Ranking najbardziej hipoelastycznych banków

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Ranking najbardziej hipoelastycznych banków"

Transkrypt

1 Ranking najbardziej hipoelastycznych banków Po raz kolejny Comperia postanowiła przeprowadzić ranking banków, które oferując nam kredyt hipoteczny godzą się na finansowanie za jego pomocą jak najszerszej palety różnych nieruchomości. Kredyt hipoteczny, którego zabezpieczeniem jest mieszkanie lub dom, otrzymać można praktycznie w każdym banku. Znacznie trudniej uzyskać środki finansowe na zakup np. siedliska czy działki rolnej. Pożyczkę na taki cel przyznają jedynie niektóre instytucje ich ranking prezentujemy poniżej. Metodologia badania Na podstawie wcześniej przygotowanej listy 18 nietypowych celów możliwych do kredytowania, rozesłaliśmy do banków ankiety z prośbą o udzielenie informacji, czy dana transakcja jest możliwa do przeprowadzenia z wykorzystaniem ich oferty. Otrzymaliśmy odpowiedzi z 24 banków. Na tej podstawie przyznawaliśmy jeden punkt za każdy nietypowy cel kredytowania, na który gotów jest przystać dany bank. W niektórych przypadkach otrzymaliśmy informacje, że przyznanie kredytu na konkretną, lecz niestandardową inwestycję to indywidualna decyzja banku, lub też sygnalizowano nam, że kredytodawca może mieć w tym względzie dodatkowe zastrzeżenia. W takich przypadkach przyznawaliśmy bankom pół punktu. Kilka instytucji proponowało również finansowanie nietypowej nieruchomości poprzez zaciągnięcie pożyczki hipotecznej, zabezpieczonej inną nieruchomością w takiej sytuacji bankom nie należały się żadne punkty, ponieważ zwykłą pożyczkę hipoteczną możemy zaciągnąć w większości banków i przeznaczyć ją na dowolny cel a badanie Comperii.pl polegało na czym innym. Liderzy rankingu Pierwsze miejsce w rankingu na instytucję o najszerszej ofercie kredytów hipotecznych zajął BZ WBK, zdobywając aż 14 punktów. Na drugim miejscu uplasowały się ex aequo 4 banki: BNP Paribas Fortis, PKO BP, Kredyt Bank i Invest Bank, które zdobyły o 2 punkty mniej. Na podium znalazły się kolejne banki: BOŚ, Getin Noble Bank i Bank BPS każdy z nich uzyskał po 11 punktów. Warto przyjrzeć się również końcówce rankingu. Wynika z niej, że najmniej elastyczne banki w tym względzie to: Citi Handlowy (zamykający stawkę z zaledwie 5 punktami) oraz HSBC i Pekao S.A. (każdy z nich zasłużył tylko na 6 oczek). Biorąc pod uwagę fakt, że maksymalnie można było zdobyć 18 punktów, to zwycięzca rankingu - BZ WBK jest hipoelastyczny w 78 proc., zaś przegrany Citi Handlowy zaledwie w 28 proc. jak łatwo można obliczyć dzieli je 50 punktów proc. biorąc pod uwagę elastyczność kredytów hipotecznych w obu bankach to prawdziwa przepaść.

2 Tabela nr 1: Ranking na najbardziej hipoelastyczny bank. Podsumowanie Z przytoczonych danych jednoznacznie wynika, że najbardziej hipoelastycznym na ten moment bankiem (kwiecień 2011 r.) jest BZ WBK. Jego oferta kredytowa jest w 78 proc. zbieżna z ideami, na które wpadli analitycy Comperii.pl Pomysły te dotyczyły oczywiście skredytowania różnych trybów i rodzajów nabywania nieruchomości zabezpieczonych hipotekami. Bankowcom z BZ WBK serdecznie gratulujemy i radzimy: trzymajcie tak dalej. Wyrażamy nadzieję, że inne banki również będą rozszerzać swoją ofertę, tak by móc wkrótce mu dorównać. Gratulacje należą się też również bankom, które zajęły pozostałe miejsca na podium. One niczym peleton kolarski najszybciej staną przed szansą dogonienia lidera. Najważniejsze w tej analogii jest to, że na takim wyścigu najbardziej skorzystają klienci. Zespół Analiz Comperia.pl

3 Kredyt na zakup działki rekreacyjnej Pierwsze z zadanych bankom pytań dotyczyło tego, czy udzielą one kredytu na zakup działki rekreacyjnej. Nie spodziewaliśmy się zbyt dużej liczby odpowiedzi twierdzących, albowiem trudno jest podać jednoznaczną, prawną definicję takiej nieruchomości, co może utrudniać stworzenie jasnej i jednoznacznej procedury przyznawania odpowiedniego kredytu w bankach. Tabela nr 2: Możliwość otrzymania kredytu na zakup działki rekreacyjnej w danym banku. Okazało się jednak, że procedury aż 9 banków przewidują taki cel kredytowania. Co prawda, 2 banki z tej grupy mogą mieć nieco większe zastrzeżenia od pozostałych (każdego takiego kredytobiorcę oceniają indywidualnie), ale pozostała siódemka podejmie się tego zadania.

4 Kredyt na zakup działki rolnej Ziemia rolna, jak sama nazwa wskazuje, służy do szeroko pojętej działalności rolniczej. Oczywiście inwestorzy często mają nam myśli zupełnie inne użytkowanie takich gruntów. Zakładają, że uda się ją odrolnić tj. zmienić jej przeznaczenia działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, tak aby została wyłączona z produkcji rolnej. Taka procedura otwiera drogę do postawienia na niej nieruchomości, która istotnie podniesie wartość gruntu. Które banki zdecydują się na kredytowanie takiego inwestycji? Tabela nr 3: Możliwość skredytowania zakupu działki rolnej w danym banku. Jak wynika z powyższej tabeli, o kredyt na zakup działki rolnej jest dużo trudniej niż o ten na zakup gruntów rekreacyjnych. Jedynie 5 banków spośród 24 wydaje na to zgodę, przy czym w dwóch z nich należy spodziewać się dodatkowych obostrzeń. Aż 19 banków nie udzieli nam takiego kredytu ze względu na duże ryzyko kredytowe. W przypadku niewypłacalności dłużnika szybkie spieniężenie nieruchomości rolnej może być dla banku bardzo trudne.

5 Kredyt na nabycie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu Co prawda lokatorskie prawo do lokalu jest dość rzadko spotykaną formą własności na rynku, ale co jeśli ktoś będzie miał możliwość uzyskania go? Jako posiadacz lokatorskiego prawa do lokalu możemy dysponować nieruchomością w sposób pełny jednakże nie mamy możliwości odsprzedania go ani zastawienia. Takiego prawa nie otrzymają też w spadku nasi krewni, toteż bank, kredytując taką nieruchomość, bierze na siebie dość wysokie ryzyko. Tabela nr 4: Możliwość uzyskania kredytu w celu nabycia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu w danym banku. Okazuje się, że tylko 6 banków (1/4 tych, które wzięły udział w naszym badaniu) jest w stanie udzielić kredytu na nabycie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu.

6 Kredyt na nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu Przy nabyciu spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mamy dużo więcej praw niż w przypadku lokatorskiego prawa do lokalu. Możemy np. założyć księgę wieczystą oraz wpisać do niej hipotekę. Dodatkowo jest to wciąż dość popularna forma nabywania nieruchomości. Dlatego tym razem nie spodziewaliśmy się przeszkód ze strony instytucji finansowych. Tabela nr 5: Możliwość uzyskania kredytu w celu nabycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w danym banku. Zgodnie z naszymi przewidywaniami wszystkie banki udzieliły twierdzącej odpowiedzi na to pytanie, aczkolwiek Polbank uzależnił przyznanie takiej pożyczki od indywidualnej sytuacji zainteresowanego.

7 Kredyt na wkład inicjacyjny na mieszkanie z TBS-u Jako członkowie TBS-u, czyli towarzystwa budownictwa społecznego mamy prawo zamieszkiwać w lokalu, nie będąc jednocześnie jego właścicielem. Z punktu widzenia przepisów prawnych oznacza to brak możliwości dokonania wpisu hipotecznego w księdze wieczystej przypisanej do danego mieszkania. Co z tym fantem zrobią banki, gdy udamy się do nich po kredyt? Tabela nr 6: Możliwość otrzymania w danym banku kredytu na pokrycie wkładu inicjacyjnego w ramach TBS-u. No i wszystko jasne. Jedynie 4 banki (1/6 ankietowanych) przewidują możliwość uzyskania kredytu na taki cel. W przypadku PKO BP, zmuszeni byliśmy przyznać pół punktu ze względu na ograniczony zakres finansowania nieruchomości w ramach TBS.

