Wskazówki dla nowych uczniów

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Wskazówki dla nowych uczniów"

Transkrypt

1 Wskazówki dla nowych uczniów Uniwersytet Magii i Czarodziejstwa Drodzy Uczniowie Uniwersytetu Magii i Czarodziejstwa. W dniu r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie XVI roku szkolnego... Jako jeden ze starszych członków grona pedagogicznego mam nadzieję, że spędzicie w naszej szkole niesamowite chwile, które zapamiętacie na długo. Aby to jednak nastąpiło, musicie dobrze zapoznać się z regułami "naszej gry", obowiązującymi tutaj zasadami i regulaminami. Mam nadzieję, że uda mi się wprowadzić Was w ten nasz mały, magiczny świat. W tym celu przygotowałam dla Was poradnik, który pomoże Wam przetrwać ten początkowy, najtrudniejszy czas. Nie chcę tworzyć II - tomowej encyklopedii, dlatego postaram się wyjaśnić w nim najistotniejsze kwestie, które mam nadzieję, bardzo Wam się przydadzą. Zapraszam do czytania! Amaia Rios

2 Spis treści: I. Czat, czyli miejsce, bez którego nasza zabawa nie miałaby sensu. 1. Ogólne informacje. 2. Dormitoria. 3. Pub a Wielka Sala. 4. Lekcje na czacie (przeczytaj koniecznie!). 5. Klimat. II Strona szkoły - ( czyli jakie przydatne informacje mogę tam znaleźć. 1. Gdzie mogę znaleźć punktację domów? 2. Dzienniki lekcyjne i dzienniki ocen. 3. System oceniania. 4. Skrzydło szpitalne. 5. Ulica Pokątna. 6. Tablica ogłoszeń. 7. Jak zdobywać punkty? 8. Czym jest Felix Felicis? 9. Rankingi.

3 I. Czat, czyli miejsce, bez którego nasza zabawa nie miałaby sensu. 1. Ogólne informacje Drogi Uczniu, skoro dostałeś ten poradnik zakładam, że dokładnie zapoznałeś się z SAMOUCZKIEM dostępnym na stronie szkoły i nie masz większych problemów z wejściem na czat. Gratuluję! Przejdźmy zatem do omówienia kolejnych kwestii, związanych z funkcjonowaniem na tym czacie. Należymy tutaj wszyscy do społeczności, w której kierujemy postaciami związanymi z Wirtualnym Hogwartem. Połączyła nas w pewnym stopniu wspólna pasja, chęć do zabawy, która polega na wcieleniu się w postacie uczniów Hogwartu. Jest nas dosyć spora liczba, dlatego okazywanie sobie wzajemnego szacunku jest jak najbardziej wskazane. Nikt nie wymaga od Was uwielbiania każdej osoby po kolei, bo tak się chyba zresztą nie da Ale nielubienie kogoś to nie powód do obrażania i wyśmiewania tej osoby i takie sytuacje na pewno nie będą tolerowane. To ma być nasza wspólna zabawa, nie psujmy jej sobie niepotrzebnie. Można się z kimś w pewnych kwestiach nie zgadzać, mieć różne zdania i opinie. Starajmy się je jednak wyrażać kulturalnie, bez kłótni. 2. Dormitoria Będąc na rozpoczęciu roku szkolnego, część z uczniów została oficjalnie przydzielona do swoich domów przez tiarę przydziału. Poniżej prezentujemy przykładowy fragment: [19:28:08] Dyrektor: panna JULIE WATERS [19:28:10] Julie_Waters: [Podchodzi zestresowana do Tiary] To ta chwila. To ten czas. [Siada na stołku i czeka na przydział] [19:28:19] Stara_Tiara_Przydzialu: To ta chwila... [19:28:21] Stara_Tiara_Przydzialu: To ten czas... [19:28:29] Stara_Tiara_Przydzialu: Czas, by znalazła się Pani w SLYTHERINIE! [19:29:05] Julie_Waters: Jest! [uśmiecha się i kłania Tiarze] Dzięki! Z kolei uczniowie, którzy z różnych przyczyn nie mogli pojawić się na rozpoczęciu, zostali przydzieleni do swoich domów nieco później. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości do jakiego domu trafił, niech sprawdzi swoją pocztę, gdzie została wysłana sowa z informacją jaki dom został Wam przydzielony. Jeśli ktoś takiej informacji nie otrzymał, zachęcam do pisania i na adres: Tam odpowiemy na wszelkie Wasze pytania.

4 Istnieje jeszcze jeden sposób, aby dowiedzieć się, gdzie przydzieliła nas Tiara przydziału. Wystarczy wejść na stronę szkoły ( a następnie po lewej stronie poszukać panelu "Rekrutacja". Następnie wybieramy opcję "Spis Uczniów" i dom, który nas interesuje. Kiedy wiemy już, w jakim domu się znajdujemy, możemy przejść do swojego dormitorium na czacie. Wystarczy wpisać odpowiedni join. Przypominam joiny do dormitoriów poszczególnych domów: Pokój Gryffindoru - umic_g Pokój Ravenclawu - umic_r Pokój Slytherinu - umic_s Pokój Hufflepuff - umic_h Aby przejść do danego dormitorium, wystarczy wpisać w okienku głównym na czacie przykładowo:

5 Teraz możesz przejść do pokoju Twojego domu i wspólnie z jego mieszkańcami rozmawiać na różne tematy. Ale uwaga! Możecie przesiadywać tylko w swoich dormitoriach! Opiekunowie domów mają prawo odjąć punkty uczniowi, który przesiaduje w nie swoim dormitorium. 3. Pub, a Wielka Sala Jednym z Waszych głównych zadań - jako uczniów - jest uczęszczanie na lekcje. Ale lekcje lekcjami, spokojnie...nie są one znowu aż takie najważniejsze. Poza zajęciami, wielu członków naszej społeczności w wolnych chwilach przesiaduje w tzw. pubie szkoły (/join umic). Jest to pokój, w którym rozmawiamy na różne tematy, niekoniecznie związane z UMiCem. Dlatego jeśli masz odrobinę czasu - zapraszamy! W pubie szkoły często przesiaduje osoba o nicku Stary_Czarodziej. To woźny szkoły, który pilnuje porządku, tzn. dba o to, aby nikt nie spamował, nie przeklinał. Gdy ktoś złamie regulamin, taka osoba jest przez niego wyrzucana z pokoju. Do Starego Czarodzieja nie warto pisać, dlatego, że raczej Wam nie odpisze. Dlaczego? Bo to bot, czyli program, który pomaga nam utrzymywać porządek w tym pokoju. Wszelkie ważne uroczystości odbywają się natomiast w Wielkiej Sali (/join umic_wielka_sala). W przeciwieństwie do pokoju umic, do Wielkiej Sali wstęp mają tylko osoby, które są zapisane do naszej szkoły. Dlatego tam z kolei możecie śmiało porozmawiać na tematy związane z lekcjami, zajęciami dodatkowymi, pograć klimatycznie (czym jest klimat dowiecie się czytając dalej ten poradnik), itd. Jeszcze odnośnie wszystkich pokoi na czacie... Spoglądając na listę osób obecnych w danym pokoju można zauważyć pewną rzecz... Zauważyliście, że przy niektórych nickach buźki są czerwone, a przy innych zielone? Ci z czerwonymi buźkami to dyrekcja szkoły, profesorowie bądź pracownicy. Mają oni nieco większe uprawnienia od uczniów - mogą rozdawać kolory nicków, wyciszać niektórych użytkowników (tzw. dawać mute), wyrzucać lub banować z powodu złego zachowania. Najogólniej mówiąc - pilnują oni, aby przestrzegany był regulamin szkoły, które możecie znaleźć TUTAJ.

