Szanowni Państwo! Udział w konferencji jest BEZPŁATNY.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Szanowni Państwo! Udział w konferencji jest BEZPŁATNY."

Transkrypt

1 Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji dla samorządowców pn.,,dobry system edukacji w Jednostce Samorządu Terytorialnego. Czyli jaki?, która odbędzie się w Katowicach w Hotelu Park Diament****, ul. Wita Stwosza 37 w dniach XII 2013r. Konferencja organizowana jest w ramach projektu systemowego,,doskonalenie strategii zarządzania oświata na poziomie regionalnym i lokalnym II etap, który realizowany jest w partnerstwie przez Ośrodek Rozwoju Edukacji (Lider Partnerstwa) oraz VULCAN Sp. z o.o. (Partner), w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet III,,Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.1. Modernizacja systemu zarządzania i nadzoru w oświacie, Poddziałanie Modernizacja systemu nadzoru pedagogicznego. Udział w konferencji jest BEZPŁATNY. W konferencji może uczestniczyć dowolna ilość reprezentantów danej jednostki. W ramach konferencji uczestnicy spoza Katowic mogą skorzystać z bezpłatnego noclegu w trakcie konferencji oraz w jej przeddzień. Zgłoszenia udziału w konferencji prosimy przesyłać poprzez portal rejestracyjny: https://konferencjavulcan.konfeo.com lub mailowo na adres: Zgłoszenie owe powinno zawierać imię, nazwisko, stanowisko, nazwę jednostki delegującej na konferencję oraz dane kontaktowe (nr telefonu oraz ) oraz informację, czy będą Państwo skorzystać z bezpłatnego noclegu w trakcie konferencji (pokoje 2-osobowe). Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest wypełnienie dokumentów zgłoszeniowych, które otrzymają Państwo w odpowiedzi na zgłoszenie. Dokumenty należy przekazać organizatorowi pierwszego dnia konferencji.

2 Konferencja skierowana jest do przedstawicieli JST, w tym: - Decydentów przedstawiciele JST podejmujący decyzje strategiczne, np.: prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, starostowie, radni, dyrektorzy wydziałów edukacji, dyrektorzy zespołów obsługi szkół i placówek oświatowych, skarbnicy, dyrektorzy planowania lub wydziałów finansowych. - Pracowników operacyjnych przedstawiciele JST podejmujący decyzje operacyjne oraz uczestniczący w przygotowywaniu i realizacji decyzji strategicznych, np. pracownicy wydziałów edukacji, pracownicy zespołów obsługi szkół i placówek oświatowych oraz pracownicy wydziałów planowania lub wydziałów finansowych. - Reprezentantów rad gminnych, powiatowych i sejmików wojewódzkich - Przedstawicieli kadry kierowniczej szkół i placówek Ramowy program konferencji: Podczas konferencji będziemy szukać odpowiedzi na wiele pytań związanych z problemem dobrze zorganizowanego systemu edukacji w samorządzie takich jak: - Co to znaczy optymalna organizacja oświaty w gminie, w powiecie? - Jaka sieć szkolna, przedszkolna jest optymalna? - Jak optymalnie powinny być zorganizowane szkoły podległe samorządowi? - Jaki powinien być zakres autonomii dyrektora szkoły? - Jak realizować politykę oświatową zarządzając systemem edukacji w samorządzie, który jest największym zakładem pracy (korporacją) w jednostce samorządu terytorialnego? - Jak kreować jakość edukacji w szkołach podległych samorządowi? - Jak badać, mierzyć jakość edukacji szkół i systemu oświaty w Jednostce Samorządu Terytorialnego?

3 - Jaka powinna być wizja dobrego systemu edukacji w samorządzie? Powyższe pytania mają charakter strategiczny. Proponujemy formę dyskusji panelowej z udziałem ekspertów oświatowych i samorządowców. Harmonogram spotkania: Dzień pierwszy: 9:30 10:30 Rejestracja uczestników 10:30 11:30 Przywitanie uczestników konferencji, Prezentacja projektu: Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na szczeblu regionalnym i lokalnym etap II przedstawiciel zespołu projektowego VULCAN 11:30 12:30 Wystąpienie Ministerstwa Edukacji Narodowej 12:30 13:00 Przerwa kawowa 13:00 14:00 Wystąpienie Ministerstwa Edukacji Narodowej 14:00 15:00 Obiad Cechy dobrej organizacji systemu edukacji w jednostce samorządu terytorialnego 15:00 15:45 Panel 1: Czym jest system edukacji w JST? Rola sytemu edukacji w kształtowaniu wizerunku JST. Moderator, prezentacja wprowadzająca: Antoni Jeżowski 15:45 16:30 Panel 2: Co oznacza optymalna organizacja oświaty w JST (sieć i organizacja szkół)? Moderator, prezentacja wprowadzająca: Jan Zięba 16:30 17:00 Przerwa kawowa 17:00 18:00 Panel 3: System edukacji jednostki samorządu terytorialnego jako największy zakład pracy na jej terenie. Jak nim optymalnie zarządzać? Moderator, prezentacja wprowadzająca: Wojciech Magdoń 18:00 19:00 Kolacja 19:00 20:00 "Jak zaprzyjaźnić się z rutyną" studium oswajania codzienności dla niecodziennych osiągnięć Dzień drugi: 8:00 9:00 Śniadanie Jakość edukacji. Co to znaczy edukacja wysokiej jakości? Czy samorząd jest kreatorem jakości?

4 9:00 11:00 Panel 4: Jakość edukacji. Jak kreować jakość edukacji w szkołach? Czy jakość edukacji da się mierzyć? Czy jakości edukacji sprzyja konkurencja szkół? Moderatorzy, prezentacja wprowadzająca: Przedstawiciel zespołu EWD, Marek Konieczniak 11:00 11:30 Przerwa kawowa 11:30 12:30 Podsumowanie paneli 12:30 14:00 Wpływ polskiej szkoły na wyniki diagnozy społecznej 14:00-15:00 Obiad Miejsce konferencji: Hotel Park Diament****, ul. Wita Stwosza 37, Katowice Termin konferencji: XII 2013r. Uczestnicy konferencji otrzymają: - dostęp do forum dla samorządowców - materiały konferencyjne - materiały promocyjne, w tym: teczkę, notes, torbę materiałową, długopis. Informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego noclegu w trakcie trwania konferencji oraz w jej przeddzień. Sposób zapisu: Serdecznie zapraszamy do przesyłania zgłoszeń udziału w konferencji poprzez portal rejestracyjny https://konferencjavulcan.konfeo.com lub mailowo na adres: Zgłoszenie owe powinno zawierać imię, nazwisko, stanowisko, nazwę jednostki delegującej na konferencję oraz dane kontaktowe (nr telefonu oraz e- mail), a także informację, czy będą Państwo korzystać z noclegu. UWAGA: Przesłanie zgłoszenia udziału nie jest równoznaczne z kwalifikacją do udziału w konferencji. Państwa zgłoszenie zostanie potwierdzone em, w którym będą znajdować się dokumenty zgłoszeniowe. Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest wypełnienie dokumentów zgłoszeniowych. Dokumenty należy przekazać organizatorowi pierwszego dnia konferencji.

5 Kontakt w sprawie konferencji: W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: Centrum Wspierania Administracji "Pro Publico" ul. Górecka 30 (biurowiec IV piętro) Poznań tel , Biuro Projektu VULCAN Sp. z o.o. ul. Wołowska Wrocław Udział w konferencji jest bezpłatny!