8 Kredyt na wykup mieszkania z TBS-u A co gdy już mieszkamy w nieruchomości zbudowanej przez towarzystwo budownictwa społecznego i chcielibyśmy ją przejąć na własność? W kolejnym pytaniu postanowiliśmy sprawdzić, które banki udzielą nam kredytu na wykup mieszkania z TBS. Tabela nr 7: Możliwość otrzymania w danym banku kredytu na wykup mieszkania z TBS-u. Gotowość udzielenia nam kredytu na wykup mieszkania z TBS-u wyraziło 6 banków (25 proc.), chociaż PKO BP ponownie uznał, że stosowną decyzję wyda dopiero, bo dokładnym rozeznaniu się w sytuacji ekonomicznej potencjalnego kredytobiorcy.

9 Kredyt na zakup siedliska Słowo siedlisko kojarzy się przeważającej większości Polaków z raczej niezbyt okazałym i mało solidnym budynkiem zlokalizowanym na rzadko zaludnionym terenie. W rzeczywistości siedlisko jest kolejną, po działce rekreacyjnej nieruchomością, z którą wiąże się wiele zawiłości prawnych. W pewnym sensie rację mają ci, którzy twierdzą, że siedlisko to nieruchomość otoczona gąszczem niejasnych przepisów prawa. Próbując się z nich wyplątać, Comperia postanowiła zapytać banki o możliwość kredytu na zakupienie siedliska. Tabela nr 8: Możliwość otrzymania kredytu na zakup siedliska. Uzyskane odpowiedzi miło nas rozczarowały. Okazuje się, że bankowcy aż z 17 instytucji finansowych przewidują kredyt stricte na taki cel. To ponad 2/3 wszystkich banków, które zdecydowały się wziąć udział w naszym badaniu.

10 Kredyt na zakup/budowę garażu Następne pytanie, jakie zadaliśmy bankom dotyczyło skredytowania inwestycji pt. garaż. Co prawda trudno oczekiwać, aby nasi rodacy masowo wpadali na taki pomysł, ale nie jest to nierealne. W końcu można sobie wyobrazić, że ktoś postanawia wyposażyć zakupioną uprzednio rezydencję w przechowalnię pojazdów mechanicznych. Które banki zaoferują takiej osobie kredyt? Tabela nr 9: Możliwość otrzymania kredytu na zakup lub budowę garażu. Aż 20 banków odpowiedziało twierdząco na to pytanie. Przy zakupie garażu warto wziąć pod uwagę moment, w którym go nabywamy. Niektóre banki zastrzegały sobie bowiem, że owszem przedmiotowy kredyt można uzyskać, ale tylko i wyłącznie wraz ze zwykłym kredytem na mieszkanie czy budowę domu.

11 Kredyt na zakup lokalu mieszkalnego z pomieszczeniem przeznaczonym do prowadzenia działalności gospodarczej W kolejnym pytaniu intencją analityków Comperii było sprawdzenie, które banki udzielą nam kredytu na nieruchomość łączącą funkcje mieszkalne i zarobkowe. Nie trudno sobie wyobrazić przykłady takich nieruchomości należą do nich chociażby warsztaty w przydomowych garażach, czy też gabinety lekarskie w wydzielonych częściach domów. Przekonajmy się, jak banki reagują na takie zamysły przedsiębiorców. Tabela nr 10: Możliwość otrzymania kredytu na zakup lokalu mieszkalnego z pomieszczeniem przeznaczonym do prowadzenia działalności gospodarczej Aż 21 spośród wszystkich 24 instytucji oferuje nam odpowiedni kredyt. Co prawda bardzo często w takich ofertach kredytowych napotkać można na zastrzeżenie mówiące o tym, jak dużą część całej nieruchomości można wykorzystywać w celach komercyjnych. Zazwyczaj jest to ok. 30 proc.

12 Kredyt na zakup lokalu komercyjnego (stricte pod działalność gospodarczą) Kolejne pytanie również dotyczyło kredytu na zakup lokalu, przy czym tym razem, miałby on być w całości wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej. Spodziewaliśmy się, że w przypadku sensownego biznesplanu, banki nie powinny rzucać przysłowiowej kłody pod nogi tym, którzy podejmują się prowadzenia własnej firmy. Tabela nr 11: Możliwość otrzymania kredytu na zakup lokalu komercyjnego. A jednak nasza intuicja w tej sytuacji okazała się zawodna. Dużo trudniej jest uzyskać taki kredyt niż w poprzednim przypadku. Udzieli go nam tylko 9 z 24 ankietowanych banków. Na ich tle ciekawie odróżnia się bank Millenium, który podchodzi do tematu indywidualnie i pożycza pieniądze tylko wybranym grupom zawodowym.

13 Kredyt na zaadaptowanie strychu W tym pytaniu postanowiliśmy sprawdzić, w których bankach można zaciągnąć kredyt na zaadaptowanie strychu. Takich niezamieszkanych poddaszy występuje stosunkowo dużo w nieruchomościach, które postawiono przed wieloma laty. Co prawda wykorzystanie tej przestrzeni pod cele mieszkaniowe wymaga uzyskania odpowiedniej zgody administracyjnej oraz akceptacji pozostałych mieszkańców budynku, co niekiedy nie jest łatwe. Dlatego warto sobie postawić pytanie, czy nasz bank pomoże nam sfinansować takie przedsięwzięcie. Tabela nr 12: Możliwość otrzymania kredytu na adaptację strychu Prawie wszystkie banki udzielają kredytów na zaadaptowanie strychu na cele mieszkaniowe.

14 Kredyt na zakup nieruchomości za granicą Kolejny punkt ankiety dotyczy bardzo ciekawego przypadku, a mianowicie kredytu na zakup nieruchomości za granicą, zabezpieczonego stosowną hipoteką. Jest to dość ryzykowna operacja dla banku, dlatego nie spodziewaliśmy się zbyt wielu twierdzących odpowiedzi. Ale mimo to, uznaliśmy ten pomysł za wart zbadania. Może to być ciekawy sposób na spędzanie życia na emeryturze tym bardziej, że taki mały, biały domek (apartament przy plaży) w Egipcie, Bułgarii czy nawet odległej Tajlandii może nas kosztować tyle, co lepiej wyposażony samochód klasy średniej. Ponadto to potencjalne dodatkowe źródło dochodu, jeśli zdecydowalibyśmy się wynajmować go przez kilka miesięcy. Tabela nr 13: Możliwość otrzymania kredytu na zakup nieruchomości za granicą Do Egiptu, Bułgarii czy Tajlandii możemy tanio kupić bilet na przelot samolotem lub całą zorganizowaną wycieczkę i pojechać na wakacje, ale o łatwym kredycie na zakup nieruchomości poza terenem Polski możemy sobie pomarzyć. Jedynie 3 banki gotowe są wesprzeć w takich marzeniach na szczęście istnieje kilka sposobów dotarcia do celu :)

15 Kredyt na zagospodarowanie działki A co jeśli zakup gruntu i postawienie domu mamy już za sobą, lecz nie starczyło nam środków na jej zagospodarowanie? Ogród z oczkiem wodnym, podjazd, weranda te i inne dodatki nie są co prawda niezbędne, ale wiele osób nie wyobraża sobie, aby docelowo miało ich zabraknąć. W końcu wypadałoby się czymś rodzinie i sąsiadom pochwalić. Znając mentalność naszych rodaków, uznaliśmy, że banki powinny określić się w tej sprawie. Tabela nr 14: Możliwość otrzymania kredytu na zagospodarowanie działki W tym przypadku banki podzieliły się równo na dwie grupy w jednej z nich możemy ubiegać się o odpowiedni kredyt, w drugiej nie mamy na co liczyć.

