Download "Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 16. grafika, malarstwo, rysunek, wydawnictwa artystyczne"

1 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 16 grafika, malarstwo, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 2 V 19 V 2007 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 19 V 2007, godzina Restauracja Miód i Wino, ul. Sławkowska 32, Kraków

2 ZAWARTOŚĆ Grafika od XVI do XIX wieku Grafika XX wieku Wydawnictwa artystyczne i ilustrowane Malarstwo, rysunek Indeksy poz poz poz poz str. 45 REGULAMIN AUKCJI 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki, przedmioty o wartości artystycznej i historycznej, oddane w komis lub będące własnością Salonu Antykwarycznego. 2. Ceny podane w katalogu są cenami wywołania. 3. Prowadzący aukcję ustala tzw. postąpienie w licytacji i ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia obiektów wystawionych do sprzedaży, zmiany kolejności licytowanych przedmiotów oraz do ich wycofania z aukcji bez podania przyczyny. 4. Aukcjoner w imieniu firmy NAUTILUS ma prawo zaproponować do sprzedaży przedmioty, których nie ma w katalogu. 5. W przypadku uzasadnionego sprzeciwu, co do oferty kończącej licytację wyrażonego przez uczestnika licytacji bezpośrednio po jej zakończeniu, prowadzący aukcję ma prawo do ponow- nego przeprowadzenia licytacji lub do jej kontynuowania. 6. Do udziału w licytacji upoważnione są również osoby, które złożyły pisemne polecenie kupna najpóźniej na 24 godz. przed rozpoczęciem licytacji. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za właściwą realizację zleceń pisemnych, które napłynęły po tym terminie. 7. W zamówieniach pisemnych prosimy podać: nr pozycji w katalogu, nazwisko autora, pierwsze słowo tytułu oraz najwyższą oferowaną cenę (limit). Wysokość limitów oraz nazwiska osób lub nazwy instytucji biorących udział w licytacji drogą korespondencyjną są informacjami poufnymi. W imieniu tych osób i instytucji w licytacji będzie uczestniczył upoważniony przedstawiciel Salonu Antykwarycznego NAUTILUS.

3 8. W przypadku takich samych ofert pisemnych, decyduje kolejność ich doręczenia. Gdy w trakcie licytacji najwyższą zgłoszoną ofertą jest oferta pocztowa, zakup przedmiotu następuje za wylicytowaną cenę, która może być niższa od kwoty pocztowej. Jeżeli są conajmniej dwie oferty pocztowe na ten sam obiekt, aukcjoner może rozpocząć licytację od maksymalnego limitu przedostatniej oferty pocztowej powiększonego o jedno postąpienie (licytacja dla zwycięskiej oferty pocztowej). 9. Nabywcą przedmiotu staje się osoba oferująca najwyższą cenę. 10. Biblioteka Jagiellońska i Biblioteka Narodowa mają prawo pierwokupu po cenach wylicytowanych. 11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wykluczenia z aukcji osób, które nie wywiązały się z przyjętych zobowiązań. 12. Do wylicytowanej kwoty Salon Antykwaryczny NAUTILUS dolicza 6 % prowizji. 13. Zakupione pozycje mogą zostać wysłane pocztą: dla instytucji kredytowo, dla osób prywatnych za pobraniem bankowym (doliczając opłaty za wartość przesyłki wg taryfy pocztowej). 14. Osoby odbierające pozycje osobiście zobowiązane są wykupić je w ciągu 7 dni od daty aukcji. Po tym terminie naliczane będą ustawowe odsetki. 15. Płatników podatku VAT prosimy o wcześniejsze podanie numeru NIP. 16. Nabywca może w terminie 14 dni od dnia aukcji odstąpić od umowy kupna w przypadku, gdy opis katalogowy pozycji w sposób ewidentny odbiega od stanu faktycznego. W sprawach spornych roszczenia nabywcy zostaną uwzględnione po dostarczeniu przez niego wiarygodnej ekspertyzy w tym terminie. 17. Organizator, z zastrzeżeniem punktu 16, nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne wady prawne licytowanych pozycji, co nie wyłącza roszczeń wobec sprzedającego. AUKCJA NR 16 PEŁNE OPISY I ILUSTRACJE WSZYSTKICH OFEROWANYCH OBIEKTÓW ZNAJDUJĄ SIĘ NA PŁYCIE CD DOŁĄCZO- NEJ DO KATALOGU ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ:

4 poz. 1 poz. 2 poz. 4 poz. 13 poz. 15 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA:

