SPIS TREŚCI OPIS GRY 3 STEROWANIE ŻOŁNIERZEM 4 KAMPANIA 5 GRA ONLINE 12 POLIGON 47 SKLEP BATTLEFIELD 4 48 BATTLELOG 49 KONTO ORIGIN 52 POMOC 53

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "SPIS TREŚCI OPIS GRY 3 STEROWANIE ŻOŁNIERZEM 4 KAMPANIA 5 GRA ONLINE 12 POLIGON 47 SKLEP BATTLEFIELD 4 48 BATTLELOG 49 KONTO ORIGIN 52 POMOC 53"

Transkrypt

1

2 SPIS TREŚCI OPIS GRY 3 STEROWANIE ŻOŁNIERZEM 4 KAMPANIA 5 GRA ONLINE 12 POLIGON 47 SKLEP BATTLEFIELD 4 48 BATTLELOG 49 KONTO ORIGIN 52 POMOC 53

3 OPIS GRY BATTLEFIELD 4 3 Battlefield 4 to ustanawiająca nowe standardy gra akcji, w której zaciera się granica między fikcją a prawdziwą chwałą. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii Frostbite 3 studia DICE, Battlefield 4 dostarczy ci emocji, jakich nie doświadczysz nigdzie indziej.

4 STEROWANIE ŻOŁNIERZEM PlayStation 4 Battlelog Menu gry 4 Tryb celowania Rzut granatem Wł./Wył. dodatek do broni W Góra Gadżet 1 W Lewo Tryb ognia W Dół Gadżet 2 W Prawo UWAGA: aby uzyskać więcej informacji na temat sterowania lub dostosować je do swoich preferencji, w menu gry wybierz OPCJE. Poruszanie się Bieg (naciśnij) Strzał z broni Kampania: Rozkaz ataku / Wizjer takt. (przytrzymaj) Gra online: Dostrzeganie / Menu łączności (przytrzymaj) Sterowanie kamerą Atak wręcz (naciśnij) Przełączenie broń główna/dodatkowa Podniesienie przedmiotu (przytrzymaj) Kucanie Leżenie (przytrzymaj) Przeładowanie Interakcja (przytrzymaj) Skok/Przeskok

5 KAMPANIA EKRAN GRY Widżet Battleloga 5 Cel ataku Wskaźnik wykrycia Opis celu misji Status ataku Lokalizacja celu misji Mapa Przyciski ekwipunku Amunicja (magazynek /ogółem) Tryb ognia Zdrowie Granaty

6 KAMPANIA FABUŁA 6 Chiny ogarnęła gorączka. Na ulicach Szanghaju wybuchły zamieszki. To wzburzenie jest efektem zabójstwa Jin Jié, niezwykle popularnego reformatorskiego kandydata na prezydenta, zwolennika transparentności, równości i wolności słowa. Admirał Chang, który kontroluje lwią część chińskich sił zbrojnych, winą za jego śmierć obarcza Stany Zjednoczone. W tej napiętej sytuacji na wodach w pobliżu Szanghaju zostaje umieszczony amerykański okręt, USS Walkiria. Stacjonujący na jego pokładzie oddział Grabarzy sprawdzonych w boju żołnierzy Piechoty Morskiej otrzymuje zadanie ewakuacji VIP-ów z ogarniętego ogniem miasta.

7 KAMPANIA POZIOM TRUDNOŚCI 7 Niski jeśli nie miałeś jeszcze do czynienia ze strzelankami pierwszoosobowymi, wybierz poziom Niski. Przeciwnik będzie zadawać mniejsze obrażenia i da się go łatwiej pokonać. Normalny jeśli miałeś już do czynienia ze strzelankami pierwszoosobowymi, wybierz poziom Normalny. Wróg będzie średnio skuteczny, ale mimo to dość wymagający. Wysoki jeśli jesteś zaprawionym w bojach weteranem, wybierz poziom Wysoki. Wrogowie będą zadawać większe obrażenia i szybciej reagować na bieg wydarzeń. MISJE Każdą misję ukończoną w trybie kampanii możesz przejść ponownie na dowolnym poziomie trudności.

8 KAMPANIA ROZGRYWKA 8 WIZJER TAKTYCZNY Wizjer taktyczny to narzędzie umożliwiające ocenę otoczenia i twojej aktualnej sytuacji. Automatycznie dostrzega nieprzyjaciół znajdujących się w pobliżu środka ekranu. Pozostają oni oznaczeni nawet gdy zakończysz korzystanie z wizjera. Wizjer oznacza także ważne elementy w świecie gry, takie jak skrzynie z bronią czy wybuchające beczki. ROZKAZ ATAKU Poleć swojej drużynie, aby skupiła ogień na grupie nieprzyjaciół. Eliminuj w ten sposób żołnierzy wroga lub odwracaj ich uwagę, zyskując możliwość odwrotu bądź ataku z flanki. SKRADANIE SIĘ Wskaźnik wykrycia informuje o tym, czy przeciwnik zdaje sobie sprawę z twojej obecności. Im jaśniejszy wskaźnik, tym żołnierze wroga są bliżsi wykrycia twojej pozycji. Pozostawaj w ukryciu, trzymaj się nisko i przemieszczaj powoli, aby uniknąć dostrzeżenia przez nieprzyjaciół.

9 KAMPANIA ROZGRYWKA 9 PUNKTACJA Za każdego zabitego przeciwnika otrzymujesz punkty, a za eliminację wrogów w efektowny sposób także premie punktowe: Zabicie wręcz zabij wroga przy pomocy noża. Trafienie w głowę zabij wroga strzałem w głowę. Wielobój zabij naraz dwóch lub więcej wrogów, np. granatem. Zabicie pod wpływem adrenaliny zabij wroga, gdy poziom twojego zdrowia spadnie poniżej 31%. Seria zabitych zabij jednego wroga po drugim, z przerwą maks. 3 sekund między kolejnymi zabiciami. Punkty otrzymasz także, gdy przeciwnika zabije członek twojej drużyny. Wejdź do sieci, aby porównać swoje wyniki w misjach z wynikami znajomych. Odblokowuj zadania dla poszczególnych misji, aby zdobywać uzbrojenie do użycia w kampanii, które będzie dostępne w skrzyniach z bronią. Swój wynik możesz sprawdzić w dowolnym momencie w menu gry. Znajdziesz tam także zadania dla aktualnie rozgrywanej misji.

10 KAMPANIA ROZGRYWKA 10 ZADANIA Wykonuj zadania, aby odblokowywać broń do wykorzystania w kampanii i grze online. W każdej misji możesz odblokować trzy unikatowe bronie do wykorzystania w trybie kampanii. Dostępnych jest także sześć zadań za ich wykonanie otrzymasz uzbrojenie do gry online. Wszystkie zadania, kryteria ich wykonania oraz nagrody można przeglądać w menu Mój żołnierz, dostępnym z poziomu menu gry.

11 KAMPANIA ROZGRYWKA 11 SKRZYNIE Z BRONIĄ W skrzyniach z bronią przechowywane jest uzbrojenie zdobyte przez ciebie w toku kampanii. Każda odblokowana broń dostępna jest we wszystkich skrzyniach, podczas każdej misji. Podnoś broń zabitych wrogów oraz uzbrojenie ukryte w świecie gry, aby było później dostępne w skrzyniach. Swój arsenał możesz rozbudować jeszcze bardziej, wykonując podczas misji zadania. Każdą broń, która trafi w twoje ręce podczas kampanii, znajdziesz później w skrzyni. Stając w pobliżu skrzyni, uzupełnisz też amunicję do wszystkich zdobytych broni. SCHOWEK Z GADŻETAMI W schowkach, na które natrafisz, wykonując misje w trybie kampanii, znajdziesz przydatne wybuchowe gadżety. Schowek pozwala też uzupełnić amunicję do posiadanych gadżetów.

12 EKRAN GRY Widżet Battleloga 12 Bazy Ulepszenia polowe Mapa Przyciski ekwipunku Amunicja (magazynek/ogółem) Tryb ognia Zdrowie Granaty

13 ŁĄCZENIE Z SERWEREM 13 Do gry online możesz przystąpić przy pomocy opcji SZYBKIEJ GRY, po użyciu której dołączysz do losowej rozgrywki, za pośrednictwem PRZEGLĄDARKI SERWERÓW, która zapewni ci większą kontrolę nad ustawieniami, lub dołączając do znajomego z wykorzystaniem Dynamicznego menu PlayStation. W Battlefield 4 dostępne są trzy typy serwerów: Oficjalne na serwerach oficjalnych obowiązują ustawienia domyślne, przygotowane z myślą o początkujących graczach. Przykład: na serwerze oficjalnym w trybie Neutralizacja maksymalna liczna graczy zawsze wynosi 10. Rankingowe na serwerach rankingowych ustawienia mogą się nieznacznie różnić od ustawień domyślnych. Przykład: na serwerze rankingowym w trybie Neutralizacja maksymalną liczbę graczy można ustalić na 6. Nierankingowe na serwerach nierankingowych ustawienia znacząco modyfikują przebieg rozgrywki. Dlatego nie są na nich rejestrowane postępy żołnierza. Przykład: na serwerze nierankingowym w trybie Neutralizacja maksymalną liczbę graczy można ustalić na 16.

14 DRUŻYNA 14 Za każdym razem, gdy dołączasz do sesji w trybie online, zostajesz automatycznie umieszczony w drużynie. Możesz to także zrobić ręcznie lub stworzyć własną drużynę. W skład drużyny wchodzi maksymalnie pięciu graczy. Członkowie drużyny mogą się na sobie odradzać ta funkcja to tzw. odrodzenia w drużynie. DRUŻYNA PRYWATNA Dostęp do drużyny można zablokować, umożliwiając dołączanie tylko znajomym. DOWÓDCA DRUŻYNY Każda drużyna ma dowódcę. Obok imienia dowódcy drużyny widoczna jest gwiazdka. Dowódca drużyny to jedyny gracz, który może wydawać jej członkom rozkazy. Tylko on może też prosić dowódcę operacji o wytyczne lub pomoc w postaci różnego rodzaju środków bojowych.

