A hero s Turn Tura Bohatera

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "A hero s Turn Tura Bohatera"

Transkrypt

1 1 A hero s Turn Tura Bohatera Secrets Sekrety Tekst oryginalny A hero s Turn Tura Bohatera Selfless Martyr Bezinteresowny Męczennik Reluctant Hero Wahający się Bohater Hero of the People Bohater Narodu Ujawnij natychmiast Tłumaczenie Podczas Tury Bohatera muszą zostać wykonane poniższe 3 etapy w odpowiedniej kolejności: 1. Ruch 2. Walka z wrogami przebywającymi w Twojej przestrzeni 3. Wykonanie akcji a. Poznanie przestrzxeni(obowiązkowe, do wykonania maksymalnie raz) b. Próba zebrania Żetonów Dochodzenia c. Leczenie ran(koszt 3 Żetony Dochodzenia) d. Podglądanie Sekretów Starszych Miasta(koszt 2 żetony Dochodzenia) e. Zakup Karty Legowiska (koszt określony na Ścieżce Cienia) f. Rozpoczęcie Konfrontacji(koszt określony na wylosowanej Karcie Legowiska)-można wykonać zamiast Poznania Przestrzeni Możesz ogłosić ten Sekret (i ujawnić go) w dowolnym momencie, aby uniknąć ran, które pochodziłyby z określonego jednego źródła. Po użyciu tej karty, wszystkie pozostałe Sekrety przypisane danemu Starszemu Miasta są odkładane a Starszy umiera. Ten Starszy Miasta nie dołączy do Grupy Polującej, chyba, że wskaźnik na Szlaku Cienia jest już na czerwonym polu. W trakcie Konfrontacji Bohater uzyskuje dodatkowe 3 kostki oraz specjalną umiejętność Starszego Miasta. Ten Starszy natychmiast dołącza do Ciebie. Umieść Starszego Miasta obok karty swojego Bohatera, gdy SM jest z Tobą uzyskujesz jego specjalne zdolności i możesz użyć jego wskaźników Ducha, Sprytu i Honoru zamiast swoich w trakcie wykonywania testu. Za każdym razem, gdy wskaźnik na Szlaku Cienia przechodzi do kolejnego etapu (w przód bądź w tył) lub gdy jesteś znokautowany, SM natychmiast wraca do Miasta. Jeśli ten Starszy nie dołączył do żadnego Bohatera można wykonać akcję płacąc 4 Żetony Dochodzenia, aby go zabrać ze sobą.

2 On the hunt Na polowaniu Ujawnij natychmiast Darkest Sekret Najciemniejszy Sekret Darkest Sekret Najciemniejszy Sekret Little Sekrets Drobne Sekrety Umieść żeton tego SM na planszy w dowolnie wybranej nazwanej Lokalizacji, jeśli w tej przestrzeni pojawi się Bohater może dodać wskaźniki Ducha, Sprytu i/lub Honoru do swoich i użyć do efektów kart bądź Testów. Za każdym razem, gdy wskaźnik na Szlaku Cienia przechodzi do kolejnego etapu (w przód bądź w tył)natychmiast przesuń SM do nowej Losowej Lokalizacji. Jeśli ten sekret jest odrzucony bądź SM zabity usuń jego żeton z planszy. Jeśli ten sekret jest ujawniony SM natychmiast staje się Złym Starszym i przechodzi na stronę Złego. Nie odrzucaj tej karty, Zły uzyskuje 1+ Waleczność, Starszy nie może być celem w walce. Jeśli ten sekret jest ujawniony SM natychmiast staje się Złym Starszym i przechodzi na stronę Złego. Nie odrzucaj tej karty, Zły uzyskuje 2+ rany, Starszy nie może być celem w walce. Nie ma konsekwencji dla dochodzenia. BRAK EFEKTU Inner strenght Wewnętrzne Siła W trakcjie Konfrontacji Bohater uzyskuje dwie dodatkowe Rzuty Walki i umiejętności Starszego. Servant to Darkness Sługa Ciemności Coward Tchórz Knows too much Wie za dużo Jeśli ten sekret jest ujawniony SM natychmiast staje się Złym Starszym i przechodzi na stronę Złego. Jeśli ten SM był członkiem Twojej Grupy tropiącej natychmiast powoduje atak dwiema kostkami przeciwko Tobie(lub przeciwko każdemu Bohaterowi w grze kooperatywnej). Jeśli SM jest częścią twojej Grpuy Polującej rzuć D6 na początku każdej Rundy Walki. Przy rezultacie 1,2 i 3 SM ucieka z powrotem do Miasteczka. Jeśli Sekret zostaje ujawniony natychmiast rzuć D6, otrzymujesz tyle Żetonów Dochodzenia ile wyrzucisz oczek i wyciągasz dwie Karty Wydarzeń. Wtedy SM zostaje zabity w najokrutniejszy sposób. Nie możesz temu w żaden sposób zapobiec.

