Wycieczki zagraniczne wielodniowe

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Wycieczki zagraniczne wielodniowe"

Transkrypt

1 1. Złota Praga. Wycieczka 2-dniowa Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz. 4.00, przejazd do Cieszy na, przekroczenie granicy polsko-czeskiej. Przejazd autokarem do Pragi przez Ołomuniec i Brno. Przyjazd do Pragi ok. godz Zwiedzanie Miasta z licencjonowanym przewodnikiem: Loreta, Hradczany, Katedra Św. Wita, Złota Uliczka, Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto, Plac Wacława. Za kwaterowanie w hotelu studenckim w centrum Pragi, obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie Muzeum Narodowego, czas na zakupy pamiątek na Placu Wacława. Przejazd autokarem na Wyszehrad, Katedra, Narodowa Nekropolia, Rotunda Św. Mikołaja. Wyjazd z Pragi ok. godz Powrót do szkoły o godz Cena wycieczki obejmuje : podróŝ autokarem, opiekę pilota, 1 nocleg w hotelu studenckim w centrum Pragi, 1 obiadokolację, 1-śniadanie w hotelu, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT. 2. W Sercu Moraw. Wycieczka 2-dniowa. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz. 7.00, przejazd autokarem do Cieszyna, przekroczenie granicy polsko-czeskiej. Przejazd autokarem do Ołomunca, zwiedzanie miasta: Katedra Św. Wacława, Uniwersytet, Ratusz, Rynek Dolny i Górny. Przejazd autokarem do Brna, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Zamek, Katedra, Rynek. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu w hotelu wyjazd do Skalnego Młyna pod Brnem. Wjazd kolejką kołową pod Jaskinię Punkva, zwiedzanie Jaskini z przewodnikiem, spływ łodziami podziemną rzeką, wjazd kolejką gondolową na Przepaść Macocha. Wyjazd ze Skalnego Młyna ok , powrót do szkoły ok. godz drugiego dnia. Cena wycieczki obejmuje : podróŝ autokarem, opiekę pilota, 1 nocleg w hotelu w Brnie, 1 śniadanie, 1 obiadokolację, bilet wstępu do Jaskini, przejazd kolejką kołową i kolejką gondolową, opłaty parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.

2 3. W Krainie Rozbójnika Rumcajsa. Wycieczka 2- dniowa. Wyjazd ze szkoły o godzinie 7.00, przejazd autokarem do Kudowy Słone, przekroczenie granicy polsko-czeskiej. Przejazd autokarem do Adrspach, piesza wędrówka przez Skalne Miasto. Przejazd autokarem do Jicina, zakwaterowanie w hotelu turystycznym, obiadokolacja, spacer po Jicinie, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu przejazd autokarem do Mladej Boleslav, zwiedzanie Muzeum Skody. Przejazd autokarem do Czeskiego Raju, piesza wędrówka Szlakiem Rozbójnika Rumcajsa. Powrót do szkoły drugiego dnia o godz Cena wycieczki obejmuje : podróŝ autokarem, opiekę pilota, wstępy do zwiedzanych obiektów, 1 nocleg w hotelu turystycznym, 1 śniadanie, 1 obiadokolację, opłaty parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT. 4. Niskie Tatry i Orawa. Wycieczka 2-dniowa. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz. 7.00, przejazd autokarem do Korbielowa, przekroczenie granicy polsko-słowackiej. Przejazd do miejscowości Orawski Podzamok, krótki spacer w okolicy Zamku Orawskiego. Przejazd autokarem do RuŜomberku, zwiedzanie miasta. Przejazd do Beszenowej, kąpiel w basenach termalnych. Przejazd do Liptowskiego Mikulasza, zakwaterowanie w hotelu turystycznym, obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu przejazd autokarem do Doliny Demianowskiej, zwiedzanie Jaskini Slobody, najpiękniejszej jaskini naciekowej w Słowacji. Przejazd autokarem do Zuberca, zwiedzanie Skansenu Wsi Orawskiej. Powrót do szkoły 2-go dnia o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, bilety wstępu do Jaskini Slobody, basenów termalnych i Skansenu Wsi Orawskiej, 1 nocleg w hotelu turystycznym, 1 śniadanie, 1 obiadokolację, opłaty parkingowe, podatek drogowy na Słowacji, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.

