PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd"

Transkrypt

1 Bądź w kontakcie Universal Robots A/S Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Liczba pracowników 150 Działalność zasadnicza Grupa docelowa Rynki pionowe Kanał sprzedaży Główne produkty Główne korzyści Odense (Dania) Enrico Krog Iversen, Dyrektor Generalny Esben H. Østergaard, Dyrektor Techniczny Duńska firma Universal Robots odkrywa na nowo roboty przemysłowe mające lekkie i elastyczne manipulatory. Jej roboty automatyzują produkcję we wszystkich gałęziach przemysłu nawet w małej i średniej wielkości przedsiębiorstwach, które uznają automatykę za niewspółmiernie drogą, nieporęczną i trudną do zintegrowania z innymi urządzeniami. Małe i średnie firmy, a także duże przedsiębiorstwa Metal i obróbka skrawaniem, motoryzacja, żywność i rolnictwo, meble, farmacja i chemia, plastiki i polimery itd. Globalna sieć dystrybutorów (ponad 250 partnerów handlowych w ponad 50 krajach) Roboty przemysłowe: roboty przegubowe o sześciu stopniach swobody UR3: Może przenosić ładunki o masie do 3 kg (6,6 lb). Promień zasięgu roboczego: 50 cm (19,7 in) UR5: Może przenosić ładunki o masie do 5 kg. Promień zasięgu roboczego: 85 cm UR10: Może przenosić ładunki o masie do 10 kg. Promień zasięgu roboczego: 130 cm Łatwe programowanie Łatwa instalacja Elastyczność w zakresie miejsca instalacji Możliwość pracy bez ogrodzenia zabezpieczającego Roboty współpracujące z człowiekiem wyniki oceny ryzyka dopuszczają, aby pracowały bez osłony zabezpieczającej Korzystna inwestycja (szybki zwrot z inwestycji) Robot działa samodzielnie nie musi być monitorowany i sterowany przez ludzi Jest bardzo cichy nie emituje irytującego hałasu charakterystycznego dla robotów Energooszczędność Konstrukcja modułowa Aprobata TÜV Enkodery absolutne Nie ma potrzeby stosowania zapasowej baterii enkodera Wiele modułów wej.-wyj. bezproblemowa integracja z urządzeniami zewnętrznymi

2 Fakty i liczby Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie Pobierz zawartość multimedialną: Kontakt z firmą: Universal Robots A/S CEO Enrico Krog Iversen Energivej 25 DK-5260 Odense S Dania Rzecznik prasowy: Universal Robots A/S Marketing Manager Maria Gravesen Energivej 25 DK-5260 Odense S Dania Adresy: HEADQUARTER Universal Robots A/S Energivej 25 DK-5260 Odense S Denmark Fax CVR N0.: BIUR REGIONALNYCH USA Universal Robots USA, Inc. 11 Technology Drive East Setauket, New York USA CHINY Universal Robots China (Shanghai) Ltd A, Silver Center No Shaanxi Road North Shanghai Putuo District Shanghai Chiny SOUTHERN EUROPE, MEA, TURKEY Universal Robots Spain S.L. Carrer Pujades 51 B.53 E Barcelona Spain APAC Universal Robots (Singapore) Pte, Ltd. 20 Science Park Road, Teletech Park Science Park II, #03-36/37, SINGAPORE Website: Studia przypadków: Social media:

3 Zarząd Enrico Krog Iversen, Dyrektor Generalny Enrico Krog Iversen jest Dyrektorem Generalnym i partnerem w firmie Universal Robots (UR) od 2008 roku. Odkrył on ogromny potencjał leżący w robotach firmy Universal Robots, które w porównaniu z tradycyjnymi robotami przemysłowymi są bardziej intuicyjne w programowaniu, łatwiejsze w integracji i bardziej elastyczne, jeżeli chodzi o miejsce instalacji. W ciągu kilku lat udało mu się osiągnąć spektakularny wzrost i rozszerzyć działalność Universal Robots. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu oraz dogłębną wiedzą w zakresie automatyki i procesów produkcyjnych. Enrico Krog Iversen rozpoczął swoją karierę jako stażysta w dziale zarządzania w firmie spedycyjnej A.P. Moeller/Maersk w Kopenhadze, która jest największym przedsiębiorstwem w Danii. Następnie zajmował różne stanowiska w obrębie tej grupy między innymi przez pewien okres pełnił funkcję Menedżera Operacyjnego w firmie Maersk, Inc. w Nowym Jorku, zanim rozpoczął studia na kierunku zarządzania biznesem na Uniwersytecie Południowej Danii (Syddansk Universitet) w Odense. Przed podjęciem pracy w Universal Robots, był partnerem i Dyrektorem Handlowym w firmie Krog Iversen & Co. A/S (obecnie Scan A/S) będącej największym producent pieców grzewczych w Danii. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za ekspansję międzynarodową firmy i dlatego odegrał znaczącą rolę w silnym wzroście odnotowanym przez firmę. Znajomość języków: duński, angielski, niemiecki Pobierz zdjęcie:

4 Zarząd Esben H. Østergaard, Dyrektor Techniczny i założyciel firmy Esben H. Østergaard jest Dyrektorem Technicznym w firmie Universal Robots i jest odpowiedzialny jest za udoskonalanie istniejących robotów firmy Universal Robots oraz rozwijanie nowych produktów. Ma on doktorat w dziedzinie robotyki. Esben H. Østergaard jest jednym z wynalazców stojących za powstaniem robotów firmy Universal Robots. Podczas pracy jako naukowiec i adiunkt na Uniwersytecie Południowej Danii w latach zajmował się robotyką i interfejsami użytkownika oraz stworzył podstawy pod nowatorskie rozwiązania w zakresie robotów przemysłowych. To spowodowało, że w 2005 roku założył firmę Universal Robots razem z dwoma współpracownikami z zespołu naukowego. Od tamtej pory Universal Robots zarejestrował około 30 patentów w dziedzinie technologii robotów. Oprócz pracy jako Dyrektor Techniczny, Esben H. Østergaard uczestniczy w krajowych projektach badawczych, jest także zewnętrznym egzaminatorem na kilku uniwersytetach w Danii. Wcześniej w swojej karierze pracował jako naukowiec w USC Robotics Labs w Południowej Kalifornii, a także w instytucie AIST w Tokio, jako naukowiec wizytujący. Podczas studiów w dziedzinie informatyki, fizyki i multimediów na Uniwersytecie Aarhus w Danii również skupiał się wyłącznie na robotyce, a w roku 1998 został mistrzem świata w swoim hobby rozgrywkach robotów w piłkę nożną. Znajomość języków: duński, angielski https://www.linkedin.com/pub/esben-%c3%b8stergaard/7/b6/3bb Pobierz zdjęcie:

5 Profil firmy Firma Universal Robots dąży do tego, aby technologia robotów stała się dostępna we wszystkich gałęziach przemysłu. Ta duńska firma podbiła świat unikatowymi robotami przemysłowymi, które usprawniają produkcję na ciągle rozwijających się rynkach. Roboty firmy Universal Robots mogą zautomatyzować i usprawnić wszystkie procesy przemysłowe, ponieważ są przystępne cenowo, a także elastyczne, przyjazne dla użytkownika i bezpieczne w bezpośrednim użytkowaniu. Wartości korporacyjne Najwyższym priorytetem firmy Universal Robots jest podwojenie wartości. Wszystkie decyzje służą tworzeniu wartości finansowej dla naszych klientów i UR, za co odpowiedzialni są wszyscy pracownicy. Firma Universal Robots przywraca operatorom kontrolę nad systemami automatyki w ich zakładzie. Firma Universal Robots dąży do osiągnięcia pozycji światowego autorytetu w dziedzinie łatwo programowalnych, bezpiecznych i elastycznych robotów przemysłowych. Firma Universal Robots stara się, aby jej dystrybutorzy odnosili sukcesy. Wybiera dystrybutorów, którzy chcą budować partnerstwo oparte na wzajemnych korzyściach i wspiera ich w tych dążeniach. Firma Universal Robots ułatwia opracowywanie zrobotyzowanych aplikacji oraz ich udostępnianie. Firma Universal Robots przyciąga i nagradza pracowników stawiających na wydajność, którzy potrafią dzielić się swoją pasją do budowania poważanej na całym świecie firmy. Przy podejmowaniu decyzji firma Universal Robots myśli globalnie, jednocześnie dokonując niezbędnych dostosowań, aby dopasować się do lokalnych różnic i kultur. Jako firma globalna Universal Robots proaktywnie dzieli się informacjami z innymi kolegami, którzy korzystają z naszej wiedzy i doświadczeń.

