Evernote for Android Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Evernote for Android Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012"

Transkrypt

1 Evernote for Android Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012 Welcome to Evernote for Android! This document will guide you through the basics of using Evernote for Android. For more information, be sure to visit our official Knowledge Base, a growing collection of support articles and frequentlyasked questions. If you require assistance, we have a dedicated support team ready to answer your questions. W TYM DOKUMENCIE: Wymagania systemowe aplikacji Evernote dla Androida Zakładanie konta użytkownika w Evernote dla Androida Wprowadzenie do Notatek w systemie Android Wprowadzenie do Notatników w systemie Android Wprowadzenie do Stosów Notatników w systemie Android Wprowadzenie do znaczników w systemie Android Synchronizacja w Evernote dla Androida Edycja notatek w z zaawansowanym formatowaniem w Evernote dla Androida Wprowadzeni do załączników w Evernote dla Androida Udostępnianie notatek w Evernote dla Androida Udostępnianie notatników w Evernote dla Androida Wyświetlanie udostępnionych notatników w Evernote dla Androida Zapisane wyszukiwania w Evernote dla Androida Notatniki Offline w Evernote dla Androida Usługa lokaliacji GPS w Evernote dla Androida Wycieczka po Ustawieniach w Evernote dla Androida. Przegląd uprawnień w systemie Android oraz wykorzystania danych Aktualizacja Evernote dla Androida Ulepszanie konta do Premium w systemie Android Wymagania systemowe aplikacji Evernote dla Androida Evernote dla Androida wymaga urządzenia działającego pod kontrolą systemu Android w wersji 1.6 lub wyższej. Jeśli urządzenie działa pod kontrolą systemu Android 2.0 lub wcześniejsze, wymagane również będzie zainstalowanie aplikacji Google Maps z Android Market.

2 W zależności od możliwości urządzenia, niektóre funkcje mogą nie być dostępne (aparat, GPS, itd.). Zakładanie konta użytkownika w Evernote dla Androida Kiedy po raz pierwszy uruchomisz Evernote dla Androida, zostanie wyświetlony monit z prośba o wprowadzenie loginu i hasła lub założenie nowego konta Evernote. Jeśli posiadasz już konto Evernote, wpisz swój login i hasło, aby uzyskać dostęp do wszystkich istniejących notatek. Jeśli nie posiadasz konta, dotknij odnośnik "Załóż konto": Wypełnij formularz podając adres , wybrany login i hasło, następnie dotknij przycisku "Zarejestruj". Wprowadzenie do Notatek w systemie Android Notatki to podstawowy budulec Evernote; każda informacja dodana do Evernote, zostanie zapisana w notatce. Oprócz tytułu i treści, każda notatka zawiera następujące atrybuty, z których większość przypisywana jest automatycznie (te, nieoczywiste, zostaną omówione później): Daty utworzenia i ostatniej modyfikacji Źródłowy URL: pusty, chyba, że notatka została utworzona z użyciem nożyczek sieciowych, jeśli tak, zawiera adres URL strony internetowej z której zawartość została pobrana. Lokalizacja: puste, chyba że notatkę utworzono na urządzeniu zaopatrzonym w odbiornik GPS, jeśli tak, zawiera zestaw koordynat wskazujących gdzie fizycznie notatka została utworzona.

3 Źródło: w znaczeniu, pochodzenia notatki (urządzenie przenośne, , itd.) lub aplikacji z której pochodzą dane (Microsoft Word, itp.). Notatnik: kontener w którym zapisano notatkę. Znaczniki: proste, tekstowe etykiety opisujące zawartość notatki. Aby utworzyć nową notatkę w Evernote dla Androida, dotknij przycisku "Nowa notatka": Spowoduje to uruchomienie edytora notatki. Używając klawiatury lub przycisków poniżej treści notatki, możesz dodać jeden lob więcej następujących elementów: Tekst (prosty lub formatowany), zawierający proste listy numerowane, bądź nie Zdjęcia Pliki Klipy audio Pola wyboru Jeśli w urządzeniu zainstalowana jest aplikacja Skitch, możesz dotknąć tego przycisku, aby wywołać nowy obszar rysowania w Skitch i szybko utworzyć rysunek lub ilustrację, która następnie trafi do notatki:

4 Aby zmienić notatnik i przypisane znaczniki, dotknij każdego z tych przycisków: Aby dodać do notatki plik zapisany w pamięci urządzenia lub galerii zdjęć, dotknij przycisku z symbolem spinacza: Dotknięcie przycisku z symbolem aparatu, spowoduje uruchomienie aparatu wbudowanego w urządzenie, a po zrobieniu zdjęcia, zostanie ono automatycznie dodane do notatki:

5 Aby nagrać dźwięk, dotknij ikony z symbolem mikrofonu. Nagrany klip audio zostanie dodany do notatki: Użytkownicy bezpłatnych kont Evernote mogą utworzyć notatki o wielkości do 25 megabajtów; użytkownicy kont Premium natomiast, mogą tworzyć notatki o wielkości do 50 megabajtów. Pamiętaj, że zawsze, gdy edytujesz notatkę w Evernote dla Androida, możesz zapisać jej aktualny stan bez zamykania edytora notatek. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, chcących tworzyć dłuższe, bez zamykania edytora w celu ich zapisania. Jeśli spojrzysz w prawy górny róg edytora, zobaczysz mały przycisk tuż obok przycisku "Zakończ". Może to być znacznik wyboru, tzw. ptaszek (co oznacza, że notatka została już zapisana) lub gwiazdka (wskazująca, że dodano niezapisane zmiany od czasu ostatniego zapisu). Jeśli przycisk jest gwiazdką, dotknij go jednokrotnie, aby szybko zapisać aktualną wersję notatki.

6 Wprowadzenie do Notatników w systemie Android Notatniki są właśnie tym czego oczekujesz: kontenerami na notatki. Podobnie jak każdy element dodany do Evernote zapisywany jest w notatce, tak każda notatka zapisywana jest w notatniku. Każde konto Evernote jest może zawierać maksymalnie 250 notatników. Notatniki utworzone na komputerze dostępne są w dwóch smakach: lokalnym i synchronizowanym. Notatniki lokalne zapisywane są na komputerze na którym zostały utworzone i nie są synchronizowane z Evernote w internecie. Notatniki synchronizowane natomiast, są synchronizowane automatycznie i dostępne na wszystkich urządzeniach na które jest dostępna aplikacja Evernote. Podczas, gdy Evernote dla Androida umożliwia tworzenie nowych notatników, każdy notatnik utworzony na urządzeniu z systemem Android jest notatnikiem synchronizowanym. Aby utworzyć nowy notatnik dotknij ikony "Notatniki", następnie, wybierz przycisk "Nowy notatnik": Wybierz nazwę dla nowego notatnika i naciśnij przycisk OK, aby go utworzyć.

7 Teraz, za każdym razem, gdy utworzysz nową notatkę, możesz nacisnąć przycisk "Notatnik", poniżej edytora i wybrać swój nowy notatnik, jeśli chcesz. Aby zmienić nazwę notatnika lub przesunąć go do stosu, dotknij i przytrzymaj notatnik na liście, aby zobaczyć dodatkowe opcje: Aby przenieść notatkę do innego notatnika, dotknij i przytrzymaj notatkę, a następnie wybierz opcję "Przenieś do notatnika", wskaż notatnik docelowy i naciśnij przycisk OK. Wprowadzenie do Stosów Notatników w systemie Android Podobnie jak notatniki służą do przechowywania notatek w Evernote, w stosach, można przechowywać notatniki. Stos notatników, jest kontenerem zawierającym notatniki, umożliwiającym bardziej elastyczne organizowanie informacji w Evernote. Notatniki nie muszą być zapisywane w stosach. Aby utworzyć stos notatników w Evernote dla Androida, dotknij i przytrzymaj notatnik który chcesz dodać do stosu. Pojawi się menu, umożliwiające dodanie wybranego notatnika do istniejącego lub utworzenie nowego stosu:

8 Każdy utworzony stos jest wliczany do maksymalnego przydziału 250 notatników. Wprowadzenie do znaczników w systemie Android Tags are short pieces of text that can be applied to your notes to help organize and/or group them. For example, notes that contain recipes might be tagged with the major ingredients ("chicken", "pork", "squash", etc.). Notes containing scanned bank statements or other financial documents might be tagged with "finances" or "money". To apply one ore more tags to a note, tap the pencil button to edit the note: Tap the tag button below the note editor to add a tag; if the tag already exists, the list of tags will be filtered as you type and you can simply tap the tag you want to select it. If you're adding a new tag, just type the full name of the tag and tap "Done" to add the tag. Existing tags will appear with a small 'x' next to them; just tap the 'x' to remove the tag:

9 You can also view all of your tags by tapping the tag button from the main screen: Tapping a tag will show you all of the notes that match that tag. Also, selecting a tag will shorten the entire tag list to show only those tags which are assigned to notes containing the selected tag. Synchronizacja w Evernote dla Androida Każda notatka, notatnik, stos i znacznik utworzone w w Evernote dla Androida zostaną automatycznie zsynchronizowane z Evernote w internecie. Jeśli zalogujesz się do Evernote używając tych samych poświadczeń z każdego urządzenia lub komputera, cała zawartość konta będzie na nich dostępna. Domyślnie, Evernote dla Androida dokonuje synchronizacji co 60 minut. Częstotliwość synchronizacji można zmienić w preferencjach Evernote, dotykając "Synch. automatycznie":