3 5. Stara-Nowa Stolica Niemiec. Wycieczka 3-dniowa do Berlina Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz przejazd do Słubic, przekroczenie granicy polsko-niemieckiej. Przejazd do Berlina, zwiedzanie miasta : Charlottenburg - Pałac i Park Pałacowy, Kurfurstendamm, Reichstag i Brama Brandenburska, obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie Berlina: Muzeum Historii Naturalnej, Unter den Linden, Uniwersytet Humbolta, Wyspa Muzeów, Katedra, Alexander Platz, Muzeum Muru Berlińskiego (Check Point Charlie). Wyjazd z Berlina wieczorem, przejazd do Słubic, obiadokolacja, nocleg w hotelu w Słubicach. Trzeciego dnia po śniadaniu wyjazd z Słubic, powrót do szkoły o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 1 nocleg w Berlinie, 1 nocleg w Słubicach, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, wstęp do Muzeum Historii Naturalnej, wstęp do Muzeum Muru Berlińskiego, opłaty parkingowe, podatek drogowy w Niemczech, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT. 6. Północne Czechy i Szwajcaria Saksońska. Wycieczka 3-dniowa. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz. 7.00, przejazd autokarem do Kudowy Słone, przekroczenie granicy polsko-czeskiej. Przejazd autokarem do Jicina, piesza wędrówka przez Czeski Raj Szlakiem Rozbójnika Rumcajsa, zwiedzanie Muzeum Gier w Jicinie. Przejazd autokarem do Teplic, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu przejazd autokarem do Drezna. Zwiedzanie Drezna, w programie: Zwinger, Plac Teatralny, Katedra, Zamek, Bruhlsche Terrasse (balkon Europy). Przejazd autokarem wzdłuŝ Łaby przez Szwajcarię Saksońską, po drodze: Zamek Pillnitz, punkt widokowy Bastei, twierdza Konigstein. Powrót do Teplic, obiadokolacja, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu wyjazd z Teplic, przejazd autokarem do Mlada Boleslav, zwiedzanie Muzeum Skody. Powrót do szkoły trzeciego dnia o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 2 noclegi w hotelu w Teplicach, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opłaty parkingowe, podatek drogowy w Niemczech, podatek VAT.

4 7. Praga i Kutna Hora. Wycieczka 3-dniowa. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godzinie 6.00, przejazd do Kudowy Słone, przekroczenie granicy polsko-czeskiej. Przejazd autokarem do Kutnej Hory, dawnego centrum mennictwa Królestwa Czech. Zwiedzanie w Kutnej Horze: kościoła Św. Barbary, Muzeum Mennictwa, Zabytkowej kopalni srebra (trasa podziemna). Przejazd autokarem do Pragi, zakwaterowanie w hotelu studenckim w centrum Pragi. Spacer po Starym Mieście z przewodnikiem, obiado-kolacja, nocleg. Uwaga! Wieczorem pierwszego dnia istnieje moŝliwość zobaczenia spektaklu Grające fontanny w zaleŝności od woli uczestników cena biletu od 160 KĆ. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie Pragi z przewodnikiem, w programie zwiedzania: Loreta, Hradczany, katedra Św. Wita, Złota Uliczka, Mała Strana, Most Karola. Czas na zaku py pamiątek i posiłek. Dalsze zwiedzanie miasta : Josefow-dawne getto praskie, Rynek i Ratusz, Uniwersytet Karola, Plac Wacława. Obiadokolacja w okolicy Placu Wacława, powrót do hotelu, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu wyjazd z hotelu, zwiedzanie Muzeum Narodowego, przejazd autokarem na Wyszehra : Katedra i Narodowa Nekropolia Slavin, romańska rotunda Św. Mikołaja. Wyjazd z Wyszehradu w drogę powrotną. Powrót do szkoły o godz Cena wycieczki obejmuje : podróŝ autokarem, opiekę pilota, 2 noclegi w hotelu studenckim w centrum Pragi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, wstęp do Muzeum Mennictwa i zabytkowej kopalni w Kutnej Horze, wstęp do Praskiej Lorety, wstęp na Złotą Uliczkę, bilety na metro, opłaty parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.

5 8. Praga -Cesarska Stolica. Wycieczka 3-dniowa. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz. 6.00, przejazd autokarem do Kudowy Słone, przekroczenie granicy polsko-czeskiej. Przejazd autokarem do Pragi, zakwaterowanie w hotelu studenckim w centrum Pragi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Plac Karola, Plac Wacława, Uniwersytet Karola, Secesyjny Dom Kultury, Brama Prochowa, obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie Pragi: gotycka Katedra Św. Wita, której budowę rozpoczął cesarz Karol IV, pawilon Belveder refundowany w ogrodach zamkowych przez cesarza Rudolfa II, Złota Uliczka,tarasowe ogrody zamkowe, Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto, Ratusz z słynnym zegarem astronomicznym Orloj, Jozefow - dawne praskie getto. Obiadokolacja, nocleg. Uwaga! Istnieje moŝliwość obejrzenia spektaklu Grające fontanny w zaleŝności od chęci uczestników wycieczki, cena spektaklu od 160 KĆ. Trzecie go dnia po śniadaniu wyjazd z Pragi, przejazd do Karlsteinu, zwiedzanie z przewodnikiem Zamku cesarza Karola IV (w zamku przechowywano insygnia koronacyjne królów czeskich). Wyjazd w drogę powrotną do Polski, po drodze krótkie zwiedzanie Wyszehradu. Powrót do szkoły o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 2 noclegi w hotelu studenckim w centrum Pragi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, bilety wstępu na Złotą Uliczkę i na zamek Karlstein, bilety na praskie metro, opłaty parkingowe,

