Rodzaje turniejów na PokerStars.pl Poznaj najpopularniejsze turnieje i dowiedz się ile możesz w nich wygrać

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Rodzaje turniejów na PokerStars.pl Poznaj najpopularniejsze turnieje i dowiedz się ile możesz w nich wygrać"

Transkrypt

1 Odkryj w sobie Gwiazde Pokera, Kto wygrywa: ranking układów pokerowych Texas Hold em vs. Poker dobierany Texas Hold em Krok po kroku Od czego zacząć Rady dla początkujących Rodzaje turniejów na PokerStars.pl Poznaj najpopularniejsze turnieje i dowiedz się ile możesz w nich wygrać

2 Zapraszamy do świata pokera PokerStars.pl jest największym internetowym serwisem pokerowym na świecie. Słynie z najlepszego oprogramowania, szerokiej oferty turniejowej oraz najwyższego bezpieczeństwa gry w świecie pokera online. PokerStars.pl to: ponad użytkowników z całego świata ponad rozdań ponad turniejów ponad dolarów nagród turniejowych wypłacanych co miesiąc ponad stołów do gry na prawdziwe pieniądze dostępnych jednocześnie ponad użytkowników grających jednocześnie w serwisie pokerowym fakt ten został uwieczniony wpisem do Księgi Światowych Rekordów Guinnessa PokerStars.pl jest oficjalnym sponsorem: European Poker Tour, PokerStars Caribbean Adventure, Latin American Poker Tour, Asia Pacific Poker Tour oraz World Cup of Poker. PokerStars.pl co roku wysyła największą liczbę graczy na World Series of Poker. W 2008 roku było to osób wśród nich znalazł się nowy mistrz świata Peter Eastgate. PokerStars.pl organizuje największe na świecie internetowe mistrzostwa pokerowe World Championship of Online Poker. To pierwsze tego typu mistrzostwa na świecie. W 2008 roku odbył się szósty sezon tego cyklu z 33 turniejami, wejściówkami dla graczy ze 119 państw oraz z pulą nagród wynoszącą łącznie dolarów.

3 Jak rozpocząć grę w pokera na PokerStars.pl? Aby rozpocząć grę w pokera przez Internet na PokerStars, wystarczy wejść na stronę PokerStars.pl pobrać i zainstalować oprogramowanie do gry, a następnie założyć konto i zweryfikować adres . Wszystko to jest całkowicie bezpłatne. Poniżej znajduje się krótka instrukcja omawiająca kolejne kroki. KROK 1 pobranie i instalacja oprogramowania Pobierz bezpłatne oprogramowanie ze strony PokerStars.pl, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby przeprowadzić instalację. Ten proces może zająć kilka minut. KROK 2 tworzenie konta Aby założyć bezpłatne konto na PokerStars.pl, kliknij na przycisk Zaloguj się w prawym dolnym rogu głównego okna (lobby) PokerStars.pl, a następnie wybierz opcję Utwórz nowe konto. Wypełnij wymagane pola w formularzu rejestracyjnym. Na podany podczas rejestracji adres zostanie wysłany Kod weryfikacyjny. KROK 3 weryfikacja adresu Aby zweryfikować adres , wybierz w głównym lobby oprogramowania PokerStars.pl zakładkę Konto, a następnie opcję Zweryfikuj adres . W pole Kod weryfikacyjny wpisz kod przesłany na zarejestrowany adres .

4 Wpłaty i wypłaty pieniędzy na PokerStars.pl Wpłacić do PokerStars.pl możesz za pomocą dowolnej karty płatniczej, e-portfela (Monyebookers, Neteller) lub za pomocą zwykłego przelewu online z banku w Polsce korzystając z płatności przelewy24. Aby wpłacić środki za pomocą Przelewów24 wybierz przycisk Kasjer w prawym dolnym rogu, a następnie wybierz opcję Wpłata. W kolejnym oknie wybierz metodę płatności Przelewy24 i kliknij przycisk Depozyt. Skorzystaj z promocji którą znajdziesz na stronie: Wpisz sumę, którą chcesz wpłacić, i kliknij przycisk Wyślij. Przy pierwszej wpłacie skorzystaj z bonusu $600 na start, więcej w zakładce Promocje na PokerStars.pl. Dalej postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie. Dostępne metody wypłat zależne są od użytych metod wpłat. Część z nich jest objęta automatycznym procesem zwrotu wpłaconych środków. Jednak nie każda z metod wpłaty pozwala na dokonanie wypłat tą samą drogą. Aby zrealizować wypłatę pieniędzy, wystarczy wybrać żądaną kwotę oraz jedną z dostępnych opcji wypłaty.

5 Zaloguj się i zacznij grę Zaloguj się Po uruchomieniu programu kliknij w pole zaloguj się a pojawi się ekran logowania. Wpisz swój nick i hasło. Możesz je zapisać by w przyszłości program pamiętał twoje dane. Na kolejnych trzech ekranach pokażemy jak wyszukać interesującą cię grę. Zobacz jak odnaleźć grę stolikową Texas Hold em No Limit na niskie stawki. Na tym poziomie można dokonać wyboru określonego rodzaju gry. Na ilustracji wybrany jest poker w odmianie Hold em. Na tym poziomie można wybrać określony limit zakładów. Na ilustracji wybrane są gry No Limit/Pot Limit. Najlpopularniejsza odmiana pokera odbywa się w wersji No Limit! Na tym poziomie można wybrać stawki, na jakich będzie odbywała się gra. Na ilustracji wybrane są gry na Niskie stawki.

6 Zobacz jak odnaleźć jednostołowe turnieje Sit & Go na niskie stawki. Turnieje Sit & Go są szczególnie polecane dla początkujących graczy. Na tym poziomie można dokonać wyboru określonego rodzaju gry. Na ilustracji wybrane są turnieje typu Sit & Go. Na tym poziomie można wybrać określony typ turniejów. Na ilustracji wybrane są gry Jednostołowe. Na tym poziomie można wybrać stawki, na jakich będzie odbywała się gra. Na ilustracji wybrane są gry na Niskie stawki. Zobacz jak odnaleźć turnieje satelitarne. Na tym poziomie można dokonać wyboru określonego rodzaju gry. Na ilustracji wybrane są Turnieje. Na tym poziomie można wybrać określony typ turniejów. Na ilustracji wybrane są Satelity. Na tym poziomie można wybrać rodzaj turniejów kwalifikacyjnych. Na ilustracji wybrane są Wszystkie rodzaje.

7 Od czego zacząć rady dla początkujących Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pokerem, narażone są na popełnienie błędów, które można w łatwy sposób wyeliminować. Poniżej znajduje się szereg wskazówek, które pomogą takich błędów uniknąć i ułatwią start w świecie pokera. Przed rozpoczęciem gry w pokera należy dokładnie zapoznać się z jej zasadami. Istotne są nie tylko zasady gry ale również hierarchia układów pokerowych i schemat przebiegu licytacji. Warto również zorientować się, według jakich zasad rozgrywane są turnieje pokerowe. Po teoretycznym poznaniu tych elementów można przeanalizować kilka przykładów rozdań oraz przyjrzeć się jakiejś toczącej się grze - czynności te nie wymagają wiele czasu, a mogą rozwiać ewentualne wątpliwości. Ważną pokerową umiejętnością jest właściwe zarządzanie pieniędzmi przeznaczonymi na grę w pokera (bankroll management). W zależności od posiadanego bankrolla i rodzaju gier, w jakich się uczestniczy, dobierana jest odpowiednia wysokość stawek, na jakich powinno się grać. Właściwe zarządzanie bankrollem ma za zadanie ograniczyć straty gracza podczas słabszego okresu gry. Z drugiej strony podczas lepszych okresów pozwala na bezpieczne zwiększanie stawek. Gra na wirtualne pieniądze. Pozwala ona w sposób praktyczny zaznajomić się z zasadami gry w pokera, a także umożliwia zapoznanie się z oprogramowaniem. Na PokerStars.pl dostępne są nie tylko stolikowe gry na wirtualne pieniądze, ale również turnieje wielostolikowe oraz turnieje typu Sit & Go. Uzupełnieniem gier na wirtualne pieniądze są turnieje typu freeroll, w których udział jest również bezpłatny, jednakże za zajęcie premiowanych miejsc przyznawane są rzeczywiste nagrody. Gra na prawdziwe pieniądze. Na PokerStars.pl stolikowe gry na prawdziwe pieniądze zaczynają się od zakładów w ciemno w wysokości $0,01-$0,02 - stawki te pozwalają zasiąść do stołu minimalnie z $1, a maksymalnie z $5. Turnieje wielostolikowe oraz turnieje Sit & Go zaczynają się już od $0,10. Tak niskie pułapy wpisowego umożliwiają każdemu rozpoczęcie gry na prawdziwe pieniądze i stwarzają szansę na bezpieczne przechodzenie na wyższe stawki. Zasady gry zarówno w grach na wirtualne pieniądze jak i we freerollach (turniejach za darmo z pulą dodaną od serwisu) są dokładnie takie same jak i w grach na prawdziwe pieniądze. Jednakże sposób gry między nimi znacznie się różni. Wynika to z tego, że osoby grające za darmo często podejmują w trakcie gry inne decyzje od tych jakie podjęłyby grając na prawdziwe pieniądze. Rozpoczynając grę za prawdziwe pieniądze, należy zapomnieć więc o przyzwyczajeniach z gry za darmo.

