POJAZDY SCANIA DLA LEŚNICTWA. Gotowe do ciężkiej pracy w leśnictwie

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "POJAZDY SCANIA DLA LEŚNICTWA. Gotowe do ciężkiej pracy w leśnictwie"

Transkrypt

1 POJAZDY SCANIA DLA LEŚNICTWA Gotowe do ciężkiej pracy w leśnictwie

2 POJAZDY SCANIA DLA LEŚNICTWA

3 2 3 Ty, las - i Scania Jazda na wprost po gładkim asfalcie to jedno. Ale pokonywanie leśnych duktów to już coś zupełnie innego. Wie to każdy, kto chociaż raz spróbował. Na krętych, trudno dostępnych dróżkach możesz liczyć tylko na siebie. Musisz zachowywać pełną kontrolę. I właśnie wtedy Twój partner przechodzi najcięższą próbę. Czy samochód ciężarowy spisuje się tak jak tego chcesz? Czy oferuje wystarczającą moc, własności trakcyjne, komfort? A co z ładownością? Mała masa własna i wytrzymałość konstrukcji mają decydujący wpływ na wydajność - podobnie jak niskie zużycie paliwa. Czy zapewnia dyspozycyjność, jakiej potrzebujesz? A jak z dostępem do usług serwisowych i części? Potrzebujesz samochodu ciężarowego, na którym możesz polegać i który nigdy nie sprawi Ci zawodu. Czynnikiem determinującym jest ogólna opłacalność eksploatacji w perspektywie długookresowej. W Scania jesteśmy dumni z tego, że często właśnie to jest powodem, dla którego klienci wybierają nas. Gdy wybierasz Scania, otrzymujesz nie tylko samochód ciężarowy. Zyskujesz także partnera, któremu możesz zaufać.

4 POJAZDY SCANIA DLA LEŚNICTWA Samochód ciężarowy dla każdego zastosowania leśnego Jakie są Twoje potrzeby związane z transportem leśnym? Wypróbuj Scania. Dzięki naszej szerokiej gamie podzespołów jesteśmy w stanie precyzyjnie dostosować każdy samochód ciężarowy do Twoich indywidualnych potrzeb. Oferujemy wyjątkowo duży wybór kabin, silników, skrzyń biegów, przystawek odbioru mocy, osi i innego wyposażenia. Jaką kabinę preferujesz? Potrzebujesz silnika o dużej mocy i momencie obrotowym? Jak najlepszego? Dużej ładowności? Wspólnie skonfigurujemy Twój pojazd! Nasz modułowy system produktów ma również tę zaletę, że wydatnie ułatwia i przyspiesza proces zabudowy podwozia. Rezultatem jest efektywne i niezawodne rozwiązanie dla Twoich potrzeb transportowych.

5 4 5

6 POJAZDY SCANIA DLA LEŚNICTWA Ekonomika paliwowa według Scania Każdy wyprodukowany przez Scania pojazdto rezultat ponad stu lat tradycji i doświadczeń w kształtowaniu wydajności. Zużycie paliwa zależy od trzech zasadniczych czynników: pojazdu, kierowcy i serwisu. W każdym z tych obszarów istnieje możliwość poprawy. Po j a z d Najważniejszym czynnikiem decydującym o zużyciu paliwa jest układ napędowy. Innymi ważnymi czynnikami są własności aerodynamiczne, optymalna masa, opony i różnorodne systemy wspomagające kierowcę. Kierowca Nawet doświadczony kierowca jest w stanie znacząco zmniejszyć zużycie paliwa - nawet o 10% - jeżeli zostanie odpowiednio przeszkolony. Weź udział w Szkoleniu Kierowców Scania, żeby poznać najnowsze techniki jazdy i otrzymać cenne wskazówki jak zmniejszyć zużycie paliwa, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Dodatkową korzyścią będzie znaczne zmniejszenie tempa zużycia eksploatacyjnego pojazdu. Serwis Regularne korzystanie z profesjonalnych usług serwisowych Scania ma decydujące znacznie dla utrzymania niskiego zużycia paliwa. Dzięki temu Twoja leśna Scania będzie równie oszczędna, jak w chwili dostawy. Warto dbać o prawidłową geometrię ustawienia osi, ciśnienia w oponach i smarowanie. Silniki rzędowe - przygotowane na trudy transportu leśnego Mniej paliwa, więcej mocy. Ulepszone i wzmocnione, jednostki napędowe Scania Euro 6 drugiej generacji zapewniają wyjątkowe własności trakcyjne i doskonałą ekonomikę eksploatacji. Dostępne moce w przedziale od 370 KM do 490 KM są stworzone do podejmowania wszelkich wyzwań w segmencie transportu leśnego. Silniki Scania V8 - wyjątkowa trwałość Samochody ciężarowe Scania V8 oferują największy na rynku wybór poziomów mocy silnika: od 520 do 730 KM. Najmocniejszy wariant V8, rozwijający moc 730 KM i moment obrotowy 3500 Nm, odznacza się doskonałą niezawodnością i pozwala osiągać duże prędkości średnie. Oprócz niezrównanych własności trakcyjnych, jednostki Scania V8 charakteryzują się wyjątkową trwałością i imponująca ekonomiką paliwową.

7 6 7 Nowy panel sterowania przyczepnością kół - pełna kontrola i większa przyczepności kół Nowy panel sterowania przyczepnością zawiera wszystkie elementy sterujące funkcjami mającymi wpływ na przyczepność kół do podłoża. Włączniki blokad mechanizmów różnicowych, układu przeciwpoślizgowego i zmiany rozkładu obciążenia osi - są zgrupowane w jednym module deski rozdzielczej, umieszczonym w łatwo dostępnym miejscu. Obok panelu sterowania przyczepnością kół przewidziano miejsce dla dodatkowych przełączników, sterujących np. posypywarką piasku, lampami roboczymi czy przystawkami odbioru mocy. Wszystkie te funkcje zapewniają kierowcy pełną kontrolę i możliwość znacznego zwiększenia przyczepności kół. Pośrodku panelu znajduje się obrotowy przełącznik blokad mechanizmów różnicowych, umożliwiający włączanie poszczególnych blokad we właściwej kolejności, przy zachowaniu jak najlepszej kierowalności pojazdem. Obok przełącznika obrotowego znajdują się przyciski podnoszenia osi wleczonej lub zmiany rozkładu obciążenia pomiędzy osie składowe osi zespolonej. Stan blokady mechanizmu różnicowego jest sygnalizowany na wyświetlaczu w zestawie wskaźników. Sygnalizacja ta jest trójstopniowa: włączanie w toku, blokada włączona, wyłączanie w toku. Inteligentny układ przeciwpoślizgowy (TC). Udoskonalono działanie układu przeciwpoślizgowego w pojazdach z elektronicznie sterowanym układem hamulcowym (EBS). Naciśnięcie przełącznika obrotowego powoduje aktywowanie trybu terenowego, dopuszczającego większy poślizg kół napędowych. Scania Opticruise - inteligentna zmiana biegów Układ Scania Opticruise dostępny zarówno w wersji w pełni zautomatyzowanej, wyposażonej w wyjątkowe, automatyczne sprzęgło, jak i w wersji klasycznej, z pedałem sprzęgła. Wybór należy do Ciebie. Automatyczne sprzęgło jest wyposażone w elektrohydrauliczny siłownik umożliwiający precyzyjne sterowanie sprzęgłem, nawet w przy braku pedału sprzęgła w kabinie. W czasie zmiany biegu sprzęgło jest wyłączane tylko na krótką chwilę.

8 POJAZDY SCANIA DLA LEŚNICTWA Doskonale wyposażone kabiny spełnią wszystkie Twoje potrzeby Samochody ciężarowe Scania są dostępne z różnymi modelami kabin, z których każdy występuje w kilku odmianach różniących się wysokością i długością. Kabiny cechują się wygodnym wejściem, doskonałą ergonomią i dużym zakresem regulacji ustawienia fotela i koła kierownicy. Wszystkie elementy sterujące używane podczas jazdy są dobrze widoczne i łatwo dostępne. Szczególnie predestynowana do zastosowań leśnych jest przestronna, bogato wyposażona kabina serii R, dostępna także dla pojazdów napędzanych silnikiem Scania V8. Alternatywą dla niej jest komfortowa kabina serii G o bardziej kompaktowych wymiarach. Tak bogata oferta kabin umożliwia precyzyjne dostosowanie leśnego samochodu ciężarowego do Twoich potrzeb.

