MUZEUM KATYŃSKIE / WARSZAWA / projekt: 2012 / powierzchnia: 2,79 ha / klient: Muzeum Wojska Polskiego

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "MUZEUM KATYŃSKIE / WARSZAWA / projekt: 2012 / powierzchnia: 2,79 ha / klient: Muzeum Wojska Polskiego"

Transkrypt

1 BRZOZOWSKI GRABOWIECKI ARCHITEKCI

2 Brzozowski Grabowiecki Architekci jest firmą architektoniczną obecną na rynku od 2004 roku. W 2014 roku dołączył do naszego zespołu jako nowy wspólnik architekt Wojciech Kotecki specjalizujący się w realizacji projektów mieszkaniowych i biurowych. Dysponujemy sprawdzonym zespołem 15 architektów i nowoczesnym warsztatem projektowym. Współpracujemy ze sprawdzonymi specjalistami I biurami konstrukcyjnymi I instalacyjnymi. Naszą misją jest tworzenie architektury innowacyjnej i twórczej o wysokiej wartości estetycznej i technicznej w ścisłej współpracy z naszymi klientami. Każde zadanie projektowe traktujemy indywidualnie dobierając do jego realizacji kompetentny zespół. Specjalizujemy się w rewitalizacji zabytkowej zabudowy oraz nowych projektach mieszkaniowych, biurowych i użyteczności publicznej. Przygotowujemy masterplany związane z kompleksowym przygotowaniem dużych terenów pod inwestycje. Projektujemy również wnętrza indywidualne i budynków użyteczności publicznej. Jan Belina Brzozowski (1978) architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, założyciel i współwłaściciel firmy Brzozowski Grabowiecki Architekci. Współautor wielu prestiżowych projektów i laureat konkursów architektonicznych. Najważniejsze projekty I realizacje: Muzeum Katyńskie w Warszawie, rewitalizacja Fabryki Wódek Koneser, rewitalizacja zespołów Pałacowo Parkowych w Guzowie i Malej Wsi, Ratusz w Konstancinie Konrad Grabowiecki (1978) architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, założyciel i współwłaściciel firmy Brzozowski Grabowiecki Architekci. Współautor wielu prestiżowych projektów i laureat konkursów architektonicznych. Najważniejsze projekty I realizacje: Muzeum Katyńskie w Warszawie, rewitalizacja Fabryki Wódek Koneser, rewitalizacja zespołów Pałacowo Parkowych w Guzowie i Malej Wsi, Ratusz w Konstancinie, członek SARP i MOIA Wojciech Kotecki (1977) - przez ostatnią dekadę architekt prowadzący w JEMS Architekci. Dzisiaj współwłaściciel Brzozowski Grabowiecki Architekci. Współautor projektów masterplanów, zespołów mieszkalnych, budynków wysokościowych i użyteczności publicznej. Najważniejsze projekty i realizacje: MCK w Katowicach, osiedle Górczewska Park, wieżowiec Generation Park, ratusz w Konstancinie oraz zespół 19. Dzielnica - realizacja nagrodzona w konkursie Zycie w Architekturze jako najlepszy budynek mieszkalny oraz Nagrodą Architektoniczną Polityki.

3 MUZEUM KATYŃSKIE / WARSZAWA / projekt: 2012 / powierzchnia: 2,79 ha / klient: Muzeum Wojska Polskiego Muzeum Katyńskie obejmuje południową część Cytadeli Warszawskiej z trzema zabytkowymi budynkami. Całość założenia ma charakter parku z centralnie umieszczonym symbolicznym Lasem Katyńskim. Wejście znajduje się w Bramie Nowomiejskiej, na przedłużeniu Traktu Staromiejskiego, u wylotu ul. Zakroczymskiej. Ekspozycja muzealna została zaprojektowana na dwóch poziomach Kaponiery zabytkowej budowli artyleryjskiej. Trzeci budynek - arkadowa budowla działobitni w pięciu dużych, przeszkolonych arkadach mieści tablice z nazwiskami pomordowanych oficerów.

4 KONKURS NA MUZEUM KATYŃSKIE / WARSZAWA / projekt: 2010 / powierzchnia: 1,7 ha / 1200 m2 / klient: Muzeum Wojska Polskiego / współautorzy: Maksa Sp. z o.o. oraz Jerzy Kalina Nowa siedziba Muzeum Katyskiego znajdzie się w budynku kaponiery w Cytadeli Warszawskiej. Zakres projektu obejmuje przebudowę budynku wraz z zagospodarowaniem otaczającego terenu o powierzchni 1,7 ha na potrzeby parku muzealnego. Głównym celem muzeum jest dokumentowanie zbrodni katyńskiej i oddanie hołdu jej ofiarom poprzez stworzenie przestrzeni pamięci i sakralizację pamiątek po zamordowanych. Zbrodnia katyńska ukazana jest zarówno w skali makro, jak i z perspektywy pojedynczego człowieka. Projekt zdobył I nagrodę w międzynarodowym konkursie architektonicznym.

5 MUZEUM KATYŃSKIE PRZEJŚCIE / WARSZAWA / projekt: 2012 / klient: Muzeum Wojska Polskiego Monumentalne przejście z Placu Apelowego przed Muzeum Katyńskim do Epitafium Katyńskiego - dawnej działobitni mieszczącej tablice z nazwiskami ofiar zbrodni katyńskiej. Powstanie przez rozcięcie wału Cytadeli pionowymi ścianami o wysokości 11m i schodami o długości 40 m. Ściany i schody zaprojektowano w całości z barwionego betonu z odciśniętym szalunkiem.

6 LOFTY RODA / ŚRODA WIELKOPOLSKA / projekt: 2012 / powierzchnia: 2500m² PU / klient: TUP S.A. Projekt przebudowy budynków dawnej szwalni w Środzie Wielkopolskiej na nowoczesne lofty. Budynki usytuowane wokół dziedzińca kryją mury gotyckiego klasztoru Dominikanów i szkoły ewangelickiej. Wejście zaakcentowano nowym współczesnym budynkiem mieszczącym kawiarnię. Nowym elementom nadano industrialny charakter. Jednocześnie wyeksponowano zachowane gotyckie wątki murów i detali.

7 NOWE CENTRUM PRAGI REWITALIZACJA KONESERA / WARSZAWA / projekt: / powierzchnia: 5.6 ha / m2 / klient: BBI Development / generalny projektant: Bulanda i Mucha Architekci Sp. z o.o. Projekt zakłada rewitalizację obszaru zabytkowej wytwórni wódek Koneser na warszawskiej Pradze. Kwartał ze względu na bogactwo przestrzenne, architektoniczne oraz ciekawą historię ma stać się punktem skupiającym życie miejskie w tej części Pragi. Założono: 1. Stworzenie wewnątrz kwartału Rynku na Szmulkach ogólnodostępnej przestrzeni publicznej, na którą składają się trzy powiązane ze sobą place. 2. Rewitalizację zabytkowych budynków i nadanie im nowych funkcji. 3. Wprowadzenie funkcji handlowych, biurowych oraz kulturalnych jako podstawowych funkcji kwartału. 4. Stworzenie w miejscu dawnych fortyfikacji Pragi i rogatek Ząbkowskich parku Fortyfikacje Praskie. 5. Zamkniecie kwartału dla ruchu kołowego.

8 LOFTY W KONESERZE / WARSZAWSKA WYTWÓRNIA WÓDEK KONESER / projekt: 2008 / powierzchnia: m2 / klient: BBI Development / generalny projektant: Bulanda i Mucha Architekci Sp. z o.o. Projekt jest częścią kompleksowej rewitalizacji zabytkowego kwartału fabrycznego Wytwórni Wódek Koneser na warszawskiej Pradze. Budynek złożony jest z czterech równolegle usytuowanych hal nawiązujących gabarytami do położonego obok zabytkowego Magazynu Spirytusu. Parter budynku zajmują lokale handlowe i usługowe. Pośrodku elewacji północnej i południowej znajdują się wejścia do pasażu handlowego. Stanowią one jednocześnie główne wyjścia na teren kwartału z dwukondygnacyjnego parkingu publicznego i kondygnacji handlowej na poziomie 1. Na poziomie +1 znajduje się 28 dwukondygnacyjnych loftów o powierzchni m² z ogrodami na dachach kondygnacji handlowej. Z loftów rozciąga się niezwykły widok na zabytkowe budynki fabryczne.

9 PAŁAC W GUZOWIE / CENTRUM KONFERENCYJNE / GUZÓW / projekt: 2008 / powierzchnia: 12 ha / klient: prywatny Przedmiotem projektu jest rewitalizacja zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Guzowie. Zakłada się przeznaczenie zespołu na ekskluzywny ośrodek konferencyjny. Nowe budynki hotelu, oranżerii, willa oraz mała architektura dopełniają kompozycję parku zaprojektowanego przez Kronenberga. Projekt poprzedziły wnikliwe badania konserwatorskie oraz analizy powiązań widokowych. Oddzielną część projektu stanowi teren dawnej cukrowni na przedpolu pałacu. W miejscu nieistniejącej cukrowni na obszarze 12,5 ha zaprojektowano osiedle domów z rynkiem.

10 HOTEL PAŁAC W GUZOWIE / GUZÓW / projekt: 2012 / powierzchnia: 2 500m² PU / klient: prywatny Projekt ekskluzywnego hotelu w spektakularnym założeniu pałacowo-parkowym w Guzowie. Parter przeznaczono na sale wielofunkcyjne i konferencyjne. I i II piętro zaadaptowano na pokoje hotelowe eksponujące unikalną więźbę dachową. W piwnicach umieszczono klub, zespół SPA z basenem oraz pomieszczenia techniczne i zaplecze.

11 EKO MIASTO SIEWIERZ / SIEWIERZ / projekt: 2008 / powierzchnia: 150 ha / klient: TUP S.A. / generalny projektant: Mycielski A&U Koncepcja budowy Eko-miasta Siewierz powstała w wyniku warsztatów urbanistycznych Charrette w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Układ zabudowy zaprojektowano w harmonii z ukształtowaniem terenu. Obszar podzielono na kilka jednostek mieszkalnych skoncentrowanych wokół lokalnych centrów-placów miejskich. W dolinie, w centralnej części obszaru powstanie duży park z terenami sportowymi i rekreacyjnymi. Wzdłuż drogi krajowej nr. 1 zlokalizowano tereny biznesowe i produkcyjne.