8 Texas Hold em vs. poker dobierany Texas Hold em powstał na bazie tradycyjnego pokera dobieranego, czyli Draw. Zasady tej gry zostały tak skonstruowane, aby umiejętności grających odgrywały kluczową rolę w osiągnięciu zwycięstwa, a dodatkowo gra zyskała na atrakcyjności. Obecnie to właśnie wariant Texas Hold em cieszy się największą popularnością, a cała teoria pokera została zbudowana na jego podstawie. dostarczonych przez wspólne karty, wraz z informacjami zebranymi podczas licytacji pozwala dokładnie ustalić siłę kart przeciwnika. Wymaga to jednak pewnej biegłości. Dodatkowe źródło informacji w Texas Hold em stanowią cztery rundy licytacji, a nie tylko dwie, jak ma to miejsce w pokerze dobieranym. Przebieg każdej rundy licytacji dostarcza nowych danych cała sztuka licytacji polega na tym, aby z jednej strony dowiedzieć się jak najwięcej o sile kart przeciwnika, a z drugiej strony właściwie zamaskować własny układ. Cel zostaje osiągnięty, jeśli przeciwnik zapłaci za nasze wygrywające karty; jeśli wygramy pulę bez wykrycia kart, gdy nie były one najlepsze; bądź też jeśli uda nam się w odpowiednim momencie wycofać z rozdania, nie narażając tym samym na większe straty. Czasami połączenie informacji Elementów takich jest oczywiście o wiele więcej i dlatego to gracze posiadający dużą wiedzę połączoną z doświadczeniem będą wygrywać znacznie częściej, niż gracze początkujący. Wiele z tych elementów można również z powodzeniem wykorzystać w pokerze dobieranym, jednakże Hold em jest grą, która dostarcza różnorodnych informacji, przez co wszystkie te działania mają znacznie większą szansę odnieść zamierzony skutek. Texas Hold em to gra umiejętności - znacznie ograniczająca czynnik losowy. Doświadczeni gracze dysponują całym arsenałem taktyk i strategii pozwalających zdobyć przewagę nad przeciwnikiem. W turniejach gra się zupełnie inaczej, niż podczas zwykłej gry stolikowej. Sposób gry w turw Draw wymiana kart może dostarczać informacji zarówno nieju zależny jest od tego, na jakim etapie się on znajduje, czy prawdziwych jak i fałszywych im mniej kart jest wymienia- też od tego, ile jeszcze osób musi odpaść, aby awansować do nych, tym gra staje się bardziej nieczytelna. Natomiast w Hol- płatnych miejsc. Inaczej gra się, posiadając znaczną przewagę d emie, widząc karty wspólne, łatwiej wyciągnąć prawidłowe nad przeciwnikami w ilości zgromadzonych żetonów, a inaczej wnioski. W określonych oko- mając ich niewiele. Takie licznościach pojawiają się same karty zupełnie inaczej Texas Hold em i pokera dobieranego łączy kilka cech układy, z którymi nie można rozgrywa się w zależności od wspólnych. Hierarchia układów pokerowych jest dokładnie przegrać, lub takie, gdy wiaaktualnej pozycji przy stole taka sama w obu tych wariantach, przy użyciu pełnej 52 domo, że wygra się na 100%! w stosunku do rozdającego. kartowej talii. Również licytacja odbywa się według tai wcale nie musi to być od Trzeba wiedzieć, kiedy makkich samych reguł. Jednakże porównując ilość dostępnych razu poker, czasem wystarczy symalizować zyski, a kiedy informacji, jakie można uzyskać podczas każdego rozdania do tego już trójka. Analizując minimalizować straty i jak to w obu tych wariantach, można zauważyć, iż w Hold emie wykryte karty wspólne, wyzrobić. Obserwacja przeciwjest ich znacznie więcej. raźnie widać też, jakie układy ników daje wiedzę kogo, kiestanowią potencjalne zagrody i jak blefować. Inaczej gra żenie, dzięki czemu łatwiej unikać trudnych sytuacji. Wszystko się przeciwko graczom agresywnym, a inaczej przeciwko pato wymaga jednak pewnej wiedzy i doświadczenia, przez co sywnym, inaczej przeciwko tym, którzy grają prawie w każdym Texas Hold em jest bardziej wymagający niż Draw. rozdaniu, a inaczej przeciwko tym, którzy grają bardzo rzadko.

9 Zestawienie najważniejszych różnic między odmianą Texas Hold em, a pokerem dobieranym: Texas Hold em Draw 2 zakryte karty własne 5 zakrytych kart własnych 5 odkrytych kart wspólnych Brak kart wspólnych Brak wymiany kart Wymiana kart Cztery rundy licytacji Dwie rundy licytacji Najlepszy pięciokartowy układ własny tworzony jest spośród 2 kart własnych oraz 5 kart wspólnych Układ końcowy to 5 kart już po wymianie

10 Hierarchia układów pokerowych W pokera gra się pełną standardową talią składającą się z 52 kart. Z 52 kart można ułożyć różnych kombinacji 5-kartowych, które tworzą określone układy pokerowe. Układ Ilość kombinacji Pojedyncza karta Para Dwie pary Trójka Strit Kolor Ful Czwórka 624 Poker 40 Hierarchia układów pokerowych opiera się na częstotliwości ich występowania im większa jest szansa na uzyskanie danej kombinacji, tym niższa jest jej pozycja w rankingu. Układy pokerowe w kolejności od najniższego do najwyższego: Najwyższa pojedyncza karta (ang. High Card) Układ, w którym każda karta ma inną wartość ale nie w jednym kolorze i nie następujących kolejno po sobie. Np. Najwyższa karta - ósemka. Jeżeli dwóch lub więcej graczy nie zdoła utworzyć żadnego układu pokerowego wygrywa ten, którego najwyższa karta jest wyższa od kart przeciwników. Posiadacze takich samych najwyższych kart porównują następną kartę w kolejności, a jeśli i ta jest taka sama, porównują według tego schematu kolejne karty dodatkowe. Jeśli okaże się, że wszystkie pięć kart przeciwników składa się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis.

11 Para (ang. One Pair) Układ, w którym występują dwie karty o takiej samej wartości i trzy karty dodatkowe o różnych wartościach. Np. Para króli. Trójka (ang. Three of a Kind) Układ składający się z trzech kart o takiej samej wartości i dwóch kart dodatkowych o różnych wartościach. Np. Trójka waletów. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada parę, wygrywa ten, którego para jest najwyższa. Jeśli dwóch lub więcej graczy posiada taką samą parę, wygrywa właściciel najwyższej karty dodatkowej spośród trzech pozostałych kart. Jeżeli i one są takie same, porównywane według tego schematu są kolejno dwie pozostałe karty dodatkowe. Jeśli okaże się, że wszystkie pięć kart przeciwników składa się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis. Dwie pary (ang. Two Pair) Układ składający się z dwóch par i jednej karty dodatkowej. Np. Dwie pary dziesiątki i szóstki. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada trójkę wygrywa ten, którego trójka jest najwyższa. Jeśli dwóch lub więcej graczy posiada taką samą trójkę, wygrywa właściciel najwyższej karty dodatkowej spośród dwóch pozostałych kart. Jeżeli i one są takie same, porównuje się ostatnią kartę dodatkową. Jeśli okaże się, że wszystkie pięć kart przeciwników składa się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis. Strit (ang. Straight) Układ składający się z pięciu kolejno następujących po sobie kart - nie w jednym kolorze. Np. Strit z najwyższą szóstką. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada dwie pary, najpierw porównuje się wyższe z par zwycięża posiadacz najwyższej. Jeśli pary te są takie same, to ich właściciele porównują niższe pary. Jeżeli i one posiadają taką samą wartość, o zwycięstwie rozstrzyga dodatkowa karta. Jeżeli okaże się, że wszystkie pięć kart przeciwników składa się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis. Uwaga: As może uzupełnić strita od asa do dziesiątki (najwyższego), jak również strita od piątki do asa (najniższego) as w tym przypadku jest traktowany jako jedynka. To jedyne dwa przypadki kiedy as może być kartą tworzącą strita. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada strita wygrywa ten, którego strit zaczyna się od najwyższej karty. Jeżeli okaże się, że strity przeciwników składają się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis.

12 Kolor (ang. Flush) Układ składający się z pięciu kart w takim samym kolorze - nie następujących kolejno po sobie. Np. Kolor z najwyższą damą. Kareta (ang. Four of a Kind) Układ składający się z czterech kart o takiej samej wartości i jednej karty dodatkowej. Np. Czwórka asów. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada kolor, wygrywa ten, którego kolor zaczyna się od najwyższej karty. Posiadacze takich samych najwyższych kart tworzących kolor porównują następną kartę w kolejności, a jeśli i ta jest taka sama, porównują według tego schematu kolejne karty z układu. Jeżeli okaże się, że kolory przeciwników składają się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis. Ful (ang. Full House) Układ składający się z trójki i pary. Np. Ful króle na dziesiątki. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada karetę, wygrywa ten, którego kareta składa się z kart o wyższej wartości. Jeśli karety są takie same, porównuje się kartę dodatkową. Jeżeli okaże się, że wszystkie pięć kart przeciwników składa się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis. Poker (ang. Straight Flush) Układ składający się z pięciu kolejno następujących po sobie kart w jednym kolorze (strit i kolor jednocześnie). Np. Poker z najwyższą dziewiątką. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada fula, wygrywa ten, którego ful składa się z wyższej trójki. Jeśli trójki są takie same, porównuje się pary. Jeżeli okaże się, że wszystkie pięć kart przeciwników składa się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis. Uwaga: As może uzupełnić pokera od asa do dziesiątki (najwyższego ang. Royal Flush), jak również pokera od piątki do asa (najniższego) as w tym przypadku jest traktowany jako jedynka. To jedyne dwa przypadki, kiedy as może być kartą tworzącą pokera. Jeżeli dwóch lub więcej graczy posiada pokera, wygrywa ten, którego poker zaczyna się od najwyższej karty. Jeżeli okaże się, że pokery przeciwników składają się z kart o dokładnie takiej samej wartości, następuje remis.

13 Texas Hold em (TH) jest najpopularniejszym obecnie wariantem pokera. W odmianie tej poza kartami własnymi występują również karty wspólne, których mogą użyć wszyscy gracze. Pełne rozdanie przebiega w następujący sposób (od rozdania kart do porównania układów): - każdy z graczy otrzymuje dwie zakryte karty własne (znane tylko jemu), - następuje pierwsza runda licytacji, - na stół wykrywa się trzy odkryte karty wspólne, - następuje druga runda licytacji, - na stół wykrywa się czwartą odkrytą kartę wspólną, - następuje trzecia runda licytacji, - na stół wykrywa się piątą odkrytą kartę wspólną, - następuje czwarta, ostatnia runda licytacji, - następuje wykrycie kart i wyłonienie zwycięzcy rozdania. Najsilniejszy układ pięciu kart tworzy się w dowolnych proporcjach z najlepszych dwóch kart z ręki oraz pięciu kart wspólnych. Texas Hold em przebieg rozdania Przed rozdaniem kart gracz siedzący bezpośrednio za rozdającym (ang. dealer), zgodnie z ruchem wskazówek zegara, musi wpłacić obowiązkowy zakład otwierający tzw. małą ciemną (ang. small blind SB), natomiast kolejny gracz wpłaca dużą ciemną (ang. big blind BB) dwukrotność małej ciemnej. Zakłady te mają na celu rozpoczęcie licytacji. Gdy ciemne są już wpłacone, dealer rozdaje każdemu dwie zakryte karty (zgodnie z ruchem wskazówek zegara, po jednej w każdym z dwóch osobnych okrążeń - zaczynając od gracza, który wpłacił małą ciemną i na sobie kończąc). Karty własne (ang. hole cards) są kartami znanymi tylko graczowi, który je otrzymał. Gdy gracze zapoznają się z kartami własnymi, następuje pierwsza runda licytacji. Rozpoczyna ją gracz, który siedzi bezpośrednio za wpłacającym dużą ciemną (ang. under the gun). Ma on do dyspozycji trzy opcje: - spasować (ang. fold), czyli zrzucić karty (nie wykrywając ich), rezygnując tym samym z dalszego udział w tym rozdaniu, - sprawdzić zakład (ang. call), czyli wyrównać poprzedni zakład (w tym przypadku dużą ciemną), pozostając tym samym w rozdaniu, - przebić zakład (ang. raise), czyli zwiększyć poprzedni zakład minimalna wysokość przebicia w każdej rundzie licytacji, to wysokość poprzedniego zakładu (co najmniej dużej ciemnej) z danej rundy licytacji. W grach bez limitu nie ma ograniczenia maksymalnej wysokości przebicia (zawsze można postawić wszystkie swoje żetony). W grach bez limitu nie ma również ograniczenia ilości przebić. Gdy gracz ten wykona już swój ruch, następny gracz bezpośrednio po nim ma do dyspozycji trzy takie same opcje. Niezależnie od tego, co zrobił poprzednik, może spasować, sprawdzić lub wykonać przebicie - jeżeli poprzednik przebił, może go przebić ponownie (ang. reraise). Następnie kolejni gracze podejmują decyzje według powyższego schematu. Gdy nadchodzi kolej graczy, którzy wpłacali zakłady w ciemno, mają oni również do dyspozycji wymienione powyżej opcje, jednakże, jako że wpłacali oni zakłady w ciemno należy to uwzględnić w rachunkach. Zakładając np. że duża ciemna została przebita jeszcze o 3 duże ciemne, to aby sprawdzić ten zakład, gracz wpłacający małą ciemną musi dopłacić najpierw do dużej ciemnej, a następnie dopłacić jeszcze 3 duże ciemne, natomiast gracz wpłacający dużą ciemną, aby sprawdzić ten zakład, musi dopłacić jeszcze 3 duże ciemne w tej sytuacji każdy z graczy pozostających w grze wpłacił równowartość 4 dużych ciemnych. Gdy wszyscy gracze pozostający w rozdaniu wpłacą taką samą ilość żetonów, można przejść do dalszego etapu gry. Należy jeszcze dodać, że w sytuacji, gdy nie nastąpi żadne przebicie (wszyscy jedynie sprawdzą zakłady w ciemno) i licytacja dojdzie do gracza, który wpłacił dużą ciemną, okazuje się, że każdy uczestniczący w rozdaniu wpłacił już taką samą ilość żetonów, natomiast gracz ten nie miał jeszcze możliwości wykonać przebicia - jest to jedyny taki przypadek w grze, kiedy po wyrównaniu zakładów, gracz może jeszcze wykonać przebicie. Jeżeli jednak dowolny zakład nie zostanie przez nikogo sprawdzony, rozdanie w tym momencie kończy się zwycięstwem gracza, który postawił ten zakład.