16 Kredyt na refinansowanie zakupu nieruchomości wstecz Jako posiadacze zakupionej za gotówkę nieruchomości, często musimy się zmierzyć się z sytuacją pt. brak funduszy. Wówczas mamy do wyboru jedną z dwóch ścieżek. Możemy wziąć pożyczkę hipoteczną lub co jest tańsze skorzystać z kredytu refinansującego dokonany przez nas zakup. Które banki oferują nam taką możliwość? Tabela nr 15: Możliwość otrzymania kredytu refinansującego zakup wstecz Jedynie 3 banki nie godzą się na taki kredyt. Comperia.pl ostrzega jednak, że w tych bankach należy bardzo dokładnie przeczytać wszystkie umowy i regulaminy, ponieważ zazwyczaj taka opcja dostępna jest przez miesięcy od momentu nabycia nieruchomości. Wyjątkowy w tym względzie jest Polbank, który refinansuje wstecz tylko zadatek lub zaliczkę, którą uiściliśmy wcześniej.

17 Kredyt zabezpieczony kilkoma nieruchomościami Naszą intencją przy okazji kolejnego pytania było dowiedzenie się, czy banki dopuszczają możliwość zabezpieczenia kredytu kilkoma nieruchomościami. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy za jeden kredyt, na większą kwotę chcemy kupić dwa mieszkania, np. jedno dla siebie, a drugie dla naszych dzieci. Jak taka sytuacja wygląda z punktu widzenia banków? Tabela nr 16: Możliwość otrzymania kredytu zabezpieczonego kilkoma nieruchomościami Jedynie BPS nie przewidział takiej sytuacji w swojej ofercie kredytowej, wszystkie pozostałe banki mają taki kredyt. Oczywiście zazwyczaj liczba nieruchomości, które kupujemy jest ograniczona, ale przecież życie prawie każdego z nas nie przypomina w gry w Monopol i wykupywanie wielu gruntów z kilkoma domkami to zabawa dla garstki najbogatszych. O hotelach już nie wspominając.

18 Kredyt zabezpieczony na udziałach w nieruchomości Następne pytanie jest, można by rzec, odwrotnością poprzedniego. Tym razem przedstawiliśmy bankom sytuację, w której nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie kredytu jest jedna, ale ma ona kilku właścicieli. Tabela nr 17: Możliwość otrzymania kredytu zabezpieczonego na udziałach w nieruchomości Wystarczyło odwrócić warunki tej symulacji, aby banki zmieniły zdanie na przeciwne. W takim przypadku większość banków nie zgodzi się na udzielenie nam takiego kredytu. Jedynie trzy zaoferują nam odpowiednie finansowanie tej inwestycji.

19 Kredyt pomostowy na finansowanie inwestycji objętej dotacją z Unii Europejskiej Kolejne pytanie jest szczególnie ciekawe dla osób korzystających z dotacji unijnych. Często tego typu dofinansowanie otrzymujemy w ramach refundacji wydanych już środków. Co można zrobić, gdy brakuje nam kapitału na wkład własny? Zadaliśmy to pytanie przedstawicielom banków, przypomniawszy im uprzednio, iż zabezpieczeniem dla takiej pożyczki byłaby hipoteka. Tabela nr 18: Możliwość otrzymania kredytu na finansowanie inwestycji objętej dotacją z UE Z powyższego zestawiania jasno wynika, że możliwość zaciągnięcia takiego kredytu istnieje w 8 instytucjach finansowych uwzględnionych w naszym rankingu.

20 Kredyt na sfinansowanie inwestycji deweloperskiej Realizacja inwestycji deweloperskiej wymaga naprawdę dużych pieniędzy i co zrozumiałe, nie każdy bank będzie w stanie udzielić nam odpowiedniego kredytu. Kredytodawcy angażujący się na rynku nieruchomości muszą dysponować odpowiednio dużym kapitałem. Ponadto taki bank musi posiadać również stosowne procedury. Dlatego tylko niektórzy gracze mogą sobie pozwolić na aktywność w tym sektorze gospodarki. Tabela nr 19: Możliwość otrzymania kredytu na sfinansowanie inwestycji deweloperskiej Ponad połowa banków, które wzięły udział w badaniu jest skłonna udzielić kredytu na inwestycje budowlane. Jednak 11 banków nie ma takich produktów w swojej ofercie, przy czym najbardziej zadziwia brak takiego kredytu w dużych bankach jak PEKAO S.A., czy ING.

Kredyt na zakup działki rekreacyjnej to pierwsze pytanie, które zostało postawione bankom.

Kredyt na zakup działki rekreacyjnej to pierwsze pytanie, które zostało postawione bankom. Kredyt na zakup działki rekreacyjnej Kredyt na zakup działki rekreacyjnej to pierwsze pytanie, które zostało postawione bankom. Możliwość otrzymania kredytu na zakup działki rekreacyjnej w danym banku

Bardziej szczegółowo

RAPORT Szybko.pl i Expandera - Niezależnego Doradcy Finansowego

RAPORT Szybko.pl i Expandera - Niezależnego Doradcy Finansowego RAPORT Szybko.pl i Expandera - Niezależnego Doradcy Finansowego OFERTA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH Styczeń 2010 W A R S Z A W A, K R A K Ó W, G D A Ń S K, P O Z N A Ń, W R O C Ł A W, K A T O W I C E, Ł Ó D Ź,

Bardziej szczegółowo

Wyniki X Rankingu Banków Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Wyniki X Rankingu Banków Polskiego Związku Firm Deweloperskich Wyniki X Rankingu Banków Polskiego Związku Firm Deweloperskich CEL I SPOSÓB PRZEPROWADZENIA RANKINGU BANKÓW PZFD X edycja Rankingu Banków Deweloperzy zrzeszeni w PZFD oceniali banki pod kątem współpracy

Bardziej szczegółowo

Maksymalny okres spłaty 2% min. 200 zł

Maksymalny okres spłaty 2% min. 200 zł Pożyczka hipoteczna zastępuje inne typy kredytów Tania gotówka na wyciągnięcie ręki Planujesz zakup samochodu lub inny duży wydatek? Zamiast innego typu kredytu wybierz pożyczkę hipoteczną. To obecnie

Bardziej szczegółowo

Lista dokumentów technicznych/prawnych:

Lista dokumentów technicznych/prawnych: Bank BPH S.A. Al. Pokoju 1, 31-548 Kraków Lista dokumentów technicznych/prawnych: DOKUMENTY DOTYCZĄCE PRZEDMIOTU ZABEZPIECZENIA Zabezpieczenie na Lokalu mieszkalnym/ spółdzielczym własnościowym prawie

Bardziej szczegółowo

Czym jest kredyt hipoteczny i jakie mamy jego rodzaje?

Czym jest kredyt hipoteczny i jakie mamy jego rodzaje? Czym jest kredyt hipoteczny i jakie mamy jego rodzaje? Autor: Przemysław Mudel p.mudel@niezaleznydoradca.pl Copyright 2007 Przemysław Mudel Edycja z dnia: 02 stycznia 2012 W ostatnim okresie nastąpiło

Bardziej szczegółowo

KREDYTY HIPOTECZNE ING BANK S.A.

KREDYTY HIPOTECZNE ING BANK S.A. KREDYTY HIPOTECZNE ING BANK S.A. 2 SPIS TREŚCI PRZEZNACZENIE KREDYTU...3 WIEK KREDYTOBIORCY...4 AKCEPTOWANE ŹRÓDŁO DOCHODÓW...4 OKRES KREDYTOWANIA...5 MAKSYMALNA KWOTA KREDYTU...5 MINIMALNA KWOTA KREDYTU...5

Bardziej szczegółowo

Marzec gorącym miesiącem w kredytach na budowę domu - uwaga na biurokrację

Marzec gorącym miesiącem w kredytach na budowę domu - uwaga na biurokrację RAPORT Home Broker, 24.03.2010 r. Marzec gorącym miesiącem w kredytach na budowę domu - uwaga na biurokrację Marzec to miesiąc, w którym lawinowo rośnie liczba wniosków o kredyt na budowę domu. W przypadku

Bardziej szczegółowo

Program MDM - co to jest i które banki udzielają takiego kredytu mieszkaniowego

Program MDM - co to jest i które banki udzielają takiego kredytu mieszkaniowego W programie MDM trzeba mieć mniej niż 35 lat, jak również i kupić mieszkanie od dewelopera, którego cena nie jest wyższa, niż limit wyliczony przez wojewodę. Co więcej, osoby starające się o dostanie do

Bardziej szczegółowo

Przedsiębiorcy muszą czekać na kredyt nawet 2 lata

Przedsiębiorcy muszą czekać na kredyt nawet 2 lata Przedsiębiorcy muszą czekać na kredyt nawet 2 lata Autor: Agata Szymborska- Sutton, Magdalena Piórkowska - Tax Care 23.06.2012. Od przedsiębiorców starających się o kredyt banki wymagają najczęściej przynajmniej