12 REZYDENCJE W MIKOŁAJKACH / MIKOŁAJKI / projekt: 2009 / powierzchnia: 4 ha / klient: prywatny / generalny projektant: Bulanda i Mucha Architekci Sp. z o.o. Projekt ekskluzywnego osiedla 16 domów nad brzegiem Jeziora kierunku brzegu terenie, tak aby maksymalnie otworzyć widoki na jezioro. Nad wodą zaprojektowano klub i restaurację, do której klienci będą przypływać jachtami z wielkich jezior mazurskich. Tuż obok znajduje się marina oraz plaża. W głębi działki, od strony ulicy zlokalizowano hangar na 30 łodzi, budynek gospodarczy oraz lądowisko dla helikoptera. Sieć kameralnych uliczek i ścieżek łączy domy i prowadzi w kierunku klubu i mariny, gdzie koncentruje się życie mieszkańców.

13 DOM 1+1 / WARSZAWA / projekt: 2008 / powierzchnia: 350 m2 / klient: prywatny Projekt zakłada gruntowną przebudowę istniejącego budynku i prawie trzykrotne powiększenie powierzchni użytkowej. Wnętrza budynku kryją bogaty program użytkowy: jednoprzestrzenny połączony z ogrodem salon, atelier z rozsuwanym szklanym dachem, obszerne sypialnie, garderoby i łazienki, saunę oraz pomieszczenia do pracy i rekreacji. Okna rozmieszczone są tak, aby światło mogło jak najgłębiej przenikać do wnętrza budynku.

14 BUDYNEK WIELORODZINNY NA ULICY NAUKOWEJ / WARSZAWA 1950 / projekt: 2010 / klient: prywatny / współautor: Maciej Dembiński Koncepcja dwóch 3-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych z garażem podziemnym w Warszawie (dzielnica Włochy). Powierzchnia działki: 1500 m2 Ilość mieszkań: 17 Powierzchnia użytkowa mieszkań: 1012 m2 Wysokość: m

15 BUDYNEK WIELORODZINNY PRZY ULICY FRANCISZKAŃSKIEJ / WARSZAWA / projekt: 2007 / klient: SMB Dembud / generalny projektant: ARE Obiekt wyróżniony w konkursie SARP na najlepszą realizację 2007 r. 5-cio kondygnacyjny budynek mieszkalny z usługami i garażem podziemnym zlokalizowany jest w pobliżu Starego Miasta w Warszawie.

16 ZESPÓŁ BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH GÓRCZEWSKA PARK / WARSZAWA / projekt: 2010 / klient: J.W. Construction Holding / generalny projektant: JEMS Architekci Nagroda SARP 2010 r. Wyróżnienie specjalne. Osiedle powstało na działce położonej wzdłuż linii kolejowej na obrzeżach Woli. W inwestycji w której położono nacisk na racjonalne wykorzystanie budżetu niezwykle ważna stała się standaryzacja elementów architektonicznych. Rezygnując ze skomplikowanych detali i drogich materiałów skupiono się przede wszystkim na stworzeniu atrakcyjnej przestrzeni wewnętrznej osiedla. Charakter i wyraz architektoniczny tego osiedla zostały osiągnięte poprzez modyfikacje i wariacje ograniczonej ilości powtarzalnych elementów.

17 ZESPÓŁ BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH GÓRCZEWSKA PARK / WARSZAWA / projekt: 2010 / klient: J.W. Construction Holding / generalny projektant: JEMS Architekci

18 ZESPÓŁ BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH 19. DZIELNICA / WARSZAWA / projekt: 2012 / klient: Pro-Urba / generalny projektant: JEMS Architekci Laureat nagrody architektonicznej 2012 miesięcznika Polityka. Najlepszy budynek mieszkalny w konkursie Życie w Architekturze 19 Dzielnica jest pierwszym tak dużym obszarem na terenach postindustrialnych Warszawy, który zostaje przywrócony miastu. Dawne zakłady Waryńskiego, położone na prawie 7ha działce, stają się pierwszym fragmentem nowej dzielnicy. Założenia planu regulacyjnego opierają się na tradycyjnych zasadach budowania miast: zabudowie kwartałowej z wyraźnym podziałem przestrzeni na otwartą, ogólnodostępną ulic i placów oraz półprywatną wewnętrznych dziedzińców. Podstawową osią założenia są dwa place publiczne położone przy dwóch głównych ulicach, połączone ze sobą pieszym pasażem. Wysokość budynków jest zróżnicowana: najwyższa wzdłuż głównych ulic, z dominantami przy placach, obniża się ku pieszemu wewnętrznemu pasażowi. Wszystkie tereny, poza wewnętrznymi dziedzińcami, są ogólnodostępne.

19 ZESPÓŁ BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH 19. DZIELNICA / WARSZAWA / projekt: 2012 / klient: Pro-Urba / generalny projektant: JEMS Architekci

20 RONDO DASZYŃSKIEGO / WARSZAWA / projekt: 2014 / klient: Skanska S.A. / generalny projektant: JEMS Architekci Zespół budynków biurowych znajduje się w silnie przeobrażającym się i zmieniającym wizerunek postindustrialnym krajobrazie warszawskiej Woli. Zielone place i pasaże łączące trzy projektowane budynki biurowe pozwolą nadać tej części miasta niepowtarzalny, publiczny charakter i przyjazne dla użytkowników przestrzenie pracy.

21 MENNICA / WARSZAWA / projekt: 2010 / klient: Mennica Polska S.A. / generalny projektant: JEMS Architekci Koncepcja 130-to metrowego wieżowca na zbiegu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie, wykonana dla Mennicy Polskiej.

22 MENNICA / WARSZAWA / projekt: 2010 / klient: Mennica Polska S.A. / generalny projektant: JEMS Architekci

23 JEROZOLIMSKIE 44 / WARSZAWA / projekt: 2011 / generalny projektant: JEMS Architekci Koncepcja 70-cio metrowego wieżowca na miejscu biurowca Universalu przy rondzie Dmowskiego w Warszawie.

24 MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE / KATOWICE / projekt: 2008 / klient: Miasto Katowice / generalny projektant: JEMS Architekci Obiekt Międzynarodowego Centrum Kongresowego zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Spodka Katowickiego. Skala i funkcja obiektu wskazują na jego szczególne znaczenie, które znalazło swoje odzwierciedlenie w formie architektonicznej. Prostopadłościenna budowla przecięta jest zagłębionym ogrodowym kanionem, który łączy plac wejściowy od strony Spodka z historycznym szlakiem w kierunku osady Bogucice.

25 MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE / KATOWICE / projekt: 2008 / klient: Miasto Katowice / generalny projektant: JEMS Architekci

26 ZAJEZDNIA PRZY CHEŁMSKIEJ / WARSZAWA / projekt: 2007 / klient: Sando / generalny projektant: JEMS Architekci Projekt osiedla mieszkaniowego na prawie 1000 mieszkań, zlokalizowany na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Chełmskiej w Warszawie.

27 PORT PRASKI / WARSZAWA / projekt: 2010 / klient: Port Praski S.A. / generalny projektant: JEMS Architekci Praski obszar przekształceń rozmiarami odpowiada centrum Warszawy. Projektowana dzielnica charakterysuje się bardzo różnorodnym programem funkcjo nalnym, na który składają się spektakularne obiekty użyteczności publicznej (Stadion Narodowy) oraz wysokiej jakości przestrzeń miejska Nowego Portu Praskiego.

28 NARODOWE CENTRUM SPORTU / WARSZAWA / projekt: 2008 / klient: NCS / generalny projektant: JEMS Architekci Zwycięski projekt konkursowy regulacji terenów wokół Stadionu Narodowego w Warszawie

29 RATUSZ W KONSTANCINIE - JEZIORNIE / KONSTANCIN - JEZIORNA / / projekt: 2013 / / klient: powierzchnia Urząd Miasta 4500 i m2 Gminy / klient: Konstancin Urząd - Miasta Jeziorna i Gminy Konstancin Jeziorna Projekt ratusza w uzdrowiskowej miejscowości Konstancin Jeziorna koło Warszawy. Architektura budynku w wyważony sposób łączy w sobie reprezentacyjny charakter odpowiedni dla rangi sprawowanej władzy z jednoczesną rzeczowością i umiarem w formie. W projekcie podkreślono przejrzystość i otwartość, która powinna charakteryzować budynek urzędu nastawionego na jak najlepszy kontakt z lokalną społecznością. W projekcie uwzględniono również aspekty ekologiczne zarówno w podejściu do kształtowania ergonomicznego i przyjaznego miejsca pracy, urzędu dostępnego i użytecznego dla mieszkańców, jak również w rozwiązaniach technicznych obniżających wpływ budynku na środowisko naturalne i obniżających koszty eksploatacyjne zarówno materialne jak i środowiskowe.

30 RATUSZ W KONSTANCINIE - JEZIORNIE // KONSTANCIN - JEZIORNA / / projekt: 2013 / / klient: powierzchnia Urząd Miasta 4500 i m2 Gminy / klient: Konstancin Urząd - Miasta Jeziornai Gminy Konstancin Jeziorna Wewnętrzna struktura budynku zorganizowana jest wokoło dwóch dziedzińców: wejściowego i wewnętrznego na który otwierają się pokoje do pracy. Budynek w pewnym sensie ma dwa oblicza: zewnętrze reprezentacyjne i oficjalne oraz wewnętrzne przyjazne dla jego użytkowników, otwarte i przejrzyste. Skrzydło południowe ma dwie kondygnacje wysokości zwieńczone dominantą w formie wieży mieszczącą salę rady miasta.

