Samochody użytkowe Opla. Lepsze wykorzystanie kapitału obrotowego.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Samochody użytkowe Opla. Lepsze wykorzystanie kapitału obrotowego."

Transkrypt

1 Gama OPEL Combo

2

3 Samochody użytkowe Opla. Lepsze wykorzystanie kapitału obrotowego. Serwis i wzornictwo Opla 4 Przestrzeń ładunkowa i dostęp do ładunku 8 Silniki i bezpieczeństwo 10 Zakup samochodu użytkowego jest poważną inwestycją. Jej prawdziwą wartość można ocenić tylko na podstawie korzyści, jakie przynosi firmie i jej właścicielowi. Wszystkie samochody Opla doprowadziliśmy do perfekcji, aby spełnić potrzeby ich użytkowników. Zadaliśmy sobie wiele trudu, by zagwarantować, że maksymalną ilość czasu będą spędzać tam, gdzie pracują najciężej na drodze. Typowym przykładem tego działania jest Opel Combo. Przez siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku, w letnie upały i w zimowe śnieżyce, na autostradach Europy i w ruchu miejskim zawsze pozwala ruszyć tam, gdzie prowadzą Cię interesy i dotrzeć na miejsce. Czasami samochód używany w interesach musi wieczorami i w dni wolne od pracy służyć dodatkowo jako samochód rodzinny. Combo Tour to elastyczny samochód, który dopasowuje się do Twojego stylu życia zarówno w pracy, jak i w domu. Dzieci czy narzędzia, towary czy rowery Opel Combo Tour ma tyle przestrzeni ładunkowej i jego wnętrze jest tak wszechstronne, że poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Stylowy wygląd, kompaktowe wymiary zewnętrzne. Przestronna, wysoka kabina o kształcie prostopadłościanu. Jazda i prowadzenie jak w samochodzie osobowym. Zdumiewająco niskie koszty eksploatacji i sprawdzona niezawodność. Długie okresy między przeglądami w wersji benzynowej i wysokoprężnej. Wersje zamknięte i przeszklone. Łatwy dostęp przez szeroko otwierane drzwi. Niezależnie od tego, czy szukasz niestrudzonego sprzymierzeńca do firmy czy wszechstronnie utalentowanego towarzysza rodzinnych wypadów z Oplem Combo zawsze znajdziesz właściwe rozwiązanie. Wnętrze, komfort i poziomy wykończenia Audio-nawigacja Opcje obręczy kół Akcesoria Kolory i materiały

4 Serwis firmy Opel. Kapitał obrotowy zawsze w ruchu. Opel dokłada wszelkich starań, by zminimalizować koszty eksploatacji samochodu i zmaksymalizować czas spędzony w drodze. Oferujemy więc program serwisowy, który uważamy za najlepszy i najbardziej kompleksowy w branży. Program zaczyna działać już z chwilą zakupu, gdy samochód zostaje objęty 24-miesięczną gwarancją na nowy samochód bez limitu przejechanych kilometrów oraz 12-letnią gwarancją antykorozyjną. Utrzymując samochód w nienagannym stanie, serwis firmy Opel nie tylko maksymalizuje czas spędzony w drodze, lecz także pozwala utrzymać przez długi okres jego wysoką wartość na wypadek odsprzedaży. Ogólnoeuropejska obsługa klienta Ponad 6000 warsztatów samochodowych w całej Europie, w tym ponad 2000 centrów serwisowych specjalizujących się w samochodach użytkowych, zapewnia profesjonalną i sprawną obsługę. Jak można oczekiwać, wszelkie naprawy są wykonywane według najwyższych standardów. Rzeczą bardziej niezwykłą jest fakt, że klient zostaje dokładnie poinformowany o tym, co zostało zrobione i dlaczego, a także otrzymuje jasną i zwięzłą kalkulację kosztów naprawy. Usługa Opel Assistance. Ta bezpłatna gwarancja mobilności obejmuje wszystkie nowe samochody marki Opel i jest ważna przez 2 lata od dnia zarejestrowania pojazdu lub dostarczenia go klientowi przez dealera, w zależności od tego, który warunek zostanie spełniony pierwszy. Służymy Ci pomocą, gdziekolwiek jesteś. W ponad 40 krajach europejskich, 24 godziny na dobę. Oferujemy usługi takie jak pomoc w czasie awarii, usługi holowania, wynajęcie samochodu osobowego, zakwaterowanie w hotelu lub zorganizowanie transportu zastępczego np. koleją lub samolotem (zgodnie z warunkami programu).

5

6 Opel Combo. Nadwozie. Przedsiębiorcom potrzebna jest dzisiaj nie tylko wydajność operacyjna, ale także samochód, który odzwierciedla powodzenie ich działalności i pasuje do wizerunku firmy. Niezależnie od tego, czy wybiorą prostotę podnoszonej klapy tylnej, która chroni przed złą pogodą podczas załadunku i wyładunku, czy elastyczność podwójnych drzwi tylnych, pełnych czy przeszklonych, Combo pozostaje samochodem użytkowym, który wygląda równie dobrze jak się sprawuje.