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 do Regulaminu promocji kredytów hipotecznych DOM Z KORZYŚCIĄ BIS

Załącznik nr 1 do Regulaminu promocji kredytów hipotecznych DOM Z KORZYŚCIĄ BIS Załącznik nr 1 do Regulaminu promocji kredytów hipotecznych DOM Z KORZYŚCIĄ BIS LISTA NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW DO UBIEGANIA SIĘ O KREDYT MÓJ DOM dla nieruchomości nabywanej od dewelopera finansowanego przez

Bardziej szczegółowo

http://bsobornikisl.com 2016-05-28 04:01:42

http://bsobornikisl.com 2016-05-28 04:01:42 http://bsobornikisl.com 2016-05-28 04:01:42 Kredyty Kredyty dla osób fizycznych Bank Spółdzielczy w Obornikach Śląskich zaprasza do korzystania z bogatej oferty kredytów dla osób fizycznych. Indywidualne

Bardziej szczegółowo

WERSJA ZAKTUALIZOWANA 10.09.2004

WERSJA ZAKTUALIZOWANA 10.09.2004 WERSJA ZAKTUALIZOWANA 10.09.2004 DODATKOWE KOSZTY I PROWIZJE ZWIĄZANE Z ZACIĄGNIĘCIEM KREDYTU HIPOTECZNEGO (finansowanie kredytem hipotecznym zakupu mieszkania stanowiącego odrębną własność na rynku pierwotnym)

Bardziej szczegółowo

NAJLEPSZE KREDYTY W SIERPNIU 2014

NAJLEPSZE KREDYTY W SIERPNIU 2014 NAJLEPSZE KREDYTY W SIERPNIU 2014 KRYTERIA RANKINGU Podstawą oceny ofert była suma kosztów, jakie klient musi zapłacić w ciągu pierwszych 5 lat od czasu zakupu mieszkania. W przypadku kilku wariantów kredytu

Bardziej szczegółowo

Kredyty inwestycyjne dla firm raport Money.pl

Kredyty inwestycyjne dla firm raport Money.pl - raport Money.pl Nawet kilkaset tysięcy złotych na indywidualnie ustalonych warunkach tyle przedsiębiorcy mogą uzyskać w ramach kredytu. Można je przeznaczyć na rozwój firmy, a odsetki odliczyć od przychodów.

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Część II PORADY PRAWNE

SPIS TREŚCI. Część II PORADY PRAWNE SPIS TREŚCI Część I PORADY FINANSOWO-BUDOWLANE Jak sfinansować budowę domu?... 4 Kredyty z dopłatą... 9 Kupujemy działkę... 12 Wybieramy projekt budynku... 15 Wybieramy wykonawcę... 16 Sytuacja na rynku

Bardziej szczegółowo

LISTA NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW DO UBIEGANIA SIĘ O KREDYT MÓJ DOM

LISTA NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW DO UBIEGANIA SIĘ O KREDYT MÓJ DOM LISTA NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW DO UBIEGANIA SIĘ O KREDYT MÓJ DOM dla nieruchomości nabywanej od dewelopera finansowanego przez Bank BPS S.A. w ramach realizowanych inwestycji budownictwa mieszkaniowego 1.

Bardziej szczegółowo

Ranking kredytów gotówkowych.

Ranking kredytów gotówkowych. . Money.pl wybrał najlepsze oferty kredytów gotówkowych dostępne w 24 bankach. Wzięliśmy pod uwagę, nie tylko oprocentowanie i prowizje, ale także całkowity koszt pożyczki oraz konieczność wykupu ubezpieczenia.

Bardziej szczegółowo

RAPORT Szybko.pl i Expandera - Niezależnego Doradcy Finansowego

RAPORT Szybko.pl i Expandera - Niezależnego Doradcy Finansowego RAPORT Szybko.pl i Expandera - Niezależnego Doradcy Finansowego KREDYTY HIPOTECZNE W A R S Z A W A, K R A K Ó W, G D A Ń S K, P O Z N A Ń, W R O C Ł A W, K A T O W I C E, Ł Ó D Ź, O L S Z T Y N, T O R

Bardziej szczegółowo

Dokonajmy przykładu, jakim jest kilka zobowiązań, połączonych w jedną całość. Mamy do spłaty na chwilę obecną: Kredyt samochodowy

Dokonajmy przykładu, jakim jest kilka zobowiązań, połączonych w jedną całość. Mamy do spłaty na chwilę obecną: Kredyt samochodowy O kredytach konsolidacyjnych mówi się głośno, choć nie każdy jest pewny, aby go wziąć. Boimy się formalności, obawiamy się, czy aby na pewno wszystkie zadłużenia będą spłacone, przeraża nas jedna, większa

Bardziej szczegółowo

W SKRÓCIE: Początek roku to okres mniejszej aktywności potencjalnych nabywców. Skutkuje to dłuższym niż zwykle czasem oczekiwania na transakcję.

W SKRÓCIE: Początek roku to okres mniejszej aktywności potencjalnych nabywców. Skutkuje to dłuższym niż zwykle czasem oczekiwania na transakcję. W SKRÓCIE: Od listopada marż nie podniosły tylko Bank Millennium i PKO BP PKO BP obniżył marże o 0,1 p.p., ale tylko posiadaczom wysokiego wkładu własnego BZ WBK wprowadził pierwszą ofertę kredytu ze stałym

Bardziej szczegółowo

Oferta kredytowa dla Klientów Firmowych

Oferta kredytowa dla Klientów Firmowych Oferta kredytowa dla Klientów Firmowych Polbank EFG S.A. po raz czwarty najlepszym bankiem dla Firm według miesięcznika Forbes najprostszy sposób zwiększania obrotów Twojej firmy Monika Stec dyrektor placówki

Bardziej szczegółowo

W SKRÓCIE: Początek roku to okres mniejszej aktywności potencjalnych nabywców. Skutkuje to dłuższym niż zwykle czasem oczekiwania na transakcję.

W SKRÓCIE: Początek roku to okres mniejszej aktywności potencjalnych nabywców. Skutkuje to dłuższym niż zwykle czasem oczekiwania na transakcję. W SKRÓCIE: Od listopada marż nie podniosły tylko Bank Millennium i PKO BP PKO BP obniżył marże o 0,1 p.p., ale tylko posiadaczom wysokiego wkładu własnego BZ WBK wprowadził pierwszą ofertę kredytu ze stałym

Bardziej szczegółowo

Kredyty w euro rata o 20 proc. niższa

Kredyty w euro rata o 20 proc. niższa KOMENTARZ Open Finance, 14.12.2009 r. Kredyty w euro rata o 20 proc. niższa Średnia marża kredytu w euro to w tej chwili 3,75, o 1,15 pkt proc. więcej niż średnia dla złotego. Nawet przy uwzględnieniu

Bardziej szczegółowo

Nie polegaj na finansowaniu pomostowym

Nie polegaj na finansowaniu pomostowym Możliwość prefinansowania dotacji i współfinansowania inwestycji kredytem jest coraz chętniej wykorzystywana również przez podmioty państwowe i samorządowe. Coraz chętniej inwestorzy tworzą naprawdę ogromne

Bardziej szczegółowo

LISTA NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW PRZY UBIEGANIU SIĘ O KREDYT MIESZKANIE DLA MŁODYCH

LISTA NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW PRZY UBIEGANIU SIĘ O KREDYT MIESZKANIE DLA MŁODYCH LISTA NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW PRZY UBIEGANIU SIĘ O KREDYT MIESZKANIE DLA MŁODYCH (rynek pierwotny) wniosek o udzielenie kredytu; dokument tożsamości - dwie kopie dokumentów potwierdzających tożsamość Wnioskodawcy;

Bardziej szczegółowo

KREDYTY NA FINANOSWANIE BUDOWNICTWA. Marta Celińska Maciej Świętochowski

KREDYTY NA FINANOSWANIE BUDOWNICTWA. Marta Celińska Maciej Świętochowski KREDYTY NA FINANOSWANIE BUDOWNICTWA Marta Celińska Maciej Świętochowski AGENDA Czym jest kredyt? Rodzaje kredytów na finansowanie budownictwa Kredyt mieszkaniowy Kredyt hipoteczny Pożyczki hipoteczne Odwrotne

Bardziej szczegółowo

Ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2013 - Money.pl

Ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2013 - Money.pl - Money.pl Szukasz kredyty na mieszkanie? Money.pl wspólnie z MarketMoney.pl przeanalizował ofertę 23 banków. Zobacz, gdzie znajdziesz najbardziej atrakcyjne warunki. Pod uwagę wzięliśmy wysokość prowizji

Bardziej szczegółowo

Zbuduj swoją historię kredytową

Zbuduj swoją historię kredytową Krzysztof Nyrek Zbuduj swoją historię kredytową Niniejszy ebook jest wartością prywatną. Niniejsza publikacja może być kopiowana, oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie w formie, w jakiej została

Bardziej szczegółowo

Co to jest poręczenie? Dolnośląskie Spotkanie Biznesowe. Wrocław, 21 maja 2014

Co to jest poręczenie? Dolnośląskie Spotkanie Biznesowe. Wrocław, 21 maja 2014 Dolnośląskie Spotkanie Biznesowe la Pracowników D Wrocław, 21 maja 2014 Co to jest poręczenie? Poręczenie POLFUND to zabezpieczenie spłaty kredytuustanawiane na podstawie przepisów kodeksu cywilnego W

Bardziej szczegółowo

RANKING KREDYTÓW NA ZAKUP MIESZKANIA NA RYNKU PIERWOTNYM WARSZAWA, 26 CZERWCA 2013 R.

