A hero s Turn Tura Bohatera

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "A hero s Turn Tura Bohatera"

Transkrypt

1 1 A hero s Turn Tura Bohatera Secrets Sekrety Tekst oryginalny A hero s Turn Tura Bohatera Selfless Martyr Bezinteresowny Męczennik Reluctant Hero Wahający się Bohater Hero of the People Bohater Narodu Ujawnij natychmiast Tłumaczenie Podczas Tury Bohatera muszą zostać wykonane poniższe 3 etapy w odpowiedniej kolejności: 1. Ruch 2. Walka z wrogami przebywającymi w Twojej przestrzeni 3. Wykonanie akcji a. Poznanie przestrzxeni(obowiązkowe, do wykonania maksymalnie raz) b. Próba zebrania Żetonów Dochodzenia c. Leczenie ran(koszt 3 Żetony Dochodzenia) d. Podglądanie Sekretów Starszych Miasta(koszt 2 żetony Dochodzenia) e. Zakup Karty Legowiska (koszt określony na Ścieżce Cienia) f. Rozpoczęcie Konfrontacji(koszt określony na wylosowanej Karcie Legowiska)-można wykonać zamiast Poznania Przestrzeni Możesz ogłosić ten Sekret (i ujawnić go) w dowolnym momencie, aby uniknąć ran, które pochodziłyby z określonego jednego źródła. Po użyciu tej karty, wszystkie pozostałe Sekrety przypisane danemu Starszemu Miasta są odkładane a Starszy umiera. Ten Starszy Miasta nie dołączy do Grupy Polującej, chyba, że wskaźnik na Szlaku Cienia jest już na czerwonym polu. W trakcie Konfrontacji Bohater uzyskuje dodatkowe 3 kostki oraz specjalną umiejętność Starszego Miasta. Ten Starszy natychmiast dołącza do Ciebie. Umieść Starszego Miasta obok karty swojego Bohatera, gdy SM jest z Tobą uzyskujesz jego specjalne zdolności i możesz użyć jego wskaźników Ducha, Sprytu i Honoru zamiast swoich w trakcie wykonywania testu. Za każdym razem, gdy wskaźnik na Szlaku Cienia przechodzi do kolejnego etapu (w przód bądź w tył) lub gdy jesteś znokautowany, SM natychmiast wraca do Miasta. Jeśli ten Starszy nie dołączył do żadnego Bohatera można wykonać akcję płacąc 4 Żetony Dochodzenia, aby go zabrać ze sobą.

2 On the hunt Na polowaniu Ujawnij natychmiast Darkest Sekret Najciemniejszy Sekret Darkest Sekret Najciemniejszy Sekret Little Sekrets Drobne Sekrety Umieść żeton tego SM na planszy w dowolnie wybranej nazwanej Lokalizacji, jeśli w tej przestrzeni pojawi się Bohater może dodać wskaźniki Ducha, Sprytu i/lub Honoru do swoich i użyć do efektów kart bądź Testów. Za każdym razem, gdy wskaźnik na Szlaku Cienia przechodzi do kolejnego etapu (w przód bądź w tył)natychmiast przesuń SM do nowej Losowej Lokalizacji. Jeśli ten sekret jest odrzucony bądź SM zabity usuń jego żeton z planszy. Jeśli ten sekret jest ujawniony SM natychmiast staje się Złym Starszym i przechodzi na stronę Złego. Nie odrzucaj tej karty, Zły uzyskuje 1+ Waleczność, Starszy nie może być celem w walce. Jeśli ten sekret jest ujawniony SM natychmiast staje się Złym Starszym i przechodzi na stronę Złego. Nie odrzucaj tej karty, Zły uzyskuje 2+ rany, Starszy nie może być celem w walce. Nie ma konsekwencji dla dochodzenia. BRAK EFEKTU Inner strenght Wewnętrzne Siła W trakcjie Konfrontacji Bohater uzyskuje dwie dodatkowe Rzuty Walki i umiejętności Starszego. Servant to Darkness Sługa Ciemności Coward Tchórz Knows too much Wie za dużo Jeśli ten sekret jest ujawniony SM natychmiast staje się Złym Starszym i przechodzi na stronę Złego. Jeśli ten SM był członkiem Twojej Grupy tropiącej natychmiast powoduje atak dwiema kostkami przeciwko Tobie(lub przeciwko każdemu Bohaterowi w grze kooperatywnej). Jeśli SM jest częścią twojej Grpuy Polującej rzuć D6 na początku każdej Rundy Walki. Przy rezultacie 1,2 i 3 SM ucieka z powrotem do Miasteczka. Jeśli Sekret zostaje ujawniony natychmiast rzuć D6, otrzymujesz tyle Żetonów Dochodzenia ile wyrzucisz oczek i wyciągasz dwie Karty Wydarzeń. Wtedy SM zostaje zabity w najokrutniejszy sposób. Nie możesz temu w żaden sposób zapobiec.

3 Mystery Karty Tajemnic It s struck again Uderzyło ponownie Muder Morderstwo March of Darkness Marsz Ciemności They brought this Evil Oni sprowadzili to Zło Agents of Evil Przedstawiciele Złego The hour is late Jest późno Zostaje w grze Evil is on the move Zły się przemieszcza Zostaje w grze Book burning Palenie ksiąg There s no such Thing Nie ma takiej rzeczy Zły atakuje jednego ze Starszych Miasta. Rzuć D6, przy wyniku 4+ Starszy Miasta z najniższym wskaźnikiem Honoru ginie. Każdy Bohater uzyskuje 1 Żeton Dochodzenia. Zły uderzył ponownie. Umieść 3 Żetony Dochodzenia na planszy w losowej lokalizacji. Przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o jeden stopień w kierunku Ciemności. Każdy ze Sługów Złego na planszy natychmiast przesuwa się o dwa pola w kierunku Urzędu Miejskiego po najkrótszej drodze. Jeśli na planszy nie ma Żetonów Sług rzuć kostką wg Karty Sługi (powtórz każdy rzut, którego skutkiem jest ) umieść Żetony tego Sługi w dwóch losowych lokalizacjach. Każdy Bohater w Nazwanej Lokalizacji musi natychmiast rzucić liczbą kostek odpowiadającej wartości Honoru. Za rezultat 5+ Bohater otrzymuje 1 Żeton Dochodzenia, za 1 lub 2 przyjmuje 1 Ranę lub traci Przedmiot lub Sojusznika ( wybór Bohatera). Przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o jedno pole w stronę Ciemności. Rzuć raz wg Karty Sługi Złego i umieść tego Sługę na planszy w losowej Lokalizacji. Przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o jedno pole w stronę Ciemności. Na początku każdej Fazy Tajemnic (łacznie z tą fazą) każdy Bohater uzyskuje 2 Żetony Dochodzenia, a wskaźnik na Szlaku Cienia przesuwa się 1 pole w stronę Ciemności. Umieść dwa Żetony Dochodzenia w każdej Nazwanej Lokalizacji na planszy. W trakcie gry jakakolwiek Karta Legowiska po zagraniu jest automatycznie odwoływana po wyrzuceniu 5+. Jeśli Wielebny Harding nadal żyje rzuć kostką za każdą księgę aktualnie w grze (łącznie z niesprzedanymi Przedmiotami z Miasta). Wynik 3+ powoduje usunięcie ich z gry. Jeśli Wielebny Harding nie żyje lub przyłączył się do Złego przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o 2 pola w kierunku Ciemności. Jeśli Sędzia Kroft(Magistate Croft) żyje rzuć kostką za każdą Broń aktualnie w grze (łącznie z niesprzedanymi Przedmiotami z Miasta). Wynik 4+ powoduje usunięcie ich z gry. Jeśli Sędzia Kroft nie żyje lub przyłączył się do Złego przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o 2 pola w kierunku Ciemności.

4 This Roads aren t safe Te drogi nie są bezpieczne Late Night Experiments Nocne eksperymenty Traitor s Blood Krew Zdrajcy Fog Mgła Zostaje w grze Growing strenght Wzratająca siła Zostaje w grze Rzuć kostką wg Karty Sługi Złego, gracz, który wyciągnął tą Kartę wybiera wolne Pole na Planszy i umieszcza na nim Sługę. Przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o jedno pole w stronę Ciemności. Jeśli Doktor Manning żyje rzuć kostką za każdego Sojusznika i Zwierzę aktualnie w grze (łącznie z niesprzedanymi Przedmiotami z Miasta). Wynik 5+ powoduje usunięcie ich z gry. Jeśli Doktor Manning nie żyje lub przyłączył się do Złego przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o 2 pola w kierunku Ciemności. Każdy Bohater musi natychmiast rzucić kostką i do wyniku dodać swój wskaźnik Honoru. Ten kto uzyska najniższy wynik( w przypadku remisu rzuć ponownie) musi wybrać jednego ze Starszych Miasta, który zostanie zabity przez Złego. Ten Bohater również traci ilość Żetonów Dochodzenia równą wskaźnikowi Honoru wybranego Starszego Miasta. Gdy ta karta jest w grze wszyscy Bohaterowie odejmują jeden od wyniku rzutu kostką (minimum 1). Ogranicz ilość kart ze słowem kluczowym Pogoda do jednej, odrzuć pozostałe, które do tej pory były w grze. Ta karta dotyczy Złego. Howling in the night Wycie w nocy No one is safe Nikt nie jest bezpieczny Paranoid delusions Paranoiczne złudzenia Rumors run rampant Potasuj karty z odłożonego stosu(włączając tą kartę) i dołącz je do Talii Kart Tajemnic. Przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o 1 pole w stronę Ciemności. Każdy Bohater uzyskuje 1 Żeton Dochodzenia. Zły atakuje. Zabija jednego ze Starszych Miasta. Rzuć D6, Starszy miasta, którego Wskaźnik Honoru jest równy rezultatowi D6 ginie. Każdy z Bohaterów otrzymuje 2 Żetony Dochodzenia. Jeśli Lord Hanbrook jeszcze żyje, każdy z Bohaterów musi natychmiast wykonać Test Honoru 6+. Przy porażce otrzymuje Rany wg rezultatu D3. Jeśli Lord Hanbrook nie żyje lub przyłączył się do Złego przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o 2 pola w stronę Ciemności. Jeśli Położn Zofia (Sophie The Midwife) ciągle żyje rzuć D6. Każdy Starszy Miasta, którego wskaźnik Honoru jest równy lub niższy od rezultatu na kostce natychmiast uzyskuje dodatkowy Sekret. Jeśli została zabita lub przyłączyła się do Złego przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o 2 pola bliżej Ciemności.

