Rodzaje turniejów na PokerStars.pl Poznaj najpopularniejsze turnieje i dowiedz się ile możesz w nich wygrać

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Rodzaje turniejów na PokerStars.pl Poznaj najpopularniejsze turnieje i dowiedz się ile możesz w nich wygrać"

Transkrypt

1 Odkryj w sobie Gwiazde Pokera, Kto wygrywa: ranking układów pokerowych Texas Hold em vs. Poker dobierany Texas Hold em Krok po kroku Od czego zacząć Rady dla początkujących Rodzaje turniejów na PokerStars.pl Poznaj najpopularniejsze turnieje i dowiedz się ile możesz w nich wygrać

2 Zapraszamy do świata pokera PokerStars.pl jest największym internetowym serwisem pokerowym na świecie. Słynie z najlepszego oprogramowania, szerokiej oferty turniejowej oraz najwyższego bezpieczeństwa gry w świecie pokera online. PokerStars.pl to: ponad użytkowników z całego świata ponad rozdań ponad turniejów ponad dolarów nagród turniejowych wypłacanych co miesiąc ponad stołów do gry na prawdziwe pieniądze dostępnych jednocześnie ponad użytkowników grających jednocześnie w serwisie pokerowym fakt ten został uwieczniony wpisem do Księgi Światowych Rekordów Guinnessa PokerStars.pl jest oficjalnym sponsorem: European Poker Tour, PokerStars Caribbean Adventure, Latin American Poker Tour, Asia Pacific Poker Tour oraz World Cup of Poker. PokerStars.pl co roku wysyła największą liczbę graczy na World Series of Poker. W 2008 roku było to osób wśród nich znalazł się nowy mistrz świata Peter Eastgate. PokerStars.pl organizuje największe na świecie internetowe mistrzostwa pokerowe World Championship of Online Poker. To pierwsze tego typu mistrzostwa na świecie. W 2008 roku odbył się szósty sezon tego cyklu z 33 turniejami, wejściówkami dla graczy ze 119 państw oraz z pulą nagród wynoszącą łącznie dolarów.

3 Jak rozpocząć grę w pokera na PokerStars.pl? Aby rozpocząć grę w pokera przez Internet na PokerStars, wystarczy wejść na stronę PokerStars.pl pobrać i zainstalować oprogramowanie do gry, a następnie założyć konto i zweryfikować adres . Wszystko to jest całkowicie bezpłatne. Poniżej znajduje się krótka instrukcja omawiająca kolejne kroki. KROK 1 pobranie i instalacja oprogramowania Pobierz bezpłatne oprogramowanie ze strony PokerStars.pl, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby przeprowadzić instalację. Ten proces może zająć kilka minut. KROK 2 tworzenie konta Aby założyć bezpłatne konto na PokerStars.pl, kliknij na przycisk Zaloguj się w prawym dolnym rogu głównego okna (lobby) PokerStars.pl, a następnie wybierz opcję Utwórz nowe konto. Wypełnij wymagane pola w formularzu rejestracyjnym. Na podany podczas rejestracji adres zostanie wysłany Kod weryfikacyjny. KROK 3 weryfikacja adresu Aby zweryfikować adres , wybierz w głównym lobby oprogramowania PokerStars.pl zakładkę Konto, a następnie opcję Zweryfikuj adres . W pole Kod weryfikacyjny wpisz kod przesłany na zarejestrowany adres .

4 Wpłaty i wypłaty pieniędzy na PokerStars.pl Wpłacić do PokerStars.pl możesz za pomocą dowolnej karty płatniczej, e-portfela (Monyebookers, Neteller) lub za pomocą zwykłego przelewu online z banku w Polsce korzystając z płatności przelewy24. Aby wpłacić środki za pomocą Przelewów24 wybierz przycisk Kasjer w prawym dolnym rogu, a następnie wybierz opcję Wpłata. W kolejnym oknie wybierz metodę płatności Przelewy24 i kliknij przycisk Depozyt. Skorzystaj z promocji którą znajdziesz na stronie: Wpisz sumę, którą chcesz wpłacić, i kliknij przycisk Wyślij. Przy pierwszej wpłacie skorzystaj z bonusu $600 na start, więcej w zakładce Promocje na PokerStars.pl. Dalej postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie. Dostępne metody wypłat zależne są od użytych metod wpłat. Część z nich jest objęta automatycznym procesem zwrotu wpłaconych środków. Jednak nie każda z metod wpłaty pozwala na dokonanie wypłat tą samą drogą. Aby zrealizować wypłatę pieniędzy, wystarczy wybrać żądaną kwotę oraz jedną z dostępnych opcji wypłaty.

5 Zaloguj się i zacznij grę Zaloguj się Po uruchomieniu programu kliknij w pole zaloguj się a pojawi się ekran logowania. Wpisz swój nick i hasło. Możesz je zapisać by w przyszłości program pamiętał twoje dane. Na kolejnych trzech ekranach pokażemy jak wyszukać interesującą cię grę. Zobacz jak odnaleźć grę stolikową Texas Hold em No Limit na niskie stawki. Na tym poziomie można dokonać wyboru określonego rodzaju gry. Na ilustracji wybrany jest poker w odmianie Hold em. Na tym poziomie można wybrać określony limit zakładów. Na ilustracji wybrane są gry No Limit/Pot Limit. Najlpopularniejsza odmiana pokera odbywa się w wersji No Limit! Na tym poziomie można wybrać stawki, na jakich będzie odbywała się gra. Na ilustracji wybrane są gry na Niskie stawki.

6 Zobacz jak odnaleźć jednostołowe turnieje Sit & Go na niskie stawki. Turnieje Sit & Go są szczególnie polecane dla początkujących graczy. Na tym poziomie można dokonać wyboru określonego rodzaju gry. Na ilustracji wybrane są turnieje typu Sit & Go. Na tym poziomie można wybrać określony typ turniejów. Na ilustracji wybrane są gry Jednostołowe. Na tym poziomie można wybrać stawki, na jakich będzie odbywała się gra. Na ilustracji wybrane są gry na Niskie stawki. Zobacz jak odnaleźć turnieje satelitarne. Na tym poziomie można dokonać wyboru określonego rodzaju gry. Na ilustracji wybrane są Turnieje. Na tym poziomie można wybrać określony typ turniejów. Na ilustracji wybrane są Satelity. Na tym poziomie można wybrać rodzaj turniejów kwalifikacyjnych. Na ilustracji wybrane są Wszystkie rodzaje.