5 GRAFIKA XVI-XIX WIEK Beham Sebald Hans ( ) 1. Syn marnotrawny opuszczający dom ; miedzioryt; wym.: 58 x 98 mm Powrót syna marnotrawnego ; miedzioryt; wym.: 58 x 97 mm 800 Bodenehr Gabriel Starszy ( ) 3. Oblężenie Jasnej Góry przez wojska szwedzkie, początek XVIII w.; miedzioryt; wym.: 160 x 278 mm [odbitka obcięta] 800 Brydak Jędrzej ( ) 4. Widok Krakowa, 1860; litografia barwna z tintą; wym.: 141 x 592 mm 1200 Dahlberg Erik ( ) 5. Brześć Litewski, miasto i twierdza, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 260 x 480 mm Karol Gustaw w obozie szwedzkim przyjmuje poselstwo polskie. Plan miasta Koła i okolicy, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 300 x 380 mm Bitwa pod Filipowem, 12 X 1656, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 292 x 382 mm Bitwa pod Gołębiem, 8 II 1656, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 295 x 380 mm Bitwa pod Wojniczem, 23 IX 1655, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 295 x 380 mm Bitwa w widłach Wisły i Sanu, 25 III 1656, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 285 x 565 mm Iłża. Widok miasta i zamku, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 216 x 345 mm Rakoczy u Karola Gustawa pod Modliborzycami, k. XVIII w.; mdz.; wym.: 295 x 385 mm Mapa Królestwa Polskiego, koniec XVIII w.; mdz.; wym.: 290 x 375 mm Obóz pod Toruniem, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 250 x 463 mm Panorama Gdańska, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 300 x 385 mm Panorama Warszawy, Bitwa pod Warszawą k. XVIII w.; mdz.; 4 plansze: I. wym.: 252 x 635 mm; II. wym.: 295 x 570 mm. III. wym.: 300 x 566 mm; IV. wym.: 300 x 560 mm (il. s. 6) Pilawa. Plan fortecy i Zalewu Wiślanego, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 253 x 317 mm 800

6 18. Pińczów. Widok zamku, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 210 x 333 mm Piotrków Trybunalski, Zamek w Janowcu nad Wisłą, koniec XVIII w.; mdz.; wym.: 290 x 350 mm Plan wybrzeża Bałtyku od Gdańska po Hel, koniec XVIII w.; mdz.; wym.: 275 x 340 mm Przysięga magnatów. Dwie sceny przysięgi na wierność na imię Karola Gustawa. I. 16 X 1655 na przedpolu Krakowa [m.in. Aleksander Koniecpolski, Jan Sobieski, Michał Wiśniowiecki]. II 3 XI 1655 pod Sandomierzem [m.in. Stanisław Rewera Potocki i Stanisław Lanckoroński], koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 295 x 383 mm Pułtusk, Bydgoszcz, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 295 x 390 mm Spotkanie Karola Gustawa z Jerzym Rakoczym w pobliżu Ćmielowa, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 300 x 385 mm Szczecin z lotu ptaka, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 295 x 380 mm Toruń, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 295 x 385 mm Zakroczym. Przejście przez Wisłę wojsk szwedzkich i Rakoczego, koniec XVIII w.; miedzioryt; wym.: 295 x 385 mm 800 Dodd Robert ( ) poz Flota brytyjska adm. Duncana atakuje flotę holenderską adm. de Wintera w pobliżu Texel (Camperdown); 11 XI 1797 ; przełom XVIII i XIX w.; akwatinta, akwaforta; wym.: 510 x 760 mm 2400 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA:

7 poz. 30 poz. 27 Doderer Wilhelm Carl von ( ) 28. Kraków. Szkoła artylerii na Łobzowie, połowa XIX w.; lito. barwna; wym. planszy: 385 x 565 mm 800 Eljasz Radzikowski Walery ( ) 29. Góralka ; akwaforta; wym. 210 x 160 mm 400 Grabiński Henryk ( ) 30. Widoki Galicji i guberni południowych Królestwa Polskiego, Lwów 1881; siedem plansz; litografia piórkowa; wym. plansz: 225 x 310; bardzo rzadkie 1100 Lauvergne Berthelemy de ( ) 31. Wnętrze stajni w koszarach rosyjskich kirasjerów w Warszawie, 1840; litografia tonowana; wym. pl.: 360 x 550 mm Wnętrze kopalni w Wieliczce. Komora, 1840; litografia tonowana; wym. pl.: 360 x 550 mm Wnętrze kopalni w Wieliczce. Podziemne jezioro, 1840; litografia tonowana; wym. pl.: 360 x 550 mm 600