RANKING KREDYTÓW NA ZAKUP MIESZKANIA NA RYNKU PIERWOTNYM WARSZAWA, 26 CZERWCA 2013 R. RANKING KREDYTÓW NA ZAKUP MIESZKANIA NA RYNKU PIERWOTNYM WARSZAWA, 26 CZERWCA 2013 R. Expander Advisors sp. z o.o. wraz z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich przygotował po raz pierwszy ranking kredytów

Bardziej szczegółowo

RANKING KREDYTÓW NA ZAKUP MIESZKANIA NA RYNKU PIERWOTNYM

RANKING KREDYTÓW NA ZAKUP MIESZKANIA NA RYNKU PIERWOTNYM RANKING KREDYTÓW NA ZAKUP MIESZKANIA NA RYNKU PIERWOTNYM WARSZAWA, 26 CZERWCA 2013 R. Expander Advisors sp. z o.o. wraz z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich przygotował po raz pierwszy ranking kredytów

Bardziej szczegółowo

Banki spółdzielcze w oczach Polaków. Badanie na zlecenie Banku BPS, luty 2013 r.

Banki spółdzielcze w oczach Polaków. Badanie na zlecenie Banku BPS, luty 2013 r. Banki spółdzielcze w oczach Polaków Badanie na zlecenie Banku BPS, luty 2013 r. Informacje o badaniu telefonicznym Badanie przeprowadzono metodą telefonicznych wywiadów indywidualnych (CATI) na próbie

Bardziej szczegółowo

SPOSOBÓW NA WKŁAD WŁASNY KREDYTU HIPOTECZNEGO

SPOSOBÓW NA WKŁAD WŁASNY KREDYTU HIPOTECZNEGO 8 SPOSOBÓW NA WKŁAD WŁASNY KREDYTU HIPOTECZNEGO Maciej Bednarek Karol Wilczko Tomasz Jaroszek Comperia.pl www.comperia.pl Potencjalni kredytobiorcy na własnej skórze odczuwają skutki światowego kryzysu

Bardziej szczegółowo

TARYFA PROWIZJI I OPŁAT POBIERANYCH PRZEZ PBS LUBACZÓW ZA CZYNNOŚCI BANKOWE I USŁUGI O CHARAKTERZE NIEBANKOWYM

TARYFA PROWIZJI I OPŁAT POBIERANYCH PRZEZ PBS LUBACZÓW ZA CZYNNOŚCI BANKOWE I USŁUGI O CHARAKTERZE NIEBANKOWYM Załącznik nr 1 do Uchwały nr 10/2013 Zarządu Powiatowego Banku Spółdzielczego w Lubaczowie z dnia 28.03.2013 r. TARYFA PROWIZJI I OPŁAT POBIERANYCH PRZEZ PBS LUBACZÓW ZA CZYNNOŚCI BANKOWE I USŁUGI O CHARAKTERZE

Bardziej szczegółowo

Ranking kredytów gotówkowych Gold Finance

Ranking kredytów gotówkowych Gold Finance Warszawa, 19.03.2010 Ranking kredytów gotówkowych Gold Finance Kredyty gotówkowe cały czas pozostają na cenzurowanym. Banki nie palą się do ich udzielania każdemu zainteresowanemu i konsekwentnie podwyższają

Bardziej szczegółowo

TARYFA PROWIZJI I OPŁAT POBIERANYCH PRZEZ PBS LUBACZÓW ZA CZYNNOŚCI BANKOWE I USŁUGI O CHARAKTERZE NIEBANKOWYM

TARYFA PROWIZJI I OPŁAT POBIERANYCH PRZEZ PBS LUBACZÓW ZA CZYNNOŚCI BANKOWE I USŁUGI O CHARAKTERZE NIEBANKOWYM AZałącznik nr 12 do Uchwały nr 34/2012 Zarządu Powiatowego Banku Spółdzielczego w Lubaczowie z dnia 23.10.2012 r. TARYFA PROWIZJI I OPŁAT POBIERANYCH PRZEZ PBS LUBACZÓW ZA CZYNNOŚCI BANKOWE I USŁUGI O

Bardziej szczegółowo

Obecnie 7 największych banków udziela 92 proc. wszystkich kredytów unijnych.

Obecnie 7 największych banków udziela 92 proc. wszystkich kredytów unijnych. Obecnie 7 największych banków udziela 92 proc. wszystkich kredytów unijnych. ING Bank Śląski jest najbardziej aktywnym bankiem na rynku kredytów unijnych - wynika z badań Instytutu Badań nad Gospodarką

Bardziej szczegółowo

Ranking najlepszych kredytów hipotecznych SIERPIEŃ 2012

Ranking najlepszych kredytów hipotecznych SIERPIEŃ 2012 INVIGO TOP 10 Ranking najlepszych kredytów hipotecznych SIERPIEŃ 2012 Sytuacja na rynku kredytów hipotecznych ponownie się zmienia. Zgodnie z zapowiedzią, Deutsche Bank dotychczasowy lider rankingu kredytów

Bardziej szczegółowo

Gwarancja de minimis

Gwarancja de minimis Gwarancja de minimis wsparcie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw Bank Gospodarstwa Krajowego, utworzony w 1924 r., jest jedynym bankiem państwowym w Polsce Misją BGK jest sprawna i efektywna

Bardziej szczegółowo

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego Zasady udzielania pożyczek i poręczeń finansowych z Funduszy Europejskich Agnieszka Karłowicz Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego Centrum Wspierania Biznesu Augustów

Bardziej szczegółowo

W SKRÓCIE: Początek roku to okres mniejszej aktywności potencjalnych nabywców. Skutkuje to dłuższym niż zwykle czasem oczekiwania na transakcję.

W SKRÓCIE: Początek roku to okres mniejszej aktywności potencjalnych nabywców. Skutkuje to dłuższym niż zwykle czasem oczekiwania na transakcję. W SKRÓCIE: Od listopada marż nie podniosły tylko Bank Millennium i PKO BP PKO BP obniżył marże o 0,1 p.p., ale tylko posiadaczom wysokiego wkładu własnego BZ WBK wprowadził pierwszą ofertę kredytu ze stałym

Bardziej szczegółowo

Kredyt hipoteczny też dla freelancera

Kredyt hipoteczny też dla freelancera Kredyt hipoteczny też dla freelancera W Polsce stosunkowo nową kategorią zawodową są freelancerzy osoby niezatrudnione na etat, pracujące na własny rachunek. Brak stałej umowy o pracę nie jest jednak dla

Bardziej szczegółowo

ADRES STAŁEGO ZAMELDOWANIA DANE UZUPEŁNIAJĄCE. adres. Z TYTUŁU UMOWY O PRACĘ / UMOWY O DZIEŁO / ZLECENIA / KONTRAKT nazwa pracodawcy. ulica.

