SPIS TREŚCI OPIS GRY 3 STEROWANIE ŻOŁNIERZEM 4 KAMPANIA 5 GRA ONLINE 12 POLIGON 47 SKLEP BATTLEFIELD 4 48 BATTLELOG 49 KONTO ORIGIN 52 POMOC 53

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "SPIS TREŚCI OPIS GRY 3 STEROWANIE ŻOŁNIERZEM 4 KAMPANIA 5 GRA ONLINE 12 POLIGON 47 SKLEP BATTLEFIELD 4 48 BATTLELOG 49 KONTO ORIGIN 52 POMOC 53"

Transkrypt

1

2 SPIS TREŚCI OPIS GRY 3 STEROWANIE ŻOŁNIERZEM 4 KAMPANIA 5 GRA ONLINE 12 POLIGON 47 SKLEP BATTLEFIELD 4 48 BATTLELOG 49 KONTO ORIGIN 52 POMOC 53

3 OPIS GRY BATTLEFIELD 4 3 Battlefield 4 to ustanawiająca nowe standardy gra akcji, w której zaciera się granica między fikcją a prawdziwą chwałą. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii Frostbite 3 studia DICE, Battlefield 4 dostarczy ci emocji, jakich nie doświadczysz nigdzie indziej.

4 STEROWANIE ŻOŁNIERZEM PlayStation 4 Battlelog Menu gry 4 Tryb celowania Rzut granatem Wł./Wył. dodatek do broni W Góra Gadżet 1 W Lewo Tryb ognia W Dół Gadżet 2 W Prawo UWAGA: aby uzyskać więcej informacji na temat sterowania lub dostosować je do swoich preferencji, w menu gry wybierz OPCJE. Poruszanie się Bieg (naciśnij) Strzał z broni Kampania: Rozkaz ataku / Wizjer takt. (przytrzymaj) Gra online: Dostrzeganie / Menu łączności (przytrzymaj) Sterowanie kamerą Atak wręcz (naciśnij) Przełączenie broń główna/dodatkowa Podniesienie przedmiotu (przytrzymaj) Kucanie Leżenie (przytrzymaj) Przeładowanie Interakcja (przytrzymaj) Skok/Przeskok

5 KAMPANIA EKRAN GRY Widżet Battleloga 5 Cel ataku Wskaźnik wykrycia Opis celu misji Status ataku Lokalizacja celu misji Mapa Przyciski ekwipunku Amunicja (magazynek /ogółem) Tryb ognia Zdrowie Granaty

6 KAMPANIA FABUŁA 6 Chiny ogarnęła gorączka. Na ulicach Szanghaju wybuchły zamieszki. To wzburzenie jest efektem zabójstwa Jin Jié, niezwykle popularnego reformatorskiego kandydata na prezydenta, zwolennika transparentności, równości i wolności słowa. Admirał Chang, który kontroluje lwią część chińskich sił zbrojnych, winą za jego śmierć obarcza Stany Zjednoczone. W tej napiętej sytuacji na wodach w pobliżu Szanghaju zostaje umieszczony amerykański okręt, USS Walkiria. Stacjonujący na jego pokładzie oddział Grabarzy sprawdzonych w boju żołnierzy Piechoty Morskiej otrzymuje zadanie ewakuacji VIP-ów z ogarniętego ogniem miasta.

7 KAMPANIA POZIOM TRUDNOŚCI 7 Niski jeśli nie miałeś jeszcze do czynienia ze strzelankami pierwszoosobowymi, wybierz poziom Niski. Przeciwnik będzie zadawać mniejsze obrażenia i da się go łatwiej pokonać. Normalny jeśli miałeś już do czynienia ze strzelankami pierwszoosobowymi, wybierz poziom Normalny. Wróg będzie średnio skuteczny, ale mimo to dość wymagający. Wysoki jeśli jesteś zaprawionym w bojach weteranem, wybierz poziom Wysoki. Wrogowie będą zadawać większe obrażenia i szybciej reagować na bieg wydarzeń. MISJE Każdą misję ukończoną w trybie kampanii możesz przejść ponownie na dowolnym poziomie trudności.

8 KAMPANIA ROZGRYWKA 8 WIZJER TAKTYCZNY Wizjer taktyczny to narzędzie umożliwiające ocenę otoczenia i twojej aktualnej sytuacji. Automatycznie dostrzega nieprzyjaciół znajdujących się w pobliżu środka ekranu. Pozostają oni oznaczeni nawet gdy zakończysz korzystanie z wizjera. Wizjer oznacza także ważne elementy w świecie gry, takie jak skrzynie z bronią czy wybuchające beczki. ROZKAZ ATAKU Poleć swojej drużynie, aby skupiła ogień na grupie nieprzyjaciół. Eliminuj w ten sposób żołnierzy wroga lub odwracaj ich uwagę, zyskując możliwość odwrotu bądź ataku z flanki. SKRADANIE SIĘ Wskaźnik wykrycia informuje o tym, czy przeciwnik zdaje sobie sprawę z twojej obecności. Im jaśniejszy wskaźnik, tym żołnierze wroga są bliżsi wykrycia twojej pozycji. Pozostawaj w ukryciu, trzymaj się nisko i przemieszczaj powoli, aby uniknąć dostrzeżenia przez nieprzyjaciół.

9 KAMPANIA ROZGRYWKA 9 PUNKTACJA Za każdego zabitego przeciwnika otrzymujesz punkty, a za eliminację wrogów w efektowny sposób także premie punktowe: Zabicie wręcz zabij wroga przy pomocy noża. Trafienie w głowę zabij wroga strzałem w głowę. Wielobój zabij naraz dwóch lub więcej wrogów, np. granatem. Zabicie pod wpływem adrenaliny zabij wroga, gdy poziom twojego zdrowia spadnie poniżej 31%. Seria zabitych zabij jednego wroga po drugim, z przerwą maks. 3 sekund między kolejnymi zabiciami. Punkty otrzymasz także, gdy przeciwnika zabije członek twojej drużyny. Wejdź do sieci, aby porównać swoje wyniki w misjach z wynikami znajomych. Odblokowuj zadania dla poszczególnych misji, aby zdobywać uzbrojenie do użycia w kampanii, które będzie dostępne w skrzyniach z bronią. Swój wynik możesz sprawdzić w dowolnym momencie w menu gry. Znajdziesz tam także zadania dla aktualnie rozgrywanej misji.