3 Mystery Karty Tajemnic It s struck again Uderzyło ponownie Muder Morderstwo March of Darkness Marsz Ciemności They brought this Evil Oni sprowadzili to Zło Agents of Evil Przedstawiciele Złego The hour is late Jest późno Zostaje w grze Evil is on the move Zły się przemieszcza Zostaje w grze Book burning Palenie ksiąg There s no such Thing Nie ma takiej rzeczy Zły atakuje jednego ze Starszych Miasta. Rzuć D6, przy wyniku 4+ Starszy Miasta z najniższym wskaźnikiem Honoru ginie. Każdy Bohater uzyskuje 1 Żeton Dochodzenia. Zły uderzył ponownie. Umieść 3 Żetony Dochodzenia na planszy w losowej lokalizacji. Przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o jeden stopień w kierunku Ciemności. Każdy ze Sługów Złego na planszy natychmiast przesuwa się o dwa pola w kierunku Urzędu Miejskiego po najkrótszej drodze. Jeśli na planszy nie ma Żetonów Sług rzuć kostką wg Karty Sługi (powtórz każdy rzut, którego skutkiem jest ) umieść Żetony tego Sługi w dwóch losowych lokalizacjach. Każdy Bohater w Nazwanej Lokalizacji musi natychmiast rzucić liczbą kostek odpowiadającej wartości Honoru. Za rezultat 5+ Bohater otrzymuje 1 Żeton Dochodzenia, za 1 lub 2 przyjmuje 1 Ranę lub traci Przedmiot lub Sojusznika ( wybór Bohatera). Przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o jedno pole w stronę Ciemności. Rzuć raz wg Karty Sługi Złego i umieść tego Sługę na planszy w losowej Lokalizacji. Przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o jedno pole w stronę Ciemności. Na początku każdej Fazy Tajemnic (łacznie z tą fazą) każdy Bohater uzyskuje 2 Żetony Dochodzenia, a wskaźnik na Szlaku Cienia przesuwa się 1 pole w stronę Ciemności. Umieść dwa Żetony Dochodzenia w każdej Nazwanej Lokalizacji na planszy. W trakcie gry jakakolwiek Karta Legowiska po zagraniu jest automatycznie odwoływana po wyrzuceniu 5+. Jeśli Wielebny Harding nadal żyje rzuć kostką za każdą księgę aktualnie w grze (łącznie z niesprzedanymi Przedmiotami z Miasta). Wynik 3+ powoduje usunięcie ich z gry. Jeśli Wielebny Harding nie żyje lub przyłączył się do Złego przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o 2 pola w kierunku Ciemności. Jeśli Sędzia Kroft(Magistate Croft) żyje rzuć kostką za każdą Broń aktualnie w grze (łącznie z niesprzedanymi Przedmiotami z Miasta). Wynik 4+ powoduje usunięcie ich z gry. Jeśli Sędzia Kroft nie żyje lub przyłączył się do Złego przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o 2 pola w kierunku Ciemności.

4 This Roads aren t safe Te drogi nie są bezpieczne Late Night Experiments Nocne eksperymenty Traitor s Blood Krew Zdrajcy Fog Mgła Zostaje w grze Growing strenght Wzratająca siła Zostaje w grze Rzuć kostką wg Karty Sługi Złego, gracz, który wyciągnął tą Kartę wybiera wolne Pole na Planszy i umieszcza na nim Sługę. Przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o jedno pole w stronę Ciemności. Jeśli Doktor Manning żyje rzuć kostką za każdego Sojusznika i Zwierzę aktualnie w grze (łącznie z niesprzedanymi Przedmiotami z Miasta). Wynik 5+ powoduje usunięcie ich z gry. Jeśli Doktor Manning nie żyje lub przyłączył się do Złego przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o 2 pola w kierunku Ciemności. Każdy Bohater musi natychmiast rzucić kostką i do wyniku dodać swój wskaźnik Honoru. Ten kto uzyska najniższy wynik( w przypadku remisu rzuć ponownie) musi wybrać jednego ze Starszych Miasta, który zostanie zabity przez Złego. Ten Bohater również traci ilość Żetonów Dochodzenia równą wskaźnikowi Honoru wybranego Starszego Miasta. Gdy ta karta jest w grze wszyscy Bohaterowie odejmują jeden od wyniku rzutu kostką (minimum 1). Ogranicz ilość kart ze słowem kluczowym Pogoda do jednej, odrzuć pozostałe, które do tej pory były w grze. Ta karta dotyczy Złego. Howling in the night Wycie w nocy No one is safe Nikt nie jest bezpieczny Paranoid delusions Paranoiczne złudzenia Rumors run rampant Potasuj karty z odłożonego stosu(włączając tą kartę) i dołącz je do Talii Kart Tajemnic. Przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o 1 pole w stronę Ciemności. Każdy Bohater uzyskuje 1 Żeton Dochodzenia. Zły atakuje. Zabija jednego ze Starszych Miasta. Rzuć D6, Starszy miasta, którego Wskaźnik Honoru jest równy rezultatowi D6 ginie. Każdy z Bohaterów otrzymuje 2 Żetony Dochodzenia. Jeśli Lord Hanbrook jeszcze żyje, każdy z Bohaterów musi natychmiast wykonać Test Honoru 6+. Przy porażce otrzymuje Rany wg rezultatu D3. Jeśli Lord Hanbrook nie żyje lub przyłączył się do Złego przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o 2 pola w stronę Ciemności. Jeśli Położn Zofia (Sophie The Midwife) ciągle żyje rzuć D6. Każdy Starszy Miasta, którego wskaźnik Honoru jest równy lub niższy od rezultatu na kostce natychmiast uzyskuje dodatkowy Sekret. Jeśli została zabita lub przyłączyła się do Złego przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o 2 pola bliżej Ciemności.

5 Wicked Manipulation Zawiłkłane manipulacje Tide of Darkness Przypływ Ciemności Growing Power Wzrastająca Moc Jeśli Pani Hanbrook żyje każdy Bohater musi natychmiast odrzucić jeden Przedmiot lub Sojusznika wedle uznania i natychmiast przemieścić się na Skrzyżowanie (Crossroads). Jeśli Pani Hanbrook nie żyje lub przyłączyła się do Złego, przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o dwa pola w stronę Ciemności. Zmasowany atak Sług Złego. Rzuć raz według Karty Sługi Złego i powtórz każdy rezultat wskazujący. Umieść tego Sługę oraz dwa Żetony Dochodzenia w trzech losowych Lokalizacjach. Karta dotyczy Złego. Full moon Pełnia księżyca Zostaje w grze We mustn t linger Nie możemy tu tkwić Jeśli ta karta jest w grze, Waleczność Sług i Wilkołaków wzrasta o 1. Przy dodaniu żetonu Transformacji do Klątwy, Waleczność wzrasta o 2. Kiedy rzucasz kostką przy Pozostaniu na polu, Bohater zostaje zaatakowany przy wyrzuceniu 1 lub 2 ( a nie tylko 1) The dark omen Ciemna Zjawa A chill Wind Chłodny Wiatr It s struck again Uderzyło ponownie It s struck again Uderzyło ponownie Laying In Wait Wylegiwanie się podczas oczekiwania Zostaje w grze Deadly Encounter Śmiertelny przeciwnik Natychmiast odrzuć dwie górne karty z Talii Narożnych. Przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia 2 pola w stronę Ciemności. Każdy Bohater otrzymuje 3 Żetony Dochodzenia. Gdy karta jest w grze wszyscy Bohaterowie w Walce rzucają jedną kostką mniej(minimum 1). Ogranicz ilość kart ze słowem kluczowym Pogoda do jednej. Odrzuć każdą kartę przekraczającą ten limit. Zły atakuje jednego ze Starszych Miasta. Rzuć D6, przy wyniku 4+ SM z najniższym wskaźnikiem Ducha ginie. Każdy bohater uzyskuje 1 Żeton Dochodzenia. Zły atakuje jednego ze Starszych Miasta. Rzuć D6, przy wyniku 4+ SM z najniższym wskaźnikiem Sprytu ginie. Każdy bohater uzyskuje 1 Żeton Dochodzenia. W trakcie następnej Rundy Walki moc Złego zwiększa się o 1( Zły atakuje przy wyrzuceniu 4,5 6 zamiast tylko 5 i 6). Odrzuć tą kartę po zakończeniu Rundy Walki lub na koniec pierwszej ukończonej, kompletnej rundy w Konfrontacji Kooperatywnej. Każdy Bohater musi natychmiast rzucić D6. Ten kto uzyska najniższy rezultat (przy remisie powtórz rzut) musi rozegrać jedną rundę walki ze Złym. Każde celne trafienie Złego daje Bohaterowi 1 Żeton Dochodzenia

6 zamiast Rany. Nie jest to część Konfrontacji. Lair Card Karty Legowiska No one is safe Nikt nie jest bezpieczny Choices to be made Wybory do podjęcia Blaksmith 3 Kuźnia 3 Marsh 2 Mokradła 2 Zły atakuje. Zabija jednego ze Starszych Miasta. Rzuć D6, Starszy miasta, którego Wskaźnik Sprytu jest równy rezultatowi D6 ginie. Każdy z Bohaterów otrzymuje 2 Żetony Dochodzenia. Gracz, który wyciągnął tą kartę musi natychmiast wybrać jedną z opcji: Poświęć jednego Sojusznika Wybierz Starszego Miasta, którego zabije Zły Przyjmij rany według D3 Na początku Konfrontacji możesz przeprowadzić test Honoru 5+. W przypadku powodzenia możesz wziąć dowolny Przedmiot z Miasta o wartości równej bądź niższej niż Twoja wartość Honoru. I Ty i Zły macie jedną kostkę mniej w czasie Konfrontacji. Fields 1 Pola 1 Jeśli Strach na Wróble jest Złym to będziesz potrzebował 6, aby zadać cios w pierwszej rundzie walki w Konfrontacji. Crossroads 1 Skrzyżowanie 1 Abandoned Keep 2 Opuszczona twierdza2 Na koniec każdej Rundy Walki w Konfrontacji, w której nie zadasz żadnej rany Złemu rzuć D6. Każdy wynik 4+-Zły ucieka natychmiast kończąc Konfrontację. W grze kooperacyjnej rzuć raz (nie za każdego Bohatera z osobna) Jeśli Zły jest Wampirem otrzymuje +1 przy rzucie dla jego zdolności Slips into the Night Covered Bridge 2 Kryty most 2 Covered Bridge 1 Zadaszony most 1 Jeśli w pierwszej rundzie Konfrontacji zostaniesz KO, możesz zamiast tego zanurkować w rzece z 1 Raną i natychmiast przemieścić się na Mokradła (Marsh). Jeśli Złym jest Spectral Horseman, zadaje ciosy na 4+ w pierwszej rundzie Konfrontacji zamiast tylko na 5 i 6. Windmill 2 Młyn 2 Na koniec każdej rundy walki Konfrontacji musisz przeprowadzić test 3+ Spryt(Cunning). Przy porażce Zły ucieka natychmiast kończąc Konfrontację.W grze kooperacyjnej wybierz jednego z obecnych

