Jeździsz Volvo. To coś więcej niż tylko ładny samochód. To piękny samochód, który rozumie, że można połączyć chęć spełnienia i potrzebę towarzystwa.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Jeździsz Volvo. To coś więcej niż tylko ładny samochód. To piękny samochód, który rozumie, że można połączyć chęć spełnienia i potrzebę towarzystwa."

Transkrypt

1

2 Jeździsz Volvo. To coś więcej niż tylko ładny samochód. To piękny samochód, który rozumie, że można połączyć chęć spełnienia i potrzebę towarzystwa. Samochód, któremu, dzięki rozwiązaniom technicznym, może zaufać kierowca jeżdżący dynamicznie. Samochód, który pozwala omijać pieszych, którzy znajdą sie na jego drodze. Samochód, który pozwala unikać drobnych kolizji w ruchu miejskim. Samochód, który pozwala również uniknąć poważnych wypadków podczas jazdy z dużą prędkością. Samochód, który wie jak połączyć jazdę z zabawą. Innymi słowy, jest Volvo XC60. Piękny samochód, który doskonale się zachowuje. Bo wiesz, że życie to nie wszystko.

3 Wystarczy jeden rzut oka, aby dowiedzieć się dlaczego światło musi poruszać się z tak dużą prędkością. Piękno nie może czekać. A ta skandynawska piękność porusza się z dużą prędkością. Inżynierowie Volvo wyposażyli ten samochód klasy SUV o szerokich możliwościach w innowacyjne rozwiązania, które pojawiły się jako pierwsze na świecie. Przykładem mogą być układ City Safety i układ wykrywający pieszych użytkowników dróg. Oba układy mogą dojrzeć niebezpieczeństwo kryjące się przed samochodem i automatycznie uruchomić hamulce, aby uniknąć niezręcznych sytuacji. Ponadto, nowe turbodoładowane silniki Volvo z bezpośrednim wtryskiem paliwa natychmiast reagują na sygnały ze strony kierowcy i dostarczają wysoki moment obrotowy, z którego są znane. Ale spryt, zwinność i siła nie wystarczą. Potrzebne jest jeszcze atrakcyjne piękno. Skoro światło porusza się z prędkością m/s, to i samochód musi być tego wart.

4 Wystarczy jedna przejażdżka i już wiadomo, dlaczego to właśnie jest najlepsza część dnia.

5 Zmodernizowane miejsce kierowcy. Dzięki dużej wysokości, na której znajdują się fotele oraz pięknym liniom nadwozia coupe Volvo XC60 zwabi każdego kierowcę do środka. Wnętrze Volvo XC60 można uznać za jedno z bardziej uwodzicielskich na świecie. Skórzana tapicerka, drewniane elementy wykończenia wnętrza i nowoczesne rozwiązania techniczne stanowią doskonałe uzupełnienie nowoczesnego skandynawskiego wzornictwa. Wystarczy chwycić kierownicę. Znalezienie doskonałej pozycji za kierownicą jest bardzo łatwe, ponieważ fotele Volvo łatwo wyregulować i łatwo zachwalać. Konsola środkowa skierowana jest ku kierowcy. Wbudowany ekran umożliwia obsługę interfejsu kierowcy Volvo Sensus. Dzięki intuicyjnemu pokrętłu w kierownicy można z łatwością poruszać się po menu i wprowadzać ustawienia osobiste, które pozwolą przejąć kontrolę nad samochodem.

6 Dynamiczny wygląd zachęca do dynamicznej jazdy, na którą pozwala zaawansowane zawieszenie. Wszystkie elementy tego samochodu klasy SUV mówią, że to jeżdżąca kwintesencja stylu. Szeroki rozstaw kół, równo rozłożona masa i wysoka sztywność nadwozia stanowią doskonałe uzupełnienie zawieszenia, dzięki któremu samochód może pokonywać zakręty z niewiarygodną zręcznością. Zawieszenie zapewnia również wysoki poziom komfortu podczas długich podróży. Dzięki prześwitowy podłużnemu wynoszącemu 230 mm Volvo XC60 może poruszać się w terenie. Inteligentny napęd na 4 koła przekazuje największy moment obrotowy do kół o najlepszej przyczepności. Ponadto współpracujące ze sobą zaawansowane elementy zawieszenia zapewniają doskonałe właściwości jezdne, bez względu na rodzaj nawierzchni. Wystarczy wyposażyć Volvo w aktywne zawieszenie, aby za pomocą przycisku zmieniać charakterystykę z bardziej komfortowej na sportową. Naciśnięcie innego przycisku włączy układ kontroli zjazdu ze wzniesienia, który pomoże zjechać po najbardziej stromym zboczu. Sportowe zawieszenie w wersji R-design charakteryzuje się układem kierowniczym zapewniającym bardzie precyzyjne kierowanie, lepsze wyczucie drogi i lepszą zwrotność. Te cechy spowodują, że każdy kierowca wybierze drogę do domu pełną zakrętów.

7 Turbodoładowanie z bezpośrednim wtryskiem paliwa to sama radość. Osiągi uzyskujemy zamieniając innowacyjne rozwiązania w radość. To bardzo złożony proces, ale możemy powiedzieć, że opatentowany przez Volvo układ turbodoładowania, odgrywa znaczącą rolę w turbodoładowanym silniku 2.0 GTDI T5 o pojemności 2,0 litrów z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Ten silnik to 240 KM, 320 Nm i bardzo niski poziom emisji zanieczyszczeń. Dzięki sześcioprzełożeniowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów Powershift samochód natychmiast się rozpędza, a moment obrotowy bez przerwy przekazywany jest na kola jezdne. Radość zamienia się w jeszcze więcej radości, a na tej samej ilości paliwa pokonujemy większą odległość. Do wyboru jest ponadto sportowy silnik sześciocylindrowy (304 KM lub 243 KM) lub pięciocylindrowy silnik Diesla (205 KM lub 163 KM). Więcej informacji o wersji DRIVe znajduje się na stronie

8 Kierowca ma prawo wiedzieć wszystko. Nie jest żadną tajemnicą, że Volvo buduje bezpieczniejsze samochody dzięki stosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych przemysłu motoryzacyjnego. Układ City Safety standardowe wyposażenie modelu XC60 jest jednym najbardziej znaczących przełomowych rozwiązań technicznych w dziedzinie unikania kolizji a także rozwiązaniem, które zostało wprowadzone przez Volvo jako pierwszą firmę na świecie. Ale bez względu na to ile innowacyjnych rozwiązań i patentów mamy, najważniejszą cechą decydującą o bezpieczeństwie jest kierowca i to dobrze poinformowany. Z tego powodu Volvo stworzyło pakiet funkcji wspomagających kierowcę, który może stanowić wyposażenie Volvo XC60. ADAPTACYJNY UKŁAD AUTOMATYCZ- NEJ KONTROLI PRĘDKOŚCI (DZIAŁA- JĄCY PRZY KAŻDEJ PRĘDKOŚCI) UKŁAD OSTRZEGAJĄCY O ZJECHANIU Z PASA JEZDNI UKŁAD OSTRZEGAJĄCY O UTRA- CIE KONCENTRACJI KIEROWCY FUNKCJA OSTRZEGANIA O RYZYKU ZDERZENIA Z FUNKCJĄ PEŁNEGO AUTOMATYCZNEGO HAMOWA- NIA I WYKRYWANIA PIESZYCH UKŁAD MONITORUJĄCY MARTWE POLA WIDOCZNOŚCI Każdy z inteligentnych elementów pakietu funkcji wspomagających kierowcę ma swój kryptonim. Postanowiliśmy jednak ujawnić pełną nazwę każdego z nich. Te innowacyjne układy podnoszące poziom bezpieczeństwa, o stworzeniu których niewielu ludzi mogło myśleć 80 lat temu wspomagają, informują i ostrzegają kierowcę podczas jazdy. Może właśnie dlatego dobrze poinformowany kierowca jeździ samochodem Volvo. Aby zobaczyć jak działają te układy, wystarczy odwiedzić stronę

9 Rozwiązanie, które przynosi szczęście. Wystarczy ułamek sekundy nieuwagi, aby zdać sobie sprawę jakie to szczęście prowadzić Volvo. Teraz, dzięki rozwiązaniom technicznym pozwalającym rozpoznawać pieszych i unikać kolizji, szczęście będzie dotyczyło również spotkania z pieszymi. Obszar przed samochodem jest na bieżąco monitorowany przez kamerę cyfrową i radar. Układ rozpoznaje sylwetki ludzi, dla których samochód stanowi zagrożenie i ostrzega kierowcę. Bardzo ważne jest, że układ w sposób automatyczny włączy hamulce, aby zatrzymać samochód, jeżeli nie zrobi tego kierowca. My nazywamy go układem wykrywania pieszych z funkcją ostrzegania o kolizji i pełnego automatycznego hamowania. Można jednak nazywać go po prostu kolejnym układem bezpieczeństwa po raz pierwszy wprowadzonym przez Volvo

10 Kochamy technikę. Inteligentny układ hamulcowy, dzięki któremu widać przyszłość. Inteligentny układ hamulcowy oznacza pewne prowadzenie samochodu przy każdej prędkości. Takie jest zadanie pakietu funkcji wspomagających kierowcę. Jego serce to adaptacyjny układ automatycznej kontroli prędkości jazdy (ACC) (działający przy każdej prędkości), który jest czymś więcej niż tylko układem sterującym prędkością jazdy współpracującym z zaawansowanym układem hamulcowym. Działanie funkcji zatrzymaj się szybciej i jedź szybciej sterowanych przez układ ACC, dzięki sygnałom z kamery i radaru, ma za zadanie pomóc kierowcy w utrzymaniu odpowiedniej prędkości jazdy i bezpiecznej odległości od samochodu jadącego z przodu. A to wszystko bez względu na to czy samochód porusza się w gęstym ruchu ulicznym czy też na pustej autostradzie (0 200 km/h). Ta funkcja zwalnia kierowcę od zbyt częstego naciskania pedału hamulca i przyspieszenia podczas podróży lub dojazdu do pracy. Dzięki temu można się odprężyć i cieszyć jazdą.

11 Wiemy, że uderzenie w tył pojazdu nie jest najlepszym sposobem zawierania znajomości. Volvo stworzyło układ City Safety, aby ograniczyć liczbę najczęstszych (i najbardziej zawstydzających) kolizji uderzenia w tył pojazdu przy małej prędkości (poniżej 30 km/h). To godne uwagi rozwiązanie stanowi standardowe wyposażenie Volvo XC60. Wykorzystuje ono czujnik laserowy, który śledzi samochód poprzedzający i na bieżąco oblicza siłę hamowania, potrzebną do zatrzymania samochodu zanim dojdzie do zderzenia. Układ uruchomi hamulce, jeżeli wykryje zagrożenie wymianą danych osobowych i polis ubezpieczeniowych. Krótko mówiąc, układ może ocalić nas przed czymś więcej niż tylko zawstydzeniem. Może pozwolić uniknąć zderzenia lub ograniczyć jego siłę.