6 4. Lekcje Przeszliśmy w końcu do punktu, na który większość z Was pewnie nie może się doczekać. No bo jak wyobrazić sobie wirtualny Hogwart bez lekcji? No właśnie. :) Lekcje w naszej szkole również odbywają się na czacie. Jak na nie trafić? Na samym początku trzeba się zorientować, jakie zajęcia mamy w danym dniu. Plan lekcji możecie znaleźć w panelu po prawej stronie: Jak odczytać ten plan? Przykładowo: Jestem z Gryffindoru. Z planu widzę, że rozpoczynam dzisiaj od Zielarstwa (skrót G + H oznacza, że tę lekcje mają uczniowie z Gryffindoru i Hufflepuffu). Chcę dostać się na tę lekcję. Odbywaja się one w cieplarniach. Z planu lekcji widzę, że join do cieplarni to: umic_cieplarnie. Zatem, aby przenieść się tam wystarczy, że w okienku głównym czatu wpiszę: /join umic_cieplarnie i już zostałam przeniesiona na zajęcia.

7 Lekcje w naszej szkole odbywają się w różnych salach. Dlatego przygotowana została dla Was krótka rozpiska: Zaklęcia i OpCM odbywa się w Wieży Wschodniej - /join umic_wschodnia Wróżbiarstwo odbywa się w Wieży Zachodniej - /join umic_zachodnia Numerologia odbywa się w Wieży Południowej - /join umic_poludniowa Astronomia odbywa się w Obserwatorium - /join umic_obserwatorium Transmutacja odbywa się w Gotyckiej auli - /join umic_aula Historia Magii odbywa się w Starej Bibliotece - /join umic_biblioteka Eliksiry odbywają się w Lochach - /join umic_lochy OnMS odbywa się na szkolnych błoniach - /join umic_blonia Zielarstwo odbywa się w Cieplarniach - /join umic_cieplarnie Latanie na Miotle odbywa się na szkolnym stadionie - /join umic_boisko No dobrze, skoro już wiemy, jak przechodzić do poszczególnych sal, pokażę Wam teraz jak wyglądają lekcje. Najprościej będzie, jeśli po prostu przedstawię wam kilka przykładowych z nich. Numerologia Astronomia Wróżbiarstwo Jak widzicie lekcje nie są takie straszne. A przynajmniej nie będą, jeśli będziecie przestrzegać zasad, jakie panują na danych lekcjach. Warto się z nimi zapoznać przed zajęciami. Jak znaleźć te zasady? To proste. Wejdźcie na stronę szkoły: Po lewej stronie znajduje się panel "Strefa ucznia", a w nim opcja Gabinety Nauczycieli: Wchodzimy w nią i wybieramy Profesora, o którym chcemy dowiedzieć się jak najwięcej. Jako, że jedną z Waszych pierwszych lekcji będzie wróżbiarstwo, niech będzie to Rafael Weden.

8 Będąc już w jego gabinecie wybieramy opcję: a następnie: Ten link przeniesie Was do zasad, jakie panują na lekcjach wróżbiarstwa. Podobnie należy zrobić w przypadku innych przedmiotów.

9 Dlaczego o tym piszę? Lekcje mogą być ciekawym i fajnym doświadczeniem, jeśli pozwolimy nauczycielowi prowadzić te zajęcia w spokoju. Zazwyczaj na początku roku jest tak, że część lekcji mija niepotrzebnie tylko dlatego, że połowa uczniów zadaje jedne i te same pytania: czy będą sprawdziany? Czy będą prace domowe? Itd.. To tylko przeszkadza w prowadzeniu zajęć i wprowadza niepotrzebny chaos. Dlatego prosimy o zapoznanie się z tymi zasadami nieco wcześniej, przed lekcją. Jeśli po ich przeczytaniu nadal będziecie mieć jakieś wątpliwości co do organizacji zajęć z danego przedmiotu, możecie dopytać danego profesora o nie później, np. po zakończeniu lekcji. Pamiętajcie, że to jak wyglądają zajęcia w dużej mierze zależy od Was i Waszego uczestnictwa w nich. :) Uwaga! Podczas każdych zajęć nauczyciel daje link do listy obecności. Należy się na nią wpisać, aby mieć zaliczoną obecność na danej lekcji. W przeciwnym przypadku ominą Was dodatkowe punkty i galeony! 5. Klimat Przeglądając logi z lekcji z pewnością zauważyłeś, że na niektórych lekcjach uczniowie i profesorowie oprócz pisania tego co chcą przekazać, opisują również czynności, które wykonują, np. Ma to na celu wzbogacenie gry, pobudzenie wyobraźni innych, aby jak najlepiej wczuć się w odgrywaną przez siebie rolę. Nie wszyscy nauczyciele wykorzystują klimat na lekcjach, ale pamiętajcie - jeśli któryś profesor prowadzi klimatyczne zajęcia, lepiej unikać na jego lekcjach emotek.

10 II Strona szkoły - ( czyli jakie przydatne informacje mogę tam znaleźć. 1. Gdzie mogę znaleźć punktację domów? Punktację domów można zobaczyć zaraz po wejściu na stronę, ponieważ znajduje się ona tuż obok tablicy ogłoszeń. Aby zobaczyć szczegóły punktacji, czyli, za co dany dom otrzymał określoną liczbę punktów, wystarczy wybrać odpowiednią liczbę z punktacji danego domu.

11 2. Dzienniki lekcyjne i dzienniki ocen. Dzienniki lekcyjne oraz dzienniki ocen są dosyć ważnym elementem, które należy sprawdzać co jakiś czas. Można je znaleźć w jednym z paneli po lewej stronie, a dokładniej w Strefie Ucznia. W raportach lekcyjnych jakie były przerabiane na danych zajęciach. Znajdziecie tam listę obecności na poszczególnych zajęciach, aktualne prace domowe, które należy odrobić. Z kolei w kartach ocen możecie poznać swoją obecną sytuację z ocenami i zaliczeniami. 3. System oceniania. Szczegółowy system oceniania znajduje się na stronie szkoły w panelu po lewej stronie Zamek, bądź od razu pod tym LINKIEM. Dla przypomnienia podam jednak mugolski odpowiednik ocen, które będziecie otrzymywać w naszej szkole. [W]ybitny (6) [P]owyżej Oczekiwań (5) [Z]adowalający (4) [N]ędzny (3) [O]kropny (2) [T]roll (1) 4. Skrzydło szpitalne. Lekcje są ważną częścią naszej gry. Jednak z wielu różnych przyczyn często zdarza się, że nie możemy na nich być. Spokojnie, przez jedną czy dwie nieobecności nic się nie dzieje. Ale jeśli macie taką ochotę i chcecie uprzedzić o swojej nieobecności dodajcie usprawiedliwienie w Skrzydle Szpitalnym. Znajdziecie do tego odpowiedni lewy panel strony.

12 5. Ulica Pokątna Czym byłby prawdziwy Hogwart bez miejsca, w którym jego uczniowie nie mogliby zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze dla nich przedmioty, czyli różdżki, kociołki, miotły czy książki? No właśnie! Uniwersytet Magii i Czarodziejstwa również posiada swoją Pokątną, które w tej chwili przechodzi mały remont, ale jak tylko ją otworzymy, damy Wam znać! 6. Tablica Ogłoszeń Wchodząc na stronę szkoły, od razu można zauważyć tablicę ogłoszeń. Pojawiają się na niej najważniejsze informacje dotyczące najbliższych wydarzeń. Ale nie tylko na tablicy ogłoszeń mogą pojawiać się również ogłoszenia napisane przez Was uczniów. Co zrobić, aby Wasze ogłoszenie pojawiło się na stronie? Wystarczy kliknąć na zaznaczoną powyżej ikonkę i gotowe, zostaniecie przeniesieni do formularza, który należy wypełnić.

