Szanowni Rodzice dzieci 6 letnich!

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Szanowni Rodzice dzieci 6 letnich!"

Transkrypt

1

2

3 Szanowni Rodzice dzieci 6 letnich! Szkoła, to jeden z najważniejszych etapów w życiu rodziny, do którego wszyscy muszą być przygotowani. Od tego bowiem, na początku trudnego, ale przecież wciąż radosnego i bezpiecznego okresu, dziecko rozpoczyna gruntowne poznawanie świata i ludzi. Jako organ prowadzący szkoły podstawowe, podjęliśmy duży trud finansowy i organizacyjny, aby już od roku szkolnego 2011/2012, pierwsza grupa dzieci 6-letnich rozpoczęła naukę w klasach pierwszych, w dobrze przygotowanych szkołach. Udało nam się spełnić wymagania stawiane przez autorów reformy oświaty w Polsce w zakresie obniżania obowiązku szkolnego przez dzieci sześcioletnie. Jako jeden z nielicznych samorządów w kraju, skutecznie podjęliśmy działania umożliwiające w pierwszym roku szkolnym ponad 400 dzieciom, rozpoczęcie obowiązku szkolnego w wieku 6 lat. By sprostać temu zadaniu, wykorzystaliśmy środki finansowe w ramach rządowego programu Radosna szkoła. Przygotowaliśmy miejsca zabaw oraz bezpieczne szkolne place zabaw, wyposażając je w przyrządy oraz sprzęt spełniający funkcje edukacyjne i usprawniające małą motorykę. Stworzyliśmy tym samym, możliwość zaspokojenia przez dzieci potrzeby ruchu, ograniczonego w trakcie zajęć prowadzonych w klasie. Poniżej przedstawiamy wysokość środków finansowych wykorzystanych w ramach programu Radosna szkoła oraz dodatkowe środki przeznaczone przez organ prowadzący szkoły, na przystosowanie pomieszczeń szkolnych na potrzeby 6-latków: NAZWA ZADANIA MEN MIASTO ZIELONA GÓRA Miejsca zabaw Place zabaw , ,55 Przystosowanie pomieszczeń szkolnych Razem: , , 55 Wysokie uznanie dla jakości podejmowanych przez Władze Zielonej Góry działań w zakresie objęcia wcześniejszym obowiązkiem szkolnym dzieci 6 - letnich w zielonogórskich szkołach podstawowych, była tegoroczna wizyta w miesięcy styczniu, Pani Krystyny Szumilas - Ministra Edukacji Narodowej. Przed nami kolejny rok szkolny gdy jako samorząd będziemy realizować różnorodne zadania edukacyjne. Jedno z nich ma dla Nas wciąż charakter priorytetowy. Jest to oczywiście dziecko 6-letnie i jego edukacja szkolna w dobie reformy systemu oświaty w Polsce. Natomiast przed rodzicami już ostatni rok szkolny tj. 2013/2014, gdy będą mogli decydować o wcześniejszym zapisaniu dziecka do klasy I szkoły podstawowej. Przypomnę, że zgodnie z harmonogramem obniżania wieku szkolnego w Polsce, rok szkolny 2014/2015 jest datą rozpoczęcia przez wszystkie dzieci 6-letnie obowiązku szkolnego.

4 Państwa dziecko, będzie musiało realizować obowiązek szkolny w dużej grupie dzieci 6 i 7 letnich, które jednocześnie rozpoczną edukację szkolną w klasach I, wypełniając tym samym zapisy ustawy o systemie oświaty, w zakresie spełniania obowiązku szkolnego. Wielu z Państwa skorzysta z przysługującego im jeszcze prawa wyboru i podejmie decyzję na tak w nadchodzącym roku szkolnym. Są jednak jeszcze i tacy rodzice, którzy zastanawiają się czy posłać swoje dziecko do klasy I. By ułatwić Państwu decyzję, poniżej przedstawiam argumenty, które utwierdzą pierwszą grupę rodziców w przekonaniu, że podjęli dobrą decyzję, a drugą przekonają do tego, iż wcześniejsza kariera szkolna ich 6 latka, przyniesie mu korzyści i pozwoli na wszechstronny rozwój. Walory wcześniejszego zapisania 6-latka do klasy I od roku szkolnego 2013/2014: 1) Mały komfort pracy z dzieckiem, w związku z dużą liczbą dzieci 6 - letnich i 7 - letnich, które jednocześnie rozpoczną edukację szkolną w klasach I, od roku szkolnego 2014/ ) Atrakcyjny program, realizowany obecnie w oddziałach liczących do 20 uczniów wyłącznie 6-letnich (to już ostatni rok szkolny, z tak małą liczbą dzieci 6-letnich w jednym oddziale klasy pierwszej). Oczywiście możecie Państwo wybrać również oddział z 7 - latkami. 3) Uniknięcie powtarzania działań związanych z realizacją podstawy programowej wychowania przedszkolnego, dla 6-latków w kolejnym roku szkolnym w przedszkolu - (wczesna edukacja szkolna, to nowe możliwości dla dziecka). 4) Wielokierunkowo przygotowani nauczyciele oraz inna kadra pedagogiczna, realizująca specjalistyczną pomoc psychologiczno-pedagogiczną, w oparciu o nowy system świadczenia takiej pomocy (kadra wzbogacona przez ostatnie dwa lata szkolne o nowe doświadczenia, związane z pracą z dzieckiem 6-letnim). 5) Bardzo dobrze wyposażone, dostosowane do potrzeb najmłodszego dziecka szkoły podstawowe, oferujące także w różnym zakresie opiekę pozalekcyjną - między innymi w świetlicy szkolnej, możliwość udziału w różnych dodatkowych zajęciach - dostosowanych do potrzeb małego dziecka, możliwość korzystania z nowoczesnych, funkcjonalnych placów zabaw. Pragnę Państwa zapewnić, że szkoły podstawowe są dziś bardzo dobrze przygotowane do tego, aby w nowym roku szkolnym 2013/2014, przyjąć dzieci do klasy pierwszej. Myślę, że w podjęciu decyzji pomoże Państwu informator Szkoły Podstawowe w Zielonej Górze prezentujący ofertę każdej ze szkół podstawowych. Gorąco zachęcam do odwiedzenia wybranych szkół, osobistego ich poznania oraz zapoznania się z ich ciekawą ofertą. Skorzystajcie Państwo z danego Wam prawa wyboru, podejmując decyzję o posłaniu dziecka o klasy I, już od 1 września 2013 roku. Dajcie swojemu dziecku szansę na poznanie tego co nowe i nieznane. Możecie być Państwo spokojni, że będzie to właściwa i najlepsza decyzja. 4 Zielona Góra, luty 2013 r.

5 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza Dane teleadresowe: Nazwa jednostki: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza adres: ul. Stefana Wyszyńskiego Zielona Góra telefon: fax.:

6 Baza szkoły 1. W salach lekcyjnych znajdują się miejsca do nauki i zabawy. W szkole każdy uczeń dysponuje szafką, w której może pozostawić część swoich przyborów. Nauczyciele posiadają szeroki wachlarz pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu Radosna szkoła (laptopy, rzutniki, gry dydaktyczne, logiczne). 2. Na terenie szkoły znajduje się plac zabaw dostosowany do wieku dzieci uczących się w naszej placówce. 3. Są również sale specjalistyczne do gimnastyki korekcyjnej i zajęć ruchowych przy muzyce oraz boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią (trawą). 4. Godziny wydawania obiadów w stołówce szkolnej Świetlica szkolna czynna jest od godziny 6 30 do Kadra 1. Liczba nauczycieli ogółem: Nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem, posiadają wymagane wykształcenie do pracy na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. 3. Opieka specjalistów: pedagog, psycholog, logopeda, terapeuta, pielęgniarka, nauczyciele gimnastyki korekcyjnej. Oferta edukacyjna Uczniowie mają możliwość nauki języka obcego w wymiarze dwóch godzin tygodniowo już od pierwszej klasy. Ponadto biorą udział w zajęciach z informatyki, gimnastyki korekcyjnej, kursu nauki pływania, ćwiczeń umuzykalniających. Szkoła oferuje swoim uczniom miłą i przyjazną atmosferę, wysoki poziom nauczania, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli i wychowawców, ciekawy program działań pozalekcyjnych (wycieczki, drużyny zuchowe, zielone szkoły), koła zainteresowań m. in. szachowe, teatralne, plastyczne, taneczne i inne. Stwarzamy możliwość sukcesu uczniom zdolnym, poprzez udział w konkursach, olimpiadach, kołach zainteresowań, a dla mających trudności w nauce organizowane są konsultacje indywidualne i zbiorowe. Osiągnięcia i inne ważne informacje o szkole Szkoła uzyskała certyfikaty: 1. Szkoły z Klasą. 2. Nauczyciel z Klasą. 3. Szkoły Promującej Zdrowie. 4. Szkoły Bezpiecznego Internetu. 5. Szkoła Odkrywania Talentów. 6. Szkoła Przyjazna dla Sześciolatka. Laureaci oraz finaliści konkursów międzyprzedmiotowych, finaliści szczebla ogólnopolskiego przeglądu dziecięcej twórczości teatralnej i turniejów szachowych. W roku szkolnym 2013/2014, szkoła zorganizuje dwa oddziały klas pierwszych dla 6-latków Dyrekcja i grono pedagogiczne zapraszają na DZIEŃ OTWARTY 20 marca 2013 r., w godz