9 8 9 Bezpieczeństwo kabin Charakterystycznymi cechami kabin Scania są ogromna wytrzymałość, wysokiej jakości materiały, skuteczna ochrona antykorozyjna i doskonałe wykończenie. Pod wyrazistymi kształtami i imponującym wyglądem kabin Scania kryje się mocna, sztywna stalowa klatka bezpieczeństwa. Została zaprojektowana tak, by wytrzymać mocne uderzenia. Nasze kabiny spełniają najbardziej rygorystyczne na świecie szwedzkie normy bezpieczeństwa, co zostało potwierdzone testami zderzeniowymi. Akcesoria Scania - duma w każdym detalu Piękno, zdecydowany charakter - trudno opisać emocje jakie wywołuje Scania. Każdy kierowca ma na swoim koncie inne sukcesy i wyjątkowe doświadczenia. I właśnie tę różnorodność odzwierciedlają Akcesoria Scania. Zaprojektowaliśmy je mając na uwadze nie tylko Twoje potrzeby, ale także osobowość. Potrzebujesz większego komfortu w eleganckim wydaniu? Większego bezpieczeństwa i jednocześnie niskiego zużycia paliwa? Powodów jest tyle, ile produktów w naszej ofercie.

10 POJAZDY SCANIA DLA LEŚNICTWA Scania aktywnie wspiera moją działalność Zasadniczymi czynnikami sukcesu w transporcie leśnym są niskie zużycie paliwa i koszty eksploatacji, dyspozycyjność i ładowność pojazdu. Zła jakość dróg i trudne warunki stawiają wysokie wymagania nie tylko wobec pojazdu i kierowcy, ale także w kwestii dostępu do usług serwisowych i części. Rygorystyczne wymagania wobec pojazdów leśnych W rezultacie, Stanisław Suwaj stawia swoim pojazdom wysokie wymagania. Muszą mieć duży prześwit, być wytrzymałe i zdolne do jazdy w terenie. Absolutnie niezawodne i trwałe. Wybór padł na Scania ze względu na prostą konstrukcję, dostępność i korzystne ceny części zamiennych. Stanisław Suwaj, współwłaściel: Samochody ciężarowe Scania wyjątkowo sprawnie poruszają się w terenie. Mają dobre własności trakcyjne i mały promień zawracania. Jest to szczególnie ważne w lesie, gdzie jest niewiele miejsca na manewry. Znakomicie się prowadzą zarówno na drogach twardych, jak i nieutwardzonych oraz cechują się łatwością załadunku i rozładunku. Poza tym te auta są wyjątkowo trwałe, raczej niezawodne i, co ważne, palą zdecydowanie mniej niż ciągniki konkurencji przyznaje Piotr Suwaj. Transport drewna może się odbywać tylko na specjalnych naczepach oraz za pomocą samochodów, które dadzą sobie radę w leśnych ostępach. A takimi są zdaniem właścicieli Drewpolu właśnie auta marki Scania.

11 10 11 Drewpol w liczbach: 85 tyle osób zatrudnionych jest w tartaku 19 tyle lat firma jest obecna na rynku 19 tyle aut liczy jej flota 18 tyle spośród nich to pojazdy marki Scania 16 tyle transportów z drewnem opuszcza dziennie bramę Drewpolu Zielona Scania przez 16 lat przejechała niemal 2 mln km. I to praktycznie bez zaglądania do silnika. Nie dziwi zatem, że bracia Suwajowie do transportu drewna używają niemal wyłącznie aut szwedzkiego producenta.

12 POJAZDY SCANIA DLA LEŚNICTWA Profesjonalne usługi utrzymują Twoje pojazdy w ruchu Leśne samochody ciężarowe Scania są zdolne wytrzymać ogromne obciążenia. Ale w trudnych warunkach eksploatacji decydujące znaczenie ma właściwe wspacie. Oferując profesjonalne usługi dostosowane do Twoich leśnych zadań transportowych, Scania skutecznie dba wydajność Twojego środka transportu. Zapewniamy usługi serwisowe i części - by Twój biznes się kręcił. Części Scania - wysokiej jakości i idealnie dopasowane Części Scania cechuje wysoka jakość, duża trwałość i idealne dopasowanie. Wszystkie Części Scania są produkowane lub starannie wybierane przez specjalistów Scania, z myślą o Twojej działalności. Maksymalna gotowość techniczna, dyspozycyjność i bezpieczeństwo pojazdu - części Scania są dostępne dokładnie wtedy, kiedy ich potrzebujesz i dokładnie tam, gdzie ich potrzebujesz. Większość dostaw realizujemy w ciągu 24 godzin.

13 12 13 Sieć serwisowa Scania O obsługę techniczną i naprawy samochodu ciężarowego Scania dba ogólnoświatowa sieć serwisowa, skupiająca ponad 1600 stacji obsługi i ponad wysoko wykwalifikowanych mechaników. Jeżeli Twoja Scania wymaga naprawy, możesz polegać na naszej rozległej wiedzy technicznej i szybkiej dostępności części zamiennych. Celem oferowanych przez nas usług serwisowych jest ułatwienie Ci życia, a jednocześnie zapewnienie lepszych wyników. Duży wybór usług towarzyszących Usługi Finansowe Scania - przewidywalne koszty i kontrolowane ryzyko Jesteśmy z Tobą na dobre i złe. Dzięki temu, że znamy branżę transportu leśnego, możemy przekształcać nasze usługi finansowe w indywidualne rozwiązania pozwalające przewidywać koszty i zarządzać ryzykiem w całym okresie eksploatacji pojazdów. Ubezpieczenie Scania - pełna ochrona, kiedy jej potrzebujesz Prowadzisz firmę, w którą wierzysz. Ale nawet w okresach prosperity trzeba być przygotowanym na najgorsze. Ponieważ każdej firmie, także Twojej, zdarzają się trudniejsze chwile. Ubezpieczenie Scania pomoże Ci ograniczyć starty finansowe, szybko uporać się z likwidacją szkód oraz szybko i sprawnie zoptymalizować dyspozycyjność. Znamy Twoją działalność, znamy Twoje pojazdy i dobrze wiemy, jakiej ochrony ubezpieczeniowej potrzebujesz. Scania Fleet Management - raport z wynikami monitorowania Wybierz drogę do większych zysków, dzięki raportowi z wynikami monitorowania. Raport z wynikami monitorowania, dostępny w ramach Scania Fleet Management, to łatwa w użyciu usługa, dzięki której zwiększysz opłacalność eksploatacji nawet niewielkiej floty pojazdów. Co tydzień automatycznie otrzymasz pocztą elektroniczną zbiorczy raport dotyczący każdego samochodu ciężarowego. Uzyskasz dostęp do szczegółowych ocen wydajności i stanu każdego pojazdu, bez konieczności wyłączania go z eksploatacji. Szkoła Jazdy Scania Scania Assistance - wystarczy jeden telefon Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, gdziekolwiek się znajdujesz. Wystarczy wykonać jeden telefon, by uzyskać pomoc za pośrednictwem Scania Assistance. Do czasu rozwiązania problemu będziesz na bieżąco informowany o sytuacji. Szkoła Jazdy Scania ma na celu doskonalenie bezpiecznego i ekonomicznego stylu jazdy. Nauka płynnej jazdy samochodem ciężarowym Scania skutkuje nie tylko niższym zużyciem paliwa, ale także znacznie mniejszym zużyciem eksploatacyjnym pojazdu i oddziaływaniem na środowisko naturalne. Szkolenie Kierowców Scania spełnia wymogi nowej dyrektywy szkoleniowej UE, a jednocześnie pozwala zredukować koszty paliwa, nawet o 10%.

14 POJAZDY SCANIA DLA LEŚNICTWA Silniki 13-litrowe 6-cylindrowe, w układzie rzędowym, z układem Scania SCR lub Scania EGR z SCR 370 KM Scania EGR z SCR 410 KM Scania SCR hp hp Max. moc: 370 KM (272 kw) przy 1900 obr./min Max. moment obrotowy: 1900 Nm w zakresie od 1000 do 1300 obr./min Max. moc: 410 KM (302 kw) przy 1900 obr./min Max. moment obrotowy: 2150 Nm w zakresie od 1000 do 1300 obr./min Scania G410 wyróżniona tytułem Green Truck 2014 osiągnęła rekordowo niskie zużycie paliwa 23,29 l/100 km hp 450 KM Scania EGR z SCR hp 450 KM Scania SCR hp 490 KM Scania EGR z SCR Max. moc: 450 KM (331 kw) przy 1900 obr./min Max. moment obrotowy: 2350 Nm w zakresie od 1000 do 1300 obr./min Max. moc: 450 KM (331 kw) przy 1900 obr./min Max. moment obrotowy: 2350 Nm w zakresie od 1000 do 1300 obr./min Max. moc: 490 KM (360 kw) przy 1900 obr./min Max. moment obrotowy: 2550 Nm w zakresie od 1000 do 1300 obr./min