7 Od czego zacząć rady dla początkujących Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pokerem, narażone są na popełnienie błędów, które można w łatwy sposób wyeliminować. Poniżej znajduje się szereg wskazówek, które pomogą takich błędów uniknąć i ułatwią start w świecie pokera. Przed rozpoczęciem gry w pokera należy dokładnie zapoznać się z jej zasadami. Istotne są nie tylko zasady gry ale również hierarchia układów pokerowych i schemat przebiegu licytacji. Warto również zorientować się, według jakich zasad rozgrywane są turnieje pokerowe. Po teoretycznym poznaniu tych elementów można przeanalizować kilka przykładów rozdań oraz przyjrzeć się jakiejś toczącej się grze - czynności te nie wymagają wiele czasu, a mogą rozwiać ewentualne wątpliwości. Ważną pokerową umiejętnością jest właściwe zarządzanie pieniędzmi przeznaczonymi na grę w pokera (bankroll management). W zależności od posiadanego bankrolla i rodzaju gier, w jakich się uczestniczy, dobierana jest odpowiednia wysokość stawek, na jakich powinno się grać. Właściwe zarządzanie bankrollem ma za zadanie ograniczyć straty gracza podczas słabszego okresu gry. Z drugiej strony podczas lepszych okresów pozwala na bezpieczne zwiększanie stawek. Gra na wirtualne pieniądze. Pozwala ona w sposób praktyczny zaznajomić się z zasadami gry w pokera, a także umożliwia zapoznanie się z oprogramowaniem. Na PokerStars.pl dostępne są nie tylko stolikowe gry na wirtualne pieniądze, ale również turnieje wielostolikowe oraz turnieje typu Sit & Go. Uzupełnieniem gier na wirtualne pieniądze są turnieje typu freeroll, w których udział jest również bezpłatny, jednakże za zajęcie premiowanych miejsc przyznawane są rzeczywiste nagrody. Gra na prawdziwe pieniądze. Na PokerStars.pl stolikowe gry na prawdziwe pieniądze zaczynają się od zakładów w ciemno w wysokości $0,01-$0,02 - stawki te pozwalają zasiąść do stołu minimalnie z $1, a maksymalnie z $5. Turnieje wielostolikowe oraz turnieje Sit & Go zaczynają się już od $0,10. Tak niskie pułapy wpisowego umożliwiają każdemu rozpoczęcie gry na prawdziwe pieniądze i stwarzają szansę na bezpieczne przechodzenie na wyższe stawki. Zasady gry zarówno w grach na wirtualne pieniądze jak i we freerollach (turniejach za darmo z pulą dodaną od serwisu) są dokładnie takie same jak i w grach na prawdziwe pieniądze. Jednakże sposób gry między nimi znacznie się różni. Wynika to z tego, że osoby grające za darmo często podejmują w trakcie gry inne decyzje od tych jakie podjęłyby grając na prawdziwe pieniądze. Rozpoczynając grę za prawdziwe pieniądze, należy zapomnieć więc o przyzwyczajeniach z gry za darmo.

8 Texas Hold em vs. poker dobierany Texas Hold em powstał na bazie tradycyjnego pokera dobieranego, czyli Draw. Zasady tej gry zostały tak skonstruowane, aby umiejętności grających odgrywały kluczową rolę w osiągnięciu zwycięstwa, a dodatkowo gra zyskała na atrakcyjności. Obecnie to właśnie wariant Texas Hold em cieszy się największą popularnością, a cała teoria pokera została zbudowana na jego podstawie. dostarczonych przez wspólne karty, wraz z informacjami zebranymi podczas licytacji pozwala dokładnie ustalić siłę kart przeciwnika. Wymaga to jednak pewnej biegłości. Dodatkowe źródło informacji w Texas Hold em stanowią cztery rundy licytacji, a nie tylko dwie, jak ma to miejsce w pokerze dobieranym. Przebieg każdej rundy licytacji dostarcza nowych danych cała sztuka licytacji polega na tym, aby z jednej strony dowiedzieć się jak najwięcej o sile kart przeciwnika, a z drugiej strony właściwie zamaskować własny układ. Cel zostaje osiągnięty, jeśli przeciwnik zapłaci za nasze wygrywające karty; jeśli wygramy pulę bez wykrycia kart, gdy nie były one najlepsze; bądź też jeśli uda nam się w odpowiednim momencie wycofać z rozdania, nie narażając tym samym na większe straty. Czasami połączenie informacji Elementów takich jest oczywiście o wiele więcej i dlatego to gracze posiadający dużą wiedzę połączoną z doświadczeniem będą wygrywać znacznie częściej, niż gracze początkujący. Wiele z tych elementów można również z powodzeniem wykorzystać w pokerze dobieranym, jednakże Hold em jest grą, która dostarcza różnorodnych informacji, przez co wszystkie te działania mają znacznie większą szansę odnieść zamierzony skutek. Texas Hold em to gra umiejętności - znacznie ograniczająca czynnik losowy. Doświadczeni gracze dysponują całym arsenałem taktyk i strategii pozwalających zdobyć przewagę nad przeciwnikiem. W turniejach gra się zupełnie inaczej, niż podczas zwykłej gry stolikowej. Sposób gry w turw Draw wymiana kart może dostarczać informacji zarówno nieju zależny jest od tego, na jakim etapie się on znajduje, czy prawdziwych jak i fałszywych im mniej kart jest wymienia- też od tego, ile jeszcze osób musi odpaść, aby awansować do nych, tym gra staje się bardziej nieczytelna. Natomiast w Hol- płatnych miejsc. Inaczej gra się, posiadając znaczną przewagę d emie, widząc karty wspólne, łatwiej wyciągnąć prawidłowe nad przeciwnikami w ilości zgromadzonych żetonów, a inaczej wnioski. W określonych oko- mając ich niewiele. Takie licznościach pojawiają się same karty zupełnie inaczej Texas Hold em i pokera dobieranego łączy kilka cech układy, z którymi nie można rozgrywa się w zależności od wspólnych. Hierarchia układów pokerowych jest dokładnie przegrać, lub takie, gdy wiaaktualnej pozycji przy stole taka sama w obu tych wariantach, przy użyciu pełnej 52 domo, że wygra się na 100%! w stosunku do rozdającego. kartowej talii. Również licytacja odbywa się według tai wcale nie musi to być od Trzeba wiedzieć, kiedy makkich samych reguł. Jednakże porównując ilość dostępnych razu poker, czasem wystarczy symalizować zyski, a kiedy informacji, jakie można uzyskać podczas każdego rozdania do tego już trójka. Analizując minimalizować straty i jak to w obu tych wariantach, można zauważyć, iż w Hold emie wykryte karty wspólne, wyzrobić. Obserwacja przeciwjest ich znacznie więcej. raźnie widać też, jakie układy ników daje wiedzę kogo, kiestanowią potencjalne zagrody i jak blefować. Inaczej gra żenie, dzięki czemu łatwiej unikać trudnych sytuacji. Wszystko się przeciwko graczom agresywnym, a inaczej przeciwko pato wymaga jednak pewnej wiedzy i doświadczenia, przez co sywnym, inaczej przeciwko tym, którzy grają prawie w każdym Texas Hold em jest bardziej wymagający niż Draw. rozdaniu, a inaczej przeciwko tym, którzy grają bardzo rzadko.