10 Synchronizacja wymaga połączenia z internetem, przez WiFi lub sieć komórkową. Ponieważ synchronizacja przez sieć komórkową, może skutkować poniesieniem dodatkowych kosztów na rzecz operatora komórkowego, Evernote dla Androida daje możliwość wykonywania synchronizacji tylko, gdy dostępne jest połączenie przez WiFi: jeśli chcesz je włączyć, upewnij się, że pole "Synch. tylko przez WiFi" jest zaznaczone. W większości przypadków, synchronizacja odbywa się w tle, więc nie musisz przejmować się tym, czy dane zostały zsynchronizowane czy też nie. Jednakże, jeśli chcesz rozpocząć synchronizację ręcznie, możesz to zrobić dotykając przycisku synchronizacji: Pamiętaj, jeśli automatyczna synchronizacja Evernote została wyłączona musisz dotknąć przycisku synchronizacji, aby zsynchronizować dane z Evernote w internecie. Edycja notatek w z zaawansowanym formatowaniem w Evernote dla Androida Tworzenie notatek zawierających zaawansowane formatowanie tekstu w Evernote dla Adnroida jest bardzo proste. Pod edytorem notatki, zobaczysz przyciski umożliwiające: Pogrubienie tekstu Kursywę Podkreślenie tekstu

11 Te style można również łączyć: Wystarczy dotknąć przycisku reprezentującego styl który chcesz zastosować (pogrubienie, kursywa, podkreślenie). Pozostanie aktywny - nawet jeśli inne style zostały aktywowane w międzyczasie - do czasu, ponownego dotknięcia przycisku, aby dezaktywować styl. Aby wstawić listę zwykłą lub numerowaną, dotknij odpowiedniego przycisku poniżej edytora notatki. Lista będzie wydłużana wraz z dodawaniem nowych elementów; dotknięcie "Enter" w pustym elemencie, umieści kursor poza listą: Wprowadzeni do załączników w Evernote dla Androida Evernote dla Androida umożliwia dodawanie dowolnych plików do notatek. Aby załączyć plik do notatki, otwórz edytor notatek dotykając jej, następnie naciśnij przycisk z symbolem spinacza. Zostanie wyświetlone okno z możliwością wyboru rodzaju załączanego pliku:

12 Obrazy - uruchomiona zostanie galeria zdjęć urządzenia, umożliwiając wybór zdjęcia które ma zostać dołączone do notatki. Dźwięk - zostanie wyświetlona lista wszystkich plików dźwiękowych zapisanych w urządzeniu (w tym muzyki); dotknij pliki który chcesz dodać i naciśnij OK. Film - pozwoli Ci wybrać plik z listy wszystkich plików wideo zapisanych w urządzeniu. Plik - wyświetli widok eksploratora systemu plików urządzenia. Zlokalizuj plik który chcesz dodać, a następnie dotknij go, aby załączyć. Po dodaniu pliku do notatki, możesz go wyświetlić lub usunąć, dotykając jego miniaturę w górnym obszarze notatki. Jeśli załącznik jest obrazem i w urządzeniu zainstalowana jest aplikacja Skitch, zostanie wyświetlona opcja umożliwiająca dodanie adnotacji w Skitch. Wielkość załącznika nie może spowodować przekroczenia aktualnego dopuszczalnego limitu wielkości notatki dla konta (25MB dla kont bezpłatnych, 50MB dla Premium). Udostępnianie notatek w Evernote dla Androida Aby udostępnić pojedynczą notatkę w Evernote dla Androida, dotknij przycisku "udostępnij":

13 Zostaną wyświetlone dwie wbudowane możliwości udostępniania: lub Facebook. Dotknięcie "Inna aplikacja" spowoduje wyświetlenie wszystkich pozostałych aplikacji oraz usług w urządzeniu umożliwiających udostępnianie treści. Wybierz dowolną z opcji i postępuj zgodnie z poleceniami programu. Udostępnianie notatników w Evernote dla Androida Wyświetlanie udostępnionych notatników w Evernote dla Androida Aby wyświetlić notatniki, które zostały udostępnione przez innych użytkowników ("podłączone do Twojego konta"), dotknij przycisk "Udostępnione notatniki":

