OFERTA ORGANIZACJI IMPREZY SZKOLENIOWEJ DLA KIEROWCÓW Z ZAKRESU DOSKONALENIA TECHNIKI JAZDY SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY TOMASZA CZOPIKA SP. Z O.O.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "OFERTA ORGANIZACJI IMPREZY SZKOLENIOWEJ DLA KIEROWCÓW Z ZAKRESU DOSKONALENIA TECHNIKI JAZDY SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY TOMASZA CZOPIKA SP. Z O.O."

Transkrypt

1 OFERTA ORGANIZACJI IMPREZY SZKOLENIOWEJ DLA KIEROWCÓW Z ZAKRESU DOSKONALENIA TECHNIKI JAZDY SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY TOMASZA CZOPIKA SP. Z O.O.

2 Szanowni Państwo Na wstępie pragniemy podziękować za zaproszenie do złożenia oferty na organizację spotkania szkoleniowego dla Państwa firmy. Ze swojej strony gwarantujemy perfekcyjną realizację w przypadku akceptacji naszej oferty. Jednocześnie chcemy podkreślić, że jesteśmy otwarci na sugestie dotyczące modyfikacji, jeśli takowe uznacie Państwo za niezbędne. Tytułem wprowadzenia wypada napisać, czym jest Szkoła Bezpiecznej Jazdy Tomasza Czopika oraz kim jest jej założyciel, choć w wielu środowiskach jest postacią dobrze znaną. Tomasz Czopik to przede wszystkim popularny sportowiec, który na swoim koncie zapisał już kilka tytułów, z najważniejszym zdobytym w 2003 roku tytułem Rajdowego Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej na czele, oraz dwukrotnym triumfem w klasyfikacji Grupy N. Sylwetka krakowskiego kierowcy rozpoznawana jest także z powodu jego aktywności medialnej. Od lat bierze udział i współtworzy audycje radiowe i telewizyjne poświęcone tematom motoryzacyjnym, a zwłaszcza bezpiecznemu poruszaniu się po drogach. Będąc uznanym ekspertem Tomasz Czopik często cytowany jest także w artykułach prasowych. Ponadto cieszy się dużą estymą w środowisku młodych adeptów sztuki rajdowej mając opinię świetnego nauczyciela. SBJ : Szkoła Bezpiecznej Jazdy Tomasza Czopika została powołana do życia w 2003 roku. Jej program to wypadkowa wieloletnich doświadczeń zdobytych przez Tomasza Czopika za kierownicą zarówno samochodu rajdowego, jak i cywilnego. Jest to profesjonalna szkoła doskonalenia techniki jazdy, w której każdy uczestnik może podnosić umiejętność prowadzenia samochodu w różnych warunkach drogowych. Celem kursów jest rozwijanie zdolności panowania nad samochodem i kształcenie prawidłowych reakcji za kierownicą w sytuacjach ekstremalnych: poślizg, gwałtowne hamowanie, nieoczekiwana zmiana warunków na drodze (deszcz, śnieg), w których często od umiejętności i zimnej krwi kierowcy zależy bezpieczeństwo jego własne oraz innych uczestników ruchu. Podczas szkoleń staramy się pokazać jak jeździć bezpiecznie, efektywnie i co robić, aby zminimalizować ryzyko wypadku lub kolizji. PARTNERZY SZKOŁY: Dzięki umowie z firmą Ford Polska, od 2005 roku do zajęć praktycznych wykorzystujemy samochody Ford Focus II. W 2008 roku SBJ nawiązaliśmy ścisłą współpracę z firmą BP Polska. Trójstronne porozumienie o współpracy (SBJ, BP, Ford) zaowocowało nowym wizerunkiem naszej szkoły i umocnieniem jej pozycji na rynku. Od 2008 roku SBJ jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Motorowego skupiającego specjalistów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz doskonalenia techniki jazdy. Od 2010 roku dzięki umowie z firmą Good Year szkolenia prowadzone są z wykorzystaniem opon tej firmy.