6 9. Magiczna Praga. Wycieczka 3-dniowa. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz. 6.00, przejazd autokarem do Kudowy Słone, przekroczenie granicy polsko-czeskiej. Przejazd autokarem do Pragi, zakwaterowanie w hotelu studenckim w centrum Pragi, krótki odpoczynek. Zwiedzanie Pragi: Plac Karola, Dom Fausta, Plac Wacława, Brama prochowa, Uniwersytet Karola, uliczka alchemików. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Uwaga! Istnieje moŝliwość obejrzenia spektaklu -Grające fontanny w zaleŝności od woli uczestników. Cena biletu na spektakl od 160 KĆ. Drugiego dnia po śniadaniu w hotelu zwiedzanie Pragi z przewodnikiem : wzgórzepetrzin, klasztor na Strachowie, Plac Loretański, Hradczany - ogrody Zamkowe, Prochowa Brama, Belweder, katedra Św. Wita, Złota Uliczka, Mała Strana. Odpoczynek i czas na zakup pamiątek na Małej Stranie. Dalsze zwiedzanie miasta: Most Karola, Rynek, Ratusz z zegarem astronomicznym, dzielnica Ŝydowska, Brama Prochowa, Obecni Dum (secesyjny Dom Kultury). Obiadokolacja i nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu w hotelu zwiedzanie Muzeum Narodowego, przejazd autokarem na Wyszehrad, zwiedzanie wzgórza: romańska rotunda Św. Mikołaja, katedra Piotra i Pawła, cmentarz wyszehradzki -Nekropolia Narodowa z grobowcami wybitnych Czechów. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do szkoły o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 2 noclegi w hotelu studenckim w centrum Pragi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, bilety na przejazd metrem, wstęp do Lorety, wstęp na Złotą Uliczkę, wstęp do Muzeum Narodowego, wstęp do katedry na Wyszehradzie, opłaty parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.

7 10. Polak, Węgier Dwa Bratanki. Wycieczka 3-dniowa do Budapesztu. Wyjazd ze szkoły o godz. 6.00, przejazd autokarem do Zwardonia, przekroczenie granicy polsko-słowackiej. Przejazd autokarem przez Słowację do miejscowości Sahy, prze kroczenie granicy słowacko-węgierskiej. Przyjazd do Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu turystycznym połoŝonym blisko historycznego centrum miasta, krótki odpoczynek. Zwiedzanie Budapesztu: Wzgórze Gellerta, Cytadela, Wzgórze Zamkowe (kościół Macieja, Baszta Rybacka, Pałac Królewski, Stara Synagoga, Brama Wiedeńska ), obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu w hotelu zwiedzanie Budapesztu: Wyspa Małgorzaty, Parlament, Plac Bohaterów, Zamek Vajdahunyad, kąpiel w zabytkowych basenach termalnych, spacer po głównym deptaku Pesztu - Vaci, czas na odpoczynek i zakup pamiątek, obiadokolacja, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu w hotelu wyjazd autokarem do Szentendre, malowniczego miasteczka połoŝonego nad Dunajem na północ od Budapesztu, krótkie zwiedzanie. Wyjazd w drogę powrotną, powrót do szkoły o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 2 noclegi w hotelu turystycznym w Budapeszcie, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, wstępy do zwiedzanych obiektów, opłaty parkingowe, podatek drogowy na Słowacji, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT. 11. W Ojczyźnie Adama Mickiewicza. Wycieczka 3- dniowa. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godzinie 0.15, przejazd autokarem do Ogrodnik, przekroczenie granicy polskolitewskiej. Przejazd do Kowna, krótkie zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Zamek, Rynek, Ratusz, Dom Adama Mickiewicza, Dom Perkuna. Przejazd autokarem do Trok, zwiedzanie zamku Witolda na wyspie, spacer uliczką z karaimskimi chatami, kinesa - świątynia karaimska. Przejazd autokarem do Wilna, zakwaterowanie w hotelu studenckim, obiadokolacja, spacer po Starym Mieście, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie Wilna z przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, Kościół Piotra i Pawła, Góra Trzech KrzyŜy, WieŜa Giedymina, Katedra, Kościół Św. Anny, Muzeum Mickiewicza, Ostra Brama, czas na zakupy pamiątek. Obiadokolacja, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu wyjazd z Wilna w drogę powrotną, powrót do szkoły o godz

8 Cena wycieczki obejmuj : podróŝ autokarem, opiekę pilota, 2 noclegi w Wilnie, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, przewodnika w Wilnie, opłaty parkingowe, opłatę ubezpieczeniową na Litwie, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT. 12. Nad Pięknym Modrym Dunajem. Wycieczka 3- dniowa do Wiednia. Wyjazd ze szkoły o godz. 6.00, przejazd autokarem do Cieszyna, przekroczenie granicy polsko-czeskiej. Przejazd autokarem do Znojma, przekroczenie granicy czeskoaustriackiej, przejazd autokarem do Wiednia. Wjazd na wzgórze Kahlenberg, zwiedzanie kościoła Św. Józefa, świątyni, w której modlił się przed bitwą wiedeńską Jan III Sobieski. Zjazd z Kahlenbergu do Wiednia przez Grinzingsłynną dzielnicę winnic. Zakwaterowanie w hotelu studenckim w Wiedniu, krótki odpoczynek. Zwiedzanie Starego Wiednia : Hoher Markt, Aker Uhr, Graben, katedra Św. Szczepana. Obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu w hotelu przejazd autokarem do Schonbrunn - monumentalnej rezydencji Habsburgów, spacer po pałacowym parku do pawilonu Glorietta. Powrót do centrum Wiednia, zwiedzanie miasta: Belweder, kościół Karola Boromeusza, Hofburg, Parlament, Muzeum Historii Naturalnej, spacer ulicą handlową Mariahilfestr. Obiadokolacja, po obiado-kolacji zabawa na Praterze, w słynnym wiedeńskim wesołym miasteczku, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu zwiedzanie wielkiej atrakcji architektonicznej Wiednia domu Hundredwassera, przejazd autokarem do miasteczka Uno-City, spacer po Wyspie Dunajskiej. Wyjazd w drogę powrotną, powrót do szkoły o godz Cena wycieczki obejmuj : podróŝ autokarem, opiekę pilota, 2 noclegi w hotelu studenckim w Wiedniu, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, wstęp do Muzeum Historii Naturalnej, opłaty parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.