14 Zostanie Ci zaprezentowana lista wszystkich notatników udostępnionych przez innych użytkowników, które zostały podłączone do Twojego konta. Domyślnie, te notatniki nie są synchronizowane z Twoim kontem; dotknij notatnika, aby wybrać czy ma lub nie, być synchronizowany z urządzeniem z systemem Android. Jeśli używasz Evernote Premium, możesz również wybrać opcję synchronizacji offline tego notatnika (cała zawartość notatnika, w tym załączone pliki i inne treści, zostanie zapisana na urządzeniu): Różnica miedzy synchronizacją i notatnikami offline jest taka, że w trakcie synchronizacji na urządzenie kopiowana jest tylko część notatki: informacje umożliwiające wyszukiwanie, ale nie cała zawartość notatki, taka jak obrazy, pliki itd. W notatniku offline, zapisane są absolutnie wszystkie treści zapisane w notatniku, w tym duże załączone pliki. Zapisane wyszukiwania w Evernote dla Androida Jeśli wielokrotnie powtarzasz to samo wyszukiwanie, możesz zaoszczędzić trochę czasu konwertując je na Zapisane Wyszukiwanie. Na przykład, jeśli chcesz wyświetlić wszystkie zdjęcia zrobione w ubiegłym tygodniu, wpisz to w pole wyszukiwania: resource:image/* created:day-7. Następnie możesz zapisać wyszukiwanie klikając przycisk "Nowe zapisane wyszukiwanie" w menu "Plik" na komputerze. Po utworzeniu zapisanego wyszukiwania i synchronizacji, to wyszukiwanie stanie się dostępne na każdym urządzeniu połączonym z Twoim kontem Evernote, w tym urządzeniu z systemem Android.

15 Niestety, nie ma obecnie możliwości utworzenia Zapisanego Wyszukiwania bezpośrednio w Evernote dla Androida, jednak jest możliwe wykonywanie już zapisanych; po prostu kliknij lupę: To umożliwi Ci rozpoczęcie nowego wyszukiwania lub wybranie istniejącego Zapisanego Wyszukiwania, takiego jak to: Dotknięcie Zapisanego Wyszukiwania spowoduje jego natychmiastowe wykonanie i wyświetlenie wyników. Mimo, że nie jest obecnie możliwe utworzenie Zapisanego Wyszukiwania w Evernote, aplikacja oferuje podobną funkcjonalność jako Skróty. Skróty są, po prostu, zapisanymi wyszukiwaniami które nie są synchronizowane i istnieją tylko w aplikacji w której zostały utworzone. Będą dostępne zarówno w Evernote dla Adnroida jak i na ekranie głównym urządzenia którego używasz. Notatniki Offline w Evernote dla Androida Jedną z funkcji oferowanych przez Evernote dla Androida skierowaną do użytkowników Premium jest możliwość przechowywania całych notatników lokalnie na ich urządzeniach przenośnych. Omówmy pokrótce, co to oznacza. Każdy użytkownik Evernote posiadający urządzenie przenośne posiada część każdej notatki zapisaną na urządzeniu(ach). Na przykład, użytkownik konta darmowego, może mieć notatkę zawierającą zdjęcie o wysokiej rozdzielczości. Kiedy zsynchronizuje urządzenie, dane wystarczające do wyszukania notatki (tytuł, tekst w treści, tekst odnaleziony w trakcie rozpoznawania obrazu i inne metadane) zostaną pobrane na urządzenie, ale nie cała notatka. Gdy użytkownik ten, wybierze tę notatkę w formularzu pytania z listy notatek, zostanie pobrana jej cała zawartość.

16 Użytkownicy Premium mogą pobrać cały notatnik na urządzenie jako Notatnik Offline; oznacza to, że wszystkie notatki zostaną pobrane w całości i zapisane w urządzeniu w celu wyświetlania/edytowania nawet bez połączenia. Aby wyznaczyć dany notatnik jako Notatnik Offline w Evernote dla Androida, dotknij i przytrzymaj nazwę notatnika na liście i wybierz "Włącz synchronizację offline" z listy opcji: Po wybraniu tej opcji, aplikacja rozpocznie pobieranie wszystkich notatek w wybranym notatniku. Pamiętaj, że jeśli notatnik jest duży, może to zająć trochę czasu. Aby odwrócić tę zmianę w konfiguracji, dotknij i przytrzymaj nazwę notatnika i wybierz "Wyłącz synchronizację offline":

17 Usługa lokaliacji GPS w Evernote dla Androida Większość urządzeń z systemem Android dostarczanych jest z systemem GPS umożliwiającym zapisywanie Twojej dokładnej lokalizacji z wykorzystaniem satelitów i/lub infrastruktury sieci komórkowej. Evernote dla Androida w pełni korzysta z tego narzędzia, po cichu rejestrując obecną lokalizację urządzenia w czasie tworzenia notatki. Informacja te, jest następnie zapisywana w polu "Lokalizacja" notatki. Aby wyświetlić miejsce w którym dana notatka została utworzona, otwórz ją, następnie naciśnij przycisk menu na obudowie urządzenia i z wyświetlonego menu wybierz "Info o notatce". Dotknięcie lokalizacji spowoduje wyświetlenie jej na mapie. Jeśli zechcesz wyłączyć GPS w Evernote dla Androida, możesz to zrobić poprzez odznaczenie pozycji "Używaj satelitów GPS" w preferencjach aplikacji. Kilka rzeczy o których należy pamiętać korzystając z GPS: Dokładność określania położenia z wykorzystaniem GPS może się różnić w zależności od lokalizacji i otoczenia. Czysty widok nieba będzie skutkować najlepszymi wynikami. Częste korzystanie z wbudowanego w urządzenie odbiornika GPS może skutkować skróconym czasem pracy na baterii. Mimo, że Evernote dla Androida nie umożliwia zmiany przypisanych danych o lokalizacji, można to zrobić w Evernote dla Windows lub Mac. Wycieczka po Ustawieniach w Evernote dla Androida. O ile większość ustawień Evernote dla Androida jest bardzo zrozumiałych, niektóre mogą nie być takie oczywiste. Omówione zostanie

