Evernote for Android Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Evernote for Android Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012"

Transkrypt

1 Evernote for Android Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012 Welcome to Evernote for Android! This document will guide you through the basics of using Evernote for Android. For more information, be sure to visit our official Knowledge Base, a growing collection of support articles and frequentlyasked questions. If you require assistance, we have a dedicated support team ready to answer your questions. W TYM DOKUMENCIE: Wymagania systemowe aplikacji Evernote dla Androida Zakładanie konta użytkownika w Evernote dla Androida Wprowadzenie do Notatek w systemie Android Wprowadzenie do Notatników w systemie Android Wprowadzenie do Stosów Notatników w systemie Android Wprowadzenie do znaczników w systemie Android Synchronizacja w Evernote dla Androida Edycja notatek w z zaawansowanym formatowaniem w Evernote dla Androida Wprowadzeni do załączników w Evernote dla Androida Udostępnianie notatek w Evernote dla Androida Udostępnianie notatników w Evernote dla Androida Wyświetlanie udostępnionych notatników w Evernote dla Androida Zapisane wyszukiwania w Evernote dla Androida Notatniki Offline w Evernote dla Androida Usługa lokaliacji GPS w Evernote dla Androida Wycieczka po Ustawieniach w Evernote dla Androida. Przegląd uprawnień w systemie Android oraz wykorzystania danych Aktualizacja Evernote dla Androida Ulepszanie konta do Premium w systemie Android Wymagania systemowe aplikacji Evernote dla Androida Evernote dla Androida wymaga urządzenia działającego pod kontrolą systemu Android w wersji 1.6 lub wyższej. Jeśli urządzenie działa pod kontrolą systemu Android 2.0 lub wcześniejsze, wymagane również będzie zainstalowanie aplikacji Google Maps z Android Market.

2 W zależności od możliwości urządzenia, niektóre funkcje mogą nie być dostępne (aparat, GPS, itd.). Zakładanie konta użytkownika w Evernote dla Androida Kiedy po raz pierwszy uruchomisz Evernote dla Androida, zostanie wyświetlony monit z prośba o wprowadzenie loginu i hasła lub założenie nowego konta Evernote. Jeśli posiadasz już konto Evernote, wpisz swój login i hasło, aby uzyskać dostęp do wszystkich istniejących notatek. Jeśli nie posiadasz konta, dotknij odnośnik "Załóż konto": Wypełnij formularz podając adres , wybrany login i hasło, następnie dotknij przycisku "Zarejestruj". Wprowadzenie do Notatek w systemie Android Notatki to podstawowy budulec Evernote; każda informacja dodana do Evernote, zostanie zapisana w notatce. Oprócz tytułu i treści, każda notatka zawiera następujące atrybuty, z których większość przypisywana jest automatycznie (te, nieoczywiste, zostaną omówione później): Daty utworzenia i ostatniej modyfikacji Źródłowy URL: pusty, chyba, że notatka została utworzona z użyciem nożyczek sieciowych, jeśli tak, zawiera adres URL strony internetowej z której zawartość została pobrana. Lokalizacja: puste, chyba że notatkę utworzono na urządzeniu zaopatrzonym w odbiornik GPS, jeśli tak, zawiera zestaw koordynat wskazujących gdzie fizycznie notatka została utworzona.

3 Źródło: w znaczeniu, pochodzenia notatki (urządzenie przenośne, , itd.) lub aplikacji z której pochodzą dane (Microsoft Word, itp.). Notatnik: kontener w którym zapisano notatkę. Znaczniki: proste, tekstowe etykiety opisujące zawartość notatki. Aby utworzyć nową notatkę w Evernote dla Androida, dotknij przycisku "Nowa notatka": Spowoduje to uruchomienie edytora notatki. Używając klawiatury lub przycisków poniżej treści notatki, możesz dodać jeden lob więcej następujących elementów: Tekst (prosty lub formatowany), zawierający proste listy numerowane, bądź nie Zdjęcia Pliki Klipy audio Pola wyboru Jeśli w urządzeniu zainstalowana jest aplikacja Skitch, możesz dotknąć tego przycisku, aby wywołać nowy obszar rysowania w Skitch i szybko utworzyć rysunek lub ilustrację, która następnie trafi do notatki:

4 Aby zmienić notatnik i przypisane znaczniki, dotknij każdego z tych przycisków: Aby dodać do notatki plik zapisany w pamięci urządzenia lub galerii zdjęć, dotknij przycisku z symbolem spinacza: Dotknięcie przycisku z symbolem aparatu, spowoduje uruchomienie aparatu wbudowanego w urządzenie, a po zrobieniu zdjęcia, zostanie ono automatycznie dodane do notatki:

5 Aby nagrać dźwięk, dotknij ikony z symbolem mikrofonu. Nagrany klip audio zostanie dodany do notatki: Użytkownicy bezpłatnych kont Evernote mogą utworzyć notatki o wielkości do 25 megabajtów; użytkownicy kont Premium natomiast, mogą tworzyć notatki o wielkości do 50 megabajtów. Pamiętaj, że zawsze, gdy edytujesz notatkę w Evernote dla Androida, możesz zapisać jej aktualny stan bez zamykania edytora notatek. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, chcących tworzyć dłuższe, bez zamykania edytora w celu ich zapisania. Jeśli spojrzysz w prawy górny róg edytora, zobaczysz mały przycisk tuż obok przycisku "Zakończ". Może to być znacznik wyboru, tzw. ptaszek (co oznacza, że notatka została już zapisana) lub gwiazdka (wskazująca, że dodano niezapisane zmiany od czasu ostatniego zapisu). Jeśli przycisk jest gwiazdką, dotknij go jednokrotnie, aby szybko zapisać aktualną wersję notatki.

6 Wprowadzenie do Notatników w systemie Android Notatniki są właśnie tym czego oczekujesz: kontenerami na notatki. Podobnie jak każdy element dodany do Evernote zapisywany jest w notatce, tak każda notatka zapisywana jest w notatniku. Każde konto Evernote jest może zawierać maksymalnie 250 notatników. Notatniki utworzone na komputerze dostępne są w dwóch smakach: lokalnym i synchronizowanym. Notatniki lokalne zapisywane są na komputerze na którym zostały utworzone i nie są synchronizowane z Evernote w internecie. Notatniki synchronizowane natomiast, są synchronizowane automatycznie i dostępne na wszystkich urządzeniach na które jest dostępna aplikacja Evernote. Podczas, gdy Evernote dla Androida umożliwia tworzenie nowych notatników, każdy notatnik utworzony na urządzeniu z systemem Android jest notatnikiem synchronizowanym. Aby utworzyć nowy notatnik dotknij ikony "Notatniki", następnie, wybierz przycisk "Nowy notatnik": Wybierz nazwę dla nowego notatnika i naciśnij przycisk OK, aby go utworzyć.