5 Wicked Manipulation Zawiłkłane manipulacje Tide of Darkness Przypływ Ciemności Growing Power Wzrastająca Moc Jeśli Pani Hanbrook żyje każdy Bohater musi natychmiast odrzucić jeden Przedmiot lub Sojusznika wedle uznania i natychmiast przemieścić się na Skrzyżowanie (Crossroads). Jeśli Pani Hanbrook nie żyje lub przyłączyła się do Złego, przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia o dwa pola w stronę Ciemności. Zmasowany atak Sług Złego. Rzuć raz według Karty Sługi Złego i powtórz każdy rezultat wskazujący. Umieść tego Sługę oraz dwa Żetony Dochodzenia w trzech losowych Lokalizacjach. Karta dotyczy Złego. Full moon Pełnia księżyca Zostaje w grze We mustn t linger Nie możemy tu tkwić Jeśli ta karta jest w grze, Waleczność Sług i Wilkołaków wzrasta o 1. Przy dodaniu żetonu Transformacji do Klątwy, Waleczność wzrasta o 2. Kiedy rzucasz kostką przy Pozostaniu na polu, Bohater zostaje zaatakowany przy wyrzuceniu 1 lub 2 ( a nie tylko 1) The dark omen Ciemna Zjawa A chill Wind Chłodny Wiatr It s struck again Uderzyło ponownie It s struck again Uderzyło ponownie Laying In Wait Wylegiwanie się podczas oczekiwania Zostaje w grze Deadly Encounter Śmiertelny przeciwnik Natychmiast odrzuć dwie górne karty z Talii Narożnych. Przesuń wskaźnik na Szlaku Cienia 2 pola w stronę Ciemności. Każdy Bohater otrzymuje 3 Żetony Dochodzenia. Gdy karta jest w grze wszyscy Bohaterowie w Walce rzucają jedną kostką mniej(minimum 1). Ogranicz ilość kart ze słowem kluczowym Pogoda do jednej. Odrzuć każdą kartę przekraczającą ten limit. Zły atakuje jednego ze Starszych Miasta. Rzuć D6, przy wyniku 4+ SM z najniższym wskaźnikiem Ducha ginie. Każdy bohater uzyskuje 1 Żeton Dochodzenia. Zły atakuje jednego ze Starszych Miasta. Rzuć D6, przy wyniku 4+ SM z najniższym wskaźnikiem Sprytu ginie. Każdy bohater uzyskuje 1 Żeton Dochodzenia. W trakcie następnej Rundy Walki moc Złego zwiększa się o 1( Zły atakuje przy wyrzuceniu 4,5 6 zamiast tylko 5 i 6). Odrzuć tą kartę po zakończeniu Rundy Walki lub na koniec pierwszej ukończonej, kompletnej rundy w Konfrontacji Kooperatywnej. Każdy Bohater musi natychmiast rzucić D6. Ten kto uzyska najniższy rezultat (przy remisie powtórz rzut) musi rozegrać jedną rundę walki ze Złym. Każde celne trafienie Złego daje Bohaterowi 1 Żeton Dochodzenia

6 zamiast Rany. Nie jest to część Konfrontacji. Lair Card Karty Legowiska No one is safe Nikt nie jest bezpieczny Choices to be made Wybory do podjęcia Blaksmith 3 Kuźnia 3 Marsh 2 Mokradła 2 Zły atakuje. Zabija jednego ze Starszych Miasta. Rzuć D6, Starszy miasta, którego Wskaźnik Sprytu jest równy rezultatowi D6 ginie. Każdy z Bohaterów otrzymuje 2 Żetony Dochodzenia. Gracz, który wyciągnął tą kartę musi natychmiast wybrać jedną z opcji: Poświęć jednego Sojusznika Wybierz Starszego Miasta, którego zabije Zły Przyjmij rany według D3 Na początku Konfrontacji możesz przeprowadzić test Honoru 5+. W przypadku powodzenia możesz wziąć dowolny Przedmiot z Miasta o wartości równej bądź niższej niż Twoja wartość Honoru. I Ty i Zły macie jedną kostkę mniej w czasie Konfrontacji. Fields 1 Pola 1 Jeśli Strach na Wróble jest Złym to będziesz potrzebował 6, aby zadać cios w pierwszej rundzie walki w Konfrontacji. Crossroads 1 Skrzyżowanie 1 Abandoned Keep 2 Opuszczona twierdza2 Na koniec każdej Rundy Walki w Konfrontacji, w której nie zadasz żadnej rany Złemu rzuć D6. Każdy wynik 4+-Zły ucieka natychmiast kończąc Konfrontację. W grze kooperacyjnej rzuć raz (nie za każdego Bohatera z osobna) Jeśli Zły jest Wampirem otrzymuje +1 przy rzucie dla jego zdolności Slips into the Night Covered Bridge 2 Kryty most 2 Covered Bridge 1 Zadaszony most 1 Jeśli w pierwszej rundzie Konfrontacji zostaniesz KO, możesz zamiast tego zanurkować w rzece z 1 Raną i natychmiast przemieścić się na Mokradła (Marsh). Jeśli Złym jest Spectral Horseman, zadaje ciosy na 4+ w pierwszej rundzie Konfrontacji zamiast tylko na 5 i 6. Windmill 2 Młyn 2 Na koniec każdej rundy walki Konfrontacji musisz przeprowadzić test 3+ Spryt(Cunning). Przy porażce Zły ucieka natychmiast kończąc Konfrontację.W grze kooperacyjnej wybierz jednego z obecnych

7 Bohaterów do przeprowadzenia tego testu. Marsh 1 Mokradła 1 Na początku Konfrontacji musisz odrzucić jeden Przedmiot lub Sojusznika. Fields 2 Pola 2 Doctor s Office 2 Gabinet Lekarski 2 The Mannor 3 Posiadłość 3 Na początku Konfrontacji możesz przeprowadzić test Spryt 5+. Za każdy sukces uzyskujesz jedną kostkę w pierwszej Rundzie Walki w Konfrontacji. Na początku Konfrontacji musisz przeprowadzić test Honor 6+. Przy porażce Dr Manning natychmiast dołącza do Złego jako Zły Starszy Miasta. W grze kooperatywnej wybierz jednego z obecnych Bohaterów do przeprowadzenia testu. Jeśli Lord Hanbrook żyje automatycznie dołącza do Hunting Party dodatkowo do Starszych miasta, których wybrałeś. Windmill 3 Młyn 3 Na początku Konfrontacji możesz natychmiast wziąć jakikolwiek Przedmiot z puli odrzuconej Młyna. Town Hall 1 Urząd Miasta 1 Na początku Konfrontacji każdy martwy Starszy Miasta natychmiast dołącza do Złego jako Zły Starszy Miasta. Magistrate s Office 2 Biuro Sędziego 2 Abandoned Keep 3 Opuszczona Twierdza 3 Olde Woods 2 Stary Las 2 Na początku Konfrontacji musisz przeprowadzić test Honor 6+. Przy porażce Sędzia Kroft(Magistrate Kroft) natychmiast dołącza do Złego. W grze kooperacyjnej wybierz Bohatera do przeprowadzenia tego Testu. Na początku Konfrontacji możesz przeprowadzić test Honor 5+. Za każdy sukces możesz anulować każdy cios Złego w pierwszej Rundzie Walki Konfrontacji. Jeśli Złym jest Wilkołak(Werewolf) uzyskuje on dodatkową kostkę w pierwszej Rundzie Walki Konfrontacji. Olde Woods 3 Stary Las 3 Na początku Konfrontacji możesz przeprowadzić test Ducha 5+. Za każdy sukces uzyskujesz 1 kostkę w pierwszej rundzie Walki w Konfrontacji.

8 Curse of the Werewolf Klątwa Wilkołaka Town Elders Starsi Miasta Mannor 2 Posiadłość 2 Church 2 Kościół 2 Curse of the Werewolf Klątwa Wilkołaka Werewolf Hero Bohater-Wilkołak Reverend Harding Wielebny Harding Grand Inquisitor Wielki Inkwizytor Sophie The Midwife Zofia Położna Sophie The Vixen Zofia Lisica Lady Hanbrook Lady of Darkness Pani Ciemności Na początku Konfrontacji musisz przeprowadzić test Honor 6+. Przy porażce Starszy Miasta z najwyższym wskaźnikiem Honoru zostaje natychmiast zabity. W grze kooperatywnej wybierz jednego Bohatera który wykona test. Na początku Konfrontacji musisz przeprowadzić test Honor 6+. Przy porażce Wielebny Harding(Reverend Harding) natychmiast dołącza do Złego. W grze kooperatywnej wybierz gracza, który przeprowadzi test. Umieść Żeton Transformacji na tej karcie na początku każdej Fazy Tajemnic (chyba że jesteś znokautowany). W momencie, gdy są już 4 Żetony usuń je i odwróć tę kartę. Stałeś się Wikołakiem. W trakcie Rundy Bohatera zachowujesz się normalnie. Na początku fazy Tajemnic musisz automatycznie zaangażować się w jedną Rundę Walki z najbliższym Bohaterem. Jeśli jest więcej Bohaterów w tej samej odległości, wybierz jednego z nich. W tej walce nie możesz używać Przedmiotów, Sojuszników i Milicji. Rzucasz jedną kostką i trafiasz na 4+. Bohaterowie, z którymi walczysz uzyskują jeden Żeton Dochodzenia za każdą zadaną Ci ranę, na każdego Bohatera, którego znokautujesz zostaje rzucona klątwa Wilkołaka. Uzyskujesz 2 Kostki Walki przeciwko Wampirowi, Duchowi lub Demonowi (1 dodatkową przeciwko pozostałym). Może anulować dowolną Kartę Tajemnic lun Wydarzeń przy rezultacie 3+. Zignoruj pierwszy cios otrzymany w trakcie każdej rundy walki. Dr Manning The Good Doctor Dobry Doktor Za każdym razem, gdy masz otrzymać ranę rzuć kostką. Przy rezultacie 4+ unikasz ciosu. Lord Hanbrook Lord of Madness Pan Szaleństwa Uzyskujesz dodatkową Kostkę Walki. W czasie Konfrontacji, aby go zabić musi otrzymać dwie rany (zamiast jednej).

9 Abandoned Keep Porzucona Twierdza Magistrate Kroft Sędzia Croft The Executioner Kat Relic Relikwia Uzyskujesz dwie kostki Walki przeciwko bestii, człowiekowi lub Constuct (+1 Rzut Walki przeciwko pozostałym). Spryt 1+ Możesz odrzucić, aby uniknąć wszystkich ran zadanych przez jedną postać. Ghosts In the fog Duchy we mgle Przeprowadź test Ducha 4+. Uzyskujesz 2 Żetony Dochodzenia za każde 4+. Za każdą 1 przyjmujesz ranę. Collapse Zapaść Attacked Zaatakowni Rzuć 3 kostkami, za każde 1 lub 2 przyjmujesz ranę i tracisz przedmiot, sojusznika lub Żeton Dochodzenia. Następnie Encounter Abandoned Keep ponownie. Rzuć raz wg Karty Sługi, aby sprawdzić co Cię zaatakowało. Musket Muszkiet 2+Waleczność Highway Man Człowiek Drogi Dagger Sztylet 2 kostki, 2 rany Jeśli niepokonany w pierwszej rundzie walki, tracisz jeden przedmiot wedle wyboru, jeśli pokonany uzyskujesz 4 Żetony Dochodzenia. 1+ Combat Nie wchodzi do limitu przedmiotów Sign of the dark omen Znak ciemnej zjawy Rouge s Rapier Rapier Rouge a Przeprowadź test Ducha 4+. Za każdy sukces uzyskujesz 1 Żeton Dochodzenia. Przy porażce odrzuć po jednej z Kart Lokacji Narożnej +1 Honor, +1 Waleczność Rosery Różaniec Book of occult Księga okultyzmu 1+ Duch Gdy masz różaniec uzyskujesz słowo kluczowe Święty. Jeśli odrzucisz tą kartę możesz wziąć dowoloną kartę wydarzeń ze stosu odrzuconego, za wyjątkiem Kart Zagraj Natychmiast 2+ Spryt