31 SĄD REJONOWY / NYSA / projekt: 2013 / klient: Sąd Apelacyjny we Wrocławiu Projekt konkursowy na koncepcję Sądu Rejonowego w Nysie. Nagrodzony 3. nagrodą. W projektowanym budynku przyjęto układ z wewnętrznymi dziedzińcami doświetlającymi sale sądowe. Takie rozwiązanie pozwala na logiczny podział funkcjonalny budynku na strefę ogólnodostępną, przeznaczoną dla stron i strefę od dziedzińca, gdzie mieszczą się pokoje składów sędziowskich. Strefy te spotykają się w salach sądowych umieszczonych pomiędzy dziedzińcami.

32 ZESPÓŁ SZKÓŁ MUZYCZNYCH / POZNAŃ / projekt: 2014 / klient: Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu Projekt konkursowy na koncepcję Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu - nagrodzony 3. nagrodą. Struktura budynku odpowiada na wymagania jakie stawia połączenie funkcji szkolnej i koncertowej: Ściana zewnętrza, wzdłuż granic zabudowy jest w dużej mierze jednotraktaktem skierowanym na zewnątrz mieszczącym sale lekcyjne i nauki indywidualnej. Wewnątrz znajdują się sale koncertowe niewymagające naturalnego oświetlenia, a wymagające dobrej izolacji od świata zewnętrznego. Ponad salami, wewnątrz kwartału znajduje się ogród muzyczny. Architektonicznie budynek zbudowany jest z bardzo ograniczonej ilości elementów fasady zamkniętych w kubikach sal lekcyjnych. Sekwencje takich zestawów elewacyjnych odpowiadające podziałowi wewnętrznemu pomieszczeń zamknięte są w bloki funkcjonalne. Bloki te operują podobnym detalem, natomiast różnią się rytmem powtarzalności elementu fasadowego odpowiadającemu konkretnym funkcjom.

33 MANGALIA / WARSZAWA / projekt: 2014 / klient: Dantex Koncepcja budynku wielorodzinnego z usługami w parterze i parkingiem podziemnym przy ulicy Mangalia w Warszawie. Powierzchnia działki: 8860 m² Ilość mieszkań: 336 Powierzchnia użytkowa mieszkań: m² Wysokość: 25 m

34 HOTEL I SPA W MAŁEJ WSI / MAŁA WIEŚ / projekt: 2014 / klient: prywatny Projekt hotelu i SPA na terenie zabytkowego założenia pałacowego w Małej Wsi. Koncepcja obejmuje realizację budynku hotelowego, w którym znajdować się będzie 100 pokoi oraz zaplecze techniczne. Bezpośrednio przy budynku hotelowym jako dodatkowa atrakcję usytuowane zostało SPA z basenem i nowatorskimi saunami.

35 HOTEL I SPA W KOMPLEKSIE PAŁACOWYM / CZEMIERNIKI / projekt: 2014 / klient: prywatny Projekt hotelu na terenie zabytkowego założenia pałacowego w Czemiernikach. Hotel (68 pokoi) składa się z 4 obiektów: Zbrojowni z nowym skrzydłem, Patia basenu i SPA, Pałacu, Bramy oraz Skrzydła Ogrodowego. Różnice wysokości pomiędzy parterem budynków znajdujących się wewnątrz fortalicji, a poziomem stawów pozwoliła na wykonanie kondygnacji częściowo zagłębionej pod ziemią. Znajduje się tu basen i gabinety spa. Otwierają się one na zielone, niewidoczne z zewnątrz kameralne patio z widokiem na stawy i renesansowy pałac.

36 PAŁAC / KOMPLEKS PAŁACOWO PARKOWY / MAŁA WIEŚ / projekt: 2013/2014 / klient: prywatny Charakter wnętrz pałacu jest określony poprzez unikatowe malowidła ścienne. Aranżacja została tak zaprojektowana aby to one grały główną role. Pomieszczenia bez zachowanego malarstwa zostały pomalowane na kolory inspirowane malarstwem osiemnastowiecznym. Kolory stonowane, lekko zamglone. Od kamiennych szarości, poprzez śliwki, granaty, błękity aż do złamanego grafitu. Czasami z kropla złota lub srebra, przenikające się wzajemnie dzięki amfiladowemu układowi wnętrz..umeblowanie stanowi mieszankę mebli historycznych i współczesnych., z przewaga tych pierwszych. Tkaniny naturalne, len, jedwab, szantung, bawełna. Nowo powstałe pomieszczenia (łazienki, salon herbaciany, winiarnia) są utrzymane w konwencji wnętrz historycznych, ale z detalami świadczącymi o ich współczesnym wykonaniu. Całość dopełniona unikatami z epoki.

37 WOZOWNIA / KOMPLEKS PAŁACOWO PARKOWY / MAŁA WIEŚ / projekt: 2013/2014 / klient: prywatny Budynek wozowni w Małej Wsi pełni nową, restauracyjno - recepcyjną funkcję. Wozownia jako budynek jest wizytówką oficyn pałacowych a także miejscem spotkań i odpoczynku. Nastrój wnętrz jest kolażem elegancji, opowieści o lokalnej historii sadownictwa oraz obiektu, który pełnił funkcje starej wozowni. Podłoga pomieszczeń wykonana jest z cementowej ozdobnej mozaiki oraz drewnianych olejowanych desek.kolorem dominującym w pomieszczeniu są odcienie kamiennego beżu. Jako materiały wzbogacające i uszlachetniające wyraz wnętrza recepcji dobrane zostały elementy wyposażenia w kolorze zgaszonej zieleni oraz dodatki z miedzi.

38 NOWA ORANŻERIA / KOMPLEKS PAŁACOWO PARKOWY / MAŁA WIEŚ / projekt: 2013/2014 / klient: prywatny Projekt wnętrza Nowej Oranżerii jest oparty na rozwiązaniach estetycznych dążących do uzyskania efektu ponadczasowej elegancji z nutą ekstrawagancji. W sali na piętrze najbardziej efektownym elementem wnętrza będzie ażurowy sufit w kolorze starego złota. Zostanie on podświetlony od góry, co pozwala osobom znajdującym się na sali, na podziwianie skrzącego się sklepienia w całej swej okazałości. Kolor ścian i mebli jest jednolity, utrzymany w odcieniach ecru i beżu. Drewniana posadzka w kolorze przydymionego dębu zostanie ułożona w tzw. jodłę francuską. W pasie klatki schodowej i kolumnady zawisną kryształowe, kaskadowe żyrandole. Ściany sali zostaną ozdobione lamperią w kolorze beżowo-szarym oraz rozświetlone kinkietami. Wokół okrągłych stołów pojawia sie krzesła tapicerowane w odcieniu musztardowym. Centralnym, a zarazem najbardziej efektownym elementem pomieszczenia jest bar, którego fronty zostaną wykonane z młotkowanego mosiądzu.

39 RESTAURACJA / PAŁAC W CZEMIERNIKACH / CZEMIERNIKI / projekt: 2014 / klient: prywatny Ideą która przyświecała przy tworzeniu koncepcji wnętrz było nawiązanie dialogu stylistycznego pomiędzy renesansem, a współczesnością. Obiekt, otoczony tajemniczym murem, w niezwykły sposób odcina nas od świata zewnętrznego. Oblany wodami stawu zachęca do korzystania z ich uroku. Całość wnętrz utrzymana jest w jasnych stonowanych kolorach, od piaskowego beżu do złamanej ciepłej bieli. Ściany, ukazujące oryginalną cegłę, w niektórych miejscach zostały przykryte tynkiem, z gdzieniegdzie odtworzonymi renesansowymi malowidłami. Odtworzono charakterystyczny dla renesansu drewniany strop. Typowym dla Renesansu elementem wnętrz są bogate boazerie ścienne z wysokimi płycinami i medalionami. W pałacu zaproponowaliśmy ich współczesną wersję z uproszczonymi detalami. Na podłodze odtworzony został parkiet kasetonowy. Całość kompozycji dopełniono lustrami i rzeźbami.

40 BRZOZOWSKI GRABOWIECKI ARCHITEKCI SP. Z O.O. ul. Cicha 1 lok Warszawa kapitał zakładowy PLN Sąd Rejonowy dla miast Warszawy XII Wydział Gospodarczy KRS: NIP: Regon: Al.3 Maja 2 lok Warszawa t

Funkcja związana z uprawianiem żeglarstwa, hotelowa, usługowa i biurowa. Nabrzeże Beniowskiego, wzdłuż Alei Jana Pawła II

Funkcja związana z uprawianiem żeglarstwa, hotelowa, usługowa i biurowa. Nabrzeże Beniowskiego, wzdłuż Alei Jana Pawła II Inwestycja Funkcja obiektu Lokalizacja Inwestor Projektant Nowa Marina Gdynia Funkcja związana z uprawianiem żeglarstwa, hotelowa, usługowa i biurowa Nabrzeże Beniowskiego, wzdłuż Alei Jana Pawła II Biuro

Bardziej szczegółowo

Wola Prestige WolaPrestige.indd 1 03/09/2010 13:27:10

Wola Prestige WolaPrestige.indd 1 03/09/2010 13:27:10 Wola Prestige WolaPrestige.indd 1 03/09/2010 13:27:10 LOKALIZACJA Jednym z największych atutów inwestycji jest lokalizacja. Z osiedla do ścisłego centrum miasta można dojechać samochodem zaledwie w ciągu

Bardziej szczegółowo

KONCEPCJA URBANISTYCZNA ZAGOSPODAROWANIA WYSPY SPICHRZÓW W ELBLĄGU- CZEŚĆ OPISOWA

KONCEPCJA URBANISTYCZNA ZAGOSPODAROWANIA WYSPY SPICHRZÓW W ELBLĄGU- CZEŚĆ OPISOWA KONCEPCJA URBANISTYCZNA ZAGOSPODAROWANIA WYSPY SPICHRZÓW W ELBLĄGU- CZEŚĆ OPISOWA 1. IDEA: Ideą projektu jest przywróceniu miastu Elbląg wyspy Spichrzów, z nowym ładem przestrzennym i funkcjonalnym, oraz