14 Kolejnym etapem gry jest wyłożenie na stół trzech odkrytych kart wspólnych (ang. flop). Następnie odbywa się druga runda licytacji. Rozpoczyna ją pierwszy biorący udział w rozdaniu gracz siedzący za rozdającym (zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Może on: - spasować, - zaczekać (ang. check), czyli wstrzymać się od otwarcia licytacji, pozostając jednocześnie w rozdaniu, - postawić zakład (ang. bet), czyli otworzyć tym samym licytację wysokość zakładu nie może być mniejsza, niż duża ciemna. Jeżeli zaczeka, to kolejny gracz biorący udział w rozdaniu ma do dyspozycji dokładnie trzy takie same opcje. Jeśli natomiast postawi zakład, to następny gracz staje przed wyborem takim, jak w turze licytacji przed flopem (ang. pre-flop) - może: spasować, sprawdzić lub przebić zakład. Jeżeli otwarcie licytacji, bądź też dowolne przebicie, nie zostanie przez nikogo sprawdzone, rozdanie w tym momencie kończy się zwycięstwem gracza, którego zakład nie został przez nikogo wyrównany. Kolejnym etapem gry jest wyłożenie na stół czwartej odkrytej karty wspólnej (ang. turn). Następnie odbywa się trzecia runda licytacji (dokładnie według takich samych zasad jak w licytacji po flopie). Potem następuje wyłożenie na stół piątej (ostatniej już) odkrytej karty wspólnej (ang. river). Teraz odbywa się czwarta runda licytacji (dokładnie według takich samych zasad jak w licytacji po flopie i turnie).

15 W odmianie Texas Hold em każdy gracz, tworząc swój najlepszy układ pokerowy składający się dokładnie z 5 kart, ma do dyspozycji 2 karty własne oraz 5 kart wspólnych. Może użyć 2 kart z ręki oraz 3 dowolnych kart wspólnych, może użyć 1 karty z ręki oraz 4 dowolnych kart wspólnych, a także po prostu użyć wszystkich 5 kart wspólnych, gdy najlepszy układ leży na wykryty na stole (nie używając kart z ręki). Jest więc możliwe, że kilku graczy może mieć dokładnie taką samą trójkę, czwórkę czy nawet najwyższego pokera, jeśli akurat ułoży się on z 5 kart wspólnych. W takiej sytuacji pula jest dzielona równo pomiędzy graczami dysponującymi takim samym najlepszym układem. Jeżeli otwarcie licytacji lub przebicie w czwartej (ostatniej) rundzie licytacji zostanie sprawdzone przynajmniej przez jedną osobę, to gracz, którego zakład został sprawdzony musi jako pierwszy wykryć karty (ang. showdown). Następnie kolejni gracze, zgodnie z ruchem wskazówek zegara bądź wykrywają swoje karty, jeśli posiadają lepszy układ, bądź też zrzucają słabszy układ bez pokazywania go przeciwnikom (ang. muck). Jeśli jednak w ostatniej turze licytacji nikt z graczy pozostających w rozdaniu nie otworzył licytacji, gracze ci porównują karty według powyższych zasad, zaczynając od pierwszego gracza za rozdającym (zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Gracz posiadający najlepszy układ zwycięża w rozdaniu i tym samym wygrywa pulę. Następnie odbywa się kolejne rozdanie dealerem jest gracz, który w poprzednim rozdaniu wpłacał małą ciemną. Należy wspomnieć o jeszcze jednej sytuacji, jaka często ma miejsce podczas gry. Mianowicie - jeśli w rozdaniu gracz z większą ilością żetonów postawi zakład w kwocie przewyższającej stan posiadania przeciwnika, to drugi gracz może sprawdzić ten zakład, stawiając wszystkie swoje żetony (ang. all-in), gwarantując sobie tym samym udział w grze aż do porównania kart wszystkie żetony, które przekroczyły stan posiadania jednego z graczy, wracają do tego, kto postawił wyższy zakład. Jeżeli w rozgrywce uczestniczy przynajmniej trzech graczy i posiadają oni różną ilość żetonów, to zdarza się, że gracz dysponujący najmniejszą liczbą żetonów, na pewnym poziomie licytacji wszystkie swoje żetony wkłada do puli, natomiast pozostali gracze licytują dalej. W takiej sytuacji gracz, który jest all-in uczestniczy w puli tylko do wysokości swojego zakładu, czyli w puli głównej (ang. main pot), natomiast wszystkie zakłady powyżej jego stanu posiadania tworzą pulę boczną (ang. side pot), o którą walczą pozostali w grze gracze. Gdy następuje porównanie kart, najpierw pomiędzy graczami licytującymi do końca wyznacza się zwycięzcę puli bocznej, a później dopiero wyłania się zwycięzcę puli głównej (już z udziałem gracza który nie brał udziału w walce o pulę boczną).

16 Przebieg przykładowego rozdania z PokerStars.pl Texas Hold em bez limitu ($1/$2) Adam oraz Grażyna nie biorą udziału w tym rozdaniu. Irek ($60,50) jest rozdającym. Bartek ($200) wpłaca małą ciemną $1. Czarek ($118) wpłaca dużą ciemną $2. Następuje rozdanie kart każdy gracz otrzymuje dwie zakryte, karty własne, z którymi się zapoznaje. Licytację rozpoczyna Daniel ($145,70), który pasuje. Ewa ($142,85) również pasuje. Franek ($65,40) sprawdza (wpłaca $2). Henryk ($61,70) pasuje. Irek (rozdający) także pasuje. Bartek sprawdza (dopłaca $1 wcześniej wpłacił już małą ciemną). Czarek czeka (jego zakład $2 w postaci dużej ciemnej został sprawdzony przez dwóch przeciwników). Po pierwszej turze licytacji w grze pozostaje trzech graczy, a puli znajduje się $6 ($2+$2+$2). Na stół wykładany jest FLOP (trzy odkryte karty wspólne). Licytację rozpoczyna Bartek (pierwszy za rozdającym) - czeka. Czarek czeka. Franek również czeka. Po drugiej turze licytacji w grze pozostaje trzech graczy, a w puli nadal znajduje się $6.

17 Na stół wykładany jest TURN (czwarta odkryta karta wspólna). Ponownie licytację rozpoczyna Bartek czeka. Czarek stawia $2. Franek przebija o $2 (do $4). Bartek pasuje. Czarek sprawdza (dopłaca $2). Po trzeciej turze licytacji w grze pozostaje dwóch graczy, a w puli znajduje się $14 ($6+$4+$4). Na stół wykładany jest RIVER (piąta, ostatnia odkryta karta wspólna). Czwartą, ostatnią turę licytacji rozpoczyna Czarek (pierwszy za rozdającym) - stawia $6. Franek przebija o $6 (do $12). Czarek przebija ponownie o $6 (do $18). Franek wchodzi all-in przebija ponownie o pozostałe $41,40 (do $59,40). Czarek sprawdza (dopłaca $41,40). W puli znajduje się $132,80 ($14+$59,40+$59,40). Następuje porównanie kart. Pierwszy karty odkrywa Franek (to jego ostatni zakład został sprawdzony). Odkrywa on asa z królem jego najwyższy pięciokartowy układ spośród dwóch kart własnych oraz pięciu kart wspólnych to ful: dziesiątki na asy (wykorzystał on cztery karty spośród kart wspólnych oraz jedną kartę spośród kart własnych). Czarek odkrywa waleta z dziesiątką - jego najwyższy pięciokartowy układ spośród dwóch kart własnych oraz pięciu kart wspólnych to kareta dziesiątek z asem (również on wykorzystał cztery karty spośród kart wspólnych oraz jedną kartę spośród kart własnych). Czarek wygrywa rozdanie i pulę w wysokości $129,80.