10 Broken Mirror Rozbite lustro Old Prison Stare Więzienie Zajrzyj do 3 wierzchnich Kart Tajemnic. Przyjmujesz jedną ranę za każdą Kartę ze słowem kluczowym Śmierć(Death). Odłóż jedną z powrotem do talii, 2 odrzuć. Uzyskujesz 2 Żetony Dochodzenia. Wykonaj test Sprytu. Za każde 4+ uzyskujesz 1 Żeton Dochodzenia. Town Items Przedmioty z Miasta Spectre Spectre Old Carving Stara rzeźba Jack the Servant Boy Jack Sługa Honor among Thieves Honor wśród Złodziei Pistol 5 Pistolet 5 2 kostki, 3 rany Musisz użyć wskaźnika Ducha zamiast Waleczności przeciwko Spektre. Za zwycięstwo otrzymujesz 3 Żetony Dochodzenia. 1+ Spryt Możesz odrzucić tą kartę, aby dodatkowo zaatakować używając wskaźnika Ducha zamiast Waleczności. 1+ Rana Możesz nieść dodatkowy Przedmiot lub Sojusznika z pojedynczej Lokalizacji Narożnej, bądź dodatkowy Przedmiot Z Miasta. Przeprowadź test Honoru. Za każde 5+ uzyskujesz 2 Żetony Dochodzenia. Przy porażce odrzuć jeden przedmiot wg wyboru, na tym Twój ruch się kończy i natychmiast przenosisz się do Town Hall. 1+ Waleczność Healing Herbs 3 Zioła lecznicze 3 Runic Amulet 8 Amulet Runiczny 8 Torch 4 Pochodnia 4 Horse 2 Koń 2 Odrzuć w dowolnym momencie(za wyjątkiem Rundy Walki) aby wyleczyć 2 rany dowolonwgo Bohatera w Twojej przestrzeni łacznie z Tobą LUB Odrzuć, aby usunąć wszystkie Żetony Transformacji z Klątwy, która Ciebie dotyczy. Możesz użyć wskaźnika Ducha zamiast wskaźnika Waleczności w trakcie Walki(rzucaj liczbą kostek równą wskaźnikowi Ducha). Możesz zignorować efekty kart ze słowem Pogoda (Weather). Raz na rundę Walki możesz zmusić przeciwnika do ponownego rzucenia jedną kostką. Po każdym użyciu tej karty rzuć D6, po wyrzuceniu 1 lub 2 wyrzuć kartę. Możesz dodać 1 do swojego ruchu. Ogranicz ilość kart ze słowem kluczowym transport do 1.

11 Charmed relic 3 Zaczarowana relikwia 3 Book of Town History 4 Księga historii miata 4 Padded Jacket 6 Podszyta Kurtka 6 Za każdym razem gdy wyciągniesz kartę z Lokalizacji Narożnej, możesz ją odrzucić i wybrać inną. Po każdym użyciu rzuć kostkąwyrzucenie 1 powoduje odrzucenie karty. +1 Spryt Gdy posiadasz ten przedmiot płacisz o 1 Żeton Dochodzenia mniej za podejrzenie sekretu, ale nie mniej niż jeden. +1 Rana(zdolność przyjęcia) Musket 9 Muszkiet 9 +2 Waleczność Silver Shot 10 Srebrne kule 10 Może być użyte tylko gdy masz Kartę Pistolet, wyrzucenie 6 na D6 zadaje dwa ciosy(3 przeciwko Wilkołakowi) Tools of Science 8 Teraz możesz użyć Sprytu zamiast Waleczności w Walce (rzuć liczbą kostek równą wskaźnikowi Sprytu) The Mannor Posiadłość Book of Lore 6 Księga Tradycji?Ludowej 6 Secret Passage Tajemne przejście Bleeding Wall Krwawiąca ściana +2 Honor Odrzuć aby natychmiast przesunąć wskaźnik na szlaku Cienia jeden krok w stronę Ciemności lub w stronę przeciwną, według wyboru lub Anuluj Mystery Card. Zrób test Sprytu, uzyskaj Żeton Dochodzenia za każde 4+ i natychmiast przesuń się i odkryj jakąkolwiek inną przestrzeń nazwaną na Planszy. Przeprowadź test Sprytu i Ducha, za każde 5+ uzyskujesz Żeton dochodzenia. Cross Krzyż Saber Szabla Każdy Wampir, Duch i Demon, z którym walczysz ma jedną kostkę mniej(nie mniej niż jedną). Odrzuć, aby uniknąć jednej rany Bohatera lub Starszego Miasta w Twojej przestrzeni. +1 Waleczność +1 Honor

12 Family Bible Biblia Rodzinna +2 Duch Uzyskujesz status Świętego(Holly) Selena, The Housemaid Selena, Pokojówka +1 Duch Możesz odrzucić, aby uniknąć wszystkich ran zadanych od jednego przeciwnika. Nightmare Koszmar Przejrzyj Sekrety i dodaj jeden z nich do wybranego Starszego Miasta. Cloaked Assassin Skryty Zabójca Night Watch Nocna Warta 2 Waleczność 2 Rany Nie możesz używać Przedmiotów ani Sojuszników w trakcie tej walki, nie możesz uciec. Jeśli pokonasz go uzyskujesz 4 Żetony Dochodzenia. Przeprowadź test Honoru, uzyskujesz Żeton Dochodzenia za każde 3+. Loose Floorboards Poluzowane deski Przeprowadź test Ducha, otrzymujesz 3 Żetony Dochodzenia za każde 6. Book of Medicine Księga leków Attacked Zaatakowani Na końcu każdej Rundy możesz wybrać jedngo Bohatera łacznie z Tobą I przeprowadzić test Sprytu. 5 i 6 usuwa jedną ranę. Karta może być użyta także na początku Rundy Walki w Konfrontacji. Rzuć wg Karty Sługi i zobacz co Cię zaatakowało. Holly water Woda Święcona Whispered Rumors Wyszeptane Pomówienia Odrzuć, aby natychmiast pokonać Sługów Wampira, Ducha lub Demona, z którym walczysz(lub natychmiast zadać 2 ciosy Wampirowi, Duchowi lub Demonowi jako Złemu) lub Odrzuć w dowolnym momencie za wyjątkiem Rundy Walki, aby wyleczyć 2 rany(lub wyleczyć się w pełni jeśli posiadasz status Świętego(Holly). Przeprowadź test Ducha, za każde 5+ możesz podejrzeć sekrety jednego ze Starszych Miasta.

13 Meeting of the Elders Spotkanie Starszych Przeprowadź test Ducha I Honoru, za każde 5+ uzyskujesz 1 Żeton Dochodzenia. Poisoned Otruty Przeprowadź test Honoru, otrzymasz 2 Żetony Dochodzenia za każde 5+. Przy porażce przyjmij rany wg D6. Olde Woods Stary Las Garland Wieniec Charm Urok Wampir, z którym walczysz ma o jedną kostkę mniej.(min. 1). Odrzuć, zby uniknąć max. 2 ran dla Bohatera lub Starszego Miasta, łącznie z Tobą. Ran na Rundę (lub Raz na Rundę Walki w Konfrontacji) możesz rzucić jendą z kostek ponownie. Healing Herbs Zioła lecznicze Axe Topór Odrzuć w dowolnym momencie za wyjątkiem rundy walki, aby wyleczyć dwie rany jednego Bohatera w Twojej przestrzeni, łącznie z Tobą Odrzuć, aby usunąć wszystkie żetony transformacji z karty klątwy. +1 Waleczność Możesz odrzucić, aby anulować dowolną Kartę Tajemnic przy wyrzuceniu 2+. Blander Bass Sztucer +2 Waleczność Możesz odrzucić tą kartę, aby dodać do wyniku kostki +1. Angry Trees Złe drzewa Hanging Sculls Wiszące Czaszki 2 Waleczność 4 Rany Trafia tylko na 6, ale każde trafienie liczy się podwójnie. Po pokonaniu uzyskujesz 5 Żetontów Dochodzenia. Przeprowadź test Ducha, uzyskujesz 1 Żetona Dochodzenia za każde +4. The Witch of the Woods Leśna Czarownica Woodman s Overcoat Płaszcz Leśniczego Przeprowadź test Ducha, po wyrzuceniu 6 uzyskasz 5 Żetonów Dochodzenia. Przy porażce odłóż taką ilość Żetonów Dochodzenia ile wyniesie rezultat D6, Twoja Kolejka się kończy, przenosisz się do Urzędu Miasta. Za każdym razem gdy masz otrzymać ranę rzuć kostką. Przy rezultacie 5+ unikasz Rany.

14 Shallow Grave Płytki Grób Book of Witchkraft Księga Czarów Rzuć 3 kostkami, przy dublecie zostajesz uderzony i otrzymujesz jedną ranę, w przeciwnym wypadku weź jeden Przedmiot z puli odrzuconych kart lub uzyskaj tyle Zetonów Dochodzenia ile wyniesie rezultat d6. 1+ Duch 1+ Spryt Franklin old Hound Franklin stary pies 2+ Rany Trail of Bones Szlak Kości Przeprowadź test Ducha, za każde 3+ uzyskujesz 1 Żeton Dochodzenia. Smuggler s Camp Obóz Przemytników Przeprowadź test Ducha, uzyskujesz 1 Żeton Dochodzenia za każde 4+. Crossroads Skrzyżowanie Przeprowadź test Ducha, za każde 4+ uzyskujesz 1 Żeton Dochodzenia. Attacked Zaatakowani Rzuć wg Karty Sługi i sprawdź co Cię zaatakowało. Windmill Młyn Timber Wolves Leśne Wilki Pistol Pistolet 2 Waleczność 2 Rany Uzyskują 2 dodtatkowe kostki za każdego posiadanego przez Ciebie Sojusznika. Po wygranej uzyskujesz 2 Żetony Dochodzenia. Walecznosc +1 Attacked Zaatakowani Rzuc raz wg karty sługi, aby sprawdzić co Cie zaatakowało Pitchfork Widły Raz na rundę walki możesz ponownie rzucić jedna ze swoich kostek. Przy wyniku 1 musisz odłożyć tę kartę The Beast In The Dark Bestia w Ciemności Walecznosc 3 Rany 2 Musisz użyc Sprytu zamiast Waleczności podczas walki ze sługa. Jeśli wygrasz zyskujesz 4 Żetony Dochodzenia

15 Lucy s Diary Pamiętnik Lucy Przeprowadź test Sprytu. Za każde 4+ zyskujesz Żeton Dochodzenia. Whistling Wind Gwiżdżący Wiatr Przeprowadź test Sprytu. Jeśli wyrzucisz 6 możesz natychmiast wziąć kartę Legowiska za darmo. Wicked Altar Niegodziwy Ołtarz Book Of Town History Księga Historii Miasta Wykonaj test Sprytu. Za każde 5+ dostajesz żeton Dochodzenia. Jeżeli wyrzucisz 1 zostajesz zaatakowany. Rzuć raz wg karty sługi. Spryt +1. Jeśli posiadasz te kartę płacisz 1 żeton mniej za poznanie sekretu Starszego Miasta. Murky Water Mętna Woda Black Feather Czarne Pióro Wybierz liczbę pomiędzy 1 a 6, rzuć dwiema kostkami. Jeżeli trafisz wybrana liczbę, dostajesz 2 Żetony Dochodzenia. Jeśli obie kostki wskazują te liczbę, dostajesz dowolny przedmiot z Miasta za darmo. Jeśli żadna kostka nie wskazuje tej liczby otrzymujesz Ranę. Wykonaj test Sprytu. Za każde 4+ otrzymasz Żeton Dochodzenia Coachman Hunting Rifle Strzelba Możesz przemieścić się o dodatkowe dwa pola w każdej rundzie dopóki nie wchodzisz na pole Fields lub March. Ogranicz liczbę kart ze słowem Transport do 1. Jako pierwszy wykonujesz rzut walki i zadajesz cios zanim przeciwnik zada swoje. Gun Powder Keg Beczka z prochem Odrzuc podczas walki aby natychmiast uzyskac dodatkowy rzyt walki o wartości 6 przeciwko wrogowi. Lantern Latarnia +1 Spryt. Możesz zignorowac efekty kart ze slowem Pogoda

