PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd"

Transkrypt

1 Bądź w kontakcie Universal Robots A/S Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Liczba pracowników 150 Działalność zasadnicza Grupa docelowa Rynki pionowe Kanał sprzedaży Główne produkty Główne korzyści Odense (Dania) Enrico Krog Iversen, Dyrektor Generalny Esben H. Østergaard, Dyrektor Techniczny Duńska firma Universal Robots odkrywa na nowo roboty przemysłowe mające lekkie i elastyczne manipulatory. Jej roboty automatyzują produkcję we wszystkich gałęziach przemysłu nawet w małej i średniej wielkości przedsiębiorstwach, które uznają automatykę za niewspółmiernie drogą, nieporęczną i trudną do zintegrowania z innymi urządzeniami. Małe i średnie firmy, a także duże przedsiębiorstwa Metal i obróbka skrawaniem, motoryzacja, żywność i rolnictwo, meble, farmacja i chemia, plastiki i polimery itd. Globalna sieć dystrybutorów (ponad 250 partnerów handlowych w ponad 50 krajach) Roboty przemysłowe: roboty przegubowe o sześciu stopniach swobody UR3: Może przenosić ładunki o masie do 3 kg (6,6 lb). Promień zasięgu roboczego: 50 cm (19,7 in) UR5: Może przenosić ładunki o masie do 5 kg. Promień zasięgu roboczego: 85 cm UR10: Może przenosić ładunki o masie do 10 kg. Promień zasięgu roboczego: 130 cm Łatwe programowanie Łatwa instalacja Elastyczność w zakresie miejsca instalacji Możliwość pracy bez ogrodzenia zabezpieczającego Roboty współpracujące z człowiekiem wyniki oceny ryzyka dopuszczają, aby pracowały bez osłony zabezpieczającej Korzystna inwestycja (szybki zwrot z inwestycji) Robot działa samodzielnie nie musi być monitorowany i sterowany przez ludzi Jest bardzo cichy nie emituje irytującego hałasu charakterystycznego dla robotów Energooszczędność Konstrukcja modułowa Aprobata TÜV Enkodery absolutne Nie ma potrzeby stosowania zapasowej baterii enkodera Wiele modułów wej.-wyj. bezproblemowa integracja z urządzeniami zewnętrznymi

2 Fakty i liczby Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie Pobierz zawartość multimedialną: Kontakt z firmą: Universal Robots A/S CEO Enrico Krog Iversen Energivej 25 DK-5260 Odense S Dania Rzecznik prasowy: Universal Robots A/S Marketing Manager Maria Gravesen Energivej 25 DK-5260 Odense S Dania Adresy: HEADQUARTER Universal Robots A/S Energivej 25 DK-5260 Odense S Denmark Fax CVR N0.: BIUR REGIONALNYCH USA Universal Robots USA, Inc. 11 Technology Drive East Setauket, New York USA CHINY Universal Robots China (Shanghai) Ltd A, Silver Center No Shaanxi Road North Shanghai Putuo District Shanghai Chiny SOUTHERN EUROPE, MEA, TURKEY Universal Robots Spain S.L. Carrer Pujades 51 B.53 E Barcelona Spain APAC Universal Robots (Singapore) Pte, Ltd. 20 Science Park Road, Teletech Park Science Park II, #03-36/37, SINGAPORE Website: Studia przypadków: Social media:

3 Zarząd Enrico Krog Iversen, Dyrektor Generalny Enrico Krog Iversen jest Dyrektorem Generalnym i partnerem w firmie Universal Robots (UR) od 2008 roku. Odkrył on ogromny potencjał leżący w robotach firmy Universal Robots, które w porównaniu z tradycyjnymi robotami przemysłowymi są bardziej intuicyjne w programowaniu, łatwiejsze w integracji i bardziej elastyczne, jeżeli chodzi o miejsce instalacji. W ciągu kilku lat udało mu się osiągnąć spektakularny wzrost i rozszerzyć działalność Universal Robots. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu oraz dogłębną wiedzą w zakresie automatyki i procesów produkcyjnych. Enrico Krog Iversen rozpoczął swoją karierę jako stażysta w dziale zarządzania w firmie spedycyjnej A.P. Moeller/Maersk w Kopenhadze, która jest największym przedsiębiorstwem w Danii. Następnie zajmował różne stanowiska w obrębie tej grupy między innymi przez pewien okres pełnił funkcję Menedżera Operacyjnego w firmie Maersk, Inc. w Nowym Jorku, zanim rozpoczął studia na kierunku zarządzania biznesem na Uniwersytecie Południowej Danii (Syddansk Universitet) w Odense. Przed podjęciem pracy w Universal Robots, był partnerem i Dyrektorem Handlowym w firmie Krog Iversen & Co. A/S (obecnie Scan A/S) będącej największym producent pieców grzewczych w Danii. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za ekspansję międzynarodową firmy i dlatego odegrał znaczącą rolę w silnym wzroście odnotowanym przez firmę. Znajomość języków: duński, angielski, niemiecki Pobierz zdjęcie:

4 Zarząd Esben H. Østergaard, Dyrektor Techniczny i założyciel firmy Esben H. Østergaard jest Dyrektorem Technicznym w firmie Universal Robots i jest odpowiedzialny jest za udoskonalanie istniejących robotów firmy Universal Robots oraz rozwijanie nowych produktów. Ma on doktorat w dziedzinie robotyki. Esben H. Østergaard jest jednym z wynalazców stojących za powstaniem robotów firmy Universal Robots. Podczas pracy jako naukowiec i adiunkt na Uniwersytecie Południowej Danii w latach zajmował się robotyką i interfejsami użytkownika oraz stworzył podstawy pod nowatorskie rozwiązania w zakresie robotów przemysłowych. To spowodowało, że w 2005 roku założył firmę Universal Robots razem z dwoma współpracownikami z zespołu naukowego. Od tamtej pory Universal Robots zarejestrował około 30 patentów w dziedzinie technologii robotów. Oprócz pracy jako Dyrektor Techniczny, Esben H. Østergaard uczestniczy w krajowych projektach badawczych, jest także zewnętrznym egzaminatorem na kilku uniwersytetach w Danii. Wcześniej w swojej karierze pracował jako naukowiec w USC Robotics Labs w Południowej Kalifornii, a także w instytucie AIST w Tokio, jako naukowiec wizytujący. Podczas studiów w dziedzinie informatyki, fizyki i multimediów na Uniwersytecie Aarhus w Danii również skupiał się wyłącznie na robotyce, a w roku 1998 został mistrzem świata w swoim hobby rozgrywkach robotów w piłkę nożną. Znajomość języków: duński, angielski https://www.linkedin.com/pub/esben-%c3%b8stergaard/7/b6/3bb Pobierz zdjęcie:

5 Profil firmy Firma Universal Robots dąży do tego, aby technologia robotów stała się dostępna we wszystkich gałęziach przemysłu. Ta duńska firma podbiła świat unikatowymi robotami przemysłowymi, które usprawniają produkcję na ciągle rozwijających się rynkach. Roboty firmy Universal Robots mogą zautomatyzować i usprawnić wszystkie procesy przemysłowe, ponieważ są przystępne cenowo, a także elastyczne, przyjazne dla użytkownika i bezpieczne w bezpośrednim użytkowaniu. Wartości korporacyjne Najwyższym priorytetem firmy Universal Robots jest podwojenie wartości. Wszystkie decyzje służą tworzeniu wartości finansowej dla naszych klientów i UR, za co odpowiedzialni są wszyscy pracownicy. Firma Universal Robots przywraca operatorom kontrolę nad systemami automatyki w ich zakładzie. Firma Universal Robots dąży do osiągnięcia pozycji światowego autorytetu w dziedzinie łatwo programowalnych, bezpiecznych i elastycznych robotów przemysłowych. Firma Universal Robots stara się, aby jej dystrybutorzy odnosili sukcesy. Wybiera dystrybutorów, którzy chcą budować partnerstwo oparte na wzajemnych korzyściach i wspiera ich w tych dążeniach. Firma Universal Robots ułatwia opracowywanie zrobotyzowanych aplikacji oraz ich udostępnianie. Firma Universal Robots przyciąga i nagradza pracowników stawiających na wydajność, którzy potrafią dzielić się swoją pasją do budowania poważanej na całym świecie firmy. Przy podejmowaniu decyzji firma Universal Robots myśli globalnie, jednocześnie dokonując niezbędnych dostosowań, aby dopasować się do lokalnych różnic i kultur. Jako firma globalna Universal Robots proaktywnie dzieli się informacjami z innymi kolegami, którzy korzystają z naszej wiedzy i doświadczeń.