10 KAMPANIA ROZGRYWKA 10 ZADANIA Wykonuj zadania, aby odblokowywać broń do wykorzystania w kampanii i grze online. W każdej misji możesz odblokować trzy unikatowe bronie do wykorzystania w trybie kampanii. Dostępnych jest także sześć zadań za ich wykonanie otrzymasz uzbrojenie do gry online. Wszystkie zadania, kryteria ich wykonania oraz nagrody można przeglądać w menu Mój żołnierz, dostępnym z poziomu menu gry.

11 KAMPANIA ROZGRYWKA 11 SKRZYNIE Z BRONIĄ W skrzyniach z bronią przechowywane jest uzbrojenie zdobyte przez ciebie w toku kampanii. Każda odblokowana broń dostępna jest we wszystkich skrzyniach, podczas każdej misji. Podnoś broń zabitych wrogów oraz uzbrojenie ukryte w świecie gry, aby było później dostępne w skrzyniach. Swój arsenał możesz rozbudować jeszcze bardziej, wykonując podczas misji zadania. Każdą broń, która trafi w twoje ręce podczas kampanii, znajdziesz później w skrzyni. Stając w pobliżu skrzyni, uzupełnisz też amunicję do wszystkich zdobytych broni. SCHOWEK Z GADŻETAMI W schowkach, na które natrafisz, wykonując misje w trybie kampanii, znajdziesz przydatne wybuchowe gadżety. Schowek pozwala też uzupełnić amunicję do posiadanych gadżetów.

12 EKRAN GRY Widżet Battleloga 12 Bazy Ulepszenia polowe Mapa Przyciski ekwipunku Amunicja (magazynek/ogółem) Tryb ognia Zdrowie Granaty

13 ŁĄCZENIE Z SERWEREM 13 Do gry online możesz przystąpić przy pomocy opcji SZYBKIEJ GRY, po użyciu której dołączysz do losowej rozgrywki, za pośrednictwem PRZEGLĄDARKI SERWERÓW, która zapewni ci większą kontrolę nad ustawieniami, lub dołączając do znajomego z wykorzystaniem Dynamicznego menu PlayStation. W Battlefield 4 dostępne są trzy typy serwerów: Oficjalne na serwerach oficjalnych obowiązują ustawienia domyślne, przygotowane z myślą o początkujących graczach. Przykład: na serwerze oficjalnym w trybie Neutralizacja maksymalna liczna graczy zawsze wynosi 10. Rankingowe na serwerach rankingowych ustawienia mogą się nieznacznie różnić od ustawień domyślnych. Przykład: na serwerze rankingowym w trybie Neutralizacja maksymalną liczbę graczy można ustalić na 6. Nierankingowe na serwerach nierankingowych ustawienia znacząco modyfikują przebieg rozgrywki. Dlatego nie są na nich rejestrowane postępy żołnierza. Przykład: na serwerze nierankingowym w trybie Neutralizacja maksymalną liczbę graczy można ustalić na 16.

14 DRUŻYNA 14 Za każdym razem, gdy dołączasz do sesji w trybie online, zostajesz automatycznie umieszczony w drużynie. Możesz to także zrobić ręcznie lub stworzyć własną drużynę. W skład drużyny wchodzi maksymalnie pięciu graczy. Członkowie drużyny mogą się na sobie odradzać ta funkcja to tzw. odrodzenia w drużynie. DRUŻYNA PRYWATNA Dostęp do drużyny można zablokować, umożliwiając dołączanie tylko znajomym. DOWÓDCA DRUŻYNY Każda drużyna ma dowódcę. Obok imienia dowódcy drużyny widoczna jest gwiazdka. Dowódca drużyny to jedyny gracz, który może wydawać jej członkom rozkazy. Tylko on może też prosić dowódcę operacji o wytyczne lub pomoc w postaci różnego rodzaju środków bojowych.

15 ULEPSZENIA POLOWE 15 Większość akcji w grze ma swoje lepiej punktowane odpowiedniki drużynowe, np. za wyleczenie sojusznika otrzymasz 10 punktów, podczas gdy za wyleczenie członka drużyny punktów 15. Dzięki punktom drużynowym będziesz odblokowywać dla swojego żołnierza tzw. ulepszenia polowe. Ulepszenie polowe możesz wybrać na ekranie dostosowania funkcji. Każde ulepszenie polowe zawiera szereg elementów, odblokowywanych kolejno w miarę jak twoja drużyna wykonuje drużynowe akcje punktowane. Gdy zginie cała twoja drużyna, postępy w odblokowywaniu następnego elementu ulepszenia polowego zostają utracone, więc jeśli jesteś ostatnim żywym jej członkiem, nie daj się zabić, aby mogli się na tobie odrodzić towarzysze.

16 MENU ŁĄCZNOŚCI 16 Menu łączności to zestaw gotowych wiadomości, przy pomocy których możesz komunikować się z sojusznikami. Wiadomości z menu łączności wygłaszane są przez twojego żołnierza, a niektóre z nich, np. prośby, pojawiają się też na minimapie w postaci ikon. W zależności od tego, czy jesteś członkiem drużyny, jej dowódcą, czy grasz w pojedynkę, wiadomości dostępne w menu łączności będą inne. Przykład: samotny gracz nie może prosić o rozkazy, podczas gdy członek drużyny może zwrócić się o wytyczne do dowódcy drużyny, a dowódca drużyny do dowódcy operacji.

17 TRYBY ROZGRYWKI 17 W Battlefield 4 dostępnych jest siedem trybów rozgrywki: Dominacja Zespołowy DM (ZDM) Unicestwienie Szturm Podbój Drużynowy DM (DDM) Neutralizacja UWAGA: jeśli nie miałeś jeszcze do czynienia z serią Battlefield i strzelankami pierwszoosobowymi, zabawę zacznij od trybów Dominacja i Zespołowy DM. Gdy poznasz już grę, dużo łatwiej poradzisz sobie w bardziej skomplikowanych trybach, takich jak Podbój czy Neutralizacja.