7

8 Kabina Combo jest wysoka, przestronna, wygodna i ma kształt prostopadłościanu, a jej szeroko otwierające się drzwi bardzo ułatwiają ciągłe wsiadanie i wysiadanie. Opel Combo i Combo Tour. Najlepsze wykorzystanie pojemności. Czy wiesz, gdzie pojedziesz jutro lub w przyszłym tygodniu? W samochodzie z serii Opel Combo znajdziesz niestrudzonego sprzymierzeńca, który będzie elastycznie zaspokajał wszystkie potrzeby transportowe Twojej firmy lub rodziny.

9 Przy objętości 3,2 m³ po złożeniu tylnych foteli przestrzeń ładunkowa Combo oferuje znakomite proporcje do codziennego użytku. Firma Opel wychodzi z założenia, że nawet największa przestrzeń nie będzie w pełni wykorzystana, jeśli nie ma odpowiednich cech, które to umożliwią. Dlatego przestrzeń ładunkowa w Combo ma 1787 mm długości, 1190 mm wysokości, 1348 mm szerokości, 1107 mm między nadkolami i niski poziom załadunku wynoszący 550 mm a więc tyle, aby z łatwością przewozić standardową europaletę. Otwór tylnych drzwi ma 1139 mm wysokości i 1210 mm szerokości (1107 mm między nadkolami). Drzwi otwierają się o pełne 180, a blokada zapobiega ich samoczynnemu zamknięciu. Dostępne są również opcjonalne przesuwne drzwi boczne otwierające się na 620 mm. Standardowe składane tylne siedzenia dzielone w stosunku 60:40 oferują elastyczną przestrzeń ładunkową. Po złożeniu wszystkich siedzeń uzyskujesz przestrzeń bagażową o objętości 3050 litrów. To wystarczy na silnik do motorówki, sprzęt do wspinaczki lub inne przybory sportowe. Przy złożeniu tylko jednego tylnego siedzenia jest wystarczająco dużo miejsca, aby mogły zająć miejsca dwie dorosłe osoby, a jednocześnie można przewozić dodatkowy bagaż lub długie towary. Można również wybrać podwójne tylne drzwi, jeśli wolisz je od standardowej klapy. Combo Panel Van 1.4 TWINPORT Combo Tour 1.3 CDTI ECOTEC 1.7 CDTI ECOTEC 1.6 CNG monovalent plus Paliwo Benzyna ON ON Gaz ziemny Dopuszczalna masa całkowita (kg) Ładowność (kg) Combo Tour 1.4 TWINPORT 1.3 CDTI ECOTEC 1.7 CDTI ECOTEC 1.6 CNG monovalent plus Paliwo Benzyna ON ON Gaz ziemny Dopuszczalna masa całkowita (kg) Ładowność (kg) Ciężar w kg Van Tour Bez ładunku (kg) Dopuszczalna masa całkowita Przestrzeń ładunkowa Van Tour Wewnętrzne wymiary przestrzeni ładunkowej (mm) Wysokość Wysokość tylnej krawędzi przestrzeni ładunkowej Szerokość drzwi przesuwnych Wysokość drzwi przesuwnych Pojemność przestrzeni ładunkowej (l) Opcja zwiększenia ładowności. 9 Przestrzeń ładunkowa i dostęp do ładunku Wszystkie wymiary w mm. Wszystkie wymiary w mm.

10 Opel Combo i Combo Tour. Moc i wydajność. Wszystkie silniki Combo benzynowe i wysokoprężne Common Rail są tak zaprojektowane, aby jak najefektywniej wykorzystywać każdą kroplę paliwa, zarówno podczas długiej jazdy po autostradzie, jak i kluczenia po małych uliczkach z dostawą towaru.

