Podręcznik użytkownika systemu ssącego Corpus Vac

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Podręcznik użytkownika systemu ssącego Corpus Vac"

Transkrypt

1 Podręcznik użytkownika systemu ssącego Corpus Vac Spis treści 1. Wprowadzenie Opis urządzenia Przeznaczenie urządzenia Bezpieczeństwo Pakowanie i wysyłka Instalacja i instrukcja obsługi MIDI Instalacja i instrukcja obsługi MAXI Schematy Części zamienne...12 OPRACOWANIE CORPUS VAC (CV-03)

2 1. Wprowadzenie Proszę przeczytać dokładnie instrukcję przed instalacją, użytkowaniem, konserwacją i czyszczeniem urządzenia. Prosimy przechowywać podręcznik w odpowiednim miejscu tak, aby w razie potrzeby był zawsze dostępny. Ważne: W celu uniknięcia obrażeń ciała i uszkodzenia sprzętu należy uważnie przeczytać rozdział "Bezpieczeństwo". Oznaczenie ostrzeżeń: NIEBEZPIECZEŃSTWO UWAGA - - Ryzyko zagrożenia dla użytkowników Ryzyko uszkodzenia urządzenia Poniższy opis prezentuje użytkownikowi urządzenie, opisuje sposób właściwej instalacji, użytkowania i konserwacji, a także zagrożenia. 2. Opis urządzenia Wszystkie pompy Corpus Vac to systemy ssące wytwarzające wysokie podciśnienie. Umożliwiają pracę ciągłą podczas zabiegu odsysając: wodę, ślinę, krew, usuwaną zębinę i różnego rodzaju materiały wypełnieniowe, zapewnia higienę i czystość ust bez konieczności przepłukiwania wodą. Dzięki temu ryzyko wdychania zanieczyszczeń przez stomatologa i pacjenta przenoszonych przez powstający areozol jest minimalne. Aby sprostać temu zadania systemy ssące Corpus Vac zbudowane są z odpowiednio zintegrowanych ze sobą podzespołów: -pompy ssącej, -separatora wodno-powietrznego, -stolika asysty, -pompy zrzutowej, -elektroniki sterujacej I wiele innych ważnych części. W przeciwieństwie do wielu powszechnie używanych systemów ssących duża siła ssania systemu Corpus Vac wytwarzana jest przez wydajną pompę próżniową. Odsysane ciecze i powietrze w tym aerozole są oddzielane poprzez separator a następnie odprowadzane automatycznie do kanalizacji Uwaga: Jeśli niepożądane materiały, np: chrom są zasysane przez urządzenie, zostają zatrzymane w filtrze mechanicznym umieszczonym w stoliku asysty.

3 3. Przeznaczenie urządzenia System ssący Corpus Vac odsysa usuwane materiały wypełnieniowe i zębinę, ślinę i aerozol, jak również wodę z jamy ustnej. Następnie oddzielane podczas pracy: ciecz i elementy stałe od powietrza, gromadzone w zbiorniku separatora odprowadzane są automatycznie do kanalizacji. Urządzenia wykorzystywane są w stomatologii i medycynie. 4. Bezpieczeństwo Producent nie odpowiada za uszkodzenia i szkody spowodowane przez okoliczności wymienione poniżej: *Jeśli urządzenie nie jest używane zgodnie z przeznaczeniem *Jeśli sprzęt nie jest używany zgodnie z przeznaczeniem opisanym w tym podręczniku NIEBEZPIECZEŃSTWO: Sprzęt musi być obsługiwany przez stomatologa albo asystę, który przeczytał ten podręcznik. Kiedy działa prawidłowo, nie ma żadnych niebezpieczeństw. NIEBEZPIECZEŃSTWO: Sprzęt nie powinien być eksploatowany w sposób nie zgodny z jego przeznaczeniem. W innym przypadku może spowodować szkodę pacjentowi, lekarzowi albo innym urządzeniom. NIEBEZPIECZEŃSTWO: W celu ochrony pacjentów, lekarzy stomatologów lub asysty przed zanieczyszczeniami, należy uważnie przeczytać procedury konserwacyjne opisane w pkt. 6. NIEBEZPIECZEŃSTWO: Jeżeli urządzenie wymaga naprawy należy stosować tylko oryginalne części zamienne Corpus Vac. NIEBEZPIECZEŃSTWO: Nie umieszczać urządzenia tam, gdzie istnieje możliwość wybuchu. 5. Pakowanie i wysyłka