15 ULEPSZENIA POLOWE 15 Większość akcji w grze ma swoje lepiej punktowane odpowiedniki drużynowe, np. za wyleczenie sojusznika otrzymasz 10 punktów, podczas gdy za wyleczenie członka drużyny punktów 15. Dzięki punktom drużynowym będziesz odblokowywać dla swojego żołnierza tzw. ulepszenia polowe. Ulepszenie polowe możesz wybrać na ekranie dostosowania funkcji. Każde ulepszenie polowe zawiera szereg elementów, odblokowywanych kolejno w miarę jak twoja drużyna wykonuje drużynowe akcje punktowane. Gdy zginie cała twoja drużyna, postępy w odblokowywaniu następnego elementu ulepszenia polowego zostają utracone, więc jeśli jesteś ostatnim żywym jej członkiem, nie daj się zabić, aby mogli się na tobie odrodzić towarzysze.

16 MENU ŁĄCZNOŚCI 16 Menu łączności to zestaw gotowych wiadomości, przy pomocy których możesz komunikować się z sojusznikami. Wiadomości z menu łączności wygłaszane są przez twojego żołnierza, a niektóre z nich, np. prośby, pojawiają się też na minimapie w postaci ikon. W zależności od tego, czy jesteś członkiem drużyny, jej dowódcą, czy grasz w pojedynkę, wiadomości dostępne w menu łączności będą inne. Przykład: samotny gracz nie może prosić o rozkazy, podczas gdy członek drużyny może zwrócić się o wytyczne do dowódcy drużyny, a dowódca drużyny do dowódcy operacji.

17 TRYBY ROZGRYWKI 17 W Battlefield 4 dostępnych jest siedem trybów rozgrywki: Dominacja Zespołowy DM (ZDM) Unicestwienie Szturm Podbój Drużynowy DM (DDM) Neutralizacja UWAGA: jeśli nie miałeś jeszcze do czynienia z serią Battlefield i strzelankami pierwszoosobowymi, zabawę zacznij od trybów Dominacja i Zespołowy DM. Gdy poznasz już grę, dużo łatwiej poradzisz sobie w bardziej skomplikowanych trybach, takich jak Podbój czy Neutralizacja.

18 TRYBY ROZGRYWKI 18 DOMINACJA Cel doprowadź przeciwnika do utraty wszystkich kuponów. Realizacja przejmuj flagi, zajmując pozycje w ich pobliżu. Flagę przejmuje ten zespół, który ma w jej okolicy więcej żołnierzy. Gdy większość flag znajdzie się pod twoją kontrolą, przeciwnicy zaczną tracić kupony. Im więcej flag kontrolujesz, tym szybciej będą postępować te straty. Kuponów pozbawisz ich też, eliminując wrogich żołnierzy. W tym trybie nie są dostępne pojazdy. Możesz odradzać się w miejscach losowych lub obok członków drużyny.

19 TRYBY ROZGRYWKI 19 ZESPOŁOWY DM Cel zabijaj żołnierzy wroga. Realizacja liczba zabitych nieprzyjaciół ma być większa od strat twojego zespołu. W trybie ZDM odradzasz się w losowych miejscach.

20 TRYBY ROZGRYWKI 20 UNICESTWIENIE Cel przy pomocy bomby zniszcz cele należące do wroga, zanim on zniszczy twoje. Realizacja odszukaj bombę, podnieś ją i dostarcz do celu należącego do wroga. Aby uzbroić bombę, podejdź do celu i przytrzymaj przycisk interakcji. Broń uzbrojonego celu do chwili detonacji, uniemożliwiając jego rozbrojenie. Nie pozwól, by nieprzyjaciel wysadził twój cel. Jeśli wróg zdoła uzbroić twój cel rozbrój go! Aby rozbroić cel, stań obok niego i przytrzymaj przycisk interakcji. Pamiętaj, że żołnierz niosący bombę pieszo, z uwagi na jej ciężar, porusza się wolniej. Możesz odradzać się w bazie wysuniętej lub w sztabie, gdzie będziesz mieć dostęp do pojazdów średnich i ciężkich. Nie zapominaj o tym, że wybuch bomby zabije każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu.

21 TRYBY ROZGRYWKI 21 SZTURM Cel jako atakujący masz zniszczyć przekaźniki, zanim wyczerpią się kupony twojego zespołu lub upłynie czas rozgrywki. Jako obrońca masz strzec przekaźników i doprowadzić zespół atakujący do utraty wszystkich kuponów. Realizacja jako atakujący uzbrój ładunek na przekaźniku, stając obok niego i przytrzymując przycisk interakcji. Zabijaj obrońców, aby nie mogli zbliżyć się do przekaźnika i go rozbroić. Jako obrońca nie pozwalaj atakującym zbliżyć się do twoich przekaźników i rozbrajaj te, które zostały uzbrojone. Aby rozbroić przekaźnik, stań obok niego i przytrzymaj przycisk interakcji. Zabijaj nieprzyjaciół do chwili, gdy liczba ich kuponów spadnie do zera. Obrońcy mają nieskończony zapas kuponów, podczas gdy atakujący ograniczoną ich liczbę. Na każdej mapie w trybie Szturmu znajduje się kilka sektorów, a w każdym z nich po dwa przekaźniki. Za każdym razem, gdy para przekaźników zostanie zniszczona, obrońcy wycofują się do kolejnej bazy. Atakujący przemieszczają się naprzód, a liczba ich kuponów wraca do poziomu początkowego. Wybuchający przekaźnik nie wyrządzi krzywdy żołnierzom, którzy znajdą się w jego pobliżu.

22 TRYBY ROZGRYWKI 22 PODBÓJ Cel doprowadź przeciwnika do utraty wszystkich kuponów. Realizacja przejmuj flagi, zajmując pozycje w ich pobliżu. Flagę przejmuje ten zespół, który ma w jej okolicy więcej żołnierzy. Gdy większość flag znajdzie się pod twoją kontrolą, przeciwnicy zaczną tracić kupony. Im więcej flag kontrolujesz, tym szybciej będą postępować te straty. Kuponów pozbawisz ich też, eliminując wrogich żołnierzy. Możesz odradzać się na flagach kontrolowanych przez twój zespół. Obok niektórych z nich będą pojawiać się pojazdy. Oba zespoły posiadają sztab, który nie może zostać przejęty przez wroga. Tam również będą dostępne pojazdy.

23 TRYBY ROZGRYWKI 23 DRUŻYNOWY DM Cel zabijaj żołnierzy wroga. Realizacja liczba zabitych nieprzyjaciół ma być większa od strat twojej drużyny. Jeśli jesteś ostatnim żywym członkiem drużyny, staraj się nie zginąć, aby towarzysze mogli się na tobie odrodzić. W trybie DDM przeciwko sobie walczą cztery drużyny. Na niektórych mapach w trybie DDM dostępne są bojowe wozy piechoty (bwp).

24 TRYBY ROZGRYWKI 24 NEUTRALIZACJA Cel jako atakujący masz zniszczyć cele należące do zespołu przeciwnego przy pomocy bomby, zanim twój zespół utraci wszystkie kupony oraz (lub) zabić wszystkich obrońców. Jako obrońca masz bronić celów i (lub) zabić wszystkich atakujących. Realizacja jako atakujący uzbrój ładunek, stając obok niego i przytrzymując przycisk interakcji. Zabijaj obrońców, aby nie mogli zbliżyć się do uzbrojonego celu i go rozbroić. Jako obrońca nie pozwól atakującym zbliżyć się do swoich celów i rozbrajaj te, które zostały uzbrojone. Aby rozbroić cel, stań obok niego i przytrzymaj przycisk interakcji. Mecz w trybie Neutralizacji składa się z dwóch serii, a każda z nich z szeregu minirund (MR). Nie zapominaj o tym, że wybuch bomby zabije każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu.

25 TRYBY ROZGRYWKI 25 NEUTRALIZACJA MR Na początku każdej minirundy członkowie zespołów odradzają się w pobliżu sojuszników w predefiniowanych lokacjach. Bomba pojawia się na początku każdej minirundy w pobliżu atakujących. Bombę przenosi jeden żołnierz. Cel może być uzbrojony tylko przez żołnierza z bombą. Mecz wygrywa zespół, który rozstrzygnie na swoją korzyść więcej rund. SERIA Po zakończeniu serii zespoły zamieniają się rolami atakujący stają się obrońcami i odwrotnie. Między seriami resetowane są zniszczenia na mapie.

26 ZASADY W GRZE ONLINE 26 Część zasad rozgrywki jest wspólna dla wszystkich trybów. LIMIT CZASU Rundy w każdym trybie rozgrywki mogą mieć limity czasowe. Domyślny limit będzie się różnić w zależności od trybu. Im większa skala rozgrywki, tym dłuższe rundy. ZESPOŁY Jeśli nie zaznaczono inaczej, do walki przeciwko sobie stają zawsze dwa zespoły. ODRODZENIA W DRUŻYNIE Jeśli nie zaznaczono inaczej, zawsze możesz odrodzić się obok członka swojej drużyny.

