KEMP LLP PT-GRUNDTVIG-GMP. Module 2. E - komunikacja

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP. Module 2. E - komunikacja"

Transkrypt

1 Module 2 E - komunikacja

2 Cele modułu: Zdobycie wiedzy na temat obsługi poczty elektronicznej zakładanie konta poczty elektronicznej, wysyłanie i otrzymywanie wiadomości elektronicznych, dodawanie załączników, zarządzanie skrzynką poczty elektronicznej, tworzenie kopii zapasowych wiadomości elektronicznych, książki adresowej oraz ustawienia programu pocztowego Zdobycie wiedzy na temat komunikacji przy użyciu narzędzi poczty elektronicznej konfiguracja konta, dodawanie nowych kontaktów do listy kontaktowej, korzystanie z opcji statusu, rozpoczynanie konferencji i wysyłanie dokumentu. Zdobycie wiedzy na temat innych form komunikacji przez internet korzystanie z technologii VolP, forów, czatów i wideokonferencji.

3 Spis treści Lekcja1 Podstawowe informacje na temat poczty elektronicznej. Zadanie 1: identyfikacja adresu . Zadanie 2: Etykieta w wiadomościach elektronicznych. Zadanie 3: Korzyści wynikające z korzystania z poczty elektronicznej. Lekcja 2 Założenie i konfiguracja darmowego konta poczty elektronicznej. Korzystanie z poczty elektronicznej poprzez strony WWW. Zadanie 4 Otwarcie konta poczty elektronicznej na portalu Google.com. Zadanie 5 Zalogowanie się na konto poczty elektronicznej na stronie WWW. Exercise 6 Wysyłanie wiadomości. Exercise 7 Otrzymywanie wiadomości.

4 Spis treści Zadanie 8 Wysyłanie wiadomości z załącznikami. Zadanie 9 - Otrzymywanie wiadomości z załącznikami. Zadanie 10 Dodawanie nowych kontaktów do Książki Adresowej. Zadanie 11 Dodawanie nowego adresu do grupy adresowej. Zadanie 12 Dodawanie kontaktu z otrzymanego maila do grupy adresowej. Zadanie 13 Korzystanie z Książki Adresowej. Zadanie 14 Korzystanie z etykiet w skrzynce Gmail. Zadanie 15 Tworzenie nowych filtrów w skrzynce Gmail. Zadanie 16 Odpowiadanie na otrzymaną wiadomość. Zadanie 17 Wykasowywanie wiadomości z konta.

5 Spis treści Lekcja 3 Konfiguracja i otwarcie konta poczty elektronicznej poprzez użycie programu poczty elektronicznej Outlook Express. Zadanie 18: Konfiguracja konta w programie Outlook Express. Zadanie 19: Własności konta obsługiwanego przez program Outlook Express. Lekcja 4 Wysyłanie i otrzymywanie wiadomości przy użyciu programu Outlook Express. Zadanie 20 Tworzenie i wysyłanie wiadomości . Zadanie 21 Otrzymywanie wiadomości. Zadanie 22 Wyświetlanie otrzymanych wiadomości. Zadanie 23 Odpowiadanie na otrzymane wiadomości.

6 Spis treści Lekcja 5 Dodawanie załączników i rozwiązywanie problemów związanych z załącznikami. Zadanie 24: Wysyłanie wiadomości z załącznikiem. Zadanie 25: Otrzymywanie wiadomości z załącznikiem. Lekcja 6 Zarządzanie kontem poczty elektronicznej. Narzędzia ułatwiające pracę w programie Outlook Express. Zadanie 26 Zarządzanie kontem poczty elektronicznej przy użyciu programu Outlook Express. Zadanie 27 Przystosowanie ustawień w programie poczty elektronicznej. Zadanie 28 Powiadomienia o dostarczeniu wiadomości. Zadanie 29 Podpisy w wiadomości. Zadanie 30 Zarządzanie Książką Adresową. Zadanie 31 Reguły.

7 Spis treści Lekcja 7 Przechowywanie informacji. Zadanie 32: Tworzenie nowego folderu. Zadanie 33: Usuwanie folderu. Zadanie 34: Tworzenie kopii zapasowych wiadomości z folderu przechowującego. Zadanie 35: Korzystanie z programu Outlook Express Backup Version 6.5 w celu stworzenia kopii zapasowych wiadomości i Książki Adresowej. Lekcja 8 Komunikatory Zadanie 36 Dyskusja w grupie komunikatory znane w twoim kraju. Zadanie 37 Instalacja komunikatora MSN. Zadanie 38 Założenie i konfiguracja konta. Zadanie 39 Logowanie się na konto. Zadanie 40 Ustawienia konta i komunikatora MSN.

8 Spis treśći Zadanie 41: Dodawanie nowych kontaktów do listy. Zadanie 42: Zmiana statusu. Zadanie 43: Rozmowa. Zadanie 44: Blokowanie i odblokowywanie kontaktów. Zadanie 45: Widok historii komunikatora. Zadanie 46: Wysyłanie plików. Zadanie 47: Otrzymywanie plików. Zadanie 48: Konferencje. Lekcja 9 system VoIP. Zadanie 49 Rozmowa głosowa przy pomocy programu Skype.

9 Spis treści Lekcja 10 Forum. Zadanie 50 Przegląd forów i rejestracja na forum. Lekcja 11 Czat. Zadanie 51 Rejestracja i czatowanie w wybranym czatroomie. Zadanie 52 Czatowanie poprzez Skype. Lekcja 12 Wideokonferencje. Zadanie 53 Najczęstsze zastosowania wideokonferencji. Zadanie 54 Połączenie wideo.

10 Lekcja 1 Podstawowe informacje na temat poczty elektronicznej. Lekcja ta dostarczy informacji na temat zalet jakie niesie za sobą komunikacja mailowa poprzez Internet. Dowiesz się jak działa poczta elektroniczna oraz jakie są jej zalety. Dowiesz się również w jaki sposób skonstruowany jest adres mailowy i poznasz podstawowe elementy skrzynki poczty elektronicznej. Lekcja poświęcona będzie: Zasadom działania poczta elektronicznej, Zaletom korzystania z poczty elektronicznej oraz zagrożeniom z tym związanym, Strukturze adresu poczty elektronicznej, Programom obsługującym pocztę elektroniczną, Etykiecie mailowej.

11 Struktura adresu mailowego Struktura adresu mailowego jest następująca: To co znajduje się za jest adresem serwera pocztowego lub domeny.

12 Zadanie 1 Identyfikacja adresu poczty elektronicznej Spójrz na adresy w tabeli poniżej. W drugiej kolumnie wskaż czy są to adresy poczty elektronicznej czy adresy stron internetowych. W przypadku adresów mailowych wpisz w jakim kraju znajduje się dany serwer (kolumna 3)

13 Tabela 1- Zadanie 1 Struktura adresu. Address Address Adres mailowy lub adres strony internetowej? W jakim kraju znajduje się serwer?

14 Zadanie 2 Etykieta w wiadomościach elektronicznych Popraw poniższą wiadomość elektroniczną w nawiązaniu do wskazówek na temat Etykiety w wiadomościach elektronicznych. Do: Temat:. Cześć Lucy, Byłam szalenie zajęta w tym tygodniu. Znalazłam teraz chwilkę by napisać Ci parę słów. SŁYSZAŁAŚ? Przenoszą nas do nowego biura. Relokacja, tak to nazwali. Już nigdy więcej kawy z maniakami od IT A tak przy okazji nie masz może kwartalnych wyników sprzedaży?? Daj znać jak najszybciej. Miłego dnia Britney Do let me know asap. Have a nice day. Britney Zadanie 3 Korzyści wynikające z korzystania z poczty elektronicznej.

15 Lekcja 2 Założenie i konfiguracja darmowego konta poczty elektronicznej. Korzystanie z poczty elektronicznej poprzez strony WWW. Lekcja ta poświęcona jest nauce zakładania i konfiguracji konta poczty elektronicznej oraz jego obsługi. Lekcja podzielona jest na dwie główne części. Z pierwszej części dowiesz się jak założyć i skonfigurować konto poczty elektronicznej na darmowym serwerze. Z drugiej części lekcji dowiesz się jak korzystać z konta poczty elektronicznej tzn. jak wysyłać i odbierać wiadomości, jak dodawać załączniki do wiadomości , jak korzystać z książki adresowej, jak zarządzać folderami skrzynki odbiorczej. Lekcja poświęcona będzie: Stworzeniu i konfiguracji darmowego konta poczty elektronicznej Logowaniu się na konto Korzystaniu z poczty elektronicznej poprzez strony WWW Strukturze skrzynki poczty elektronicznej Adresom poczty elektronicznej

16 Zadanie 4 Otwarcie konta poczty elektronicznej na portalu Google.com Proszę otworzyć darmowe konto poczty elektronicznej na portalu Google.com. Zadanie 5 Zalogowanie się na konto poczty elektronicznej na stronie WWW Proszę zalogować się na swoje konto mailowe na portalu. Zadanie 6 Wysyłanie wiadomości Wyślij wiadomość tekstową na swój adres mailowy. Zadanie 7 Otrzymywanie wiadomości. Sprawdź czy otrzymałeś swoją wiadomość testową. Zadanie 8 Wysyłanie wiadomości z załącznikami. Wyślij wiadomość tekstową z wcześniej przygotowanym załącznikiem.