7 Teraz, za każdym razem, gdy utworzysz nową notatkę, możesz nacisnąć przycisk "Notatnik", poniżej edytora i wybrać swój nowy notatnik, jeśli chcesz. Aby zmienić nazwę notatnika lub przesunąć go do stosu, dotknij i przytrzymaj notatnik na liście, aby zobaczyć dodatkowe opcje: Aby przenieść notatkę do innego notatnika, dotknij i przytrzymaj notatkę, a następnie wybierz opcję "Przenieś do notatnika", wskaż notatnik docelowy i naciśnij przycisk OK. Wprowadzenie do Stosów Notatników w systemie Android Podobnie jak notatniki służą do przechowywania notatek w Evernote, w stosach, można przechowywać notatniki. Stos notatników, jest kontenerem zawierającym notatniki, umożliwiającym bardziej elastyczne organizowanie informacji w Evernote. Notatniki nie muszą być zapisywane w stosach. Aby utworzyć stos notatników w Evernote dla Androida, dotknij i przytrzymaj notatnik który chcesz dodać do stosu. Pojawi się menu, umożliwiające dodanie wybranego notatnika do istniejącego lub utworzenie nowego stosu:

8 Każdy utworzony stos jest wliczany do maksymalnego przydziału 250 notatników. Wprowadzenie do znaczników w systemie Android Tags are short pieces of text that can be applied to your notes to help organize and/or group them. For example, notes that contain recipes might be tagged with the major ingredients ("chicken", "pork", "squash", etc.). Notes containing scanned bank statements or other financial documents might be tagged with "finances" or "money". To apply one ore more tags to a note, tap the pencil button to edit the note: Tap the tag button below the note editor to add a tag; if the tag already exists, the list of tags will be filtered as you type and you can simply tap the tag you want to select it. If you're adding a new tag, just type the full name of the tag and tap "Done" to add the tag. Existing tags will appear with a small 'x' next to them; just tap the 'x' to remove the tag:

9 You can also view all of your tags by tapping the tag button from the main screen: Tapping a tag will show you all of the notes that match that tag. Also, selecting a tag will shorten the entire tag list to show only those tags which are assigned to notes containing the selected tag. Synchronizacja w Evernote dla Androida Każda notatka, notatnik, stos i znacznik utworzone w w Evernote dla Androida zostaną automatycznie zsynchronizowane z Evernote w internecie. Jeśli zalogujesz się do Evernote używając tych samych poświadczeń z każdego urządzenia lub komputera, cała zawartość konta będzie na nich dostępna. Domyślnie, Evernote dla Androida dokonuje synchronizacji co 60 minut. Częstotliwość synchronizacji można zmienić w preferencjach Evernote, dotykając "Synch. automatycznie":

10 Synchronizacja wymaga połączenia z internetem, przez WiFi lub sieć komórkową. Ponieważ synchronizacja przez sieć komórkową, może skutkować poniesieniem dodatkowych kosztów na rzecz operatora komórkowego, Evernote dla Androida daje możliwość wykonywania synchronizacji tylko, gdy dostępne jest połączenie przez WiFi: jeśli chcesz je włączyć, upewnij się, że pole "Synch. tylko przez WiFi" jest zaznaczone. W większości przypadków, synchronizacja odbywa się w tle, więc nie musisz przejmować się tym, czy dane zostały zsynchronizowane czy też nie. Jednakże, jeśli chcesz rozpocząć synchronizację ręcznie, możesz to zrobić dotykając przycisku synchronizacji: Pamiętaj, jeśli automatyczna synchronizacja Evernote została wyłączona musisz dotknąć przycisku synchronizacji, aby zsynchronizować dane z Evernote w internecie. Edycja notatek w z zaawansowanym formatowaniem w Evernote dla Androida Tworzenie notatek zawierających zaawansowane formatowanie tekstu w Evernote dla Adnroida jest bardzo proste. Pod edytorem notatki, zobaczysz przyciski umożliwiające: Pogrubienie tekstu Kursywę Podkreślenie tekstu

11 Te style można również łączyć: Wystarczy dotknąć przycisku reprezentującego styl który chcesz zastosować (pogrubienie, kursywa, podkreślenie). Pozostanie aktywny - nawet jeśli inne style zostały aktywowane w międzyczasie - do czasu, ponownego dotknięcia przycisku, aby dezaktywować styl. Aby wstawić listę zwykłą lub numerowaną, dotknij odpowiedniego przycisku poniżej edytora notatki. Lista będzie wydłużana wraz z dodawaniem nowych elementów; dotknięcie "Enter" w pustym elemencie, umieści kursor poza listą: Wprowadzeni do załączników w Evernote dla Androida Evernote dla Androida umożliwia dodawanie dowolnych plików do notatek. Aby załączyć plik do notatki, otwórz edytor notatek dotykając jej, następnie naciśnij przycisk z symbolem spinacza. Zostanie wyświetlone okno z możliwością wyboru rodzaju załączanego pliku:

12 Obrazy - uruchomiona zostanie galeria zdjęć urządzenia, umożliwiając wybór zdjęcia które ma zostać dołączone do notatki. Dźwięk - zostanie wyświetlona lista wszystkich plików dźwiękowych zapisanych w urządzeniu (w tym muzyki); dotknij pliki który chcesz dodać i naciśnij OK. Film - pozwoli Ci wybrać plik z listy wszystkich plików wideo zapisanych w urządzeniu. Plik - wyświetli widok eksploratora systemu plików urządzenia. Zlokalizuj plik który chcesz dodać, a następnie dotknij go, aby załączyć. Po dodaniu pliku do notatki, możesz go wyświetlić lub usunąć, dotykając jego miniaturę w górnym obszarze notatki. Jeśli załącznik jest obrazem i w urządzeniu zainstalowana jest aplikacja Skitch, zostanie wyświetlona opcja umożliwiająca dodanie adnotacji w Skitch. Wielkość załącznika nie może spowodować przekroczenia aktualnego dopuszczalnego limitu wielkości notatki dla konta (25MB dla kont bezpłatnych, 50MB dla Premium). Udostępnianie notatek w Evernote dla Androida Aby udostępnić pojedynczą notatkę w Evernote dla Androida, dotknij przycisku "udostępnij":

13 Zostaną wyświetlone dwie wbudowane możliwości udostępniania: lub Facebook. Dotknięcie "Inna aplikacja" spowoduje wyświetlenie wszystkich pozostałych aplikacji oraz usług w urządzeniu umożliwiających udostępnianie treści. Wybierz dowolną z opcji i postępuj zgodnie z poleceniami programu. Udostępnianie notatników w Evernote dla Androida Wyświetlanie udostępnionych notatników w Evernote dla Androida Aby wyświetlić notatniki, które zostały udostępnione przez innych użytkowników ("podłączone do Twojego konta"), dotknij przycisk "Udostępnione notatniki":

14 Zostanie Ci zaprezentowana lista wszystkich notatników udostępnionych przez innych użytkowników, które zostały podłączone do Twojego konta. Domyślnie, te notatniki nie są synchronizowane z Twoim kontem; dotknij notatnika, aby wybrać czy ma lub nie, być synchronizowany z urządzeniem z systemem Android. Jeśli używasz Evernote Premium, możesz również wybrać opcję synchronizacji offline tego notatnika (cała zawartość notatnika, w tym załączone pliki i inne treści, zostanie zapisana na urządzeniu): Różnica miedzy synchronizacją i notatnikami offline jest taka, że w trakcie synchronizacji na urządzenie kopiowana jest tylko część notatki: informacje umożliwiające wyszukiwanie, ale nie cała zawartość notatki, taka jak obrazy, pliki itd. W notatniku offline, zapisane są absolutnie wszystkie treści zapisane w notatniku, w tym duże załączone pliki. Zapisane wyszukiwania w Evernote dla Androida Jeśli wielokrotnie powtarzasz to samo wyszukiwanie, możesz zaoszczędzić trochę czasu konwertując je na Zapisane Wyszukiwanie. Na przykład, jeśli chcesz wyświetlić wszystkie zdjęcia zrobione w ubiegłym tygodniu, wpisz to w pole wyszukiwania: resource:image/* created:day-7. Następnie możesz zapisać wyszukiwanie klikając przycisk "Nowe zapisane wyszukiwanie" w menu "Plik" na komputerze. Po utworzeniu zapisanego wyszukiwania i synchronizacji, to wyszukiwanie stanie się dostępne na każdym urządzeniu połączonym z Twoim kontem Evernote, w tym urządzeniu z systemem Android.

