KALENDARZ WYDARZEŃ CYKLICZNYCH KRAKÓW. Zaplanuj swój pobyt z Hotelami Amber Kraków. W razie pytań, prosimy o kontakt z naszym zespołem.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "KALENDARZ WYDARZEŃ CYKLICZNYCH KRAKÓW. Zaplanuj swój pobyt z Hotelami Amber Kraków. W razie pytań, prosimy o kontakt z naszym zespołem."

Transkrypt

1 KALENDARZ 2014 WYDARZEŃ CYKLICZNYCH Zaplanuj swój pobyt z Hotelami Amber Kraków. W razie pytań, prosimy o kontakt z naszym zespołem. KRAKÓW

2 Lista najpopularniejszych cyklicznych imprez, które pomogą Ci zaplanować wizytę w Krakowie! STYCZEŃ/ LUTY Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Krakowski finał najpopularniejszej w Polsce akcji charytatywnej przybiera formę koncertu na Rynku Głównym, przerywanego licytacjami na rzecz WOŚP. Szanty Odległość Krakowa od wybrzeży Bałtyku: 600 km. Odległość Krakowa od wybrzeży Morza Śródziemnego: 1500 km. Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Krakowie? Czemu nie! W lutym Kraków leży nad morzem! Nowy sezon w galeriach i muzeach: Szuflada Szymborskiej Meble i przedmioty z mieszkania poetki znalazły się w Szufladzie Szymborskiej na wystawie, którą Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej otwierają w Kamienicy Szołayskich 1. Najważniejsza w Szufladzie jest oczywiście poezja przedmioty i fotografie mają wprowadzać w świat wyobraźni Szymborskiej i ułatwić zrozumienie motywów jej twórczości.

3 Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach Galeria wraca po czterech latach nieobecności spowodowanej remontem. Eleganckie wejście, winda dyskretnie wkomponowana w zabytkową klatkę schodową, multiteka, mediateka, przyjazna sala edukacyjna dla najmłodszych, tarasy z pięknym widokiem na Rynek, kawiarenka, a przede wszystkim ponad 200 dzieł sztuki wyeksponowanych w nowoczesny atrakcyjny, a zarazem bezpieczny dla nich sposób. Galeria Sztuki Polskiej XX wieku Galeria w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie jest jedną z najobszerniejszych prezentacji polskiego malarstwa, rzeźby i grafiki od około 1890 roku do dnia dzisiejszego. Obok prac Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego czy Stanisława Wyspiańskiego podziwiać tam można twórczość Andrzeja Wróblewskiego, Tadeusza Kantora, Jerzego Nowosielskiego. Każde z nich jest swoistą ikoną sztuki polskiej dziełem znanym i rozpoznawalnym; a dzięki towarzyszącym im opisom te trudne czasem w zrozumieniu dzieła odkrywają przed czytelnikiem i zwiedzającym swoje treści i najważniejsze aspekty artystyczne, opowiadają swą historię. Podziemny Rynek Zwiedzając wystawę, można poczuć atmosferę średniowiecznego rynku. Podczas wizyty, towarzyszą nam liczne dźwięki w tym zgiełk rozmów i negocjacji. Ponadto wystawa wzbogacona jest o ciekawe modele i multimedia - ekrany dotykowe, hologramy, projekcje i filmy dokumentalne prezentowane w przestrzeni piwnic pod Sukiennicami Mając najmłodszych na uwadze, przygotowano specjalny pokój zabaw i teatr mechaniczny przedstawiający legendy o minionych epokach Krakowa. Emalia, Fabryka Oscara Schindlera Muzeum mieści się w dawnym budynku administracyjnym fabryki Oskara Schindlera, Emalii. Wojenna historia fabryki, jej właściciela Oskara Schindlera i żydowskich więźniów obozu Płaszów stała się znana głównie za sprawą filmu Stevena Spielberga Lista Schindlera. Intencją muzeum jest pokazać historię fabryki przy ul. Lipowej w szerszym kontekście historycznym i dostarczenie zwiedzającym możliwości dowiedzenia się więcej o historii Krakowa w czasie okupacji.