16 Woodoo Doll Laleczka Woodoo Przeprowadz test Ducha i Sprytu i za kazde 5+ uzyskujesz zeton Dochodzenia Crates Of Foreign Soil Skrzynie z obcą ziemią Przeprowadz test Sprytu i Walecznosci. Za kazde 5+uzyskasz zeton Dochodzenia Broken Spectacless Połamane okulary Attacked Zaatakowani Przeprowadz test Sprytu. Za kazde 5+ uzyskasz zeton. Jeśli wyrzucisz przynajmniej jedna 6 możesz także poznac sekret Dr Manninga Rzuc raz wg karty Slugi aby sprawdzic co Cie zaatakowalo Event Cards Karty Wydarzeń Wooden Stake Drewniany Kołek I say Mówię Brilliant Deduction Błyskotliwa Dedukcja, Spryt Dull of honor Rutyna honoru, Honor Walka Strenght of Will, Spryt Walecznosc +1. Możesz odlożyc te karte podczas walki z Wampirem aby natychmiast uzyskac dodatkowy atak wg wskaźnika Sprytu zamiast Walecznosci Użyj tej Karty, aby przejrzeć talię odłożonych kart Wydarzeń ; wybierz i zatrzymaj jedną kartę, nieoznaczoną jako Zagraj natychmiast (Play Immediately) Użyj tej Karty, aby dodać wybranemu Bohaterowi lub Starszemu Miasta +2 Spryt do końca tury (lub Rundy Walki w Konfontacji) Użyj, aby natychmiast podejrzeć Sekrety jednego ze Starszych Miasta bez ujawniania ich. Zostajesz wyzwany na pojedynek przez jednego z miejscowych. Wykonaj Test Honoru +5 i uzyskaj 2 Żetony Dochodzenia za każde wyrzucone 5+. W przypadku porażki, przyjmij rany wg D3. Zagraj tą kartę na wybranego Bohatera. Zyskuje on natychmiast Żeton +1 Spryt. Near Miss Blisko nietrafienia Użyj tej Karty, aby zmusić Bohatera, Sługę Złego lub Złego do ponownego rzucenia kostkami, którymi zadałby Rany (czyli z wynikiem 5 lub 6 oczek) w jednej Rundzie Walki. Użyj, aby anulować dowoloną kartę Tajemnic ze słowem kluczowym Śmierć.

17 You ve Come to Save Us! Przybyłeś nas uratować! ZAGRAJ NATYCHMIAST Strenght of Spirit Moc Ducha Duch Zagraj Natychmiast Strenght of Battle Siła Walki Waleczność Zagraj Natychmiast Witany z radością przez miejscowych, przynosisz nadzieję zdewastowanej wiosce. Natychmiast uzyskaj ilość Żetonów Dochodzenia równą swojemu wskaźnikowi Honoru. Zagraj tą kartę na wybranego Bohatera. Zyskuje on natychmiast Żeton +1 Ducha. Zagraj tą kartę na wybranego Bohatera. Zyskuje on natychmiast Żeton +1 Waleczność. I ll Handle This! Poradzę sobie z tym! I think not! Myślę, że nie! Strenght of Courage Siła odwagi Honor Zagraj natychmiast Recovery Zagraj tą kartę na początku wybranej Walki z udziałem innego Bohatera (za wyjątkiem Konfrontacji) aby usunąć go z Walki. Natychmiast przemieść się do przestrzeni, w której jest ten Bohater i teraz Ty zastępujesz go w tej walce. W czasie tej Walki rzucasz ilością kost4k równą swojemu wskaźnikowi Honoru, w przypadku sukcesu zyskujesz podwójną ilość Żetonów Dochodzenia. Użyj tej Katy, aby anulować dowolną kartę wydarzeń, gdy zostaje zagrana albo aby anulować dowolne wydarzenie, które jest rezultatem rzutu wg Karty Sługi Złego Zagraj, aby zapobiec przesunięciu się Znacznika na Szlaku Cienia w wyniku danego polecenia Użyj, aby anulować dowolną Kartę Legowiska, gdy zostaje zagrana, rzuć D6- przy wyniku 5+ karta zostaje usunięta. Zagraj tą kartę na wybranego Bohatera. Zyskuje on natychmiast Żeton +1 Honor. Zagraj w dowolnym momencie(tylko nie w trakcie Walki), aby natychmiast Wyleczyć Rany Bohatera wg D6 lub Złego wg D3 Zagraj, aby natychmiast dobrać Sojusznika spośród talii kart odłożonych.

18 Reassuring Speech If I could Just Reach Gdybym tylko mógł sięgnąć Użyj tej Karty podczas wykonywania Czynności przebywając w przestrzeniach Miasta, aby natychmiast odsunąć Znacznik na Szlaku Cienia od Ciemności o liczbę pól wskazaną przez D3. Zyskujesz 2 Żetony Dochodzenia za każde pole, o które przesunie się Znacznik Zagraj, aby anulować dowolną Kartę Tajemnic ze słowem kluczowym Histeria(Hysteria). Zagraj, aby natychmiast wybrać dowolny Przedmiot z dowolnego stosu kart odłożonych. Aggresive Combat Agresywna Walka Waleczność Knocked Away Odrzucony Intuitive Hunch Przeczucie Duch Honorable Gesture Honorowy Gest Honor Magistrate s Mandate Mandat Sędziego Zagraj Natychmiast Pozostaje w grze Zagraj, aby dodać wybranemu Bohaterowi, Słudze Złego lub Złemu +2 Waleczność na czas jednej Rundy Walki. Zagraj tą kartę, gdy którykolwiek z Bohaterów (włączając Ciebie) przyjmuje jedną lub więcej Ran w czasie Walki. Możesz zapobiec tym Ranom i zamiast tego wybrać jeden Przedmiot, który dany Bohater musi odrzucić. Zagraj, aby dodać dowolnemu Bohaterowi lub Starszemu Miasta +2 Ducha do końca Rundy(lub Rundy Walki w Konfrontacji) Zagraj, aby natychmiast podejrzeć Sekrety jednego ze Starszych Miasta bez ujawniania ich. Zagraj, aby dodać dowolnemu Bohaterowi lub Starszemu Miasta +2 Honor do końca Rundy (lub Rundy Walki w Konfrontacji) Zagraj, aby zapobiec przyjęciu dowolnej liczby Ran, które otrzymałby inny Bohater. Zyskujesz Żetony Dochodzenia za każdą Ranę, która miała zostać zadana. Zagraj tą kartę na dowolnego Bohatera. Może on teraz nieść o jedną kartę więcej z Lokalizacji Stary Las lub Porzucona Twierdza. Party Invitation Zaproszenie na Przyjęcie Zagraj Natychmiast Pozostaje w grze Zagraj tą kartę na dowolnego Bohatera. Może on teraz nieść o jedną kartę więcej z Lokalizacji Posiadłość lub Młyn.

Zasady gry. Zawartosc pudełka. Przygotowanie do gry

Zasady gry. Zawartosc pudełka. Przygotowanie do gry Zasady gry Cel gry Po przegranym wyścigu zając zażądał rewanżu, a żółw przyjął wyzwanie. Wieść o zbliżającym się wyścigu rozeszła się po całej krainie. Na starcie zebrali się wszyscy uczestnicy: zając,

Bardziej szczegółowo

Kraina Króla Agamisa Ekscytująca gra strategiczna dla 2-4 graczy od lat 10.

Kraina Króla Agamisa Ekscytująca gra strategiczna dla 2-4 graczy od lat 10. Kraina Króla Agamisa Ekscytująca gra strategiczna dla 2-4 graczy od lat 10. Król Agamis rządzi ze swego zamku całą Krainą Przygód. Bogate miasta, rozległe lasy i postrzępione pasma górskie, majestatyczna

Bardziej szczegółowo

Na końcu niniejszej instrukcji znajdują się inne możliwe ułożenia planszy z których gracze mogą korzystać.

Na końcu niniejszej instrukcji znajdują się inne możliwe ułożenia planszy z których gracze mogą korzystać. Amber Route Instrukcja Gra planszowa dla 2-4 graczy w wieku od 8 lat. Zawartość pudełka: - kostki K6 (5 szt.) - pionki graczy (4 szt.) - talia kart światła (42 karty) - talia kart ciemności (60 kart) -

Bardziej szczegółowo

Gra planszowa dla 2 5 graczy w wieku powyżej 4 lat

Gra planszowa dla 2 5 graczy w wieku powyżej 4 lat ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA: 1 plansza 1 dwunastościenna kostka 36 kartoników ze zdjęciami potwora Nessie 1 woreczek 12 figurek fotografów (3 żółte, 3 czerwone, 2 niebieskie, 2 czarne i 2 zielone) 1 figurka potwora

Bardziej szczegółowo

WPROWADZENIE ORAZ CEL GRY ZAWARTOŚĆ. 55 kart towarów PRZYGOTOWANIE

WPROWADZENIE ORAZ CEL GRY ZAWARTOŚĆ. 55 kart towarów PRZYGOTOWANIE WPROWADZENIE ORAZ CEL GRY Jaipur Masz nadzieję zostać nadwornym kupcem Maharadży będąc na koniec tygodnia (runda) bogatszym niż twój przeciwnik. W tym celu zbierasz i wymieniasz towary (karty) na rynku

Bardziej szczegółowo

WPROWADZENIE I CEL GRY ELEMENTY GRY

WPROWADZENIE I CEL GRY ELEMENTY GRY WPROWADZENIE I CEL GRY Masz nadzieję zostać ministrem handlu Maharadży. Osiągniesz swój cel, jeśli pod koniec każdego tygodnia (rundy) będziesz bogatszy od swojego przeciwnika. Fortunę zdobędziesz, zbierając

Bardziej szczegółowo

ZAWARTOŚĆ TURA GRY PRZYGOTOWANIE WPROWADZENIE ORAZ CEL GRY. 55 kart towarów. 38 żetonów towarów. 1 żeton wielbłąda 18 żetonów premii

ZAWARTOŚĆ TURA GRY PRZYGOTOWANIE WPROWADZENIE ORAZ CEL GRY. 55 kart towarów. 38 żetonów towarów. 1 żeton wielbłąda 18 żetonów premii WPROWADZENIE ORAZ CEL GRY Jaipur Masz nadzieję zostać nadwornym kupcem Maharadży będąc na koniec tygodnia (runda) bogatszym niż twój przeciwnik. W tym celu zbierasz i wymieniasz towary (karty) na rynku

Bardziej szczegółowo

Epicki Kamień gromu. Potwory oraz właściwości lochu (1 talia lochu, Rząd #1): Talie bohaterów (4-5 stosów, Rząd #2):

Epicki Kamień gromu. Potwory oraz właściwości lochu (1 talia lochu, Rząd #1): Talie bohaterów (4-5 stosów, Rząd #2): Epicki Kamień gromu Zasady te są wariantem dla podstawowych reguł gry Kamień gromu opracowanymi przez znanego twórcę gier Richarda Launius a. Według niego dobrym sposobem na zwiększenie różnorodności rozgrywki,

Bardziej szczegółowo

6 kafelków wielbłądów

6 kafelków wielbłądów Gra dla 2 6 graczy w wieku 8 108 lat. Autorzy gry: Michael Kiesling, Wolfgang Kramer Ilustracje: Gianluca Panniello ELEMENTY 18 kafelków zagrożeń 8 kafelków skarbów P PODSTAWOWA GRA 4 żetony mumii 6 kafelków

Bardziej szczegółowo

Zasady ogólne: 1. Tereny na stołach rozstawia organizator i/lub sędzia. Gracze nie modyfikują pola bitwy.

