MUZEUM KATYŃSKIE / WARSZAWA / projekt: 2012 / powierzchnia: 2,79 ha / klient: Muzeum Wojska Polskiego

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "MUZEUM KATYŃSKIE / WARSZAWA / projekt: 2012 / powierzchnia: 2,79 ha / klient: Muzeum Wojska Polskiego"

Transkrypt

1 BRZOZOWSKI GRABOWIECKI ARCHITEKCI

2 Brzozowski Grabowiecki Architekci jest firmą architektoniczną obecną na rynku od 2004 roku. W 2014 roku dołączył do naszego zespołu jako nowy wspólnik architekt Wojciech Kotecki specjalizujący się w realizacji projektów mieszkaniowych i biurowych. Dysponujemy sprawdzonym zespołem 15 architektów i nowoczesnym warsztatem projektowym. Współpracujemy ze sprawdzonymi specjalistami I biurami konstrukcyjnymi I instalacyjnymi. Naszą misją jest tworzenie architektury innowacyjnej i twórczej o wysokiej wartości estetycznej i technicznej w ścisłej współpracy z naszymi klientami. Każde zadanie projektowe traktujemy indywidualnie dobierając do jego realizacji kompetentny zespół. Specjalizujemy się w rewitalizacji zabytkowej zabudowy oraz nowych projektach mieszkaniowych, biurowych i użyteczności publicznej. Przygotowujemy masterplany związane z kompleksowym przygotowaniem dużych terenów pod inwestycje. Projektujemy również wnętrza indywidualne i budynków użyteczności publicznej. Jan Belina Brzozowski (1978) architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, założyciel i współwłaściciel firmy Brzozowski Grabowiecki Architekci. Współautor wielu prestiżowych projektów i laureat konkursów architektonicznych. Najważniejsze projekty I realizacje: Muzeum Katyńskie w Warszawie, rewitalizacja Fabryki Wódek Koneser, rewitalizacja zespołów Pałacowo Parkowych w Guzowie i Malej Wsi, Ratusz w Konstancinie Konrad Grabowiecki (1978) architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, założyciel i współwłaściciel firmy Brzozowski Grabowiecki Architekci. Współautor wielu prestiżowych projektów i laureat konkursów architektonicznych. Najważniejsze projekty I realizacje: Muzeum Katyńskie w Warszawie, rewitalizacja Fabryki Wódek Koneser, rewitalizacja zespołów Pałacowo Parkowych w Guzowie i Malej Wsi, Ratusz w Konstancinie, członek SARP i MOIA Wojciech Kotecki (1977) - przez ostatnią dekadę architekt prowadzący w JEMS Architekci. Dzisiaj współwłaściciel Brzozowski Grabowiecki Architekci. Współautor projektów masterplanów, zespołów mieszkalnych, budynków wysokościowych i użyteczności publicznej. Najważniejsze projekty i realizacje: MCK w Katowicach, osiedle Górczewska Park, wieżowiec Generation Park, ratusz w Konstancinie oraz zespół 19. Dzielnica - realizacja nagrodzona w konkursie Zycie w Architekturze jako najlepszy budynek mieszkalny oraz Nagrodą Architektoniczną Polityki.

3 MUZEUM KATYŃSKIE / WARSZAWA / projekt: 2012 / powierzchnia: 2,79 ha / klient: Muzeum Wojska Polskiego Muzeum Katyńskie obejmuje południową część Cytadeli Warszawskiej z trzema zabytkowymi budynkami. Całość założenia ma charakter parku z centralnie umieszczonym symbolicznym Lasem Katyńskim. Wejście znajduje się w Bramie Nowomiejskiej, na przedłużeniu Traktu Staromiejskiego, u wylotu ul. Zakroczymskiej. Ekspozycja muzealna została zaprojektowana na dwóch poziomach Kaponiery zabytkowej budowli artyleryjskiej. Trzeci budynek - arkadowa budowla działobitni w pięciu dużych, przeszkolonych arkadach mieści tablice z nazwiskami pomordowanych oficerów.

