NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2014/2015"

Transkrypt

1 NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

2 Przemysław Kowalczyk dyrektor KSP 109 nauczyciel historii NAUCZYCIEL HISTORII I WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE ORAZ WYCHOWAWCA Z DZIESIĘCIOLETNIM DOŚWIADCZENIEM. PEŁNIŁ PRZEZ DWIE KADENCJE FUNKCJĘ RZECZNIKA PRAW UCZNIA W GIMNAZJUM NR 117 W WARSZAWIE. ABSOLWENT INSTYTUTU HISTORII WYDZIAŁU HUMANISTYCZNEGO UNIWERSYTETU JANA KOCHANOWSKIEGO ORAZ STUDIÓW PODYPLOMOWYCH Z ZAKRESU POLITOLOGII I ZARZĄDZANIA OŚWIATĄ. WSPÓŁORGANIZATOR I PIERWSZY DYREKTOR NIEPUBLICZNEGO GIMNAZJUM I LICEUM FUNDACJI WSPIERANIA I ROZWOJU MŁODZIEŻY W WARSZAWIE. AUTOR CZĘŚCI HISTORYCZNEJ REPETYTORIUM HUMANISTYCZNEGO PWN ORAZ PROJEKTU TESTÓW MATURALNYCH Z HISTORII. OD WRZEŚNIA 2010 R. DYREKTOR NASZEJ SZKOŁY.

3 Iwona Szurała dyrektor ds.pedagogicznych i edukacji wczesnoszkolnej wychowawca klasy IIb Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W KSP 109 pracuję już 17 rok. Współpracuje także z sąsiadującym z naszą szkołą Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prowadzi zajęcia ze studentami studiów podyplomowych. Jej hobby to górskie wędrówki, jazda na rowerze oraz czytanie książek.

4 Magdalena Rzymska psycholog URLOP Agnieszka Karpińska pedagog Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, pracuje w Naszej Szkole 18 lat. Współpracuje z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, prowadząc zajęcia ze studentami. Lubi czytać książki, podróżować i szydełkować. Absolwentka psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Psycholog szkolny z wykształcenia, kucharzamator z zamiłowania. Wielbicielka polskich gór i pierogów ruskich. Rodowita Podlasianka, która mówi o sobie, że jest duszą z Podlasia, a sercem z Lublina. W wolnych chwilach odkrywa tajemnice i zakamarki Warszawy.

5 Karolina Przyborek nauczyciel świetlicy URLOP Monika Święcicka nauczyciel świetlicy Nauczycielka z 13-letnim nieustającym stażem zawodowym. Licencjat na UW, praktyczne zastosowanie nabytej wiedzy w Szkole Przymierza Rodzin na Ursynowie; Szkole Muzycznej na Miodowej, a od 9 lat w naszej szkole. Pasjonuje ją: muzyka, teatr i kino, przepada za dobrą literaturą, ale najbardziej lubi leniuchować /ostatnio/. O sobie powiedzieć jeszcze może parafrazując hasło koń z encyklopedii Orgelbranda - pani Monika jaka jest, każdy widzi. W świetlicy pracuje trzeci rok. Zdobyła tytuł magistra w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej z zakresu pedagogiki ogólnej. Ukończyła szereg kursów i szkoleń zawodowych. Interesuje się podróżami, czytaniem ciekawych książek, tańcem, a od niedawna rozpoczęła swoją przygodę z tenisem.