18 każde ustawienie z osobna, rozpoczynając od funkcji Premium: Ustawienia blokady PIN (Tylko Premium): Opcja ta umożliwia skonfigurowanie numerycznego kodu PIN, który będzie wymagany po uruchomieniu Evernote lub powrocie do aplikacji po wydłużonym okresie bezczynności. Dotknij opcji, aby skonfigurować swój PIN. Wybierz notatniki offline (Tylko Premium): Wybierz które z notatników mają zostać zapisane w całości lokalnie, na urządzeniu w celu wyświetlania i edytowania bez połączenia. Ogólne: Udostępnione notatniki: Dotknij tej opcji, aby skonfigurować które notatniki są udostępniane i komu. Wyszukiwanie offline: Włącz tę opcję, aby zapisać lokalnie część każdej notatki. Umożliwi to, przeszukiwanie wszystkich notatek, nawet bez połączenia z internetem. Pamiętaj, że połączenia będzie wymagane, w celu pobrania załączników, jeśli nie są one już zapisane w urządzeniu. Ulepsz do Premium (Tylko konta darmowe): Opcja ta, umożliwia ulepszenia konta do wersji Premium, z poziomu Evernote dla Androida. Powiadomienia przesyłania: Włącz tę funkcję, aby wyświetlać powiadomienia systemowe, kiedy nowe lub zaktualizowane notatki zostaną pomyślnie pobrane z serwerów Evernote. Wyczyść historię: Wybranie tej opcji, spowoduje wyczyszczenie listy ostatnich wyszukiwań. Wyczyść pamięć podręczną: Spowoduje usunięcie wszystkich lokalnych kopii notatek. Notatniki offline pozostaną nietknięte. Informacje o koncie: Konto: Wyświetla login, hasło i adres skojarzony z kontem Evernote. Status konta: Informuje, czy używane jest konto darmowe czy Premium. Adres Evernote: Unikalny adres wykorzystywany do dodawania danych do konta Evernote przez pocztę . Bieżące miesięczne wykorzystanie: Wyświetla stopień w jakim został wykorzystany miesięczny limit transferu. Pozostałe dni w okresie rozliczeniowym: Liczba dni pozostałych do momentu odnowienia limitu transferu. Synchronizacja notatek: Synchronizuj automatycznie: Konfiguruje czy notatki mają być synchronizowane automatycznie czy ręcznie, a jeśli automatycznie, to jak często aplikacja powinna podejmować próbę synchronizacji. Synch. tylko przez Wi-Fi: Zaznacz tę opcję, aby synchronizacja była przeprowadzana tylko jeśli urządzenie jest połączone z siecią Wi-Fi (w przeciwieństwie do sieci komórkowej). Włączenie opcji zalecane jest zwłaszcza użytkownikom którym zależy na nie przekraczaniu rachunku za telefon komórkowy. Synch. przy starcie: Włącz tę opcję jeśli chcesz, aby Evernote dla Androida rozpoczynało synchronizację zawsze po uruchomieniu urządzenia. Lokalizacja dla nowych notatek: Użyj satelitów GPS: Włącz tę opcję, aby używać systemu GPS wbudowanego w urządzenie do określenia położenia. Użyj sieci bezprzewodowych: Włącz tę opcję, aby używać sieci WiFi lub komórkowej, do określenia położenia urządzenia. Pozostałe: Wyślij dziennik: Opcja ta umożliwia wysłanie pliku dziennika generowanego przez Evernote do departamentu wsparcia w celu przeanalizowania i pomocy w rozwiązywaniu problemów. Użyj tej opcji, kiedy pracownik departamentu wsparcia o to poprosi. Obecna wersja Evernote: Wyświetla wersję zainstalowanej aplikacji Evernote dla Androida oraz operatora sieci komórkowej (jeśli