3 TOMASZ CZOPIK Urodzony: w Krakowie Wykształcenie wyższe: magister inżynier Żonaty: dwoje dzieci, córka i syn Zawód: kierowca rajdowy, prywatny przedsiębiorca KARIERA SPORTOWA: Rajdowy Mistrz Europy Strefy Centralnej S Rajdowy Mistrz Polski - rok 2003 Rajdowy Mistrz Polski w grupie N - rok 2002 Rajdowy Mistrz Polski w grupie N - rok 2000 Rajdowy Mistrz Polski w klasie A-6 rok 1997 Podczas kariery rajdowej Tomasz Czopik wykorzystywał następujące samochody: Honda Civic Mitsubishi Lancer Evolution w Spec 3-9 Subaru Impreza Sti N12 Subaru Impreza WRC Toyota Corolla WRC Volkswagen Polo S2000 Fiat Grande Punto S2000 Tomasz Czopik od wielu lat zajmuje się promowaniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Współpracuje w Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Krakowie, prowadzi szkolenia z techniki jazdy dla policjantów Ruchu Drogowego, występuje w wielu programach telewizyjnych i radiowych jako ekspert do spraw bezpieczeństwa. Uczestniczy również w wielu akcjach służących poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym (akcje Znicz, Powroty, Bezpieczne Rajdy i innych). PROGRAMY Z UDZIAŁEM TOMASZA CZOPIKA: TVP 1 Moc, Bezpieczna Jedynka TVP 2 - Klub Dobrych Kierowców TVP 3 Kraków - Bezpieczna Małopolska, Speed 2 Radio Kraków Małopolska ekspert ds. bezpiecznej jazdy w programie Z drogi Tomasz Czopik jest również częstym gościem stacji telewizyjnych: TVN, Polsat, TV4, TVN Turbo

4 PODSTAWOWA KADRA INSTRUKTORÓW: Artur Chorążka współzałożyciel i współwłaściciel Szkoły Bezpiecznej Jazdy Tomasza Czopika. Instruktor doskonalenia techniki jazdy z blisko 10-letnim doświadczeniem. Prowadzi zajęcia praktyczne oraz wykłady teoretyczne. Ekspert od jazdy po śniegu i mokrej nawierzchni. Łukasz Wroński jeden z najbardziej utytułowanych polskich pilotów rajdowych. Trzykrotny Rajdowy Mistrz Polski (1997,2002,2003) oraz Rajdowy Mistrz Europy Strefy Centralnej Ponadto uczestnik Rajdowych Mistrzostw USA. W SBJ Tomasza Czopika od 2003 roku. Prowadzi zajęcia z zakresu techniki opanowywania poślizgu i trudnych sytuacji na drodze. Magdalena Lukas jedyna kobieta-instruktor w zespole. Najbardziej znana i utytułowana polska pilotka rajdowa. W cyklach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski startowała m.in. z Magdaleną Cieślik i Leszkiem Kuzajem. W sezonie 2009 etatowy pilot Tomasza Czopika w Rajdowych Mistrzostwach Polski. W SBJ od 2005 roku. Tomasz Płaczek - druga "legendarna" postać :-) Niegdyś kierowca rajdowy i wyścigowy (z tytułem m.in. Rajdowego Mistrza Polski w klasie N1), później szef instruktorów w Szkole Auto. Tomek współpracuje z nami przy większych przedsięwzięciach, wspierając nas swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem. Ekspert od Eco-Driving'u... Artur Natkaniec doskonały pilot rajdowy z wieloletnim doświadczeniem w RSMP. W SBJ Tomka Czopika od 2007 roku. Odpowiada przede wszystkim za zajęcia praktyczne o wyższym stopniu trudności. Ekspert od opon i różnego rodzaju poślizgów Przemysław Mazur jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich pilotów rajdowych. Uczestnik Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Słowacji oraz cyklu Mistrzostw Europy. Na swoim koncie ma zarówno tytuły Mistrza Polski jak i kilkukrotnego Vice Mistrza Słowacji. *W skali całego kraju współpracujemy również z wieloma Ratownikami Medycznymi / instruktorami udzielania pierwszej pomocy oraz Oficerami Policji Drogowej.