7 Bohaterów do przeprowadzenia tego testu. Marsh 1 Mokradła 1 Na początku Konfrontacji musisz odrzucić jeden Przedmiot lub Sojusznika. Fields 2 Pola 2 Doctor s Office 2 Gabinet Lekarski 2 The Mannor 3 Posiadłość 3 Na początku Konfrontacji możesz przeprowadzić test Spryt 5+. Za każdy sukces uzyskujesz jedną kostkę w pierwszej Rundzie Walki w Konfrontacji. Na początku Konfrontacji musisz przeprowadzić test Honor 6+. Przy porażce Dr Manning natychmiast dołącza do Złego jako Zły Starszy Miasta. W grze kooperatywnej wybierz jednego z obecnych Bohaterów do przeprowadzenia testu. Jeśli Lord Hanbrook żyje automatycznie dołącza do Hunting Party dodatkowo do Starszych miasta, których wybrałeś. Windmill 3 Młyn 3 Na początku Konfrontacji możesz natychmiast wziąć jakikolwiek Przedmiot z puli odrzuconej Młyna. Town Hall 1 Urząd Miasta 1 Na początku Konfrontacji każdy martwy Starszy Miasta natychmiast dołącza do Złego jako Zły Starszy Miasta. Magistrate s Office 2 Biuro Sędziego 2 Abandoned Keep 3 Opuszczona Twierdza 3 Olde Woods 2 Stary Las 2 Na początku Konfrontacji musisz przeprowadzić test Honor 6+. Przy porażce Sędzia Kroft(Magistrate Kroft) natychmiast dołącza do Złego. W grze kooperacyjnej wybierz Bohatera do przeprowadzenia tego Testu. Na początku Konfrontacji możesz przeprowadzić test Honor 5+. Za każdy sukces możesz anulować każdy cios Złego w pierwszej Rundzie Walki Konfrontacji. Jeśli Złym jest Wilkołak(Werewolf) uzyskuje on dodatkową kostkę w pierwszej Rundzie Walki Konfrontacji. Olde Woods 3 Stary Las 3 Na początku Konfrontacji możesz przeprowadzić test Ducha 5+. Za każdy sukces uzyskujesz 1 kostkę w pierwszej rundzie Walki w Konfrontacji.

8 Curse of the Werewolf Klątwa Wilkołaka Town Elders Starsi Miasta Mannor 2 Posiadłość 2 Church 2 Kościół 2 Curse of the Werewolf Klątwa Wilkołaka Werewolf Hero Bohater-Wilkołak Reverend Harding Wielebny Harding Grand Inquisitor Wielki Inkwizytor Sophie The Midwife Zofia Położna Sophie The Vixen Zofia Lisica Lady Hanbrook Lady of Darkness Pani Ciemności Na początku Konfrontacji musisz przeprowadzić test Honor 6+. Przy porażce Starszy Miasta z najwyższym wskaźnikiem Honoru zostaje natychmiast zabity. W grze kooperatywnej wybierz jednego Bohatera który wykona test. Na początku Konfrontacji musisz przeprowadzić test Honor 6+. Przy porażce Wielebny Harding(Reverend Harding) natychmiast dołącza do Złego. W grze kooperatywnej wybierz gracza, który przeprowadzi test. Umieść Żeton Transformacji na tej karcie na początku każdej Fazy Tajemnic (chyba że jesteś znokautowany). W momencie, gdy są już 4 Żetony usuń je i odwróć tę kartę. Stałeś się Wikołakiem. W trakcie Rundy Bohatera zachowujesz się normalnie. Na początku fazy Tajemnic musisz automatycznie zaangażować się w jedną Rundę Walki z najbliższym Bohaterem. Jeśli jest więcej Bohaterów w tej samej odległości, wybierz jednego z nich. W tej walce nie możesz używać Przedmiotów, Sojuszników i Milicji. Rzucasz jedną kostką i trafiasz na 4+. Bohaterowie, z którymi walczysz uzyskują jeden Żeton Dochodzenia za każdą zadaną Ci ranę, na każdego Bohatera, którego znokautujesz zostaje rzucona klątwa Wilkołaka. Uzyskujesz 2 Kostki Walki przeciwko Wampirowi, Duchowi lub Demonowi (1 dodatkową przeciwko pozostałym). Może anulować dowolną Kartę Tajemnic lun Wydarzeń przy rezultacie 3+. Zignoruj pierwszy cios otrzymany w trakcie każdej rundy walki. Dr Manning The Good Doctor Dobry Doktor Za każdym razem, gdy masz otrzymać ranę rzuć kostką. Przy rezultacie 4+ unikasz ciosu. Lord Hanbrook Lord of Madness Pan Szaleństwa Uzyskujesz dodatkową Kostkę Walki. W czasie Konfrontacji, aby go zabić musi otrzymać dwie rany (zamiast jednej).

9 Abandoned Keep Porzucona Twierdza Magistrate Kroft Sędzia Croft The Executioner Kat Relic Relikwia Uzyskujesz dwie kostki Walki przeciwko bestii, człowiekowi lub Constuct (+1 Rzut Walki przeciwko pozostałym). Spryt 1+ Możesz odrzucić, aby uniknąć wszystkich ran zadanych przez jedną postać. Ghosts In the fog Duchy we mgle Przeprowadź test Ducha 4+. Uzyskujesz 2 Żetony Dochodzenia za każde 4+. Za każdą 1 przyjmujesz ranę. Collapse Zapaść Attacked Zaatakowni Rzuć 3 kostkami, za każde 1 lub 2 przyjmujesz ranę i tracisz przedmiot, sojusznika lub Żeton Dochodzenia. Następnie Encounter Abandoned Keep ponownie. Rzuć raz wg Karty Sługi, aby sprawdzić co Cię zaatakowało. Musket Muszkiet 2+Waleczność Highway Man Człowiek Drogi Dagger Sztylet 2 kostki, 2 rany Jeśli niepokonany w pierwszej rundzie walki, tracisz jeden przedmiot wedle wyboru, jeśli pokonany uzyskujesz 4 Żetony Dochodzenia. 1+ Combat Nie wchodzi do limitu przedmiotów Sign of the dark omen Znak ciemnej zjawy Rouge s Rapier Rapier Rouge a Przeprowadź test Ducha 4+. Za każdy sukces uzyskujesz 1 Żeton Dochodzenia. Przy porażce odrzuć po jednej z Kart Lokacji Narożnej +1 Honor, +1 Waleczność Rosery Różaniec Book of occult Księga okultyzmu 1+ Duch Gdy masz różaniec uzyskujesz słowo kluczowe Święty. Jeśli odrzucisz tą kartę możesz wziąć dowoloną kartę wydarzeń ze stosu odrzuconego, za wyjątkiem Kart Zagraj Natychmiast 2+ Spryt

10 Broken Mirror Rozbite lustro Old Prison Stare Więzienie Zajrzyj do 3 wierzchnich Kart Tajemnic. Przyjmujesz jedną ranę za każdą Kartę ze słowem kluczowym Śmierć(Death). Odłóż jedną z powrotem do talii, 2 odrzuć. Uzyskujesz 2 Żetony Dochodzenia. Wykonaj test Sprytu. Za każde 4+ uzyskujesz 1 Żeton Dochodzenia. Town Items Przedmioty z Miasta Spectre Spectre Old Carving Stara rzeźba Jack the Servant Boy Jack Sługa Honor among Thieves Honor wśród Złodziei Pistol 5 Pistolet 5 2 kostki, 3 rany Musisz użyć wskaźnika Ducha zamiast Waleczności przeciwko Spektre. Za zwycięstwo otrzymujesz 3 Żetony Dochodzenia. 1+ Spryt Możesz odrzucić tą kartę, aby dodatkowo zaatakować używając wskaźnika Ducha zamiast Waleczności. 1+ Rana Możesz nieść dodatkowy Przedmiot lub Sojusznika z pojedynczej Lokalizacji Narożnej, bądź dodatkowy Przedmiot Z Miasta. Przeprowadź test Honoru. Za każde 5+ uzyskujesz 2 Żetony Dochodzenia. Przy porażce odrzuć jeden przedmiot wg wyboru, na tym Twój ruch się kończy i natychmiast przenosisz się do Town Hall. 1+ Waleczność Healing Herbs 3 Zioła lecznicze 3 Runic Amulet 8 Amulet Runiczny 8 Torch 4 Pochodnia 4 Horse 2 Koń 2 Odrzuć w dowolnym momencie(za wyjątkiem Rundy Walki) aby wyleczyć 2 rany dowolonwgo Bohatera w Twojej przestrzeni łacznie z Tobą LUB Odrzuć, aby usunąć wszystkie Żetony Transformacji z Klątwy, która Ciebie dotyczy. Możesz użyć wskaźnika Ducha zamiast wskaźnika Waleczności w trakcie Walki(rzucaj liczbą kostek równą wskaźnikowi Ducha). Możesz zignorować efekty kart ze słowem Pogoda (Weather). Raz na rundę Walki możesz zmusić przeciwnika do ponownego rzucenia jedną kostką. Po każdym użyciu tej karty rzuć D6, po wyrzuceniu 1 lub 2 wyrzuć kartę. Możesz dodać 1 do swojego ruchu. Ogranicz ilość kart ze słowem kluczowym transport do 1.