13 Uwaga! Na tablicy ogłoszeń od czasu do czasu będą pojawiać się ogłoszenia mniej ważne ogłoszenia, np. o zaginięciu jakiegoś przedmiotu, który należy odszukać na stronie szkoły. Kiedy już znajdziecie zgubę, należy się jak najszybciej zgłosić ten fakt do dyrekcji szkoły, aby odpowiednio Was nagrodziła! 7. Jak zdobywać punkty? Tak jak w prawdziwym Hogwarcie, każdy dom walczy o to, aby pod koniec roku szkolnego zdobyć Puchar Domów. Zadanie nie jest wcale takie łatwe, wymaga dużego zaangażowania i starań ze strony uczniów danego domu. Zdobywając w ciągu roku szkolnego punkty, mogą oni przynieść swojemu domowi upragniony sukces. Zapewne nie jedna nowa osoba mogłaby teraz zadać pytanie - ale jak zdobywać te punkty? To bardzo proste. a) Uczestnictwo w lekcjach. To chyba najpopularniejsza możliwość zdobywania punktów. Będąc aktywnym na zajęciach, można sporo tych punktów zarobić. Dodatkowo, za samą obecność na danej lekcji otrzymuje się do +3 pkt. b) Udział w konkursach Co tydzień na stronie szkoły będą pojawiać się konkursy przedmiotowe, w których warto brać udział. Bywało, że uczniowie zdobywali za nie aż do +30 pkt! Konkursy pojawiają się również w każdym kolejnym numerze Patronusa. Dlatego warto śledzić uważnie wydania naszej szkolnej gazetki. Ostatni, świąteczny numer znajdziecie pod tym LINKIEM. Tam również znajduje się konkurs! c) Inne formy aktywności Kolejnym sposobem zdobywania punktów jest chociażby pomoc dyrekcji. Głównie polega ona na reklamie szkoły, za którą dostaje się jednorazowo +5 pkt. Dodatkowe punkty można również zdobyć pisząc artykuły do szkolnej gazetki "Patronus". Zazwyczaj jest to +10 punktów za każdy napisany artykuł. 8. Felix Felicis W naszej szkole lubimy doceniać i nagradzać aktywnych uczniów. Dlatego oprócz możliwości zdobywania punktów za swoją aktywność, dodatkowo jeden z uczniów w danym tygodniu zdobywa fiolkę Felix Felicis. Co ona daje? Jak wiemy, Felix Felicis to eliksir płynnego szczęścia. I takie szczęście ma u nas uczeń, który tę fiolkę otrzyma. Może on zostać zwolniony z kartkówki czy sprawdzianu w danym terminie, uniknąć odpowiedzi ustnej. Jak zdobyć fiolkę? Eliksir można zdobyć co tydzień, za każdym razem na innej lekcji. Przyznaje go nauczyciel, który zauważy, że dany uczeń zasługuje na tę fiolkę poprzez swoją wybitną, wyróżniającą się od innych, aktywność na zajęciach. Lista osób, które posiadają Eliksir Płynnego Szczęścia znajduje się na stronie szkoły, w panelu "Rankingi". Uwaga! Wykorzystanie Felix Felicis jest jednorazowe! 9. Rankingi Zapewne już nie jedna osoba zauważyła, że w jednym z prawych paneli znajdują się rankingi.

14 Są one pewnego rodzaju nagrodą dla uczniów i profesorów, którzy aktywnie angażują się w życie szkoły. Nauczyciele zbierają punkty za wywiązywanie, bądź niewywiązywanie się ze swoich obowiązków, uczniowie natomiast dostają Karty Czarodziejów. Czym one są? Karty Czarodziejów w UMiCu przedstawiają nauczycieli szkoły oraz absolwentów tej placówki. Ich cały spis znajduje się TUTAJ. Karty przyznawane są jako nagroda za aktywny udział w życiu szkoły. Można je zdobyć biorąc udział w różnych konkursach i zabawach, poprzez napisanie artykułu do szkolnej gazetki "Patronus". Co daje zdobycie takiej Karty? Uczeń, który pod koniec roku zdobędzie najwięcej kart otrzymuje tytuł Najbardziej angażującego się w życie szkoły ucznia. Zakończenie Mamy nadzieję, że ten poradnik nieco Ci pomógł i sprawił, że chociaż część rzeczy stała się dla Ciebie bardziej jasna i przejrzysta. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości to pisz na gg: bądź na i dopytaj o rzeczy, których nie rozumiesz. :) Mam nadzieję, że będziesz się u nas świetnie bawił!

Wskazówki dla nowych uczniów

Wskazówki dla nowych uczniów Wskazówki dla nowych uczniów Uniwersytet Magii i Czarodziejstwa Drodzy Uczniowie Uniwersytetu Magii i Czarodziejstwa. W dniu 18.03.2017 r. odbędzie się uroczyste rozpoczęcie XXI roku szkolnego... Jako

Bardziej szczegółowo

Witaj w Instytucie Lumos!

Witaj w Instytucie Lumos! Witaj w Instytucie Lumos! www.smiclumos.pl Mlody adepcie magii! W swoich dłoniach trzymasz właśnie poradnik, który pomoże Ci zagłębić się w fascynujący i pełen przygód Świat Magii. To właśnie w nim znajdziesz

Bardziej szczegółowo

LEGO Harry Potter: Lata 1-4

LEGO Harry Potter: Lata 1-4 Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry LEGO Harry Potter: Lata 1-4 autor: Artur Arxel Justyński Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Producent Traveller's

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOMORNIKACH

REGULAMIN SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOMORNIKACH REGULAMIN SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOMORNIKACH REGULAMIN SZKOŁY OPRACOWANO NA PODSTAWIE USTAWY O SYSTEMIE OŚWIATY Z DN. 07.09.1991r (ze zmianami) ORAZ STATUTU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOMORNIKACH Celem Regulaminu

Bardziej szczegółowo

Jak korzystać z Platformy Edukacyjnej Historia dla Polonii?

Jak korzystać z Platformy Edukacyjnej Historia dla Polonii? Szanowny Nauczycielu! Oddajemy w Twoje ręce efekt naszej wytężonej pracy. Jest to internetowy kurs historii Polski na dwóch poziomach, odpowiadających polskiemu II i III etapowi edukacyjnemu (klasy 4-6

Bardziej szczegółowo

Poradnik dla Nauczycieli

Poradnik dla Nauczycieli Poradnik dla Nauczycieli Logowanie... 2 Jak się zalogować?... 2 Po zalogowaniu... 3 Elementy strony głównej... 4 Przyciski aktywne... 5 Informacje... 6 Aktualności... 6 Motto dnia... 6 Regulaminy... 7

Bardziej szczegółowo

Dzięki ćwiczeniom z panią Suzuki w szkole Hagukumi oraz z moją mamą nauczyłem się komunikować za pomocą pisma. Teraz umiem nawet pisać na komputerze.

Dzięki ćwiczeniom z panią Suzuki w szkole Hagukumi oraz z moją mamą nauczyłem się komunikować za pomocą pisma. Teraz umiem nawet pisać na komputerze. Przedmowa Kiedy byłem mały, nawet nie wiedziałem, że jestem dzieckiem specjalnej troski. Jak się o tym dowiedziałem? Ludzie powiedzieli mi, że jestem inny niż wszyscy i że to jest problem. To była prawda.

Bardziej szczegółowo

Poradnik dla Uczniów

Poradnik dla Uczniów Poradnik dla Uczniów Logowanie... 2 Jak się zalogować?... 2 Po zalogowaniu... 3 Elementy strony głównej... 4 Przyciski aktywne... 5 Informacje... 6 Aktualności... 6 Motto dnia... 6 Regulaminy... 7 Pomoc...

Bardziej szczegółowo

JAK POMÓC DZIECKU KORZYSTAĆ Z KSIĄŻKI

JAK POMÓC DZIECKU KORZYSTAĆ Z KSIĄŻKI JAK POMÓC DZIECKU KORZYSTAĆ Z KSIĄŻKI ŻEBY WYNIOSŁO Z NIEJ JAK NAJWIĘCEJ KORZYŚCI www.sportowywojownik.pl KORZYŚCI - DLA DZIECI: Korzyści, jakie książka Sportowy Wojownik zapewnia dzieciom, można zawrzeć

Bardziej szczegółowo

Rejestracja partnerstwa etwinning: przewodnik krok po kroku

Rejestracja partnerstwa etwinning: przewodnik krok po kroku Rejestracja partnerstwa etwinning: przewodnik krok po kroku Informacje ogólne strona 2 Krok 1: Szukaj partnera strona 3 1) Szukanie automatyczne strona 3 2) Szukanie zaawansowane strona 4 3) Szukanie według

Bardziej szczegółowo

Scenariusz zajęć edukacyjnych dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej Budżet partycypacyjny czego potrzebuje nasza okolica?