12 Zobaczyć poruszające się samochody, zanim one zobaczą nas. Aby wyeliminować kolejne znaki zapytania pojawiające się w miejscach poza polem widoczności, można wyposażyć Volvo XC60 w panoramiczną kamerę montowaną za czołową kratą wlotu powietrza. Kamera czołowa pozwala sprawdzić, co dzieje się na skrzyżowaniu o ograniczonej widoczności bez konieczności wjeżdżania na pas ruchu. Kąt widzenia kamery wynosi 180 a obraz przekazywany jest na ekran interfejsu Volvo Sensus. Ułatwia ona również parkowanie w ciasnych miejscach tak, jak dostępna opcjonalnie kamera ułatwiająca parkowanie. Wyraźnie widać, że Volvo XC60 pozwala zobaczyć więcej, nawet w najbliższej okolicy.

13 Siła natury: Zestaw Premium Sound Multi Media. Nic nie potęguje emocji tak, jak ulubiona muzyka. Wystarczy posłuchać tej muzyki za pomocą jednego z nowych zestawów audio produkowanych przez Volvo, których starannie dobrane elementy zostały specjalnie dostrojone do akustyki wnętrza Volvo XC60, aby doświadczyć reprodukcji dźwięków na światowym poziomie. Audiofilski zestaw Premium Sound Multi Media dysponuje mocą 910 watów i dwoma głośnikami niskotonowym. Ponadto w zestawie znajdują się: wzmacniacz cyfrowy klasy D, 12 wysokiej klasy głośników, odtwarzacz DVD, układ dźwięku przestrzennego Dolby Pro Logic i 7-calowy ekran. Jednym słowem zestaw reprezentuje siły natury i stanowi prawdziwy wyczyn inżynierii rozrywkowej. Wystarczy włączyć. 5 x 130 W 4 x 40 4 x 20 Premium Sound Multi Media 7" High Performance Multi Media 7" High Performance 5" Performance 5" Liczba głośników

14 Piękno to nie wszystko. Piękność o doskonałych kształtach, jaką jest Volvo XC60 została stworzona nie tylko po to, by mienić się w słońcu. XC60 zostało zaprojektowane, aby zarówno w środku jak i na zewnątrz dostarczało mnóstwo przyjemności. Od elektrycznie sterowanych drzwi bagażnika do dzielonego na trzy części siedzenia tylnego, które można całkowicie rozłożyć, wszystkie wspaniałe rozwiązania odkrywamy podczas codziennej eksploatacji. Volvo XC60 to wszechstronna piękność, która doskonale się sprawuje.

15 26 27

16

17 Najnowsze rozwiązania techniczne nie służą jedynie kierowcy. Załóżmy, że mamy bardzo wszechstronny samochód z wyjątkowo wygodnym wnętrzem i niesamowitym zestawem audio Premium Sound Multi Media. Czym możemy jeszcze zaskoczyć pasażerów? Najpierw zaprezentujmy im zestaw multimedialny RSE. Najlepsze cechy zestawu to zagłówki z 8-calowymi ekranami i odtwarzaczami DVD, bezprzewodowe słuchawki oraz panele sterujące. To wszystko przeznaczone jest dla najważniejszych osób, czyli podróżnych siedzących na tylnych siedzeniach. Ponadto, możliwy jest odbiór telewizji cyfrowej, a podłączenie ipod a, odtwarzacza MP3 lub telefonu komórkowego jest bajecznie proste. Poza tym jest panoramiczne okno dachowe z przyciemnioną szybą i sterowaną elektrycznie zasłoną. Dzięki niemu pasażerowie mogą cieszyć się odrobiną nieba we wnętrzu pojazdu.

18 Do strażników, ochroniarzy i psów stróżujących. Od początku Volvo XC60 zostało stworzone dla Was. Dzięki zabezpieczeniom przed włamaniem i kradzieżą, do których należy usługa Volvo On Call (dostępna na wybranych rynkach), oświetlenie prowadzące i asekuracyjne i interaktywny nadajnik zdalnego sterowania (PCC), każdy użytkownik wie, że zabezpieczenia Volvo działają nawet wtedy, kiedy samochód pozostaje w spoczynku. Interaktywny nadajnik zdalnego sterowania PCC pozwala, kierowcy stojącemu w pewnej odległości od pojazdu, sprawdzić status zabezpieczenia pojazdu, otworzyć automatycznie drzwi po chwyceniu za klamkę i uruchomić samochód. Wystarczy mieć nadajnik z kieszeni lub w torbie. Usługa Volvo On Call nowej generacji wykorzystuje rozwiązania z zakresu telekomunikacji i informatyki. Zapewniają one dostęp do szeregu funkcji służących wygodzie i bezpieczeństwu. Na przykład, za pomocą telefonu komórkowego można sterować wybranymi układami samochodu odblokowywaniem zamków drzwi i uruchamianiem nagrzewnicy spalinowej. Poza tym skradziony samochód może być śledzony przez satelitę. W przypadku sytuacji awaryjnej można połączyć się z operatorem, który zna pozycję naszego samochodu i może wysłać pomoc.

19 Na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby i pragnienia użytkowników. Chodzi o pasję, przywiązywanie wagi do szczegółów i wrodzoną zdolność do rozumienia tego, co jest ważne dla użytkowników naszych samochodów. Styl, dopracowanie oraz sprawiająca prawdziwą przyjemność i wymagająca zaangażowania jazda samochodem. Dlatego jeździsz Volvo

20 Wprowadzone dla kierowców rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo, stają w obronie czegoś więcej niż tylko radości z jazdy. Na całym świecie Volvo kojarzy się z zaawansowanymi układami bezpieczeństwa. Nasze poświęcenie oraz liczba innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa przewyższa dokonania kilku producentów samochodów razem wziętych. To właśnie one są dla nas wskazówką przez ponad 80 lat. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Nie czujemy się jednak usatysfakcjonowani, ponieważ naszym celem jest świat bez wypadków samochodowych. To poważne wyzwanie wymaga innowacyjnego myślenia i zupełnie nowego podejścia do projektowania samochodów. A my przeszliśmy długą drogę w tym kierunku. Nasze samochody sprawiają więcej niż kiedykolwiek radości z jazdy i wymagają od kierowcy większego niż kiedykolwiek zaangażowania. Rozwiązania techniczne nie muszą być jedynie tworem wyobraźni. Niektóre z nich już stanowią wyposażenie Twojego Volvo. To znaczy, że jeżdżąc dzisiaj samochodem Volvo patrzymy przez dziurkę od klucza w ekscytującą przyszłość motoryzacji. Przyszłość, w której inżynieria i wzornictwo w większym stopniu wspomagają kierowcę. Płynna jazda z dowolną prędkością. Adaptacyjny układ automatycznej kontroli prędkości (działający przy każdej prędkości) w sposób automatyczny utrzymuje określoną prędkość i odległość od samochodu jadącego z przodu zarówno w gęstym ruchu miejskim jak i podczas jazdy po autostradzie. Stanowi element pakietu funkcji wspomagających kierowcę. Unikanie kolizji przy każdej prędkości Funkcja ostrzegania o ryzyku zderzenia z funkcją pełnego automatycznego hamowania (CWFAB) w całym zakresie prędkości jazdy ostrzega kierowcę, jeżeli odległość od pojazdu jadącego z przodu będzie za mała. Jeżeli zaś zderzenie będzie nieuniknione funkcja w sposób automatyczny uruchomi układ hamulcowy. Stanowi element pakietu funkcji wspomagających kierowcę. Holowanie pełne harmonii. Podczas holowania, układ stabilizujący tor jazdy przyczepy (TSA) pomaga uniknąć jej poprzecznego kołysania. Stabilny na każdej nawierzchni. Napęd na cztery koła Volvo (AWD) z układem Instant Traction poprawia stabilność kierunkową i przyczepność w każdych warunkach pogodowych, przez cały rok i na każdej nawierzchni. Oczy z tyłu głowy. Czujniki i kamera ułatwiająca parkowanie sprawdzą, co dzieje się za samochodem podczas cofania. Takie same rozwiązania można zastosować, aby sprawdzić co dzieje się przed pojazdem. Tor jazdy. Układ przeciwpoślizgowy DSTC poprawia właściwości jezdne, podnosi poziom bezpieczeństwa i zwiększa radość z jazdy w wielu wymagających sytuacjach drogowych. Unikanie kolizji przy niskiej prędkości jazdy. Układ City Safety to pierwszy na świecie, stanowiący standardowe wyposażenie, układ zapobiegający kolizji lub ograniczający jej skutki. Może on w sposób automatyczny zatrzymać samochód, jeżeli przy prędkości nie przekraczającej 30 km/h istnieje niebezpieczeństwo uderzenia w tył wolniej poruszającego się lub stojącego pojazdu. Wykrywanie pieszych. Za pomocą kamery i radaru, funkcja wykrywania pieszych z funkcją pełnego automatycznego hamowania może wykryć obecność pieszych użytkowników drogi i w razie potrzeby zatrzymać samochód. Tą funkcję Volvo wprowadziło, jako pierwsza firma motoryzacyjna na świecie. Stanowi element pakietu funkcji wspomagających kierowcę. KONTROLA KONCENTRACJI. Układ ostrzegający o utracie koncentracji kierowcy (DAC) zaalarmuje kierowcę, jeżeli na jego styl jazdy będzie miało wpływ zmęczenie lub dekoncentracja i zaproponuje przerwę. Stanowi element pakietu funkcji wspomagających kierowcę. Pozostać na pasie ruchu. Układ ostrzegający o zjechaniu z pasa jezdni (LDW) ostrzega kierowcę, gdy pojazd bez ostrzeżenia zjeżdża z zajmowanego pasa jezdni. Stanowi element pakietu funkcji wspomagających kierowcę. Popatrzmy w martwe pole widoczności. Układ BLIS pomaga kierowcy wykryć pojazdy znajdujące się w martwej strefie widoczności lusterek. Stanowi element pakietu funkcji wspomagających kierowcę. Zaglądamy za róg. Podczas parkowania lub wyjeżdżania z wąskiej uliczki, czołowa kamera ułatwiająca parkowanie pomoże sprawdzić, czy z prawej lub z lewej strony nie nadjeżdża żaden pojazd. Więcej światła. Reflektory aktywne (ABL) z reflektorami biksenonowymi mają większy zasięg, dzięki czemu poprawiają widoczność podczas jazdy w nocy i zapewniają lepsze oświetlenie drogi na zakręcie. Równowaga. Układ RSC przewiduje groźbę przewrócenia i w razie potrzeby zapewnia stabilność pojazdu. Osobisty strażnik. Zainspirowany rozwiązaniami z samolotów bojowych, system inteligentnego informowania kierowcy IDIS opóźnia dopływ mniej istotnych informacji w krytycznych sytuacjach. Spokój. Prosimy zachować spokój. Usługa Volvo On Call zapewni pomoc w każdej sytuacji awaryjnej. 36