4 Bursztyn - jego piękno i historia Unikatowe eksponaty zgromadzone w Muzeum Bursztynu pokazują naturalne piękno bursztynu bałtyckiego, potwierdzają jego wyjątkowość i zapewniają cenną wiedzę na temat jego powstania oraz historię leczniczych właściwości. Eksponaty zwracają uwagę na piękno bursztynu, oraz różne jego formy i odcienie. Zamek Królewski na Wawelu Łał, naprawdę jest tu wiele do powiedzenia. Najlepiej, po prostu odwiedzić ten najwyżej oceniony pomnik w historii i tradycji kulturowej i religijnej Narodu Polskiego oraz część światowego dziedzictwa.

5 Sztuka i Muzyka Koncerty w Kościele św. Marcina, Koncerty Wokalne i Muzyki Organowej w kościele św. Idziego, Koncerty muzyki klasycznej i filmowej w Starej Synagodze, Koncerty w kościele św. Piotra i Pawła Muzyka Filmowa i Klasyczna oraz wiele więcej dla miłośników muzyki klasycznej. Nie zapominajmy także o Operze Krakowskiej. W styczniu i lutym 2014 prezentuje taki program: Baron cygański, Straszny dwór, Dziadek do orzechów i Nietoperz. Nocne życie Kraków oferuje setki klubów, barów i restauracji, w których można bawić się do białego rana. Duża różnorodność i położenie większość z nich w centrum sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Czas spędzony na piwie, kolacji w eleganckiej restauracji lub szalonej imprezie w rytmach disco z pewnością będzie udany. MARZEC Krakowskie Reminiscencje Teatralne Jeden z najstarszych przeglądów teatralnych w Polsce wciąż nie traci na świeżości. Każda edycja zaskakuje widzów czymś nowym, w ostatnim roku spektaklem odgrywanym w... metalowym kontenerze.

6 MARZEC / KWIECIEŃ Festiwal Misteria Paschalia Oto prawdziwa gratka dla melomanów - wielcy kompozytorzy i najsłynniejsi wykonawcy muzyki dawnej, tematycznie związanej z okresem Wielkiego Tygodnia. Trzeba się śpieszyć, gdyż bilety zawsze rozchodzą się w tempie prestissimo possibile.. Emaus Uczniowie Jezusa szli do miejscowości w Ziemi Świętej, krakowianie szli na Zwierzyniec. Emaus to nazwa krakowskiego odpustu odbywającego się w Wielkanocny Poniedziałek przy klasztorze Norbertanek na Zwierzyńcu.. Rękawka Odpust we wtorek po Wielkanocy, wywodzący się ze starosłowiańskich kultów, niegdyś na kopcu Kraka, dziś przy kościele św. Benedykta na Krzemionkach. Od 2001 r. organizowany jest festiwal z konkursami i zawodami, pokazujący życie we wczesnym średniowieczu KWIECIEŃ Festiwal Kina Niezależnego Off Camera Niech przemówią liczby pierwszej edycji festiwalu. 300 zaproszonych gości uczestników. 400 seansów. 100 filmów. 12 najnowszych najlepszych filmów niezależnych w finale euro nagrody dla zwycięzcy. Wstrząśnięty czy zmieszany?

7 Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie Od Ala Fostera (40 lat na scenie) po Pink Freud (debiut w roku 2000). Od kościoła oo. Franciszkanów (początek XIII w.) po nowoczesną salę koncertową Radia Kraków (koniec XX w.). Festiwal z całą pewnością zasłużył nie tylko na światową renomę, ale i na nazwę. MAY Miesiąc Fotografii w Krakowie Na jeden miesiąc w roku Kraków znów staje się stolicą - fotografii. Szukajcie jej nie tylko w galeriach i muzeach. Bywa obecna wszędzie, na placach, w barach, nawet w pralni samoobsługowej. Juwenalia W Krakowie powtarza się to co roku, już od czasów średniowiecza. Studenci przejmują od rządzących miastem symboliczny klucz, a wraz z nim - - na kilka dni - władzę nad Krakowem. Dobre tradycje trwają mimo upływu lat. Wszystkiemu towarzyszą koncerty i spotkania ze znanymi artystami. Krakowska Noc Muzeów Wieczorna wizyta w królewskich komnatach? Nocna schadzka z Damą z łasiczką? Tak wyjątkowe zwiedzanie muzeów ma swój nieodparty urok, przyciągający rzesze chętnych. Muzea zapraszają aż do 1.00 w nocy. Krakowski Festiwal Filmowy Udział wzięli m.in. : Pier Paolo Pasolini, Werner Herzog, Claude Lelouch, Mike Leigh, Jan Svěrák. Pozycja obowiązkowa dla miłośników kina.