17 Zadanie 9 Otrzymywanie wiadomości z załącznikami. Sprawdź czy otrzymałeś wiadomość testową. Zaloguj się na swoje konto i odbierz wiadomość z załącznikiem, zapisz załącznik na twardym dysku. Zadanie 10 Dodawanie nowych kontaktów do Książki Adresowej. Dodaj nowy kontakt do Książki Adresowej. Zadanie 11 Dodawanie nowego adresu do grupy adresów. (opcjonalne) Dodaj nowy kontakt do grupy adresów. Zadanie 12 Dodawanie kontaktu z otrzymanego maila do grupy adresowej. (opcjonalne) Dodaj do swojej książki dresowej kontakt z otrzymanej wiadomości.

18 Zadanie 13 Korzystanie z książki adresowej. Wyślij wiadomość powitalną do użytkownika1 wybierając jego adres mailowy z książki adresowej. Zadanie 14 Korzystanie z etykiet w skrzynce Gmail. (Optional) W utrzymaniu porządku w skrzynce poczty elektronicznej mogą pomóc etykiety. Stwórz nową etykietę KEMP. Użyj tej etykiety do oznaczenia wiadomości otrzymanej np. od użytkownika1. Zadanie 15 Stworzenie nowego filtra w Gmail. (Opcjonalne) Stwórz swój pierwszy własny filtr. Zadanie 16 Odpowiadanie na otrzymaną wiadomość. Odpowiedz na maila powitalnego wysłanego od osoby prowadzącej zajęcia. Zadanie 17 Usuwanie wiadomości z konta poczty elektronicznej. Usuń wiadomość ze swojego konta.

19 Lekcja 3 Konfiguracja i stworzenie konta poczty elektronicznej poprzez użycie programu poczty elektronicznej Outlook Express. Współczesne programy poczty elektronicznej są do siebie bardzo podobne. Jednym z najpopularniejszych programów jest Outlook Express, który jest aplikacją systemu Windows. Dlatego też program ten jest bardzo popularny wśród użytkowników poczty elektronicznej. Dzięki tej lekcji dowiesz się jak: Skonfigurować i założyć konto w programie Outlook Express. Edytować ustawienia swojego konta.

20 Zadanie 18 Konfiguracja konta w programie Outlook Express. Skonfiguruj otwarte wcześniej konto Gmail w programie poczty elektronicznej Outlook Express. Zadanie 19 Własności konta obsługiwanego przez program Outlook Express. Dostosuj właściwości konta do swoich potrzeb, np. zmień nazwę lub skorzystaj z głównych ustawień swojego konta mailowego.

21 Lekcja 4 Wysyłanie i odbieranie wiadomości przy pomocy programu Outlook Express. Otrzymywanie i wysyłanie wiadomości to podstawowe funkcje każdego programu poczty elektronicznej i w większości z nich czynności te wykonuje się w podobny sposób. Na lekcji tej nauczysz się jak wysyłać i odbierać wiadomości przy pomocy programu Outlook Express. Lekcja poświęcona będzie: Tworzeniu i wysyłaniu wiadomości , Odbieranie wiadomości , Wyświetlanie wiadomości, Odpowiadanie na wiadomości .

22 Zadanie 20 Tworzenie i wysyłanie wiadomości mailowych Wyślij wiadomość testową na swój adres mailowy. Zadanie 21 Odbieranie poczty. Sprawdź czy otrzymałeś wiadomość, na przykład wiadomość testową z poprzedniego zadania. Zadanie 22 Wyświetlanie odebranej wiadomości. Otwórz i przeczytaj otrzymaną wiadomość testową. Zadanie 23 Odpowiadanie na wiadomości. Odpowiedz na wiadomość testową, którą otrzymałeś.

23 Lekcja 5 Dodawanie załączników i rozwiązywanie problemów związanych z załącznikami. Twoja wiadomość elektroniczna może zawierać również obrazy, zdjęcia lub inne pliki graficzne, nie tylko dokumenty stworzone w programie MS Word. Dzięki programowioutlook Express możesz dodawać załączniki dowolnego typu. Lekcja poświęcona będzie: Dodawaniu załączników, Odbieraniu maili z załącznikami.

24 Zadanie 24 Wysyłanie wiadomości z załącznikami. Wyślij wiadomość testową z załącznikiem na swój adres mailowy. Zadanie 25 Odbieranie wiadomości z załącznikami. Odbierz wiadomość z załącznikiem. Otwórz załącznik i zapisz go na twardym dysku pod nazwą test3.

25 Lekcja 6 Zarządzanie kontem. Narzędzia, które ułatwią Ci pracę w programie Outlook Express. Na lekcji tej nauczysz się jak zarządzać swoim kontem poczty elektronicznej i jak korzystać z narzędzi ułatwiających prace w programie Outlook Express. Lekcja poświęcona będzie: Zarządzaniu kontem poczty elektronicznej w programie Outlook Express. Dostosowaniu ustawień programu Outlook Express. Ustawianiu automatycznego potwierdzenia otrzymania wiadomości. Definiowaniu automatycznego podpisu. Książka Adresowa. Regułom

26 Zadanie 26Zarządzanie kontem mailowym w programie Outlook Express. Zapoznaj się z opcjami okna Konto Intrnetowe. Zadanie 27 Dostosowywanie ustawień programu poczty elektronicznej. Konfiguracja konta poczty elektronicznej jest ważna, ale możesz też dostosować ustawienia programu Outlook Express do swoich potrzeb i preferencji. Wprowadź następujące ustawienia na swoim koncie: nie odbieraj wiadomości automatycznie po otwarciu skrzynki pocztowej, sprawdzaj czy są nowe wiadomości automatycznie co 15 minut, ustaw rodzaj i rozmiar czcionki na Arial12.

27 Zadanie 28 Powiadamianie o dostarczeniu wiadomości. Ustaw automatyczne powiadamianie o dostarczeniu wiadomości. Sprawdź czy wykonałeś polecenie poprawnie poprzez wysłanie wiadomości testowej na swój adres mailowy. Zadanie 29 Podpisy. Jeżeli ustawisz opcję automatycznego dodawania podpisu do każdej wysyłanej wiadomości zaoszczędzisz swój czas. Wyślij na swój adres mailowy wiadomość testową by sprawdzić czy wszystkie ustawienia podpisu są poprawne.

28 Zadanie 30 Zarządzanie Książką Adresową Książka adresowa jest poręcznym narzędziem dzięki niej nie musisz wprowadzać adresu mailowego ręcznie za każdym razem gdy chcesz wysłać wiadomość, zwłaszcza, że adresy mailowe są czasem bardzo długie i składają się z różnorodnych liter i znaków. Przejdźmy do praktyki: dodaj adres mailowy swojego kolegi do książki adresowej w trakcie tej czynności wprowadź również informacje dotyczące tego kontaktu. Zadanie 31 Reguły Reguły to kolejne pożyteczne narzędzie wspomagające pracę w programie poczty elektronicznej, pomagające sortować wiadomości w skrzynce odbiorczej. Odpowiednio sformułowane reguły ułatwiają dostęp do poszukiwanej wiadomości. Stwórz folder o nazwie Mój i ustaw regułę by wiadomości zostały tam przeniesione. Sprawdź czy reguła działa prawidłowo. Wyślij wiadomość testową na swój adres .

29 Lekcja 7 Przechowywanie informacji. Na lekcji tej dowiesz się jak wygląda struktura folderów w programie Outlook Express i jak zarządzać folderami i wiadomościami tak by mieć możliwość szybkiego dostępu do informacji. Dowiesz się również jak stworzyć kopie zapasowe swoich maili. Lekcja poświęcona będzie: Strukturze folderów w programie Outlook Express. Tworzeniu i usuwanie folderów. Sortowaniu i usuwanie wiadomości. Używaniu kopii lokalnych twoich maili. Używaniu dodatkowych narzędzi w kopiach zapasowych.

30 Struktura folderów w programie Outlook Express. Po lewej stronie okna programu znajduje się lista folderów: Skrzynka Odbiorcza w folderze tym znajdują się otrzymane wiadomości. Kiedy otrzymujesz nową wiadomość obok nazwy folderu pokazuje się informacja ile nowych wiadomości otrzymałeś. Skrzynka nadawcza w tym folderze znajdują się wiadomości, które czekają aż je wyślesz. Elementy wysłane w tym folderze znajdują się wysłane wiadomości. Kosz w tym folderze znajdują się wiadomości usunięte z innych folderów. Szkice w tym folderze możesz przechowywać wstępne wersje swoich maili, możesz modyfikować je przed wysłaniem. Jeżeli chcesz by Twoja skrzynka poczty elektronicznej była uporządkowana możesz stworzyć nowe foldery jak i usunąć te, których już nie potrzebujesz. Pamiętaj przepełnienie folderu wiadomościami może spowodować nieprawidłową pracę programu. Średni rozmiar zawartości folderu nie powinien przekroczyć 2GB.

31 Zadanie 32 Tworzenie nowego folderu. Stwórz folder i nazwij go KEMP. Przenieś wiadomość do tego folderu. Zadanie 33 Usuwanie folderu. Usuń folder KEMP. Zadanie 34 Kopie zapasowe wiadomości z folderu przechowującego. Sprawdź gdzie program Outlook Express przechowuje wiadomości. Stwórz kopię zapasową skrzynki odbiorczej. Zadanie 35 Korzystanie z programu Outlook Express Backup Version 6.5 e celu tworzenia kopii zapasowych wiadomości i Ksiązki Adresowej. Jeżeli zainstalowałeś już program Outlook Express Backup Version 6.5, stwórz kopie robocze wiadomości i Książki Adresowej.