11 1.4 TWINPORT 1.3 CDTI 2 ECOTEC 1.3 CDTI ECOTEC 1.7 CDTI ECOTEC 1.6 CNG monovalent plus Norma emisji spalin Euro 4 Euro 3 Euro 4 Euro 4 Euro 4 Paliwo Benzyna ON ON ON Gaz ziemny Pojemność (cm 3 ) Moc (kw/km) przy obr/min Maks. moment obrotowy (Nm) przy obr/min Prędkość maks. (km/h) Przyspieszenie km/h (s) Skrzynia biegów Zużycie paliwa l/100 km Cykl miejski Cykl pozamiejski Cykl mieszany 66/ / / / / ,0 17,0 17,0 12,5 15,0 5-biegowa manualna 8,0 8,2 5,3 5,5 6,3 6,5 Harmonogram przeglądów główny (km/lata) /2 okresowy (km/lata) /1 5-biegowa manualna 6,5 6,8 4,3 4,6 5,1 5, / /1 5-biegowa manualna/ Easytronic 6,2 6,4/ 5,9 6,1 4,5 4,7/ 4,5 4,7 5,1 5,3/ 5,0 5, / /1 Emisja CO 2 (g/km): / biegowa manualna 6,6 6,8 4,4 4,6 5,2 5, / /1 5-biegowa manualna 10,1 (6,6 ) 1 5,9 (3,9) 1 7,5 (4,9) / / Niezależnie od tego, czy preferujesz napęd benzynowy czy olej napędowy, silniki Combo odznaczają się znakomitym połączeniem oszczędności paliwa, trwałości oraz osiągów. Silnik wysokoprężny CDTI 55 kw 1,3 (dostępny również opcjonalnie z filtrem cząstek stałych) z regulowanym bezpośrednim wtryskiem paliwa oferuje zwiększoną efektywność technologii Common Rail. Silnik wysokoprężny CDTI 1,7 idealnie nadaje się dla przedsiębiorców, którzy doceniają obszerną przestrzeń ładunkową Combo, ale przywiązują też wagę do dynamicznej jazdy spełnia on również normy Euro 4. Combo jest teraz dostępny także z najnowocześniejszym silnikiem CNG 1,6 (na sprężony gaz ziemny). Wszystkie silniki są dopasowane do pięciobiegowej ręcznej skrzyni biegów. Do silnika wysokoprężnego CDTI 55 kw 1,3 dostępna jest opcjonalna skrzynia biegów Easytronic. ECOTEC. 4-zaworowa technologia Opel ECOTEC pozwala na dynamiczne osiągi w połączeniu z dużą oszczędnością. 11 Silniki 1 Gaz H w m 3 2 /100 km (kg/100 km). Dostępność zależna od lokalnych norm emisji spalin. 3 Wymiana oleju, kontrola wzrokowa i kontrola/regulacja układów. Wszystkie przytoczone dane odnoszą się do modelu podstawowego przeznaczonego na rynki europejskie z wyposażeniem standardowym. Kalkulacja zużycia paliwa zgodnie z dyrektywą 1999/100/WE uwzględnia masę pojazdu pustego, wg określenia w dyrektywie. Dodatkowe wyposażenie może powodować nieznacznie wyższe od podanych wartości zużycia i emisji CO2. Dodatkowe wyposażenie może ponadto zwiększyć masę pojazdu pustego i, w niektórych przypadkach, dopuszczalne obciążenie osi oraz dopuszczalną masę całkowitą pojazdu, jak również obniżyć dopuszczalną masę ciągniętej przyczepy. Może to prowadzić do ograniczenia maksymalnej prędkości pojazdu i wydłużenia czasu przyspieszania. Prezentowane osiągi dotyczą sytuacji, kiedy pojazd jest pusty (bez kierowcy), a obciążenie wynosi 200 kilogramów. Easytronic. Ekonomiczna i prosta w obsłudze skrzynia biegów, łącząca zalety 5-biegowej manualnej skrzyni biegów z łatwością obsługi skrzyni automatycznej. Dostępna dla wersji Euro 4 silnika 1,3 CDTI.

12 Alarm. Opcjonalny alarm sprawia, że Combo jest nie tylko bezpiecznym, ale także dobrze chronionym miejscem pracy. Opel Combo i Combo Tour. Bezpieczeństwo w pracy i zabawie. Nie tylko znakomite, ale także dobrze chronione miejsce do pracy. Znakomitemu zachowaniu się na drodze Opla Combo towarzyszą systemy aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa.

13 Kwestie bezpieczeństwa traktujemy z najwyższą powagą. Dzięki obszernej gamie funkcji aktywnej i pasywnej ochrony Combo jeździ się równie bezpiecznie, co przyjemnie. Zmodernizowane podwozie z systemem zawieszenia DSA (Dynamic Safety Action) zwiększa przyczepność. Wzmocnienia boczne są elementem wyposażenia standardowego, podobnie jak system zwalniania pedałów, który automatycznie odłącza pedały nożne w przypadku silnego zderzenia. Inne zabezpieczenia to pasy z napinaczami i ogranicznikami siły naprężenia, pełnowymiarowa poduszka powietrzna kierowcy, poduszka powietrzna dla pasażera na przednim siedzeniu (opcjonalna w Combo) i ABS. Ponadto, jak każdy Opel, modele Combo i Combo Tour są wyposażone w zaawansowany, zaprojektowany komputerowo i sprawdzony w testach system rozpraszania i pochłaniania energii uderzenia. Reflektory z mocnymi żarówkami H7 zapewniają doskonałą widoczność w nocy. Wszystkie te cechy sprawiają, że masz samochód, któremu możesz zaufać niezależnie od pogody i stanu drogi. Poduszki powietrzne. Standardowe zabezpieczenia obejmują pełnowymiarową poduszkę powietrzną kierowcy. Opcjonalnie dostępna jest poduszka dla pasażera oraz boczne poduszki powietrzne. System odłączania pedałów (PRS). System odłączania pedałów umożliwia odłączenie pedałów w przypadku silnego uderzenia od przodu, aby zminimalizować ryzyko obrażeń stóp i dolnej części nóg. Klatka bezpieczeństwa. Niezwykle sztywny szkielet bezpieczeństwa kabiny pasażerskiej Combo tworzy jak największą przestrzeń chronioną we wszystkich rodzajach wypadków. 13 Bezpieczeństwo

14 Uchylna kolumna kierownicy. Uchylna kolumna kierownicy zapewnia dodatkowy komfort prowadzenia. Do wyposażenia standardowego należy również wspomaganie kierownicy zależne od prędkości jazdy. Elektrycznie sterowane szyby i lusterka. Elektrycznie sterowane szyby i podgrzewane lusterka są dostępne jako wyposażenie opcjonalne. Opel Combo i Combo Tour. Komfort plus praktyczność. Jakość i komfort samochodu osobowego połączona z efektywnością samochodu użytkowego. A do tego praktyczne i poprawiające wygodę elementy wyposażenia.