15 14 15 Silniki 16-litrowe V8, z układem Scania SCR i EGR 520 KM Scania EGR z SCR 580 KM Scania EGR z SCR hp hp Max. moc: 520 KM (382 kw) przy 1900 obr./min Max. moment obrotowy: 2700 Nm w zakresie od 1000 do 1300 obr./min Max. moc: 580 KM (427 kw) przy 1900 obr./min Max. moment obrotowy: 2950 Nm w zakresie od 1000 do 1350 obr./min 730 KM Scania EGR z SCR hp

16 POJAZDY SCANIA DLA LEŚNICTWA Kabiny Wysoka, niska, krótka, długa, dzienna lub sypialna. W bogatej ofercie kabin Scania znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz do jazdy, odpoczynku, noclegu i cieszenia się pełnią życia w drodze. Kabiny serii P zaprojektowano z myślą o połączeniu komfortu z maksymalną przestrzenią ładunkową. Doskonale spisują się w znakomitej większości zadań dystrybucyjnych i lekkich zastosowań budowlanych. Przestronne kabiny serii G zaspokoją potrzeby firm wykonujących zarówno krajowy transport długodystansowy, jak i transport budowlany. Jeszcze więcej przestrzeni, więcej miejsca w schowkach, większą wysokość wnętrza oferują kabiny serii R najwięcej oferuje wersja Topline. KABINY KRÓTKIE P G R KABINY DZIENNE KABINY SYPIALNE low normal highline low normal highline low normal highline

17 Wysokość całkowita1) 2. Długość całkowita 3. Wysokość wnętrza nad podłogą 4. Wysokość wnętrza nad tunelem silnika 5. Wysokość tunelu silnika 6. Leżanki 7. Liczba stopni wejściowych 8. Schowki zewnętrzne KABINY KRÓTKIE P, krótka 2790 mm 1710 mm 1500 mm 1170 mm 460 mm Nie 2 Nie G, krótka 3030 mm 1710 mm 1500 mm 1320 mm 310 mm Nie 3 Nie Kabiny dzienne P, dzienna 2790 mm 1990 mm 1500 mm 1170 mm 460 mm 1 2) 2 Nie G, dzienna 3030 mm 1990 mm 1500 mm 1320 mm 310 mm 1 2) 3 Nie R, dzienna 3100 mm 1990 mm 1500 mm 1480 mm 150 mm 1 2) 3 Nie KABINY SYPIALNE P, niski dach 2790 mm 2260 mm 1500 mm 1170 mm 460 mm 1 3) 2 Nie G, niski dach 3030 mm 2260 mm 1500 mm 1320 mm 310 mm 1 3) 3 Tak 4) R, niski dach 3100 mm 2260 mm 1500 mm 1480 mm 150 mm 1 3) 3 Tak 4) P, standardowa 3030 mm 2260 mm 1700 mm 1390 mm 460 mm 1 3) 2 Nie G, standardowa 3270 mm 2260 mm 1700 mm 1530 mm 310 mm 2 3) 3 Tak 4) R, standardowa 3340 mm 2260 mm 1700 mm 1690 mm 150 mm 2 3) 3 Tak 4) P, Highline 3230 mm 2260 mm 1910 mm 1590 mm 460 mm 1 3) 2 Nie G, Highline 3470 mm 2260 mm 1910 mm 1740 mm 310 mm 2 3) 3 Tak 4) R, Highline 3540 mm 2260 mm 1910 mm 1900 mm 150 mm 2 3) 3 Tak 4) R, Topline 3860 mm 2260 mm 2230 mm 2220 mm 150 mm 2 3) 3 Tak 4) 1) Zależnie od wysokości podwozia i rozmiaru opon. 2) W opcji dostępna rozkładana leżanka o szerokości 500 mm. 3) Szerokość leżanek (górna leżanka dostępna w opcji): Seria P: dolna leżanka 700 mm, Seria G: dolna leżanka 700 mm, górna leżanka 600 mm. Seria R: dolna leżanka 800 mm, rozsuwana dolna leżanka mm, górna leżanka 600 lub 700 mm. 4) Wysokość: 376 mm. Szerokość: 600 mm. Pojemność: 426 l (seria G), 383 l (seria R).

18 POJAZDY SCANIA DLA LEŚNICTWA Konfiguracje osi WYSOKOŚĆ PODWOZIA N = standardowe S = podwyższone H = wysokie 4x2 Ciągnik: N S H Podwozie: N S H 4x4 Ciągnik: H Podwozie: H 6x2 Ciągnik: N S Podwozie: N S 6x4 Ciągnik: N S H Podwozie: N S H 6x6 Podwozie: H 8x4 Podwozie: N S H 8x6 Podwozie: H 8x8 Podwozie: H

19 18 19 Bezpieczeństwo jest najważniejsze W celu zapewnienia optymalnych właściwości aerodynamicznych i bezpieczeństwa, wszystkie zderzaki Scania zostały zintegrowane z przodem kabiny. Oferowane są cztery wersje zderzaków, zależnie od specyfi kacji i przeznaczenia pojazdu. Zderzak niski, wysoki i wysunięty do przodu o 50 mm z wbudowaną dodatkową belką, spełnia wymagania dotyczące przedniej ochrony przeciwnajazdowej. Zderzaki niskie są przeznaczone dla podwozi wysokich. Zderzaki wysunięte o 130 mm są montowane wysoko do pasa kabiny. Są wykonane w całości ze stali i przeznaczone dla pojazdów wymagających skuteczniejszej ochrony mechanizmów narażonych na uszkodzenia. Posiadają wbudowany solidny stopień wejściowy i zaczep do holowania o wytrzymałości 35 ton. Zderzaki wysunięte o 50 mm są również przeznaczone dla pojazdów wymagających skuteczniejszej ochrony mechanizmów narażonych na uszkodzenia. Wykonane są w całości ze stali i montowane wysoko do przedniego pasa kabiny. Posiadają zaczep do holowania o wytrzymałości 24 ton (opcja).

20 POJAZDY SCANIA DLA LEŚNICTWA

21 20 21

22 POJAZDY SCANIA DLA LEŚNICTWA Wybór Scania się opłaca Pierwszy samochód ciężarowy Scania zbudowaliśmy w 1902 r. I choć od tego czasu świat się zmienił, podstawowe potrzeby naszych klientów są wciąż te same. Na Scania zawsze możesz polegać - w deszczu, w słońcu, a także tam, gdzie las wydaje się rozciągać na tysiące kilometrów w każdym kierunku. Witamy na pokładzie. Wybierzmy się razem w drogę do rentowności.

23 22 23

24 Scania prowadzi aktywną politykę rozwoju i doskonalenia swoich produktów. Dlatego Scania zastrzega sobie prawo do zmiany produktów i specyfi kacji produktów bez wcześniejszego powiadomienia. Co więcej, ze względu na przepisy krajowe lub wspólnotowe (UE), niektóre produkty i usługi mogą nie być dostępne na wszystkich rynkach. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z dilerem lub odwiedź Pojazdy leśne Scania. Edycja

Informacje o podwoziach i oznaczeniach modeli. System modułowy firmy Scania

Informacje o podwoziach i oznaczeniach modeli. System modułowy firmy Scania System modułowy firmy Scania System modułowy firmy Scania Modułowy system budowy stosowany przez firmę Scania umożliwia optymalne dopasowanie podwozia do różnych zastosowań. Każde podwozie firmy Scania

Bardziej szczegółowo

Samochody ciężarowe Scania serii P dostępne z większymi silnikami

Samochody ciężarowe Scania serii P dostępne z większymi silnikami Nadarzyn, 30 kwietnia 2009 r. Nowe pojazdy w ofercie Scania: P 360 i P 400 Euro 5 Samochody ciężarowe Scania serii P dostępne z większymi silnikami Dzięki dostępności rozwijających duży moment obrotowy,

Bardziej szczegółowo

Gotowe do ciężkiej pracy Scania na wystawie Bauma 2010: duży wybór, kompleksowa obsługa

Gotowe do ciężkiej pracy Scania na wystawie Bauma 2010: duży wybór, kompleksowa obsługa PRESS info P10400EN / Per-Erik Nordström Kwiecień 2010 r. Gotowe do ciężkiej pracy Scania na wystawie Bauma 2010: duży wybór, kompleksowa obsługa Niezawodna technologia, bogata oferta produktów i kompleksowa

Bardziej szczegółowo

MODELE. Max. moc. Model KM

MODELE. Max. moc. Model KM MODELE Max. moc Model 30 40 50 KM 35 41 47 ZASTOSOWANIE Wszechstronne ciągniki sprawdzają się w: sadach szklarniach ogrodnictwie parkach i ogrodach utrzymaniu zieleni sektorze komunalnym SYLISTYKA Zwarta

Bardziej szczegółowo

SCANIA exclusive. Zamień usługi na rozwiązania. od 1476 euro

SCANIA exclusive. Zamień usługi na rozwiązania. od 1476 euro SCANIA exclusive Zamień usługi na rozwiązania SCANIA exclusive od 1476 euro SCANIA exclusive Zamień usługi na rozwiązania. Szanując Twój czas i chcąc wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom przygotowaliśmy

Bardziej szczegółowo

Informacje o podwoziu i oznaczenia modeli

Informacje o podwoziu i oznaczenia modeli Oznaczenie modelu Oznaczenie modelu Oznaczenie modelu firmy Scania to kombinacja znaków według poniższego wzoru: Model ciężarówki Typ kabiny Kod mocy silnika Przystosowanie podwozia Konfiguracja kół Wysokość

Bardziej szczegółowo

Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012. Amarok

Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012. Amarok Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012 Amarok Informacje na temat zużycia paliwa i emisji CO 2 znajdują się w niniejszych danych technicznych. Nie wszystkie kombinacje silnika, skrzyni biegów

Bardziej szczegółowo

ET16. Kompaktowa swoboda ruchu w klasie koparek 1,5- tonowych. Konwencjonalne Koparki Gąsienicowe Z Nadwoziem

ET16. Kompaktowa swoboda ruchu w klasie koparek 1,5- tonowych. Konwencjonalne Koparki Gąsienicowe Z Nadwoziem ET16 Konwencjonalne Koparki Gąsienicowe Z Nadwoziem Kompaktowa swoboda ruchu w klasie koparek 1,5- tonowych Kompaktowe rozmiary, a przy tym najlepsza w swojej klasie w dziedzinie wielkości kabiny -to może

Bardziej szczegółowo

Silnik. Przekładnia. Koncepcja sterowania. Ecotronik od Steyr. IDEALNE ZESTRoJENIE SILNIKA, PRZEKŁADNI I OBSŁUGI. www.steyr-traktoren.

Silnik. Przekładnia. Koncepcja sterowania. Ecotronik od Steyr. IDEALNE ZESTRoJENIE SILNIKA, PRZEKŁADNI I OBSŁUGI. www.steyr-traktoren. Silnik. Przekładnia. Koncepcja sterowania. Ecotronik od Steyr. IDEALNE ZESTRoJENIE SILNIKA, PRZEKŁADNI I OBSŁUGI. www.steyr-traktoren.com Wydajność, na której możesz polegać: ECOtronik 02 WSTĘP Silnik.

Bardziej szczegółowo

Ciągniki siodłowe Scania zoptymalizowane pod względem ekonomiki paliwowej

Ciągniki siodłowe Scania zoptymalizowane pod względem ekonomiki paliwowej PRESS info P09904PL / Per-Erik Nordström 17 września 2009 Ciągniki siodłowe Scania zoptymalizowane pod względem ekonomiki paliwowej Wraz z premierą nowych samochodów ciężarowych serii R Scania wprowadza

Bardziej szczegółowo

Twój partner w potrzebie. 32-083 Balice, ul. Krakowska 50 tel.: +48 12 630 47 61, fax: +48 12 630 47 28 e-mail: sales@admech.pl www.admech.

Twój partner w potrzebie. 32-083 Balice, ul. Krakowska 50 tel.: +48 12 630 47 61, fax: +48 12 630 47 28 e-mail: sales@admech.pl www.admech. Twój partner w potrzebie 32-083 Balice, ul. Krakowska 50 tel.: +48 12 630 47 61, fax: +48 12 630 47 28 e-mail: sales@admech.pl www.admech.pl Sprzęgła CD SERIA A1C Sprzęgła CD SERIA A1C Precyzyjne, niezawodne

Bardziej szczegółowo

USŁUGI SERWISOWE NASZ GŁÓWNY CEL TO

USŁUGI SERWISOWE NASZ GŁÓWNY CEL TO USŁUGI SERWISOWE NASZ GŁÓWNY CEL TO całkowita dyspozycyjność Twojego pojazdu Serwis maksymalnie dostosowany do potrzeb klienta Naprawa w serwisie jak i sam serwis to w wyobrażeniu klienta miejsce, w którym

Bardziej szczegółowo

SZYBKA I WYDAJNA TRZEBIEŻ. PONSSE fox

SZYBKA I WYDAJNA TRZEBIEŻ. PONSSE fox SZYBKA I WYDAJNA TRZEBIEŻ PONSSE fox HARWESTER PONSSE FOX REGULARNA WYDAJNOŚĆ Harwester PONSSE Fox oferuje najnowszą technologię oraz niezawodne rozwiązania gwarantujące doskonałą sprawność ogólną maszyny.

Bardziej szczegółowo

Crafter masy i wymiary Masy

Crafter masy i wymiary Masy Crafter masy i wymiary Masy Model/ Dopuszczalna masa całkowita (kg) Rozstaw (mm) Ładowność z kierowcą od do (kg) Maksymalna masa zespołu pojazdów (przy 12% wzniesieniu) (kg) 1 Furgon, niski dach 3250 1614

Bardziej szczegółowo

SPECIAL VEHICLES TERBERG SERIA RT CIĘŻKIE ŁADUNKI SĄ NASZYM ŻYWIOŁEM

SPECIAL VEHICLES TERBERG SERIA RT CIĘŻKIE ŁADUNKI SĄ NASZYM ŻYWIOŁEM SPECIAL VEHICLES TERBERG SERIA RT CIĘŻKIE ŁADUNKI SĄ NASZYM ŻYWIOŁEM SPR AWDZONE ROZWIĄZANIA Łączna masa z ładunkiem do 375 ton Nośność siodła do 45 ton Obracający się o 180 fotel Ergoturn Spawane podwozie

Bardziej szczegółowo

Nowy Antos Loader. Nowy Antos Volumer.

Nowy Antos Loader. Nowy Antos Volumer. Nowy Antos Loader. Nowy Antos Volumer. Nowa klasa ładowności. Aby odsunąć chwilę, gdy dojdziesz do granic swoich mocy transportowych pod względem masy i objętości przewożonego ładunku. Nowy Antos Loader

Bardziej szczegółowo

Legenda kończy 40 lat

Legenda kończy 40 lat 31 marca 2009 Scania V8 1969-2009 Legenda kończy 40 lat Moc, doznania i charakterystyczny dźwięk oto nieodłączne elementy legendy silnika Scania V8. Dodaj do tego doskonałą ekonomikę paliwową w tej klasie

Bardziej szczegółowo

podwozia dalekobieżne

podwozia dalekobieżne podwozia dalekobieżne Renault Trucks GAMA T Maksymalna objętość minimalna masa własna renault-trucks.pl Silnik Pojazdy Renault Trucks T wykorzystują silniki 11- bądź 13-litrowe. Od 2016 roku niezależnie

Bardziej szczegółowo

ZASTOSOWANIE. - Profesjonalne sadownictwo - Uprawy specjalistyczne. standard 1280mm (przy ogumieniu 360/70 R 24 tył)

ZASTOSOWANIE. - Profesjonalne sadownictwo - Uprawy specjalistyczne. standard 1280mm (przy ogumieniu 360/70 R 24 tył) ZASTOSOWANIE - Profesjonalne sadownictwo - Uprawy specjalistyczne - Szerokość min. od 1100mm standard 1280mm (przy ogumieniu 360/70 R 24 tył) SILNIK - EURO II - Duża pojemność 3,0 lub 4,0 L -Chłodzenie

Bardziej szczegółowo

PAKIET SERWISOWY VOLVO. Najprostszy sposób na utrzymanie wysokiej wartości Twojego Volvo

PAKIET SERWISOWY VOLVO. Najprostszy sposób na utrzymanie wysokiej wartości Twojego Volvo PAKIET SERWISOWY VOLVO Najprostszy sposób na utrzymanie wysokiej wartości Twojego Volvo ZAPOMNIJ O KOSZTACH SERWISU JUŻ W DNIU ZAKUPU NOWEGO VOLVO Jeżeli wraz z zakupem nowego Volvo zdecydujesz się nabyć

Bardziej szczegółowo

Informacje. Scania oferuje inteligentne samochody ciężarowe o dużej ładowności

Informacje. Scania oferuje inteligentne samochody ciężarowe o dużej ładowności Informacje Stara Wieś, 15 kwietnia 2013 r. Scania oferuje inteligentne samochody ciężarowe o dużej ładowności Dzięki modułowemu systemowi produktów Scania, klienci mogą wybierać spośród milionów opcji

Bardziej szczegółowo

5G / 5GH Standard 60 do 66 kw (80 do 90 KM) Kompaktowa wydajność

5G / 5GH Standard 60 do 66 kw (80 do 90 KM) Kompaktowa wydajność 5G / 5GH Standard 60 do 66 kw (80 do 90 KM) Kompaktowa wydajność 2 Seria 5G / 5GH Kompaktowa wydajność ma teraz nowe imię: Standardowa seria 5G Twój ciągnik John Deere z serii 5G podoła wszelkim zadaniom,

Bardziej szczegółowo

Ładowarka teleskopowa CAT TH serii C

Ładowarka teleskopowa CAT TH serii C Ładowarka teleskopowa CAT TH serii C TH336C, TH337C, TH406C, TH407C Model Udźwig Max. wysokość podnoszenia Masa robocza TH336C 3,3 tony 6,1etra 6 820 kg TH337C 3,3 tony 7,3etra 7 045 kg TH406C 3,7 tony

Bardziej szczegółowo

Furgon kompakt z rozstawem osi 3200 mm. Dopuszczalna masa całkowita w kg Napęd na koła przednie 4 x 2

Furgon kompakt z rozstawem osi 3200 mm. Dopuszczalna masa całkowita w kg Napęd na koła przednie 4 x 2 Dane techniczne. Legenda do wymiarów: Wszystkie wymiary podano w milimetrach i są wartościami uśrednionymi. Dotyczą pojazdów z wyposażeniem podstawowym i bez obciążenia. a) Wysokość pojazdu w połączeniu

Bardziej szczegółowo

Włączanie przystawki odbioru mocy EK. Działanie

Włączanie przystawki odbioru mocy EK. Działanie Funkcja służy do włączania przystawki odbioru mocy z miejsca kierowcy i spoza kabiny. Przystawką odbioru mocy steruje jednostka sterująca BCI. Przystawkę odbioru mocy napędzaną kołem zamachowym można odpowiednio

Bardziej szczegółowo

Pojazdy dystrybucyjne

Pojazdy dystrybucyjne Pojazdy dystrybucyjne POJAZDY DYSTRYBUCYJNE SCANIA Zawsze w ruchu Gdy masz pilne zamówienia, pracujesz w dystrybucji i logistyce potrzebujesz pojazdu, który jest zawsze gotowy. Twoi klienci nie mogą czekać,

Bardziej szczegółowo

Pojazd użytkowy John Deere GATOR

Pojazd użytkowy John Deere GATOR Pojazd użytkowy John Deere GATOR Seria tradycyjna Pojazdy Użytkowe - robocze Seria Kompakt Seria T Seria HPX CX TS HPX 4x2 TE Elec TH TX TX Turf Seria tradycyjna Pojazdy Użytkowe - Cross Over Seria XUV

Bardziej szczegółowo

Ciągniki rolnicze serii 7: najlepsza technologia, największa wydajność

Ciągniki rolnicze serii 7: najlepsza technologia, największa wydajność .pl https://www..pl Ciągniki rolnicze serii 7: najlepsza technologia, największa wydajność Autor: materiały firmowe Data: 7 grudnia 2016 Ciągniki rolnicze Serii 7 zostały opracowane przez markę DEUTZ-

Bardziej szczegółowo

Moc w ciągłej dyspozycji. Technika produkcji lokomotyw

Moc w ciągłej dyspozycji. Technika produkcji lokomotyw Moc w ciągłej dyspozycji. Technika produkcji lokomotyw Voith Turbo Lokomotivtechnik Od 25 roku firma Voith łączy kompetencje w dziedzinie techniki lokomotyw - od konstruowania, poprzez produkcję, po usługi

Bardziej szczegółowo

www.renaultdostawcze.pl RENAULT TRAFIC WYMIARY FURGONY Maksymalna objętość przestrzeni ładunkowej (m 3 ) 5,2 6,0 Wymiary zewnętrzne (mm) Długość całkowita 4 999 5 399 Szerokość całkowita / z lusterkami

Bardziej szczegółowo

Włączenie automatycznego biegu neutralnego. Informacje ogólne

Włączenie automatycznego biegu neutralnego. Informacje ogólne Informacje ogólne Informacje ogólne Ta funkcja jest dostępna w pojazdach z następującymi układami: Automatyczna skrzynia biegów Całkowicie zautomatyzowany układ Opticruise (pojazdy bez pedału sprzęgła)

Bardziej szczegółowo

Beco Przyczepy wywrotki. Siła do pracy

Beco Przyczepy wywrotki. Siła do pracy Beco Przyczepy wywrotki Siła do pracy Wywrotki rolnicze Beco Wywrotki rolnicze Beco Wywrotki rolnicze BECO typu SUPER już od dawna są niezwykle cenionymi przyczepami. Produkty BECO znane są ze swojej trwałości,

Bardziej szczegółowo

SCANIA POJAZDY SPECJALISTYCZNE. Gotowe by zadbać o porządek w Twojej okolicy

SCANIA POJAZDY SPECJALISTYCZNE. Gotowe by zadbać o porządek w Twojej okolicy Gotowe by zadbać o porządek w Twojej okolicy Samochody do wywozu śmieci Niezależnie od tego, czy wywóz śmieci dotyczy gospodarstw domowych, przemysłu, czy jest on realizowany przez firmy prywatne czy też

Bardziej szczegółowo

Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012. Crafter

Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012. Crafter Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012 Crafter Informacje na temat zużycia paliwa i emisji CO 2 znajdują się w niniejszych danych technicznych. Nie wszystkie kombinacje silnika, skrzyni biegów

Bardziej szczegółowo

Przedstawiamy nowe terenowe samochody ciężarowe Scania

Przedstawiamy nowe terenowe samochody ciężarowe Scania Przedstawiamy nowe terenowe samochody ciężarowe Scania Gotowe do ciężkiej pracy. Gotowe na trudne wyzwania. Przenieś swoją firmę na wyższy poziom. Nowe terenowe samochody ciężarowe Scania to najwytrzymalsze

Bardziej szczegółowo

ET16. Kompaktowa swoboda ruchu w klasie koparek 1,5- tonowych

ET16. Kompaktowa swoboda ruchu w klasie koparek 1,5- tonowych ET16 Konwencjonalne Koparki Gąsienicowe Z Nadwoziem Kompaktowa swoboda ruchu w klasie koparek 1,5- tonowych Kompaktowe rozmiary, a przy tym najlepsza w swojej klasie w dziedzinie wielkości kabiny -to może

Bardziej szczegółowo

CAŁKOWICIE ZMODERNIZOWANA POTĘGA MOCY PONSSE BEAR

CAŁKOWICIE ZMODERNIZOWANA POTĘGA MOCY PONSSE BEAR CAŁKOWICIE ZMODERNIZOWANA POTĘGA MOCY PONSSE BEAR NOWY PONSSE BEAR MOC, WYDAJNOŚĆ I RADOŚĆ PRACY Zupełnie nowy PONSSE Bear to niekwestionowany król lasu. Reprezentuje to co najlepsze w dziedzinie osiągnięć,

Bardziej szczegółowo

Volvo Group Trucks Poland. Kraków 2015

Volvo Group Trucks Poland. Kraków 2015 Kraków 2015 Styczeń 2013 początek procesu integracji sieci serwisowej Volvo Trucks i Renault Trucks na rynku polskim 29.11.2013 - jedna firma reprezentująca dwie marki na polskim rynku, odpowiada za sprzedaż

Bardziej szczegółowo

EKONOMICZNY I WYDAJNY. PONSSE BEAver

EKONOMICZNY I WYDAJNY. PONSSE BEAver EKONOMICZNY I WYDAJNY PONSSE BEAver PRAWDZIWE ŹRÓDŁO MOCY W KLASIE MAŁYCH HARWESTERÓW PONSSE Beaver to wszechstronna maszyna, która idealnie sprawdza się zarówno w trzebieżach wczesnych jak i na zrębach

Bardziej szczegółowo

Certyfikowany Program Odbudowy maszyn Volvo

Certyfikowany Program Odbudowy maszyn Volvo Certyfikowany Program Odbudowy maszyn Volvo Zwiększ czas eksploatacji swojej maszyny Volvo Po co kupować nową maszynę, skoro możliwa jest jej odbudowa? Zagwarantuj swojemu ciężko pracującemu sprzętowi

Bardziej szczegółowo

JESTEŚMY PO TO, ABY WSPIERAĆ TWÓJ BIZNES NILFISK PAKIETY SERWISOWE SZYTE NA MIARĘ

JESTEŚMY PO TO, ABY WSPIERAĆ TWÓJ BIZNES NILFISK PAKIETY SERWISOWE SZYTE NA MIARĘ JESTEŚMY PO TO, ABY WSPIERAĆ TWÓJ BIZNES NILFISK PAKIETY SERWISOWE SZYTE NA MIARĘ PROFESJONALNY SERWIS POCZUJ RÓŻNICĘ Aby czyszczenie odznaczało się najwyższą jakością, musi spełniać dwa istotne wymogi.