6 Profil firmy Historia 2003 Na Uniwersytecie Południowej Danii w Odense Esben Østergaard, Kasper Støy i Kristian Kassow przeanalizowali specjalne wymogi dla robotów w przemyśle spożywczymi. Wspólnie doszli oni do wniosku, że rynek robotyki jest zdominowany przez ciężkie, drogie i nieporęczne roboty W rezultacie ci trzej inżynierowie założyli w 2005 roku firmę Universal Robots. Deklarowanym przez nich celem było stworzenie technologii robotów dostępnych dla małych i średnich przedsiębiorstw i wypuszczenie na rynek lekkiego robota, który jest łatwy w instalacji i programowaniu. Założenie firmy było możliwe dzięki inwestycji kapitałowej dokonanej przez Syddansk Innovation Duński Fundusz Inwestycyjny, jednostka państwowa, docenił potencjał Universal Robots i zainwestował w kierownictwo firmy oraz fundusz Syddansk Innovation Pierwsze roboty UR5 są sprzedawane przez dystrybutorów w Danii i Niemczech Firma Universal Robots rozszerzyła swoją działalność na całą Europę Firma Universal Robot wchodzi na rynek azjatycki i zakłada biuro lokalne w Chinach Wprowadzono na rynek robota Universal Robots UR10. Firma utworzyła amerykańską filię z siedzibą w Nowym Jorku. W światowym przemyśle wykorzystywanych jest łącznie 1600 robotów UR Firma Universal Robots otwiera swój chiński oddział w nowej siedzibie w Szanghaju. Firma tworzy sieć dystrybucji w Ameryce Południowej i Oceanii Firma przenosi się do nowej centrali o powierzchni 12 tys. m2, która jest siedem razy większa niż poprzednia siedziba Universal Robots i która dziennie jest w stanie wyprodukować 150 robotów. Na targach AUTOMATICA Show w Monachium w Niemczech i targach IMTS w Chicago następuje prezentacja trzeciej generacji lekkich ramion robotów UR5 i UR10. Wraz z wprowadzeniem ośmiu nowych regulowanych funkcji spełniających wymogi bezpieczeństwa, firma Universal Robots przedstawia jedynego robota na świecie, który dostosowuje się do zaawansowanych ustawień bezpieczeństwa właściwych dla każdego konkretnego zastosowania. W firmach na całym świecie zainstalowano w sumie 3800 robotów UR W Singapurze zostaje otwarty nowy oddział Universal Robots w rejonie Azji i Pacyfiku. Universal Robots wypuściła UR3 najbardziej elastyczny i najlżejszy robot na świecie, który może być zainstalowany na blacie i współpracować z ludźmi. Może przenosić ładunek o wadze 3 kg i pomaga w wykonywaniu zadań dotyczących lekkiego montażu. Został zaprezentowany na targach w Szanghaju, Chicago i Hanowerze. Firma Universal Robots zostaje zakupiona przez Teradyne za 285 milionów dolarów. Teradyne to lider wśród dostawców zautomatyzowanych systemów testowych służących do sprawdzania półprzewodników, produktów bezprzewodowych, systemów przechowywania danych oraz złożonych systemów elektronicznych. Firma ta zatrudnia obecnie około 3800 pracowników na całym świecie. Firma Universal Robots będzie kontynuowała działalność z tym samym kierownictwem, a jej główna siedziba, dział badań i rozwoju oraz obiekty produkcyjne pozostaną w Danii. Dowiedz się więcej o Teradyne na

