Fruit Logistica 2013

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Fruit Logistica 2013"

Transkrypt

1 15/02/2013 Wymarzony pomidor Tekst: Willemijn Visser Firma Looije jeszcze nigdy nie uczestniczyła w tej imprezie, ale w tym roku się to zmieni! Tym razem postanowiliśmy wziąć w tym Zapewne niektórzy z Was słyszeli o wydarzeniu o nazwie Varend udział! Corso Westland. Jest to coroczna impreza organizowana w regionie Westland polegająca na wodnej paradzie przystrojonych łodzi. Łodzie są ozdabiane kwiatami, roślinami, owocami, warzywami i różnymi innymi rzeczami. Varend Corso to wydarzenie organizowane już od wielu lat, a w tym roku odbędzie się już 16.edycja. W latach 90. XX wieku podobne wydarzenie tego typu organizowane przez gminę Naaldwijk połączono z imprezą Lierse Gondelvaart i w ten sposób w celu uczczenia rocznicy 800-lecia Każda edycja Varend Corso ma określony temat, a w tym roku jest to Durf(t) te Dromen (Odważ się marzyć). Firma Looije z pewnością nie boi się marzyć i z miejsca przyznano nam motyw Wymarzonego pomidora. W najbliższym czasie wspólnie z aranżerem rozpoczniemy prace nad stworzeniem niesamowitej łodzi, która zwróci na siebie uwagę wielu ludzi podczas wodnej parady. Nie bylibyśmy przecież sobą, jeśli pozostalibyśmy niezauważeni! Poeldijk powstało jedno wydarzenie dla całego regionu Westland. Tak w każdym razie mi powiedziano ;-) Impreza trwa 3 dni i zaplanowana jest na pierwszy tydzień sierpnia. Wydaje się więc, że mamy jeszcze dużo czasu, ale już teraz musimy

2 rozpocząć prace. Mimo iż skorzystamy z usług aranżera, sami musimy oczywiście zaproponować jakieś pomysły. Zaczniemy przygotowywać się do tego w najbliższym czasie. Masz może ciekawy pomysł na przystrojenie naszej łodzi? Podziel się nim, bo wszystkie pomysły są mile widziane! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym wydarzeniu, możesz zobaczyć wiele filmików z poprzednich lat w serwisie YouTube. Fruit Logistica 2013 Tekst: Willemijn Visser W czwartek zorganizowaliśmy lunch. Kontynuując naszą coroczną W ubiegłym tygodniu najważniejszym tematem w dziale Marketingu tradycję, również w tym roku postanowiliśmy dotknąć sedna wartości i dziale Sprzedaży były targi w Berlinie. Fruit Logistica to coroczne targi, podczas których spotykają się ze sobą sprzedawcy, importerzy i eksporterzy. W tym roku odwiedziło je podobno 58 tysięcy gości z ponad 130 krajów! Nasze imponujące stanowisko było ustawione przez trzy dni na przestrzeni wystawowej targów Fruit Logistica w Berlinie. Była to bardzo udana impreza. The World s Leading Trade Fair for the Fresh Fruit and Vegetable Business. naszej firmy. Mianowicie dać ludziom możliwość cieszenia się zdrowiem. Na lunchu pojawiło się wiele osób. Przy naszym stanowisku goście mogli posilić się pyszną zupą z Honingtomaten, bogato obłożonymi kanapkami i pysznym napojem. Było to więc niesamowite wydarzenie, podczas którego każdy mógł cieszyć się zdrowiem! Po 3 udanych dniach spędzonych na targach Mogliśmy spotkać tam wielu potencjalnych klientów detalistów, eksporterów i hurtowników, których zachęcaliśmy do poznania bezpiecznie wróciliśmy samochodem do domu i znów można spotkać nas w biurze. Fruit Logistica Do przyszłego roku! naszego sposobu pracy i naszych pomidorów.

3 Po drugiej stronie cisza Tekst: Michiel Bontenbal skomplikowaną kwestią, podobnie jak cały system polityczny w Kenii. W przypadku ostatnich wyborów niezwykle ważne było to, W zasadzie powinniśmy teraz przygotowywać się do kolejnej podróży do Kenii. Kupować szczepionki, rezerwować bilety lotnicze i pracować nad programem wizyty. Jak zapewne wyczuwacie z początkowych słów tego tekstu, tym razem jest jednak inaczej. jakie plemię się reprezentuje. Jeśli należało się do niewłaściwego plemienia, trzeba było liczyć się z możliwością utraty życia, ale jeśli było się członkiem właściwego plemienia, można było mieć pewność, że w najbliższych latach otrzyma się dobrą opiekę. Plemię, z którego pochodzi Kenyatta, próbuje doprowadzić do tego, aby W jednym z wcześniejszych numerów pisałem o wyborach w Kenii. Obecnie trwają zaawansowane przygotowania do tych wyborów. Kenijczycy mają pójść do urn wyborczych 4 marca. Poprzednim został on nowym prezydentem. Tak samo jest w przypadku plemion innych kandydatów. Z tego powodu w ostatnim czasie Kenia stała się niespokojnym i czasem niebezpiecznym krajem. razem, kiedy w Kenii organizowano wybory, w całym kraju wybuchły zamieszki i życie straciło ponad tysiąc osób, a setki tysięcy ludzi zmuszono do ucieczki. Rolnicy z Satebu również biorą udział w walce wyborczej. Wszyscy na własny sposób prowadzą kampanię na rzecz kandydata ze swojego plemienia. Są oni tym tak bardzo pochłonięci, że w zasadzie nie Jedną z osób oskarżanych o śmierć wielu z tych ludzi jest Uhuru Kenyatta. Kenyatta musiał stawić się w związku z tym w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości w Hadze. Tym razem człowiek ten znów kandyduje w wyborach i jest jednym z najpopularniejszych kandydatów. mają czasu na inne rzeczy. Myślę, że w najbliższych miesiącach pola pomidorów będą stały odłogiem i nikt nie będzie o nie dbał. W najbliższych miesiącach nie wybieramy się więc do Kenii, ponieważ jest to zbyt niebezpieczne, a rolnicy zajęci są zupełnie innymi rzeczami niż tym, czym w zasadzie powinni się zajmować. To, że Kenyatta znów może brać udział w wyborach, a dodatkowo cieszy się dużą popularnością wśród społeczeństwa, jest bardzo Mam nadzieję, że szybko zostanie wybrany tam dobry prezydent, a wybory przebiegną w spokojnej atmosferze.

4 Uczniowie na wycieczce Door Gaytrie Debi Kanhai które byłyby przystępne dla uczniów ze szkoły podstawowej, odwiedziłam dział Willemijn Visser i wszystko z nią omówiłam. Szkoła: PCBS De Ark Data: 7 lutego 2013 r. Kiedy zebrałam już wszystkie informacje i objaśnienia, rozpoczęłam przygotowania do przyjęcia wycieczki. Miejsce zwiedzania: Looije Tomaten Burgerveen Liczba osób: 34 Na powitanie w naszej firmie uczniowie dostali ciastka i napoje, a potem mogli się przebrać. Znany wszystkim fartuch, czapka i Drodzy Koledzy i Koleżanki! W końcu się udało W czwartek 7 lutego 2013 r. uczniowie z klasy 7A ze szkoły podstawowej de Ark z Nieuw Vennep odwiedzili nasz zakład w Burgerveen. Towarzyszyło im kilku rodziców pełniących plastikowe ochraniacze na buty, które trzeba było założyć, już same w sobie były niezwykłą atrakcją. Od razu zrobiła się wesoła atmosfera, a uczniowie byli zadowoleni, zatnim zobaczyli pierwszego pomidorka! Wszyscy więc od razu dobrze się bawili. rolę opiekunów podczas podróży do Burgerveen. Opowiadanie o uprawie zaczęłam od informacji bardzo drogich Kilka miesięcy temu rozmawiałam z wychowawcą tej klasy i doszliśmy wspólnie do wniosku, że zwiedzanie szklarni Looije w Burgerveen jest bardzo ciekawym pomysłem. Szkoła postanowiła nasionach, a skończyłam na ekskluzywnym i smacznym produkcie końcowym, korzystając również z kilku ilustracji. Wszyscy byli pod niesamowitym wrażeniem! więc wszystko zorganizować. Po pewnym czasie otrzymałam w końcu informację, że szkoła jest zainteresowana wycieczką do zakładu Looije w Burgerveen. Potem z uczniami uzgodniliśmy kilka ważnych kwestii przed wejściem do szklarni. Weszliśmy całą grupą do szklarni i niesamowicie było zobaczyć pierwsze wrażenia dzieci, wchodzących Wszystko dokładnie omówiliśmy i uzyskałam niezbędne pozwolenie. Później rozpoczęłam przygotowania, aby uzyskać wszystkie niezbędne wiadomości. W poszukiwaniu dostępnych informacji, do środka. Nie mogli oni uwierzyć własnym oczom. Kiedy już opowiedziałam o różnych ogólnych rzeczach, Nicolas rozpoczął objaśnianie kwestii technicznych, które dotyczą pracy w szklarni.

5 Poniżej sprawozdanie przygotowane przez szkołę W ubiegły czwartek klasa 7 szkoły podstawowej De Ark z Nieuw Vennep odwiedziła zakład produkcji pomidorów w Burgerveen Po otrzymaniu instrukcji na temat zasad ubioru i małym poczęstunku, mogliśmy posłuchać o tym, co dzieje się, zanim pomidory trafią do sklepu. Uczniom bardzo podobała się cała ta historia. Niektórzy trochę bali się oglądania trzmieli, ale mimo wszystko każdy z uczniów bardzo cieszył się, że mógł zobaczyć i dowiedzieć się, jak wygląda praca w szklarni. Na koniec wycieczki wszyscy dostaliśmy torebkę z pomidorkami do spróbowania. Pomidorki bardzo smakowały dzieciom i wiele z nich zjadło je na długo przed powrotem do domu. Chcemy Wam serdecznie podziękować za możliwość zwiedzenia zakładu. Z serdecznymi pozdrowieniami, Klasa 7 szkoły PCBS De Ark Wtedy nagle... na dół ściągnięte zostało gniazdo trzmieli, aby uczniowie mogli z bliska przyglądnąć się tym owadom. Nie mogli wyjść z podziwu. Zaczęli zadawać wiele bardzo ciekawych pytań, na które staraliśmy się im dobrze odpowiadać. Na koniec wycieczki uczniowie dostali jeszcze picie i mogli przygotować się do drogi powrotnej do szkoły. W ramach prezentu każdy uczeń otrzymał torebkę z materiałami, które można użyć na przykład do przygotowania prezentacji w szkole, a także oczywiście pięknie opakowane Honingtomaten od firmy Looije. Ogólnie rzecz biorąc, muszę powiedzieć, że była to bardzo udana wycieczka, i mam nadzieję, że będziemy mogli zorganizować ich jeszcze wiele więcej! Oczywiście takie wycieczki znacznie zwiększają nasze statystyki odwiedzin... Podczas codziennych rozmów z naszymi pracownikami okazało się, że bardzo dużo osób narzeka na brak zajęć w weekendy. Problem ten został przekazany grupie ETT. Zespół - jak zawsze - postanowił pomóc. Za pośrednictwem naszego konta na Facebooku, będziemy informować wszystkich pracowników i fanów naszej strony o planach weekendowych organizowanych przez naszą firmę. Na początek planowane są rozgrywki piłkarskie i paintball. Ale to nie wszystko. Każdy z pracowników, który ma jakiś ciekawy pomysł na spędzenie weekendu lub chciałby zarazić innych swoim hobby, może zgłosić się do nas. Umieścimy, to wtedy na naszym koncie na Facebooku i oczywiście postaramy się pomóc w organizacji. Osoby mające jakiekolwiek pomysły na miłe spędzenie weekendu proszone są o kontakt przez z Łukaszem:

6 URODZINY Agnieszka Koprowska(M) 16-2 Zaneta Witek (N) 26-2 Brygida Jonientz(N) 20-2 Sam van Glasenap (B) 22-2 Lili Kerti(M) 22-2 Kadir Top(M) 23-2 AnnaKryslak(N) 26-2 DariuszSzarejko (B) 27-2 Przemyslaw Marzec (B) 28-2 Kamil Skorzynski (M) 29-2 Czym się zajmujesz Karolina Szperka Nazywam się Karolina Szperka, mam 28 lat i mieszkam w małej miejscowości koło Wrocławia. Do Holandii przyjechałam - oczywiście jak większość osób - na trzy miesiące i tak od 2011 roku pracuję w firmie Looije Maasdijk. w świecie? Jakoś nie często poruszany jest ten problem w mediach, a przecież nie jest to nowość. Obecnie ponad 800 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu. Co roku przeszło 12 milionów dzieci umiera na choroby związane z niewłaściwym odżywianiem. Obok tych, w twoim otoczeniu? Jak każda kobieta uwielbiam zakupy, ale oczywiście z rozsądkiem. którzy chorują z powodu przesytu ludzie umierają z głodu. To takie przykre, ale prawdziwe. Ostatnio wolne chwile spędzam dość aktywnie. Moją pasją jest stylizacja paznokci, a więc na brak zajęć nie mogę narzekać. Ja i mój narzeczony dużo czasu spędzamy ze znajomymi tutaj jak i z Polski (czywiście przez skype). W Polsce zawsze czeka na mnie mała Wiktoria, 3-letnia córka mojej siostry. w twojej pracy? Na początku pracowałam przy sortowaniu i cięciu pomidorów. Obecnie uczę się na operatora maszyn. Moja praca polega na przygotowaniu i obsłudze maszyn. Jest to końcowa faza produkcji. Po ustawieniu maszyny do danego produktu, przez moje ręce przechodzą gotowe szalki z pomidorami, które maszyna pakuje. Następnie szalki trafiają do kartonów i po kontroli pod czujnym okiem Cynthi lub Beaty jadą do naszych odbiorców.