11 Charmed relic 3 Zaczarowana relikwia 3 Book of Town History 4 Księga historii miata 4 Padded Jacket 6 Podszyta Kurtka 6 Za każdym razem gdy wyciągniesz kartę z Lokalizacji Narożnej, możesz ją odrzucić i wybrać inną. Po każdym użyciu rzuć kostkąwyrzucenie 1 powoduje odrzucenie karty. +1 Spryt Gdy posiadasz ten przedmiot płacisz o 1 Żeton Dochodzenia mniej za podejrzenie sekretu, ale nie mniej niż jeden. +1 Rana(zdolność przyjęcia) Musket 9 Muszkiet 9 +2 Waleczność Silver Shot 10 Srebrne kule 10 Może być użyte tylko gdy masz Kartę Pistolet, wyrzucenie 6 na D6 zadaje dwa ciosy(3 przeciwko Wilkołakowi) Tools of Science 8 Teraz możesz użyć Sprytu zamiast Waleczności w Walce (rzuć liczbą kostek równą wskaźnikowi Sprytu) The Mannor Posiadłość Book of Lore 6 Księga Tradycji?Ludowej 6 Secret Passage Tajemne przejście Bleeding Wall Krwawiąca ściana +2 Honor Odrzuć aby natychmiast przesunąć wskaźnik na szlaku Cienia jeden krok w stronę Ciemności lub w stronę przeciwną, według wyboru lub Anuluj Mystery Card. Zrób test Sprytu, uzyskaj Żeton Dochodzenia za każde 4+ i natychmiast przesuń się i odkryj jakąkolwiek inną przestrzeń nazwaną na Planszy. Przeprowadź test Sprytu i Ducha, za każde 5+ uzyskujesz Żeton dochodzenia. Cross Krzyż Saber Szabla Każdy Wampir, Duch i Demon, z którym walczysz ma jedną kostkę mniej(nie mniej niż jedną). Odrzuć, aby uniknąć jednej rany Bohatera lub Starszego Miasta w Twojej przestrzeni. +1 Waleczność +1 Honor

12 Family Bible Biblia Rodzinna +2 Duch Uzyskujesz status Świętego(Holly) Selena, The Housemaid Selena, Pokojówka +1 Duch Możesz odrzucić, aby uniknąć wszystkich ran zadanych od jednego przeciwnika. Nightmare Koszmar Przejrzyj Sekrety i dodaj jeden z nich do wybranego Starszego Miasta. Cloaked Assassin Skryty Zabójca Night Watch Nocna Warta 2 Waleczność 2 Rany Nie możesz używać Przedmiotów ani Sojuszników w trakcie tej walki, nie możesz uciec. Jeśli pokonasz go uzyskujesz 4 Żetony Dochodzenia. Przeprowadź test Honoru, uzyskujesz Żeton Dochodzenia za każde 3+. Loose Floorboards Poluzowane deski Przeprowadź test Ducha, otrzymujesz 3 Żetony Dochodzenia za każde 6. Book of Medicine Księga leków Attacked Zaatakowani Na końcu każdej Rundy możesz wybrać jedngo Bohatera łacznie z Tobą I przeprowadzić test Sprytu. 5 i 6 usuwa jedną ranę. Karta może być użyta także na początku Rundy Walki w Konfrontacji. Rzuć wg Karty Sługi i zobacz co Cię zaatakowało. Holly water Woda Święcona Whispered Rumors Wyszeptane Pomówienia Odrzuć, aby natychmiast pokonać Sługów Wampira, Ducha lub Demona, z którym walczysz(lub natychmiast zadać 2 ciosy Wampirowi, Duchowi lub Demonowi jako Złemu) lub Odrzuć w dowolnym momencie za wyjątkiem Rundy Walki, aby wyleczyć 2 rany(lub wyleczyć się w pełni jeśli posiadasz status Świętego(Holly). Przeprowadź test Ducha, za każde 5+ możesz podejrzeć sekrety jednego ze Starszych Miasta.

13 Meeting of the Elders Spotkanie Starszych Przeprowadź test Ducha I Honoru, za każde 5+ uzyskujesz 1 Żeton Dochodzenia. Poisoned Otruty Przeprowadź test Honoru, otrzymasz 2 Żetony Dochodzenia za każde 5+. Przy porażce przyjmij rany wg D6. Olde Woods Stary Las Garland Wieniec Charm Urok Wampir, z którym walczysz ma o jedną kostkę mniej.(min. 1). Odrzuć, zby uniknąć max. 2 ran dla Bohatera lub Starszego Miasta, łącznie z Tobą. Ran na Rundę (lub Raz na Rundę Walki w Konfrontacji) możesz rzucić jendą z kostek ponownie. Healing Herbs Zioła lecznicze Axe Topór Odrzuć w dowolnym momencie za wyjątkiem rundy walki, aby wyleczyć dwie rany jednego Bohatera w Twojej przestrzeni, łącznie z Tobą Odrzuć, aby usunąć wszystkie żetony transformacji z karty klątwy. +1 Waleczność Możesz odrzucić, aby anulować dowolną Kartę Tajemnic przy wyrzuceniu 2+. Blander Bass Sztucer +2 Waleczność Możesz odrzucić tą kartę, aby dodać do wyniku kostki +1. Angry Trees Złe drzewa Hanging Sculls Wiszące Czaszki 2 Waleczność 4 Rany Trafia tylko na 6, ale każde trafienie liczy się podwójnie. Po pokonaniu uzyskujesz 5 Żetontów Dochodzenia. Przeprowadź test Ducha, uzyskujesz 1 Żetona Dochodzenia za każde +4. The Witch of the Woods Leśna Czarownica Woodman s Overcoat Płaszcz Leśniczego Przeprowadź test Ducha, po wyrzuceniu 6 uzyskasz 5 Żetonów Dochodzenia. Przy porażce odłóż taką ilość Żetonów Dochodzenia ile wyniesie rezultat D6, Twoja Kolejka się kończy, przenosisz się do Urzędu Miasta. Za każdym razem gdy masz otrzymać ranę rzuć kostką. Przy rezultacie 5+ unikasz Rany.

