Proponowana 7-dmiodniowa trasa i aktywności z Ponta Delgada

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Proponowana 7-dmiodniowa trasa i aktywności z Ponta Delgada"

Transkrypt

1 Proponowana 7-dmiodniowa trasa i aktywności z Ponta Delgada Między wschodnią grupą & wyspą TERCEIRA DZIEŃ 1 PŁYNIEMY DO VILA FRANCA DO CAMPO (WYSPA SAO MIGUEL), 12MIL. Popłyniemy w dobrym nastroju na krótką wycieczkę przybrzeżną ( 2-3 godziny) do pierwszej stolicy São Miguel, zabytkowego miasta Vila Franca do Campo, z jego zabytkowymi budynkami i dworkami, tętniącym życiem i poczujemy wspomnienie tamtych dni. Jeśli będziemy mieć czas i ochotę, nie trać okazji do zwiedzania Furnas, jeziora termalnego na zboczu wulkanu o przepięknej szmaragdowej barwie. Musi odwiedzić: Terra Nostra Garden; Vila Franca do Campo. DZIEŃ 2 ŻEGLUJEMY DO VILA DO PORTO (WYSPA SANTA MARIA), 54 MILE Będziemy cieszyć się całodniową żeglugą i trzymając kciuki za niesamowite podróż wspólnie z delfinami i być może żółwiami oraz wielorybami! Nie będziesz pierwszym szczęśliwcem który będzie mieć możliwość doświadczenia tej ekscytującej przygody.

2 DNI 3-4 ZWIEDZANIE WYSPY SANTA MARIA I TRASA DO ANGRA DO HEROÍSMO (WYSPA TERCEIRA), 145 MIL Santa Maria jest jedyną niewulkaniczną wyspą w całym archipelagu cieszącą się tytułem "Wyspa słońca", nadanym przez przeważający ciepły i suchy klimat. Odwiedzimy Barreiro da Faneca, znany również jako "Czerwona pustynia" z powodu szkarłatnej gliny powstałej z piroklastycznych skał. Powiemy Wow! podczas wizyty w São Lourenço Bay, jednej z najpiękniejszych zatok Archipelagu z jej stromymi urwiskami i winnicami, typowymi domami i obszarami. Pożegnamy się z wyspą Santa Maria i kierujemy żagle na wyspę Terceira. Musimy odwiedzić: Vila do Porto; São Lourenço Bay. DZIEŃ 5 WYSPA TERCEIRA Zatracimy się w Angra do Heroismo, dobrze zachowanego, jednego z najstarszych historycznych miast Portugalii i wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Terceira nie kończy się na niepowtarzalnym uroku Angra. Będziemy przemieszczać się wzdłuż zielonych i obłędnie wspaniałych krajobrazów w kierunku jaskini Algar do Carvão, z jej wspaniałymi stalagmitami, stalaktytami i jeziorem. W wielu wioskach można obejrzeć tradycyjną walkę byków, nawet jeśli nie jesteś ich fanem. Jest to lokalne wydarzenie społeczne, pełne regionalnych smaków. Musi odwiedzić: UNESCO miasto Angra do Heroismo; jaskinię Algar do Carvão. DZIEŃ 6 WRACAMY DO PONTA DELGADA (WYSPA SAO MIGUEL), 92 MILE Przypłyniemy do Mariny Ponta Delgada i zafundujemy sobie dobrze zasłużoną noc, przy drinku w "Portas Mar", miejscu do świętowania całego tygodnia żeglugi i odkrywania cudnych Azorów. Ale nie zapomnijmy że São Miguel to nie tylko o jachty i Marina Ponta Delgada. Nie opuścimy wysp, dopóki nie odwiedzimy ikon Azorów: Sete Cidades podwójnego jeziora okraszonego legendami i mitami oraz Fogo, z jego przepięknym krajobrazem. Musisz odwiedzić: Sete Cidades jeziora; Jezioro Fogo.