6 Profil firmy Historia 2003 Na Uniwersytecie Południowej Danii w Odense Esben Østergaard, Kasper Støy i Kristian Kassow przeanalizowali specjalne wymogi dla robotów w przemyśle spożywczymi. Wspólnie doszli oni do wniosku, że rynek robotyki jest zdominowany przez ciężkie, drogie i nieporęczne roboty W rezultacie ci trzej inżynierowie założyli w 2005 roku firmę Universal Robots. Deklarowanym przez nich celem było stworzenie technologii robotów dostępnych dla małych i średnich przedsiębiorstw i wypuszczenie na rynek lekkiego robota, który jest łatwy w instalacji i programowaniu. Założenie firmy było możliwe dzięki inwestycji kapitałowej dokonanej przez Syddansk Innovation Duński Fundusz Inwestycyjny, jednostka państwowa, docenił potencjał Universal Robots i zainwestował w kierownictwo firmy oraz fundusz Syddansk Innovation Pierwsze roboty UR5 są sprzedawane przez dystrybutorów w Danii i Niemczech Firma Universal Robots rozszerzyła swoją działalność na całą Europę Firma Universal Robot wchodzi na rynek azjatycki i zakłada biuro lokalne w Chinach Wprowadzono na rynek robota Universal Robots UR10. Firma utworzyła amerykańską filię z siedzibą w Nowym Jorku. W światowym przemyśle wykorzystywanych jest łącznie 1600 robotów UR Firma Universal Robots otwiera swój chiński oddział w nowej siedzibie w Szanghaju. Firma tworzy sieć dystrybucji w Ameryce Południowej i Oceanii Firma przenosi się do nowej centrali o powierzchni 12 tys. m2, która jest siedem razy większa niż poprzednia siedziba Universal Robots i która dziennie jest w stanie wyprodukować 150 robotów. Na targach AUTOMATICA Show w Monachium w Niemczech i targach IMTS w Chicago następuje prezentacja trzeciej generacji lekkich ramion robotów UR5 i UR10. Wraz z wprowadzeniem ośmiu nowych regulowanych funkcji spełniających wymogi bezpieczeństwa, firma Universal Robots przedstawia jedynego robota na świecie, który dostosowuje się do zaawansowanych ustawień bezpieczeństwa właściwych dla każdego konkretnego zastosowania. W firmach na całym świecie zainstalowano w sumie 3800 robotów UR W Singapurze zostaje otwarty nowy oddział Universal Robots w rejonie Azji i Pacyfiku. Universal Robots wypuściła UR3 najbardziej elastyczny i najlżejszy robot na świecie, który może być zainstalowany na blacie i współpracować z ludźmi. Może przenosić ładunek o wadze 3 kg i pomaga w wykonywaniu zadań dotyczących lekkiego montażu. Został zaprezentowany na targach w Szanghaju, Chicago i Hanowerze. Firma Universal Robots zostaje zakupiona przez Teradyne za 285 milionów dolarów. Teradyne to lider wśród dostawców zautomatyzowanych systemów testowych służących do sprawdzania półprzewodników, produktów bezprzewodowych, systemów przechowywania danych oraz złożonych systemów elektronicznych. Firma ta zatrudnia obecnie około 3800 pracowników na całym świecie. Firma Universal Robots będzie kontynuowała działalność z tym samym kierownictwem, a jej główna siedziba, dział badań i rozwoju oraz obiekty produkcyjne pozostaną w Danii. Dowiedz się więcej o Teradyne na

7 Profil firmy Międzynarodowy rynek robotów Na rynku robotów dominują ciężkie, drogie i nieporęczne roboty zaprojektowane przez inżynierów dla inżynierów. Aby sprostać wymaganiom nowej pojawiającej się rzeczywistości, firma Universal Robots wypuszcza na rynek nową klasę robotów nazywanych robotami współpracującymi dzięki ich możliwości pracy z operatorami, którzy mogą je obsługiwać bez konieczności stosowania osłon bezpieczeństwa. Tego rodzaju roboty współpracujące są przygotowane na to, aby wypełnić lukę między urządzeniami obsługiwanymi w pełni ręczne linie montażowe a całkowicie zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi. Nigdzie to nie jest tak oczywiste, jak w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które do tej pory postrzegały urządzenia automatyczne jako zbyt drogie i zbyt złożone, aby się w ogóle nad nimi zastanawiać. W przeciwieństwie do swoich poprzedników pracujących nad komponentami szklanymi w zakładach motoryzacyjnych i innych dużych liniach montażowych, roboty UR są lekkie, elastyczne i można je łatwo przenosić i wielokrotnie programować tak, żeby realizowały nowe zadania. Mogą w ten sposób zmierzyć się z wyzwaniem stojącym przed firmami, które muszą dostosowywać się do coraz to bardziej zaawansowanych procesów polegających na produkcji małych partii towarów i w krótkich seriach. Według RIA, czyli Stowarzyszenia Producentów Robotów Przemysłowych, tylko 10% firm, które mogłyby korzystać z robotów, zainstalowało je do tej pory. Ten niski odsetek wynika głównie z trzech problemów, które rozwiązują roboty UR: kosztów, przyjazności dla użytkownika i zastosowań. Produkty Pierwszym produktem firmy Universal Robots był model UR5 robot przegubowy o sześciu stopniach swobody, który zrewolucjonizował rynek robotów przemysłowych. UR5 waży 18 kg (40,6 lb), ma udźwig do 5 kilogramów (11 lb) oraz promień zasięgu roboczego wynoszący 85 cm (33,5 in). W roku 2012 firma Universal Robots wprowadziła na rynek model UR10 o udźwigu wynoszącym 10 kilogramów (22 lb) oraz zasięgu 130 cm (51,2 in). Model UR10 został zaprojektowany dokładnie według tych samych zasad co UR5, dzięki czemu jest tak samo elastyczny i łatwy do integracji z procesem produkcyjnym. W 2014 roku została wprowadzona nowa generacja ramion robotów UR5 i UR10, które są w stanie dostosować zaawansowane ustawienia bezpieczeństwa w przypadku każdego zastosowania. Roboty te są wyposażone w enkodery absolutne i mają osiem regulowanych funkcji spełniających wymogi bezpieczeństwa, charakteryzują się usprawnieniami w zakresie przepływu prac i posiadają 32 wbudowane moduły wej.-wyj. do podłączania urządzeń do szaf sterowniczych. System bezpieczeństwa UR Safety 3.0 otrzymał certyfikat TÜV. W roku 2015 wprowadzono na rynek UR3. Jest to nowy poręczny robot do montowania na blacie ważący jedynie 11 kg (24,3 lb), a mający udźwig 3 kg (6,6 lb). Charakteryzuje się zakresem obrotu wszystkich przegubów wynoszącym 3600 i nieskończonym obrotem końcowego przegubu. Te unikalne cechy sprawiają, że UR3 jest najbardziej elastycznym i lekkim robotem na dzisiejszym rynku, który zamontowany na blacie pracuje wraz z operatorami. Jest doskonałym wyborem w przypadku zastosowań, które wymagają użycia ramienia sześcioprzegubowego wtedy, gdy najbardziej istotny jest rozmiar, bezpieczeństwo i dobra cena. Szczegółowe informacje o robotach UR3, UR5 i UR10 oraz ich specyfikacje techniczne są dostępne na hhttp://www.universal-robots.com/pl/produkty.aspx

8 Profil firmy Działanie Ramiona robotów są proste i intuicyjne w użytkowaniu. Ich obsługa nie wymaga doświadczenia w robotyce lub programowaniu, związku z czym mogą ich używać wszyscy pracownicy techniczni w zakładzie produkcyjnym. Roboty UR nie muszą być kontrolowane przez personel i mogą pracować niezależnie w nieoświetlonych halach produkcyjnych 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Struktura sprzedaży Firma Universal Robots ma swoją siedzibę w Odense, w Danii, oraz biura w Nowym Jorku, Szanghaju, Singapurze i Barcelonie. Ramiona robotów firmy Universal Robots są sprzedawane na skalę międzynarodową za pośrednictwem rozbudowanej sieci dystrybutorów. Lista jest dostępna pod adresem:

9 Nasze roboty Charakterystyka: Firma Universal Robots oferuje znaczące korzyści pod względem wydajności i bezpieczeństwa nawet w przypadku ograniczonych zastosowań. Jest to najszybszy w branży zwrot z inwestycji w automatykę. Łatwe programowanie Opatentowana technologia pozwala operatorom niemającym doświadczenia w programowaniu na szybkie skonfigurowanie i obsługę robotów przy wykorzystaniu intuicyjnej wizualizacji 3D. Wystarczy poprowadzić ramię robota do żądanych punktów trasy lub naciskać klawisze ze strzałkami na łatwym w użyciu tablecie z ekranem dotykowym. Szybka konfiguracja Firma Universal Robots zrewolucjonizowała konfigurację robotów, redukując typowe wdrażanie robotyki mierzone w tygodniach do kilku godzin. Średni czas konfiguracji zgłaszany przez naszych klientów wynosi tylko pół dnia. Pierwsze działania nieprzeszkolonego operatora, rozpakowanie robota, jego montaż i zaprogramowanie pierwszego prostego zadania, zajmują mniej niż godzinę. Najszybszy zwrot nakładów w branży Firma Universal Robots oferuje wszystkie zalety zaawansowanej automatyzacji robotów, bez żadnych z tradycyjnych dodatkowych kosztów związanych z programowaniem robota, konfiguracją, oraz dedykowane osłony robocze. Koszt automatyzacji jest przystępny nawet dla małych i średnich przedsiębiorstw. Elastyczność w ponownej instalacji Nie ograniczaj się przez dedykowane zastosowania robotyczne. Roboty UR są lekkie, zajmują niewielką powierzchnię oraz są łatwe we wdrożeniu w różnorodnych zastosowaniach bez zmiany w planie produkcji. Przeniesienie robota do nowych procesów jest szybkie i łatwe, dzięki czemu możesz szybko zautomatyzować praktycznie każde manualne zadanie, w tym takie, które dzielone jest na małe partie lub wymaga szybkiego przełączania. Robot jest w stanie ponownie korzystać z programów do powtarzających się zadań. Współpraca i bezpieczeństwo Teraz możesz zastąpić każdą osobę zajmującą się brudnymi, niebezpiecznymi i nudnymi zadaniami, i zmniejszyć chroniczne przeciążenia mięśni swoich pracowników oraz liczbę obrażeń w wyniku wypadków. Osiemdziesiąt procent z tysięcy robotów UR na całym świecie działa bez zabezpieczenia (po ocenie ryzyka), tuż obok ludzkich operatorów. System bezpieczeństwa naszych robotów jest zatwierdzony i certyfikowany przez TUV (Niemieckie Stowarzyszenie Kontroli Technicznej). Modułowa konstrukcja Konstrukcja robota minimalizuje ryzyko przestojów produkcyjnych. W razie awarii lub usterki robota można szybko i łatwo naprawić dzięki jego modułowej konstrukcji. Duński design Nowoczesny, elegancki design. Wygląda i pracuje tak samo dobrze. Interfejs użytkownika w 20 językach.

10 Nagrody Lista nagród przyznanych firmie Universal Robots: 2015 Firma Universal Robots zajęła 25. miejsce na liście najbardziej innowacyjnych firm w 2015 wg MIT (MIT Technology Review list of the Smartest Companies 2015) Firma Universal Robots otrzymała nagrodę w dziedzinie innowacji na portugalskich targach EMAF w Porto w listopadzie 2014 r 2013 W USA robot UR5 zdobywa nagrodę RoboBusiness 2013 Game Changer Award w kategorii interakcja człowieka z urządzeniem (Human- Machine Interaction) Firma Universal Robots otrzymuje nagrodę dla najlepszych dostawców w branży metaloplastyki Metalworking Industry Outstanding Suppliers Awards przyznawaną przez Ringier Trade Media China Roboty UR5 i UR10 otrzymuje nagrodę Good Design Award 2013 od Japońskiego Instytutu Promocji Wzornictwa (Japan Institute of Design Promotion) Robot UR10 zostaje uznany za najbardziej innowacyjny produkt w Danii i zdobył nagrodę InnovationSTORM 2013 Firma Universal Robots zdobywa nagrodę za innowacyjność produktu Gold Award for Innovative Product na XII wystawie automatyki przemysłowej i zastosowań technologicznych China (Shandong) Int l Industrial Automation and Applied Technology Exhibition Firma Universal Robots zostaje uznana za jedną z 30 najważniejszych firm eksportowych w Danii, a tym samym znalazła się na liście ExportCanon CTO i założyciel Universal Robots Esben Østergaard zdobywa nagrodę DIRA Automation Award 2013 Firma Universal Robots zdobywa tytuł Najlepszego dostawcy robotyki (Best Robotics Provider) 2013 w edycji nagród Asian Manufacturing Awards Firma Uniwersal Robots zdobywa krajową nagrodę za rozwój Growth Prize DI Entrepreneurship Award przyznawaną przez Konfederację Duńskiego Przemysłu (Confederation of Danish Industry, DI). Produkt Roku: Czytelnicy magazynu Control Engineering uznali robota UR10 za Produkt Roku w kategorii Roboty i manipulatory (Robots and Manipulators) 2012 Firma Uniwersal Robots zdobywa nagrodę za wynalazczość i przedsiębiorczość Invention and Entrepreneurship Award przyznawana przez IEEE Robotics, Automation Society i IFR Firma Uniwersal Robots zdobywa angielską nagroda MWP Award za Najlepszy system automatyki (Best Automation System)

PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd

PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Bądź w kontakcie Universal Robots A/S Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Liczba pracowników 110 Działalność zasadnicza Grupa docelowa Segmenty zastosowań przemysłowych Struktura sprzedaży Główne produkty

Bardziej szczegółowo

PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd

PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Bądź w kontakcie Universal Robots A/S Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Liczba pracowników 270+ Działalność zasadnicza Grupa docelowa Rynki pionowe Kanał sprzedaży Produkty i oferta Odense (Dania) Esben

Bardziej szczegółowo

Robotyka, jakiej potrzebujesz Prosta Elastyczna Niedroga

Robotyka, jakiej potrzebujesz Prosta Elastyczna Niedroga Robotyka, jakiej potrzebujesz Prosta Elastyczna Niedroga SPECYFIKACJA TECHNICZNA: www.universal-robots.com Produkty Robotyka nareszcie w Twoim zasięgu 195 ZWROTU DNI ŚREDNI OKRES Firma Universal Robots

Bardziej szczegółowo

Robotyka jest prosta gotowe rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu

Robotyka jest prosta gotowe rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu Jakub Stec Robotyka jest prosta gotowe rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu Kraków Globalny lider w technologiach zasilania i automatyki ABB Prezentacja firmy 145,000 pracowników w 100 krajach Roczny

Bardziej szczegółowo

PlusFlex IT-Concepts. Automatyzacja i usprawnienie procesów. Główne zalety:

PlusFlex IT-Concepts. Automatyzacja i usprawnienie procesów. Główne zalety: PlusFlex IT-Concepts Automatyzacja i usprawnienie procesów Główne zalety: Elastyczny, skalowalny system Standard internetowy Prosta dystrybucja danych do operatorów Przyjazny interfejs operatora Prosta

Bardziej szczegółowo

witamy w świecie KUKA Robotics Robotyzacja według KUKA Roboter KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z.o.o. Janusz Jakieła Strona 1

witamy w świecie KUKA Robotics Robotyzacja według KUKA Roboter KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z.o.o. Janusz Jakieła Strona 1 witamy w świecie KUKA Robotics KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z.o.o. Janusz Jakieła 22.05.2013 Strona 1 German Engineering. Od roku 1898. KUKA. Od samego początku technologicznie z duchem czasu. Nowa generacja

Bardziej szczegółowo

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego.