7 Opinie rodziców dzieci 6-letnich, które realizują obowiązek szkolny: Rodzic: Anna Narbut Obawy: czy dziecko odnajdzie się w nowym otoczeniu, czy poradzi sobie z programem (przede wszystkim czytanie i pisanie), opieka po lekcjach (adaptacja w świetlicy, posiłki), obawa jak dziecko poradzi sobie na przerwach między lekcjami (starsze dzieci, bieganie po korytarzach). Odczucia: dziecko w pełni i bez problemu opanowało dotychczasowy materiał, chętnie rozwiązuje zadania ponad program, świetnie odnalazło się w nowym otoczeniu, dzięki opiece wychowawcy i przychylności pozostałych pracowników nie było z tym najmniejszych kłopotów, opieka po lekcjach w świetlicy panie starają się organizować dzieciom czas pomoc przy odrabianiu lekcji, zajęcia plastyczne, oglądanie bajek, ćwiczenia gimnastyczne (poszczególne zajęcia odbywają się w wyznaczonych do tego salach, dzieci wychodzą na obiad do stołówki chwilę przed dzwonkiem, tak, aby mogły spokojnie zająć miejsce i dostać posiłek, we wrześniu sześciolatki na przerwach były pod opieką wychowawcy, na dzieci zwracano szczególną uwagę. Posyłając swoje dziecko w wieku 6 lat do szkoły, jako rodzice mieliśmy oczywiście obawy. Jednak podjęta przez nas decyzja była słuszna. Nasze dziecko świetnie sobie radzi, lubi chodzić do szkoły i się uczyć. Rodzic: Katarzyna Skowrońska-Szubra, Wojciech Szubra W związku z rozpoczęciem od września 2011 r. nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej naszego syna Kajetana Szubra jako sześciolatka mieliśmy wiele obaw. Obawy te dotyczyły zarówno przygotowania dziecka jak i szkoły wraz z nauczycielami. Dziecko: gotowość emocjonalna, spędzenie 45 minut w ławce, sprostanie nowym obowiązkom, odnalezienie się w nowym środowisku (wielkość szkoły, ilość nowo poznanych osób), opanowanie programu nauczania zgodnego z programem dla dzieci w wieku 7 lat. Szkoła i nauczyciele: podejście nauczycieli odpowiednie dla rozwoju emocjonalnego sześciolatków, przygotowanie klas nie tylko do nauki w ławce szkolnej ale również poza nią podczas zabawy. Po pierwszym półroczu możemy stwierdzić, że podjęliśmy słuszną decyzję posyłając syna do szkoły w wieku 6 lat. Bardzo dobrze odnalazł się w nowej sytuacji. Potrafi dostosować się do panujących zasad. Duża radość sprawia mu przyswajanie nowej wiedzy i bez problemów opanowuje program szkolny. Lubi nauczycieli i rówieśników, chętnie uczęszcza do szkoły. Szkoła, do której uczęszcza nasz syn została dobrze przygotowana na przyjęcie sześciolatków do klasy pierwszej. Wychowawca i nauczyciele wykazali się cierpliwością i wyrozumiałością. Sala lekcyjna została odpowiednio dostosowana do potrzeb dzieci. Dużym atutem szkoły jest również plac zabaw stworzony z myślą o młodszych dzieciach. 7

8 Zespół Edukacyjny nr 1 im. Jeana de La Fontaine a Szkoła Podstawowa nr 5 Dane teleadresowe: Nazwa jednostki: Zespół Edukacyjny nr 1 im. Jeana de La Fontaine a Szkoła Podstawowa nr 5 adres: ul. Truskawkowa Zielona Góra tel./fax.:

9 Baza szkoły 1. Sala lekcyjna: podział na część rekreacyjną i edukacyjną, dostosowanie ławek i krzeseł do wzrostu dzieci, wyposażenie w sprzęt multimedialny i środki dydaktyczne wyposażenie w zabawki, zestawy edukacyjne, gry, układanki itp. 2. Lekcje od godziny Osobna świetlica dla dzieci 6 - letnich, w której uczniowie mogą przebywać w godz Obiady szkolne, bezpłatnie mleko i owoce. 5. Szafki zamykane na klucz dla każdego dziecka, bezpłatne. 6. Zajęcia dodatkowe pozalekcyjne: koła zainteresowań (zajęcia plastyczne, kabaretowo-teatralne, kaligrafii), zajęcia wychowawcze, zajęcia logopedyczne, zajęcia wyrównawcze, zajęcia korekcyjno - kompensacyjne. 7. Plac zabaw z programu Radosna Szkoła. Kadra 1. Wychowawcy klas pierwszych w roku szkolnym 2013/2014: mgr Lidia Czernicka - nauczyciel dyplomowany mgr Monika Chojnacka - nauczyciel mianowany 2. Opieka specjalistów: pedagog szkolny, pedagodzy specjalni, pedagodzy terapeuci, logopeda. Oferta edukacyjna 1. W szkole nauczane są dwa języki obce: język angielski i język francuski. 2. Zajęcia komputerowe odbywają się w nowoczesnej, wyposażonej w 26 stanowisk pracowni komputerowej. 3. Prowadzone są też koła zainteresowań: ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze, historyczne, informatyczne, plastyczne, teatralne, kabaret dziecięcy oraz zajęcia SKS, gimnastyki korekcyjnej, unihokeja i nauki pływania. 4. Prowadzona jest również edukacja włączająca dla dzieci niepełnosprawnych. 5. Szkoła jest mała, kameralna. Panuje w niej rodzinna atmosfera. Nie ma anonimowości. Silna, serdeczna więź istnieje między nauczycielami i uczniami. Życzliwe i zaprzyjaźnione grono pedagogiczne jest bardzo oddane dzieciom. W roku szkolnym 2013/2014, szkoła zorganizuje jeden oddział klasy pierwszej dla sześciolatków Dyrekcja i grono pedagogiczne zapraszają na DZIEŃ OTWARTY 26 marca 2013 r., w godz Opinia rodzica dziecka 6-letniego, które realizuje obowiązek szkolny: Barbara Woźna - mama Pawła z kl. II a Nie ukrywam, że miałam sporo wątpliwości, czy posłać mojego sześciolatka do szkoły. Obawiałam się, że nie będzie mógł się odnaleźć w nowej sytuacji, że nie będzie mógł zapanować nad swoimi emocjami. I właśnie z tymi emocjami był największy problem, który jednak szybko ustąpił. A to wszystko dzięki temu, że dyrekcja szkoły stworzyła komfortowe warunki dla najmłodszych pierwszaków, a pani wychowawczyni dawała im wiele serdeczności, wyrozumiałości i cierpliwości, by dobrze czuły się w nowych dla nich warunkach. Obecnie mój syn bardzo chętnie chodzi do szkoły. Bardzo dobrze radzi sobie z czytaniem, pisaniem, stał się bardziej dojrzały, samodzielny, bardziej odważny i ciekawy świata. Ja, jako mama nie żałuję podjętej decyzji. 9

10 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Władysława Broniewskiego Dane teleadresowe: Nazwa jednostki: Szkoła Podstawowa nr 6 im. Władysława Broniewskiego adres: ul. Stanisława Moniuszki Zielona Góra tel./fax.:

11 Baza szkoły 1. Osobny budynek dla klasy I sześciolatków, z dwiema salami: lekcyjną i salą zabaw, z zapleczem sanitarnym i szatnią. 2. Sale lekcyjne dla klas I -III usytuowane na jednej kondygnacji - parter. 3. Klasy z kącikami do zabaw i wypoczynku wyposażone w zestawy zabawek, gier dydaktycznych, książek i sprzętu rekreacyjno-sportowego. 4. Sale lekcyjne z nowoczesnymi, ergonomicznymi meblami i bezpyłowymi tablicami. 5. W każdej sali nowoczesny sprzęt audiowizualny, komputer z dostępem do Internetu oraz rzutniki i panele multimedialne. 6. Nowoczesna pracownia komputerowa. 7. Biblioteka szkolna z bogatym księgozbiorem, wyposażona w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. 8. Świetlica szkolna wyposażona w bogaty zestaw zabawek i gier dydaktycznych, sprzęt audiowizualny oraz leżaczki pozwalające na odpoczynek. 9. Godziny pracy świetlicy od (godziny pracy mogą być wydłużone zgodnie z potrzebami pracujących zawodowo rodziców). 10. Szkolna stołówka serwująca trzydaniowe obiady. 11. Możliwość codziennego picia mleka w ramach drugiego śniadania (bezpłatnie). 12. Szkoła realizuje program Warzywa i owoce w szkole (bezpłatnie, dla klas I-III). 13. Szatnia, w której każdy uczeń ma do dyspozycji swoją szafkę. Kadra 1. Liczba nauczycieli ogółem: Nauczyciele posiadają wymagane kwalifikacje do nauczania w edukacji wczesnoszkolnej;. 3. Opieka specjalistów: oligofrenopedagodzy, pedagog szkolny, pedagog terapeuta, logopeda, socjoterapeuta, specjalista z zakresu gimnastyki korekcyjnej, pielęgniarka szkolna; Oferta edukacyjna 1. Zainteresowania dzieci rozwijane są poprzez bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych: kółko języka angielskiego, kółko języka niemieckiego, kółko teatralne - teatr Baju Baj, kółko Mały kucharz, kółko plastyczne, techniczne, informatyczne, ortograficzne, dziennikarskie, literackie, historyczne, czytelnicze, koło Pitagoras, zespół wokalny, Szkolne Koło Sportowe. 2. Dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce organizowane są zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia korekcyjno - kompensacyjne oraz zajęcia reedukacyjne, zajęcia socjoterapeutyczne, zajęcia z oligofrenopedagogiki. 3. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wymianie młodzieży ze szkołą partnerską w Zittau (Niemcy) w ramach projektu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. 4. Uczniowie klas I - III uczestniczą w projekcie współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I III z Miasta Zielona Góra. 11