32 Lekcja 8 Komunikatory. Rozwój Internetu i i powiększające się stale grono użytkowników sieci spowodował wzrost zainteresowania komunikatorami. Dzieki narzędziom komunikacyjnym możesz rozmawiać na żywo z innym użytkownikiem Internetu, wysyłać krótkie wiadomości tekstowa, a także sprawdzić czy inni użytkownicy są on-line. We współczesnym biznesie tego typu narzędzia są niezastąpione gdyż bardzo ułatwiają komunikację. najpopularniejszymi i komunikatorami są: MSN Messenger, Skype, ICQ i wiele innych. Na lekcji tej nauczysz się jak korzystać z komunikatora MSN Messenger. Lekcja poświęcona będzie: Zaletom korzystania z komunikatorów. Instalacji komunikatora - MSN Messenger, Konfiguracji konta, Sposobom korzystania z komunikatora MSN Messenger, Zaawansowanym funkcjom dostępnym w programie MSN Messenger.

33 Zadanie 36 Dyskusja w grupie komunikatory znane w twoim kraju. Jakie są najpopularniejsze komunikatory w twoim kraju? Podziel się swoja wiedzą na ten temat z innymi osobami w grupie. Zadanie 37 Instalacja komunikatora MSN Messenger. Zainstaluj na swoim komputerze komunikator MSN Messenger. Zadanie 38 Założenie i konfiguracja konta. Załóż i skonfiguruj konto w programie MSN Messenger. Zadanie 39 Zalogowanie się na konto. Zaloguj się na swoje konto w programie MSN Messenger.

34 Zadanie 40 Ustawienia konta w programie MSN Messenger. Spójrz na ustawienia swojego konta w programie MSN Messenger. Zmień obecnie wyświetlane zdjęcie, zmień czcionkę na Times New Roman, rozmiar czcionki na 11 i ustaw opcje Message History. Zadanie 41 Dodawanie nowych kontaktów do listy. Dodaj nowy kontakt do swojej listy. Zadanie 42 Zmień swój status. Zmień swój status na zajęty.

35 Zadanie 43 Konwersacja. Porozmawiaj z innym użytkownikiem Internetu przy użyciu MSN Messenger.W czasie rozmowy zmień czcionkę i skorzystaj z emotikon. Zadanie 44 Blokowanie i odblokowywanie kontaktów. Zablokuj i odblokuj wybrany kontakt ze swojej listy kontaktów. Zadanie 45 Podgląd Historii Wiadomości. Przejrzyj historię rozmów z jednym wybranym kontaktem. Zadanie 46 Wysyłanie plików. Wyślij plik tekstowy do wybranego kontaktu.

36 Zadanie 47 Odbieranie plików. Odbierz plik tekstowy. Poproś wcześniej osobę z grupy o przesłanie Ci pliku. Zadanie 48 Konferencja. Rozpocznij konferencję z uczestnikami kursu (zaproś do konferencji minimum dwie osoby).

37 Lekcja 9 system VoIP. Na lekcji tej dowiesz się czym jest i jak działa VoIP. Dowiesz się również jakie są zalety i wady korzystania z systemu VoIP. Uzyskasz też informacje na temat rodzajów sprzętu i oprogramowania potrzebnego przy komunikacji za pomocą VoIP. Lekcja poświęcona będzie: Informacjom czym jest VoIP? Jak działa? Zaletom i wadom korzystania z VoIP. Sprzętowi i oprogramowaniu potrzebnemu do komunikacji przy użyciu VoIP.

38 VoIP (Voice over Internet Protocol) to technologia cyfrowa umożliwiająca przesyłanie dźwięków mowy za pomocą łączy internetowych lub dedykowanych sieci wykorzystujących protokołów IP. Zadanie 49 Korzystanie z programu Skype do prowadzenia rozmów głosowych. Zainstaluj program Skype. Załóż swoje własne konto i dodaj nowe kontakty do listy kontaktów. Porozmawiaj z osobami z listy korzystając z połączenia głosowego. Wyślij także do jednej osoby plik tekstowy.

39 Lekcja 10 Forum. Na lekcji tej poznasz kolejną formę komunikacji przez Internet forum. Dowiesz się czym jest forum i jak ono działa. Zapoznasz się z typową strukturą forum i różnymi rodzajami forów. Lekcja poświęcona będzie: Informacjom o tym czym jest forum Zasadom panującym na forum Strukturze forum Typom forów Zasadom korzystania z forów dyskusyjnych.

40 Zadanie 50 Przegląd forów i rejestracja na forum. Poniżej znajdują się linki do róznych forów dyskusyjnych poświeconych tematom takim jak: gotowanie, MS Office, komputery, fotografia. Wybierz temat, który Cię interesuje i zarejestruj się na forum dyskusyjnym. Prześledź interesujące Cię wątki. Linki do forów kulinarnych: html Linki do forów na temat pakietu MS Office:

41 Linki do forów poświęconych komputerom: Linki do forów poświęćonych fotografi:

42 lekcja 11 - Czat. Na lekcji tej dowiesz się czym jest chat i jak z niego korzystać. Zapoznasz się także z oprogramowaniem używanym do chatowania na żywo oraz z pokojami chatowymi dostępnymi na stronach www. Na lekcji dowiesz się: Czym jest chat i live chat. Czym są pokoje czatowe. Jak korzystać z chatów. Jakie zasady panują na chacie.

43 Chat jest bardzo popularnym narzędziem komunikacji. Słowo chat oznacza nieformalną, koleżeńską rozmowę. Jest to rodzaj globalnego Hyde Park u gdzie każdy może czatować z każdym. Gdy wprowadzisz treść chatu jest ona widoczna dla każdego użytkownika. Większość pokojów chatowych oferuje szeroki wybór emotikon stworzonych by ułatwić użytkownikom wyrażanie swoich emocji. Live chat to serwis internetowy używany najczęściej w sprzedaży i serwisie na odległość. Termin ten odnosi się najczęściej do oprogramowania wykorzystywanego do obsługi baz kontaktów telefonicznych w call centre lub contact centre.

44 zadanie 51 rejestracja i chatowanie w wybranym pokoju chatowym. Poniżej znajdują się linki do serwisów internetowych, na których można skorzystać z chatu. Wybierz jeden z serwisów, zarejestruj się na nim i rozpocznij chat w wybranym pokoju chatowym.

45 Zadanie 52 Chatowanie przy użyciu programu Skype. Pracujcie w parach. Rozpocznij chat z którymś z uczestników kursu na temat pokoju chatowego, który odwiedziłeś w ramach realizacji poprzedniego zadania. Zadanie 53 Różnice pomiędzy chatem, forum i komunikatorem. Dopasuj charakterystykę do odpowiedniej kategorii w tabeli. Dyskusja w grupie. Chat Forum Komunikator

46 Lekcja 12 Wideokonferencja. Na lekcji tej dowiesz się czym jest i jak działa wideokonferencja, w jakich okolicznościach można z niej korzystać i jakie są jej zalety. Na lekcji dowiesz się: Czym jest wideokonferencja czym jest serwis videocall. O zaletach wideokonferencji. O oprogramowaniu umożliwiającym prowadzenie wideokonferencji.

47 Videoconferencja to interaktywna komunikacja multimedialna, realizowana zazwyczaj za pomocą komputerów desktopowych, polegająca na przesyłaniu z dużą prędkością obrazu oraz dźwięku w czasie rzeczywistym pomiędzy odległymi lokalizacjami. Osoby posiadające sprzęt umożliwiający wykorzystywanie wideokonferencji mogą między sobą rozmawiać i jednocześnie widzieć się nawzajem. Podobnie jak telekonferencja daje możliwość prowadzenia rozmów z wieloma użytkownikami jednocześnie. Różnicą jest to, że rozmowy prowadzone są za pomocą kamer internetowych lub telefonów komórkowych. Stanowisko uczestnika wideokonferencji musi być wyposażone w komputer z łączem telekomunikacyjnym o szybkości min. 128 kb/s, kamerę wideo, mikrofon oraz odpowiednie oprogramowanie umożliwiające usługę wideokonferencji.

48 Wideorozmowa usługa telekomunikacyjna, dzięki której rozmówcy mogą się słyszeć i widzieć nawzajem. Usługa oferowana przez sieci komórkowe działające w technologii UMTS. Transmisja odbywa się w formacie CIF ( punkty), przy prędkości odświeżania obrazu 20 klatek/s lub QCIF ( ) przy prędkości 30 klatek/s. Zgodnie z zaleceniami 3GPP obraz i dźwięk jest kodowany w standardzie MPEG-4 co pozwala na świadczenie usługi przy relatywnie niskiej wymaganej prędkości transmisji danychzwykle 384 kb/s. Do wideorozmowy, wymagany jest telefon pracujący w sieci UMTS

49 Zadanie 54 Gdzie najczęściej wykorzystywane są wideokonferencje? Skorzystaj z Internetu by dowiedzieć się kiedy najczęściej korzysta się z wideokonferencji. Podziel się swoją wiedzą na ten temat z uczestnikami kursu na forum grupowym. Zadanie 55 Wideorozmowa. Wykonaj wideorozmowę z innym uczestnikiem kursu wykorzystując program Skype.