18 TRYBY ROZGRYWKI 18 DOMINACJA Cel doprowadź przeciwnika do utraty wszystkich kuponów. Realizacja przejmuj flagi, zajmując pozycje w ich pobliżu. Flagę przejmuje ten zespół, który ma w jej okolicy więcej żołnierzy. Gdy większość flag znajdzie się pod twoją kontrolą, przeciwnicy zaczną tracić kupony. Im więcej flag kontrolujesz, tym szybciej będą postępować te straty. Kuponów pozbawisz ich też, eliminując wrogich żołnierzy. W tym trybie nie są dostępne pojazdy. Możesz odradzać się w miejscach losowych lub obok członków drużyny.

19 TRYBY ROZGRYWKI 19 ZESPOŁOWY DM Cel zabijaj żołnierzy wroga. Realizacja liczba zabitych nieprzyjaciół ma być większa od strat twojego zespołu. W trybie ZDM odradzasz się w losowych miejscach.

20 TRYBY ROZGRYWKI 20 UNICESTWIENIE Cel przy pomocy bomby zniszcz cele należące do wroga, zanim on zniszczy twoje. Realizacja odszukaj bombę, podnieś ją i dostarcz do celu należącego do wroga. Aby uzbroić bombę, podejdź do celu i przytrzymaj przycisk interakcji. Broń uzbrojonego celu do chwili detonacji, uniemożliwiając jego rozbrojenie. Nie pozwól, by nieprzyjaciel wysadził twój cel. Jeśli wróg zdoła uzbroić twój cel rozbrój go! Aby rozbroić cel, stań obok niego i przytrzymaj przycisk interakcji. Pamiętaj, że żołnierz niosący bombę pieszo, z uwagi na jej ciężar, porusza się wolniej. Możesz odradzać się w bazie wysuniętej lub w sztabie, gdzie będziesz mieć dostęp do pojazdów średnich i ciężkich. Nie zapominaj o tym, że wybuch bomby zabije każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu.

21 TRYBY ROZGRYWKI 21 SZTURM Cel jako atakujący masz zniszczyć przekaźniki, zanim wyczerpią się kupony twojego zespołu lub upłynie czas rozgrywki. Jako obrońca masz strzec przekaźników i doprowadzić zespół atakujący do utraty wszystkich kuponów. Realizacja jako atakujący uzbrój ładunek na przekaźniku, stając obok niego i przytrzymując przycisk interakcji. Zabijaj obrońców, aby nie mogli zbliżyć się do przekaźnika i go rozbroić. Jako obrońca nie pozwalaj atakującym zbliżyć się do twoich przekaźników i rozbrajaj te, które zostały uzbrojone. Aby rozbroić przekaźnik, stań obok niego i przytrzymaj przycisk interakcji. Zabijaj nieprzyjaciół do chwili, gdy liczba ich kuponów spadnie do zera. Obrońcy mają nieskończony zapas kuponów, podczas gdy atakujący ograniczoną ich liczbę. Na każdej mapie w trybie Szturmu znajduje się kilka sektorów, a w każdym z nich po dwa przekaźniki. Za każdym razem, gdy para przekaźników zostanie zniszczona, obrońcy wycofują się do kolejnej bazy. Atakujący przemieszczają się naprzód, a liczba ich kuponów wraca do poziomu początkowego. Wybuchający przekaźnik nie wyrządzi krzywdy żołnierzom, którzy znajdą się w jego pobliżu.

22 TRYBY ROZGRYWKI 22 PODBÓJ Cel doprowadź przeciwnika do utraty wszystkich kuponów. Realizacja przejmuj flagi, zajmując pozycje w ich pobliżu. Flagę przejmuje ten zespół, który ma w jej okolicy więcej żołnierzy. Gdy większość flag znajdzie się pod twoją kontrolą, przeciwnicy zaczną tracić kupony. Im więcej flag kontrolujesz, tym szybciej będą postępować te straty. Kuponów pozbawisz ich też, eliminując wrogich żołnierzy. Możesz odradzać się na flagach kontrolowanych przez twój zespół. Obok niektórych z nich będą pojawiać się pojazdy. Oba zespoły posiadają sztab, który nie może zostać przejęty przez wroga. Tam również będą dostępne pojazdy.

23 TRYBY ROZGRYWKI 23 DRUŻYNOWY DM Cel zabijaj żołnierzy wroga. Realizacja liczba zabitych nieprzyjaciół ma być większa od strat twojej drużyny. Jeśli jesteś ostatnim żywym członkiem drużyny, staraj się nie zginąć, aby towarzysze mogli się na tobie odrodzić. W trybie DDM przeciwko sobie walczą cztery drużyny. Na niektórych mapach w trybie DDM dostępne są bojowe wozy piechoty (bwp).

24 TRYBY ROZGRYWKI 24 NEUTRALIZACJA Cel jako atakujący masz zniszczyć cele należące do zespołu przeciwnego przy pomocy bomby, zanim twój zespół utraci wszystkie kupony oraz (lub) zabić wszystkich obrońców. Jako obrońca masz bronić celów i (lub) zabić wszystkich atakujących. Realizacja jako atakujący uzbrój ładunek, stając obok niego i przytrzymując przycisk interakcji. Zabijaj obrońców, aby nie mogli zbliżyć się do uzbrojonego celu i go rozbroić. Jako obrońca nie pozwól atakującym zbliżyć się do swoich celów i rozbrajaj te, które zostały uzbrojone. Aby rozbroić cel, stań obok niego i przytrzymaj przycisk interakcji. Mecz w trybie Neutralizacji składa się z dwóch serii, a każda z nich z szeregu minirund (MR). Nie zapominaj o tym, że wybuch bomby zabije każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu.

25 TRYBY ROZGRYWKI 25 NEUTRALIZACJA MR Na początku każdej minirundy członkowie zespołów odradzają się w pobliżu sojuszników w predefiniowanych lokacjach. Bomba pojawia się na początku każdej minirundy w pobliżu atakujących. Bombę przenosi jeden żołnierz. Cel może być uzbrojony tylko przez żołnierza z bombą. Mecz wygrywa zespół, który rozstrzygnie na swoją korzyść więcej rund. SERIA Po zakończeniu serii zespoły zamieniają się rolami atakujący stają się obrońcami i odwrotnie. Między seriami resetowane są zniszczenia na mapie.