12 5. Szkoła realizuje wiele programów o zasięgu ogólnopolskim, regionalnym i miejskim np. Cała Polska czyta dzieciom, Szkoła bez przemocy, Bezpieczny Puchatek. W roku szkolnym 2013/2014, szkoła zorganizuje jeden lub dwa oddziały klas pierwszych dla sześciolatków Dyrekcja i grono pedagogiczne zapraszają na DZIEŃ OTWARTY 21 marca 2013 r., w godz Opinie rodziców dzieci 6-letnich, które realizują obowiązek szkolny: Płocieniak Albert tata Bartosza z kl. I a Głównym powodem, dla którego posłaliśmy naszego synka do szkoły w wieku 6 lat była przejawiana przez niego chęć do nauki oraz przekonanie, że przerabianie jeszcze raz podstawy programowej w przedszkolu ograniczy jego potrzebę poznawania nowych wiadomości i umiejętności. Obawialiśmy się, jak nasze dziecko odnajdzie się w rzeczywistości szkolnej, ale gdy zobaczyliśmy, jakie warunki do nauki i zabawy stworzyła szkoła, byliśmy pewni, że nasz sześciolatek będzie otoczony profesjonalną opieką. I tak się stało. Syn z chęcią chodzi do szkoły, a my jesteśmy bardzo zadowoleni z podjętej decyzji. Lidia K. Decyzję o podjęciu przez moje dziecko nauki w wieku 6 lat rozważałam od dłuższego czasu, miałam różnego rodzaju wątpliwości, radziłam się pań w przedszkolu, rozmawiałam z synem. Ostateczną decyzję podjęłam po uczestnictwie w Dniach Otwartych organizowanych przez szkołę. Mnie i synkowi bardzo spodobała się szkoła. Zostaliśmy gorąco powitani, uczestniczyliśmy w różnego rodzaju zajęciach, nauczyciele bardzo chętnie odpowiadali na wszelkie pytania, zwiedziliśmy szkołę. Na podjęcie ostatecznej decyzji wpłynął także fakt, że sześciolatki przebywają w osobnym budynku, gdzie mają salę do nauki i salę zabaw, szatnię, toaletę. Mój syn czuje się tam bezpiecznie i komfortowo. 12

13 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika Dane teleadresowe: Nazwa jednostki: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika adres: ul. Zielonogórska Zielona Góra tel.: fax.:

14 Baza szkoły 1. Szkoła dysponuje salami lekcyjnymi przeznaczonymi wyłącznie dla uczniów klas I - III, wyposażonymi w pomoce naukowe, w tym także sprzęt multimedialny oraz szafki dla każdegoucznia. 2. Świetlica szkolna czynna w godz , obejmuje opieką uczniów z klas I - III. 3. Zajęcia w świetlicy prowadzą nauczyciele wg szkolnego programu opiekuńczo-wychowawczego. Kadra 1. Liczba nauczycieli ogółem: Nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem, posiadają wymagane wykształcenie do pracy na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. 3. Opieka specjalistów: pedagog szkolny i psychoterapeuta. Oferta edukacyjna Szkoła zapewnia wszechstronny rozwój ucznia z uwzględnieniem jego zainteresowań i uzdolnień. Uzupełnieniem oferty edukacyjnej jest szeroka gama zajęć pozalekcyjnych, w tym adresowanych także do uczniów najmłodszych. W klasach I - III naukę języka obcego prowadzi się z podziałem na grupy. W klasach V i VI, nauczanie muzyki odbywa się wg autorskiego programu nauczyciela muzyki. 14 W roku szkolnym 2013/2014, ilość oddziałów klas pierwszych, będzie uzależniona od potrzeb Opinia rodzica dziecka 6-letniego, które realizuje obowiązek szkolny: Dorota Mundry Moja córka Anna rozpoczęła w roku szkolnym 2012/2013 edukację w Szkole Podstawowej nr 7 jako sześciolatek. Przygotowanie szkoły na przyjęcie 6-latków uważam za bardzo dobre, mimo znanych mi trudnych decyzji w tym zakresie ze względu na budżetowe ograniczenia. Sale dla pierwszoklasistów zostały odświeżone, wyposażone w odpowiednie ławki i krzesła, wizualne pomoce, szafki, część sali przygotowana jest do zabawy i odpoczynku. Liczba dzieci w klasie wydaje mi się również odpowiednia, choć wiadomo że dla rodzica klasy mogłyby być jeszcze mniejsze. Ania bardzo dobrze w moim odczuciu odnalazła się w szkole. Obserwując dziecko i słuchając go mam wrażenie, że dobrze radzi sobie z nowymi obowiązkami. Jest zadowolona, pojawiają się u niej wypowiedzi typu w szkole jest lepiej niż w przedszkolu - ciekawiej, choć obserwowaliśmy przed 1 września pewne jej obawy związane ze zmianą miejsca edukacji z przedszkola na szkołę. Czuje się dobrze zarówno na lekcjach, jak i w szkolnej świetlicy oraz podczas dodatkowych zajęć organizowanych w szkole (chór, zajęcia plastyczne). Bardzo wysoko oceniam zaangażowanie i wyniki pracy pań nauczycielek, dyscyplinę i bezpieczeństwo w szkole. Moje dziecko rozpoczęło edukację przedszkolną w grupie dzieci starszych o rok i w związku z szybką adaptacją w tej grupie, kontynuowało ją do zerówki. Naturalnym stało się więc rozpoczęcie edukacji szkolnej w wieku 6 lat. Gdyby nie fakt, że Ania radziła sobie w tej grupie bardzo dobrze, potrafiła czytać, pisać i liczyć, nasza decyzja o wysłaniu jej do szkoły byłaby może inna. W prywatnych rozmowach z rodzicami zwracam im uwagę na to, że decyzja o wysłaniu dziecka do szkoły w wieku 6 lat musi być dobrze przemyślana i uwzględniająca emocjonalną dojrzałość dziecka. Z nauką dziecko jest w stanie sobie poradzić - przy większym lub mniejszym nakładzie pracy samemu/z nauczycielem/z rodzicem, z emocjami jednak niekoniecznie. Taryfy ulgowej dla 6 latków nie ma, książki są dla 6-latków i 7-latków jednakowe, z tego trzeba sobie zdawać sprawę przed podjęciem tej ważnej dla dziecka decyzji.

15 Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy Dane teleadresowe: Nazwa jednostki: Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy adres: ul. Kąpielowa Zielona Góra tel.: fax.:

16 Baza szkoły 1. Szkoła ma bardzo dobrze przygotowana kadrę nauczycielską co pozwala stworzyć dzieciom 6 - letnim bardzo dobre warunki do działań edukacyjnych. 2. Klasy I -III mają wyodrębniony korytarz I piętra, dostosowany do potrzeb uczniów. 3. Sala zabaw miejsce rekreacji. 4. Plac zabaw. 5. Sala gimnastyczna i boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią. 6. Lekcje odbywają się w godzinach rannych. 7. Sale lekcyjne z kącikami relaksacyjnym są jasne przestronne, kolorowe. 8. Osobne sanitariaty. 9. Szafki indywidualne dla każdego ucznia. 10. Świetlica (dwie sale: do zabaw, multimedialna - do cichej nauki). 11. Obiady w stołówce pod opieką nauczycieli i obsługi. 12. Jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Kadra 1. Liczba nauczycieli ogółem: 33 nauczycieli. 2. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: Wychowawstwo w klasach I rok szkolny 2013/14 mgr Karolina Fabijańczyk: nauczyciel kontraktowy mgr Cecylia Pyrka: nauczyciel dyplomowany mgr Grażyna Krawczyk: nauczyciel dyplomowany. 4. Opieka specjalistów: Logopeda, pedagog, pedagog terapeuta, socjoterapeuta, pielęgniarka. Szkoła oferuje: 1. Naukę języka angielskiego od klasy pierwszej. 2. Zajęcia z zakresu edukacji informatycznej. 3. Bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych: koło matematyczne, teatralne, języka niemieckiego, języka angielskiego, informatyczne, muzyczne, teatralne, taneczne, plastyczne, sportowe. 4. Pomoc psychologiczno - pedagogiczna dla uczniów potrzebujących zajęć korekcyjno kompensacyjnych. 5. Możliwość zajęć na basenie. W roku szkolnym 2013/2014, szkoła zorganizuje jeden lub dwa oddziały klas pierwszych dla sześciolatków Dyrekcja i grono pedagogiczne zapraszają na DZIEŃ OTWARTY 18 marca 2013 r., o godz

17 Opinie rodziców dzieci 6-letnich, które realizują obowiązek szkolny: Dorota i Tomasz Hebisz Uważamy, że decyzja o tym, aby nasze dziecka o rozpoczęło edukację szkolną w wieku 6 -lat była bardzo dobra. Wbrew naszym obawom, syn bez problemów radzi sobie z zadaniami jakie stawia przed nim szkołą, a program nauczania jest jak najbardziej dostosowany do wieku. Nasze dziecko lubi szkołę i otoczenie. mama Ani To była trudna decyzja. Tym bardziej cieszę się, że Ania zaadoptowała się w klasie, zdobyła nowych przyjaciół. Stałą się bardziej odważna i ciekawa świata. Dużą rolę odegrali nauczyciele z którymi córka miała zajęcia Agnieszka Bryszkowska mama Oliwii z Ia Oliwia podobnie jak jej starszy brat poszła do szkoły podstawowej jako sześciolatek. Także i w jej przypadku byłam i jestem zadowoloną mamą szczęśliwego ucznia SP8. Córka chętnie uczęszcza na lekcje podczas których doskonali naukę czytania i pisania. Z wielkim zainteresowaniem bierze ona udział w dodatkowych zajęciach tanecznych i plastycznych. W czasie pozalekcyjnym Oliwia miło spędza czas w świetlicy szkolnej gdzie oprócz nauki może korzysta z sali komputerowej, pooglądać ulubione bajki lub po prostu pobawić się z koleżankami i kolegami. Polecam SP8 jako szkołę w pełni przygotowaną na przyjęcie w swoje progi tak młodego człowieka jakim jest sześciolatek. 17

18 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Kusocińskiego Dane teleadresowe: Nazwa jednostki: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Kusocińskiego adres: ul. Stanisława Wyspiańskiego Zielona Góra tel.: fax.: www:nzsp10.republika.pl zsois.zgora.pl 18