15 Niestety, nie ma obecnie możliwości utworzenia Zapisanego Wyszukiwania bezpośrednio w Evernote dla Androida, jednak jest możliwe wykonywanie już zapisanych; po prostu kliknij lupę: To umożliwi Ci rozpoczęcie nowego wyszukiwania lub wybranie istniejącego Zapisanego Wyszukiwania, takiego jak to: Dotknięcie Zapisanego Wyszukiwania spowoduje jego natychmiastowe wykonanie i wyświetlenie wyników. Mimo, że nie jest obecnie możliwe utworzenie Zapisanego Wyszukiwania w Evernote, aplikacja oferuje podobną funkcjonalność jako Skróty. Skróty są, po prostu, zapisanymi wyszukiwaniami które nie są synchronizowane i istnieją tylko w aplikacji w której zostały utworzone. Będą dostępne zarówno w Evernote dla Adnroida jak i na ekranie głównym urządzenia którego używasz. Notatniki Offline w Evernote dla Androida Jedną z funkcji oferowanych przez Evernote dla Androida skierowaną do użytkowników Premium jest możliwość przechowywania całych notatników lokalnie na ich urządzeniach przenośnych. Omówmy pokrótce, co to oznacza. Każdy użytkownik Evernote posiadający urządzenie przenośne posiada część każdej notatki zapisaną na urządzeniu(ach). Na przykład, użytkownik konta darmowego, może mieć notatkę zawierającą zdjęcie o wysokiej rozdzielczości. Kiedy zsynchronizuje urządzenie, dane wystarczające do wyszukania notatki (tytuł, tekst w treści, tekst odnaleziony w trakcie rozpoznawania obrazu i inne metadane) zostaną pobrane na urządzenie, ale nie cała notatka. Gdy użytkownik ten, wybierze tę notatkę w formularzu pytania z listy notatek, zostanie pobrana jej cała zawartość.

16 Użytkownicy Premium mogą pobrać cały notatnik na urządzenie jako Notatnik Offline; oznacza to, że wszystkie notatki zostaną pobrane w całości i zapisane w urządzeniu w celu wyświetlania/edytowania nawet bez połączenia. Aby wyznaczyć dany notatnik jako Notatnik Offline w Evernote dla Androida, dotknij i przytrzymaj nazwę notatnika na liście i wybierz "Włącz synchronizację offline" z listy opcji: Po wybraniu tej opcji, aplikacja rozpocznie pobieranie wszystkich notatek w wybranym notatniku. Pamiętaj, że jeśli notatnik jest duży, może to zająć trochę czasu. Aby odwrócić tę zmianę w konfiguracji, dotknij i przytrzymaj nazwę notatnika i wybierz "Wyłącz synchronizację offline":

17 Usługa lokaliacji GPS w Evernote dla Androida Większość urządzeń z systemem Android dostarczanych jest z systemem GPS umożliwiającym zapisywanie Twojej dokładnej lokalizacji z wykorzystaniem satelitów i/lub infrastruktury sieci komórkowej. Evernote dla Androida w pełni korzysta z tego narzędzia, po cichu rejestrując obecną lokalizację urządzenia w czasie tworzenia notatki. Informacja te, jest następnie zapisywana w polu "Lokalizacja" notatki. Aby wyświetlić miejsce w którym dana notatka została utworzona, otwórz ją, następnie naciśnij przycisk menu na obudowie urządzenia i z wyświetlonego menu wybierz "Info o notatce". Dotknięcie lokalizacji spowoduje wyświetlenie jej na mapie. Jeśli zechcesz wyłączyć GPS w Evernote dla Androida, możesz to zrobić poprzez odznaczenie pozycji "Używaj satelitów GPS" w preferencjach aplikacji. Kilka rzeczy o których należy pamiętać korzystając z GPS: Dokładność określania położenia z wykorzystaniem GPS może się różnić w zależności od lokalizacji i otoczenia. Czysty widok nieba będzie skutkować najlepszymi wynikami. Częste korzystanie z wbudowanego w urządzenie odbiornika GPS może skutkować skróconym czasem pracy na baterii. Mimo, że Evernote dla Androida nie umożliwia zmiany przypisanych danych o lokalizacji, można to zrobić w Evernote dla Windows lub Mac. Wycieczka po Ustawieniach w Evernote dla Androida. O ile większość ustawień Evernote dla Androida jest bardzo zrozumiałych, niektóre mogą nie być takie oczywiste. Omówione zostanie

18 każde ustawienie z osobna, rozpoczynając od funkcji Premium: Ustawienia blokady PIN (Tylko Premium): Opcja ta umożliwia skonfigurowanie numerycznego kodu PIN, który będzie wymagany po uruchomieniu Evernote lub powrocie do aplikacji po wydłużonym okresie bezczynności. Dotknij opcji, aby skonfigurować swój PIN. Wybierz notatniki offline (Tylko Premium): Wybierz które z notatników mają zostać zapisane w całości lokalnie, na urządzeniu w celu wyświetlania i edytowania bez połączenia. Ogólne: Udostępnione notatniki: Dotknij tej opcji, aby skonfigurować które notatniki są udostępniane i komu. Wyszukiwanie offline: Włącz tę opcję, aby zapisać lokalnie część każdej notatki. Umożliwi to, przeszukiwanie wszystkich notatek, nawet bez połączenia z internetem. Pamiętaj, że połączenia będzie wymagane, w celu pobrania załączników, jeśli nie są one już zapisane w urządzeniu. Ulepsz do Premium (Tylko konta darmowe): Opcja ta, umożliwia ulepszenia konta do wersji Premium, z poziomu Evernote dla Androida. Powiadomienia przesyłania: Włącz tę funkcję, aby wyświetlać powiadomienia systemowe, kiedy nowe lub zaktualizowane notatki zostaną pomyślnie pobrane z serwerów Evernote. Wyczyść historię: Wybranie tej opcji, spowoduje wyczyszczenie listy ostatnich wyszukiwań. Wyczyść pamięć podręczną: Spowoduje usunięcie wszystkich lokalnych kopii notatek. Notatniki offline pozostaną nietknięte. Informacje o koncie: Konto: Wyświetla login, hasło i adres skojarzony z kontem Evernote. Status konta: Informuje, czy używane jest konto darmowe czy Premium. Adres Evernote: Unikalny adres wykorzystywany do dodawania danych do konta Evernote przez pocztę . Bieżące miesięczne wykorzystanie: Wyświetla stopień w jakim został wykorzystany miesięczny limit transferu. Pozostałe dni w okresie rozliczeniowym: Liczba dni pozostałych do momentu odnowienia limitu transferu. Synchronizacja notatek: Synchronizuj automatycznie: Konfiguruje czy notatki mają być synchronizowane automatycznie czy ręcznie, a jeśli automatycznie, to jak często aplikacja powinna podejmować próbę synchronizacji. Synch. tylko przez Wi-Fi: Zaznacz tę opcję, aby synchronizacja była przeprowadzana tylko jeśli urządzenie jest połączone z siecią Wi-Fi (w przeciwieństwie do sieci komórkowej). Włączenie opcji zalecane jest zwłaszcza użytkownikom którym zależy na nie przekraczaniu rachunku za telefon komórkowy. Synch. przy starcie: Włącz tę opcję jeśli chcesz, aby Evernote dla Androida rozpoczynało synchronizację zawsze po uruchomieniu urządzenia. Lokalizacja dla nowych notatek: Użyj satelitów GPS: Włącz tę opcję, aby używać systemu GPS wbudowanego w urządzenie do określenia położenia. Użyj sieci bezprzewodowych: Włącz tę opcję, aby używać sieci WiFi lub komórkowej, do określenia położenia urządzenia. Pozostałe: Wyślij dziennik: Opcja ta umożliwia wysłanie pliku dziennika generowanego przez Evernote do departamentu wsparcia w celu przeanalizowania i pomocy w rozwiązywaniu problemów. Użyj tej opcji, kiedy pracownik departamentu wsparcia o to poprosi. Obecna wersja Evernote: Wyświetla wersję zainstalowanej aplikacji Evernote dla Androida oraz operatora sieci komórkowej (jeśli