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. Obsługa Klientów 1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. 01 18.500.000 produktów FANUC zainstalowanych na całym świecie 55 lat doświadczenia średni

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w małych i średnich firmach w Polsce 2015. Na podstawie badania 800 firm z sektora MŚP

Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w małych i średnich firmach w Polsce 2015. Na podstawie badania 800 firm z sektora MŚP Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w małych i średnich firmach w Polsce 2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: IV kwartał 2015 Format: pdf Cena od: 2400 Możesz mieć wpływ na zawartość

Bardziej szczegółowo

Prowadzący Andrzej Kurek

Prowadzący Andrzej Kurek Prowadzący Andrzej Kurek Centrala Rzeszów Oddziały Lublin, Katowice Zatrudnienie ponad 70 osób SprzedaŜ wdroŝenia oprogramowań firmy Comarch Dopasowania branŝowe Wiedza i doświadczenie Pełna obsługa: Analiza

Bardziej szczegółowo

System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie

System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie Firma MC Bauchemie Firma MC Bauchemie w Środzie Wielkopolskiej to wyspecjalizowany zakład produkcyjny dodatków do betonu, produktów

Bardziej szczegółowo

Case Study. aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0. Wdrożenie w firmie Finder S.A.

Case Study. aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0. Wdrożenie w firmie Finder S.A. Case Study aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0 Wdrożenie w firmie Finder S.A. PRZEDSTAWIENIE FIRMY Finder jest operatorem systemu lokalizacji i monitoringu, wspomagającego zarządzanie pracownikami w terenie

Bardziej szczegółowo

Zwiększenie efektywności Działu Ekspedycji

Zwiększenie efektywności Działu Ekspedycji Zwiększenie efektywności Działu Ekspedycji Analiza na przykładzie Spółdzielni Piekarsko Ciastkarskiej w Warszawie Warszawa, Lipiec 2013 Spółdzielnia Piekarsko Ciastkarska w Warszawie SPC to największy

Bardziej szczegółowo

TELEMEETING ZAMAWIANY BLISKI KONTAKT NA ODLEGŁOŚĆ PROFESJONALNE ROZWIĄZANIE TELEKONFERENCYJNE

TELEMEETING ZAMAWIANY BLISKI KONTAKT NA ODLEGŁOŚĆ PROFESJONALNE ROZWIĄZANIE TELEKONFERENCYJNE TELEMEETING ZAMAWIANY BLISKI KONTAKT NA ODLEGŁOŚĆ PROFESJONALNE ROZWIĄZANIE TELEKONFERENCYJNE CZYM JEST TELEMEETING? Telemeeting to innowacyjna usługa telekonferencyjna, która umożliwia prostą, szybką

Bardziej szczegółowo

Trackery Leica Absolute

Trackery Leica Absolute BROSZURA PRODUKTU Trackery Leica Absolute Rozwiązania pomiarowe Leica Leica Absolute Tracker AT402 z sondą B-Probe Ultra przenośny system pomiarowy klasy podstawowej Leica B-Probe to ręczne i zasilane

Bardziej szczegółowo

TWÓJ MARKETING BEZPOŚREDNI

TWÓJ MARKETING BEZPOŚREDNI TWÓJ MARKETING BEZPOŚREDNI cloud.callcenter Cloud.CallCenter to innowacyjne call center wspierające procesy sprzedaży i umożliwiające monitorowanie pracy telemarketerów. Cloud.CallCenter tym różni się

Bardziej szczegółowo

Informacja prasowa. Rozwiązania pod klucz do napędu przenośników taśmowych. Wydajność w każdych warunkach PI

Informacja prasowa. Rozwiązania pod klucz do napędu przenośników taśmowych. Wydajność w każdych warunkach PI Rozwiązania pod klucz do napędu przenośników taśmowych. Wydajność w każdych warunkach PI 070071 Dostarczenie dowolnego surowca z miejsca na miejsce jest zwykle trudniejsze, niż by się wydawało. Ładowanie,

Bardziej szczegółowo

Konwencjonalna centrala sygnalizacji pożaru serii 500 Proste jak ABC

Konwencjonalna centrala sygnalizacji pożaru serii 500 Proste jak ABC Konwencjonalna centrala sygnalizacji pożaru serii 500 Proste jak ABC 2 Centrala sygnalizacji pożaru charakteryzująca się łatwością montażu, konfiguracji, konserwacji i użytkowania. Wyświetlacz LCD wskazujący

Bardziej szczegółowo

TWÓJ BIZNES. Nasze rozwiązanie

TWÓJ BIZNES. Nasze rozwiązanie Innowacyjny System Elektronicznego Obiegu Dokumentów i Spraw opracowany przez firmę WASKO S.A., na podstawie wieloletnich doświadczeń zdobytych na rynku systemów teleinformatycznych. TWÓJ BIZNES Nasze

Bardziej szczegółowo

Witamy w świecie idealnych rozwiązań zarządzania okablowaniem

Witamy w świecie idealnych rozwiązań zarządzania okablowaniem Witamy w świecie idealnych rozwiązań zarządzania okablowaniem Kluczowe rynki i produkty Witamy w HellermannTyton. HellermannTyton jest wiodącym dostawcą produktów do wiązania, mocowania, ochrony, oznaczania

Bardziej szczegółowo

SIŁA PROSTOTY. Business Suite

SIŁA PROSTOTY. Business Suite SIŁA PROSTOTY Business Suite REALNE ZAGROŻENIE Internetowe zagrożenia czyhają na wszystkie firmy bez względu na to, czym się zajmują. Jeśli masz dane lub pieniądze, możesz stać się celem ataku. Incydenty

Bardziej szczegółowo

Alsipercha System zapobiegający upadkom z wysokości

Alsipercha System zapobiegający upadkom z wysokości ROZWIĄZANIA W SZALUNKACH Alsipercha System zapobiegający upadkom z wysokości ALSINA Misja Grupy Alsina "Oferowanie rozwiązań w zakresie konstrukcji betonowych, które pomagają naszym klientom poprawić wydajność

Bardziej szczegółowo

Kompleksowa oferta firmy Bosch Rexroth dla maszyn rolniczych

Kompleksowa oferta firmy Bosch Rexroth dla maszyn rolniczych Kompleksowa oferta firmy Bosch Rexroth dla maszyn rolniczych PI 090008 Od ponad 50 lat marka Rexroth jest synonimem innowacyjności, rozwoju i ciągłego doskonalenia swoich produktów pod kątem wykorzystania

Bardziej szczegółowo

Nowa strategia sterowania maszynami SERIA CJ1

Nowa strategia sterowania maszynami SERIA CJ1 Nowa strategia sterowania maszynami SERIA CJ1 inteligencja, niezawodność i sterowanie segmentowe Advanced Industrial Automation W branży konstrukcji maszyn konieczna jest elastyczność, wydajność i szybkość.

Bardziej szczegółowo

ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH NR

ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH NR TECHNIK MECHATRONIK ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH NR 2 os. SZKOLNE 26 31-977 KRAKÓW www.elektryk2.i365.pl Spis treści: 1. Charakterystyka zawodu 3 2. Dlaczego technik mechatronik? 5 3. Jakie warunki musisz

Bardziej szczegółowo

Informacje dotyczące urządzenia

Informacje dotyczące urządzenia PIM Informacje dotyczące urządzenia SPIS TREŚCI: OPIS I PODSTAWOWE CECHY SCHEMAT ROZMIESZCZENIOWY DANE TECHNICZNE ZNAMIONOWE KONFIGURACJA Sealed Air Polska Sp. z o.o. Duchnice; ul. Ożarowska 40/42 05-850

Bardziej szczegółowo

Innowacyjne rozwiązania!

Innowacyjne rozwiązania! R O Z W I Ą Z A N I A B R A N Ż O W E P r z e m y s ł s p o ż y w c z y i o p a k o w a ń Innowacyjne rozwiązania! Firma SCHUNK GmbH & Co. KG to lider w dziedzinie automatyki przemysłowej i systemów mocowań.