Scenariusz zajęć edukacyjnych dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej Budżet partycypacyjny czego potrzebuje nasza okolica? Scenariusz zajęć edukacyjnych dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej Budżet partycypacyjny czego potrzebuje nasza okolica? Autor: Krzysztof Romaniuk 1. Temat: Budżet partycypacyjny czego potrzebuje nasza

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z DZIENNIKA ELAKTRONICZNEGO MOBIREG

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z DZIENNIKA ELAKTRONICZNEGO MOBIREG INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z DZIENNIKA ELAKTRONICZNEGO MOBIREG WITAMY PAŃSTWA! W poniższej instrukcji zaprezentujemy Państwu, w jaki sposób korzystamy z dziennika elektronicznego MobiReg, który obecnie jest

Bardziej szczegółowo

Tworzenie strony internetowej krok po kroku

Tworzenie strony internetowej krok po kroku Tworzenie strony internetowej krok po kroku 1. Wejdź na stronę www.urowizyta.pl/rejestracja i wypełnij formularz rejestracji. W polu Kod aktywacyjny wpisz kod, który znajduje się na końcu ulotki wręczonej

Bardziej szczegółowo

www.kosmikus.pl 2011 Nowa Era 2011 Young Digital Planet SA

www.kosmikus.pl 2011 Nowa Era 2011 Young Digital Planet SA ł www.kosmikus.pl 2011 Nowa Era 2011 Young Digital Planet SA 1. Czym jest portal.pl i czego mogę się tu nauczyć? Kosmikus.pl to miejsce, gdzie można się świetnie bawić, ucząc się przy okazji rzeczy, których

Bardziej szczegółowo

Scenariusz zajęć nr 5

Scenariusz zajęć nr 5 Autor scenariusza: Maria Piotrowska Blok tematyczny: Na długie zimowe wieczory Scenariusz zajęć nr 5 I. Tytuł scenariusza zajęć: W domu kultury. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje:

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA PRZEDMIOT: WIEDZA O KULTURZE

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA PRZEDMIOT: WIEDZA O KULTURZE PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA PRZEDMIOT: WIEDZA O KULTURZE I. Podstawa prawna 1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dn. 30 kwietnia 2007 w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania

Bardziej szczegółowo

1. Uruchom stronię poczta.foof.pl (pisane bez www). Powinien wyświetlić się następujący ekran

1. Uruchom stronię poczta.foof.pl (pisane bez www). Powinien wyświetlić się następujący ekran Proces rejestracji jest dokładnie opisany na stronie konkursu. Skoro jednak masz problemy upewnij się, że prawidłowo wykonujesz następujące czynności. Jeżeli w dalszym ciągu będziesz miał problemy napisz

Bardziej szczegółowo

Przedmiotowy system oceniania język angielski klasy I III

Przedmiotowy system oceniania język angielski klasy I III Przedmiotowy system oceniania język angielski klasy I III Szkoła Podstawowa nr 12 im. Mariana Batki w Łodzi 1. Kryteria oceniania z języka angielskiego zostały opracowane zgodnie ze Statutem Szkoły oraz

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR DLA UCZNIÓW KLASY I WYDZIAŁ I

INFORMATOR DLA UCZNIÓW KLASY I WYDZIAŁ I UNIWERSYTET SZTUK MAGICZNYCH I CZARODZIEJSKICH IM. A. DUMBLEDORA INFORMATOR DLA UCZNIÓW KLASY I WYDZIAŁ I 1. Informacje o przedmiotach i zaliczeniach Przedmioty obowiązkowe: Eliksiry Historia Magii Zaklęcia

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA TWORZENIA I PRZESYŁANIA RAPORTU UWAGA! RAPORTY MOGĄ TWORZYĆ TYLKO UCZNIOWIE

INSTRUKCJA TWORZENIA I PRZESYŁANIA RAPORTU UWAGA! RAPORTY MOGĄ TWORZYĆ TYLKO UCZNIOWIE INSTRUKCJA TWORZENIA I PRZESYŁANIA RAPORTU UWAGA! RAPORTY MOGĄ TWORZYĆ TYLKO UCZNIOWIE Krok 1. Wejdź na stronę www.czasnazdrowie.fundacjabos.pl i zaloguj się (musisz podać login i hasło wybrane podczas

Bardziej szczegółowo

Piaski, r. Witajcie!

Piaski, r. Witajcie! Piszemy listy Witajcie! Na początek pozdrawiam Was serdecznie. Niestety nie znamy się osobiście ale jestem waszą siostrą. Bardzo się cieszę, że rodzice Was adoptowali. Mieszkam w Polsce i dzieli nas ocean.

Bardziej szczegółowo

Przedmiotowe Ocenianie. Oblicza geografii ROK SZKOLNY 2015/2016

Przedmiotowe Ocenianie. Oblicza geografii ROK SZKOLNY 2015/2016 Przedmiotowe Ocenianie Oblicza geografii ROK SZKOLNY 2015/2016 XLV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMUALDA TRAUGUTTA W WARSZAWIE OPRACOWAŁ: mgr Arkadiusz Olszyna Kontrakt zawarty między uczniem a nauczycielem

Bardziej szczegółowo

5. To, jak Ci idzie w szkole jest dla Twoich rodziców (opiekunów): A niezbyt ważne B ważne C bardzo ważne 1 ANKIETA DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

5. To, jak Ci idzie w szkole jest dla Twoich rodziców (opiekunów): A niezbyt ważne B ważne C bardzo ważne 1 ANKIETA DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM ANKIETA DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM 5. To, jak Ci idzie w szkole jest dla Twoich rodziców (opiekunów): A niezbyt ważne B ważne C bardzo ważne 1 kod ucznia Drodzy Pierwszoklasiści! Niedawno rozpoczęliście naukę

Bardziej szczegółowo

FILM - W INFORMACJI TURYSTYCZNEJ (A2 / B1)

FILM - W INFORMACJI TURYSTYCZNEJ (A2 / B1) FILM - W INFORMACJI TURYSTYCZNEJ (A2 / B1) Turysta: Dzień dobry! Kobieta: Dzień dobry panu. Słucham? Turysta: Jestem pierwszy raz w Krakowie i nie mam noclegu. Czy mogłaby mi Pani polecić jakiś hotel?

Bardziej szczegółowo

MALI uczniowie idą do szkoły

MALI uczniowie idą do szkoły MALI uczniowie idą do szkoły Czy wyobrażasz sobie życie bez książek? A wiesz, że książka może odmienić życie ludzkie? Jeśli chcesz się o tym przekonać, zapraszamy do włączenia się w najnowszą akcję edukacyjną

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO

INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO KROK 1 W celu uzupełnienia formularza rejestracyjnego należy zarejestrować/zalogować się w Społeczności CEO https://spolecznosc.ceo.org.pl. Społeczność CEO

Bardziej szczegółowo

Scenariusz zajęć nr 8

Scenariusz zajęć nr 8 Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Mikołajkowe niespodzianki Scenariusz zajęć nr 8 I. Tytuł scenariusza zajęć : " Dowody na istnienie Świętego Mikołaja ". II. Czas realizacji: 2 jednostki

Bardziej szczegółowo

Cykl lekcji informatyki w klasie IV szkoły podstawowej. Wstęp

Cykl lekcji informatyki w klasie IV szkoły podstawowej. Wstęp Cykl lekcji informatyki w klasie IV szkoły podstawowej Wstęp Poniżej przedstawiam cykl początkowych lekcji informatyki poświęconym programowi Paint. Nie są to scenariusze lekcji, lecz coś w rodzaju kart

Bardziej szczegółowo

Konspekt lekcji. Przebieg zajęć: czas całkowity 90 minut. I. Rozpoczęcie zajęć 20 minut

Konspekt lekcji. Przebieg zajęć: czas całkowity 90 minut. I. Rozpoczęcie zajęć 20 minut Konspekt lekcji Poziom: Szkoła Podstawowa Klasa: 3 Liczebność klasy: 6-8 uczniów Wiek uczniów: 6-8 lat Ilość nauczycieli: 1 nauczyciel-wychowawca, 3 nauczycieli wspomagających Przedmiot: język angielski

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA z zajęć komputerowych w klasie IV VI

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA z zajęć komputerowych w klasie IV VI PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA z zajęć komputerowych w klasie IV VI Przy ustalaniu oceny z zajęć komputerowych należy przede wszystkim brać pod uwagę wysiłek wkładany przez ucznia w wywiązywanie się z obowiązków

Bardziej szczegółowo

Konspekt szkółki niedzielnej propozycja 14. niedziela po Trójcy Świętej

Konspekt szkółki niedzielnej propozycja 14. niedziela po Trójcy Świętej Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego / www.cme.org.pl / cme@cme.org.pl Konspekt szkółki niedzielnej propozycja 14. niedziela po Trójcy Świętej Główna myśl: Czyń dobrze Tekst:

Bardziej szczegółowo

Otrzęsiny przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski.