5 SBJ CAMP Niewątpliwym atutem Szkoły Bezpiecznej Jazdy Tomasza Czopika jest jej mobilność. Jesteśmy w stanie w ciągu kilku godzin przemieścić się w dowolny region Polski, dzięki czemu możliwa jest organizacja zajęć w układzie dzień po dniu. Na życzenie klienta możemy także prowadzić szkolenia równolegle, na dwóch różnych obiektach. Zaplecze socjalne stanowi w trakcie imprez tzw. Motor Home (przekonstruowana naczepa ciężarowa wraz z profesjonalnym namiotem szkoleniowym o powierzchni 110 m2). Motor Home posiada przestrzeń ładunkową, pokój konferencyjny oraz w pełni wyposażoną kuchnię. Namiot szkoleniowy montowany jest do boku naczepy tworząc zwartą całość. W razie konieczności (np. w warunkach zimowych) namiot jest ogrzewany. W trakcie szkolenia przestrzeń ładunkowa naczepy (powiększona o dodatkowe namioty techniczne) zostaje przekwalifikowana na kompaktowy park serwisowy. Mechanicy SBJ dokonują tam bieżących napraw samochodów szkoleniowych, a także prowadzą wymianę opon (zajęcia są bardzo dynamiczne - w trakcie jednodniowego szkolenia zużywanych jest do 10 opon). Bok naczepy o wymiarach 13,5 m. x 4 m. stanowi także doskonały nośnik reklamowy i jako taki może zostać wykorzystywany przez klientów SBJ (wymaga to osobnych ustaleń). SAMOCHODY SZKOLENIOWE: Począwszy od 2005 roku SBJ wykorzystuje w trakcie szkoleń samochody Ford Focus. Na bazie umowy z firmą Ford Polska samochody po roku eksploatacji są wymieniane na nowe. Po każdym szkoleniu samochody są poddawane gruntownemu przeglądowi, dzięki czemu ich stan techniczny jest na najwyższym poziomie. Począwszy od roku czerwca 2011 zajęcia praktyczne prowadzimy z wykorzystaniem najnowszego modelu Ford Focus III. Na życzenie klienta i dodatkowa opłatą w szkoleniach mogą być także wykorzystywane samochody sportowe: Ford Focus RS, Mitsubishi Lancer Evo 9/10, Subaru Impreza Sti, BMW M3 itp. oraz samochody klasy Premium np. Mercedes Benz, Lexus, Jaguar. SBJ dysponuje także profesjonalnym samochodem rajdowym Mitsubishi Lancer Evo9 gr. N (wykorzystywany jest głównie do pokazów i imprez typu codrive).

6 SCENARIUSZ SPOTKANIA SZKOLENIOWEGO Podstawowe założenia: Rekomendowane miejsca przeprowadzenia imprezy szkoleniowej : Kamień Śląski k/opola Bednary k/poznania Toruń Nowe Miasto nad Pilicą Ułęż / Ryk Kąkolewo k/grodziska Wlkp. Szymany k/szczytna Legnica Czas trwania szkolenia : ok. 6,5-7 godzin Ilość uczestników : 18 osób (opcja 21, 24, 27, 30, 36 osób) Samochody szkoleniowe : Ford Focus III / Ford Focus RS (SBJ) Szkolenie teoretyczne : podstawowe elementy bezpiecznego prowadzenia pojazdu zachowanie samochodu na różnych typach nawierzchni: mokry asfalt, śnieg itp. zasada działania systemów ABS i ESP aquaplaning eco-driving techniki jazdy sportowej trudne manewry na drodze przyczyny wypadków i sposoby ich unikania Szkolenie praktyczne: technika jazdy w zakręcie nauka efektywnego hamowania z systemem ABS hamowanie przed przeszkodą, bezpieczne omijanie przeszkody reakcja na poślizg działanie systemów kontroli trakcji w praktyce techniki sportowe hamowanie progresywne praktyczny eco-driving sztuka zachowania w trudnych sytuacjach eliminowanie indywidualnych błędów uczestników

7 PRZEBIEG IMPREZY: Zajęcia rozpoczną się o godzinie Po powitaniu i poczęstunku nastąpi zapoznanie uczestników z programem dnia. Następnie w namiocie szkoleniowym zostanie przeprowadzony krótki wykład teoretyczny będący nieodzownym wstępem do zajęć praktycznych. Po jego zakończeniu grupa uczestników zostanie podzielona na 4 zespoły ćwiczeniowe (A, B, C i D) i około godziny rozpoczną się zajęcia na 4 przygotowanych stanowiskach. Na każdym ze stanowisk każdy zespół spędzi około 60 minut. Pomiędzy kolejnymi seriami zajęć następować będą krótkie przerwy na odpoczynek i catering. Po odbyciu przez grupy zajęć na trzech kolejnych stanowiskach, około godziny 13.30, nastąpi 30 minutowa przerwa obiadowa. Po niej na uczestników czekać będzie ostatnia seria ćwiczeń. Zakończenie zajęć na stanowiskach nastąpi około godziny Instruktorzy SBJ podsumują część szkoleniową i zapoznają uczestników z regulaminem próby finałowej która będzie ostatnim elementem dnia. Zakończenie planujemy na godzinę Tomasz Czopik podsumuje spotkanie, wręczy świadectwa ukończenia szkolenia oraz nagrody dla najlepszych uczestników. Wspólnym zdjęciem zakończymy imprezę. OPIS STANOWISK ĆWICZENIOWYCH : Stanowisko nr 1 Techniczny slalom Pierwsze stanowisko będzie miało charakter quasi sportowy. Uczestnicy spróbują swoich sił na trasie blisko kilometrowego odcinka specjalnego, który instruktorzy SBJ naszpikują różnego rodzaju rajdowymi pułapkami. Nie zabraknie ostrych zakrętów, szybkich łuków i spektakularnych nawrotów. Nawierzchnia także będzie się zmieniać od przyczepnego asfaltu po nawadniane płyty poślizgowe. Wzorem rajdów samochodowych każdy z uczestników, przed przystąpieniem do zawodów będzie miał możliwość przejazdu zapoznawczego. Instruktorzy SBJ pełnić będą rolę pilotów rajdowych mierząc przy okazji czasy przejazdów. Pomiar wykonywany będzie z dokładnością do 0,1 sekundy. UWAGA: Ośmiu najszybszych zawodników (którzy uzyskali najlepszy czas jednego przejazdu) uzyska przepustkę do ścisłego finału imprezy który zostanie rozegrany pod koniec dnia. Stanowisko nr 2 spotkanie z Oficerem Sekcji Ruchu Drogowego KW Policji Zajęcia prowadzić będzie Oficer Policji, specjalista od zagadnień bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzone będą w formie dyskusji nad każdym z zagadnień. W ich trakcie wykorzystywane będą między innymi urządzenia multimedialne: prezentowane będą zapisy z kamer przemysłowych, zdjęcia z wypadków i kolizji oraz materiały zarejestrowane przez Policję Drogową. Gwarantujemy, że podczas tych zajęć nikt nie będzie się nudził! Główne tematy: zmianach w przepisach o ruchu drogowym statystyki policyjne dotyczące zdarzeń drogowych właściwy model zachowania w przypadku kolizji i wypadku prawa i obowiązki kierowców podczas kontroli policyjnych alkohol a kierowanie pojazdem postępowanie mandatowe i przed sądem grodzkim prawo drogowe na terenie Unii Europejskiej

