zestaw 1 zam.:

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA, FORMULARZ ASORTYMENTOWO-CENOWY

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA, FORMULARZ ASORTYMENTOWO-CENOWY Załącznik nr 2.8 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA, FORMULARZ ASORTYMENTOWO-CENOWY Pełna nazwa urządzenia, typ, marka i model, kraj pochodzenia, deklarowana klasa wyrobu (podać): Producent (podać): Rok

Bardziej szczegółowo

LED PREMIO 110 W zamiennik za HQL/LRF 400 W E40

LED PREMIO 110 W zamiennik za HQL/LRF 400 W E40 Zalety produktu Najkorzystniejsza możliwość prostego i szybkiego zaoszczędzenia pieniędzy - najnowsze technologicznie źródło światła LED opracowane specjalnie dla otwartych opraw oświetleniowych do takich

Bardziej szczegółowo

Czy Zamawiający dopuszcza zmianę rozdziału III. ust. 1 pkt. 1) SIWZ na następujący o treści:

Czy Zamawiający dopuszcza zmianę rozdziału III. ust. 1 pkt. 1) SIWZ na następujący o treści: Kraków, dnia 12.05.2015 r. ZP-05/15 wyjaśnienia SIWZ 1 Do wszystkich wykonawców I. Działając zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (zwanej dalej Pzp) Zamawiający

Bardziej szczegółowo

Poniżej przedstawiamy treść zapytań, które wpłynęły w w/w postępowaniu przetargowym wraz z odpowiedziami.

Poniżej przedstawiamy treść zapytań, które wpłynęły w w/w postępowaniu przetargowym wraz z odpowiedziami. INFORMACJA dotyczy postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego w przedmiocie dostawy sprzętu rehabilitacyjnego do wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Mielcu przy ul. Kościuszki Poniżej

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

SPECYFIKACJA TECHNICZNA SPECYFIKACJA TECHNICZNA ZADANIE NR 1 ŁÓŻKO SZPITALNE DO INTENSYWNEJ OPIEKI WRAZ Z WYPOSAŻENIEM SZT. 1 producent. model. rok produkcji.. (nie starszy niż rok 2015) okres gwarancji:. (minimum 36 miesięcy)

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 17 lutego 2012 r. Pozycja 181. Rozporządzenie. z dnia 6 lutego 2012 r.

Warszawa, dnia 17 lutego 2012 r. Pozycja 181. Rozporządzenie. z dnia 6 lutego 2012 r. DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 17 lutego 2012 r. Pozycja 181 Rozporządzenie Ministra Zdrowia 1) z dnia 6 lutego 2012 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących zabezpieczenia

Bardziej szczegółowo

Medyczne ssaki elektryczne serii DF-506

Medyczne ssaki elektryczne serii DF-506 Medyczne ssaki elektryczne serii DF-506 Nowoczesna zintegrowana z silnikiem bezolejowa cicha pompa próżniowa zapewnia niski poziom hałasu i nie wydziela szkodliwych oparów oleju Dzięki zastosowaniu do

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia (parametry wymagane podane poniżej)

Opis przedmiotu zamówienia (parametry wymagane podane poniżej) Załącznik do ogłoszenia o zamówieniu nr 1 Opis przedmiotu zamówienia (parametry wymagane podane poniżej) Dostawa, instalacja i uruchomienie separatorów komórkowych w ilości 2 szt. Lp. Nazwa parametru /

Bardziej szczegółowo

UMOWA nr DA-ZP / 15. do Krajowego Rejestru Sądowego - Rejestr Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych

UMOWA nr DA-ZP / 15. do Krajowego Rejestru Sądowego - Rejestr Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych Załącznik nr 6B do siwz UMOWA nr DA-ZP-2531-.../ 15 zawarta w dniu...2015r. pomiędzy: SAMODZIELNYM PUBLICZNYM ZAKŁADEM OPIEKI ZDROWOTNEJ WOJEWÓDZKIM SZPITALEM ZESPOLONYM IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO Z SIEDZIBĄ

Bardziej szczegółowo

załącznik nr 2 do SIWZ nr SPZOZ/PN/15/2013 - formularz cenowy przedmiotu zamówienia Zadanie 2 Zestaw do badania układu równowagi i narządu słuchu

załącznik nr 2 do SIWZ nr SPZOZ/PN/15/2013 - formularz cenowy przedmiotu zamówienia Zadanie 2 Zestaw do badania układu równowagi i narządu słuchu załącznik nr 2 do SIWZ nr SPZOZ/PN/15/2013 - formularz cenowy przedmiotu zamówienia Zadanie 2 Zestaw do badania układu równowagi i narządu słuchu Lp Nazwa jm Ilość Cena jednost netto 1 Zestaw do badania

Bardziej szczegółowo