9 Zestawienie najważniejszych różnic między odmianą Texas Hold em, a pokerem dobieranym: Texas Hold em Draw 2 zakryte karty własne 5 zakrytych kart własnych 5 odkrytych kart wspólnych Brak kart wspólnych Brak wymiany kart Wymiana kart Cztery rundy licytacji Dwie rundy licytacji Najlepszy pięciokartowy układ własny tworzony jest spośród 2 kart własnych oraz 5 kart wspólnych Układ końcowy to 5 kart już po wymianie

10 Hierarchia układów pokerowych W pokera gra się pełną standardową talią składającą się z 52 kart. Z 52 kart można ułożyć różnych kombinacji 5-kartowych, które tworzą określone układy pokerowe. Układ Ilość kombinacji Pojedyncza karta Para Dwie pary Trójka Strit Kolor Ful Czwórka 624 Poker 40 Hierarchia układów pokerowych opiera się na częstotliwości ich występowania im większa jest szansa na uzyskanie danej kombinacji, tym niższa jest jej pozycja w rankingu. Układy pokerowe w kolejności od najniższego do najwyższego: Najwyższa pojedyncza karta (ang. High Card) Układ, w którym każda karta ma inną wartość ale nie w jednym kolorze i nie następujących kolejno po sobie. Np. Najwyższa karta - ósemka. Jeżeli dwóch lub więcej graczy nie zdoła utworzyć żadnego układu pokerowego wygrywa ten, którego najwyższa karta jest wyższa od kart przeciwników. Posiadacze takich samych najwyższych kart porównują następną kartę w kolejności, a jeśli i ta jest taka sama, porównują według tego schematu kolejne karty dodatkowe. Jeśli okaże się, że wszystkie pięć kart przeciwników składa się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis.

11 Para (ang. One Pair) Układ, w którym występują dwie karty o takiej samej wartości i trzy karty dodatkowe o różnych wartościach. Np. Para króli. Trójka (ang. Three of a Kind) Układ składający się z trzech kart o takiej samej wartości i dwóch kart dodatkowych o różnych wartościach. Np. Trójka waletów. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada parę, wygrywa ten, którego para jest najwyższa. Jeśli dwóch lub więcej graczy posiada taką samą parę, wygrywa właściciel najwyższej karty dodatkowej spośród trzech pozostałych kart. Jeżeli i one są takie same, porównywane według tego schematu są kolejno dwie pozostałe karty dodatkowe. Jeśli okaże się, że wszystkie pięć kart przeciwników składa się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis. Dwie pary (ang. Two Pair) Układ składający się z dwóch par i jednej karty dodatkowej. Np. Dwie pary dziesiątki i szóstki. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada trójkę wygrywa ten, którego trójka jest najwyższa. Jeśli dwóch lub więcej graczy posiada taką samą trójkę, wygrywa właściciel najwyższej karty dodatkowej spośród dwóch pozostałych kart. Jeżeli i one są takie same, porównuje się ostatnią kartę dodatkową. Jeśli okaże się, że wszystkie pięć kart przeciwników składa się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis. Strit (ang. Straight) Układ składający się z pięciu kolejno następujących po sobie kart - nie w jednym kolorze. Np. Strit z najwyższą szóstką. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada dwie pary, najpierw porównuje się wyższe z par zwycięża posiadacz najwyższej. Jeśli pary te są takie same, to ich właściciele porównują niższe pary. Jeżeli i one posiadają taką samą wartość, o zwycięstwie rozstrzyga dodatkowa karta. Jeżeli okaże się, że wszystkie pięć kart przeciwników składa się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis. Uwaga: As może uzupełnić strita od asa do dziesiątki (najwyższego), jak również strita od piątki do asa (najniższego) as w tym przypadku jest traktowany jako jedynka. To jedyne dwa przypadki kiedy as może być kartą tworzącą strita. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada strita wygrywa ten, którego strit zaczyna się od najwyższej karty. Jeżeli okaże się, że strity przeciwników składają się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis.

12 Kolor (ang. Flush) Układ składający się z pięciu kart w takim samym kolorze - nie następujących kolejno po sobie. Np. Kolor z najwyższą damą. Kareta (ang. Four of a Kind) Układ składający się z czterech kart o takiej samej wartości i jednej karty dodatkowej. Np. Czwórka asów. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada kolor, wygrywa ten, którego kolor zaczyna się od najwyższej karty. Posiadacze takich samych najwyższych kart tworzących kolor porównują następną kartę w kolejności, a jeśli i ta jest taka sama, porównują według tego schematu kolejne karty z układu. Jeżeli okaże się, że kolory przeciwników składają się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis. Ful (ang. Full House) Układ składający się z trójki i pary. Np. Ful króle na dziesiątki. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada karetę, wygrywa ten, którego kareta składa się z kart o wyższej wartości. Jeśli karety są takie same, porównuje się kartę dodatkową. Jeżeli okaże się, że wszystkie pięć kart przeciwników składa się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis. Poker (ang. Straight Flush) Układ składający się z pięciu kolejno następujących po sobie kart w jednym kolorze (strit i kolor jednocześnie). Np. Poker z najwyższą dziewiątką. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada fula, wygrywa ten, którego ful składa się z wyższej trójki. Jeśli trójki są takie same, porównuje się pary. Jeżeli okaże się, że wszystkie pięć kart przeciwników składa się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis. Uwaga: As może uzupełnić pokera od asa do dziesiątki (najwyższego ang. Royal Flush), jak również pokera od piątki do asa (najniższego) as w tym przypadku jest traktowany jako jedynka. To jedyne dwa przypadki, kiedy as może być kartą tworzącą pokera. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada pokera, wygrywa ten, którego poker zaczyna się od najwyższej karty. Jeżeli okaże się, że pokery przeciwników składają się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis.