Zasady ogólne: 1. Tereny na stołach rozstawia organizator i/lub sędzia. Gracze nie modyfikują pola bitwy. I Warunki ogólne 1. Każdy gracz wystawia armię o koszcie nie przekraczającym 200 pkt. Armia musi być zgodna z podręcznikami: The Hobbit: An Unexpected Journey SG, The Free Peoples, Kingdoms of Men, Mordor,

Bardziej szczegółowo

KARTA POMOCNICZA DO HIGH BOHN

KARTA POMOCNICZA DO HIGH BOHN KARTA POMOCNICZA DO HIGH BOHN AUGENBOHNE Pierwszy Bank Drugi Bank Właściciel tego budynku może na początku swojej tury podejrzeć pierwszą kartę z talii fasolek. Jeżeli mu ona nie odpowiada, to może przełożyć

Bardziej szczegółowo

W pudełku. Cel gry. Mądrze inwestuj pieniądze na rynku nieruchomości i pokaż innym, że to właśnie Ty jesteś najlepszy!

W pudełku. Cel gry. Mądrze inwestuj pieniądze na rynku nieruchomości i pokaż innym, że to właśnie Ty jesteś najlepszy! zasady gry 1 Mądrze inwestuj pieniądze na rynku nieruchomości i pokaż innym, że to właśnie Ty jesteś najlepszy! W pudełku Cel gry 30 kart Nieruchomości o wartości od 1 do 30. W grze Na Sprzedaż rozgrywka

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA. Zdobyte punkty gracz zaznacza na torze punktów (na swojej planszy gospodarstwa). Przesuwa do przodu pionek o tyle pól, ile zdobył punktów.

INSTRUKCJA. Zdobyte punkty gracz zaznacza na torze punktów (na swojej planszy gospodarstwa). Przesuwa do przodu pionek o tyle pól, ile zdobył punktów. Zdobyte punkty gracz zaznacza na torze punktów (na swojej planszy gospodarstwa). Przesuwa do przodu pionek o tyle pól, ile zdobył punktów. Rzut kostkami zwierząt znajdującymi się na niższych polach - jeśli

Bardziej szczegółowo

QUIZ O ŚWIECIE INSTRUKCJA WARIANT I

QUIZ O ŚWIECIE INSTRUKCJA WARIANT I INSTRUKCJA QUIZ O ŚWIECIE WARIANT I rekwizyty: 1) karty pytań i odpowiedzi - 97 szt. 2) karty liter a, b, c - 4 x 3 szt. 3) karta z nazwami działów - 1 szt. 4) pionki do gry - 4 szt. 5) kostka do gry 6)

Bardziej szczegółowo

NIE MUSISZ CZYTAĆ TEJ INSTRUKCJI!

NIE MUSISZ CZYTAĆ TEJ INSTRUKCJI! MASATO UESUGI ZASADY GRY NIE MUSISZ CZYTAĆ TEJ INSTRUKCJI! Wejdź na naszą stronę, zobacz krótki film instruktażowy i dowiedz się, jak grać w Zapraszamy do podziemi www.portalgames.pl Opis Gry Stoicie u

Bardziej szczegółowo

QUIZ PRZYRODA I GEOGRAFIA POLSKI

QUIZ PRZYRODA I GEOGRAFIA POLSKI INSTRUKCJA QUIZ PRZYRODA I GEOGRAFIA POLSKI WARIANT I rekwizyty: 1) karty pytań i odpowiedzi - 98 szt. 2) karty liter a, b - 4 x 2 szt. 3) karty ze znakiem? - 4 szt. 4) pionki do gry - 4 szt. 5) kostka

Bardziej szczegółowo

Jarmark Europa. Zegar na wieży Zamku Królewskiego. Podróżnik w czasie. Zaginiony skarb

Jarmark Europa. Zegar na wieży Zamku Królewskiego. Podróżnik w czasie. Zaginiony skarb Jarmark Europa Wir czasu przenosi Cię na targowisko na Stadionie Dziesięciolecia. Ta karta pozwala na wymianę 1 własnej karty na 1 kartę innego gracza. Obaj gracze wykonują polecenie napisane na kartach.

Bardziej szczegółowo

Zasady gry. Przygotowanie do gry

Zasady gry. Przygotowanie do gry Zasady gry Cel gry Jako mała świnka marzysz o tym, żeby zbudować trwały i piękny domek, w którym będziesz się chronił przed zimowymi chłodami. Do budowy jednak nie będziesz ani potrzebował kielni, ani

Bardziej szczegółowo

Znak Starszych Bogów FAQ - wersja 1.0

Znak Starszych Bogów FAQ - wersja 1.0 Znak Starszych Bogów FAQ - wersja 1.0 Errata W poniższej części znajduje się errata do zasad gry. Kości Symbol Jokera Wynik Jokera może być wykorzystany jako wynik Wiedzy, Niebezpieczeństwa, Paniki albo

Bardziej szczegółowo

Gra planszowa dla 1-4 graczy. Wiek: 10+ Autor: Uwe Rosenberg

Gra planszowa dla 1-4 graczy. Wiek: 10+ Autor: Uwe Rosenberg Gra planszowa dla 1-4 graczy. Wiek: 10+ Autor: Uwe Rosenberg Zanim rozpoczniesz grę, przygotuj wszystkie jej elementy. Farmeramę można rozgrywać według zasad podstawowych lub zaawansowanych. Można ją również

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA. Gra dla 2-4 graczy w wieku 8-108 lat

INSTRUKCJA. Gra dla 2-4 graczy w wieku 8-108 lat INSTRUKCJA Gra dla 2-4 graczy w wieku 8-108 lat ELEMENTY GRY 64 karty 43 karty Pierścienia (na rewersie Pierścień) 21 kart wrogów (na rewersie Oko Saurona) 31 kart towarzyszy 12 kart Mordoru Symbol Nazwa

Bardziej szczegółowo

PRAWO JAZDY ROWEROWE INSTRUKCJA. gra edukacyjna. gra dla 2 4 graczy

PRAWO JAZDY ROWEROWE INSTRUKCJA. gra edukacyjna. gra dla 2 4 graczy INSTRUKCJA PRAWO JAZDY ROWEROWE gra edukacyjna gra dla 2 4 graczy REKWIZYTY 1. Plansza 2. Pionki - 4 szt. 3. Znaki drogowe - 32 szt. 4. Karty Gry - 4 szt. 5. Karty Pytań i Odpowiedzi - 55 szt. 6. Kostka

Bardziej szczegółowo

CEL GRY ZAWARTOŚĆ. v Produkowane Kamienie. w x y z. w x y z

CEL GRY ZAWARTOŚĆ. v Produkowane Kamienie. w x y z. w x y z CEL GRY Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa poprzez umiejętne kierowanie grupą robotników przy wznoszeniu nowych budowli w królestwie. u 42 karty Robotników Koszt (w Monetach)

Bardziej szczegółowo

Ilustracje: Mariusz Gandzel ELEMENTY GRY 54 karty akcji 1 karta Ostatnia prosta 1 kostka

Ilustracje: Mariusz Gandzel ELEMENTY GRY 54 karty akcji 1 karta Ostatnia prosta 1 kostka Gra dla 2-6 osób w wieku 8-108 lat Autor: Reiner Knizia Ilustracje: Mariusz Gandzel ELEMENTY GRY 54 karty akcji 1 karta Ostatnia prosta 1 kostka 5-częściowa trybuna z boksami na bolidy 12 bolidów 6 płytek

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA. Gra dla 2 graczy w wieku 8-108 lat

INSTRUKCJA. Gra dla 2 graczy w wieku 8-108 lat INSTRUKCJA Gra dla 2 graczy w wieku 8-108 lat ELEMENTY GRY Sakiewka z 45 klejnotami (3 zielone, 6 fioletowych, 9 żółtych, 12 czerwonych, 15 niebieskich) 49 kart: 24 karty postaci (po 12 dla każdego gracza)

Bardziej szczegółowo

Karty Tajemnic: Karty Przedmiotów Startowych. Karty Pomysłów. Specjalna karta Porządkowania Obozu (wykorzystywana w grze dla 4 graczy)

Karty Tajemnic: Karty Przedmiotów Startowych. Karty Pomysłów. Specjalna karta Porządkowania Obozu (wykorzystywana w grze dla 4 graczy) WPROWADZENIE Robinson Crusoe to gra planszowa dla jednego do czterech graczy, w której gracze wcielają się w role rozbitków, egzorcystów i poszukiwaczy przygód. Podczas każdej rozgrywki, gracze będą eksplorować

Bardziej szczegółowo

ZASADY GRY MODEL: Emprex EPS-PT001 Bezprzewodowa tarcza do gry w sieci

ZASADY GRY MODEL: Emprex EPS-PT001 Bezprzewodowa tarcza do gry w sieci MODEL: Bezprzewodowa tarcza do gry w sieci 2 Istnieje wiele rodzajów gier i ich wariantów jednakże podstawowe reguły gry są takie same dla wszystkich modelów tarcz. Podstawowe zasady zostały opisane na

Bardziej szczegółowo

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA GRY PLANSZA

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA GRY PLANSZA OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA GRY Na bezdrożach Afryki to gra planszowa przeznaczona dla 2 4 osób. W niniejszej książce zamieszczono 4 komplety gry, tak aby w rozgrywce mogło naraz uczestniczyć 16 uczniów (jeśli

Bardziej szczegółowo

PHASE 10 LICZBA GRACZY: 2-6

PHASE 10 LICZBA GRACZY: 2-6 PHASE 10 LICZBA GRACZY: 2-6 CEL GRY: Być pierwszym graczem, który ukończy wszystkie 10 faz. W przypadku remisu gracz z mniejszym wynikiem zostaje zwycięzcą. ZAWARTOŚĆ: Karty ściągi (opisujące 10 faz) oraz

Bardziej szczegółowo

Cel gry. Komponenty gry

Cel gry. Komponenty gry Cel gry W grze Mercurius gracze wcielają się we wpływowych, bogatych holenderskich mieszczan w XVII wieku naszej ery, których celem jest pomnożenie majątku poprzez grę na Amsterdamskiej giełdzie. Gracze

Bardziej szczegółowo

ZASADY GRY NAJCZĘSCIEJ GRYWANA GRA LICZBOWA NA ŚWIECIE DLA CAŁEJ RODZINY

ZASADY GRY NAJCZĘSCIEJ GRYWANA GRA LICZBOWA NA ŚWIECIE DLA CAŁEJ RODZINY 12355541 Rummikub ZASADY GRY NAJCZĘSCIEJ GRYWANA GRA LICZBOWA NA ŚWIECIE DLA CAŁEJ RODZINY Dla 2 4 graczy w wieku od 7 lat Zawartość opakowania: 104 kostki do gry, ponumerowane od 1 do 13, w czterech kolorach

Bardziej szczegółowo

Gra dla 2-5 graczy Autorzy gry: Åse i Henrik Berg

Gra dla 2-5 graczy Autorzy gry: Åse i Henrik Berg ˇ Zasady Gry ˇ Gra dla 2-5 graczy Autorzy gry: Åse i Henrik Berg WGG_Gala_PL_Rules.indd 1 12.06.2010 17:10:14 Uhr ELEMENTY GRY Plansza 104 karty Akcji 104 karty akcji, po 26 w każdym kolorze: niebieskim

Bardziej szczegółowo

Co to znowu za pokraki? Wyglądają jak wieszaki! Wyszły z szafy bez pomocy Kiedy wyszły? O północy!!! Maszerują przez pokoje, szumią na nich różne

Co to znowu za pokraki? Wyglądają jak wieszaki! Wyszły z szafy bez pomocy Kiedy wyszły? O północy!!! Maszerują przez pokoje, szumią na nich różne Co to znowu za pokraki? Wyglądają jak wieszaki! Wyszły z szafy bez pomocy Kiedy wyszły? O północy!!! Maszerują przez pokoje, szumią na nich różne stroje. Idą, idą, nie przystają. Pod wersalkę zaglądają...