18 Co to są turnieje pokerowe Turnieje pokerowe umożliwiają zdobycie stosunkowo wysokiej wygranej w porównaniu do wysokości wpisowego. Mogą być rozgrywane zarówno na żywo, jak i w Internecie; mogą gromadzić różną ilość uczestników (od 2 graczy do wielu tysięcy osób); wpisowe do turniejów zaczyna się od zera, na kilkudziesięciu tysiącach dolarów kończąc; a w wielu turniejach nagroda za pierwsze miejsce znacznie przekracza dolarów! W największym internetowym serwisie - PokerStars.pl - nowe turnieje rozpoczynają się co sekundę przez całą dobę. Organizowane są one w różnych wariantach pokera, co w połączeniu z dużą rozpiętością wpisowego pozwala każdemu znaleźć grę dla siebie. Zasady rozgrywania turniejów pokerowych najlepiej przedstawić na przykładzie standardowego turnieju freezout jest to najbardziej typowy, a zarazem najpopularniejszy obecnie wariant, w jakim rozgrywane są turnieje. Według tej formuły odbywają się turnieje z cyklu EPT (European Poker Tour), główny turniej WSOP (World Series of Poker), czy też internetowy Sunday Million. chwilą robi się bardziej widowiskowa. Gracze, którzy stracą wszystkie swoje żetony, odpadają z turnieju, czego następstwem jest (gdy tylko jest to tylko możliwe) redukcja kolejnych stołów. W określonych odstępach czasu organizowane są przerwy. Największe turnieje trwają kilka dni. Po jakimś czasie, gdy odpadnie określona liczba uczestników, osoby pozostałe w grze wchodzą w strefę miejsc płatnych. Gra toczy się dalej, aż do chwili, gdy jedna osoba zgromadzi wszystkie żetony, wygrywając tym samym cały turniej i zgarniając główną nagrodę. Zasady pokera są bardzo proste, zasady według których rozgrywa się turnieje - również. Na starcie wszyscy mają tyle samo żetonów, każdy może wygrać. Jednakże kluczową rolę w grze turniejowej odgrywają umiejętności. Dobry gracz musi wiedzieć, jak grać w każdej fazie turnieju, jak grać przeciwko różnym przeciwnikom, jak rozgrywać poszczególne układy, kiedy nie angażować się w rozgrywkę nawet z dobrym układem, a kiedy atakować niezależnie od posiadanych kart - ten sam turniej można rozegrać na wiele różnych sposobów, trzeba tylko wybrać ten właściwy. Ciekawą odmianę turniejów stanowią turnieje Sit&Go są to najprostsze turnieje, co nie znaczy, że tylko dla początkujących. Zasady ich rozgrywania są takie same, jak w przypadku turniejów freezout, jednakże - w odróżnieniu od nich - nie zaczynają się one o określonej godzinie, tylko w chwili gdy do turnieju Sit&Go zarejestruje się określona liczba graczy np. 2, 9, 18, 45, 180. Turnieje te charakteryzują się z góry ustaloną liczbą miejsc płatnych i wysokością nagród. Przykładowo, w zwykłym 9-osobowym turnieju Sit&Go płatne są zawsze 3 pierwsze miejsca w proporcjach: 50%, 30%, 20% wysokości puli nagród. Wiele osób wybiera ten typ turniejów, gdyż trwają one znacznie krócej niż duże turnieje i startują z bardzo dużą częstotliwością. Przed rozpoczęciem turnieju, po opłaceniu wpisowego, gracze w sposób losowy są rozmieszczani przy stołach, a każdy z nich otrzymuje dokładnie taką samą startową ilość żetonów. Według określonego schematu ustala się ilość płatnych miejsc oraz strukturę nagród. W chwili rozpoczęcia turnieju uruchamiany jest zegar, według którego w określonych odstępach czasu zwiększane są zakłady w ciemno. Na początku zakłady te są niskie, jednak z upływem czasu robią się coraz wyższe, co powoduje, że gra nabiera coraz większego tempa i z każdą Poker ma jeszcze jedną istotną cechę, mianowicie zawsze jest w nim obecny element losowości oczywiście, im większe są umiejętności gracza, tym mniejsze ma on znaczenie. Zasadniczą zaletą losowości jest to, że daje ona szansę zwykłym graczom pokonać najlepszych pokerzystów, dzięki niej w pokerze każdy może odnieść motywujący sukces.

19 Rodzaje turniejów na PokerStars.pl PokerStars.pl dysponuje najlepszym oprogramowaniem do gry w pokera przez Internet jest ono ciągle ulepszane, także pod wpływem sugestii graczy. Oprogramowanie to jest bardzo stabilne i bezpieczne. Oferuje wiele opcji ustawień, dzięki którym gra na wielu stołach staje się łatwiejsza. W oprogramowaniu PokerStars.pl dostępny jest dodatkowy filtr turniejowy, który ułatwia wyszukiwanie turniejów według różnorodnych kryteriów. Duża liczba graczy na PokerStars.pl powoduje, że łatwo zagrać w turniejach z wieloma uczestnikami i zarazem wysokimi nagrodami za najwyższe miejsca. Dla graczy, którzy wolą mniejsze turnieje, dostępna jest cała gama turniejów Sit & Go, które również cieszą się olbrzymią popularnością. Niezwykle bogata oferta turniejowa PokerStars.pl sprawia, że to właśnie w tym serwisie do turniejowej rywalizacji staje najwięcej osób. Turnieje na PokerStars.pl rozpoczynają się co sekundę i są tak zróżnicowane, że każdy może znaleźć grę dla siebie. W ofercie znajdują się turnieje: - na wirtualne pieniądze (umożliwiające zapoznanie się z zasadami turniejowymi), - darmowe (freerolle w których wygrać można prawdziwe pieniądze lub nagrody rzeczowe), - turnieje za prawdziwe pieniądze z wpisowym już od $0.10, - turnieje dla lojalnych użytkowników (VIP), - turnieje skierowane do określonych grup graczy (w tym turnieje tylko dla graczy z Polski Strefa PL), - turnieje w różnych odmianach pokera (w tym gry mieszane), - z różnym limitem (ze stałym limitem obstawiania, z limitem puli i bez limitu), - małe turnieje (1-na-1, czy jednostolikowe), - olbrzymie turnieje z wieloma tysiącami graczy, - turnieje kwalifikacyjne do turniejów zarówno online jak i na żywo, - turnieje z gwarantowaną pulą nagród, - turnieje prywatne, - turnieje turbo i deep stack, - turnieje freezout i z rebuyami. Trudno wymienić w kliku zdaniach wszystkie typy turniejów dostępne na PokerStars.pl. Po więcej informacji zapraszamy do oprogramowania i na stronę PokerStars.pl. Mieszanka tych wszystkich turniejów w połączeniu z największą ilością graczy online oraz przyjaznym, stabilnym, bezpiecznym i cały czas rozwijanym oprogramowaniem sprawia, że turniejowa oferta PokerStars.pl jest bezkonkurencyjna. Najpopularniejsze turnieje niedzielne na PokerStars.pl Do najciekawszych turniejów organizowanych przez PokerStars.pl należą: Sunday Million słynny cotygodniowy turniej online z gwarantowaną pulą nagród w wysokości $ , Sunday Warm-Up rozgrzewka przed Sunday Million z gwarantowaną pulą nagród w wysokości $ , Sunday 500 turniej z gwarantowaną pulą nagród w wysokości $ , Sunday Two Hundred Grand turniej z wpisowym w wysokości $11 i z gwarantowaną pulą nagród wynoszącą $ , Turbo Takedown turniej z gwarantowaną pulą nagród wynoszącą $ i co najmniej co trzecim miejscem płatnym.

20 Wysokie wygrane co tydzień! Sunday Million na PokerStars.pl PokerStars.pl oferuje całą gamę turniejów satelitarnych do dużych turniejów zarówno on-line, jak i na żywo. Turnieje kwalifikacyjne mogą być rozgrywane jako zwykłe turnieje freezout lub z rebuyami, a także jako turnieje Sit & Go (również w wariancie Step). Turnieje satelitarne często są wieloetapowe, co pozwala rozpocząć kwalifikacje od dowolnego poziomu - w zależności od wysokości bankrolla. Niektóre z turniejów satelitarnych dostępnych na PokerStars.pl są darmowe. Wpisowe do najtańszych turniejów nie przekracza $1. PokerStars.pl oferuje również kwalifikacje za punkty FPP. Duża rozpiętość wpisowego gwarantuje dużą liczbę graczy na każdym poziomie kwalifikacji, co daje wielu osobom szanse na awans do turniejów głównych. Do niektórych turniejów organizowane są bezpośrednie kwalifikacje z określoną ilością miejsc gwarantujących awans do turnieju finałowego. Do największych turniejów na żywo, do jakich można zakwalifikować się, grając w turniejach satelitarnych na PokerStars.pl, należą np. EPT, PCA, LAPT, APPT, czy Aussie Millions. PokerStars.pl jest również obecne na World Series of Poker (WSOP) Mistrzostwach Świata w Pokerze. Wśród turniejowych graczy PokerStars.pl znajdują się zwycięzcy zarówno głównego turnieju WSOP jak i turniejów bocznych. W 2008 roku PokerStars.pl wysłało na WSOP rekordową ilość graczy jeden z nich, Peter Eastgate, został nowym mistrzem świata. Tak bogata oferta turniejów, do których PokerStars.pl oferuje satelity, jak i różnorodność i dostępność turniejów kwalifikacyjnych oraz szeroka rozpiętość wpisowego czynią z PokerStars.pl najlepsze miejsce do tego typu rozgrywek. Na przykład, Polak, Marcin Horecki, swoją drogę do 3 miejsca w EPT w Londynie rozpoczął właśnie od wygrania wejściówki do turnieju głównego w turnieju satelitarnym.

Odmiany Gry. Rozpoczęcie gry

Odmiany Gry. Rozpoczęcie gry Odmiany Gry Limit: każda runda ma określony wcześniej limit podbicia, Pot-Limit: w każdej rundzie gracz nie może postawić więcej niż wartość puli znajdującej się na stole, No-Limit: w każdej chwili można

Bardziej szczegółowo

W pudełku. Cel gry. Mądrze inwestuj pieniądze na rynku nieruchomości i pokaż innym, że to właśnie Ty jesteś najlepszy!

W pudełku. Cel gry. Mądrze inwestuj pieniądze na rynku nieruchomości i pokaż innym, że to właśnie Ty jesteś najlepszy! zasady gry 1 Mądrze inwestuj pieniądze na rynku nieruchomości i pokaż innym, że to właśnie Ty jesteś najlepszy! W pudełku Cel gry 30 kart Nieruchomości o wartości od 1 do 30. W grze Na Sprzedaż rozgrywka

Bardziej szczegółowo

PHASE 10 LICZBA GRACZY: 2-6

PHASE 10 LICZBA GRACZY: 2-6 PHASE 10 LICZBA GRACZY: 2-6 CEL GRY: Być pierwszym graczem, który ukończy wszystkie 10 faz. W przypadku remisu gracz z mniejszym wynikiem zostaje zwycięzcą. ZAWARTOŚĆ: Karty ściągi (opisujące 10 faz) oraz

Bardziej szczegółowo

Początkujący. Strategia Shortstack Kompletny przewodnik dla początkujących

Początkujący. Strategia Shortstack Kompletny przewodnik dla początkujących Początkujący Strategia Shortstack Kompletny przewodnik dla początkujących 1 PokerStrategy Szkoła pokera Co www.pokerstrategy.com może dla mnie zrobić? Uczysz się skutecznej, tzn. strategicznej gry w pokera.