13 Texas Hold em (TH) jest najpopularniejszym obecnie wariantem pokera. W odmianie tej poza kartami własnymi występują również karty wspólne, których mogą użyć wszyscy gracze. Pełne rozdanie przebiega w następujący sposób (od rozdania kart do porównania układów): - każdy z graczy otrzymuje dwie zakryte karty własne (znane tylko jemu), - następuje pierwsza runda licytacji, - na stół wykrywa się trzy odkryte karty wspólne, - następuje druga runda licytacji, - na stół wykrywa się czwartą odkrytą kartę wspólną, - następuje trzecia runda licytacji, - na stół wykrywa się piątą odkrytą kartę wspólną, - następuje czwarta, ostatnia runda licytacji, - następuje wykrycie kart i wyłonienie zwycięzcy rozdania. Najsilniejszy układ pięciu kart tworzy się w dowolnych proporcjach z najlepszych dwóch kart z ręki oraz pięciu kart wspólnych. Texas Hold em przebieg rozdania Przed rozdaniem kart gracz siedzący bezpośrednio za rozdającym (ang. dealer), zgodnie z ruchem wskazówek zegara, musi wpłacić obowiązkowy zakład otwierający tzw. małą ciemną (ang. small blind SB), natomiast kolejny gracz wpłaca dużą ciemną (ang. big blind BB) dwukrotność małej ciemnej. Zakłady te mają na celu rozpoczęcie licytacji. Gdy ciemne są już wpłacone, dealer rozdaje każdemu dwie zakryte karty (zgodnie z ruchem wskazówek zegara, po jednej w każdym z dwóch osobnych okrążeń - zaczynając od gracza, który wpłacił małą ciemną i na sobie kończąc). Karty własne (ang. hole cards) są kartami znanymi tylko graczowi, który je otrzymał. Gdy gracze zapoznają się z kartami własnymi, następuje pierwsza runda licytacji. Rozpoczyna ją gracz, który siedzi bezpośrednio za wpłacającym dużą ciemną (ang. under the gun). Ma on do dyspozycji trzy opcje: - spasować (ang. fold), czyli zrzucić karty (nie wykrywając ich), rezygnując tym samym z dalszego udział w tym rozdaniu, - sprawdzić zakład (ang. call), czyli wyrównać poprzedni zakład (w tym przypadku dużą ciemną), pozostając tym samym w rozdaniu, - przebić zakład (ang. raise), czyli zwiększyć poprzedni zakład minimalna wysokość przebicia w każdej rundzie licytacji, to wysokość poprzedniego zakładu (co najmniej dużej ciemnej) z danej rundy licytacji. W grach bez limitu nie ma ograniczenia maksymalnej wysokości przebicia (zawsze można postawić wszystkie swoje żetony). W grach bez limitu nie ma również ograniczenia ilości przebić. Gdy gracz ten wykona już swój ruch, następny gracz bezpośrednio po nim ma do dyspozycji trzy takie same opcje. Niezależnie od tego, co zrobił poprzednik, może spasować, sprawdzić lub wykonać przebicie - jeżeli poprzednik przebił, może go przebić ponownie (ang. reraise). Następnie kolejni gracze podejmują decyzje według powyższego schematu. Gdy nadchodzi kolej graczy, którzy wpłacali zakłady w ciemno, mają oni również do dyspozycji wymienione powyżej opcje, jednakże, jako że wpłacali oni zakłady w ciemno należy to uwzględnić w rachunkach. Zakładając np. że duża ciemna została przebita jeszcze o 3 duże ciemne, to aby sprawdzić ten zakład, gracz wpłacający małą ciemną musi dopłacić najpierw do dużej ciemnej, a następnie dopłacić jeszcze 3 duże ciemne, natomiast gracz wpłacający dużą ciemną, aby sprawdzić ten zakład, musi dopłacić jeszcze 3 duże ciemne w tej sytuacji każdy z graczy pozostających w grze wpłacił równowartość 4 dużych ciemnych. Gdy wszyscy gracze pozostający w rozdaniu wpłacą taką samą ilość żetonów, można przejść do dalszego etapu gry. Należy jeszcze dodać, że w sytuacji, gdy nie nastąpi żadne przebicie (wszyscy jedynie sprawdzą zakłady w ciemno) i licytacja dojdzie do gracza, który wpłacił dużą ciemną, okazuje się, że każdy uczestniczący w rozdaniu wpłacił już taką samą ilość żetonów, natomiast gracz ten nie miał jeszcze możliwości wykonać przebicia - jest to jedyny taki przypadek w grze, kiedy po wyrównaniu zakładów, gracz może jeszcze wykonać przebicie. Jeżeli jednak dowolny zakład nie zostanie przez nikogo sprawdzony, rozdanie w tym momencie kończy się zwycięstwem gracza, który postawił ten zakład.

14 Kolejnym etapem gry jest wyłożenie na stół trzech odkrytych kart wspólnych (ang. flop). Następnie odbywa się druga runda licytacji. Rozpoczyna ją pierwszy biorący udział w rozdaniu gracz siedzący za rozdającym (zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Może on: - spasować, - zaczekać (ang. check), czyli wstrzymać się od otwarcia licytacji, pozostając jednocześnie w rozdaniu, - postawić zakład (ang. bet), czyli otworzyć tym samym licytację wysokość zakładu nie może być mniejsza, niż duża ciemna. Jeżeli zaczeka, to kolejny gracz biorący udział w rozdaniu ma do dyspozycji dokładnie trzy takie same opcje. Jeśli natomiast postawi zakład, to następny gracz staje przed wyborem takim, jak w turze licytacji przed flopem (ang. pre-flop) - może: spasować, sprawdzić lub przebić zakład. Jeżeli otwarcie licytacji, bądź też dowolne przebicie, nie zostanie przez nikogo sprawdzone, rozdanie w tym momencie kończy się zwycięstwem gracza, którego zakład nie został przez nikogo wyrównany. Kolejnym etapem gry jest wyłożenie na stół czwartej odkrytej karty wspólnej (ang. turn). Następnie odbywa się trzecia runda licytacji (dokładnie według takich samych zasad jak w licytacji po flopie). Potem następuje wyłożenie na stół piątej (ostatniej już) odkrytej karty wspólnej (ang. river). Teraz odbywa się czwarta runda licytacji (dokładnie według takich samych zasad jak w licytacji po flopie i turnie).