Bardziej szczegółowo

Elementy gry. Cel gry. Dla 1 do 4 graczy, w wieku od 6 do 116 lat. Gra autorstwa Antoine a Bauzy, zilustrowana przez Stéphana Escapę.

Elementy gry. Cel gry. Dla 1 do 4 graczy, w wieku od 6 do 116 lat. Gra autorstwa Antoine a Bauzy, zilustrowana przez Stéphana Escapę. Gra autorstwa Antoine a Bauzy, zilustrowana przez Stéphana Escapę. Dla 1 do 4 graczy, w wieku od 6 do 116 lat Elementy gry 26 kart Kanałów Cel gry 15 kart Kotów 2 karty Opiekunów Celem gry jest zdobycie

Bardziej szczegółowo

SZALONA GRA SPOSTRZEGAWCZOŚCI 2 DO 8 GRACZY OD 6 LAT.

SZALONA GRA SPOSTRZEGAWCZOŚCI 2 DO 8 GRACZY OD 6 LAT. SZALONA GRA SPOSTRZEGAWCZOŚCI 2 DO 8 GRACZY OD 6 LAT. Zasady gry Co to jest Dobble? Dobble to 50 symboli na 55 kartach, po 8 symboli na karcie. Pomiędzy dwiema dowolnymi kartami jest tylko jeden wspólny

Bardziej szczegółowo

Gra dla 2-4 osób w wieku od 10 lat. Instrukcja filmowa dostępna na stronie:

Gra dla 2-4 osób w wieku od 10 lat. Instrukcja filmowa dostępna na stronie: Gra dla 2-4 osób w wieku od 10 lat. Instrukcja filmowa dostępna na stronie: Instrukcja Sądzisz, że pastwisko to najspokojniejsze miejsce na ziemi, gdzie leniwie płynie czas? Nic bardziej mylnego! Na łące

Bardziej szczegółowo

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA PRZYGOTOWANIE DO GRY. Polska wersja: Pancho. Na podstawie tłumaczenia angielskiego. Korekta: maluman.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA PRZYGOTOWANIE DO GRY. Polska wersja: Pancho. Na podstawie tłumaczenia angielskiego. Korekta: maluman. Polska wersja: Pancho. Na podstawie tłumaczenia angielskiego. Korekta: maluman. ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA 382 ruble: 14x 1, 14x 2, 12x 5, 12x 10, 8x 20 120 kart: 31 Rzemieślników (zielony spód) 28 Budynków (niebieski

Bardziej szczegółowo

Lista elementów. Opis rozszerzenia. Korzystanie z tego rozszerzenia

Lista elementów. Opis rozszerzenia. Korzystanie z tego rozszerzenia Opis rozszerzenia Witamy w Zewie Dziczy, rozszerzeniu, które przenosi akcję Posiadłości Szaleństwa w nieznane, mroczne i dzikie ostępy. Najważniejszą częścią dodatku jest pięć niezwykłych historii. Każda

Bardziej szczegółowo

Dla 2 do 6 graczy w wieku od 10 lat wzwyż

Dla 2 do 6 graczy w wieku od 10 lat wzwyż Dla 2 do 6 graczy w wieku od 10 lat wzwyż Czy wiedziałeś, że żyrafa może mierzyć do 5 metrów wzrostu, a kajman żakare waży tylko około 60 kilogramów? Jak długi jest ogon niedźwiedzia polarnego? Gdzie obecnie

Bardziej szczegółowo

ODBUDOWA WARSZAWY 1945-1980 wariant rodzinny

ODBUDOWA WARSZAWY 1945-1980 wariant rodzinny ODBUDOWA WARSZAWY 1945-1980 wariant rodzinny Cel gry W Odbudowie Warszawy 1945-1980 zadaniem graczy jest odbudowa stolicy. Aby tego dokonać, uczestnicy rozgrywki będą realizować projekty budynków, tworzyć

Bardziej szczegółowo

GRA DLA 2-4 GRACZY W WIEKU 6-106 LAT AUTORZY GRY: VALERY FOURCADE I JEAN-PHILIPPE MARS

GRA DLA 2-4 GRACZY W WIEKU 6-106 LAT AUTORZY GRY: VALERY FOURCADE I JEAN-PHILIPPE MARS GRA DLA 2-4 GRACZY W WIEKU 6-106 LAT AUTORZY GRY: VALERY FOURCADE I JEAN-PHILIPPE MARS Jak przewieźć statkiem wilka, kozę i kapustę? To nie takie proste, ponieważ wilk ma apetyt na kozę, a koza bardzo

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA. Gra dla 2 graczy w wieku 7-107 lat

INSTRUKCJA. Gra dla 2 graczy w wieku 7-107 lat INSTRUKCJA Gra dla 2 graczy w wieku 7-107 lat Przedstawione poniżej zasady dotyczą podstawowego wariantu gry. Zasady rozszerzonego wariantu znajdują się na końcu instrukcji. ELEMENTY GRY Plansza boiska

Bardziej szczegółowo

Zawartość 90 kart Zombeast 2 karty pomocy dla mistrza Zombeasts (wariant gry) 1 instrukcja

Zawartość 90 kart Zombeast 2 karty pomocy dla mistrza Zombeasts (wariant gry) 1 instrukcja Dla 2-4 graczy w wieku 8+ Zawartość 90 kart Zombeast 2 karty pomocy dla mistrza Zombeasts (wariant gry) 1 instrukcja 80 kart w kolorach: niebieski, pomarańczowy, czerwony i zielony 10 białych kart joker

Bardziej szczegółowo

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DODATEK KONTYNENTY FOREZJA 1. Czy zwierzę z cechą forezja przenosi się wyłącznie na tę samą lokację, na którą przemieszcza się migrujące zwierzę? 2. W sytuacji,

Bardziej szczegółowo

gry na planszy do WARCABÓW WARCABY TRADYCYJNE WARCABY NAROŻNIKOWE gra dla 2 osób rekwizyty: - plansza - 12 pionków białych i 12 pionków czarnych

gry na planszy do WARCABÓW WARCABY TRADYCYJNE WARCABY NAROŻNIKOWE gra dla 2 osób rekwizyty: - plansza - 12 pionków białych i 12 pionków czarnych gry na planszy do WARCABÓW WARCABY TRADYCYJNE Celem gry jest zbicie lub zablokowanie pionków przeciwnika. Grę prowadzi się na ciemnych polach szachownicy. Plansza jest tak ułożona, aby obaj gracze mieli

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA. Gra dla 2-4 graczy w wieku 5-105 lat

INSTRUKCJA. Gra dla 2-4 graczy w wieku 5-105 lat INSTRUKCJA Gra dla 2-4 graczy w wieku 5-105 lat ELEMENTY GRY Plansza Kostka ze zwierzętami Kostka ze smakołykami 18 płytek ze smakołykami (po 3 płytki sera, marchewki, chleba, jabłka, jajka, banana) 3

Bardziej szczegółowo

The Fellowship CCG - Zasady ogólne

The Fellowship CCG - Zasady ogólne The Fellowship CCG - Zasady ogólne Gracze nazywają się Mistrzami Gry (MG). Talia Liczy 62 karty. W talii może być maksymalnie 5 sztuk jednego wzoru karty. Główne założenie Gry Każdy MG kontroluje jednocześnie

Bardziej szczegółowo

WYŚCIG MATEMATYCZNY BIG. zawartość pudełka: 1) tabliczki - 96 szt. 2) pionek - 1 szt. 3) plansza 4) kostka 5) instrukcja INSTRUKCJA

WYŚCIG MATEMATYCZNY BIG. zawartość pudełka: 1) tabliczki - 96 szt. 2) pionek - 1 szt. 3) plansza 4) kostka 5) instrukcja INSTRUKCJA INSTRUKCJA WYŚCIG MATEMATYCZNY BIG gra edukacyjna dla 2 5 osób rekomendowany wiek: od lat 10 zawartość pudełka: 1) tabliczki - 96 szt. 2) pionek - 1 szt. 3) plansza 4) kostka 5) instrukcja 1 Po rozpakowaniu

Bardziej szczegółowo

JAK GRAĆ ONLINE? Korzystając z poniższych wskazówek, będziesz mógł rozgrywać mecze online, przekonasz się jakie to proste, ciekawe i ekscytujące.

JAK GRAĆ ONLINE? Korzystając z poniższych wskazówek, będziesz mógł rozgrywać mecze online, przekonasz się jakie to proste, ciekawe i ekscytujące. JAK GRAĆ ONLINE? Korzystając z poniższych wskazówek, będziesz mógł rozgrywać mecze online, przekonasz się jakie to proste, ciekawe i ekscytujące. 0. STWÓRZ SWÓJ EMBLEMAT I BARWY Dostęp do wszystkich stron

Bardziej szczegółowo

TURA GRACZA WINIETA PODJĘCIE ZLECENIA

TURA GRACZA WINIETA PODJĘCIE ZLECENIA APARTAMENT TURA GRACZA Każdy z graczy otrzymuje plan swojego hotelu, planszę i pionek ciężarówki. Wszystkie pionki zaczynają grę w bazie. W trakcie tury gracz może wykonać w następującej kolejności: -

Bardziej szczegółowo

Zawartość opakowania

Zawartość opakowania dla 2-4 graczy w wieku 7+ Gra logiczna dla całej rodziny Cel gry Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza zbierze 7 żetonów (5 żetonów w grze dla 4 graczy) we wszystkich 6 kolorach. Zawartość opakowania

Bardziej szczegółowo

Epoka. 1. Połóżcie planszę na środku stołu. 2. Posegregujcie żetony żywności według wartości i ułóżcie je w stosy na terenach łowieckich.