15 Model Combo łączy w sobie efektywność samochodu użytkowego z jakością i komfortem samochodu osobowego. Wysokie fotele i regulowana kolumna kierownicy zapewniają doskonałą widoczność instrumentów i deski rozdzielczej. Dostępnych jest wiele opcji poprawiających komfort i wygodę, jak podgrzewany fotel kierowcy z regulacją wysokości, klimatyzacja, lampki do czytania map, elektrycznie otwierane szyby przednie i podgrzewane szyby tylne. Obszerny schowek dachowy na dokumenty można uzupełnić o górną kieszeń siatkową i wysuwaną szufladę pod fotelem. Pokrywa przestrzeni ładunkowej. Dostępna do modelu Combo Tour, pozwala ukryć zawartość przestrzeni ładunkowej, a unieruchamiająca siatka bezpieczeństwa sprawia, że wszystko, co zostało włożone do przestrzeni ładunkowej, pozostanie na swoim miejscu. Combo Tour ma dodatkowo obszerne tylne siedzenie dla trzech dorosłych osób, które mają sporo miejsca na nogi i mogą łatwo wsiąść i wysiąść przez boczne drzwi przesuwne. Jego wszechstronność i elastyczność pozwala zabrać wszystko, co jest potrzebne do pracy lub spędzania czasu wolnego. Niska krawędź przestrzeni ładunkowej oraz wysoka linia dachu sprawiają, że nawet najbardziej nieporęczne obiekty mieszczą się z łatwością. Wszyscy, niezależnie od wieku, docenią składane stoliki, mieszczące się w oparciach obu przednich siedzeń Combo Tour. Stoliki mają wbudowane uchwyty na kubek i miejsce na wszystko, czego pasażerowie mogą potrzebować w drodze. Schowek dachowy. Dodatkowy schowek stanowi kieszeń siatkowa między środkowym a tylnym słupkiem, opcjonalnie dostępna w Combo Tour. Schowki. W każdym modelu Combo jest wiele przydatnych schowków. W kieszeniach w drzwiach przednich z obu stron można trzymać mapy, dokumenty, a nawet butelki z piciem o objętości do 1,5 l. Schowek pod fotelem pasażera siedzącego z przodu. Ten wygodny schowek pod fotelem idealnie nadaje się na papiery, mapy itp. 15 Wnętrze kokpitu i komfort Fotel kierowcy z regulacją wysokości. W połączeniu z uchylną kolumną kierownicy gwarantuje idealną pozycję do prowadzenia. Element standardowy w Combo Tour i opcjonalny w Combo.

16 Modele Combo ze ścianami panelowymi i przeszklonymi mają wszystko, co jest potrzebne, aby jak najlepiej i z największą przyjemnością wykorzystać elastyczność tego samochodu. Praktyczność, jakość i funkcjonalna elegancja tworzą odporne, a zarazem przyjazne otoczenie. 16 Poziom wykończenia Combo Standardowe elementy Combo Van: Kierownica z regulacją wysokości Antracytowa konsola środkowa Czarne wskazówki instrumentów, w tym licznika obrotów Materiał New Orleans w kolorze antracytu Pełnowymiarowa poduszka powietrzna Nagrzewnica systemu HVAC, dmuchawa czterobiegowa Elektryczne wspomaganie układu kierowniczego EPS Regulowana kolumna kierownicy Hamulce tarczowe (przód) i bębnowe (tył) Wewnętrzny filtr powietrza Przegroda przestrzeni ładunkowej Dwie pary uchylnych drzwi tylnych (opcjonalnie klapa tylna) 14-calowe stalowe obręcze kół Czarne listwy zewnętrzne Tylne światła przeciwmgielne Na zdjęciach mogą być przedstawione opcjonalne elementy wyposażenia. Podnoszona klapa tylna. Ta opcja umożliwia ochronę przed złą pogodą podczas ładunku i wyładunku towaru. Wydłużenie pokładu ładunkowego za pomocą systemu FlexCargo. Po otwarciu przegrody przestrzeni ładunkowej po stronie pasażera mogą się zmieścić dłuższe przedmioty, o długości do 2,7 m.