4 KONKURS NA MUZEUM KATYŃSKIE / WARSZAWA / projekt: 2010 / powierzchnia: 1,7 ha / 1200 m2 / klient: Muzeum Wojska Polskiego / współautorzy: Maksa Sp. z o.o. oraz Jerzy Kalina Nowa siedziba Muzeum Katyskiego znajdzie się w budynku kaponiery w Cytadeli Warszawskiej. Zakres projektu obejmuje przebudowę budynku wraz z zagospodarowaniem otaczającego terenu o powierzchni 1,7 ha na potrzeby parku muzealnego. Głównym celem muzeum jest dokumentowanie zbrodni katyńskiej i oddanie hołdu jej ofiarom poprzez stworzenie przestrzeni pamięci i sakralizację pamiątek po zamordowanych. Zbrodnia katyńska ukazana jest zarówno w skali makro, jak i z perspektywy pojedynczego człowieka. Projekt zdobył I nagrodę w międzynarodowym konkursie architektonicznym.

5 MUZEUM KATYŃSKIE PRZEJŚCIE / WARSZAWA / projekt: 2012 / klient: Muzeum Wojska Polskiego Monumentalne przejście z Placu Apelowego przed Muzeum Katyńskim do Epitafium Katyńskiego - dawnej działobitni mieszczącej tablice z nazwiskami ofiar zbrodni katyńskiej. Powstanie przez rozcięcie wału Cytadeli pionowymi ścianami o wysokości 11m i schodami o długości 40 m. Ściany i schody zaprojektowano w całości z barwionego betonu z odciśniętym szalunkiem.

6 LOFTY RODA / ŚRODA WIELKOPOLSKA / projekt: 2012 / powierzchnia: 2500m² PU / klient: TUP S.A. Projekt przebudowy budynków dawnej szwalni w Środzie Wielkopolskiej na nowoczesne lofty. Budynki usytuowane wokół dziedzińca kryją mury gotyckiego klasztoru Dominikanów i szkoły ewangelickiej. Wejście zaakcentowano nowym współczesnym budynkiem mieszczącym kawiarnię. Nowym elementom nadano industrialny charakter. Jednocześnie wyeksponowano zachowane gotyckie wątki murów i detali.

7 NOWE CENTRUM PRAGI REWITALIZACJA KONESERA / WARSZAWA / projekt: / powierzchnia: 5.6 ha / m2 / klient: BBI Development / generalny projektant: Bulanda i Mucha Architekci Sp. z o.o. Projekt zakłada rewitalizację obszaru zabytkowej wytwórni wódek Koneser na warszawskiej Pradze. Kwartał ze względu na bogactwo przestrzenne, architektoniczne oraz ciekawą historię ma stać się punktem skupiającym życie miejskie w tej części Pragi. Założono: 1. Stworzenie wewnątrz kwartału Rynku na Szmulkach ogólnodostępnej przestrzeni publicznej, na którą składają się trzy powiązane ze sobą place. 2. Rewitalizację zabytkowych budynków i nadanie im nowych funkcji. 3. Wprowadzenie funkcji handlowych, biurowych oraz kulturalnych jako podstawowych funkcji kwartału. 4. Stworzenie w miejscu dawnych fortyfikacji Pragi i rogatek Ząbkowskich parku Fortyfikacje Praskie. 5. Zamkniecie kwartału dla ruchu kołowego.

8 LOFTY W KONESERZE / WARSZAWSKA WYTWÓRNIA WÓDEK KONESER / projekt: 2008 / powierzchnia: m2 / klient: BBI Development / generalny projektant: Bulanda i Mucha Architekci Sp. z o.o. Projekt jest częścią kompleksowej rewitalizacji zabytkowego kwartału fabrycznego Wytwórni Wódek Koneser na warszawskiej Pradze. Budynek złożony jest z czterech równolegle usytuowanych hal nawiązujących gabarytami do położonego obok zabytkowego Magazynu Spirytusu. Parter budynku zajmują lokale handlowe i usługowe. Pośrodku elewacji północnej i południowej znajdują się wejścia do pasażu handlowego. Stanowią one jednocześnie główne wyjścia na teren kwartału z dwukondygnacyjnego parkingu publicznego i kondygnacji handlowej na poziomie 1. Na poziomie +1 znajduje się 28 dwukondygnacyjnych loftów o powierzchni m² z ogrodami na dachach kondygnacji handlowej. Z loftów rozciąga się niezwykły widok na zabytkowe budynki fabryczne.