21 Samochód to zwierciadło, w którym odbija się przyszłość. Nasza podróż w kierunku ochrony środowiska naturalnego rozpoczęła się na początku lat 70. Wtedy, jako jedni z pierwszych producentów samochodów uznaliśmy negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne i rozpoczęliśmy działania, aby to ograniczyć. Od tego czasu ciągle prowadzimy prace nad ograniczeniem wpływu samochodów na środowisko naturalne w zakresie projektowania, technologii produkcji, eksploatacji i recyklingu. Jednym z naszych największych wyzwań jest obniżenie emisji CO 2, który powoduje zmiany klimatyczne. Naszą odpowiedzią są rozwiązania techniczne i innowacje wprowadzane w wersjach DRIVe. Obecnie Volvo oferuje najwięcej, w segmencie premium, wersji z jednostkami napędowymi charakteryzujących się niskim poziomem emisji CO 2. Konsekwentnie stosujemy innowacyjne rozwiązania w zakresie układów napędowych, aerodynamiki, obniżania tarcia wewnętrznego i stosowania lekkich materiałów. Dzięki temu wersje DRIVe stanowią ważny krok w kierunku zerowej emisji zanieczyszczeń. W niedalekiej przyszłości zamierzamy wprowadzić nowe rozwiązania, jak np. napędy hybrydowe, które pozwolą obniżyć poziom emisji CO 2 i których akumulatory będzie można ładować, podłączając je do domowego gniazda elektrycznego. Angażujemy się również w rozwój samochodów elektrycznych, które drastycznie zmniejszą wpływ naszych samochodów na środowisko naturalne sprawiając jednocześnie jeszcze więcej radości z jazdy. Ponadto wprowadziliśmy do produkcji nasz pierwszy samochód z napędem elektrycznym Volvo C30 Electric. Niedługo pojawi się również więcej ekscytujących nowości. Zdrowsze materiały we wnętrzu. Wszystkie rodzaje tapicerki i materiałów zastosowanych do wykończenia wnętrza zostały sprawdzone pod kątem obecności substancji szkodliwych dla zdrowia i wywołujących alergie. Większość elementów wykonanych z metalu sprawdziliśmy pod kątem wywoływania alergii kontaktowych. To dobra wiadomość zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Czerwone i zielone światła. Aby dodatkowo ograniczyć o maks. 8% zużycie paliwa i emisję CO 2 podczas jazdy w mieście, wszystkie turbodoładowane silniki Diesla będą wyposażone w opracowany przez Volvo układ Start/Stop. Czyste powietrze w kabinie. Układ kontroli jakości powietrza w kabinie (IAQS) na bieżąco monitoruje poziom tlenków węgla, dwutlenków azotu i ozonu w powietrzu dostającym się do kabiny pasażerskiej. Dzięki temu w pewnych sytuacjach podróżni oddychają powietrzem, które może być czystsze od znajdującego się na zewnątrz pojazdu, szczególnie podczas jazdy w gęstym ruchu miejskim. Recykling. Aby obniżyć całkowity wpływ naszych samochodów na środowisko naturalne, Volvo XC60 spełnia proponowane surowe przepisy dotyczące recyklingu, które mają zostać wprowadzone w krajach Europy. Silniki Diesla o bardzo niskim zużyciu paliwa. Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technicznych Volvo w turbodoładowanych silnikach Diesla z układem wtrysku typu common-rail pozwoliło znacząco obniżyć zużycie paliwa i emisję CO 2 tak, jak w turbodoładowanym silniku Diesla D5 o wysokich osiągach. Rozwiązania obniżające zużycie paliwa. Podczas projektowania samochodów w celu ograniczenia strat energii wynikających z oporu powietrza i oporów toczenia wykorzystujemy aerodynamiczne kształty, lekkie materiały i rozwiązania pozwalające obniżyć tarcie wewnętrzne. W połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami w budowie silników pozwoliło to obniżyć emisję CO 2 i zwiększyć zasięg na mniejszej ilości paliwa. Wnętrze wolne od alergenów. Pakiet Czystego Wnętrza (CZIP) to gwarancja, że powietrze wewnątrz kabiny pasażerskiej spełnia wymogi Szwedzkiego Stowarzyszenia ds. Astmy i Alergii. 144 g CO 2 /km. Nasze najnowsze osiągnięcie w dziedzinie ochrony środowiska to Volvo XC60 DRIVe z napędem na koła przednie. Zużywa tylko 5,5 litra paliwa na 100 km minimalna emisja zanieczyszczeń idoskonały styl. Mniej szkodliwych związków spalin. Zaraz po uruchomieniu zimnego silnika zaawansowany układ ograniczania emisji szkodliwych składników spalin eliminuje od 95% do 99% tlenków węgla, węglowodorów i tlenków azotu. Turbodoładowane silniki Diesla zostały wyposażone w filtry cząstek stałych, które usuwają ze spalin do 95% cząsteczek sadzy. Czyste barwy. Aby obniżyć zużycie niebezpiecznych dla środowiska rozpuszczalników, wszystkie lakiery są wodorozcieńczalne. Miło nam również poinformować, że nasze lakiernie należą do najczystszych na świecie. 38

22 Tutaj ma swój początek Twoje Volvo XC0. Znacząca część doznań, które czekają na nas podczas użytkowania samochodu, wiąże się z silnikiem, jaki wybraliśmy. Jedne silniki mogą poszczycić się wysokimi osiągami a inne niskim zużycie paliwa. Wszystkie jednak, zarówno benzynowe, Diesla jak i zasilane bioetanolem, zapewniają krótki czas reakcji i płynną pracę. Najnowsze rozwiązania techniczne pozwalają wykorzystać każdą kroplę paliwa. Który silnik będzie zatem najlepszy? Więcej informacji na temat silników znajduje się na stronie T6 AWD T5 D5 AWD/D3 AWD D3/DRIVe 249 CO 2 g/km 10,7 l/100 km 304 KM 224 kw 440 Nm Euro CO 2 g/km 8,5 l/100 km 240 KM 177 kw 320 Nm Euro 5 D5 AWD: 164 CO 2 g/km 6,2 l/100 km 215 KM 158 kw 420 Nm Euro 5 D3 AWD: 164 CO 2 g/km 6,2 l/100 km 163 KM 120 kw 420 Nm Euro 5 D3: 179 CO 2 g/km 6,8 l/100 km 163 KM 120 kw 400 Nm Euro 5 DRIVe: 144 CO 2 g/km 5,5 l/100 km 163 KM 120 kw 400 Nm Euro 5 Płynna praca i niesamowita dynamika rzędowego, sześciocylindrowego silnika benzynowego sprawi radość każdemu kierowcy. Zmodernizowana jednostka napędowa T6 o pojemności 3 litrów z turbosprężarką typu Twin-scroll zapewnia natychmiastową reakcję już przy niskich prędkościach obrotowych oraz imponujący moment obrotowy o wartości 440 Nm, który uzyskiwany jest przy 2100 obr/min. Silnik charakteryzuje się zarówno doskonałymi osiągami jak i wysoką kulturą pracy. Rozwiązania techniczne, do których należy układ odzyskujący energię podczas hamowania pozwoliły uzyskać bardzo niskie zużycie paliwa. Aby podkreślić sportowy charakter jednostki napędowej połączono ją z układem przeniesienia napędu na cztery koła Instant Traction i sześcioprzełożeniową, automatyczną skrzynią biegów typu Geartronic z trybem jazdy sportowej. 3.2 AWD 229 CO 2 g/km 9,9 l/100 km 243 KM 179 kw 320 Nm Euro 5 Moc (kw) Moment obrotowy (Nm) Prędkość obrotowa silnika (obr/min x 1000) Dla zwolenników silników benzynowych przygotowaliśmy nową generację turbodoładowanych silników benzynowych wykorzystujących najnowsze rozwiązania techniczne. Bezpośredni wtrysk paliwa, opatentowana przez Volvo turbosprężarka oraz układ zmiennych faz rozrządu zapewniają tym czterocylindrowym jednostkom napędowym o pojemności 2,0 litrów osiągi większego silnika przy niskim zużyciu paliwa. Każdy doceni szybką reakcję i płynną pracę jednostki w każdej sytuacji. Aby obniżyć emisję dwutlenku węgla zastosowano układ odzyskujący energię podczas hamowania. Silnik współpracuje z dwusprzęgłową, sześcioprzełożeniową skrzynią biegów Powershift. Moment Moc (kw) obrotowy (Nm) Prędkość obrotowa silnika (obr/min x 1000) Tym, którzy szukają wysokiego poziomu wyrafinowania i wydajności proponujemy pięciocylindrowy, turbodoładowany silnik Diesla o pojemności 2,4 litra z układem odzyskiwania energii podczas hamowania i układem Start/Stop (wersja z mechaniczną skrzynią biegów). Jednostka napędowa odznacza się wysokimi osiągami. Dwie turbosprężarki zapewniają olbrzymią moc w całym zakresie prędkości obrotowych oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący 440 Nm (D5 AWD ze skrzynią Geartronic) lub 420 Nm (D5 AWD z mechaniczną skrzynią biegów lub D3 AWD) w zakresie niskich prędkości obrotowych. Duży zapas mocy pozwala na szybkie wyprzedzanie, szczególnie przy prędkościach km/h. Płynna praca silnika sprzyja zarówno jeździe po autostradzie jak i w terenie zabudowanym. Silnik D5 AWD o mocy 215 KM jest zawsze gotowy, kiedy kierowca ma ochotę na sportową jazdę. Do wyboru jest sześcioprzełożeniowa mechaniczna skrzynia biegów lub automatyczna typu Geartronic z trybem sportowym. Aby dodatkowo poprawić dynamikę jazdy można wybrać, dostępny opcjonalnie, napęd na cztery koła z układem Instant Traction. Moc (kw) Moc (kw) Moment obrotowy (Nm) Brak danych dotyczących wersji D5 AWD w chwili oddania do druku. Prędkość obrotowa silnika (obr/min x 1000) Moment obrotowy (Nm) Zaprojektowaliśmy nowy, pięciocylindrowy, turbodoładowany silnik Diesla o pojemności 2,0 litrów, aby zapewnić kierowcom doskonałe wrażenia z jazdy i niskie zużycie paliwa. Jedna turbosprężarka zapewnia wysoki moment obrotowy przy niskiej prędkości obrotowej silnika. Spokojny charakter i duża elastyczność daje poczucie kontroli w każdej sytuacji nie zmniejszając przy tym radości z jazdy. Dzięki niespotykanie niskiemu zużyciu paliwa, dużemu zasięgowi, i niskiej emisji CO 2 przyjemność podróżowania jest jeszcze większa. Szczególnie jeżeli wybierzemy wersję DRIVe, w której układ odzyskiwania energii podczas hamowania, układ Volvo Start/Stop (DRIVe) i napęd na przednie koła dodatkowo obniżają zużycie paliwa. Silnik D3 współpracuje z sześcioprzełożeniową automatyczną skrzynią biegów typu Geartronic, natomiast w wersji DRIVe z sześcioprzełożeniową mechaniczną. Moment Moc (kw) obrotowy (Nm) Prędkość obrotowa silnika (obr/min x 1000) Ten nowoczesny rzędowy, sześciocylindrowy silnik benzynowy o mocy 243 KM został zaprojektowany, aby zaprezentować nowy poziom wrażeń z harmonii i wysokiego poziomu komfortu. Krótki czas reakcji silnika i płynna praca to główne cechy tej jednostki napędowej, która zapewnia wysoki moment obrotowy w każdej sytuacji i skuteczne wyprzedzanie. Zrównoważona natura tego silnika, układ odzyskiwania energii podczas hamowania oraz adaptacyjny mechanizm napędu rozrządu pomagają obniżyć zużycie paliwa oraz emisję CO 2. Napęd na cztery koła z funkcją Instant Traction oraz sześcioprzełożeniowa, automatyczna skrzynia biegów Geartronic stanowi doskonałe uzupełnienie tej wyrafinowanej jednostki napędowej. Moment Moc (kw) obrotowy (Nm) Prędkość obrotowa silnika (obr/min x 1000) Prędkość obrotowa silnika (obr/min x 1000) Wszystkie dane techniczne mogą ulec zmianie. Aktualne informacje można uzyskać u autoryzowanego przedstawiciela Volvo