19 Baza szkoły 1. Szkoła ma bardzo dobrze przygotowana kadrę nauczycielską co pozwala stworzyć dzieciom Szkoła Podstawowa nr 10 posiada wydzielony obszar dla pierwszego etapu edukacji wczesnoszkolnej, którego wyposażenie dostosowane jest do potrzeb dziecka sześcioletniego. Każda z 8 przygotowanych sal składa się z 2 części: edukacyjnej, wyposażonej w odpowiednie oświetlenie, tablicę, meble (dobrana wysokość, profil siedzeń, bez ostrych krawędzi itp.) pomoce dydaktyczne, rekreacyjnej, nadającej się do zabawy (dywanik). 1. Dzieci mają swoje szafki do pozostawiania w szkole wszystkich swoich podręczników i przyborów szkolnych. 2. Sala wyposażona jest również w pomoce dydaktyczne, przedmioty potrzebne do prowadzenia zajęć, sprzęt audiowizualny, gry, zabawki dydaktyczne, kąciki tematyczne oraz biblioteczkę. 3. W pracy z dziećmi nauczycielka wykorzystuje zagadnienia ze wszystkich obszarów edukacyjnych. 4. Szkoła umożliwia rozwijanie uzdolnień: muzycznych, wokalnych, recytatorskich, tanecznych i sportowych. Szkoła spełnia warunki organizacyjne, aby sprzyjały nauce i zabawie dziecka, poprzez wprowadzenie ciekawych i skutecznych metod pracy, przyjaznego klimatu, jak również rozwijanie zainteresowań dziecka na zajęciach dodatkowych: nauczanie języka angielskiego, języka niemieckiego, tańca, nauki pływania. Szkoła nasza jest placówką bezpieczną, która sprzyja rozwijaniu nawyków higieniczno-kulturalnych. 5. Dzieci i rodzice mogą korzystać z pomocy pedagoga szkolnego, pielęgniarki, logopedów (3), psychologa, terapeuty. Uczniowie w kl. I -III mają możliwość korzystania ze świetlicy od godziny i stołówki. Kadra W Szkole Podstawowej nr 10 pracuje 63 nauczycieli, którzy stanowią doświadczony zespół wykształconych pedagogów. Wszyscy posiadają kwalifikacje niezbędne do prowadzenia zajęć wymagającej rzeczywistości, zwłaszcza w strukturach Unii Europejskiej. By jeszcze lepiej służyć dzieciom i ich rodzicom swoją wiedzą i doświadczeniem, ciągle się doskonalą i dokształcają, uczestnicząc w specjalistycznych kursach, kończąc studia podyplomowe, pracując w zespołach samokształceniowych. Oferta edukacyjna Szkoła Podstawowa nr 10 proponuje dziecku: 1. Wykwalifikowaną i fachową kadrę pedagogiczną. 2. Bezpłatną naukę języków: niemieckiego i angielskiego. 3. Świetlicę z fachową opieką i różnorodnymi formami zajęć w godzinach Stołówkę: tanie i smaczne obiady. 5. Zajęcia wyrównawcze dla uczniów z trudnościami w czytaniu i pisaniu. 6. Zajęcia terapeutyczne dla dzieci z trudnościami w kontaktach społecznych. 7. Informatykę w klasach I - III. 8. Zajęcia logopedyczne - trzech logopedów. 9. Gimnastykę korekcyjną prowadzoną przez specjalistów. 10. Naukę pływania w klasach I III, bezpłatną. 11. Akrobatykę. 12. Piłkę nożną dla chłopców. 13. Koszykówkę chłopców. 14. Lekkoatletykę i inne dyscypliny do wyboru. 15. Edukację kulturalną we współpracy z teatrem, kinem, biblioteką wojewódzką, muzeum i filharmonią; 16. Naukę tańca pod fachową opieką nauczyciela ze Szkoły Tańca Gracja dla uczniów klas I III, bezpłatnie; Jeżeli chciałbyś się czegoś więcej dowiedzieć o naszej szkole, wejdź na naszą stronę internetową: w.nzsp10.republika.pl 19

20 Ważne informacje o szkole: 1. Należymy do wojewódzkiej sieci szkół promujących zdrowie, w ramach tego programu realizujemy różnorodne formy pracy programów edukacyjnych. 2. Pracujemy w oparciu o własny program wychowawczy, którego priorytety stanowią zdrowy styl życia oraz kształtowanie kultury osobistej. 3. Rozwijamy formy edukacji przyrodniczej współpracując z Miejskim Centrum Edukacji Ekologicznej. 4. Sprzyjamy rozwojowi zainteresowań uczniów. 5. Przeprowadzamy i bierzemy udział w wielu konkursach na szczeblu szkolnym, międzyszkolnym, rejonowym (np. dla klas I - III organizujemy konkursy: Wiem wszystko o zdrowiu, Wiosna na sportowo i zabawy Andrzejki, Bal Karnawałowy). 6. Organizujemy Zielonogórską Olimpiadę Sportową Klas III dla chętnych szkół naszego miasta, w tym roku będzie już IX edycja. 7. Nawiązaliśmy współpracę z Przedszkolami nr 6 i nr 11 w Zielonej Górze. 8. Organizujemy wiele imprez okolicznościowych w klasach I III (np. pasowanie pierwszoklasisty, andrzejki, wigilia, Dzień Babcii Dziadka, Dzień Matki, Żegnamy Naszą Panią, festyn z okazji Dnia Dziecka, wycieczki szkolne - Zielona szkoła ). Mamy bogaty program zajęć pozalekcyjnych. 1. Szkoła posiada własne studio telewizyjne oraz radiowęzeł, w którym uczniowie naszej szkoły przedstawiają przygotowane pod kierunkiem swoich nauczycieli audycje radiowe i telewizyjne. 2. Szkolne koła sportowe, koła przedmiotowe - kółko ortograficzne, kółko matematyczne dla klas I -II. 3. Koła artystyczne-plastyczne, kółko Młodych Dziennikarzy. 4. Wydajemy gazetkę szkolną dla uczniów klas I -III Szkolny Ludek. W roku szkolnym 2013/2014, szkoła zorganizuje jeden oddział klasy pierwszej dla sześciolatków Dyrekcja i grono pedagogiczne zapraszają na DZIEŃ OTWARTY 19 marca 2013 r., od godz Opinia rodzica dziecka 6-letnich, które realizują obowiązek szkolny: (mama ucz. kl. II A Agnieszka Kaczmarska) Mój syn chodzi do klasy II, poszedł do szkoły mając 6 lat. Mieliśmy z mężem pewne obawy, że będzie niegotowy pod względem emocjonalnym, czy podoła obowiązkom szkolnym, lecz po roku widzę, że świetnie sobie radzi, dobrze czyta, pisze, liczy do 100, odnosi sukcesy, bierze udział w licznych konkursach plastycznych, zdobywa nagrody, również na szczeblu miejskim. Najważniejsze dla Nas jest to, że Gracjan lubi szkołę, swoją Panią i ma grono kolegów. Podjęliśmy z mężem słuszna decyzję. 20

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE SZEŚCIOLATEK W SZKOLE Przyjazna adaptacja dziecka do nauki szkolnej ASPEKTY PRAWNE PODSTAWA PROGRAMOWA DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ Edukacja najmłodszych uczniów powinna umiejętnie splatać naukę z

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa nr 10

Szkoła Podstawowa nr 10 Szkoła Podstawowa nr 10 im. Arkadego Fiedlera 60-125 Poznań, ul. Bosa 9 www.sp10.poznan.pl tel. 61 8 666 120; e-mail: sekretariat@sp10.poznan.pl Podstawowe informacje o naszej szkole Szkoła jest placówką

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 ZAPRASZA SERDECZNIE DO WSPÓLNEJ NAUKI I ZABAWY WSZYSTKIE DZIECI SZEŚCIO I SIEDMIOLETNIE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 ZAPRASZA SERDECZNIE DO WSPÓLNEJ NAUKI I ZABAWY WSZYSTKIE DZIECI SZEŚCIO I SIEDMIOLETNIE Odkrycia małego dziecka są jak kamienie kosztowne najtrwalsze, najpewniejsze, najświetniejsze ze zdobyczy K. Przerwa - Tetmajer SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 ZAPRASZA SERDECZNIE DO WSPÓLNEJ NAUKI I ZABAWY WSZYSTKIE

Bardziej szczegółowo

WITAMY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 357 ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO SPACERU PO SŁONECZNEJ SZKOLE

WITAMY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 357 ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO SPACERU PO SŁONECZNEJ SZKOLE WITAMY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 357 ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO SPACERU PO SŁONECZNEJ SZKOLE Szkoła Podstawowa nr 357 jest placówką publiczną; organem prowadzącym jest Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Bemowo;

Bardziej szczegółowo

Szanowni Rodzice! ATUTY SZKOŁY:

Szanowni Rodzice! ATUTY SZKOŁY: Szanowni Rodzice! Wybór szkoły podstawowej jest trudną decyzją, ponieważ od niej zależy sukces szkolny dziecka i zadowolenie rodzica. Pragniemy Państwu przedstawić ofertę naszej szkoły, ponieważ ta kameralna

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa Nr 132 im. Sándora Petöfiego ul. Grabowska 1 01-236 Warszawa. tel. (22) 836 85 16 fax.: (22)836 03 88 www.sp132.waw.

Szkoła Podstawowa Nr 132 im. Sándora Petöfiego ul. Grabowska 1 01-236 Warszawa. tel. (22) 836 85 16 fax.: (22)836 03 88 www.sp132.waw. Szkoła Podstawowa Nr 132 im. Sándora Petöfiego ul. Grabowska 1 01-236 Warszawa tel. (22) 836 85 16 fax.: (22)836 03 88 www.sp132.waw.pl SZKOŁA PODSTAWOWA NR 132 W WARSZAWIE ROK SZKOLNY 2015/2016 W szkole

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza na zajęcia otwarte! Ważne informacje dla rodziców sześciolatków!

Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza na zajęcia otwarte! Ważne informacje dla rodziców sześciolatków! Miasto Wojkowice http://www.wojkowice.pl/main/aktualnosci/szkola-podstawowa-nr-1-zaprasza-na-zajecia-otw arte-wazne-informacje-dla-rodzicow-szesciolatkow/idn:1330/printpdf Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza

Bardziej szczegółowo

WITAMY. w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu

WITAMY. w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu WITAMY w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu ul. Gdańska 10 tel./fax: 32 271-61-80 www.sp14.zabrze.pl sekretariatsp14zabrze@gmail.com Nasza szkoła to miejsce,

Bardziej szczegółowo

SZCZĘŚLIWY. Szkoła Podstawowa nr 8 ul. Bitwy pod Studziankami 5 33 100 Tarnów tel. 14 621 19 00 mail: szk8@op.pl I RADOSNY

SZCZĘŚLIWY. Szkoła Podstawowa nr 8 ul. Bitwy pod Studziankami 5 33 100 Tarnów tel. 14 621 19 00 mail: szk8@op.pl I RADOSNY SZCZĘŚLIWY Szkoła Podstawowa nr 8 ul. Bitwy pod Studziankami 5 33 100 Tarnów tel. 14 621 19 00 mail: szk8@op.pl I RADOSNY 1. Uczęszcza do szkoły przygotowanej do wymogów nowoczesnej edukacji, 2. Uczestniczy

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu OFERTA DLA UCZNIÓW KLAS I W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu OFERTA DLA UCZNIÓW KLAS I W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu OFERTA DLA UCZNIÓW KLAS I W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 STANDARD EDUKACYJNY W szkole realizujemy standardową ofertę edukacyjną zaplanowaną przez Ministerstwo

Bardziej szczegółowo

Sześciolatku witaj w naszej szkole! SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KS. J. TWARDOWSKIEGO W KŁAJU

Sześciolatku witaj w naszej szkole! SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KS. J. TWARDOWSKIEGO W KŁAJU Sześciolatku witaj w naszej szkole! SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KS. J. TWARDOWSKIEGO W KŁAJU Trud włożony w przygotowanie młodych ludzi do życia, zawsze idzie w parze z troską o gruntowną i wszechstronną edukację.

Bardziej szczegółowo

Oferta edukacyjna Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Wodzisławiu Śląskim

Oferta edukacyjna Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Wodzisławiu Śląskim Oferta edukacyjna Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Wodzisławiu Śląskim Jeśli dziecko dostało mniej od losu, powinno dostać więcej od ludzi ul. Tysiąclecia 25 44-300 Wodzisław Śląski

Bardziej szczegółowo

Szkoła wyposażona jest w 2 nowoczesne pracownie komputerowe ze stałym łączem internetowym i tablicami interaktywnymi Prowadzi naukę języka

Szkoła wyposażona jest w 2 nowoczesne pracownie komputerowe ze stałym łączem internetowym i tablicami interaktywnymi Prowadzi naukę języka MISJA SZKOŁY : W naszej szkole uczniowie dzielą się myślami, wspólnie pracują, uczą się i współzawodnicząc, pomagają sobie wzajemnie, aby osiągnąć sukces. Szkoła wyposażona jest w 2 nowoczesne pracownie

Bardziej szczegółowo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 to szkoła przyjazna uczniowi i dbająca o jego bezpieczeństwo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 to szkoła przyjazna uczniowi i dbająca o jego bezpieczeństwo Dlaczego Trójka A B C D E Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 to szkoła przyjazna uczniowi i dbająca o jego bezpieczeństwo Teren szkoły jest ogrodzony a budynek monitorowany wewnątrz i na zewnątrz Wybór właściwej

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa nr 63 im. Zawiszy Czarnego ul. Płocka 30 01-148 Warszawa. (22)6323746 (22)6329170 www.sp63wawa.edupage.org

Szkoła Podstawowa nr 63 im. Zawiszy Czarnego ul. Płocka 30 01-148 Warszawa. (22)6323746 (22)6329170 www.sp63wawa.edupage.org Szkoła Podstawowa nr 63 im. Zawiszy Czarnego ul. Płocka 30 01-148 Warszawa (22)6323746 (22)6329170 www.sp63wawa.edupage.org Rok szkolny 2015/2016 Do szkoły uczęszcza 489 uczniów do 19 oddziałów I-VI, w

Bardziej szczegółowo

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 84

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 84 REFORMA PROGRAMOWA SYSTEMU OŚWIATY SZEŚCIOLATEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 84 Opracowanie: Zofia Rostek Elżbieta Leciak Barszczewicz Warszawa 28 lutego 2012r. PLAN SPOTKANIA: 1. Gotowość szkolna 2. Główne

Bardziej szczegółowo

Meble, stoliki i krzesła dostosowane są do wzrostu i wieku dzieci. Pomoce dydaktyczne systematycznie uzupełniane pomagają w aktywnym rozwoju

Meble, stoliki i krzesła dostosowane są do wzrostu i wieku dzieci. Pomoce dydaktyczne systematycznie uzupełniane pomagają w aktywnym rozwoju Meble, stoliki i krzesła dostosowane są do wzrostu i wieku dzieci Pomoce dydaktyczne systematycznie uzupełniane pomagają w aktywnym rozwoju Higieny i zdrowia Rekreacyjno-zabawowy Kącik przyrodniczy Miejsce

Bardziej szczegółowo

rozwija się emocjonalnie i społecznie, współpracuje z dziećmi i nauczycielem, rozwija pamięć, myślenie, spostrzegawczość,

rozwija się emocjonalnie i społecznie, współpracuje z dziećmi i nauczycielem, rozwija pamięć, myślenie, spostrzegawczość, Nasze przedszkole! Pięciolatek w grupie rówieśniczej ma szansę wcześniej wykorzystać swój naturalny zapał do poznawania świata. Szybciej stanie się samodzielny i odpowiedzialny. Bezstresowo zaakceptuje

Bardziej szczegółowo

W roku szkolnym 2013/2014 edukację w naszej szkole w klasie I rozpoczęło 15 uczniów, w tym 11 sześciolatków.

W roku szkolnym 2013/2014 edukację w naszej szkole w klasie I rozpoczęło 15 uczniów, w tym 11 sześciolatków. W roku szkolnym 2013/2014 edukację w naszej szkole w klasie I rozpoczęło 15 uczniów, w tym 11 sześciolatków. Nasza placówka troszczy się o dobry start dzieci sześcioletnich. Sale lekcyjne dostosowane są

Bardziej szczegółowo

WIZJA I MISJA SZKOŁY

WIZJA I MISJA SZKOŁY 1.września 1990 r. Społeczna Szkoła Podstawowa nr 12 rozpoczęła swoją działalność. Koncepcja szkoły to pomysł P. Ligii Krajewskiej, pierwszego dyrektora szkoły. 1 września 1998 r. Dzieci rozpoczęły naukę

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa nr 7. al. Wojska Polskiego 45

Szkoła Podstawowa nr 7. al. Wojska Polskiego 45 Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza al. Wojska Polskiego 45 www.sp7pila.pl e-mail : sp7@pi.home.pl Szkoła Podstawowa nr 7 powstała w 1957 roku, przez ponad 50 lat wyrobiła sobie wysoką pozycję

Bardziej szczegółowo

Uczniowie klas I-III pracują z podręcznikami Elementarz XXI wieku opracowanych na podstawie programu nauczania Szkoła na miarę. Program dostosowany

Uczniowie klas I-III pracują z podręcznikami Elementarz XXI wieku opracowanych na podstawie programu nauczania Szkoła na miarę. Program dostosowany Uczniowie klas I-III pracują z podręcznikami Elementarz XXI wieku opracowanych na podstawie programu nauczania Szkoła na miarę. Program dostosowany jest do potrzeb i umiejętności dzieci sześcioletnich.

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STUDZIANKACH

PREZENTACJA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STUDZIANKACH PREZENTACJA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STUDZIANKACH MISJA SZKOŁY Nasza szkoła jest placówką, w której uczeń: zostanie przygotowany do nauki na wyższym etapie kształcenia: nauczy się uczyć nabędzie

Bardziej szczegółowo

ZAPRASZAMY Sześciolatki, siedmiolatki do klas I. Szkoły Podstawowej Nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie. NABÓR 2011/2012 r.

ZAPRASZAMY Sześciolatki, siedmiolatki do klas I. Szkoły Podstawowej Nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie. NABÓR 2011/2012 r. ZAPRASZAMY Sześciolatki, siedmiolatki do klas I Szkoły Podstawowej Nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie NABÓR 2011/2012 r. Trzydziestka - Miejscem mojego sukcesu Szanowni Państwo zapraszamy

Bardziej szczegółowo

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 84

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 84 REFORMA PROGRAMOWA SYSTEMU OŚWIATY SZEŚCIOLATEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 84 Warszawa 1 marca 2011r Opracowanie: Zofia Rostek Elżbieta Leciak Barszczewicz 1 PLAN SPOTKANIA: 1. Gotowość szkolna 2. Główne

Bardziej szczegółowo

Oddziały przedszkolne Pod skrzydłami Orlińskiego

Oddziały przedszkolne Pod skrzydłami Orlińskiego Oddziały przedszkolne Pod skrzydłami Orlińskiego Kilka informacji statystycznych o oddziałach przedszkolnych w SP nr 118. 2005/06 r. - jeden oddział przedszkolny, 2006/07 r. - dwa oddziały przedszkolne,

Bardziej szczegółowo

Witamy w Szkole Podstawowej nr 2

Witamy w Szkole Podstawowej nr 2 Witamy w Szkole Podstawowej nr 2 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ SZKOŁĘ? 1. Nasza szkoła jest bezpieczna Nad bezpiecznym przejściem przez jezdnię dzieci przy szkole, czuwa pan Stopek Nasza szkoła wyposażona

Bardziej szczegółowo

Sześciolatek w szkole Przyjazna adaptacja dziecka w szkole

Sześciolatek w szkole Przyjazna adaptacja dziecka w szkole Szkoła Podstawowa nr 66 w Bydgoszczy Sześciolatek w szkole Przyjazna adaptacja dziecka w szkole Bydgoszcz 2012 Szkoła Podstawowa nr 66 w Bydgoszczy Zakres prezentacji Aspekty prawne Przygotowanie Szkoły

Bardziej szczegółowo

Szkoła czy przedszkole? Co wybrać dla sześciolatka?