3 Sugerowana 2-tygodniowa trasa z Ponta Delgada. Między wyspami wschodniej i centralnej grupy Azorów DZIEŃ 1 UDAJEMY SIĘ DO VILA FRANCA DO CAMPO (WYSPA SAO MIGUEL), 12 MIL Popłyniemy w dobrym nastroju na krótką wycieczkę przybrzeżną ( 2-3 godziny) do pierwszej stolicy São Miguel, zabytkowego miasta Vila Franca do Campo, z jego zabytkowymi budynkami i dworkami, tętniącym życiem i poczujemy wspomnienie tamtych dni. Jeśli będziemy mieć czas i ochotę, nie trać okazji do zwiedzania Furnas, jeziora termalnego na zboczu wulkanu o przepięknej szmaragdowej barwie. Musisz odwiedzić: Terra Nostra Garden; Vila Franca do Campo. DZIEŃ 2 ŻEGLUGA DO VILA DO PORTO (WYSPA SANTA MARIA), 54 MILE Będziemy cieszyć się całodniową żeglugą i trzymając kciuki za niesamowitą podróż wspólnie z delfinami i być może żółwiami oraz wielorybami! Nie będziesz pierwszym szczęśliwcem który będzie mieć możliwość doświadczenia tej ekscytującej przygody.

4 DNI 3/4 ZWIEDZANIE WYSPY SANTA MARIA I PODRÓZ DO ANGRA DO HEROÍSMO (WYSPA TERCEIRA), 145MIL Santa Maria jest jedyną niewulkaniczną wyspą w całym archipelagu cieszącą się tytułem "Wyspa słońca", nadanym przez przeważający ciepły i suchy klimat. Odwiedzimy Barreiro da Faneca, znany również jako "Czerwona pustynia" z powodu szkarłatnej gliny powstałej z piroklastycznych skał. Powiemy Wow! podczas wizyty w São Lourenço Bay, jednej z najpiękniejszych zatok Archipelagu z jej stromymi urwiskami i winnicami, typowymi domami i obszarami. Pożegnamy się z wyspą Santa Maria i kierujemy żagle na wyspę Terceira. Musimy odwiedzić: Vila do Porto; São Lourenço Bay. DZIEŃ 5 WYSPA TERCEIRA Zatracimy się w Angra do Heroismo, dobrze zachowanego, jednego z najstarszych historycznych miast Portugalii i wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Terceira nie kończy się na niepowtarzalnym uroku Angra. Będziemy przemieszczać się wzdłuż zielonych i obłędnie wspaniałych krajobrazów w kierunku jaskini Algar do Carvão, z jej wspaniałymi stalagmitami, stalaktytami i jeziorem. A tak przy okazji, Terceira to jeden z piękniejszych i ekscytujących obszarów na Azorach. Jeśli istnieje jeszcze tradycyjna walka byków, to w wielu wioskach można ją obejrzeć, nawet jeśli nie jesteś ich fanem. Jest to lokalne wydarzenie społeczne, pełne regionalnych smaków. Musimy odwiedzić: UNESCO miasto Angra do Heroismo; jaskinię Algar do Carvão. DZIEŃ 6 PŁYNIEMY DO PRAIA DA GRACIOSA (GRACIOSA ISLAND), 45 MIL Zaklasyfikowana przez UNESCO do Rezerwatu Biosfery, wyspa Graciosa jest drugą z najmniejszych z Archipelagu i jest w rankingu jako wyjątkowe miejsce do nurkowania i łowienia ryb. Urocze miasteczko Santa Cruz z jego typowymi wiatrakami oferuje unikalne spojrzenie. Caldeira da Graciosa i Furna czy Enxofre, są wspaniałymi jaskiniami, należących do najbardziej znanych atrakcji przyrodniczych na wyspie. Musisz odwiedzić: miasteczka Santa Cruz; Caldeira da Graciosa; Furna czy Enxofre.