Bardziej szczegółowo

KURS ARCHITEKTONICZNY

KURS ARCHITEKTONICZNY 131111 NA OPRACOWANIE KONCEPCJI PROGRAMOWO- PRZESTRZENNEJ ZAGOSPODAROWANIA ALEI PAPIEŻA JANA PAWŁA II I ZABUDOWY KWARTAŁÓW PRZYLEGŁYCH W REJONIE PLACU LOTNIKÓW I PLACU ŻOŁNIERZA POLSKIEGO W SZCZECINIE

Bardziej szczegółowo

KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO OBSZARU NIECAŁA

KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO OBSZARU NIECAŁA KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO OBSZARU NIECAŁA GŁÓWNE ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE. Głównym założeniem projektu było stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej, składającej się z placu miejskiego,

Bardziej szczegółowo

Prezentacja inwestycji Grupy OKAM Capital

Prezentacja inwestycji Grupy OKAM Capital Prezentacja inwestycji Grupy OKAM Capital Historia firmy OKAM na polskim rynku mieszkaniowym działa od 5 lat. Założycielami firmy są Eran Ilan oraz Arie Koren, który jako Dyrektor Generalny był zaangażowany

Bardziej szczegółowo

Poczuj energię miasta

Poczuj energię miasta Poczuj energię miasta ACZEJ niż ZWYKLE InCity to budynek mieszkalny o podwyższonym standardzie blisko centrum Warszawy, na rogu ulic Siedmiogrodzkiej i Karolkowej - w pobliżu Muzeum Powstania Warszawskiego,

Bardziej szczegółowo

12 NOWA WYSPA W ELBLĄGU KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI URBANISTYCZNEJ ZAGOSPODAROWANIA WYSPY SPICHRZÓW W ELBLĄGU

12 NOWA WYSPA W ELBLĄGU KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI URBANISTYCZNEJ ZAGOSPODAROWANIA WYSPY SPICHRZÓW W ELBLĄGU 8 12 NOWA WYSPA W ELBLĄGU KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI URBANISTYCZNEJ ZAGOSPODAROWANIA WYSPY SPICHRZÓW W ELBLĄGU IDEA PROJEKTU PODSTAWOWYM ZAŁOŻENIEM PROJEKTU KONCEPCJI JEST ZAPROPONOWANIE TAKICH FUNKCJI,

Bardziej szczegółowo

I NAGRODA. Praca nr 2 otrzymała I nagrodę

I NAGRODA. Praca nr 2 otrzymała I nagrodę I NAGRODA Praca nr 2 otrzymała I nagrodę za najlepsze równoważenie wysokiej jakości przestrzeni publicznej i odpowiednich standardów zamieszkania w Śródmieściu oraz udaną próbę powiązania promenadowych

Bardziej szczegółowo

O INWESTYCJI. ATRIUM PARK - Nowa inwestycja przy ulicy Bociana w Krakowie.

O INWESTYCJI. ATRIUM PARK - Nowa inwestycja przy ulicy Bociana w Krakowie. O INWESTYCJI ATRIUM PARK - Nowa inwestycja przy ulicy Bociana w Krakowie. Okolica ul. Bociana jest znana w Krakowie głównie z powodu powstałych w tym rejonie oryginalnych i wysoko ocenianych projektów

Bardziej szczegółowo

OPIS KONCEPCJI PROGRAMOWO- PRZESTRZENNEJ ZAGOSPODAROWANIA ALEI PAPIEŻA JANA PAWŁA II I ZABUDOWY KWARTAŁÓW PRZYLEGŁYCH W REJONIE PLACU LOTNIKÓW I

OPIS KONCEPCJI PROGRAMOWO- PRZESTRZENNEJ ZAGOSPODAROWANIA ALEI PAPIEŻA JANA PAWŁA II I ZABUDOWY KWARTAŁÓW PRZYLEGŁYCH W REJONIE PLACU LOTNIKÓW I 140104 OPIS KONCEPCJI PROGRAMOWO- PRZESTRZENNEJ ZAGOSPODAROWANIA ALEI PAPIEŻA JANA PAWŁA II I ZABUDOWY KWARTAŁÓW PRZYLEGŁYCH W REJONIE PLACU LOTNIKÓW I PLACU ŻOŁNIERZA POLSKIEGO W SZCZECINIE WYTYCZNE PROJEKTOWE

Bardziej szczegółowo

Cieszyn, Październik 2006 r.

Cieszyn, Październik 2006 r. Cieszyn, Październik 2006 r. Struktura finansowania projektu : Całkowity koszt projektu 208 tys. złotych Dofinansowanie z EFRR 156 tys. złotych (75%) Budżet miasta Cieszyn 52 tys. złotych (25%) Cele projektu

Bardziej szczegółowo

MEMORANDUM INFORMACYJNE. Lokale usługowe w zabytkowej przestrzeni

MEMORANDUM INFORMACYJNE. Lokale usługowe w zabytkowej przestrzeni HAVEN SP. Z O.O. TRIBEACH HOLDINGS DEVELOPMENT MEMORANDUM INFORMACYJNE Lokale usługowe w zabytkowej przestrzeni Kraków, ul. Św. Wawrzyńca 19 Lokalizacja Wawrzyńca19 to nowa inwestycja na krakowskim Kazimierzu,

Bardziej szczegółowo

Twój komfort naszym standardem

Twój komfort naszym standardem Twój komfort naszym standardem GDAŃSK TORUŃ WARSZAWA ŁOWICZ POZNAŃ SZCZECIN WARSZAWA RAWA MAZ. KALISZ ZIELONA GÓRA LUBLIN RADOM Osiedle Jarzębinowe zlokalizowane WROCŁAW JELENIA GÓRA KATOWICE KRAKÓW jest

Bardziej szczegółowo

NOWOCZESNA KAMIENICA NA STARYM MOKOTOWIE

NOWOCZESNA KAMIENICA NA STARYM MOKOTOWIE NOWOCZESNA KAMIENICA NA STARYM MOKOTOWIE JAKOŚĆ PRESTIŻ DESIGN Rezydencja Fryderyk to projekt, w którym dzięki roli architekta i dewelopera, miałem możliwość zrealizowania w pełni mojej wizji stworzenia

Bardziej szczegółowo

WARUNKI FUNKCJONALNE DLA BUDOWY PARKINGU WIELOPOZIOMOWEGO PRZY UL. NAWROT 3/5 W ŁODZI

WARUNKI FUNKCJONALNE DLA BUDOWY PARKINGU WIELOPOZIOMOWEGO PRZY UL. NAWROT 3/5 W ŁODZI WARUNKI FUNKCJONALNE DLA BUDOWY PARKINGU WIELOPOZIOMOWEGO PRZY UL. NAWROT 3/5 W ŁODZI 1. Nazwa przedsięwzięcia: Budowa parkingu wielopoziomowego przy ul. Nawrot 3/5 w Łodzi 2. Adres obiektu: Łódź, ul.

Bardziej szczegółowo

BOOKSHOP KAFE GALLERY / WYDAWNICTWO 25.01.2013

BOOKSHOP KAFE GALLERY / WYDAWNICTWO 25.01.2013 BOOKSHOP KAFE GALLERY / WYDAWNICTWO 25.01.2013 WROCŁAW UL.WŁODKOWICA 11//PROJEKT I REALIZACJA: 2010//POW. 72m2+45M2 Lokal znajduje się w centrum Wrocławia w Dzielnicy Czterech Świątyń, w zabytkowej kamienicy

Bardziej szczegółowo

Idealna Lokalizacja. Osiedle Paryskie powstaje w samym sercu Bydgoszczy,

Idealna Lokalizacja. Osiedle Paryskie powstaje w samym sercu Bydgoszczy, Budlex Ponad 27 lat na rynku oraz kilkanaście tysięcy zadowolonych klientów sprawiło, iż zdecydowaliśmy się na realizację wyjątkowego projektu łączącego nasze doświadczenie z pasją tworzenia. Klasyczna

Bardziej szczegółowo

Lokalizacja. Szczecin - centrum regionu Pomorza i południowego Bałtyku, największe miasto w regionie z 400 tys. mieszkańców. MAKROREGION POMERANIA

Lokalizacja. Szczecin - centrum regionu Pomorza i południowego Bałtyku, największe miasto w regionie z 400 tys. mieszkańców. MAKROREGION POMERANIA MAKROREGION POMERANIA Lokalizacja Szczecin - centrum regionu Pomorza i południowego Bałtyku, największe miasto w regionie z 400 tys. mieszkańców. 1 h Miejsce intensywnej współpracy transgranicznej oraz

Bardziej szczegółowo

OPIS KONCEPCJI MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO TERENU POŁOŻONEGO W PIEKARACH ŚLĄSKICH KOZŁOWEJ GÓRZE W REJONIE ULIC ZAMKOWEJ I

OPIS KONCEPCJI MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO TERENU POŁOŻONEGO W PIEKARACH ŚLĄSKICH KOZŁOWEJ GÓRZE W REJONIE ULIC ZAMKOWEJ I OPIS KONCEPCJI MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO TERENU POŁOŻONEGO W PIEKARACH ŚLĄSKICH KOZŁOWEJ GÓRZE W REJONIE ULIC ZAMKOWEJ I TARNOGÓRSKIEJ 1 SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI 2 POŁOŻENIE 3 ANALIZA

Bardziej szczegółowo

połączenie obszaru Wyspy z rzeką główną przestrzenią publiczną,

połączenie obszaru Wyspy z rzeką główną przestrzenią publiczną, GŁÓWNE ZAŁOŻENIA KONCEPCYJNE połączenie obszaru Wyspy z rzeką główną przestrzenią publiczną, wytworzenie przestrzeni publicznych w oparciu o historyczne siatki urbanistyczne, aktywizacja obszaru przez

Bardziej szczegółowo

Obowiązujące przepisy i normy z zakresu budownictwa: -Ustawa z dnia PRAWO BUDOWLANE Ustawa ze zmianami z dnia 27marca 2003r

Obowiązujące przepisy i normy z zakresu budownictwa: -Ustawa z dnia PRAWO BUDOWLANE Ustawa ze zmianami z dnia 27marca 2003r I. SKŁAD ZESPOŁU AUTORSKIEGO - ARCHITEKTURA PROJEKTANT: mgr inż. arch. Justyna Uszałowicz upr. nr 2/R-519/LOOIA/10 II. OPIS TECHNICZNY 1. LOKALIZACJA KOMPLEKS 3 dz. nr 22/24 2. INWESTOR ŁÓDZKA SPECJALNA