4 Systemy ssące Corpus Vac sterowane są elektronicznie, które mogą ulec uszkodzeniu przez wstrząsy nawet jeśli są opakowane. W celu uniknięcia takich sytuacji proces przenoszenia i przechowywania musi być wykonany bardzo starannie. Wszystkie produkty Corpus Vac są testowane i kontrolowane po produkcji i przed zapakowaniem. 6. System ssący mokry CORPUS VAC MIDI : Jak przenosić urządzenie: Midi jest dobrze spakowany w kartonowym opakowaniu.(rys. 1) Opakowanie wraz z urządzeniem musi być przenoszone poziomo. Po otwarciu kartonu, urządzenie można wyjąć chwytając za ergonomiczne uchwyty umieszczone po obu stronach urządzenia.(rys. 2) Proszę przenosić urządzenie zawsze chwytając za uchwytu. Proszę nie odwracać urządzenia do góry nogami. 7. Instalacja: Podłączenie Proszę podpiąć główny kabel do gniazda napięciowego urządzenia.(rys. 3) Proszę wpiąć wtyczkę do gniazda napięcia(rys. 4) Proszę włączyć główny włącznik i zobaczyć czy dioda LED się zaświeci.(rys. 5)

5 UWAGA : Urządzenia wymagają uziemienia. Ustawienia wyłącznika ręczne i automatyczne Automatyczny włącznik (Rys. 8) Jeśli połączysz kabel sygnałowy do wyłącznika on/off, który znajduje się w uchwycie rękawów ssących (stolik asysty) ssanie uruchomi się automatycznie gdy jeden z rękawów zostanie podniesiona. Po odłożeniu rękawa na miejsce ssanie automatycznie zostanie wyłączone Ręczny włącznik ; Jeśli nie masz uchwytu na ssak z automatycznym włącznikiem możesz podpiąć dowolny ręczny wyłacznik on/off I wtedy możesz używać takiego systemu ręką lub sterownikiem nożnym. Podłączenie węży ssących Proszę podłączyć główny wąż ssący do gniazda ssania (Rys:9). Proszę podłączyć wąż spustowy do odpowiedniego gniazda(rys:10). Upewnij się, że wąż jest podłączony do rury kanalizacyjnej.

6 Nachylenie rury spustowej musi być co najmniej 1%. (BARDZO WAŻNE)) Jeśli nachylenie nie jest odpowiednie, trzeba zwiększyć wysokość urządzenia tak aby nachylenie rury spustowej było większe. Podłączenie węża ssącego z filtrem w MIDI (opcjonalnie) *** BARDZO WAŻNE : Zestaw filtrów Corpus jest schowany w środku urządzenia, są one oddzielnie pakowane podczas transportu. Proszę otwórz drzwi frontowe Midi wyjmij zestaw filtrów I zainstaluj. Zestaw filtrów zawiera: 1- Korpus, 2- Filtr, 3- Pokrywa, 4-2 rodzaje złaczek dla 2 typów węży dla 25 mm i 30 mm. 5- Wtyczka dla 90 stopni lub 180stopni (Rys. 1) Możesz zainstalować korpus do złącza ssania Midi bardzo prosto, bez użycia narzędzi. (Rys. 2) Po połączeniu korpusu (Rys. 3), włóż fiitr (Rys. 4) i zamknij pokrywę (Rys. 5). Proszę podłączyć wtyczkę pod kątem 90 stopni jak na rysunku Rys. 6. Proszę zobacz użycie innego filtra dla 90 stopni. (Rys. 7) inny rodzaj złączki dla 30mm( Rys. 8)

7 *Zdecydowanie zalecamy: Czyszczenie filtra co 3 dni. Można przemyć filtr pod bieżącą wodą przy użuciu pędzla Czyszczenie separatora wodno - powietrznego Proszę odłączyć przewody wlotowe i wylotowe z separatora.(rys. 1 i Rys. 2) Złącze wlotu pochodzi z pompy próżniowej. Jest jeden metalowy uchwyt z dwoma śrubami na boku kanistra.. (Rys. 3) Proszę odkręcić dwie śruby i wymienić uchwyt metalowy. (Rys. 4, Rys. 5 and Rys. 6)