Bardziej szczegółowo

Niezwykła przygoda dla 3-6 śmiałych podróżników w wieku od 8 do 99 lat

Niezwykła przygoda dla 3-6 śmiałych podróżników w wieku od 8 do 99 lat Niezwykła przygoda dla 3-6 śmiałych podróżników w wieku od 8 do 99 lat Autor: Hervé Marly Ilustracje i grafika: Agnieszka Rajczak-Kucińska Na odwrocie każdego zestawu czterech kart znajdują się wizerunki

Bardziej szczegółowo

ZASADY GRY NAJCZĘSCIEJ GRYWANA GRA LICZBOWA NA ŚWIECIE DLA CAŁEJ RODZINY

ZASADY GRY NAJCZĘSCIEJ GRYWANA GRA LICZBOWA NA ŚWIECIE DLA CAŁEJ RODZINY 12355541 Rummikub ZASADY GRY NAJCZĘSCIEJ GRYWANA GRA LICZBOWA NA ŚWIECIE DLA CAŁEJ RODZINY Dla 2 4 graczy w wieku od 7 lat Zawartość opakowania: 104 kostki do gry, ponumerowane od 1 do 13, w czterech kolorach

Bardziej szczegółowo

Omahaha dla każdego (1/4)

Omahaha dla każdego (1/4) Omahaha dla każdego (1/4) Prezentacja: Rozgrywka: 1. PLO zasady 2. Specyfika PLO 3. Ocena rąk startowych 4. Typy rąk PLO 5. Otwieranie puli Gra: PLO SH Blinds: 0.10/0.25 Sieć: Full Tilt Poker Liczba stołów:

Bardziej szczegółowo

PROJEKT REGULAMINU II EDYCJI GRAND PRIX POWIATU MIĘDZYCHODZKIEGO W SPORTOWEJ GRZE W KOPA O PUCHAR KRAINY 100 JEZIOR

PROJEKT REGULAMINU II EDYCJI GRAND PRIX POWIATU MIĘDZYCHODZKIEGO W SPORTOWEJ GRZE W KOPA O PUCHAR KRAINY 100 JEZIOR PROJEKT REGULAMINU II EDYCJI GRAND PRIX POWIATU MIĘDZYCHODZKIEGO W SPORTOWEJ GRZE W KOPA O PUCHAR KRAINY 100 JEZIOR I. II Grand Prix Powiatu Międzychodzkiego w sportowej grze w Kopa o Puchar Kariny 100

Bardziej szczegółowo

Stefan Dorra. zasady gry

Stefan Dorra. zasady gry TM Stefan Dorra zasady gry Komponenty Gry 5 kart Postaci 60 kart do Gry (w 4 kolorach o wartości od do 3). Karty o wartości występują w trzech kopiach, pozostałe karty w jednej kopii. 6 6 3 3 3 3 33 3

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkowania serwisu aukcyjnego Flota.TargetMoto.pl

Instrukcja użytkowania serwisu aukcyjnego Flota.TargetMoto.pl Instrukcja użytkowania serwisu aukcyjnego Flota.TargetMoto.pl I. Dostęp do serwisu Platforma aukcyjna Grupy Maspex Wadowice dostępna jest pod adresem www.flota.targetmoto.pl. Przeglądanie serwisu aukcyjnego

Bardziej szczegółowo

Zasady pokera talia Cztery kolory Wartości kart Hierarchia układów (a zarazem tzw. rąk) Poker Kareta Ful (full)

Zasady pokera talia Cztery kolory Wartości kart Hierarchia układów (a zarazem tzw. rąk) Poker Kareta Ful (full) Zasady pokera talia Talia składa się z 52 kart w 4 kolorach. W każdym kolorze jest 13 kart o różnej wartości (od najsłabszej dwójki do najsilniejszego asa). Cztery kolory Wszystkie kolory są tej samej

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla pracowników i kontrahentów Grupy Maspex

Instrukcja dla pracowników i kontrahentów Grupy Maspex Instrukcja użytkowania serwisu Flota.TargetMoto.pl Instrukcja dla PRACOWNIKÓW i KONTRAHENTÓW Grupy Maspex...str. 1-5 Instrukcja dla LEASINGOBIORCÓW. str. 6-7 I. Dostęp do serwisu Instrukcja dla pracowników

Bardziej szczegółowo

Zasady gry. Zawartosc pudełka. Przygotowanie do gry

Zasady gry. Zawartosc pudełka. Przygotowanie do gry Zasady gry Cel gry Po przegranym wyścigu zając zażądał rewanżu, a żółw przyjął wyzwanie. Wieść o zbliżającym się wyścigu rozeszła się po całej krainie. Na starcie zebrali się wszyscy uczestnicy: zając,

Bardziej szczegółowo

Eliminacje do Mistrzostw Polski w Rummikub

Eliminacje do Mistrzostw Polski w Rummikub Eliminacje do Mistrzostw Polski w Rummikub Data: 12.09.2015 Godziny: I Turniej 10:00-14:00, II Turniej 15:00-19:00 Miasto: Warszawa CH Arkadia, adres: Aleja Jana Pawła II 82, 00-175 http://www.arkadia.com.pl/

Bardziej szczegółowo

Witaj w pokerowym Raju!

Witaj w pokerowym Raju! Witaj w pokerowym Raju! Witaj w Paradise Poker jednym z najbardziej znanych pokój do gry w pokera na świecie! Ten przewodnik oprowadzi Cię po wszystkich jego zakątkach i pomoże rozpocząć grę w fascynującym

Bardziej szczegółowo

WZORY, KOLORY, MEMORY

WZORY, KOLORY, MEMORY gra edukacyjna w 2 wariantach - od 5 lat Gra I dla 2 4 graczy rekwizyty: 1) plastikowe elementy (żetony) - 48 szt. 2) karty wzorów - 55 szt. 3) podkłady - 2 4 szt. INSTRUKCJA WZORY, KOLORY, MEMORY Cel

Bardziej szczegółowo

WPROWADZENIE I CEL GRY ELEMENTY GRY

WPROWADZENIE I CEL GRY ELEMENTY GRY WPROWADZENIE I CEL GRY Masz nadzieję zostać ministrem handlu Maharadży. Osiągniesz swój cel, jeśli pod koniec każdego tygodnia (rundy) będziesz bogatszy od swojego przeciwnika. Fortunę zdobędziesz, zbierając

Bardziej szczegółowo

Dobble? Co to takiego?

Dobble? Co to takiego? SZALONA GRA WYMAGAJĄCA REFLEKSU OD 2 DO 8 GRACZY OD 6. ROKU ŻYCIA GWIEZDNE WOJNY ZASADY GRY Dobble? Co to takiego? Gra Dobble składa się z 55 kart. Na każdej z nich znajduje się 8 różnych symboli z puli

Bardziej szczegółowo

Omahaha dla każdego (4/4)

Omahaha dla każdego (4/4) Omahaha dla każdego (4/4) Prezentacja: 1. Bet sizing 2. Preflop 3bet 3. Float 4. Check-raise 5. Bluff-raise Rozgrywka: Gra: PLO SH Blinds: 0.10/0.25 Sieć: Full Tilt Poker Liczba stołów: 3 Stoły: 100bb

Bardziej szczegółowo

Fixed LImit - Strategia Kompletny przewodnik dla początkujących

Fixed LImit - Strategia Kompletny przewodnik dla początkujących Początkujący Fixed LImit - Strategia Kompletny przewodnik dla początkujących 1 PokerStrategy Szkoła Pokera Co www.pokerstrategy.com może dla mnie zrobić? Uczysz się skutecznej, tzn. strategicznej gry w

Bardziej szczegółowo

Mistrzostwa Polski Mężczyzn

Mistrzostwa Polski Mężczyzn Uchwała Zarządu Polskiej Federacji Petanque Związku Sportowego z dnia 26.01. 2016 r. nr 10/ 2016 w sprawie Regulaminu Mistrzostw Polski Mężczyzn 1. Zarząd PFP działając na podstawie 29, pkt.15 Statutu

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN MISTRZOSTW POLSKI 2015 NEUROSHIMA: HEX 3.0

REGULAMIN MISTRZOSTW POLSKI 2015 NEUROSHIMA: HEX 3.0 REGULAMIN MISTRZOSTW POLSKI 2015 NEUROSHIMA: HEX 3.0 Informacje ogólne Organizatorem Mistrzostw Polski 2015 Neuroshima: Hex 3.0 zwanych dalej Mistrzostwami jest Wydawnictwo Portal Games Ignacy Trzewiczek

Bardziej szczegółowo

Gra dla 2-4 graczy w wieku 8-108 lat

Gra dla 2-4 graczy w wieku 8-108 lat Autor gry: Michael Ferch Ilustracje: Maciej Szymanowicz Gra dla 2-4 graczy w wieku 8-108 lat A to heca! Zwierzaki opuściły gospodarstwo i postanowiły pohasać po łące. Zadaniem graczy będzie łapanie zwierząt

Bardziej szczegółowo

Stanowisko Stowarzyszenia. 4. Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. efektywnej regulacji gry w pokera

Stanowisko Stowarzyszenia. 4. Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. efektywnej regulacji gry w pokera Stanowisko Stowarzyszenia 4. Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. efektywnej regulacji gry w pokera Stowarzyszenie Wolny Poker Dobre regulacje i rozsądne opodatkowanie Stowarzyszenie Wolny Poker powstało

Bardziej szczegółowo

ZAWARTOŚĆ TURA GRY PRZYGOTOWANIE WPROWADZENIE ORAZ CEL GRY. 55 kart towarów. 38 żetonów towarów. 1 żeton wielbłąda 18 żetonów premii

ZAWARTOŚĆ TURA GRY PRZYGOTOWANIE WPROWADZENIE ORAZ CEL GRY. 55 kart towarów. 38 żetonów towarów. 1 żeton wielbłąda 18 żetonów premii WPROWADZENIE ORAZ CEL GRY Jaipur Masz nadzieję zostać nadwornym kupcem Maharadży będąc na koniec tygodnia (runda) bogatszym niż twój przeciwnik. W tym celu zbierasz i wymieniasz towary (karty) na rynku

Bardziej szczegółowo

Tradycyjne gry karciane. Przewodnik po zasadach gry w karty.

Tradycyjne gry karciane. Przewodnik po zasadach gry w karty. tylkorelaks.pl Tradycyjne gry karciane. Przewodnik po zasadach gry w karty. Wersja demonstracyjna. Wydawnictwo Psychoskok Konin 2016 tylkorelaks.pl Tradycyjne gry karciane. Przewodnik po zasadach gry w

Bardziej szczegółowo

Ogród kart dla 2 do 4 osób

Ogród kart dla 2 do 4 osób Ogród kart dla 2 do 4 osób Piękne jest życie pod gałęziami! W zwycięskim arboretum rośnie wiele drzew pyszniących się wspaniałymi, naturalnymi kolorami, a jego goście zostają przeniesieni do prawdziwego

Bardziej szczegółowo

Panel Administracyjny Spis treści:

Panel Administracyjny Spis treści: Panel Administracyjny Spis treści: 1. Wstęp - ogólne informacje dot. panelu Moje-Serwery.pl 2. Rejestracja konta w serwisie Moje-Serwery.pl i logowanie. 3. Dane konta - ustawienia konta użytkownika. 4.