7 Profil firmy Międzynarodowy rynek robotów Na rynku robotów dominują ciężkie, drogie i nieporęczne roboty zaprojektowane przez inżynierów dla inżynierów. Aby sprostać wymaganiom nowej pojawiającej się rzeczywistości, firma Universal Robots wypuszcza na rynek nową klasę robotów nazywanych robotami współpracującymi dzięki ich możliwości pracy z operatorami, którzy mogą je obsługiwać bez konieczności stosowania osłon bezpieczeństwa. Tego rodzaju roboty współpracujące są przygotowane na to, aby wypełnić lukę między urządzeniami obsługiwanymi w pełni ręczne linie montażowe a całkowicie zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi. Nigdzie to nie jest tak oczywiste, jak w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które do tej pory postrzegały urządzenia automatyczne jako zbyt drogie i zbyt złożone, aby się w ogóle nad nimi zastanawiać. W przeciwieństwie do swoich poprzedników pracujących nad komponentami szklanymi w zakładach motoryzacyjnych i innych dużych liniach montażowych, roboty UR są lekkie, elastyczne i można je łatwo przenosić i wielokrotnie programować tak, żeby realizowały nowe zadania. Mogą w ten sposób zmierzyć się z wyzwaniem stojącym przed firmami, które muszą dostosowywać się do coraz to bardziej zaawansowanych procesów polegających na produkcji małych partii towarów i w krótkich seriach. Według RIA, czyli Stowarzyszenia Producentów Robotów Przemysłowych, tylko 10% firm, które mogłyby korzystać z robotów, zainstalowało je do tej pory. Ten niski odsetek wynika głównie z trzech problemów, które rozwiązują roboty UR: kosztów, przyjazności dla użytkownika i zastosowań. Produkty Pierwszym produktem firmy Universal Robots był model UR5 robot przegubowy o sześciu stopniach swobody, który zrewolucjonizował rynek robotów przemysłowych. UR5 waży 18 kg (40,6 lb), ma udźwig do 5 kilogramów (11 lb) oraz promień zasięgu roboczego wynoszący 85 cm (33,5 in). W roku 2012 firma Universal Robots wprowadziła na rynek model UR10 o udźwigu wynoszącym 10 kilogramów (22 lb) oraz zasięgu 130 cm (51,2 in). Model UR10 został zaprojektowany dokładnie według tych samych zasad co UR5, dzięki czemu jest tak samo elastyczny i łatwy do integracji z procesem produkcyjnym. W 2014 roku została wprowadzona nowa generacja ramion robotów UR5 i UR10, które są w stanie dostosować zaawansowane ustawienia bezpieczeństwa w przypadku każdego zastosowania. Roboty te są wyposażone w enkodery absolutne i mają osiem regulowanych funkcji spełniających wymogi bezpieczeństwa, charakteryzują się usprawnieniami w zakresie przepływu prac i posiadają 32 wbudowane moduły wej.-wyj. do podłączania urządzeń do szaf sterowniczych. System bezpieczeństwa UR Safety 3.0 otrzymał certyfikat TÜV. W roku 2015 wprowadzono na rynek UR3. Jest to nowy poręczny robot do montowania na blacie ważący jedynie 11 kg (24,3 lb), a mający udźwig 3 kg (6,6 lb). Charakteryzuje się zakresem obrotu wszystkich przegubów wynoszącym 3600 i nieskończonym obrotem końcowego przegubu. Te unikalne cechy sprawiają, że UR3 jest najbardziej elastycznym i lekkim robotem na dzisiejszym rynku, który zamontowany na blacie pracuje wraz z operatorami. Jest doskonałym wyborem w przypadku zastosowań, które wymagają użycia ramienia sześcioprzegubowego wtedy, gdy najbardziej istotny jest rozmiar, bezpieczeństwo i dobra cena. Szczegółowe informacje o robotach UR3, UR5 i UR10 oraz ich specyfikacje techniczne są dostępne na hhttp://www.universal-robots.com/pl/produkty.aspx

8 Profil firmy Działanie Ramiona robotów są proste i intuicyjne w użytkowaniu. Ich obsługa nie wymaga doświadczenia w robotyce lub programowaniu, związku z czym mogą ich używać wszyscy pracownicy techniczni w zakładzie produkcyjnym. Roboty UR nie muszą być kontrolowane przez personel i mogą pracować niezależnie w nieoświetlonych halach produkcyjnych 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Struktura sprzedaży Firma Universal Robots ma swoją siedzibę w Odense, w Danii, oraz biura w Nowym Jorku, Szanghaju, Singapurze i Barcelonie. Ramiona robotów firmy Universal Robots są sprzedawane na skalę międzynarodową za pośrednictwem rozbudowanej sieci dystrybutorów. Lista jest dostępna pod adresem:

9 Nasze roboty Charakterystyka: Firma Universal Robots oferuje znaczące korzyści pod względem wydajności i bezpieczeństwa nawet w przypadku ograniczonych zastosowań. Jest to najszybszy w branży zwrot z inwestycji w automatykę. Łatwe programowanie Opatentowana technologia pozwala operatorom niemającym doświadczenia w programowaniu na szybkie skonfigurowanie i obsługę robotów przy wykorzystaniu intuicyjnej wizualizacji 3D. Wystarczy poprowadzić ramię robota do żądanych punktów trasy lub naciskać klawisze ze strzałkami na łatwym w użyciu tablecie z ekranem dotykowym. Szybka konfiguracja Firma Universal Robots zrewolucjonizowała konfigurację robotów, redukując typowe wdrażanie robotyki mierzone w tygodniach do kilku godzin. Średni czas konfiguracji zgłaszany przez naszych klientów wynosi tylko pół dnia. Pierwsze działania nieprzeszkolonego operatora, rozpakowanie robota, jego montaż i zaprogramowanie pierwszego prostego zadania, zajmują mniej niż godzinę. Najszybszy zwrot nakładów w branży Firma Universal Robots oferuje wszystkie zalety zaawansowanej automatyzacji robotów, bez żadnych z tradycyjnych dodatkowych kosztów związanych z programowaniem robota, konfiguracją, oraz dedykowane osłony robocze. Koszt automatyzacji jest przystępny nawet dla małych i średnich przedsiębiorstw. Elastyczność w ponownej instalacji Nie ograniczaj się przez dedykowane zastosowania robotyczne. Roboty UR są lekkie, zajmują niewielką powierzchnię oraz są łatwe we wdrożeniu w różnorodnych zastosowaniach bez zmiany w planie produkcji. Przeniesienie robota do nowych procesów jest szybkie i łatwe, dzięki czemu możesz szybko zautomatyzować praktycznie każde manualne zadanie, w tym takie, które dzielone jest na małe partie lub wymaga szybkiego przełączania. Robot jest w stanie ponownie korzystać z programów do powtarzających się zadań. Współpraca i bezpieczeństwo Teraz możesz zastąpić każdą osobę zajmującą się brudnymi, niebezpiecznymi i nudnymi zadaniami, i zmniejszyć chroniczne przeciążenia mięśni swoich pracowników oraz liczbę obrażeń w wyniku wypadków. Osiemdziesiąt procent z tysięcy robotów UR na całym świecie działa bez zabezpieczenia (po ocenie ryzyka), tuż obok ludzkich operatorów. System bezpieczeństwa naszych robotów jest zatwierdzony i certyfikowany przez TUV (Niemieckie Stowarzyszenie Kontroli Technicznej). Modułowa konstrukcja Konstrukcja robota minimalizuje ryzyko przestojów produkcyjnych. W razie awarii lub usterki robota można szybko i łatwo naprawić dzięki jego modułowej konstrukcji. Duński design Nowoczesny, elegancki design. Wygląda i pracuje tak samo dobrze. Interfejs użytkownika w 20 językach.

10 Nagrody Lista nagród przyznanych firmie Universal Robots: 2015 Firma Universal Robots zajęła 25. miejsce na liście najbardziej innowacyjnych firm w 2015 wg MIT (MIT Technology Review list of the Smartest Companies 2015) Firma Universal Robots otrzymała nagrodę w dziedzinie innowacji na portugalskich targach EMAF w Porto w listopadzie 2014 r 2013 W USA robot UR5 zdobywa nagrodę RoboBusiness 2013 Game Changer Award w kategorii interakcja człowieka z urządzeniem (Human- Machine Interaction) Firma Universal Robots otrzymuje nagrodę dla najlepszych dostawców w branży metaloplastyki Metalworking Industry Outstanding Suppliers Awards przyznawaną przez Ringier Trade Media China Roboty UR5 i UR10 otrzymuje nagrodę Good Design Award 2013 od Japońskiego Instytutu Promocji Wzornictwa (Japan Institute of Design Promotion) Robot UR10 zostaje uznany za najbardziej innowacyjny produkt w Danii i zdobył nagrodę InnovationSTORM 2013 Firma Universal Robots zdobywa nagrodę za innowacyjność produktu Gold Award for Innovative Product na XII wystawie automatyki przemysłowej i zastosowań technologicznych China (Shandong) Int l Industrial Automation and Applied Technology Exhibition Firma Universal Robots zostaje uznana za jedną z 30 najważniejszych firm eksportowych w Danii, a tym samym znalazła się na liście ExportCanon CTO i założyciel Universal Robots Esben Østergaard zdobywa nagrodę DIRA Automation Award 2013 Firma Universal Robots zdobywa tytuł Najlepszego dostawcy robotyki (Best Robotics Provider) 2013 w edycji nagród Asian Manufacturing Awards Firma Uniwersal Robots zdobywa krajową nagrodę za rozwój Growth Prize DI Entrepreneurship Award przyznawaną przez Konfederację Duńskiego Przemysłu (Confederation of Danish Industry, DI). Produkt Roku: Czytelnicy magazynu Control Engineering uznali robota UR10 za Produkt Roku w kategorii Roboty i manipulatory (Robots and Manipulators) 2012 Firma Uniwersal Robots zdobywa nagrodę za wynalazczość i przedsiębiorczość Invention and Entrepreneurship Award przyznawana przez IEEE Robotics, Automation Society i IFR Firma Uniwersal Robots zdobywa angielską nagroda MWP Award za Najlepszy system automatyki (Best Automation System)

BIZNES FIRMA NOWOCZESNA. Bezpieczna poczta. Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18. Media społecznościowe

BIZNES FIRMA NOWOCZESNA. Bezpieczna poczta. Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18. Media społecznościowe BIZNES benchmark magazyn #7 / 06 / 2014 Wykorzystanie technologii GPS w firmach s. 25 Bezpieczna poczta Czego nie trzymać w swojej skrzynce s. 6 Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18 Media