9 13. Alpejska Przygoda. Wycieczka 4-dniowa. Wyjazd ze szkoły o godz. 4.00, przejazd do Cieszyna, przekroczenie granicy polsko-czeskiej. Przejazd przez Morawy, przekroczenie granicy czesko-austriackiej w Znojmie. Przejazd autokarem przez Wiedeń, Linz i Salzburg do Insbruku. Zakwaterowanie w hotelu studenckim, spacer po Insbruku, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu krótkie zwiedzanie Insbruku, wyjazd autokarem na Alpejski Szlak, przejazd słynną wysokogórską drogą alpejską Grosglockneralpenstrasse. Przejazd do Salzburga, zakwaterowanie w hotelu studenckim, spacer po Salzburgu, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu zwiedzanie Salzburga, wyjazd z Salzburga po południu, przejazd do Wiednia. Zakwaterowanie w hotelu studenckim w Wiedniu, spacer po Wyspie Dunajskiej, zabawa na Praterze, nocleg. Czwartego dnia po śniadaniu spacer po Starym Wiedniu, zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, przejazd autokarem Wiedeńskim Ringiem, wyjazd w drogę powrotną, powrót do szkoły czwartego dnia o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 3 noclegi w hotelach studenckich w Austrii, 3 śniadania, opłatę za przejazd drogą alpejską, opłaty parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT. 14. Berlin, Poczdam. Wycieczka 4-dniowa. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godzinie 4.00, przejazd autokarem do Słubic, przekroczenie granicy polskoniemieckiej. Przejazd do Poczdamu, zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego Sanssouci, Pałacyk Cecilienhof-miejsce w którym odbywała się konferencja Wielkiej Trójki, spacer po centrum Poczdamu, przejazd do hotelu studenckiego w Berlinie, obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu wyjazd z hotelu, zwiedzanie Berlina: Charlotenburgrokokowa rezydencja w zachodnim Berlinie, Muzeum Historii Naturalnej, słynna ulica Kurfurstendamm, Tiergarten, Ogród Angielski, Zamek i Park Belleuve, Reichstag i Brama Brandenburska, obiadokolacja, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu zwiedzanie miasta: aleja Unter der Linden, Uniwersytet Humbolta, Wyspa Muzeów, Katedra, Plac Zamkowy, Czerwony Ratusz, Alexanderplatz, Check Point Charlie - Muzeum Muru Berlińskiego. Przejazd autokarem do Słubic, obiadokolacja, nocleg. Czwartego dnia po śniadaniu wyjazd ze Słubic, powrót do szkoły czwartego dnia o godz

10 Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 2 noclegi w Berlinie, 1 nocleg w Słubicach, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, wstępy do: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Pergamonu, Muzeum Muru Berlińskiego, opłaty parkingowe, podatek drogowy w Niemczech, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT. 15. Zamki nad Renem. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz. 4.00, przejazd autokarem do Cieszyna, przekroczenie granicy polsko-czeskiej. Przejazd autokarem przez Czechy do Rozwadowa, przekroczenie granicy czesko-niemieckiej. Przejazd autokarem do Heidelbergu (przyjazd ok. godz ), zakwaterowanie w hotelu studenckim, obiadokolacja, spacer po Heidelbergu, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie Heidelbergu: Zamek, Stary Most, Uniwersytet. Przejazd autokarem do Moguncji, zwiedzanie Muzeum Gutenberga, Muzeum Rzymskich Okrętów, Katedra. Przejazd autokarem do Rudesheim, wjazd autokarem pod pomnik Niederwald Denkmal, zakwaterowanie w hostelu studenckim w Rudesheim, obiadokolacja, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu przejazd autokarem wzdłuŝ przełomów Renu, po drodze słynne zamki: Klopp w Bingen, Rheinstein, Pfalz, Kaub, Skała Loreley, zwiedzanie zamku Marksburg. Przejazd do Koblencji miasta połoŝonego u zbiegu Mozeli i Renu, zwiedzanie miasta: Niemiecki NaroŜnik, kościół Św. Kastora, w którym ratyfikowano Traktat z Verdun z 1843 roku, pomnik Wilhelma I, dawny zamek Zakonu KrzyŜackiego, Stare Miasto. Wyjazd z Koblencji, przejazd autokarem do Wormacji, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu studenckim, nocleg. Czwartego dnia po śniadaniu zwiedzanie Wormacji: Katedra, pomnik Lutra, cmentarz Ŝydowski, Synagoga. Przejazd autokarem do Norymbergii, zwiedzanie miasta : Zamek, Dom Durrera, Kościół Św. Sebalda, Ratusz, Rynek, Kościół Mariacki, kościół Św. Wawrzyńca, obiadokolacja, nocleg w hotelu studenckim w Norymberdze. Piątego dnia po śniadaniu wyjazd z Norymbergii, podróŝ powrotna, powrót do szkoły piątego dnia o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 4 noclegi w Niemczech, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, wstęp do Muzeum Gutenberga, wstęp do Muzeum Okrętów Rzymskich, wstęp do zamku Marksburg, opłaty parkingowe, podatek drogowy w Niemczech, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.