9 PAŁAC W GUZOWIE / CENTRUM KONFERENCYJNE / GUZÓW / projekt: 2008 / powierzchnia: 12 ha / klient: prywatny Przedmiotem projektu jest rewitalizacja zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Guzowie. Zakłada się przeznaczenie zespołu na ekskluzywny ośrodek konferencyjny. Nowe budynki hotelu, oranżerii, willa oraz mała architektura dopełniają kompozycję parku zaprojektowanego przez Kronenberga. Projekt poprzedziły wnikliwe badania konserwatorskie oraz analizy powiązań widokowych. Oddzielną część projektu stanowi teren dawnej cukrowni na przedpolu pałacu. W miejscu nieistniejącej cukrowni na obszarze 12,5 ha zaprojektowano osiedle domów z rynkiem.

10 HOTEL PAŁAC W GUZOWIE / GUZÓW / projekt: 2012 / powierzchnia: 2 500m² PU / klient: prywatny Projekt ekskluzywnego hotelu w spektakularnym założeniu pałacowo-parkowym w Guzowie. Parter przeznaczono na sale wielofunkcyjne i konferencyjne. I i II piętro zaadaptowano na pokoje hotelowe eksponujące unikalną więźbę dachową. W piwnicach umieszczono klub, zespół SPA z basenem oraz pomieszczenia techniczne i zaplecze.

11 EKO MIASTO SIEWIERZ / SIEWIERZ / projekt: 2008 / powierzchnia: 150 ha / klient: TUP S.A. / generalny projektant: Mycielski A&U Koncepcja budowy Eko-miasta Siewierz powstała w wyniku warsztatów urbanistycznych Charrette w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Układ zabudowy zaprojektowano w harmonii z ukształtowaniem terenu. Obszar podzielono na kilka jednostek mieszkalnych skoncentrowanych wokół lokalnych centrów-placów miejskich. W dolinie, w centralnej części obszaru powstanie duży park z terenami sportowymi i rekreacyjnymi. Wzdłuż drogi krajowej nr. 1 zlokalizowano tereny biznesowe i produkcyjne.

12 REZYDENCJE W MIKOŁAJKACH / MIKOŁAJKI / projekt: 2009 / powierzchnia: 4 ha / klient: prywatny / generalny projektant: Bulanda i Mucha Architekci Sp. z o.o. Projekt ekskluzywnego osiedla 16 domów nad brzegiem Jeziora kierunku brzegu terenie, tak aby maksymalnie otworzyć widoki na jezioro. Nad wodą zaprojektowano klub i restaurację, do której klienci będą przypływać jachtami z wielkich jezior mazurskich. Tuż obok znajduje się marina oraz plaża. W głębi działki, od strony ulicy zlokalizowano hangar na 30 łodzi, budynek gospodarczy oraz lądowisko dla helikoptera. Sieć kameralnych uliczek i ścieżek łączy domy i prowadzi w kierunku klubu i mariny, gdzie koncentruje się życie mieszkańców.

13 DOM 1+1 / WARSZAWA / projekt: 2008 / powierzchnia: 350 m2 / klient: prywatny Projekt zakłada gruntowną przebudowę istniejącego budynku i prawie trzykrotne powiększenie powierzchni użytkowej. Wnętrza budynku kryją bogaty program użytkowy: jednoprzestrzenny połączony z ogrodem salon, atelier z rozsuwanym szklanym dachem, obszerne sypialnie, garderoby i łazienki, saunę oraz pomieszczenia do pracy i rekreacji. Okna rozmieszczone są tak, aby światło mogło jak najgłębiej przenikać do wnętrza budynku.