50 Ćwiczenie 1 Przykładowy scenariusz Firma Hunters poszukuje rzetelnego pracownika do obsługi klienta z sektora SME. Podstawowym kryterium wyboru kandydata jest bardzo dobra znajomość narzędzi do e-komunikacji wykorzystywanych przez firmę w celu umożliwienia pracy grupowej. Zostaniesz poproszony (podobnie jak reszta uczestników kursu) o wykonanie kilku zadań. Powodzenie zadań zależy od pracy całej grupy, dlatego też rywalizacja wewnątrz grupy jest niewskazana. Jesteś gotowy?

51 Ćwiczenie pierwsze 1 Przykładowy scenariusz Polecenie 1: Korzystanie z poczty elektronicznej: 1. Napisz swój adres mailowy na tablicy (lub tablicy clip chart) tak by był on dostępny dla wszystkich uczestników kursu. 2. Skonfiguruj swoje konto poczty elektronicznej założone w Gmail, w programie Outlook Express. 3. Dodaj do książki adresowej adresy mailowe wszystkich uczestników kursu. Stwórz folder o nazwie KEMP, dodaj uczestników kursu do tego folderu. 4. Zmień swój automatyczny podpis na: Pozdrawiam, <wpisz swoje imię i nazwisko> i dodaj ten podpis do wszystkich wysyłanych maili.

52 Ćwiczenie 1 Przykładowy scenariusz 5. Zmień rodzaj i rozmiar czcionki na: Arial Black, Znajdź w Internecie jakąkolwiek ofertę pracy. Przygotuj plik tekstowy z treścią oferty pracy i zapisz go według schematu podanego poniżej: 7. work_your_name.txt. 8. Wyślij wiadomość elektroniczną do wszystkich uczestników kursu z załączonym plikiem (work_your_name.txt). Ustaw opcję potwierdzenia odebrania wiadomości. 8. Załóż swój własny folder i nazwij go np. swoim imieniem i nazwiskiem. 9. Stwórz polecenie kierowania przychodzących maili do tego folderu. 10.Załóż folder o nazwie Praca, zapisz go na pulpicie i przechowuj tam wszystkie załączniki.

53 Ćwiczenie 1 Przykładowy scenariusz Polecenie 2: Korzystanie z komunikatora MSN Messenger: 1. Skonfiguruj konto w komunikatorze MSN. 2. Dodaj wszystkich uczestników kursu do listy kontaktów. 3. Zmień rodzaj i rozmiar czcionki we wszystkich wiadomościach wychodzących na: Times New Roman, 12 pt 1. Jeżeli ktoś z listy twoich kontaktów ma ustawiony status on-line rozpocznij z nim konwersacje. Porozmawiajcie o ofercie pracy, którą znalazłeś w Internecie. 2. Wyślij do uczestników kursu plik zawierający treść oferty pracy. 3. Zakończ konwersacje. the conversation. Brawo

54 Ćwiczenie 2 Przykładowy scenariusz Jeżeli dobrze wykonałeś polecenia z Ćwiczenia 1, zostaniesz zaproszony do wzięcia udziału w drugiej części procesu rekrutacji, na rozmowę o pracę. Na tym etapie musisz założyć darmowe konto poczty elektronicznej na dowolnym portalu i skonfigurować to konto w programie Outlook Express. Wykonaj poniższe kroki: 1. Załóż darmowe konto na dowolnym portalu. 2. Zanotuj następujące informacje, które będą Ci potrzebne przy konfiguracji konta: adres , serwery:pop3, SMTP (IMAP), Twoje hasło.

55 Ćwiczenie 2 Przykładowy scenariusz 3. Zapisz swój adres na tablicy (lub tablicy clip chart) tak by był on dostępny dla wszystkich uczestników kursu. 4. Skonfiguruj swoje konto internetowe w programie Outlook Express wpisując odpowiednie nazwy serwerów pop3, smtp. 5. Wybierz ustawienia domyślne. 6. Wyślij wiadomość powitalną (Cześć, mam na imię (<imię>. Pozdrawiam <imię>)do osoby prowadzącej kurs. Jeżeli prowadzący otrzyma tą wiadomość to zadanie zostało prawidłowo wykonane. Brawo

56 Podstawowe pojęcia 3G - to telefoniczna sieć cyfrowa telefonii komórkowej bazująca na rozwiniętych w stosunku do 2.5G standardach i technologii trzeciej generacji z rodziny standardów IMT ASP (Active Server Pages) to technologia firmy Microsoft służąca tworzeniu dynamicznych stron WWW wykonywanych po stronie serwera, oparta o jeden z dostępnych języków skryptowych. Blog- w Angli zwany również weblog jest to rodzaj internetowego pamiętnika, strona internetowa, na której autor zamieszcza regularnie informacje na temat rożnych wydarzeń, komentuje je, zamieszcza materiały takie jak filmy lub zdjęcia; wpisy uporządkowane są chronologicznie; niektóre blogi poświęcone są konkretnemu tematowi np. polityce. Ogół blogów traktowany jako medium komunikacyjne nosi nazwę blogosfery. Blogi umożliwiają zazwyczaj archiwizację oraz kategoryzowanie wpisów, a także komentowanie wpisów przez czytelników danego bloga. Na blogu znajdują się także linki do innych blogów lub stron internetowych polecanych przez autora.

57 Podstawowe pojęcia CGI (Common Gateway Interface) to znormalizowany interfejs, umożliwiający komunikację pomiędzy oprogramowaniem serwera WWW a innymi programami znajdującymi się na serwerze. Poczta elektroniczna skrócone nazwy to , , lub po prostu mail; to jedna z usług internetowych, w prawie zwanych usługami świadczonymi drogą elektroniczną, służąca do przesyłania wiadomości tekstowych (listów elektronicznych). (http://pl.wikipedia.org/wiki/poczta_elektroniczna). FAQ (Frequently Asked Questions) to zbiory "często zadawanych pytań" i odpowiedzi na nie, tworzone głównie po to, aby uwolnić się od ciągłego odpowiadania na stale powtarzające się i nudne (dla odpowiadającego) pytania.

58 Podstawowe pojęcia Freeware to licencja oprogramowania umożliwiająca darmowe rozprowadzanie aplikacji bez ujawnienia kodu źródłowego. Czasami licencja freeware zawiera dodatkowe ograniczenia (np. część freeware jest całkowicie darmowa, a część darmowa jedynie do użytku domowego). HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) - to szyfrowana wersja protokołu HTTP. Zamiast używać w komunikacji klient-serwer niezaszyfrowanego tekstu, szyfruje go za pomocą protokołu SSL. Zapobiega to przechwytywaniu i zmienianiu przesyłanych danych. IP (Internet Protocol) to protokół komunikacyjny. Dane w sieciach IP są wysyłane w formie bloków określanych mianem pakietów.

59 Podstawowe pojęcia MPEG-4 (Moving Picture Experts Group 4) wprowadzony pod koniec 1998 jest oznaczeniem grupy standardów kodowania audio i wideo wraz z pokrewnymi technologiami, opracowanej przez grupę ISO/IEC MPEG. Główne zastosowania MPEG-4 to media strumieniowe w sieci Web, dystrybucja CD, wideokonferencje i telewizja. Grupa dyskusyjna - w Internecie to ogólna nazwa wszelkich form dyskusji internetowej przypominających wymianę korespondencji, a nie rozmowy w czasie rzeczywistym. Grupy dyskusyjne przyjmują formę list dyskusyjnych pozwalających na automatyczną wymianę i, grup Usenetowych, grup występujących w Fidonecie i forów dyskusyjnych dostępnych przez bramki WWW. PHP (Personal Home Page) obiektowy, skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych w czasie rzeczywistym.

Bankowości elektronicznej KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP

Bankowości elektronicznej KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP Bankowości elektronicznej Cele modułu Zdobycie podstawowej wiedzy na temat bankowości elektronicznej Zdobycie podstawowych informacji na temat pochodzenia bankowości elektronicznej. Zapoznanie się z rożnymi

Bardziej szczegółowo

e-learningu KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP

e-learningu KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP Cele modułu Zdobycie wiedzy ogólnej na temat e-learningu i b- Learningu Uczestnicy kursu zapoznają się z podstawami nauczania ICT. Wprowadzenie na temat możliwości jakie niesie za sobą e- Learning i b-learning

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA KONFIGURACJI KLIENTA POCZTOWEGO

INSTRUKCJA KONFIGURACJI KLIENTA POCZTOWEGO INSTRUKCJA KONFIGURACJI KLIENTA POCZTOWEGO UWAGA!!! Wskazówki dotyczą wybranych klientów pocztowych Zespół Systemów Sieciowych Spis treści 1. Konfiguracja klienta pocztowego Outlook Express 3 2. Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42171_PL 2004. Wszystkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie bez zezwolenia przedstawionych materiałów i informacji

Bardziej szczegółowo

Internet. Podstawowe usługi internetowe. Wojciech Sobieski

Internet. Podstawowe usługi internetowe. Wojciech Sobieski Internet Podstawowe usługi internetowe Wojciech Sobieski Olsztyn 2005 Usługi: Poczta elektroniczna Komunikatory Grupy dyskusyjne VoIP WWW Sieci P&P FTP Inne Poczta elektroniczna: - przesyłanie wiadomości

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Integracja z programem Microsoft Outlook

OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Integracja z programem Microsoft Outlook OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Przewodnik informacyjny R6.1 Alcatel-Lucent OmniTouch 8400 Instant Communications Suite zapewnia wiele usług po skojarzeniu z aplikacją Microsoft Outlook. Integracja