11 16. Zamki Ludwika Szalonego. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz. 4.00, przejazd autokarem do Cieszyna, przekroczenie granicy polsko-czeskiej. Przejazd autokarem przez Czechy, przekroczenie granicy polskoniemieckiej w Rozwadowie. Przejazd autokarem do hotelu młodzieŝowego pod Monachium, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu w hotelu przejazd autokarem do Pałacu Linderhof, kopii Wersalu, zwiedzanie Pałacu i sztucznej groty, w której Ludwik Szalony słuchał oper Wagnera. Przejazd autokarem do Schwangau, zwiedzanie zamku Hohenschwangau, w którym urodził się Ludwik Szalony i bajecznego zamku Neuschwanstein wybudowanego przez króla Ludwika. Przejazd autokarem do Monachium, zakwaterowanie w hotelu młodzieŝowym, obiadokolacja, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu w hotelu zwiedzanie Monachium: Nymphenburg, kościół Św. Michała z kryptami grobowymi Wittels bachów, Marien platz Ratusz, Residenz, wioska olimpijska, Pinakoteka, Deutches Muzeum. Wyjazd z Monachium, przejazd autokarem do Pilzna, obiadokolacja, nocleg. Czwartego dnia po śniadaniu w hotelu przejazd autokarem do Pragi, spacer po Pradze z przewodnikiem: Hradczany, Mała Strana, Most Karola, Rynek Starego Miasta, Ratusz, Uniwersytet Karola, Plac Wacława, obiad na Starym Mieście, wyjazd z Pragi. Powrót do szkoły czwartego dnia o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 2 noclegi w Niemczech, 1 nocleg w Czechach, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad w Pradze, podatek drogowy w Niemczech, opłaty parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.

12 17. W Stolicy Krainy Łabędzi. Wycieczka do Kopenhagi. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz przejazd autokarem do Słubic, przekroczenie granicy polsko-niemieckiej. Przejazd autokarem do Rostocka, nocleg w hotelu młodzieŝowym. Drugiego dnia rano przeprawa promowa z Rostocka do Gedser w Danii, przejazd autokarem do Roskilde. Zwiedzanie Roskilde: Muzeum Wikingów i Katedra, przejazd autokarem do Helsingor Zamek Hamleta. Przejazd do Kopenhagi, zakwaterowanie w hotelu młodzieŝowym, obiadokolacja, wieczorny spacer po Kopenhadze, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu w hotelu zwiedzanie Kopenhagi: Mała Syrenka, Amalienborg, Kościół Marmurowy, port Nyhaven, Zamek i Parlament, Katedra, Uniwersytet, Okrągła WieŜa, Ratusz. Wyjazd z Kopenhagi, przejazd autokarem do portu w Gedser, nocny rejs do Niemiec. Czwartego dnia przejazd autokarem do Polski. Powrót do szkoły o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, 2 przeprawy promowe, opiekę pilota, 1 nocleg w Niemczech, 1 nocleg w Danii, 2 śniadania, 1 obiadokolację, podatek drogowy w Niemczech, opłaty parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT

13 18. W Świecie Klocków LEGO w Bawarii. LEGOLAND w Gunzburgu koło Augsburga. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godzinie 6.00, przejazd autokarem do Cieszyna, przekroczenie granicy polskoczeskiej. Przejazd przez Czechy, przekroczenie granicy czesko-niemieckiej w Rozwadowie. Przejazd autokarem do Augsburga, zakwaterowanie w hotelu młodzieŝowym, obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu wyjazd do Gunzburga. Zwiedzanie LEGOLANDU w ramach biletu nieograniczone korzystanie z wszystkich atrakcji Parku. Po południu wyjazd z Gunzburga, przejazd w okolice Pilzna w Czechach, zakwaterowanie w hotelu turystycznym, obiadokolacja, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu w hotelu, wyjazd do Pragi. Krótkie zwiedzanie stolicy Czech spacer z Hradczan na Stare Miasto. Wyjazd z Pragi, powrót do szkoły trzeciego dnia o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 1 nocleg w Niemczech, 1 nocleg w Czechach, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, bilet wstępu do LEGOLANDU, opłaty parkingowe, podatek drogowy w Niemczech, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT 19. W OjczyŜnie Klocków LEGO. LEGOLAND w Bilund w Danii. Wyjazd ze szkoły pierwszego dnia o godz , przejazd autokarem do Słubic, przekroczenie granicy polskoniemieckiej. Przejazd przez Niemcy do Danii, przyjazd do Randboldal (10 km od Legolandu), obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu wyjazd do Legolandu, całodniowy pobyt w Legolandzie. Obiadokolacja w Randboldal, po obiadokolacji wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do szkoły Trzeciego dnia o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 1 nocleg w Danii,1 śniadanie, 2 obiadokolacje, podatek drogowy w Niemczech, bilet wstępu do Legolandu, opłaty parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.