ADRES STAŁEGO ZAMELDOWANIA DANE UZUPEŁNIAJĄCE. adres. Z TYTUŁU UMOWY O PRACĘ / UMOWY O DZIEŁO / ZLECENIA / KONTRAKT nazwa pracodawcy. ulica. Załącznik nr 1 do Regulaminu udzielania pożyczki hipotecznej w Banku Spółdzielczym w Legionowie. Wniosek o udzielenie Kredytu / Pożyczki Hipotecznej Bank Spółdzielczy w Legionowie Liczba udziałów Numer

Bardziej szczegółowo

Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości

Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości Damian Kleczewski Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości PRZEDMOWA WSTĘP ROZDZIAŁ I Najważniejszy jest cel ROZDZIAŁ II Dlaczego inwestować w mieszkania? Dlaczego inwestowanie w mieszkania się opłaca?

Bardziej szczegółowo

R E G U L A M I N. tworzenia i gospodarowania funduszem zasobowym w Spółdzielni Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich

R E G U L A M I N. tworzenia i gospodarowania funduszem zasobowym w Spółdzielni Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich R E G U L A M I N tworzenia i gospodarowania funduszem zasobowym w Spółdzielni Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich 2 Na podstawie pkt 2 ust. 1 83 Statutu Spółdzielni, w związku z art. 78 1 ust. 2 ustawy

Bardziej szczegółowo

BANK SPÓŁDZIELCZY w RÓŻANIE

BANK SPÓŁDZIELCZY w RÓŻANIE BANK SPÓŁDZIELCZY w RÓŻANIE Wniosek przyjęto dnia... nr rej.... WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU MIESZKANIOWEGO Imię i nazwisko Imiona rodziców Nazwisko rodowe (w przypadku kobiet) Nazwisko rodowe matki Adres

Bardziej szczegółowo

Hipoteka na niektórych ograniczonych prawach rzeczowych

Hipoteka na niektórych ograniczonych prawach rzeczowych Zenon Marmaj - sędzia Ministerstwo Sprawiedliwości Hipoteka na niektórych ograniczonych prawach rzeczowych 1. Jeśli Sejm zechce uchwalić ustawę noszącą taki właśnie tytuł, to niebawem możliwe będzie ustanowienie

Bardziej szczegółowo

Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania

Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania Tytuł: RZECZPOSPOLITA Data: 13.01.2009 Autor: MONIKA POGROSZEWSKA Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania NIERUCHOMOŚCI I Z początkiem 2009 r. zmieniły się zasady rozliczenia dochodu ze

Bardziej szczegółowo

RYNEK MIESZKANIOWY W RZESZOWIE III kw. 2014

RYNEK MIESZKANIOWY W RZESZOWIE III kw. 2014 RYNEK MIESZKANIOWY W RZESZOWIE III kw. 201 www.certus.net.pl Rynek nieruchomości mieszkaniowych RZESZÓW Powierzchnia Liczba mieszkańców (stan na 3.11.201) 116,32 m2 185 22 Zasoby mieszkaniowe 2012 r. Liczba

Bardziej szczegółowo

Kredyt mieszkaniowy - jak zapłacić niższą ratę

Kredyt mieszkaniowy - jak zapłacić niższą ratę Kredyt mieszkaniowy - jak zapłacić niższą ratę Oczekiwane zmjsze dynamiki kredytów hipotecznych powoduje, że banki coraz częściej skłaniają się ku refinansowaniu. Co ciekawe, oferty dla osób, które chcą

Bardziej szczegółowo

TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW KREDYTOWYCH BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W RESZLU

TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW KREDYTOWYCH BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W RESZLU TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW KREDYTOWYCH BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W RESZLU /tekst jednolity obejmujący wprowadzone zmiany/ Reszel, 2014 r. SPIS TREŚCI Ogólne zasady oprocentowania kredytów i pożyczek...3

Bardziej szczegółowo

Monika Skocz Zabezpieczenie finansowania inwestycji deweloperskich hipoteką na nieruchomości

Monika Skocz Zabezpieczenie finansowania inwestycji deweloperskich hipoteką na nieruchomości Prezentacja dla SBDiM Monika Skocz Zabezpieczenie finansowania inwestycji deweloperskich hipoteką na nieruchomości Hipoteka po nowemu... 20 lutego 2011 roku zmiany w ustawie o księgach wieczystych i hipotece

Bardziej szczegółowo

W SKRÓCIE: Początek roku to okres mniejszej aktywności potencjalnych nabywców. Skutkuje to dłuższym niż zwykle czasem oczekiwania na transakcję.

W SKRÓCIE: Początek roku to okres mniejszej aktywności potencjalnych nabywców. Skutkuje to dłuższym niż zwykle czasem oczekiwania na transakcję. W SKRÓCIE: Od listopada marż nie podniosły tylko Bank Millennium i PKO BP PKO BP obniżył marże o 0,1 p.p., ale tylko posiadaczom wysokiego wkładu własnego BZ WBK wprowadził pierwszą ofertę kredytu ze stałym

Bardziej szczegółowo

Maks. możliwe LTV. Prowizja za przyznanie

Maks. możliwe LTV. Prowizja za przyznanie OFERTA DLA KLIENTA: 100 tys. PLN na 10 lat (raty równe); Wartość zabezpieczenia (nieruch Bank Przedział marż (%) Stawka bazowa Prowizja za przyznanie Maks. możliwe LTV OGÓLNE PARAMETRY POŻYCZKI HIPOTECZNEJ

Bardziej szczegółowo

Rynek kredytów hipotecznych

Rynek kredytów hipotecznych Raport dr Andrzej Kuciński, mgr Monika Kotowicz-Śwital Rynek kredytów hipotecznyc 1 SZANOWNI PAŃSTWO Zakup mieszkania to bardzo ważna decyzja życiowa każdego człowieka. Często zdarza się tak, iż posiadane

Bardziej szczegółowo

WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU MIESZKANIOWEGO

WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU MIESZKANIOWEGO Bank Spółdzielczy w Kłomnicach Załącznik nr 1B Nr wniosku kredytowego... Data złożenia wniosku kredytowego.... WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU MIESZKANIOWEGO I. INFORMACJE O WNIOSKODAWCY/ACH I Imię/imiona

Bardziej szczegółowo

Bankowość mobilna w oczach %&'(')#*+,- Polaków./&'01-%2$013/./& 2-#1*0'#41+/)2'+#'#$'& *3-%-2+-)51'.-# Warszawa, 6*&+-)17$0*4189:;<:=;88&:

Bankowość mobilna w oczach %&'(')#*+,- Polaków./&'01-%2$013/./& 2-#1*0'#41+/)2'+#'#$'& *3-%-2+-)51'.-# Warszawa, 6*&+-)17$0*4189:;<:=;88&: Bankowość!"#$ mobilna w oczach %&'(')#*+,- Polaków./&'01-%2$013/./& 2-#1*0'#41+/)2'+#'#$'& *3-%-2+-)51'.-# Warszawa, 6*&+-)17$0*4189:;

Bardziej szczegółowo

TARYFA PROWIZJI I OPŁAT POBIERANYCH ZA USŁUGI BANKOWE W WALUCIE KRAJOWEJ W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W ŁASINIE

TARYFA PROWIZJI I OPŁAT POBIERANYCH ZA USŁUGI BANKOWE W WALUCIE KRAJOWEJ W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W ŁASINIE IV.B. KREDYTY KLIENCI INSTYTUCJONALNI Lp. Rodzaj czynności Tryb pobierania opłaty Stawka obowiązująca 1. za udzielenie kredytu lub pożyczki: 1.1. do 1 roku od kwoty kredytu 2,0% 1.2. do 2 lat od kwoty

Bardziej szczegółowo

Tabela oprocentowania kredytów w złotych udzielanych przez Bank Spółdzielczy w Goleniowie

Tabela oprocentowania kredytów w złotych udzielanych przez Bank Spółdzielczy w Goleniowie Tabela oprocentowania kredytów w złotych udzielanych przez Bank Spółdzielczy w Goleniowie Tekst jednolity na dzień 22.10.2014 r. Goleniów, październik 2014 r. Oprocentowanie kredytów na działalność gospodarczą

Bardziej szczegółowo

BANK SPÓŁDZIELCZY W RÓŻANIE Grupa BPS

BANK SPÓŁDZIELCZY W RÓŻANIE Grupa BPS BANK SPÓŁDZIELCZY W RÓŻANIE Grupa BPS Nr wniosku kredytowego: Data złożenia wniosku kredytowego: WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU MIESZKANIOWEGO I. INFORMACJE O KREDYCIE Kwota kredytu:.. PLN Słownie:......