26 ZASADY W GRZE ONLINE 26 Część zasad rozgrywki jest wspólna dla wszystkich trybów. LIMIT CZASU Rundy w każdym trybie rozgrywki mogą mieć limity czasowe. Domyślny limit będzie się różnić w zależności od trybu. Im większa skala rozgrywki, tym dłuższe rundy. ZESPOŁY Jeśli nie zaznaczono inaczej, do walki przeciwko sobie stają zawsze dwa zespoły. ODRODZENIA W DRUŻYNIE Jeśli nie zaznaczono inaczej, zawsze możesz odrodzić się obok członka swojej drużyny.

27 ZASADY W GRZE ONLINE 27 REMIS I NAGŁA ŚMIERĆ Rozgrywka w wymienionych niżej trybach może zakończyć się remisem. W ZDM i DDM remis rozstrzygany jest w dogrywce zwanej nagłą śmiercią : Podbój i Dominacja kończy się remisem, jeśli oba zespoły na koniec rundy mają tyle samo kuponów. Unicestwienie kończy się remisem, jeśli oba zespoły wyeliminują tyle samo celów o dużym znaczeniu. Zespołowy DM jeśli oba zespoły kończą grę z taką samą liczbą zabitych nieprzyjaciół na koncie, rozpoczyna się dogrywka zwana nagłą śmiercią. Wygrywa zespół, który jako pierwszy zabije jednego wrogiego żołnierza. Drużynowy DM jeśli dwie lub większa liczba drużyn ma na koncie tyle samo zabitych nieprzyjaciół, rozpoczyna się dogrywka zwana nagłą śmiercią. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza zabije jednego wrogiego żołnierza.

28 EKRAN GRY W TRYBIE DOWÓDCY 28

29 TRYB DOWÓDCY 29 JAK ZOSTAĆ DOWÓDCĄ Aby móc grać jako dowódca operacji, musisz awansować na określony stopień. Dowódca operacji spełnia na polu walki ważną rolę strategiczną wydaje żołnierzom rozkazy, dostarcza zaopatrzenie oraz informacje. Tryb dowódcy dostępny jest w Podboju, Unicestwieniu i Szturmie. Tryb jest zawsze dostępny na serwerach oficjalnych. Na serwerach rankingowych i nierankingowych może zostać wyłączony. Możesz wejść na serwer jako dowódca z ekranu PRZEGLĄDARKI SERWERÓW lub zgłosić się na to stanowisko w grze, wybierając OPCJE > MENU ZESPOŁU > OBEJMIJ DOWODZENIE. O tym, kto zostanie dowódcą, decyduje kolejność zgłoszeń, Jeśli jednak dołączysz do serwera jako dowódca, masz szansę nieznacznie wyprzedzić graczy zgłaszających się na to stanowisko w grze.

30 TRYB DOWÓDCY 30 ROLA DOWÓDCY Jako dowódca operacji wchodzisz w interakcję z żołnierzami swoimi i nieprzyjacielskimi, a także z wrogim dowódcą. Wydajesz podwładnym rozkazy, wskazując cele, które mają atakować lub których mają bronić. Korzystając ze środków bojowych, dostarczasz żołnierzom sprzęt i dane wywiadowcze. Eliminujesz nieprzyjaciół, niszczysz środki bojowe wrogiego dowódcy i utrudniasz mu dostęp do informacji. Widżet trybu gry dostarcza ci informacji o statusie rundy. Jeśli wybierzesz kamerę na żywo, widżet przekaże ci obraz terenu. Wybierając dowódcę drużyny, będziesz mógł obserwować akcję z perspektywy pierwszej osoby. Wybierając cel do przejęcia lub zniszczenia, zobaczysz go wraz z najbliższym otoczeniem z lotu ptaka. Pocisk Tomahawk pokaże ci widok z kamery umieszczonej na jego nosie, a dron lub kanonierka prześle obraz obszaru, nad którym krąży.

31 TRYB DOWÓDCY 31 BUNT Jeśli dowódca operacji słabo wywiązuje się ze swoich zadań, jako dowódca drużyny możesz wyrazić niezadowolenie z tego faktu w MENU ZESPOŁU: OPCJE > MENU ZESPOŁU > ZMIEŃ OCENĘ. Gdy dezaprobatę wobec działań dowódcy operacji wyrazi większość dowódców drużyn, rozpocznie się bunt. Jeśli po wybuchu buntu większość dowódców drużyn nie zmieni szybko swojej oceny na aprobującą, dowódca operacji zostanie wyrzucony. Wszczęcie buntu przeciwko dowódcy operacji, który dopiero objął to stanowisko, nie jest możliwe.

32 TRYB DOWÓDCY 32 PASEK ŚRODKÓW DRUŻYNOWYCH Gdy członkowie twoich drużyn ze sobą współpracują, zdobywają punkty drużynowe. Wynik dowódcy operacji dodawany jest do paska środków drużynowych, przy pomocy którego możesz przydzielać swoim drużynom środki bojowe. W momencie aktywacji drużynowego środka bojowego pasek zostaje opróżniony w stopniu uzależnionym od wartości użytego środka. ROZKAZY DRUŻYNOWE Gdy jako dowódca operacji zaznaczysz dowódcę drużyny, jego podwładni zostaną oznaczeni kolorem zielonym, a rozkazy, które im wydał, widoczne będą jako zielone linie. Każdy rozkaz wydany przez ciebie dowódcy drużyny wyświetlany będzie jako linia przerywana. Gdy dowódca go zaakceptuje, linia zmieni się w ciągłą. Zaakceptowany rozkaz dowódcy operacji zastępuje każdy wydany uprzednio rozkaz.

33 TRYB DOWÓDCY 33 ŚRODKI BOJOWE Po użyciu większości środków bojowych musi upłynąć trochę czasu, zanim będzie z nich można skorzystać ponownie. Kilka chwil musi też upłynąć między podjęciem decyzji o ich wykorzystaniu a wprowadzeniem jej w życie. Gdy aktywowane środki zostają użyte przez członków zespołu, zwiększają wynik dowódcy operacji. W oknie środków bojowych wyświetlane są wszystkie środki dostępne na danej mapie z rozróżnieniem na te, do których masz aktualnie dostęp, oraz te, do których dostęp możesz dopiero uzyskać. Widać tam również, ile czasu musi upłynąć, zanim dany środek bojowy będzie gotowy do użycia.