14 Shallow Grave Płytki Grób Book of Witchkraft Księga Czarów Rzuć 3 kostkami, przy dublecie zostajesz uderzony i otrzymujesz jedną ranę, w przeciwnym wypadku weź jeden Przedmiot z puli odrzuconych kart lub uzyskaj tyle Zetonów Dochodzenia ile wyniesie rezultat d6. 1+ Duch 1+ Spryt Franklin old Hound Franklin stary pies 2+ Rany Trail of Bones Szlak Kości Przeprowadź test Ducha, za każde 3+ uzyskujesz 1 Żeton Dochodzenia. Smuggler s Camp Obóz Przemytników Przeprowadź test Ducha, uzyskujesz 1 Żeton Dochodzenia za każde 4+. Crossroads Skrzyżowanie Przeprowadź test Ducha, za każde 4+ uzyskujesz 1 Żeton Dochodzenia. Attacked Zaatakowani Rzuć wg Karty Sługi i sprawdź co Cię zaatakowało. Windmill Młyn Timber Wolves Leśne Wilki Pistol Pistolet 2 Waleczność 2 Rany Uzyskują 2 dodtatkowe kostki za każdego posiadanego przez Ciebie Sojusznika. Po wygranej uzyskujesz 2 Żetony Dochodzenia. Walecznosc +1 Attacked Zaatakowani Rzuc raz wg karty sługi, aby sprawdzić co Cie zaatakowało Pitchfork Widły Raz na rundę walki możesz ponownie rzucić jedna ze swoich kostek. Przy wyniku 1 musisz odłożyć tę kartę The Beast In The Dark Bestia w Ciemności Walecznosc 3 Rany 2 Musisz użyc Sprytu zamiast Waleczności podczas walki ze sługa. Jeśli wygrasz zyskujesz 4 Żetony Dochodzenia

15 Lucy s Diary Pamiętnik Lucy Przeprowadź test Sprytu. Za każde 4+ zyskujesz Żeton Dochodzenia. Whistling Wind Gwiżdżący Wiatr Przeprowadź test Sprytu. Jeśli wyrzucisz 6 możesz natychmiast wziąć kartę Legowiska za darmo. Wicked Altar Niegodziwy Ołtarz Book Of Town History Księga Historii Miasta Wykonaj test Sprytu. Za każde 5+ dostajesz żeton Dochodzenia. Jeżeli wyrzucisz 1 zostajesz zaatakowany. Rzuć raz wg karty sługi. Spryt +1. Jeśli posiadasz te kartę płacisz 1 żeton mniej za poznanie sekretu Starszego Miasta. Murky Water Mętna Woda Black Feather Czarne Pióro Wybierz liczbę pomiędzy 1 a 6, rzuć dwiema kostkami. Jeżeli trafisz wybrana liczbę, dostajesz 2 Żetony Dochodzenia. Jeśli obie kostki wskazują te liczbę, dostajesz dowolny przedmiot z Miasta za darmo. Jeśli żadna kostka nie wskazuje tej liczby otrzymujesz Ranę. Wykonaj test Sprytu. Za każde 4+ otrzymasz Żeton Dochodzenia Coachman Hunting Rifle Strzelba Możesz przemieścić się o dodatkowe dwa pola w każdej rundzie dopóki nie wchodzisz na pole Fields lub March. Ogranicz liczbę kart ze słowem Transport do 1. Jako pierwszy wykonujesz rzut walki i zadajesz cios zanim przeciwnik zada swoje. Gun Powder Keg Beczka z prochem Odrzuc podczas walki aby natychmiast uzyskac dodatkowy rzyt walki o wartości 6 przeciwko wrogowi. Lantern Latarnia +1 Spryt. Możesz zignorowac efekty kart ze slowem Pogoda

16 Woodoo Doll Laleczka Woodoo Przeprowadz test Ducha i Sprytu i za kazde 5+ uzyskujesz zeton Dochodzenia Crates Of Foreign Soil Skrzynie z obcą ziemią Przeprowadz test Sprytu i Walecznosci. Za kazde 5+uzyskasz zeton Dochodzenia Broken Spectacless Połamane okulary Attacked Zaatakowani Przeprowadz test Sprytu. Za kazde 5+ uzyskasz zeton. Jeśli wyrzucisz przynajmniej jedna 6 możesz także poznac sekret Dr Manninga Rzuc raz wg karty Slugi aby sprawdzic co Cie zaatakowalo Event Cards Karty Wydarzeń Wooden Stake Drewniany Kołek I say Mówię Brilliant Deduction Błyskotliwa Dedukcja, Spryt Dull of honor Rutyna honoru, Honor Walka Strenght of Will, Spryt Walecznosc +1. Możesz odlożyc te karte podczas walki z Wampirem aby natychmiast uzyskac dodatkowy atak wg wskaźnika Sprytu zamiast Walecznosci Użyj tej Karty, aby przejrzeć talię odłożonych kart Wydarzeń ; wybierz i zatrzymaj jedną kartę, nieoznaczoną jako Zagraj natychmiast (Play Immediately) Użyj tej Karty, aby dodać wybranemu Bohaterowi lub Starszemu Miasta +2 Spryt do końca tury (lub Rundy Walki w Konfontacji) Użyj, aby natychmiast podejrzeć Sekrety jednego ze Starszych Miasta bez ujawniania ich. Zostajesz wyzwany na pojedynek przez jednego z miejscowych. Wykonaj Test Honoru +5 i uzyskaj 2 Żetony Dochodzenia za każde wyrzucone 5+. W przypadku porażki, przyjmij rany wg D3. Zagraj tą kartę na wybranego Bohatera. Zyskuje on natychmiast Żeton +1 Spryt. Near Miss Blisko nietrafienia Użyj tej Karty, aby zmusić Bohatera, Sługę Złego lub Złego do ponownego rzucenia kostkami, którymi zadałby Rany (czyli z wynikiem 5 lub 6 oczek) w jednej Rundzie Walki. Użyj, aby anulować dowoloną kartę Tajemnic ze słowem kluczowym Śmierć.