Bardziej szczegółowo

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych wrzesień 2013 Inject the future: ENGEL na targach K 2013 Nowe aplikacje, rekordy wydajności, światowe premiery Strona 8 W pełni elektryczna, wysoce

Bardziej szczegółowo

Bądź sprytny, bądź szczęśliwy

Bądź sprytny, bądź szczęśliwy 20 HARTING s Technology Newsletter Bądź sprytny, bądź szczęśliwy Wydajne sieci Gościnny wkład prof. dr inż. Armina Schnettlera Infrastruktury energetyczne przyszłości jutrzejsze sieci będą inteligentne

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK DOBRYCH PRAKTYK PROJEKT SZKOLENIOWY PRZYGOTOWANIE DO EKSPORTU

PODRĘCZNIK DOBRYCH PRAKTYK PROJEKT SZKOLENIOWY PRZYGOTOWANIE DO EKSPORTU PODRĘCZNIK DOBRYCH PRAKTYK PROJEKT SZKOLENIOWY PRZYGOTOWANIE DO EKSPORTU Warszawa 2006 Redakcja: Elżbieta Buczko-Cichońska (ARUP) Zenon Lewandowski (PAG Uniconsult) Ireneusz Kołodziej (PAG Uniconsult)

Bardziej szczegółowo

Biuletyn. automatyki ISSN 1507-3890 3/2004 (41) Roboty przemysłowe FANUC Robotics. InTouch 9.0. ASTOR zaprasza na ENERGETAB 2004 namiot M, stoisko 265

Biuletyn. automatyki ISSN 1507-3890 3/2004 (41) Roboty przemysłowe FANUC Robotics. InTouch 9.0. ASTOR zaprasza na ENERGETAB 2004 namiot M, stoisko 265 Biuletyn automatyki 3/2004 (41) ISSN 1507-3890 Roboty przemysłowe FANUC Robotics InTouch 9.0 ASTOR zaprasza na ENERGETAB 2004 namiot M, stoisko 265 3 Szanowni Państwo! Spis treści Oddajemy do rąk Państwa

Bardziej szczegółowo

RAPORT. Dodatek promocyjny

RAPORT. Dodatek promocyjny RAPORT Dodatek promocyjny Dodatek promocyjny RAPORT PARTNER RAPORTU: Wspomagane zarządzanie Systemy ERP ułatwiają pracę zarządom i menedżerom liniowym, pośrednio obniżając koszty działalności przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

2 RAPORT ROCZNY 2010 COMARCH SA

2 RAPORT ROCZNY 2010 COMARCH SA 2 3 raport roczny 2010 4 spis treści 5 List Prezesa Zarządu Comarch SA do Akcjonariuszy... 6 Organy spółki... 8 Zarząd... 8 Rada Nadzorcza... 8 Akcjonariat stan na dzień 31 grudnia 2010... 18 Kurs giełdowy

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie... 2. Cemat Silicon S.A... 3. Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4. GEA Technika-Cieplna... 5. Grupa Powen-Wafapomp SA...

Wprowadzenie... 2. Cemat Silicon S.A... 3. Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4. GEA Technika-Cieplna... 5. Grupa Powen-Wafapomp SA... Spis treści Wprowadzenie... 2 Cemat Silicon S.A.... 3 Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4 GEA Technika-Cieplna... 5 Grupa Kęty S.A... 6 Grupa Powen-Wafapomp SA... 7 Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol"

Bardziej szczegółowo

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Od Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej W ostatnich latach polsko-chińskie stosunki polityczno-gospodarcze przechodzą ogromne zmiany. Wizyta Prezydenta

Bardziej szczegółowo

WYZWANIE: PRZYCIĄĆ NIEEFEKTYWNOŚCI W PRODUKCJI

WYZWANIE: PRZYCIĄĆ NIEEFEKTYWNOŚCI W PRODUKCJI WYZWANIE: PRZYCIĄĆ NIEEFEKTYWNOŚCI W PRODUKCJI ROZWIĄZANIE: Oprogramowanie Wonderware. Lepsze narzędzia pozwalają zwiększyć produkcję i efektywność średnio o 35%* Czy Twoje obecne narzędzia informatyczne

Bardziej szczegółowo

wiatrowy biznes Słoweński sukces #1/2009 niemcy liderem branży:

wiatrowy biznes Słoweński sukces #1/2009 niemcy liderem branży: produkcja na ostrzu noża: Słoweński sukces a business and technology magazine from sandvik coromant Magazyn biznesu i technologii firmy Sandvik Coromant Daniel Bergerfurth, kierownik produkcji w zakładach