5 DZIEŃ 7 PŁYNIEMY DO VELAS (SAO JORGE ISLAND), 38 MIL Kolejny dzień, będzie kolejną okazją by obserwować i cieszyć się obecnością naturalnych skarbów jakimi są delfiny, żółwie i jeżeli będziemy mieć szczęście - wieloryby. DZIEŃ 8 WIZYTA NA SÃO JORGE ISLAND Będziemy odkrywać São Jorge Island, odwiedzając miasta Calheta i przechodząc przez wąski odcinek (8 km) ale stromy (300 m), aby odwiedzić niektóre z jego bardziej fantastycznych fajas (płaskie języki lawy u progu stromych wulkanicznych klifów). Także Cubres, Ouvidor, a zwłaszcza Santo Cristo, unikatowe laguny w kształcie pierścienia, które obecnie stają się sanktuarium surfingu. Musisz odwiedzić: miasta Calheta; Fajã dos Cubres, Fajã zrobić Ouvidor i Fajã de Santo Cristo. DZIEŃ 9 PŁYNIEMY DO HORTA (WYSPA FAIAL), 22 MILE Dotrzemy do Horta Marina i zafundujemy sobie zasłużony wypoczynek, z mityczym Ginem w ręku, w Peter's Café Sport, by świętować pierwszy pełny tydzień naszej niezwykłej podróży i odkrywania wspaniałych Azorów. DZIEŃ 10 ODWIEDZAMY WYSPĘ FAIAL Pamiętając że Faial to nie tylko jachty, Marina i Horta, ruszymy aby podziwiać Caldeira, wulkan, o kraterze imponujących rozmiarów 2000 x 400 metrów oraz wulkan Capelinhos, niemal księżycowy i suchych krajobraz 3 km kwadratowych sięgający morza w wyniku ponad 300 wybuchów i trzęsień ziemi w 1957 roku. Musisz odwiedzić: Caldeira i Capelinhos wulkany.

6 DZIEŃ 11 ŻEGLUJEMY DO LAJES CZY PICO (PICO ISLAND), 21 MIL Będziemy cieszyć się kolejnym dniem naszej podróży i podziwiać piękno dzikiego, południowego wybrzeża Pico, zanim wkroczymy do miejsca narodzin legendarnego przemysłu wielorybniczego - Lajes do Pico. Zaczniemy zwiedzanie Wyspy Pico z samego serca centrum kultury starożytnego połowów wielorybów, odwiedzając Muzeum Whalemen w Lajes do Pico. DZIEŃ 12 POBYT NA PICO ISLAND Czas dla samego siebie. Możesz eksplorować kontury wyspy wzdłuż jej linii brzegowej wzdłuż niepowtarzalnych krajobrazów Pico Island Vineyard Culture, Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kontynuując wycieczkę wzdłuż wybrzeża, będziesz zauroczony labiryntami magmy. Odwiedź muzeum przemysłu wielorybniczego w São Roque do Pico i rozpocznij powrotną wspinaczki z powrotem do góry Lajes do Pico, zatrzymując się na wysokości laguny Capitão i Caiado. Musisz odwiedzić: winny krajobraz wyspy Pico; Muzeum przemysłu wielorybniczego São Roque do Pico; oraz laguny Capitão i Caiado. DZIEŃ 13 PŁYNIEMY DO PONTA DELGADA (SÃO MIGUEL ISLAND), 130 MIL Wracamy do Mariny Ponta Delgada i zafundujemy sobie dobrze zasłużoną noc, przy drinku w "Portas Mar", miejscu do świętowania po dwóch, wspaniałych tygodniach podróży i odkrywania cudnych Azorów. Oczywiście nie zapomnijmy że São Miguel to nie tylko o jachty i Marina Ponta Delgada. Nie opuścimy wysp, dopóki nie odwiedzimy ikon Azorów: Sete Cidades podwójnego jeziora okraszonego legendami i mitami oraz Fogo, z jego przepięknym krajobrazem. Musisz odwiedzić: Sete Cidades jeziora; Jezioro Fogo.

7 Cennik 2015 za tydzień/cały jacht tel Azory 2015 Prices INCLUDE: Options / Extras Provisioning: Skipper: Fuel: Marina Fees: Check-Out Yacht Cleaning: Security Deposit: Payment Conditions: VAT Bed linen and towels, house hold items on board Gas bottle Dinghy and outboard engine Airport transfer Snorkeling gear (max. 4 pax) Charter-Starter Kit, 140/yacht Charter-StarterKit [Basic], 30/yacht 3G WiFi Hotspot on Board: 10 Rental Fee + pre-paid 10 for 10 Hours internet connection [charged for each 5 minutes period] Binoculars Extra-FREE: Steiner Navigator 7x50 with case and floating yellow strap. A specific security deposit of 100 euros is applicable and paid in cash at check-in, fully refundable if the binoculars are delivered in the departure conditions NOT INCLUDED: 700/Week departure and delivery with full tank; 2.00 /each missing liter Fleet HORTA: INCLUDED: only Horta Marina (Faial Island) Fleet PONTA DELGADA: INCLUDED: only Ponta Delgada Marina (São Miguel Island) NOT INCLUDED: All the other Azores's marinas not mentioned above (15 average price/night for a 40ft yacht) 120/3 Cabins; 140/4 Cabins & Dufour 485 Grand'Large ONLY by credit card, bank transfer, cash or Paypal 40% for booking confirmation. Remaining 60% until 5 weeks before departure 100% for bookings made 4 weeks before departure Cancellation: Prior to 4 weeks before departure: deposit only Prior to 3 weeks before departure: 50% of invoice amount Prior to 2 weeks before departure: 75% of invoice amount Less than 2 weeks before departure: 100% ofinvoice amount Yachts and the company s activities have adequate insurance coverage in respect of the maritime-touristic activity that overpasses the minimum Law requirements, assuring the following coverage: - Third Party Liability: euros; - Personal Injury: euros per person. Every time you want to hire SAILAZORES s services and in case you consider that insurance coverage is insufficient for your specific case, you may require additional specific coverage. IT IS SUGGESTED THAT YOU ARRANGE YOUR OWN INSURANCE COVERFOR CANCELLATION, INJURY AND PERSONAL LIABILITY.