14 BUDYNEK WIELORODZINNY NA ULICY NAUKOWEJ / WARSZAWA 1950 / projekt: 2010 / klient: prywatny / współautor: Maciej Dembiński Koncepcja dwóch 3-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych z garażem podziemnym w Warszawie (dzielnica Włochy). Powierzchnia działki: 1500 m2 Ilość mieszkań: 17 Powierzchnia użytkowa mieszkań: 1012 m2 Wysokość: m

15 BUDYNEK WIELORODZINNY PRZY ULICY FRANCISZKAŃSKIEJ / WARSZAWA / projekt: 2007 / klient: SMB Dembud / generalny projektant: ARE Obiekt wyróżniony w konkursie SARP na najlepszą realizację 2007 r. 5-cio kondygnacyjny budynek mieszkalny z usługami i garażem podziemnym zlokalizowany jest w pobliżu Starego Miasta w Warszawie.

16 ZESPÓŁ BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH GÓRCZEWSKA PARK / WARSZAWA / projekt: 2010 / klient: J.W. Construction Holding / generalny projektant: JEMS Architekci Nagroda SARP 2010 r. Wyróżnienie specjalne. Osiedle powstało na działce położonej wzdłuż linii kolejowej na obrzeżach Woli. W inwestycji w której położono nacisk na racjonalne wykorzystanie budżetu niezwykle ważna stała się standaryzacja elementów architektonicznych. Rezygnując ze skomplikowanych detali i drogich materiałów skupiono się przede wszystkim na stworzeniu atrakcyjnej przestrzeni wewnętrznej osiedla. Charakter i wyraz architektoniczny tego osiedla zostały osiągnięte poprzez modyfikacje i wariacje ograniczonej ilości powtarzalnych elementów.

17 ZESPÓŁ BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH GÓRCZEWSKA PARK / WARSZAWA / projekt: 2010 / klient: J.W. Construction Holding / generalny projektant: JEMS Architekci

18 ZESPÓŁ BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH 19. DZIELNICA / WARSZAWA / projekt: 2012 / klient: Pro-Urba / generalny projektant: JEMS Architekci Laureat nagrody architektonicznej 2012 miesięcznika Polityka. Najlepszy budynek mieszkalny w konkursie Życie w Architekturze 19 Dzielnica jest pierwszym tak dużym obszarem na terenach postindustrialnych Warszawy, który zostaje przywrócony miastu. Dawne zakłady Waryńskiego, położone na prawie 7ha działce, stają się pierwszym fragmentem nowej dzielnicy. Założenia planu regulacyjnego opierają się na tradycyjnych zasadach budowania miast: zabudowie kwartałowej z wyraźnym podziałem przestrzeni na otwartą, ogólnodostępną ulic i placów oraz półprywatną wewnętrznych dziedzińców. Podstawową osią założenia są dwa place publiczne położone przy dwóch głównych ulicach, połączone ze sobą pieszym pasażem. Wysokość budynków jest zróżnicowana: najwyższa wzdłuż głównych ulic, z dominantami przy placach, obniża się ku pieszemu wewnętrznemu pasażowi. Wszystkie tereny, poza wewnętrznymi dziedzińcami, są ogólnodostępne.

19 ZESPÓŁ BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH 19. DZIELNICA / WARSZAWA / projekt: 2012 / klient: Pro-Urba / generalny projektant: JEMS Architekci

20 RONDO DASZYŃSKIEGO / WARSZAWA / projekt: 2014 / klient: Skanska S.A. / generalny projektant: JEMS Architekci Zespół budynków biurowych znajduje się w silnie przeobrażającym się i zmieniającym wizerunek postindustrialnym krajobrazie warszawskiej Woli. Zielone place i pasaże łączące trzy projektowane budynki biurowe pozwolą nadać tej części miasta niepowtarzalny, publiczny charakter i przyjazne dla użytkowników przestrzenie pracy.

21 MENNICA / WARSZAWA / projekt: 2010 / klient: Mennica Polska S.A. / generalny projektant: JEMS Architekci Koncepcja 130-to metrowego wieżowca na zbiegu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie, wykonana dla Mennicy Polskiej.