8 Możesz wyjąć kanister z obudowy.( Rys. 7 and Rys. 8 ) Możesz oczyścić dolną część bardzo łatwo. I można ponownie zainstalować zbiornik w ten sam sposób. 8- CORPUS VAC MAXI Jak przenosić urządzenie; Maxi jest dobrze spakowany w kartonowe pudło(fig.1). Proszę przenosić prawidłowo. Po otwarciu kartonu, urządzenie ma ergonomiczne i silne uchwyty po obu stronach urządzenia(fig.2) Proszę przenosić urządzenie za pomocą tego uchwytu. Proszę nie odwracać urządzenia do góry nogami

9 Podłączenie Proszę podpiąć główny kabel do gniazda napięciowego urządzenia.(fig. 3) Proszę wpiąć wtyczkę do gniazda napięcia(fig. 4) Proszę włączyć główny włącznik i zobaczyć czy światełko LED jest zapalone.(fig. 5) UWAGA : Urządzenia zasilane energią elektryczną wymagają uziemienia Automatyczne ustawienia wyłącznika Automatyczny włącznik (fig. 7, 8)

10 Jeśli połączysz kabel sygnałowy do wyłącznika on/off, który znajduje się na uchwycie od ssaka (stolik asysty) ssanie uruchomi się automatycznie gdy jedna z kaniul zostanie zdjęta. Potem po odłożeniu kaniuli na miejsce ssanie automatycznie wyłaczy się. Podłaczenie węży ssących Proszę podłączyć główny wąż ssący do gniazda ssania (Fig:9). Proszę podłączyć wąż spustowy do odpowiedniego gniazda(fig:10). Upewnij się, że wąż jest podłączony do rury kanalizacyjnej. Nachylenie rury spustowej musi być co najmniej 1%. (BARDZO WAŻNE) Jeśli nachylenie nie jest odpowiednie, trzeba zwiększyć wysokość urządzenia tak aby nachylenie rury spustowej było większe. Instalacja stolika asysty do Corpus Maxi. Do dyspozycji masz dwa węże ssące o stałym złączu, z boku w opakowaniu. (Fig.1) Proszę zobaczyć wszystkie złącza mają pierścienie. Możesz zobaczyć już zamontowany stolik asysty (Fig.2) i dwa otwory na złącza węży po lewej i prawej stronie stolika asysty (Fig.3).

11 Popraw złącza aby były na właściwym miejscu(fig. 4 I 5). Po każdej instalacji trzeba sprawdzić wszystkie złącza rur odprowadzających. Jeśli doszłeś już do sytuacji, którą przedstawia rysunek 6 można zainstalować pokrywę stolika asysty. Pokrywa musi być przesuwany z przodu do tyłu na szynie po dwóch stronach stolika asysty. Proszę przesunąć pokrywę, do śrub przymocowanych po bokach (fig 7 i 8). Następnie trzeba przykręcić te śruby aby stolik był stabilny.(fig 9) W następnym kroku proszę umieścić na środku stolika gniazdo na filtr. Pokrywę można trochę przesunąć do tyłu w kierunku otwarcia i filtr umieścić wewnątrz gniazda, następnie pokrywę można przesunąć w stronę zamknięcia(fig. 10). Proszę podłączyć węże zgodnie z ich rozmiarem i przeznaczeniem. Sprawdź mikroprzełacznik, ssak powinien pracować po zdjęciu węża ze stolika a przestać po odłozeniu go na miejsce.

12 To jest gotowy stolik asysty. Czyszczenie stolika asysty i węży. Jedna lub dwie szklanki zimnej wody powinny być wessane przez urządzenia po każdym zabiegu, w celu oczyszczenia węży i wewnętrznej części urządzenia. Pod koniec każdego dnia, urządzenia powinno być czyszczone i dezynfekowane przez niepieniący środek do czyszczenia i dezynfekcji. Po procesie czyszczenia, ruchome pokrywy stolika asysty powinny być otwarte, filtr powinien być wyjęty I wyczyszczony szczotką. Po wyczyszczeniu filtr powinien wrócic na swoje miejsce. Czyszczenie separatora wodno - powietrznego. Proszę otworzyć pokrywę Maxi z obu stron( Rys. 1) i odłącz wąż doprowadzający separator do pompy próżniowej.( Rys. 2) Proszę także odłączyć złączę węża, który znajduje się pod pompą. (Rys. 3)