19 dotyczy). Sprawdź aktualizacje: Użyj tej opcji, aby sprawdzić czy dostępna jest nowsza wersja Evernote dla Androida. Jeśli aktualizacja jest dostępne, zostanie wyświetlone okno umożliwiające jej pobranie i zainstalowanie. Pamiętaj, że ta opcja dostępna jest tylko w niektórych załączonych wersjach Evernote dla Androida; większość użytkowników będzie musiała skorzystać z Androida Marketu, aby zaktualizować Evernote do najnowszej wersji. Pliki Evernote na karcie pamięci: Włącz tę opcję, aby umożliwić Evernote zapisywanie plików załączonych do notatek (obrazów, plików PDF itp.) na karcie pamięci urządzenia. Jeśli opcja ta jest wyłączona, Evernote będzie próbowało zapisać takie pliki w wewnętrznej pamięci urządzenia. Podziękowania: Wyświetla informacje (zwłaszcza licencje) dot. oprogramowania firm trzecich wykorzystywanego w procesie tworzenia Evernote dla Androida. Przegląd uprawnień w systemie Android oraz wykorzystania danych Evernote dla Androida wymaga dostępu do określonych informacji w Twoim urządzeniu, w zależności od sytuacji. Tutaj podajemy przykład tego jakie uprawnienia są wymagane i dlaczego są potrzebne: 1. Odczyt danych kontaktów: Te uprawnienie umożliwia aplikacji w systemie Android dostęp do listy kontaktów, aby automatycznie uzupełniać adresy kiedy notatka jest wysyłana. Usłudze Evernote nie jest udostępniana cała lista kontaktów, tylko poszczególne wykorzystywane adresy . Te informacje wykorzystywane są wyłącznie do wysyłania wiadomości. 2. Odczyt poufnych danych dziennika: Te uprawnienie pomaga ulepszyć program kiedy napotkasz na problem. Na przykład, jeśli aplikacja przestanie odpowiadać, możesz wybrać "Wysyłaj dzienniki" z ekranu "Ustawienia". To spowoduje załączenie pliku dziennika do wiadomości . Przed wysłaniem możesz zobaczyć zawartość dziennika. 3. Odczyt stanu i tożsamości telefonu: Mamy dostęp do numeru IMEI Twojego telefonu, tylko w przypadku konkretnych jednorazowych aktualizacji. Ta informacja jest wysyłana do Evernote tylko kiedy aktualizacja obowiązuje. 4. Odkryj znane konta: Te uprawnienie ułatwia tworzenie konta Evernote przez wstępne wypełnienie adresu w formularzu rejestracyjnym. Evernote zachowa tylko Twój adres tylko w celu założenia nowego konta. Jeśli masz jakieś konkretne pytania dotyczące powyższych punktów, skontaktuj się z naszym wydziałem wsparcia klienta. Aktualizacja Evernote dla Androida Istnieją dwa sposoby na sprawdzenie, czy dostępna jest nowsza wersja aplikacji Evernote dla Androida: Android Market: Znajdź Evernote w Android Markecie. Jeśli dostępna jest nowsza wersja aplikacji, od tej zainstalowanej w urządzeniu, dostępna będzie możliwość jej zainstalowana. Preferencje Evernote dla Androida: W niektórych dołączonych wersjach Evernote, możesz wybrać opcję "Znajdź aktualizacje", aby sprawdzić czy aktualizacja jest dostępna i ewentualna jej instalacja. Pamiętaj większość użytkowników nie ma dostępu do tej opcji i powinno korzystać ze sposobu z Android Marketem opisanym wyżej. Ulepszanie konta do Premium w systemie Android Użytkownicy darmowych kont mogą ulepszyć swoje konta do wersji Premium bez zamykania Evernote dla Androida. Aby to zrobić, otwórz stronę ustawień aplikacji i naciśnij "Ulepsz do Premium". Wymagane będzie podanie określonego cyklu rozliczeniowego (miesięcznego lub rocznego), adresu i informacji o karcie kredytowej.

20 For more information on Evernote for Android, consult our official Knowledge Base Evernote Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Opublikowano: Jun 19, 2012

Evernote dla Maka Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012

Evernote dla Maka Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012 Evernote dla Maka Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012 Witamy w Evernote dla Maka! Ten dokument przeprowadzi Cię przez podstawy korzystania

Bardziej szczegółowo

Evernote dla Windows Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012

Evernote dla Windows Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012 Evernote dla Windows Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012 Zapraszamy do Evernote dla Windows! Ten dokument przeprowadzi Cię przez podstawy

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Wersja 2.9.0

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Wersja 2.9.0 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Wersja 2.9.0 ZAWARTOŚĆ 1. ibard24 backup online... 5 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6 2.1. Rejestracja nowego konta... 6 2.1. Instalacja programu... 8 2.1.1. Jak pobrać

Bardziej szczegółowo

1. PRODysk... 5. 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6. 2.1. Rejestracja nowego konta... 6. 2.1. Instalacja programu... 7