27 ZASADY W GRZE ONLINE 27 REMIS I NAGŁA ŚMIERĆ Rozgrywka w wymienionych niżej trybach może zakończyć się remisem. W ZDM i DDM remis rozstrzygany jest w dogrywce zwanej nagłą śmiercią : Podbój i Dominacja kończy się remisem, jeśli oba zespoły na koniec rundy mają tyle samo kuponów. Unicestwienie kończy się remisem, jeśli oba zespoły wyeliminują tyle samo celów o dużym znaczeniu. Zespołowy DM jeśli oba zespoły kończą grę z taką samą liczbą zabitych nieprzyjaciół na koncie, rozpoczyna się dogrywka zwana nagłą śmiercią. Wygrywa zespół, który jako pierwszy zabije jednego wrogiego żołnierza. Drużynowy DM jeśli dwie lub większa liczba drużyn ma na koncie tyle samo zabitych nieprzyjaciół, rozpoczyna się dogrywka zwana nagłą śmiercią. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza zabije jednego wrogiego żołnierza.

28 EKRAN GRY W TRYBIE DOWÓDCY 28

29 TRYB DOWÓDCY 29 JAK ZOSTAĆ DOWÓDCĄ Aby móc grać jako dowódca operacji, musisz awansować na określony stopień. Dowódca operacji spełnia na polu walki ważną rolę strategiczną wydaje żołnierzom rozkazy, dostarcza zaopatrzenie oraz informacje. Tryb dowódcy dostępny jest w Podboju, Unicestwieniu i Szturmie. Tryb jest zawsze dostępny na serwerach oficjalnych. Na serwerach rankingowych i nierankingowych może zostać wyłączony. Możesz wejść na serwer jako dowódca z ekranu PRZEGLĄDARKI SERWERÓW lub zgłosić się na to stanowisko w grze, wybierając OPCJE > MENU ZESPOŁU > OBEJMIJ DOWODZENIE. O tym, kto zostanie dowódcą, decyduje kolejność zgłoszeń, Jeśli jednak dołączysz do serwera jako dowódca, masz szansę nieznacznie wyprzedzić graczy zgłaszających się na to stanowisko w grze.

30 TRYB DOWÓDCY 30 ROLA DOWÓDCY Jako dowódca operacji wchodzisz w interakcję z żołnierzami swoimi i nieprzyjacielskimi, a także z wrogim dowódcą. Wydajesz podwładnym rozkazy, wskazując cele, które mają atakować lub których mają bronić. Korzystając ze środków bojowych, dostarczasz żołnierzom sprzęt i dane wywiadowcze. Eliminujesz nieprzyjaciół, niszczysz środki bojowe wrogiego dowódcy i utrudniasz mu dostęp do informacji. Widżet trybu gry dostarcza ci informacji o statusie rundy. Jeśli wybierzesz kamerę na żywo, widżet przekaże ci obraz terenu. Wybierając dowódcę drużyny, będziesz mógł obserwować akcję z perspektywy pierwszej osoby. Wybierając cel do przejęcia lub zniszczenia, zobaczysz go wraz z najbliższym otoczeniem z lotu ptaka. Pocisk Tomahawk pokaże ci widok z kamery umieszczonej na jego nosie, a dron lub kanonierka prześle obraz obszaru, nad którym krąży.

31 TRYB DOWÓDCY 31 BUNT Jeśli dowódca operacji słabo wywiązuje się ze swoich zadań, jako dowódca drużyny możesz wyrazić niezadowolenie z tego faktu w MENU ZESPOŁU: OPCJE > MENU ZESPOŁU > ZMIEŃ OCENĘ. Gdy dezaprobatę wobec działań dowódcy operacji wyrazi większość dowódców drużyn, rozpocznie się bunt. Jeśli po wybuchu buntu większość dowódców drużyn nie zmieni szybko swojej oceny na aprobującą, dowódca operacji zostanie wyrzucony. Wszczęcie buntu przeciwko dowódcy operacji, który dopiero objął to stanowisko, nie jest możliwe.

32 TRYB DOWÓDCY 32 PASEK ŚRODKÓW DRUŻYNOWYCH Gdy członkowie twoich drużyn ze sobą współpracują, zdobywają punkty drużynowe. Wynik dowódcy operacji dodawany jest do paska środków drużynowych, przy pomocy którego możesz przydzielać swoim drużynom środki bojowe. W momencie aktywacji drużynowego środka bojowego pasek zostaje opróżniony w stopniu uzależnionym od wartości użytego środka. ROZKAZY DRUŻYNOWE Gdy jako dowódca operacji zaznaczysz dowódcę drużyny, jego podwładni zostaną oznaczeni kolorem zielonym, a rozkazy, które im wydał, widoczne będą jako zielone linie. Każdy rozkaz wydany przez ciebie dowódcy drużyny wyświetlany będzie jako linia przerywana. Gdy dowódca go zaakceptuje, linia zmieni się w ciągłą. Zaakceptowany rozkaz dowódcy operacji zastępuje każdy wydany uprzednio rozkaz.

33 TRYB DOWÓDCY 33 ŚRODKI BOJOWE Po użyciu większości środków bojowych musi upłynąć trochę czasu, zanim będzie z nich można skorzystać ponownie. Kilka chwil musi też upłynąć między podjęciem decyzji o ich wykorzystaniu a wprowadzeniem jej w życie. Gdy aktywowane środki zostają użyte przez członków zespołu, zwiększają wynik dowódcy operacji. W oknie środków bojowych wyświetlane są wszystkie środki dostępne na danej mapie z rozróżnieniem na te, do których masz aktualnie dostęp, oraz te, do których dostęp możesz dopiero uzyskać. Widać tam również, ile czasu musi upłynąć, zanim dany środek bojowy będzie gotowy do użycia.

34 TRYB DOWÓDCY 34 ŚRODKI BOJOWE Środki bojowe dzielą się na trzy kategorie: Podstawowe zawsze dostępne. Służą do gromadzenia informacji oraz utrudniania ich pozyskiwania nieprzyjacielowi. Drużynowe dostępne, gdy dowódca zdobędzie wystarczającą liczbę punktów. Pozwalają dostarczać drużynom wyposażenie lub przyspieszać ich postępy. Dodatkowe różne w zależności od mapy. To potężne środki bojowe służące do gromadzenia informacji i utrudniania ich pozyskiwania nieprzyjacielowi. Pozwalają również dostarczać zespołowi sprzęt i bezpośrednio atakować przeciwnika.

35 TRYB DOWÓDCY 35 ŚRODKI PODSTAWOWE Dron skanujący Dron EMP Cel o dużym znaczeniu Rozkaz ewakuacji Rozkaz Aktywacja drona, który dostrzega nieprzyjaciół w rejonie działań bojowych. Aktywacja drona EMP (emituje impuls elektromagnetyczny), który ukrywa obszar działań bojowych przed wrogim dowódcą operacji. Powoduje to uszkodzenie nieprzyjacielskich pocisków manewrujących oraz kanonierki. Oznaczenie wroga z serią zabitych na koncie jako celu o dużym znaczeniu (CDZ). Nieprzyjacielski żołnierz oznaczony jest na minimapie oraz w świecie gry. Ostrzeżenie sojuszników o zbliżającym się zagrożeniu. Wydanie dowódcy drużyny rozkazu ataku lub obrony celu.

36 TRYB DOWÓDCY 36 ŚRODKI DRUŻYNOWE Awans drużyny Zrzut zapasów Szybsze odrodzenia Awansowanie drużyny. Zrzut skrzyni, która automatycznie leczy i uzupełnia amunicję znajdujących się w pobliżu żołnierzy. Umożliwia im też zmianę funkcji przy pomocy przycisku interakcji. Skraca czas oczekiwania członków drużyny na odrodzenie. Zrzut pojazdu Kontekstowy zrzut pojazdu zależnie od sytuacji będzie to skuter wodny lub quad.

37 TRYB DOWÓDCY 37 ŚRODKI DODATKOWE Skan piechoty Oznacza wszystkich wrogich żołnierzy na minimapie. Skan pojazdów Oznacza wszystkie wrogie pojazdy na minimapie. Pocisk manewrujący Kanonierka Wystrzelenie pocisku, który eliminuje wszystkich nieprzyjaciół na obszarze docelowym. Kanonierka będzie krążyć nad bazą, do której została przypisana. Członkowie twojego zespołu mogą odradzać się na jej pokładzie i skakać z niej na spadochronie. Kanonierka wyposażona jest w potężne uzbrojenie, z którego mogą korzystać twoi sojusznicy.

38 MÓJ ŻOŁNIERZ 38 STATYSTYKI I POSTĘPY W Battlefield 4 rozwijasz swojego żołnierza, biorąc udział w rozgrywce online. Wykonujesz określone czynności, zadania, zabijasz wrogów, zdobywasz asysty, dostarczasz zaopatrzenie i wiele więcej wszystko to znajduje odzwierciedlenie w statystykach twojej postaci. Im lepiej sobie radzisz, tym szybciej awansujesz i zyskujesz dostęp do nowych broni oraz gadżetów. UWAGA: szczegółowe informacje na temat swoich postępów znajdziesz na stronie battlelog.com.

39 MÓJ ŻOŁNIERZ 39 BARETKI Baretki będziesz otrzymywać za spełnienie w grze określonych kryteriów, takich jak zdobycie pewnej liczby asyst przy zabiciu czy trafień w głowę. Baretki przyznawane są na koniec każdego meczu, można je otrzymywać wielokrotnie. MEDALE Medal otrzymasz, gdy zbierzesz określoną liczbę baretek tego samego typu. Medale przyznawane są za osiągnięcie wyznaczonych kamieni milowych i mogą być zdobywane wielokrotnie.