14 20. Och!!! Champs Elysees. Paris Mon Amis. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godzinie 4.00, przejazd do Cieszyna, przekroczenie granicy polsko-czeskiej, przejazd do Pragi. Zwiedzanie Pragi, relaks na basenie, obiadokolacja ( 9 godzin ). Wyjazd z Pragi, nocny przejazd do ParyŜa. Drugiego dnia przyjazd do ParyŜa ok , odpoczynek po podróŝy. Zwiedzanie ParyŜa: Dzielnica Łacińska, St. Chapelle, Katedra Notre Dame, Wyspa Św. Ludwika, Pont Neuf. Zakwaterowanie w hotelu młodzieŝowym, odpoczynek. Wieczorem dalsze zwiedzanie ParyŜa; Wjazd na WieŜę Eifela, rejs statkiem po Sekwanie, przejazd metrem, na Montmartre, zwiedzanie Bazyliki Sacre Coeur i Placu du Tertre. Powrót do hotelu, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu zwiedzanie Luwru, Tuileries, Pl. de la Concorde, spacer po Champs-Elysees, Łuk Triumfalny, La Defense, miasteczko nauki - La Villette, powrót do hotelu, nocleg. Czwartego dnia po śniadaniu zwiedzanie Hal Paryskich i Centrum Pompidou, Cmentarz Pere Lachaise. Przejazd autokarem do Lasku Vincennes, odpoczynek. Wyjazd z ParyŜa, nocny przejazd do Norymbergii. Piątego dnia przyjazd do Norymbergii o godz. 8.00, odpoczynek. Zwiedzanie Norymbergii: Zamek, Dom Durrera, kościół Św. Sebalda, Ratusz, Kościół Mariacki, obiekty z czasów III Rzeszy. Wyjazd z Norymbergii, przejazd do Pilzna, obiadokolacja, nocleg. Szóstego dnia po śniadaniu wyjazd krótkie zwiedzanie Pilzna, wyjazd w drogę powrotną, po drodze obiad w Pradze. Przyjazd do szkoły o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 2 noclegi w ParyŜu, 1 nocleg w Czechach, 2 śniadania w hotelu w ParyŜu, 1 śniadanie w Pilźnie, 1 obiadokolacja w Pilźnie, 1 obiad w Pradze, podatek drogowy w Niemczech, opłaty parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.

15 21. Z Wizytą u Króla Słońce. ParyŜ- Wersal. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz. 23:30, przejazd autokarem do Cieszyna, przekroczenie granicy polskoczeskiej, przejazd przez Czechy do Rozwadowa. Przekroczenie granicy czesko-niemieckiej, przejazd autokarem do Norymbergii. Zwiedzanie Norymbergii: obiekty masowych imprez z czasów nazistowskich, Zamek, Dom Durrera, kościół Św. Sebalda, Ratusz, Rynek, Kościół Mariacki, kościół Św. Wawrzyńca, Niemieckie Muzeum Narodowe, obiadokolacja. Wyjazd z Norymbergii o 21.00, nocny przejazd do ParyŜa. Drugiego dnia przyjazd do ParyŜa o 9.00, zwiedzanie historycznego centrum : Notre Dame, Saint Chapelle, Sorbona, Panteon, Conciergerie, Pont Neuf, zakwaterowanie w hotelu młodzieŝowym w ParyŜu, odpoczynek. Po południu dalsze zwiedzanie, miasta: Trocadero, WieŜa Eiffela, rejs po Sekwanie, w trakcie zwiedzania ciepły posiłek, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu w hotelu zwiedzanie ParyŜa: Hale, Centrum Pompidou, Luwr, Tulleries, Plac Zgody, Champs Elysees, Łuk Triumfalny, Muzeum Impresjonistów-Orsay, ciepły posiłek, Montrmartre, bazylika Sacre Coeur, Plac du Tertre, nocleg. Czwartego dnia po śniadaniu w hotelu wykwaterowanie, zwiedzanie Cmentarza Pere La cha-ise i La Villette-Miasteczka Nauki, przejazd do Wersalu - zwiedzanie Pałacu Wersalskiego i spacer po Miasteczku. Przejazd autokarem do futurystycznej dzielnicy ParyŜa -La Defense, przejazd do ParyŜa, obiadokolacja w restauracji w ParyŜu. Wyjazd z ParyŜa, nocny przejazd do Heidelbergu. Przyjazd do Heidelbergu piątego dnia rano, zwiedzanie Heidelbergu: Zamek, Uniwersytet, Więzienie Studenckie, Stary Most, ŚcieŜka Filozofów, ciepły posiłek. Wyjazd z Heidelbergu, nocny przejazd do Polski, powrót do szkoły szóstego dnia o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 2 noclegi w ParyŜu, 2 śniadania w ParyŜu, 2 obiadokolacje w Niemczech, 3 obiadokolacje w ParyŜu, podatek drogowy w Niemczech, opłaty parkingowe w Niemczech i we Francji, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.

