Odkryj potencjał komunikacji SMS. SMSAPI to nowoczesna platforma do masowej wysyłki wiadomości SMS, MMS oraz komunikatów głosowych VMS.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Odkryj potencjał komunikacji SMS. SMSAPI to nowoczesna platforma do masowej wysyłki wiadomości SMS, MMS oraz komunikatów głosowych VMS."

Transkrypt

1 Odkryj potencjał komunikacji SMS SMSAPI to nowoczesna platforma do masowej wysyłki wiadomości SMS, MMS oraz komunikatów głosowych VMS.

2 1 / 14 I I Wstęp Spis treści Poznaj SMSAPI II O produkcie i usługach SMS w komunikacji wielokanałowej Intuicyjny panel Oferta SMSAPI Najczęściej wykorzystywane rozwiązania SMSAPI Gotowe moduły i integracje z SMSAPI Informacje dla programistów III Sprawdzony partner Wysoka jakość i bezpieczeństwo Wybrani klienci i referencje

3 2 / 14 I Rozwiązania tworzone przez profesjonalistów SMSAPI to ponad 8 lat doświadczeń i zespół kompetentnych specjalistów z każdej dziedziny. Historia Pracownicy Firma ComVision założona została w 2004 SMSAPI to produkt tworzony przez roku w Gliwicach. Jej pierwszym produktem profesjonalistów. Nasz zespół składa się było oprogramowanie dla sklepów z ponad 40-stu specjalistów zatrudnionych internetowych. W 2007 roku na bazie modułu w działach: IT, Sales, Marketing, SMS powstaje platforma SMSAPI służąca do Custome Care i Accounting. masowej wysyłki wiadomości tekstowych. To dzięki ich wiedzy i doświadczeniu możemy Kolejne lata to ciągły rozwój platformy rozwijać naszą platformę oraz oferować i poszerzanie jej funkcjonalności. naszym Klientom coraz lepsze rozwiązania Przełomowym momentem w historii firmy był z zakresu komunikacji SMS i marketingu. rok 2013, w którym to przekroczona została bariera użytkowników serwisu. Wraz z naszym rozwojem stale powiększamy swój zespół o nowych specjalistów, Naszym najbliższym celem jest utrzymanie aby jeszcze lepiej sprostać wyzwaniom pozycji lidera komunikacji SMS w Polsce stawianym nam przez Klientów. i dalsza ekspansja na rynkach międzynarodowych.

4 3 / 14 I Odkryj potencjał komunikacji SMSAPI to nowoczesna platforma do masowej wysyłki wiadomości SMS, MMS oraz komunikatów głosowych VMS. Produkt Rozwój Obsługa naszego systemu odbywa się przez Od początku naszej działalności staramy się prosty i intuicyjny panel lub łatwy w integracji łączyć działania biznesowe z edukacyjnymi. moduł API umożliwiający integrację Stąd nasze publikacje poświęcone z własnym systemem informatycznym. komunikacji SMS, marketingowi za przyzwoleniem (permission marketing) Nasz serwis umożliwia samodzielną oraz wideo-poradniki i cykl konferencji Mobile realizację kampanii marketingowych Silesia, czyli coroczne spotkania branży i informacyjnych przy wykorzystaniu różnego mobilnej w Gliwicach. typu wiadomości. Dodatkowo skupiamy się również na SMSAPI to także dbałość o wysoką jakość dostarczaniu innych efektywnych rozwiązań usług, zaawansowane rozwiązania techniczne wspomagających relacje z klientami. oraz profesjonalni i doświadczeni doradcy.

5 4 / 14 I Nagrody i wyróżnienia W ciągu 8 lat działalności udało nam się zdobyć uwagę i uznanie użytkowników i ekspertów na polskim rynku. Sukcesy Laur Klienta Odkrycie 2012 Ekomers nominacja Ekomers nominacja Firma Przyjazna Klientowi 2013 Mobile Trends Awards Firma wspierająca rozwój technologii mobilnej Laur Klienta Złote Godło w kategorii Marketing Mobilny Ekomersy II miejsce w kategorii Najlepszy produkt/usługa wspierająca relacje z klientami