40 MÓJ ŻOŁNIERZ 40 NIEŚMIERTELNIKI W Battlefield 4 każdy gracz posiada parę nieśmiertelników. Na nieśmiertelnikach standardowych widoczne jest twoje imię. Na nieśmiertelnikach zaawansowanych może się znaleźć jakiś rysunek i statystyka, np. liczba uzyskanych przez ciebie trafień w głowę. Nadające się do modyfikacji nieśmiertelniki znajdziesz też w pakietach bojowych. Aby zdobywać nieśmiertelniki innych graczy, zabijaj ich przy pomocy noża. GWIAZDKI ZA SŁUŻBĘ Za odsłużenie tury w danym trybie gry, z daną bronią, gadżetem służącym do zabijania, klasą pojazdów i klasą żołnierza przyznawana jest gwiazdka. Gwiazdki różnią się między sobą pod względem klasy i poziomu trudności. Każdą gwiazdkę za służbę można otrzymać 100 razy.

41 MÓJ ŻOŁNIERZ 41 ZADANIA W Battlefield 4 występują trzy poziomy trudności zadań: podstawowy, weterański i ekspercki. Awansując na kolejne stopnie, uzyskasz dostęp do nowych zadań. Za wykonywanie zadań możesz otrzymać nieśmiertelniki, barwy do broni i wiele więcej. EMBLEMAT Emblemat to dodatkowy element, dzięki któremu wyróżnisz się pośród innych graczy. Emblemat widoczny będzie na pojazdach, broni i żołnierzach. Stwórz swój wyjątkowy emblemat w edytorze emblematów na stronie battlelog.com. Możesz przygotować kilka różnych emblematów i wybrać któryś z nich przed wejściem na serwer.

42 MÓJ ŻOŁNIERZ 42 PAKIETY BOJOWE W toku kariery w grze online będziesz otrzymywać pakiety bojowe, zawierające losowe kombinacje nowych kamuflaży, nieśmiertelników, noży, premii do PD i nie tylko! Uzyskasz dzięki nim możliwość dalszej personalizacji swojego żołnierza na polu walki. Pakiety bojowe można zdobyć w nagrodę za postępy lub awanse. W grze występują cztery typy pakietów bojowych: Dla broni Brązowe Srebrne Złote

43 MÓJ ŻOŁNIERZ 43 DOSTOSOWANIE Twoje postępy i awanse w trybie online uzależnione są od tego, w jaki sposób prowadzisz rozgrywkę. Każdy zdobyty punkt zbliża twojego żołnierza do promocji, ale zależnie od tego, w jaki sposób go zdobędziesz, możesz specjalizować się w różnych obszarach wojennego rzemiosła. Na przykład regularnie korzystając z pojazdu danego typu, będziesz odblokowywać dodatki i akcesoria przeznaczone tylko dla niego. Jeśli wolisz grać jedną klasą żołnierza, będziesz odblokowywać uzbrojenie i gadżety dla tej właśnie klasy. Skupiając się podczas rozgrywki na wybranej klasie lub pojeździe, uzyskasz dostęp do większej liczby opcji dostosowania dla tej klasy lub pojazdu.

44 STEROWANIE ŻYRO 44 WYCHYLANIE Przechylaj kontroler w lewo lub prawo, aby twój żołnierz wychylał się zza osłon. Dzięki tej funkcji możesz prowadzić ogień nie wystawiając się na ostrzał nieprzyjaciela. Wychylać się możesz stojąc lub kucając. Aby włączyć lub wyłączyć funkcję wychylania, zmień ustawienie OPCJE > CZUJNIK RUCHU > WYCHYLANIE WŁĄCZONE. KAMERA SWOBODNA Jako kierowca pojazdu możesz rozglądać się, obracając kontroler. Dzięki tej funkcji zawsze będziesz wiedzieć, co dzieje się wokół. Aby włączyć lub wyłączyć kamerę swobodną, zmień ustawienie OPCJE > CZUJNIK RUCHU > KAMERA SWOBODNA.

45 GRA ZDALNA 45 Dzięki funkcji gry zdalnej możesz grać w Battlefield 4 na PlayStation Vita, łącząc się ze swoim systemem PlayStation 4. Battlefield 4 zmienia domyślne obłożenie przycisków Vity. Przycisk L i przycisk R pełnią rolę przycisku L2 i przycisku R2, a części tylnego panelu dotykowego przycisku L1, przycisku R1, przycisku L3 oraz przycisku R3.

46 TRYB WIDZA 46 Tryb widza umożliwia zapisywanie wszystkich wydarzeń, których świadkiem będziesz w Battlefield. Aby z niego skorzystać, dołącz do serwera jako widz. Rozpocznij obserwację rozgrywki, korzystając z lewego i prawego drążka. Aby uzyskać bardziej filmowy widok, możesz np. ukryć elementy HUD (naciśnij przycisk kwadrat) oraz tabele drużyn (przyciski kierunku). Na znajdującym się u góry ekranu pasku narzędzi widza możesz wybrać widok z pierwszej lub trzeciej osoby.

47 POLIGON TRENING 47 Umiejętności obsługi broni i prowadzenia pojazdów możesz szlifować na dostępnym offline poligonie. Będziesz się tu mógł zapoznać z uzbrojeniem i gadżetami, które udało ci się odblokować w grze online oraz wypróbować główne typy pojazdów dostępne na polu walki. To idealne warunki, by dobrać wyposażenie dla preferowanej funkcji i pojazdu, a także dostosować sterowanie i jego czułość, zarówno dla żołnierza, jak i pojazdów.

48 SKLEP BATTLEFIELD 4 DODATKI 48 W sklepie Battlefield 4 do swojej dyspozycji będziesz mieć szeroki wybór opcji. Uzyskasz tam informacje na temat dostępnych i nadchodzących dodatków do Battlefield 4, wykorzystasz kody na elementy do gry i kupisz zawartość do pobrania.

49 BATTLELOG BATTLELOG.COM 49 Battlelog.com daje ci dostęp do dodatkowych opcji rozgrywki, pozwala śledzić rozwój twojej kariery w Battlefield 4, a także rywalizować z milionami fanów Battlefield z całego świata. Battlelog jest dostępny w grze, w przeglądarce oraz w postaci aplikacji na tablety i smartfony. Battlelog pozwoli ci prześledzić każdą rozegraną rundę, sprawdzić statystyki, odblokowania, nagrody, zadania i wiele więcej. Wykonuj misje i rywalizuj ze znajomymi, aby przekonać się, kto jest najlepszym kierowcą czołgu, lub korzystaj z regionalnych rankingów, aby zmierzyć się z graczami z twojego miasta lub kraju. Dostosowuj wyposażenie i wybieraj odpowiednie serwery za pośrednictwem PRZEGLĄDARKI SERWERÓW.

50 BATTLELOG APLIKACJA NA TABLETY I TELEFONY 50 Battlelog jest dostępny na urządzenia iphone i ipad, a także telefony i tablety z Androidem 4.0 lub nowszą wersją tego systemu. Darmową aplikację Battlelog możesz pobrać ze sklepu powiązanego z wykorzystywanym urządzeniem. Uruchom aplikację i zaloguj się przy pomocy danych swojego konta Origin, przy pomocy adresu e- mail lub korzystając z kodu QR, który znajdziesz w Battlelogu dostępnym w grze. Dzięki aplikacji Battlelog będziesz mógł korzystać z większości funkcji dostępnych na stronie battlelog.com. Battlelog może też pełnić rolę aplikacji towarzyszącej, wykorzystywanej podczas rozgrywki. Używaj ekranu bojowego jako pełnoekranowej minimapy wyświetlanej na urządzeniu dodatkowym (tylko tablety lub komputery PC) lub modyfikuj wyposażenie, natychmiast synchronizując wprowadzone zmiany z grą. Przy pomocy telefonu lub tabletu możesz także wyszukiwać serwery lub znajomych i od razu dołączać do nich w grze.

51 BATTLELOG W GRZE 51 Battleloga możesz wywołać w dowolnej chwili podczas rozgrywki, naciskając panel dotykowy. Sprawdzisz w nim statystyki swoje i znajomych, prześledzisz postępy sugerowanych i śledzonych odblokowań, stworzysz misje lub do nich dołączysz, przejrzysz regionalne rankingi i nie tylko. Szczegółowe omówienie Battlefield 4 dostępne jest na stronie battlelog.com.

52 KONTO ORIGIN ORIGIN 52 Gdziekolwiek jesteś, w domu czy poza nim, Origin to furtka do twojego uniwersum gier. Korzystaj z konta Origin, aby logować się do gier, aplikacji i witryn EA. Jeśli nie masz jeszcze konta Origin, możesz je założyć za darmo w Battlefield 4.

53 POMOC SZYBKA POMOC 53 Problem Utracono połączenie z EA Online. Zostałeś wyrzucony z gry, bo wymaga ona dostępu Premium. Na serwerze uruchomiona jest zawartość, której nie posiadasz. Zajrzyj do SKLEPU, aby sprawdzić, jakiej zawartości ci brakuje, lub upewnij się, że wszystkie posiadane elementy zawartości zostały zainstalowane. Wyjaśnienie Wystąpił problem i utracono połączenie z serwerami EA. Upewnij się, że masz dostęp do Internetu i posiadasz ważne konto Origin. Jeśli problem występuje nadal, skontaktuj się z Działem pomocy EA, help.ea.com/pl. Część zawartości w grze Battlefield 4 wymaga wykupienia dostępu Premium. Zajrzyj do sklepu w grze, aby kupić dodatkową zawartość. Jeśli jesteś już posiadaczem tej zawartości, upewnij się, że gra jest zaktualizowana lub skontaktuj się z Działem pomocy EA, help.ea.com/pl. Wraz z kolejnymi aktualizacjami będziemy udostępniać graczom nową zawartość. Jeżeli jej nie kupisz, nie będziesz mógł wchodzić na serwery, gdzie zostanie uruchomiona. Jeśli jesteś już posiadaczem tej zawartości, upewnij się, że gra jest zaktualizowana lub skontaktuj się z Działem pomocy EA, help.ea.com/pl.