19 dotyczy). Sprawdź aktualizacje: Użyj tej opcji, aby sprawdzić czy dostępna jest nowsza wersja Evernote dla Androida. Jeśli aktualizacja jest dostępne, zostanie wyświetlone okno umożliwiające jej pobranie i zainstalowanie. Pamiętaj, że ta opcja dostępna jest tylko w niektórych załączonych wersjach Evernote dla Androida; większość użytkowników będzie musiała skorzystać z Androida Marketu, aby zaktualizować Evernote do najnowszej wersji. Pliki Evernote na karcie pamięci: Włącz tę opcję, aby umożliwić Evernote zapisywanie plików załączonych do notatek (obrazów, plików PDF itp.) na karcie pamięci urządzenia. Jeśli opcja ta jest wyłączona, Evernote będzie próbowało zapisać takie pliki w wewnętrznej pamięci urządzenia. Podziękowania: Wyświetla informacje (zwłaszcza licencje) dot. oprogramowania firm trzecich wykorzystywanego w procesie tworzenia Evernote dla Androida. Przegląd uprawnień w systemie Android oraz wykorzystania danych Evernote dla Androida wymaga dostępu do określonych informacji w Twoim urządzeniu, w zależności od sytuacji. Tutaj podajemy przykład tego jakie uprawnienia są wymagane i dlaczego są potrzebne: 1. Odczyt danych kontaktów: Te uprawnienie umożliwia aplikacji w systemie Android dostęp do listy kontaktów, aby automatycznie uzupełniać adresy kiedy notatka jest wysyłana. Usłudze Evernote nie jest udostępniana cała lista kontaktów, tylko poszczególne wykorzystywane adresy . Te informacje wykorzystywane są wyłącznie do wysyłania wiadomości. 2. Odczyt poufnych danych dziennika: Te uprawnienie pomaga ulepszyć program kiedy napotkasz na problem. Na przykład, jeśli aplikacja przestanie odpowiadać, możesz wybrać "Wysyłaj dzienniki" z ekranu "Ustawienia". To spowoduje załączenie pliku dziennika do wiadomości . Przed wysłaniem możesz zobaczyć zawartość dziennika. 3. Odczyt stanu i tożsamości telefonu: Mamy dostęp do numeru IMEI Twojego telefonu, tylko w przypadku konkretnych jednorazowych aktualizacji. Ta informacja jest wysyłana do Evernote tylko kiedy aktualizacja obowiązuje. 4. Odkryj znane konta: Te uprawnienie ułatwia tworzenie konta Evernote przez wstępne wypełnienie adresu w formularzu rejestracyjnym. Evernote zachowa tylko Twój adres tylko w celu założenia nowego konta. Jeśli masz jakieś konkretne pytania dotyczące powyższych punktów, skontaktuj się z naszym wydziałem wsparcia klienta. Aktualizacja Evernote dla Androida Istnieją dwa sposoby na sprawdzenie, czy dostępna jest nowsza wersja aplikacji Evernote dla Androida: Android Market: Znajdź Evernote w Android Markecie. Jeśli dostępna jest nowsza wersja aplikacji, od tej zainstalowanej w urządzeniu, dostępna będzie możliwość jej zainstalowana. Preferencje Evernote dla Androida: W niektórych dołączonych wersjach Evernote, możesz wybrać opcję "Znajdź aktualizacje", aby sprawdzić czy aktualizacja jest dostępna i ewentualna jej instalacja. Pamiętaj większość użytkowników nie ma dostępu do tej opcji i powinno korzystać ze sposobu z Android Marketem opisanym wyżej. Ulepszanie konta do Premium w systemie Android Użytkownicy darmowych kont mogą ulepszyć swoje konta do wersji Premium bez zamykania Evernote dla Androida. Aby to zrobić, otwórz stronę ustawień aplikacji i naciśnij "Ulepsz do Premium". Wymagane będzie podanie określonego cyklu rozliczeniowego (miesięcznego lub rocznego), adresu i informacji o karcie kredytowej.

20 For more information on Evernote for Android, consult our official Knowledge Base Evernote Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Opublikowano: Jun 19, 2012

Evernote Food for iphone Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012

Evernote Food for iphone Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012 Evernote Food for iphone Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012 Welcome to Evernote Food! This document will guide you through the basics of

Bardziej szczegółowo

Evernote Hello for iphone Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012

Evernote Hello for iphone Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012 Evernote Hello for iphone Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012 Welcome to Evernote Hello! This document will guide you through the basics of

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Android Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Android w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą konta

Bardziej szczegółowo

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu Wprowadzenie Memeo Instant Backup pozwala w łatwy sposób chronić dane przed zagrożeniami cyfrowego świata. Aplikacja regularnie i automatycznie tworzy kopie zapasowe ważnych plików znajdujących się na

Bardziej szczegółowo

10.2. Udostępnianie zasobów

10.2. Udostępnianie zasobów Rozdział 10 t Praca w sieci równoprawnej Aby komputer mógł być widoczny wśród innych w otoczeniu sieciowym, musi mieć unikalną nazwę i przynależeć do grupy roboczej. Ustawienia te dostępne są poprzez aplet

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1. Przegląd bramofonu SAFE

Rozdział 1. Przegląd bramofonu SAFE Spis treści INSTRUKCJA OBSŁUGI SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1. PRZEGLĄD BRAMOFONU SAFE... 2 1.1 OPIS... 2 1.2. FUNKCJE... 2 1.3. WYMAGANIA SYSTEMOWE... 2 1.4. ROZPOCZĘCIE UŻYTKOWANIA... 3 ROZDZIAŁ2. DZIAŁANIE

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL Lublin, 16 stycznia 2014 r. 1. Logowanie do systemu Aby rozpocząć edycję profilu osobowego wejdź na stronę główną www.umcs.pl w zakładkę Jednostki

Bardziej szczegółowo

Issuu publikowanie dokumentów w sieci

Issuu publikowanie dokumentów w sieci Issuu publikowanie dokumentów w sieci Issuu to bezpłatny serwis do zbierania, publikowania i udostępniania dokumentów, dostępny na stronie issuu.com. Jest wykorzystywany zarówno przez osoby prywatne, jak

Bardziej szczegółowo

Skitch for Android Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012

Skitch for Android Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012 Skitch for Android Instrukcja obsługi 2012 Evernote Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone Opublikowano: Jun 19, 2012 Welcome to Skitch for Android! This document will guide you through the basics of using

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instal Dokument przedstawia sposób instalacji programu Sokrates na komputerze PC z systemem operacyjnym Windows. Instalacja pracuje w

Instrukcja instal Dokument przedstawia sposób instalacji programu Sokrates na komputerze PC z systemem operacyjnym Windows. Instalacja pracuje w Instrukcja instal Dokument przedstawia sposób instalacji programu Sokrates na komputerze PC z systemem operacyjnym Windows. Instalacja pracuje w sieci LAN. acji Instrukcja użytkownika dla systemu Android

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW Historia zmian dokumentu Nr wersji Data wersji Komentarz/Uwagi/Zakres zmian 1.0 2015-11-19 Utworzenie dokumentu 1 Spis treści

Bardziej szczegółowo

Jak używać funkcji prostego udostępniania plików do udostępniania plików w systemie Windows XP

Jak używać funkcji prostego udostępniania plików do udostępniania plików w systemie Windows XP Jak używać funkcji prostego udostępniania plików do udostępniania plików w systemie Windows XP System Windows XP umożliwia udostępnianie plików i dokumentów innym użytkownikom komputera oraz innym użytkownikom

Bardziej szczegółowo

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Eura-Tech Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Pobieranie aplikacji Przed rozpoczęciem ustawiania kamery IP, pobierz i zainstaluj aplikację Eura Cam. W sklepie Google Play wyszukaj aplikację EuraCam Funkcjonalność