8 Stanowisko nr 3 reakcja na poślizg Stanowisko nr 3 dostarczy zapewne uczestnikom sporo frajdy oraz sporą dawkę wiedzę i nowych doświadczeń. Na specjalnie przygotowanym fragmencie lotniska (wyposażonym w profesjonalną płytę poślizgową) ćwiczone będą właściwe reakcje kierowców w trakcie poślizgu. Instruktorzy prowokować będą dwa rodzaje poślizgów: pod i nadsterowny. Podczas właściwie każdego przejazdu samochód będzie opuszczał więc emocji i dobrej zabawy z pewnością nie zabraknie. Podczas zajęć demonstrowane będą także praktyczne strony działania systemu ESP (stabilizacji toru jazdy). Podstawowa wiedza i umiejętności jakimi po tym ćwiczeniu powinni legitymować się uczestnicy to: rozróżnienie typów poślizgów, wybranie właściwego wariantu zachowania oraz sposobu odzyskania przyczepności. ustawione tory Stanowisko nr 4: szkolenie z zakresu udzielania I pomocy (prowadzi profesjonalny ratownik medyczny) Zabezpieczenie miejsca zdarzenia (własne bezpieczeństwo) Wezwanie pomocy kwalifikowanej (wezwanie służb ratunkowych) Ocena stanu świadomości poszkodowanego, udrożnienie dróg oddechowych i podstawowe zabiegi resuscytacyjne Wydobycie poszkodowanych z pojazdu Urazy głowy (ocena i postępowanie) Zabezpieczenie pacjenta z urazem kręgosłupa szyjnego Postępowanie w stanach nagłych (padaczka, zadławienie, krwotoki, urazy kończyn, oparzenia. FINAŁ IMPREZY Ośmiu najszybszych uczestników wyłonionych w trakcie próby sportowej na stanowisku nr 1 weźmie udział w specyficznych zawodach. Rozegrany zostanie slalom równoległy w którym uczestnicy startować będą w parach. System pucharowy (ćwierćfinały, półfinały) powodować będzie, że przegrywający będą sukcesywnie eliminowani z rywalizacji i do ścisłego finału awansuje tylko dwóch zawodników którzy zmierzą się ze sobą w pojedynku o pierwsze miejsce i tytuł WBK CUP Dodatkową nagrodę dla najlepszej ósemki będą przejazdy demonstracyjne z Tomaszem Czopikiem. Uczestnicy zostaną zaproszeni na prawy fotel samochodu Ford Focus RS o mocy ponad 300 KM. Podczas kilkuminutowej przejażdżki demonstruje techniki sportowe prowadzenia samochodu, wyjaśni praktyczne działanie systemów ABS i ESP, opowie także jak radzić sobie w trudnych sytuacjach na drodze. Emocje gwarantowane!