Bardziej szczegółowo

WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU MIESZKANIOWEGO

WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU MIESZKANIOWEGO Wniosek przyjęto dnia Nr rejestru Podpis pracownika banku.......... WNOSEK O UDZELE KREDYTU MESZKANOWEGO NFORMACJE O WNOSKODAWCACH miona Nazwisko miona rodziców Nazwisko rodowe Nazwisko rodowe matki Adres

Bardziej szczegółowo

Kredyt technologiczny

Kredyt technologiczny Kredyt technologiczny premia dla nowych technologii Andrzej Janicki Departament Programów Europejskich Gdańsk, czerwiec 2011 1. BGK jako instytucja zaangażowana we wdrażanie środków unijnych. 2. Działanie

Bardziej szczegółowo

Zestawienie sporządzono według danych na dzień 21.09.2009 r.

Zestawienie sporządzono według danych na dzień 21.09.2009 r. Przegląd rynku bankowych produktów detalicznych Prezentujemy wrześniowy zbiór indeksów produktów bankowych przygotowany przez Portfel.pl. Lokaty terminowe Klientów indywidualnych Lokaty terminowe w CHF

Bardziej szczegółowo

WNIOSEK O UDZIELENIE HIPOTECZNEGO KREDYTU KONSUMPCYJNEGO

WNIOSEK O UDZIELENIE HIPOTECZNEGO KREDYTU KONSUMPCYJNEGO Załącznik nr 1 Bank Spółdzielczy w. Oddział w... BANK SPÓŁDZIELCZY W OLECKU ZRZESZENIE BANKU POLSKIEJ SPÓŁDZIELCZOŚCI Nr wniosku kredytowego... WNIOSEK O UDZIELENIE HIPOTECZNEGO KREDYTU KONSUMPCYJNEGO

Bardziej szczegółowo

KFIN - Kancelaria Finansowa i Nieruchomości

KFIN - Kancelaria Finansowa i Nieruchomości hipoteczne W naszej ofercie znajdziecie Państwo kredyty wszystkich banków, poniżej opis 7 najlepszych według nas, zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą poniżej: {tab=millennium}główne zalety : Długi

Bardziej szczegółowo

WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU MIESZKANIOWEGO WŁASNY DOM

WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU MIESZKANIOWEGO WŁASNY DOM Bank Spółdzielczy w Zatorze.. Placówka Banku Nr wniosku kredytowego: Data złożenia wniosku kredytowego: I. INFORMACJE O KREDYCIE WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU MIESZKANIOWEGO WŁASNY DOM Kwota kredytu:..

Bardziej szczegółowo

Dzień Młodego Naukowca. Pakietyzacja mieszkaniowego kredytu hipotecznego z perspektywy użytkownika kredytobiorcy

Dzień Młodego Naukowca. Pakietyzacja mieszkaniowego kredytu hipotecznego z perspektywy użytkownika kredytobiorcy Dzień Młodego Naukowca Pakietyzacja mieszkaniowego kredytu hipotecznego z perspektywy użytkownika kredytobiorcy Agenda 1. Produkt kredyt hipoteczny jako odpowiedź na potrzeby i oczekiwania użytkowników

Bardziej szczegółowo

Warsztaty Europejskie PKO Banku Polskiego SA. Dotacje unijne 2007 2013 od pomysłu do rozliczenia Z NAMI W UNII EUROPEJSKIEJ GRUPA KAPITAŁOWA PKO BP

Warsztaty Europejskie PKO Banku Polskiego SA. Dotacje unijne 2007 2013 od pomysłu do rozliczenia Z NAMI W UNII EUROPEJSKIEJ GRUPA KAPITAŁOWA PKO BP Warsztaty Europejskie PKO Banku Polskiego SA Dotacje unijne 2007 2013 od pomysłu do rozliczenia DLA FIRM Z NAMI W UNII EUROPEJSKIEJ PKO Bank Polski SA jest niekwestionowanym liderem na rynku finansowania

Bardziej szczegółowo

Warszawa, 20 marca 2008

Warszawa, 20 marca 2008 Warszawa, 20 marca 2008 Jak sfinansować budowę lokalu użytkowego? Rozpoczynając budowę budynku na wynajem lub domu, w którym część powierzchni przeznaczyć chcemy na lokal użytkowy, stajemy przed zadaniem

Bardziej szczegółowo

KREDYTY HIPOTECZNE. Jarosław Sadowski Expander Advisors

KREDYTY HIPOTECZNE. Jarosław Sadowski Expander Advisors Styczeń 2015 W SKRÓCIE: Frank kosztuje ponad 4 zł Rok 2014 r. był trzecim z rzędu, w którym rosły marże kredytów hipotecznych. Niestety w 2015 r. ten trend może być kontynuowany. Wyższe marże wprowadziły

Bardziej szczegółowo

Przegląd rynku bankowych produktów detalicznych

Przegląd rynku bankowych produktów detalicznych Przegląd rynku bankowych produktów detalicznych Prezentujemy grudniowy zbiór indeksów produktów bankowych przygotowany przez Portfel.pl. Lokaty terminowe Klientów indywidualnych Lokaty terminowe w CHF

Bardziej szczegółowo

WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU MIESZKANIOWEGO

WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU MIESZKANIOWEGO Załącznik nr 1 do Metryki Kredyt mieszkaniowy Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Radomiu Oddział w... Nr wniosku kredytowego: Data złożenia wniosku kredytowego: I. INFORMACJE O KREDYCIE WNIOSEK O UDZIELENIE

Bardziej szczegółowo

Przegląd rynku bankowych produktów detalicznych

Przegląd rynku bankowych produktów detalicznych Przegląd rynku bankowych produktów detalicznych Prezentujemy lutowy zbiór indeksów produktów bankowych przygotowany przez Portfel.pl. Lokaty terminowe Klientów indywidualnych Lokaty terminowe w CHF Kredyty

Bardziej szczegółowo

WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU MIESZKANIOWEGO MÓJ DOM

WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU MIESZKANIOWEGO MÓJ DOM ZAŁ.8 Bank Spółdzielczy w Starachowicach Grupa BPS.. Placówka Banku Nr wniosku kredytowego: Data złożenia wniosku kredytowego:. NFORMACJE O KREDYCE WNOSEK O UDZELENE KREDYTU MESZKANOWEGO MÓJ DOM Kwota

Bardziej szczegółowo

Analiza ofert instytucji finansowych posiadaj

Analiza ofert instytucji finansowych posiadaj Analiza ofert instytucji finansowych posiadających akredytacje do udzielania gwarancji bankowych w ramach zaliczek wypłacanych przez ARiMR na wybrane działania PROW 20072013 Nabór wniosków w ramach PROW

Bardziej szczegółowo

Tab. 1. Kredyty w PLN z wkładem własnym 25% Kredyt na kwotę 300 tys. PLN, o pozycji decyduje koszt kredytu Koszt kredytu Bank

Tab. 1. Kredyty w PLN z wkładem własnym 25% Kredyt na kwotę 300 tys. PLN, o pozycji decyduje koszt kredytu Koszt kredytu Bank Wrzesień 2015 W SKRÓCIE: Za kredyt z dopłatą można już kupić mieszkania z rynku wtórnego. Średnia marża kredytów z minimalnym (10%) wkładem jest najwyższa od 2010 r. Już za 4 miesiące do 15% wzrośnie minimalny

Bardziej szczegółowo

Instrumenty wsparcia ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów

Instrumenty wsparcia ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów Instrumenty wsparcia ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów Bogusław Białowąs Zastępca Dyrektora Departamentu Usług Agencyjnych Bank Gospodarstwa Krajowego Poznań, 29 stycznia 2016 r. Podstawy

Bardziej szczegółowo

WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU ZABEZPIECZONEGO HIPOTEKĄ

WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU ZABEZPIECZONEGO HIPOTEKĄ Bank Spółdzielczy w Kałuszynie Oddział w... Nr wniosku kredytowego... WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU ZABEZPIECZONEGO HIPOTEKĄ Imię i nazwisko Wnioskodawca I Wnioskodawca II Imiona rodziców Nazwisko rodowe

Bardziej szczegółowo

Rekomendacja sprawie dobrych praktyk zakresie ubezpieczeń finansowych powiązanych produktami bankowymi

Rekomendacja sprawie dobrych praktyk zakresie ubezpieczeń finansowych powiązanych produktami bankowymi Rekomendacja w sprawie dobrych praktyk w zakresie ubezpieczeń finansowych powiązanych z produktami bankowymi zabezpieczonymi hipotecznie Warszawa, 2 lutego 2010 r. Podstawowe informacje Cel określenie