Otrzęsiny przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski. PLAN UROCZYSTOŚCI ŚLUBOWANIA I OTRZĘSIN W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 10 W RADOMIU I. Wprowadzenie sztandaru szkolnego. II. Odśpiewanie hymnu państwowego. III. Wystąpienie Dyrektora szkoły. IV. Wystąpienie

Bardziej szczegółowo

PANEL KSZKOŁA WEB. Szanowni Państwo!

PANEL KSZKOŁA WEB. Szanowni Państwo! PANEL KSZKOŁA WEB Szanowni Państwo! Dziękujemy za wybranie naszego panelu. Dołożyliśmy wszelkich starań aby spełnić Państwa oczekiwania. W dalszej części pomocy dowiedzą się Państwo jak szybko rozpocząć

Bardziej szczegółowo

Witaj Czarodzieju! Postać

Witaj Czarodzieju! Postać Witaj Czarodzieju! W tym miejscu dowiesz się kilku podstawowych informacji na temat rozgrywki w naszej grze. Postać Pierwszym istotnym aspektem, który decyduje o ilości czasu wykonywania większości czynności

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ W REDKOWICACH

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ W REDKOWICACH REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ W REDKOWICACH 1. Powołanie opiekuna oraz Rady SU 2. Zasady korzystania z pomieszczeń szkolnych 3. Strój szkolny 4. Szkolne tradycje 5. Dyskoteka szkolna

Bardziej szczegółowo

Anonimowa ankieta dla uczniów - koncepcja pracy szkoły

Anonimowa ankieta dla uczniów - koncepcja pracy szkoły Anonimowa ankieta dla uczniów - koncepcja pracy szkoły Drodzy Uczniowie Prosimy o wypełnienie załączonego kwestionariusza. Wasze odpowiedzi na postawione pytania pozwolą ocenić, czy uczniowie klas II -

Bardziej szczegółowo

PLATFORMA WSPÓŁPRACY INSTRUKCJA OBSŁUGI

PLATFORMA WSPÓŁPRACY INSTRUKCJA OBSŁUGI PLATFORMA WSPÓŁPRACY INSTRUKCJA OBSŁUGI WITAMY Witamy na stronie Platformy dla przedsiębiorczości oraz współpracy i wsparcia sfery B+R z sektorem przedsiębiorstw, mającej za zadanie upowszechnianie kompleksowej,

Bardziej szczegółowo

zdecydowanie tak do większości zajęć do wszystkich zajęć zdecydowanie tak do większości do wszystkich do wszystkich do większości zdecydowanie tak

zdecydowanie tak do większości zajęć do wszystkich zajęć zdecydowanie tak do większości do wszystkich do wszystkich do większości zdecydowanie tak Kwestioriusz ankiety dla uczniów "Moja szkoła" Dzień bry, Odpowiedz, proszę, pytania temat Twojej szkoły. Odpowiedzi udzielone przez Ciebie i Twoje koleżanki i kolegów pomogą rosłym zobaczyć szkołę Waszymi

Bardziej szczegółowo

JAK ZAZNACZAĆ ODPOWIEDZI? DLACZEGO ROBIĘ RÓŻNE RZECZY? Dlaczego sprzątam w moim pokoju?

JAK ZAZNACZAĆ ODPOWIEDZI? DLACZEGO ROBIĘ RÓŻNE RZECZY? Dlaczego sprzątam w moim pokoju? KOD UCZNIA: WIEK: PŁEĆ: K srq-a (wersja polska) Robimy różne rzeczy z rozmaitych powodów. Czasem coś nas interesuje, innym razem chcemy dostać nagrodę albo sprawić przyjemność rodzicom czy kolegom. Poniżej

Bardziej szczegółowo

I N S T R U K C J A O B S Ł U G I P L AT F O R M Y E N E R G I A S P O Ł E C Z N A. Spis treści

I N S T R U K C J A O B S Ł U G I P L AT F O R M Y E N E R G I A S P O Ł E C Z N A. Spis treści Spis treści 1.Logowanie do systemu e-learningowego... 3 2.Jak wybrać kurs w systemie e-learningowym?... 5 3.Omówienie typów testów... 8 4. Omówienie testów końcowych... 10 5.Jak korzystać z czatu?... 11

Bardziej szczegółowo

NAUKA JAK UCZYĆ SIĘ SKUTECZNIE (A2 / B1)

NAUKA JAK UCZYĆ SIĘ SKUTECZNIE (A2 / B1) NAUKA JAK UCZYĆ SIĘ SKUTECZNIE (A2 / B1) CZYTANIE A. Mówi się, że człowiek uczy się całe życie. I jest to bez wątpienia prawda. Bo przecież wiedzę zdobywamy nie tylko w szkole, ale również w pracy, albo

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA WYMAGANIA EDUKACYJNE KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKÓW OBCYCH DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA WYMAGANIA EDUKACYJNE KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKÓW OBCYCH DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA WYMAGANIA EDUKACYJNE KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKÓW OBCYCH DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM Przedmiotowy system oceniania z języków obcych jest zgodny ze Statutem Zespołu

Bardziej szczegółowo

DARMOWY MINI PORADNIK

DARMOWY MINI PORADNIK DARMOWY MINI PORADNIK Jak korzystać z e-learningu w Astro Salus www.astrosalus.pl www.sukces-biznes.pl kursy@astrosalus.pl LOGOWANIE Aby się móc zalogować do kursu płatnego, musisz być najpierw zarejestrowany.

Bardziej szczegółowo

projektu na wiedzę, umiejętności i postawy uczniów. Ankietę wypełniły 52 osoby: 27 dziewcząt i 25 chłopców.

projektu na wiedzę, umiejętności i postawy uczniów. Ankietę wypełniły 52 osoby: 27 dziewcząt i 25 chłopców. Wstęp RAPORT EWALUACYJNY Z ANKIET DOTYCZĄCY DŁUGOFALOWEGO WPŁYWU PROJEKTU Uczyć się, ale jak? współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Ankieta została przeprowadzona

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO SZKOŁA PODSTAWOWA NR 28 W BYDGOSZCZY

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO SZKOŁA PODSTAWOWA NR 28 W BYDGOSZCZY PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO SZKOŁA PODSTAWOWA NR 28 W BYDGOSZCZY OBSZAR JĘZYKOWY PODLEGAJĄCY OCENIE Ocenie nauczyciela języka obcego podlegają: 1. Cztery sprawności językowe: słuchanie,

Bardziej szczegółowo

ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH ZABRZU

ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH ZABRZU KODEKS UCZNIA Jedynki ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ZABRZU 1 Obowiązki ucznia Uczeń ma obowiązek przestrzegania postanowień dotyczących: 1. Zachowania się w każdej sytuacji w sposób godny. 2. Systematycznego