Bardziej szczegółowo

o Center SAUTER Vision Center wszystko jak na dłoni.

o Center SAUTER Vision Center wszystko jak na dłoni. SAUTER AUT AU UTE E ER Visio Vision sio io o Center SAUTER Vision Center wszystko jak na dłoni. Nowoczesna automatyka budynkowa staje się coraz bardziej skomplikowana, ale dzięki SAUTER Vision Center,

Bardziej szczegółowo

HP Service Anywhere Uproszczenie zarządzania usługami IT

HP Service Anywhere Uproszczenie zarządzania usługami IT HP Service Anywhere Uproszczenie zarządzania usługami IT Robert Nowak Architekt rozwiązań HP Software Dlaczego Software as a Service? Najważniejsze powody za SaaS UZUPEŁNIENIE IT 2 Brak zasobów IT Ograniczone

Bardziej szczegółowo

Technika termostatowania i chłodzenia First Choice in Temperature Control

Technika termostatowania i chłodzenia First Choice in Temperature Control Technika termostatowania i chłodzenia First Choice in Temperature Control Kompetencje SINGLE Pierwszy wybór w zakresie techniki termostatowania 2 Lider technologii z tradycjami 1958 1968 1970 1980 1990

Bardziej szczegółowo

System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo

System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo 2 System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na zapewnienie

Bardziej szczegółowo

Maszyna FLOWTOS o modułowej konstrukcji wykorzystywana do produkcji papierowych chusteczek higienicznych Winkler + Dünnebier

Maszyna FLOWTOS o modułowej konstrukcji wykorzystywana do produkcji papierowych chusteczek higienicznych Winkler + Dünnebier Większa elastyczność przy składaniu i pakowaniu Winkler + Dünnebier: Maksymalna elastyczność dzięki technologii zdecentralizowanych napędów firmy Bosch Rexroth PI 080070 Maszyna FLOWTOS o modułowej konstrukcji

Bardziej szczegółowo

Witamy w świecie wyłączników i automatyzacji budynków

Witamy w świecie wyłączników i automatyzacji budynków Hager Polo sp. z o.o. PL 43-100 Tychy ul. Fabryczna 10 tel. (48) 32 32 40 100 fax (48) 32 32 40 150 www.hager.pl e-mail: office@hager.pl Energy meets Design Wspieramy Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w

Bardziej szczegółowo

TWÓJ BIZNES. Nasz Obieg Dokumentów

TWÓJ BIZNES. Nasz Obieg Dokumentów 1 Innowacyjny System Elektronicznego Obiegu Dokumentów i Spraw opracowany przez firmę WASKO S.A., na podstawie wieloletnich doświadczeń zdobytych na rynku systemów teleinformatycznych. TWÓJ BIZNES Nasz

Bardziej szczegółowo

Informacje o zawodach (szkoła młodzieżowa) I. Technikum zawodowe (4-letnie) 1) Technik mechanik

Informacje o zawodach (szkoła młodzieżowa) I. Technikum zawodowe (4-letnie) 1) Technik mechanik Informacje o zawodach (szkoła młodzieżowa) I. Technikum zawodowe (4-letnie) 1) Technik mechanik Organizuje i nadzoruje produkcję, montaż, naprawy i konserwacje wszelkich maszyn i urządzeo produkowanych

Bardziej szczegółowo

Telebimy SILVER 20. www.ledtechnology.pl. Raster 20 mm. Sterowanie PC - LAN/PENDRIVE/WiFi/Pilot. Polski producent Wysoka jakość Energooszczędność

Telebimy SILVER 20. www.ledtechnology.pl. Raster 20 mm. Sterowanie PC - LAN/PENDRIVE/WiFi/Pilot. Polski producent Wysoka jakość Energooszczędność www.ledtechnology.pl Raster 20 mm ES Sterowanie PC - LAN/PENDRIVE/WiFi/Pilot Polski producent Polski producent Wysoka jakość Energooszczędność o firmie Telebimy LEDTECHNOLOGY to polski producent wyświetlaczy

Bardziej szczegółowo

DO FARMACJI, PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO I SEKTORA OEM

DO FARMACJI, PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO I SEKTORA OEM DO FARMACJI, PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO I SEKTORA OEM Odkurzacze przemysłowe do ZASTOSOWAń w FARMACJI, przemyśle spożywczym i rozwiązaniach OEM Nilfisk jest jednym ze światowych liderów w produkcji odkurzaczy

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie do tematyki społecznej odpowiedzialności biznesu dla małych i średnich przedsiębiorstw

Wprowadzenie do tematyki społecznej odpowiedzialności biznesu dla małych i średnich przedsiębiorstw Wprowadzenie do tematyki społecznej odpowiedzialności biznesu dla małych i średnich przedsiębiorstw Niniejszy przewodnik został stworzony jako część paneuropejskiej kampanii informacyjnej na temat CSR

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z WIZYTY STUDYJNEJ

SPRAWOZDANIE Z WIZYTY STUDYJNEJ SPRAWOZDANIE Z WIZYTY STUDYJNEJ ZORGANIZOWANEJ W RAMACH PROJEKTU ERA AUTOMATYKI, ROBOTYKI I MECHATRONIKI kierunki zamawiane na Politechnice Wrocławskiej Dla grupy 22 studentów I stopnia studiów na kierunkach

Bardziej szczegółowo

Rozdzielacze wielosekcyjne typu ED w układzie LUDV

Rozdzielacze wielosekcyjne typu ED w układzie LUDV Rozdzielacze wielosekcyjne typu ED w układzie LUDV PI 090022 Rozdzielacz wielosekcyjny typu ED z sekcjami w układzie LUDV Rozdzielacze wielosekcyjne o handlowej nazwie ED firma Bosch Rexroth wprowadziła

Bardziej szczegółowo

Investing f or Growth

Investing f or Growth Investing for Growth Open Business Solution OB One - zintegrowane oprogramowanie modułowe wspomagające zarządzanie firmą w łatwy i przejrzysty sposób pozwala zaspokoić wszystkie potrzeby księgowe, administracyjne

Bardziej szczegółowo

KOMUNIKACJA WYSOKIEJ JAKOŚCI. ROZWIĄZANIE UMOŻLIWIAJĄCE OBNIŻENIE KOSZTÓW. BEZPRZEWODOWY SYSTEM TELEFONICZNY SMART IP PANASONIC KX-TGP600

KOMUNIKACJA WYSOKIEJ JAKOŚCI. ROZWIĄZANIE UMOŻLIWIAJĄCE OBNIŻENIE KOSZTÓW. BEZPRZEWODOWY SYSTEM TELEFONICZNY SMART IP PANASONIC KX-TGP600 KOMUNIKACJA WYSOKIEJ JAKOŚCI. ROZWIĄZANIE UMOŻLIWIAJĄCE OBNIŻENIE KOSZTÓW. BEZPRZEWODOWY SYSTEM TELEFONICZNY SMART IP PANASONIC KX-TGP600 KOMPLETNE ROZWIĄZANIE KOMUNIKACJI BEZPRZEWODOWEJ KX-TGP600 Gdy

Bardziej szczegółowo

MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ GLOBALNIE. dr Katarzyna Blanke- Ławniczak

MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ GLOBALNIE. dr Katarzyna Blanke- Ławniczak MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ GLOBALNIE dr Katarzyna Blanke- Ławniczak URUCHOM W SOBIE: 1. Global-mind-set, czyli globalną mentalność chęć i umiejętność eksploracji świata, poszukiwanie nowych trendów i możliwości.

Bardziej szczegółowo

copyspace WEB2PRINT PROJEKTOWANIE I EDYCJA PRZEZ INTERNET www.yemo.nl

copyspace WEB2PRINT PROJEKTOWANIE I EDYCJA PRZEZ INTERNET www.yemo.nl WEB2PRINT PROJEKTOWANIE I EDYCJA PRZEZ INTERNET SAMODZIELNE POZYSKUJ I UTRZYMUJ PROJEKTOSWOICH WANIE KLIENTÓW CECHY SYSTEMU Udostępnij swoim klientom narzędzie do samodzielnego projektowania produktu,

Bardziej szczegółowo

Uczestnicy Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha z wizytą w Wojskowej Akademii Technicznej

Uczestnicy Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha z wizytą w Wojskowej Akademii Technicznej Uczestnicy Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha z wizytą w Wojskowej Akademii Technicznej PI 00034 W ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha organizowane są dla uczestników programu liczne wykłady

Bardziej szczegółowo

InPro BMS InPro BMS SIEMENS

InPro BMS InPro BMS SIEMENS InPro Siemens OPC InPro BMS Produkt InPro BMS jest w sprzedaży od 2000 roku. W ostatnich kilku latach staliśmy się liderem wśród dostawców informatycznych rozwiązań dla systemów bezpieczeństwa. Oferowane