17 Standard wykończenia Combo Tour Essentia. Wersja Essentia ma wszystko, co jest potrzebne, aby korzystać z elastyczności Combo. Praktyczność, jakość i funkcjonalna elegancja tworzą przyjemną, rodzinną atmosferę. Drzwi przesuwne po stronie pasażera Regulacja wysokości kolumny kierownicy Fotel kierowcy z regulacją wysokości Podgrzewana tylna szyba z wycieraczką i spryskiwaczem Antracytowa konsola środkowa Materiał New Orleans w kolorze antracytu 15-calowe stalowe obręcze kół z pełnowymiarowymi kołpakami Punkty mocowania bagażnika dachowego Centralny zagłówek tylny Na zdjęciach mogą być przedstawione opcjonalne elementy wyposażenia. Przesuwne drzwi boczne. Przesuwne drzwi boczne po stronie pasażera ułatwiają dostęp do tylnego siedzenia (przesuwne drzwi z tyłu po stronie kierowcy są elementem wyposażenia opcjonalnego). Podnoszona klapa tylna. Chroni przed złą pogodą podczas załadunku i wyładunku towaru. 17 Poziom wykończenia Tour Essentia

18 18 Poziom wykończenia Tour Enjoy Combo Tour Enjoy Enjoy zasługuje na tę nazwę. Ma coś ekstra w każdym aspekcie. Przednie i tylne zderzaki w kolorze karoserii, nowe wykończenie wnętrza z materiału Twist w trzech kolorach do wyboru i centralny zamek to najbardziej widoczne z całej serii praktycznych i przystępnych rozwiązań. Oprócz tego wszystkiego, co zawiera wariant Combo Essentia, w poziomie wykończenia Combo Enjoy oferowane są również standardowo następujące elementy: Przednie i tylne zderzaki w kolorze nadwozia Materiał Twist w kolorach antracyt, czerwony chili i niebieski ultra Centralny zamek Lusterka w kolorze nadwozia Osłona przestrzeni bagażowej Kieszeń siatkowa między środkowym a tylnym słupkiem Na zdjęciach mogą być przedstawione opcjonalne elementy wyposażenia. Zderzaki w kolorze nadwozia. Wygląd zewnętrzny bardzo zyskuje na tym, że wybrany kolor nadwozia rozciąga się także na przedni i tylny zderzak. Pokrywa przestrzeni ładunkowej. Pozwala ukryć zawartość przestrzeni ładunkowej, a unieruchamiająca siatka bezpieczeństwa (jeden z akcesoriów) sprawia, że wszystko, co zostało włożone do przestrzeni ładunkowej, pozostanie na swoim miejscu.

19 Combo Tour Cosmo. Cosmo to Combo ze wszystkim, co najlepsze. Znakomite połączenie oznak luksusu z elastycznością i wytrzymałością Combo. Oprócz tego wszystkiego, co zawiera specyfikacja Combo Enjoy, w poziomie wykończenia Combo Cosmo oferowane są również standardowo następujące elementy: Klimatyzacja Drugie drzwi przesuwne po stronie kierowcy Elektrycznie sterowane przednie szyby i lusterka Radioodtwarzacz CD 30 sterowany przyciskami na kierownicy Srebrne matowe elementy wnętrza Obita skórą kierownica Na zdjęciach mogą być przedstawione opcjonalne elementy wyposażenia Radio CD 30 z odtwarzaczem CD. Stereofoniczne radio CD 30 z odtwarzaczem CD (i opcjonalnym odtwarzaczem MP3) umożliwia słuchanie ulubionej muzyki z najwyższą jakością dźwięku. System jest wyposażony w 6 głośników (20 W na kanał) i potrójny wyświetlacz informacyjny. Drugie drzwi przesuwne. Szeroko otwierające się przesuwne drzwi z obu stron zapewniają maksymalną ilość miejsca i ułatwiają wsiadanie i wysiadanie oraz wkładanie i wyjmowanie ładunku. 19 Poziom wykończenia Tour Cosmo

20 Combo Tour Arizona. Prezentowane modele i opcje są niedostępne w Polsce, ale można je nabyć w krajach sąsiednich. 20 Poziom wykończenia Tour Arizona Arizona kojarzy się z bezkresem stepów. Atrakcyjna stylistyka i wyższy prześwit pod pojazdem sprawiają, że ten Combo jest wyższy niż inne pojazdy. Dobre wyposażenie Cosmo z klimatyzacją i drugimi drzwiami przesuwnymi zostało w modelu Combo Arizona wzbogacone o następujące elementy: Przedni i tylny zderzak z osłonami Dwukolorowe zderzaki czarny połączony z kolorem nadwozia Sportowa kratka chłodnicy Szeroka listwa progowa Czarny dach 15-calowe 7-ramienne obręcze kół ze stopów lekkich Reflektory z efektem 3D sprawiającym, że mienią się jak kamienie szlachetne Wbudowane światła przeciwmgielne Słupek środkowy pokryty czarną folią Folia na szybie przedniej Prześwit podwyższony o 20 mm Na zdjęciach mogą być przedstawione opcjonalne elementy wyposażenia. Super wzornictwo. Przyciągające wzrok akcenty stylistyczne, jak dwukolorowe zderzaki i kratka chłodnicy, a także reflektory mieniące się jak kamienie szlachetne i wbudowane w zderzakach przednie światła przeciwmgielne nadają temu modelowi charakter pojazdu terenowego. 15-calowe obręcze kół ze stopów lekkich. Koła wprawiają świat w ruch. Powinny więc dobrze wyglądać, prawda? Wersja Arizona jest właśnie fabrycznie wyposażona w stylowe 7-ramienne obręcze kół ze stopów lekkich.