Bardziej szczegółowo

Nieruchomość na sprzedaż

Nieruchomość na sprzedaż Nieruchomość na sprzedaż Willa w centrum Szczecina Wszystkie prawa zastrzeżone dla M. Mazurek i Partnerzy Prawnicza Spółka komandytowa A. POŁOŻENIE NIERUCHOMOŚCI Al. Wojska Polskiego 66, Szczecin, dzielnica

Bardziej szczegółowo

MEMORANDUM INFORMACYJNE. Lokale usługowe w zabytkowej przestrzeni

MEMORANDUM INFORMACYJNE. Lokale usługowe w zabytkowej przestrzeni HAVEN SP. Z O.O. TRIBEACH HOLDINGS DEVELOPMENT MEMORANDUM INFORMACYJNE Lokale usługowe w zabytkowej przestrzeni Kraków, ul. Św. Wawrzyńca 19 Lokalizacja Wawrzyńca19 to nowa inwestycja na krakowskim Kazimierzu,

Bardziej szczegółowo

WYSOKA WIEŚ Cena Powierzchnia 193 m2

WYSOKA WIEŚ Cena Powierzchnia 193 m2 WYSOKA WIEŚ Cena 2500000.00 Powierzchnia 193 m2 Opis Siedlisko w stylu mazurskim o bardzo wysokim standardzie wykończenia położone w pięciogwiazdkowym kompleksie SPA Dr Ireny Eris na Wzgórzach Dylewskich

Bardziej szczegółowo

OFERTA INWESTYCYJNA. Grudziądz, ul. Rybacka, oferta inwestycyjna 1

OFERTA INWESTYCYJNA. Grudziądz, ul. Rybacka, oferta inwestycyjna 1 Grudziądz, ul. Rybacka, oferta inwestycyjna 1 OFERTA INWESTYCYJNA ARCHAS DESIGN Maciej Zuber, ul.skowronków 35, 43-305 Bielsko-Biała, tel. +48 33 8 103 704, +48 728 833 973, pracownia@archas.pl Grudziądz,

Bardziej szczegółowo

Opis do koncepcji. 1. Przedmiot opracowania Przedmiotem opracowania jest koncepcja rozbudowy szkoły podstawowej.

Opis do koncepcji. 1. Przedmiot opracowania Przedmiotem opracowania jest koncepcja rozbudowy szkoły podstawowej. Opis do koncepcji 1. Przedmiot opracowania Przedmiotem opracowania jest koncepcja rozbudowy szkoły podstawowej. 2. Dane ewidencyjne 2.1. Czapury Ogrodowa 1 Nr ewid. działek: 49/4 i 49/7 obręb: Czapury,

Bardziej szczegółowo

NR IDENTYFIKACYJNY:

NR IDENTYFIKACYJNY: ARSENAŁ KULTURY - KONCEPCJA PRZEBUDOWY WRAZ Z ROZBUDOWA BUDYNKU PRZY ULWEŁNIANY RYNEK 18 W GORZOWIE WIELKOLSKIM NA POTRZEBY INSTYTUCJI KULTURY-MIEJSKIEGO OŚRODKA SZTUKI I MIEJSKIEGO CENTRUM KULTURY ORAZ

Bardziej szczegółowo

Projekt nagrodzono za interesującą propozycję spójnego, wielobryłowego zespołu zabudowy scalającej urbanistycznie nowoprojektowany zespół z

Projekt nagrodzono za interesującą propozycję spójnego, wielobryłowego zespołu zabudowy scalającej urbanistycznie nowoprojektowany zespół z Ocena Prac - Etap II Praca nr 1. I NAGRODA Nagrodę przyznano za zdecydowane przeprowadzenie syntetycznej i klarownej. koncepcji przestrzenno-funkcjonalnej zespołu, dobrze wpisującego się w urbanistykę

Bardziej szczegółowo

MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH REALIZACJE BARWA SYSTEM R R MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE Projektant: JEMS ARCHITEKCI Inwestor: MIASTO KATOWICE Wykonawca: WARBUD S.A. Adres: ALEJA KORFANTEGO,

Bardziej szczegółowo

A P A R T A M E N T Y S I E L E C K A

A P A R T A M E N T Y S I E L E C K A A P A R T A M E N T Y S I E L E C K A Mokotów od zawsze kojarzony z dobrym adresem jest jedną z najbardziej prestiżowych i poszukiwanych lokalizacji. Apartamenty Sielecka to wyjątkowe połączenie unikalnej,

Bardziej szczegółowo

http://w-a.pl/aktualnosci.php?artykul=816

http://w-a.pl/aktualnosci.php?artykul=816 Page 1 of 10 Szukaj: Szukaj Strona główna Aktualności Nowości ksiąŝkowe Patronaty Sklep Forum Zaloguj Szyb Krystyna - dalej projektuje juŝ tylko bytomska pracownia MedusaGroup MedusaGroup 2009-04-20 Autor:

Bardziej szczegółowo

CZAS NA REWITALIZACJĘ

CZAS NA REWITALIZACJĘ CZAS NA REWITALIZACJĘ prezentacja projektów Projekt Zespołu I Głównym założeniem projektowym było utworzenie przestrzeni publicznej oraz parkowej, w taki sposób aby uzyskać efekt swoistej kameralności,

Bardziej szczegółowo

MODUO MOKOTÓW HOUSE ECI RESIDENTIAL

MODUO MOKOTÓW HOUSE ECI RESIDENTIAL MODUO MOKOTÓW HOUSE Inwestycja MODUO Mokotów House powstaje w południowej części dzielnicy Mokotów. To właśnie ten fragment miasta przeżywał w ciągu ostatnich 20 lat dynamiczny rozwój. Nowoczesne budynki

Bardziej szczegółowo

O F E R T A S P R Z E D A Ż Y Pałac do remontu

O F E R T A S P R Z E D A Ż Y Pałac do remontu O F E R T A S P R Z E D A Ż Y Pałac do remontu Zespół pałacowo parkowy w Dąbrówce Wielkopolskiej, gm. Zbąszynek woj. lubuskie Neorenesansowy pałac hrabiów Schwarzenau i park krajobrazowy w zespole pałacowym,

Bardziej szczegółowo

SALE KONFERENCYJNE. MultiSale Łódź ul. Sienkiewicza 85/87, piętro XI lok Łódź

SALE KONFERENCYJNE. MultiSale Łódź ul. Sienkiewicza 85/87, piętro XI lok Łódź SALE KONFERENCYJNE MultiSale Łódź ul. Sienkiewicza 85/87, piętro XI lok. 8 90-057 Łódź Oddział łódzki wirtualnego biura mbiuro położony jest w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Łodzi Manhattan,

Bardziej szczegółowo

Rewitalizacja RAZEM. Rewitalizacja RAZEM. Szczecińskie TBS Sp. z o.o. Gmina Miasto Szczecin Wspólnoty Mieszkaniowe

Rewitalizacja RAZEM. Rewitalizacja RAZEM. Szczecińskie TBS Sp. z o.o. Gmina Miasto Szczecin Wspólnoty Mieszkaniowe Rewitalizacja RAZEM Szczecińskie TBS Sp. z o.o. Gmina Miasto Szczecin Wspólnoty Mieszkaniowe Wszystkie umowy o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa

Bardziej szczegółowo

STRAŻÓW Trojnar. Działka nr ewid. 457/3

STRAŻÓW Trojnar. Działka nr ewid. 457/3 STRAŻÓW Trojnar Działka nr ewid. 457/3 Działka niezabudowana położona w Strażowie, zlokalizowana w strefie pośredniej wsi, w pobliżu drogi lokalnej, w pobliżu zabudowy mieszkaniowej. Powierzchnia działki

Bardziej szczegółowo

KONCEPCJA URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNA KOMPLEKSU MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO W CYTADELI WARSZAWSKIEJ

KONCEPCJA URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNA KOMPLEKSU MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO W CYTADELI WARSZAWSKIEJ 270715 KONCEPCJA URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNA KOMPLEKSU MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO W CYTADELI WARSZAWSKIEJ 1 Spis treści: I. Ogólny opis koncepcji urbanistycznej II. Szczegółowy opis elementów koncepcji

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA O SPRZEDAśY NIERUCHOMOŚCI BIUROWEJ. Wrocław Pl. Wolności 10

INFORMACJA O SPRZEDAśY NIERUCHOMOŚCI BIUROWEJ. Wrocław Pl. Wolności 10 INFORMACJA O SPRZEDAśY NIERUCHOMOŚCI BIUROWEJ Wrocław Pl. Wolności 10 KONTAKT Bank Zachodni WBK S.A. Obszar Logistyki i Zarządzania Nieruchomościami ul. Ofiar Oświęcimskich 38/40 50-950 Wrocław tel. 071/393-8149

Bardziej szczegółowo

Poznań, ul. chwaliszewo 72

Poznań, ul. chwaliszewo 72 Poznań, ul. chwaliszewo 72 OPIS BUDYNKU Lokale mieszkalne Tarasy z widokiem na Wartę i Stare Miasto powierzchnie od 33 m2 do 72 m2 Lokalizacja w samym centrum miasta Wysokiej jakości architektura Bezpośrednie

Bardziej szczegółowo

MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO Al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa

MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO Al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa PROJEKT: PROJEKT BUDOWY, PRZEBUDOWY ORAZ ROZBIÓRKI PRZYŁĄCZY, ODCINKÓW SIECI ORAZ INSTALACJI ZEWNĘTRZNYCH W OTOCZENIU KAPONIERY ORAZ BATERII BARKOWEJ ul. Dymińska 13, 01-519 Warszawa, działki ewidencyjne:

Bardziej szczegółowo

Spis treści Urbanistyka czynszowa Nowego Miasta Śródmiejska urbanistyka czynszowa powstająca od 1873 r.