Bardziej szczegółowo

Lambox. Zabudowa kurierska

Lambox. Zabudowa kurierska Lambox Zabudowa kurierska Zabudowa kurierska Zabudowa kontenerowa LAMBox to nowatorski design, aerodynamiczny kształt, ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni wnętrza pojazdu, niespotykana funkcjonalność,

Bardziej szczegółowo

DANE TECHNICZNE. Argon 2 // Wózek inwalidzki na ramie sztywnej

DANE TECHNICZNE. Argon 2 // Wózek inwalidzki na ramie sztywnej DANE TECHNICZNE Argon 2 // Wózek inwalidzki na ramie sztywnej Maks. waga użytkownika: 125 kg // 140 kg Nachylenie oparcia: -31 do + 15 ê Koła Proton lub adapter osi roweru z napędem ręcznym: 100 kg Środek

Bardziej szczegółowo

COMPACT MSL seria 2,2-15 kw. Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom.

COMPACT MSL seria 2,2-15 kw. Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom. COMPACT MSL seria 2,2-15 kw Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom. COMPACT Seria MSL Sprężarki MSL, w sposób idealny łączą w sobie prostotę budowy oraz przystępność cenową sprężarek

Bardziej szczegółowo

ET18. ET18 ewolucja pracującego świata. Konwencjonalne Koparki Gąsienicowe Z Nadwoziem

ET18. ET18 ewolucja pracującego świata. Konwencjonalne Koparki Gąsienicowe Z Nadwoziem ET18 Konwencjonalne Koparki Gąsienicowe Z Nadwoziem ET18 ewolucja pracującego świata. Wacker Neuson ustanawia nowe standardy koparek kompaktowych z ich nową generacją modeli w klasie wagowej od 1,7 do

Bardziej szczegółowo

CORSA KONWERTOWANA VAN 5D

CORSA KONWERTOWANA VAN 5D VAN 5D WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI. WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI. WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI. Wykonywana przez wyspecjalizowany zakład Obejmuje m.in. demontaż tylnej kanapy i pasów bezpieczeństwa oraz montaż zestawu grodzeniowego

Bardziej szczegółowo

WL52. Klasyka na placu budowy: WL 52

WL52. Klasyka na placu budowy: WL 52 WL52 Przegubowe ładowarki Kołowe Klasyka na placu budowy: WL 52 Na profesjonalnym placu budowy nie powinno zabraknąć ładowarki kołowej WL 52. Poza mocną hydrauliką oferuje ona również łatwą w obsłudze

Bardziej szczegółowo

FORD RANGER Ranger_2012.5_Cover_V2.indd 1 24/03/2012 11:40

FORD RANGER Ranger_2012.5_Cover_V2.indd 1 24/03/2012 11:40 FORD RANGER 1 2 3 Jeśli pracę warto wykonać, warto ją wykonać raz Ford Ranger ma ogromną ładowność i imponującą pojemność skrzyni ładunkowej. Oznacza to mniej kursów w ramach wykonywanej pracy. To z kolei

Bardziej szczegółowo

POJAZDY BUDOWLANE SCANIA

POJAZDY BUDOWLANE SCANIA Pojazdy budowlane POJAZDY BUDOWLANE SCANIA Branża budowlana. Trudno wyobrazić sobie inną, która byłaby równie zróżnicowana i wymagająca. W Scania szczycimy się tym, że jesteśmy jej częścią, dostarczając

Bardziej szczegółowo

WYSOKIEJ JAKOŚCI KOPARKI PRZEŁADUNKOWE. 100% made in ITALY

WYSOKIEJ JAKOŚCI KOPARKI PRZEŁADUNKOWE. 100% made in ITALY WYSOKIEJ JAKOŚCI KOPARKI PRZEŁADUNKOWE 100% made in ITALY FABRYKA Powierzchnia całkowita 23.000 m2 Powierzchnia budynków 11.000 m2 OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII ROZWÓJ TECHNOLOGICZNY Najważniejsze cele POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA

Bardziej szczegółowo

Ciągniki siodłowe. Zalecenia. Rozstaw osi

Ciągniki siodłowe. Zalecenia. Rozstaw osi Ogólne informacje na temat ciągników siodłowych Ogólne informacje na temat ciągników siodłowych Ciągniki siodłowe są przeznaczone do ciągnięcia naczep. W związku z tym wyposażone są wsiodło, które umożliwia

Bardziej szczegółowo

Silnik Cursor 9 o mocy 400 KM został opracowany specjalnie na

Silnik Cursor 9 o mocy 400 KM został opracowany specjalnie na S U P E R - L I G H T H I - P R O F I T A B I L I T Y H I - P E R F O R M A N C E Wydajność nie jest celem samym w sobie. To także sposób prowadzenia biznesu i sposób myślenia przy podejmowaniu codziennych

Bardziej szczegółowo

Sprężarki olejowe. VB5-37 kw

Sprężarki olejowe. VB5-37 kw Sprężarki olejowe V5-37 kw Zróżnicowane rozwiązania. trakcyjne cenowo opcje. Zamknięte sprężarki śrubowe firmy erius TM z serii V5-37 kw to wydajność w konkurencyjnej cenie. Od samodzielnych sprężarek

Bardziej szczegółowo

7,32% ECOSTRALIS. oszczędność zużycia paliwa w modelu. Auto Service

7,32% ECOSTRALIS. oszczędność zużycia paliwa w modelu. Auto Service 7,32% TÜV SÜD potwierdza certyfikatem porównanie pomiarów zużycia paliwa wykonane przez Iveco. oszczędność zużycia paliwa w modelu ECOSTRALIS Dodatkowe informacje dot. szczegółów testu dostępne są na stronie

Bardziej szczegółowo

ZUPEŁNIE NOWE. volvo V40 ZACZYNA SIĘ OD CIEBIE

ZUPEŁNIE NOWE. volvo V40 ZACZYNA SIĘ OD CIEBIE ZUPEŁNIE NOWE volvo V40 ZACZYNA SIĘ OD CIEBIE poznaj zupełnie nowe V40 MAŁE VOLVO, WIELKI CHARAKTER Projektując nowy samochód, zawsze zaczynamy od myślenia o ludziach to typowe, bardzo skandynawskie podejście

Bardziej szczegółowo

Kompakt z rozstawem osi 3250 mm, z dachem wysokim

Kompakt z rozstawem osi 3250 mm, z dachem wysokim maks. 2700 (pomiar przy podłodze) 1350 1520 3250 5261 2600 (pomiar przy ściance działowej) 1040 3250 5261 2600 (pomiar przy ściance działowej) Dopuszczalna masa całkowita [t] H ok. 55/6901 1040 1993 2426

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczne silniki Scania w pojazdach nowej generacji. Zużycie paliwa niższe o 3 proc.

Ekonomiczne silniki Scania w pojazdach nowej generacji. Zużycie paliwa niższe o 3 proc. INFORMACJA PRASOWA 23 sierpnia 2016 w pojazdach nowej generacji. Zużycie paliwa niższe o 3 proc. Jednym z celów rozwoju w Scania jest objęcie przywództwa w upowszechnieniu idei zrównoważonego transportu.

Bardziej szczegółowo

Nowe Volvo FH rzuca wyzwanie branży samochodów ciężarowych i zwiększa rentowność firm transportowych

Nowe Volvo FH rzuca wyzwanie branży samochodów ciężarowych i zwiększa rentowność firm transportowych Informacje prasowe Nowe Volvo FH rzuca wyzwanie branży samochodów ciężarowych i zwiększa rentowność firm transportowych Wprowadzając na rynek nową serią Volvo FH, Volvo Trucks dokonuje przełomu w obszarze

Bardziej szczegółowo

Wózki elektryczne, magazynowe, podnośnikowe:

Wózki elektryczne, magazynowe, podnośnikowe: Wózki elektryczne, magazynowe, podnośnikowe: ELEKTRYCZNY WÓZEK PODNOŚNIKOWY ECL1029 Napędzany elektrycznie wózek widłowy o ładowności 1000kg i wysokości podnoszenia 2900mm. Dzięki kompaktowej i lekkiej

Bardziej szczegółowo

Nowy Actros Loader. Nowy Actros Volumer.