34 TRYB DOWÓDCY 34 ŚRODKI BOJOWE Środki bojowe dzielą się na trzy kategorie: Podstawowe zawsze dostępne. Służą do gromadzenia informacji oraz utrudniania ich pozyskiwania nieprzyjacielowi. Drużynowe dostępne, gdy dowódca zdobędzie wystarczającą liczbę punktów. Pozwalają dostarczać drużynom wyposażenie lub przyspieszać ich postępy. Dodatkowe różne w zależności od mapy. To potężne środki bojowe służące do gromadzenia informacji i utrudniania ich pozyskiwania nieprzyjacielowi. Pozwalają również dostarczać zespołowi sprzęt i bezpośrednio atakować przeciwnika.

35 TRYB DOWÓDCY 35 ŚRODKI PODSTAWOWE Dron skanujący Dron EMP Cel o dużym znaczeniu Rozkaz ewakuacji Rozkaz Aktywacja drona, który dostrzega nieprzyjaciół w rejonie działań bojowych. Aktywacja drona EMP (emituje impuls elektromagnetyczny), który ukrywa obszar działań bojowych przed wrogim dowódcą operacji. Powoduje to uszkodzenie nieprzyjacielskich pocisków manewrujących oraz kanonierki. Oznaczenie wroga z serią zabitych na koncie jako celu o dużym znaczeniu (CDZ). Nieprzyjacielski żołnierz oznaczony jest na minimapie oraz w świecie gry. Ostrzeżenie sojuszników o zbliżającym się zagrożeniu. Wydanie dowódcy drużyny rozkazu ataku lub obrony celu.

36 TRYB DOWÓDCY 36 ŚRODKI DRUŻYNOWE Awans drużyny Zrzut zapasów Szybsze odrodzenia Awansowanie drużyny. Zrzut skrzyni, która automatycznie leczy i uzupełnia amunicję znajdujących się w pobliżu żołnierzy. Umożliwia im też zmianę funkcji przy pomocy przycisku interakcji. Skraca czas oczekiwania członków drużyny na odrodzenie. Zrzut pojazdu Kontekstowy zrzut pojazdu zależnie od sytuacji będzie to skuter wodny lub quad.

37 TRYB DOWÓDCY 37 ŚRODKI DODATKOWE Skan piechoty Oznacza wszystkich wrogich żołnierzy na minimapie. Skan pojazdów Oznacza wszystkie wrogie pojazdy na minimapie. Pocisk manewrujący Kanonierka Wystrzelenie pocisku, który eliminuje wszystkich nieprzyjaciół na obszarze docelowym. Kanonierka będzie krążyć nad bazą, do której została przypisana. Członkowie twojego zespołu mogą odradzać się na jej pokładzie i skakać z niej na spadochronie. Kanonierka wyposażona jest w potężne uzbrojenie, z którego mogą korzystać twoi sojusznicy.

38 MÓJ ŻOŁNIERZ 38 STATYSTYKI I POSTĘPY W Battlefield 4 rozwijasz swojego żołnierza, biorąc udział w rozgrywce online. Wykonujesz określone czynności, zadania, zabijasz wrogów, zdobywasz asysty, dostarczasz zaopatrzenie i wiele więcej wszystko to znajduje odzwierciedlenie w statystykach twojej postaci. Im lepiej sobie radzisz, tym szybciej awansujesz i zyskujesz dostęp do nowych broni oraz gadżetów. UWAGA: szczegółowe informacje na temat swoich postępów znajdziesz na stronie battlelog.com.

39 MÓJ ŻOŁNIERZ 39 BARETKI Baretki będziesz otrzymywać za spełnienie w grze określonych kryteriów, takich jak zdobycie pewnej liczby asyst przy zabiciu czy trafień w głowę. Baretki przyznawane są na koniec każdego meczu, można je otrzymywać wielokrotnie. MEDALE Medal otrzymasz, gdy zbierzesz określoną liczbę baretek tego samego typu. Medale przyznawane są za osiągnięcie wyznaczonych kamieni milowych i mogą być zdobywane wielokrotnie.

40 MÓJ ŻOŁNIERZ 40 NIEŚMIERTELNIKI W Battlefield 4 każdy gracz posiada parę nieśmiertelników. Na nieśmiertelnikach standardowych widoczne jest twoje imię. Na nieśmiertelnikach zaawansowanych może się znaleźć jakiś rysunek i statystyka, np. liczba uzyskanych przez ciebie trafień w głowę. Nadające się do modyfikacji nieśmiertelniki znajdziesz też w pakietach bojowych. Aby zdobywać nieśmiertelniki innych graczy, zabijaj ich przy pomocy noża. GWIAZDKI ZA SŁUŻBĘ Za odsłużenie tury w danym trybie gry, z daną bronią, gadżetem służącym do zabijania, klasą pojazdów i klasą żołnierza przyznawana jest gwiazdka. Gwiazdki różnią się między sobą pod względem klasy i poziomu trudności. Każdą gwiazdkę za służbę można otrzymać 100 razy.

41 MÓJ ŻOŁNIERZ 41 ZADANIA W Battlefield 4 występują trzy poziomy trudności zadań: podstawowy, weterański i ekspercki. Awansując na kolejne stopnie, uzyskasz dostęp do nowych zadań. Za wykonywanie zadań możesz otrzymać nieśmiertelniki, barwy do broni i wiele więcej. EMBLEMAT Emblemat to dodatkowy element, dzięki któremu wyróżnisz się pośród innych graczy. Emblemat widoczny będzie na pojazdach, broni i żołnierzach. Stwórz swój wyjątkowy emblemat w edytorze emblematów na stronie battlelog.com. Możesz przygotować kilka różnych emblematów i wybrać któryś z nich przed wejściem na serwer.

42 MÓJ ŻOŁNIERZ 42 PAKIETY BOJOWE W toku kariery w grze online będziesz otrzymywać pakiety bojowe, zawierające losowe kombinacje nowych kamuflaży, nieśmiertelników, noży, premii do PD i nie tylko! Uzyskasz dzięki nim możliwość dalszej personalizacji swojego żołnierza na polu walki. Pakiety bojowe można zdobyć w nagrodę za postępy lub awanse. W grze występują cztery typy pakietów bojowych: Dla broni Brązowe Srebrne Złote

43 MÓJ ŻOŁNIERZ 43 DOSTOSOWANIE Twoje postępy i awanse w trybie online uzależnione są od tego, w jaki sposób prowadzisz rozgrywkę. Każdy zdobyty punkt zbliża twojego żołnierza do promocji, ale zależnie od tego, w jaki sposób go zdobędziesz, możesz specjalizować się w różnych obszarach wojennego rzemiosła. Na przykład regularnie korzystając z pojazdu danego typu, będziesz odblokowywać dodatki i akcesoria przeznaczone tylko dla niego. Jeśli wolisz grać jedną klasą żołnierza, będziesz odblokowywać uzbrojenie i gadżety dla tej właśnie klasy. Skupiając się podczas rozgrywki na wybranej klasie lub pojeździe, uzyskasz dostęp do większej liczby opcji dostosowania dla tej klasy lub pojazdu.