Szkoła czy przedszkole? Co wybrać dla sześciolatka? Szkoła czy przedszkole? Co wybrać dla sześciolatka? Od roku szkolnego 2016/2017 dziecko sześcioletnie może pozostać w przedszkolu bądź rozpocząć naukę w I klasie szkoły podstawowej. Uczniowie obecnych

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 236 im. Ireny Sendlerowej. ul. Elekcyjna 21/ Warszawa

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 236 im. Ireny Sendlerowej. ul. Elekcyjna 21/ Warszawa Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 236 im. Ireny Sendlerowej ul. Elekcyjna 21/23 01-128 Warszawa 22 836-47-64; 22 836-40-29 www.sp236gim61.neostrada.pl MISJA SZKOŁY: Jesteśmy szkołą z oddziałami

Bardziej szczegółowo

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY nr 9 w KRAKOWIE, os. WYCIĄŻE, ul. PRAWOCHEŃSKIEGO 7 TEL. 12 645 08 87 ZAPRASZAMY

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY nr 9 w KRAKOWIE, os. WYCIĄŻE, ul. PRAWOCHEŃSKIEGO 7 TEL. 12 645 08 87 ZAPRASZAMY ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY nr 9 w KRAKOWIE, os. WYCIĄŻE, ul. PRAWOCHEŃSKIEGO 7 TEL. 12 645 08 87 ZAPRASZAMY Zespół Szkolno Przedszkolny nr 9 w Krakowie. Przedszkole Samorządowe nr 19 oraz Szkoła Podstawowa

Bardziej szczegółowo

I. ORGANIZACJA SZKOŁY

I. ORGANIZACJA SZKOŁY I. ORGANIZACJA SZKOŁY 50. Terminy rozpoczynania i kończenia zajęć dydaktyczno - wychowawczych, przerw świątecznych oraz ferii zimowych i letnich określają przepisy w sprawie organizacji roku szkolnego

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 138 IM. LEOPOLDA STAFFA W ŁODZI

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 138 IM. LEOPOLDA STAFFA W ŁODZI SZKOŁA PODSTAWOWA NR 138 IM. LEOPOLDA STAFFA W ŁODZI ul. św. Franciszka z Asyżu 53 93-479 Łódź Tel 0 (42) 682 67 10 mail: sp138.lodz@gmail.com Dyrektor szkoły: Piotr Bara Lokalizacja i otoczenie: Miasto

Bardziej szczegółowo

Dzień Otwarty Szkoły pod hasłem BĄDŹ ZDRÓW 20 lutego 2016r. (sobota) w godz NABÓR 2016

Dzień Otwarty Szkoły pod hasłem BĄDŹ ZDRÓW 20 lutego 2016r. (sobota) w godz NABÓR 2016 Dzień Otwarty Szkoły pod hasłem BĄDŹ ZDRÓW 20 lutego 2016r. (sobota) w godz. 9.30. - 12.00. NABÓR 2016 PROGRAM DNIA OTWARTEGO : 1. godz. 9.30. 10.15. zwiedzanie przez gości placówki, udział dzieci w zajęciach

Bardziej szczegółowo

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Kielcach

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Kielcach Szkoła Podstawowa nr 15 im. Tadeusza Kościuszki w Kielcach jest częścią Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6, który obejmuje sześcioletnią szkołę podstawową i trzyletnie gimnazjum. Warunki lokalowe i

Bardziej szczegółowo

Bezpieczna i przyjazna szkoła

Bezpieczna i przyjazna szkoła Zespół Szkół Nr 3 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Gustawa Morcinka, Gimnazjum nr 4 ul. Mickiewicza 11 43-430 Skoczów to Bezpieczna i przyjazna szkoła Budynek główny Zespołu Szkół nr 3 Tel./fax: 33 853 37 12

Bardziej szczegółowo

Oferta szkoły. Oddziały przedszkolne dla dzieci 5- i 6-letnich. Klasa 1 Nauka pływania już od drugiego semestru. Klasa 2 Dodatkowe zajęcia

Oferta szkoły. Oddziały przedszkolne dla dzieci 5- i 6-letnich. Klasa 1 Nauka pływania już od drugiego semestru. Klasa 2 Dodatkowe zajęcia Oferta szkoły Oddziały przedszkolne dla dzieci 5- i 6-letnich Dodatkowe zajęcia: Muzycznie i rytmicznie Klasa 1 Nauka pływania już od drugiego semestru Klasa 2 Dodatkowe zajęcia Kreatywne zajęcia z dźwiękiem,

Bardziej szczegółowo

Nasza szkoła od A do Z. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Hipolita Cegielskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Poznaniu

Nasza szkoła od A do Z. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Hipolita Cegielskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Poznaniu Nasza szkoła od A do Z Szkoła Podstawowa nr 6 im. Hipolita Cegielskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Poznaniu A jak arteterapia Uczniowie naszej szkoły, w tym również dzieci sześcioletnie uczestniczą

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego ul. Niepodległości 2 68 300 Lubsko tel. 68-457-22-32 e mail: sp2lubsko@poczta.onet.pl www.sp2.lubsko.pl Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lubsku

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie. Koncepcja pracy Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie

Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie. Koncepcja pracy Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie Koncepcja pracy Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie 1 2 SPIS TREŚCI I. PODSTAWA PRAWNA II. INFORMACJE O SZKOLE III. MISJA SZKOŁY IV. WIZJA SZKOŁY V. MODEL ABSOLWENTA VI. FORMY WSPÓŁPRACY

Bardziej szczegółowo

Tak. Idę do szkoły. Sześciolatek

Tak. Idę do szkoły. Sześciolatek Tak. Idę do szkoły. Sześciolatek INFORMATOR DLA RODZICÓW 2011/2012 Słowo wstępne Rodzice, oferujemy Waszym dzieciom szkoły przygotowane na przyjęcie najmłodszych uczniów, placówki bezpieczne zapewniające

Bardziej szczegółowo

OFERTA EDUKACYJNA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOŚCIELISKACH

OFERTA EDUKACYJNA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOŚCIELISKACH Publiczna Szkoła Podstawowa Pomnik 1000-lecia w Kościeliskach 46-324 Kościeliska www.pspkoscieliska.pl OFERTA EDUKACYJNA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOŚCIELISKACH Publiczna Szkoła Podstawowa w Kościeliskach

Bardziej szczegółowo

Publiczne Gimnazjum Nr 35. Łódź, ul. Czernika 1/3 tel./fax www:zso8.edupage.org.pl

Publiczne Gimnazjum Nr 35. Łódź, ul. Czernika 1/3 tel./fax www:zso8.edupage.org.pl Publiczne Gimnazjum Nr 35 Łódź, ul. Czernika 1/3 tel./fax 42-673-86-83 www:zso8.edupage.org.pl Czernika 1/3 - Widzew - Wschód - Park Górka Widzewska Szkoła przyjazna dziecku z dysleksją. Szkoła promująca

Bardziej szczegółowo

Ankieta została przeprowadzona wśród rodziców dzieci, które rozpoczęły naukę w wieku 6 lat. Ankietę wypełniło 15 rodziców.

Ankieta została przeprowadzona wśród rodziców dzieci, które rozpoczęły naukę w wieku 6 lat. Ankietę wypełniło 15 rodziców. Ankieta została przeprowadzona wśród rodziców dzieci, które rozpoczęły naukę w wieku 6 lat. Ankietę wypełniło 15 rodziców. Na pytanie: czy są Państwo zadowoleni z posłania dziecka w wieku 6 lat do szkoły?

Bardziej szczegółowo

Przygotowanie szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Olsztyn do przyjęcia dzieci sześcioletnich od 1 września 2012 roku

Przygotowanie szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Olsztyn do przyjęcia dzieci sześcioletnich od 1 września 2012 roku Przygotowanie szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Olsztyn do przyjęcia dzieci sześcioletnich od 1 września 2012 roku Na podstawie danych uzyskanych od Dyrektorów Szkół Podstawowych opracowała:

Bardziej szczegółowo

Szkoły przyjazne sześciolatkom. Wrzesień 2012r

Szkoły przyjazne sześciolatkom. Wrzesień 2012r Szkoły przyjazne sześciolatkom Wrzesień 2012r Dzieci 6-letnie obowiązkowo pójdą do szkoły 1 września 2014 roku W latach 2009-2013 o wcześniejszym pójściu dziecka do szkoły decydują RODZICE Dziecko urodzone

Bardziej szczegółowo

28 lutego 2015r. DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KRASNEM

28 lutego 2015r. DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KRASNEM 28 lutego 2015r. DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KRASNEM Obowiązek szkolny dla dzieci sześcioletnich został wprowadzony do polskiego systemu edukacji ustawą w 2009 r. Początkowo

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa nr 141 im. majora Henryka Sucharskiego ul. Szaserów Warszawa

Szkoła Podstawowa nr 141 im. majora Henryka Sucharskiego ul. Szaserów Warszawa Szkoła Podstawowa nr 141 im. majora Henryka Sucharskiego ul. Szaserów 117 04-349 Warszawa tel. 22 610 67 72 faks: 22 610 67 72 wew.26 email: sp141@edu.um.warszawa.pl www.sp141warszawa.edupage.org Dyrektor:

Bardziej szczegółowo

Misja: Pomóż Mi osiągnąć sukces. Tak było

Misja: Pomóż Mi osiągnąć sukces. Tak było MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 37 500 JAROSŁAW OS. KOMBATANTÓW 22 tel. (16) 621 66 24, kom. 533 215 536, e- mail przedszkole_10vp.pl Misja: Pomóż Mi osiągnąć sukces Tak było Miejskie Przedszkole Nr 10 funkcjonuje

Bardziej szczegółowo

Internat naszym drugim domem

Internat naszym drugim domem Internat naszym drugim domem Internat w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. Św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą jest częścią integralną placówki i bezpośrednio podlega władzom Ośrodka.

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI 69 PATRON TADEUSZ KOŚCIUSZKO Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi. 100 lecie powstania szkoły Sportowe

Bardziej szczegółowo

Wystarczy otworzyć drzwi

Wystarczy otworzyć drzwi Wystarczy otworzyć drzwi Nasza wizytówka Szkoła Podstawowa Nr 3 Łączańska 1 46-100 Namysłów telefon/fax.: (77)410 05 47 e-mail: sp3namyslow @ wodip.opole sp3prus @ o2.pl www.sp3namyslow.pl Szkolne kierownictwo:

Bardziej szczegółowo

Małopolska Kampania. Sześciolatek w szkole

Małopolska Kampania. Sześciolatek w szkole Małopolska Kampania Sześciolatek w szkole 1 W Polsce, od września 2011 r. naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych rozpoczęło około 20% wszystkich dzieci sześcioletnich. W kraju, w obecnym roku szkolnym

Bardziej szczegółowo

Kto i jak uczy sześciolatki w krakowskich szkołach samorządowych? Analiza ankiet nauczycieli

Kto i jak uczy sześciolatki w krakowskich szkołach samorządowych? Analiza ankiet nauczycieli Kto i jak uczy sześciolatki w krakowskich szkołach samorządowych? Analiza ankiet nauczycieli Kto odpowiedział na ankietę? Wśród 299 nauczycieli, którzy wypełnili ankiety uczy: 57,9% w klasie pierwszej,

Bardziej szczegółowo

Szkoła - nie jest przystankiem. Jest drogą, która otwiera się na coraz to nowe horyzonty do zdobycia. (C.F.)