6 5 / 14 I SMSAPI w liczbach SMSAPI wykorzystuje popularny kanał komunikacji i skutecznie wpływa na wyniki sprzedażowe. Nasi Klienci Szereg korzyści Obecnie z naszych integracji korzysta kilkaset sklepów internetowych oraz kilkanaście tysięcy firm. Tylko w roku 2014 nasi Klienci wysłali ponad 280 milionów SMS-ów. Obsługą firm wykorzystujących SMSAPI zajmuje się nasz Dział Obsługi Klienta. Platforma SMSAPI, poza ułatwieniem obsługi klienta, umożliwia również przeprowadzanie wielokanałowych kampanii marketingowych jako główny kanał dotarcia do użytkownika, bądź wsparcie innych narzędzi marketingu bezpośredniego. Dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu stale podnosimy jakość świadczonych przez nas usług i zapewniamy stałe i wszechstronne wsparcie wszystkim naszym Klientom. Nasze rozwiązanie znacznie ułatwia komunikację i obsługę klienta, a dzięki unikalnym funkcjonalnościom takim, jak: aplikacja Rabaty SMS" oraz skrócony link (idz.do) w wiadomości SMS, jest niezwykle skutecznym narzędziem wsparcia sprzedaży. 8 lat doświadczenia w marketingu SMS zadowolonych użytkowników 98% użytkowników poleciłoby SMSAPI innym osobom Wysoka efektywność kampanii Personalizacja i targetowanie Precyzyjny czas dotarcia Kampanie SMS-owe cieszą się skutecznością nawet do 40%. Platforma SMSAPI umożliwia personalizację kampanii wg imienia oraz płci, a także efektywne zarządzanie bazami numerów. Kanał komunikacji SMS umożliwia kontakt z klientem w dokładnie zaplanowanym momencie.

7 6 / 14 I Globalny zasięg Nasze centrum SMS-owe jest połączone z największymi operatorami telefonii komórkowej. Polska Zagranica i wielu innych. 97% wiadomości dociera do 10 sekund przepustowość wiadomości SMS na godzinę 800 dotarcie do sieci GSM na świecie Interakcja z konsumentami Budowanie własnej bazy numerów Efekt synergii w kampanii wielokanałowej Platforma SMSAPI służy zarówno do wysyłania, jak i odbierania wiadomości, co umożliwia dwukierunkową wymianę informacji. Widgety webowe, numery odbiorcze, dedykowana aplikacja Rabaty SMS to dodatkowe narzędzia, które wspierają proces rozbudowywania baz danych. SMS jako dodatkowy kanał komunikacji zwiększa efektywność kampanii marketingu bezpośredniego ( marketing, social media).

8 7 / 14 II SMS w komunikacji wielokanałowej MARKETING SOCIAL MEDIA ATL / BTL Zdecydowany wzrost OpenRate i CTR W Limango zorganizowaliśmy akcję SMS-ową, której celem było podniesienie sprzedaży wśród części Klientów klubu. Tworzenie wzajemnie uzupełniającego się systemu wymiany informacji o marce SMS-y i social media mają szeroki zasięg i jednocześnie nie wymagają wysokich nakładów finansowych. Nadanie komunikacji indywidualnych cech, uzupełnienie kampanii o możliwość interakcji Skuteczność SMS-ów jest w naszej opinii dużo lepiej mierzalna niż w przypadku innych, tradycyjnych kanałów komunikacji. Z przeprowadzonych testów wynikało, że wśród podobnej ilościowo grupy, która nie otrzymała SMS-a, a jedynie mailing, liczba kupujących była mniejsza aż o 50%! To powoduje, że zwrot z inwestycji jest rzeczywiście wyjątkowo wysoki. Odsetek Klientów podejmujących inicjatywę po otrzymaniu wiadomości SMS jest wyższy niż w przypadku dużo droższych kampanii w prasie czy radio. Joanna Stacherczak Limango Polska, Specjalista ds. marketingu i social media. Tomasz Klekot Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie, Specjalista ds. marketingu internetowego Ewa Łukasz-Załęcka BMW Bawaria Motors, Specjalista ds. marketingu

9 8 / 14 II Intuicyjny panel klienta Szybka nawigacja 2. Statystyki wysyłek 3. Baza numerów Widget Szybkiej nawigacji umożliwia wybór podstawowych funkcji bez zagłębiania się w strukturę menu. Statystyki wysyłek informują o typach wiadomości wysłanych w ostatnim okresie. Baza numerów to funkcja, która umożliwia wgranie numerów odbiorców w formacie plików TXT, CSV oraz XLS. 4. Twój konsultant 5. Wiadomości 6. W liczbach Każdemu Klientowi SMSAPI przydzielany jest dedykowany konsultant. Użytkownik na bieżąco informowany jest o rozwoju platformy i nowych funkcjonalnościach. Obszar panelu, który informuje o ilości wysyłek oraz liczbie numerów w bazie.

10 9 / 14 II Poznaj ofertę SMSAPI Masowa wysyłka SMS Geotargetowane wysyłki SMS Kampanie MMS Krótkie wiadomości tekstowe to uniwersalne narzędzie komunikacji, które umożliwia szybkie i precyzyjne dotarcie z komunikatem do odbiorcy. Usługa geotargetowania pozwala na kierowanie wysyłek wiadomości do osób, które znajdują się w określonym miejscu (np. w pobliżu galerii handlowej). Wiadomości multimedialne pozwalają na wysyłkę nie tylko tekstu, ale również plików graficznych, video oraz dźwiękowych, co pozwala na wzbogacenie przekazu. Odbiór SMS/MMS Kampanie głosowe Sprawdzanie numeru w bazie HLR Odbiór wiadomości SMS i MMS pozwala na dwustronną komunikację z klientami w oparciu o standardowy, 9-cyfrowy numer lub 4-cyfrowy numer, bez podwyższonej płatności (Short Code). Wiadomości VMS (głosowe) pozwalają na dotarcie również na telefony stacjonarne. Wysłany komunikat może zostać nagrany przez profesjonalnego lektora. Usługa sprawdzania w HLR umożliwia sprawdzenie macierzystej sieci GSM wybranego numeru oraz weryfikację jego poprawności i aktywności.