Bardziej szczegółowo

Szanowny Panie, Witamy wśród Najlepszych! Z wyrazami szacunku Zespół Junkers

Szanowny Panie, Witamy wśród Najlepszych! Z wyrazami szacunku Zespół Junkers Szanowny Panie, serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w programie Instaluj Nagrody, przygotowanym specjalnie dla najlepszych Autoryzowanych Instalatorów marki JUNKERS. Zasady są bardzo proste. Wystarczy

Bardziej szczegółowo

PRACA Z DZIECKIEM NADPOBUDLIWYM PSYCHORUCHOWO

PRACA Z DZIECKIEM NADPOBUDLIWYM PSYCHORUCHOWO PRACA Z DZIECKIEM NADPOBUDLIWYM PSYCHORUCHOWO ZALECENIA DLA NAUCZYCIELI Wiele informacji napisano już na temat dzieci nadpobudliwych psychoruchowo. Postępowanie z nimi wciąż jednak stanowi ogromny problem

Bardziej szczegółowo

ZASADY OCENIANIA Z ZAJĘĆ TECHNICZNYCH

ZASADY OCENIANIA Z ZAJĘĆ TECHNICZNYCH ZASADY OCENIANIA Z ZAJĘĆ TECHNICZNYCH 1.Wymagania edukacyjne niezbędne do otrzymania przez ucznia poszczególnych śródrocznych i rocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć technicznych. Przy ustalaniu oceny

Bardziej szczegółowo

na większości lekcji lekcji wszystkich zajęć

na większości lekcji lekcji wszystkich zajęć Kwestioriusz ankiety dla uczniów "Moja szkoła" Dzień bry, Odpowiedz, proszę, pytania temat Twojej szkoły. Odpowiedzi udzielone przez Ciebie i Twoje koleżanki i kolegów pomogą rosłym zobaczyć szkołę Waszymi

Bardziej szczegółowo

Jak szybko skorzystać

Jak szybko skorzystać Jak szybko skorzystać ze szkoleniowego portalu społecznościowego Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury? proste instrukcje w kilku krokach Wybrane, najważniejsze instrukcje: 1. Wejście na portal 2.

Bardziej szczegółowo

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO 1. Narzędzia pomiaru osiągnięć uczniów: - sprawdziany, - kartkówki, - odpowiedzi ustne - prace domowe - pracę na lekcji (uczeń może zdobyć + [plus] za częste zgłaszanie

Bardziej szczegółowo

Kielce, Drogi Mikołaju!

Kielce, Drogi Mikołaju! I miejsce Drogi Mikołaju! Kielce, 02.12.2014 Mam na imię Karolina, jestem uczennicą klasy 5b Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach. Uczę się dobrze. Zbliża się 6 grudnia. Tak jak każde dziecko, marzę o tym,

Bardziej szczegółowo

Ankieta. Instrukcja i Pytania Ankiety dla młodzieży.

Ankieta. Instrukcja i Pytania Ankiety dla młodzieży. Ankieta Instrukcja i Pytania Ankiety dla młodzieży www.fundamentywiary.pl Pytania ankiety i instrukcje Informacje wstępne Wybierz datę przeprowadzenia ankiety w czasie typowego spotkania grupy młodzieżowej.

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. E.WOJNOWSKIEGO W WĄBRZEŹNIE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. E.WOJNOWSKIEGO W WĄBRZEŹNIE ,,Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko posuwaj się naprzód. M. Luter King SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. E.WOJNOWSKIEGO

Bardziej szczegółowo

Czwórka z plusem PROJEKTU

Czwórka z plusem PROJEKTU Szkoła Podstawowa nr 4 Wyspiańskiego 5 32-050, Skawina ORGANIZATOR PROJEKTU Numer 4 04/17 PARTNER Witamy Was w ostatnim już w tym roku szkolnym numerze gazetki ''. Zapraszamy do współpracy w następnym

Bardziej szczegółowo

Regulamin przyznawania nagród uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu

Regulamin przyznawania nagród uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu Regulamin przyznawania nagród uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu Sierpc 2017 Podstawa prawna: Uchwała nr 120/xv/2008 Rady Miejskiej Sierpca z dnia 6 lutego 2008 w sprawie przyznawania

Bardziej szczegółowo

JESIENNA ÓSEMKA. Gazetka klas I-III Nr 1 w roku szkolnym 2014/2015

JESIENNA ÓSEMKA. Gazetka klas I-III Nr 1 w roku szkolnym 2014/2015 JESIENNA ÓSEMKA Gazetka klas I-III Nr 1 w roku szkolnym 2014/2015 SP nr 8 w Tczewie Cena: 1 zł Pierwsza gazetka uczniów klas I-III, która jest podsumowanie barwnej pory roku, czyli jesieni. W TYM NUMERZE

Bardziej szczegółowo

Podręcznik metodyczny

Podręcznik metodyczny Podręcznik metodyczny 1. Wstęp Cieszymy się, że przystąpiłeś do II Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Ten podręcznik wyjaśni Tobie czym jest Insta.Ling, przedstawi proponowany sposób wdrożenia i omówi

Bardziej szczegółowo

Człowiek biznesu, nie sługa. (fragmenty rozmów na FB) Cz. I. że wszyscy, którzy pracowali dla kasy prędzej czy później odpadli.

Człowiek biznesu, nie sługa. (fragmenty rozmów na FB) Cz. I. że wszyscy, którzy pracowali dla kasy prędzej czy później odpadli. Człowiek biznesu, nie sługa. (fragmenty rozmów na FB) Cz. I Piotr: Ludzie nie rozumieją pewnych rzeczy, zwłaszcza tego, że wszyscy, którzy pracowali dla kasy prędzej czy później odpadli. Kasa nie może

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA TWORZENIA I PRZESYŁANIA RAPORTU UWAGA! RAPORTY MOGĄ TWORZYĆ TYLKO UCZNIOWIE

INSTRUKCJA TWORZENIA I PRZESYŁANIA RAPORTU UWAGA! RAPORTY MOGĄ TWORZYĆ TYLKO UCZNIOWIE INSTRUKCJA TWORZENIA I PRZESYŁANIA RAPORTU UWAGA! RAPORTY MOGĄ TWORZYĆ TYLKO UCZNIOWIE Krok 1. Wejdź na stronę www.postawnaslonce.pl i zaloguj się (musisz podać login i hasło wybrane podczas rejestracji

Bardziej szczegółowo

1 Informacja zwrotna. IZ jest dialogiem nauczyciela z uczniem mającym pomóc uczniowi w uczeniu się

1 Informacja zwrotna. IZ jest dialogiem nauczyciela z uczniem mającym pomóc uczniowi w uczeniu się 1 Informacja zwrotna IZ jest dialogiem nauczyciela z uczniem mającym pomóc uczniowi w uczeniu się 2 Informacja zwrotna dla nauczyciela 3 Światła drogowe Zielony daję sobie świetnie radę, wszystko rozumiem

Bardziej szczegółowo

Kwestionariusz ankiety dla uczniów "Moja szkoła"

Kwestionariusz ankiety dla uczniów Moja szkoła Kwestioriusz ankiety dla uczniów "Moja szkoła" 1. Pomyśl o swojej szkole. Czy rozmawiasz z uczycielami o: 2. Sposobie, w jaki się uczysz w szkole? zdecywa zdecywa wiedzy ten temat 3. Zasadach postępowania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika TALENTplus

Instrukcja użytkownika TALENTplus Dokument Instrukcja Użytkownika zawiera opis kroków, które należy wykonać w systemie TALENTplus w celu przeprowadzenia oceny okresowej Pracownika z pozycji Kierownika (N+1) Etapy Logowanie... 1 Menu dla

Bardziej szczegółowo

POMYSŁ DOBREJ PRAKTYKI

POMYSŁ DOBREJ PRAKTYKI POMYSŁ DOBREJ PRAKTYKI autor/ szkoła / miejscowość Grzegorz Pyda Szkoła Podstawowa nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej, Lublin tytuł dobrej praktyki Podsumowanie wiadomości przed sprawdzianem Droga,

Bardziej szczegółowo

Szkoła czy przedszkole? Co wybrać dla sześciolatka?