SPIS TREŚCI OPIS GRY 3 STEROWANIE ŻOŁNIERZEM 4 KAMPANIA 5 GRA ONLINE 12 POLIGON 44 SKLEP BATTLEFIELD 4 45 BATTLELOG 46 KONTO ORIGIN 49 POMOC 50

SPIS TREŚCI OPIS GRY 3 STEROWANIE ŻOŁNIERZEM 4 KAMPANIA 5 GRA ONLINE 12 POLIGON 44 SKLEP BATTLEFIELD 4 45 BATTLELOG 46 KONTO ORIGIN 49 POMOC 50 SPIS TREŚCI OPIS GRY 3 STEROWANIE ŻOŁNIERZEM 4 KAMPANIA 5 GRA ONLINE 12 POLIGON 44 SKLEP BATTLEFIELD 4 45 BATTLELOG 46 KONTO ORIGIN 49 POMOC 50 OPIS GRY BATTLEFIELD 4 3 Battlefield 4 to ustanawiająca nowe

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI OPIS GRY 3 STEROWANIE ŻOŁNIERZEM 4 KAMPANIA 5 GRA ONLINE 13 POLIGON 50 SKLEP BATTLEFIELD 4 51 BATTLELOG 52 KONTO ORIGIN 55 POMOC 56

SPIS TREŚCI OPIS GRY 3 STEROWANIE ŻOŁNIERZEM 4 KAMPANIA 5 GRA ONLINE 13 POLIGON 50 SKLEP BATTLEFIELD 4 51 BATTLELOG 52 KONTO ORIGIN 55 POMOC 56 SPIS TREŚCI OPIS GRY 3 STEROWANIE ŻOŁNIERZEM 4 KAMPANIA 5 GRA ONLINE 13 POLIGON 50 SKLEP BATTLEFIELD 4 51 BATTLELOG 52 KONTO ORIGIN 55 POMOC 56 OPIS GRY BATTLEFIELD 4 3 Battlefield 4 to ustanawiająca nowe

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Podstawowe sterowanie żołnierzem 3. Ekran gry w trybie kampanii 6. Kampania 7. Ekran gry w trybie ONLine 9.

Spis treści. Podstawowe sterowanie żołnierzem 3. Ekran gry w trybie kampanii 6. Kampania 7. Ekran gry w trybie ONLine 9. TM Spis treści Podstawowe sterowanie żołnierzem 3 Ekran gry w trybie kampanii 6 Kampania 7 Ekran gry w trybie ONLine 9 Gra ONLine 10 Współpraca 12 Mój żołnierz 14 Sklep Battlefield 3 17 Battlelog 18 Podstawowe

Bardziej szczegółowo

1 Podstawowe informacje 2. 2 Tworzenie gry Rejestracja do gry Lista gier 7. 4 Gry Archiwalne 8. 5 Lista Graczy 9

1 Podstawowe informacje 2. 2 Tworzenie gry Rejestracja do gry Lista gier 7. 4 Gry Archiwalne 8. 5 Lista Graczy 9 I n s t r u k c j a k o r z y s t a n i a z P a n e l u N a u c z y c i e l a H o t e l S t a r s 1 S t y c z n i a 2 0 1 4 S p i s t r e ś c i 1 Podstawowe informacje 2 2 Tworzenie gry 4 2.1 Rejestracja

Bardziej szczegółowo

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu Wprowadzenie Memeo Instant Backup pozwala w łatwy sposób chronić dane przed zagrożeniami cyfrowego świata. Aplikacja regularnie i automatycznie tworzy kopie zapasowe ważnych plików znajdujących się na

Bardziej szczegółowo

Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4.

Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4. Dokumentacja dla Scandroid. Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4. Scandroid to aplikacja przeznaczona

Bardziej szczegółowo

JAK GRAĆ ONLINE? Korzystając z poniższych wskazówek, będziesz mógł rozgrywać mecze online, przekonasz się jakie to proste, ciekawe i ekscytujące.

JAK GRAĆ ONLINE? Korzystając z poniższych wskazówek, będziesz mógł rozgrywać mecze online, przekonasz się jakie to proste, ciekawe i ekscytujące. JAK GRAĆ ONLINE? Korzystając z poniższych wskazówek, będziesz mógł rozgrywać mecze online, przekonasz się jakie to proste, ciekawe i ekscytujące. 0. STWÓRZ SWÓJ EMBLEMAT I BARWY Dostęp do wszystkich stron

Bardziej szczegółowo

mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi mlibro Zestaw darmowych aplikacji do zainstalowania

mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi mlibro Zestaw darmowych aplikacji do zainstalowania mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi zasobami edukacyjnymi przygotowanymi przez Wydawnictwo Klett oraz zasobami tworzonymi przy pomocy narzędzia minstructor, dostępna z każdego komputera PC,

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Android Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Android w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą konta

Bardziej szczegółowo

uczyć się bez zagłębiania się w formalnym otoczeniu,

uczyć się bez zagłębiania się w formalnym otoczeniu, CZĘŚĆ 3 - INTERNET 3.1 WSTĘP Internet jest globalnym zbiorem połączonych ze sobą komputerów, które przesyłają informacje między sobą za pośrednictwem szybkich połączeń sieciowych oraz linii telefonicznych.

Bardziej szczegółowo

BEYOND: Dwie Dusze Aplikacja BEYOND Touch

BEYOND: Dwie Dusze Aplikacja BEYOND Touch BEYOND: Dwie Dusze Aplikacja BEYOND Touch APLIKACJA BEYOND Touch Jeżeli chcesz czerpać pełną i niczym nieograniczoną radość z BEYOND: Dwie Dusze, zalecamy grę za pomocą kontrolera bezprzewodowego DUALSHOCK

Bardziej szczegółowo

Czym jest Titanfall? Instalacja gry Uwaga: sprawdź wymagania sprzętowe na stronie http://www.ea.com/pl

Czym jest Titanfall? Instalacja gry Uwaga: sprawdź wymagania sprzętowe na stronie http://www.ea.com/pl TM Spis treści Czym jest Titanfall?...2 Sterowanie...3 Menu główne...7 Dołączanie do gry...7 Czym jest Titanfall? Przez wiele lat mieszkańcy Kresów stanowili dla IMC przeszkodę w wydobywaniu lokalnych

Bardziej szczegółowo

dokumentacja Edytor Bazy Zmiennych Edytor Bazy Zmiennych Podręcznik użytkownika

dokumentacja Edytor Bazy Zmiennych Edytor Bazy Zmiennych Podręcznik użytkownika asix 4 Edytor Bazy Zmiennych Podręcznik użytkownika asix 4 dokumentacja Edytor Bazy Zmiennych ASKOM i asix to zastrzeżone znaki firmy ASKOM Sp. z o. o., Gliwice. Inne występujące w tekście znaki firmowe

Bardziej szczegółowo

Karta MasterCard NFC - najczęściej zadawane pytania

Karta MasterCard NFC - najczęściej zadawane pytania Karta MasterCard NFC - najczęściej zadawane pytania 1. Co to jest karta MasterCard NFC? Karta MasterCard NFC (SGB MasterCard Debit NFC) jest debetową, zbliżeniową kartą płatniczą instalowaną na karcie

Bardziej szczegółowo

Wykład online za pomocą Google Hangouts. Instrukcja ogólna

Wykład online za pomocą Google Hangouts. Instrukcja ogólna Wykład online za pomocą Google Hangouts Instrukcja ogólna Podstawowe informacje - Przeprowadzenie wykładu jest możliwe w salach N304 oraz A306. - Niezbędny osprzęt, kamerę oraz pilot do niej, pobrać należy

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Wstęp Platforma Zdalnej Edukacji Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości (dalej nazywana

Bardziej szczegółowo

2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego

2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego 2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego produktu. 23 czerwca 2014 Spis treści 3 Spis treści...5

Bardziej szczegółowo

Norton 360 TM Instrukcja instalacji, aktywacji i dezinstalacji aplikacji

Norton 360 TM Instrukcja instalacji, aktywacji i dezinstalacji aplikacji Norton 360 TM Instrukcja instalacji, aktywacji i dezinstalacji aplikacji Spis treści: 1. Pobranie aplikacji... 2 2. Proces automatycznej instalacji i aktywacji... 5 3. Instalacja z użyciem kodu PIN...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji oraz obsługi czytników i kart procesorowych dla Klientów SBI Banku BPH S.A.

Instrukcja instalacji oraz obsługi czytników i kart procesorowych dla Klientów SBI Banku BPH S.A. Instrukcja instalacji oraz obsługi czytników i kart procesorowych dla Klientów SBI Sez@m Banku BPH S.A. Warszawa 2006 Pakiet instalacyjny 1. Elementy niezbędne do obsługi kluczy zapisanych na kartach procesorowych

Bardziej szczegółowo

Ty i Google. Niezbędnik dla początkującego

Ty i Google. Niezbędnik dla początkującego Ty i Google Niezbędnik dla początkującego Podstawowe usługi... Jedno konto, wszystkie usługi Jeśli założysz konto w serwisie google masz wtedy dostęp do wszystkich jego funkcji, również tych zaawansowanych.

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

Wstęp 5 Rozdział 1. Instalowanie systemu 11

Wstęp 5 Rozdział 1. Instalowanie systemu 11 Wstęp 5 Rozdział 1. Instalowanie systemu 11 1.1. Instalacja domyślna 11 1.2. Szybka pomoc 19 1.3. Autokonfiguracja stacji roboczych 33 1.4. Naprawa systemu 34 1.5. Darmowe porady 36 Rozdział 2. Pulpit

Bardziej szczegółowo

VinCent Administrator

VinCent Administrator VinCent Administrator Moduł Zarządzania podatnikami Krótka instrukcja obsługi ver. 1.01 Zielona Góra, grudzień 2005 1. Przeznaczenie programu Program VinCent Administrator przeznaczony jest dla administratorów

Bardziej szczegółowo

KSS Patron Zawody Instrukcja instalacji i obsługi programu do rejestracji na zawodach sportowych stowarzyszenia KSS Patron.