8 CZERWIEC Parada Smoków Konkurs na najpiękniejszego smoka, smoczy piknik i smocze widowisko pod Wawelem. W Krakowie, mieście rodzinnym smoka wawelskiego, jego (jej?) krewniacy są entuzjastycznie przyjmowani. Wielki show. Intronizacja Króla Kurkowego Aby zostać Królem Kurkowym trzeba mieć celne oko i pewną rękę. Takie wymagania obowiązują od 700 lat istnienia strzeleckiego Bractwa Kurkowego. Najlepszy zawodnik zostaje obwołany królem Bractwa i uroczyście intronizowany. Okazja, by w XXI w. zobaczyć prawdziwych Sarmatów. Lajkonik Zaczęło się groźnie - od najazdu tatarskiego. Dziś każdy chce, by Lajkonik dotknął go buławą, bo to przyniesie szczęście na cały następny rok. Konik zwierzyniecki harcuje w czwartek, osiem dni po Bożym Ciele na trasie od klasztoru Norbertanek na Zwierzyńcu aż na Rynek Główny. Wianki Najbardziej magiczna, najkrótsza noc w roku, świętowana u stóp Wawelu. Czyniąc zadość słowiańskiej tradycji dziewczyny rzucają do Wisły wianki z ziół. Akcent nowoczesny to koncerty gwiazd muzyki współczesnej i zamykający imprezę pokaz pirotechniczny..

9 CZERWIEC / LIPIEC Festiwal Kultury Żydowskiej Warsztaty, wykłady, zwiedzanie, koncerty - wszystko o kulturze żydowskiej podczas jednej z najważniejszych imprez tego typu na świecie. Finałowy koncert na Szerokiej gromadzi tysiące ludzi różnych poglądów i religii, wierzących w moc słowa szalom". LIPIEC Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Sceną są krakowskie bruki, scenografią - okoliczne budynki, a widzami - nierzadko przypadkowi przechodnie. Wszystko dookoła staje się częścią przedstawienia. To się nazywa być w centrum wydarzeń". Festiwal Muzyki Tradycyjnej Rozstaje Rozstaje nie muszą być miejscem, gdzie ludzie się rozchodzą - każdy w swoją stronę. Mogą być miejscem, gdzie przychodzą z różnych stron, by się spotkać. Tak jest w przypadku krakowskiego festiwalu, który łączy różne style i gatunki muzyczne, od muzyki etnicznej po nawiązania do jazzu, rocka czy elektroniki.. SIERPIEŃ Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza Tak jak za króla Zygmunta Starego, dziedziniec Zamku na Wawelu staje się w okresie Festiwalu Tańców Dworskich sceną dla pokazów i spektakli. Panie w powłóczystych sukniach i panowie w pludrach przenoszą nas w czasie. Wydaje się, że na Rynku, na Wawelu, w Barbakanie i innych miejscach festiwalowych mignie nam czasem w tłumie postać królowej Bony...

10 Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Starym Krakowie Perły muzyki dawnej nigdzie nie brzmią piękniej niż w oprawie polichromii, obrazów, kamiennych posadzek i architektury starych krakowskich kościołów.. A jest ich mnóstwo do wyboru. WRZESIEŃ Marsz jamników Jamnicze święto bez precedensu w skali kraju. Długi jak jamnik korowód właścicieli z psami ciągnie się... od czubka nosa do końca ogona.. Festiwal Sacrum Profanum Co łączy salę krakowskiej Filharmonii z halą fabryczną kombinatu w Nowej Hucie? Kompozycje Maurice'a Ravela z muzyką Kurta Weilla? Operę Carmen" z zespołem Kraftwerk? I wreszcie - sacrum z profanum? Jesienny festiwal jest jednym z najciekawszych i najbardziej intrygujących w Krakowie. PAŹDZIERNIK Festiwal Piosenki Studenckiej Jacek Kaczmarski i Marek Grechuta - już te dwa nazwiska z długiej listy laureatów festiwalu gwarantują jego wysoki poziom artystyczny. I to zarówno w warstwie muzycznej, jak i treściowej, bo że piosenka musi posiadać tekst" wiemy w Krakowie już od ponad 40 lat.