23 Wyposażenie własnego Volvo XC60. Kiedy określicie swój styl i potrzeby, możecie wybrać odpowiedni poziom wyposażenia, wyposażenie opcjonalne i akcesoria montowane w fabryce, aby podkreślić swój smak lub ułatwić sobie życie za kierownicą. Każdy element, zamontowany i wykończony jak przystało na samochód klasy premium, uzupełnia wzornictwo i funkcjonalność Volvo XC60. Materiały zastosowane do wykończenia wnętrza zostały przetestowane pod katem wywoływania alergii. Sprawdzamy, czy akcesoria i elementy wyposażenia opcjonalnego spełniają wymagania stawiane przez Volvo w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Własny samochód można zobaczyć na stronie + Wyposażenie stadardowe Zawiera: 17-calowe aluminiowe tarcze kół Oparcie tylnego siedzenia dzielone w proporcji 40/20/40 Gniazdo AUX System ostrzegający o niezapiętych pasach bezpieczeństwa (monitoruje wszystkie miejsca) Czarne elementy dekoracyjne Układ City Safety Uchwyty do kubków z napojami na konsoli środkowej Boczne poduszki powietrzne Układ DSTC Elektronicznie sterowany hamulec postojowy Światła hamowania awaryjnego (EBL) Przednie i tylne gniazdo 12V Kurtyny powietrzne Mocowanie fotelika dziecięcego ISOFIX na tylnym siedzeniu Zestaw audio Pefromance 5-calowy wyświetlacz Układ przygotowania pasów bezpieczeństwa i poduszek do zadziałania Zdalnie sterowany centralny zamek Układ RSC i HDC (tylko w wersji AWD) Układ ROPS Relingi dachowe w kolorze czarnym Układ SIPS Wskaźnik temperatury zewnętrznej Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa dla wszystkich siedzeń Komputer pokładowy Układ WHIPS Przyciski w kierownicy sterujące zestawem audio Układ automatycznej kontroli prędkości Klimatyzacja sterowana elektronicznie (ECC) Podświetlanie lusterka osobistego kierowcy i pasażera Gałka dźwigni zmiany biegów wykończona skórą Kierownica wykończona skórą Elastyczna roleta przestrzeni bagażowej + Momentum Zawiera wyposażenie Kinetic oraz dodatkowo: System kontroli jakości powietrza (IAQS) Tapicerka tekstylna/t-tec Eriksberg Kierownica wykończona skórą z elementami dekoracyjnymi Elementy wykończenia wnętrza w tonacji szczotkowanego aluminium Chromowany przełącznik manequin sterujący układem klimatyzacji Sportowe tarcze wskaźników Zestaw audio High Performance Interfejs Bluetooth Automatycznie przyciemniane wewnętrzne lusterko wsteczne Uchwyt do mocowania ładunku Czujnik deszczu Składane lusterka zewnętrzne z oświetleniem podłoża Elektrycznie sterowane drzwi bagażnika Chormowane elementy dekoracyjne nadwozia Tarcze kół Segin 7x17" ze stopu aluminium Tylne czujniki ułatwiające parkowanie R-design zawiera wyposażenie Kinetic oraz dodatkowo wyjątkowe elementy R-design : 3-ramienna kierownica wykończona perforowaną skórą z metalowym logo R-design Tarcze kół Cratus 8x18" Cratus ze stopu aluminium (opcjonalnie tarcze Cratus 8x20") Dopasowane kolorystycznie do nadwozia listwy ozdobne Podwójne, sportowe końcówki rur wydechowych Jedwabiście matowe wykończenia lamp przeciwmgielnych i dolnej kraty wlotu powietrza Krata wlotu powietrza ze znakiem R-design i jedwabiście matowym obramowaniem Skórzana tapicerka z logo R-design wytłoczonym na oparciach foteli przednich Sportowa dźwignia zmiany biegów wykończona skórą Elementy wykończenia wnętrza Jedwabiście matowe obudowy lusterek zewnętrznych Tylna płyta ochronna Boczne listwy ochronne Sportowe zawieszenie Sportowe dywaniki Sportowe pedały Sportowe fotele Sportowe tarcze wskaźników z niebieskimi wykończeniami + Kinetic Zawiera wyposażenie podstawowe oraz dodatkowo: Tarcze kół Segin 7,5x17" ze stopu aluminium Gniazdo 12V przestrzeni bagażowej Przyciski w kierownicy sterujące zestawem audio Układ automatycznej kontroli prędkości Dwustrefowa klimatyzacja sterowana elektronicznie (ECC) Podświetlanie lusterka osobistego Dźwignia zmiany biegów wykończona skórą Kierownica wykończona skórą Tylny podłokietnik z uchwytami na kubki i schowkiem Dywaniki tekstylne + Summum Zawiera wyposażenie Momentum oraz dodatkowo: Aktywne reflektory biksenonowe (ABL) ze zmywaczami Skórzana tapicerka Elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamięcią ustawień (również lusterek zewnętrznych) Czujnik wilgotności powietrza Srebrne relingi dachowe Tarcze kół Zephyrus 7,5x18" ze stopu aluminium Akcesoria stylizacyjne nadwozia Mogą stanowić: Tarcze kół Talitha 8x20" ze stopu aluminium (dostępne w dwóch kolorach: Szlifowane/Ciemnoszare matowe lub Szlifowane/Srebrne) Przednia płyta ochronna Tylna płyta ochronna Elementy ochronne progów lub dodatkowe stopnie boczne Końcówki rury wydechowej (pojedyncze lub podwójne dostępne dla każdej wersji silnikowej) Akcesoria stylizacyjne nadwozia są montowane niezależnie od wersji silnikowej i poziomu wyposażenia z wyjątkiem wersji R-design 42 43

1 3 5 7 9 11 12 13 15 17 [Nm] 400 375 350 325 300 275 250 225 200 175 150 125 155 PS 100 PS 125 PS [kw][ps] 140 190 130 176 120 163 110 149 100 136 100 20 1000 1500 2000 2500 3000 3500 4000 4500 RPM 90

Bardziej szczegółowo

M{ZD{ CX-3 204210_15R1_CX3_V3_COVERS.indd 1-3 29/05/2015 16:22:22

M{ZD{ CX-3 204210_15R1_CX3_V3_COVERS.indd 1-3 29/05/2015 16:22:22 M{ZD{ CX-3 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 1 1 2 2 3 5 2 4 3 16 17 SKYACTIV TECHNOLOGY 18 19 6 1 7 5 2 4 3 8 20 21 NAJBEZPIECZNIEJSZE MIEJSCE NA DRODZE Każda wyprodukowana Mazda jest wyposażona w szeroki

Bardziej szczegółowo

To coś więcej niż kolejny nowy samochód. To odwaga podejmowania wyzwań. To ciekawość odkrywania. To pragnienie namiętności i głód wrażeń.

To coś więcej niż kolejny nowy samochód. To odwaga podejmowania wyzwań. To ciekawość odkrywania. To pragnienie namiętności i głód wrażeń. NOWE Volvo S60 To coś więcej niż kolejny nowy samochód. To odwaga podejmowania wyzwań. To ciekawość odkrywania. To pragnienie namiętności i głód wrażeń. To pogoń za wyjątkowymi doświadczeniami. To uczucie,

Bardziej szczegółowo

Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta. PL-Kraków: Samochody osobowe 2011/S 111-182085

Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta. PL-Kraków: Samochody osobowe 2011/S 111-182085 1/7 Niniejsze ogłoszenie w witrynie TED: http://ted.europa.eu/udl?uri=ted:notice:182085-2011:text:pl:html PL-Kraków: Samochody osobowe 2011/S 111-182085 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

Bardziej szczegółowo

Lista kategorii zdjęć

Lista kategorii zdjęć Lista kategorii zdjęć Z zewnątrz - przód widok z przodu Centralne miejsce (ok. 80% szerokości): Przód i ewentualnie fragment boku auta z dalszej perspektywy. przód - reflektory wyłączone Centralne miejsce

Bardziej szczegółowo

http://www.renault.pl/samochody-nowe/samochody-osobowe/twingo/... 01 PREFERENCJE 02 WERSJE 03 WYPOSAŻENIE 04 FINANSOWANIE PODSUMOWANIE

http://www.renault.pl/samochody-nowe/samochody-osobowe/twingo/... 01 PREFERENCJE 02 WERSJE 03 WYPOSAŻENIE 04 FINANSOWANIE PODSUMOWANIE 1 z 6 2011-08-02 15:08 Twingo Konfigurator UWAGA! Wszystkie informacje zawarte w konfiguratorze w tym ceny, zdjęcia samochodów, dostępność, nie stanowią w żaden sposób oferty handlowej w rozumieniu przepisów

Bardziej szczegółowo

Eos - cennik rok modelowy 2011

Eos - cennik rok modelowy 2011 rok modelowy 2011 Ceny PLN z VAT 1.4 TSI 122 KM (90 kw), 6 biegowy 98 140 1.4 TSI 160 KM (118 kw), 6 biegowy 106 040 2.0 TSI 210 KM (155 kw), 6 biegowy 115 040 2.0 TSI 210 KM (155 kw), DSG 122 240 2.0

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia Opis przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest Dostawa fabrycznie nowych samochodów dla jednostek organizacyjnych podległych Ministerstwu Sprawiedliwości. CZĘŚĆ 1 Dostawa 1 sztuki samochodu osobowego

Bardziej szczegółowo

ZUPEŁNIE NOWE. volvo V40 ZACZYNA SIĘ OD CIEBIE

ZUPEŁNIE NOWE. volvo V40 ZACZYNA SIĘ OD CIEBIE ZUPEŁNIE NOWE volvo V40 ZACZYNA SIĘ OD CIEBIE poznaj zupełnie nowe V40 MAŁE VOLVO, WIELKI CHARAKTER Projektując nowy samochód, zawsze zaczynamy od myślenia o ludziach to typowe, bardzo skandynawskie podejście

Bardziej szczegółowo

Nowe Scirocco R - cennik rok modelowy 2015 rok produkcji 2014

Nowe Scirocco R - cennik rok modelowy 2015 rok produkcji 2014 rok modelowy 2015 rok produkcji 2014 Ceny PLN z VAT 2.0 TSI 280 KM (206 kw) 6 biegów 137 690 2.0 TSI 280 KM (206 kw) DSG - 6 stopniowa 146 290 Dane na podstawie świadectw homologacji typu Cennik obowiązuje

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA z dnia 21.08.2015 r.