15 W odmianie Texas Hold em każdy gracz, tworząc swój najlepszy układ pokerowy składający się dokładnie z 5 kart, ma do dyspozycji 2 karty własne oraz 5 kart wspólnych. Może użyć 2 kart z ręki oraz 3 dowolnych kart wspólnych, może użyć 1 karty z ręki oraz 4 dowolnych kart wspólnych, a także po prostu użyć wszystkich 5 kart wspólnych, gdy najlepszy układ leży na wykryty na stole (nie używając kart z ręki). Jest więc możliwe, że kilku graczy może mieć dokładnie taką samą trójkę, czwórkę czy nawet najwyższego pokera, jeśli akurat ułoży się on z 5 kart wspólnych. W takiej sytuacji pula jest dzielona równo pomiędzy graczami dysponującymi takim samym najlepszym układem. Jeżeli otwarcie licytacji lub przebicie w czwartej (ostatniej) rundzie licytacji zostanie sprawdzone przynajmniej przez jedną osobę, to gracz, którego zakład został sprawdzony musi jako pierwszy wykryć karty (ang. showdown). Następnie kolejni gracze, zgodnie z ruchem wskazówek zegara bądź wykrywają swoje karty, jeśli posiadają lepszy układ, bądź też zrzucają słabszy układ bez pokazywania go przeciwnikom (ang. muck). Jeśli jednak w ostatniej turze licytacji nikt z graczy pozostających w rozdaniu nie otworzył licytacji, gracze ci porównują karty według powyższych zasad, zaczynając od pierwszego gracza za rozdającym (zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Gracz posiadający najlepszy układ zwycięża w rozdaniu i tym samym wygrywa pulę. Następnie odbywa się kolejne rozdanie dealerem jest gracz, który w poprzednim rozdaniu wpłacał małą ciemną. Należy wspomnieć o jeszcze jednej sytuacji, jaka często ma miejsce podczas gry. Mianowicie - jeśli w rozdaniu gracz z większą ilością żetonów postawi zakład w kwocie przewyższającej stan posiadania przeciwnika, to drugi gracz może sprawdzić ten zakład, stawiając wszystkie swoje żetony (ang. all-in), gwarantując sobie tym samym udział w grze aż do porównania kart wszystkie żetony, które przekroczyły stan posiadania jednego z graczy, wracają do tego, kto postawił wyższy zakład. Jeżeli w rozgrywce uczestniczy przynajmniej trzech graczy i posiadają oni różną ilość żetonów, to zdarza się, że gracz dysponujący najmniejszą liczbą żetonów, na pewnym poziomie licytacji wszystkie swoje żetony wkłada do puli, natomiast pozostali gracze licytują dalej. W takiej sytuacji gracz, który jest all-in uczestniczy w puli tylko do wysokości swojego zakładu, czyli w puli głównej (ang. main pot), natomiast wszystkie zakłady powyżej jego stanu posiadania tworzą pulę boczną (ang. side pot), o którą walczą pozostali w grze gracze. Gdy następuje porównanie kart, najpierw pomiędzy graczami licytującymi do końca wyznacza się zwycięzcę puli bocznej, a później dopiero wyłania się zwycięzcę puli głównej (już z udziałem gracza który nie brał udziału w walce o pulę boczną).

16 Przebieg przykładowego rozdania z PokerStars.pl Texas Hold em bez limitu ($1/$2) Adam oraz Grażyna nie biorą udziału w tym rozdaniu. Irek ($60,50) jest rozdającym. Bartek ($200) wpłaca małą ciemną $1. Czarek ($118) wpłaca dużą ciemną $2. Następuje rozdanie kart każdy gracz otrzymuje dwie zakryte, karty własne, z którymi się zapoznaje. Licytację rozpoczyna Daniel ($145,70), który pasuje. Ewa ($142,85) również pasuje. Franek ($65,40) sprawdza (wpłaca $2). Henryk ($61,70) pasuje. Irek (rozdający) także pasuje. Bartek sprawdza (dopłaca $1 wcześniej wpłacił już małą ciemną). Czarek czeka (jego zakład $2 w postaci dużej ciemnej został sprawdzony przez dwóch przeciwników). Po pierwszej turze licytacji w grze pozostaje trzech graczy, a puli znajduje się $6 ($2+$2+$2). Na stół wykładany jest FLOP (trzy odkryte karty wspólne). Licytację rozpoczyna Bartek (pierwszy za rozdającym) - czeka. Czarek czeka. Franek również czeka. Po drugiej turze licytacji w grze pozostaje trzech graczy, a w puli nadal znajduje się $6.

17 Na stół wykładany jest TURN (czwarta odkryta karta wspólna). Ponownie licytację rozpoczyna Bartek czeka. Czarek stawia $2. Franek przebija o $2 (do $4). Bartek pasuje. Czarek sprawdza (dopłaca $2). Po trzeciej turze licytacji w grze pozostaje dwóch graczy, a w puli znajduje się $14 ($6+$4+$4). Na stół wykładany jest RIVER (piąta, ostatnia odkryta karta wspólna). Czwartą, ostatnią turę licytacji rozpoczyna Czarek (pierwszy za rozdającym) - stawia $6. Franek przebija o $6 (do $12). Czarek przebija ponownie o $6 (do $18). Franek wchodzi all-in przebija ponownie o pozostałe $41,40 (do $59,40). Czarek sprawdza (dopłaca $41,40). W puli znajduje się $132,80 ($14+$59,40+$59,40). Następuje porównanie kart. Pierwszy karty odkrywa Franek (to jego ostatni zakład został sprawdzony). Odkrywa on asa z królem jego najwyższy pięciokartowy układ spośród dwóch kart własnych oraz pięciu kart wspólnych to ful: dziesiątki na asy (wykorzystał on cztery karty spośród kart wspólnych oraz jedną kartę spośród kart własnych). Czarek odkrywa waleta z dziesiątką - jego najwyższy pięciokartowy układ spośród dwóch kart własnych oraz pięciu kart wspólnych to kareta dziesiątek z asem (również on wykorzystał cztery karty spośród kart wspólnych oraz jedną kartę spośród kart własnych). Czarek wygrywa rozdanie i pulę w wysokości $129,80.