16 22. Stolice Zjednoczonej Europy. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz przejazd autokarem do Cieszyna, przekroczenie granicy polsko-czeskiej, przejazd przez Czechy do Rozwadowa, przekroczenie granicy czeskoniemieckiej. Przejazd przez Niemcy do Strasbourga, obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie Europejskiego Parlamentu w Strasbourgu, Pałacu Rady Europy i Trybunału Europejskiego, zwiedzanie Starego Miasta, wyjazd ze Strasbourga do Luxemburga. Przyjazd do Luxemburga wieczorem, zakwaterowanie w hotelu młodzieŝowym, obiadokolacja, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu zwiedzanie Instytucji Europejskich z siedzibą w Luxemburgu (Parlamentu Europejskiego i Rady Europy), przejazd autokarem do Brukseli, obiadokolacja, spacer po Brukseli, nocleg. Czwartego dnia po śniadaniu zwiedzanie Istytucji Europejskich w Parku Leopolda, zwiedzanie Parku 50-cio Lecia, Park Brukselii i Pałac Królewski, Katedra Notre Dame De La Chapelle, Rynek z Ratuszem, obiadokolacja na Starym Mieście. Wyjazd z Brukseli o 22.00, nocny przejazd do Polski. Powrót do szkoły piątego dnia o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 1 nocleg w Strasbourgu, 1 nocleg w Luxemburgu, 1 nocleg w Brukseli, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, podatek drogowy w Niemczech, opłaty parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.

17 23. Poznajemy Niderlandy. Luxemburg-Belgia- Holandia. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godzinie 24.30, przejazd autokarem do Cieszyna, przekroczenie granicy polskoczeskiej, przejazd przez Czechy do Rozwadowa, przekroczenie granicy czesko-niemieckiej. Przejazd przez Bawarię, Badenię i Alzację do Luxemburga. Zakwaterowanie w hotelu młodzieŝowym, obiadokolacja, spacer po mieście, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie stolicy Wielkiego Księstwa Luxemburgu: Katedra, Plac Wilhelma II, Place darmes, Chemin De La Corniche - promenada zwana najpiękniejszym balkonem Europy, Pałac Wielkiego Księcia, Miasto dzielnica Instytucji Europejskich. Wyjazd z Luxemburgu po południu, przejazd do Brukseli, zwiedzanie Starego Miasta: Katedra De La Chapelle, Wielki Rynek z Ratuszem, Park Brukseli (Pałac Narodów, Pałac Królewski), obiadokolacja, nocleg. Trzeciego dnia po śniadaniu wyjazd z Hotelu, przejazd autokarem z Brukseli do Gandawy. Zwiedzanie Gandawy duchowego centrum Flandrii, zwiedzanie miasta: Katedra, Targ Owocowy, Hale Targowe, kościół Św. Mikołaja, Ratusz, Gravensteen-Pałac Księcia Flandrii. Wyjazd z Gandawy, przejazd autokarem do Bruggii, zwiedzanie miasta: Dom Beginek, Muzeum Memlinga, kościół Zbawiciela, Hale Belfort, Ratusz, Rynek. Wyjazd z Bruggii, przejazd autokarem do Antwerpii, obiadokolacja, nocleg w Antwerpii. Czwartego dnia po śniadaniu zwiedzanie Antwerpii: Rynek z kupieckimi kamienicami, Katedra, Ratusz, Vleeshuisimponujaca gotycka budowla cechu rzeźników, Dom Rubensa. Wyjazd z Antwerpii, przejazd autokarem do Amsterdamu, rejs łodzią po kanałach Amsterdamu, obiadokolacja, nocleg w Amsterdamie w hotelu młodzieŝowym. Piątego dnia po śniadaniu wyjazd z hotelu, zwiedzanie Amsterdamu: wizyta na tradycyjnej farmie produkującej sery i pokaz wyrobu tradycyjnych sabotów, Muzeum Van Gogha, Muzeum Królewskie, Centrum Szlifowania Diamentów- Coster Diamonds, Targ Kwiatowy, Dom Beginek, Dom Anny Frank, Muzeum Historii Amsterdamu, Pałac królewski i Katedra. Wieczorem obiadokolacja, wyjazd z Amsterdamu późnym wieczorem, nocny przejazd do Polski. Powrót do szkoły 6-go dnia o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, podatek drogowy w Niemczech, opłaty parkingowe, rejs po kanałach Amsterdamu, zwiedzanie holenderskiej farmy w Amsterdamie, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.

18 24. "W Krainie Fiordów" Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz. 8.00, przejazd autokarem do Szczecina, obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie Szczecina, obiad, wyjazd ze Szczecina po południu, przejazd autokarem przez Niemcy do Sassnitz na Rugii, nocna przeprawa promowa do Trelleborga w Szwecji. Trzeciego dnia po wylądowaniu w Szwecji przejazd autokarem do Lillehammer w Norwegii, nocleg w hotelu młodzieŝowym w Lillehammer. Czwartego dnia po śniadaniu przejazd autokarem słynną wysokogórską Drogą Troli, zjazd do Geiranger równie ekscytującą Drogą Orłów, Fiord Geiranger - najpiękniejszy fiord Norwegii, przejazd autokarem do Oslo, zakwaterowanie w hotelu młodzieŝowym w Oslo, nocleg. Piątego dnia po śniadaniu zwiedzanie Oslo: skocznia narciarska Holmenkolen, Muzeum Kon-tiki, Muzeum Statków Wikingów, Park Vigelanda, Spacer po Starym Oslo (Instytut Nobla, Pałac Królewski, Ratusz, Teatr Narodowy, Parlament, Katedra). Wyjazd z Oslo popołudniu, przejazd autokarem do hotelu młodzieŝowego pod Geteborgiem, nocleg. Szóstego dnia po śniadaniu przejazd autokarem do Kopenhagi nowym mostem nad Sundem, zwiedzanie stolicy Danii : Mała Syrenka, Amalienborg- Pałac Królewski, Kościół Marmurowy, port jachtowy Nyhaven, dawny Zamek a obecny Parlament, główny deptak Kopenhagi-Storgata: uniwersytet, Katedra, dom Kirkegarda, Ratusz, Tivoli. Wyjazd z Kopenhagi późnym wieczorem, przejazd autokarem do Trelleborga. Siódmego dnia przeprawa promowa do Sassnitz w Niemczech, przejazd autokarem do Polski. Przyjazd do szkoły 7-go dnia o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 1 nocleg w Polsce, 3 noclegi w Skandynawii, 3 śniadania, 1 obiad, 2 przeprawy promowe, podatek drogowy w Niemczech, opłaty drogowe w Norwegii, opłatę za przejazd, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.