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA z dnia 21.08.2015 r. "DOSTAWA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH DLA MIEJSKIEGO ZARZĄDU DRÓG W BIELSKU-BIAŁEJ." OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA z dnia 21.08.2015 r. 1 Przedmiotem zamówienia jest dostawa, w terminie do 3 miesięcy od dnia zawarcia

Bardziej szczegółowo

SKODA FABIA I. Prezentacja wyposażenia samochodu marki: Część: 3

SKODA FABIA I. Prezentacja wyposażenia samochodu marki: Część: 3 Prezentacja wyposażenia samochodu marki: SKODA FABIA I Część: 3 Niniejsza prezentacja powstała na podstawie materiałów dostępnych w salonach sprzedaży oraz na stronie internetowej Skoda Auto Poland. Tabele

Bardziej szczegółowo

I M P R EZA W R X 265

I M P R EZA W R X 265 IMPREZA WRX265 Większa moc pod Twoją kontrolą. Przedstawiamy nową Imprezę WRX 265. Silnik SUBARU BOXER z turbosprężarką dysponuje zapierającą dech w piersiach mocą 265 KM większą niż potrzeba aby wzbudzić

Bardziej szczegółowo

SKODA FABIA I. Prezentacja wyposażenia samochodu marki: Część: 1

SKODA FABIA I. Prezentacja wyposażenia samochodu marki: Część: 1 Prezentacja wyposażenia samochodu marki: SKODA FABIA I Część: 1 Niniejsza prezentacja powstała na podstawie materiałów dostępnych w salonach sprzedaży oraz na stronie internetowej Skoda Auto Poland. Tabele

Bardziej szczegółowo

OFERTA HANDLOWA. dla FIRM

OFERTA HANDLOWA. dla FIRM Warszawa 2012 r. Auto-Pol-Serwis Autoryzowany Dealer Samochodów OPEL OFERTA HANDLOWA dla FIRM Ofertę przygotował: Michał Misaczek + 48 600 454 431 Opel Vivaro, Van L2H1 2.9t (L2 H1, 2900) 2.0 CDTI, 84

Bardziej szczegółowo

Salon Katowice Tel. 32/743 70 00 www.lexus-katowice.pl

Salon Katowice Tel. 32/743 70 00 www.lexus-katowice.pl Katowice, 24 kwietnia 2012 Salon Katowice Tel. 32/743 70 00 www.lexus-katowice.pl C E N N I K M O D E L U G S 3 5 0 A W D o d d o s t a w y l i p c o w e j 2 0 1 2 MODEL CENA W PLN* GS 350 ELITE 253 000,00

Bardziej szczegółowo

Numer ogłoszenia: 389142-2011; data zamieszczenia: 21.11.2011 OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

Numer ogłoszenia: 389142-2011; data zamieszczenia: 21.11.2011 OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA Ogłoszenie powiązane: Ogłoszenie nr 382236-2011 z dnia 2011-11-16 r. Ogłoszenie o zamówieniu - Warszawa Opis przedmiotu zamówienia 1. Zamówienie obejmuje dostawę samochodu typu MINIBUS oraz pięciu samochodów

Bardziej szczegółowo

SKODA FABIA II. Prezentacja wyposażenia samochodu marki: Aktualizacja 8.02.2010

SKODA FABIA II. Prezentacja wyposażenia samochodu marki: Aktualizacja 8.02.2010 Prezentacja wyposażenia samochodu marki: SKODA FABIA II Niniejsza prezentacja powstała na podstawie materiałów dostępnych w salonach sprzedaży oraz na stronie internetowej Skoda Auto Poland. Tabele mogą

Bardziej szczegółowo

Oferta Cena: 31500 PLN brutto Vin: Drzwi: Skrzynia biegów: Rodzaj paliwa: Moc: Rocznik: Przebieg: Pojemność skokowa:

Oferta Cena: 31500 PLN brutto Vin: Drzwi: Skrzynia biegów: Rodzaj paliwa: Moc: Rocznik: Przebieg: Pojemność skokowa: Oferta Škoda Citigo 2014 1.0 benzyna 75 KM - Salon Polska - Serwi Cena: 31500 PLN brutto Vin: TMBZZZAAZED637415 Drzwi: 3 Skrzynia biegów: manualna Rodzaj paliwa: benzyna Moc: 75 Rocznik: 2014 Przebieg:

Bardziej szczegółowo

Załącznik Nr 1a do SIWZ. 8/2011/ZP Strona 1. /pieczęć Wykonawcy/ PARAMETRY TECHNICZNE SAMOCHODU OSOBOWEGO 5 MIEJSCOWEGO (Typu SUV)

Załącznik Nr 1a do SIWZ. 8/2011/ZP Strona 1. /pieczęć Wykonawcy/ PARAMETRY TECHNICZNE SAMOCHODU OSOBOWEGO 5 MIEJSCOWEGO (Typu SUV) /pieczęć Wykonawcy/ PARAMETRY TECHNICZNE SAMOCHODU OSOBOWEGO 5 MIEJSCOWEGO (Typu SUV) DANE TECHNICZNE 1. Silnik z zapłonem iskrowym ZI 2. Maksymalna moc [ KW ] min. 220 3. Długość pojazdu [mm] 4850-5110

Bardziej szczegółowo

Silnik Liczba cylindrów, położenie

Silnik Liczba cylindrów, położenie ZAŁĄCZNIK NR 1 SIWZ: PAKIET A Samochód dostawczy FIAT DUCATO L2H2 lub równoważny Równoważność oferty Oferowany samochód CPV 34130000-7 Kolor srebrny srebrny Silnik Liczba cylindrów, położenie 4,rzędowo

Bardziej szczegółowo

Sz.P. Katarzyna Janicka

Sz.P. Katarzyna Janicka Sz.P. Katarzyna Janicka Warszawa, 11.02.2013 r. Szanowna Pani Katarzyno, W odpowiedzi na Pani zgłoszenie na portalu internetowym mam przyjemność przedstawić Pani kompleksową ofertę na zakup samochodu PEUGEOT,

Bardziej szczegółowo

OFERTA CENOWA Peugeot 208

OFERTA CENOWA Peugeot 208 1 OFERTA CENOWA Peugeot 208 APD LUBOS AUTORYZOWANY DEALER 2 Szanowna Pani, Irena Rodasik Bytom, 2014-07-23 Mam przyjemność przedstawić Państwu ofertę cenową samochodu marki Peugeot 208 Active 1,2 82km

Bardziej szczegółowo

OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA Ogłoszenie powiązane: Ogłoszenie nr 382236-2011 z dnia 2011-11-16 r. Ogłoszenie o zamówieniu - Warszawa Opis przedmiotu zamówienia 1. Zamówienie obejmuje dostawę samochodu typu MINIBUS oraz pięciu samochodów

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 specyfikacja techniczna Pakiet I. Specyfikacja techniczna samochodu osobowego o nadwoziu 4-drzwiowym typu sedan

Załącznik nr 1 specyfikacja techniczna Pakiet I. Specyfikacja techniczna samochodu osobowego o nadwoziu 4-drzwiowym typu sedan Załącznik nr 1 specyfikacja techniczna Pakiet I Specyfikacja techniczna samochodu osobowego o nadwoziu 4-drzwiowym typu sedan... (producent/marka/model pojazdu) Oferowany samochód osobowy jest fabrycznie

Bardziej szczegółowo

Państwa Klasa C: C 180

Państwa Klasa C: C 180 Ilustracja zbliżona Ilustracja zbliżona Podsumowanie Silnik C 180 Model specjalny i pakiety Lakier Czarny Obręcze kół Obręcze kół AMG ze stopów metali lekkich, 18" Tapicerka Tapicerka ARTICO - czarna Elementy

Bardziej szczegółowo

W razie jakichkolwiek pytań lub dodatkowych informacji uprzejmie proszę o kontakt.

W razie jakichkolwiek pytań lub dodatkowych informacji uprzejmie proszę o kontakt. Warszawa, 20 lutego 2013 Mam przyjemność przedstawić Pani kompleksową ofertę na model samochodu PEUGEOT, którym jest Pani zainteresowana. Niniejsza oferta zawiera specyfikacje i kalkulacje cen samochodu:

Bardziej szczegółowo

Twoja konfiguracja Rapid Spaceback 1.2 MPI 55 kw (75 KM) 5-biegowa manualna. Cena wyposażenia dodatkowego. Rata kredytu Skoda Kredyt Niskich Rat

Twoja konfiguracja Rapid Spaceback 1.2 MPI 55 kw (75 KM) 5-biegowa manualna. Cena wyposażenia dodatkowego. Rata kredytu Skoda Kredyt Niskich Rat Twoja konfiguracja Rapid Spaceback 1.2 MPI 55 kw (75 KM) 5-biegowa manualna Podsumowanie Cena cennikowa 48 550 zł Cena wyposażenia dodatkowego 2 000 zł Cena lakieru 1 800 zł Upust -4 700 zł 47 650 zł Cena

Bardziej szczegółowo

Życie rodzinne to także przygoda

Życie rodzinne to także przygoda Nowy OUTLANDER Niezawodny silnik Diesla Dynamiczny 2-litrowy silnik Diesla z 6 biegową manualną skrzynią biegów, który zapewnia ekonomiczne zużycie paliwa i niezapomniane wrażenia z jazdy. Teraz Mitsubishi

Bardziej szczegółowo

Nowe Polo BlueMotion 3-drzwiowy - cennik Rok modelowy 2015, rok produkcji 2015

Nowe Polo BlueMotion 3-drzwiowy - cennik Rok modelowy 2015, rok produkcji 2015 Nowe Polo BlueMotion 3-drzwiowy - cennik Rok modelowy 2015, rok produkcji 2015 Ceny PLN z VAT 1.4 TDI BM 75 KM (55 kw) 5 biegów 63 390 Oferta specjalna Dane na podstawie świadectw homologacji typu Cennik

Bardziej szczegółowo

CENNIK PROMOCYJNY PEUGEOT 308 ROK PRODUKCJI 2011 WAŻNY OD 22.12.2010

CENNIK PROMOCYJNY PEUGEOT 308 ROK PRODUKCJI 2011 WAŻNY OD 22.12.2010 3 LATA GWARANCJI* PAKIET PROFIT wersja TRENDY: klimatyzacja automatyczna felgi aluminiowe 16 lakier metalizowany ZYSKUJESZ: 5 300 ZŁ wersja PREMIUM: nawigacja WIP NAV lakier metalizowany ZYSKUJESZ: 5 100

Bardziej szczegółowo

Nowy Golf 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2011

Nowy Golf 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2011 Nowy Golf 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2011 Ceny PLN z VAT Trendline Comfortline Highline 1.4 80 KM (59 kw) 58 540 61 040-1.2 TSI 105 KM (77 kw), 6 biegowy 63 440 65 940 68 140 1.2 TSI 105 KM (77 kw),

Bardziej szczegółowo

IR.3.2013 Tarnów 11-02-2013 r.