9 Harmonogram czasowy: Powitanie uczestników, wprowadzenie do zajęć, krótki wykład teoretyczny Zajęcia na stanowiskach, cz. I Przerwa, catering, zmiana stanowisk ćwiczeniowych Zajęcia na stanowiskach, cz. II Przerwa, catering, zmiana stanowisk ćwiczeniowych Zajęcia na stanowiskach, cz. III Przerwa obiadowa, ostatnia zmiana stanowisk Zajęcia na stanowiskach, cz. IV Podsumowanie części szkoleniowej, wstęp do zawodów Próby finałowa Podsumowanie szkolenia, charakterystyka uczestników, wręczenie dyplomów i nagród dla najlepszych uczestników, zakończenie. KOSZTY: Koszt przeprowadzenia imprezy szkoleniowej jest bezpośrednio zależny od lokalizacji i ilości uczestników i zawiera się w przedziale złotych netto. Cena zawiera: wynajem, przygotowanie i zabezpieczenie płyty lotniska wynajem profesjonalnych płyt poślizgowych przeprowadzenie zajęć według przedstawionego programu samochody szkoleniowe Ford Focus III model 2011 samochód do jazd demonstracyjny Ford Focus RS (305 KM) catering w trakcie trwania imprezy ubezpieczenie uczestników w zakresie NNW świadectwa ukończenia szkolenia i upominki dla uczestników ZAPRASZAMY Szkoła Bezpiecznej Jazdy Tomasza Czopika sp. z o.o. ul. Motarskiego 4, Kraków NIP: , REGON: , KRS KOORDYNATOR DS.SZKOLEŃ Artur Chorążka tel. kom. (48)

EVENTY MOTORYZACYJNE

EVENTY MOTORYZACYJNE EVENTY MOTORYZACYJNE Poza standardową działalnością szkoleniową z powodzeniem zajmujemy się także organizacją i prowadzeniem imprez o charakterze sportowym oraz integracyjnym. Na przestrzeni ostatnich

Bardziej szczegółowo

GENEVA MOTOR SHOW 2010

GENEVA MOTOR SHOW 2010 NUMER 1(26)2010 NEWS ŚWIATOWA PREMIERA DUNLOP SP QUATTROMAXX WISŁA GÓRY I GRUPA GOODYEAR BEZPIECZEŃSTWO UCZ SIĘ OD NAJLEPSZYCH GENEVA MOTOR SHOW 2010 ŚWIATOWE PREMIERY NAJNOWSZYCH MODELI OPON TECHNOLOGIA

Bardziej szczegółowo

dębica presto linia opon nowość ze sportowym zacięciem Audi a7 chile tour Przemierzamy tysiące kilometrów na oponach Goodyear wielka kontynuacja

dębica presto linia opon nowość ze sportowym zacięciem Audi a7 chile tour Przemierzamy tysiące kilometrów na oponach Goodyear wielka kontynuacja NUMER 1(29)2011 wielka kontynuacja Nowa linia opon bieżnikowanych dębica presto nowość ze sportowym zacięciem Audi a7 chile tour Przemierzamy tysiące kilometrów na oponach Goodyear Spis treści Razem bezpieczniej

Bardziej szczegółowo

Integracja i elastyczność

Integracja i elastyczność nr 34 III/2010 Integracja i elastyczność Rozmowa z Mariuszem Bielawą, Dyrektorem ds. IT i Łańcucha Dostaw w AD Polska Rynek motoryzacyjny wg GiPA Tadeusz Kuncy Gadżety samochodowe Co nowego? Spis treści

Bardziej szczegółowo

Dla pewności: Systemy zawieszenia pneumatycznego w oryginalnej jakości ContiTech

Dla pewności: Systemy zawieszenia pneumatycznego w oryginalnej jakości ContiTech www.contitech.de/airspring-aftermarket Dla pewności: Systemy zawieszenia pneumatycznego w oryginalnej jakości ContiTech q Bezkompromisowa jakość pierwszego montażu odpowiedni produkt do każdego zastosowania

Bardziej szczegółowo

Motir-ABS 25 N.S.C.-Truck 26. S P O R T Jest dobrze 79 Wyścigi na ¼ mili 80

Motir-ABS 25 N.S.C.-Truck 26. S P O R T Jest dobrze 79 Wyścigi na ¼ mili 80 SPIS TREŚCI A K T U A L N O Ś C I Przede wszystkim oryginalna jakość 2 5 lat minęło 3 Model dystrybucji a budowanie pozytywnych relacji z klientami 3 Złota jesień z IC Premią 5 Wkrótce zima 5 Coś nas łączy?