Szkoła - nie jest przystankiem. Jest drogą, która otwiera się na coraz to nowe horyzonty do zdobycia. (C.F.) Szkoła - nie jest przystankiem. Jest drogą, która otwiera się na coraz to nowe horyzonty do zdobycia. (C.F.) . Witajcie w DZIESIĄTCE DZIESIĄTKA JEST DOSTOSOWANA DO POBYTU PRZEDSZKOLAKÓW Toalety dostosowane

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa nr.. w. I ETAP EDUKACYJNY EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA ZALECANE WARUNKI I SPOSOBY REALIZACJI PODSTAWY PROGRAMOWEJ

Szkoła Podstawowa nr.. w. I ETAP EDUKACYJNY EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA ZALECANE WARUNKI I SPOSOBY REALIZACJI PODSTAWY PROGRAMOWEJ Szkoła Podstawowa nr.. w. I ETAP EDUKACYJNY EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA ZALECANE WARUNKI I SPOSOBY REALIZACJI PODSTAWY PROGRAMOWEJ Lp. 1 2 3 Treść zalecenia Nauczyciele uczący w klasie I szkoły podstawowej

Bardziej szczegółowo

O UŚMIECH I BEZPIECZEŃSTWO SZEŚCIOLATKA W SZKOLE

O UŚMIECH I BEZPIECZEŃSTWO SZEŚCIOLATKA W SZKOLE O UŚMIECH I BEZPIECZEŃSTWO SZEŚCIOLATKA W SZKOLE Szkoła Podstawowa Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Zespole Szkół Nr 1 w Chrzanowie W roku 2009 nasza szkoła wraz z organem prowadzącym

Bardziej szczegółowo

Czy jesteśmy gotowi na spotkanie z 6-latkiem?

Czy jesteśmy gotowi na spotkanie z 6-latkiem? Czy jesteśmy gotowi na spotkanie z 6-latkiem? PODSTAWOWE KIERUNKI REALIZACJI POLITYKI OŚWIATOWEJ PAŃSTWA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 Wspieranie rozwoju dziecka młodszego w związku z obniżeniem wieku realizacji

Bardziej szczegółowo

W Zespole Szkół w Mętowie im. JANA PAWŁA II

W Zespole Szkół w Mętowie im. JANA PAWŁA II Witamy W Zespole Szkół w Mętowie im. JANA PAWŁA II Misja naszej szkoły Główne misje szkoły: Promująca chrześcijański system wartości. Przyjazna rodzinie, bliską młodemu człowiekowi. Pomagająca wszystkim

Bardziej szczegółowo

INTERNAT NASZYM DRUGIM DOMEM

INTERNAT NASZYM DRUGIM DOMEM INTERNAT NASZYM DRUGIM DOMEM Internat w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą jest częścią integralną placówki i bezpośrednio podlega władzom Ośrodka.

Bardziej szczegółowo

Współpraca z Przedszkolem Samorządowym nr 176 Rok szkolny 2012-2013

Współpraca z Przedszkolem Samorządowym nr 176 Rok szkolny 2012-2013 Współpraca z Przedszkolem Samorządowym nr 176 Rok szkolny 2012-2013 WSTĘP Zgodnie z reformą edukacji dzieci sześcioletnich rodzice nadal mogą decydować o tym, czy ich sześcioletnie pociechy będą uczniami

Bardziej szczegółowo

Małopolska Kampania Sześciolatek w szkole

Małopolska Kampania Sześciolatek w szkole Małopolska Kampania Sześciolatek w szkole podsumowanie I etapu Przygotowanie dzieci sześcioletnich, ich rodziców, szkół oraz samorządów na obniżenie wieku szkolnego jest dużym wyzwaniem dla wszystkich

Bardziej szczegółowo

PROGRAM WYCHOWAWCZY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 NA ROK SZKOLNY 2014/2015 MISJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

PROGRAM WYCHOWAWCZY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 NA ROK SZKOLNY 2014/2015 MISJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ PROGRAM WYCHOWAWCZY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 NA ROK SZKOLNY 2014/2015 Szkoła Podstawowa Nr l realizuje cele zawarte w Podstawie Programowej Kształcenia Ogólnego oraz w Statucie Szkoły Podstawowej Nr l ze

Bardziej szczegółowo

Szkoła stwarza możliwość osiągnięcia sukcesu wszystkim uczniom

Szkoła stwarza możliwość osiągnięcia sukcesu wszystkim uczniom Szkoła stwarza możliwość osiągnięcia sukcesu wszystkim uczniom Dostosowujemy nauczanie do potrzeb i możliwości uczniów. W szkole prowadzono klasę integracyjną, do której uczęszczali uczniowie o potrzebie

Bardziej szczegółowo

Nowa Podstawa Programowa Kształcenia Ogólnego Edukacja wczesnoszkolna ZALECANE WARUNKI I SPOSÓB REALIZACJI. dr Barbara Wolny

Nowa Podstawa Programowa Kształcenia Ogólnego Edukacja wczesnoszkolna ZALECANE WARUNKI I SPOSÓB REALIZACJI. dr Barbara Wolny Nowa Podstawa Programowa Kształcenia Ogólnego Edukacja wczesnoszkolna ZALECANE WARUNKI I SPOSÓB REALIZACJI dr Barbara Wolny Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie

Bardziej szczegółowo

Wyniki Ankiety przeprowadzonej wśród rodziców 6-letnich przedszkolaków. Gabriela Albertin Inspektor ds. oświaty

Wyniki Ankiety przeprowadzonej wśród rodziców 6-letnich przedszkolaków. Gabriela Albertin Inspektor ds. oświaty Wyniki Ankiety przeprowadzonej wśród rodziców 6-letnich przedszkolaków Gabriela Albertin Inspektor ds. oświaty Informacja o ankietowanych Przedszkole Liczba ankietowanych im. J. Brzechwy 15 Pod Tęczą 16

Bardziej szczegółowo

Miejskie Przedszkole Nr 37 w Zielonej Górze. Miejskie Przedszkole Nr 37 1

Miejskie Przedszkole Nr 37 w Zielonej Górze. Miejskie Przedszkole Nr 37 1 w Zielonej Górze 1 Prezentacja Lokalizacja O nas Plan dnia Kolorowe dni Wspólnie z Rodzicami Spotkania ze sztuką Profil artystyczny Konkursy dla przedszkoli Certyfikaty Tytuły Wycieczki Uroczystość nadania

Bardziej szczegółowo

Sześciolatek w Szkole Podstawowej w Janikowie

Sześciolatek w Szkole Podstawowej w Janikowie Sześciolatek w Szkole Podstawowej w Janikowie Obowiązekszkolny sześciolatków w roku szkolnym 2014/2015 Spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczynają dzieci urodzone w okresie: od 01.01.2008r. do 30.06.2008r.

Bardziej szczegółowo

Sześciolatek w szkole

Sześciolatek w szkole Sześciolatek w szkole I. NA LEKCJACH II. PO LEKCJACH III. MAMO, TATO JEŚLI WCIĄŻ BĘDZIECIE MIELI WĄTPLIWOŚCI IV. MAMO, TATO Wasze DZIECKO MA PRAWO do V. GDZIE SZUKAĆ POMOCY INFOLINIA MEN I. NA LEKCJACH

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach

Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach A. INFORMACJE OGÓLNE: Przedmiot działania i kompetencje 1. Dyrektorem Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Henryka Sienkiewicza w Książkach

Bardziej szczegółowo

Trampolina do sukcesu

Trampolina do sukcesu PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX. Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapobieganie

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 46 IM. JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO W ŁODZI ul. WÓLCZAŃSKA ŁÓDŹ

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 46 IM. JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO W ŁODZI ul. WÓLCZAŃSKA ŁÓDŹ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 46 IM. JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO W ŁODZI ul. WÓLCZAŃSKA 202 90-531 ŁÓDŹ W roku szkolnym 2011/2012 planujemy utworzenie klas: Profil łyżwiarstwo figurowe: zajęcia realizowane według programu

Bardziej szczegółowo

OFERTA EDUKACYJNA Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 w Krakowie na rok 2016/2017 ATUTY PLACÓWKI

OFERTA EDUKACYJNA Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 w Krakowie na rok 2016/2017 ATUTY PLACÓWKI OFERTA EDUKACYJNA Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 w Krakowie na rok 2016/2017 Nasza szkoła jest niewielka, co stwarza warunki wszechstronnego rozwoju dla każdego dziecka. Możemy dokładnie

Bardziej szczegółowo

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym niedaleko lasów i jeziora.

Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym niedaleko lasów i jeziora. Nasza szkoła mieści się w budynku usytuowanym niedaleko lasów i jeziora. Jest placówką bezpieczną i przyjazną dzieciom. W szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna. Jesteśmy "Cyfrową Szkołą". Do użytku

Bardziej szczegółowo

PROGRAM WYCHOWAWCZY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 ROK SZKOLNY 2016/2017

PROGRAM WYCHOWAWCZY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 ROK SZKOLNY 2016/2017 PROGRAM WYCHOWAWCZY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 ROK SZKOLNY 2016/2017 Szkoła Podstawowa Nr 1 realizuje cele zawarte w Podstawie Programowej Kształcenia Ogólnego oraz w Statucie Szkoły Podstawowej Nr 1 ze szczególną

Bardziej szczegółowo

Przez zabawę do nauki. czyli sześciolatki w pierwszej klasie

Przez zabawę do nauki. czyli sześciolatki w pierwszej klasie Przez zabawę do nauki czyli sześciolatki w pierwszej klasie Zasady pracy z dziećmi 6-letnimi zaspokajania potrzeb dziecka aktywności indywidualizacji organizowania życia społecznego U progu klasy pierwszej

Bardziej szczegółowo

Świetlica jest placówką wychowania pozalekcyjnego przeznaczona głównie dla uczniów z oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Świetlica jest placówką wychowania pozalekcyjnego przeznaczona głównie dla uczniów z oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Rola i funkcja świetlicy szkolnej w edukacji ucznia Świetlica jest placówką wychowania pozalekcyjnego przeznaczona głównie dla uczniów z oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Cele świetlicy

Bardziej szczegółowo

Nasza szkoła jest kolorowa, bezpieczna i przyjazna uczniowi. Uczy, bawi i wychowuje. Daje szanse rozwoju zdolnym, pomaga słabszym.