Lucerna Jezioro Czterech Kantonów.

Lucerna Jezioro Czterech Kantonów. Lucerna Jezioro Czterech Kantonów. Lucerna Jezioro Czterech Kantonów. Lucerne Tourism Tel. +41 (0)41 227 17 17 www.luzern.com luzern@luzern.com Region w sercu trasy Grand Tour of Switzerland, przyroda

Bardziej szczegółowo

USA i Kanada WYCIECZKI I WYPOCZYNEK ZAPLANUJ Z NAMI ZWIEDZANIE AMERYKI PŁN.

USA i Kanada WYCIECZKI I WYPOCZYNEK ZAPLANUJ Z NAMI ZWIEDZANIE AMERYKI PŁN. WYCIECZKI I WYPOCZYNEK 15 16 USA i Kanada ISSN 1429-3145 ZAPLANUJ Z NAMI ZWIEDZANIE AMERYKI PŁN. Accredited Agent www.konsorcjum.com.pl www.rezerwujwakacje.com.pl 2015 Trade & Travel Company www.rezerwujwakacje.com.pl

Bardziej szczegółowo

14 Dzieje się w Europie What's on in Europe. 16 Baza techniczna Katowice Airport Maintenance base at Katowice Airport

14 Dzieje się w Europie What's on in Europe. 16 Baza techniczna Katowice Airport Maintenance base at Katowice Airport KATOWICE AIRPORT MAGAZINE kwiecień maj april may 2 (34) 2011 14 Dzieje się w Europie What's on in Europe 16 Baza techniczna Katowice Airport Maintenance base at Katowice Airport 20 20 lat GTL SA część

Bardziej szczegółowo

wp drózy pkp Intercity Nowa marka pociągów wkrótce na torach Kup wcześniej, zapłać taniej! Podróże Express InterCity Premium

wp drózy pkp Intercity Nowa marka pociągów wkrótce na torach Kup wcześniej, zapłać taniej! Podróże Express InterCity Premium wp drózy listopad Jesteśmy tam, gdzie są podróżni Podróże Kup wcześniej, zapłać taniej! Express InterCity Premium Nowe stroje drużyn konduktorskich ISsN: 1897-970x pkp Intercity Nowa marka pociągów wkrótce

Bardziej szczegółowo

LATO 2014 MAROKO TURCJA TUNEZJA DJERBA WYSPY GRECKIE BUŁGARIA EGIPT WYSPY KANARYJSKIE MAROKO

LATO 2014 MAROKO TURCJA TUNEZJA DJERBA WYSPY GRECKIE BUŁGARIA EGIPT WYSPY KANARYJSKIE MAROKO Spełniamy marzenia! LATO 2014 MAROKO TURCJA TUNEZJA DJERBA WYSPY GRECKIE BUŁGARIA EGIPT WYSPY KANARYJSKIE MAROKO Już dziś zaplanuj z nami swoje wakacje LATO 2014 Dziecko już od 690 PLN* Polska ANIMACJA

Bardziej szczegółowo

Ekskluzywne hotele na konferencje i wyjazdy incentive. W świecie luksusu i niezapomnianych wrażeń

Ekskluzywne hotele na konferencje i wyjazdy incentive. W świecie luksusu i niezapomnianych wrażeń Ekskluzywne hotele na konferencje i wyjazdy incentive W świecie luksusu i niezapomnianych wrażeń Słowenia - na terytorium o powierzchni 20 256 km2 turysta ma wprost nieograniczone możliwości spędzania