8 Orłowski Aleksander ( ) 34. Wielki Bazar, 1820; litografia; wym.: 414 x 537 mm [pl. 505 x 635 mm] 6000 Płoński Michał ( ) 35. Rycerz w zbroi, 1802; akwaforta, wym.: 160 x 125 mm 700 Ridinger Johann Elias ( ) 36. Dziki koń, połowa XVIII w.; akwaforta; wym.: 350 x 425 mm Dzikie jelenie, połowa XVIII w.; akwaforta; wym.: 340 x 420 mm Lwica z młodymi, połowa XVIII w.; akwaforta; wym.: 340 x 425 mm Polowanie na lisy, połowa XVIII w.; akwaforta; wym.: 235 x 345 mm Zwierzyniec, połowa XVIII w.; akwaforta; wym.: 340 x 420 mm 600 Ridinger Martin Elias ( ) 41. Polowanie na zająca, połowa XVIII w.; akwaforta; wym.: 366 x 266 mm (il. s. 9) Wół afrykański, połowa XVIII w.; akwaforta; wym.: 220 x 315 mm Wół salzburski, połowa XVIII w.; akwaforta; wym.: 220 x 320 mm 400 poz. 34 poz. 44 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA:

9 Stroobant François ( ) 44. Kaplica Zygmuntowska na Wawelu, 1859; litografia barwna; wym. planszy: 475 x 335 mm Katedra krakowska na Wawelu, 1859; litografia barwna; wym. planszy: 470 x 335 mm 300 Suhr Peter ( ) 46. Hamburg. Widok na port i dzielnicę St. Pauli od ujścia Łaby ; ok. 1830; litografia kolorowana; wym. kompozycji: 360 x 650 mm 800 Trockiewicz Teofil (XVIII w.) 47. Św. Wincenty a Paulo, połowa XVIII w.; miedzioryt; wym.: 310 x 210 mm 600 Vernet Joseph Claude ( ), Cochin Charles Nicolas syn ( ), Le Bas Jacques Philippe ( ) 48. La Madrague on la Peche du Thon. Vue du Golphe de Bandol, Paris 1760; akwaforta; wym.: 540 x 745 mm Le Port vieux de Toulon, Paris 1762; akwaforta; wym.: 530 x 725 mm Vue de la Ville et du Port de Bayonne, Paris 1764; akwaforta; wym.: 520 x 720 mm 2000 poz. 41 poz. 40

10 poz. 47 poz. 57 Walter Henryk (zm. 1860) 51. Kościół św. Piotra w Krakowie, ok. 1860; litografia, wym. pl.: 235 x 295 mm Kościół i klasztor PP. Dominikanek na Gródku w Krakowie, ; litografia tonowana; wym. planszy: 238 x 350 mm Rotunda Bramy Floriańskiej, ok. 1860; litografia, wym. pl.: 235 x 305 mm Sukiennice i wieża ratuszowa w Krakowie, ; litografia tonowana; wym. planszy: 278 x 348 mm Zamek krakowski, 1875; litografia barwna; wym. planszy: 265 x 340 mm 300 Warre J.F. (rysownik, XIX w.); Reeve R.G. (rytownik, XIX w.); Reeve A.W. (rytownik, XIX w.) 56. Bombardowanie przez flotę aliancką [brytyjsko francusko austriacką] twierdzy St. Jean D Acrs na wybrzeżu Syrii; 3 XI 1840 ; połowa XIX w.; akwatinta, akwaforta; wym.: 475 x 695 mm 1600 Werner Bernard Fryderyk ( ), Winckler Georg Gottfried (XVIII w.) 57. Wrocław. Widok rynku i ratusza, po 1760; akwaforta kolorowana; wym.: 315 x 415 mm 1600 Artysta nieznany 58. Kraków. Widok z Krzemionek, ok. 1850; staloryt; wym.: 255 x 465 mm 1200 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 10