22 MENNICA / WARSZAWA / projekt: 2010 / klient: Mennica Polska S.A. / generalny projektant: JEMS Architekci

23 JEROZOLIMSKIE 44 / WARSZAWA / projekt: 2011 / generalny projektant: JEMS Architekci Koncepcja 70-cio metrowego wieżowca na miejscu biurowca Universalu przy rondzie Dmowskiego w Warszawie.

24 MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE / KATOWICE / projekt: 2008 / klient: Miasto Katowice / generalny projektant: JEMS Architekci Obiekt Międzynarodowego Centrum Kongresowego zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Spodka Katowickiego. Skala i funkcja obiektu wskazują na jego szczególne znaczenie, które znalazło swoje odzwierciedlenie w formie architektonicznej. Prostopadłościenna budowla przecięta jest zagłębionym ogrodowym kanionem, który łączy plac wejściowy od strony Spodka z historycznym szlakiem w kierunku osady Bogucice.

25 MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE / KATOWICE / projekt: 2008 / klient: Miasto Katowice / generalny projektant: JEMS Architekci

26 ZAJEZDNIA PRZY CHEŁMSKIEJ / WARSZAWA / projekt: 2007 / klient: Sando / generalny projektant: JEMS Architekci Projekt osiedla mieszkaniowego na prawie 1000 mieszkań, zlokalizowany na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Chełmskiej w Warszawie.

27 PORT PRASKI / WARSZAWA / projekt: 2010 / klient: Port Praski S.A. / generalny projektant: JEMS Architekci Praski obszar przekształceń rozmiarami odpowiada centrum Warszawy. Projektowana dzielnica charakterysuje się bardzo różnorodnym programem funkcjo nalnym, na który składają się spektakularne obiekty użyteczności publicznej (Stadion Narodowy) oraz wysokiej jakości przestrzeń miejska Nowego Portu Praskiego.

28 NARODOWE CENTRUM SPORTU / WARSZAWA / projekt: 2008 / klient: NCS / generalny projektant: JEMS Architekci Zwycięski projekt konkursowy regulacji terenów wokół Stadionu Narodowego w Warszawie

29 RATUSZ W KONSTANCINIE - JEZIORNIE / KONSTANCIN - JEZIORNA / / projekt: 2013 / / klient: powierzchnia Urząd Miasta 4500 i m2 Gminy / klient: Konstancin Urząd - Miasta Jeziorna i Gminy Konstancin Jeziorna Projekt ratusza w uzdrowiskowej miejscowości Konstancin Jeziorna koło Warszawy. Architektura budynku w wyważony sposób łączy w sobie reprezentacyjny charakter odpowiedni dla rangi sprawowanej władzy z jednoczesną rzeczowością i umiarem w formie. W projekcie podkreślono przejrzystość i otwartość, która powinna charakteryzować budynek urzędu nastawionego na jak najlepszy kontakt z lokalną społecznością. W projekcie uwzględniono również aspekty ekologiczne zarówno w podejściu do kształtowania ergonomicznego i przyjaznego miejsca pracy, urzędu dostępnego i użytecznego dla mieszkańców, jak również w rozwiązaniach technicznych obniżających wpływ budynku na środowisko naturalne i obniżających koszty eksploatacyjne zarówno materialne jak i środowiskowe.

30 RATUSZ W KONSTANCINIE - JEZIORNIE // KONSTANCIN - JEZIORNA / / projekt: 2013 / / klient: powierzchnia Urząd Miasta 4500 i m2 Gminy / klient: Konstancin Urząd - Miasta Jeziornai Gminy Konstancin Jeziorna Wewnętrzna struktura budynku zorganizowana jest wokoło dwóch dziedzińców: wejściowego i wewnętrznego na który otwierają się pokoje do pracy. Budynek w pewnym sensie ma dwa oblicza: zewnętrze reprezentacyjne i oficjalne oraz wewnętrzne przyjazne dla jego użytkowników, otwarte i przejrzyste. Skrzydło południowe ma dwie kondygnacje wysokości zwieńczone dominantą w formie wieży mieszczącą salę rady miasta.