Bardziej szczegółowo

PLN* * Cena całkowita: Dorosły: 1333.85 PLN (28.04.1985) Dorosły: 1333.85 PLN (28.04.1985)

PLN* * Cena całkowita: Dorosły: 1333.85 PLN (28.04.1985) Dorosły: 1333.85 PLN (28.04.1985) Oferta 1 Zakynthos Zante Village 01.05.2015 08.05.2015 1333.00 PLN 2667.71 * Cena całkowita: Dorosły: 1333.85 PLN (28.04.1985) Dorosły: 1333.85 PLN (28.04.1985) z: do Zakinthos dnia: 01.05.2015 godz. 02:45-06:10

Bardziej szczegółowo

22 Katowice Airport spojrzenie w przyszłość Katowice Airport a glance into the future

22 Katowice Airport spojrzenie w przyszłość Katowice Airport a glance into the future MAGAZYN MIĘDZYNARODOWEGO PORTU LOTNICZEGO KATOWICE KATOWICE AIRPORT MAGAZINE luty february 1 (33) 2011 10 Słoneczny Ejlat oaza przyjemności Sun-filled Eilat oasis of pleasure 22 Katowice Airport spojrzenie

Bardziej szczegółowo

Komunikacja Lotniska Chopina z miastem i krajem. Transport from Chopin Airport to downtown Warsaw and destinations across Poland

Komunikacja Lotniska Chopina z miastem i krajem. Transport from Chopin Airport to downtown Warsaw and destinations across Poland Komunikacja Lotniska Chopina z miastem i krajem Transport from Chopin Airport to downtown Warsaw and destinations across Poland Puławska Mapa Chopin Airport access map Okopowa Aleja Jana Pawła II Marszałkowska

Bardziej szczegółowo

Chorwacja. Mały kraj na wielkie wakacje. gratis. www.chorwacja.hr. polski KATALOG WIZERUNKOWY

Chorwacja. Mały kraj na wielkie wakacje. gratis. www.chorwacja.hr. polski KATALOG WIZERUNKOWY Chorwacja Mały kraj na wielkie wakacje. www.chorwacja.hr gratis KATALOG WIZERUNKOWY polski Chorwacja J est to opowieść o kraju z tysiącem wysp, cudowną przyrodą, bogatym dziedzictwem kulturowym, ze wspaniałymi,

Bardziej szczegółowo

Gdynia i Północne Kaszuby

Gdynia i Północne Kaszuby SPIS TREŚCI 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17 18 19 20. 21. 22. Gdynia i Północne Kaszuby zapraszają na sezon letni 2013... Gminy i powiaty Forum NORDA.. Gdynia.. Cewice.. Choczewo.

Bardziej szczegółowo

Oferta 1 Kierunek Hotel Termin Kategoria Cena za os. Suma Hiszpania Teneryfa. Barcelo Santiago 07.12.2012 14.12.2012

Oferta 1 Kierunek Hotel Termin Kategoria Cena za os. Suma Hiszpania Teneryfa. Barcelo Santiago 07.12.2012 14.12.2012 Oferta 1 Teneryfa Barcelo Santiago 07.12.2012 14.12.2012 2799 PLN 5598 PLN* * Brak dokładnych informacji o cenie całkowitej Podróż tam: Wylot z: Warszawa do Teneryfa dnia: 07.12.2012 godz. 11:00-15:50

Bardziej szczegółowo

SILESIA. Warto latać do Chorzowa! Chorzów is worth flying to! Lataj z Katowic! do Grecji Fly from Katowice! to Greece 4 (12) 2007

SILESIA. Warto latać do Chorzowa! Chorzów is worth flying to! Lataj z Katowic! do Grecji Fly from Katowice! to Greece 4 (12) 2007 SILESIA 4 (12) 2007 Magazyn Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice Katowice International Airport Magazine Warto latać do Chorzowa! Chorzów is worth flying to! www.katowice-airport.com Lataj z Katowic!