18 Co to są turnieje pokerowe Turnieje pokerowe umożliwiają zdobycie stosunkowo wysokiej wygranej w porównaniu do wysokości wpisowego. Mogą być rozgrywane zarówno na żywo, jak i w Internecie; mogą gromadzić różną ilość uczestników (od 2 graczy do wielu tysięcy osób); wpisowe do turniejów zaczyna się od zera, na kilkudziesięciu tysiącach dolarów kończąc; a w wielu turniejach nagroda za pierwsze miejsce znacznie przekracza dolarów! W największym internetowym serwisie - PokerStars.pl - nowe turnieje rozpoczynają się co sekundę przez całą dobę. Organizowane są one w różnych wariantach pokera, co w połączeniu z dużą rozpiętością wpisowego pozwala każdemu znaleźć grę dla siebie. Zasady rozgrywania turniejów pokerowych najlepiej przedstawić na przykładzie standardowego turnieju freezout jest to najbardziej typowy, a zarazem najpopularniejszy obecnie wariant, w jakim rozgrywane są turnieje. Według tej formuły odbywają się turnieje z cyklu EPT (European Poker Tour), główny turniej WSOP (World Series of Poker), czy też internetowy Sunday Million. chwilą robi się bardziej widowiskowa. Gracze, którzy stracą wszystkie swoje żetony, odpadają z turnieju, czego następstwem jest (gdy tylko jest to tylko możliwe) redukcja kolejnych stołów. W określonych odstępach czasu organizowane są przerwy. Największe turnieje trwają kilka dni. Po jakimś czasie, gdy odpadnie określona liczba uczestników, osoby pozostałe w grze wchodzą w strefę miejsc płatnych. Gra toczy się dalej, aż do chwili, gdy jedna osoba zgromadzi wszystkie żetony, wygrywając tym samym cały turniej i zgarniając główną nagrodę. Zasady pokera są bardzo proste, zasady według których rozgrywa się turnieje - również. Na starcie wszyscy mają tyle samo żetonów, każdy może wygrać. Jednakże kluczową rolę w grze turniejowej odgrywają umiejętności. Dobry gracz musi wiedzieć, jak grać w każdej fazie turnieju, jak grać przeciwko różnym przeciwnikom, jak rozgrywać poszczególne układy, kiedy nie angażować się w rozgrywkę nawet z dobrym układem, a kiedy atakować niezależnie od posiadanych kart - ten sam turniej można rozegrać na wiele różnych sposobów, trzeba tylko wybrać ten właściwy. Ciekawą odmianę turniejów stanowią turnieje Sit&Go są to najprostsze turnieje, co nie znaczy, że tylko dla początkujących. Zasady ich rozgrywania są takie same, jak w przypadku turniejów freezout, jednakże - w odróżnieniu od nich - nie zaczynają się one o określonej godzinie, tylko w chwili gdy do turnieju Sit&Go zarejestruje się określona liczba graczy np. 2, 9, 18, 45, 180. Turnieje te charakteryzują się z góry ustaloną liczbą miejsc płatnych i wysokością nagród. Przykładowo, w zwykłym 9-osobowym turnieju Sit&Go płatne są zawsze 3 pierwsze miejsca w proporcjach: 50%, 30%, 20% wysokości puli nagród. Wiele osób wybiera ten typ turniejów, gdyż trwają one znacznie krócej niż duże turnieje i startują z bardzo dużą częstotliwością. Przed rozpoczęciem turnieju, po opłaceniu wpisowego, gracze w sposób losowy są rozmieszczani przy stołach, a każdy z nich otrzymuje dokładnie taką samą startową ilość żetonów. Według określonego schematu ustala się ilość płatnych miejsc oraz strukturę nagród. W chwili rozpoczęcia turnieju uruchamiany jest zegar, według którego w określonych odstępach czasu zwiększane są zakłady w ciemno. Na początku zakłady te są niskie, jednak z upływem czasu robią się coraz wyższe, co powoduje, że gra nabiera coraz większego tempa i z każdą Poker ma jeszcze jedną istotną cechę, mianowicie zawsze jest w nim obecny element losowości oczywiście, im większe są umiejętności gracza, tym mniejsze ma on znaczenie. Zasadniczą zaletą losowości jest to, że daje ona szansę zwykłym graczom pokonać najlepszych pokerzystów, dzięki niej w pokerze każdy może odnieść motywujący sukces.

19 Rodzaje turniejów na PokerStars.pl PokerStars.pl dysponuje najlepszym oprogramowaniem do gry w pokera przez Internet jest ono ciągle ulepszane, także pod wpływem sugestii graczy. Oprogramowanie to jest bardzo stabilne i bezpieczne. Oferuje wiele opcji ustawień, dzięki którym gra na wielu stołach staje się łatwiejsza. W oprogramowaniu PokerStars.pl dostępny jest dodatkowy filtr turniejowy, który ułatwia wyszukiwanie turniejów według różnorodnych kryteriów. Duża liczba graczy na PokerStars.pl powoduje, że łatwo zagrać w turniejach z wieloma uczestnikami i zarazem wysokimi nagrodami za najwyższe miejsca. Dla graczy, którzy wolą mniejsze turnieje, dostępna jest cała gama turniejów Sit & Go, które również cieszą się olbrzymią popularnością. Niezwykle bogata oferta turniejowa PokerStars.pl sprawia, że to właśnie w tym serwisie do turniejowej rywalizacji staje najwięcej osób. Turnieje na PokerStars.pl rozpoczynają się co sekundę i są tak zróżnicowane, że każdy może znaleźć grę dla siebie. W ofercie znajdują się turnieje: - na wirtualne pieniądze (umożliwiające zapoznanie się z zasadami turniejowymi), - darmowe (freerolle w których wygrać można prawdziwe pieniądze lub nagrody rzeczowe), - turnieje za prawdziwe pieniądze z wpisowym już od $0.10, - turnieje dla lojalnych użytkowników (VIP), - turnieje skierowane do określonych grup graczy (w tym turnieje tylko dla graczy z Polski Strefa PL), - turnieje w różnych odmianach pokera (w tym gry mieszane), - z różnym limitem (ze stałym limitem obstawiania, z limitem puli i bez limitu), - małe turnieje (1-na-1, czy jednostolikowe), - olbrzymie turnieje z wieloma tysiącami graczy, - turnieje kwalifikacyjne do turniejów zarówno online jak i na żywo, - turnieje z gwarantowaną pulą nagród, - turnieje prywatne, - turnieje turbo i deep stack, - turnieje freezout i z rebuyami. Trudno wymienić w kliku zdaniach wszystkie typy turniejów dostępne na PokerStars.pl. Po więcej informacji zapraszamy do oprogramowania i na stronę PokerStars.pl. Mieszanka tych wszystkich turniejów w połączeniu z największą ilością graczy online oraz przyjaznym, stabilnym, bezpiecznym i cały czas rozwijanym oprogramowaniem sprawia, że turniejowa oferta PokerStars.pl jest bezkonkurencyjna. Najpopularniejsze turnieje niedzielne na PokerStars.pl Do najciekawszych turniejów organizowanych przez PokerStars.pl należą: Sunday Million słynny cotygodniowy turniej online z gwarantowaną pulą nagród w wysokości $ , Sunday Warm-Up rozgrzewka przed Sunday Million z gwarantowaną pulą nagród w wysokości $ , Sunday 500 turniej z gwarantowaną pulą nagród w wysokości $ , Sunday Two Hundred Grand turniej z wpisowym w wysokości $11 i z gwarantowaną pulą nagród wynoszącą $ , Turbo Takedown turniej z gwarantowaną pulą nagród wynoszącą $ i co najmniej co trzecim miejscem płatnym.