19 25. "Na Szlakach Wikingów" Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz. 8.00, przejazd autokarem do Szczecina, obiadokolacja, nocleg. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie Szczecinie, obiad, wyjazd ze Szczecina po południu, przejazd do portu niemieckiego na Rugii Sassnitz, przeprawa promowa do Trelleborga w Szwecji. Trzeciego dnia przejazd autokarem do Saprpsborga w Norwegii, krótka piesza wędrówka szlakiem staroŝytnych rytów naskalnych i znaków runicznych. Przejazd autokarem do Oslo, zwiedzanie: skocznia narciarska Holmenkolen, spacer po Starym Oslo, nocleg w hotelu studenckim. Czwartego dnia po śniadaniu zwiedzanie Oslo: Muzeum Statków Wikingów, Muzeum Kon-tiki, rejs po Oslofjordzie, Zamek Akerhus, Ratusz, Parlament, Katedra. Wyjazd z Oslo, przejazd autokarem do hostelu w Szwecji w okolicy Helsinborgu, nocleg. Piątego dnia po śniadaniu przejazd autokarem do Helsinborgu, przeprawa promem do Helsingoru w Danii, miasta w którym znajduje sie słynny Zamek Hamleta. Przejazd do Kopenhagi, zwiedzanie miasta: Mała Syrenka, Kościół Marmurowy, Amalienborg, Nyhaven, Christiansborg-Zamek i Parlament, Okrągła WieŜa, Uniwersytet, pałac Rosenborg, Ratusz. Wyjazd z Kopenhagi późnym wieczorem, przejazd mostem nad Sundem do Trelleborga w Szwecji, przeprawa promowa do Sassnitz w Niemczech. Szóstego dnia powrót do szkoły o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 1 nocleg w Polsce, 2 noclegi w Skandynawii, 3 śniadania, 1 obiad, 2 przeprawy promowe, podatek drogowy w Niemczech, opłaty za wjazd do Oslo, rejs statkiem po fjordzie, opłaty parkingowe, przeprawę promową ze Szwecji do Danii, opłatę za przejazd przez most nad Sundem, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.

20 26. "Celtyckie Klimaty". Wycieczka do Walii. Wyjazd ze szkoły 1-go dnia o godz. 2.00, przejazd przez Polskę, Niemcy, Holandię, Belgię do Dunkierki we Francji, obiadokolacja i nocleg w hotelu młodzieŝowym w Dunkierce. Drugiego dnia po śniadaniu przeprawa przez kanał La Manche Eurotunelem, przejazd autokarem do Londynu. Kilkugodzinne zwiedzanie Londynu, wyjazd z Londynu po południu, przejazd do Cadriff, nocleg w hotelu młodzieŝowym. Trzeciego dnia po śniadaniu wyjazd z Cadriff, przejazd przez walijski Park Narodowy Brecon Becon do miejscowości Brecon, zwiedzanie zamku Brecon. Przejazd autokarem do Parku Narodowego Snowdonia, po drodze zwiedzanie Labiryntu Króla Artura w okolicy Corris. Zakwaterowanie w hostelu Snowdon Ranger u stóp szczyty Snowdon, nocleg. Czwartego dnia po śniadaniu wyjazd z Snowdon Ranger, przejazd do miasteczka w okolicy Bangor, znanego z najdłuŝszej nazwy. Przejazd autokarem przez park Narodowy Snowdon do Betws-y-Coed, piesza wędrówka do wodospadów Cowy. Przejazd autokarem do Worcester- Katedra, przejazd do Stratford upon Evon, zwiedzanie Muzeum Szekspira, przejazd do Oxfordu, wieczorny spacer po Oxfordzie, nocleg w hostelu. Piątego dnia po śniadaniu zwiedzanie Oxfordu: John Baptist College, Jesus Christ College. Wyjazd z Oxfordu wczesnym Popołudniem, przejazd przez Anglię do Folkestone, przeprawa Eurotunelem do Calais, przejazd autokarem do Dunkierki, nocleg. Szóstego dnia po śniadaniu przejazd autokarem do Brukseli, zwiedzanie stolicy Europy: Park Leopolda- Miasteczko Instytucji Europejskich, Katedra Marii panny, Pałac i Park 50-cio Lecia, Pałac Narodów, Pałac Królewski, Rynek i Ratusz. Wyjazd z Brukseli późnym wieczorem, nocny przejazd do Polski. Powrót do szkoły o godz Cena wycieczki obejmuje: podróŝ autokarem, opiekę pilota, 5 noclegów, 5 śniadań, 2 przeprawy Eurotunelem, opłaty za mosty w Walii, opłaty parkingowe, podatek drogowy w Niemczech, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.