Bardziej szczegółowo

JAPONIA. Przykładowy program JESIEŃ

JAPONIA. Przykładowy program JESIEŃ JAPONIA Przykładowy program JESIEŃ JAPONIA Japończycy nazywają swój wyspiarski kraj Nippon, co znaczy "Kraj wschodzącego słońca". Japonia jest krajem górzystym, wiele pasm jest pochodzenia wulkanicznego,

Bardziej szczegółowo

wp drózy Sandomierz Janusz Panasewicz styl życia Singiel wolny czy samotny? Wywiad Podróże Temat numeru Cierpliwość, szczerość i ciągła nadzieja Gosh!

wp drózy Sandomierz Janusz Panasewicz styl życia Singiel wolny czy samotny? Wywiad Podróże Temat numeru Cierpliwość, szczerość i ciągła nadzieja Gosh! wp drózy marzec Jesteśmy tam, gdzie są podróżni Temat numeru Zacznij urlop... przed wyjazdem styl życia Singiel wolny czy samotny? Wywiad Janusz Panasewicz Cierpliwość, szczerość i ciągła nadzieja ISsN:

Bardziej szczegółowo

PERU, 28 kwiecień 12 maj 2011r. Wędrówka Lidera

PERU, 28 kwiecień 12 maj 2011r. Wędrówka Lidera PERU, 28 kwiecień 12 maj 2011r. Wędrówka Lidera w drodze do zaginionego świata Inków, o powrocie do źródła, trudnych emocjach i odrodzeniu lidera z Beatą Pawlikowską i Robertem Kroolem WIĘCEJ NA WWW.LANGAS.PL

Bardziej szczegółowo

USA ALASKA KANADA HAWAJE 2012/2013 ZWIEDZAJ Z NAMI AMERYKĘ SAMOLOTEM AUTOKAREM SAMOCHODEM ISSN 1429-3145. 42 639 80 47; fax 42 639 80 48

USA ALASKA KANADA HAWAJE 2012/2013 ZWIEDZAJ Z NAMI AMERYKĘ SAMOLOTEM AUTOKAREM SAMOCHODEM ISSN 1429-3145. 42 639 80 47; fax 42 639 80 48 KANADA USA ALASKA HAWAJE 2012/2013 ISSN 1429-3145 NAJWIĘKSZA OFERTA NA ORYNKU POLSKIM ZWIEDZAJ Z NAMI AMERYKĘ SAMOLOTEM AUTOKAREM SAMOCHODEM 42 639 80 47; fax 42 639 80 48 AMERYKA PÓŁNOCNA SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo

Turystyka DOKĄD NA WEEKEND? Weekendowa 2013. Wydanie specjalne KRÓTKIE WYPADY TO PRZYSZŁOŚĆ

Turystyka DOKĄD NA WEEKEND? Weekendowa 2013. Wydanie specjalne KRÓTKIE WYPADY TO PRZYSZŁOŚĆ Wiadomości Turystyczne pismo branżowe pracowników turystyki Wydawca: Eurosystem, ul. Wawelska 78, ap. 30, 02-034 Warszawa tel. (22) 822 20 16 www.wiadomosciturystyczne.pl e-mail: wt@wiadomosciturystyczne.pl

Bardziej szczegółowo

Poznań. W krainie hobbitów. za pół ceny Moc atrakcji w promocji. Cuda świata z Nowej Zelandii. Elżbieta Dzikowska Bydgoszcz: miasto nad rzekami str.

Poznań. W krainie hobbitów. za pół ceny Moc atrakcji w promocji. Cuda świata z Nowej Zelandii. Elżbieta Dzikowska Bydgoszcz: miasto nad rzekami str. wpodrózy marzec 2013/67 magazyn pokładowy W krainie hobbitów Cuda świata z Nowej Zelandii Str. 30 Poznań za pół ceny Moc atrakcji w promocji str. 2 Elżbieta Dzikowska Bydgoszcz: miasto nad rzekami str.

Bardziej szczegółowo

Lato/Summer 29.03-24.10.2011

Lato/Summer 29.03-24.10.2011 Lato/Summer 29.03-24.10.2011 ROZKŁAD LOTÓW FLIGHT TIMETABLE SPIS TREŚCI SUMMARY INFO Ważne telefony Important phone numbers............................. 4 Informacje o porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

Bardziej szczegółowo

wstęp intro Dear Sirs and Madams! Szanowni Państwo!

wstęp intro Dear Sirs and Madams! Szanowni Państwo! Magazyn Portu Lotniczego Katowice nr 4-2006 Magazine of the Katowice Airport Issue 4-2006 SILESIA airport 4-2006 wstęp intro Szanowni Państwo! Dear Sirs and Madams! Jura na Śląsku? Zapewne niektórzy czytelnicy,

Bardziej szczegółowo

ANALIZA RYNKU TURYSTYCZNEGO KOREI POŁUDNIOWEJ

ANALIZA RYNKU TURYSTYCZNEGO KOREI POŁUDNIOWEJ AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO im. Bronisława Czecha w Krakowie ANALIZA RYNKU TURYSTYCZNEGO KOREI POŁUDNIOWEJ 대한민국 Kinga Kusper I TiR SUM Grupa T1 Nr albumu: 38236 Kraków 2010 Spis treści Wstęp... 3 I.