Nasza szkoła jest kolorowa, bezpieczna i przyjazna uczniowi. Uczy, bawi i wychowuje. Daje szanse rozwoju zdolnym, pomaga słabszym. OFERTA NA ROK SZKOLNY 2015/16 Szkoła Podstawowa nr 13 w Jeleniej Górze im. Komisji Edukacji Narodowej to przyjazna szkoła, najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka. http://trzynastkajg.w.interia.pl e-mail:

Bardziej szczegółowo

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA NR 7 W ŁOWICZU

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA NR 7 W ŁOWICZU KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA NR 7 W ŁOWICZU Każde dziecko ma prawo do pełnego dostępu do edukacji bez względu na to, jaki prezentuje potencjał rozwojowy. Przedszkole daje szansę rozwoju dzieciom uczy tolerancji,

Bardziej szczegółowo

Gimnazjum wchodzi w skład Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 65

Gimnazjum wchodzi w skład Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 Jesteśmy szkołą integracyjną, w której każdy czuje się bezpiecznie. Dzieci spotykają się tu ze zrozumieniem i przyjaźnią ze strony nauczycieli lubiących swoją pracę, mających wiele ciekawych pomysłów.

Bardziej szczegółowo

Jesteśmy szkołą integracyjną, w której Państwa dziecko poczuje się bezpiecznie. Dzieci spotykają się tu ze zrozumieniem i przyjaźnią ze strony

Jesteśmy szkołą integracyjną, w której Państwa dziecko poczuje się bezpiecznie. Dzieci spotykają się tu ze zrozumieniem i przyjaźnią ze strony Jesteśmy szkołą integracyjną, w której Państwa dziecko poczuje się bezpiecznie. Dzieci spotykają się tu ze zrozumieniem i przyjaźnią ze strony nauczycieli lubiących swoją pracę, mających wiele ciekawych

Bardziej szczegółowo

Koncepcja pracy placówki. na lata 2013 2018

Koncepcja pracy placówki. na lata 2013 2018 Koncepcja pracy placówki na lata 2013 2018 1 Opis placówki 2 Koncepcja rozwoju i funkcjonowania szkoły na lata 2013-2018 koncentrować się będzie na pięciu obszarach jej działania: dydaktyce, wychowaniu

Bardziej szczegółowo

Zadania priorytetowe:

Zadania priorytetowe: PLAN PRACY WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZABIERZOWIE NA ROK SZKOLNY 2014/2015 Zadania priorytetowe: 1 Rodzice są partnerami przedszkola. 2 Pozytywny

Bardziej szczegółowo

Informacja w sprawie skutków zmian w ustawie o systemie oświaty

Informacja w sprawie skutków zmian w ustawie o systemie oświaty Informacja została przygotowana zgodnie z ramowym planem pracy Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Chełm na rok 2016. Przedstawia ona skutki ilościowe i organizacyjne zmian wprowadzonych ustawą

Bardziej szczegółowo

EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA DZIAŁANIA PODEJMOWANE W SZKOLE. Łódź, dn r.

EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA DZIAŁANIA PODEJMOWANE W SZKOLE. Łódź, dn r. EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA DZIAŁANIA PODEJMOWANE W SZKOLE Łódź, dn. 05.12.2017 r. UCZEŃ OBJĘTY EDUKACJĄ WŁĄCZAJĄCĄ Pracuję w szkole podstawowej z oddziałem przedszkolnym, do której uczęszcza uczeń z orzeczeniem

Bardziej szczegółowo

Niechaj piękne bożonarodzeniowe święta niosą wszystkim betlejemski blask Życzy szkolny zespół redakcyjny

Niechaj piękne bożonarodzeniowe święta niosą wszystkim betlejemski blask Życzy szkolny zespół redakcyjny A ci, którzy kochają śpiew, mogą rozwijać swoje pasje w chórze szkolnym Avista. Na miłośników pióra czeka praca w gazetce szkolnej Piątka na Piątkę. Prężnie działa również Samorząd Uczniowski klas młodszych

Bardziej szczegółowo

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, małym mieście niedaleko Krakowa. Już od młodych lat był wzorem wiary. Zaprowadziło go to na

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, małym mieście niedaleko Krakowa. Już od młodych lat był wzorem wiary. Zaprowadziło go to na Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, małym mieście niedaleko Krakowa. Już od młodych lat był wzorem wiary. Zaprowadziło go to na stolicę Piotrową. 16 października 1978 roku został

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W WOJKOWICACH. Szkoła na Sowiej Górze

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W WOJKOWICACH. Szkoła na Sowiej Górze SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W WOJKOWICACH Szkoła na Sowiej Górze NASZA SZKOŁA KADRA PEDAGOGICZNA 13 nauczycieli dyplomowanych 1 nauczyciel mianowany 2 nauczycieli kontraktowych UCZNIOWIE 191 uczniów 8 oddziałów

Bardziej szczegółowo

Umysł nie jest naczyniem, które należy napełnić, lecz ogniem, który trzeba rozniecić

Umysł nie jest naczyniem, które należy napełnić, lecz ogniem, który trzeba rozniecić Umysł nie jest naczyniem, które należy napełnić, lecz ogniem, który trzeba rozniecić Plutarch KONCEPCJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W UWIELINACH NA ROK SZKOLNY 2013/2014 Koncepcja jest planem działań dydaktycznych,

Bardziej szczegółowo

Trampolina do sukcesu

Trampolina do sukcesu PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX. Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapobieganie

Bardziej szczegółowo

N A S Z E K L A S Y 8 listopada 2010 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej odbyła się debata na temat Jaka powinna być moja szkoła- szkoła XXI wieku? Debata została zorganizowana

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo Rodzice dzieci 6 letnich

Szanowni Państwo Rodzice dzieci 6 letnich Zielona Góra, 2011 Szanowni Państwo Rodzice dzieci 6 letnich Szkoła, to jeden z najwaŝniejszych etapów w Ŝyciu rodziny, do którego wszyscy muszą być przygotowani. Od tego bowiem, na początku trudnego,

Bardziej szczegółowo

PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 3 IM. JANA PAWŁA II W KLUCZBORKU

PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 3 IM. JANA PAWŁA II W KLUCZBORKU PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 3 IM. JANA PAWŁA II W KLUCZBORKU W zabytkowych murach mieszczą się obecnie nowocześnie wyposażone: dwie sale gimnastyczne, ścianka wspinaczkowa, sala ping-pongowa, siłownia, dwie

Bardziej szczegółowo

Witaj pierwsza klaso!

Witaj pierwsza klaso! Witaj pierwsza klaso! Aktywność sześciolatka w przedszkolu i w szkole: Przedszkole - dziecko: rozwija się emocjonalnie i społecznie, rozwija motorykę dużą i małą, rozwija pamięć, myślenie, spostrzegawczość,

Bardziej szczegółowo

Szanowni Rodzice Sześciolatków!

Szanowni Rodzice Sześciolatków! Szanowni Rodzice Sześciolatków! Szkoła Podstawowa Nr 169 im. Orła Białego to placówka z 50 letnimi tradycjami oraz wypracowanymi metodami pracy (od 19 lat pracujemy z małym dzieckiem). Zapraszamy do naszej

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 116 IM. ALEKSEGO RŻEWSKIEGO UL. RATAJSKA 2/4 91-231 ŁÓDŹ (42) 650-44-40 sp116.lodz@wp.pl www.sp116edupage.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 116 IM. ALEKSEGO RŻEWSKIEGO UL. RATAJSKA 2/4 91-231 ŁÓDŹ (42) 650-44-40 sp116.lodz@wp.pl www.sp116edupage. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 116 IM. ALEKSEGO RŻEWSKIEGO UL. RATAJSKA 2/4 91-231 ŁÓDŹ (42) 650-44-40 sp116.lodz@wp.pl www.sp116edupage.org ZAPRASZAMY Historia i tradycja Początki naszego istnienia sięgają 1913

Bardziej szczegółowo

IV.1. ZARZĄDZANIE SZKOŁĄ

IV.1. ZARZĄDZANIE SZKOŁĄ IV.1. ZARZĄDZANIE SZKOŁĄ Zarządzanie zapewnia jej sprawne funkcjonowanie CEL ZADANIA SPODZIEWANE EFEKTY 1. Szkoła posiada koncepcję pracy i rozwoju organy współuczestniczą w tworzeniu planu rozwoju, szkoła

Bardziej szczegółowo

KAŻDE DZIECKO JEST DLA NAS WAŻNE

KAŻDE DZIECKO JEST DLA NAS WAŻNE 1 1. Łagodny start dziecka w przedszkolu 2.Nowoczesne formy i metody pracy 3.Dbamy o bezpieczeństwo dzieci 4.Zapewniamy dzieciom wszechstronny rozwój 12.Posiadamy nowoczesną bazę przedszkolną MOTTO 5.Naszą

Bardziej szczegółowo

Zespół Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Jeleniej Górze to:

Zespół Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Jeleniej Górze to: Zespół Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Jeleniej Górze to: - szkoła podstawowa z klasami sportowymi od klasy IV; - gimnazjum z klasami sportowymi; Klasy sportowe Profil: Narciarstwo biegowe

Bardziej szczegółowo

uczniowie korzystają z nowoczesnych węzłów sanitarnych

uczniowie korzystają z nowoczesnych węzłów sanitarnych Szkoła Podstawowa nr 16 we Wrocławiu jest nowoczesnym, przestronnym, dwukondygnacyjnym obiektem usytuowanym na osiedlu Krzyki Partynice, w otoczonej zielenią, spokojnej części Wrocławia. Placówka zajmuje

Bardziej szczegółowo