Bardziej szczegółowo

Regulamin Zawodów. Bank: Nr rachunku:

Regulamin Zawodów. Bank: Nr rachunku: Ci# Handlowy XIV Klubowe Mistrzostwa Polski Grupa Kwalifikacyjna Binowo Park Golf Club 18-21 czerwca 2015 Ranking PZG Klubowy Puchar Polski 1. Uprawnieni do gry w turnieju: a) Wg zapisu Regulaminu Głównego

Bardziej szczegółowo

WPROWADZENIE ORAZ CEL GRY ZAWARTOŚĆ. 55 kart towarów PRZYGOTOWANIE

WPROWADZENIE ORAZ CEL GRY ZAWARTOŚĆ. 55 kart towarów PRZYGOTOWANIE WPROWADZENIE ORAZ CEL GRY Jaipur Masz nadzieję zostać nadwornym kupcem Maharadży będąc na koniec tygodnia (runda) bogatszym niż twój przeciwnik. W tym celu zbierasz i wymieniasz towary (karty) na rynku

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PLATFORMY E-LEARNINGOWEJ

INSTRUKCJA OBSŁUGI PLATFORMY E-LEARNINGOWEJ E-LEARNINGOWEJ 1 Spis treści Wprowadzenie... 3 1. Zakładanie konta na platformie... 3 2. Logowanie... 5 3. Przypomnienie zapomnianego hasła... 5 4. Zmiana profilu... 5 5. Zapisy na szkolenie...6 6. Proces

Bardziej szczegółowo

Jak organizować Ligę Pokémon

Jak organizować Ligę Pokémon Jak organizować Ligę Pokémon Jak się zgłosić? Jeśli w twojej okolicy są jacyś chętni do wzięcia udziału w Lidze najprostsze co możesz zrobić to po prostu ją dla nich zorganizować. Jak to zrobić? Stwórz

Bardziej szczegółowo

III Otwarte Mistrzostwa Łodzi 2012 OMŁ SPORTBOWLING CUP

III Otwarte Mistrzostwa Łodzi 2012 OMŁ SPORTBOWLING CUP III Otwarte Mistrzostwa Łodzi 2012 OMŁ SPORTBOWLING CUP 03-10 czerwca 2012 Grakula Łódź Sponsorzy PATRONAT SPORTOWY Patroni Medialni Turniej odbywać się będzie w dwóch kategoriach : Open otwarta dla wszystkich

Bardziej szczegółowo

Liczba graczy: 2-6 Wiek: 8+ Czas: min.

Liczba graczy: 2-6 Wiek: 8+ Czas: min. Liczba graczy: 2-6 Wiek: 8+ Czas: 30-60 min. 105 kart: 18 kart lokomotyw 7 parowych 6 spalinowych 5 elektrycznych rewers 87 kart wagonów 25 przewożących żywność 19 przewożących bydło 15 przewożących węgiel

Bardziej szczegółowo

CEL GRY ZAWARTOŚĆ. v Produkowane Kamienie. w x y z. w x y z

CEL GRY ZAWARTOŚĆ. v Produkowane Kamienie. w x y z. w x y z CEL GRY Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa poprzez umiejętne kierowanie grupą robotników przy wznoszeniu nowych budowli w królestwie. u 42 karty Robotników Koszt (w Monetach)

Bardziej szczegółowo

Kto jeszcze gra w domino?

Kto jeszcze gra w domino? Mirosław Dąbrowski Kto jeszcze gra w domino? Domino, choć wciąż jeszcze można jego zestawy kupić w sklepach z zabawkami, nie należy już chyba do bardzo popularnych dziecięcych rozrywek. Szkoda, bo gra

Bardziej szczegółowo

B.VII USTALANIE KOLEJNOŚCI MIEJSC W TURNIEJACH PZSZACH. q Ustalanie kolejności miejsc (PZSzach) Część B.VII str. 1

B.VII USTALANIE KOLEJNOŚCI MIEJSC W TURNIEJACH PZSZACH. q Ustalanie kolejności miejsc (PZSzach) Część B.VII str. 1 q Ustalanie kolejności miejsc (PZSzach) Część B.VII str. 1 q B.VII USTALANIE KOLEJNOŚCI MIEJSC W TURNIEJACH PZSZACH 1. WSTĘP 1.1. O kolejności zajętych miejsc rozstrzyga zawsze liczba punktów zdobytych

Bardziej szczegółowo

QUIZ O ŚWIECIE INSTRUKCJA WARIANT I

QUIZ O ŚWIECIE INSTRUKCJA WARIANT I INSTRUKCJA QUIZ O ŚWIECIE WARIANT I rekwizyty: 1) karty pytań i odpowiedzi - 97 szt. 2) karty liter a, b, c - 4 x 3 szt. 3) karta z nazwami działów - 1 szt. 4) pionki do gry - 4 szt. 5) kostka do gry 6)

Bardziej szczegółowo

Regulamin ligi bilardowej Sezam Cup 2015/2016

Regulamin ligi bilardowej Sezam Cup 2015/2016 Regulamin ligi bilardowej Sezam Cup 2015/2016 1. Organizator: Organizatorem ligi bilardowej Sezam Cup 2015/2016 jest: Salon Bilardowy Sezam, ul. Kuźnicza 10 Wrocław 2. System rozgrywek: Liga bilardowa

Bardziej szczegółowo

Chcieliśmy podziękować Zasad Tichu nie można wytłumaczyć! Dwóch partnerów

Chcieliśmy podziękować Zasad Tichu nie można wytłumaczyć! Dwóch partnerów Chcieliśmy podziękować panu Chuang, przewodnikowi po niemieckojęzycznym departamencie Nanjing, za wszystko co dla nas uczynił. Polecamy tego wspaniałego przewodnika, ponieważ zna się na wszystkim: jest

Bardziej szczegółowo

ELEMENTY GRY CEL GRY. 5 dwustronnych plansz z samochodami 1 plansza paszportu Bazar Różyckiego dodatek do gry Pan tu nie stał!

ELEMENTY GRY CEL GRY. 5 dwustronnych plansz z samochodami 1 plansza paszportu Bazar Różyckiego dodatek do gry Pan tu nie stał! Zawartość pudełka: 110 kart (90 towarów, 1 akcji, 6 dolarów) 2 żetonów (po w każdym kolorze, z wartościami 1 ) żeton Po ruchu dobierz kartę Żetony przedstawiają towary zagraniczne, o które gracze będą

Bardziej szczegółowo

Magiczny Rycerz Oficjalnie Starcie Bezpośrednie - Zasady Turniejowe

Magiczny Rycerz Oficjalnie Starcie Bezpośrednie - Zasady Turniejowe 1 Magiczny Rycerz Oficjalnie Starcie Bezpośrednie - Zasady Turniejowe Armie dwóch graczy toczą bitwy w dzikiej walce o zwycięstwo! Data wejścia w życie: 1 stycznia 2002 Wstęp Witaj w świecie turniejów

Bardziej szczegółowo

TRI DOM. Gra zawiera następujące elementy:

TRI DOM. Gra zawiera następujące elementy: TRI DOM Tridom jest grą planszową, w której każdy gracz wciela się w jedno z wielu stronnictw, które próbuje przejąć władzę nad dopiero co odkrytą krainą. Celem gry jest uzyskanie i utrzymanie jak najdłużej

Bardziej szczegółowo

(12) OPIS PATENTOWY (19) PL

(12) OPIS PATENTOWY (19) PL RZECZPO SPOLITA POLSKA Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (12) OPIS PATENTOWY (19) PL (21) Numer zgłoszenia: 319732 (22) Data zgłoszenia: 16.10.1995 (86) Data i numer zgłoszenia międzynarodowego:

Bardziej szczegółowo

Instrukcja gry. Zawartośd pudełka:

Instrukcja gry. Zawartośd pudełka: Instrukcja gry Express Delivery to gra planszowa, w której gracze wcielają się w rolę kurierów przemierzających drogi Polski, Niemiec i Czech. Celem gry jest jak największy zarobek, który można osiągnąd

Bardziej szczegółowo

Gra: Partnerstwo biznesowe

Gra: Partnerstwo biznesowe Gra: Partnerstwo biznesowe Opis: Gra uczy partnerstwa biznesowego. Pokazuje jakie są jego zalety i wady. Pozwala uczestnikom szkolenia odkryć główny powód, dla którego firmy tworzą partnerstwa biznesowe.

Bardziej szczegółowo

[Wpisz tekst] Regulamin Zawodów

[Wpisz tekst] Regulamin Zawodów [Wpisz tekst] Regulamin Zawodów Citi Handlowy XV Klubowe Mistrzostwa Polski Grupa Kwalifikacyjna Mazury Golf & Country Club 7-10 lipca 2016 Ranking PZG Klubowy Puchar Polski 1. Uprawnieni do gry w turnieju:

Bardziej szczegółowo

Szkolne Blogi - jak zacząć?

Szkolne Blogi - jak zacząć? Szkolne Blogi - jak zacząć? Zapraszamy do Szkolnych Blogów SzkolneBlogi.pl to platforma społecznościowa udostępniona przez PKO Bank Polski szkołom, które uczestniczą w programie SKO. Dzięki Szkolnym Blogom

Bardziej szczegółowo

Ilustracje: Mariusz Gandzel ELEMENTY GRY 54 karty akcji 1 karta Ostatnia prosta 1 kostka

Ilustracje: Mariusz Gandzel ELEMENTY GRY 54 karty akcji 1 karta Ostatnia prosta 1 kostka Gra dla 2-6 osób w wieku 8-108 lat Autor: Reiner Knizia Ilustracje: Mariusz Gandzel ELEMENTY GRY 54 karty akcji 1 karta Ostatnia prosta 1 kostka 5-częściowa trybuna z boksami na bolidy 12 bolidów 6 płytek

Bardziej szczegółowo

Przygotowanie do gry Plansza zostaje ułożona na środku stołu. Odkryte żetony bonusowe zostają ułożone na planszy w przeznaczonych do tego miejscach.

Przygotowanie do gry Plansza zostaje ułożona na środku stołu. Odkryte żetony bonusowe zostają ułożone na planszy w przeznaczonych do tego miejscach. Przygotowanie do gry Plansza zostaje ułożona na środku stołu. Odkryte żetony bonusowe zostają ułożone na planszy w przeznaczonych do tego miejscach. Żeton o najniższej wartości trafia na sam dół, pozostałe

Bardziej szczegółowo

Instrukcja rezerwacji obozów poprzez panel on-line

Instrukcja rezerwacji obozów poprzez panel on-line Instrukcja rezerwacji obozów poprzez panel on-line (05.10.2015) Jak założyć konto? Na stronie do logowania i postępować zgodnie z procedurą. należy uruchomić procedurę rejestracji Podany przez Państwa

Bardziej szczegółowo

2. Klasy rozgrywek klubowych

2. Klasy rozgrywek klubowych Klubowe Mistrzostwa Polski 1. Zasady ogólne 1. Prawo do udziału w rozgrywkach KMP mają reprezentacje klubów zrzeszonych w PFP. 2. Klub może zgłosić więcej niż jedną reprezentację do rozgrywek KMP. 3. Kluby

Bardziej szczegółowo

darmowe zdjęcia - allegro.pl

darmowe zdjęcia - allegro.pl darmowe zdjęcia - allegro.pl 1 Darmowe zdjęcia w Twoich aukcjach allegro? Tak to możliwe. Wielu sprzedających robi to od dawna i wbrew pozorom jest to bardzo proste. Serwis allegro oczywiście umożliwia

Bardziej szczegółowo

Spotkanie. Agenda spotkania: o sobie wstęp jak założyć Skype podstawy korzystania ze Skype. Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu.