13 Proszę odkręcić dwie śruby, które trzymają zbiornik. (Rys. 4) Proszę odłączyć złączę wlotu próżni, które znajduje się między stolikiem asysty a gniazdem separatora (Rys. 5) I przesunąć podzespół w prawą stronę aż do końca. Teraz separator jest wolny i można go odwrócić do góry nogami. Można otworzyć pokrywę i oczyścić separator. Jeśli chcesz możesz odkręcić separator od uchwytu I wtedy możesz odchylić separator na bok. (Rys. 7 i 8 )

14 SCHEMATY PŁYTA GŁÓWNA CORPUS MAXI I MIDI

15 Budowa Corpus Midi

16 Budowa separatora

17

18 Lista części zamiennych z kodami: KOD OPIS 1101 Tylna obudowa 1102 Gumowe podkładki dla pompy 1103 Górna pokrywa Maxi 1104 Przednia obudowa Maxi z zatrzaskiem 1105 Dolna pokrywa Maxi bez kółek 1106 Tabliczka znamieniowa Maxi 1107 Kólka do Maxi 1108 Poziomy pasek do obudowy Maxi 1109 Metalowa płyta pod butle Maxi 1110 Butla 3,5 l do Maxi 1111 Metalowy wieszak z pokrywą do Maxi 1112 Plastikowe kolanko chłodzenia(100mm) z gumkami 1113 Pompa (0,500/0,400 Wat) 1114 Plastikowy uchwyt do Maxi I Midi 1115 Podłączenie odpływu Maxi 1116 Podłączenie wywietrznika Maxi I Midi 1117 Podłączenie napięcia głównego z bezpiecznikiem

19 1118 Stolik asysty bez rur 1119 Wyłącznik on/off Maxi I Midi 1120 Górna część zbiornika 1121 Obudowa główna separatora Maxi 1122 Zawór zwrotny ze śrubą od kanistra(dolna część) 1123 Pokrywa butli w Maxi 1124 Elektronika Midi i Maxi 1125 Dolna część zbiornika (zawór zwrotny) 1126 Uchwyt do elektroniki 1127 Procesor PCB na 500W dla 10mA 1128 Metalowa obudowa elektroniki dla wszystkich urządzeń 1129 Górny uchwyt na zbiornik do Maxi i Midi 1130 Dolny uchwyt na kanister od Midi 1131 Pompa mokra 230V 1132 Metalowy uchwyt na pompę mokrą 1133 Główne podłączenie pompy w Maxi 1134 zewnętrzne/wewnętrzne podłączenie pompy 30mm 1135 Zewnętrzne/wewnętrznepodłączenie pompy 25mm 1136 Podłaczenie pompy z pierścieniem i zatrzaskiem (5 sztuk w opakowaniu) 1137 Podłaczenie pompy z pierścieniem (5 sztuk w opakowaniu) 1138 Podłaczenie kolankowe(typu Durr) z pierścieniem i zatrzaskiem 1139 Bezpiecznik 10A( dla pomp Maxi i Midi500W) 1140 Zbiornik z podłączeniem 1141 Obudowa główna 9016 do Midi 1142 Podstawa główna 9016 do Midi 1143 Przednia/tylna pokrywa do Midi 1144 Metalowa podstawa dla Midi 1145 Złącze węża do końcówki ssącej 1146 Podłaczenie odpływu w Midi 1147 Podłaczenie ssaka 30 mm w Midi 1148 Podłaczenie ssaka 25 mm w Midi 1149 Metalowy uchwyt dla Cabrio 1150 Podstawa głowna w Cabrio 1151 Metalowy uchwyt wywietrznika w Cabrio 1152 Uszczelki do Midi, Motor, Cabrio 1153 Podłączenie separatora zatrzask 90 (duzy rozmiar) 1154 Sonda PCB separatora 1155 Sonda separatora zamontowana z PCB 1156 Zatrzask pokrywy separatora