Epoka. 1. Połóżcie planszę na środku stołu. 2. Posegregujcie żetony żywności według wartości i ułóżcie je w stosy na terenach łowieckich. Zawartość 1 plansza 4 plansze graczy 58 drewnianych surowców 40 drewnianych pionków ludzi 8 znaczników w 2 rozmiarach 53 żetony żywności 28 żetonów budynków 18 żetonów narzędzi 1 figurka pierwszego gracza

Bardziej szczegółowo

Carlo A. Rossi ELEMENTY GRY

Carlo A. Rossi ELEMENTY GRY Carlo A. Rossi Carlo A. Rossi urodził się w 1968 roku. Mieszka ze swoją dziewczyną w Capri, mieście położonym na północy Włoch. Jest produkt menadżerem w firmie telekomunikacyjnej i zajmuje się projektowaniem

Bardziej szczegółowo

Tłumaczenie kart do gry No Retreat! The Russian Front (GMT Games)

Tłumaczenie kart do gry No Retreat! The Russian Front (GMT Games) Tłumaczenie kart do gry No Retreat! The Russian Front (GMT Games) 1. Erich von Manstein W trakcie własnej fazy walki podwajasz siłę jednej zaopatrzonej niemieckiej jednostki LUB, w trakcie radzieckiej

Bardziej szczegółowo

OSADA INSTRUKCJA. Gra dla 2-4 graczy w wieku od 10 lat

OSADA INSTRUKCJA. Gra dla 2-4 graczy w wieku od 10 lat INSTRUKCJA OSADA Gra dla 2-4 graczy w wieku od 10 lat CEL GRY Każdy z graczy zakłada na planszy swoją osadę. Jej granice wyznaczone są rzekami. W trakcie gry jej uczestnicy starają się jak najszybciej

Bardziej szczegółowo

Ekspedycja instrukcja

Ekspedycja instrukcja Ekspedycja instrukcja v 0.5/ Artur samur Roszczyk Wstęp Każdy z Was wciela się w podróżnika, który założył się, że najszybciej zdoła przebyd wielką Ekspedycję na drugi koniec świata. Oto dziś ruszacie

Bardziej szczegółowo

METEO GRA. Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie Instytucja kultury województwa małopolskiego www.etnomuzeum.eu. www.drzeworyty.

METEO GRA. Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie Instytucja kultury województwa małopolskiego www.etnomuzeum.eu. www.drzeworyty. METEO GRA Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie Instytucja kultury województwa małopolskiego www.etnomuzeum.eu www.drzeworyty.eu Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bardziej szczegółowo

Wysokie Napięcie: Roboty

Wysokie Napięcie: Roboty Wysokie Napięcie: Roboty To rozszerzenie umożliwia grę tylko z posiadanym zestawem podstawowym gry Wysokie Napięcie. Podstawowe zasady gry pozostają niezmienione. Następne paragrafy opisują tylko zmiany

Bardziej szczegółowo

KOMPONENTY. Stos Odrzuconych Kart Zachorowań 5 PIONKÓW 6 STACJI BADAWCZYCH. 1 PLANSZA Miasta Skala Infekcji Karty Zachorowań 6 ZNACZNIKÓW

KOMPONENTY. Stos Odrzuconych Kart Zachorowań 5 PIONKÓW 6 STACJI BADAWCZYCH. 1 PLANSZA Miasta Skala Infekcji Karty Zachorowań 6 ZNACZNIKÓW KOMPONENTY Gracze tworzą zgrany zespół szczególnie wykwalifikowanych naukowców, zwalczających nowe, ogólnoświatowe schorzenia. Właśnie pojawiły się na naszej planecie cztery szczególnie silne i wytrzymałe

Bardziej szczegółowo

ZAWARTOŚĆ GRY. gra planszowa. ilość: 1

ZAWARTOŚĆ GRY. gra planszowa. ilość: 1 (A) (B) (C) (D) (E) (F) (G) (H) (I) Władcy Doliny ZAWARTOŚĆ GRY elementy wspólne Instrukcja Prowadzącego Materiały Prowadzącego (Zakres wyników, Scenariusz gry, Warunki początkowe, Ułożenie kart wydarzeń)

Bardziej szczegółowo

Oficjalne wyjasnienie zasad, odpowiedzi na najczesciej zadawane pytania oraz errata. Nowe: Errata kart. 27.10.2014 - Wersja 2.2

Oficjalne wyjasnienie zasad, odpowiedzi na najczesciej zadawane pytania oraz errata. Nowe: Errata kart. 27.10.2014 - Wersja 2.2 Oficjalne wyjasnienie zasad, odpowiedzi na najczesciej zadawane pytania oraz errata Nowe: Errata kart. 27.10.2014 - Wersja 2.2 1 Niniejsza część zawiera oficjalne wyjaśnienia oraz erratę, wprowadzone do

Bardziej szczegółowo

IINSTRUKCJA. Gra dla 2-4 graczy w wieku 6-106 lat

IINSTRUKCJA. Gra dla 2-4 graczy w wieku 6-106 lat IINSTRUKCJ N S T R U KC J Gra dla 2-4 graczy w wieku 6-06 lat ZMEK_karty_203_cs5.indd :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0 PM :0

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA. Gra dla 2-5 graczy w wieku 6-106 lat

INSTRUKCJA. Gra dla 2-5 graczy w wieku 6-106 lat INSTRUKCJA Gra dla 2-5 w wieku 6-106 ELEMENTY GRY Karty superbohaterów x 12 x 12 x 12 x 12 x 12 Joker x 12 Karty eksplozji Karty zmutowanych orłów Karty ogromnych pająków x 5 x 5 5 plansz miast x 5 x 5

Bardziej szczegółowo

Apacze i Komancze. ELEMENTY GRY Tipi Każdy ma do dyspozycji 6 tipi (2 jednoosobowe,

Apacze i Komancze. ELEMENTY GRY Tipi Każdy ma do dyspozycji 6 tipi (2 jednoosobowe, Apacze i Komancze Zawartość pudełka: 21 kafelków 44 Indian 24 czółna 24 tipi 4 plansze graczy 16 znaczników akcji totem instrukcja Uwaga! INSTRUKCJĘ FILMOWĄ znajdziesz na stronie: www.krainaplanszówek.pl

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA. Gra dla 2-5 graczy w wieku 6-106 lat

INSTRUKCJA. Gra dla 2-5 graczy w wieku 6-106 lat INSTRUKCJA Gra dla 2-5 graczy w wieku 6-106 lat im amm karty.indd 5 2013-10-10 15:46:58 im amm karty.indd 5 2013-10-10 15:46:58 im amm karty.indd 5 2013-10-10 15:46:58 bimamm_zetony.indd 15 2013-10-11

Bardziej szczegółowo

Konspekt udostępniamy na zasadach: zachowania informacji o autorstwie tylko niekomercyjnego wykorzystania

Konspekt udostępniamy na zasadach: zachowania informacji o autorstwie tylko niekomercyjnego wykorzystania Konspekt udostępniamy na zasadach: zachowania informacji o autorstwie tylko niekomercyjnego wykorzystania Licencja CC BY-NC http://creativecommons.org/licenses/by-nc/3.0/ Konspekt zajęć, HR 2 kwietnia

Bardziej szczegółowo

Manfred Ludwig ELEMENTY GRY

Manfred Ludwig ELEMENTY GRY Manfred Ludwig Manfred Ludwig urodził się w 1936 roku w Monachium. Od 1964 roku uczył języka francuskiego i wychowania fizycznego w Ratyzbonie. Talent do tworzenia gier planszowych odkrył w sobie dzięki

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN GMINNO-MIEJSKIEJ HALOWEJ PILKI NOŻNEJ OPEN O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA SUSZ SUSZ HALA SPORTOWO-WIDOWISKOWA

REGULAMIN GMINNO-MIEJSKIEJ HALOWEJ PILKI NOŻNEJ OPEN O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA SUSZ SUSZ HALA SPORTOWO-WIDOWISKOWA REGULAMIN GMINNO-MIEJSKIEJ HALOWEJ PILKI NOŻNEJ OPEN O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA SUSZ SUSZ HALA SPORTOWO-WIDOWISKOWA 1. ORGANIZATOR - Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu 2. MIEJSCE - Hala Sportowo-Widowiskowa

Bardziej szczegółowo

Przegląd elementów Poniżej znajduje się krótki opis każdego z elementów Znaku Starszych Bogów.

Przegląd elementów Poniżej znajduje się krótki opis każdego z elementów Znaku Starszych Bogów. Wiem, że za to, co zrobię, nazwą mnie szaleńcem. Ale musicie mi uwierzyć! to muzeum żyje, przepełnione starożytnym złem. Jeśli te plugawe moce przybiorą cielesną formę, obrócą ludzkość w pył. Co noc poszukuję

Bardziej szczegółowo

Dla dzieci od 5 lat. Wymiary pudełka 20x20x5 cm. Backgammon

Dla dzieci od 5 lat. Wymiary pudełka 20x20x5 cm. Backgammon 11122629 Zestaw gier w metalowym pudełku "8 w 1" W podróż, na wycieczkę, na deszczowe dni. Zestaw zawiera wszystko (plansze, pionki, kości), co jest potrzebne, by rozegrać wiele emocjonujących partii następujących

Bardziej szczegółowo

ELEMENTY GRY. 24 okrągłe żetony ze skarbami (po 3 egzemplarze ośmiu różnych skarbów)

ELEMENTY GRY. 24 okrągłe żetony ze skarbami (po 3 egzemplarze ośmiu różnych skarbów) TIKAL był jednym z najważniejszych miast starożytnych Majów. Jego ruiny znajdują się obecnie w Gwatemali w środku nieprzebytej dżungli. Gracze kierują ekspedycją naukową, która musi zbadać pozostałości

Bardziej szczegółowo

SUKNIE ŚLUBNE - MODA I MODELKI

SUKNIE ŚLUBNE - MODA I MODELKI INSTRUKCJA SUKNIE ŚLUBNE - MODA I MODELKI Zabawa układanka dla 1-4 osób rekwizyty: 96 elementów tworzących 24 modelki Umieszczone w pudełku 24 kreacje zostały stworzone na wielki pokaz mody sukni ślubnych.

Bardziej szczegółowo

Autorzy gry: Dominique Ehrhard & Michel Lalet Ilustracje: Dominique Ehrhard

Autorzy gry: Dominique Ehrhard & Michel Lalet Ilustracje: Dominique Ehrhard I N S T R U K C J A Autorzy gry: Dominique Ehrhard & Michel Lalet Ilustracje: Dominique Ehrhard Gra dla 3 do 5 graczy w wieku od 8 lat. Czas rozgrywki jednej partii: 30-40 minut. Aborygeńskie legendy głoszą,

Bardziej szczegółowo

Możliwe miejsca umieszczenia karty: W tym przykładzie, występuje pięć możliwych miejsc, w jakie można zagrać kartę "Człowiek".

