Naszą misją jest wzrastać wraz z Państwem na fundamentach silnych i długotrwałych relacji.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Naszą misją jest wzrastać wraz z Państwem na fundamentach silnych i długotrwałych relacji."

Transkrypt

1 Warszawa, dn AdEngine Sp. z o.o., Al. Solidarności 115, Warszawa, Dynamiczny wzrost konkurencyjności rynkowej wymaga od przedsiębiorstw minimalizacji kosztów przy zachowaniu najwyższej jakości produktów lub usług. Dlatego też przekazanie części wewnętrznych procesów przedsiębiorstwa do zewnętrznego partnera, jest rozwiązaniem optymalnym pod względem kosztowym i efektywnym. Minimalizując wydatki spowodowane koniecznością prowadzenia działań nie związanych z głównym celem przedsiębiorstwa, w znacznym stopniu obniżamy koszty Państwa działalności. Wiedza i wieloletnie doświadczenie w dziedzinie marketingu, w połączeniu z pełnym poświęceniem i pasją w konsekwencji prowadzi do sukcesów związanych z trwałym umacnianiem pozycji rynkowej i zwiększenia skuteczności prowadzonej działalności. Nawiązanie współpracy z AdEngine umożliwia Państwa przedsiębiorstwu skoncentrowanie się na najbardziej istotnych zadaniach i celach związanych z zasadniczą sferą jego działalności. Współpracując kompleksowo udostępniamy zasoby ludzkie, techniczne, wskażemy ryzyko i szanse rynkowe, bazując na doświadczeniu nabytym podczas realizacji innych projektów. Zaufanie, jakim darzą nas Klienci odwzajemniamy całkowitym zaangażowaniem w realizację zadań. Naszą misją jest wzrastać wraz z Państwem na fundamentach silnych i długotrwałych relacji. Oferujemy Państwu kompleksową obsługę w zakresie reklamy, public relations, działań social media, kreacji i programowania, jak również pełne zaangażowanie w realizację zadań osób, posiadających duże doświadczenie, zdobyte podczas pracy w agencjach reklamowych, domach mediowych i działach marketingu. Realizujemy we własnym zakresie większość zadań, które tradycyjny dział marketingu zleca podwykonawcom, a ciągły kontakt i współpraca z przedstawicielami mediów pozwala na niezwykle efektywne prowadzenie działań z zakresu public relations. Kolejną korzyścią wynikającą z współpracy jest realizacja przez AdEngine Sp. z o.o. wielu zleceń związanych z drukiem, reklamą, publikacjami materiałów prasowych, itp. - daje to możliwość negocjacji wysokich rabatów. Stworzymy dla Państwa w pełni profesjonalny dział marketingu lub wesprzemy istniejące struktury w Państwa przedsiębiorstwie. Wniesiemy "świeże spojrzenie" na dotychczas podejmowane działania marketingowe. Przekazanie obowiązków związanych z tworzeniem, monitoringiem i realizacją strategii marketingowej pozwoli Państwu skutecznie realizować główne cele przedsiębiorstwa. Dzięki współpracy, Państwa firma może utrzymać optymalną liczbę etatów, skupiając się na zatrudnianiu wykwalifikowanego personelu. Nie ponoszą Państwo kosztów związanych z rekrutacją i tworzeniem stanowisk pracy. Od pierwszego dnia współpracy działamy efektywnie.