11 LISTOPAD Krakowskie Zaduszki Jazzowe Dobór oryginalnego terminu był podobno czystym przypadkiem. Pierwsze spotkanie muzyków (jeszcze nie festiwal) nastąpiło w Dzień Zaduszny, bo tylko wtedy wszyscy dysponowali równocześnie wolnym czasem. Nawiązaniem do pełnej zadumy atmosfery pierwszych dni listopada jest odprawiana w ramach Zaduszek jazzowa msza święta. Najstarszy festiwal Jazzowy na świecie! GRUDZIEŃ Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia Tak jak dzieło Dantego było syntezą myśli filozoficznej i panoramą życia jego czasów, tak podczas festiwalu teatralnego o tej samej nazwie artyści ze scen całego świata opowiadają o współczesnej kondycji człowieka i świata. Konkurs Szopek Pierwsze szopki budowali krakowscy murarze i cieśle w okresie jesienno-zimowym, kiedy trudno było o zarobek. Kto mógł przypuszczać, że przenośne teatrzyki ze Świętą Rodziną, zwierzętami, Herodem i śmiercią, budowane przez zrobią taką karierę? Dziś doroczny konkurs szopek w pierwszy czwartek grudnia gromadzi na Rynku tłumy widzów, podobnie jak pokonkursowa wystawa w Pałacu Krzysztofory

12 Moscow City Ballet w Krakowie Moscow City Ballet przyjeżdża do Polski, aby zaprezentować niektóre z najsłynniejszych baletów. Dziadek do orzechów, opisany przez The New York Times, jest jako wspaniałe i zapierające dech w piersiach przedstawienie. Popularność Moscow City Ballet nie ustaje a ich doskonała międzynarodowa reputacja pomogło im zatrzymać się w czołówce baletowej świata. Dążenie Grupy do doskonałości przejawia się w długich godzinach prób, wielkich ilościach ćwiczeń i doskonałych zsynchronizowanych ruchach. To unikalne i niezapomniane doświadczenie jest bez wątpienia warte zobaczenia. 4. Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych 4. Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych zabrzmi muzyką chóralną w krakowskich kościołach: m.in. Mariackim, św. św. Piotra i Pawła oraz św. Katarzyny. W dniach 6-8 grudnia amatorskie zespoły z Polski i całej Europy (m.in. z Finlandii, Rumunii, Łotwy, Ukrainy, Chorwacji, Słowenii) będą rywalizować o statuetkę Złotego Anioła, a ich występy oceni międzynarodowe jury. 38. Jazz Juniors Jak obiecuje Paweł Kaczmarczyk, dyrektor artystyczny tegorocznej edycji festiwalu, będzie on prawdziwym świętem międzynarodowego jazzu. Niezwykle trafionym pomysłem wydaje się częściowe połączenie imprezy z Festiwalem Etiuda & Anima. W efekcie otrzymujemy trzydniowy miks muzyki improwizowanej, animacji i filmowych kadrów. Nie zapominajmy jednak, że Jazz Juniors to przede wszystkim konkurs. Co łączy Leszka Możdżera, Krzysztofa Ścierańskiego, Marka Bałatę i braci Pospieszalskich? Oni wszyscy są laureatami tego festiwalu

13 Targi bożonarodzeniowe Rynek Główny był niegdyś najważniejszym miejscem handlu w Krakowie. Tę tradycję podtrzymują targi bożonarodzeniowe. Gwar, kolorowe towary i zachęcający do kupna sprzedawcy - pewne rzeczy nie zmieniły się od średniowiecza. Sylwester Rok w Krakowie zamyka sylwestrowa impreza pod gołym niebem. Oczekujcie występów gwiazd muzyki rozrywkowej, pokazu sztucznych ogni po północy i zabawy do białego rana, jak na Sylwestra przystało.