11 10 / 14 II Najczęściej wykorzystywane rozwiązania SMSAPI Branża Kampanie SMS / MMS Powiadomienia SMS Ankiety SMS Konkursy SMS Aplikacja Rabaty SMS Sprawdzanie w HLR Sklepy internetowe Sieci handlowe i usługowe Agencje interaktywne i domy mediowe Usługi turystyczne Salony samochodowe Usługi kosmetyczne Usługi medyczne Rozrywka i imprezy masowe Edukacja Transport i logistyka Prasa, radio i telewizja Instytucje finansowe Urzędy publiczne, instytucje, OPP Brakuje Twojej branży? Zadzwoń Znajdziemy rozwiązanie!

12 11 / 14 II Gotowe moduły i integracje z SMSAPI Zintegrowanych jest już kilkadziesiąt platform tworzących oprogramowania e-sklepów, CRM oraz wielu innych. i wiele innych... Oprogramowania sklepów internetowych oraz inne rozwiązania e-commerce Systemy rezerwacji (branża hotelarska, turystyczna) Systemy monitoringu oraz alarmowe Internetowe kancelarie podatkowe Internetowe biura rachunkowe Oprogramowania dla przychodni i klinik Internetowe kantory Systemy wsparcia i sprzedaży ubezpieczeń Platformy marketingu oraz automatyzacji marketingu System Internetowej Rejestracji Pacjentów Systemy obsługi klienta i call center

13 12 / 14 II Informacje dla programistów Integracja poprzez interfejs API umożliwia połączenie dowolnego oprogramowania, systemu czy aplikacji z platformą SMSAPI. PANEL KLIENTA (WWW) SSL PHP C# JAVA ASP... GŁÓWNE CENTRUM SMS OPERATORZY GSM BEZPOŚREDNIE POŁACZENIE Z CENTRUM SMS APLIKACJE I PROGRAMY * REST API KORPORACJE I PARTNERZY TECHNOLOGICZNI SMPP ZAPASOWE CENTRUM SMS ODBIORCY WIADOMOŚCI Schemat możliwości połączenia platformy SMSAPI * Przykłady i gotowe biblioteki dostępne są na stronie internetowej pod adresem

14 13 / 14 III Wysoka jakość i bezpieczeństwo Użytkownicy platformy SMSAPI mogą czuć się komfortowo i bezpiecznie. Gwarantują to nasze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa przechowywania danych oraz wysoka dbałość o obsługę Klienta potwierdzona wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Działalność telekomunikacyjna Przechowywanie danych Serwery i SSL Nasza firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych, co oznacza, że jesteśmy upoważnieni przez Urząd Komunikacji Elektronicznej do prowadzenia działalności telekomunikacyjnej. W połączeniu z wysokimi standardami pracy i ochrony danych, czyni to z nas zaufanego i wiarygodnego partnera biznesowego. SMSAPI spełnia wszystkie zalecenia oraz uchwały Generalnego Inspektora Danych Osobowych (GIODO) związane z bezpieczeństwem i przechowywaniem danych. Każdy z naszych pracowników jest przeszkolony w tym zakresie, dlatego wszystkie informacje i dane znajdujące się na naszych serwerach są całkowicie bezpieczne. Dysponujemy dwoma, certyfikowanymi i niezależnymi od siebie serwerami. Gwarantujemy nieprzerwany dostęp do oferowanych usług na poziomie wynoszącym nie mniej niż 99% w skali roku. Każdy Klient rejestrujący oraz logujący się do platformy SMSAPI łączy się za pomocą protokołu SSL, co gwarantuje bezpieczną komunikację i chronione certyfikatem SSL przesyłanie danych.

15 14 / 14 III Wybrani klienci i referencje Cieszymy się, że zdobyliśmy zaufanie uznanych polskich i zagranicznych marek i firm. Wśród nich m. in.: SMSAPI to skuteczne i niezawodne narzędzie do masowej wysyłki SMS. Zaangażowanie i pasja SMSAPI na pewno będzie dla wszystkich pozytywnym zaskoczeniem. Kompetentny zespół, który służy szeroką wiedzą i doświadczeniem. SMSAPI to dla nas wiarygodny i uczciwy partner, który jest pełen zaangażowania.