2 Ogólne informacje dotczące działalności i usług świadczonych przez AdEngine Sp. z o.o. AdEngine Sp. z o.o. jest wiodącym dostawcą usług outsourcingowych w zakresie marketingu i wsparcia sprzedaży. Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu, wraz z dużą kreatywnością daje Państwu gwarancję ponadprzeciętnej satysfakcji, przekładającej się na sukcesy realizowanych projektów. Działania podejmowane w ramach współpracy charakteryzują się przede wszystkim dużą skutecznością i możliwie największym minimalizowaniem kosztów promocji i reklamy. Głównym celem outsourcingu, jako jednej z najefektywniejszych strategii zarządzania, jest zwiększenie skuteczności prowadzonej działalności. Dzięki temu rozwiązaniu firma korzystająca z usług outsourcingu może utrzymać optymalną liczbę etatów, jednocześnie zapewniając sobie wystarczającą liczbę odpowiednio wykwalifikowanego personelu, a dzięki minimalizacji wydatków, spowodowanych koniecznością prowadzenia działań, które nie są związane z podstawowymi funkcjami i celami firmy, umożliwia znaczne obniżenie kosztów własnych. Naszą ofertę kierujemy zarówno do niewielkich przedsiębiorstw, dla których realizujemy kompleksowo działania marketingowe, jak również do firm posiadających we własnych strukturach dział marketingu. Różnorodność realizowanych projektów umożliwia nam stały rozwój, a ich duża częstotliwość wzbogaca kontakty w świecie mediów, podnosząc przez to nasze możliwości i kwalifikacje, które z chęcią wykorzystamy podczas współpracy z Państwa przedsiębiorstwem. Poniżej przedstawiam główne zadania realizowane podczas świadczenia kompleksowej obsługi marketingowej. Pełny zakres obowiązków, niezbędnych do realizacji skutecznych działań promocyjnych, ustalany jest indywidualnie i dopasowywany do Państwa realnych potrzeb. opracowanie i wdrażanie długoterminowej strategii marketingowej, realizacja zadań public relations i e-public relations, w tym również wystąpienia publiczne, opracowywanie materiałów prasowych, publikacji i funkcja rzecznika prasowego, reprezentacja i wsparcie podczas targów i konferencji, obsługa kanałów social media (Facebook, Twitter, Google+, Youtube, blogi, itp.), opracowywanie i projektowanie wszelkich form reklamowych i promocyjnych, obsługa SEO i SEM (pozycjonowanie stron internetowych, prowadzenie działań reklamowych w internecie), optymalne zarządzanie budżetem reklamowym (na podstawie wnioskowania), w ramach umowy realizacja projektów graficznych, animacji i programowania, monitoring mediów i analizy skuteczności prowadzonych działań, comiesięczne raportowanie z realizacji podjętych zadań, stały kontakt z jednym, dedykowanym doradcą. Bardziej obszerny opis obowiązków, znajduje się na stronie:

3 Outsourcing marketingu w praktyce Uzyskanie realnego, trwałego wzrostu sprzedaży, popularności i rozpoznawalności marki, wymaga wielu ujednoliconych działań promocyjno-informacyjnych. Dla osiągnięcia maksymalnie wysokiej skuteczności zabiegów reklamowych niezbędna jest znajomość otoczenia konkurencyjnego, oczekiwań i upodobań Klienta, ponieważ przewagę konkurencyjną gwarantuje, przede wszystkim koncentracja na potrzebach i preferencjach nabywców, określeniu i zaspokojeniu ich potrzeb w sposób efektywniejszy od konkurentów. Pomysłów i sposobów, które zapewne będą skuteczne jest wiele. Stosować można wszystkie, jednak to w konsumencie budzi się chęć nabycia towaru lub usługi i to on decyduje jakie zabiegi najskuteczniej skłonią go do podjęcia decyzji zakupowej. Najważniejsze w realizacji skutecznych działań marketingowych jest ciągłe badanie i weryfikowanie podejmowanych akcji. Dlatego też rozpoczynając współpracę w pierwszej kolejności skupiamy się na przeprowadzeniu dokładnych analiz, tak aby wszelkie, ujęte w strategii działania były zwracającą się z nawiązką inwestycją, a nie kosztem. Korzyści wynikające z przewagi usług outsourcingowych, nad jednym pracownikiem zatrudnionym we własnych strukturach. Przedstawiona tabelka porusza najważniejsze za i przeciw, a podana wartość wynagrodzenia jest jedynie przykładem i nie stanowi oferty cenowej. Pracownik etatowy Partner outsourcingowy Warunki finansowe przy założeniu wynagrodzenia w wysokości 2500zł netto Wynagrodzenie netto 2500 Jedna comiesięczna faktura 2500zł netto +23% Vat ZUS: emeryt. 340,94 suma: 3075 zł brutto rent. 52,40 chorob. 85,58 razem 478,92 NFZ 271,29 Zaliczka 243 Koszt Pracodawcy 635,42 FP 85,58 FGŚP 3,49 Suma 4217,70 zł