20 1157 Pierścienie wszystkich rozmiarów 1158 Kompletny wywietrznuk do Midi i Cabrio 1159 Druga płyta z 4 uszczelkami do Motor 1160 Złacze kabla sygnałowego do Midi I Cabrio 1161 Rezerwa 1162 Obudowa do Midi (pusta) 1163 Obudowa do Maxi (pusta) 1164 Obudowa (kompletna dla pompy ssącej ze złączkami) 1165 Rezerwa 1166 Rezerwa 1167 Rezerwa 1168 Rezerwa 1169 Rezerwa 1170 Korpus do kaniuli 1171 Korpus do kaniuli z wtyczką wyjściową 1173 Uchwyt kaniuli z wyłącznikiem on/of 1174 Wąż ssaka (średnica 10mm) 1 metr 1175 Wąż ssaka (średnica 17 mm) 1 metr 1176 Końcówka odpływu(z wężem) - nowość 1177 Końcówka ssania (z wężem) - nowośc 1178 Stolik asysty 1179 Pokrywa filtra 1180 Filtr do stolika asysty 1181 Mikrowłącznik na stoliku asysty 1182 Płytka od mikrowyłącznika 1183 Zatrzask mikrowyłącznika 1184 Obudowa stolika asysty 1185 Podłaczenie 90 obudowy stolika asysty 1186 Podłaczenie wywietrznika z wężem stolika asysty 1187 Podłaczenie wywietrznika z wężem i końcówkami ssącymi 1188 Różnej wielkości węże do ssaka 1189 Wlot powietrza (90 stopni) CORPUS VAC VAKUM SISTEMLERI SAN ve TIC. LTD. STI Ivedik Organize Sanayi, Özpetek Sanayi Sitesi, 1378 Sok. No: Ivedik Ankara / TURKEY Tel : 90 (312) Fax : 90 (312)

Pompa ciepła c.w.u. NUOS EVO INSTRUKCJA INSTALACJI I OBSŁUGI

Pompa ciepła c.w.u. NUOS EVO INSTRUKCJA INSTALACJI I OBSŁUGI Pompa ciepła c.w.u. NUOS EVO INSTRUKCJA INSTALACJI I OBSŁUGI NUOS EVO Szanowny kliencie Pragniemy podziękować,że dokonaliście zakupu naszego podgrzewacza wody z pompą ciepła. Mamy nadzieję, że spełni ono

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości

instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości WF1702WC(C/W) WF1700WC(C/W) WF1602WC(C/W) WF1600WC(C/W) Pralka automatyczna instrukcja obsługi Niniejsza instrukcja została wydrukowana w całości na papierze makulaturowym. wyobraź sobie możliwości Dziękujemy

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości

instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości WF0604N WF0602N WF0600N WF0608N WF0504N WF0502N WF0500N WF0508N Pralka automatyczna instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości Dziękujemy za zakup produktu firmy Samsung. Aby otrzymać kompletną pomoc

Bardziej szczegółowo

IMMERWATER 300 v.2 INOX. Instrukcja montażu i obsługi

IMMERWATER 300 v.2 INOX. Instrukcja montażu i obsługi IMMERWATER 300 v.2 INOX Instrukcja montażu i obsługi 1 SPIS TREŚCI 1. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI...3 2. BUDOWA POMPY CIEPŁA...5 3. WYPOSAŻENIE STANDARDOWE POMPY CIEPŁA...6 4. INSTALACJA POMPY CIEPŁA...6 4.1. WYBÓR

Bardziej szczegółowo

SPLIT MULTISPLIT INSTRUKCJA MONTAŻU. marzec 2011 r.

SPLIT MULTISPLIT INSTRUKCJA MONTAŻU. marzec 2011 r. SPLIT MULTISPLIT INSTRUKCJA MONTAŻU marzec 2011 r. montaz.indd 1 2011-03-30 12:38:17 Przed instalacją i użytkowaniem klimatyzatora prosimy o dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi i zalecanymi środkami

Bardziej szczegółowo

WF80F5E2Q WF80F5E1Q WF80F5E0Q WF80F5E2W WF80F5E1W WF80F5E0W. Pralka automatyczna. Instrukcja obsługi. wyobraź sobie możliwości