LUBLIN MIASTO KULTURY NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA KULTURALNE

LUBLIN MIASTO KULTURY NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA KULTURALNE LUBLIN MIASTO KULTURY NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA KULTURALNE Festiwal Konfrontacje Teatralne LUBLIN MIASTO KULTURY NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA KULTURALNE 4 / 5 spis treści 06 Centrum Kultury * Harmonie Starego

Bardziej szczegółowo

Digitalizacja inny wymiar muzeum. Medal świętego Krzysztofa. Nocne zwiedzanie. Teatr mój widzę ogromny

Digitalizacja inny wymiar muzeum. Medal świętego Krzysztofa. Nocne zwiedzanie. Teatr mój widzę ogromny BIULETYN INFORMACYJNY MUZEUM HISTORYCZNEGO MIASTA KRAKOWA ISSN 2083 618X wiosna lato nr 3 2012 Digitalizacja inny wymiar muzeum Medal świętego Krzysztofa Nocne zwiedzanie Teatr mój widzę ogromny BIULETYN

Bardziej szczegółowo

w warszawie... kreatywny przewodnik po stolicy

w warszawie... kreatywny przewodnik po stolicy w warszawie... kreatywny przewodnik po stolicy Lista twórców książki: Autor: Bartosz Bator Zdjęcia: Artur Hojny Redakcja: Urszula Wróblewska Współpraca redakcyjna: Agata Zambrowicz, Marcin Przewoźniak

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Dzwoniąc z zagranicy, wszystkie telefony należy poprzedzić prefiksem +48. Jak dojechać do Warszawy? 2. zielona warszawa 45

Spis treści. Dzwoniąc z zagranicy, wszystkie telefony należy poprzedzić prefiksem +48. Jak dojechać do Warszawy? 2. zielona warszawa 45 Warszawa w skrócie Spis treści fot. PZ Studio Jak dojechać do Warszawy? 2 Jak poruszać się po Warszawie? 3 Informacja turystyczna 7 Informacje praktyczne 8 Noclegi 12 Atrakcje turystyczne 15 SALE KONCERTOWE,

Bardziej szczegółowo

i za darmo Marek Wawro Paweł Wójcik spis treści

i za darmo Marek Wawro Paweł Wójcik spis treści PROJEKTOWANIE SERWISÓW WWW NIE MARTW SIĘ... WIEMY JAK TO DZIAŁA KOMPLETNE USŁUGI W SIECI INTERNETOWEJ WWW.RAFA.WICI.INFO informacje tel. 601 077 830 słowo na wstępie cisza... spis treści wydarzenia 2.

Bardziej szczegółowo

Noc Muzeów we Wrocławiu

Noc Muzeów we Wrocławiu Noc Muzeów we Wrocławiu 17 maja 2014 wstęp wolny miasto. muzea. magia. Legenda Program dla dzieci Miejsca na rowery Miejsce przyjazne niepełnosprawnym i1 i2 Punkty informacyjne Centrum Informacji Turystycznej

Bardziej szczegółowo

i n f o r m a t o r m i e j s k i h o t e l e p u b y, k i n a t e a t r y W Y D A W C A : W O R L D T R A D E C E N T E R P O Z N A Ń

i n f o r m a t o r m i e j s k i h o t e l e p u b y, k i n a t e a t r y W Y D A W C A : W O R L D T R A D E C E N T E R P O Z N A Ń nr 2/2008 i n f o r m a t o r m i e j s k i h o t e l e restauracje p u b y, k i n a t e a t r y W Y D A W C A : W O R L D T R A D E C E N T E R P O Z N A Ń s. 4 s. 8 s. 10 s. 12, 17, 19 Trzy dni Poznania

Bardziej szczegółowo

spis treści wydarzenia ludzie projektowanie serwisów www hosting - serwery www, e-mail rejestracja domen pozycjonowanie stron www sklepy internetowe

spis treści wydarzenia ludzie projektowanie serwisów www hosting - serwery www, e-mail rejestracja domen pozycjonowanie stron www sklepy internetowe spis treści wydarzenia 2. Kalendarz 10. Juwenalia 2007 REDAKCJA 11. Promocja za siatkę kulturalny informator www.wici.info email: redakcja@wici.info Naczelny i Artystyczny Rafał Nowak 12. Polecamy 14.