IR.3.2013 Tarnów 11-02-2013 r. Wg rozdzielnika IR.3.2013 Tarnów 11-02-2013 r. Dotyczy: przetargu nieograniczonego ogłoszonego na dzień 14-02-2013 r. na dostawę samochodu osobowego 9-cio miejscowego typu mikrobus dostosowanego do przewozu

Bardziej szczegółowo

Nowe Scirocco - cennik wersji specjalnej Perfectline R-Style Rok modelowy 2016, rok produkcji 2015

Nowe Scirocco - cennik wersji specjalnej Perfectline R-Style Rok modelowy 2016, rok produkcji 2015 Rok modelowy 216, rok produkcji 215 Ceny PLN z VAT 2. TSI BMT 18 KM (132 kw) 6 biegów 19 69 2. TSI BMT 18 KM (132 kw) DSG - 6 stopniowa 117 99 2. TDI-CR BMT 184 KM (135 kw) DSG - 6 stopniowa 135 59 Dane

Bardziej szczegółowo

Państwa Klasa C: C 200

Państwa Klasa C: C 200 Ilustracja zbliżona Ilustracja zbliżona Podsumowanie Silnik C 200 13920 Model specjalny i pakiety 2356 PLN Lakier Czerń obsydianu metalik 4084 PLN Obręcze kół Obręcze kół ze stopów metali lekkich, 17"

Bardziej szczegółowo

Arkusz1. Cayenne Cayenne S silnik 3,6 litra 290 KM 4,8 litra 385 KM bezpośredni wtrysk paliwa DFI x x VarioCam Plus

Arkusz1. Cayenne Cayenne S silnik 3,6 litra 290 KM 4,8 litra 385 KM bezpośredni wtrysk paliwa DFI x x VarioCam Plus Cayenne Cayenne S silnik 3,6 litra 290 KM 4,8 litra 385 KM bezpośredni wtrysk paliwa DFI VarioCam Plus zmienna długość kanałów dolotowych przycisk Sport zmieniający charakterystykę silnika, skrzyni biegow

Bardziej szczegółowo

CENA KATALOGOWA W ZŁ SILNIK LIFE ZEN INTENS Energy TCe 90 53 900 58 900 63 900 TCe 120 EDC - 67 400 72 400 Energy dci 90 61 650 66 650 71 650

CENA KATALOGOWA W ZŁ SILNIK LIFE ZEN INTENS Energy TCe 90 53 900 58 900 63 900 TCe 120 EDC - 67 400 72 400 Energy dci 90 61 650 66 650 71 650 CENA KATALOGOWA W ZŁ SILNIK Energy TCe 90 53 900 58 900 63 900 TCe 120 EDC - 67 400 72 400 Energy dci 90 61 650 66 650 71 650 Cennik obowiązuje od dnia 08.05.2013 r. i dotyczy samochodów wyprodukowanych

Bardziej szczegółowo

CENA KATALOGOWA W ZŁ SILNIK START LIFE LIMITED INTENS. Ubezpieczenie. 3,5% lub 2,5% z ofertą Renault Finansowanie (1)

CENA KATALOGOWA W ZŁ SILNIK START LIFE LIMITED INTENS. Ubezpieczenie. 3,5% lub 2,5% z ofertą Renault Finansowanie (1) 1 CENA KATALOGOWA W ZŁ SILNIK START LIFE LIMITED INTENS 1.6 16V 115 56 000 59 900 63 400 67 400 dci 95-67 300 70 800 - dci 110-70 200 73 700 77 700 Rabat 6 000 zł Odkup Rabat 2 500 zł za pozostawienie

Bardziej szczegółowo

ENJOYNEERING. SEAT Leon bliżej niż myślisz! Zapoznaj się z naszą atrakcyjną ofertą finansową. Nowe WNĘTRZE. światła LED. profile JAZDY / KONTAKT

ENJOYNEERING. SEAT Leon bliżej niż myślisz! Zapoznaj się z naszą atrakcyjną ofertą finansową. Nowe WNĘTRZE. światła LED. profile JAZDY / KONTAKT ENJOYNEERING OFERTA FINANSOWA SEAT Leon bliżej niż myślisz! Zapoznaj się z naszą atrakcyjną ofertą finansową Nowe WNĘTRZE Pełne światła LED Dynamiczne profile JAZDY Lellek / KONTAKT NOWY LEON POWRÓT W

Bardziej szczegółowo

OCENA TECHNICZNA nr: 2816/MERCEDES B/WE8660GU Wykonawca opinii : mgr inż. Mieczysław Krop

OCENA TECHNICZNA nr: 2816/MERCEDES B/WE8660GU Wykonawca opinii : mgr inż. Mieczysław Krop z dnia: 2015/11/09 OCENA TECHNICZNA nr: Wykonawca opinii : mgr inż. Mieczysław Krop Zleceniodawca: IDEA Leasing S.A. Adres: Strzegomska 42B 53-611 Wrocław Zadanie: Określenie wartości rynkowej pojazdu.

Bardziej szczegółowo

CENA KATALOGOWA. 1,4 75 KM manualna 5-biegów 45 600 zł 43 100 zł 2 500 zł. 1,4 75 KM LPG manualna 5-biegów 50 100 zł 47 600 zł 2 500 zł

CENA KATALOGOWA. 1,4 75 KM manualna 5-biegów 45 600 zł 43 100 zł 2 500 zł. 1,4 75 KM LPG manualna 5-biegów 50 100 zł 47 600 zł 2 500 zł CENNIK PEUGEOT 207 - Tylko samochody dostępne w magazynie - Rok produkcji 2012 / Rok modelowy 2011 - Rok produkcji 2012 / Rok modelowy 2011 WAŻNY OD 03.02.2012 HATCHBACK 3D WERSJA SILNIK SKRZYNIA BIEGÓW

Bardziej szczegółowo

Sz. P. ANNA KONIK. Peugeot 208 ACCESS 1.4 95 KM OFERTE PRZYGOTOWAŁ: Rybnik dnia, 25 sierpnia 2012. Szanowni Panie,

Sz. P. ANNA KONIK. Peugeot 208 ACCESS 1.4 95 KM OFERTE PRZYGOTOWAŁ: Rybnik dnia, 25 sierpnia 2012. Szanowni Panie, Rybnik dnia, 25 sierpnia 2012 Sz. P. ANNA KONIK Szanowni Panie, W nawiązaniu do rozmowy, mam przyjemność przedstawić kompleksową ofertę zakupu samochodu Peugeot. Jednocześnie chciałbym serdecznie podziękować

Bardziej szczegółowo

Głębokość bieżnika nie może być mniejsza niż

Głębokość bieżnika nie może być mniejsza niż Głębokość bieżnika nie może być mniejsza niż 2,5mm 1,6mm 0,9mm Prawidłowe ustawienie świateł mijania to do 30m widoczności symetrycznie asymetrycznie Jak należy hamować awaryjnie samochodem wyposażonym

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. 2. Wymagania techniczno eksploatacyjne 18 pojazdów autosegmentu B

SPECYFIKACJA TECHNICZNA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. 2. Wymagania techniczno eksploatacyjne 18 pojazdów autosegmentu B Załącznik nr 1 do SIWZ SPECYFIKACJA TECHNICZNA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Wymagania ogólne 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 19 samochodów osobowych przeznaczonych do przeprowadzania egzaminów

Bardziej szczegółowo

Wyposażenie standardowe i dodatkowe.

Wyposażenie standardowe i dodatkowe. Komfor t. Fotel pasażera obok kierowcy z ręczną regulacją. Fotel pasażera umożliwia indywi dualne dopasowanie pozycji spoczynkowej, regulację wzdłużną siedziska oraz kąta pochylenia oparcia. Ogrzewanie

Bardziej szczegółowo

NZ-NTZ/I/PN/04/08 Gdynia, 27. 05.2008 r.

NZ-NTZ/I/PN/04/08 Gdynia, 27. 05.2008 r. NZ-NTZ/I/PN/04/08 Gdynia, 27. 05.2008 r. Dot. postępowania o zamówienie publiczne prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na Dostawę dwóch samochodów dla Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Bardziej szczegółowo

Dlaczego Nowy Auris jest dla Ciebie najlepszym wyborem?

Dlaczego Nowy Auris jest dla Ciebie najlepszym wyborem? Dlaczego Nowy Auris jest dla Ciebie najlepszym wyborem? 1 PRZESTRONNE WNĘTRZE 6 INNOWACYJNE TECHNOLOGIE 2 STYLOWY DESIGN 7 TRZY NAPĘDY DO WYBORU 3 KONKURENCYJNA CENA 8 WERSJA HYBRID TOURING SPORTS 4 POTWIERDZONA

Bardziej szczegółowo

Nowy RAV4 Nowe spojrzenie Toyotę RAV4 stworzono po to, aby niezmiennie stanowiła wzór dla samochodów klasy SUV. Jej najnowsza generacja łączy w sobie właśnie wszystkie te cechy, które decydują, że jest

Bardziej szczegółowo

Passat CC V6 - cennik rok modelowy 2011

Passat CC V6 - cennik rok modelowy 2011 Passat CC V6 - cennik rok modelowy 2011 Ceny PLN z VAT 3.6 V6 300 KM (220 kw), DSG6, 4MOTION 197 790 Oferta specjalna Pakiet "Nawigacja" System nawigacji satelitarnej "RNS 510" z możliwością odtwarzania

Bardziej szczegółowo

19 350 zł CENNIK OPEL CORSA 3D. 2 000 zł. Niemiecki standard wyposażenia, polskie ceny! Mistrzowska oferta w salonach Opla tylko do końca czerwca.

19 350 zł CENNIK OPEL CORSA 3D. 2 000 zł. Niemiecki standard wyposażenia, polskie ceny! Mistrzowska oferta w salonach Opla tylko do końca czerwca. KREDYT 50/50 JUŻ OD 19 350 zł CENNIK OPEL CORSA 3D. Rok produkcji 2012 / Rok modelowy 2012. WIELKA PROMOCJA OPLA Rabat Promocyjny Opel Kredyt 50/50 2 000 zł Niemiecki standard wyposażenia, polskie ceny!

Bardziej szczegółowo

Nowa Kia Optima. Czy stworzyliśmy samochód doskonały?

Nowa Kia Optima. Czy stworzyliśmy samochód doskonały? Nowa Kia Czy stworzyliśmy samochód doskonały? Dynamizm i elegancja: Optima przyciąga wzrok niczym doskonale skrojony włoski garnitur mówi Peter Schreyer, szef zespołu projektantów Kia Motors. Praca projektanta

Bardziej szczegółowo

RENAULT FINANSOWANIE: Kredyt 50/50 0% Kredyt 4x25 Kredyt Ulgowy Leasing 3 raty gratis Leasing od 102% Leasing All-in-one Ubezpieczenie 0,9%

RENAULT FINANSOWANIE: Kredyt 50/50 0% Kredyt 4x25 Kredyt Ulgowy Leasing 3 raty gratis Leasing od 102% Leasing All-in-one Ubezpieczenie 0,9% CENA KATALOGOWA W ZŁ SILNIK NIGHT & DAY 1.2 16V 75 35 990 Cennik obowiązuje od dnia 02.06.2014 r. i dotyczy samochodów wyprodukowanych w 2014 r. Prezentowana cena jest ceną i katalogową. Oferty promocyjne

Bardziej szczegółowo

Nowe Polo GTI 3-drzwiowy - cennik Rok modelowy 2015, rok produkcji 2015

Nowe Polo GTI 3-drzwiowy - cennik Rok modelowy 2015, rok produkcji 2015 Nowe Polo GTI 3-drzwiowy - cennik Rok modelowy 2015, rok produkcji 2015 Ceny PLN z VAT 1.8 TSI BMT 192 KM (141 kw) DSG - 7 stopniowa 85 590 Dane na podstawie świadectw homologacji typu Cennik obowiązuje

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE. Kraków, dnia 17 września 2014r. AD-25-230/14