WF80F5E2Q WF80F5E1Q WF80F5E0Q WF80F5E2W WF80F5E1W WF80F5E0W. Pralka automatyczna. Instrukcja obsługi. wyobraź sobie możliwości WF80F5E2Q WF80F5E1Q WF80F5E0Q WF80F5E2W WF80F5E1W WF80F5E0W WF70F5E2Q WF70F5E1Q WF70F5E0Q WF70F5E2W WF70F5E1W WF70F5E0W WF60F4E2Q WF60F4E1Q WF60F4E0Q WF60F4E2W WF60F4E1W WF60F4E0W Pralka automatyczna Instrukcja

Bardziej szczegółowo

IMMERWATER 300 INOX. Instrukcja montażu i obsługi

IMMERWATER 300 INOX. Instrukcja montażu i obsługi IMMERWATER 300 INOX Instrukcja montażu i obsługi 1 SPIS TREŚCI 1. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI... 3 2. BUDOWA POMPY CIEPŁA... 5 3. WYPOSAŻENIE STANDARDOWE POMPY CIEPŁA... 6 4. INSTALACJA POMPY CIEPŁA... 6 4.1. WYBÓR

Bardziej szczegółowo

ECONCEPT 15-25 A Kocioł kondensacyjny wiszący jednofunkcyjny

ECONCEPT 15-25 A Kocioł kondensacyjny wiszący jednofunkcyjny Kocioł kondensacyjny wiszący jednofunkcyjny INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA, INSTALOWANIA I KONSERWACJI 2 ! Uważnie przeczytać ostrzeżenia znajdujące się w niniejszej instrukcji, ponieważ dostarczają one ważnych

Bardziej szczegółowo

GU-X18JR GU-X24JR GU-X36JR

GU-X18JR GU-X24JR GU-X36JR POKOJOWY KLIMATYZATOR KASETOWY TYPU SPLIT INSTRUKCJA INSTALACJI I OBSŁUGI POLSKI JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA (PANEL) GX-X8JR (AZ-X8J) GX-X24JR (AZ-X24J) GX-X36JR (AZ-X24J) JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA GU-X8JR GU-X24JR

Bardziej szczegółowo

CombiTherm INSTRUKCJA OBSŁUGI. Pompa odśrodkowa do tłoczenia oleju grzewczego lub gorącej wody

CombiTherm INSTRUKCJA OBSŁUGI. Pompa odśrodkowa do tłoczenia oleju grzewczego lub gorącej wody INSTRUKCJA OBSŁUGI CombiTherm Pompa odśrodkowa do tłoczenia oleju grzewczego lub gorącej wody CT/PL (1406) 1.0 Tłumaczenie oryginalnych instrukcji Przed uruchomieniem lub serwisowaniem tego produktu należy

Bardziej szczegółowo

POMPA FILTRUJĄCA DO BASENU OGRODOWEGO MODEL 638G

POMPA FILTRUJĄCA DO BASENU OGRODOWEGO MODEL 638G INSTRUKCJA OBSŁUGI POMPA FILTRUJĄCA DO BASENU OGRODOWEGO MODEL 638G Napięcie : 12 V, częstotliwość : 50 Hz,8A Maksymalna temperatura wody 35 ºC 1 SPIS TREŚCI OSTRZEŻENIA 3 LISTA CZĘSCI 4-5 MONTAŻ 6-7 MONTAŻ

Bardziej szczegółowo

Elektroniczna Deska Bidetowa Elektroniczna Deska Bidetowa

Elektroniczna Deska Bidetowa Elektroniczna Deska Bidetowa 4224-0048-00 Rev.00 KARTA GWARANCYJNA Nazwa produktu Elektroniczna Deska Bidetowa Elektroniczna Deska Bidetowa Data zakupu Instrukcja Obsługi Model Okres gwarancji Nabywca Pieczątka i podpis sprzedawcy...