Bardziej szczegółowo

ISSN 0039-1689 WARSZAWSKI MAGAZYN ILUSTROWANY. nr 2 (2179) maj 2006 egzemplarz bezpłatny WOLA PNIE SIĘ W GÓRĘ ARCHITEKTURA ZABYTKI HISTORIA KULTURA

ISSN 0039-1689 WARSZAWSKI MAGAZYN ILUSTROWANY. nr 2 (2179) maj 2006 egzemplarz bezpłatny WOLA PNIE SIĘ W GÓRĘ ARCHITEKTURA ZABYTKI HISTORIA KULTURA ISSN 0039-1689 WARSZAWSKI MAGAZYN ILUSTROWANY nr 2 (2179) maj 2006 egzemplarz bezpłatny WOLA PNIE SIĘ W GÓRĘ ARCHITEKTURA ZABYTKI HISTORIA KULTURA nikiem dla przyszłego kształtu miasta są opracowywane

Bardziej szczegółowo

Kultura. Donosimy o kulturze, elektryzujemy ofertą, łączymy pokolenia { BEZPŁATNY INFORMATOR KULTURALNO-ROZRYWKOWY } dlaseniora.pl

Kultura. Donosimy o kulturze, elektryzujemy ofertą, łączymy pokolenia { BEZPŁATNY INFORMATOR KULTURALNO-ROZRYWKOWY } dlaseniora.pl Kultura dlaseniora.pl nr 2 {2} sierpień 2014... Donosimy o kulturze, elektryzujemy ofertą, łączymy pokolenia { BEZPŁATNY INFORMATOR KULTURALNO-ROZRYWKOWY } ISSN 2353-9542 MIESIĘCZNIK BEZPŁATNY V Światowy

Bardziej szczegółowo

czasopismo bezpłatne 3/2014 Chełmska Biblioteka Publiczna w nowej szacie - czytaj na stronie 10.

czasopismo bezpłatne 3/2014 Chełmska Biblioteka Publiczna w nowej szacie - czytaj na stronie 10. czasopismo bezpłatne 13 3/2014 Chełmska Biblioteka Publiczna w nowej szacie - czytaj na stronie 10. 2 Wydarzenie Uroczystości poświęcone księciu Danielowi Romanowiczowi 21 września 2014 roku Prezydent

Bardziej szczegółowo

akcenty 2006 wakacje TARNOWSKI INFORMATOR KULTURALNY Maestro BRAVO www.kultura.intarnet.pl oraz BYŁ SOBIE BLUES...

akcenty 2006 wakacje TARNOWSKI INFORMATOR KULTURALNY Maestro BRAVO www.kultura.intarnet.pl oraz BYŁ SOBIE BLUES... akcenty 2006 wakacje TARNOWSKI INFORMATOR KULTURALNY Maestro BRAVO www.kultura.intarnet.pl oraz BYŁ SOBIE BLUES... BRAVO MAESTRO Ukoronowaniem wakacji kulturalnych w regionie okaże się z pewnością VI Festiwal

Bardziej szczegółowo

Pół wieku MDK-u. Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu

Pół wieku MDK-u. Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu 2004 Zespół redakcyjny: Elżbieta Marciniszyn, Agnieszka Włoch, Alfred Prudzienica, Dariusz Romanowski Skład: Michał Duda Projekt okładki: Włodzimierz Marchowski, Michał Duda Rysunek na okładce: Michalina

Bardziej szczegółowo

ESK WYSTAWA DLA DZIECI KONCERT JAZZ TEATR PIOSENKI MUZYKA

ESK WYSTAWA DLA DZIECI KONCERT JAZZ TEATR PIOSENKI MUZYKA WYSTAWA ESK DLA DZIECI KONCERT MUZYKA TEATR PIOSENKI JAZZ styczeń 2015 Szczęśliwego Nowego Roku! Drodzy Czytelnicy i Widzowie Nowy rok naszej kulturalnej aktywności z każdym dniem coraz szybciej przybliża

Bardziej szczegółowo

DLA WIELU NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO NIEMIEC

DLA WIELU NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO NIEMIEC DLA WIELU NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO NIEMIEC Serdecznie witamy w mieście, będącym dla wielu najpiękniejszym miastem Niemiec Podczas pierwszej wizyty w Görlitz wielkie wrażenie zrobi na Państwu różnorodność

Bardziej szczegółowo

kwiecień 2010 numer 4 (18) Bezpłatny informator miejski www.katowice.eu ISSN 1899 9530

kwiecień 2010 numer 4 (18) Bezpłatny informator miejski www.katowice.eu ISSN 1899 9530 Nasze Katowice kwiecień 2010 numer 4 (18) Bezpłatny informator miejski www.katowice.eu ISSN 1899 9530 II Europejski Kongres Gospodarczy 2010 (European Economic Congress - EEC) Europa patrzy na Śląsk Już

Bardziej szczegółowo

SERWIS INFORMACYJNY. Biuro Prasowe Wydział Informacji, Turystyki i Promocji. tel.12 61 61 709, fax.12 61 61 711, e-mail: bi@um.krakow.