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJE UŻYTKOWNIKÓW

INSTRUKCJE UŻYTKOWNIKÓW INSTRUKCJE 3 Konfiguracja klienta pocztowego Microsoft Outlook Express Opracowanie Dział Informatyzacji Biuro OIRP w Warszawie Redaktor Magdalena Jurkiewicz - 1 - Warszawa 2012 Z paska Start należy wybrać

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Internet Service. Wersja: 4.5.1. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Internet Service. Wersja: 4.5.1. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Internet Service Wersja: 4.5.1 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2014-01-09 SWD-20140109135251664 Spis treści 1 Rozpoczęcie pracy...7 Informacje o planach taryfowych BlackBerry Internet Service...7

Bardziej szczegółowo

Zakładanie konta e-mail

Zakładanie konta e-mail Zakładanie konta e-mail Jeśli chcesz posiadać własne konto e-mail i mieć możliwość wysyłania i odbierania poczty powinieneś skorzystać z oferty firmy świadczącej takie usługi 1. W celu założenia konta

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja programu MS Outlook 2007 dla poczty w hostingu Sprint Data Center

Konfiguracja programu MS Outlook 2007 dla poczty w hostingu Sprint Data Center Konfiguracja programu MS Outlook 2007 dla poczty w hostingu Sprint Data Center Spis treści Konfiguracja Microsoft Outlook 2007... 3 Konfiguracja dla POP3... 7 Konfiguracja dla IMAP... 11 Sprawdzenie poprawności

Bardziej szczegółowo

ZAKŁADANIE POCZTY ELEKTRONICZNEJ - na przykładzie serwisu www.wp.pl

ZAKŁADANIE POCZTY ELEKTRONICZNEJ - na przykładzie serwisu www.wp.pl ZAKŁADANIE POCZTY ELEKTRONICZNEJ - na przykładzie serwisu www.wp.pl Pocztę możesz odbierać na trzy sposoby: 1. przez program pocztowy na Twoim komputerze (np. Outlook, Thunderbird, The Bat itp.) 2. przez

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Wirtualny Dysk:

Instrukcja Wirtualny Dysk: Instrukcja Wirtualny Dysk: Część 1 - Instalacja Żeby zainstalować Wirtualny Dysk Twój komputer musi spełniać minimalne wymagania: - w zakresie systemu operacyjnego, powinien mieć zainstalowany jeden z

Bardziej szczegółowo

2. Rozmowy i dyskusje w Internecie

2. Rozmowy i dyskusje w Internecie 1. Uczeń: Uczeń: 2. Rozmowy i dyskusje w Internecie a. 1. Cele lekcji i. a) Wiadomości zna podstawowe zasady wymiany informacji w sieci Internet, zna portale internetowe oferujące usługę czatów, wie, w

Bardziej szczegółowo

bla bla Messenger podręcznik użytkownika

bla bla Messenger podręcznik użytkownika bla bla Messenger podręcznik użytkownika Messenger Messenger: podręcznik użytkownika data wydania czwartek, 17. wrzesień 2015 Version 1.4.0 Copyright 2006-2015 OPEN-XCHANGE Inc., Niniejszy dokument stanowi

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfigurowania poczty Exchange dla klienta pocztowego użytkowanego poza siecią uczelnianą SGH.

Instrukcja konfigurowania poczty Exchange dla klienta pocztowego użytkowanego poza siecią uczelnianą SGH. Instrukcja konfigurowania poczty Exchange dla klienta pocztowego użytkowanego poza siecią uczelnianą SGH. Spis treści 1. Konfiguracja poczty Exchange dla klienta pocztowego Outlook 2007 protokół Exchange

Bardziej szczegółowo

Zajęcia e-kompetencje

Zajęcia e-kompetencje Zajęcia e-kompetencje Internet. Nowe medium w komunikacji. Poczta e-mail Projekt pt:. E-dzi@dek, e-b@bcia i nauczyciel wnuczek 1 o o o o o o o o Plan dzisiejszych zajęć podstawowe pojęcia: adres e-mail,

Bardziej szczegółowo

Lekcja 8, 9 i 10. Konspekt lekcji Poczta elektroniczna. Materiał z podręcznika: Rozdział 5. Poczta elektroniczna

Lekcja 8, 9 i 10. Konspekt lekcji Poczta elektroniczna. Materiał z podręcznika: Rozdział 5. Poczta elektroniczna Lekcja 8, 9 i 10 Materiał z podręcznika: Rozdział 5. Poczta elektroniczna Konspekt lekcji Poczta elektroniczna Temat: Poczta elektroniczna Czas: 3x45 minut Uczeń powinien znać pojęcia: Uczeń powinien posiadać

Bardziej szczegółowo

Scenariusz lekcji. opisać działanie poczty elektronicznej; opisać podobieństwa i różnice między pocztą elektroniczną i tradycyjną;

Scenariusz lekcji. opisać działanie poczty elektronicznej; opisać podobieństwa i różnice między pocztą elektroniczną i tradycyjną; Scenariusz lekcji 1 TEMAT LEKCJI Poczta elektroniczna 2 CELE LEKCJI 2.1 Wiadomości Uczeń potrafi: opisać działanie poczty elektronicznej; opisać podobieństwa i różnice między pocztą elektroniczną i tradycyjną;

Bardziej szczegółowo

Przykładowa konfiguracja konta pocztowego w programie Outlook Express z wykorzystaniem MKS 2k7 (MS Windows 2000 Proessional)

Przykładowa konfiguracja konta pocztowego w programie Outlook Express z wykorzystaniem MKS 2k7 (MS Windows 2000 Proessional) Przykładowa konfiguracja konta pocztowego w programie Outlook Express z wykorzystaniem MKS 2k7 (MS Windows 2000 Proessional) KROK NR 1: Uruchamiamy program Outlook Express. Jesteśmy proszeni o nazwę tożsamości.

Bardziej szczegółowo

Poniżej znajduje się instrukcja konfiguracji najpopularniejszych programów do obsługi poczty.

Poniżej znajduje się instrukcja konfiguracji najpopularniejszych programów do obsługi poczty. Uwagi ogólne System pocztowy NetMail wspiera protokoły pocztowe IMAP oraz SMTP (protokół POP3 został wyłączony). Umożliwia to współpracę z programami pocztowymi takimi jak Outlook Express, Mozilla Thunderbird

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Android Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Android w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą konta

Bardziej szczegółowo

Platforma e-learningowa

Platforma e-learningowa Platforma e-learningowa skrócona instrukcja obsługi. Aby uruchomić platformę e-learningową, należy otworzyć przeglądarkę internetową, a następnie wpisać adres http://aok.learnway.eu/ - wyświetlony zostanie

Bardziej szczegółowo

Rozdział 6. Komunikatory internetowe i czaty. 6.1. Jak działa komunikator?

Rozdział 6. Komunikatory internetowe i czaty. 6.1. Jak działa komunikator? Rozdział 6 Komunikatory internetowe i czaty Komunikatory internetowe umożliwiają korzystającym z nich użytkownikom sieci m.in. prowadzenie pogawędek tekstowych czy przesyłanie plików. Większość programów

Bardziej szczegółowo

Outlook Express - konfigurowanie i korzystanie.

Outlook Express - konfigurowanie i korzystanie. Outlook Express - konfigurowanie i korzystanie. Po udanej konfiguracji połączenia internetowego możemy rozpocząć konfigurację konta pocztowego. Po pierwsze, skoro od teraz będziemy często uruchamiać program

Bardziej szczegółowo

Dostęp do poczty przez www czyli Kerio Webmail Poradnik

Dostęp do poczty przez www czyli Kerio Webmail Poradnik Dostęp do poczty przez www czyli Kerio Webmail Poradnik Spis treści 1. Przeglądarka internetowa 2. Logowanie do Kerio Webmail 3. Zmiana hasła 4. Specjalne właściwości i ograniczenia techniczne Webmaila

Bardziej szczegółowo

Bezpieczny system poczty elektronicznej

Bezpieczny system poczty elektronicznej Bezpieczny system poczty elektronicznej Konfiguracja poczty elektronicznej Konfiguracja programu Outlook 2000. Wersja 1.2 Ostatnia aktualizacja: 11. lutego 2005 Strona 1/17 Spis treści 1. Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

Pomoc dla http://host.nask.pl/ 31.12.2012 r.