20 Wysokie wygrane co tydzień! Sunday Million na PokerStars.pl PokerStars.pl oferuje całą gamę turniejów satelitarnych do dużych turniejów zarówno on-line, jak i na żywo. Turnieje kwalifikacyjne mogą być rozgrywane jako zwykłe turnieje freezout lub z rebuyami, a także jako turnieje Sit & Go (również w wariancie Step). Turnieje satelitarne często są wieloetapowe, co pozwala rozpocząć kwalifikacje od dowolnego poziomu - w zależności od wysokości bankrolla. Niektóre z turniejów satelitarnych dostępnych na PokerStars.pl są darmowe. Wpisowe do najtańszych turniejów nie przekracza $1. PokerStars.pl oferuje również kwalifikacje za punkty FPP. Duża rozpiętość wpisowego gwarantuje dużą liczbę graczy na każdym poziomie kwalifikacji, co daje wielu osobom szanse na awans do turniejów głównych. Do niektórych turniejów organizowane są bezpośrednie kwalifikacje z określoną ilością miejsc gwarantujących awans do turnieju finałowego. Do największych turniejów na żywo, do jakich można zakwalifikować się, grając w turniejach satelitarnych na PokerStars.pl, należą np. EPT, PCA, LAPT, APPT, czy Aussie Millions. PokerStars.pl jest również obecne na World Series of Poker (WSOP) Mistrzostwach Świata w Pokerze. Wśród turniejowych graczy PokerStars.pl znajdują się zwycięzcy zarówno głównego turnieju WSOP jak i turniejów bocznych. W 2008 roku PokerStars.pl wysłało na WSOP rekordową ilość graczy jeden z nich, Peter Eastgate, został nowym mistrzem świata. Tak bogata oferta turniejów, do których PokerStars.pl oferuje satelity, jak i różnorodność i dostępność turniejów kwalifikacyjnych oraz szeroka rozpiętość wpisowego czynią z PokerStars.pl najlepsze miejsce do tego typu rozgrywek. Na przykład, Polak, Marcin Horecki, swoją drogę do 3 miejsca w EPT w Londynie rozpoczął właśnie od wygrania wejściówki do turnieju głównego w turnieju satelitarnym.

Poker gra szczęścia czy umiejętności?

Poker gra szczęścia czy umiejętności? Poker gra szczęścia czy umiejętności? Przegląd analiz teoretycznych i empirycznych oraz wnioski dla regulacji MIKOŁAJ CZAJKOWSKI * Streszczenie Na temat tego, czy poker jest grą szczęścia (losową) czy

Bardziej szczegółowo

INWESTYCJE GIEŁDOWE RYNEK AKCJI W POLSCE

INWESTYCJE GIEŁDOWE RYNEK AKCJI W POLSCE INWESTYCJE GIEŁDOWE RYNEK AKCJI W POLSCE Napisał Marcin Otorowski Mierzyn 2003 2 SPIS TREŚCI I. Wstęp 5 II. Informacje wstępne 9 2.1. Odczytywanie informacji z tradycyjnego wykresu giełdowego 10 2.2 Odczytywanie

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie?

Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie? Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie? www.100eurodziennie.pl Jest to robocza wersja poradnika na temat zarabiania w Internecie. H. Bernaciak J. Gortatowska Sz. Miałkas M. Rogoziński P. Wójcik 1

Bardziej szczegółowo

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski 1 Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014 Menedżer projektu: Radosław Karbowski Redakcja i korekta: Partnerzy: Vestigio Sp. z o.o. ul. Domaniewska 17/19 lok. 133 02-663 Warszawa http://vestigio.pl

Bardziej szczegółowo

Samouczek składa się z trzech części:

Samouczek składa się z trzech części: Postanowiłam popełnić samouczek do gry w osławioną Cywilizację: Poprzez Wieki. Ten tytuł to klasyka. Klasyka opatrzona zupełnie niepotrzebną etykietką gry skomplikowanej, ciężkiej, trudnej i długiej. No

Bardziej szczegółowo

ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH

ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH Prawda to rzeczywista, nie żadne romanse, Że dziś się bez pieniędzy ruszają finanse. Kupił dobra pan Paweł, ani grosza nie dał

Bardziej szczegółowo

Forex, giełda, opcje binarne.

Forex, giełda, opcje binarne. 1 Spis treści Wstęp... 3 Forex, giełda, opcje binarne.... 4 Dlaczego Opcje Binarne?... 5 Zakładanie konta u brokera Opcji Binarnych:... 6 Zakładanie darmowego konta demo platformy MT4... 10 Strategia cz.

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez www.darmowe-ebooki.pl

Darmowa publikacja dostarczona przez www.darmowe-ebooki.pl Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Inwestowanie pieniędzy w praktyce" Darmowa publikacja dostarczona przez www.darmowe-ebooki.pl Copyright by Złote Myśli &,

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE O MOŻLIWOŚCIACH REDYSTRYBUCJI TEGO OPRACOWANIA ZNAJDZIESZ NA www.receptanasukces.pl/a/book-reseller.html

INFORMACJE O MOŻLIWOŚCIACH REDYSTRYBUCJI TEGO OPRACOWANIA ZNAJDZIESZ NA www.receptanasukces.pl/a/book-reseller.html NOTA PRAWNA UWAGA! ZARÓWNO AUTOR NINIEJSZEJ PUBLIKACJI, ANI OSOBA DYSTRYBUUJĄCA NINIEJSZY PODRĘCZNIK (W SPOSÓB BEZPOŚREDNI, LUB POŚREDNI) NIE PONOSI ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA REZULTATY WYKORZYSTANIA

Bardziej szczegółowo

POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE

POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE krok po kroku dr Rafał Marek wiedza doświadczenie praktyka Tytuł Pozycjonowanie hotelu, motelu, pensjonatu w wyszukiwarce krok po kroku Autor dr

Bardziej szczegółowo

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu ABC Biznesu Jak założyć sklep internetowy Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. W jakiej branży założyć sklep internetowy / 4 1.1. Kim są klienci sklepu internetowego? / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4

Bardziej szczegółowo

Atrakcyjny Email. Twój przewodnik po Email Marketingu!

Atrakcyjny Email. Twój przewodnik po Email Marketingu! Atrakcyjny Email Marketing Twój przewodnik po Email Marketingu! Copyright 2012 Nowoczesny MLM www.atrakcyjny-email-marketing.pl pawelgrzech@gmail.com Paweł Grzech 1 SŁOWEM WSTĘPU Wysyłam miesięcznie wiadomości

Bardziej szczegółowo

Ebookpoint.pl kopia dla: look8@wp.pl

Ebookpoint.pl kopia dla: look8@wp.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione. Wykonywanie kopii metodą kserograficzną, fotograficzną,

Bardziej szczegółowo

Co nowego? Regionalni łowcy talentów Regionalni łowcy talentów pozwalają wspierać młode talenty w Twoim regionie i sprowadzać je do Twojego klubu.