4 Koszty dodatkowe Utworzenie i wyposażenie stanowiska Brak kosztów dodatkowych. pracy. Szkolenia (produktowe, BHP, zawodowe) Koszt utrzymania zaplecza socjalnego. Zużycie mediów. Urlop, chorobowe pracownika. Możliwości Przy wynagrodzeniu w wyżej wymienionej wysokości: Specjalista ds. Marketingu, bez konkretnej Zespół wąsko wyspecjalizowanych osób, z minimum kilkunastoletnim doświadczeniem. Specjalizacja w zakresie: specjalizacji, staż nieprzekraczający 3 lat. - marketing, - public relations, - e-marketing, - analityka i planowanie strategiczne, - neurolingwistyka, psychologia sprzedaży, - grafika, - SEO i SEM - Wielozadaniowość. - Poświęcenie uwagi jednej marce można uznać za zaletę, ale ze względu na specyfikę - specjalista marketingu, wg statystyk jest jednym z najczęściej wypalających się zawodów. Ciągłe związanie z jednym projektem wiąże się po pewnym czasie z rutyną. Ponadto Specjalista ds. marketingu, jako pracownik etatowy uznawany jest za osobę, która dobrze pozna produkt i markę pracodawcy. Lecz to nie znajomość sprzedawanego produktu decyduje o poprawie sprzedaży, lecz znajomość zachowań nabywców, wiedza dotycząca wpływu na decyzje zakupowe, osób, do których adresujemy ofertę. - Nawiązanie stosunku pracy. - Możliwość rozpoczęcia negocjacji z dostawcami materiałów reklamowych. - Możliwość nawiązania kontaktów i długoterminowego nawiązywania relacji z przedstawicielami mediów. Kwalifikacje Dodatkowe korzyści - Wąska specjalizacja każdego pracownika wykonującego to, w czym jest wyjątkowo uzdolniony. - Ze względu na różnorodność prowadzonych projektów i branż, przy których współpracujemy wyeliminowany zostaje całkowicie efekt wypalenia zawodowego. - Udział w szkoleniach, seminariach, konferencjach związanych z tematyką marketingową. - Współpraca z podwykonawcami dostęp do wiedzy na temat najnowszych trendów, technik, narzędzi. Pełna wiedza na temat wydarzeń związanych z branżą klientów (publikacje tematyczne, programy tv, wydarzenia, itp.) - Umowa na czas nieokreślony z możliwością rozwiązania z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. - Wysokie, wypracowane rabaty na produkcję materiałów reklamowych, publikacje prasowe, telewizyjne, itd., które przekazujemy Klientom.

5 - Pracownik etatowy jest obecny w siedzibie pracodawcy (z wyjątkiem dni wolnych, urlopu, zwolnienia lekarskiego) - Stały, silnie rozwinięty i intensywny kontakt z wydawcami i przedstawicielami mediów. - Jesteśmy do Państwa dyspozycji, w godzinach od 8.00 do 22.00, siedem dni w tygodniu, dedykowany konsultant ułatwi komunikację, a w przypadku zaistnienia potrzeby, stawiamy się u Państwa osobiście. Realizujemy wyselekcjonowane działania marketingowe na podstawie przeprowadzanych badań i analiz, według realnego zapotrzebowania Państwa działalności. Projekty działań prezentujemy 10 dniowym wyprzedzeniem, na każdy następny miesiąc w odrębnych harmonogramach. Po zakończeniu każdego miesięcznego okresu przedstawiony zostanie raport z osiągniętych celów, realizacji zadań, wraz z analizą skuteczności. Konsultant jest do Państwa telefonicznej dyspozycji codziennie od godziny 8.00 do 22.00, a obecność osobista w siedzibie Państwa firmy, jest realizowana w możliwie najszybszym terminie,po każdorazowym zgłoszeniu lub zaistnieniu takiej potrzeby. Celem osiągnięcia pełnej spójności działań, w usłudze outsourcingu możliwy jest również dostęp do naszego działu graficznego. Ponadto w okresie świadczenia usług, w przypadku realizacji zamówień (poligrafia, gadżety, nośniki, publikacje, itp.) przenosimy WSZYSTKIE uzyskane rabaty agencyjne, dzięki czemu uzyskują Państwo około 20% - 60% oszczędności kosztów produkcji materiałów reklamowych. Umowę współpracy zawieramy na czas nieokreślony z miesięcznym okresem jej wypowiedzenia. Długotrwałą współpracę budujemy wyłącznie rzetelnością i wysokim poziomem naszej pracy. Nawiązując współpracę z AdEngine gwarantuję najwyższą jakość świadczonych usług, wysoki stopień optymalizacji kosztów i pełne zaangażowanie osób skupionych wokół projektu. Z poważaniem, Sandra Wacławczyk tel: