Możliwości w Ontario (Opportunities Ontario): Program Nominacji Prowincji (Provincial Nominee Program)

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Możliwości w Ontario (Opportunities Ontario): Program Nominacji Prowincji (Provincial Nominee Program)"

Transkrypt

1 Możliwości w Ontario (Opportunities Ontario): Program Nominacji Prowincji (Provincial Nominee Program) Zarys: Imigranci wnoszą na rynek pracy w Ontario cenne umiejętności oraz wiedzę, wpływając korzystnie na gospodarkę prowincji i czyniąc Ontario pożądanym na świecie punktem docelowym. Powyższy program umożliwia pracodawcom Ontario rekrutację i zatrzymanie wykształconych za granicą osób, w tym zagranicznych studentów. Jest to przydatne dla pracodawców mających kłopoty ze znalezieniem potrzebnych im wykwalifikowanych pracowników. Obydwa rządy, federalny i prowincji, odgrywają rolę w imigracji. W ramach programu Możliwości w Ontario rząd prowincji wybiera i nominuje osoby indywidualne celem otrzymania przez nich od rządu federalnego statusu stałego mieszkańca. Wszelkie podania o wizę zezwalającą na pobyt stały w Kanadzie muszą być rozpatrzone i zatwierdzone przez rząd kanadyjski, za pośrednictwem Ministerstwa Statusu Obywatelskiego i Imigracji Kanady (Citizenship and Immigration Canada -CIC). Niniejszy dokument jest dostępny w 25 różnych językach, włączając angielski i francuski. Pomimo ogromnych starań mających na celu dokładność zamieszczonych informacji, niektóre szczegóły programu Możliwości w Ontario mogły ulec zmianie od momentu publikacji. Po uaktualnione informacje na temat wymagań i procedury aplikacji w ramach Możliwości w Ontario zajrzyj na stronę internetową Ministerstwa Statusu Obywatelskiego i Imigracji (MCI):

2 Dokumenty i usługi programu Możliwości w Ontario, łącznie z informacjami zawartymi na stronie internetowej MCI, dostępne są tylko w języku angielskim i francuskim. Podstawowe dane: Zaaprobowane osoby składające podania kandydackie otrzymują certyfikat nominacji prowincji (Provincial Nomination Certificate). Program Możliwości w Ontario może rocznie nominować 1000 osób oraz członków ich rodzin. Siłą napędową programu Możliwości w Ontario jest pracodawca. Oznacza to że jako osoba indywidualna możesz złożyć podanie dopiero wtedy, kiedy podanie złożone przez twojego pracodawcę zostało rozpatrzone i zaaprobowane. Po zaaprobowaniu kandydatury, Możliwości w Ontario prześle twojemu pracodawcy przeznaczony dla ciebie pakiet z podaniem. Podania rozpatrywane są w kolejności, w jakiej zostały otrzymane, w oparciu o kryteria programu. Ponieważ ilość stanowisk pracy jest ograniczona, zachęca się pracodawców aby nie zwlekali ze złożeniem wniosku, zabezpieczając w ten sposób potrzebne im stanowiska. Program Możliwości w Ontario zawiera dwie niżej opisane kategorie. 1. MOŻLIWOŚCI W ONTARIO Kategoria Ogólna Kategoria ogólna dostępna jest dla kwalifikujących się pracodawców w Ontario, którzy oferują pracownikom zagranicznym stałe zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin. Pracodawcy w Ontario muszą zwrócić się do Możliwości w Ontario z prośbą o rozpatrzenie i aprobatę stanowisk pracy dla kandydatów.

3 Program Możliwości w Ontario umożliwia pracodawcom w Ontario znalezienie potrzebnych im wykwalifikowanych pracowników. Rozpatrywane będą tylko stanowiska pracy w pionie zarządzania oraz wymagające wykształcenia w zawodzie lub rzemiośle. Pracodawcy mogą rekrutować pracowników lub studentów zagranicznych na zatwierdzone stanowiska pracy, niezależnie od tego, czy osoby te są za granicą, czy też przebywają legalnie w Kanadzie (jako tymczasowi pracownicy zagraniczni, studenci lub turyści). Wszyscy potencjalni kandydaci przebywający czasowo lub mieszkający w Kanadzie będą proszeni o dołączenie do podania dowodu ich statusu imigracyjnego. Pracownicy zagraniczni muszą mieć minimum 2 lata doświadczenia zawodowego lub odpowiednią rejestrację w Ontario, jeśli aplikują o stanowisko w regulowanym zawodzie lub rzemiośle. Kategoria ogólna pozwala też inwestorom na sprowadzenie kluczowych pracowników. Aby spełnić wymogi, inwestycje muszą być ważne dla Ontario, stwarzać dla jej mieszkańców miejsca pracy i otrzymać aprobatę jednego z ministerstw rządu Ontario. Jeśli jesteś inwestorem i chciałbyś zasięgnąć dodatkowych informacji, zajrzyj na stronę internertową 2. MOŻLIWOŚCI W ONTARIO Kategoria Studentów Zagranicznych Kategoria studentów zagranicznych obejmuje absolwentów, którzy niedawno ukończyli naukę w kanadyjskich kolegiach i na uniwersytetach publicznych.

4 Studenci zagraniczni muszą ukończyć w Kanadzie co najmniej połowę programu zwieńczonego uzyskaniem stopnia lub dyplomu na podstawie którego będą składali podanie. Studenci zagraniczni mogą złożyć podanie już na ostatnim semestrze nauki lub do dwóch lat od momentu jej zakończenia. Studenci zagraniczni nie muszą posiadać doświadczenia zawodowego. Podobnie jak osoby kandydujące w ramach kategorii ogólnej, studenci zagraniczni muszą mieć ofertą stałej pracy w pełnym wymiarze godzin na stanowisku zarządzania, wymagającym wykształcenia w zawodzie i rzemiośle. Kryteria które powinien spełnić pracodawca: Aby móc aplikować o miejsca pracy objęte nominacją, twoja firma powinna spełniać następujące wymogi: 1. od co najmniej 3 lat być zerejestrowanym przedsiębiorstwem prowadzącym nieprzerwaną, aktywną działalność; 2. posiadać siedzibę przedsiębiorstwa na terenie Ontario gdzie przyszły kandydat będzie pracował; 3. mieć za ubiegły rok finansowy minimalny dochód brutto w wysokości dolarów, jeśli firma znajduje się na obszarze większego Toronto (Greater Toronto Area - GTA); lub, jeśli firma znajduje się poza GTA, posiadać za ubiegły rok finansowy minimalny dochód brutto w wysokości dolarów; oraz 4. mieć minimum 5 pracowników zatrudnionych na stałe w pełnym wymiarze godzin, jeśli firma znajduje się na obszarze GTA; lub,

5 jeśli firma znajduje się poza obszarem GTA, posiadać minimum 3 pracowników zatrudnionych na stałe w pełnym wymiarze godzin. Praca w pełnym wymiarze godzin to 1560 godzin płatnego zatrudnienia w okresie 12-tu miesięcy. Podane poniżej przykłady nie stanowią zatrudnienia w pełnym wymiarze, nawet jeśli ilość przepracowanych w ciągu 12-tu miesięcy godzin wynosi 1560: pracownicy sezonowi, cykliczni lub zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin, niezależnie od ilości przepracowanych godzin podwykonawcy lub pracownicy agencji pracownicy pracujący poza siedzibą przedsiębiorstwa, np. w domu lub w wirtualnej lokalizacji, zatrudniani przez pracodawcę na odległość. Procedura aplikacji: Procedura aplikacji składa się z dwóch etapów: podania wstępnego (składanego przez pracodawcę) oraz podania kandydackiego (dla osób indywidualnych). Krok 1 podanie wstępne: Proces aplikacji rozpoczyna pracodawca, przesyłając do Możliwości w Ontario podanie wstępne. Pracodawcy powinni przedłożyć wypełnione podania tak szybko jak jest to możliwe. Podania do Możliwości w Ontario należy przesłać drogą pocztową, przez kuriera lub doręczyć osobiście. Pracodawcy którzy złożyli podania zostaną przez Możliwości w Ontario pisemnie poinformowani o decyzji. Staramy się udzielać odpowiedzi w ciągu 90 dni od daty otrzymania kompletnego podania. Inwestorzy nie powinni składać podania wstępnego do Możliwości w Ontario. Muszą oni najpierw otrzymać aprobatę jednego z ministerstw

6 rządu Ontario. Po bliższe szczegóły prosimy zajrzeć na stronę internetową Krok 2 podanie kandydackie: Jeśli planujesz aplikować w ramach Możliwości w Ontario, zajrzyj na stronę internetową w celu uzyskania szczegółowych informacji i wskazówek, jak wypełnić podanie. Tu znajdziesz tylko informacje ogólne. Możesz złożyć podanie kandydackie dopiero kiedy twój pracodawca poczynił krok 1, zostało mu przyznane stanowisko kandydackie, i otrzymałeś od niego pakiet aplikacji z Możliwości w Ontario. Wszyscy potencjalni kandydaci, niezależnie od kategorii, muszą złożyć do Możliwości w Ontario wypełnione podanie do ewaluacji. Możliwości w Ontario pisemnie poinformują wszystkich kandydatów o decyzji. Naszym celem jest udzielanie odpowiedzi w ciągu 90 dni od daty otrzymania kompletnego podania. Zakwalifikowani kandydaci muszą w ciągu 6 miesięcy od otrzymania nominacji złożyć wniosek o przyznanie statusu stałego mieszkańca do Ministerstwa Statusu Obywatelskiego i Imigracji (CIC). Nominacja przez prowincję sama w sobie nie stanowi o prawnym statusie imigracyjnym w Kanadzie. Do momentu otrzymania statusu stałego mieszkańca, kandydaci muszą posiadać odpowiednie zezwolenie na pobyt w Kanadzie.

7 Osoby nominowane przez Ontario muszą spełnić wymagania Ministerstwa Statusu Obywatelskiego i Imigracji (CIC), włączając przejście badań lekarskich i wywiadów środowiskowych przez kandydata oraz towarzyszących mu członków rodziny. Podania kandydatów typowanych przez prowincję będą rozpatrywane przez Ministerstwo Statusu Obywatelskiego i Imigracji (CIC) w pierwszej kolejności. Zwieńczona sukcesem nominacja przez prowincję zastępuje element selekcji w ramach innych kategorii imigracyjnych, takich jak kategoria wykwalifikowanych pracowników czy kategoria członków rodziny. Program Możliwości w Ontario, na żądanie, poprze złożone przez kandydatów podania o pozwolenie na pracę. O wydaniu pozwolenia decyduje Ministerstwo Statusu Obywatelskiego i Imigracji (CIC), a osoby składające podanie powinny ustalić, które z wymogów mają zastosowanie w ich sytuacji. Po uzyskaniu pozwolenia, kandydat może pojechać do Ontario i rozpocząć pracę dla swojego pracodawcy, podczas gdy CIC doprowadza do końca process aplikacji o prawo stałego pobytu. Kontakt z nami: Po dodatkowe informacje na temat Możliwości w Ontario, takie jak bardziej szczegółowe informacje kontaktowe, wymagane kryteria, informacje odnośnie procedury aplikacji, i odpowiedzi na często zadawane pytania prosimy zajrzeć na naszą stronę internetową:

Program dla Tymczasowych Pracowników Cudzoziemców 1

Program dla Tymczasowych Pracowników Cudzoziemców 1 Polish Tymczasowi pracownicy cudzoziemcy Spis treści Wprowadzenie 1 Program dla Tymczasowych Pracowników Cudzoziemców 1 Co powinni wiedzieć pracownicy w Albercie 5 Standardy zatrudnienia 5 Bezpieczeństwo

Bardziej szczegółowo

Instrukcja składania wniosków dla zagranicznych wnioskodawców International Experience Canada (IEC)

Instrukcja składania wniosków dla zagranicznych wnioskodawców International Experience Canada (IEC) Instrukcja składania wniosków dla zagranicznych wnioskodawców International Experience Canada (IEC) Spis treści Omówienie Zanim złożysz wniosek Krok 1. Zgromadzenie dokumentów Krok 2. Wypełnienie wniosku

Bardziej szczegółowo

STUDIA W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ (poradnik dla maturzystów)

STUDIA W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ (poradnik dla maturzystów) STUDIA W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ (poradnik dla maturzystów) WSTĘP Przedstawiamy informacje na temat warunków ubiegania się o miejsca na uczelniach wyższych w krajach Unii Europejskiej. Opisujemy tu wszelkie

Bardziej szczegółowo

SYSTEM UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH W IRLANDII

SYSTEM UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH W IRLANDII SYSTEM UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH W IRLANDII PRZEWODNIK DLA OBYWATELI UE Department of Social and Family Affairs (Ministerstwo Spraw Społecznych i Rodzinnych) Wstęp W niniejszym przewodniku opisano świadczenia

Bardziej szczegółowo

Twoje prawa w Irlandii Północnej

Twoje prawa w Irlandii Północnej Twoje prawa w Irlandii Północnej Przewodnik dla pracowników z następujących krajów: Czechy Estonia Węgry Łotwa Litwa Polska Słowacja Słowenia Niniejszy przewodnik objaśnia prawa pracowników pochodzących

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA. Dyrektywa 2005/36/WE. Wszystko, co należy wiedzieć o uznawaniu kwalifikacji zawodowych 66 PYTAŃ 66 ODPOWIEDZI

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA. Dyrektywa 2005/36/WE. Wszystko, co należy wiedzieć o uznawaniu kwalifikacji zawodowych 66 PYTAŃ 66 ODPOWIEDZI PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA Dyrektywa 2005/36/WE Wszystko, co należy wiedzieć o uznawaniu kwalifikacji zawodowych 66 PYTAŃ 66 ODPOWIEDZI Niniejszy dokument jest przeznaczony do celów informacyjnych. Komisja

Bardziej szczegółowo

Poradnik prawny dla imigrantów w Norwegii

Poradnik prawny dla imigrantów w Norwegii Poradnik prawny dla imigrantów w Norwegii 1 Wstęp do drugiego wydania poradnika prawnego imigrantów. Poradnik prawny dla imigrantów w Norwegii ukazał się po raz pierwszy w 2012 roku. Wydanie drugie zostało

Bardziej szczegółowo

Edukacja w Islandii...30 Islandzki dla obcokrajowców... 33 Ważne informacje kontaktowe 35

Edukacja w Islandii...30 Islandzki dla obcokrajowców... 33 Ważne informacje kontaktowe 35 Zamieszkanie w innym kraju wymaga odwagi. Stwarza jednak również niezwykłe możliwości oraz stanowi początek czegoś zupełnie nowego. Daj sobie trochę czasu aby dowiedzieć się czego możesz oczekiwać i czego

Bardziej szczegółowo

MOBILNY STUDENT. Wybrana oferta edukacyjnych wyjazdów zagranicznych dla ukraińskich studentów

MOBILNY STUDENT. Wybrana oferta edukacyjnych wyjazdów zagranicznych dla ukraińskich studentów MOBILNY STUDENT Wybrana oferta edukacyjnych wyjazdów zagranicznych dla ukraińskich studentów Informator powstał w ramach realizacji projektu pn. Uniwersyteckie Centrum Kariery jako forma aktywizacji zawodowej

Bardziej szczegółowo

NAUKA I PRACA W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ Wielka Brytania Irlandia

NAUKA I PRACA W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ Wielka Brytania Irlandia Materia³y Informacyjne Ewa Flaszyñska NARODOWE CENTRUM ZASOBÓW PORADNICTWA ZAWODOWEGO PROGRAM LEONARDO DA VINCI NAUKA I PRACA W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ Wielka Brytania Irlandia Poradnik MINISTERSTWO

Bardziej szczegółowo

Techniki aktywnego poszukiwania pracy

Techniki aktywnego poszukiwania pracy Urząd Gminy w Kleszczowie Techniki aktywnego poszukiwania pracy Wykonano za środki grantu Ministerstwa Gospodarki i Pracy na rozwój Gminnych Centrów Informacji w ramach Programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów

Bardziej szczegółowo

Do pracy w Finlandii. te-services.fi. Przewodnik dla pracowników i przedsiębiorców zainteresowanych Finlandią. Anton Ivanov/Shutterstock

Do pracy w Finlandii. te-services.fi. Przewodnik dla pracowników i przedsiębiorców zainteresowanych Finlandią. Anton Ivanov/Shutterstock Do pracy w Finlandii Przewodnik dla pracowników i przedsiębiorców zainteresowanych Finlandią Anton Ivanov/Shutterstock te-services.fi Ministerstwo Pracy i Gospodarki, 11/2014 Składanie: Edita Publishing

Bardziej szczegółowo

MINISTERSTWO DS. UCHODŹCÓW, IMIGRACJI I INTEGRACJI. Obywatel Danii. Informator dla nowych obywateli

MINISTERSTWO DS. UCHODŹCÓW, IMIGRACJI I INTEGRACJI. Obywatel Danii. Informator dla nowych obywateli MINISTERSTWO DS. UCHODŹCÓW, IMIGRACJI I INTEGRACJI Obywatel Danii Informator dla nowych obywateli Obywatel Danii dostępny jest w 18 językach: Duńskim Angielskim Polskim Rosyjskim Chińskim Franucskim Arabskim

Bardziej szczegółowo

Przepisy UE w dziedzinie zabezpieczenia społecznego

Przepisy UE w dziedzinie zabezpieczenia społecznego Wydanie uaktualnione 2010 Przepisy UE w dziedzinie zabezpieczenia społecznego Twoje prawa w innych państwach Unii Europejskiej LAT Komisja Europejska Przepisy UE w dziedzinie zabezpieczenia społecznego

Bardziej szczegółowo

KONWENCJA O PRACY NA MORZU z 2006 r.

KONWENCJA O PRACY NA MORZU z 2006 r. KONWENCJA O PRACY NA MORZU z 2006 r. PREAMBUŁA Konferencja Ogólna Międzynarodowej Organizacji Pracy, Zwołana w Genewie przez Radę Administracyjną Międzynarodowego Biura Pracy i zebrana tam w dniu 7 lutego

Bardziej szczegółowo

Warunki życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy

Warunki życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy ŁOTWA SPIS TREŚCI 2. Praca na Łotwie... 1 2.1. Podejmowanie pracy przez obywateli Polski na Łotwie... 1 2.1.1. Zasady dostępu obywateli Polski do łotewskiego rynku pracy... 1 2.1.2. Prowadzenie własnej

Bardziej szczegółowo

POMOC DLA PRACODAWCÓW I ICH PRACOWNIKÓW

POMOC DLA PRACODAWCÓW I ICH PRACOWNIKÓW MINISTERSTWO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ DEPARTAMENT RYNKU PRACY POMOC DLA PRACODAWCÓW I ICH PRACOWNIKÓW OFEROWANA PRZEZ URZĘDY PRACY I/LUB FINANSOWANA Z FUNDUSZU PRACY INFORMATOR 2014 MINISTERSTWO PRACY

Bardziej szczegółowo

KROTKI przew K9g 31/8/05 12:07 Page 1

KROTKI przew K9g 31/8/05 12:07 Page 1 KROTKI przew K9g 31/8/05 12:07 Page 1 KROTKI przew K9g 31/8/05 12:07 Page 2 KROTKI przew K9g 31/8/05 12:07 Page 4 5 S P I S T R E Ś C I Publikacja sfinansowana z Funduszu PHARE, projekt 2002/000-580-02-04

Bardziej szczegółowo

PROGRAM CERTYFIKACJI SYSTEMÓW ZARZĄDZANIA (Q060)

PROGRAM CERTYFIKACJI SYSTEMÓW ZARZĄDZANIA (Q060) PROGRAM CERTYFIKACJI SYSTEMÓW ZARZĄDZANIA (Q060) SPIS TREŚCI Rozdział Tytuł Strona 0. Przedmowa 3 1. Cel i zakres stosowania 3 Cel Zakres stosowania 2. Terminologia 4 3. Certyfikacja na zgodność z normami

Bardziej szczegółowo

WYTYCZNE INSTYTUCJI POŚREDNICZĄCEJ

WYTYCZNE INSTYTUCJI POŚREDNICZĄCEJ WYTYCZNE INSTYTUCJI POŚREDNICZĄCEJ dla Beneficjentów (Projektodawców) i uczestników projektu ubiegających się o wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie wielkopolskim (dotyczące

Bardziej szczegółowo

Aktualizacja 2010. Znaleźć pracę w Europie. Przewodnik dla poszukujących pracy. eures.europa.eu. Komisja Europejska

Aktualizacja 2010. Znaleźć pracę w Europie. Przewodnik dla poszukujących pracy. eures.europa.eu. Komisja Europejska Aktualizacja 2010 Znaleźć pracę w Europie Przewodnik dla poszukujących pracy eures.europa.eu Komisja Europejska Komisja Europejska, ani żadna osoba działająca w imieniu Komisji, nie odpowiada za sposób

Bardziej szczegółowo

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu Centrum Informacji Planowania Kariery Zawodowej

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu Centrum Informacji Planowania Kariery Zawodowej SPIS TREŚCI 1. Klika praktycznych wskazówek 2. Planowanie poszukiwania pracy 3. Jak pracodawcy szukają pracowników i kandydaci pracy? 4. Pracodawca, czyli kto? 5. Jawny i ukryty rynek pracy 6. Pasywne

Bardziej szczegółowo

PRAKTYCZNY PORADNIK DLA POLAKÓW W NIDERLANDACH AMBASADA RP W HADZE

PRAKTYCZNY PORADNIK DLA POLAKÓW W NIDERLANDACH AMBASADA RP W HADZE AMBASADA RP W HADZE PRAKTYCZNY PORADNIK DLA OBYWATELI POLSKICH PRZYJEŻDZAJĄCYCH DO PRACY NA TERYTORIUM NIDERLANDÓW Haga, czerwiec 2011 r. Wydział Konsularny Ambasady RP w Hadze Strona 1 Zniesienie obowiązku

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK WDRAŻANIA

PODRĘCZNIK WDRAŻANIA PODRĘCZNIK WDRAŻANIA Polska wersja dokumentu ma charakter pomocniczy. Oryginał w języku angielskim na stronie*: www.central2013.eu *W przypadku rozbieŝności pomiędzy wersją w języku polskim i wersją w

Bardziej szczegółowo

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Praca w Holandii. Prawa i obowiązki pracowników z Polski

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Praca w Holandii. Prawa i obowiązki pracowników z Polski Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Praca w Holandii Prawa i obowiązki pracowników z Polski Praca w Holandii Prawa i obowiązki pracowników z Polski Europa zmierza do swobodnego przepływu kapitału,

Bardziej szczegółowo

Warunki życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy

Warunki życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy BUŁGARIA SPIS TREŚCI 1. Informacje ogólne o Bułgarii... 2 1.1 Informacje geograficzne... 2 1.2. Cechy charakterystyczne Bułgarii... 2 1.3. Powszechne święta narodowe i dni wolne od pracy... 6 1.4. Telefony

Bardziej szczegółowo

Invest in Poland www.london.trade.gov.pl

Invest in Poland www.london.trade.gov.pl Szanowni Państwo, Z niezmierną radością przekazuję w Państwa ręce kolejne wydanie przewodnika dla polskiego przedsiębiorcy stworzonego przez Wydział Promocji Handlu I Inwestycji w Londynie. Jestem szczególnie

Bardziej szczegółowo

PRACA W. Andalucía Aragón Asturias Baleares Canarias Cantabria Castilla-La Mancha Castilla y León Cataluña Extremadura

PRACA W. Andalucía Aragón Asturias Baleares Canarias Cantabria Castilla-La Mancha Castilla y León Cataluña Extremadura REGIONY AUTONOMICZNE Andalucía Aragón Asturias Baleares Canarias Cantabria Castilla-La Mancha Castilla y León Cataluña Extremadura Galicia Madrid Murcia Navarra País Vasco La Rioja Valencia Ciudad Autónoma

Bardziej szczegółowo

NOWICJUSZ W NORWEGII. Użyteczne informacje z urzędów publicznych WYDANIE 5

NOWICJUSZ W NORWEGII. Użyteczne informacje z urzędów publicznych WYDANIE 5 2014 NOWICJUSZ W NORWEGII Użyteczne informacje z urzędów publicznych NOWE WYDANIE 2014 WYDANIE 5 Do czytelnika Nowicjusza w Norwegii Jako osoba, która przyjechała niedawno do Norwegii, możesz mieć dowiedzieć

Bardziej szczegółowo

Informator Zasiłek na dziecko Treść

Informator Zasiłek na dziecko Treść Informator Zasiłek na dziecko Treść 1. Kto otrzymuje zasiłek na dziecko?...3 2. O czym muszą Państwo informować Kasę Świadczeń Rodzinnych jako uprawnieni do zasiłku na dziecko?...3 3. Na które dzieci można

Bardziej szczegółowo