Bardziej szczegółowo

Elastyczny system. Apteki Automatyzacja komisjonowanie ECOMAT MEDIMAT ROBOMAT Fill IN BOX SPEED BOX Blistrowanie. Trójwymiarowe rozpoznawanie obrazów

Elastyczny system. Apteki Automatyzacja komisjonowanie ECOMAT MEDIMAT ROBOMAT Fill IN BOX SPEED BOX Blistrowanie. Trójwymiarowe rozpoznawanie obrazów Elastyczny system Każde rozwiązanie systemowe jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb danej apteki. Takie podejście umożliwia optymalną lokalizację, która zapewni najlepszą efektywność. Przy tym nie

Bardziej szczegółowo

Napędy do bram przesuwnych do ochrony Państwa dobytku

Napędy do bram przesuwnych do ochrony Państwa dobytku Napędy do bram przesuwnych do ochrony Państwa dobytku Comfort 850 S 851 S Comfort 850 851 2 Układy napędowe Marantec do bram przesuwnych Napędy do bram przesuwnych do ochrony Państwa dobytku Do małych

Bardziej szczegółowo

ROZMOWY W CYFROWEJ JAKOŚCI

ROZMOWY W CYFROWEJ JAKOŚCI ROZMOWY W CYFROWEJ JAKOŚCI Strona 2 cloud.pbx Cloud.PBX to wirtualna centrala telefoniczna, obsługująca połączenia przychodzące i wychodzące oraz połączenia wewnątrz firmy, która swoimi możliwościami przewyższa

Bardziej szczegółowo

Perfekcyjnie łączymy człowieka z techniką

Perfekcyjnie łączymy człowieka z techniką Perfekcyjnie łączymy człowieka z techniką Twój partner w przenoszeniu 2 Komfortowe systemy przenoszenia dla szczególnie wymagających Od ponad 25 lat zajmujemy się przenoszeniem ciężkich produktów. BPL

Bardziej szczegółowo

Dlaczego KNX? Logo KNX - znak towarowy

Dlaczego KNX? Logo KNX - znak towarowy ZAKOR Sp. z o.o. 59-220 Legnica, ul. Złotoryjska 80/2 Tel: (76) 85 250 50 Fax: (76) 72 30 863 biuro@zakor.com.pl NIP:691-02-04-599 www.zakor.com.pl Dlaczego KNX? Logo KNX - znak towarowy Wprowadzenie Stowarzyszenie

Bardziej szczegółowo

Profil stalowy KBK II-H. Nowy profil nowe możliwości w systemie dźwignicowym lekkiej konstrukcji Demag KBK

Profil stalowy KBK II-H. Nowy profil nowe możliwości w systemie dźwignicowym lekkiej konstrukcji Demag KBK Profil stalowy KBK II-H Nowy profil nowe możliwości w systemie dźwignicowym lekkiej konstrukcji Demag KBK 3 System dźwignicowy lekkiej konstrukcji Demag KBK ciągłość dzięki kompatybilności Aby sprostać

Bardziej szczegółowo

Media-Tech Polska to producent szerokiej gamy akcesoriów komputerowych, dostarczający funkcjonalnych rozwiązań na rynek międzynarodowy.

Media-Tech Polska to producent szerokiej gamy akcesoriów komputerowych, dostarczający funkcjonalnych rozwiązań na rynek międzynarodowy. Media-Tech Polska to producent szerokiej gamy akcesoriów komputerowych, dostarczający funkcjonalnych rozwiązań na rynek międzynarodowy. Produkty Media-Tech są obecne w krajach Europy, Azji i w Ameryce

Bardziej szczegółowo

FOCUS TELECOM POLSKA SP. Z O.O. Materiał Informacyjny

FOCUS TELECOM POLSKA SP. Z O.O. Materiał Informacyjny FOCUS TELECOM POLSKA SP. Z O.O. Materiał Informacyjny I. INFORMACJE OGÓLNE Focus Telecom Polska Sp. z o.o. działa w branży ICT od 2008 roku. Firma specjalizuje się w tworzeniu i dostarczaniu innowacyjnych

Bardziej szczegółowo

Uniwersalna, sprawdzona waga kontrolna dynamiczna do lekkich produktów dla przemysłu spożywczego i opakowaniowego

Uniwersalna, sprawdzona waga kontrolna dynamiczna do lekkich produktów dla przemysłu spożywczego i opakowaniowego Waga kontrolna dynamiczna do lekkich produktów CW 3 1500L www.loma.com Uniwersalna, sprawdzona waga kontrolna dynamiczna do lekkich produktów dla przemysłu spożywczego i opakowaniowego Wszechstronna Sprawdza

Bardziej szczegółowo

Lachenmeier Foliarka kapturowa stretch T1. Niewielka, ale o dużych możliwościach

Lachenmeier Foliarka kapturowa stretch T1. Niewielka, ale o dużych możliwościach Lachenmeier Foliarka kapturowa stretch T1 Niewielka, ale o dużych możliwościach Foliarki kapturowe stretch firmy Lachenmeier Technologia nakładania kaptura stretchowego zapewnia wiele znaczących korzyści

Bardziej szczegółowo

Versa. Wszechstronne centrale alarmowe

Versa. Wszechstronne centrale alarmowe Versa Wszechstronne centrale alarmowe Wszechstronne centrale alarmowe VERSA to nowoczesne centrale alarmowe przeznaczone do zabezpieczania mieszkań, domów i małych obiektów biurowohandlowych. Swoją wszechstronność

Bardziej szczegółowo

Informacja prasowa PI 090012

Informacja prasowa PI 090012 Elektroniczny system sterownia dla hydraulicznego napędu układu skrętu oraz układu podnoszenia platformy do transportu kontenerów na terminalach portowych PI 090012 Platforma podczas pracy (Źródło: Novatech)

Bardziej szczegółowo

Home intelligence. FIBARO dla deweloperów

Home intelligence. FIBARO dla deweloperów Home intelligence FIBARO dla deweloperów Gdzie jesteśmy? Home intelligence 2 TUTAJ MOŻNA NAS ZNALEŹĆ O firmie Firma Fibar Group sp. z o.o jest innowacyjnym przedsiębiorstwem powstałym w Poznaniu pod koniec

Bardziej szczegółowo

50 lat w służbie naszym Klientom

50 lat w służbie naszym Klientom 50 lat w służbie naszym Klientom NAPĘDY I URZĄDZENIA AUTOMATYKI DO ROLET, MARKIZ, BRAM I KRAT SIMU projektuje, produkuje i sprzedaje kompletne rozwiązania motoryzacyjne dla zamknięć i urządzeń z zakresu

Bardziej szczegółowo

Łatwa, tania i elastyczna robotyzacja

Łatwa, tania i elastyczna robotyzacja Łatwa, tania i elastyczna robotyzacja Wykorzystaj technologię przyszłości PRZECIĘTNY OKRES ZWROTU Z INWESTYCJI 195 Nasze elastyczne, przyjazne w użyciu roboty można z łatwością dopasować do procesów produkcyjnych.

Bardziej szczegółowo

Trendy w robotyzacji przemysłu w Polsce i na świecie.

Trendy w robotyzacji przemysłu w Polsce i na świecie. Trendy w robotyzacji przemysłu w Polsce i na świecie. Potrzeby rozwojowe światowego przemysłu powodują, że globalny popyt na roboty przemysłowe odznacza się tendencją wzrostową. W związku z tym, dynamiczny

Bardziej szczegółowo

Instrukcja z przedmiotu Napęd robotów

Instrukcja z przedmiotu Napęd robotów POLITECHNIKA WROCŁAWSKA WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY INSTYTUT MASZYN, NAPĘDÓW I POMIARÓW ELEKTRYCZNYCH Instrukcja z przedmiotu Napęd robotów Wieloosiowy liniowy napęd pozycjonujący robot ramieniowy RV-2AJ CEL ĆWICZENIA

Bardziej szczegółowo

Idea Bezpiecznej Maszyny w prostym podejściu. użyj Safety Evaluation Tool. Safety Integrated. www.siemens.pl/safety-evaluation-tool

Idea Bezpiecznej Maszyny w prostym podejściu. użyj Safety Evaluation Tool. Safety Integrated. www.siemens.pl/safety-evaluation-tool Idea Bezpiecznej Maszyny w prostym podejściu użyj Safety Evaluation Tool Safety Integrated www.siemens.pl/safety-evaluation-tool Safety Evaluation Tool jest częścią programu Safety Integrated opracowanego