Bardziej szczegółowo

Wyszukiwanie informacji w Internecie

Wyszukiwanie informacji w Internecie Wyszukiwanie informacji w Internecie informacje praktyczne dla każdego Cz. 5. Darmowe MMS-y przez Internet MMS to multimedialny SMS, czyli wiadomość multimedialna zawierająca grafikę, animację, wideoklip

Bardziej szczegółowo

autor poradnika - KS Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej

autor poradnika - KS Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej adres naszej strony: www.zs3.wroc.pl logo liceum 1. Aby dodać artykuł należy się zalogować: System pokaże nazwę zalogowanego użytkownika

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki v 1.0, 22-05-2014 1 Spis treści 1. Wprowadzenie do technologii HD-CVI...3 2. Pierwsze uruchomienie...3 3. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 4. Ustawienia

Bardziej szczegółowo

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (ios)

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (ios) IRISPen Air 7 Skrócona instrukcja obsługi (ios) Niniejsza skrócona instrukcja obsługi pomaga w rozpoczęciu korzystania z urządzenia IRISPen TM Air 7. Zapoznaj się z nią przed przystąpieniem do użytkowania

Bardziej szczegółowo

Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone

Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Windows Phone w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą

Bardziej szczegółowo

Instrukcja podłączania komputerów z systemem Microsoft Windows 8 do sieci eduroam

Instrukcja podłączania komputerów z systemem Microsoft Windows 8 do sieci eduroam Instrukcja podłączania komputerów z systemem Microsoft Windows 8 do sieci eduroam Przed rozpoczęciem konfiguracji sieci eduroam należy upewnić się, że bezprzewodowa karta sieciowa w komputerze jest włączona.

Bardziej szczegółowo

Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie. Prezentacja. Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików

Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie. Prezentacja. Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie Prezentacja Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików 1 Cel instrukcji 1. Zapoznajesz się z instrukcją obsługi aplikacji internetowej File Nebula

Bardziej szczegółowo

Szkolenie dla nauczycieli SP10 w DG Operacje na plikach i folderach, obsługa edytora tekstu ABC. komputera dla nauczyciela. Materiały pomocnicze

Szkolenie dla nauczycieli SP10 w DG Operacje na plikach i folderach, obsługa edytora tekstu ABC. komputera dla nauczyciela. Materiały pomocnicze ABC komputera dla nauczyciela Materiały pomocnicze 1. Czego się nauczysz? Uruchamianie i zamykanie systemu: jak zalogować się do systemu po uruchomieniu komputera, jak tymczasowo zablokować komputer w

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Wirtualny Dysk:

Instrukcja Wirtualny Dysk: Instrukcja Wirtualny Dysk: Część 1 - Instalacja Żeby zainstalować Wirtualny Dysk Twój komputer musi spełniać minimalne wymagania: - w zakresie systemu operacyjnego, powinien mieć zainstalowany jeden z

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com

INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com GOCLEVER TAB A73 INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com Spis treści 1. Ekran główny... 3 1.1 Uruchomienie... 3 1.2 Okno główne... 3 1.3 Przedstawienie podstawowych przycisków oraz ikon... 3 1.4 Powiadomienia

Bardziej szczegółowo

4. Podstawowa konfiguracja

4. Podstawowa konfiguracja 4. Podstawowa konfiguracja Po pierwszym zalogowaniu się do urządzenia należy zweryfikować poprawność licencji. Można to zrobić na jednym z widżetów panelu kontrolnego. Wstępną konfigurację można podzielić

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Sklepie Windows Phone

Przewodnik po Sklepie Windows Phone Przewodnik po Sklepie Windows Phone Wzbogać swój telefon o aplikacje i gry ze Sklepu Windows Phone. Aplikacje i gry możesz kupować w dwóch dogodnych miejscach: W telefonie (na ekranie startowym naciśnij

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja konta pocztowego w Thunderbird

Konfiguracja konta pocztowego w Thunderbird Konfiguracja konta pocztowego w Thunderbird Sygnity SA 2013 Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki firmowe oraz towarowe użyte w opracowaniu są prawną własnością ich właścicieli. Autor dokumentacji: Magdalena

Bardziej szczegółowo

Panel Konta - instrukcja

Panel Konta - instrukcja Panel Konta - instrukcja Warszawa, 2014 Spis treści 1. Logowanie W celu powrotu do spisu treści kliknij na przycisk 2. Zmiana hasła 3. Strona startowa 4. Konta/Konferencje 5. Konta/Konferencje/Tryb konferencja

Bardziej szczegółowo

Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4.

Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4. Dokumentacja dla Scandroid. Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4. Scandroid to aplikacja przeznaczona

Bardziej szczegółowo

APLIKACJA BEZPIECZNY INTERNET TOYA dla systemów Android

APLIKACJA BEZPIECZNY INTERNET TOYA dla systemów Android APLIKACJA BEZPIECZNY INTERNET TOYA dla systemów Android Telewizja Internet Telefonia Mobilna VOD TV 3G GO Aby pobrać i zainstalować program należy zalogować się swoimi danymi autoryzacyjnymi do Portalu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkowania oprogramowania SZOB LITE

Instrukcja użytkowania oprogramowania SZOB LITE Instrukcja użytkowania oprogramowania SZOB LITE wersja 2.0/15 Spis treści: 1. Instalacja oprogramowania... 3 2. Podłączenie licznika do komputera lub sieci... 3 3. Uruchomienie oprogramowania... 3 4. Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

1. LOGOWANIE DO SYSTEMU

1. LOGOWANIE DO SYSTEMU 1. LOGOWANIE DO SYSTEMU Aby zalogować się do systemu należy do okna przeglądarki internetowej wpisać adres: mindstormlab.com/cms Należy upewnić się, że w pasku adresu przeglądarki po wprowadzeniu poprawnego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42171_PL 2004. Wszystkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie bez zezwolenia przedstawionych materiałów i informacji

Bardziej szczegółowo

,Aplikacja Okazje SMS

,Aplikacja Okazje SMS , jest rozwiązaniem, które umożliwia bez umiejętności programistycznych uruchomić własną aplikację na fanpage-u firmy lub marki. Pozwala ona na dodanie numeru telefonu do swojej bazy w SerwerSMS.pl, umożliwiając

Bardziej szczegółowo

Instrukcja podłączania komputerów z systemem Microsoft Windows Vista/7 do sieci eduroam

Instrukcja podłączania komputerów z systemem Microsoft Windows Vista/7 do sieci eduroam Instrukcja podłączania komputerów z systemem Microsoft Windows Vista/7 do sieci eduroam Przed rozpoczęciem konfiguracji sieci eduroam należy upewnić się, że bezprzewodowa karta sieciowa w komputerze jest

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL Lublin, 8 lipca 2014 r. 1. Logowanie do systemu Aby rozpocząć edycję profilu osobowego, wejdź na stronę główną www.umcs.pl w zakładkę Jednostki

Bardziej szczegółowo

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (Android)

IRISPen Air 7. Skrócona instrukcja obsługi. (Android) IRISPen Air 7 Skrócona instrukcja obsługi (Android) Niniejsza skrócona instrukcja obsługi pomaga w rozpoczęciu korzystania z urządzenia IRISPen Air TM 7. Zapoznaj się z nią przed przystąpieniem do użytkowania

Bardziej szczegółowo

8. Sieci lokalne. Konfiguracja połączenia lokalnego

8. Sieci lokalne. Konfiguracja połączenia lokalnego 8. Sieci lokalne Ćwiczenia zawarte w tym rozdziale pozwolą na podłączenie komputera z zainstalowanym systemem Windows XP do lokalnej sieci komputerowej. Podstawowym protokołem sieciowym dla systemu Windows

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości

Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Skrócona instrukcja korzystania z Platformy Zdalnej Edukacji w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości Wstęp Platforma Zdalnej Edukacji Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości (dalej nazywana

Bardziej szczegółowo

FAQ Systemu EKOS. 1. Jakie są wymagania techniczne dla stanowiska wprowadzania ocen?