SERWIS INFORMACYJNY. Biuro Prasowe Wydział Informacji, Turystyki i Promocji. tel.12 61 61 709, fax.12 61 61 711, e-mail: bi@um.krakow. SERWIS INFORMACYJNY Biuro Prasowe Wydział Informacji, Turystyki i Promocji tel.12 61 61 709, fax.12 61 61 711, e-mail: bi@um.krakow.pl 2015 (30) piątek, 13 lutego 2015 r. Z MAGISTRATU W TEN WEEKEND! FERIE

Bardziej szczegółowo

ŁOWCY TALENTÓW ROZMOWY TEATRALNE. Nie gonię za złudnym szczęściem. Kultura nadała sens życiu Andrzeja. CZYLI XV WAKACYJNA AKADEMIA TALENTÓW s.

ŁOWCY TALENTÓW ROZMOWY TEATRALNE. Nie gonię za złudnym szczęściem. Kultura nadała sens życiu Andrzeja. CZYLI XV WAKACYJNA AKADEMIA TALENTÓW s. ŁOWCY TALENTÓW CZYLI XV WAKACYJNA AKADEMIA TALENTÓW s. 7 Czerwiec 2014 Nr 6(06) B I U L E T Y N I N F O R M A C J I K U L T U R A L N E J s. 5 s. 6 s. 16 ROZMOWY TEATRALNE s. 8-9 s. 12-13 s. 18 Coraz częściej

Bardziej szczegółowo

luty 2012 nakład 5 000 egz. nr 2 (44) 2012 ISSN 1898-5572 nasz patronat!!! gamewood zdj.: Kamil Musiejczuk czyt. s. 7 dzień z grami planszowymi

luty 2012 nakład 5 000 egz. nr 2 (44) 2012 ISSN 1898-5572 nasz patronat!!! gamewood zdj.: Kamil Musiejczuk czyt. s. 7 dzień z grami planszowymi b e z p ł a t n y m i e s i ę c z n i k luty 2012 nakład 5 000 egz. nr 2 (44) 2012 ISSN 1898-5572 nasz patronat!!! gamewood czyt. s. 7 dzień z grami planszowymi zdj.: Kamil Musiejczuk 2 Agnieszka Janiszewska

Bardziej szczegółowo

Strategia promocji miasta Torunia

Strategia promocji miasta Torunia Strategia promocji miasta Torunia której celem strategicznym jest uzyskanie przez Toruń tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku 1 Spis treści 1. Wprowadzenie 1.1. Metodologia opracowywania dokumentu

Bardziej szczegółowo

spis treści 16. Sella Turcica ludzie wydarzenia świętokrzyskie

spis treści 16. Sella Turcica ludzie wydarzenia świętokrzyskie spis treści REDAKCJA wydarzenia 2. Kalendarz projektowanie serwisów www hosting - serwery www, e-mail rejestracja domen pozycjonowanie stron www sklepy internetowe www.rafainternet.eu kulturalny informator

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH, SPORTOWYCH I TURYSTYCZNYCH NA LISTOPAD 2011 WERNISAŻE, WYSTAWY

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH, SPORTOWYCH I TURYSTYCZNYCH NA LISTOPAD 2011 WERNISAŻE, WYSTAWY KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH, SPORTOWYCH I TURYSTYCZNYCH NA LISTOPAD 2011 WERNISAŻE, WYSTAWY od 4 listopada 14 grudnia Wystawy fotografii BikeShot 2011 otwarcie wystawy oraz spotkanie z autorami 4.11.