Bardziej szczegółowo

Telebimy AMBER 25. www.ledtechnology.pl. Raster 25 mm. Sterowanie PC - LAN/PENDRIVE/WiFi/Pilot. Polski producent Wysoka jakość Energooszczędność

Telebimy AMBER 25. www.ledtechnology.pl. Raster 25 mm. Sterowanie PC - LAN/PENDRIVE/WiFi/Pilot. Polski producent Wysoka jakość Energooszczędność www.ledtechnology.pl Raster 25 mm EA Sterowanie PC - LAN/PENDRIVE/WiFi/Pilot Polski producent Polski producent Wysoka jakość Energooszczędność o firmie Telebimy LEDTECHNOLOGY to polski producent wyświetlaczy

Bardziej szczegółowo

OFERTA GPS GANNET GUARD SYSTEMS

OFERTA GPS GANNET GUARD SYSTEMS OFERTA GPS GANNET GUARD SYSTEMS 1 Szanowni Państwo, Dziękujemy za zainteresowanie rozwiązaniem jakie oferuje Gannet Guard Systems w postaci urządzeń oraz aplikacji Gan Fleet, które umożliwiają bieżące

Bardziej szczegółowo

Regio Regulatory Pomieszczeniowe

Regio Regulatory Pomieszczeniowe Regio Regulatory Pomieszczeniowe Stylowa i komfortowa regulacja strefowa na każdym poziomie Regulacja strefowa na każdym poziomie... Regio jest nowym typoszeregiem regulatorów dla systemów HVAC oraz dla

Bardziej szczegółowo

Światowej klasy Zarządzanie Produkcją

Światowej klasy Zarządzanie Produkcją Światowej klasy Zarządzanie Produkcją Release 5: Rewolucyjna fabryka przyszłości Światowej klasy zarządzanie produkcją @ 汉 语 Światowej klasy zarządzanie produkcją FORCAM Release 5 Rewolucyjna fabryka przyszłości

Bardziej szczegółowo

D-Link Assist: Najlepsza obsługa serwisowa

D-Link Assist: Najlepsza obsługa serwisowa D-Link Assist: Najlepsza obsługa serwisowa Rapid Response Support D-Link Assist: natychmiastowa pomoc w każdej sytuacji Właściwe funkcjonowanie sieci komputerowej niejednokrotnie decyduje o sprawności

Bardziej szczegółowo

Od ERP do ERP czasu rzeczywistego

Od ERP do ERP czasu rzeczywistego Przemysław Polak Od ERP do ERP czasu rzeczywistego SYSTEMY INFORMATYCZNE WSPOMAGAJĄCE ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ Wrocław, 19 listopada 2009 r. Kierunki rozwoju systemów informatycznych zarządzania rozszerzenie

Bardziej szczegółowo

Dołącz do grona zadowolonych użytkowników systemu Belisama4CRM

Dołącz do grona zadowolonych użytkowników systemu Belisama4CRM Czym jest CRM? Termin CRM, czyli Customer Relationship Management, ma wiele definicji i jest dość szerokim pojęciem. W ogólnym zarysie jest to takie zarządzanie relacjami z klientem, które ma prowadzić

Bardziej szczegółowo

15-24.10.2013 Kraków Wrocław Poznań Warszawa Gdańsk CLOUD SERVICES & DATA CENTER

15-24.10.2013 Kraków Wrocław Poznań Warszawa Gdańsk CLOUD SERVICES & DATA CENTER 15-24.10.2013 Kraków Wrocław Poznań Warszawa Gdańsk CLOUD SERVICES & DATA CENTER EXEA DATA CENTER bezpieczna lokalizacja projekt budynku Data Center (2009) budowa obiektu (2012-2013) BEZPIECZNE MIEJSCE

Bardziej szczegółowo

Sage ACT! Twój CRM! Zdobywaj, zarządzaj, zarabiaj! Zdobywaj nowych Klientów! Zarządzaj relacjami z Klientem! Zarabiaj więcej!

Sage ACT! Twój CRM! Zdobywaj, zarządzaj, zarabiaj! Zdobywaj nowych Klientów! Zarządzaj relacjami z Klientem! Zarabiaj więcej! Sage ACT! Twój CRM! Zdobywaj, zarządzaj, zarabiaj! Zdobywaj nowych Klientów! Zarządzaj relacjami z Klientem! Zarabiaj więcej! Sage ACT! Sprawdzone przez miliony Użytkowników i skuteczne rozwiązanie z rodziny

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu

Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu POŁĄCZ WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW PROCESU Jedna platforma IT wszystko pod kontrolą Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu Jedna platforma IT wszystko pod kontrolą Rozwiązania SCM i Portal Świat kręci

Bardziej szczegółowo

Transport z przyszłością!

Transport z przyszłością! TimoCom Soft- und Hardware GmbH Transport z przyszłością! TimoCom Transport mit Zukunft! 1 Firma Nazwa: TimoCom Soft- und Hardware GmbH Założona: 01. kwiecień 1997 Siedziba główna: Dusseldorf (Niemcy)

Bardziej szczegółowo

Automatyzacja procesów księgowych w Twojej firmie

Automatyzacja procesów księgowych w Twojej firmie Automatyzacja procesów księgowych w Twojej firmie www.bph.pl/bankconnect FAKT #1 PRZEDSIĘBIORCY CENIĄ NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA, KTÓRE USPRAWNIAJĄ PRACĘ W FIRMIE. FAKT #2 DZIĘKI BANKCONNECT PRZELEWY REALIZUJESZ

Bardziej szczegółowo

Twój partner w biznesie

Twój partner w biznesie Twój partner w biznesie O firmie CREATIO INDUSTRY jest fi rmą handlową specjalizującą się w najnowszych technologiach dla przemysłu. Nasz główny produkt system wykrywania pożaru działający w oparciu o

Bardziej szczegółowo

List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA. a Politechniką Białostocką

List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA. a Politechniką Białostocką Informacja prasowa Białystok, 1 grudnia 2012 List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA a Politechniką Białostocką W dniu 30.11.2012 r. w siedzibie Politechniki Białostockiej doszło do podpisania

Bardziej szczegółowo

FreecoNet już w każdej branży

FreecoNet już w każdej branży komunikat prasowy 8 maja 2012 r. FreecoNet już w każdej branży Raport z badania opinii klientów biznesowych FreecoNet Właściciel małej firmy pracujący mobilnie w branży IT, korzystający głównie z połączeń

Bardziej szczegółowo

Wydział Nauki o Żywności. Chcesz studiować w jednym z najpiękniejszych kampusów w Europie? www.uwm.edu.pl/wnz

Wydział Nauki o Żywności. Chcesz studiować w jednym z najpiękniejszych kampusów w Europie? www.uwm.edu.pl/wnz Wydział Nauki o Żywności Chcesz studiować w jednym z najpiękniejszych kampusów w Europie? www.uwm.edu.pl/wnz Wydział Nauki o Żywności Chcesz studiować na Wydziale z ponad 65 letnią tradycją, aktywnie współpracującym

Bardziej szczegółowo

Zaawansowane rozwiązania szpitalne. Eksperci w automatyzacji opieki zdrowotnej

Zaawansowane rozwiązania szpitalne. Eksperci w automatyzacji opieki zdrowotnej Zaawansowane rozwiązania szpitalne Eksperci w automatyzacji opieki zdrowotnej OPIEKA NAD PACJENTEM OSZCZĘDNOŚCI Wielkie wyzwania współczesnej służby zdrowia Opieka zdrowotna w przystępnej cenie Stały inwentarz

Bardziej szczegółowo

Akamai Technologies jest wiodącym dostawcą usług w chmurze do optymalizacji

Akamai Technologies jest wiodącym dostawcą usług w chmurze do optymalizacji Akamai Technologies jest wiodącym dostawcą usług w chmurze do optymalizacji i zabezpieczania treści i biznesowych aplikacji online. Firma została założona w 1998 przez Toma Leightona, profesora na MIT

Bardziej szczegółowo

Marek Michalski, Project manager, Galindia Sp. z o.o. B2B czyli o tym, o czym każdy słyszał, ale nie każdy wie, że to coś dla niego

Marek Michalski, Project manager, Galindia Sp. z o.o. B2B czyli o tym, o czym każdy słyszał, ale nie każdy wie, że to coś dla niego Marek Michalski, Project manager, Galindia Sp. z o.o. B2B czyli o tym, o czym każdy słyszał, ale nie każdy wie, że to coś dla niego Plan prezentacji 1. Znaczenie pojęcia B2B 2. B2B - biznes pomiędzy firmami

Bardziej szczegółowo

Canon Essential Business Builder Program. Wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces w biznesie

Canon Essential Business Builder Program. Wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces w biznesie Canon Essential Business Builder Program Wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces w biznesie Essential Business Builder Program wprowadzenie Prowadzenie działalności w obszarze druku nie jest łatwym zadaniem.