Spotkanie. Agenda spotkania: o sobie wstęp jak założyć Skype podstawy korzystania ze Skype. Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu. ABC Skype a Spotkanie Agenda spotkania: o sobie wstęp jak założyć Skype podstawy korzystania ze Skype Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu. Czym jest komunikator Skype? Jakie funkcje ma

Bardziej szczegółowo

QUIZ PRZYRODA I GEOGRAFIA POLSKI

QUIZ PRZYRODA I GEOGRAFIA POLSKI INSTRUKCJA QUIZ PRZYRODA I GEOGRAFIA POLSKI WARIANT I rekwizyty: 1) karty pytań i odpowiedzi - 98 szt. 2) karty liter a, b - 4 x 2 szt. 3) karty ze znakiem? - 4 szt. 4) pionki do gry - 4 szt. 5) kostka

Bardziej szczegółowo

MISTRZOSTWA POLSKI MĘŻCZYZN

MISTRZOSTWA POLSKI MĘŻCZYZN Regulaminy PFP MISTRZOSTWA POLSKI MĘŻCZYZN Spis treści 1. Zasady ogólne... 1 2. Zasady rozgrywania turniejów eliminacyjnych... 2 3. Zasady rozgrywania turniejów strefowych... 2 4. Turniej finałowy... 5

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY ROZGRYWEK SPORTOWYCH

SYSTEMY ROZGRYWEK SPORTOWYCH / SYSTEMY ROZGRYWEK SPORTOWYCH Jestem nauczycielem wychowania fizycznego od kilkunastu lat. W ciągu swojej pracy zawodowej organizowałem i przeprowadziłem dziesiątki zawodów sportowych, zarówno tych małych

Bardziej szczegółowo

SZALONA GRA Z DZWONKIEM!

SZALONA GRA Z DZWONKIEM! SZALONA GRA Z DZWONKIEM! Liczba graczy: 2-6 Wiek: od 8 lat Czas gry: ok. 20 minut Zawartość: 72 karty do gry (64 karty z owocami, 3 karty z małpą, 3 karty ze słoniem, 2 karty ze świnką) 1 dzwonek 1 instrukcja

Bardziej szczegółowo

Zawartość pudełka. 72 sześciokątne, czterokolorowe kafelki 8 tekturowych znaczników służących do liczenia rund gry instrukcja

Zawartość pudełka. 72 sześciokątne, czterokolorowe kafelki 8 tekturowych znaczników służących do liczenia rund gry instrukcja Autor: René Brons Ilustracje: Johann Rüttinger 72 sześciokątne, czterokolorowe kafelki 8 tekturowych znaczników służących do liczenia rund gry instrukcja Liczba graczy: 2 5 Wiek: od 7 lat Czas gry: 20

Bardziej szczegółowo

MISTRZOSTWA POLSKI STUDENTÓW w BOWLINGU SPORTOWYM

MISTRZOSTWA POLSKI STUDENTÓW w BOWLINGU SPORTOWYM MISTRZOSTWA POLSKI STUDENTÓW w BOWLINGU SPORTOWYM Organizatorzy: Polski Związek Kręglarski Sekcja Bowlingu Sportowego ul. Zeylanda 5 Poznań organizator Piotr Ryglowski ( tel. 606430771) - Termin zawodów:

Bardziej szczegółowo

Regulamin Mistrzostw Polski Rugby 7

Regulamin Mistrzostw Polski Rugby 7 Sezon 2015/2016 I. Wstęp Na potrzeby niniejszego Regulaminu pod poszczególnymi skrótami lub pojęciami rozumie się: 1. PZR - Polski Związek Rugby 2. WR - World Rugby (Światowa Federacja Rugby) 3. RE - Rugby

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja projektu Makao karciana gra sieciowa

Dokumentacja projektu Makao karciana gra sieciowa Dokumentacja projektu Makao karciana gra sieciowa 1 Spis treści Specyfikacja wymagań...3 Diagram przypadków użycia...4 Scenariusze...5 Diagramy sekwencji...6 Diagram modelu domeny...8 Projekt graficznego

Bardziej szczegółowo

ZASADY SZCZEGÓŁOWE 1. AGRICOLA+ - Liczba graczy: 3-5, - Pozostałe zasady zgodne z instrukcją. 2. CA$H N GUNS+

ZASADY SZCZEGÓŁOWE 1. AGRICOLA+ - Liczba graczy: 3-5, - Pozostałe zasady zgodne z instrukcją. 2. CA$H N GUNS+ ZASADY SZCZEGÓŁOWE 1. AGRICOLA+ 2. CA$H N GUNS+ - Liczba graczy: 4-6, - Gra musi być rozgrywana bez udziału policjanta, można używać kart specjalnych zdolności, - Ustalenie miejsc: gracz, który zostaje

Bardziej szczegółowo

Zawartość - 55 kart Hanabi (fajerwerków) - 5 karty zasad - 8 niebieskich znaczników - 3 czerwone znaczniki

Zawartość - 55 kart Hanabi (fajerwerków) - 5 karty zasad - 8 niebieskich znaczników - 3 czerwone znaczniki Autor gry: Antoine Bauza Ilustracje: Gérald Guerlais Dla graczy Od 8 lat wzwyż Zawartość - kart Hanabi (fajerwerków) - karty zasad - 8 niebieskich znaczników - czerwone znaczniki Uwaga: Rozkład wartości

Bardziej szczegółowo

Szkolne Blogi - jak zacząć?

Szkolne Blogi - jak zacząć? Szkolne Blogi - jak zacząć? Zapraszamy do Szkolnych Blogów SzkolneBlogi.pl to platforma społecznościowa udostępniona przez PKO Bank Polski szkołom, które uczestniczą w programie SKO. Dzięki Szkolnym Blogom

Bardziej szczegółowo

Systemy rozgrywek sportowych OGÓLNE ZASADY ORGANIZOWANIA ROZGRYWEK SPORTOWYCH

Systemy rozgrywek sportowych OGÓLNE ZASADY ORGANIZOWANIA ROZGRYWEK SPORTOWYCH Systemy rozgrywek sportowych OGÓLNE ZASADY ORGANIZOWANIA ROZGRYWEK SPORTOWYCH Rozgrywki sportowe moŝna organizować na kilka róŝnych sposobów, w zaleŝności od liczby zgłoszonych druŝyn, czasu, liczby boisk

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN I TURNIEJU GAMINGOWEGO W GOŁDAPI

REGULAMIN I TURNIEJU GAMINGOWEGO W GOŁDAPI REGULAMIN I TURNIEJU GAMINGOWEGO W GOŁDAPI 1 Organizatorzy 1. Turniej organizowany jest przez grupę pasjonatów gier komputerowych (dalej zwanymi Organizatorami ) w składzie: 1) Michał Wałejko, 2) Kacper

Bardziej szczegółowo

TransEDU Samouczek gracza

TransEDU Samouczek gracza TransEDU Samouczek gracza I Jak założyć konto TransEDU? 1. Aplikacja Aby rozpocząć pracę z aplikacją, należy ściągnąć program TransEDU ze strony http://www.edu.trans.eu/. Program należy zainstalować na

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla Szkolnego Administratora Systemu Antyplagiatowego Antyściąga.pl

Instrukcja dla Szkolnego Administratora Systemu Antyplagiatowego Antyściąga.pl Instrukcja dla Szkolnego Administratora Systemu Antyplagiatowego Antyściąga.pl Spis treści: I. Logowanie II. Menu konta SAS III. Konto IV. Użytkownicy V. Dokumenty VI. Ustawienia VII. Pomoc i Kontrakt

Bardziej szczegółowo

Patrycja Prokopiuk. Zastosowanie rachunku prawdopodobieństwa w Pokerze Pięciokartowym

Patrycja Prokopiuk. Zastosowanie rachunku prawdopodobieństwa w Pokerze Pięciokartowym Patrycja Prokopiuk Zastosowanie rachunku prawdopodobieństwa w Pokerze Pięciokartowym Wrocław 7 maja 04 Spis treści Wstęp........................................ Objaśnienie obliczeń................................

Bardziej szczegółowo

Uwaga! Pamiętaj, że aby walczyć o zwycięstwo w całej grze musisz jak najszybciej stworzyć kompletny MEGABank z pięcioma minibankami!

Uwaga! Pamiętaj, że aby walczyć o zwycięstwo w całej grze musisz jak najszybciej stworzyć kompletny MEGABank z pięcioma minibankami! 1. Weź udział w grze FAIR PLAY BANK GENEZA! Załóż ze znajomymi wirtualny MEGABank i poznaj podstawy spółdzielczości! Na najlepszych czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości 50 000 pln! 2. Pierwszy

Bardziej szczegółowo

Inny pomysł na pokera - Poker Summer Cup

Inny pomysł na pokera - Poker Summer Cup Inny pomysł na pokera - Poker Summer Cup Od lipca pokerowy krajobraz w Polsce wzbogacił sie o nowe zjawisko. W Trójmieście ruszyła pierwsza w pełni darmowa liga pokera. Uczestnicy spotykają się w restauracjach

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN GRAND PRIX POLSKI 2015 W KOSZYKÓWCE 3X3

REGULAMIN GRAND PRIX POLSKI 2015 W KOSZYKÓWCE 3X3 REGULAMIN GRAND PRIX POLSKI 2015 W KOSZYKÓWCE 3X3 I. CEL I NAZWA IMPREZY Celem imprezy pod nazwą GRAND PRIX POLSKI 2015 w koszykówce 3X3 jest: - wyłonienie najlepszych zespołów, - szeroka popularyzacja

Bardziej szczegółowo

2. UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH POLSKI KRÓLESTWA W BUDOWIE

2. UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH POLSKI KRÓLESTWA W BUDOWIE 1. INFORMACJE OGÓLNE 1. Organizatorem Mistrzostw Polski w Królestwo w Budowie, zwanych dalej Mistrzostwami, jest firma Rebel Sp. z o.o., zarejestrowana przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydz.

Bardziej szczegółowo

Suwałki 12.05.2013 14.05.2013

Suwałki 12.05.2013 14.05.2013 Termin rozgrywania zawodów: 12.05.2013 14.05.2013 Miejsce rozgrywania zawodów: Kręgielnia fantasy park, ul. Dwernickiego 15, 16-400 Suwałki telefon recepcji Fantasy: (87) 618 22 00 wew. 102 Organizator:

Bardziej szczegółowo

Elementy gry. Cel gry. Dla 1 do 4 graczy, w wieku od 6 do 116 lat. Gra autorstwa Antoine a Bauzy, zilustrowana przez Stéphana Escapę.