6 Anna Fedorowicz Anna Ładzińska nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej nauczyciel świetlicy Ukończyła Wydział Socjologii i Podyplomowe Studia Edukacji Początkowej i Reedukacji na Uniwersytecie Warszawskim. Z naszą szkołą związana jest od początku jej istnienia najpierw jako mama Antka, Małgosi i Tomka, a obecnie jako nauczycielka w klasach młodszych. Do szkoły jest także przywiązana przekonaniem, że pracując tutaj włącza się w tworzenie dobra. Jest absolwentką Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. W szkole rozpoczęła pracę sześć lat temu jako nauczyciel kształcenia zintegrowanego. Z zamiłowaniem prowadziła kółko baśniowe i zajęcia terapii pedagogicznej. Interesuje się sztuką i literaturą dziecięcą. Najchętniej odpoczywa na łonie natury. Lubi chodzić po górach,jeździć na nartach,na rowerze oraz pływać. Obecnie jest pełnoetatową szczęśliwą mamą bliźniaków Maciusia i Różyczki

7 Anna Kolasa wychowawca klasy IIa Aneta Iwańska wychowawca klasy I Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP, specjalność: edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. W naszej szkole pracuje trzeci rok, prowadzi zajęcia terapii pedagogicznej. Poza szkołą jest związana z przedszkolem, gdzie prowadzi zajęcia origami i gimnastyki korekcyjnej. Ukończyła szereg kursów i warsztatów pedagogicznych i nie tylko. Jej pasją przede wszystkim jest taniec i muzyka w szerokim znaczeniu tych słów. Poza tańcem inspiracji dostarczają jej ludzie, góry i psychologia. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na kierunku pedagogika, Studiów Podyplomowych Edukacji Początkowej i Reedukacji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studium Ekonomicznego w Lublinie. Nauczycielka z kilkuletnim stażem pracy w przedszkolu. Do obszaru jej zainteresowań należą: duchowość chrześcijańska, pedagogika rodziny, literatura piękna i publicystyka. Swojej pasji hodowli kwiatów poświęca każdą wolną chwilę

8 Anna Skórzewska Wychowawca klasy 0 Joanna Wojewódzka wychowawca klasy III Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku biologia i Studiów Podyplomowych Edukacji Początkowej i Terapii Pedagogicznej Dzieci ze Specyficznymi Trudnościami w uczeniu się na Uniwersytecie Warszawskim. W naszej szkole pracuje drugi roku. Prowadzi kółko naukowe Mali odkrywcy i zajęcia z terapii pedagogicznej. Lubi czytać książki, słuchać muzyki, podróżować i gotować. Studiowała na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na specjalnościach logopedia i pedagogika wczesnoszkolna. Zanim podjęła pracę w szkole pracowała przez kilka lat w przedszkolu. Lubi góry, koty, biografie znanych ludzi i kina studyjne.

9 Magdalena Lewandowska nauczyciel języka polskiego wychowawca klasy V b Sebastian Kneć nauczyciel języków obcych wychowawca klasy V a Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie (specjalność nauczycielska i redaktorsko - medialna). Uwielbia swą pracę i zwierzęta - szczególnie koty. Absolwent Lingwistyki Stosowanej UW (j. angielski i j. niemiecki). Od 2002 roku lektor języka angielskiego. Nauczyciel mianowany z 8 letnim stażem pracy w szkole. Znaki szczególne: uśmiech :) Hobby: nauka języków obcych, muzyka, film.

10 Lidia Jaskułowska nauczyciel matematyki-informatyki wychowawca klasy VI Tomasz Szynkielewski nauczyciel przyrody wychowawca klasy IV Absolwentka wydziału matematyki - informatyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej pasją jest matematyka, grafika komputerowa. Od 8 lat jeździ na obozy Strażackie jako opiekun. Uwielbia piękno przyrody, kocha zwierzęta. Prowadzi stronę internetową KSP 109. Nauczyciel przyrody z pięcioletnim stażem. Specjalista d/s BHP i ochrony przeciwpożarowej. Absolwent Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW, Studiów Podyplomowych w zakresie Przyrody oraz Studiów Podyplomowych bezpieczeństwa, higieny pracy i ergonomii. Instruktor piłki nożnej. Pasjonuje się turystyką górską, rowerową i fotografią.