Bardziej szczegółowo

PACSystems RSTi I/O 69 (3/2011) 72 (2/2012) ISSN 1507-3890. Nowy układ wejść/wyjść do aplikacji scentralizowanych i rozproszonych

PACSystems RSTi I/O 69 (3/2011) 72 (2/2012) ISSN 1507-3890. Nowy układ wejść/wyjść do aplikacji scentralizowanych i rozproszonych 69 (3/2011) 72 (2/2012) ISSN 1507-3890 PACSystems RSTi I/O Nowy układ wejść/wyjść do aplikacji scentralizowanych i rozproszonych XXMobilny dostęp do informacji XXAkademia Kawasaki K-Roset XXProdukty roku

Bardziej szczegółowo

KATALOG BRANŻY ITS 2015 Inteligentne Systemy Transportowe Intelligent Transportation Systems

KATALOG BRANŻY ITS 2015 Inteligentne Systemy Transportowe Intelligent Transportation Systems KATALOG BRANŻY ITS 2015 Inteligentne Systemy Transportowe Intelligent Transportation Systems KONKURS Konkurs LIDER ITS to wspólna inicjatywa ITS POLSKA oraz wydawnictwa Przegląd ITS, której celem jest

Bardziej szczegółowo

69 (3/2011) 75 (1/2013) ISSN 1507-3890

69 (3/2011) 75 (1/2013) ISSN 1507-3890 69 (3/2011) 75 (1/2013) ISSN 1507-3890 XX 4 miasta 4 strony automatyki oraz astor Tour 2013: 2 cykle seminariów dla branży automatyki XX Sklep Astor24.pl ekonomiczna automatyka XX Nieplanowany przestój?

Bardziej szczegółowo

QAD ENTERPRISE APPLICATIONS 2011... 3 II. BRANŻOWE MAPY PROCESÓW... 9 III.

QAD ENTERPRISE APPLICATIONS 2011... 3 II. BRANŻOWE MAPY PROCESÓW... 9 III. Services Management Handboo Spis treści I. QAD ENTERPRISE APPLICATIONS 2011... 3 II. BRANŻOWE MAPY PROCESÓW... 9 III. OPINIE KLIENTÓW I ANALITYKÓW... 16 IV. QAD W BADANIACH FIRM ANALITYCZNYCH... 19 V.

Bardziej szczegółowo

KATALOG LIDERÓW INNOWACJI

KATALOG LIDERÓW INNOWACJI KATALOG LIDERÓW INNOWACJI SPIS TREŚCI 04-05 SŁOWEM WSTĘPU 06-07 OPIS PROJEKTU 08-15 PARTNERZY PROJEKTU Partner 01 Partner 05 CNA Stowarzyszenie Regionu Emilia-Romagna Partner 02 Partner 06 Emilia-Romagna

Bardziej szczegółowo

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper Nowa generacja rozwiązań ERP Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper nowa generacja rozwiązań ERP Styczeń 2010 Wstęp Rozwój rozwiązań

Bardziej szczegółowo

dzisiaj Najważniejsze nowatorskie rozwiązania ABB na rok 2014 14

dzisiaj Najważniejsze nowatorskie rozwiązania ABB na rok 2014 14 dzisiaj 1 14 Magazyn dla klientów ABB w Polsce Najważniejsze nowatorskie rozwiązania ABB na rok 2014 14 Wystartowała kolejna fabryka ABB w Polsce 4 Efektywnie i cicho. Transformatory dla PSE 9 Podgrzewanie

Bardziej szczegółowo

ŻÓŁTA FABRYKA PRZYSZŁOŚCI. stworzona przez FANUC Polska

ŻÓŁTA FABRYKA PRZYSZŁOŚCI. stworzona przez FANUC Polska ŻÓŁTA FABRYKA PRZYSZŁOŚCI stworzona przez FANUC Polska w celu wspierania konkurencyjności firm produkcyjnych Wrocław, 11 12 września 2014 roboinnowacje DLA KONKURENCYJNOŚCI FIRM PRODUKCYJNYCH Polski oddział

Bardziej szczegółowo

ROZWIĄZANIA DLA DEALERÓW SAMOCHODÓW

ROZWIĄZANIA DLA DEALERÓW SAMOCHODÓW NAPĘDZANI PRZEZ INFORMATYKĘ ROZWIĄZANIA DLA DEALERÓW SAMOCHODÓW ŚCIEŻKA DO ZYSKÓW Kompleksowe wsparcie punktu dealerskiego. jest wieloletnim partnerem globalnej firmy incadea, która oferuje rozwiązania