FAQ Systemu EKOS. 1. Jakie są wymagania techniczne dla stanowiska wprowadzania ocen? 27.06.11 FAQ Systemu EKOS 1. Jakie są wymagania techniczne dla stanowiska wprowadzania ocen? Procedura rejestracji ocen wymaga podpisywania protokołów (w postaci wypełnionych formularzy InfoPath Forms

Bardziej szczegółowo

FAQ dla Eee Pad TF201

FAQ dla Eee Pad TF201 FAQ dla Eee Pad TF201 PL6915 Zarządzanie plikami... 2 Jak uzyskać dostęp do danych zapisanych na karcie pamięci microsd, SD i w urządzeniu USB?... 2 Jak przenieść wybrany plik do innego foldera?... 2 Jak

Bardziej szczegółowo

FAQ dla Transformer TF201

FAQ dla Transformer TF201 FAQ dla Transformer TF201 Zarządzanie plikami... 2 Jak uzyskać dostęp do danych zapisanych na karcie pamięci microsd, SD i w urządzeniu USB?... 2 Jak przenieść wybrany plik do innego foldera?... 2 Jak

Bardziej szczegółowo

KORZYSTANIE Z BAZY DANYCH UpToDate

KORZYSTANIE Z BAZY DANYCH UpToDate KORZYSTANIE Z BAZY DANYCH UpToDate 1 KORZYSTANIE Z BAZY DANYCH UpToDate 1. Wejdź na stronę Biblioteki Głównej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: http://www.biblioteka.umlub.pl 2. W ZASOBY kliknij na Zdalny

Bardziej szczegółowo

DODAWANIE ARTYKUŁÓW DO STRONY INTERNETOWEJ

DODAWANIE ARTYKUŁÓW DO STRONY INTERNETOWEJ DODAWANIE ARTYKUŁÓW DO STRONY INTERNETOWEJ Aby dodać artykuł musimy się zalogować. W tym celu wchodzimy na stronę http://sp1.brzesckujawski.pl/3/administrator/, wprowadzamy swoje dane: Nazwę użytkownika,

Bardziej szczegółowo

2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego

2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego 2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego produktu. 23 czerwca 2014 Spis treści 3 Spis treści...5

Bardziej szczegółowo

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu Spis treści 1. Zgłoszenia serwisowe wstęp... 2 2. Obsługa konta w solidnym serwisie... 2 Rejestracja w serwisie...3 Logowanie się do serwisu...4 Zmiana danych...5 3. Zakładanie i podgląd zgłoszenia...

Bardziej szczegółowo

1. Pobieranie i instalacja FotoSendera

1. Pobieranie i instalacja FotoSendera Jak zamówić zdjęcia przez FotoSender? Spis treści: 1. Pobieranie i instalacja FotoSendera 2. Logowanie 3. Opis okna programu 4. Tworzenie i wysyłanie zlecenia Krok 1: Wybór zdjęć Krok 2: Podsumowanie zlecenia

Bardziej szczegółowo

Baza wiedzy instrukcja

Baza wiedzy instrukcja Strona 1 z 12 Baza wiedzy instrukcja 1 Korzystanie z publikacji... 2 1.1 Interaktywny spis treści... 2 1.2 Przeglądanie publikacji... 3 1.3 Przejście do wybranej strony... 3 1.4 Przeglądanie stron za pomocą

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z poczty e-mail i Internetu

Korzystanie z poczty e-mail i Internetu Korzystanie z poczty e-mail i Internetu Jesteś nowym użytkownikiem systemu Windows 7? Wiele elementów odpowiada funkcjom znanym z poprzednich wersji systemu Windows, możesz jednak potrzebować pomocy, aby

Bardziej szczegółowo

bla bla Synchronizacja danych z usługą OX Drive podręcznik użytkownika

bla bla Synchronizacja danych z usługą OX Drive podręcznik użytkownika bla bla Synchronizacja danych z usługą OX Drive podręcznik użytkownika Synchronizacja danych z usługą OX Drive Synchronizacja danych z usługą OX Drive: podręcznik użytkownika data wydania piątek, 24. październik

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Connection Manager

Instrukcja obsługi Connection Manager Instrukcja obsługi Connection Manager Wydanie 1.0 2 Spis treści Informacje na temat aplikacji Menedżer połączeń 3 Pierwsze kroki 3 Otwieranie aplikacji Menedżer połączeń 3 Wyświetlanie statusu bieżącego

Bardziej szczegółowo

Budowanie listy Odbiorców

Budowanie listy Odbiorców Budowanie listy Odbiorców W tym przewodniku dowiesz się jak Skutecznie budować listę Odbiorców, korzystając z narzędzi dostępnych w Twoim koncie oraz zarządzać ustawieniami subskrypcji. Budowanie listy

Bardziej szczegółowo

BEZPRZEWODOWA KAMERA OBROTOWA P2P Instrukcja Instalacji

BEZPRZEWODOWA KAMERA OBROTOWA P2P Instrukcja Instalacji BEZPRZEWODOWA KAMERA OBROTOWA P2P Instrukcja Instalacji (dla telefonów z Android) Instrukcja instalacji kamery na telefon z systemem Android Dwa sposoby instalacji: Sposób 1: Znajdź na płycie CD-ROM i

Bardziej szczegółowo

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Windows 8.1 instalacja i aktualizacja Zaktualizuj BIOS, aplikacje, sterowniki i uruchom usługę Windows Update Wybierz typ instalacji Zainstaluj

Bardziej szczegółowo

Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8.

Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8. Nota Aplikacyjna 0037 Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8. W celu instalacji oprogramowania Rigel Med-eBase należy spełnić minimalne wymagania sprzętowe opisane

Bardziej szczegółowo

Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10

Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10 Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10 Czasem, aby zainstalować najnowszą wersję programu Bitdefender należy odinstalować jego poprzednią wersję. Instalacja najnowszej wersji jest zawsze wskazana nowsze

Bardziej szczegółowo

Instrukcja do programu Do7ki 1.0

Instrukcja do programu Do7ki 1.0 Instrukcja do programu Do7ki 1.0 Program Do7ki 1.0 pozwala w prosty sposób wykorzystać dane z systemu sprzedaży Subiekt GT do generowania listów przewozowych dla firmy kurierskiej SIÓDEMKA w połączeniu

Bardziej szczegółowo

NPS-520. Serwer druku do urządzeń wielofukcyjnych. Skrócona instrukcja obsługi. Wersja 1.00 Edycja 1 11/2006

NPS-520. Serwer druku do urządzeń wielofukcyjnych. Skrócona instrukcja obsługi. Wersja 1.00 Edycja 1 11/2006 NPS-520 Serwer druku do urządzeń wielofukcyjnych Skrócona instrukcja obsługi Wersja 1.00 Edycja 1 11/2006 Copyright 2006. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje ogólne POLSKI Urządzenie NPS-520 jest serwerem

Bardziej szczegółowo

GSMONLINE.PL. Darmowe Orange WiFi 2014-09-30. Darmowe Orange WiFi. Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ

GSMONLINE.PL. Darmowe Orange WiFi 2014-09-30. Darmowe Orange WiFi. Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ GSMONLINE.PL Darmowe Orange WiFi 2014-09-30 Darmowe Orange WiFi Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ Zgodnie z zapowiedziami Orange uruchomił darmowe WiFi dla

Bardziej szczegółowo

Spisz na kartce dane sieci Wi-Fi, którą będzie generował router: nazwę sieci SSID oraz hasło do sieci WIFI KEY.