Bardziej szczegółowo

CUSTOMER SUCCESS STORY

CUSTOMER SUCCESS STORY D ATA W A L K CUSTOMER SUCCESS STORY Scentralizowana informacja o posiadanych produktach w Banku Zachodnim WBK Siłę elastycznego modelu danych DataWalk poznaliśmy w pełni pod koniec wdrożenia. Zdecydowaliśmy

Bardziej szczegółowo

HUAWEI TECHNOLOGIES CO., LTD. BACKUPCUBE BUNDLE APPLIANCE

HUAWEI TECHNOLOGIES CO., LTD. BACKUPCUBE BUNDLE APPLIANCE HUAWEI TECHNOLOGIES CO., LTD. BACKUPCUBE BUNDLE APPLIANCE Dlaczego bundle CommVault i Huawei? CommVault jest światowym liderem w kategorii Enterprise Backup&Recovery, czego dowodem jest 19 000 zadowolonych

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wprowadzenie 4-9. DK - puszki odgałęźne 10-129 1.5 do 240 mm 2, IP 54-67. KV - małe rozdzielnice 130-175 do 63 A, 3-54 modułów, IP 54-65

Spis treści. Wprowadzenie 4-9. DK - puszki odgałęźne 10-129 1.5 do 240 mm 2, IP 54-67. KV - małe rozdzielnice 130-175 do 63 A, 3-54 modułów, IP 54-65 Spis treści Wprowadzenie 4-9 - puszki odgałęźne 10-129 1.5 do 240 mm 2, IP 54-67 - małe rozdzielnice 130-175 do 63 A, 3-54 modułów, IP 54-65 Modułowy system obudów 176-253 do 250 A, IP 66 - system rozdzielnic

Bardziej szczegółowo

Michał Ratajczak 2LO w Słupsku

Michał Ratajczak 2LO w Słupsku Michał Ratajczak 2LO w Słupsku Grupa Nowy Styl to jedna z najprężniej rozwijających się grup meblarskich na świecie. W jej ofercie znajdują się meble biurowe, krzesła do różnych zastosowań, siedziska audytoryjne,

Bardziej szczegółowo

Rozwój rynku usług chmury obliczeniowej w Portugalii 2013-02-26 22:05:56

Rozwój rynku usług chmury obliczeniowej w Portugalii 2013-02-26 22:05:56 Rozwój rynku usług chmury obliczeniowej w Portugalii 2013-02-26 22:05:56 2 Chmura obliczeniowa (cloud computing) umożliwia, za pośrednictwem Internetu, z dowolnego komputera, telefonu komórkowego, czy

Bardziej szczegółowo

UBOJNIA DROBIU Inwestycja WIPASZ SA w Międzyrzecu Podlaskim

UBOJNIA DROBIU Inwestycja WIPASZ SA w Międzyrzecu Podlaskim UBOJNIA DROBIU Inwestycja WIPASZ SA w Międzyrzecu Podlaskim WIPASZ SA PODSTAWOWE INFORMACJE WIPASZ SA funkcjonuje na rynku od 20 lat i jest w 100% polskim przedsiębiorstwem. Spółka jest największym polskim

Bardziej szczegółowo

Przystępne cenowo, elastyczne monitorowanie pacjentów w umiarkowanym lub intensywnym nadzorze medycznym

Przystępne cenowo, elastyczne monitorowanie pacjentów w umiarkowanym lub intensywnym nadzorze medycznym Przystępne cenowo, elastyczne monitorowanie pacjentów w umiarkowanym lub intensywnym nadzorze medycznym Modułowe monitory pacjenta Goldway G60, G70 i G80 Maksymalny zwrot z inwestycji w sprzęt medyczny

Bardziej szczegółowo

Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie

Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie Pilz E-Shop W sferze Business-to-Business dzisiejsze sklepy internetowe muszą oferować dużo więcej niż tylko dostępny przez całą dobę portal zakupowy ich

Bardziej szczegółowo

PORZĄDEK W MAGAZYNIE POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA PRACY MNIEJ STRAT I KONTUZJI

PORZĄDEK W MAGAZYNIE POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA PRACY MNIEJ STRAT I KONTUZJI PORZĄDEK W MAGAZYNIE POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA PRACY MNIEJ STRAT I KONTUZJI Efektywne składowanie palet - eliminacja ręcznego podnoszenia palet Korzyści, jakie zapewnia PALOMAT Oszczędność miejsca i porządek

Bardziej szczegółowo

INTERIZON DOBRE PRAKTYKI ROZWOJU KLASTRÓW

INTERIZON DOBRE PRAKTYKI ROZWOJU KLASTRÓW INTERIZON DOBRE PRAKTYKI ROZWOJU KLASTRÓW Marita Koszarek BSR Expertise, Politechnika Gdańska INTERIZON NAJWAŻNIEJSZE FAKTY Branża ICT: informatyka, elektronika, telekomunikacja Interizon dawniej Pomorski

Bardziej szczegółowo

Kompilacja pojęć stosowanych w badaniach statystycznych statystyki publicznej na temat innowacyjności przez Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Kompilacja pojęć stosowanych w badaniach statystycznych statystyki publicznej na temat innowacyjności przez Główny Urząd Statystyczny (GUS). Kompilacja pojęć stosowanych w badaniach statystycznych statystyki publicznej na temat innowacyjności przez Główny Urząd Statystyczny (GUS). (Kompilacja dokonana przez Fundację Centrum Analiz Transportowych

Bardziej szczegółowo

Inwestycja w robotyzację

Inwestycja w robotyzację ASTOR WHITEPAPER Inwestycja w robotyzację Analiza Przygotowanie inwestycji Realizacja inwestycji Wykorzystanie inwestycji krok po kroku 2 ASTOR WHITEPAPER INWESTYCJA W ROBOTYZACJĘ Jak efektywnie zainwestować

Bardziej szczegółowo

ENERGY BUSINESS CONSULT. Profil firmy. Facility Management Efektywność energetyczna Rozwiązania IT

ENERGY BUSINESS CONSULT. Profil firmy. Facility Management Efektywność energetyczna Rozwiązania IT ENERGY BUSINESS CONSULT Profil firmy Facility Management Efektywność energetyczna Rozwiązania IT Profil firmy EBCsoft Sp. z o.o. jest dostawcą kompleksowych usług oraz systemów dla Facility Management

Bardziej szczegółowo

produkować, promować i sprzedawać produkty, zarządzać i rozliczać przedsięwzięcia, oraz komunikować się wewnątrz organizacji.

produkować, promować i sprzedawać produkty, zarządzać i rozliczać przedsięwzięcia, oraz komunikować się wewnątrz organizacji. Wspieramy w doborze, wdrażaniu oraz utrzymaniu systemów informatycznych. Od wielu lat dostarczamy technologie Microsoft wspierające funkcjonowanie działów IT, jak i całych przedsiębiorstw. Nasze oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

Jak zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa dokonując pomiaru wskaźnika efektywności (OEE) oraz energii?

Jak zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa dokonując pomiaru wskaźnika efektywności (OEE) oraz energii? Jak zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa dokonując pomiaru wskaźnika efektywności (OEE) oraz energii? Przy stale rosnących cenach mediów i surowców do produkcji, tzw. koszty stałe mają coraz większy

Bardziej szczegółowo

www.cru.uni.lodz.pl HORIZON 2020

www.cru.uni.lodz.pl HORIZON 2020 HORIZON 2020 Program Ramowy w zakresie badań naukowych i innowacji (2014-2020) CO TO JEST H2020? Największy program Komisji Europejskiej na badania i innowacje Budżet na lata 2014-2020 to prawie 80 mld

Bardziej szczegółowo