44 STEROWANIE ŻYRO 44 WYCHYLANIE Przechylaj kontroler w lewo lub prawo, aby twój żołnierz wychylał się zza osłon. Dzięki tej funkcji możesz prowadzić ogień nie wystawiając się na ostrzał nieprzyjaciela. Wychylać się możesz stojąc lub kucając. Aby włączyć lub wyłączyć funkcję wychylania, zmień ustawienie OPCJE > CZUJNIK RUCHU > WYCHYLANIE WŁĄCZONE. KAMERA SWOBODNA Jako kierowca pojazdu możesz rozglądać się, obracając kontroler. Dzięki tej funkcji zawsze będziesz wiedzieć, co dzieje się wokół. Aby włączyć lub wyłączyć kamerę swobodną, zmień ustawienie OPCJE > CZUJNIK RUCHU > KAMERA SWOBODNA.

45 GRA ZDALNA 45 Dzięki funkcji gry zdalnej możesz grać w Battlefield 4 na PlayStation Vita, łącząc się ze swoim systemem PlayStation 4. Battlefield 4 zmienia domyślne obłożenie przycisków Vity. Przycisk L i przycisk R pełnią rolę przycisku L2 i przycisku R2, a części tylnego panelu dotykowego przycisku L1, przycisku R1, przycisku L3 oraz przycisku R3.

46 TRYB WIDZA 46 Tryb widza umożliwia zapisywanie wszystkich wydarzeń, których świadkiem będziesz w Battlefield. Aby z niego skorzystać, dołącz do serwera jako widz. Rozpocznij obserwację rozgrywki, korzystając z lewego i prawego drążka. Aby uzyskać bardziej filmowy widok, możesz np. ukryć elementy HUD (naciśnij przycisk kwadrat) oraz tabele drużyn (przyciski kierunku). Na znajdującym się u góry ekranu pasku narzędzi widza możesz wybrać widok z pierwszej lub trzeciej osoby.

47 POLIGON TRENING 47 Umiejętności obsługi broni i prowadzenia pojazdów możesz szlifować na dostępnym offline poligonie. Będziesz się tu mógł zapoznać z uzbrojeniem i gadżetami, które udało ci się odblokować w grze online oraz wypróbować główne typy pojazdów dostępne na polu walki. To idealne warunki, by dobrać wyposażenie dla preferowanej funkcji i pojazdu, a także dostosować sterowanie i jego czułość, zarówno dla żołnierza, jak i pojazdów.

48 SKLEP BATTLEFIELD 4 DODATKI 48 W sklepie Battlefield 4 do swojej dyspozycji będziesz mieć szeroki wybór opcji. Uzyskasz tam informacje na temat dostępnych i nadchodzących dodatków do Battlefield 4, wykorzystasz kody na elementy do gry i kupisz zawartość do pobrania.

49 BATTLELOG BATTLELOG.COM 49 Battlelog.com daje ci dostęp do dodatkowych opcji rozgrywki, pozwala śledzić rozwój twojej kariery w Battlefield 4, a także rywalizować z milionami fanów Battlefield z całego świata. Battlelog jest dostępny w grze, w przeglądarce oraz w postaci aplikacji na tablety i smartfony. Battlelog pozwoli ci prześledzić każdą rozegraną rundę, sprawdzić statystyki, odblokowania, nagrody, zadania i wiele więcej. Wykonuj misje i rywalizuj ze znajomymi, aby przekonać się, kto jest najlepszym kierowcą czołgu, lub korzystaj z regionalnych rankingów, aby zmierzyć się z graczami z twojego miasta lub kraju. Dostosowuj wyposażenie i wybieraj odpowiednie serwery za pośrednictwem PRZEGLĄDARKI SERWERÓW.

50 BATTLELOG APLIKACJA NA TABLETY I TELEFONY 50 Battlelog jest dostępny na urządzenia iphone i ipad, a także telefony i tablety z Androidem 4.0 lub nowszą wersją tego systemu. Darmową aplikację Battlelog możesz pobrać ze sklepu powiązanego z wykorzystywanym urządzeniem. Uruchom aplikację i zaloguj się przy pomocy danych swojego konta Origin, przy pomocy adresu e- mail lub korzystając z kodu QR, który znajdziesz w Battlelogu dostępnym w grze. Dzięki aplikacji Battlelog będziesz mógł korzystać z większości funkcji dostępnych na stronie battlelog.com. Battlelog może też pełnić rolę aplikacji towarzyszącej, wykorzystywanej podczas rozgrywki. Używaj ekranu bojowego jako pełnoekranowej minimapy wyświetlanej na urządzeniu dodatkowym (tylko tablety lub komputery PC) lub modyfikuj wyposażenie, natychmiast synchronizując wprowadzone zmiany z grą. Przy pomocy telefonu lub tabletu możesz także wyszukiwać serwery lub znajomych i od razu dołączać do nich w grze.

51 BATTLELOG W GRZE 51 Battleloga możesz wywołać w dowolnej chwili podczas rozgrywki, naciskając panel dotykowy. Sprawdzisz w nim statystyki swoje i znajomych, prześledzisz postępy sugerowanych i śledzonych odblokowań, stworzysz misje lub do nich dołączysz, przejrzysz regionalne rankingi i nie tylko. Szczegółowe omówienie Battlefield 4 dostępne jest na stronie battlelog.com.

52 KONTO ORIGIN ORIGIN 52 Gdziekolwiek jesteś, w domu czy poza nim, Origin to furtka do twojego uniwersum gier. Korzystaj z konta Origin, aby logować się do gier, aplikacji i witryn EA. Jeśli nie masz jeszcze konta Origin, możesz je założyć za darmo w Battlefield 4.