Bardziej szczegółowo

Założenia strategii rozwoju dziedziny sportu alpinizm do roku 2015

Założenia strategii rozwoju dziedziny sportu alpinizm do roku 2015 Ministerstwo Sportu Departament Sportu Kwalifikowanego ul. Krucza 24/26 00-921 Warszawa L.dz. PZA - Warszawa, 09.01.2008 ul. Noakowskiego 10 m. 12 00-688 WARSZAWA tel./fax: +48 22 875-8505 e-mail: biuro@pza.org.pl

Bardziej szczegółowo

n r 3 3 / g r u d z i e ń 2 0 0 9

n r 3 3 / g r u d z i e ń 2 0 0 9 e g z e m p l a r z b e z p ł a t n y n r 3 3 / g r u d z i e ń 2 0 0 9 ContiTech Rubber and plastics technology Power Transmission Group Części zamienne - gwarantowana jakość producenta oryginału CONTI

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Pierwsze półrocze Grupy Ergo Hestia Rentowność mocno w górę, stabilny wzrost STREFA DILERA. Spis treści

Szanowni Państwo, Pierwsze półrocze Grupy Ergo Hestia Rentowność mocno w górę, stabilny wzrost STREFA DILERA. Spis treści Spis treści STREFA Szanowni Państwo, rozpatrując rolę likwidacji szkody w procesie ubezpieczeniowym należy pamiętać przede wszystkim o tym, że stanowi ona realizację obietnicy udzielonej klientowi przy

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN RAJDOWYCH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

REGULAMIN RAJDOWYCH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI Stan prawny na dzień 1 stycznia 2015 REGULAMIN RAJDOWYCH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI 2015 Polski Związek Motorowy Główna Komisja Sportu Samochodowego www.pzm.pl Spis treści: 1. Ustalenia ogólne...

Bardziej szczegółowo

MERCEDES C63 AMG. Dziki, drapieżny, trudny do poskromienia, ale fascynujący przy każdym kontakcie

MERCEDES C63 AMG. Dziki, drapieżny, trudny do poskromienia, ale fascynujący przy każdym kontakcie »» www.jazdamiejska.pl AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI WYWIADY magazyn Polacy to zdolni kierowcy rozmowa z Krzysztofem Hołowczycem, byłym rajdowym mistrzem Polski oraz Europy, obecnie zawodnikem ORLEN Teamu

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY

RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY 1 Spis treści WSTĘP... 3 WSPARCIE STUDENTÓW W UCZELNIACH EUROPEJSKICH... 6 1. Podsumowanie kontaktów z uczelniami zagranicznymi... 6 2. Seminaria

Bardziej szczegółowo

Oferty pracy. Pożyczki UE. Praca za granicą. Kursy zawodowe. Ryzyko może się opłacać -11- Głuchołazy górą -13- -6- TEMAT NUMERU: Praca w mundurze

Oferty pracy. Pożyczki UE. Praca za granicą. Kursy zawodowe. Ryzyko może się opłacać -11- Głuchołazy górą -13- -6- TEMAT NUMERU: Praca w mundurze XI 2012 ISSN: 2084-3283 egzemplarz bezpłatny NUMER 10 WYWIAD: Ryzyko może się opłacać -11- -6- KONKURS: Głuchołazy górą PORADY: Kursy zawodowe -13- TEMAT NUMERU: Praca w mundurze Praca w policji, straży

Bardziej szczegółowo

RADNY WALCZY Z KUPOWANIEM GŁOSÓW. str. 5 GAZETA BEZPŁATNA

RADNY WALCZY Z KUPOWANIEM GŁOSÓW. str. 5 GAZETA BEZPŁATNA GAZETA BEZPŁATNA RADNY WALCZY str. 5 Z KUPOWANIEM GŁOSÓW Zbigniew Rudyk, radny z Lęborka chce zapłacić dwa tysiące złotych za każdy potwierdzony sygnał o kupowaniu głosów. - Ten proceder istnieje od dawna,

Bardziej szczegółowo

ŁADUNEK UCZUĆ W POLSCE UPAŁ NA ŻYCZENIE, MRÓZ NA ZAWOŁANIE. Konkurs YETD 2014 Młodzi kierowcy na start! NOWY TUNEL BADAWCZY.

ŁADUNEK UCZUĆ W POLSCE UPAŁ NA ŻYCZENIE, MRÓZ NA ZAWOŁANIE. Konkurs YETD 2014 Młodzi kierowcy na start! NOWY TUNEL BADAWCZY. BIZNES LUDZIE POJAZDY NR 4/2013 WWW.SCANIA.PL W POLSCE Konkurs YETD 2014 Młodzi kierowcy na start! UPAŁ NA ŻYCZENIE, MRÓZ NA ZAWOŁANIE NOWY TUNEL BADAWCZY ŁADUNEK UCZUĆ Adampol Ritex EUROPA W 48 H Strona

Bardziej szczegółowo

Rekord w 25. rocznicę str. 6 n SACHS Race na mecie str. 9. Twój doradca w warsztacie. Monopol. się broni