1. PRODysk... 5. 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6. 2.1. Rejestracja nowego konta... 6. 2.1. Instalacja programu... 7 Wersja 1.0 ZAWARTOŚĆ 1. PRODysk... 5 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6 2.1. Rejestracja nowego konta... 6 2.1. Instalacja programu... 7 2.1.1. Wymagania systemowe... 7 2.1.2. Przebieg instalacji...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika BlackBerry Classic Smartphone Wersja: 10.3.1 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2015-03-02 SWD-20150302144616871 Spis treści Konfiguracja i podstawowe funkcje...6 Nowości w tym wydaniu... 6 Smartfon

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Internet Service. administratora. Wersja: 4.5.1. Podręcznik

BlackBerry Internet Service. administratora. Wersja: 4.5.1. Podręcznik BlackBerry Internet Service Wersja: 4.5.1 Podręcznik administratora Opublikowano: 2014-01-16 SWD-20140116141228308 Spis treści 1 Rozpoczęcie pracy...6 Dostępność funkcji administracyjnych...6 Dostępność

Bardziej szczegółowo

Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM

Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM INSTRUKCJA OBSŁUGI Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM Nr produktu 358600 Strona 1 z 44 Witamy w instrukcji obsługi Smartfona Cat B15 B15 jest wodoodporny IPX7, pyłoszczelny

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Desktop Software. Wersja: 7.1. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Desktop Software. Wersja: 7.1. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Desktop Software Wersja: 7.1 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2012-06-05 SWD-20120605131050757 Spis treści Podstawy... 7 Informacje BlackBerry Desktop Software... 7 Konfigurowanie smartfonu

Bardziej szczegółowo

BackupExpert backup i synchronizacja w jednej aplikacji. Instrukcja użytkownika

BackupExpert backup i synchronizacja w jednej aplikacji. Instrukcja użytkownika BackupExpert backup i synchronizacja w jednej aplikacji. Instrukcja użytkownika 14.02.2014 SPIS TREŚCI Spis treści... 2 Wstęp... 4 Symbole stosowane w instrukcji... 4 Czym jest backup danych?... 4 Aplikacja

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Q10 Smartphone. Wersja: 10.2. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Q10 Smartphone. Wersja: 10.2. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Q10 Smartphone Wersja: 10.2 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2013-10-21 SWD-20131021164144977 Spis treści Zacznij pracę... 6 Zapoznanie się z urządzeniem...6 Prezentacje wideo z cyklu Jak

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA. Wersja aplikacji 1.0

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA. Wersja aplikacji 1.0 PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Wersja aplikacji 1.0 ZAWARTOŚD 1. MyDysk... 5 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6 2.1. Rejestracja nowego konta... 6 2.2. Instalacja programu... 7 2.2.1. Wymagania systemowe...

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Torch 9800 Smartphone

BlackBerry Torch 9800 Smartphone BlackBerry Torch 9800 Smartphone Podręcznik użytkownika Wersja: 6.0 Najnowsze podręczniki użytkownika można znaleźć pod adresem www.blackberry.com/docs/smartphones. SWDT643442-941426-0127010155-009 Spis

Bardziej szczegółowo

NAS Hard Drive. Podręcznik użytkownika

NAS Hard Drive. Podręcznik użytkownika NAS Hard Drive Podręcznik użytkownika Wersja Polska Spis treści WPROWADZENIE 3 ELEMENTY STERUJĄCE, ZŁĄCZA I WSKAŹNIKI 3 Panel przedni 3 Panel tylny 4 INFORMACJE O DYSKU TWARDYM 5 USTAWIENIE NAPĘDU NAS

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika BlackBerry Classic Smartphone Wersja: 10.3.2 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2015-05-27 SWD-20150527115758500 Spis treści Konfiguracja i podstawowe funkcje...6 Nowości w tym wydaniu... 6 Smartfon

Bardziej szczegółowo

Podręcznik WebIssues. Wersja 1.1-beta1. Michał Męciński

Podręcznik WebIssues. Wersja 1.1-beta1. Michał Męciński Wersja 1.1-beta1 Michał Męciński : Wersja 1.1-beta1 Michał Męciński Copyright 2007-2013 Zespół WebIssues Udziela się zezwolenia na kopiowanie, rozpowszechnianie i modyfikację tego dokumentu zgodnie z zasadami

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Client_Mozy. Wersja 2.2.

Instrukcja obsługi Client_Mozy. Wersja 2.2. Instrukcja obsługi Client_Mozy Wersja 2.2. Spis treści Wstęp... 1 1. Program Clinet_Mozy informacje ogólne... 2 2. Co nowego?... 3 3. Instalowanie programu Client_Mozy... 5 I. Pobieranie klienta Client_Mozy...