Pomoc dla http://host.nask.pl/ 31.12.2012 r. Pomoc dla http://host.nask.pl/ 31.12.2012 r. Spis treści Kontakt... 2 Logowanie do konta pocztowego przez WWW... 3 Logowanie do panelu administracyjnego... 4 Konfiguracja klienta pocztowego... 7 Umieszczanie

Bardziej szczegółowo

Podstawy open source system SUSE Linux

Podstawy open source system SUSE Linux 4-93 4.7 Gaim IRC (Internet Relay Chat) jest jedną z najstarszych usług sieciowych, umożliwiających tzw. czatowanie ( od słowa chat), czyli bezpośrednią rozmowę za pośrednictwem sieci. Komunikacja natychmiastowa

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Przewodnik Szybki start Program Microsoft Outlook 2013 wygląda inaczej niż wcześniejsze wersje, dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik, aby skrócić czas nauki jego obsługi. Dostosowywanie programu Dostosuj

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Outlook Web App i konfiguracji Thunderbird

Instrukcja obsługi Outlook Web App i konfiguracji Thunderbird i konfiguracji Thunderbird Spis treści 1 Wstęp... 3 2 Outlook Web App... 4 2.1 Logowanie do poczty poprzez przeglądarkę... 4 2.2 Korzystanie z OWA... 7 2.2.1 Tworzenie nowej wiadomości... 7 2.2.2 Dodanie

Bardziej szczegółowo

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007)

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Instrukcja numer D1/05_03/Z Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Opiekun pracowni internetowej cz. 1 Ręczne zakładanie kont użytkowników (D1) Jak ręcznie założyć konto w systemie

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja serwerów pocztowych na platformie Tradoro.pl

Konfiguracja serwerów pocztowych na platformie Tradoro.pl Konfiguracja serwerów pocztowych na platformie Tradoro.pl Spis treści 1.Zakładanie konta pocztowego...3 2.Przekierowywanie poczty na inne konto pocztowe...5 3.Konfigurowanie programów pocztowych...5 3.1.Outlook

Bardziej szczegółowo

Mediatel 4B Sp. z o.o., ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa, www.mediatel.pl

Mediatel 4B Sp. z o.o., ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa, www.mediatel.pl W instrukcji znajdują się informacje dotyczące zakresu działania usługi efax oraz kilka wskazówek umożliwiających sprawne wykorzystywanie usługi wirtualnych faksów w codziennej pracy. Wysyłanie i odczytywanie

Bardziej szczegółowo

SERWERY WIRTUALNE Stabilność, szybkość i bezpieczeństwo danych...

SERWERY WIRTUALNE Stabilność, szybkość i bezpieczeństwo danych... SERWERY WIRTUALNE Stabilność, szybkość i bezpieczeństwo danych... Oferujemy Państwu profesjonalny hosting już od około 0,17 zł netto/dziennie. Jeśli korzystają Państwo z dużych drogich serwerów i nie chcą

Bardziej szczegółowo

Teoretyczne wprowadzenie do programu pocztowego Microsoft Outlook 2007

Teoretyczne wprowadzenie do programu pocztowego Microsoft Outlook 2007 Teoretyczne wprowadzenie do programu pocztowego Microsoft Outlook 2007 Zawartość 1 WSTĘP 2 2 BUDOWA OKNA PROGRAMU MICROSOFT OUTLOOK 2007 3 3 USTAWIENIA WIDOKU EKRANU 3 4 KORZYSTANIE Z PROGRAMU MICROSOFT

Bardziej szczegółowo

KATEGORIA OBSZAR WIEDZY

KATEGORIA OBSZAR WIEDZY Moduł 7 - Usługi w sieciach informatycznych - jest podzielony na dwie części. Pierwsza część - Informacja - wymaga od zdającego zrozumienia podstawowych zasad i terminów związanych z wykorzystaniem Internetu

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja A POL Definicje oznaczeń W tym podręczniku użytkownika zastosowano następujący styl uwag: Uwagi informują o tym, jak należy reagować w danej sytuacji, lub zawierają

Bardziej szczegółowo

Kurs: ECDL Usługi w sieciach informatycznych poziom podstawowy

Kurs: ECDL Usługi w sieciach informatycznych poziom podstawowy Kurs: ECDL Usługi w sieciach informatycznych poziom podstawowy Opis: W tym module uczestnicy szkolenia poznają podstawowe pojęcia związanie z Internetem, programy służące do przeglądania zasobów sieci

Bardziej szczegółowo

Obsługa poczty internetowej przez stronę internetową (www)

Obsługa poczty internetowej przez stronę internetową (www) Obsługa poczty internetowej przez stronę internetową (www) Konta poczty elektronicznej w ramach domeny introl.pl mogą być obsługiwane poprzez stronę www pod adresem internetowym http://www.introl.pl/wwwmail

Bardziej szczegółowo

WIADOMOŚCI WSTĘPNE. Zanim przystąpisz do wykonywania ćwiczeń! W jaki sposób odbywa się logowanie użytkownika do sieci?...

WIADOMOŚCI WSTĘPNE. Zanim przystąpisz do wykonywania ćwiczeń! W jaki sposób odbywa się logowanie użytkownika do sieci?... Rozdział 1 WIADOMOŚCI WSTĘPNE Zanim przystąpisz do wykonywania ćwiczeń! 1. Sprawdź, czy komputer, którym się posługujesz: ma zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows w wersji 98 lub późniejszej;

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu exchange:

Instrukcja obsługi systemu exchange: Instrukcja obsługi systemu exchange: Skrzynka odbiorcza. Spis treści 1. Skrzynka odbiorcza... 1 a. Wyślij/Odbierz ustawienie czasu automatycznego pobierania wiadomości.... 1 b. Redagowanie wiadomości....

Bardziej szczegółowo

Księgarnia internetowa Lubię to!» Nasza społeczność

Księgarnia internetowa Lubię to!» Nasza społeczność Kup książkę Poleć książkę Oceń książkę Księgarnia internetowa Lubię to!» Nasza społeczność SPIS TREŚCI Drodzy Uczniowie!........................................... 5 Rozdział 1. Bezpieczne posługiwanie

Bardziej szczegółowo

Konto Google: Gmail, YouTube.

Konto Google: Gmail, YouTube. Konto Google: Gmail, YouTube. Samouczek dla Pracowni Orange Samouczek powstał na potrzeby szkolenia Komunikacja i promocja z wykorzystaniem nowych technologii. Platforma internetowa dla Pracowni Orange,

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja 0 POL Definicje oznaczeń W tym podręczniku użytkownika zastosowano następującą ikonę: Informacje dotyczą tego, jak należy reagować w danej sytuacji, lub zawierają wskazówki

Bardziej szczegółowo

Zastosowanie TI do wymiany informacji. Technologia Informacyjna Lekcja 7

Zastosowanie TI do wymiany informacji. Technologia Informacyjna Lekcja 7 Zastosowanie TI do wymiany informacji Technologia Informacyjna Lekcja 7 Komunikacja międzyludzka 1) Jakie są możliwe sposoby komunikowania się między ludźmi? 2) W jaki sposób można komunikować się poprzez

Bardziej szczegółowo

e-administracji KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP

e-administracji KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP Cele Modułu Zapoznanie się z pojęciem e-administracji Zdobycie podstawowych informacji na temat e-administracji. Co to jest, do czego służy, na jakich zasadach działa. Zapoznanie się z zaletami e-administracji

Bardziej szczegółowo

Spotkanie. Agenda spotkania: o sobie wstęp jak założyć Skype podstawy korzystania ze Skype. Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu.

Spotkanie. Agenda spotkania: o sobie wstęp jak założyć Skype podstawy korzystania ze Skype. Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu. ABC Skype a Spotkanie Agenda spotkania: o sobie wstęp jak założyć Skype podstawy korzystania ze Skype Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu. Czym jest komunikator Skype? Jakie funkcje ma

Bardziej szczegółowo

1. Uruchom stronię poczta.foof.pl (pisane bez www). Powinien wyświetlić się następujący ekran

1. Uruchom stronię poczta.foof.pl (pisane bez www). Powinien wyświetlić się następujący ekran Proces rejestracji jest dokładnie opisany na stronie konkursu. Skoro jednak masz problemy upewnij się, że prawidłowo wykonujesz następujące czynności. Jeżeli w dalszym ciągu będziesz miał problemy napisz

Bardziej szczegółowo

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007)

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Instrukcja numer D1/02_04/D5 Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Opiekun pracowni internetowej cz. 1 (D1) Dostęp do grup dyskusyjnych na szkolnym serwerze Jak skonfigurować dostęp

Bardziej szczegółowo

Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej

Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej Wstęp Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej zarówno przed zmianą systemu poczty, jak i po niej, odbywa się poprzez stronę http://mail.kozminski.edu.pl.

Bardziej szczegółowo

ActiveXperts SMS Messaging Server

ActiveXperts SMS Messaging Server ActiveXperts SMS Messaging Server ActiveXperts SMS Messaging Server to oprogramowanie typu framework dedykowane wysyłaniu, odbieraniu oraz przetwarzaniu wiadomości SMS i e-mail, a także tworzeniu własnych

Bardziej szczegółowo

Jak poruszać się po TwinSpace

Jak poruszać się po TwinSpace Witaj Jak poruszać się po TwinSpace Wskazówki te zostały opracowane z myślą o Nauczycielach Administratorach, którzy są nowi na TwinSpace. Pomogą ci one: - Wejść na TwinSpace - Edytować swój profil - Tworzyć

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Konfiguracji Programu. MS Outlook Express

Instrukcja Konfiguracji Programu. MS Outlook Express Instrukcja Konfiguracji Programu MS Outlook Express Zmiana hasła pocztowego Hasło do skrzynki pocztowej można zmienić na 2 sposoby: Po zalogowaniu się do Panelu Kontrolnego - ten sposób jest szerzej opisany

Bardziej szczegółowo

Pomoc systemu poczty elektronicznej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Wersja: 1.12

Pomoc systemu poczty elektronicznej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Wersja: 1.12 Pomoc systemu poczty elektronicznej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego Wersja: 1.12 Instrukcja samodzielnej rejestracji konta poczty elektronicznej w domenie whus.pl Przejdź Instrukcja

Bardziej szczegółowo

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych.

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych. 1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych. 2. Po poprawnym zalogowaniu się, przejdziemy do nowej skrzynki. Ważną informacją jest zajętość

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Copyright Wszystkie prawa zastrzeżone. DTI PSW w Białej Podlaskiej.