Bardziej szczegółowo

Lodówka. Instrukcja obsługi. wyobraź sobie nieograniczone możliwości

Lodówka. Instrukcja obsługi. wyobraź sobie nieograniczone możliwości Lodówka Instrukcja obsługi POLAND Urządzenie wolno stojące wyobraź sobie nieograniczone możliwości Dziękujemy za zakupienie produktu firmy Samsung. Aby móc korzystać z pełniejszej obsługi, prosimy zarejestrować

Bardziej szczegółowo

Kompakt Solo HRE 18 HRE 24 HRE 30 HRE 40

Kompakt Solo HRE 18 HRE 24 HRE 30 HRE 40 Kompakt Solo HRE 18 HRE 24 HRE 30 HRE 40 Instrukcje instalowania, konserwacji oraz użytkowania kotła Przed instalowaniem i/lub użytkowaniem urządzenia przeczytaj uważnie instrukcję. Postępuj zgodnie z

Bardziej szczegółowo

POMPA FILTRUJĄCA DO BASENU OGRODOWEGO MODEL 638

POMPA FILTRUJĄCA DO BASENU OGRODOWEGO MODEL 638 INSTRUKCJA OBSŁUGI POMPA FILTRUJĄCA DO BASENU OGRODOWEGO MODEL 638 Napięcie : 220-240 V, częstotliwość : 50 Hz Maksymalna temperatura wody 35 ºC moc 85W SPIS TREŚCI OSTRZEŻENIA 2 LISTA CZĘSCI 3 MONTAŻ

Bardziej szczegółowo

DOKUMENTACJA TECHNICZNO - RUCHOWA INSTRUKCJA OBSŁUGI I KONSERWACJI KOSTKARKI DO LODU

DOKUMENTACJA TECHNICZNO - RUCHOWA INSTRUKCJA OBSŁUGI I KONSERWACJI KOSTKARKI DO LODU DOKUMENTACJA TECHNICZNO - RUCHOWA INSTRUKCJA OBSŁUGI I KONSERWACJI KOSTKARKI DO LODU - 1 - SPIS TREŚCI: 1.WPROWADZENIE 3 Działanie urządzenia cykle 3 Schemat roboczy 4 Str. 2.OPIS TECHNICZNY DANE TECHNICZNE

Bardziej szczegółowo

[XX OC] Speed- Mix. Instrukcja obsługi Instalacja i konserwacja

[XX OC] Speed- Mix. Instrukcja obsługi Instalacja i konserwacja [XX OC] Speed- Mix Instrukcja obsługi Instalacja i konserwacja 2 POKRYWA PRZEDNIE DRZWI WYŚWIETLACZ PANEL WYBORU PRZYCISKÓW POJEMNIKI PROWADNICE MISY MIESZAJĄCE ZBIORNIK NA WODĘ (WERSJA AA) OBUDOWA MECHANIZMU

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi kullanma kılavuzu

instrukcja obsługi kullanma kılavuzu instrukcja obsługi kullanma kılavuzu Pralka Çamaşır Makinesi Steam System EWF 127570W 2 electrolux Spis treści Electrolux. Thinking of you. Aby dowiedzieć się więcej o naszej filozofii, odwiedź naszą stronę

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika ML-375x Series Podręcznik użytkownika Podstawowy imagine the possibilities Niniejszy podręcznik zawiera informacje dotyczące instalacji, podstawowej obsługi oraz rozwiązywania problemów w systemie Windows.

Bardziej szczegółowo

OKRĄGŁY BASEN STELAŻOWY MODELE 305 732 CM

OKRĄGŁY BASEN STELAŻOWY MODELE 305 732 CM WAZNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA Przeczytaj i postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami zanim zaczniesz montaż i użytkowanie basenu. OKRĄGŁY BASEN STELAŻOWY MODELE 305 732 CM INSTRUKCJA OBSŁUGI Firma INTEX

Bardziej szczegółowo

LASER MFP SP 1000S. Instrukcja obsługi

LASER MFP SP 1000S. Instrukcja obsługi TELECOM LASER MFP SP 1000S Instrukcja obsługi Przed użyciem urządzenia należy przeczytać niniejszy podręcznik i zachować go, aby móc z niego korzystać w przyszłości. W celu bezpiecznego i prawidłowego

Bardziej szczegółowo

1B 20 1B 27 1B 30 1B 40 1B 50. 43381807-POL-12.05-0.03 Printed in Germany

1B 20 1B 27 1B 30 1B 40 1B 50. 43381807-POL-12.05-0.03 Printed in Germany INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA 1B 20 1B 27 1B 30 1B 40 1B 50 43381807-POL-12.05-0.03 Printed in Germany 33 Nowy silnik wysokoprężny firmy HATZ Silnik jest przeznaczony tylko i wyłącznie do celu określonego i sprawdzonego