Nowy Actros Loader. Nowy Actros Volumer. Nowy Actros Loader. Nowy Actros Volumer. Nowy wymiar ładowności Actros Loader i Actros Volumer. Aby odsunąć chwilę, gdy dojdą Państwo do granic swoich mocy transportowych pod względem masy i objętości

Bardziej szczegółowo

4-kolumnowe podnośniki samochodowe o dużym udźwigu. ST 4175-ST 4250 Udźwig 17.500 25.000 kg

4-kolumnowe podnośniki samochodowe o dużym udźwigu. ST 4175-ST 4250 Udźwig 17.500 25.000 kg 4-kolumnowe podnośniki samochodowe o dużym udźwigu ST 4175-ST 4250 Udźwig 17.500 25.000 kg S T E R T I L S u p e r i o r s o l u t i o n s b y q u a l i t y p e o p l e Superior solutions by quality people

Bardziej szczegółowo

Żuraw samojezdny Zoomlion RT 550

Żuraw samojezdny Zoomlion RT 550 OFERTA SPECJALNA 11.04.2011 Żuraw samojezdny Zoomlion RT 550 Proponowana rata leasingu w PLN: 5 555 PLN/m-c netto Proponowana rata leasingu w EUR: 1 280 EUR/m-c netto Pełna dokumentacje techniczna DTR

Bardziej szczegółowo

1

1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 112 13 [Nm] 420 380 340 300 kw [PS] 160 [218] 140 [190] 120 [163] 100 [136] [Nm] 420 380 340 300 kw [PS] 160 [218] 140 [190] 120 [163] 100 [136] [Nm] 420 380 340 300 kw [PS]

Bardziej szczegółowo

NLR85 - L 35 Série Bleu. Wymiary oraz zalecane rozmiary tylnej zabudowy

NLR85 - L 35 Série Bleu. Wymiary oraz zalecane rozmiary tylnej zabudowy L 35 Série Bleu - 3,5 t NLR85 - L 35 Série Bleu Wymiary oraz zalecane rozmiary tylnej zabudowy L 35 F L 35 H Wymiary (mm) Rozstaw osi X 2750 3350 D min. 650 Długość całkowita K 5295 6015 Zwis przedni A

Bardziej szczegółowo

ES EUROSYSTEM. Elastyczne rozwiązania

ES EUROSYSTEM. Elastyczne rozwiązania ES EUROSYSTEM Elastyczne rozwiązania MODULAR - FLEXI Indywidualne kombinacje zabudowy przy wykorzystaniu EuroSystemu Przy użyciu zestawu różnych modułów, klienci mogą dostosować EuroSystem do swoich specyficznych

Bardziej szczegółowo

EZ 80. Kompaktowa konstrukcja, a jednocześnie wysoka wydajność

EZ 80. Kompaktowa konstrukcja, a jednocześnie wysoka wydajność EZ 80 Koparki Gąsienicowe Zero Tail Kompaktowa konstrukcja, a jednocześnie wysoka wydajność Model EZ80 to największa koparka zero tail marki Wacker Neuson. Kompaktowe wymiary, zmniejszone zużycie paliwa

Bardziej szczegółowo

Błotniki. Informacje ogólne na temat błotników ifartuchów błotników. Mata przeciwbryzgowa

Błotniki. Informacje ogólne na temat błotników ifartuchów błotników. Mata przeciwbryzgowa Informacje ogólne na temat błotników i fartuchów błotników Informacje ogólne na temat błotników ifartuchów błotników W niektórych krajach przepisy prawa określają wymagania względem błotników i fartuchów.

Bardziej szczegółowo

Nowy Crafter praktyczny, oszczędny i innowacyjny jak nigdy dotąd, wyznacza nowe standardy w klasie

Nowy Crafter praktyczny, oszczędny i innowacyjny jak nigdy dotąd, wyznacza nowe standardy w klasie Nowy Crafter praktyczny, oszczędny i innowacyjny jak nigdy dotąd, wyznacza nowe standardy w klasie 4 modele bazowe, 3 długości i 3 wysokości nadwozia dostępny z napędem na przednią lub tylną oś, a także

Bardziej szczegółowo

Jedź łatwo. Jedź płynnie.

Jedź łatwo. Jedź płynnie. Jedź łatwo. Jedź płynnie. Od ponad 60 lat konstruujemy niezawodne pojazdy miejskie. Każdego dnia, setki tysięcy ludzi takich jak Ty, polega na swoich jednośladach Yamaha, aby poruszać się po mieście. Przedstawiamy

Bardziej szczegółowo

Nasze zobowiązanie: maksymalna dyspozycyjność pojazdu. Usługi Serwisowe Scania

Nasze zobowiązanie: maksymalna dyspozycyjność pojazdu. Usługi Serwisowe Scania Nasze zobowiązanie: maksymalna dyspozycyjność pojazdu Usługi Serwisowe Scania Globalna sieć serwisowa SIEĆ SERWISOWA DOSTOSOWANA DO TWOICH POTRZEB. Stacja obsługi kojarzy się z miejscem, w którym naprawiasz

Bardziej szczegółowo

Sterowanie przystawkami odbioru mocy. Informacje ogólne

Sterowanie przystawkami odbioru mocy. Informacje ogólne Informacje ogólne Informacje ogólne Sterowanie przystawkami odbioru mocy odbywa się za pośrednictwem jednostki sterującej BCI pojazdu (interfejs komunikacyjny zabudowy). Funkcja jest dostępna, jeżeli pojazd

Bardziej szczegółowo

Daflf220 +jg2 Konar. WORD Szczecin 2016

Daflf220 +jg2 Konar. WORD Szczecin 2016 Daflf220 +jg2 Konar WORD Szczecin 2016 Parametry silników parametr DAF LF 220 STAR/MAN TGL.12.240 oznaczenie silnika PX 7.164 D0836 LFL 40 opis silnika wysokoprężny, 6-cyl, rzędowy, stojący, turbo, intercooler,

Bardziej szczegółowo

NLR85A - Ls 35. długość podana z uwzględnieniem pojazdu równomiernie załadowanego oraz obciążonego zgodnie z dopuszczalnym naciskiem na oś (2)

NLR85A - Ls 35. długość podana z uwzględnieniem pojazdu równomiernie załadowanego oraz obciążonego zgodnie z dopuszczalnym naciskiem na oś (2) LS 35 3,5 t NLR85A - Ls 35 Wymiary oraz zalecane rozmiary tylnej zabudowy Ls 35 E Wymiary (mm) Rozstaw osi X 2490 D min. 650 Długość całkowita K 4735 Zwis przedni A 1100 Długość zabudowy (min/max) (1)

Bardziej szczegółowo

Przemysłowe Bramy Segmentowe

Przemysłowe Bramy Segmentowe Przemysłowe Bramy Segmentowe KRISPOL BRAMY DLA WYMAGAJĄCYCH Firma KRISPOL jest czołowym europejskim producentem bram i stolarki otworowej oraz liderem innowacji w zakresie technologii i designu produktów.

Bardziej szczegółowo

MINI-KOPARKA SV15. 1535/1655 kg

MINI-KOPARKA SV15. 1535/1655 kg MINI-KOPARKA 1535/1655 kg ZWARTA SYLWETKA Koparki Yanmar serii Semi-ViO zdecydowanie wyróżniają się spośród innych maszyn w swojej klasie wagowej. Model łączy zwartą sylwetkę, wysoką wydajność i doskonałą

Bardziej szczegółowo

Konwencjonalne Koparki Gąsienicowe Z Nadwoziem Siła klasyki.

Konwencjonalne Koparki Gąsienicowe Z Nadwoziem Siła klasyki. 2503 Konwencjonalne Koparki Gąsienicowe Z Nadwoziem 2503 - Siła klasyki. Koparka 2503 marki Wacker Neuson to mocna maszyna, gwarantująca najwyższą produktywność oraz najlepszy komfort obsługi dzięki dużej

Bardziej szczegółowo

Dlaczego Prius jest dla Ciebie najlepszym wyborem?

Dlaczego Prius jest dla Ciebie najlepszym wyborem? Dlaczego Prius jest dla Ciebie najlepszym wyborem? BETTER 1. 10 lat gwarancji 2. Legendarna hybryda 3. Wnętrze na miarę Twoich potrzeb 4. Centrum innowacji 5. Źródło oszczędności 6. Optymalna eksploatacja

Bardziej szczegółowo

Wybór, który się opłaca. Dobre opony. Dobra cena.

Wybór, który się opłaca. Dobre opony. Dobra cena. Wybór, który się opłaca. Dokonaj wyboru, który spełni Twoje oczekiwania i zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Zakup opon Barum to dobry wybór. Barum. Marka koncernu Continental. Dobre

Bardziej szczegółowo

NOWA GAMA SILNIKÓW EURO 6

NOWA GAMA SILNIKÓW EURO 6 NOWA GAMA SILNIKÓW EURO 6 SIŁA WYDAJNOŚCI W naszych nowych modelach pojazdów Euro 6 z serii XF, CF i LF montowane są najnowocześniejsze silniki PACCAR. Dostępne są zarówno kompaktowe jednostki PX-5 o mocy

Bardziej szczegółowo

Nowy AXION 900. Prawdziwe 400 KM.