Co nowego? Regionalni łowcy talentów Regionalni łowcy talentów pozwalają wspierać młode talenty w Twoim regionie i sprowadzać je do Twojego klubu. Spis treści Co nowego? 1 Wprowadzenie 1 Sterowanie 2 Co nowego? 5 System pomocy 5 Funkcja Premium 5 Wprowadzenie 7 Konfigurowanie pierwszej gry 7 Rozgrywka 18 Menu Drużyna (Team) 25 Menu Transfery (Transfers)

Bardziej szczegółowo

Nowy Przewodnik po Panelu Klienta AZ.pl

Nowy Przewodnik po Panelu Klienta AZ.pl Nowy Przewodnik po Panelu Klienta AZ.pl 1 SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 2 WPROWADZENIE... 4 KORZYSTANIE Z PRZEWODNIKA PO PANELU KLIENTA... 6 LOGOWANIE... 7 BUDOWA PANELU KLIENTA... 9 MOJE DOMENY... 13 ZMIANA

Bardziej szczegółowo

Biuro podróży w wyszukiwarce

Biuro podróży w wyszukiwarce 2012 Biuro podróży w wyszukiwarce Pozycjonowanie krok po kroku zasady pozycjonowania stron turystycznycha elementy decydujące o wysokiej pozycjia prawidłowy sposób wyboru słów kluczowycha bezpłatne narzędzia

Bardziej szczegółowo

Adam Łaganowski. Instrumenty pochodne. Przewodnik dla inwestorów

Adam Łaganowski. Instrumenty pochodne. Przewodnik dla inwestorów Adam Łaganowski Instrumenty pochodne Przewodnik dla inwestorów Wydawca: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA ul. Książęca 4, 00-498 Warszawa www.gpw.pl tel. (22) 628 32 32 fax. (22) 537 77 90 Autor

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Faktura 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator

Bardziej szczegółowo

OPRACOWANIE NT. FUNKCJONUJĄCYCH PROGRAMÓW LOJALNOŚCIOWYCH, ICH CELÓW, ZAŁOŻEŃ I ZASAD DZIAŁANIA

OPRACOWANIE NT. FUNKCJONUJĄCYCH PROGRAMÓW LOJALNOŚCIOWYCH, ICH CELÓW, ZAŁOŻEŃ I ZASAD DZIAŁANIA Anna Janczak, Sławomir Klimecki, Beata Leśniewska, Ewa Sieńkowska OPRACOWANIE NT. FUNKCJONUJĄCYCH PROGRAMÓW LOJALNOŚCIOWYCH, ICH CELÓW, ZAŁOŻEŃ I ZASAD DZIAŁANIA Spis treści Spis treści WSTĘP I. CO TO

Bardziej szczegółowo

Sprzedaż online za granicą aspekty prawne i ekonomiczne. Whitepaper

Sprzedaż online za granicą aspekty prawne i ekonomiczne. Whitepaper Sprzedaż online za granicą aspekty prawne i ekonomiczne Spis treści Wprowadzenie... 3 I. Aspekty prawne sprzedaży online za granicą: prawo właściwe dla sprzedaży na odległość... 3 1. Często popełniane

Bardziej szczegółowo

Wstęp: Co trzeba zrobić, aby być gotowym na sukces w branży e-commerce?

Wstęp: Co trzeba zrobić, aby być gotowym na sukces w branży e-commerce? 2015-03-05 RAPORT E-commerce: Jak sprostać wyzwaniom dynamicznego Wstęp: Co trzeba zrobić, aby być gotowym na sukces w branży e-commerce? Od kilkunastu lat obserwujemy dynamiczny rozwój handlu elektronicznego

Bardziej szczegółowo

2015 rok na rynku walut

2015 rok na rynku walut 61 RYNEK WYMIANY WALUT W INTERNECIE 2015 rok na rynku walut Rok 2015 rozpoczął się bardzo ciekawie ze względu na kilka czynników determinujących gospodarkę światową. Możemy do nich zaliczyć bardzo niskie

Bardziej szczegółowo

POMOC W INWESTOWANIU CZYLI JAK POMAGAM INWESTOWAĆ W RAMACH RODZINNYCH FINANSÓW (C) 2007-2015 REMIGIUSZ STANISŁAWEK

POMOC W INWESTOWANIU CZYLI JAK POMAGAM INWESTOWAĆ W RAMACH RODZINNYCH FINANSÓW (C) 2007-2015 REMIGIUSZ STANISŁAWEK Remigiusz Stanisławek Trener Inwestycyjny, certyfikowany Doradca Finansowy Certyfikowany Doradca Finansowy PL.13.EFG.01516 Jedyny doradca z Polski z tytułem MDRT Top of The Table POMOC W INWESTOWANIU CZYLI

Bardziej szczegółowo

5 najczęstszych błędów

5 najczęstszych błędów 5 najczęstszych błędów popełnianych przy prowadzeniu kampanii AdWords Jak można zarobić znacznie więcej dzięki kampanii AdWords? Autor: Mariusz Pryszczewski właściciel agencji SEM od 15 lat zajmuje się

Bardziej szczegółowo

ICF System do obsługi zleceń zakupu i sprzedaży walut Platformy Handlu Walutami CUREX Panel transakcyjny Instrukcja Użytkownika

ICF System do obsługi zleceń zakupu i sprzedaży walut Platformy Handlu Walutami CUREX Panel transakcyjny Instrukcja Użytkownika ICF System do obsługi zleceń zakupu i sprzedaży walut Platformy Handlu Walutami CUREX Panel transakcyjny Instrukcja Użytkownika Spis treści Wstęp... 4 O tym dokumencie... 4 Przyjęte oznaczenia... 4 Cel

Bardziej szczegółowo

Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu

Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu reklamowego Google AdWords... 5 Wykorzystanie rabatów,

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "CzasNaE-Biznes" Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Copyright by Złote Myśli &, rok 2008 Autor: Tytuł: CzasNaE-Biznes

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "CzasNaE-Biznes" Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Copyright by Złote Myśli &, rok 2008 Autor: Tytuł: CzasNaE-Biznes

Bardziej szczegółowo

Empower Network Poradnik Osiągania Ponadprzeciętnych Rezultatów

Empower Network Poradnik Osiągania Ponadprzeciętnych Rezultatów Empower Network Poradnik Osiągania Ponadprzeciętnych Rezultatów Co to jest Empower Network? Empower Network to projekt o unikalnym modelu biznesowym oparty o sprzedaż produktów cyfrowych. Został stworzony

Bardziej szczegółowo