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA EKSPLOATACJI. Dwupłaszczowych zbiorników przeznaczonych do naziemnego składowania i dystrybucji AdBlue. BlueMaster

INSTRUKCJA EKSPLOATACJI. Dwupłaszczowych zbiorników przeznaczonych do naziemnego składowania i dystrybucji AdBlue. BlueMaster INSTRUKCJA EKSPLOATACJI Dwupłaszczowych zbiorników przeznaczonych do naziemnego składowania i dystrybucji AdBlue BlueMaster PL INSTRUKCJA EKSPLOATACJI DWUPŁASZCZOWYCH ZBIORNIKÓW PRZEZNACZONYCH DO NAZIEMNEGO

Bardziej szczegółowo

jednostka nie będzie używana przedłużyć kabel.

jednostka nie będzie używana przedłużyć kabel. PRZECZYTAJ UWAŻNIE PONIŻSZE INFORMACJE Kiedy wydajność prądowa jest bardzo duża, części elektryczne jednostki ulegną zniszczeniu. Kiedy wydajność prądowa jest bardzo mała, nastąpią duże wibracje sprężarki,

Bardziej szczegółowo

Plotery Summa S CLASS - Instrukcja obsługi INSTRUKCJA OBSŁUGI PLOTERÓW TNĄCYCH SUMMA S CLASS S75 / S120 / S140 / S160 SERII D/T

Plotery Summa S CLASS - Instrukcja obsługi INSTRUKCJA OBSŁUGI PLOTERÓW TNĄCYCH SUMMA S CLASS S75 / S120 / S140 / S160 SERII D/T INSTRUKCJA OBSŁUGI PLOTERÓW TNĄCYCH SUMMA S CLASS S75 / S120 / S140 / S160 SERII D/T Łódź 01.01.2007 Spis treści 1. Montaż - Wypakowanie podstawy i plotera - Montaż podstawy - Łączenie podstawy z ploterem

Bardziej szczegółowo

Uwaga! W cenie urządzenia zawarte jest bezpłatne uruchomienie przez autoryzowaną firmę serwisową. Uruchomienie nie zawiera kosztów dojazdu serwisanta

Uwaga! W cenie urządzenia zawarte jest bezpłatne uruchomienie przez autoryzowaną firmę serwisową. Uruchomienie nie zawiera kosztów dojazdu serwisanta 2 Uwaga! W cenie urządzenia zawarte jest bezpłatne uruchomienie przez autoryzowaną firmę serwisową. Uruchomienie nie zawiera kosztów dojazdu serwisanta do klienta. Spis treści Dane podstawowe 4 Rozdział

Bardziej szczegółowo

Montaż i obsługa serwisowa

Montaż i obsługa serwisowa P L Dokument przetłumaczony z języka angielskiego 208115-PL 14-02-2013 A002 Firma Systemair nie ponosi odpowiedzialności ani nie ciążą na niej zobowiązania z tytułu gwarancji, w razie nieprzestrzegania

Bardziej szczegółowo

GP3M Automat płatniczy

GP3M Automat płatniczy GP3M Automat płatniczy 1 Spis treści 1. Ogólne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i ostrożności...3 2. Oznaczenia typów automatów płatniczych...4 3. Opis i zastosowanie...5 4. Budowa techniczna...5 4.1

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI JONIZATOR WODY. Model: BTM -105D Typ: do montażu pod zlewozmywakiem

INSTRUKCJA OBSŁUGI JONIZATOR WODY. Model: BTM -105D Typ: do montażu pod zlewozmywakiem INSTRUKCJA OBSŁUGI Model: BTM -105D Typ: do montażu pod zlewozmywakiem JONIZATOR WODY Dedykowany do wody bieżającej - Przed użyciem należy przeczytać dokładnie niniejszą instrukcję obsługi. Podręcznik

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi CAESAR 14 3 E *1.032004PL*

Instrukcja obsługi CAESAR 14 3 E *1.032004PL* Instrukcja obsługi PL CAESAR 14 3 E *1.032004PL* Immergas Polska Sp. z o.o. uchyla się od odpowiedzialności spowodowanej błędami w druku. Immergas Polska Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian.

Bardziej szczegółowo