Szkoła czy przedszkole? Co wybrać dla sześciolatka? Szkoła czy przedszkole? Co wybrać dla sześciolatka? Od roku szkolnego 2016/2017 dziecko sześcioletnie może pozostać w przedszkolu bądź rozpocząć naukę w I klasie szkoły podstawowej. Uczniowie obecnych

Bardziej szczegółowo

ABC poczty elektronicznej

ABC poczty elektronicznej ABC poczty elektronicznej Spotkanie Agenda spotkania: o sobie jak zmienić hasło i nasze dane w poczcie elektronicznej wysyłamy pierwszą wiadomość elektroniczną odbieramy pierwszą wiadomość elektroniczną

Bardziej szczegółowo

Uwaga! Imię i nazwisko ucznia, klasa

Uwaga! Imię i nazwisko ucznia, klasa Uwaga! Jeżeli lubisz czytać książki i chcesz się wykazać znajomością lektur, weź udział w konkursie czytelniczym Parada postaci literackich. Konkurs będzie trwał od 30-31 października 2017 r. Mogą w nim

Bardziej szczegółowo

Scenariusz lekcji: Poznajemy prawa i obowiązki ucznia.

Scenariusz lekcji: Poznajemy prawa i obowiązki ucznia. Scenariusz lekcji: Poznajemy prawa i obowiązki ucznia. Autor: Katarzyna Karwacka Przedmiot: Edukacja historyczna i obywatelska w szkole podstawowej Podstawa programowa: Treści nauczania wymagania szczegółowe:

Bardziej szczegółowo

Krok 1. Krok 2. Krok 3

Krok 1. Krok 2. Krok 3 Krok 1 W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisujemy adres www.google.com i zatwierdzamy naciskając Enter. Powinniśmy zostać przeniesieni na stronę internetową przeglądarki internetowej Google (obrazek

Bardziej szczegółowo

Poradnik obsługi sklepu internetowego opartego o wtyczkę WooCommerce

Poradnik obsługi sklepu internetowego opartego o wtyczkę WooCommerce www.roan24.pl Poradnik obsługi sklepu internetowego opartego o wtyczkę WooCommerce W tym poradniku dowiemy się jak poprawnie dodawać produkty, zarządzać nimi, edytować, zmieniać ich stan w magazynie i

Bardziej szczegółowo

Śródroczna i roczna ocena klasyfikacyjna zachowania uwzględnia następujące podstawowe obszary:

Śródroczna i roczna ocena klasyfikacyjna zachowania uwzględnia następujące podstawowe obszary: REGULAMIN OCENIANIA ZACHOWANIA Śródroczna i roczna ocena klasyfikacyjna zachowania uwzględnia następujące podstawowe obszary: 1. wywiązywanie się z obowiązków ucznia; 2. postępowanie zgodne z dobrem społeczności

Bardziej szczegółowo

7 Złotych Zasad Uczestnictwa

7 Złotych Zasad Uczestnictwa 7 Złotych Zasad Uczestnictwa Złota Zasada nr 1: Zrozumienie moich praw Powinno mi się przekazać informacje dotyczące przysługujących mi praw. Muszę zrozumieć, dlaczego ważne jest, aby mnie słuchano i poważnie

Bardziej szczegółowo

Scenariusz zajęć z matematyki dla klasy I gimnazjum z wykorzystaniem programu edurom Matematyka G1

Scenariusz zajęć z matematyki dla klasy I gimnazjum z wykorzystaniem programu edurom Matematyka G1 Scenariusz zajęć z matematyki dla klasy I gimnazjum z wykorzystaniem programu edurom Matematyka G1 Rozdział V: Równania i nierówności I stopnia z jedną niewiadomą Temat: Ćwiczenia utrwalające przekształcanie

Bardziej szczegółowo

JUBILEUSZU SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 55 2013/2014

JUBILEUSZU SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 55 2013/2014 JUBILEUSZU SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 55 2013/2014 Drodzy Uczniowie! Rozpoczynamy zabawę edukacyjną pod hasłem Co wiesz o swojej szkole?. Okazja jest szczególna jubileusz 30-lecia naszej szkoły! Każda klasa,

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA JĘZYK NIEMIECKI i ANGIELSKI SZKOŁA PODSTAWOWA

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA JĘZYK NIEMIECKI i ANGIELSKI SZKOŁA PODSTAWOWA PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA JĘZYK NIEMIECKI i ANGIELSKI SZKOŁA PODSTAWOWA Przedmiotowy system oceniania został skonstruowany w oparciu o dokumenty: 1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu

Bardziej szczegółowo

Gimnazjum nr 1 im. Marii Skłodowskiej Curie w Górze Przedmiotowy system oceniania z języka rosyjskiego. Podręczniki: Klasa 2 Echo 1 i Echo 2

Gimnazjum nr 1 im. Marii Skłodowskiej Curie w Górze Przedmiotowy system oceniania z języka rosyjskiego. Podręczniki: Klasa 2 Echo 1 i Echo 2 Gimnazjum nr 1 im. Marii Skłodowskiej Curie w Górze Przedmiotowy system oceniania z języka rosyjskiego Podręczniki: Klasa 2 Echo 1 i Echo 2 Każdy uczeń jest oceniany pod kątem własnej pracy i aktywności

Bardziej szczegółowo

Przedmiotowy system oceniania w Publicznej Szkole Podstawowej nr 52 w Poznaniu z przedmiotu wychowanie fizyczne. opracowany: Ewa Markiewicz

Przedmiotowy system oceniania w Publicznej Szkole Podstawowej nr 52 w Poznaniu z przedmiotu wychowanie fizyczne. opracowany: Ewa Markiewicz Przedmiotowy system oceniania w Publicznej Szkole Podstawowej nr 52 w Poznaniu z przedmiotu wychowanie fizyczne opracowany: Ewa Markiewicz 1. Postęp w usprawnianiu motywowanie do systematycznego podnoszenia

Bardziej szczegółowo

Zarejestruj się: Aby rozpocząć typowanie, utwórz własne konto. Pamiętaj, że każdy typer może posiadać wyłącznie jedno konto w serwisie

Zarejestruj się: Aby rozpocząć typowanie, utwórz własne konto. Pamiętaj, że każdy typer może posiadać wyłącznie jedno konto w serwisie TYPERFAN INSTRUKCJA GRY STRONA GŁÓWNA Demo: Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie - zaloguj się jako demo i zobacz, jakie możliwości daje Typerfan. Dzięki opcji DEMO możesz sam przekonać się, na czym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika TALENTplus Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Instrukcja użytkownika TALENTplus Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Dokument Instrukcja Użytkownika zawiera opis kroków, które należy wykonać w systemie TALENTplus w celu przygotowania się do Rozmowy Oceniającej Logowanie 1. Link do portalu: https://e-talent.umed.wroc.pl

Bardziej szczegółowo

Przedmiotowe ocenianie z języka angielskiego w klasach I - III

Przedmiotowe ocenianie z języka angielskiego w klasach I - III Przedmiotowe ocenianie z języka angielskiego w klasach I - III Trzyletni etap edukacji początkowej w nauce języka angielskiego traktuje się jako całość i osiągnięcia ucznia tego okresu należy interpretować

Bardziej szczegółowo

WYBUCHAJĄCE KROPKI ROZDZIAŁ 1 MASZYNY

WYBUCHAJĄCE KROPKI ROZDZIAŁ 1 MASZYNY WYBUCHAJĄCE KROPKI ROZDZIAŁ 1 MASZYNY Witaj w podróży. Jest to podróż matematyczna oparta na historii mojej, Jamesa, która jednak nie wydarzyła się naprawdę. Kiedy byłem dzieckiem, wynalazłem maszynę -

Bardziej szczegółowo

ANKIETA (gimnazjum) W ilu obecnie klasach uczy Pan/Pani innego przedmiotu niż matematyka (należy wpisać ogólną liczbę klas):