21 Combo Tour Sport. Prezentowane modele i opcje są niedostępne w Polsce, ale można je nabyć w krajach sąsiednich. Combo Tour Sport oznacza coś więcej niż ćwiczenie fizyczne to stan ducha. Combo Sport zwiększa Twój zapał. Wyposażenie modelu Essentia: Klimatyzacja Obita skórą kierownica Elektrycznie sterowane szyby przednie Boczne poduszki powietrzne Radio CD 30 z 6 głośnikami (opcjonalny odtwarzacz MP3) Sterowanie radiem w kole kierownicy Aluminiowe, sportowe pedały Białe, chromowane instrumenty Konsola środkowa i wewnętrzne klamki w kolorze srebrnym matowym Podgrzewane i elektrycznie sterowane lusterka wsteczne w kolorze nadwozia Halogenowe, sportowe reflektory Światła przeciwmgielne 16-calowe 9-ramienne obręcze kół ze stopów lekkich Kratka GSI Na zdjęciach mogą być przedstawione opcjonalne elementy wyposażenia. Klimatyzacja. Klimatyzacja, która pozwala utrzymać świeżość i czujność na drodze, należy do wyposażenia standardowego w wariantach Cosmo, Arizona i Sport modelu Combo Tour. Sportowy wygląd. Zewnętrzna sylwetka modelu Combo Tour Sport jest wzbogacona o kratkę GSI i mające sportowy wygląd reflektory halogenowe, które odzwierciedlają charakter samochodu. 21 Poziom wykończenia Tour Sport

22 Opel Combo i Combo Tour. Audio-nawigacja. Rozrywka, komunikacja i informacja. Muzyka (lub informacje drogowe, lub nawigacja, lub komunikacja) w pracy Opel Combo jest dostępny z różnymi łatwymi w użyciu wbudowanymi urządzeniami od zwykłego radia po system nawigacji.

23 Radioodtwarzacz CD 30 MP3. Ten radioodtwarzacz CD 4 x 20 W z odtwarzaniem plików MP3 umożliwia słuchanie muzyki bez przerwy i można nim bezpiecznie sterować wprost z kierownicy. Nowa generacja systemów audio i nawigacyjnych Opla odznacza się zarówno ładnym wyglądem, jak i niezwykle prostą obsługą: akurat coś dla tych, którzy wolą zajmować się ważniejszymi rzeczami, niż obsługa pokręteł i przycisków. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zwykłego radia, radioodtwarzacza kasetowego czy też wbudowanego telefonu lub systemu nawigacji, w ofercie Opla znajdziesz właściwe urządzenie. Wszystkie radioodtwarzacze oferują zakres częstotliwości FM/AM, automatyczne programowanie stacji, pełną obsługę RDS-EON, automatyczne ustawianie głośności i sterowanie basami. 23 Uchwyt do telefonu komórkowego. Bezpieczne i łatwo dostępne miejsce do trzymania telefonu komórkowego, które umożliwia korzystanie z niego bez użycia rąk. CD 70 NAVI. Radioodtwarzacz CD i system nawigacji na bieżąco wskazujący drogę za pomocą symboli lub głosu. Zawiera odtwarzacz plików MP3 i zdalne sterowanie z poziomu kierownicy. Audio-nawigacja Sterowanie z kierownicy. Znajdujące się cały czas pod ręką kierowcy przyciski sterujące systemami audio i nawigacyjnymi zapewniają bezpieczeństwo i wygodę.

24 24 stalowe obręcze, 14 okrągłych otworów, 5,5 x 14", opony 175/70 R 14 stalowe obręcze, 18 otworów, 6 x 15", opony 185/60 R 15 obręcze z lekkich stopów, 5 ramion w kształcie trapezu, 6 x 15", opony 185/60 R 15 obręcze z lekkich stopów, 5 ramion płaskich podwójnych, 6 x 15", opony 185/60 R 15 Opcje obręczy kół obręcze z lekkich stopów, 7 ramion w kształcie trapezu, 6 x 15", opony 185/65 R 15 obręcze z lekkich stopów, 9 ramion, 6 x 16", opony 195/45 R 16

25 Koła wprawiają świat w ruch. Powinny więc dobrze wyglądać, prawda? Opel oferuje szeroki wybór estetycznych i efektownych obręczy z lekkich stopów. 25 Opcje obręczy kół Koła i opony NX4 PG1 PFX P82 QU4 QP0 Combo Combo Tour Essentia Combo Tour Enjoy Combo Tour Cosmo Combo Tour Arizona 2 Combo Tour Sport 1,2 = standardowo = opcjonalnie = niedostępne 1 P82 standardowo w modelu Sport 1.3 CDTI. QPO standardowo we wszystkich innych modelach Sport. 2 Prezentowane modele i opcje są niedostępne w Polsce, ale można je nabyć w krajach sąsiednich.