Rekord w 25. rocznicę str. 6 n SACHS Race na mecie str. 9. Twój doradca w warsztacie. Monopol. się broni Świat Rekord w 25. rocznicę str. 6 n SACHS Race na mecie str. 9 motoryzacji Twój doradca w warsztacie NR INDEKSU 382981 ISSN 1731-5468 www.swiatmotoryzacji.com.pl 6/2014 czerwiec Technologie n Wyposażenie

Bardziej szczegółowo

numer 4, wrzesień 2010 Raport: leasing międzynarodowy Nauka poprzez zabawę Płać, kiedy zarobisz Festiwal O Holender Brawura kontra kampanie społeczne

numer 4, wrzesień 2010 Raport: leasing międzynarodowy Nauka poprzez zabawę Płać, kiedy zarobisz Festiwal O Holender Brawura kontra kampanie społeczne numer 4, wrzesień 2010 Raport: leasing międzynarodowy Nauka poprzez zabawę Płać, kiedy zarobisz Festiwal O Holender Brawura kontra kampanie społeczne Konkurs Akcja społeczna Athlon Car Lease Bezpieczna

Bardziej szczegółowo

Wiadomości. 4 Artur Ulrich ponownie w zespole Viessmann. 4 Akademia Viessmann perspektywy 2010. 5 MatriX-Roadshow. 6 Viessmann laureatem Teraz Polska

Wiadomości. 4 Artur Ulrich ponownie w zespole Viessmann. 4 Akademia Viessmann perspektywy 2010. 5 MatriX-Roadshow. 6 Viessmann laureatem Teraz Polska Magazyn Techniki Grzewczej nr 1 (36) lipiec 2010 Ochrona klimatu motorem innowacji i rozwoju 1 Spis treści Wydawca: Viessmann sp. z o.o. ul. Karkonoska 65 53-015 Wrocław Polskie godło promocyjne Teraz

Bardziej szczegółowo

płyny przed zimą akumulator zimowe LPG ZMIANY W OPROGRAMOWANIU DEFA CIEPŁE WNĘTRZE NOWA FUNKCJONALNOŚĆ DLA WARSZTATÓW POMOC TECHNICZNA DLA WARSZTATÓW

płyny przed zimą akumulator zimowe LPG ZMIANY W OPROGRAMOWANIU DEFA CIEPŁE WNĘTRZE NOWA FUNKCJONALNOŚĆ DLA WARSZTATÓW POMOC TECHNICZNA DLA WARSZTATÓW płyny zimowe akumulator przed zimą NOWA FUNKCJONALNOŚĆ DLA WARSZTATÓW DEFA CIEPŁE WNĘTRZE LPG ZMIANY W OPROGRAMOWANIU POMOC TECHNICZNA DLA WARSZTATÓW S P I S T R E Ś C I Szanowni Czytelnicy, S Ł O W

Bardziej szczegółowo

Camaro. Logistyka zmian. Marek Cykowski. Legenda amerykańskiej motoryzacji. Prawdziwa wartość opony. nr 39. Rynek

Camaro. Logistyka zmian. Marek Cykowski. Legenda amerykańskiej motoryzacji. Prawdziwa wartość opony. nr 39. Rynek nr 39 marzec-czerwiec 2012 Logistyka zmian Marek Cykowski Dyrektor ds. Logistyki AD Polska Aftermarket Camaro Legenda amerykańskiej motoryzacji Prawdziwa wartość opony Rynek Dobry olej, czyli jaki? Z wyborem

Bardziej szczegółowo

ArcelorMittal Poland Odpowiedzialność Biznesu Raport 2010

ArcelorMittal Poland Odpowiedzialność Biznesu Raport 2010 Odpowiedzialność Biznesu Raport 2010 www.arcelormittal.com/poland Al. Józefa Piłsudskiego 92 41-308 Dąbrowa Górnicza tel: (32) 776 66 66 fax: (32) 776 82 00 Opinie dotyczące raportu prosimy przesyłać na

Bardziej szczegółowo

nr 8 grudzień 2009 NOWE WYTYCZNE W RAMACH DZIAŁANIA 6.2 ZMIANA INSTYTUCJI DOKONUJĄCEJ PŁATNOŚCI W RAMACH PO KL PLANY DZIAŁANIA NA 2010 ROK

nr 8 grudzień 2009 NOWE WYTYCZNE W RAMACH DZIAŁANIA 6.2 ZMIANA INSTYTUCJI DOKONUJĄCEJ PŁATNOŚCI W RAMACH PO KL PLANY DZIAŁANIA NA 2010 ROK nr 8 grudzień 2009 NOWE WYTYCZNE W RAMACH DZIAŁANIA 6.2 ZMIANA INSTYTUCJI DOKONUJĄCEJ PŁATNOŚCI W RAMACH PO KL PLANY DZIAŁANIA NA 2010 ROK STAN WDRAŻANIA PO KL NA PODKARPACIU DOBRE PRAKTYKI PO KL AKTUALNOŚCI