Bardziej szczegółowo

TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW BANKOWCH W KURPIOWSKIM BANKU SPÓŁDZIELCZYM W MYSZYŃCU

TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW BANKOWCH W KURPIOWSKIM BANKU SPÓŁDZIELCZYM W MYSZYŃCU TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW BANKOWCH W KURPIOWSKIM BANKU SPÓŁDZIELCZYM W MYSZYŃCU Stan na 14.09.2015r. Spis treści: PODMIOTY INSTYTUCJONALNE I. Tabela oprocentowania kredytów i pożyczek bankowych udzielanych

Bardziej szczegółowo

TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW KREDYTOWYCH W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W TORUNIU

TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW KREDYTOWYCH W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W TORUNIU Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 6/Z/2015 Zarządu Banku Spółdzielczego w Toruniu z dnia 05.03.2015 r. W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W TORUNIU obowiązuje od 5 marca 2015 roku ROZDZIAŁ I OPROCENTOWANIE PRODUKTÓW KREDYTOWYCH

Bardziej szczegółowo

Bank Spółdzielczy w Białej

Bank Spółdzielczy w Białej Bank Spółdzielczy w Białej Zatwierdzona: Uchwała Zarządu Nr 19/2015 z dnia 04-03-2015 r. TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW BANKOWYCH *Biała czerwiec 2011 r. * *TEKST JEDNOLITY Marzec 2015 rok* SPIS TREŚCI:

Bardziej szczegółowo

Ranking najlepszych kredytów hipotecznych LIPIEC 2012

Ranking najlepszych kredytów hipotecznych LIPIEC 2012 INVIGO TOP 10 Ranking najlepszych kredytów hipotecznych LIPIEC 2012 Za oknami lato w pełni, dla sporej grupy Polaków nadchodzi czas upragnionego odpoczynku. To także sprzyjający czas na spokojne przemyślenia

Bardziej szczegółowo

WNIOSEK O UDZIELENIE UNIWERSALNEGO KREDYTU HIPOTECZNEGO

WNIOSEK O UDZIELENIE UNIWERSALNEGO KREDYTU HIPOTECZNEGO Bank Spółdzielczy w Kłomnicach Załącznik nr 1C Nr wniosku kredytowego... Data złożenia wniosku kredytowego.... WNIOSEK O UDZIELENIE UNIWERSALNEGO KREDYTU HIPOTECZNEGO I. INFORMACJE O WNIOSKODAWCY/ACH Imię/imiona

Bardziej szczegółowo

Jeden z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej, należący do Grupy UniCredit wiodącej międzynarodowej instytucji finansowej w Europie.

Jeden z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej, należący do Grupy UniCredit wiodącej międzynarodowej instytucji finansowej w Europie. Oferta dla rolników O BANKU Jeden z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej, należący do Grupy UniCredit wiodącej międzynarodowej instytucji finansowej w Europie. Działa w Polsce od ponad 80 lat

Bardziej szczegółowo

TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW KREDYTOWYCH W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W TORUNIU

TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW KREDYTOWYCH W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W TORUNIU W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W TORUNIU obowiązuje od 11 marca 2015 roku ROZDZIAŁ I OPROCENTOWANIE PRODUKTÓW KREDYTOWYCH DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH KREDYTY NA CELE MIESZKANIOWE ORAZ CELE ZWIĄZANE Z BUDOWNICTWEM

Bardziej szczegółowo

PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO PN

PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO PN PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO PN UDZIELENIE I OBSŁUGA KREDYTU BANKOWEGO DLA PAŁAC KSIĄŻĘCY SP. Z O.O. W ŻAGANIU W WYSOKOŚCI 5 000 000,00 PLN." PYTANIA Z DNIA 07.02.2011r. Pytanie

Bardziej szczegółowo

Rynek nieruchomości mieszkaniowych

Rynek nieruchomości mieszkaniowych 1 Rynek nieruchomości mieszkaniowych RZESZÓW Powierzchnia Liczba mieszkańców (stan na 23.08.2013) 116,32 m2 182 673 Zasoby mieszkaniowe 2011 r. Liczba mieszkań (w tys.) Pow. użytkowa łącznie (w tys.) Przeciętna

Bardziej szczegółowo

Słownie:... Kwota kredytu:.. PLN... złotych. Deklarowany udział własny:... PLN słownie złotych:... w formie:...

Słownie:... Kwota kredytu:.. PLN... złotych. Deklarowany udział własny:... PLN słownie złotych:... w formie:... Data wpływu: Numer w rejestrze: Jednostka Banku: WNOSEK O UDZELENE KREDYTU MESZKANOWEGO. NFORMACJE O KREDYCE Słownie:... Kwota kredytu:.. PLN... złotych Deklarowany udział własny:... PLN słownie złotych:...

Bardziej szczegółowo

Bank Spółdzielczy w Białej

Bank Spółdzielczy w Białej Bank Spółdzielczy w Białej Zatwierdzona: Uchwała Zarządu Nr 67/2015 z dnia 10-06-2015 r. TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW BANKOWYCH *Biała czerwiec 2011 r. * *TEKST JEDNOLITY Czerwiec 2015 rok* SPIS TREŚCI:

Bardziej szczegółowo

Bank Spółdzielczy w Grybowie Oddział w..

Bank Spółdzielczy w Grybowie Oddział w.. Załącznik Nr 1A Bank Spółdzielczy w Grybowie Oddział w.... Oddział Banku Nr wniosku kredytowego: Data złożenia wniosku kredytowego:. NFORMACJE O KREDYCE WNOSEK O UDZELENE KREDYTU MESZKANOWEGO MÓJ DOM Kwota

Bardziej szczegółowo

Moment otrzymania wkładu momentem zadeklarowania VAT

Moment otrzymania wkładu momentem zadeklarowania VAT Opodatkowaniu VAT podlega otrzymanie jakiejkolwiek części wkładu mieszkaniowego lub budowlanego na poczet jakiegokolwiek prawa do lokalu spółdzielczego. Opodatkowaniu podatkiem VAT podlega otrzymanie jakiejkolwiek

Bardziej szczegółowo

Czy jest możliwość zabezpieczenia limitu karty blokadą na rachunku papierów wartościowych lub na lokacie

Czy jest możliwość zabezpieczenia limitu karty blokadą na rachunku papierów wartościowych lub na lokacie Nazwa banku Nazwa karty Maksymalny limit dostępny na karcie kredytowej to: Dostępne waluty, w jakich można rozliczyć transakcje to: Czy bank oferuje przeniesienie karty z innego banku? Jeśli tak, na jakich

Bardziej szczegółowo

TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW BANKOWYCH BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W NIECHOBRZU

TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW BANKOWYCH BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W NIECHOBRZU Załącznik nr 1 do uchwały nr 24/III/2012 Zarządu Banku Spółdzielczego w Niechobrzu z dnia 26.03.2012 r. BANK SPÓŁDZIELCZY W NIECHOBRZU. TABELA OPROCENTOWANIA PRODUKTÓW BANKOWYCH BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W

Bardziej szczegółowo

ROLA BANKU W POZYSKIWANIU WSPARCIA ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH

ROLA BANKU W POZYSKIWANIU WSPARCIA ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH ROLA BANKU W POZYSKIWANIU WSPARCIA ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH Anna Frankowska Biuro Finansowania Przedsiębiorstw Bank BPH 23 września 2015 r. 1 Rola Banku w pozyskiwaniu wsparcia ze środków publicznych Euro

Bardziej szczegółowo

D O D A T K O W E S P R A W O Z D A N I E KOMISJI FINANSÓW PUBLICZNYCH

D O D A T K O W E S P R A W O Z D A N I E KOMISJI FINANSÓW PUBLICZNYCH Druk nr 3781-A SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ VII kadencja D O D A T K O W E S P R A W O Z D A N I E KOMISJI FINANSÓW PUBLICZNYCH o poselskim projekcie ustawy o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych

Bardziej szczegółowo

Tabela oprocentowania kredytów w Banku Spółdzielczym w Chodzieży (obowiązuje od 1 października 2016 r.)

Tabela oprocentowania kredytów w Banku Spółdzielczym w Chodzieży (obowiązuje od 1 października 2016 r.) Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr 89 /B/2016 Zarządu Banku Spółdzielczego w Chodzieży z 26 września 2016 r. Tabela oprocentowania kredytów w Banku (obowiązuje od 1 października 2016 r.) Chodzież, wrzesień 2016

Bardziej szczegółowo