26 Wykładzina przestrzeni ładunkowej do Combo. Wykładzina przestrzeni ładunkowej o pełnej długości skutecznie chroni przed brudem i wilgocią. Wykładzina przestrzeni ładunkowej. Dostępna do Combo Tour, chroni przedział ładunkowy przed zużyciem w codziennej eksploatacji. Wyposażenie do holowania. Wśród dostępnych haków holowniczych znajduje się zdejmowana kula lub jarzmo i bolec do zamontowania drążka holowniczego. Opel Combo i Combo Tour. Akcesoria. Szeroka gama specjalnie zaprojektowanych akcesoriów służy zwiększeniu wygody i bezpieczeństwa Twojego miejsca pracy. Siatka przytrzymująca ładunek. Bagaż, paczki i dowolne inne lekkie ładunki w przestrzeni ładunkowej Combo Cargo można z łatwością kontrolować za pomocą tej 6-punktowej, mocowanej do podłogi siatki przytrzymującej ładunek. W modelu Combo Tour dostępna jest siatka 4-punktowa.

27 Różne rodzaje dywaników. Maty podłogowe firmy Opel pełnią rolę ochronną i dekoracyjną. Maty, wykonane z wytrzymałej gumy lub podwójnie tkanej wykładziny, są dopasowane do podłogi, stabilne i bezpieczne. Podobnie jak Twój Combo, mają po prostu trwać. 9-ramienna obręcz koła ze stopów lekkich. Aluminium polakierowane na srebrny kolor z wysokim połyskiem w rozmiarze 6 J x 16", kołpak z pierścieniem z polerowanego aluminium oraz opony 195/45 R Tylne siatki na szyby. Oprócz ochrony szyb w drzwiach tylnych, stalowe siatki stanowią także poważną przeszkodę dla złodziei. Akcesoria Stelaż dachowy z rolkami do Combo. Stalowy stelaż dachowy, który może być wyposażony w rolki ułatwiające załadunek, zapewnia wiele lat użytkowania. Stelaże i bagażniki dachowe zamknięte. Stelaże i bagażniki dachowe zamknięte Opla wyróżniają się łatwością i szybkością instalacji, elegancją i solidnością. Bagażniki dachowe są zamykane na klucz i posiadają rozpórki pneumatyczne zapewniające wygodne otwieranie. Foteliki dziecięce Opla. Nosidełko Opel BABY-SAFE i fotelik dziecięcy Opel DUO ISOFIX (na zdjęciu) umożliwiają bezpieczne przewożenie niemowlaków i dzieci o wadze do 18 kg. Uchwyty na rowery. Seria praktycznych uchwytów umożliwia przewożenie rowerów wewnątrz (na zdjęciu), na dachu lub na specjalnym stelażu montowanym do haka holowniczego. Łańcuchy śniegowe. Z łańcuchami śniegowymi Opla można przetrwać nawet najcięższą zimę bez przestojów.

28 Opel Combo i Combo Tour. Kolory i wykończenia. Zarówno na drodze, jak i u klienta Combo jest wizytówką firmy i stylu życia jego właściciela. Który kolor wybrać? Zależy od Ciebie!

29 29 Twist/Elba Ultra Blue (niebieski) Twist/Elba Chili (czerwony) Wykończenie Twist/Elba Charcoal (antracyt) New Orleans/Elba Charcoal (antracyt) Włókno winylowe (opcja) Censor/Elba, antracyt

30 Opel Combo jest fabrycznie dostępny w szerokim wachlarzu atrakcyjnych i obsługiwanych w serwisie kolorów oraz ich wersji jednolitych, metalicznych i mica. 30 Kolory Biały Casablanca Granatowy Royal Żółty Punch Czarny Sapphire Czerwony Magma Srebrny Star Niebieski Air Niebieski Peacock Metro

31 31 Kolory i wykończenia Model Nazwa wykończenia Kolor wykończenia Vinyl Szary Cargo i Tour Essentia Orleans/ Elba Ciemno czarny Vinyl Szary Twist/ Elba Niebieski Ultra Tour Enjoy i Tour Cosmo Twist/ Elba Twist/ Elba Twist/ Elba Chili Antracyt Niebieski Ultra Twist/ Elba Tour Arizona 1 Tour Sport 1 Twist/ Elba Vinyl Censor/ Elba Chili Antracyt Szary Antracyt Jednolite kolory nadwozia Biały Casablanca Granatowy Royal Żółty Punch Dwuwarstwowe kolory nadwozia (opcja) Czarny Sapphire II Błyszczące kolory nadwozia (opcja) Czerwony Magma Dwuwarstwowe metaliczne kolory nadwozia (opcja) Srebrny Star Dwuwarstwowe kolory nadwozia mica (opcja) Niebieski Air Niebieski Peacock Metro Kolory i wykończenia = dostępne = niedostępne 1 Prezentowane modele i opcje są niedostępne w Polsce, ale można je nabyć w krajach sąsiednich.