Bardziej szczegółowo

SZEROKOŚCI! ZMĘCZENIE KOŁEM SIĘ TOCZY. DK2 wszystko ma swoje granice. Dobry parking jak nie dać się naciąć? Magazyn sympatyków branży transportowej

SZEROKOŚCI! ZMĘCZENIE KOŁEM SIĘ TOCZY. DK2 wszystko ma swoje granice. Dobry parking jak nie dać się naciąć? Magazyn sympatyków branży transportowej Magazyn sympatyków branży transportowej NUMER 2 (5) 2014 ZMĘCZENIE KOŁEM SIĘ TOCZY Zegar na desce rozdzielczej to nie budzik, a fotel kierowcy to nie kanapa... Skutki jazdy mimo zmęczenia również mogą

Bardziej szczegółowo

Vademecum bezrobotnego

Vademecum bezrobotnego URZĄD PRACY POWIATU KRAKOWSKIEGO Vademecum bezrobotnego Folder opracowany i wydany przez Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego F_03_Vademecum_bezrobotnego_130x200.indd 1 2012-12-02 23:32:16 Niniejszy informator

Bardziej szczegółowo

ROZWÓJ RATOWNICTWA DROGOWEGO

ROZWÓJ RATOWNICTWA DROGOWEGO Senacki Zespół Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Senacki Zespół Strażaków ROZWÓJ RATOWNICTWA DROGOWEGO Kancelaria Senatu Redakcja: Piotr Świątecki Współpraca: Dorota Wojucka Projekt okładki: Krzysztof Korneluk

Bardziej szczegółowo

JAK ZORGANIZOWAĆ I POPROWADZIĆ SZKOLENIE

JAK ZORGANIZOWAĆ I POPROWADZIĆ SZKOLENIE PROGRAM WSPIERANIA BIZNESU II PHARE PROJEKT SME-FIT JAK ZORGANIZOWAĆ I POPROWADZIĆ SZKOLENIE OPRACOWANIE: Katarzyna Wawer-Dziedziak ZWIĄZEK RZEMIOSŁA POLSKIEGO 2004 SPIS TREŚCI Wstęp... 3 Na czym polega

Bardziej szczegółowo

Mariusz Berczyński. WYCHOWANIE FIZYCZNE W SZKOLE Poradnik dla nauczyciela

Mariusz Berczyński. WYCHOWANIE FIZYCZNE W SZKOLE Poradnik dla nauczyciela Mariusz Berczyński WYCHOWANIE FIZYCZNE W SZKOLE Poradnik dla nauczyciela Mariusz Berczyński wychowanie fizyczne W SZKOLE Poradnik dla nauczyciela Warszawa 2012 Wydawca: Ośrodek Rozwoju Edukacji Aleje Ujazdowskie

Bardziej szczegółowo

Katalog. Wszystkie Państwa potrzeby szkoleniowe mają jedno rozwiązanie: Akademię Szybkiej Nauki

Katalog. Wszystkie Państwa potrzeby szkoleniowe mają jedno rozwiązanie: Akademię Szybkiej Nauki Katalog Wszystkie Państwa potrzeby szkoleniowe mają jedno rozwiązanie: Akademię Szybkiej Nauki Akademia Szybkiej Nauki Tadeusz Buzarewicz ul. Nowogrodzka 49 00-695 Warszawa + 48 22 522 84 32 szkolenia@akn.pl

Bardziej szczegółowo

Ochrona przeciwpożarowa

Ochrona przeciwpożarowa PATROL Magazyn Securitas w Polsce Nr 4/2009 Ochrona przeciwpożarowa Ekspansja Securitas w Europie Środkowo-Wschodniej Badanie Opinii Pracowników Współpraca z firmą POLOmarket Na ścieżkach kariery w Securitas

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN RAJDOWE MISTRZOSTWA POLSKI SAMOCHODÓW TERENOWYCH

REGULAMIN RAJDOWE MISTRZOSTWA POLSKI SAMOCHODÓW TERENOWYCH Stan prawny na dzień 18 grudnia 2009 r. REGULAMIN RAJDOWE MISTRZOSTWA POLSKI SAMOCHODÓW TERENOWYCH 2010 Polski Związek Motorowy Główna Komisja Sportu Samochodowego www.pzm.pl 1. Ustalenia ogólne 1.1 Rajdowe

Bardziej szczegółowo