Bardziej szczegółowo

U Instrukcja obsługi

U Instrukcja obsługi U Instrukcja obsługi Spis treści Ważne informacje...7 Android co i dlaczego?...8 Aplikacje...8 Czynności przygotowawcze...9 Przygotowanie telefonu do pracy...9 Włączanie i wyłączanie telefonu...11 Kreator

Bardziej szczegółowo

szybki start podręcznik dla początkującego użytkownika

szybki start podręcznik dla początkującego użytkownika zintegrowane środowisko tłumaczeniowe szybki start podręcznik dla początkującego użytkownika 2004-2013 Kilgray Translation Technologies Wszelkie prawa zastrzeżone. Tłumaczenie: GET IT Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bardziej szczegółowo

Centralny system zarządzania (CMS) PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

Centralny system zarządzania (CMS) PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Centralny system zarządzania (CMS) PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Przed rozpoczęciem użytkowania należy zapoznać się z niniejszym podręcznikiem. Podręcznik należy zachować na przyszłość. CMS_V0.9 INFORMACJE PRAWNE

Bardziej szczegółowo

Office 365 - Przewodnik Użytkownika Usługa Office 365 dla instytucji edukacyjnych

Office 365 - Przewodnik Użytkownika Usługa Office 365 dla instytucji edukacyjnych Office 365 - Przewodnik Użytkownika Usługa Office 365 dla instytucji edukacyjnych Wersja 1.0 Data publikacji: Listopad 2014 Najnowsze informacje są dostępne pod adresem http://office.microsoft.com/pl-pl/academic/

Bardziej szczegółowo

Podręcznik rejestracji/wersji próbnej

Podręcznik rejestracji/wersji próbnej Podręcznik rejestracji/wersji próbnej Office 365 dla instytucji edukacyjnych z Microsoft Online Services Uwaga: Informacje zawarte w niniejszym dokumencie odnoszą się do oprogramowania i usług w stanie

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Bold 9790 Smartphone. Wersja: 7.1. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Bold 9790 Smartphone. Wersja: 7.1. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Bold 9790 Smartphone Wersja: 7.1 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2012-09-19 SWD-20120919124658062 Spis treści Szybka pomoc... 9 Rozpoczęcie pracy: twój smartfon... 9 Popularne tematy...

Bardziej szczegółowo

2014 Wszelkie prawa zastrzeżone. Acer Liquid E3 Duo podręcznik użytkownika Model: E380 Wersja publikacji: 04/2014

2014 Wszelkie prawa zastrzeżone. Acer Liquid E3 Duo podręcznik użytkownika Model: E380 Wersja publikacji: 04/2014 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone Acer Liquid E3 Duo podręcznik użytkownika Model: E380 Wersja publikacji: 04/2014 Acer Liquid E3 Duo Smartfon Numer modelu: Numer seryjny: Data zakupu: Miejsce zakupu: 2

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego

Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego shopgold instrukcja obsługi panelu zarządzania Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego Najbardziej aktualną wersję instrukcji możecie Państwo wygenerować

Bardziej szczegółowo

Orange Free. Wersja 8.0.7. Orange Free podręcznik użytkownika

Orange Free. Wersja 8.0.7. Orange Free podręcznik użytkownika Orange Free Wersja 8.0.7 1 spis treści podręcznik użytkownika 1 wprowadzenie... 4 2 wymagania systemowe... 5 3 uruchamianie Orange Free... 6 3.1 panel zarządzania Orange Free... 6 3.2 połączenia aplikacji

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Konsola 2

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Konsola 2 TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Konsola 2 Wersja 1.15 Maj 2015 Dotyczy programu Konsola 2 w wersji 2.7.7x TRX ul. Garibaldiego 4 04-078 Warszawa

Bardziej szczegółowo

Backup expert for QNAP Backup i synchronizacja w jednej aplikacji

Backup expert for QNAP Backup i synchronizacja w jednej aplikacji Backup expert for QNAP Backup i synchronizacja w jednej aplikacji Instrukcja aplikacji Data aktualizacji 19.09.2014r. Spis treści Aplikacja desktop...2 Wymagania...2 Proces instalacji...4 Logowanie do

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Xperia P LT22i

Instrukcja obsługi. Xperia P LT22i Instrukcja obsługi Xperia P LT22i Spis treści Xperia P Instrukcja obsługi...6 Czynności przygotowawcze...7 Android co i dlaczego?...7 Przegląd...7 Przygotowanie telefonu do pracy...8 Włączanie i wyłączanie

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Bold Series

BlackBerry Bold Series BlackBerry Bold Series BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Podręcznik użytkownika Wersja: 7.0 Najnowsze podręczniki użytkownika można znaleźć pod adresem www.blackberry.com/docs/smartphones. SWD-1735726-0726040946-009

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Internet Service. Wersja: 4.5.1. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Internet Service. Wersja: 4.5.1. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Internet Service Wersja: 4.5.1 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2014-01-09 SWD-20140109135251664 Spis treści 1 Rozpoczęcie pracy...7 Informacje o planach taryfowych BlackBerry Internet Service...7

Bardziej szczegółowo