Spis treści Urbanistyka czynszowa Nowego Miasta Śródmiejska urbanistyka czynszowa powstająca od 1873 r. Spis treści Od autora... 9 Podziękowania... 13 Rozdział 1. Szczecińska wielorodzinna architektura mieszkaniowa przełomu XIX i XX w. na tle rozwoju miasta... 15 1.1. Wielorodzinna zabudowa mieszkaniowa

Bardziej szczegółowo

O INWESTYCJI. Oferujemy Państwu bogaty wybór mieszkań w dwóch budynkach:

O INWESTYCJI. Oferujemy Państwu bogaty wybór mieszkań w dwóch budynkach: ATRIUM PARK nasza nowa inwestycja przy ulicy Bociana 6B i 6C w Krakowie. Bociana to zaciszna uliczka znana w Krakowie głównie z powodu powstałych w tym rejonie dwóch oryginalnych i wysoko ocenianych deweloperskich

Bardziej szczegółowo

TARNÓW 2015/2016 DR HAB. ARCH. PIOTR GAJEWSKI PROF. PK DR ARCH. JANUSZ BARNAŚ DR ARCH. JANUSZ PURSKI DR ARCH. PAWEŁ ŻUK

TARNÓW 2015/2016 DR HAB. ARCH. PIOTR GAJEWSKI PROF. PK DR ARCH. JANUSZ BARNAŚ DR ARCH. JANUSZ PURSKI DR ARCH. PAWEŁ ŻUK TARNÓW 2015/2016 PROJEKTOWANIE ARCHITEKTONICZNE BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ STOPIEN 2 R I 2015/2016 S2 DR HAB. ARCH. PIOTR GAJEWSKI PROF. PK DR ARCH. JANUSZ BARNAŚ DR ARCH. JANUSZ PURSKI DR ARCH.

Bardziej szczegółowo

GABINET SQart Managerial

GABINET SQart Managerial GABINET SQart Managerial 1 Elastyczność to najważniejsza cecha SQart. Dlatego poszerzyliśmy system o nowe elementy tworzące wersję gabinetową systemu -SQart Managerial. Zbudowane na nodze płytowej meble

Bardziej szczegółowo

TEL +48 505 100 799 TEL +48 514 968 042 M.KUPREWICZ@SZAFARNIA10.PL BIURO@SZAFARNIA10.PL WWW.AMBERTOWER.PL. Specyfikacja Budynku

TEL +48 505 100 799 TEL +48 514 968 042 M.KUPREWICZ@SZAFARNIA10.PL BIURO@SZAFARNIA10.PL WWW.AMBERTOWER.PL. Specyfikacja Budynku TEL +48 505 100 799 TEL +48 514 968 042 M.KUPREWICZ@SZAFARNIA10.PL BIURO@SZAFARNIA10.PL WWW.AMBERTOWER.PL Specyfikacja Budynku Nazwa Adres Data oddania Liczba kondygnacji Pow. użytkowa Pow. biurowa Pow.

Bardziej szczegółowo

LINIE TRAMWAJOWE. Budowa linii tramwajowej KST, etap II B (ul. Lipska - ul. Wielicka)

LINIE TRAMWAJOWE. Budowa linii tramwajowej KST, etap II B (ul. Lipska - ul. Wielicka) S - 1 LINIE TRAMWAJOWE S-1.2 Budowa linii tramwajowej KST, etap II B (ul. Lipska - ul. Wielicka) Budowa linii tramwajowej na odcinku ul. Lipska - ul. Wielicka o długości ok. 1,4 km (podwójnego toru), w

Bardziej szczegółowo

NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ

NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ PRZEDMIOT SPRZEDAŻY Pensjonat o łącznej powierzchni 1.386,26 m² wraz z udziałem 138626/157199 w nieruchomości wspólnej stanowiącej prawo własności działek gruntu o numerach ewidencyjnych:

Bardziej szczegółowo

Rewitalizacja RAZEM. ZAAWANSOWANIE REALIZACJI PROJEKTÓW październik 2012 r. Rewitalizacja RAZEM

Rewitalizacja RAZEM. ZAAWANSOWANIE REALIZACJI PROJEKTÓW październik 2012 r. Rewitalizacja RAZEM ZAAWANSOWANIE REALIZACJI PROJEKTÓW październik 2012 r. Rewitalizacja RAZEM Szczecińskie TBS Sp. z o.o. Gmina Miasto Szczecin Wspólnoty Mieszkaniowe Rewitalizacja RAZEM to wspólne przedsięwzięcie: Szczecińskiego

Bardziej szczegółowo

ul. Puławska 182 02-670 Warszawa

ul. Puławska 182 02-670 Warszawa ul. Puławska 182 02-670 Warszawa Przedmiot sprzedaży: Nieruchomość zabudowana opisana jako działka Nr 7/247 KW BY1B/00063606/4. Lokalizacja: CIECH Nieruchomości SA ul. Wojska Polskiego 65 w Bydgoszczy

Bardziej szczegółowo

NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ

NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ LOKALIZACJA Iwonicz-Zdrój, ul. Kulczyńskiego 2 Cena wywoławcza ww. nieruchomości wynosi: 1.441.000 PLN netto Sprzedaż objęta zwolnieniem z opodatkowania VAT. Dla podmiotów uprawnionych

Bardziej szczegółowo

WILCZA ESKA ETAP III

WILCZA ESKA ETAP III WILCZA ESKA ETAP III Na teren zespołu budynków prowadzą trzy zjazdy z czego dwa zlokalizowane są od strony ul. Królowej Jadwigi oraz jeden z ul. Wilczej. Prowadzą one do drogi wewnętrznej zaprojektowanej

Bardziej szczegółowo

Dom na zielonej Starej Ochocie

Dom na zielonej Starej Ochocie Dom na zielonej Starej Ochocie Reprezentacyjne 315 m2: lokalizacja doskonała na biuro Była to niezwykła sesja zdjęciowa dzięki słońcu, zieleni, spokojowi i urodzie budynku oraz okolicy. Stara Ochota -

Bardziej szczegółowo

3 Sypialnie, 2 Łazienki 121,56 m 2

3 Sypialnie, 2 Łazienki 121,56 m 2 3 Sypialnie, 2 Łazienki 121,56 m 2 CONSTRUCTION Przedsionek Korytarz Pokój dzienny Sypialnia Druga sypialnia Trzecia sypialnia Garderoba pierwsza Garderoba druga Łazienka Łazienka Kotłownia Powierzchnia

Bardziej szczegółowo

Wytyczne konserwatorskie

Wytyczne konserwatorskie Załącznik nr 4 CZĘŚĆ A - osiedle Księży Młyn Wytyczne ogólne Wytyczne konserwatorskie - Proces adaptacji zespołu powinien uwzględnić dążenia Miasta do wpisania zespołu osiedla Księży Młyn na listę pomników

Bardziej szczegółowo

INWENTARYZACJA ARCHITEKTONICZNO BUDOWLANA GOKSiR KAMIENICA POLSKA UL. M. KONOPNICKIEJ 135a INWENTARYZACJA ARCHITEKTONICZNO BUDOWLANA

INWENTARYZACJA ARCHITEKTONICZNO BUDOWLANA GOKSiR KAMIENICA POLSKA UL. M. KONOPNICKIEJ 135a INWENTARYZACJA ARCHITEKTONICZNO BUDOWLANA Egz. nr 1 INWENTARYZACJA ARCHITEKTONICZNO BUDOWLANA Nazwa obiektu budowlanego Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Adres obiektu budowlanego Kamienica Polska ul. M. Konopnickiej 135a, 42-260 Dane

Bardziej szczegółowo

1. Główne założenia kompozycji urbanistycznej centrum:

1. Główne założenia kompozycji urbanistycznej centrum: KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI URBANISTYCZNEJ ZAGOSPODAROWANIA WYSPY SPICHRZÓW W ELBLĄGU 1. Główne założenia kompozycji urbanistycznej centrum: Uporządkowanie struktury Wyspy Spichrzów i nadanie jej

Bardziej szczegółowo

INWENTARYZACJA ARCHITEKTONICZNO - KONSTRUKCYJNA ZESPOŁU BUDYNKÓW

INWENTARYZACJA ARCHITEKTONICZNO - KONSTRUKCYJNA ZESPOŁU BUDYNKÓW INWENTARYZACJA ARCHITEKTONICZNO - KONSTRUKCYJNA ZESPOŁU BUDYNKÓW NAZWA I ADRES OBIEKTU: ZESPÓŁ BUDYNKÓW HALI SPORTOWEJ ul. MICKIEWICZA 30 W PRZEMYŚLU, DZ. NR 1026, OBR. 207. INWESTOR: GMINA MIEJSKA PRZEMYŚL

Bardziej szczegółowo

PL.architekci UL. DŁUGOSZA 13/ POZNAŃ PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE

PL.architekci UL. DŁUGOSZA 13/ POZNAŃ PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE KONCEPCJA HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ KSIĄŻ WIELKOPOLSKI LOKALIZACJA - ULICA ZAKRZEWSKA UL. DŁUGOSZA / -9 POZNAŃ 9 WWW.PLARCHITEKCI.PL BIURO@PLARCHITEKCI.PL PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE LOKALIZACJA UL. DŁUGOSZA

Bardziej szczegółowo

PIERWSZY BUDYNEK APARTAMENTOWY NA TERENIE KNUROWA osiedle mieszkaniowe Cztery Pory Roku

PIERWSZY BUDYNEK APARTAMENTOWY NA TERENIE KNUROWA osiedle mieszkaniowe Cztery Pory Roku Apartamenty PIERWSZY BUDYNEK APARTAMENTOWY NA TERENIE KNUROWA osiedle mieszkaniowe Cztery Pory Roku Venit projektant osiedla Cztery Pory Roku Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą sprzedaży

Bardziej szczegółowo

Lokalizacja. Sami Swoi tel. (+48)

Lokalizacja. Sami Swoi tel. (+48) Lokalizacja Nieruchomość położona jest w Bełchatowie, w woj. łódzkim u zbiegu alei kardynała Wyszyńskiego i alei Jana Pawła II komunikujących osiedla: Dolnośląskie, Przytorze oraz Ludwików. Podstawowe