Nowy AXION 900. Prawdziwe 400 KM. Prawdziwe 400 KM. Prawdziwe zadania. Ogromna moc pociągowa została połączona z najwyższym komfortem obsługi dzięki czemu zapewnia wyjątkowy potencjał w szerokim zakresie zastosowań. Wszystko to aby sprostać

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna autobusów

Specyfikacja techniczna autobusów Załącznik nr 6 do SIWZ Specyfikacja techniczna autobusów Niepodzielone fragmenty tabeli należy uznać za wspólne dla obydwu typów autobusów 1. Pojemność autobusu - ilość pasażerskich miejsc siedzących od

Bardziej szczegółowo

Odpowiedź na pytanie i zmiana treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia

Odpowiedź na pytanie i zmiana treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia Szczecin dnia 10 marca 2014 r. UCZESTNICY POSTĘPOWANIA Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na Dostawę fabrycznie nowego pojazdu specjalistycznego do wywozu odpadów komunalnych

Bardziej szczegółowo

I CZEŚĆ ZAMÓWIENIA Maszyny do załadunku lub przeładunku RARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANE PRZEZ WYKONAWCĘ

I CZEŚĆ ZAMÓWIENIA Maszyny do załadunku lub przeładunku RARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANE PRZEZ WYKONAWCĘ Załącznik Nr 14A do SIWZ I CZEŚĆ ZAMÓWIENIA Maszyny do załadunku lub przeładunku RARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANE PRZEZ WYKONAWCĘ Poniższa tabela określa minimalne parametry ładowarki kołowej i spycharki

Bardziej szczegółowo

2503 mocna klasyka. Konwencjonalne Koparki Gąsienicowe Z Nadwoziem

2503 mocna klasyka. Konwencjonalne Koparki Gąsienicowe Z Nadwoziem 2503 Konwencjonalne Koparki Gąsienicowe Z Nadwoziem 2503 mocna klasyka. Mocny model 2503 firmy Wacker Neuson gwarantuje maksymalną wydajność i optymalną wygodę operatora, którą zawdzięcza on szczodrym

Bardziej szczegółowo

Wybór, który się opłaca.

Wybór, który się opłaca. Wybór, który się opłaca. Bravuris 3 HM Bravuris 2 Bravuris 4x4 Brillantis 2 Vanis 2 Dobre opony. Dobra cena. Witamy w świecie opon Barum Bravuris 3 HM Jazda bez ograniczeń. Bravuris 2 Ekonomiczny wyczynowiec.

Bardziej szczegółowo

Konferencja prasowa: 22 września, godzina 8:30, stoisko Scania (B06 w hali 17).

Konferencja prasowa: 22 września, godzina 8:30, stoisko Scania (B06 w hali 17). PRESS info P10701PL / Per-Erik Nordström 15 lipca 2010 ZAPOWIEDŹ Premiery Scania na IAA 2010: Samochody ciężarowe o większej wydajności Nowe narzędzia optymalizacji zużycia paliwa Jedyne w swoim rodzaju

Bardziej szczegółowo

Pneumatyczne wciągniki łańcuchowe. Urządzenia dźwignicowe. Pneumatyczny wciągnik łańcuchowy z hakiem nośnym Model CPA. Udźwig kg.

Pneumatyczne wciągniki łańcuchowe. Urządzenia dźwignicowe. Pneumatyczny wciągnik łańcuchowy z hakiem nośnym Model CPA. Udźwig kg. Dla zapewnienia bezawaryjnej pracy wciągnika pneumatycznego należy sprężone powietrze wcześniej oczyścić i naoleić! Pneumatyczny wciągnik łańcuchowy z hakiem nośnym Model CPA Udźwig 125-990 Silnik tego

Bardziej szczegółowo

Caddy. Najbardziej niezawodny.

Caddy. Najbardziej niezawodny. Najbardziej niezawodny. Odsetek samochodów z wykrytymi awariami według raportu usterkowości Dekra 2014 przy przebiegu 50 000-100 000 km Bez istotnych usterek ŚREDNIA DLA TEJ KLASY POJAZDÓW VOLKSWAGEN 70,70%

Bardziej szczegółowo

...I OTO JEST... XAT(V)S 186 JD

...I OTO JEST... XAT(V)S 186 JD ...I OTO JEST... &. SPREZARKA ATLAS COPCO XAT(V)S 186 JD NOWOŚĆ XAT(V)S 186 JD Dwa modele wiele możliwości. POTRZEBUJESZ WYDAJNOŚCI, ABY WYGRYWAĆ Z KONKURENCJĄ! www..eu OKRESY MIĘDZYSERWISOWE Interwał

Bardziej szczegółowo

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości Seria Jubileuszowa Każda sprężarka śrubowa z przetwornicą częstotliwości posiada regulację obrotów w zakresie od 50 do 100%. Jeżeli zużycie powietrza

Bardziej szczegółowo

Kostrzyn nad Odrą, dnia r.

Kostrzyn nad Odrą, dnia r. Kostrzyn nad Odrą, dnia 27.11.2015r. związku z otrzymanymi pytaniami do specyfikacji istotnych warunków zamówienia w przetargu nieograniczonym na dostawę przegubowego nośnika narzędzi oraz maszyn do prac

Bardziej szczegółowo

Hiab XS 044 Moment udźwigu 3,7-4,0 Tm

Hiab XS 044 Moment udźwigu 3,7-4,0 Tm Hiab XS 044 Moment udźwigu 3,7-4,0 Tm Broszura produktu Zapewnia doskonały wysięg Hiab XS 044 jest prawdziwie wszechstronnym żurawiem Firma Hiab od zawsze kojarzy się z wysoką jakością i ciągłym udoskonalaniem

Bardziej szczegółowo

2 3 4 6 7 8 10 12 13 14 112 15 16 17 18 19 [Nm] 420 kw [PS] 160 [218] [Nm] 420 kw [PS] 160 [218] [Nm] 420 kw [PS] 160 [218] 380 140 [190] 380 140 [190] 380 140 [190] 340 120 [163] 340 120 [163] 340 120

Bardziej szczegółowo

ISUZU MOTORS LIMITED

ISUZU MOTORS LIMITED ISUZU MOTORS LIMITED Isuzu Benelux Spółka Akcyjna Oddział w Polsce zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych w niniejszym katalogu, w tym parametrów technicznych, wyposażenia,

Bardziej szczegółowo

NOWA GAMA SCANIA V8. Moc z klasą

NOWA GAMA SCANIA V8. Moc z klasą NOWA GAMA SCANIA V8 Moc z klasą NOWA GAMA SCANIA V8 2-3 Na miarę Twoich aspiracji. Nowa gama samochodów ciężarowych Scania V8 reprezentuje typowy charakter Scania. Łączy w sobie cechy praktyczne zapewniające

Bardziej szczegółowo

Komfort i produktywność. WL 55 Ładowarki kołowe: pojemność łyżki m³

Komfort i produktywność. WL 55 Ładowarki kołowe: pojemność łyżki m³ WL 55 Ładowarki kołowe: pojemność łyżki 0.7-1.8 m³ Komfort i produktywność Ładowarka kołowa WL55 punktuje dzięki wysokości podnoszenia 3,41 m. W ten sposób można załadować praktycznie każdą ciężarówkę.

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA CIĄGNIK ROLNICZY

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA CIĄGNIK ROLNICZY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA TECHNICZNA Tabela nr 1 LP PARAMETRY TECHNICZNO-UŻYTKOWE I II III WYMAGANIA OGÓLNE CIĄGNIK ROLNICZY 1. Ciągnik rolniczy Fabrycznie nowy wyprodukowany w UE lub z homologacją

Bardziej szczegółowo

DAF MULTISUPPORT więcej niż

DAF MULTISUPPORT więcej niż DAF MULTISUPPORT więcej niż tylko naprawy i przeglądy DAF MULTISUPPORT TRUCKS PARTS FINANCE WWW.DAF.COM Usługi wspierające najlepszą ofertę biznesową Kompleksowa obsługa klienta W branży transportowej

Bardziej szczegółowo

HAKOWCE PALIFT T18 - T30

HAKOWCE PALIFT T18 - T30 HAKOWCE PALIFT T18 - T30 PRAWDZIWI SIŁACZE NIEZAWODNI, EKONOMICZNI I UNIWERSALNI PALIFT - UTALENTOWANY MISTRZ ŁADOWNOŚCI Hakowce z serii PALIFT TELESCOPIC z optymalną proporcją masy własnej do mocy załadunkowej

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 12 marca 2013 r. Poz. 337 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ 1) z dnia 27 lutego 2013 r.

Warszawa, dnia 12 marca 2013 r. Poz. 337 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ 1) z dnia 27 lutego 2013 r. DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 12 marca 2013 r. Poz. 337 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ 1) z dnia 27 lutego 2013 r. w sprawie badań co do

Bardziej szczegółowo