Szanowni Państwo, Copyright Wszystkie prawa zastrzeżone. DTI PSW w Białej Podlaskiej. Szanowni Państwo, Dział Teleinformatyczny udostępnia studentom PSW indywidualne konta firmowe aplikacji Google w domenie student.pswbp.pl i student.pswbp.edu.pl. W skład udostępnionych usług wchodzą: E-mail

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi programu Cisco ViewMail for Microsoft Outlook (wersja 8.5 i nowsze)

Skrócona instrukcja obsługi programu Cisco ViewMail for Microsoft Outlook (wersja 8.5 i nowsze) Skrócona instrukcja obsługi Skrócona instrukcja obsługi programu Cisco ViewMail for Microsoft Outlook (wersja 8. i nowsze) Program Cisco ViewMail for Microsoft Outlook (wersja 8. i nowsze) Informacje o

Bardziej szczegółowo

Krótka instrukcja instalacji

Krótka instrukcja instalacji Krótka instrukcja instalacji Spis treści Krok 1 Pobieranie plików instalacyjnych Krok 2 Ekran powitalny Krok 3 Umowa licencyjna Krok 4 Wybór miejsca instalacji Krok 5 Informacje rejestracyjne Krok 6 Rozpoczęcie

Bardziej szczegółowo

Program GroupWise WebAccess interfejs podstawowy

Program GroupWise WebAccess interfejs podstawowy Program GroupWise WebAccess interfejs podstawowy 21 listopada 2011 Novell Skrócona instrukcja obsługi Po zainstalowaniu przez administratora systemu oprogramowania GroupWise 2012 WebAccess można korzystać

Bardziej szczegółowo

Procedura konfiguracji programu Outlook Express z wykorzystaniem protokołu POP3

Procedura konfiguracji programu Outlook Express z wykorzystaniem protokołu POP3 Procedura konfiguracji programu Outlook Express z wykorzystaniem protokołu POP3 Wersja 0.2 1/7 Spis treści Parametry procedury... 3 2. Tworzenie konta (Rysunek 1)... 4 3. Konfiguracja konta (Rysunek 2)...

Bardziej szczegółowo

1. MOZILLA THUNDERBIRD (31.3.0) 2 2. WINDOWS LIVE MAIL 2011 13 3. THE BAT HOME EDITION (6.7.7.0 32 BIT) 30

1. MOZILLA THUNDERBIRD (31.3.0) 2 2. WINDOWS LIVE MAIL 2011 13 3. THE BAT HOME EDITION (6.7.7.0 32 BIT) 30 Zakładamy, że użytkownik posiada paczkę pfx z certyfikatem I kluczem prywatnym. Poniższe informacje dotyczą wyłącznie instalacji certyfikatu własnego (z pliku pfx) oraz osoby trzeciej. 1. MOZILLA THUNDERBIRD

Bardziej szczegółowo

Program szkoleniowy Efektywni50+ Moduł I Wykorzystanie internetowych technologii komunikacyjnych.

Program szkoleniowy Efektywni50+ Moduł I Wykorzystanie internetowych technologii komunikacyjnych. Program szkoleniowy Efektywni50+ Moduł I Wykorzystanie internetowych technologii komunikacyjnych. 1 Wykorzystanie zdalnego pulpitu. Odebranie maila i zaproszenia oraz wykorzystanie zaproszenia do połączenia

Bardziej szczegółowo

Przykładowa konfiguracja konta pocztowego w programie Thunderbird z wykorzystaniem MKS 2k7 (MS Windows Vista Busissnes)

Przykładowa konfiguracja konta pocztowego w programie Thunderbird z wykorzystaniem MKS 2k7 (MS Windows Vista Busissnes) Przykładowa konfiguracja konta pocztowego w programie Thunderbird z wykorzystaniem MKS 2k7 (MS Windows Vista Busissnes) KROK NR 1: Uruchamiamy dowolną przeglądarkę internetową w celu pobrania najnowszej

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja programu pocztowego dla kont w domenie spcsk.pl

Konfiguracja programu pocztowego dla kont w domenie spcsk.pl dla kont w domenie spcsk.pl 24 lutego 2012 Spis treści 1 Informacje ogólne 1 2 Konfiguracja programu Mozilla Thunderbird 2 3 Konfiguracja innych klientów poczty 10 4 Pytania i odpowiedzi 10 1 Informacje

Bardziej szczegółowo

Klient poczty elektronicznej

Klient poczty elektronicznej Klient poczty elektronicznej Microsoft Outlook 2010 wysyłaj i odbieraj pocztę elektroniczną, zarządzaj kalendarzem, kontaktami oraz zadaniami. Aplikacja Outlook 2010 to narzędzie spełniające wszystkie

Bardziej szczegółowo

5. Praca z klasą. Dodawanie materiałów i plików. Etykieta tematu. Rozdział 5 Praca z klasą

5. Praca z klasą. Dodawanie materiałów i plików. Etykieta tematu. Rozdział 5 Praca z klasą 5. Praca z klasą Jako prowadzący i nauczyciel mamy bardzo duże możliwości, jeżeli chodzi o zamieszczanie i korzystanie z materiałów na platformie e-learningowej. Wykładowca w pierwszej kolejności musi

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Microsoft Apps

Instrukcja obsługi Microsoft Apps Instrukcja obsługi Microsoft Apps Wydanie 1 2 Microsoft Apps informacje Microsoft Apps informacje Dzięki pakietowi Microsoft Apps możesz korzystać z aplikacji biznesowych firmy Microsoft w swoim telefonie

Bardziej szczegółowo

KONFIGURACJA KONTA POCZTOWEGO DO POBRANIA WIADOMOŚCI Z OBECNEGO SERWERA POCZTOWEGO. Zespół Systemów Sieciowych

KONFIGURACJA KONTA POCZTOWEGO DO POBRANIA WIADOMOŚCI Z OBECNEGO SERWERA POCZTOWEGO. Zespół Systemów Sieciowych KONFIGURACJA KONTA POCZTOWEGO DO POBRANIA WIADOMOŚCI Z OBECNEGO SERWERA POCZTOWEGO Zespół Systemów Sieciowych Spis treści 1. Konfiguracja klienta pocztowego Outlook Express 3 2. Konfiguracja klienta pocztowego

Bardziej szczegółowo

Rozdział 6 - Z kim się kontaktować - 199 - Spis treści. Wszelkie prawa zastrzeżone WiedzaTech sp. z o.o. 2012. Kopiowanie bez zezwolenia zabronione.

Rozdział 6 - Z kim się kontaktować - 199 - Spis treści. Wszelkie prawa zastrzeżone WiedzaTech sp. z o.o. 2012. Kopiowanie bez zezwolenia zabronione. Rozdział 6 - Z kim się kontaktować - 199 - Spis treści - 200 - Rozdział 6 - Z kim się kontaktować Spis treści Rozdział 1: Podstawy bezpiecznego użytkowania komputera... - 3 - Dlaczego należy aktualizować

Bardziej szczegółowo

POCZTA ELEKTRONICZNA. Patrycjusz Różański

POCZTA ELEKTRONICZNA. Patrycjusz Różański POCZTA ELEKTRONICZNA Patrycjusz Różański Definicja Poczta elektroniczna (ang. electronic mail, e-mail, czyt. imejl ) służy do przesyłania informacji (listów, zdjęć, prezentacji) w postaci elektronicznej

Bardziej szczegółowo

LOGOWANIE DO POCZTY W DOMENIE dydaktyka.pswbp.pl

LOGOWANIE DO POCZTY W DOMENIE dydaktyka.pswbp.pl LOGOWANIE DO POCZTY W DOMENIE dydaktyka.pswbp.pl Szanowni Państwo, Dział Teleinformatyczny udostępnia pracownikom dydaktycznym PSW indywidualne konta firmowe aplikacji Google w domenie dydaktyka.pswbp.pl.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Wirtualny Dysk:

Instrukcja Wirtualny Dysk: Instrukcja Wirtualny Dysk: Część 1 - Instalacja Wejdź na stronę www.netia.pl/wirtualny_dysk Pobierz program Wirtualny Dysk na swój komputer wybierz pomiędzy wersją na systemy Windows a Macintosh, jak na

Bardziej szczegółowo

Microsoft Exchange Server 2013

Microsoft Exchange Server 2013 William R. Stanek Vademecum Administratora Microsoft Exchange Server 2013 Konfiguracja i klienci systemu Przekład: Leszek Biolik APN Promise 2013 Spis treści Wstęp..........................................