Możliwe miejsca umieszczenia karty: W tym przykładzie, występuje pięć możliwych miejsc, w jakie można zagrać kartę Człowiek. JAK GRAĆ? Pierwszy gracz, któremu uda się zagrać swoją ostatnią kartę zostaje zwycięzcą, Każdy gracz, w swojej turze, musi podjąć próbę zagrania jednej ze swoich kart w odpowiednim miejscu, Jeśli graczowi

Bardziej szczegółowo

KURS PRAWDOPODOBIEŃSTWO

KURS PRAWDOPODOBIEŃSTWO KURS PRAWDOPODOBIEŃSTWO Lekcja 2 Klasyczna definicja prawdopodobieństwa ZADANIE DOMOWE www.etrapez.pl Strona 1 Część 1: TEST Zaznacz poprawną odpowiedź (tylko jedna jest prawdziwa). Pytanie 1 Według klasycznej

Bardziej szczegółowo

Super farmer to gra, która powstała w Warszawie w 1943 roku. Nosiła

Super farmer to gra, która powstała w Warszawie w 1943 roku. Nosiła I N S T R U K C J A autor gry: Karol Borsuk projekt graficzny i ilustracje: Piotr Socha pr o f. K ar ol B or s u k Super farmer to gra, która powstała w Warszawie w 1943 roku. Nosiła wtedy tytuł Hodowla

Bardziej szczegółowo

Elementy gry. Mapa Na mapie są zaznaczone wszystkie województwa, w których układacie żetony zrealizowanych inwestycji.

Elementy gry. Mapa Na mapie są zaznaczone wszystkie województwa, w których układacie żetony zrealizowanych inwestycji. Cel gry Evolutio! to gra dla do 5 osób od 0 roku życia. Misją gry jest przekazanie graczom, że dzięki środkom unijnym Polska rozwija się i zmienia na lepsze. Środki te są dostępne m.in. dzięki Programowi

Bardziej szczegółowo

Instrukcja 500 kart ~ 1 ~

Instrukcja 500 kart ~ 1 ~ Instrukcja Jesteś księciem czystej krwi i władasz niewielką, lecz uroczą krainą pełną błękitnych rzek i urodzajnych pól. Różnisz się jednak od własnych, miłujących spokój rodziców i posiadasz wielkie marzenia:

Bardziej szczegółowo

Gra Jesse Li dla 3-5 graczy Tłumaczenie: Michał Gościniak

Gra Jesse Li dla 3-5 graczy Tłumaczenie: Michał Gościniak Gra Jesse Li dla 3-5 graczy Tłumaczenie: Michał Gościniak Przegląd gry W 1919 roku, światowy rynek finansowy jest w recesji, trwającej od końca I Wojny Światowej. Charles Ponzi, który właśnie wrócił do

Bardziej szczegółowo

ELEMENTY GRY PRZYGOTOWANIE DO GRY

ELEMENTY GRY PRZYGOTOWANIE DO GRY Czy pandy mieszkają tylko w górach i lasach? A może też na pustyni? Czy miodożer je tylko rośliny, czy też lubi przekąsić czasem coś innego? Czy świnka wietnamska waży więcej niż dziecięcy rower, ale mniej

Bardziej szczegółowo

Arka Noego. Ptaki Polski 33

Arka Noego. Ptaki Polski 33 26 25 15 24 16 28 23 17 12 29 22 18 11 30 21 19 10 27 31 20 14 13 Arka Noego 32 9 8 Ptaki Polski 33 7 34 6 35 5 36 4 37 3 38 39 1 2 Wstęp Grasz jako Noe i dostałeś od Boga zadanie. Masz zebrać po parze

Bardziej szczegółowo

ZAPROSZENIE. Zagłębie Cup 2013

ZAPROSZENIE. Zagłębie Cup 2013 ZAPROSZENIE Zagłębie SA Sosnowiec zaprasza na turniej: Zagłębie Cup 2013 Termin: 12-13.01.2013 r. (zgłoszenia do 15.12.2012). Miejsce rozgrywek: I Dzień Hala Sportowa ZSO14 II Dzień Hala Sportowa ZSO14

Bardziej szczegółowo

Regulamin turnieju dla młodzieży szkół gimnazjalnych SKAWINA CUP 2011

Regulamin turnieju dla młodzieży szkół gimnazjalnych SKAWINA CUP 2011 Regulamin turnieju dla młodzieży szkół gimnazjalnych SKAWINA CUP 2011 Cel turnieju integracja dzieci i młodzieży z miast partnerskich poprzez udział w rozgrywkach sportowych promowanie zasad fair play

Bardziej szczegółowo

BEZPIECZNE DZIECKO- PRZYJACIEL SZNUPKA DLA KLASY III. CEL GŁÓWNY: Nabywanie umiejętności wyboru zachowań promujących zdrowie

BEZPIECZNE DZIECKO- PRZYJACIEL SZNUPKA DLA KLASY III. CEL GŁÓWNY: Nabywanie umiejętności wyboru zachowań promujących zdrowie BEZPIECZNE DZIECKO- PRZYJACIEL SZNUPKA SCENARIUSZ DOTYCZĄCY UZALEŻNIEŃ TEMAT: Bieg po zdrowie. CZAS TRWANIA: 2 godz. lekcyjne. DLA KLASY III CEL GŁÓWNY: Nabywanie umiejętności wyboru zachowań promujących

Bardziej szczegółowo

Gra dla 2-4 graczy w wieku 8-108 lat

Gra dla 2-4 graczy w wieku 8-108 lat Autor gry: Michael Ferch Ilustracje: Maciej Szymanowicz Gra dla 2-4 graczy w wieku 8-108 lat A to heca! Zwierzaki opuściły gospodarstwo i postanowiły pohasać po łące. Zadaniem graczy będzie łapanie zwierząt

Bardziej szczegółowo

ELEMENTY GRY CEL GRY PRZYGOTOWANIE GRY. Gra dla 2-5 osób w wieku 7-107 lat. Autor: Reiner Knizia Ilustracje: Zofia Burkowska. 21 kart specjalnych

ELEMENTY GRY CEL GRY PRZYGOTOWANIE GRY. Gra dla 2-5 osób w wieku 7-107 lat. Autor: Reiner Knizia Ilustracje: Zofia Burkowska. 21 kart specjalnych Gra dla 2-5 osób w wieku 7-107 lat Autor: Reiner Knizia Ilustracje: Zofia Burkowska ELEMENTY GRY 15 kart Plask! (karty zielone) 42 karty Plask! Plask! (karty pomarańczowe) 21 kart specjalnych Plansza CEL

Bardziej szczegółowo

KSIĘGA ZASAD 1.0. Zawartość

KSIĘGA ZASAD 1.0. Zawartość KSIĘGA ZASAD 1.0 Dokument ten zawiera klaryfikacje kart i erratę, klaryfikację zasad, opis przebiegu tury oraz często zadawane pytania (FAQ) do gry Racial Wars: Gra karciana. Wszystkie oficjalne rozgrywki

Bardziej szczegółowo

Dawno, dawno temu w pewnym królestwie, było małe miasteczko tak małe, że królewscy

Dawno, dawno temu w pewnym królestwie, było małe miasteczko tak małe, że królewscy Dawno, dawno temu w pewnym królestwie, było małe miasteczko tak małe, że królewscy kartografowie nawet nie zawracali sobie głowy, by umieścić je na jakiejkolwiek mapie. Burmistrz owego miasta postanowił

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. The Wolf Among Us. Smoke and Mirrors. autor: Jacek Ramzes Winkler

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. The Wolf Among Us. Smoke and Mirrors. autor: Jacek Ramzes Winkler Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry The Wolf Among Us Smoke and Mirrors autor: Jacek Ramzes Winkler Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Producent

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie. Przebieg gry. Cel gry. Lista elementów

Wprowadzenie. Przebieg gry. Cel gry. Lista elementów Wprowadzenie Schodzili po kamiennych stopniach najciszej jak umieli, nie chcąc oznajmić swojego przybycia czającym się w cieniach plugawym monstrom. Słaby blask zaklętego kamienia Leorica nie rozświetlał

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA. Gwarancja świetnej zabawy dla dzieci i dorosłych!

INSTRUKCJA. Gwarancja świetnej zabawy dla dzieci i dorosłych! INSTRUKCJA Gwarancja świetnej zabawy dla dzieci i dorosłych! 60 puzzli labiryntu ELEMENTY GRY ponton - start gry, bezpieczna baza dla graczy i skarbów skrzynia - pole ze skarbem małż - pole ze skarbem

Bardziej szczegółowo

ELEMENTY GRY CEL GRY. 5 dwustronnych plansz z samochodami 1 plansza paszportu Bazar Różyckiego dodatek do gry Pan tu nie stał!

ELEMENTY GRY CEL GRY. 5 dwustronnych plansz z samochodami 1 plansza paszportu Bazar Różyckiego dodatek do gry Pan tu nie stał! Zawartość pudełka: 110 kart (90 towarów, 1 akcji, 6 dolarów) 2 żetonów (po w każdym kolorze, z wartościami 1 ) żeton Po ruchu dobierz kartę Żetony przedstawiają towary zagraniczne, o które gracze będą

Bardziej szczegółowo

Gra: Partnerstwo biznesowe

Gra: Partnerstwo biznesowe Gra: Partnerstwo biznesowe Opis: Gra uczy partnerstwa biznesowego. Pokazuje jakie są jego zalety i wady. Pozwala uczestnikom szkolenia odkryć główny powód, dla którego firmy tworzą partnerstwa biznesowe.

Bardziej szczegółowo

OTO PO WIELU WIEKACH DOLINA NEBULI WYŁONIŁA SIĘ Z MROCZNYCH ODMĘTÓW HISTORII.

OTO PO WIELU WIEKACH DOLINA NEBULI WYŁONIŁA SIĘ Z MROCZNYCH ODMĘTÓW HISTORII. ZASADY GRY OTO PO WIELU WIEKACH DOLINA NEBULI WYŁONIŁA SIĘ Z MROCZNYCH ODMĘTÓW HISTORII. OSNUTE GĘSTĄ MGŁĄ ŁĄKI I LASY, DAWNO TEMU ZAMIESZKIWANE PRZEZ NIEPRZYJAZNE ISTOTY, CZEKAJĄ DZIŚ NA DZIELNYCH ODKRYWCÓW,

Bardziej szczegółowo

Programowanie WEB Lista nr 10 (termin 26.05.2015) mgr inż. Adam Dudek

Programowanie WEB Lista nr 10 (termin 26.05.2015) mgr inż. Adam Dudek 1. Konstruktor class TStudent public $wiek; Programowanie WEB Lista nr 10 (termin 26.05.2015) mgr inż. Adam Dudek function przedstaw_sie() echo 'Nazywam się :'; echo 'Imie - '.$this->imie.''; echo

Bardziej szczegółowo

Podział planszy Podział karty badacza spotkania, potwór nigdy nie pozostaje na planszy. Potwór wraca do pojemnika niezależnie od tego czy badacz go uniknął lub pokonał czy też stracił przytomność albo

Bardziej szczegółowo

Pora na gry planszowe

Pora na gry planszowe Mirosław Dąbrowski Pora na gry planszowe Dzieci lubią gry i zabawy, dorośli na ogół zresztą też. To wspólne upodobanie może być bardzo dobrym punktem wyjścia do miłego i pożytecznego spędzenia czasu. Proponujemy

Bardziej szczegółowo

Gra plenerowa Przedsiębiorczy Krasnal F I N A Ł

Gra plenerowa Przedsiębiorczy Krasnal F I N A Ł Gra plenerowa Przedsiębiorczy Krasnal F I N A Ł Organizatorzy: Urząd Miejski Wrocławia Biuro Rozwoju Gospodarczego i Wydział Edukacji Wrocław, 1 czerwca 2009 r. Projekt Przedsiębiorczy Krasnal Misja projektu:

Bardziej szczegółowo