31 SĄD REJONOWY / NYSA / projekt: 2013 / klient: Sąd Apelacyjny we Wrocławiu Projekt konkursowy na koncepcję Sądu Rejonowego w Nysie. Nagrodzony 3. nagrodą. W projektowanym budynku przyjęto układ z wewnętrznymi dziedzińcami doświetlającymi sale sądowe. Takie rozwiązanie pozwala na logiczny podział funkcjonalny budynku na strefę ogólnodostępną, przeznaczoną dla stron i strefę od dziedzińca, gdzie mieszczą się pokoje składów sędziowskich. Strefy te spotykają się w salach sądowych umieszczonych pomiędzy dziedzińcami.

32 ZESPÓŁ SZKÓŁ MUZYCZNYCH / POZNAŃ / projekt: 2014 / klient: Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu Projekt konkursowy na koncepcję Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu - nagrodzony 3. nagrodą. Struktura budynku odpowiada na wymagania jakie stawia połączenie funkcji szkolnej i koncertowej: Ściana zewnętrza, wzdłuż granic zabudowy jest w dużej mierze jednotraktaktem skierowanym na zewnątrz mieszczącym sale lekcyjne i nauki indywidualnej. Wewnątrz znajdują się sale koncertowe niewymagające naturalnego oświetlenia, a wymagające dobrej izolacji od świata zewnętrznego. Ponad salami, wewnątrz kwartału znajduje się ogród muzyczny. Architektonicznie budynek zbudowany jest z bardzo ograniczonej ilości elementów fasady zamkniętych w kubikach sal lekcyjnych. Sekwencje takich zestawów elewacyjnych odpowiadające podziałowi wewnętrznemu pomieszczeń zamknięte są w bloki funkcjonalne. Bloki te operują podobnym detalem, natomiast różnią się rytmem powtarzalności elementu fasadowego odpowiadającemu konkretnym funkcjom.

33 MANGALIA / WARSZAWA / projekt: 2014 / klient: Dantex Koncepcja budynku wielorodzinnego z usługami w parterze i parkingiem podziemnym przy ulicy Mangalia w Warszawie. Powierzchnia działki: 8860 m² Ilość mieszkań: 336 Powierzchnia użytkowa mieszkań: m² Wysokość: 25 m

34 HOTEL I SPA W MAŁEJ WSI / MAŁA WIEŚ / projekt: 2014 / klient: prywatny Projekt hotelu i SPA na terenie zabytkowego założenia pałacowego w Małej Wsi. Koncepcja obejmuje realizację budynku hotelowego, w którym znajdować się będzie 100 pokoi oraz zaplecze techniczne. Bezpośrednio przy budynku hotelowym jako dodatkowa atrakcję usytuowane zostało SPA z basenem i nowatorskimi saunami.

35 HOTEL I SPA W KOMPLEKSIE PAŁACOWYM / CZEMIERNIKI / projekt: 2014 / klient: prywatny Projekt hotelu na terenie zabytkowego założenia pałacowego w Czemiernikach. Hotel (68 pokoi) składa się z 4 obiektów: Zbrojowni z nowym skrzydłem, Patia basenu i SPA, Pałacu, Bramy oraz Skrzydła Ogrodowego. Różnice wysokości pomiędzy parterem budynków znajdujących się wewnątrz fortalicji, a poziomem stawów pozwoliła na wykonanie kondygnacji częściowo zagłębionej pod ziemią. Znajduje się tu basen i gabinety spa. Otwierają się one na zielone, niewidoczne z zewnątrz kameralne patio z widokiem na stawy i renesansowy pałac.

36 PAŁAC / KOMPLEKS PAŁACOWO PARKOWY / MAŁA WIEŚ / projekt: 2013/2014 / klient: prywatny Charakter wnętrz pałacu jest określony poprzez unikatowe malowidła ścienne. Aranżacja została tak zaprojektowana aby to one grały główną role. Pomieszczenia bez zachowanego malarstwa zostały pomalowane na kolory inspirowane malarstwem osiemnastowiecznym. Kolory stonowane, lekko zamglone. Od kamiennych szarości, poprzez śliwki, granaty, błękity aż do złamanego grafitu. Czasami z kropla złota lub srebra, przenikające się wzajemnie dzięki amfiladowemu układowi wnętrz..umeblowanie stanowi mieszankę mebli historycznych i współczesnych., z przewaga tych pierwszych. Tkaniny naturalne, len, jedwab, szantung, bawełna. Nowo powstałe pomieszczenia (łazienki, salon herbaciany, winiarnia) są utrzymane w konwencji wnętrz historycznych, ale z detalami świadczącymi o ich współczesnym wykonaniu. Całość dopełniona unikatami z epoki.