ANKIETA (gimnazjum) W ilu obecnie klasach uczy Pan/Pani innego przedmiotu niż matematyka (należy wpisać ogólną liczbę klas): Dr Agata Zabłocka-Bursa Mgr Iwona Pilchowska ANKIETA (gimnazjum) Imię i nazwisko/ kod identyfikacyjny (proszę zapamiętać wpisany kod id; będzie się nim Pan/Pani posługiwał/a w kolejnych badaniach:. Wiek:

Bardziej szczegółowo

2. Czy jestem patriotą? Karol Wojtyła *** [Ziemia trudnej jedności]. Quiz wiedzy o naszej ojczyźnie

2. Czy jestem patriotą? Karol Wojtyła *** [Ziemia trudnej jedności]. Quiz wiedzy o naszej ojczyźnie a. 2. Czy jestem patriotą? Karol Wojtyła *** [Ziemia trudnej jedności]. Quiz wiedzy o naszej ojczyźnie a. 1. Cele lekcji i. a) Wiadomości Uczeń: zna sylwetki znanych Polaków, którzy byli patriotami, wie,

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z PRZEDMIOTU ZAJĘCIA TECHNICZNE. W KLASACH IV, V i VI

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z PRZEDMIOTU ZAJĘCIA TECHNICZNE. W KLASACH IV, V i VI PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z PRZEDMIOTU ZAJĘCIA TECHNICZNE W KLASACH IV, V i VI Dagmara Szarama SPIS TREŚCI: 1. Wymagania na poszczególne stopnie szkolne 2. Sposoby i częstotliwość sprawdzania osiągnięć

Bardziej szczegółowo

O C E N I A N I E P R Z E D M I O T O W E E D U K A C J I W C Z E S N O S Z K O L N E J ( KLASY I III) Rozdział 1

O C E N I A N I E P R Z E D M I O T O W E E D U K A C J I W C Z E S N O S Z K O L N E J ( KLASY I III) Rozdział 1 O C E N I A N I E P R Z E D M I O T O W E E D U K A C J I W C Z E S N O S Z K O L N E J ( KLASY I III) Rozdział 1 FORMUŁOWANIE PRZEZ NAUCZYCIELI WYMAGAŃ EDUKACYJNYCH ORAZ INFORMOWANIE O NICH UCZNIÓW I

Bardziej szczegółowo

Dzięki mojemu poradnikowi poznasz elitarne strategie i techniki, metody znane bardzo nielicznej grupie mężczyzn specjalizujących się w randkowaniu.

Dzięki mojemu poradnikowi poznasz elitarne strategie i techniki, metody znane bardzo nielicznej grupie mężczyzn specjalizujących się w randkowaniu. Zawsze w życiu lubiłem podejmować wyzwania i właśnie tak podchodzę do pracy z Tobą. Być może nie masz jeszcze takich sukcesów z kobietami jakich byś pragnął więc musimy bezwzględnie poprawić ten wynik.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Opiekuna

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Opiekuna Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła Profil Opiekuna Spis treści 1 Podstawowe informacje 3 1.1 Przeglądarka internetowa........................................ 3 1.2 Logowanie i wylogowanie, sesja

Bardziej szczegółowo

Przedmiotowe Ocenianie z zajęć technicznych w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu

Przedmiotowe Ocenianie z zajęć technicznych w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu Przedmiotowe Ocenianie z zajęć technicznych w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu Obowiązujące od 01.09.2015r. Nauczyciel uczący: Wiesława From 1 Sposoby informowania uczniów i rodziców o przedmiotowym

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W ROKU 2016/2017 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W NOWEJ SOLI KLASY IV - VI

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W ROKU 2016/2017 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W NOWEJ SOLI KLASY IV - VI PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W ROKU 2016/2017 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W NOWEJ SOLI KLASY IV - VI Przedmiotowy System Oceniania z Języka Angielskiego jest zgodny z Wewnątrzszkolnym

Bardziej szczegółowo

Wymaganie nr 2 - Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się

Wymaganie nr 2 - Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się EWALUACJA POZIOMU SPEŁNIANIA WYMAGANIA 2 Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się Gimnazjum nr 8 im. Królowej Jadwigi w ZSO nr 3 w Katowicach maj 2017 Wymaganie nr 2 - Procesy

Bardziej szczegółowo

Przedmiotowe zasady oceniania z języka angielskiego dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej

Przedmiotowe zasady oceniania z języka angielskiego dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej Zespół Szkół w Szubinie Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie Ul. Tysiąclecia 1 Przedmiotowe zasady oceniania z języka angielskiego dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej (drugi etap edukacyjny) Ewa Strzyżewska

Bardziej szczegółowo

Przedmiotowe zasady oceniania z komunikacji w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej Salomon zgodne z WSO

Przedmiotowe zasady oceniania z komunikacji w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej Salomon zgodne z WSO Przedmiotowe zasady oceniania z komunikacji w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej Salomon zgodne z WSO Opracowała : Małgorzata Grabeusz- Bandurowska 1/ Sposoby informowania uczniów i rodziców o PSO -nauczyciel

Bardziej szczegółowo

Scenariusz zajęć. Moduł VI. Projekt Gra logiczna zgadywanie liczby

Scenariusz zajęć. Moduł VI. Projekt Gra logiczna zgadywanie liczby Scenariusz zajęć Moduł VI Projekt Gra logiczna zgadywanie liczby Moduł VI Projekt Gra logiczna zgadywanie liczby Cele ogólne: przypomnienie i utrwalenie poznanych wcześniej poleceń i konstrukcji języka

Bardziej szczegółowo

Trzy kroki do e-biznesu

Trzy kroki do e-biznesu Wstęp Świat wokół nas pędzi w niewiarygodnym tempie - czy Ty też chwilami masz wrażenie, że nie nadążasz? Może zastanawiasz się, czy istnieje sposób, by dogonić ten pędzący pociąg życia pełen różnego rodzaju

Bardziej szczegółowo

AUKCJE LIVE! PRZEWODNIK! licytowanie na żywo przez Internet razem z salą! AGRAART.ONEBID.PL! Agra-Art SA 2015

AUKCJE LIVE! PRZEWODNIK! licytowanie na żywo przez Internet razem z salą! AGRAART.ONEBID.PL! Agra-Art SA 2015 AUKCJE LIVE licytowanie na żywo przez Internet razem z salą PRZEWODNIK AGRAART.ONEBID.PL Agra-Art SA 2015 Przewodnik Aukcji Live 2 z 10 Agra-Art SA i Onebid.pl, 2015 JAK TO DZIAŁA Licytacja Live razem

Bardziej szczegółowo

Z Małej Szkoły w Wielki Świat

Z Małej Szkoły w Wielki Świat Pierwsze kroki na witrynie edukacyjnej projektu Z Małej Szkoły w Wielki Świat Spis treści Witryna edukacyjna projektu Z Małej Szkoły w Wielki Świat...2 Pierwsze logowanie... 3 Uzupełnienie profilu użytkownika...3

Bardziej szczegółowo

Powodzenia, Joanna Ceplin. Sekwencja maili. Shirt & Co.

Powodzenia, Joanna Ceplin. Sekwencja maili. Shirt & Co. Przedstawiona sekwencja jest przykładowa. Ma na celu pokazanie, co trzeba przygotować, aby nasz tunel przemieniał odbiorców w klientów. Dostosuj ją do swojej oferty. Nie kopiuj proszę dokładnie tego schematu,

Bardziej szczegółowo

Profesjonalista konkurs. Etap II

Profesjonalista konkurs. Etap II Profesjonalista konkurs. Etap II Za nami pierwszy etap konkursu, co oznacza, że wybraliście już interesujące Was zawody i możemy bardziej szczegółowo poznać pracę przedstawicieli wybranych profesji. Cieszę

Bardziej szczegółowo

Mikser GAZETKA SZKOLNA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 5 W RACIBORZU

Mikser GAZETKA SZKOLNA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 5 W RACIBORZU WITAMY WAS W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2015/2016 Witam Nazywam się Jolanta Otlik i jestem opiekunem Naszej gazetki szkolnej, która również w tym roku szkolnym będzie w wersji elektronicznej. Chyba bardziej dla

Bardziej szczegółowo