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Instalacji i konfiguracji CELINA (e-podpis)

Instrukcja Instalacji i konfiguracji CELINA (e-podpis) Instrukcja Instalacji i konfiguracji CELINA (e-podpis) 1. Informacje ogólne Moduł CELINA (e-podpis) jest częścią systemu Fraktal Studio Celne. Moduł słuŝy obsługi spraw przywozowych zgłaszanych do systemu

Bardziej szczegółowo

1. ROZPOCZYNANIE PRACY Z KOMPUTEREM

1. ROZPOCZYNANIE PRACY Z KOMPUTEREM Autor: Firma: 1. ROZPOCZYNANIE PRACY Z KOMPUTEREM 1.1. WPROWADZENIE 1.1.1. KOMPUTER I JEGO ZASTOSOWANIE 1.1.2. WNĘTRZE KOMPUTERA 1.1.3. SPRZĘT I OPROGRAMOWANIE 1.1.4. RODZAJE KOMPUTERÓW 1.1.5. SYSTEM WINDOWS

Bardziej szczegółowo

4. Podstawowa konfiguracja

4. Podstawowa konfiguracja 4. Podstawowa konfiguracja Po pierwszym zalogowaniu się do urządzenia należy zweryfikować poprawność licencji. Można to zrobić na jednym z widżetów panelu kontrolnego. Wstępną konfigurację można podzielić

Bardziej szczegółowo

ABC poczty elektronicznej

ABC poczty elektronicznej ABC poczty elektronicznej Spotkanie Agenda spotkania: o sobie czym jest poczta elektroniczna zakładamy własną skrzynkę pocztową Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu. Czym jest poczta elektroniczna

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja konta pocztowego na szkolnym serwerze

Konfiguracja konta pocztowego na szkolnym serwerze 1 Konfiguracja konta pocztowego na szkolnym serwerze Krok 1. Założenie konta. Zgłoś się do opiekuna pracowni celem założenia konta. Przygotuj własną propozycję nazwy użytkownika, np. jkowalski, jankowalski,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi certyfikatów w programie pocztowym MS Outlook Express 5.x/6.x

Instrukcja obsługi certyfikatów w programie pocztowym MS Outlook Express 5.x/6.x Spis treści Wstęp... 1 Instalacja certyfikatów w programie pocztowym... 1 Instalacja certyfikatów własnych... 1 Instalacja certyfikatów innych osób... 3 Import certyfikatów innych osób przez odebranie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi programu Szpieg 3

Instrukcja instalacji i obsługi programu Szpieg 3 COMPUTER SERVICE CENTER 43-300 Bielsko-Biała ul. Cieszyńska 52 tel. +48 (33) 819 35 86, 819 35 87, 601 550 625 Instrukcja instalacji i obsługi programu Szpieg 3 wersja 0.0.2 123 SERWIS Sp. z o. o. ul.

Bardziej szczegółowo

Microsoft Office 365

Microsoft Office 365 44-330 Jastrzębie-Zdrój, ul. Armii Krajowej 56 Tel. 32 476 2345, Fax: 32 476 1185 e-mail: firma@advicom.pl Instrukcja instalacji w domu UWAGA! Microsoft Office 365 Uprzejmie informujemy, że prawo do korzystania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji programów pocztowych do obsługi poczty e-mail

Instrukcja konfiguracji programów pocztowych do obsługi poczty e-mail AKADEMIA MORSKA W SZCZECINIE u l. W a ł y Chro b r e g o 1-2 70-5 0 0 S z c z e c i n t e l e f o n ( + 4 8 9 1 ) 4 8 0 9 3 3 1 f a x ( + 4 8 9 1 ) 4 8 0 9 5 7 5 ww w. a m. s z c z e c in. p l e - m a

Bardziej szczegółowo

Pakiet informacyjny dla nowych użytkowników usługi Multimedia Internet świadczonej przez Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni

Pakiet informacyjny dla nowych użytkowników usługi Multimedia Internet świadczonej przez Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni Pakiet informacyjny dla nowych użytkowników usługi Multimedia Internet świadczonej przez Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni Rozdział I Konfiguracja komputera do pracy w sieci Multimedia w systemie

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZENIE Nr 140/2014 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 28 grudnia 2014 r.

ZARZĄDZENIE Nr 140/2014 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 28 grudnia 2014 r. ZARZĄDZENIE Nr 140/2014 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 28 grudnia 2014 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu korzystania z usługi MS Office365 w Uniwersytecie Wrocławskim Na podstawie art. 66

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z platformy Instytutu Rozwoju Edukacji

Korzystanie z platformy Instytutu Rozwoju Edukacji Korzystanie z platformy Instytutu Rozwoju Edukacji Seweryn Wyszyński Spis treści 1. Logowanie do platformy... 2 2. Strona główna... 4 3. Ustawienia profilu użytkownika... 5 4. Dostęp do kursów na platformie...

Bardziej szczegółowo

Tworzenie kampanii mailowych. Tworzenie kampanii mailowych.

Tworzenie kampanii mailowych. Tworzenie kampanii mailowych. Tworzenie kampanii mailowych. Główną funkcjonalnością wielokrotnego autorespondera Pername Mail Marketer jest możliwość prowadzenia kampanii mailowych. Mówiąc prościej jest to masowe wysyłanie wiadomości

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI POCZTY ELEKTRONICZNEJ ZIMBRA WEBMAIL

SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI POCZTY ELEKTRONICZNEJ ZIMBRA WEBMAIL AKADEMIA MORSKA W SZCZECINIE ul. W ały Chrobrego 1-2 70-500 Szczecin telefon (+48 91) 480 93 3 6 fax (+48 91) 480 95 75 www.am.szczecin.pl e-mail:uci@am.szczecin.pl SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI POCZTY ELEKTRONICZNEJ

Bardziej szczegółowo

Skrócony podręcznik dla partnerów

Skrócony podręcznik dla partnerów Skrócony podręcznik dla partnerów Zapraszamy Dziękujemy za wybranie usługi GFI MAX MailProtection (dawniej Katharion ). Firma GFI będąca liderem walki ze spamem dokłada wszelkich starań, aby zapewnić użytkownikom

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja programu pocztowego Mozilla Thunderbird do pracy w sieci NEO.pl

Konfiguracja programu pocztowego Mozilla Thunderbird do pracy w sieci NEO.pl Konfiguracja programu pocztowego Mozilla Thunderbird do pracy w sieci NEO.pl neo.pl ogólnopolski dostawca usług internetowych ul. Gen. Dąbrowskiego 38-40, 70-100 Szczecin tel. (091) 4244222, fax: (091)

Bardziej szczegółowo

e-awizo SYSTEM POTWIERDZANIA DORĘCZEŃ POCZTY ELEKTRONICZNEJ

e-awizo SYSTEM POTWIERDZANIA DORĘCZEŃ POCZTY ELEKTRONICZNEJ e-awizo SYSTEM POTWIERDZANIA DORĘCZEŃ POCZTY ELEKTRONICZNEJ www.e-awizo.pl BrainSoft sp. z o. o. ul. Bolesława Chrobrego 14/2 65-052 Zielona Góra tel.68 455 77 44 fax 68 455 77 40 e-mail: biuro@brainsoft.pl

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja 0 POL Definicje oznaczeń W niniejszym podręczniku użytkownika zastosowano następujący styl uwag: Informacje dotyczą postępowania w różnego rodzaju sytuacjach oraz zależności

Bardziej szczegółowo

Wstęp do systemów wielozadaniowych laboratorium 01 Organizacja zajęć

Wstęp do systemów wielozadaniowych laboratorium 01 Organizacja zajęć Wstęp do systemów wielozadaniowych laboratorium 01 Organizacja zajęć Jarosław Piersa Wydział Matematyki i Informatyki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika 2013-10-03 Program zajęć Zasady zaliczenia Program,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji e-awizo

Instrukcja obsługi aplikacji e-awizo Instrukcja obsługi aplikacji e-awizo Dziękujemy za zainteresowanie usługą e-awizo. Mamy nadzieję, że spełni ona Państwa oczekiwania. Prosimy o zapoznanie się z tą instrukcją obsługi, aby w pełni wykorzystać

Bardziej szczegółowo

Pobieranie komunikatów GIF

Pobieranie komunikatów GIF Spis treści Wstęp... 2 1. Ustawienia harmonogramu zadań... 3 1.1. Tryby pracy AswPlan... 3 2. System KS-EWD... 4 2.1. Instalacja KS-EWD... 5 3. Inauguracja OSOZ... 6 3.1. Zdefiniowanie zadania pobierania

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z Certyfikatów CC Signet w programie MS Outlook 98

Korzystanie z Certyfikatów CC Signet w programie MS Outlook 98 Korzystanie z Certyfikatów CC Signet w programie MS Outlook 98 1. Wprowadzenie... 2 2. Podpisywanie i szyfrowanie wiadomości pocztowych... 2 2.1. Wysyłanie wiadomości z podpisem cyfrowym... 3 2.2. Odbieranie

Bardziej szczegółowo

Podstawowe czynnos ci w programie Outlook

Podstawowe czynnos ci w programie Outlook Podstawowe czynnos ci w programie Outlook Program Outlook to zaawansowane narzędzie do zarządzania pocztą e-mail, kontaktami, kalendarzami i zadaniami. Aby w pełni wykorzystać jego możliwości, należy najpierw

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji usługi DDNS na dedykowanym serwerze dla urządzeń Internec serii i7

Instrukcja konfiguracji usługi DDNS na dedykowanym serwerze dla urządzeń Internec serii i7 Instrukcja konfiguracji usługi DDNS na dedykowanym serwerze dla urządzeń Internec serii i7 Dotyczy urządzeń: Rejestratory: i7-x76xx i7-n95xx i7-n06xx i7-x07xx i7-x08xx i7-x09xx i7-d72xx i7-d72fxx Kamery:

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja konta pocztowego w Thunderbird

Konfiguracja konta pocztowego w Thunderbird Konfiguracja konta pocztowego w Thunderbird Sygnity SA 2013 Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki firmowe oraz towarowe użyte w opracowaniu są prawną własnością ich właścicieli. Autor dokumentacji: Magdalena

Bardziej szczegółowo

1. PC to skrót od: a. Personal Computer b. Personal Calculator c. Perfect Creature

1. PC to skrót od: a. Personal Computer b. Personal Calculator c. Perfect Creature 1. PC to skrót od: a. Personal Computer b. Personal Calculator c. Perfect Creature 2. Internet: a. składa się z wielu połączonych, samodzielnie administrowanych sieci komputerowych b. kilku potrzebujących

Bardziej szczegółowo