KSS Patron Zawody Instrukcja instalacji i obsługi programu do rejestracji na zawodach sportowych stowarzyszenia KSS Patron. KSS Patron Zawody Instrukcja instalacji i obsługi programu do rejestracji na zawodach sportowych stowarzyszenia KSS Patron. 1. Wprowadzenie Program KSS Patron Zawody został stworzony celem ułatwienia rejestracji

Bardziej szczegółowo

ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika

ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika wersja 1.0 (Styczeń 2012) Instrukcja dla programu w wersji 3.0.9 1 Spis treści 1 WSTĘP... 3 1.1 Opis systemu...

Bardziej szczegółowo

Program GroupWise WebAccess interfejs podstawowy

Program GroupWise WebAccess interfejs podstawowy Program GroupWise WebAccess interfejs podstawowy 21 listopada 2011 Novell Skrócona instrukcja obsługi Po zainstalowaniu przez administratora systemu oprogramowania GroupWise 2012 WebAccess można korzystać

Bardziej szczegółowo

Oficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Battlefield 3. (singleplayer i kooperacja) autor: Piotr "MaxiM" Kulka

Oficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Battlefield 3. (singleplayer i kooperacja) autor: Piotr MaxiM Kulka Oficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry Battlefield 3 (singleplayer i kooperacja) autor: Piotr "MaxiM" Kulka Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Producent

Bardziej szczegółowo

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (ios)

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (ios) IRISPen Air 7 Skrócona instrukcja obsługi (ios) Niniejsza skrócona instrukcja obsługi pomaga w rozpoczęciu korzystania z urządzenia IRISPen TM Air 7. Zapoznaj się z nią przed przystąpieniem do użytkowania

Bardziej szczegółowo

Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10

Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10 Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10 Czasem, aby zainstalować najnowszą wersję programu Bitdefender należy odinstalować jego poprzednią wersję. Instalacja najnowszej wersji jest zawsze wskazana nowsze

Bardziej szczegółowo

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007)

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Instrukcja numer D1/04_01/Z Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Opiekun pracowni internetowej cz. 1 (D1) Tworzenie kopii zapasowej ustawień systemowych serwera - Zadania do wykonania

Bardziej szczegółowo

Fuugo dla OSX Podręcznik użytkownika

Fuugo dla OSX Podręcznik użytkownika Fuugo dla OSX Podręcznik użytkownika Poznań 2012 Instalacja Fuugo... 3 Wstępne ustawienia... 4 Wyszukiwanie kanałów... 4 Przełączanie kanałów... 5 Funkcje specjalne programu... 6 Przewodnik po programach...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji programu STATISTICA

Instrukcja instalacji programu STATISTICA Instrukcja instalacji programu STATISTICA UWAGA: Program STATISTICA wymaga zarejestrowania licencji, które należy przeprowadzić on-line. Dlatego też przed rozpoczęciem instalacji należy upewnić się, że

Bardziej szczegółowo

www.plansoft.org plansoft.org Zmiany w Plansoft.org Panel wyszukiwania PLANOWANIE ZAJĘĆ, REZERWOWANIE SAL I ZASOBÓW

www.plansoft.org plansoft.org Zmiany w Plansoft.org Panel wyszukiwania PLANOWANIE ZAJĘĆ, REZERWOWANIE SAL I ZASOBÓW Zmiany w Plansoft.org Panel wyszukiwania... 1 Uruchamianie panelu wyszukiwania... 2 Wyszukiwanie poleceń menu... 2 Wyszukiwanie rozkładów zajęć wykładowców... 3 Wyszukiwanie rozkładów zajęć grup i użycia

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1. Przegląd bramofonu SAFE

Rozdział 1. Przegląd bramofonu SAFE Spis treści INSTRUKCJA OBSŁUGI SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1. PRZEGLĄD BRAMOFONU SAFE... 2 1.1 OPIS... 2 1.2. FUNKCJE... 2 1.3. WYMAGANIA SYSTEMOWE... 2 1.4. ROZPOCZĘCIE UŻYTKOWANIA... 3 ROZDZIAŁ2. DZIAŁANIE

Bardziej szczegółowo

Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja

Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja SZARP http://www.szarp.org Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja Wersja pliku: $Id: ssc.sgml 4420 2007-09-18 11:19:02Z schylek$ > 1. Witamy w programie SSC Synchronizator plików (SZARP Sync Client,

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Przewodnik Szybki start Program Microsoft Word 2013 wygląda inaczej niż wcześniejsze wersje, dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik, aby skrócić czas nauki jego obsługi. Pasek narzędzi Szybki dostęp Te

Bardziej szczegółowo

Instalacja Wirtualnego Serwera Egzaminacyjnego

Instalacja Wirtualnego Serwera Egzaminacyjnego Instalacja Wirtualnego Serwera Egzaminacyjnego (materiał wewnętrzny: aktualizacja 2010-10-26 Pilotaż Egzaminów Online) Wprowadzenie: 1. Wirtualny Serwer Egzaminacyjny ma niewielkie wymagania sprzętowe

Bardziej szczegółowo

Content Manager 2.0 podręcznik użytkownika

Content Manager 2.0 podręcznik użytkownika Content Manager 2.0 podręcznik użytkownika W niniejszym podręczniku opisano sposób korzystania z programu Content Manager 2.0 do przeglądania, kupowania, pobierania i instalowania aktualizacji oraz dodatkowych

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry XCOM: Enemy Unknown. autor: Sławomir Asmodeusz Michniewski. (c) 2012 GRY-Online S.A.

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry XCOM: Enemy Unknown. autor: Sławomir Asmodeusz Michniewski. (c) 2012 GRY-Online S.A. Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry XCOM: Enemy Unknown autor: Sławomir Asmodeusz Michniewski (c) 2012 GRY-Online S.A. Producent XCOM: Enemy Unknown, Wydawca 2K Games, Wydawca PL Cenega Poland

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla ucznia

Przewodnik dla ucznia Przewodnik dla ucznia Jak założyć konto i pracować z Oxford English Online? Z przewodniekiem dla ucznia to proste! Strona logowania Aby rozpocząć korzystanie z OEO załóż swoje konto. W tym celu należy

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry. FIFA World Cup autor: Maciej Sandro Jałowiec

Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry. FIFA World Cup autor: Maciej Sandro Jałowiec Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry FIFA World Cup 2006 autor: Maciej Sandro Jałowiec Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Prawa do użytych w tej publikacji

Bardziej szczegółowo

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED Podręcznik użytkownika Katowice 2010 Producent programu: KAMSOFT S.A. ul. 1 Maja 133 40-235 Katowice Telefon: (0-32) 209-07-05 Fax:

Bardziej szczegółowo

Szybki start SAMOOCENA W NOR-STA

Szybki start SAMOOCENA W NOR-STA Szybki start SAMOOCENA W NOR-STA W kwadrans nauczysz się jak: oceniać zgodność ze standardem w NOR-STA przeglądać i prezentować wyniki ocen oraz generować raporty z dowolnymi wykresami i zestawieniami

Bardziej szczegółowo

Content Manager 2 podręcznik użytkownika

Content Manager 2 podręcznik użytkownika Content Manager 2 podręcznik użytkownika W niniejszym podręczniku opisano sposób korzystania z programu Content Manager 2 do przeglądania, kupowania, pobierania i instalowania aktualizacji oraz dodatkowych

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Administratora portalu. aplikacji. Wirtualna szkoła

Dokumentacja Administratora portalu. aplikacji. Wirtualna szkoła Dokumentacja Administratora portalu aplikacji Wirtualna szkoła aktualna na dzień 20.12.2012 Wykonawca: Young Digital Planet SA 2012 Strona 2 z 15 Spis Treści Wirtualna szkoła SYSTEM ZARZĄDZANIA NAUCZANIEM...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Moduł kliencki Kodak Asset Management Software Stan i ustawienia zasobów... 1 Menu Stan zasobów... 2 Menu Ustawienia zasobów... 3 Obsługa alertów... 7 Komunikaty zarządzania zasobami...

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie ofertą sklepu w nowym Centrum Sprzedawcy - instrukcja

Zarządzanie ofertą sklepu w nowym Centrum Sprzedawcy - instrukcja Zarządzanie ofertą sklepu w nowym Centrum Sprzedawcy - instrukcja 1. Wprowadzenie 2. Oferty a) cała oferta sklepu b) kategorie 3. Zarządzanie stawkami CPC 4. Blokowanie ofert 5. Ręczne dodawanie ofert

Bardziej szczegółowo

Panel Administracyjny Spis treści:

Panel Administracyjny Spis treści: Panel Administracyjny Spis treści: 1. Wstęp - ogólne informacje dot. panelu Moje-Serwery.pl 2. Rejestracja konta w serwisie Moje-Serwery.pl i logowanie. 3. Dane konta - ustawienia konta użytkownika. 4.