37 WOZOWNIA / KOMPLEKS PAŁACOWO PARKOWY / MAŁA WIEŚ / projekt: 2013/2014 / klient: prywatny Budynek wozowni w Małej Wsi pełni nową, restauracyjno - recepcyjną funkcję. Wozownia jako budynek jest wizytówką oficyn pałacowych a także miejscem spotkań i odpoczynku. Nastrój wnętrz jest kolażem elegancji, opowieści o lokalnej historii sadownictwa oraz obiektu, który pełnił funkcje starej wozowni. Podłoga pomieszczeń wykonana jest z cementowej ozdobnej mozaiki oraz drewnianych olejowanych desek.kolorem dominującym w pomieszczeniu są odcienie kamiennego beżu. Jako materiały wzbogacające i uszlachetniające wyraz wnętrza recepcji dobrane zostały elementy wyposażenia w kolorze zgaszonej zieleni oraz dodatki z miedzi.

38 NOWA ORANŻERIA / KOMPLEKS PAŁACOWO PARKOWY / MAŁA WIEŚ / projekt: 2013/2014 / klient: prywatny Projekt wnętrza Nowej Oranżerii jest oparty na rozwiązaniach estetycznych dążących do uzyskania efektu ponadczasowej elegancji z nutą ekstrawagancji. W sali na piętrze najbardziej efektownym elementem wnętrza będzie ażurowy sufit w kolorze starego złota. Zostanie on podświetlony od góry, co pozwala osobom znajdującym się na sali, na podziwianie skrzącego się sklepienia w całej swej okazałości. Kolor ścian i mebli jest jednolity, utrzymany w odcieniach ecru i beżu. Drewniana posadzka w kolorze przydymionego dębu zostanie ułożona w tzw. jodłę francuską. W pasie klatki schodowej i kolumnady zawisną kryształowe, kaskadowe żyrandole. Ściany sali zostaną ozdobione lamperią w kolorze beżowo-szarym oraz rozświetlone kinkietami. Wokół okrągłych stołów pojawia sie krzesła tapicerowane w odcieniu musztardowym. Centralnym, a zarazem najbardziej efektownym elementem pomieszczenia jest bar, którego fronty zostaną wykonane z młotkowanego mosiądzu.

39 RESTAURACJA / PAŁAC W CZEMIERNIKACH / CZEMIERNIKI / projekt: 2014 / klient: prywatny Ideą która przyświecała przy tworzeniu koncepcji wnętrz było nawiązanie dialogu stylistycznego pomiędzy renesansem, a współczesnością. Obiekt, otoczony tajemniczym murem, w niezwykły sposób odcina nas od świata zewnętrznego. Oblany wodami stawu zachęca do korzystania z ich uroku. Całość wnętrz utrzymana jest w jasnych stonowanych kolorach, od piaskowego beżu do złamanej ciepłej bieli. Ściany, ukazujące oryginalną cegłę, w niektórych miejscach zostały przykryte tynkiem, z gdzieniegdzie odtworzonymi renesansowymi malowidłami. Odtworzono charakterystyczny dla renesansu drewniany strop. Typowym dla Renesansu elementem wnętrz są bogate boazerie ścienne z wysokimi płycinami i medalionami. W pałacu zaproponowaliśmy ich współczesną wersję z uproszczonymi detalami. Na podłodze odtworzony został parkiet kasetonowy. Całość kompozycji dopełniono lustrami i rzeźbami.

40 BRZOZOWSKI GRABOWIECKI ARCHITEKCI SP. Z O.O. ul. Cicha 1 lok Warszawa kapitał zakładowy PLN Sąd Rejonowy dla miast Warszawy XII Wydział Gospodarczy KRS: NIP: Regon: Al.3 Maja 2 lok Warszawa t