53 POMOC SZYBKA POMOC 53 Problem Utracono połączenie z EA Online. Zostałeś wyrzucony z gry, bo wymaga ona dostępu Premium. Na serwerze uruchomiona jest zawartość, której nie posiadasz. Zajrzyj do SKLEPU, aby sprawdzić, jakiej zawartości ci brakuje, lub upewnij się, że wszystkie posiadane elementy zawartości zostały zainstalowane. Wyjaśnienie Wystąpił problem i utracono połączenie z serwerami EA. Upewnij się, że masz dostęp do Internetu i posiadasz ważne konto Origin. Jeśli problem występuje nadal, skontaktuj się z Działem pomocy EA, help.ea.com/pl. Część zawartości w grze Battlefield 4 wymaga wykupienia dostępu Premium. Zajrzyj do sklepu w grze, aby kupić dodatkową zawartość. Jeśli jesteś już posiadaczem tej zawartości, upewnij się, że gra jest zaktualizowana lub skontaktuj się z Działem pomocy EA, help.ea.com/pl. Wraz z kolejnymi aktualizacjami będziemy udostępniać graczom nową zawartość. Jeżeli jej nie kupisz, nie będziesz mógł wchodzić na serwery, gdzie zostanie uruchomiona. Jeśli jesteś już posiadaczem tej zawartości, upewnij się, że gra jest zaktualizowana lub skontaktuj się z Działem pomocy EA, help.ea.com/pl.

SPIS TREŚCI WPROWADZENIE STEROWANIE WPROWADZENIE...2 STEROWANIE...2 PIERWSZY DZIEŃ NA SŁUŻBIE...5 KAMPANIA DLA POJEDYNCZEGO GRACZA...

SPIS TREŚCI WPROWADZENIE STEROWANIE WPROWADZENIE...2 STEROWANIE...2 PIERWSZY DZIEŃ NA SŁUŻBIE...5 KAMPANIA DLA POJEDYNCZEGO GRACZA... SPIS TREŚCI WPROWADZENIE...2 STEROWANIE...2 PIERWSZY DZIEŃ NA SŁUŻBIE...5 KAMPANIA DLA POJEDYNCZEGO GRACZA...6 GRA ONLINE...13 BATTLELOG...19 WSPARCIE...20 WPROWADZENIE Spełnij marzenia o byciu gliną lub

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Sterowanie. Sterowanie na komputerze PC. Sterowanie 2 Konfiguracja 11. Menu główne 12 Rozgrywka 13

Spis treści. Sterowanie. Sterowanie na komputerze PC. Sterowanie 2 Konfiguracja 11. Menu główne 12 Rozgrywka 13 Spis treści Sterowanie 2 Konfiguracja 11 Menu główne 12 Rozgrywka 13 Sterowanie Sterowanie na komputerze PC Gra FIFA 14 na komputerze PC umożliwia stosowanie wielu różnych kontrolerów. W celu uzyskania

Bardziej szczegółowo

Wpływ na twoje zdrowie: Ataki wywołane szkodliwym działaniem obrazu

Wpływ na twoje zdrowie: Ataki wywołane szkodliwym działaniem obrazu OSTRZEŻENIE Przed przystąpieniem do gry należy zapoznać się z ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa i zdrowia w instrukcji obsługi konsoli Xbox 360, podręczniku obsługi sensora Xbox 360 Kinect oraz

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Sterowanie

Spis treści. Sterowanie 1 Sterowanie 15 Rozgrywka: wskazówki i porady 16 Przygotowanie gry 16 Rozgrywka 17 ea SportS Football Club Match Day 17 ea SportS Football Club 18 FIFA Ultimate Team Spis treści Sterowanie Uwaga: opcje

Bardziej szczegółowo

S p i s T r e ś c i C z a r n e Ś w i ę ta

S p i s T r e ś c i C z a r n e Ś w i ę ta I n s t r u k c j a ob s ł u g i S p i s T r e ś c i CZARNE ŚWIĘTA...02 WYMAGANIA SYSTEMOWE...03 STEROWANIE...03 ROZGRYWK A...04 OPCJE GRY...15 MENU PAUZY...16 NIEWIDZIALNY ŁOWCA W TRYBIE ONLINE... 17

Bardziej szczegółowo

Co nowego? Regionalni łowcy talentów Regionalni łowcy talentów pozwalają wspierać młode talenty w Twoim regionie i sprowadzać je do Twojego klubu.

Co nowego? Regionalni łowcy talentów Regionalni łowcy talentów pozwalają wspierać młode talenty w Twoim regionie i sprowadzać je do Twojego klubu. Spis treści Co nowego? 1 Wprowadzenie 1 Sterowanie 2 Co nowego? 5 System pomocy 5 Funkcja Premium 5 Wprowadzenie 7 Konfigurowanie pierwszej gry 7 Rozgrywka 18 Menu Drużyna (Team) 25 Menu Transfery (Transfers)

Bardziej szczegółowo

Podręcznik WebIssues. Wersja 1.1-beta1. Michał Męciński

Podręcznik WebIssues. Wersja 1.1-beta1. Michał Męciński Wersja 1.1-beta1 Michał Męciński : Wersja 1.1-beta1 Michał Męciński Copyright 2007-2013 Zespół WebIssues Udziela się zezwolenia na kopiowanie, rozpowszechnianie i modyfikację tego dokumentu zgodnie z zasadami

Bardziej szczegółowo

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski 1 Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014 Menedżer projektu: Radosław Karbowski Redakcja i korekta: Partnerzy: Vestigio Sp. z o.o. ul. Domaniewska 17/19 lok. 133 02-663 Warszawa http://vestigio.pl

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM

ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM Warszawa 2008 Rozdział 1 Wstęp Spis treści ROZDZIAŁ 1. WSTĘP... 6 1.1. Krótko o historii CRM... 6 1.2. Po co nam CRM?... 6 1.3. O programie WF-CRM... 7 1.3.1. Główne

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent CRM 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator pierwszego

Bardziej szczegółowo

Elementy grywalizacji w zarządzaniu projektem informatycznym

Elementy grywalizacji w zarządzaniu projektem informatycznym Wydział informatyki Katedra Inżynierii Oprogramowania Inżynieria Oprogramowania i Baz Danych Bartłomiej Wójtowicz Nr albumu s9831 Elementy grywalizacji w zarządzaniu projektem informatycznym Praca magisterska