17 You ve Come to Save Us! Przybyłeś nas uratować! ZAGRAJ NATYCHMIAST Strenght of Spirit Moc Ducha Duch Zagraj Natychmiast Strenght of Battle Siła Walki Waleczność Zagraj Natychmiast Witany z radością przez miejscowych, przynosisz nadzieję zdewastowanej wiosce. Natychmiast uzyskaj ilość Żetonów Dochodzenia równą swojemu wskaźnikowi Honoru. Zagraj tą kartę na wybranego Bohatera. Zyskuje on natychmiast Żeton +1 Ducha. Zagraj tą kartę na wybranego Bohatera. Zyskuje on natychmiast Żeton +1 Waleczność. I ll Handle This! Poradzę sobie z tym! I think not! Myślę, że nie! Strenght of Courage Siła odwagi Honor Zagraj natychmiast Recovery Zagraj tą kartę na początku wybranej Walki z udziałem innego Bohatera (za wyjątkiem Konfrontacji) aby usunąć go z Walki. Natychmiast przemieść się do przestrzeni, w której jest ten Bohater i teraz Ty zastępujesz go w tej walce. W czasie tej Walki rzucasz ilością kost4k równą swojemu wskaźnikowi Honoru, w przypadku sukcesu zyskujesz podwójną ilość Żetonów Dochodzenia. Użyj tej Katy, aby anulować dowolną kartę wydarzeń, gdy zostaje zagrana albo aby anulować dowolne wydarzenie, które jest rezultatem rzutu wg Karty Sługi Złego Zagraj, aby zapobiec przesunięciu się Znacznika na Szlaku Cienia w wyniku danego polecenia Użyj, aby anulować dowolną Kartę Legowiska, gdy zostaje zagrana, rzuć D6- przy wyniku 5+ karta zostaje usunięta. Zagraj tą kartę na wybranego Bohatera. Zyskuje on natychmiast Żeton +1 Honor. Zagraj w dowolnym momencie(tylko nie w trakcie Walki), aby natychmiast Wyleczyć Rany Bohatera wg D6 lub Złego wg D3 Zagraj, aby natychmiast dobrać Sojusznika spośród talii kart odłożonych.

18 Reassuring Speech If I could Just Reach Gdybym tylko mógł sięgnąć Użyj tej Karty podczas wykonywania Czynności przebywając w przestrzeniach Miasta, aby natychmiast odsunąć Znacznik na Szlaku Cienia od Ciemności o liczbę pól wskazaną przez D3. Zyskujesz 2 Żetony Dochodzenia za każde pole, o które przesunie się Znacznik Zagraj, aby anulować dowolną Kartę Tajemnic ze słowem kluczowym Histeria(Hysteria). Zagraj, aby natychmiast wybrać dowolny Przedmiot z dowolnego stosu kart odłożonych. Aggresive Combat Agresywna Walka Waleczność Knocked Away Odrzucony Intuitive Hunch Przeczucie Duch Honorable Gesture Honorowy Gest Honor Magistrate s Mandate Mandat Sędziego Zagraj Natychmiast Pozostaje w grze Zagraj, aby dodać wybranemu Bohaterowi, Słudze Złego lub Złemu +2 Waleczność na czas jednej Rundy Walki. Zagraj tą kartę, gdy którykolwiek z Bohaterów (włączając Ciebie) przyjmuje jedną lub więcej Ran w czasie Walki. Możesz zapobiec tym Ranom i zamiast tego wybrać jeden Przedmiot, który dany Bohater musi odrzucić. Zagraj, aby dodać dowolnemu Bohaterowi lub Starszemu Miasta +2 Ducha do końca Rundy(lub Rundy Walki w Konfrontacji) Zagraj, aby natychmiast podejrzeć Sekrety jednego ze Starszych Miasta bez ujawniania ich. Zagraj, aby dodać dowolnemu Bohaterowi lub Starszemu Miasta +2 Honor do końca Rundy (lub Rundy Walki w Konfrontacji) Zagraj, aby zapobiec przyjęciu dowolnej liczby Ran, które otrzymałby inny Bohater. Zyskujesz Żetony Dochodzenia za każdą Ranę, która miała zostać zadana. Zagraj tą kartę na dowolnego Bohatera. Może on teraz nieść o jedną kartę więcej z Lokalizacji Stary Las lub Porzucona Twierdza. Party Invitation Zaproszenie na Przyjęcie Zagraj Natychmiast Pozostaje w grze Zagraj tą kartę na dowolnego Bohatera. Może on teraz nieść o jedną kartę więcej z Lokalizacji Posiadłość lub Młyn.