Spisz na kartce dane sieci Wi-Fi, którą będzie generował router: nazwę sieci SSID oraz hasło do sieci WIFI KEY. ROUTER HUAWEI E5220 Zapoznaj się z instrukcją obsługi routera Huawei E5220 dołączoną do opakowania, przejrzyj wszystkie informacje zawarte w materiałach drukowanych znajdujących się w pudełku z routerem.

Bardziej szczegółowo

- 1 Laboratorium fotografii cyfrowej Foto Video Hennig

- 1 Laboratorium fotografii cyfrowej Foto Video Hennig Foto Video Hennig, ul. Krótka 20,83-110 Tczew tel. 58 531 79 24,, kontakt@foto-hennig.pl Instalacja i użytkowanie programu FotoSender 3.0 Pobieranie i instalacja: 1. Pobieranie i instalacja Fotosendera

Bardziej szczegółowo

Podręcznik ustawień Wi-Fi

Podręcznik ustawień Wi-Fi Podręcznik ustawień Wi-Fi Połączenie Wi-Fi z drukarką Połączenie z komputerem przez router Wi-Fi Bezpośrednie połączenie z komputerem Połączenie z urządzeniem przenośnym przez router Wi-Fi Połączenie bezpośrednie

Bardziej szczegółowo

Blabberize mówiące zdjęcie

Blabberize mówiące zdjęcie Jadwiga Pawluk Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu Blabberize mówiące zdjęcie Szkoły coraz częściej dołączają do programu edukacyjnego etwinning, który promuje stosowanie

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców

Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców W tym przewodniku dowiesz się jak Skutecznie budować listę Odbiorców, korzystając z narzędzi dostępnych w Twoim koncie oraz zarządzać ustawieniami subskrypcji. Każda

Bardziej szczegółowo

Storybird tworzenie e-książeczek

Storybird tworzenie e-książeczek Storybird (www.storybird.com) to serwis, który pozwala tworzyć elektroniczne książeczki. Serwis posiada znaczne ułatwienia dla nauczyciela i ucznia. Nauczyciel może założyć specjalne konto o przeznaczeniu

Bardziej szczegółowo

MS Word 2010. Długi dokument. Praca z długim dokumentem. Kinga Sorkowska 2011-12-30

MS Word 2010. Długi dokument. Praca z długim dokumentem. Kinga Sorkowska 2011-12-30 MS Word 2010 Długi dokument Praca z długim dokumentem Kinga Sorkowska 2011-12-30 Dodawanie strony tytułowej 1 W programie Microsoft Word udostępniono wygodną galerię wstępnie zdefiniowanych stron tytułowych.

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager

Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager Wersja 0 POL Wprowadzenie Ważna uwaga Treść niniejszego dokumentu i dane techniczne produktu mogą ulegać zmianom bez powiadomienia. Firma Brother zastrzega

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu DHL EasySHip v. 5.3.x

Instrukcja obsługi programu DHL EasySHip v. 5.3.x Instrukcja obsługi programu DHL EasySHip v. 5.3.x I n s t r u k c j a E a s y S h i p 5. 3. x Strona 1 Spis treści 1. Konfiguracja aplikacji... 3 2. Przygotowanie listu przewozowego... 4 3. Dodawanie Nadawcy...

Bardziej szczegółowo

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED Podręcznik użytkownika Katowice 2010 Producent programu: KAMSOFT S.A. ul. 1 Maja 133 40-235 Katowice Telefon: (0-32) 209-07-05 Fax:

Bardziej szczegółowo

1. Instalacja Programu

1. Instalacja Programu Instrukcja obsługi dla programu Raporcik 2005 1. Instalacja Programu Program dostarczony jest na płycie cd, którą otrzymali Państwo od naszej firmy. Aby zainstalować program Raporcik 2005 należy : Włożyć

Bardziej szczegółowo

Aktywacja karty numaps Lifetime

Aktywacja karty numaps Lifetime Proszę kliknąć na link poniżej w celu zalogowania się do konta mygarmin: https://my.garmin.com Upewnij się, że Twoje urządzenie jest podłączone do komputera za pomocą kabla USB zanim przystąpisz do aktualizacji

Bardziej szczegółowo

Praca w sieci zagadnienia zaawansowane

Praca w sieci zagadnienia zaawansowane Rozdział 12 Praca w sieci zagadnienia zaawansowane Współdzielenie drukarek Kolejną czynnością często wykonywaną w sieci jest udostępnianie drukarek. Rozwiązanie to odnosi się do każdego modelu drukarki

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA iplus CDMA wita w świecie internetu! iplus CDMA to nowy wymiar internetu w Plusie. Połączenie zalet internetu mobilnego i stacjonarnego. Łącz się z siecią

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja 0 POL Definicje oznaczeń W niniejszym podręczniku użytkownika zastosowano następujący styl uwag: Informacje dotyczą postępowania w różnego rodzaju sytuacjach oraz zależności

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po nowych opcjach. www.htc.com

Przewodnik po nowych opcjach. www.htc.com Przewodnik po nowych opcjach www.htc.com INFORMACJA DOTYCZĄCA PRAWA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ Copyright 2009 HTC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Microsoft, Windows i Windows Mobile są zarejestrowanymi

Bardziej szczegółowo

FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika

FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika O FedEx efaktura Zyskaj kontrolę, bezpieczeństwo i dostęp do swoich faktur o każdej porze, gdziekolwiek jesteś. Z systemem FedEx efaktura oszczędzisz nie tylko czas,

Bardziej szczegółowo

PORADNIK KORZYSTANIA Z SERWERA FTP ftp.architekturaibiznes.com.pl

PORADNIK KORZYSTANIA Z SERWERA FTP ftp.architekturaibiznes.com.pl PORADNIK KORZYSTANIA Z SERWERA FTP ftp.architekturaibiznes.com.pl Do połączenia z serwerem A&B w celu załadowania lub pobrania materiałów można wykorzystać dowolny program typu "klient FTP". Jeżeli nie

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja 0 POL Definicje oznaczeń W niniejszym podręczniku użytkownika zastosowano następującą konwencję oznaczeń: Informacje mówią o tym, jak należy reagować w danej sytuacji,

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI SUPLEMENT

INSTRUKCJA OBSŁUGI SUPLEMENT INSTRUKCJA OBSŁUGI SUPLEMENT PROGRAM SONEL ANALIZA 2 Dotyczy analizatorów jakości zasilania PQM-710 i PQM-711 i instrukcji obsługi programu w wersji 1.1 SONEL SA ul. Wokulskiego 11 58-100 Świdnica, Poland

Bardziej szczegółowo

[KORZYSTANIE Z NOTATNIKA WSPÓŁDZIELONEGO]

[KORZYSTANIE Z NOTATNIKA WSPÓŁDZIELONEGO] 20140408 [KORZYSTANIE Z NOTATNIKA WSPÓŁDZIELONEGO] ZAWARTOŚĆ Wstęp... 3 Współdzielone konta Notatek - Apple... 4 Ustawienie konta Notatnik Prywatnego - Apple... 8 Konto Notatnik Tylko w urządzeniu - Apple...

Bardziej szczegółowo

System epon Dokumentacja użytkownika

System epon Dokumentacja użytkownika System epon Dokumentacja użytkownika Prawa autorskie tego opracowania należą do MakoLab S.A. Dokument ten, jako całość, ani żadna jego część, nie może być reprodukowana lub rozpowszechniana w jakiejkolwiek

Bardziej szczegółowo

Aby pobrać program FotoSender naleŝy na stronę www.fotokoda.pl lub www.kodakwgalerii.astral.pl i kliknąć na link Program do wysyłki zdjęć Internetem.