Bardziej szczegółowo

7.2 Lokalizacja, stan zagospodarowania otoczenia nieruchomości, informacje ogólne

7.2 Lokalizacja, stan zagospodarowania otoczenia nieruchomości, informacje ogólne 7.2 Lokalizacja, stan zagospodarowania otoczenia nieruchomości, informacje ogólne Przedmiotowa nieruchomość zlokalizowana jest w Libertowie w gminie Mogilany, około 9,0 km na południe od ścisłego centrum

Bardziej szczegółowo

ul. Lipowa, Konstancin Jeziorna zł zł/m² Opis Anna Kołodziej MANAGING PARTNER Na sprzedaż ul. Lipowa, Bielawa

ul. Lipowa, Konstancin Jeziorna zł zł/m² Opis Anna Kołodziej MANAGING PARTNER Na sprzedaż ul. Lipowa, Bielawa Anna Kołodziej MANAGING PARTNER +48 602 206 111 anna.kolodziej@vilea.pl ul. Lipowa, Konstancin Jeziorna Na sprzedaż Dom na sprzedaż ul. Lipowa, Bielawa 2 500 000 zł 4 762 zł/m² Metraż: 525 m² Liczba pokoi:

Bardziej szczegółowo

Rozbudowa pasażu handlowego w budynku mieszkalnym przy ul. Śniadeckiego w Oświęcimiu

Rozbudowa pasażu handlowego w budynku mieszkalnym przy ul. Śniadeckiego w Oświęcimiu ul. Mikołaja Kopernika 5/2, 32-602 Oświęcim; tel. 600-27-33-39 egz. 1. Rozbudowa pasażu handlowego w budynku mieszkalnym przy ul. Śniadeckiego 23-39 w Oświęcimiu Wstępna koncepcja architektoniczna Inwestor:

Bardziej szczegółowo

4 Sypialnie, 3 Łazienki 173,76 m 2

4 Sypialnie, 3 Łazienki 173,76 m 2 4 Sypialnie, 3 Łazienki 173,76 m CONSTRUCTION - - ~ Linia obrysu dachu h=190 cm Trzecia Czwarta 6,75 m Druga 4 Sypialnie, 3 Łazienki 173,76 11,99 3,18 pierwsza 4,34 Główna łazienka 1,41 m Garaż 16,75 7,05

Bardziej szczegółowo

PIASKI POŁUDNIE JEDNOSTKA: 33

PIASKI POŁUDNIE JEDNOSTKA: 33 33. PIASKI POŁUDNIE JEDNOSTKA: 33 POWIERZCHNIA: NAZWA: 327.11 ha PIASKI POŁUDNIE KIERUNKI ZMIAN W STRUKTURZE PRZESTRZENNEJ Istniejąca zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna do utrzymania i uzupełnienia, z

Bardziej szczegółowo

PRACOWNIA PROJEKTOWA ARCHITEKTURY I BUDOWNICTWA ATLANT OPINIA TECHNICZNA

PRACOWNIA PROJEKTOWA ARCHITEKTURY I BUDOWNICTWA ATLANT OPINIA TECHNICZNA PRACOWNIA PROJEKTOWA ARCHITEKTURY I BUDOWNICTWA ATLANT Jan Koperkiewicz, 82-300 Elbląg, ul.prusa 3B/6 NIP 578 102 14 41 tel.: (55) 235 47 25 e-mail: jankoperkiewicz@wp.pl REGON 170049655 OPINIA TECHNICZNA

Bardziej szczegółowo

Baumat i prefabrykacja we współczesnej architekturze. Zespół budynków Malmö Live w Szwecji

Baumat i prefabrykacja we współczesnej architekturze. Zespół budynków Malmö Live w Szwecji Baumat i prefabrykacja we współczesnej architekturze. Zespół budynków Malmö Live w Szwecji W ramach prestiżowej inwestycji Malmö Live w Szwecji powstają budynki apartamentowe z elementów prefabrykowanych

Bardziej szczegółowo

DEWELOPER. Projekt biurowca Kaleidoscope

DEWELOPER. Projekt biurowca Kaleidoscope DEWELOPER Firma Pro Urba jest obecna na polskim rynku deweloperskim od 2004 roku i należy do hiszpańskich grup kapitałowych: Grupo Proconsol, Urbanizadora XXI, Inmobiliaria del Ebro oraz banku Caja de

Bardziej szczegółowo

Sprzedaż nowych mieszkań mieszkania dla młodych. promienne.pl. nowe apartamenty na sprzedaż od 3400 zł / m 2

Sprzedaż nowych mieszkań mieszkania dla młodych. promienne.pl. nowe apartamenty na sprzedaż od 3400 zł / m 2 Sprzedaż nowych mieszkań mieszkania dla młodych promienne.pl nowe apartamenty na sprzedaż od 3400 zł / m 2 Przykładowe mieszkania BUDYNEK-B, PIĘTRO-1 APARTAMENT 50,96 m 2 BUDYNEK-B, PIĘTRO-2 APARTAMENT

Bardziej szczegółowo

MOyE studio projektowe mgr inż. arch. Anna Stasz

MOyE studio projektowe mgr inż. arch. Anna Stasz OPIS INWENTARYZACJI 1. Podstawa i zakres opracowania: Umowa zawarta z Inwestorem na podstawie zgody właścicieli przedmiotowej nieruchomości. Wizja na przedmiotowej posesji. Wytyczne programowo - funkcjonalne

Bardziej szczegółowo

5 Sypialnie, 3 Łazienki 191,45 m 2

5 Sypialnie, 3 Łazienki 191,45 m 2 5 Sypialnie, 3 Łazienki 191,45 m CONSTRUCTON 11,66 m 6,40 m 16,36 m 5,41 m,30 m "" 6,11 m 9,07 m 3,44 m 3,04 m 16,09 m 7,81 m 16,50 m 7,98 m 13,06 m i schody 5 Sypialnie, 3 Łazienki 191,45 m 5,99 m Czwarta

Bardziej szczegółowo

WSTĘP DO REWITALIZACJI OBSZAROWEJ CENTRUM ŁODZI

WSTĘP DO REWITALIZACJI OBSZAROWEJ CENTRUM ŁODZI PROGRAM WSTĘP DO REWITALIZACJI OBSZAROWEJ CENTRUM ŁODZI PROGRAM REMONTOWY DLA NIERUCHOMOŚCI GMINNYCH ZLOKALIZOWANYCH W STREFIE WIELKOMIEJSKIEJ ŁODZI NA LATA 2011-2014 OBSZAR DZIAŁANIA Programem objęty

Bardziej szczegółowo

O projekcie. Witamy na Romera!

O projekcie. Witamy na Romera! Witamy na Romera! Na Romera to kolejna w Polsce inwestycja doświadczonego belgijskiego dewelopera - firmy Matexi. Projekt wyróżnia się nowatorskim połączeniem budynku mieszkalnego z wydzieloną częścią

Bardziej szczegółowo

PROJEKT(BUDOWLANY(( PRZEBUDOWY(I(ZMIANY(SPOSOBU(UŻYTKOWANIA(POMIESZCZEŃ( Z(PRZEZNACZENIEM(NA(POMIESZCZENIA(ŚWIETLICY(SZKOLNEJ(

PROJEKT(BUDOWLANY(( PRZEBUDOWY(I(ZMIANY(SPOSOBU(UŻYTKOWANIA(POMIESZCZEŃ( Z(PRZEZNACZENIEM(NA(POMIESZCZENIA(ŚWIETLICY(SZKOLNEJ( PROJEKTBUDOWLANY PRZEBUDOWYIZMIANYSPOSOBUUŻYTKOWANIAPOMIESZCZEŃ ZPRZEZNACZENIEMNAPOMIESZCZENIAŚWIETLICYSZKOLNEJ Obiekt: PomieszczeniawbudynkuSzkołyPodstawowejnr23wBytomiu Lokalizacja: ul.wojciechowskiego6,41"933bytom

Bardziej szczegółowo

Według informacji z rejestru gruntów budynki oddane do eksploatacji w 2007r.

Według informacji z rejestru gruntów budynki oddane do eksploatacji w 2007r. Opis nieruchomości. Lokalizacja, otoczenie, opis budynku Będąca przedmiotem wyceny nieruchomość położona jest w Pogwizdowie Nowym pod nr 370, w obszarze zabudowy jednorodzinnej. Zlokalizowana w strefie

Bardziej szczegółowo

LOBOS aleja POKOJU NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA W CENTRUM. LOBOS aleja POKOJU NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA W CENTRUM. www.nieruchomosci.lobos.

LOBOS aleja POKOJU NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA W CENTRUM. LOBOS aleja POKOJU NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA W CENTRUM. www.nieruchomosci.lobos. LOBOS aleja POKOJU NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA W CENTRUM NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA z WZiZT na zabudowę budynkiem biurowo- -usługowym lub usługowo-hotelowym o powierzchni użytkowej 24000 m 2 W CENTRUM AL.POKOJU 1A

Bardziej szczegółowo

WNIOSKI. do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Osi Saskiej

WNIOSKI. do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Osi Saskiej Grupa M20 ul. Wł. Andersa 29 lok. PAŃSTWOMIASTO 00-159 Warszawa Warszawa, 17 grudnia 2013 Szanowna Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m. st. Warszawy za pośrednictwem: Biura Architektury i Planowania

Bardziej szczegółowo

ł ó d ź u l. d r e w n o w s k a 4 3 budujemy powyżej oczekiwań w w w. a t a l. p l w w w. d r e w n o w s k a 4 3. p l

ł ó d ź u l. d r e w n o w s k a 4 3 budujemy powyżej oczekiwań w w w. a t a l. p l w w w. d r e w n o w s k a 4 3. p l ł ó d ź u l. d r e w n o w s k a 4 3 budujemy powyżej oczekiwań w w w. a t a l. p l w w w. d r e w n o w s k a 4 3. p l ł ó d ź, u l. d r e w n o w s k a 4 3 n o w a i n w e s t y c j a a t a l s. a. W

Bardziej szczegółowo

Zakres remontu i rozbudowy

Zakres remontu i rozbudowy 1. PRZEDMIOT I CEL OPRACOWANIA Zakres remontu i rozbudowy Opracowanie obejmuje projekt budowlany architektoniczny rozbudowy budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz jego remontu

Bardziej szczegółowo

NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ

NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ Kraków, ul. Lubicz - 4 grunt zabudowany NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ Powierzchnia gruntu: 824 m kw. Położenie: Kraków Lubicz 4 Tytuł prawny do gruntu: prawo użytkowania wieczystego Zabudowa: Budynek biurowy

Bardziej szczegółowo

OFERTA WYNAJMU LOKALI Zapraszamy do wynajęcia lokali w znanej kaŝdemu łodzianinowi nieruchomości, połoŝonej w centrum miasta przy ulicy Kopernika 22.