11 Hanna Nowicka nauczyciel plastyki Anna Waligóra-Tarnowska nauczyciel muzyki i rytmiki URLOP Absolwentka Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej UMCS w Lublinie, Wydziału Rytmiki w Szkole Muzycznej II stopnia, logopeda. W szkole prowadzi rytmikę, Edukację Muzyczną w klasach I-III, muzykę w klasach IV-VI oraz chór szkolny. Odpoczywa gotując, tworząc, podróżując. Uwielbia nowe wyzwania. Optymistka lubiąca porządek i dobrą organizację. Ukończyła studia kartograficzne oraz poligrafię na Politechnice Warszawskiej. Po studiach rozpoczęła pracę na Politechnice w Instytucie Poligrafii. Obroniła pracę doktorską nt. Wpływu połysku na barwę odbitki drukarskiej. Ukończyła Teologię Życia Wewnętrznego w Prymasowskim Instytucie Życia Wewnętrznego. Jest pilotem wycieczek szkolnych. Pracę w Naszej Szkole podjęła bezpośrednio po jej otwarciu. Interesuje się sztuką /plastyka, muzyka, film/ oraz zwiedza galerie sztuki. Bardzo lubi czytać /gdy jest zmęczona książki dla młodzieży/.

12 Ks. Marcin Żurek nauczyciel religii (IV-VI) Ludmiła Pietrus nauczyciel religii (0-III) Ksiądz od 19 lat święcenia w 1995 roku, od początku kapłaństwa nauczyciel religii w różnych szkołach, magister licencjat. Pasje: Pan Bóg, praca duszpasterska z dziećmi, młodzieżą i rodzinami, psychologia, literatura fantasy i film. Ukończyła Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, Sekcja Św. Jana Chrzciciela oraz studium pedagogicznokatechetyczne. Mama małego Michałka. Uwielbia grać na bębnie i gitarze. Uczy w klasach 0-III.

13 Michał Zajda nauczyciel wf-u nauczyciel świetlicy Joanna Kulikiewicz-Kisiel nauczyciel wf-u Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Instruktor Sportu-pływanie (pływanie niemowląt), Ratownik WOPR. Zainteresowania: nowoczesne formy gimnastyki, sporty zimowe (narciarstwo). Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Trener i instruktor pływania, manager sportu, wychowawca i kierownik wycieczek, zapalony żeglarz i nurek. Wykwalifikowany Ratownik WOPR, posiadający uprawnienia i doświadczenie w pracy na każdym akwenie wodnym. Jego największą pasją, w której ma największe doświadczenie jest pływanie. Specjalizuje się w nauczaniu pływania niemowląt, dzieci i dorosłych. Największą satysfakcję z pracy daje mu uśmiech dzieci po zajęciach i fakt, że chętnie z nim współpracują. Prywatnie wzorowy:) mąż i dumny tata.

14 Katarzyna Hilchen Nagin Sekretarz Szkoły Magda Majewicz Nauczyciel muzyki i rytmiki Ukończyła Etnologię i Antropologię Kulturową na UW. Muzealnik i kulturoznawca z wykształcenia i zamiłowania. Ze szkołą związana od 14 lat - mama Szymona i Marylki, a przez kilka lat przewodnicząca Rady Rodziców. Przyjaźnie nastawiona do ludzi i świata wieczna optymistka. Bardzo lubi historię, legendy afrykańskie, secesję, starą fotografię i Jeżycjadę Musierowicz. Absolwentka Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej o specjalności: Dyrygentura chóralna i Metodyka nauczania muzyki na UMFC w Warszawie oraz klasy fortepianu ZPSM w Katowicach. Od 2014 roku słuchaczka Podyplomowych Studiów Edukacji Początkowej i Terapii Pedagogicznej Dzieci ze Specyficznymi Trudnościami w Uczeniu się - Wydziału Pedagogicznego UW. Jej pasją, w której się realizuje jest nauczanie gry na fortepianie dzieci w wieku od 3 lat oraz dorosłych. W wolnych chwilach interesuje się sportem: tenisem, siatkówką i piłką nożną. Odpoczywa - tańcząc (w szczególności nie do muzyki klasycznej!)