ZAPYTANIE OFERTOWE. Kraków, dnia 17 września 2014r. AD-25-230/14 Kraków, dnia 17 września 2014r. AD-25-230/14 ZAPYTANIE OFERTOWE Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na zakup samochodu osobowego o

Bardziej szczegółowo

Oferta na zakup samochodu marki: BMW

Oferta na zakup samochodu marki: BMW Oferta na zakup samochodu marki: BMW AUTOMERITUM s.c. S. Wojdak-Chałupczak, C. Chałupczak ul. Królowej Jadwigi 243A, 30-218 Kraków email: biuro@automeritum.pl, tel.: +48 12 307 77 66, fax: +48 12 395 39

Bardziej szczegółowo

INFOLINIA: 0 801 1 VOLVO (0 801 1 86586), 0 502 2 VOLVO (0 502 2 86586) WWW.VOLVOCARS.PL CENNIK MY 12 (LIPIEC 2011) VOLVO S80 EXECUTIVE

INFOLINIA: 0 801 1 VOLVO (0 801 1 86586), 0 502 2 VOLVO (0 502 2 86586) WWW.VOLVOCARS.PL CENNIK MY 12 (LIPIEC 2011) VOLVO S80 EXECUTIVE INFOLINIA: 81 1 VOLVO ( 81 1 86586), 52 2 VOLVO ( 52 2 86586) WWW.VOLVOCARS.PL CENNIK MY 12 (LIPIEC 211) VOLVO S8 SPIS TREŚCI VOLVO S8 MY 12 MODEL SILNIK SKRZYNIA BIEGÓW CENA W ZŁ SILNIKI BENZYNOWE (litr/km)

Bardziej szczegółowo

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy. Dostawa samochodu osobowego dla Powiatu Mieleckiego numer ogłoszenia: 33964-2013; data zamieszczenia: 24.01.

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy. Dostawa samochodu osobowego dla Powiatu Mieleckiego numer ogłoszenia: 33964-2013; data zamieszczenia: 24.01. OR.272.48.2012.EL Mielec, dnia 24 stycznia 2013 roku OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy Dostawa samochodu osobowego dla Powiatu Mieleckiego numer ogłoszenia: 33964-2013; data zamieszczenia: 24.01.2013 Zamieszczanie

Bardziej szczegółowo

Golf 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2012

Golf 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2012 Golf 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2012 Ceny PLN z VAT Trendline Comfortline Highline 1.4 80 KM (59 kw) 59 990 - - 1.2 TSI 105 KM (77 kw), 6 biegowy 64 990 68 290-1.2 TSI 105 KM (77 kw), BlueMotion

Bardziej szczegółowo

1,4 75 KM manualna 5-biegów 45 600 zł. 1,4 75 KM LPG manualna 5-biegów 50 100 zł. 1,4 VTI 95 KM manualna 5-biegów 48 900 zł

1,4 75 KM manualna 5-biegów 45 600 zł. 1,4 75 KM LPG manualna 5-biegów 50 100 zł. 1,4 VTI 95 KM manualna 5-biegów 48 900 zł 3 LATA GWARANCJI* KREDYT 3 LATA x 0% lub promocyjny kredyt 0% z darmowym ubezpieczeniem ODKUP SAMOCHODU UŻYWANEGO - 2 000 zł CENNIK PROMOCYJNY PEUGEOT 207 WAŻNY OD 01.04.2011 HATCHBACK 3D WERSJA SILNIK

Bardziej szczegółowo

ZESTAWIENIE WYMAGANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNO UŻYTKOWYCH I WARUNKÓW GWARANCJI

ZESTAWIENIE WYMAGANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNO UŻYTKOWYCH I WARUNKÓW GWARANCJI Załącznik nr 4 do SIWZ Pieczęć Wykonawcy ZESTAWIENIE WYMAGANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNO UŻYTKOWYCH I WARUNKÓW GWARANCJI Przedmiot zamówienia: fabrycznie nowy samochód osobowy przystosowany do przewozu osób

Bardziej szczegółowo

Oferta handlowa POL-MOT Auto Sp. z o.o. dla. Szkół Nauki Jazdy

Oferta handlowa POL-MOT Auto Sp. z o.o. dla. Szkół Nauki Jazdy Oferta handlowa POL-MOT Auto Sp. z o.o. dla Szkół Nauki Jazdy SZKOŁY NAUKI JAZDY Warszawa, 2011-01-28 Szanowni Państwo! Samochody Skoda Fabia 1,2 TSI 85 KM STYLE będą przez najbliższe cztery lata samochodami

Bardziej szczegółowo

Informacje handlowe PLICHTA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K.

Informacje handlowe PLICHTA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K. 2015-09-30 Informacje handlowe PLICHTA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K. Informacje handlowe przygotowane przez: Mateusz Jaśniewski Tel. 605428187 Informacje handlowe przygotowane dla: PLICHTA

Bardziej szczegółowo

Volkswagen CC - cennik rok modelowy 2015 rok produkcji 2014

Volkswagen CC - cennik rok modelowy 2015 rok produkcji 2014 - cennik rok modelowy 2015 rok produkcji 2014 Ceny PLN z VAT V6 1.4 TI 160 KM (118 kw), 6 biegowy, BlueMotion Technology 111 290-1.4 TI 160 KM (118 kw), DG, 7 stopniowa, BlueMotion Technology 120 790-2.0

Bardziej szczegółowo

CENA KATALOGOWA W ZŁ SILNIK LIFE ZEN INTENS

CENA KATALOGOWA W ZŁ SILNIK LIFE ZEN INTENS CENA KATALOGOWA W ZŁ SILNIK LIFE ZEN INTENS Energy TCe 90 54 900 59 900 65 900 TCe 120 EDC - 68 400 74 400 Energy dci 90 63 050 68 050 74 050 dci 90 EDC - 74 550 80 550 Cennik obowiązuje od dnia 01.04.2014

Bardziej szczegółowo

Passat CC - cennik rok modelowy 2011

Passat CC - cennik rok modelowy 2011 rok modelowy 2011 Ceny PLN z VAT 1.8 TSI 160 KM (118 kw), 6 biegowy 110 890 1.8 TSI 160 KM (118 kw), DSG, 7 stopniowa 120 890 2.0 TSI 210 KM (155 kw), 6 biegowy 126 890 2.0 TSI 210 KM (155 kw), DSG, 6

Bardziej szczegółowo

Wypadek drogowy potoczne określenie zdarzenia w ruchu drogowym, gdzie jeden lub więcej uczestników ruchu drogowego bierze udział w zdarzeniu, w

Wypadek drogowy potoczne określenie zdarzenia w ruchu drogowym, gdzie jeden lub więcej uczestników ruchu drogowego bierze udział w zdarzeniu, w Wypadek drogowy potoczne określenie zdarzenia w ruchu drogowym, gdzie jeden lub więcej uczestników ruchu drogowego bierze udział w zdarzeniu, w wyniku którego uczestnik ruchu drogowego został ranny lub

Bardziej szczegółowo

Oferta na samochód. PEUGEOT 208 Dla Pana Waldemara Kruka

Oferta na samochód. PEUGEOT 208 Dla Pana Waldemara Kruka Expak Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Peugeot ul. Kalinowszczyzna 43 20-201 Lublin Tel. 81 445 01 15, Fax 81 445 01 45 www.expak.peugeot.com.pl Maciej Bojko e-mail: maciejbojko.expak@peugeot.com.pl Data:

Bardziej szczegółowo

WERSJA SILNIK SKRZYNIA BIEGÓW CENA

WERSJA SILNIK SKRZYNIA BIEGÓW CENA CENNIK PEUGEOT ion - Rok produkcji 2012 / Rok modelowy 2012 WAŻNY OD 03.02.2012 WERJA ILNIK KRZYNIA BIEGÓW CENA Active MMC 180 N/M ELEKTRYCZNY, 35 kw automatyczna bezstopniowa 121 770 zł 1 WYPOAŻENIE BEZPIECZEŃTWO

Bardziej szczegółowo

Opel Astra Classic III

Opel Astra Classic III Opel Astra Classic III Oczekuj więcej wybierając OPLA ASTRĘ classic iii. Oto synteza dynamicznej stylistyki, wysokiej jakości technologii i bezkompromisowego komfortu. Opel Astra ClAssiC iii. W Twoim

Bardziej szczegółowo

Golf GTI 3-drzwiowy - cennik Rok modelowy 2015, rok produkcji 2015

Golf GTI 3-drzwiowy - cennik Rok modelowy 2015, rok produkcji 2015 Golf GTI 3-drzwiowy - cennik Rok modelowy 2015, rok produkcji 2015 Ceny PLN z VAT 2,0 TSI BMT 220 KM (162 kw) 6 biegów 109 990 2,0 TSI BMT 220 KM (162 kw) DSG 6-stopniowa 118 090 2,0 TSI BMT z pakietem

Bardziej szczegółowo

Volkswagen CC - cennik Rok modelowy 2015, rok produkcji 2015

Volkswagen CC - cennik Rok modelowy 2015, rok produkcji 2015 Volkswagen CC - cennik Rok modelowy 2015, rok produkcji 2015 Ceny PLN z VAT Volkswagen CC 1,4 TI BMT 160 KM (118 kw) 6 biegów 112 690 108 680 * - 1,4 TI BMT 160 KM (118 kw) DG 7 - stopniowa 122 290 118

Bardziej szczegółowo

FAZA 3 CENA PROMOCYJNA W ZŁ LIMITED 4x4

FAZA 3 CENA PROMOCYJNA W ZŁ LIMITED 4x4 FAZA 3 CENA PROMOCYJNA W ZŁ SILNIK LIMITED 4x4 PRIVILÈGE 4x4 2.0 dci 150 2.0 dci 175 aut. 108 630 120 700 121 230 119 250 132500 131 850 134 700 146 500 Cennik obowiązuje od dnia 01.10.2014 r. i dotyczy

Bardziej szczegółowo

Golf GTI 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2015 rok produkcji 2014

Golf GTI 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2015 rok produkcji 2014 Golf GTI 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2015 rok produkcji 2014 Ceny PLN z VAT 2.0 TSI 220 KM (162 kw), 6 biegowy, BlueMotion Technology 108 690 2.0 TSI 220 KM (162 kw), DSG, 6 stopniowa, BlueMotion

Bardziej szczegółowo

PORADNIK BEZPIECZNEJ JAZDY AUTOSTRADAMI

PORADNIK BEZPIECZNEJ JAZDY AUTOSTRADAMI PORADNIK BEZPIECZNEJ JAZDY AUTOSTRADAMI Poradnik bezpiecznej jazdy autostradami Od początku 2010 roku na autostradzie A4 Katowice- Kraków nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Czyni to

Bardziej szczegółowo

LOTERIA Z PEŁNYM BAKIEM PROMOCJA

LOTERIA Z PEŁNYM BAKIEM PROMOCJA 3 Cennik obowiązuje od dnia 01.03.2015 r., dotyczy samochodów wyprodukowanych, do natychmiastowego odbioru. Prezentowane ceny są cenami katalogowymi i nie uwzględniają rabatu. Oferowana dla modelu promocja

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Znak sprawy: Dz. DPS. 198.2012 Załącznik Nr 1 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA dla zamówienia pod nazwą Dostawa fabrycznie nowego mikrobusu 9 - cio miejscowego, przystosowanego do przewozu

Bardziej szczegółowo

GAMA 2014 CENA PROMOCYJNA W ZŁ EXPRESSION LIMITED BOSE EDITION SILNIK Collection 2014 Collection 2014 Collection 2014 2.