Bardziej szczegółowo

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (Android)

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (Android) IRISPen Air 7 Skrócona instrukcja obsługi (Android) Niniejsza skrócona instrukcja obsługi pomaga w rozpoczęciu korzystania z urządzenia IRISPen Air TM 7. Zapoznaj się z nią przed przystąpieniem do użytkowania

Bardziej szczegółowo

Books. by HansaWorld. Przewodnik instalacji. wersji 6.2

Books. by HansaWorld. Przewodnik instalacji. wersji 6.2 Books by HansaWorld Przewodnik instalacji wersji 6.2 Instalacja Przejdź do strony: http://books.hansaworld.com/downloads/hwindex.htm i pobierz najnowszą wersję oprogramowania Books. Otwórz Books.dmg i

Bardziej szczegółowo

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Eura-Tech Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Pobieranie aplikacji Przed rozpoczęciem ustawiania kamery IP, pobierz i zainstaluj aplikację Eura Cam. W sklepie Google Play wyszukaj aplikację EuraCam Funkcjonalność

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Sklepie Windows Phone

Przewodnik po Sklepie Windows Phone Przewodnik po Sklepie Windows Phone Wzbogać swój telefon o aplikacje i gry ze Sklepu Windows Phone. Aplikacje i gry możesz kupować w dwóch dogodnych miejscach: W telefonie (na ekranie startowym naciśnij

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Killzone 3. autor: Szymon Hed Liebert. (c) 2011 GRY-OnLine S.A.

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Killzone 3. autor: Szymon Hed Liebert. (c) 2011 GRY-OnLine S.A. Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry Killzone 3 autor: Szymon Hed Liebert (c) 2011 GRY-OnLine S.A. Producent Guerilla Games, Wydawca Sony Computer Entertainment, Wydawca PL Sony Computer Entertainment

Bardziej szczegółowo

Aplikacja projektu Program wycinki drzew i krzewów dla RZGW we Wrocławiu

Aplikacja projektu Program wycinki drzew i krzewów dla RZGW we Wrocławiu Aplikacja projektu Program wycinki drzew i krzewów dla RZGW we Wrocławiu Instrukcja obsługi Aplikacja wizualizuje obszar projektu tj. Dorzecze Środkowej Odry będące w administracji Regionalnego Zarządu

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK SZYBKIE WPROWADZENIE

PODRĘCZNIK SZYBKIE WPROWADZENIE PODRĘCZNIK SZYBKIE WPROWADZENIE pl 2 SPIS TREŚCI pl 1 Konfiguracja urządzenia... 4 1.1 Podstawowe ustawienia... 4 1.2 Tryby i widoki... 4 1.3 Nawigacja w menu... 5 2 Trening z monitorem tętna... 6 2.1

Bardziej szczegółowo

TransEDU Samouczek dla prowadzącego zajęcia

TransEDU Samouczek dla prowadzącego zajęcia TransEDU Samouczek dla prowadzącego zajęcia I Jak założyć konto TransEDU? 1. Aplikacja Aby rozpocząć pracę z aplikacją, należy ściągnąć program TransEDU ze strony http://www.edu.trans.eu/. Program należy

Bardziej szczegółowo

Notowania Mobilne wersja Java

Notowania Mobilne wersja Java Notowania Mobilne wersja Java Instrukcja obsługi programu Notowania Mobilne to aplikacja, która pozwala na dostęp do notowań giełdowych w czasie rzeczywistym z każdego miejsca na świecie, gdzie tylko możliwe

Bardziej szczegółowo

STEKOP S.A. www.stekopsa.pl Białystok 2003 INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA KONTROLI DOSTĘPU SYSTEMU INTEGRUJĄCEGO ULISSES

STEKOP S.A. www.stekopsa.pl Białystok 2003 INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA KONTROLI DOSTĘPU SYSTEMU INTEGRUJĄCEGO ULISSES STEKOP S.A. www.stekopsa.pl Białystok 2003 INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA KONTROLI DOSTĘPU SYSTEMU INTEGRUJĄCEGO ULISSES wersja 1.2 01.05.2003 Spis treści: 1. Terminal Kontroli Dostępu 1.1 Opis terminala

Bardziej szczegółowo

gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania

gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania Tylko na telefony z systemem Android Spis treści 1 INFORMACJE OGÓLNE... 3 1.1 Wprowadzenie...3 1.2 Funkcje...3 1.3 Obsługiwane wersje

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkowania

Instrukcja użytkowania ASPEL S.A. PL 32-080 Zabierzów, os. H. Sienkiewicza 33 tel. +48 12 285 22 22, fax +48 12 285 30 30 www.aspel.com.pl Instrukcja użytkowania Konfiguracja bezprzewodowej komunikacji rejestratora AsPEKT 703

Bardziej szczegółowo

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu Spis treści 1. Zgłoszenia serwisowe wstęp... 2 2. Obsługa konta w solidnym serwisie... 2 Rejestracja w serwisie...3 Logowanie się do serwisu...4 Zmiana danych...5 3. Zakładanie i podgląd zgłoszenia...

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA SPIS TREŚCI 1. Wstęp...3 1.1 Zanim zaczniesz konfiguracja przeglądarki internetowej...3 2. Rejestracja i logowanie w portalu kartowym...3 2.1 Rejestracja

Bardziej szczegółowo

Platforma e-learningowa

Platforma e-learningowa Platforma e-learningowa skrócona instrukcja obsługi. Aby uruchomić platformę e-learningową, należy otworzyć przeglądarkę internetową, a następnie wpisać adres http://aok.learnway.eu/ - wyświetlony zostanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji mobilnej KOMUNIKATOR SISMS

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji mobilnej KOMUNIKATOR SISMS Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji mobilnej KOMUNIKATOR SISMS O aplikacji KOMUNIKATOR SISMS jest innowacyjnym na polskim rynku rozwiązaniem wykorzystywanym do komunikacji masowej za pomocą wiadomości

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O.

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O. Instrukcja Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl 1Strona 1 z 12 Spis treści Wstęp... 3 Rejestracja... 3 Aktywacja konta... 5 Rozpoczęcie pracy z systemem... 7 Pierwsze logowanie do systemu...

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie. Sterowanie

Wprowadzenie. Sterowanie Spis treści Wprowadzenie...3 Sterowanie...3 Pierwszy dzień na służbie...6 Kampania dla pojedynczego gracza...7 Gra online...14 Battlelog...20 Wsparcie...21 Potrzebujesz pomocy?...23 2 Wprowadzenie Spełnij

Bardziej szczegółowo

TransEDU Samouczek gracza

TransEDU Samouczek gracza TransEDU Samouczek gracza I Jak założyć konto TransEDU? 1. Aplikacja Aby rozpocząć pracę z aplikacją, należy ściągnąć program TransEDU ze strony http://www.edu.trans.eu/. Program należy zainstalować na

Bardziej szczegółowo

Microsoft Office 365

Microsoft Office 365 44-330 Jastrzębie-Zdrój, ul. Armii Krajowej 56 Tel. 32 476 2345, Fax: 32 476 1185 e-mail: firma@advicom.pl Instrukcja instalacji w domu UWAGA! Microsoft Office 365 Uprzejmie informujemy, że prawo do korzystania

Bardziej szczegółowo

Rozdział 2. Konfiguracja środowiska pracy uŝytkownika

Rozdział 2. Konfiguracja środowiska pracy uŝytkownika Rozdział 2. Konfiguracja środowiska pracy uŝytkownika Ćwiczenia zawarte w tym rozdziale pozwolą na dostosowanie pulpitu i menu Start do indywidualnych potrzeb uŝytkownika. Środowisko graficzne systemu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja mysafety Mobile i mysafety e-sticker_wersja 23.02.2014 1.WSTĘP... 2

Instrukcja użytkownika. Aplikacja mysafety Mobile i mysafety e-sticker_wersja 23.02.2014 1.WSTĘP... 2 Instrukcja użytkownika Aplikacja mysafety Mobile i mysafety e-sticker_wersja 23.02.2014 Spis treści 1.WSTĘP... 2 2.WYMAGANIA TECHNICZNE DLA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SYSTEMU... 2 Specyfikacja techniczna i funkcjonalna

Bardziej szczegółowo

PIERWSZE KROKI I USTAWIENIA

PIERWSZE KROKI I USTAWIENIA INSTRUKCJA OBSŁUGI ŚCIĄGNIJ APLIKACJĘ Szukaj "Babolat POP" w AppStore (wersja ios) lub w Google Play (wersja Android), by pobrać i zainstalować aplikację Babolat POP BABOLAT POP ZAŁÓŻ OPASKĘ Załóż opaskę

Bardziej szczegółowo

darmowe zdjęcia - allegro.pl

darmowe zdjęcia - allegro.pl darmowe zdjęcia - allegro.pl 1 Darmowe zdjęcia w Twoich aukcjach allegro? Tak to możliwe. Wielu sprzedających robi to od dawna i wbrew pozorom jest to bardzo proste. Serwis allegro oczywiście umożliwia

Bardziej szczegółowo

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Windows 8.1 instalacja i aktualizacja Zaktualizuj BIOS, aplikacje, sterowniki i uruchom usługę Windows Update Wybierz typ instalacji Zainstaluj

Bardziej szczegółowo

Kontrola rodzicielska

Kontrola rodzicielska Kontrola rodzicielska UWAGA DO RODZICÓW Przed umożliwieniem dzieciom gry na systemie Vita należy skonfigurować kontrolę rodzicielską. 4-419-422-01(1) System Vita oferuje funkcje, które pomagają rodzicom

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI DIODOWEGO WYŚWIETLACZA TEKSTÓW PIEŚNI STEROWANEGO Z TABLETU 10,1 '

INSTRUKCJA OBSŁUGI DIODOWEGO WYŚWIETLACZA TEKSTÓW PIEŚNI STEROWANEGO Z TABLETU 10,1 ' INSTRUKCJA OBSŁUGI DIODOWEGO WYŚWIETLACZA TEKSTÓW PIEŚNI STEROWANEGO Z TABLETU 10,1 ' -1- Spis treści - 1. O programie... 3 2. Uruchomienie programu... 3 3. Przygotowanie urządzenia do pracy... 4 4. Wyświetlanie

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania CAD/CAM/CAE/PDM. esupport. System wsparcia technicznego firmy Premium Solutions Polska. Autoryzowany Dystrybutor:

Rozwiązania CAD/CAM/CAE/PDM. esupport. System wsparcia technicznego firmy Premium Solutions Polska. Autoryzowany Dystrybutor: Rozwiązania CAD/CAM/CAE/PDM esupport System wsparcia technicznego firmy Premium Solutions Polska Autoryzowany Dystrybutor: Spis treści: 1. Wstęp... 3 2. Uruchomienie... 4 3. Rejestracja Użytkownika...

