MODERNIZACJA POMIESZCZEŃ W SEGMENCIE B 1 DLA POWIEKSZENIA ODDZIAŁU HEMATOLOGII I CHORÓB WEWNĘTRZNYCH.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "MODERNIZACJA POMIESZCZEŃ W SEGMENCIE B 1 DLA POWIEKSZENIA ODDZIAŁU HEMATOLOGII I CHORÓB WEWNĘTRZNYCH."

Transkrypt

1 Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, os. Złotej Jesieni 1, Kraków Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Kraków, 12 7 marzec 2013 r. DZPiZ 49/ZP/2013 Do uczestników postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. MODERNIZACJA POMIESZCZEŃ W SEGMENCIE B 1 DLA POWIEKSZENIA ODDZIAŁU HEMATOLOGII I CHORÓB WEWNĘTRZNYCH. - numer sprawy 49/ZP/2013 I. Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o. w związku z prowadzoną procedurą o zamówienie publiczne, w trybie przetargu nieograniczonego, numer sprawy 49/ZP/2013, odpowiada na zapytanie uczestników postępowania o następującej treści: Pytanie 1: Wg. Tabeli 9,4 Zestawienie technologiczne wymagania minimalne ilość opraw sufitowych w pokoju zabiegowym nr 3 wynosi 2 szt (brak informacji na temat modułów awaryjnych). Wykonawca zwraca uwagę, że w celu uzyskania odpowiedniego, zgodnego z przepisami natężenia oświetlenia ogólnego i awaryjnego powinno się zastosować min. 4 opraw w tym 1 z modułem awaryjnym. Proszę o odpowiedź jaką ilość należy przyjąć za obowiązującą?. Odpowiedź 1: Zamawiający informuje, że należy zastosować rozwiązania zgodne z przyjętymi przez Wykonawcę w formule zaprojektuj-wybuduj na podstawie koncepcji. Pytanie 2: Wg. Tabeli 9,4 Zestawienie technologiczne wymagania minimalne ilość opraw sufitowych w pokoju zabiegowym nr 23 wynosi 4 szt (brak informacji na temat modułów awaryjnych). Wykonawca zwraca uwagę, że w celu uzyskania odpowiedniego, zgodnego z przepisami natężenia oświetlenia ogólnego i awaryjnego powinno się zastosować min. 8 opraw w tym 2 z modułem awaryjnym. Proszę o odpowiedź jaką ilość należy przyjąć za obowiązującą?. Odpowiedź 2: Zamawiający informuje, że należy zastosować rozwiązania zgodne z obliczeniami projektanta, formuła zaprojektuj wybuduj. Pytanie 3: Wg. Tabeli 9,4 Zestawienie technologiczne wymagania minimalne ilość opraw sufitowych w pokoju pielęgniarek nr 21 wynosi 1 szt (brak informacji na temat modułów awaryjnych). Wykonawca zwraca uwagę, że w celu uzyskania odpowiedniego, zgodnego z przepisami natężenia oświetlenia ogólnego i awaryjnego powinno się zastosować 3 oprawy. Proszę o odpowiedź jaką ilość należy przyjąć za obowiązującą?. Odpowiedź 3: Zamawiający informuje, że należy zastosować rozwiązania zgodne z obliczeniami projektanta, formuła zaprojektuj wybuduj.

2 Pytanie 4: Wg. Tabeli 9,4 Zestawienie technologiczne wymagania minimalne ilość opraw sufitowych w pokoju pielęgniarek nr 27 wynosi 1 szt (brak informacji na temat modułów awaryjnych). Wykonawca zwraca uwagę, że w celu uzyskania odpowiedniego, zgodnego z przepisami natężenia oświetlenia ogólnego i awaryjnego powinno się zastosować 2 oprawy. Proszę o odpowiedź jaką ilość należy przyjąć za obowiązującą? Odpowiedź 4: Zamawiający informuje, że należy zastosować rozwiązania zgodne z obliczeniami projektanta, formuła zaprojektuj wybuduj. Pytanie 5: W tabeli 9,4 Zestawienie technologiczne wymagania minimalne nie została podana ilość opraw sufitowych w korytarzach. Proszę o podanie ilości opraw jaką należy przyjąć, w tym również o podanie ilości opraw z modułami awaryjnymi. Odpowiedź 5: Zamawiający informuje, że należy zastosować rozwiązania zgodne z obliczeniami projektanta, formuła zaprojektuj wybuduj. Pytanie 6: Proszę o odpowiedź czy w pokoju zabiegowym należy zastosować oprawę zabieg nie wchodzić?. Odpowiedź 6: Tak, należy zastosować oprawę zabieg - nie wchodzić. Pytanie 7: Prosimy o odpowiedź czy w pokoju zabiegowym należy zastosować wypust pod oprawę bakteriobójczą?. Odpowiedź 7: Nie należy zastosowywać wypustu pod oprawę bakteriobójczą. Pytanie 8: Prosimy o odpowiedź czy w pokoju zabiegowym będą wykonywane operacje na ciele ludzkim z wykorzystaniem urządzeń elektrycznych? Jeśli tak to czy nie należy zastosować sieć elektryczną w układzie IT Odpowiedź 8: Zamawiający informuje, że nie należy zastosowywać sieci elektrycznej w układzie IT. Pytanie 9: Prosimy o odpowiedź w jakich salach wymagane jest oświetlenie rezerwowane z agregatu? Odpowiedź 9: W sali zabiegowej wymagane jest oświetlenie rezerwowane z agregatu. Pytanie 10: Ze względu na brak informacji na temat modułów awaryjnych proszę o podanie ilości, oraz w jakich oprawach należy je zastosować. Odpowiedź 10: Zamawiający informuje, że należy zastosować rozwiązania zgodne z obliczeniami projektanta, formuła zaprojektuj wybuduj.

3 Pytania 11: Wg. Tabeli 9,4 Zestawienie technologiczne wymagania minimalne w pozycji 23 występuje gniazdo 230V zasilane z UPS-a. Proszę o informację czy w zakres wchodzi dostawa i podłączenie nowego zasilacza UPS. Odpowiedź 11: Zamawiający informuje, że wymaga dostarczenie UPS ów. UPS będzie miał zastosowanie dla lodówek 2 szt. UPS (2 x 2kW). Pytanie 12: Na stronie 74 PFU Zamawiający opisuje: Do szafy należy doprowadzić kabel szkieletowy telefoniczny 25x2x24AWG UTP cat. 5e w powłoce LSZH łączący kolejny patchpanel 48xRJ45 cat.6 z istniejącymi urządzeniami krosującymi umieszczonymi w szachcie telefonicznym na tym samym poziomie. Kabel połączyć z istniejącym złączem typu choinka. Wykonawca zwraca się z pytaniem czy kabel szkieletowy jest w zakresie dostawy? Jeśli tak to prosimy o podanie orientacyjnej długości nowego odcinka. Odpowiedź 12: Długość nowego odcinka to ok. 25 metrów. Pytanie 13: Czy w pomieszczeniach w których montowane będą dostarczane przez Zamawiającego rejestratory CCTV należy uwzględnić dodatkowe gniazda sieci LAN czy są one już uwzględnione w tabeli 9.4 Zestawienie technologiczne wymagania minimalne?. Odpowiedź 13: Zamawiający informuje, że gniazda są już uwzględnione. Pytanie 14: Prosimy o potwierdzenie czy w zakres Wykonawcy wchodzi dostawa uchwytów do kamer systemu CCTV?. Odpowiedź 14: Dostawa uchwytów do kamer pozostaje po stronie Zamawiającego. Pytanie 15: Na stronie 77 wg. opisiu instalacji Tor wizyjny kamery i odbiorniki TV dostarcza Zamawiający. Zamawiający nie wspomina natomiast o mikrofonach, uchwytach. Prosimy o potwierdzenie że w zakresie wykonawcy jest tylko dostawa okablowania i gniazd służących do jego zakończenia. Odpowiedź 15: W zakresie Wykonawcy jest wykonanie kompletnej instalacji umożliwiającej dwustronną komunikację audio/video, łącznie ze wszystkimi urządzeniami umożliwiającymi przesyłanie i rozdzielenie sygnału na poszczególne kamery i odbiorniki TV (monitory) z wyjątkiem kamer i w/w odbiorników TV. Te ostatnie urządzenie dostarcza Zamawiający. Pytanie 16: Na stronie 77 PFU Zamawiający opisuje: Dla potrzeb Poradni Hematologicznej oraz Oddziału Hematologii należy wykonać trzy niezależne od siebie instalacje przyzywowe. Wykonawca zwraca uwagę, że w tabeli 9.4 Zestawienie technologiczne wymagania minimalne centrale systemu przyzywowego (wyświetlacze) są ujęte tylko w dwóch pomieszczeniach tj. pomieszczeniach 22 i 30. Prosimy o wskazanie gdzie ma znajdować się trzecia centrala.? Odpowiedź 16: Zamawiający informuje, że trzecia centrala ma znajdować się w pomieszczeniu nr 3.

4 Pytanie 17: Instalacja monitoringu przemysłowego. Wg. Wykonawcy opis instalacji i tabela 9.4 Zestawienie technologiczne wymagania minimalne są niespójne jeżeli chodzi o rozmieszczenie rejestratorów CCTV. Np. w tabeli 9.4 dla pomieszczenia 22 zakłada się rejestrator 8-kanałowy a w opisie Instalacja monitoringu przemysłowego dla tego samego pomieszczenia przewiduje się rejestrator 4-kanałowy. Prosimy o podanie właściwego rozlokowania rejestratorów.. Odpowiedź 17: Zamawiający informuje, że prawidłowo w wykazie powinien być rejestrator 8 potowy. Jego położenie pozostaje bez zmian. Pytanie 18: Prosimy o potwierdzenie, że w pom.27 tj. pokoju pielęgniarek nie przewiduje się instalacji kontroli dostępu. Odpowiedź 18: Nie przewiduje się instalacji kontroli dostępu. Pytanie 19: W pkt Wymagania w zakresie instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji Zamawiający pisze, że: Ponadto układ należy wyposażyć w klapy odcinające zgodnie z przepisami oraz skorelować z systemem przeciw pożarowym. Wykonawca zwraca się zapytaniem czy prace należy wykonać w standardzie zrealizowanym przez Inwestora na poziomach -2,-1,0,1 a także projektem P.P.U.H. EKOTECHNOLOGIE Krzysztof Żelazkiewicz tj. stosując klapy cyfrowe z modułem zasilającym BKN i modułem sterującym systemu SSP do wizualizacji klap z systemu BMS. Odpowiedź 19: Zamawiający informuje, że prace należy wykonać w standardzie zrealizowanym przez Inwestora na poziomach -2,-1,0,1 a także projektem P.P.U.H. EKOTECHNOLOGIE Krzysztof Żelazkiewicz tj. stosując klapy cyfrowe z modułem zasilającym BKN i modułem sterującym systemu SSP do wizualizacji klap z systemu BMS Pytanie 20: Czy w ramach realizowanych prac umieszczone na 2 piętrze centrale nawiewne W53/1, W53/2, W54/1, W54/2 oraz umieszczone na 13 piętrze centrale wywiewne o tych samych numerach mają być podłączone pod system SSP w celu ich wyłączenia na wypadek wystąpienia pożaru? Odpowiedź 20: Tak. Pytanie 21: Czy Zamawiający wymaga usunięcia wszystkich warstw posadzkowych w modernizowanych pomieszczeniach? Odpowiedź 21: Zamawiający informuje, że wymaga usunięcia wszystkich warstw posadzkowych w modernizowanych pomieszczeniach. Pytanie 22: W jaki sposób należy zamontować do ścian zewnętrznych grzejniki centralnego ogrzewania? W stanie obecnym nośność okładziny ścian zewnętrznych jest niewystarczająca do montażu grzejników. Odpowiedź 22:

5 Należy wykonać wzmocnienie pod zawiesie grzejników w ścianach kartonowo-gipsowych docieplających ściany zewnętrzne. Pytanie 23: W jaki sposób zakłada Zamawiający transport materiałów z rozbiórki oraz nowych materiałów i urządzeń niezbędnych do wykonania modernizacji pomieszczeń na 12 piętrze budynku? Odpowiedź 23: Zamawiający zakłada montaż WBT na ścianie zewnętrznej na koszt Wykonawcy. Pytanie 24: Program Funkcjonalno-Użytkowy zawiera dział 11. Ogólne warunki wykonania i odbioru robót budowlanych, gdzie opisane są warunki płatności, wynagrodzenie, terminy realizacji itd.. Tego samego typu informacje znajdują się również we wzorze umowy. Prosimy o jednoznaczne określenie, który dokument jest obowiązujący w zakresie warunków umownych realizacji zamówienia oraz który dokument jest nadrzędny w sytuacji gdy istnieją sprzeczności pomiędzy nimi. Odpowiedź 25: Zamawiający informuje, że dokumentem nadrzędnym jest projekt umowy. Pytanie 25: Prosimy o specyfikacje sposobu wykończenia pomieszczeń nie ujętych w zestawieniu Wymagania dotyczące wykończenia wnętrz. Nie ujęte pomieszczenia to: Dyżurka lekarska Pokój oddziałowej Przedsionek Sekretariat Pokój Ordynatora Pomieszczenia te znajdują się przy korytarzu nr 70. Odpowiedź 25: Zamawiający informuje, że w/w pomieszczeniach zakres robót obejmuje tylko wymianę drzwi z ościeżnicami, bez malowania pomieszczeń. Pytanie 26: Prosimy o potwierdzenie, że drzwi pomiędzy sekretariatem, a pokojem ordynatora pozostają bez zmian. (poza zakresem zamówienia). Odpowiedź 26: Drzwi pomiędzy sekretariatem a ordynatorem nie podlegają wymianie. Pytanie 27: Wg SIWZ oraz wzoru umowy przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych - modernizacja pomieszczeń Oddziału Hematologii i Chorób Wewnętrznych wraz ze sporządzeniem dokumentacji powykonawczej - prosimy o uzupełnienie materiałów przetargowych o dokumentację dotycząca tego zakresu. Czy Zamawiający posiada pozwolenie na budowę na ten zakres prac? Odpowiedź 27: Zamawiający informuje, że zgodnie z SIWZ zamówienia ma charakter zaprojektuj i wybuduj. Zamawiający nie posiada pozwolenia na budowę.

6 Pytanie 28: Prosimy o dokładne sprecyzowanie zakresu dokumentacji budowlanej która jest przedmiotem zamówienia oraz czego ma dotyczyć pozwolenie na budowę które też jest przedmiotem zamówienia. Odpowiedź 28: Zamawiający informuje, że dokumentacja budowlana, która jest przedmiotem zamówienia dotyczy dokumentacji budowalnej wentylacji mechanicznej dla stropów laminarnych i dla tego zadania należy uzyskać pozwolenie na budowę. Pytanie 29: Prosimy o dokładne podanie szczegółów oraz zakresu dotyczącego dostawy i montażu stropów laminarnych. Odpowiedź 29: Zmawiający informuje, że dobór, zamówienie i sposób montażu leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający określa jedynie jakiego efektu oczekuje (PFU). Pytanie 30: Termin wykonania zamówienia obejmuje wykonanie wyłącznie prac budowlanych? Czteromiesięczny termin na wykonanie projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę, wykonanie prac budowlanych oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie jest terminem nierealnym choćby z uwagi na terminy administracyjne uzyskania pozwolenia na budowę czy użytkowanie. Prosimy o wyjaśnienie oraz odpowiednią modyfikację SIWZ. Odpowiedź 30: Zamawiający nie przewiduje wydłużenia terminu na wykonanie zamówienia. Pytanie 31 Prosimy o informacje na temat formy oraz zakresu kosztorysu stanowiącego podstawę dla kalkulacji wynagrodzenia wykonawcy w zakresie instalacji stropów laminarnych. W siwz w/kosztorys nazwany jest on jako powykonawczy co wydaje się być sprzecznością ponieważ należy go załączyć do oferty przed wykonaniem zadania. Odpowiedź 31: Zamawiający modyfikuje siwz w tym zakresie, rezygnuje z żądania dołączenia do oferty tego dokumentu. Należy dołączyć do oferty wypełnioną tabelę scaloną, podzieloną na elementy wchodzące w zakres kompletnej instalacji stropów laminarnych wg wzoru: Instalacja stropów laminarnych Lp NAZWA ELEMENTU WARTOŚĆ brutto PLN 1 projekt instalacji stropów laminarnych 2 kanały wentylacyjne 3 centrala wentylacyjna 4 instalacja wody lodowej 5 stropy laminarne 6 automatyka 7 pozostałe

7 Pytanie 32: Prosimy o informacje na temat instalacji stropów laminarnych czy Zamawiający wymaga dla każdej z izolatek możliwości uzyskania innych parametrów powietrza tj. wilgotności i temperatury? Zapisy SIWZ wskazują na zastosowanie jednej centrali wentylacyjnej, co przy wymaganiach rozdziału parametrów powietrza w zależności od pomieszczenia umożliwia jedynie sterowanie temperaturą. Odpowiedź 32: Tak, ale tylko temperatury oraz ilości powietrza. Wilgotność stała dla każdej z izolatek. Pytanie 33: Czy docieplenie ścian zewnętrznych wyspecyfikowane w PFU (wełna mineralna gr. 10cm, folia paroszczelna, płyta GK na stelażu) należy wykonać na całej szerokości i wysokości pomieszczeń? Odpowiedź 33: Tak. Pytanie 34: Z przeprowadzonej wizji lokalnej wynika, że większość ścian wewnętrznych wykonana jest jako betonowe więc wykonanie nowych instalacji elektrycznych i sanitarnych w bruzdach nie jest możliwe. Ponadto ściany betonowe jak i murowane są wykonane niedbale tj. występują odchyłki od płaszczyzny przekraczające wartości dopuszczalne. Biorąc powyższe pod uwagę prosimy o wyjaśnienie, czy należy ująć w ofercie obudowę wszystkich ścian płytami gipsowo-kartonowymi. Odpowiedź 34: Tak. Pytanie 35: Prosimy o przesłanie dokumentacji technicznej istniejącej wentylacji mechanicznej modernizowanego piętra tj. rzut 12 piętra, rzut 13 piętra wraz z lokalizacją 4 central W53/1, W53/2, W54/1, W54/2 oraz dane dotyczące ilości wydatków wentylacji do poszczególnych pomieszczeń. Odpowiedź 35: Zamawiający nie posiada dokumentacji w formie elektronicznej. W wersji papierowej do wglądu w siedzibie Zamawiającego. Pytanie 36: Prosimy o informację na temat możliwości wykorzystania istniejącej instalacji ciepła technologicznego do nowo projektowanego systemu wentylacji i klimatyzacji 5 izolatek. Odpowiedź 36: Brak możliwości technicznych, CT dostępne na poziomie +2. Pytanie 37: Prosimy o informację jaką powierzchnią dysponuje Zamawiający pod przewidziane urządzenia nowej instalacji wentylacji i klimatyzacji 5 izolatek. Prosimy o przesłanie rzutu 13 piętra wraz z naniesioną w/w powierzchnią. Odpowiedź 37: około 50m2. Pytanie 38: Prosimy o specyfikację preferowanych parametrów źródła chłodu dla instalacji wentylacji i klimatyzacji 5 izolatek tj. gabarytów urządzeń oraz ewentualnego zapasu mocy. Dodatkowo prosimy o potwierdzenie, że w ofercie należy wycenić dostawę i montaż urządzeń źródła chłodu.

8 Odpowiedź 38: Dobór urządzeń po stronie Wykonawcy na podstawie wytycznych zawartych w PFU oraz SIWZ. Preferowany zapas mocy +10% od wyliczonego max. Pytanie nr 39 W zakresie pkt. 2 formularza ofertowego stropy laminarne wraz z infrastrukturą należy dołączyć do oferty kosztorysy powykonawcze stanowiące kalkulację dla ustalenia wynagrodzenia wykonawcy w tym zakresie proszę o wyjaśnienie jak powinna zostać poprawnie sporządzona oferta przed rozpoczęciem prac z ujęciem kosztorysów wykonawczych? Pytanie nr 40 Prosimy o wyjaśnienie treści siwz a mianowicie pkt. XVI ppkt.3 lit. f do oferty należy dołączyć kosztorys powykonawczy Brak w materiałach przetargowych przedmiarów robót. Odpowiedź 39 i 40 : Nastąpiła pomyłka w nazewnictwie. Zamawiający miał na myśli kosztorys ofertowy bo jak słusznie wskazuje Wykonawca miał być dołączony do oferty. Ponieważ nie przedstawiamy w tej części inwestycji przedmiaru to istnieje realne zagrożenie, że kosztorys każdego wykonawcy będzie inny. Należy więc przewidzieć w ofercie działanie zgodne z odpowiedziami na pytanie nr 31. Pytanie nr 41 Prosimy o określenie przez Zamawiającego parametrów technicznych dla urządzeń wchodzących w skład instalacji klimatyzacji i wentylacji (w tym stropów laminarnych, central klimatyzacyjnych obsługujących instalację dla pomieszczeń o wysokich wymaganiach czystości) sale chorych o obniżonej odporności oraz prosimy o wskazanie, jakie dokumenty należy załączyć do oferty dla proponowanych przez oferentów urządzeń klimatyzacyjnych w celu wykazania ich równoważności (certyfikaty, atesty)? Odpowiedź 41: Wykonawca projektuje układ i dobiera urządzenia na podstawie wytycznych Zamawiającego podanych w PFU i SIWZ. Wymagamy komplet dokumentów dopuszczających urządzenia do obrotu i stosowania w zakresie wymaganym obowiązującymi przepisami m.in deklaracje zgodności CE, certyfikaty w tym higieniczne, atesty. Pytanie nr 42 Czy Zamawiający wzmaga zastosowanie na salach chorych stropów z wpływem laminarnym z filtrami klasy H13? Odpowiedź: Tak. Prosimy o określenie wymagań technicznych dla stropów laminarnych przeznaczonych dla sal operacyjnych Odpowiedź: Przedmiot zamówienia nie dotyczy sal operacyjnych. oraz informację, czy Zamawiający wymaga, aby stropy laminarne musiały posiadać atest higieniczny PZH oraz posiadać certyfikat potwierdzający zgodność wykonania produktu z DIN 1946/4- wydany przez jednostkę notyfikowaną oraz czy kopię atestu i certyfikatu należy dołączyć do oferty? Odpowiedź: Wszelkie świadectwa, dokumenty dopuszczenia do obrotu i stosowania wymagane prawem należy dołączyć do oferty w szczególności deklarację zgodności CE. Pytanie nr 43 Czy Zamawiający wymaga dla central klimatyzacyjnych obsługujących instalację dla pomieszczeń o wysokich wymaganiach czystości (sale chorych o obniżonej odporności)

9 wykonania higienicznego potwierdzonego atestem PZH oraz wykonania zgodnego z określonym w normie DIN oraz potwierdzonego przez odpowiedni dokument/certyfikat wydany przez jednostkę notyfikowaną i czy kopię atestu PZH oraz certyfikatu należy dołączyć do oferty? Odpowiedź 43 : jw. Pytanie nr 44 Czy Zamawiający wymaga, w celu zapewnienia niezawodności działania automatyki, by wszystkie urządzenia klimatyzacyjne (centrale, stropy laminarne, regulatory przepływu, nawiewniki) przeznaczone do obsługi bloku operacyjnego pochodziły od jednego producenta? Odpowiedź 44: Nie wymaga, ale dopuszcza. Pytanie nr 45 Czy ze względu na duże wydatki stropów laminarnych, duże sumaryczne ilości powietrza oraz po uzyskaniu przez wykonawcę odpowiedniego odstępstwa, Zamawiający dopuszcza zastosowanie dla pomieszczeń z nawiewami laminarnymi systemu recyrkulacji powietrza opartego o ścienne modułach recyrkulacyjne wyposażone w aktywną technologię promieniowej jonizacji katalitycznej z powłoką hydrofilową,? Odpowiedź 45 Stosowanie recyrkulacji jest nie wskazane w takim przypadku. Pytanie nr 46 Czy Zamawiający wymaga dla modułów recyrkulacyjnych obsługujących instalację dla pomieszczeń o wysokich wymaganiach czystości (sale chorych o obniżonej odporności) wykonania higienicznego potwierdzonego atestem PZH oraz wykonania zgodnego z określonym w normie DIN oraz potwierdzonego przez odpowiedni dokument/certyfikat wydany przez jednostkę notyfikowaną i czy kopię atestu PZH oraz certyfikatu należy dołączyć do oferty? Odpowiedź 46 odpowiedź numer 42. Pytanie nr 47 Prosimy o podanie informacji czy Zamawiający przewiduje wymianę istniejących drzwi (rewizji) do szachtów. Jeżeli Zamawiający zakłada taką konieczność prosimy o specyfikację techniczną i materiałową drzwi do szachtów tj. materiał, odporność ogniowa, zamknięcia itp. Odpowiedź 47. Tak przewiduje wymianę wszystkich drzwi do szachów. Zakładana odporność ogniowa EI 60. Pozostałe parametry dobór Wykonawcy. Kolorystyka i wykończenie zostanie uzgodnione na etapie realizacji przedmiotowej inwestycji. II. Zamawiający dokonuje modyfikacji projektu umowy, dodając w 2 ORGANIZACJA BUDOWY nowy punkt 5 w brzmieniu:

10 Wykonawca zapewni transport materiałów budowlanych, dostarczonym na własny koszt zewnętrznym dźwigiem towarowym. III. Zamawiający precyzuje zapisy siwz: Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich czynności związanych z odbiorem przez służby wewnętrzne Zamawiającego oraz służby zewnętrzne wraz z dostarczeniem kompletu wymaganych dokumentów (pozwolenia na użytkowanie, opinię Sanepidu* ) związanych z czynnościami odbioru oraz dokumentację powykonawczą i dokumentacją budowlaną ** * uzgodnienia z Sanepidem należy poczynić na etapie przygotowywania projektu budowlanego, przed złożeniem dokumentów o pozwolenie na budowę. ** w momencie uzyskania pozwolenia na budowę właściwy urząd dokona odesłania kompletu dokumentacji budowlanej Zamawiającemu. We wszystkich miejscach siwz i projektu przedmiotowej umowy gdzie jest mowa o opinii Sanepidu, należy rozumieć uzgodnienia na etapie projektu budowlanego. IV. Powyższe wyjaśnienia stają się wiążące i zostały zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego. V. Pozostałe wymagania określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia pozostają bez zmian.

tel. sekr. (12) 64 68 502, fax (12) 64 68 930, e-mail: rydygier@rydygierkrakow.pl

tel. sekr. (12) 64 68 502, fax (12) 64 68 930, e-mail: rydygier@rydygierkrakow.pl Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, os. Złotej Jesieni 1, 31-826 Kraków Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Kraków, 21 stycznia 2013 r. DZPiZ

Bardziej szczegółowo

ADAPTACJA POMIESZCZEŃ DLA ZAKŁADU ENDOSKOPII W SEG. C

ADAPTACJA POMIESZCZEŃ DLA ZAKŁADU ENDOSKOPII W SEG. C Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, os. Złotej Jesieni 1, 31-826 Kraków Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Kraków, 30 kwietnia 2013 r. DZPiZ

Bardziej szczegółowo

tel. sekr. (12) , fax (12) ,

tel. sekr. (12) , fax (12) , Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, os. Złotej Jesieni 1, 31-826 Kraków Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Kraków, 7 luty 2013 r. DZPiZ 22/ZP/2013

Bardziej szczegółowo

Do uczestników postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn.

Do uczestników postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Kraków, 9 lipca 2014 r. DZPiZ 171/ZP/2014 Do uczestników postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Poprawa efektywności energetycznej poprzez

Bardziej szczegółowo

DO WYKONAWCÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W POSTĘPOWANIU

DO WYKONAWCÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W POSTĘPOWANIU WOJEWÓDZKI SZPITAL BRÓDNOWSKI SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ 03-242 WARSZAWA, UL. KONDRATOWICZA 8 www.bip.szpital-brodnowski.waw.pl FAX /22/ 326 58 34 DZIAŁ ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH TEL. /22/

Bardziej szczegółowo

Kraków, 02 listopada 2009 r. Dział Logistyki Sekcja Zamówień Publicznych LOG.I-271-152/2009

Kraków, 02 listopada 2009 r. Dział Logistyki Sekcja Zamówień Publicznych LOG.I-271-152/2009 Dział Logistyki Sekcja Zamówień Publicznych LOG.I-271-152/2009 Kraków, 02 listopada 2009 r. Do uczestników postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych prac

Bardziej szczegółowo

TECHNOLOGIA POMIESZCZEŃ LABORATORYJNYCH

TECHNOLOGIA POMIESZCZEŃ LABORATORYJNYCH Wstępny program użytkowy obiektu (ZAŁĄCZNIK 6 DO SIWZ na PROJEKT WYKONAWCZY przebudowy istniejącej hali laboratoryjnej na pomieszczenia laboratoryjne) TECHNOLOGIA POMIESZCZEŃ LABORATORYJNYCH Warszawa maj

Bardziej szczegółowo

Wyjaśnienia treści SIWZ- nr sprawy 32/PN/2013,

Wyjaśnienia treści SIWZ- nr sprawy 32/PN/2013, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej OPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII W OPOLU im. prof. T. Koszarowskiego ul. Katowicka 66A 45-060 Opole NIP 754-25-57-814 REGON 531420768 tel. 077/441 60 01 fax. 077/441

Bardziej szczegółowo

SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY NR 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego POMORSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO

SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY NR 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego POMORSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY NR 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego POMORSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO 71-252 Szczecin ul. Unii Lubelskiej 1 e-mail: zampub@spsk1.szn.pl www.spsk1.szn.pl Dyrektor

Bardziej szczegółowo

Czy na przedmiot zamówienia (prace budowlane) wymagane jest pozwolenie na budowę?

Czy na przedmiot zamówienia (prace budowlane) wymagane jest pozwolenie na budowę? Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, os. Złotej Jesieni 1, 31-826 Kraków Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Kraków, 09 maja 2014 r. DZPiZ 146/ZP/2014

Bardziej szczegółowo

PROGRAM FUNKCJONALNO UŻYTKOWY

PROGRAM FUNKCJONALNO UŻYTKOWY PROGRAM FUNKCJONALNO UŻYTKOWY Nazwa zamówienia: Zaprojektowanie i wykonanie instalacji klimatyzacji i wentylacji dla pomieszczeń Sali kolumnowej, Sali ślubów i toastów w budynku Ratusza Rynek 1 w Ostrowie

Bardziej szczegółowo

Do uczestników postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. DOSTAWA KLIMATYZATORÓW WRAZ Z MONTAŻEM - numer sprawy 82/ZP/2014

Do uczestników postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. DOSTAWA KLIMATYZATORÓW WRAZ Z MONTAŻEM - numer sprawy 82/ZP/2014 Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, os. Złotej Jesieni 1, 31-826 Kraków Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Kraków, 21 marca 2014 r. DZPiZ 82/ZP/2014

Bardziej szczegółowo

URZĄD MIEJSKI w Pabianicach

URZĄD MIEJSKI w Pabianicach URZĄD MIEJSKI w Pabianicach Pabianice, dnia 04.10.2013 roku Uczestnicy postępowania przetargowego ZP.271.11.2013 dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Przebudowa i

Bardziej szczegółowo

Kamień, dnia r. GBI.3410/Ś/I/22/09. GMINA KAMIEŃ Strona internetowa

Kamień, dnia r. GBI.3410/Ś/I/22/09. GMINA KAMIEŃ Strona internetowa GBI.3410/Ś/I/22/09 Kamień, dnia 12.10.2009r. GMINA KAMIEŃ Strona internetowa Wykonawcy, którzy pobrali SIWZ na : Budowę i wyposażenie świetlicy wiejskiej we wsi Pławanice. Działając na podstawie art. 38

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA NR 1 Odpowiedzi na pytania modyfikacja SIWZ

INFORMACJA NR 1 Odpowiedzi na pytania modyfikacja SIWZ Zielona Góra, 03.01.2013 r. RA-AI/MS/ 2 /2013 INFORMACJA NR 1 Odpowiedzi na pytania modyfikacja SIWZ Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego

Bardziej szczegółowo

SAMODZIELNY WOJEWÓDZKI PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW PSYCHIATRYCZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ 26-600 Radom, ul. Krychnowicka 1

SAMODZIELNY WOJEWÓDZKI PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW PSYCHIATRYCZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ 26-600 Radom, ul. Krychnowicka 1 SAMODZIELNY WOJEWÓDZKI PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW PSYCHIATRYCZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ 26-600 Radom, ul. Krychnowicka 1 TELEFONY: Centrala 332-45-00 Izba Przyjęć 332-23-06 Fax: 332-15-08 www.szpitalpsychiatryczny.radom.pl

Bardziej szczegółowo

tel. sekr. (12) 64 68 502, fax (12) 64 68 930, e-mail: rydygier@rydygierkrakow.pl

tel. sekr. (12) 64 68 502, fax (12) 64 68 930, e-mail: rydygier@rydygierkrakow.pl Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, os. Złotej Jesieni 1, 31-826 Kraków Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Kraków, 12 grudnia 2013 r. DZPiZ

Bardziej szczegółowo

PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY

PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY Nazwa zamówienia: Opracowanie dokumentacji technicznej projektu wielobranżowego wraz z częścią kosztową na potrzeby pracowni hemodynamicznej nr 2 położonej na poziomie II

Bardziej szczegółowo

Projekt na przebudowę pomieszczeń oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Noworodków w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie.

Projekt na przebudowę pomieszczeń oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Noworodków w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie. Projekt na przebudowę pomieszczeń oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Noworodków w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie. Zamówienie obejmuje wykonanie: projektu technologicznego projektu budowlanego

Bardziej szczegółowo

KLIMATYZACJA POMIESZCZEŃ dla Pracowni ESWL w piwnicy bloku B

KLIMATYZACJA POMIESZCZEŃ dla Pracowni ESWL w piwnicy bloku B Załącznik nr 3 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający : Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu ul. Aleje Jana Pawła II 10 22-400 Zamość OPIS PRZEDMIOTU

Bardziej szczegółowo

PYTANIA I ODPOWIEDZI

PYTANIA I ODPOWIEDZI DZPZ / 333 / 50 PN / 2013 1 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny ul. Żołnierska 18 10 561 Olsztyn PYTANIA I ODPOWIEDZI Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu

Bardziej szczegółowo

PROJEKT BUDOWLANY WYKONAWCZY

PROJEKT BUDOWLANY WYKONAWCZY PROJEKT BUDOWLANY WYKONAWCZY ADAPTACJA POMIESZCZEŃ POBIERANIA POSIŁKÓW I SZATNIOWYCH NA ZMYWALNIE POJEMNIKÓW ZEWNĘTRZNYCH BRANŻA: ADRES INWESTYCJI: INWESTOR : Wentylacja mechaniczna CP 45300000-0 Morawica

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT INSTALACJI SANITARNYCH I ELEKTRYCZNYCH INSTALACJA WENTYLACJI

SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT INSTALACJI SANITARNYCH I ELEKTRYCZNYCH INSTALACJA WENTYLACJI SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT INSTALACJI SANITARNYCH I ELEKTRYCZNYCH INSTALACJA WENTYLACJI Kod CPV 45331200 8 - Instancja cieplna, wentylacyjna i konfekcjonowania powietrza Kod CPV

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy al. Niepodległości 188B, Warszawa PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY

Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy al. Niepodległości 188B, Warszawa PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY Załącznik nr 1 Zamawiający: Adres: Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy al. Niepodległości 188B, 00-608 Warszawa PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY Nazwa zamówienia: Zaprojektowanie

Bardziej szczegółowo

dostawa i montaż opraw oświetleniowych do kamienic przy Rynku Starego Miasta Warszawa, 2 września 2016 roku DOP

dostawa i montaż opraw oświetleniowych do kamienic przy Rynku Starego Miasta Warszawa, 2 września 2016 roku DOP Warszawa, 2 września 2016 roku DOP. 21. 64.2016 Wszyscy Wykonawcy Działając w imieniu i na rzecz Muzeum Warszawy z siedzibą w Warszawie, jako Zamawiającego na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29

Bardziej szczegółowo

ZADANIE 3 INSTALACJA C.O., C.T., W.L.

ZADANIE 3 INSTALACJA C.O., C.T., W.L. ZADANIE 3 INSTALACJA C.O., C.T., W.L. 1 Zawartość OPIS TECHNICZNY... 3 1. Podstawa opracowania... 3 2. Przedmiot opracowania... 3 3. Instalacja c.o.... 3 3.1 Dane ogólne.... 3 3.2 Opis instalacji c.o....

Bardziej szczegółowo

Poznań, dnia 28 czerwca 2016 r. DT ODPOWIEDZI NA PYTANIA

Poznań, dnia 28 czerwca 2016 r. DT ODPOWIEDZI NA PYTANIA Poznań, dnia 28 czerwca 2016 r. DT.5.212.29.2016 ODPOWIEDZI NA PYTANIA Dotyczy : Postępowania w trybie przetargu nieograniczonego Modernizacja Hali Sportów Walk, Poznań, ul. Reymonta 35. Zgodnie z art.

Bardziej szczegółowo

ODPOWIEDZI NA PYTANIA NR 1.

ODPOWIEDZI NA PYTANIA NR 1. Jaworze, dn. 20.07.2011r. ODPOWIEDZI NA PYTANIA NR 1. Zamawiający otrzymał zapytania do postępowania nr ZP/PN/15/2011 przetargu nieograniczonego na Modernizację, przebudowę i adaptację Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego

Bardziej szczegółowo

PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY

PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY Nazwa zamówienia: Opracowanie dokumentacji technicznej projektu wielobranżowego wraz z częścią kosztową, wykonanie robót wraz z dostawą i montażem urządzeń Pracowni Elektrofizjologii

Bardziej szczegółowo

Oświadczenie. Kalisz 23.01.2012r.

Oświadczenie. Kalisz 23.01.2012r. Kalisz 23.01.2012r. Oświadczenie Oświadczam, że projekt wykonawczy rewizji do projektu instalacji wentylacji, projekt zainstalowania klap p.poż. na układzie central wentylacyjnych w budynku PWSZ w Elblągu

Bardziej szczegółowo

emel Projekt 03-905 Warszawa ul. Francuska 31/4 emelprojekt@op.pl mluty@wp.pl

emel Projekt 03-905 Warszawa ul. Francuska 31/4 emelprojekt@op.pl mluty@wp.pl emel Projekt 03-905 Warszawa ul. Francuska 31/4 emelprojekt@op.pl mluty@wp.pl PROJEKT WYKONAWCZY WENTYLACJI MECHANICZNEJ POMIESZCZENIA GENERATORA W.CZ. W BUDYNKU CYKLOTORONU WERSJA_00 CZĘŚĆ INSTALACYJNA

Bardziej szczegółowo

Dotyczy: Modernizacja instalacji elektrycznej w budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gliwicach, ul. Żwirki i Wigury 85-1 etap.

Dotyczy: Modernizacja instalacji elektrycznej w budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gliwicach, ul. Żwirki i Wigury 85-1 etap. Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3 ul. Żwirki i Wigury 85, 44-122 Gliwice Oznaczenie sprawy: ZS-P3.26.II.2016 Gliwice, 25-04-2016 r. Dotyczy: Modernizacja instalacji elektrycznej w budynku Szkoły Podstawowej

Bardziej szczegółowo

WYJAŚNIENIA DO ZAPYTAŃ WYKONAWCY W POSTĘPOWANIU W SPRAWIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

WYJAŚNIENIA DO ZAPYTAŃ WYKONAWCY W POSTĘPOWANIU W SPRAWIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO Postępowanie nr AD/ZP/98/11 WYJAŚNIENIA DO ZAPYTAŃ WYKONAWCY W POSTĘPOWANIU W SPRAWIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego pn. Centrum Dydaktyczne Wydziału

Bardziej szczegółowo

OPIS TECHNICZNY DO PROJEKTU BUDOWLANEGO REMONTU POMIESZCZEŃ W BUDYNKU ODDZIALU IMGW W POZNANIU UL. DĄBROWSKIEGO 174/176

OPIS TECHNICZNY DO PROJEKTU BUDOWLANEGO REMONTU POMIESZCZEŃ W BUDYNKU ODDZIALU IMGW W POZNANIU UL. DĄBROWSKIEGO 174/176 OPIS TECHNICZNY DO PROJEKTU BUDOWLANEGO REMONTU POMIESZCZEŃ W BUDYNKU ODDZIALU IMGW W POZNANIU UL. DĄBROWSKIEGO 174/176 1. PODSTAWY OPRACOWANIA 1.1. Program inwestycji przedstawiony i omówiony z inwestorem.

Bardziej szczegółowo

Systemy BMS, SSWiN, CCTV, KD Specyfikacja Techniczna

Systemy BMS, SSWiN, CCTV, KD Specyfikacja Techniczna Systemy BMS, SSWiN, CCTV, KD Specyfikacja Techniczna Spis treści 1 Informacje ogólne...2 1.1 Przedmiot specyfikacji technicznej...2 1.2 Zakres stosowania ST...2 1.3 Zakres robót objętych ST...2 1.4 Informacje

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIA DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA z dnia r.

ZAPYTANIA DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA z dnia r. ZAPYTANIA DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA z dnia 29.07.2014r. Dotyczące postępowania pn: POPRAWA STANU TECHNICZNEGO BUDYNKU ŚWIETLICY GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU W WAŚNIOWIE WRAZ Z

Bardziej szczegółowo

Warszawa, 2016-05-11. Wykonawcy, ubiegający się o udzielenie zamówienia

Warszawa, 2016-05-11. Wykonawcy, ubiegający się o udzielenie zamówienia Warszawa Warszawa, 2016-05-11 Wykonawcy, ubiegający się o udzielenie zamówienia Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na Wykonanie w

Bardziej szczegółowo

O D P O W I E D Z I NR 28 z dnia roku

O D P O W I E D Z I NR 28 z dnia roku O D P O W I E D Z I NR 28 z dnia 29.06.2015 roku Dotyczy Branży sanitarnej PYTANIE NR 1 Czy podane przykładowe karty doboru producenta central są obliczone prawidłowo ze względu na zapotrzebowanie mocy

Bardziej szczegółowo

2. Zamawiający mając na myśli kompleksową wielobranżową dokumentację projektową rozumie:

2. Zamawiający mając na myśli kompleksową wielobranżową dokumentację projektową rozumie: Załącznik Nr 1 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Przedmiot zamówienia Opracowanie kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowej wykonawczej dotyczącej wentylacji mechanicznej ciągów

Bardziej szczegółowo

Zestaw II. Góra Kalwaria, dnia 11 września 2012

Zestaw II. Góra Kalwaria, dnia 11 września 2012 Góra Kalwaria, dnia 11 września 2012 Informacja dla wszystkich Wykonawców uczestniczących w przetargu nieograniczonym na,,modernizacja i adaptacja zabytkowego domu żołnierza na Ośrodek Kultury w Górze

Bardziej szczegółowo

ZADANIE 3 WENTYLACJA MECHANICZNA

ZADANIE 3 WENTYLACJA MECHANICZNA ZADANIE 3 WENTYLACJA MECHANICZNA Strona 2 z 6 ZAWARTOŚĆ OPRACOWANIA: OPIS TECHNICZNY DO PROJEKTU WYKONAWCZEGO INSTALACJI WENTYLACJI MECHANICZNEJ DLA POTRZEB ROZBUDOWY I MODERNIZACJI SZPITALA W WYSOKIEM

Bardziej szczegółowo

MZ/NZU/1321/2017 Warszawa, 20 listopada 2017 r.

MZ/NZU/1321/2017 Warszawa, 20 listopada 2017 r. MZ/NZU/1321/2017 Warszawa, 20 listopada 2017 r. Dotyczy udzielenia zamówienia publicznego w trybie "przetargu nieograniczonego" na Wykonanie klimatyzacji w pomieszczeniach Instytuty Fizyki PAN, wraz z

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJE TECHNICZNE WYKONANIA I OBIORU ROBÓT INSTALACYJNYCH

SPECYFIKACJE TECHNICZNE WYKONANIA I OBIORU ROBÓT INSTALACYJNYCH SPECYFIKACJE TECHNICZNE WYKONANIA I OBIORU ROBÓT INSTALACYJNYCH Nazwa zamówienia: Instalacja klimatyzacji na korytarzach Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowie Wielkopolskim Symbol opracowania S-1 Nazwy i

Bardziej szczegółowo

PROGRAM FUNKCJONALNO UŻYTKOWY

PROGRAM FUNKCJONALNO UŻYTKOWY PROGRAM FUNKCJONALNO UŻYTKOWY Nazwa zamówienia: Opracowanie dokumentacji technicznej wielobranżowej z częścią technologiczną oraz kosztową na wykonanie robót związanych z dostawą, montażem i uruchomieniem

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót sanitarnych:

Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót sanitarnych: Specyfikacja Techniczna 1 INWESTOR: Miejska Przychodnia DĄBROWA Łódź ul FELIŃSKIEGO 7 TYTUŁ OPRACOWANIA: Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót sanitarnych: - INSTALACJI WENTYLACJI MECHANICZNEJ

Bardziej szczegółowo

OPIS ZAMÓWIENIA DOCIEPLENIA ŚCIAN ZEWNETRZNYCH OD WEWNĘTRZN POMIESZCZEŃ

OPIS ZAMÓWIENIA DOCIEPLENIA ŚCIAN ZEWNETRZNYCH OD WEWNĘTRZN POMIESZCZEŃ SZCZEGÓŁOWY ZAKRES PRAC PRZY DOCIEPLENIU ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH OD WEWNĄTRZ POMIESZCZEŃ W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM im. LUDWIKA RYDYGIERA W KRAKOWIE SP.Z O.O 1 SPIS TREŚCI: I DANE OGÓLNE 1. Dane ewidencyjne

Bardziej szczegółowo

WYJAŚNIENIE DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

WYJAŚNIENIE DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej 63-700 Krotoszyn, ul. Młyńska 2 tel. (062) 588 03 90 fax. (062) 588 04 02 Nr KRS 000 000 2750 NIP: 621-15-36-551 REGON: 000310226 e-mail: spzoz@krotoszyn.pl

Bardziej szczegółowo

GMINA SULMIERZYCE. Wyjaśnienia treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia

GMINA SULMIERZYCE. Wyjaśnienia treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia Sulmierzyce dnia 16 kwietnia 2013r. Zamawiający GMINA SULMIERZYCE Regon 590648184 Wszyscy nabywcy Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia ZP.271.1.6.2013.AS Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia

Bardziej szczegółowo

ODPOWIEDŹ NA ZAPYTANIE

ODPOWIEDŹ NA ZAPYTANIE Zamawiający: GMINA WOŁOMIN ul. Ogrodowa 4 05 200 Wołomin Wołomin, dnia 27 lutego 2014 r. Nr postępowania: ZZP.271.7.2014 ODPOWIEDŹ NA ZAPYTANIE Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,

Bardziej szczegółowo

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej.

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej. W związku z wpłynięciem zapytań do SIWZ w postępowaniu prowadzonym w oparciu o ustawę z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2015r, poz.2164) pn. Termomodernizacja budynków użyteczności

Bardziej szczegółowo

CZĘŚĆ A - TABELA ELEMENTÓW SCALONYCH Robota budowlana: wykonanie w ramach rozbudowy Szpitala - Budynek nr 7 i 7A

CZĘŚĆ A - TABELA ELEMENTÓW SCALONYCH Robota budowlana: wykonanie w ramach rozbudowy Szpitala - Budynek nr 7 i 7A Załącznik nr 6 do SIWZ Znak postępowania: DA-ZP-252-42/14 CZĘŚĆ A - TABELA ELEMENTÓW SCALONYCH Robota budowlana: wykonanie w ramach rozbudowy Szpitala - Budynek nr 7 i 7A L.p. Nazwa elementu Wartość robót

Bardziej szczegółowo

PROJEKT PROJEKT ARANŻACJI POMIESZCZEŃ OCHRONY W BUDYNKU NR 4. ul. Poligonowa 30, 04-051 Warszawa

PROJEKT PROJEKT ARANŻACJI POMIESZCZEŃ OCHRONY W BUDYNKU NR 4. ul. Poligonowa 30, 04-051 Warszawa Pracownia projektowa, projektowanie ekonomiczne, konsulting, architektura, konstrukcja, projekty branżowe PROJEKT Temat: Inwestor: PROJEKT ARANŻACJI POMIESZCZEŃ OCHRONY W BUDYNKU NR 4 PIT RADWAR S.A. ul.

Bardziej szczegółowo

Warszawa, październik 2012 r.

Warszawa, październik 2012 r. Załącznik do SIWZ nr 2 PROGRAM FUNKCJONALNO - UŻYTKOWY remontu istniejących pomieszczeń w Oddziałach Dermatologii Dorosłych i Laryngologii w budynku D oraz w Oddziale I Wewnętrznym w budynku A Międzyleskiego

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 do SIWZ Zakres prac, zestawienie dokumentacji projektowej

Załącznik nr 1 do SIWZ Zakres prac, zestawienie dokumentacji projektowej S t r o n a 1 Załącznik nr 1 do SIWZ Zakres prac, zestawienie dokumentacji projektowej I / OBIEKTY KUBATUROWE 1/ Budynek techniczno administracyjny w formule przeprojektuj i wybuduj - obiekt w stanie wykończonym

Bardziej szczegółowo

Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa

Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Gdańsk, 29.06.2015 r. Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na modernizację pomieszczeń na VI

Bardziej szczegółowo

PREZYDENT MIASTA ZIELONA GÓRA

PREZYDENT MIASTA ZIELONA GÓRA PREZYDENT MIASTA ZIELONA GÓRA ul. Podgórna 22 65-424 Zielona Góra DO-ZP.271.63.46.2016 Zielona Góra, 25 października 2016 r. RISS 3361543 Wykonawcy zainteresowani udziałem w nw. postępowaniu dotyczy: postępowania

Bardziej szczegółowo

wpłynęło w dniu 18.07.2012r.. poniższe pytanie i prośba o wyjaśnienia:

wpłynęło w dniu 18.07.2012r.. poniższe pytanie i prośba o wyjaśnienia: Na stronę internetową Poznań, dnia 20.07.2012r. 540000ZAP.370-15/12 Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Poznaniu działając na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29.01.2004r.

Bardziej szczegółowo

1.Temat opracowania. 2.Podstawa opracowania. - wizja lokalna - uzgodnienia z Inwestorem - normy i przepisy branżowe

1.Temat opracowania. 2.Podstawa opracowania. - wizja lokalna - uzgodnienia z Inwestorem - normy i przepisy branżowe OPIS TECHNICZNY DLA MODERNIZACJI INSTALACJI WODOCIĄGOWEJ, KANALIZACYJNEJ ORAZ CENTRALNEGO OGRZEWANIA I WENTYLACJI W BUDYNKU SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO ZAKŁADU OPIEKI ZDROWOTNEJ w GARBATCE ul. Spacerowa

Bardziej szczegółowo

OS/ZP/118/08/P2 Szczecin 08.12.2008 r.

OS/ZP/118/08/P2 Szczecin 08.12.2008 r. SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY NR 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego POMORSKIEJ AKADEMII MEDYCZNEJ 71-252 Szczecin ul. Unii Lubelskiej 1 e-mail: spsk1@med.pam.szczecin.pl www.spsk1.szn.pl Dyrektor

Bardziej szczegółowo

PROJEKT WYKONAWCZY ZABEZPIECZENIE PRZECIWPOŻAROWE DLA BUDYNKU ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH UL. WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA 13 W LUBANIU

PROJEKT WYKONAWCZY ZABEZPIECZENIE PRZECIWPOŻAROWE DLA BUDYNKU ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH UL. WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA 13 W LUBANIU ZABEZPIECZENIE PRZECIWPOŻAROWE DLA BUDYNKU ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH UL. WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA 13 W LUBANIU Inwestor: Adres inwestycji: Branża: Zakład Ubezpieczeń Społecznych Pl. Grunwaldzki 1 58-390

Bardziej szczegółowo

OPIS TECHNICZNY. do instalacji wentylacji mechanicznej i grzewczej w projektowanej sali gimnastycznej. w Nieliszu.

OPIS TECHNICZNY. do instalacji wentylacji mechanicznej i grzewczej w projektowanej sali gimnastycznej. w Nieliszu. OPIS TECHNICZNY do instalacji wentylacji mechanicznej i grzewczej w projektowanej sali gimnastycznej w Nieliszu. 1. Podstawa opracowania zlecenie inwestora projekty branŝ towarzyszących obowiązujące przepisy

Bardziej szczegółowo

Projekt budowlany: wentylacja mechaniczna dla lokalu Dom Strażaka w Krzywiniu

Projekt budowlany: wentylacja mechaniczna dla lokalu Dom Strażaka w Krzywiniu OŚWIADCZENIE PROJEKTANTA... Wstęp... 3 1.1 Podstawa opracowania... 3 1.2 Przedmiot opracowania... 4 1.3 Wykorzystana dokumentacja... 4 1.4 Stan istniejący... 4 1.5 Założenia wyjściowe... 4 2 Opis przyjętych

Bardziej szczegółowo

ZESTAWIENIE PYTAŃ DO SIWZ,

ZESTAWIENIE PYTAŃ DO SIWZ, ZESTAWIENIE PYTAŃ DO SIWZ, które wpłynęły do dnia 11 czerwca 2013 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn. Budowa budynku administracyjno-biurowego przy ul. Świeckiej 45 w Tucholi

Bardziej szczegółowo

SzWNr2 ZP/250/103/404/13 Rzeszów, 2013.10.16

SzWNr2 ZP/250/103/404/13 Rzeszów, 2013.10.16 SzWNr2 ZP/250/103/404/13 Rzeszów, 2013.10.16 Dotyczy przetargu nieograniczonego na zakup i dostawy sprzętu medycznego Zamawiający na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia

Bardziej szczegółowo

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym o wartości poniżej wyrażonej w złotych równowartości euro nr sprawy 273/ZP/2012

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym o wartości poniżej wyrażonej w złotych równowartości euro nr sprawy 273/ZP/2012 Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia DZPiZ -273/ZP/2012. Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym o wartości poniżej wyrażonej w złotych równowartości 200.000 euro nr sprawy 273/ZP/2012 Dyrekcja Szpitala

Bardziej szczegółowo

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.wco.pl

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.wco.pl Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.wco.pl Poznań: Zaprojektowanie i wykonanie instalacji klimatyzacji w systemie VRF w układzie

Bardziej szczegółowo

I. w zakresie załącznika nr 6 do SIWZ wzór umowy - w następujący sposób:

I. w zakresie załącznika nr 6 do SIWZ wzór umowy - w następujący sposób: BESKIDZKI ZESPÓŁ LECZNICZO REHABILITACYJNY SZPITAL OPIEKI DŁUGOTERMINOWEJ W JAWORZU ul. Słoneczna 83 ; 43-384 Jaworze tel: (33) 817 21 66 (- 67) tel/fax: (33) 817 34-63 Znak sprawy: ZP/PN/8/2012 Jaworze,

Bardziej szczegółowo

D WOJEWÓDZKI W KRAKOWIE

D WOJEWÓDZKI W KRAKOWIE Biuro Logistyki Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie ul. Basztowa 22 PROJEKT Inwestor: Obiekt: Temat: Branża: MAŁOPOLSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W KRAKOWIE 31-156 KRAKÓW UL. BASZTOWA 22 MAŁOPOLSKI URZĄD

Bardziej szczegółowo

PROJEKT BUDOWLANY INSTALACJI SANITARNYCH

PROJEKT BUDOWLANY INSTALACJI SANITARNYCH PROJEKT BUDOWLANY INSTALACJI SANITARNYCH Temat: Przebudowa i nadbudowa części budynku szpitala wraz ze zmianą sposobu użytkowania części poddasza nieużytkowego z przeznaczeniem na komunikację oraz pomieszczenia

Bardziej szczegółowo

C Z Ę Ś Ć E L E K T R Y C Z N A ZAWARTOŚĆ OPRACOWANIA

C Z Ę Ś Ć E L E K T R Y C Z N A ZAWARTOŚĆ OPRACOWANIA C Z Ę Ś Ć E L E K T R Y C Z N A ZAWARTOŚĆ OPRACOWANIA I. Opis techniczny 3 1.0. Cel i zakres opracowania str. 2 2.0. Podstawowe dane do opracowania str. 2 3.0. Stan istniejący demontaż str.2 4.0. Opis

Bardziej szczegółowo

Dotyczy przetargu nieograniczonego: na roboty budowlane wymiana stolarki zewnętrznej w budynku przy ul. Grodzkiej 50 w Szczecinie.

Dotyczy przetargu nieograniczonego: na roboty budowlane wymiana stolarki zewnętrznej w budynku przy ul. Grodzkiej 50 w Szczecinie. znak sprawy: AS/BZP/01/2013 Szczecin dnia 25.01.2013r. Akademia Sztuki w Szczecinie Pl. Orła Białego 2 70-562 Szczecin Dotyczy przetargu nieograniczonego: na roboty budowlane wymiana stolarki zewnętrznej

Bardziej szczegółowo

GCOP-ZP.2711.12.2014. Gliwice, dnia 15.05.2014. Program funkcjonalno użytkowy

GCOP-ZP.2711.12.2014. Gliwice, dnia 15.05.2014. Program funkcjonalno użytkowy GCOP-ZP.2711.12.2014 Gliwice, dnia 15.05.2014 Program funkcjonalno użytkowy Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zabudowy dźwigu osobowego przystosowanego do transportu

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA. I. Zamawiający dokonuje następujących zmian w załączniku do SIWZ pn. PROJEKT WYKONAWCZY - Elektryka.

INFORMACJA. I. Zamawiający dokonuje następujących zmian w załączniku do SIWZ pn. PROJEKT WYKONAWCZY - Elektryka. OR.272.20.2013.EL Mielec, 14 listopada 2013 roku INFORMACJA Dotyczy: postępowania przetargowego w przedmiocie przebudowy i remontu budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego 6 etap I

Bardziej szczegółowo

PYTANIA OFERENTÓW I ODPOWIEDZI ZAMAWIAJĄCEGO

PYTANIA OFERENTÓW I ODPOWIEDZI ZAMAWIAJĄCEGO PYTANIA OFERENTÓW I ODPOWIEDZI ZAMAWIAJĄCEGO 1. Pytanie Oferenta: Czy Zamawiający dołączy przedmiary na wykonanie w/w zamówienia? Odpowiedź Zamawiającego: wycenę należy opracować w oparciu o udostępnioną

Bardziej szczegółowo

SPIS ZAWARTOŚCI PROJEKTU CZĘŚĆ OPISOWA CZĘŚĆ GRAFICZNA

SPIS ZAWARTOŚCI PROJEKTU CZĘŚĆ OPISOWA CZĘŚĆ GRAFICZNA str. 2 SPIS ZAWARTOŚCI PROJEKTU CZĘŚĆ OPISOWA 1. OPIS TECHNICZNY 1.1. WPROWADZENIE 1.2. CHARAKTERYSTYKA OBIEKTU 1.3. PODSTAWA OPRACOWANIA 2. ZASILANIE BUDYNKU 3. INSTALACJE WEWNETRZNE W BUDYNKU 3.1. ZASILANIE

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA WARUNKÓW WYKONANIA ROBÓT MODERNIZACJI POMIESZCZEŃ W PAWILONIE C III PIĘTRO

SPECYFIKACJA TECHNICZNA WARUNKÓW WYKONANIA ROBÓT MODERNIZACJI POMIESZCZEŃ W PAWILONIE C III PIĘTRO SPECYFIKACJA TECHNICZNA WARUNKÓW WYKONANIA ROBÓT MODERNIZACJI POMIESZCZEŃ W PAWILONIE C III PIĘTRO Inwestor : Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie Zadanie: Modernizacja pomieszczeń

Bardziej szczegółowo

Spis rzeczy. 1. Podstawa opracowania dokumentacji. 2. Opis techniczny

Spis rzeczy. 1. Podstawa opracowania dokumentacji. 2. Opis techniczny 1 Spis rzeczy 1. Podstawa opracowania dokumentacji 2. Opis techniczny 2.1. Zakres rzeczowy opracowania 2.2. Zasilanie 2.3. Rozdzielnica 2.4. Instalacja oświetleniowa 2.5. Instalacja siłowa 2.6. Instalacja

Bardziej szczegółowo

Wstęp... 7. 1.1. Podstawa opracowania... 7. 1.2. Cel opracowania... 7. 1.3. Zakres opracowania... 7. Opis stanu istniejącego... 7

Wstęp... 7. 1.1. Podstawa opracowania... 7. 1.2. Cel opracowania... 7. 1.3. Zakres opracowania... 7. Opis stanu istniejącego... 7 I ZAŁĄCZNIKI 1. Uprawnienia projektanta. 2. Zaświadczenie opłacenia składki OC projektanta. 3. Zaświadczenie opłacenia składki OC sprawdzającego. 4. Uprawnienia sprawdzającego. II OPIS TECHNICZNY Wstęp....

Bardziej szczegółowo

Spis treści Spis rysunków

Spis treści Spis rysunków Projekt został wykonany przez: Usługi Projektowo Wykonawcze D. W. Kolassa ELK-KOMP Spółka Jawna 86-005 Białe Błota, Murowaniec, ul. Opalowa 16 www.elk-komp.pl email: wkolassa@tlen.pl tel./fax (52) 3248504,

Bardziej szczegółowo

Kraków 24 sierpnia 2011 r. SZP /2011. Sekcja Zamówień Publicznych

Kraków 24 sierpnia 2011 r. SZP /2011. Sekcja Zamówień Publicznych Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o., 31-82 Kraków, os. Złotej Jesieni 1 Sekcja Zamówień Publicznych tel. () 4-8-207, 210; fax () 4-8-173, 930; Kraków 24 sierpnia 2011 r.

Bardziej szczegółowo

Budowa Centrum B + R Grupy Azoty S.A. w Tarnowie w formule zaprojektuj i wybuduj

Budowa Centrum B + R Grupy Azoty S.A. w Tarnowie w formule zaprojektuj i wybuduj Postępowanie przetargowe 67/P/2017 Tarnów, dn. 11.05.2017 r. Budowa Centrum B + R Grupy Azoty S.A. w Tarnowie w formule zaprojektuj i wybuduj Pytanie nr 06: Odpowiedź nr 06 w kolorze czerwonym Prosimy

Bardziej szczegółowo

Dotyczy przetargu nieograniczonego na zamówienie pn.: Remont sali gimnastycznej i korekcyjnej w Szkole Podstawowej Nr 3 w Czerwionce-Leszczynach.

Dotyczy przetargu nieograniczonego na zamówienie pn.: Remont sali gimnastycznej i korekcyjnej w Szkole Podstawowej Nr 3 w Czerwionce-Leszczynach. Czerwionka-Leszczyny 02.02.2015 r. Wykonawcy biorący udział w postępowaniu znak ZP.271.1.2015 ZP.271.1.2015 Dotyczy przetargu nieograniczonego na zamówienie pn.: Remont sali gimnastycznej i korekcyjnej

Bardziej szczegółowo

PROJEKT BUDOWLANY. Instalacji wentylacji mechanicznej w świetlicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Radomiu przy ul. Limanowskiego 34/40

PROJEKT BUDOWLANY. Instalacji wentylacji mechanicznej w świetlicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Radomiu przy ul. Limanowskiego 34/40 EMKA 26-600 RADOM ul. Królowej Jadwigi 5 A PROJEKT BUDOWLANY Instalacji wentylacji mechanicznej w świetlicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Radomiu przy ul. Limanowskiego 34/40 Obiekt: Świetlica w

Bardziej szczegółowo

NOWOCZESNA INŻYNIERIA SANITARNA Ul. Archimedesa 1, NIEMCZ

NOWOCZESNA INŻYNIERIA SANITARNA Ul. Archimedesa 1, NIEMCZ I. Opis techniczny 1. Podstawa opracowania 2. Opis rozwiązań projektowych 2.1 Instalacja wentylacji mechanicznej 2.2 Instalacje klimatyzacyjne 3. Wytyczne dla branż 4. Uwagi końcowe 5. Informacja BIOZ

Bardziej szczegółowo

PGI-OI/ / r wg rozdzielnika

PGI-OI/ / r wg rozdzielnika UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO wg rozdzielnika W związku z otrzymanymi zapytaniami w dniu 10.10.2008r do w/w postępowania Zgodnie z naszymi wyliczeniami ilość stali zbrojeniowej

Bardziej szczegółowo

PUBLICZNE NR 3 W BRZEGU PRZY UL. ZIELONEJ 23 WENTYLACJA POMIESZCZEŃ KUCHNI 1

PUBLICZNE NR 3 W BRZEGU PRZY UL. ZIELONEJ 23 WENTYLACJA POMIESZCZEŃ KUCHNI 1 PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 3 W BRZEGU PRZY UL. ZIELONEJ 23 1 1. Podstawa opracowania str. 2 2. Cel opracowania str. 2 3. Zakres opracowania str. 2 4. Założenia wyjściowe str. 3 5. Obliczenia przekrojów kanałów

Bardziej szczegółowo

Specjalistyczny Szpital im. A. Sokołowskiego w Szczecinie Przebudowa części oddziału transplantologii na odcinek pooperacyjny torakochirurgii

Specjalistyczny Szpital im. A. Sokołowskiego w Szczecinie Przebudowa części oddziału transplantologii na odcinek pooperacyjny torakochirurgii OPIS TECHNICZNY 1. Przedmiot opracowania Przedmiotem opracowania jest projekt wykonawczy instalacji klimatyzacji i wentylacji mechanicznej wraz z instalacją wody lodowej na potrzeby klimatyzacji dla przebudowywanych

Bardziej szczegółowo

PYTANIA i ODPOWIEDZI z dnia 26.06.2012

PYTANIA i ODPOWIEDZI z dnia 26.06.2012 PYTANIA i ODPOWIEDZI z dnia 26.06.2012 Dotyczy: Przetarg na: Wykonanie projektu wykonawczego oaz budowa parkingu wielopoziomowego z funkcją magazynową wraz z zagospodarowaniem, budowa bramy zachodniej

Bardziej szczegółowo

STADIUM PROJEKTU. SPECYFIKACJE TECHNICZNE Branża: Instalacje Sanitarne WENTYLACJA MECHANICZNA

STADIUM PROJEKTU. SPECYFIKACJE TECHNICZNE Branża: Instalacje Sanitarne WENTYLACJA MECHANICZNA s t r. 2 STADIUM PROJEKTU SPECYFIKACJE TECHNICZNE Branża: Instalacje Sanitarne WENTYLACJA MECHANICZNA Inwestycja: Budowa budynku administracyjno - socjalnego wraz z infrastrukturą techniczną i drogową

Bardziej szczegółowo

Zakres przedmiotowy działań inwestycyjnych w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie obejmuje:

Zakres przedmiotowy działań inwestycyjnych w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie obejmuje: Począwszy od lipca 2012r. Szpital im. L. Rydygiera w Krakowie uczestniczy jako Parter w realizacji projektu Poprawa efektywności energetycznej poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej oraz modernizacja

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ III INSTALACJE OGRZEWCZE I WENTYLACYJNE

ROZDZIAŁ III INSTALACJE OGRZEWCZE I WENTYLACYJNE ROZDZIAŁ III INSTALACJE OGRZEWCZE I WENTYLACYJNE ZAWARTOŚĆ OPRACOWANIA I. CZĘŚĆ OPISOWA 1. PODSTAWA OPRACOWANIA.... 105 2. OBLICZENIE ILOŚCI POWIETRZA WENTYLACYJNEGO I DOBÓR URZĄDZEŃ.... 105 2.1. BUDYNEK

Bardziej szczegółowo

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.rydygierkrakow.pl

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.rydygierkrakow.pl Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.rydygierkrakow.pl Kraków: Przedmiotem opracowania jest program funkcjonalno-użytkowy stanowiący

Bardziej szczegółowo

DO WSZYSTKICH WYKONAWCÓW

DO WSZYSTKICH WYKONAWCÓW ZP.271.10.2013 Pomiechówek 2013-07-25 DO WSZYSTKICH WYKONAWCÓW Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. Budowa i wynajem modułów kontenerowych z przeznaczeniem pod przedszkole tymczasowe

Bardziej szczegółowo

PROJEKT WYKONAWCZY ETAP I, II

PROJEKT WYKONAWCZY ETAP I, II PROJEKTOWANIE OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW ROZBUDOWA I MODERNIZACJA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM PROJEKT WYKONAWCZY ETAP I, II WENTYLACJA, OGRZEWANIE OB. NR 3 BUDYNEK OCZYSZCZALNI MECHANICZNEJ, KLIMATYZACJA

Bardziej szczegółowo

Opracowanie koncepcji wymiany centralnego ogrzewania

Opracowanie koncepcji wymiany centralnego ogrzewania Opracowanie koncepcji wymiany centralnego ogrzewania Nazwa: Opracowanie koncepcji projektowej: wymiana instalacji c.o. na potrzeby ogrzewania oraz ciepła technologicznego w budynku nr 14-1 zlokalizowanej

Bardziej szczegółowo

PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY

PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY 1. Nazwa zadania: Wykonanie dokumentacji projektowej oddymiania klatek schodowych w budynku przy ul. Słowackiego 8 w Poznaniu 2. Adres obiektu budowlanego; ul. Słowackiego

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 16.07.2008 r. DO WYKONAWCÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W POSTĘPOWANIU

Warszawa, dnia 16.07.2008 r. DO WYKONAWCÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W POSTĘPOWANIU WOJEWÓDZKI SZPITAL BRÓDNOWSKI SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ 03-242 WARSZAWA, UL. KONDRATOWICZA 8 www.bip.szpital-brodnowski.waw.pl FAX /22/ 326 58 34 DZIAŁ ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH TEL. /22/

Bardziej szczegółowo

Znak Sprawy: ZP: 3311/34-2/2015 Chełm dnia: 2015-07-03

Znak Sprawy: ZP: 3311/34-2/2015 Chełm dnia: 2015-07-03 Znak Sprawy: ZP: 3311/34-2/2015 Chełm dnia: 2015-07-03 Do wszystkich zainteresowanych dotyczy : przetargu nieograniczonego na roboty budowlane pod nazwą Modernizacja pomieszczeń po Ośrodku Dializ na Oddział

Bardziej szczegółowo

ZAŁOŻENIA DO WYKONANIA PROJEKTU NA REMONT D.S. PRZEGUBOWIEC nr II UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU

ZAŁOŻENIA DO WYKONANIA PROJEKTU NA REMONT D.S. PRZEGUBOWIEC nr II UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU ZAŁĄCZNIK Nr 1 do SIWZ w postępowaniu nr K/DZP-362-005/13 ZAŁOŻENIA DO WYKONANIA PROJEKTU NA REMONT D.S. PRZEGUBOWIEC nr II UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU Opis przedmiotu zamówienia 1. wykonanie

Bardziej szczegółowo

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.wss.olsztyn.pl

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.wss.olsztyn.pl Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.wss.olsztyn.pl Olsztyn: Wykonanie dokumentacji projektowej pomieszczeń po byłych traktach operacyjnych

Bardziej szczegółowo