GAMA 2014 CENA PROMOCYJNA W ZŁ EXPRESSION LIMITED BOSE EDITION SILNIK Collection 2014 Collection 2014 Collection 2014 2. GAMA 2014 CENA PROMOCYJNA W ZŁ EXPRESSION LIMITED BOSE EDITION SILNIK 2.0 16V 140-1.5 dci 110 79 620 91 800 2.0 dci 130-2.0 dci 150-2.0 dci 175 aut. - - Cennik obowiązuje od dnia 03.11.2014 r., dotyczy

Bardziej szczegółowo

NOWY CHATENET POLSKA. ul. Na Skraju 73, 05-090 Raszyn. Tel. +48 502 220 330

NOWY CHATENET POLSKA. ul. Na Skraju 73, 05-090 Raszyn. Tel. +48 502 220 330 NOWY www.chatenet.pl www. chatenet.pl 2013 Chatenet Polska. Wszystkie prawa zastrzeżone. Niniejszy materiał nie może być przedrukowywany w całości lub w częsci bez wyraźnej zgody Chatenet Polska CHATENET

Bardziej szczegółowo

28800 PLN w tym VAT (23,0%) 5385,37 PLN. Wykonawca wyceny : AUTOPOL ZESPÓŁ RZECZOZNAWCÓW. Marka: AUDI Model pojazdu: A6 Quattro 3.

28800 PLN w tym VAT (23,0%) 5385,37 PLN. Wykonawca wyceny : AUTOPOL ZESPÓŁ RZECZOZNAWCÓW. Marka: AUDI Model pojazdu: A6 Quattro 3. Wycena numer: AUDI WY87230 Wykonawca wyceny : AUTOPOL ZESPÓŁ RZECZOZNAWCÓW. z dnia: 2014/02/24 DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] II-2014 Marka: AUDI Model pojazdu: A6 Quattro 3.0 TDi DPF 4F Wersja:

Bardziej szczegółowo

Nowa Hybrydowa Toyota Auris

Nowa Hybrydowa Toyota Auris Nowa Hybrydowa Toyota Auris Nowy rozdział Auris Hybrid znów zmienił swoje oblicze i ponownie zachwyca. Oba nadwozia Hatchback i Touring Sports emanują nowoczesną linią, wszechstronnym wnętrzem, sportowym

Bardziej szczegółowo

Opel Astra Classic III

Opel Astra Classic III Opel Astra Classic III Oczekuj więcej wybierając OPLA ASTRĘ classic iii. Oto synteza dynamicznej stylistyki, wysokiej jakości technologii i bezkompromisowego komfortu. Opel Astra Classic III. W Twoim

Bardziej szczegółowo

Nowe Polo 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2015 rok produkcji 2014

Nowe Polo 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2015 rok produkcji 2014 Nowe Polo 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2015 rok produkcji 2014 Ceny PLN z VAT Trendline Comfortline Fresh Highline BlueMotion 1,0 60 KM (44 kw) 5 biegów 47 290 - - - - 1,0 75 KM (55 kw) 5 biegów 49

Bardziej szczegółowo

Twoja konfiguracja Fabia 1,2 TSI 81 kw (110 KM) 6-biegowa manualna Start-Stop. Cena wyposażenia dodatkowego. Rata kredytu Skoda Kredyt Niskich Rat

Twoja konfiguracja Fabia 1,2 TSI 81 kw (110 KM) 6-biegowa manualna Start-Stop. Cena wyposażenia dodatkowego. Rata kredytu Skoda Kredyt Niskich Rat Twoja konfiguracja Fabia 1,2 TSI 81 kw (110 KM) 6-biegowa manualna Start-Stop Podsumowanie Cena cennikowa 55 130 zł Cena wyposażenia dodatkowego 6 636 zł Cena lakieru 1 800 zł 63 566 zł Cena po upuście

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA. 1. Samochód I

SPECYFIKACJA TECHNICZNA. 1. Samochód I Załącznik 3B SPECYFIKACJA TECHNICZNA 1. Samochód I 1. Przedmiotem zamówienia jest wynajem długoterminowy samochodu typu BUS (6- osobowego) do celów informacyjno-promocyjnych RPO WK-P na lata 2007-2013

Bardziej szczegółowo

www.kia.pl NOWA KIA CEE D

www.kia.pl NOWA KIA CEE D www.kia.pl NOWA KIA CEE D Nowa Kia cee d 2 3 Wszystkie nowe samochody marki Kia objęte są gwarancją na 7 lat lub 150 000 km przebiegu. Sczegółowe warunki znajdują sie w książce gwarancyjnej pojazdu. Czy

Bardziej szczegółowo

CENNIK PEUGEOT $ 301. 3 x 33% 3 x 33% 3 x 33% 3 x 33% peugeot.pl. odkup. odkup. kredyt kredyt. ubezpieczenie komunikacyjne.

CENNIK PEUGEOT $ 301. 3 x 33% 3 x 33% 3 x 33% 3 x 33% peugeot.pl. odkup. odkup. kredyt kredyt. ubezpieczenie komunikacyjne. CENNIK PEUGEOT 301 WAŻNY OD 2.07.2015 PRODUKCJA OD CZERWCA PROMOCYJNE UBEZPIECZENIE OD 2,99% KREDYT 50/50 Z PAKIETEM KREDYT UBEZPIECZENIA KOMFORT OD 2,99% PROMOCYJNY LEASING % peugeot.pl CENY SEDAN 4D

Bardziej szczegółowo

Załącznik Nr 1 do zapytania ofertowego Nr 1 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Samochód i wyposażenie fabrycznie nowe MARKA I MODEL OFEROWANEGO POJAZDU

Załącznik Nr 1 do zapytania ofertowego Nr 1 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Samochód i wyposażenie fabrycznie nowe MARKA I MODEL OFEROWANEGO POJAZDU Załącznik Nr 1 do zapytania ofertowego Nr 1 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Samochód i wyposażenie fabrycznie nowe MARKA I MODEL OFEROWANEGO POJAZDU. Rok produkcji. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie

Bardziej szczegółowo

CENA KATALOGOWA W ZŁ SILNIK LIFE ZEN INTENS

CENA KATALOGOWA W ZŁ SILNIK LIFE ZEN INTENS CENA KATALOGOWA W ZŁ SILNIK LIFE ZEN INTENS Energy TCe 90 54 900 59 900 65 900 TCe 120 EDC - 68 400 74 400 Energy dci 90 63 050 68 050 74 050 dci 90 EDC - 74 550 80 550 Cennik obowiązuje od dnia 06.02.2014

Bardziej szczegółowo

CENNIK MY 14 (PAŹDZIERNIK 2013) VOLVO AUTO POLSKA VOLVO XC60. volvocars.pl. volvocars.pl DANE DEALERA. volvocars.pl

CENNIK MY 14 (PAŹDZIERNIK 2013) VOLVO AUTO POLSKA VOLVO XC60. volvocars.pl. volvocars.pl DANE DEALERA. volvocars.pl VOLVO AUTO POLSKA volvocars.pl CENNIK MY 14 (PAŹDZIERNIK 2013) VOLVO XC60 volvocars.pl DANE DEALERA volvocars.pl SPIS TREŚCI CENNIK WYPOSAŻENIE STANDARDOWE WYPOSAŻENIE DODATKOWE DANE TECHNICZNE USŁUGI

Bardziej szczegółowo

Teraz instalacja gazowa w cenie 2 500 zł brutto z montażem (3)

Teraz instalacja gazowa w cenie 2 500 zł brutto z montażem (3) CENA PROMOCYJNA W ZŁ START LIFE LIMITED INTENS SILNIK Collection 2014 Collection 2014 Collection 2014 Collection 2014 1.6 16V 110 46 500 50 400 52 900 57 900 55 500 59 400 61 900 66 900 dci 95 dci 110

Bardziej szczegółowo

LEON X-PERIENCE TECHNOLOGY TO ENJOY

LEON X-PERIENCE TECHNOLOGY TO ENJOY LEON X-PERIENCE TECHNOLOGY TO ENJOY PIERWSZY UTERENOWIONY LEON Nowy SEAT Leon X-PERIENCE to pierwszy uterenowiony samochód od SEAT-a, który łączy unikalny styl, wygląd zewnętrzny i wyjątkowe funkcje stanowiące

Bardziej szczegółowo

... (producent/marka/model pojazdu)

... (producent/marka/model pojazdu) Załącznik nr 1 specyfikacja techniczna Pakiet I Specyfikacja techniczna samochodu osobowego o nadwoziu 4-drzwiowym typu sedan... (producent/marka/model pojazdu) Oferowane samochody osobowe są fabrycznie

Bardziej szczegółowo

10 punktów zielonej jazdy

10 punktów zielonej jazdy Kampania Spraw, aby samochody stały się przyjazne środowisku, ma celu ograniczenie szkodliwego wpływu samochodów na środowisko naturalne oraz zachęcenie kierowców do ekologicznego podejścia do jazdy samochodem.

Bardziej szczegółowo

OTWIERANIE OTWIERANIE I URUCHAMIANIE SAMOCHODU ZA POMOCĄ KLUCZA Z PILOTEM ZDALNEGO STEROWANIA

OTWIERANIE OTWIERANIE I URUCHAMIANIE SAMOCHODU ZA POMOCĄ KLUCZA Z PILOTEM ZDALNEGO STEROWANIA 64 I URUCHAMIANIE SAMOCHODU ZA POMOCĄ KLUCZA Z PILOTEM ZDALNEGO STEROWANIA Klucz Klucz umożliwia, poprzez drzwi kierowcy, blokowanie i odblokowanie drzwi, bagażnika i klapki wlewu paliwa, składanie i rozkładanie

Bardziej szczegółowo

Golf GTD 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2015 rok produkcji 2014

Golf GTD 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2015 rok produkcji 2014 Golf GTD 3-drzwiowy - cennik rok modelowy 2015 rok produkcji 2014 Ceny PLN z VAT 2.0 TDI-CR 184 KM (135 kw), 6 biegowy, BlueMotion Technology 114 090 2.0 TDI-CR 184 KM (135 kw), DSG, 6 stopniowa, BlueMotion

Bardziej szczegółowo

Golf 3-drzwiowy - cennik Rok Modelowy 2015

Golf 3-drzwiowy - cennik Rok Modelowy 2015 Golf 3-drzwiowy - cennik Rok Modelowy 2015 Ceny PLN z VAT Trendline Comfortline Highline 1,2 TSI BMT 85 KM (63 kw) 5 biegów 61 790 - - 1.2 TSI BMT 105 KM (77 kw) 6 biegów 65 990 69 090-1,4 TSI BMT 122

Bardziej szczegółowo

2. Wymagania techniczne dla odbiorów jednostkowych

2. Wymagania techniczne dla odbiorów jednostkowych Wymagania dla odbiorów jednostkowych, kat. M, N, O (propozycja SPCM) strona 1 z 8 Propozycja SPCM odnośnie wymagań technicznych dla odbiorów jednostkowych pojazdów kategorii M, N, O SPCM, 05.03.2013 1.

Bardziej szczegółowo