Aby pobrać program FotoSender naleŝy na stronę www.fotokoda.pl lub www.kodakwgalerii.astral.pl i kliknąć na link Program do wysyłki zdjęć Internetem. FotoSender 1. Pobranie i instalacja programu Aby pobrać program FotoSender naleŝy na stronę www.fotokoda.pl lub www.kodakwgalerii.astral.pl i kliknąć na link Program do wysyłki zdjęć Internetem. Rozpocznie

Bardziej szczegółowo

Włączanie/wyłączanie paska menu

Włączanie/wyłączanie paska menu Włączanie/wyłączanie paska menu Po zainstalowaniu przeglądarki Internet Eksplorer oraz Firefox domyślnie górny pasek menu jest wyłączony. Czasem warto go włączyć aby mieć szybszy dostęp do narzędzi. Po

Bardziej szczegółowo

Konto Google: Gmail, YouTube.

Konto Google: Gmail, YouTube. Konto Google: Gmail, YouTube. Samouczek dla Pracowni Orange Samouczek powstał na potrzeby szkolenia Komunikacja i promocja z wykorzystaniem nowych technologii. Platforma internetowa dla Pracowni Orange,

Bardziej szczegółowo

Spis treść Nazwy użytkownika Hasła Jeśli posiadają Państwo router, protokół PPPoE należy skonfigurować na routerze.

Spis treść Nazwy użytkownika Hasła Jeśli posiadają Państwo router, protokół PPPoE należy skonfigurować na routerze. Spis treść Wstęp Konfiguracja protokołu PPPoE w Windows XP Konfiguracja protokołu PPPoE w Windows Vista/7 Konfiguracja protokołu PPPoE w Windows 8 Konfiguracja protokołu PPPoE w systemie MAC OS X firmy

Bardziej szczegółowo

FTP przesył plików w sieci

FTP przesył plików w sieci FTP przesył plików w sieci 7.5 FTP przesył plików w sieci Podstawowe pojęcia FTP (File Transfer Protocol) jest usługą sieciową pozwalającą na wymianę plików w sieci Internet. Osoby chcące wymienić między

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Zewnętrzny panel wideodomofonowy IP. Konfiguracja i obsługa aplikacji DMSS Plus. V_2.1

Instrukcja obsługi. Zewnętrzny panel wideodomofonowy IP. Konfiguracja i obsługa aplikacji DMSS Plus. V_2.1 Instrukcja obsługi Zewnętrzny panel wideodomofonowy IP. Konfiguracja i obsługa aplikacji DMSS Plus. V_2.1 Uwagi: Niniejsza instrukcja została sporządzona wyłącznie w celach informacyjnych. Producent zastrzega

Bardziej szczegółowo

NWD-210N Bezprzewodowy adapter USB 802.11n

NWD-210N Bezprzewodowy adapter USB 802.11n NWD-210N Bezprzewodowy adapter USB 802.11n Skrócona instrukcja obsługi Wersja 1.00 11/2007 Edycja 1 Copyright 2006. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przegląd NWD210N to adapter sieciowy USB do komputerów osobistych.

Bardziej szczegółowo

Niniejsza skrócona instrukcja obsługi pomaga w rozpoczęciu korzystania z urządzenia IRIScan TM Mouse Executive 2.

Niniejsza skrócona instrukcja obsługi pomaga w rozpoczęciu korzystania z urządzenia IRIScan TM Mouse Executive 2. Niniejsza skrócona instrukcja obsługi pomaga w rozpoczęciu korzystania z urządzenia IRIScan TM Mouse Executive 2. Opisy zawarte w tym dokumencie odnoszą się do systemów operacyjnych Windows 7 oraz Mac

Bardziej szczegółowo

9.1.2. Ustawienia personalne

9.1.2. Ustawienia personalne 9.1.2. Ustawienia personalne 9.1. Konfigurowanie systemu Windows Systemy z rodziny Windows umożliwiają tzw. personalizację ustawień interfejsu graficznego poprzez dostosowanie wyglądu pulpitu, menu Start

Bardziej szczegółowo

Laboratorium A: Korzystanie z raportów zasad grupy/klucz do odpowiedzi

Laboratorium A: Korzystanie z raportów zasad grupy/klucz do odpowiedzi Laboratorium A: Korzystanie z raportów zasad grupy/klucz do odpowiedzi Ćwiczenie 1 Tworzenie obiektu GPO dla standardowych komputerów osobistych W tym ćwiczeniu utworzysz obiekt GPO.! Utworzenie obiektu

Bardziej szczegółowo

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI dla systemu Windows Vista SPIS TREśCI Rozdział 1: WYMAGANIA SYSTEMOWE...1 Rozdział 2: INSTALACJA OPROGRAMOWANIA DRUKARKI W SYSTEMIE WINDOWS...2 Instalowanie oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Nagrywamy podcasty program Audacity

Nagrywamy podcasty program Audacity Pobieranie i instalacja Program Audacity jest darmowym zaawansowanym i wielościeżkowym edytorem plików dźwiękowych rozpowszechnianym na licencji GNU GPL. Jest w wersjach dla systemów typu Unix/Linux, Microsoft

Bardziej szczegółowo

Przygotowanie telefonu do pracy. Ładowane akumulatora. Włączanie i wyłączanie telefonu

Przygotowanie telefonu do pracy. Ładowane akumulatora. Włączanie i wyłączanie telefonu INSTRUKCJA OBSŁUGI Przygotowanie telefonu do pracy 1. Zdjąć pokrywę akumulatora. 2. Włożyć kartę SIM stykami do dołu. 3. Włożyć kartę pamięci stykami do dołu (opcjonalnie). 4. Włożyć akumulator. 5. Założyć

Bardziej szczegółowo

Używanie usługi Office 365 na telefonie iphone lub tablecie ipad

Używanie usługi Office 365 na telefonie iphone lub tablecie ipad Używanie usługi Office 365 na telefonie iphone lub tablecie ipad Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon iphone lub tablet ipad w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą

Bardziej szczegółowo

TREND 250 H.264 DVR Central Management System

TREND 250 H.264 DVR Central Management System TREND 250 H.264 DVR Central Management System Spis treści Spis treści... 1 1. Wprowadzenie... 2 2. Instalacja pakietu CMS/NVMS...3 3. Zarządzanie urządzeniami... 9 4. Podgląd obrazu z wielu rejestratorów...15

Bardziej szczegółowo

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie Motorola Phone Tools Krótkie wprowadzenie Spis treści Minimalne wymagania... 2 Przed instalacją Motorola Phone Tools... 3 Instalowanie Motorola Phone Tools... 4 Instalacja i konfiguracja urządzenia przenośnego...

Bardziej szczegółowo

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2 Instrukcja dla Interesanta Poznań 2011 1 Spis treści 1.Dostęp do EBOI... str.3 1.1.Zakładanie konta EBOI 1.2.Logowanie do systemu EBOI 1.3. Logowanie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA instalacji aplikacji elisty.pl

INSTRUKCJA instalacji aplikacji elisty.pl INSTRUKCJA instalacji aplikacji elisty.pl Korzystanie z usługi elisty.pl jest bardzo proste musisz tylko: - zarejestrować się utwórz i aktywuj konto użytkownika w serwisie elisty.pl - pobrać i zainstalować

Bardziej szczegółowo

SYSTEM CYFROWEJ REJESTRACJI PRZEBIEGU ROZPRAW SĄDOWYCH W SĄDACH POWSZECHNYCH INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA PROGRAMU RECOURT PLAYER

SYSTEM CYFROWEJ REJESTRACJI PRZEBIEGU ROZPRAW SĄDOWYCH W SĄDACH POWSZECHNYCH INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA PROGRAMU RECOURT PLAYER SYSTEM CYFROWEJ REJESTRACJI PRZEBIEGU ROZPRAW SĄDOWYCH W SĄDACH POWSZECHNYCH INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA PROGRAMU RECOURT PLAYER Identyfikator: Rodzaj dokumentu: Instrukcja użytkownika programu Recourt Player

Bardziej szczegółowo