32 Serwis firmy Opel. Ogólnoeuropejska obsługa klienta. Ponad 6000 warsztatów samochodowych w całej Europie, w tym ponad 2000 centrów serwisowych specjalizujących się w samochodach użytkowych, zapewnia indywidualną, profesjonalną i sprawną obsługę. W ramach obsługi klient uzyskuje szczegółowe informacje o wykonanej naprawie i o poszczególnych pozycjach faktury. OPEL RoadPlus. 1 Maksymalna dostępność. Jeżeli zajdzie potrzeba wizyty w jednym z warsztatów naprawczych pojazdów użytkowych Opla, pojazd zostanie natychmiast zdiagnozowany, bez potrzeby wcześniejszego ustalenia terminu. Drobniejsze naprawy są wykonywane na poczekaniu, a wymiana standardowo zużywających się części zostanie przeprowadzona w ciągu jednego dnia. W przypadku napraw trwających ponad dwie godziny udostępniony zostanie bezpłatny zastępczy środek transportu usługa ta obowiązuje w ramach pierwszych trzech lat posiadania pojazdu. Centrum informacyjne dla klientów. Partnerzy Opla są zawsze do Państwa dyspozycji, by odpowiedzieć na wszelkie pytania i spełnić Państwa specjalne wymagania. Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące samochodów użytkowych Opla można uzyskać, kontaktując się z Centrum informacyjnym dla klientów firmy Opel. Usługa Opel Assistance. Ta bezpłatna gwarancja mobilności obejmuje wszystkie nowe samochody marki Opel i jest ważna przez 2 lata od dnia zarejestrowania pojazdu lub dostarczenia go klientowi przez dealera, w zależności od tego, który warunek zostanie spełniony pierwszy. Służymy Ci pomocą, gdziekolwiek jesteś. W ponad 40 krajach europejskich, 24 godziny na dobę. Oferujemy usługi takie jak pomoc w czasie awarii, usługi holowania, wynajęcie samochodu osobowego, zakwaterowanie w hotelu lub zorganizowanie transportu zastępczego np. koleją lub samolotem (zgodnie z warunkami programu). Oferty finansowania 2. Dealerzy Opla oferują atrakcyjne, dostosowane do każdego klienta modele finansowania. Sam klient decyduje, jak chce zapłacić za swój pojazd, odpowiednio do swoich potrzeb i możliwości. Oferty leasingowe. 2 Istnieje również możliwość leasingowania samochodu Opel, np. w ramach systemu GMAC Leasing. Warunki leasingu można są dostosowane do wymagań i możliwości klienta. Dostępny jest także system Master leasing, oferujący kompleksową obsługę floty pojazdów z jednego źródła. Usługi ubezpieczeniowe. 2 Pakiet serwisowy Opla dopełniają usługi ubezpieczeniowe GMAC. Oferujemy naszym klientom wszelkie typy ubezpieczenia samochodu. Usługa wypożyczenia samochodów Opla. 2 Wypożyczalnia samochodów Opla pozwala kontynuować podróż w razie awarii samochodu. Gwarancja na nowy samochód. Gwarancja obejmuje każdy nowy samochód osobowy marki Opel przez okres 24 miesięcy bez limitu przejechanych kilometrów, począwszy od dnia pierwszej rejestracji lub dostarczenia pojazdu klientowi przez partnera Opla, w zależności od tego, która z tych dat przypada wcześniej. Rozszerzona gwarancja na samochód. 2 Ubezpieczenie od kosztów naprawy umożliwia rozszerzenie gwarancji na nowy samochód. Szczegółowych informacji, w tym na temat dostępności usługi, udzielają partnerzy Opla. Gwarancja antykorozyjna (maksymalnie 12-letnia). Opel udziela pewnej, długoterminowej gwarancji antykorozyjnej na warunkach opisanych w Książce serwisowej. Części i akcesoria. U partnerów Opla są dostępne wszelkie elementy niezbędne do utrzymania samochodu w nienagannym stanie oraz do jego indywidualizacji na potrzeby prywatne i firmowe. Recykling. Informacje dotyczące programu recyklingu, punktów złomowania pojazdów oraz pozyskiwania surowców wtórnych są dostępne w Internecie pod adresem 1 Dostępne w wybranych warsztatach specjalizujących się w naprawach samochodów użytkowych. 2 Dostępność zależy od lokalnych warunków rynkowych. W razie jakichkolwiek pytań informacji udzielają partnerzy Opla. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem Wszystkie dane były aktualne w chwili publikacji niniejszej broszury. Informacje na temat zmian dotyczących modeli dostępne są u najbliższego dystrybutora marki Opel. Producent nie ponosi odpowiedzialności za dokładność zawartych tu danych. Kolory prezentowane w niniejszej publikacji mogą się różnić od kolorów rzeczywistych. Producent zastrzega sobie prawo do zmian w ofercie, zarówno w zakresie oferowanych kolorów, modeli oraz ich budowy i wyposażenia. Prezentowane wyposażenie dodatkowe jest dostępne za dodatkową opłatą. Przed złożeniem zamówienia należy skontaktować się z dystrybutorem marki Opel w celu uzyskania informacji na temat dostępności modeli. Zastrzegamy, iż wszelkie informacje zawarte w niniejszej broszurze są aktualne na dzień jej publikacji tj. listopad General Motors Poland Wydanie 01/07 Wyprodukowane przez DataActive Communications Ltd 32D01071 Wydrukowano na bezpiecznym dla środowiska papierze bezchlorowym.