Bardziej szczegółowo

Spis treści. www.agnitum.com Instrukcja użytkownika Prawa autorskie ( ) 2012 Agnitum Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Spis treści. www.agnitum.com Instrukcja użytkownika Prawa autorskie ( ) 2012 Agnitum Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.agnitum.com Instrukcja użytkownika Prawa autorskie ( ) 2012 Agnitum Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szczegółowa dokumentacja dotycząca działania programu Outpost Firewall Pro. Aby uzyskać pomoc w

Bardziej szczegółowo

avast! antivirus Home Edition wersji 4.8 Instrukcja obsługi Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Home Edition wersji 4.

avast! antivirus Home Edition wersji 4.8 Instrukcja obsługi Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Home Edition wersji 4. Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Home Edition wersji 4.8 1 SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 4 O firmie ALWIL Software a.s.... 4 Dalsza pomoc... 4 Zagrożenia dla komputera... 5 Czym sjest wirus?...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia C6 01

Instrukcja obsługi Nokia C6 01 Instrukcja obsługi Nokia C6 01 Wydanie 2.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 6 Pierwsze kroki 8 Klawisze i części 8 Regulacja głośności połączenia telefonicznego, utworu lub wideo 10 Blokowanie

Bardziej szczegółowo

avast! antivirus Professional Edition wersji 4.8 Instrukcja obsługi Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4.

avast! antivirus Professional Edition wersji 4.8 Instrukcja obsługi Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4. Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4.8 1 SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 4 O firmie ALWIL Software a.s.... 4 Dalsza pomoc... 4 Zagrożenia dla komputera... 5 Czym

Bardziej szczegółowo

avast! Internet Security 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Internet Security 7.0 Szybkie wprowadzenie

avast! Internet Security 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Internet Security 7.0 Szybkie wprowadzenie avast! Internet Security 7.0 Szybkie wprowadzenie 1 Witamy w programie avast! Internet Security 7.0 Nowa wersja avast! Antivirus 7.0 oferuje szereg nowych funkcji i ulepszeń, które jeszcze bardziej przyspieszają

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr Zespół Ubuntu.pl Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr wersja 1.0 16 maja 2014 Spis treści Spis treści Spis treści 1 Wstęp.................... 2 1.1 O Ubuntu................ 2 1.2 Dlaczego warto zmienić

Bardziej szczegółowo

TomTom GO Przewodnik informacyjny

TomTom GO Przewodnik informacyjny TomTom GO Przewodnik informacyjny Spis treści Poznaj usługi nawigacyjne TomTom 6 Nowości 7 Nowości w tej wersji... 7 Przygotowania 9 Montaż w samochodzie... 9 Umiejscowienie urządzenia... 9 Włączanie i

Bardziej szczegółowo

NOD32 Antivirus 3.0. Podręcznik użytkownika. Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware. We protect your digital worlds

NOD32 Antivirus 3.0. Podręcznik użytkownika. Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware. We protect your digital worlds NOD32 Antivirus 3.0 Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware Podręcznik użytkownika We protect your digital worlds spis treści 1. ESET NOD32 Antivirus 3.0...4 1.1 Nowości...

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Bitdefender Internet Security 2015 Podręcznik użytkownika Data publikacji 10/21/2014 Copyright 2014 Bitdefender Uwagi prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM

ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM WARSZAWA 2009 1 Spis Treści ROZDZIAŁ 1 WSTĘP... 6 O MARCE ASSECO WAPRO... 6 KRÓTKO O HISTORII SYSTEMÓW CRM... 6 PO CO NAM SYSTEM CRM?... 7 O PROGRAMIE WF-CRM...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia N8 00

Instrukcja obsługi Nokia N8 00 Instrukcja obsługi Nokia N8 00 Wydanie 2.1 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 6 Pierwsze kroki 8 Klawisze i części 8 Regulacja głośności połączenia telefonicznego, utworu lub wideo 10 Blokowanie

Bardziej szczegółowo

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Acer Liquid Z3 Duo podręcznik użytkownika Model: Z130 Wersja publikacji: 08/2013

2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Acer Liquid Z3 Duo podręcznik użytkownika Model: Z130 Wersja publikacji: 08/2013 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Acer Liquid Z3 Duo podręcznik użytkownika Model: Z130 Wersja publikacji: 08/2013 Acer Liquid Z3 Duo Smartfon Numer modelu: Numer seryjny: Data zakupu: Miejsce zakupu: 2

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Asha 503

Podręcznik użytkownika Nokia Asha 503 Podręcznik użytkownika Nokia Asha 503 Wydanie 1.0 PL Podręcznik użytkownika Nokia Asha 503 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 6 Klawisze i części 6 Wkładanie karty SIM, baterii i karty pamięci

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020 Wydanie 1.0 PL Model: Nokia 909.1 Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Faktura 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator

Bardziej szczegółowo

Kontakt. System Antywirusowy NOD32. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15. California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11 90

Kontakt. System Antywirusowy NOD32. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15. California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11 90 Kontakt Producent: Dystrybutor w Polsce: Eset Software DAGMA Sp. z o.o. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15 Suite CD, Coronado 40 478 Katowice, Polska California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48

Bardziej szczegółowo

wersja 6.8 Aqurat sp. z o.o. & Geosystems Polska sp z o.o.

wersja 6.8 Aqurat sp. z o.o. & Geosystems Polska sp z o.o. instrukcja użytkownika wersja 6.8 Aqurat sp. z o.o. & Geosystems Polska sp z o.o. 1 Instalacja i rejestracja 1.1 Program preinstalowany na karcie SD 1.2 Instalator pobrany z Internetu 1.4 Dalsza część

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Q10 Smartphone. Wersja: 10.2. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Q10 Smartphone. Wersja: 10.2. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Q10 Smartphone Wersja: 10.2 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2013-10-21 SWD-20131021164144977 Spis treści Zacznij pracę... 6 Zapoznanie się z urządzeniem...6 Prezentacje wideo z cyklu Jak

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition dla Mac OS X

ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition dla Mac OS X ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition dla Mac OS X Instrukcja instalacji i Podręcznik użytkownika Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję niniejszego dokumentu ESET NOD32 Antivirus 4 Copyright 2011

Bardziej szczegółowo