OFERTA WYNAJMU LOKALI Zapraszamy do wynajęcia lokali w znanej kaŝdemu łodzianinowi nieruchomości, połoŝonej w centrum miasta przy ulicy Kopernika 22. Kopernika 22 - Łódź OFERTA WYNAJMU LOKALI Zapraszamy do wynajęcia lokali w znanej kaŝdemu łodzianinowi nieruchomości, połoŝonej w centrum miasta przy ulicy Kopernika 22. Budynek frontowy posesji jest wpisany

Bardziej szczegółowo

budynek 560 m2 do adaptacji

budynek 560 m2 do adaptacji Data wydruku: 16.03.2017 PAWLIK NIERUCHOMOŚCI ul. Pomorska 77, 90-224 Łódź www.pawlik.com.pl biuro@pawlik.com.pl Kontakt z agentem: Karolina Majewska tel: +48426386040 mob: +48603307036 karolina.majewska@pawlik.com.pl

Bardziej szczegółowo

W okresie programowym 2009-2013 zrealizowany został przez miasto Zduńska Wola największy w dotychczasowej historii samorządu terytorialnego projekt z

W okresie programowym 2009-2013 zrealizowany został przez miasto Zduńska Wola największy w dotychczasowej historii samorządu terytorialnego projekt z W okresie programowym 2009-2013 zrealizowany został przez miasto Zduńska Wola największy w dotychczasowej historii samorządu terytorialnego projekt z dofinansowaniem z funduszy unijnych. Dzięki umiejętnemu

Bardziej szczegółowo

Dzień dobry wysokim standarcie ogródkiem garażem dodatkowym miejscem postojowym ul. Strażniczej 3 i 5 121,7 m² 117,49 m² 173 m² 286 m²

Dzień dobry wysokim standarcie ogródkiem garażem dodatkowym miejscem postojowym ul. Strażniczej 3 i 5 121,7 m² 117,49 m² 173 m² 286 m² Dzień dobry, Pragniemy Państwu zaoferować komfortowe domy dwukondygnacyjne (parter z poddaszem użytkowym), wykonane w wysokim standarcie z własnym ogródkiem, garażem oraz dodatkowym miejscem postojowym

Bardziej szczegółowo

KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA TERENU DWORCA AUTOBUSOWEGO WE WROCŁAWIU

KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA TERENU DWORCA AUTOBUSOWEGO WE WROCŁAWIU OPRACOWANIE URBANISTYCZNE TOWARZYSTWO UPIĘKSZANIA MIASTA WROCŁAWIA OPRACOWANIE ARCHITEKTONICZNE I GRAFICZNE ARKADIUSZ ZAKRZEWSKI ZAŁOŻENIA OGÓLNE 1. Koncepcja urbanistyczna terenu dworca autobusowego z

Bardziej szczegółowo

Jaka jest dokładna lokalizacja obiektu którego aranżacja jest przedmiotem konkursu?

Jaka jest dokładna lokalizacja obiektu którego aranżacja jest przedmiotem konkursu? Pytania i odpowiedzi: Pytanie 1: Jaka jest dokładna lokalizacja obiektu którego aranżacja jest przedmiotem konkursu? Istnieje część magazynowa. Część rozbudowywana budynku nie istnieje. Początek realizacji,

Bardziej szczegółowo

SZCZECIN OSIEDLE MAŁE BŁONIA NIERUCHOMOŚĆ NIEZABUDOWANA

SZCZECIN OSIEDLE MAŁE BŁONIA NIERUCHOMOŚĆ NIEZABUDOWANA AMBER Sp. z o. o., 71-425 Szczecin, ul. Lutniana 38/70, tel. +48 91 424 79 70, fax +48 91 424 79 71, NIP 955-18-81-797, REGON 811632301 Sąd Rejonowy w Szczecinie, XVII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru

Bardziej szczegółowo

KONCEPCJA PRZEBUDOWY DWORCA - RACIBÓRZ

KONCEPCJA PRZEBUDOWY DWORCA - RACIBÓRZ KONCEPCJA PRZEBUDOWY DWORCA - RACIBÓRZ KWIECIEŃ 2016 R. www.pkpsa.pl www.pkpsa.pl 1. ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE 1. ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE Poprawa warunków obsługi i odprawy podróżnych oraz osób pracujących w budynku

Bardziej szczegółowo

ŁÓDŹ OSTATNIE NIEODKRYTE MIASTO

ŁÓDŹ OSTATNIE NIEODKRYTE MIASTO ŁÓDŹ OSTATNIE NIEODKRYTE MIASTO Rys historyczny, najważniejsze elementy struktury miasta Łódź posiada jedyny w swoim rodzaju, autentyczny zespół historyzujących, eklektycznych oraz secesyjnych kamienic

Bardziej szczegółowo

Opis techniczny do projektu zagospodarowania terenu SPIS TREŚCI:

Opis techniczny do projektu zagospodarowania terenu SPIS TREŚCI: STRONA 1 SPIS TREŚCI: 1. PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA TERENU... 2 1.1. CEL I ZAKRES OPRACOWANIA... 2 1.1.1. ISTNIEJĄCY STAN ZAGOSPODAROWANIA DZIALKI... 2 1.2. PROGRAM KUBATUROWY NA DZIAŁCE... 2 1.3. PROJEKTOWANE

Bardziej szczegółowo

Kim jesteśmy / co robimy

Kim jesteśmy / co robimy Kim jesteśmy / co robimy Biuro BAAR jest młodą ale już doświadczoną pracownią architektoniczną ze Śląska. Jesteśmy w zawodzie od ponad 12 lat, uczestnicząc przy tym w realizacji około 30 wielokrotnie nagradzanych

Bardziej szczegółowo

Szukaj. Newsletter. muratorplus.pl budowlany serwis dla profesjonalistów Architektura murator. Szukaj. Szukaj takŝe w informatorach online

Szukaj. Newsletter. muratorplus.pl budowlany serwis dla profesjonalistów Architektura murator. Szukaj. Szukaj takŝe w informatorach online 1 z 6 2009.03.05 12:06 muratorplus.pl budowlany serwis dla profesjonalistów Architektura murator Szukaj Szukaj Szukaj takŝe w informatorach online pomoc zaawansowane Strona główna Technika Inwestycje Biznes

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 8.1 do SIWZ

Załącznik nr 8.1 do SIWZ Załącznik nr 8.1 do SIWZ Wytyczne konserwatorskie dla adresów: ul. Rewolucji 1905 r. 13, ul. Rewolucji 1905 r. 15, ul. Rewolucji 1905 r. 17, ul. Rewolucji 1905 r. 21, ul. Wschodnia 50, ul. Wschodnia 54,

Bardziej szczegółowo

Klient: casdasd cdasdasd Telefon: (99) Doradca: Wądrzyk Marcin

Klient: casdasd cdasdasd Telefon: (99) Doradca: Wądrzyk Marcin MARIPOSA PARKOWE ZŁOTNIKI SUWALSKA ZAUŁEK ZŁOTNICKI III SALWIRAK ARKOP CTE SA SDG INVEST Arbuzowa Małopolska Suwalska Opoczyńska Liczba pięter 3 2 2 4 Lokali na piętrze 5 6 12 8 Przewidywany czynsz za

Bardziej szczegółowo

Legnica NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ HANDEL. ul. Najświętszej Marii Panny

Legnica NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ HANDEL. ul. Najświętszej Marii Panny NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ Legnica ul. Najświętszej Marii Panny INFORMACJE O TERENIE Właściciel: Tesco Zakresem sprzedaży objęte są działki: nr 311 912m 2 niezabudowana, nr 312 456m 2 zabudowana II-kondygnacyjnym

Bardziej szczegółowo

KAMERALNY BUDYNEK BIUROWY BUDYNEK ZEFIR REPREZENTACYJNY HOL TARASY WIDOKOWE PARKING

KAMERALNY BUDYNEK BIUROWY BUDYNEK ZEFIR REPREZENTACYJNY HOL TARASY WIDOKOWE PARKING KAMERALNY BUDYNEK WY REPREZENTACYJNY HOL Centrum informacji dla osób przybywających do obiektu będzie stanowiła elegancko wykończona recepcja znajdująca się na parterze. Przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami

Bardziej szczegółowo

PILCHOWO PROJEKT KONCEPCYJNY OSIEDLA BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH - ZESPOŁU ZABUDOWY MIESZKANIOWEJ W PILCHOWIE

PILCHOWO PROJEKT KONCEPCYJNY OSIEDLA BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH - ZESPOŁU ZABUDOWY MIESZKANIOWEJ W PILCHOWIE PILCHOWO PROJEKT KONCEPCYJNY OSIEDLA BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH - ZESPOŁU ZABUDOWY MIESZKANIOWEJ W PILCHOWIE DZ NR 75/15, 75/8, 75/7, 75/21, obręb Pilchowo 72-004 Pilchowo, woj. zachodniopomorskie Inwestor:

Bardziej szczegółowo

Koncepcje zagospodarowania Placu Waryńskiego efekty warsztatów

Koncepcje zagospodarowania Placu Waryńskiego efekty warsztatów Koncepcje zagospodarowania Placu Waryńskiego efekty warsztatów Warianty zagospodarowania Placu Waryńskiego po po I I warsztatach Wariant Wariant I I (grupa (grupa 2,3,5) 2,3,5) Wariant Wariant II II (grupa

Bardziej szczegółowo