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, WSTĘP. Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m.st. Warszawy

Szanowni Państwo, WSTĘP. Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m.st. Warszawy 1 Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m.st. Warszawy Szanowni Państwo, jak co roku serdecznie zapraszam na Noc Muzeów w Warszawie. Już od 10 lat to niezwykłe święto kultury gromadzi dziesiątki tysięcy mieszkańców

Bardziej szczegółowo

G A Z E T A B E Z P Ł A T N A ISSN 1734-5510

G A Z E T A B E Z P Ł A T N A ISSN 1734-5510 nr 16 07/2006 G A Z E T A B E Z P Ł A T N A ISSN 1734-5510 historia z Ochotą w tle Krzysztof Trawkowski Polski Casals na Ochocie? Nie przypadkowo polska krytyka muzyczna określała Kazimierza Wiłkomirskiego

Bardziej szczegółowo

Warszawa Warszawa 2dni Centrum nauki Kopernika + zwiedzanie. Warszawa 2 dni Szlakiem Marii Curie Skłodowskiej.

Warszawa Warszawa 2dni Centrum nauki Kopernika + zwiedzanie. Warszawa 2 dni Szlakiem Marii Curie Skłodowskiej. Spis treści: Kraków Kraków 1 dzień Muzeum Armii Krajowej, Rynek i inne. Kraków 1 dzień Zamek Królewski, Rynek i inne. Kraków 1 dzień - czasów wojny 1939-1945. Kraków 1 dzień Śladami Jana Matejki. Kraków

Bardziej szczegółowo

Nr 11 (53) 6 czerwca 2011. Agencja Promocji Turystyki. Aerosvit.Poland@aciareps.com. www.airberlin.com

Nr 11 (53) 6 czerwca 2011. Agencja Promocji Turystyki. Aerosvit.Poland@aciareps.com. www.airberlin.com Agencja Promocji Turystyki Nr 11 (53) 6 czerwca 2011 e-internetowy Dwutygodnik Aerosvit.Poland@aciareps.com www.airberlin.com zniżki do 40% DUŻY MOŻE WIĘCEJ. RAZEM JESTEŚMY JESZCZE WIĘKSI. Wszystkich agentów

Bardziej szczegółowo

Nasza Trójwieœ. Trójwieœ. Nasza. www.istebna.eu. Bruclik dla Krzysztofa Kukuczki z Istebnej. XI Zawody Furmanów. XIX Bal Góralski w Koniakowie

Nasza Trójwieœ. Trójwieœ. Nasza. www.istebna.eu. Bruclik dla Krzysztofa Kukuczki z Istebnej. XI Zawody Furmanów. XIX Bal Góralski w Koniakowie Nasza INFORMATOR RADY I URZĘDU GMINY Trójwieœ www.istebna.eu NR 2 (223) ROK XX Luty 2012 r. ISSN 1506-0470 Nakład 1200 egz. cena 1,50 (w tym 23% VAT) Bruclik dla Krzysztofa Kukuczki z Istebnej IT w Istebnej

Bardziej szczegółowo

www.prague.eu Praga do kieszeni Twój praktyczny przewodnik

www.prague.eu Praga do kieszeni Twój praktyczny przewodnik www.prague.eu Praga do kieszeni Twój praktyczny przewodnik 1 Tytuł: Praga do kieszeni Tekst: Prague City Tourism Zdjęcia: Prague City Tourism, Shutterstock i Eddie Hobson Projekt graficzny: Dynamo design

Bardziej szczegółowo

Klasa w muzeum PROGRAMY DLA SZKÓŁ W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE. przewodnik dla nauczycieli 2015 / 2016

Klasa w muzeum PROGRAMY DLA SZKÓŁ W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE. przewodnik dla nauczycieli 2015 / 2016 Klasa w muzeum PROGRAMY DLA SZKÓŁ W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE przewodnik dla nauczycieli 2015 / 2016 Spis treści 1 Wstęp Marek Świca 2 Być ze szkołą o współpracy Muzeum Narodowego w Krakowie z nauczycielami

Bardziej szczegółowo

Gdynia i Północne Kaszuby

Gdynia i Północne Kaszuby SPIS TREŚCI 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17 18 19 20. 21. 22. Gdynia i Północne Kaszuby zapraszają na sezon letni 2013... Gminy i powiaty Forum NORDA.. Gdynia.. Cewice.. Choczewo.

Bardziej szczegółowo