Elementy gry. Cel gry. Dla 1 do 4 graczy, w wieku od 6 do 116 lat. Gra autorstwa Antoine a Bauzy, zilustrowana przez Stéphana Escapę. Gra autorstwa Antoine a Bauzy, zilustrowana przez Stéphana Escapę. Dla 1 do 4 graczy, w wieku od 6 do 116 lat Elementy gry 26 kart Kanałów Cel gry 15 kart Kotów 2 karty Opiekunów Celem gry jest zdobycie

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA Zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego z dnia 14 grudnia 2014 roku

UCHWAŁA Zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego z dnia 14 grudnia 2014 roku UCHWAŁA Zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego z dnia 14 grudnia 2014 roku w sprawie: zatwierdzenia krajowych kryteriów kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w zapasach RIO2016 Na podstawie par.(28) Statutu

Bardziej szczegółowo

Regulamin turnieju. Preambuła

Regulamin turnieju. Preambuła Regulamin Preambuła Mistrzostwa Polski w Pokera Online oparte są na zasadach Fair Play. W Mistrzostwach Polski prawo do gry mają obywatele polscy oraz obywatele innych krajów mający adres zamieszkania

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ROZGRYWEK TURNIEJÓW ORLIKÓW I ŻAKÓW OPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ W SEZONIE 2013/2014

REGULAMIN ROZGRYWEK TURNIEJÓW ORLIKÓW I ŻAKÓW OPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ W SEZONIE 2013/2014 REGULAMIN ROZGRYWEK TURNIEJÓW ORLIKÓW I ŻAKÓW OPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ W SEZONIE 2013/2014 1. W zawodach uczestniczą chłopcy i dziewczęta urodzeni: a) ŻAKI 2005 i młodsi, b) ORLIKI - 2003 i młodsi

Bardziej szczegółowo

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA PRZYGOTOWANIE DO GRY. Polska wersja: Pancho. Na podstawie tłumaczenia angielskiego. Korekta: maluman.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA PRZYGOTOWANIE DO GRY. Polska wersja: Pancho. Na podstawie tłumaczenia angielskiego. Korekta: maluman. Polska wersja: Pancho. Na podstawie tłumaczenia angielskiego. Korekta: maluman. ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA 382 ruble: 14x 1, 14x 2, 12x 5, 12x 10, 8x 20 120 kart: 31 Rzemieślników (zielony spód) 28 Budynków (niebieski

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA ROBIENIA ZAKUPÓW W SKLEPIE CZŁONKA EKOSPOŁECZNOŚCI

INSTRUKCJA ROBIENIA ZAKUPÓW W SKLEPIE CZŁONKA EKOSPOŁECZNOŚCI 1) Wejdź na stronę mojego sklepu: INSTRUKCJA ROBIENIA ZAKUPÓW W SKLEPIE CZŁONKA EKOSPOŁECZNOŚCI (podano przykładowy format adresu o dokładną nazwę sklepu zapytaj członka EkoSpołeczności) 2) Aby zrobić

Bardziej szczegółowo

PZKB Ogólne Przepisy i Postanowienia Rozdział XI

PZKB Ogólne Przepisy i Postanowienia Rozdział XI PZKB Ogólne Przepisy i Postanowienia Rozdział XI Wersja 2011.10.25 1 PZKB Ogólne Przepisy i Postanowienia Spis kolejności: Art. 1 Ogólne Przepisy i Postanowienia Art. 1. 1 Postępowanie zawodników 3 Art.

Bardziej szczegółowo

Po najechaniu kursorem na nazwę kategorii pojawi się rozwijane menu:

Po najechaniu kursorem na nazwę kategorii pojawi się rozwijane menu: KROK 1 WYSZUKIWANIE KURSÓW Wyszukać kurs można na trzy sposoby: I. Wybierając kategorię kursu z paska w górnej części ekranu: Po najechaniu kursorem na nazwę kategorii pojawi się rozwijane menu: II. Wybierając

Bardziej szczegółowo

Instrukcja zakupu Karty Identyfikacyjnej Kibica (KIK)

Instrukcja zakupu Karty Identyfikacyjnej Kibica (KIK) Instrukcja zakupu Karty Identyfikacyjnej Kibica (KIK) Informacje wstępne: - jeśli chcesz kupić swoją pierwszą kartę przygotuj numer dowodu osobistego i numer PESEL; - jeśli wcześniej posiadałeś już kartę

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK. Wymiana walut w kantorze internetowym topfx

PRZEWODNIK. Wymiana walut w kantorze internetowym topfx PRZEWODNIK Wymiana walut w kantorze internetowym topfx Aby wykonać operację wymiany walut, Użytkownik kantoru internetowego topfx.pl musi posiadać minimum dwa rachunki bankowe: rachunek złotówkowy (PLN)

Bardziej szczegółowo

GRA DLA 2-4 GRACZY W WIEKU 6-106 LAT AUTORZY GRY: VALERY FOURCADE I JEAN-PHILIPPE MARS

GRA DLA 2-4 GRACZY W WIEKU 6-106 LAT AUTORZY GRY: VALERY FOURCADE I JEAN-PHILIPPE MARS GRA DLA 2-4 GRACZY W WIEKU 6-106 LAT AUTORZY GRY: VALERY FOURCADE I JEAN-PHILIPPE MARS Jak przewieźć statkiem wilka, kozę i kapustę? To nie takie proste, ponieważ wilk ma apetyt na kozę, a koza bardzo

Bardziej szczegółowo

Gra dla 2-5 graczy Autorzy gry: Åse i Henrik Berg

Gra dla 2-5 graczy Autorzy gry: Åse i Henrik Berg ˇ Zasady Gry ˇ Gra dla 2-5 graczy Autorzy gry: Åse i Henrik Berg WGG_Gala_PL_Rules.indd 1 12.06.2010 17:10:14 Uhr ELEMENTY GRY Plansza 104 karty Akcji 104 karty akcji, po 26 w każdym kolorze: niebieskim

Bardziej szczegółowo

BIZNES PO POLSKU - karty

BIZNES PO POLSKU - karty INSTRUKCJA BIZNES PO POLSKU - karty gra dla 2 6 osób od 8 lat Rekwizyty: 1. Karty Firma (23 szt.) - w 9 grupach kolorystycznych 2. Karty Zawód (5 szt.) 3. Karty Pensja (5 szt.) 4. Karta Zasiłek (1 szt.)

Bardziej szczegółowo

Aplikacja Facebook Przelewy Getin Bank

Aplikacja Facebook Przelewy Getin Bank Aplikacja Facebook Przelewy Getin Bank Przelewy Getin Bank to bezpłatna aplikacja na Facebooku dzięki, której masz możliwość zrealizowania przelewu nawet wtedy, gdy nie znasz numeru konta Odbiorcy. Wystarczy,

Bardziej szczegółowo

Jungle Speed to gra dla 2-10 graczy (a nawet więcej!) w wieku od 7 lat.

Jungle Speed to gra dla 2-10 graczy (a nawet więcej!) w wieku od 7 lat. Jungle Speed to gra dla 2-10 graczy (a nawet więcej!) w wieku od 7 lat. Historia Jungle Speed został wynaleziony około 3000 lat temu w subtropikalnej Szybkopotamii przez plemię Abulubulu. Abulubulu wybierali

Bardziej szczegółowo

Opis postępowania dla uczestników aukcji na sprzedaż złomu

Opis postępowania dla uczestników aukcji na sprzedaż złomu Opis postępowania dla uczestników aukcji na sprzedaż złomu W aukcjach na złom mogą brać udział tylko firmy, które posiadają aktywne konto w Portalu Aukcji Niepublicznych oraz zostały zakwalifikowane do

Bardziej szczegółowo

SUKNIE ŚLUBNE - MODA I MODELKI

SUKNIE ŚLUBNE - MODA I MODELKI INSTRUKCJA SUKNIE ŚLUBNE - MODA I MODELKI Zabawa układanka dla 1-4 osób rekwizyty: 96 elementów tworzących 24 modelki Umieszczone w pudełku 24 kreacje zostały stworzone na wielki pokaz mody sukni ślubnych.

Bardziej szczegółowo

mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi mlibro Zestaw darmowych aplikacji do zainstalowania

mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi mlibro Zestaw darmowych aplikacji do zainstalowania mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi zasobami edukacyjnymi przygotowanymi przez Wydawnictwo Klett oraz zasobami tworzonymi przy pomocy narzędzia minstructor, dostępna z każdego komputera PC,

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA GRY TURNIEJOWEJ

INSTRUKCJA GRY TURNIEJOWEJ Cel turnieju Przed rozpoczeciem Czy zostaniesz mistrzem Spinjitzu? Wybierz przeciwnika i przygotuj się do walki przez kilka rund. Aby wygrać, zabierz przeciwnikowi wszystkie bronie! Każdy z graczy musi

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN TURNIEJU RUMMIKUB 2015

REGULAMIN TURNIEJU RUMMIKUB 2015 REGULAMIN TURNIEJU RUMMIKUB 2015 I. Postanowienia ogólne 1. Użyte w niniejszym Regulaminie zwroty oznaczają: a) Organizator - TM Toys sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Zbożowej 4B w Szczecinie, Klub Gier

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA. Zdobyte punkty gracz zaznacza na torze punktów (na swojej planszy gospodarstwa). Przesuwa do przodu pionek o tyle pól, ile zdobył punktów.

INSTRUKCJA. Zdobyte punkty gracz zaznacza na torze punktów (na swojej planszy gospodarstwa). Przesuwa do przodu pionek o tyle pól, ile zdobył punktów. Zdobyte punkty gracz zaznacza na torze punktów (na swojej planszy gospodarstwa). Przesuwa do przodu pionek o tyle pól, ile zdobył punktów. Rzut kostkami zwierząt znajdującymi się na niższych polach - jeśli

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA instalacji aplikacji elisty.pl

INSTRUKCJA instalacji aplikacji elisty.pl INSTRUKCJA instalacji aplikacji elisty.pl Korzystanie z usługi elisty.pl jest bardzo proste musisz tylko: - zarejestrować się utwórz i aktywuj konto użytkownika w serwisie elisty.pl - pobrać i zainstalować

Bardziej szczegółowo

Rejestracja w Procesorze Płatniczym Payza

Rejestracja w Procesorze Płatniczym Payza Rejestracja w Procesorze Płatniczym Payza UWAGA!!! Jeśli nie posiadasz konta bankowego np. w polskim banku, z którego będziesz zasilać konto Payza (oraz dokonywać wypłat na to konto z AdHitProfits za pośrednictwem

Bardziej szczegółowo

Rozdział II. Praca z systemem operacyjnym

Rozdział II. Praca z systemem operacyjnym Rozdział II Praca z systemem operacyjnym 55 Rozdział III - System operacyjny i jego hierarchia 2.2. System operacyjny i jego życie Jak już wiesz, wyróżniamy wiele odmian systemów operacyjnych, które różnią

Bardziej szczegółowo

TransEDU Samouczek dla prowadzącego zajęcia

TransEDU Samouczek dla prowadzącego zajęcia TransEDU Samouczek dla prowadzącego zajęcia I Jak założyć konto TransEDU? 1. Aplikacja Aby rozpocząć pracę z aplikacją, należy ściągnąć program TransEDU ze strony http://www.edu.trans.eu/. Program należy

Bardziej szczegółowo