Bardziej szczegółowo

WAKACJE ŻEGLARSKIE dla NIEŻEGLARZY 15 dni w krainie słonecznych wysp i błękitnego morza:

WAKACJE ŻEGLARSKIE dla NIEŻEGLARZY 15 dni w krainie słonecznych wysp i błękitnego morza: SAIL & STAY w CHORWACJI WAKACJE ŻEGLARSKIE dla NIEŻEGLARZY 15 dni w krainie słonecznych wysp i błękitnego morza: 7 dni na pokładzie jachtu pośród wysp + 7 dni w apartamencie na lądzie co to jest SAIL &

Bardziej szczegółowo

Oferta nr 0/S/09/OF. Lp Nazwa Cena BTO Wartość BTO. Dzień 1. 1 Przelot na trasie Warszawa - Sydney z międzylądowaniem w Hong Kongu 0,01 PLN 0,15 PLN

Oferta nr 0/S/09/OF. Lp Nazwa Cena BTO Wartość BTO. Dzień 1. 1 Przelot na trasie Warszawa - Sydney z międzylądowaniem w Hong Kongu 0,01 PLN 0,15 PLN Oferent Ozterra Sp. z o.o. ul. Zgrupowania Żmija 3A/147 01-875 Warszawa NIP: 118-187-19-10 Bank: Bank Millennium S.A. Konto: 21116022020000000082248569 Osoba kontaktowa: Telefon: 0048 22 353 2424 Telefax:

Bardziej szczegółowo

Nr 11 (53) 6 czerwca 2011. Agencja Promocji Turystyki. Aerosvit.Poland@aciareps.com. www.airberlin.com

Nr 11 (53) 6 czerwca 2011. Agencja Promocji Turystyki. Aerosvit.Poland@aciareps.com. www.airberlin.com Agencja Promocji Turystyki Nr 11 (53) 6 czerwca 2011 e-internetowy Dwutygodnik Aerosvit.Poland@aciareps.com www.airberlin.com zniżki do 40% DUŻY MOŻE WIĘCEJ. RAZEM JESTEŚMY JESZCZE WIĘKSI. Wszystkich agentów

Bardziej szczegółowo

Polish and Eastern European Playgroup. Polska i Wschodnioeuropejska grupa zabaw dla dzieci. How to find out more

Polish and Eastern European Playgroup. Polska i Wschodnioeuropejska grupa zabaw dla dzieci. How to find out more Nawet jeżeli nie znasz dobrze angielskiego i tak możesz zadzwonić pod powyższe numery telefonów i poprosić o pomoc tłumacza. Z pewnością otrzymasz telefon zwrotny i pomoc tłumacza. Możesz też zadzwonić

Bardziej szczegółowo

POWITANIE. Drodzy Czytelnicy,

POWITANIE. Drodzy Czytelnicy, POWITANIE Drodzy Czytelnicy, dziewicze wybrzeża, świeże powietrze, czysta woda dla wielu osób Meklemburgia Pomorze Przednie to region o niezwykłych walorach przyrodniczych. Co roku przyjeżdżają tutaj turyści

Bardziej szczegółowo

Rodzaj zakwaterowania Method of payment- Metoda płatności

Rodzaj zakwaterowania Method of payment- Metoda płatności HOTALARSTWO - SŁOWNICTWO o no-show fee opłata za dokonanie rezerwacji i niepojawienie się w hotelu Rodzaj zakwaterowania Method of payment- Metoda płatności Hostel schronisko / hotel robotniczy B&B (bed

Bardziej szczegółowo

historia historia IŁAWA

historia historia IŁAWA historia historia IŁAWA założona została w 1305 r. Jednakże osadnictwo tak w okolicy miasta, jak i w jego obecnych granicach sięga o wiele dalej w przeszłość. Najstarsze ślady obecności człowieka w okolicy

Bardziej szczegółowo