Bardziej szczegółowo

Innowacje. Sztuczna inteligencja. Business Intelligence. Przy wigilijnym stole. Czasopismo dla Klientów Raben Group

Innowacje. Sztuczna inteligencja. Business Intelligence. Przy wigilijnym stole. Czasopismo dla Klientów Raben Group autoportret Czasopismo dla Klientów Raben Group grudzień / 2014 www.raben-group.com / www.freshlogistics.com.pl Innowacje Różne oblicza rozwiązań zmieniających świat Sztuczna inteligencja na dłoni 8 13

Bardziej szczegółowo

dzisiaj Na styku nauki i biznesu 14

dzisiaj Na styku nauki i biznesu 14 dzisiaj 2 15 Magazyn dla klientów ABB w Polsce Na styku nauki i biznesu 14 Dobrowolny certyfikat dla większego bezpieczeństwa 9 Ekstremalne warunki prosto z konwertera 24 Zdalny serwis, czyli diagnoza

Bardziej szczegółowo

RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI W BIZNESIE. Ficomirrors Polska

RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI W BIZNESIE. Ficomirrors Polska RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI W BIZNESIE Ficomirrors Polska w latach 2009 2013 Wstęp Dla Ficomirrors Polska społeczna odpowiedzialność w biznesie oznacza odpowiedzialne i przede wszystkim zrównoważone

Bardziej szczegółowo

Telefonia IP dla przedsiębiorstw Oprogramowanie VoIP oparte na otwartych standardach.

Telefonia IP dla przedsiębiorstw Oprogramowanie VoIP oparte na otwartych standardach. Telefonia IP dla przedsiębiorstw Oprogramowanie VoIP oparte na otwartych standardach. IP Telefonia IP okazuje się obecnie technologią przenoszącą przedsiębiorstwo na etap globalny poprzez oparte na Internecie

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie finansami

Zarządzanie finansami Microsoft Dynamics NAV 2009 Zarządzanie finansami Dokument oficjalny Wykorzystywanie informacji związanych z zarządzaniem finansami w celu poprawy wyników firmy www.microsoft.com/poland/dynamics/nav Spis

Bardziej szczegółowo

NR 6/2011 EGZEMPLARZ BEZPŁATNY REFORMA NAUKI ZMIANY W FINANSOWANIU INNOWACYJNA WIELOPOLSKA

NR 6/2011 EGZEMPLARZ BEZPŁATNY REFORMA NAUKI ZMIANY W FINANSOWANIU INNOWACYJNA WIELOPOLSKA NR 6/2011 EGZEMPLARZ BEZPŁATNY REFORMA NAUKI ZMIANY W FINANSOWANIU INNOWACYJNA WIELOPOLSKA PARTNEREM PROJEKTU JEST: PATRONAT HONOROWY NAD PROJEKTEM SPRAWUJĄ: PATRONAT MEDIALNY NAD PROJEKTEM SPRAWUJĄ: Wydawca:

Bardziej szczegółowo

Temat przewodni Handel Przemysł samochodowy

Temat przewodni Handel Przemysł samochodowy Wydanie 1/2012 Magazyn firmowy Temat przewodni Handel Przemysł samochodowy Walgreens: Inicjatywa 4 Solar Danmark A/S: 8 VW Automobile Leipzig: 12 Wydajniejsze komisjonowanie Wszystko w najlepszym porządku

Bardziej szczegółowo

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem Nasza kompetencja to SAP Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP Spis treści my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci

Bardziej szczegółowo

4STRona. 13 STRona. 6STRona. atutem. e-commerce. Nowy wymiar logistyki produktów. Ludzie. Co nakręca. spożywczych. są naszym największym

4STRona. 13 STRona. 6STRona. atutem. e-commerce. Nowy wymiar logistyki produktów. Ludzie. Co nakręca. spożywczych. są naszym największym www.raben-group.com www.freshlogistics.com.pl Czasopismo dla Klientów Raben Group Grudzień 2013 4STRona Ludzie są naszym największym atutem 6STRona Nowy wymiar logistyki produktów spożywczych 13 STRona

Bardziej szczegółowo

strona 14 strona 10 strona 20 strona 4

strona 14 strona 10 strona 20 strona 4 Astraada HMI Panele operatorskie i komputery przemysłowe strona 14 Nowe produkty Kawasaki strona 10 Nowy Historian od Wonderware strona 20 GE Intelligent Platforms - oferta ASTOR rodem z General Electric

Bardziej szczegółowo