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Rozdział 2. Graficzna oprawa witryny...z... 19 Stosowanie motywu...s...s.. 19

Spis treści. Rozdział 2. Graficzna oprawa witryny...z... 19 Stosowanie motywu...s...s.. 19 Spis treści Wstęp...z... 5 Rozdział 1. Nowa witryna sieci Web...z... 7 Tworzenie szkieletu witryny...s... 7 Ustawienia witryny...s...s... 8 Hierarchia witryny...s...s... 10 Nazwy i tytuły stron...s...s..

Bardziej szczegółowo

Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8.

Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8. Nota Aplikacyjna 0037 Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8. W celu instalacji oprogramowania Rigel Med-eBase należy spełnić minimalne wymagania sprzętowe opisane

Bardziej szczegółowo

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych:

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Nabór Bursy/CKU Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Informacje ogólne Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Internet Explorer

Bardziej szczegółowo

PLANSZA. Plansza składa się z następujących pól:

PLANSZA. Plansza składa się z następujących pól: PLANSZA Plansza składa się z następujących pól: Pole Będzie Się Działo gracz, który stanie na to pole losuje zadanie z listy zadań. Pole 69 jeżeli gracz stanie na to pole, gracze przyjmują pozycję 69 i

Bardziej szczegółowo

Włączanie/wyłączanie paska menu

Włączanie/wyłączanie paska menu Włączanie/wyłączanie paska menu Po zainstalowaniu przeglądarki Internet Eksplorer oraz Firefox domyślnie górny pasek menu jest wyłączony. Czasem warto go włączyć aby mieć szybszy dostęp do narzędzi. Po

Bardziej szczegółowo

Podstawy systemu operacyjnego Windows 7 i bezpieczne korzystanie z sieci Internet

Podstawy systemu operacyjnego Windows 7 i bezpieczne korzystanie z sieci Internet Projekt OKNO NA ŚWIAT - PRZECIWDZIAŁANIE WYKLUCZENIU CYFROWEMU W MIEŚCIE Podstawy systemu operacyjnego Windows 7 i bezpieczne korzystanie z sieci Internet Zadania do wykonania Ćwiczenie 1. Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

PROBLEMY TECHNICZNE. Co zrobić, gdy natrafię na problemy związane z użytkowaniem programu DYSONANS

PROBLEMY TECHNICZNE. Co zrobić, gdy natrafię na problemy związane z użytkowaniem programu DYSONANS PROBLEMY TECHNICZNE Co zrobić, gdy natrafię na problemy związane z użytkowaniem programu DYSONANS Jeżeli stwierdziłeś występowanie błędów lub problemów podczas pracy z programem DYSONANS możesz skorzystać

Bardziej szczegółowo

SP-1101W/SP-2101W Instrukcja Szybkiej Instalacji

SP-1101W/SP-2101W Instrukcja Szybkiej Instalacji SP-1101W/SP-2101W Instrukcja Szybkiej Instalacji 05-2014 / v1.0 1 I. Informacje o produkcie I-1. Zawartość opakowania Przełącznik Smart Plug Instrukcja Szybkiej Instalacji CD z szybkiej instalacji I-2.

Bardziej szczegółowo

Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie. Prezentacja. Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików

Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie. Prezentacja. Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie Prezentacja Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików 1 Cel instrukcji 1. Zapoznajesz się z instrukcją obsługi aplikacji internetowej File Nebula

Bardziej szczegółowo

Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy. Dla DataPage+ 2013

Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy. Dla DataPage+ 2013 Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy Dla DataPage+ 2013 Ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2013 Spis treści Instalowanie wymaganych wstępnie komponentów... 1 Przegląd... 1 Krok 1: Uruchamianie Setup.exe

Bardziej szczegółowo

Przewodnik gimnazjalisty systemu e-rekrutacja. PTH Technika

Przewodnik gimnazjalisty systemu e-rekrutacja. PTH Technika Przewodnik gimnazjalisty systemu e-rekrutacja PTH Technika Spis treści Spis treści...2 Przeglądanie ofert szkół... 3 Lista szkół...3 Wizytówka wybranej szkoły...4 Lista oddziałów wybranej szkoły... 6 Widok

Bardziej szczegółowo

FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: Ustawienia panelu sterowania Jak skonfigurować panel sterowania? Panel sterowania systemu alarmowego można skonfigurować w menu panelu sterowania

Bardziej szczegółowo

Rozpoczęcie pracy z programem.

Rozpoczęcie pracy z programem. Rozpoczęcie pracy z programem. Po zainstalowaniu programu należy przygotować program do wykonywania kopii zapasowej baz danych. W tym celu należy uruchomić z menu start Panel sterowania a następnie wybrać

Bardziej szczegółowo

Zintegrowane Systemy Zarządzania Biblioteką SOWA1 i SOWA2 ZAMAWIANIE I REZERWOWANIE

Zintegrowane Systemy Zarządzania Biblioteką SOWA1 i SOWA2 ZAMAWIANIE I REZERWOWANIE Zintegrowane Systemy Zarządzania Biblioteką SOWA1 i SOWA2 ZAMAWIANIE I REZERWOWANIE Poznań 2011 Spis treści 1. Zamawianie i rezerwowanie definicja pojęć...3 2. Zasada działania systemu...4 3. Zamawianie

Bardziej szczegółowo

idream instrukcja do gry klasowej z rankingiem

idream instrukcja do gry klasowej z rankingiem idream instrukcja do gry klasowej z rankingiem idream instrukcja do gry Podstawowe informacje idream to sieciowa gra zespołowa przeznaczona do wykorzystania w sposób synchroniczny na lekcji w tradycyjnej

Bardziej szczegółowo

EM4590R1 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS

EM4590R1 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS EM4590R1 Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS 2 POLSKI EM4590R1 - Uniwersalny repeater Wi-Fi z funkcją WPS Spis treści 1.0 Wprowadzenie... 2 1.1 Zawartość opakowania... 2 2.0 Gdzie można umieścić repeater

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Segmentacja listy Odbiorców

Przewodnik... Segmentacja listy Odbiorców Przewodnik... Segmentacja listy Odbiorców W tym dokumencie dowiesz się jak Wyszukiwać Odbiorców, korzystać z niemal nieorganicznych możliwości zaawansowanej segmentacji oraz segmentów, aby zwiększyć efektywność

Bardziej szczegółowo

Wstawianie filmu i odtwarzanie go automatycznie

Wstawianie filmu i odtwarzanie go automatycznie Wstawianie filmu (pliku wideo) w programie PowerPoint 2003 i wyświetlanie go na pełnym ekranie Ten artykuł dotyczy odtwarzania filmów (nazywanych także plikami wideo) i opisuje sposób wykonywania następujących

Bardziej szczegółowo

Dwukrotnie kliknij ikonę Orange Free znajdującą się na pulpicie. lub wybierz kolejno Start > Wszystkie programy > Orange Free > Orange Free

Dwukrotnie kliknij ikonę Orange Free znajdującą się na pulpicie. lub wybierz kolejno Start > Wszystkie programy > Orange Free > Orange Free ORANGE FREE v8.0 OBSŁUGA APLIKACJI I KONFIGURACJA Dwukrotnie kliknij ikonę Orange Free znajdującą się na pulpicie lub wybierz kolejno Start > Wszystkie programy > Orange Free > Orange Free Pojawi się okno

Bardziej szczegółowo

Orange tv z dekoderem SHD 85 Przewodnik użytkownika

Orange tv z dekoderem SHD 85 Przewodnik użytkownika Orange tv z dekoderem SHD 85 Przewodnik użytkownika 1 14.2 menu główne Menu główne dekodera możesz wywołać z każdego miejsca, naciskając przycisk na pilocie. W menu dostępne są następujące opcje: Orange

Bardziej szczegółowo

Praca w sieci zagadnienia zaawansowane

Praca w sieci zagadnienia zaawansowane Rozdział 12 Praca w sieci zagadnienia zaawansowane Współdzielenie drukarek Kolejną czynnością często wykonywaną w sieci jest udostępnianie drukarek. Rozwiązanie to odnosi się do każdego modelu drukarki

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PO PORTALU KARTOWYM KARTOSFERA Spis treści 1. Wstęp...3 1.1 Zanim zaczniesz konfiguracja przeglądarki internetowej...3 1.2 Zanim zaczniesz niezbędne kroki do wykonywania transakcji

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI KIOSKU MULTIMEDIALNEGO DLA KIEROWCY

INSTRUKCJA OBSŁUGI KIOSKU MULTIMEDIALNEGO DLA KIEROWCY INSTRUKCJA OBSŁUGI KIOSKU MULTIMEDIALNEGO DLA KIEROWCY Do czego służy kiosk multimedialny? Kiosk służy do przygotowywania do wydruku i drukowania dokumentów związanych z Twoim transportem. Przed wjazdem

Bardziej szczegółowo

ZSUT. Laboratoria zdalne ZSUT. Instrukcja Rezerwacja zasobów. Zakład Sieci i Usług Teleinformatycznych

ZSUT. Laboratoria zdalne ZSUT. Instrukcja Rezerwacja zasobów. Zakład Sieci i Usług Teleinformatycznych ZSUT Zakład Sieci i Usług Teleinformatycznych Laboratoria zdalne ZSUT Instrukcja Rezerwacja zasobów ZSUT. Zakład Sieci i Usług Teleinformatycznych Instytut Telekomunikacji Wydział Elektroniki i Technik

Bardziej szczegółowo