11 GRAFIKA XX WIEKU Aleksiun Jan Jaromir (ur. 1940) 59. Spotkanie z bykiem, 1964; technika mieszana (metal); wym.: 300 x 420 mm 600 Bielska Tworkowska Leokadia ( ) 60. Krzemieniec. Domy u stóp Góry Bony, lata 30. XX w.; litografia; wym. : 310 x 430 mm 400 Błocki Włodzimierz ( ) 61. Portret mężczyzny, przed 1914; akwaforta; wym.: 200 x 150 mm Tartak, przed 1914; akwaforta; wym.: 150 x 170 mm 360 Brzęczkowski Stanisław ( ) 63. Teka miast pomorskich, Warszawa 1936; 10 autolitografii; wym. plansz: 310 x 230 mm 700 Buczek Włodzimierz ( ), Malina Marian ( ) 64. Na dancingu, 1950; Pejzaż miejski ; litografia; wym.: 350 x 430 mm 300 Bystrzyński [Sobiesław] Włodzimierz ( ) 65. Emerytura, 1904; litografia; wym.: 365 x 280 mm 400 Chrystow Sławomir (ur. 1976) 66. Plaża, 1999; linoryt; wym.: 640 x 790 mm 400 Corinth Lovis (Franz Heinrich Louis; ) 67. Autoportret, lata 20. XX w.; miękki werniks; wym.: 120 x 90 mm 1200 Dadlez Paweł ( ) 68. Eros, 1936; akwaforta; wym.: 120 x 90 mm 360 Dawski Stanisław ( ) 69. Rysownik, lata 50. XX w.; monotypia; wym.: 275 x 210 mm Skok o tyczce, 1952; sucha igła; wym.: 320 x 215 mm 800 Dretler Flin Stefania ( ) 71. Nad morzem, 1962; linoryt; wym.: 164 x 310 mm

12 Dzieliński Kazimierz (ok ) 72. Sekcyjny, 1934; litografia; wym.: 305 x 220 mm 200 Fleck Wojciech ( ) 73. Kapliczka na Bystrem, Zakopane ; monotypia; wym.: 195 x 140 mm 400 Frankowska Fryda ( ) 74. Sobór św. Aleksandra Newskiego na Placu Saskim w Warszawie, przed 1914; akwaforta, akwatinta barwna; wym.: 175 x 130 mm Sobór św. Aleksandra Newskiego na Placu Saskim w Warszawie, przed 1914; akwaforta, akwatinta; wym.: 175 x 130 mm 600 Friedrich Iwan ( ) 76. Karkonosze. Widok na Śnieżkę, lata 20. XX w.; akwaforta barwna; wym.: 395 x 510 mm 800 Frycz Karol ( ) 77. Jadwiga Mrozowska i Józef Sosnowski w sztuce Jerzego Szaniawskiego Eros i Psyche, 1904; litografia barwna; wym. planszy: 315 x 280 mm 400 Gaj Jacek (ur. 1938) 78. Odyseusz, 1969; miedzioryt; wym.: 130 x 145 mm 800 poz. 78 poz. 86 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 12

13 poz. 74 poz. 85 Get Stankiewicz Eugeniusz (ur. 1942) 79. Autoportret z gruchą i gruszkami ; akwaforta, akwatinta barwna; wym.: 158 x 108 mm [pl. 180 x 130 mm] Bez tytułu, 1968; miękki werniks; owal o wym.: 220 x 135 mm Karzeł ; linoryt; wym.: 145 x 75 mm Koń ; linoryt; wym.: 150 x 96 mm Niewierny Gienio, 1986; akwaforta barwna; wym.: 115 x 112 mm 500 Getz Leon ( ) 84. Madonna z Dzieciątkiem, 1922; akwaforta; wym.: 215 x 110 mm 300 Gielniak Józef ( ) 85. Sanatorium VI ( Improwizacja V ), 1959; linoryt; wym.: 200 x 260 mm 3200 Gostyński Marian ( ) 86. Kulig, 1937; drzeworyt; wym.: 148 x 198 mm 300 Grott Teodor ( ) 87. Portret Leona Wyczółkowskiego, 1909; lito..; wym.: 220 x 250 mm [pl. 240 x 380 mm]

14 poz. 92 poz. 96 poz. 97 Grzywacz Zbylut ( ) 88. Kolejka ( Siedem etapów życia kobiety ), 1986; akwaforta; wym.: 255 x 295 mm 700 Gumowski Jan Kanty ( ) 89. Widoki Krakowa, 1926; 12 litografii; wym. plansz: 430 x 285 mm 800 Hiszpańska Neumann Maria ( ) 90. Nowa Ruda, 1952; drzeworyt; wym.: 120 x 175 mm Nowa Ruda miasteczko przedziwne, 1952; drzeworyt; wym.: 175 x 120 mm Sandomierz burza, 1952; drzeworyt; wym.: 175 x 120 mm Sandomierz dzwonnica św. Jakuba, 1952; drzeworyt; wym.: 175 x 120 mm 400 Hoffmann Adam ( ) 94. Autoportret, 1942; drzeworyt; wym.: 180 x 130 mm Kobieta z fajką, 2. połowa lat 40. XX w.; litografia barwna; wym.: 205 x 330 mm 300 Hrynkowski Jan ( ) 96. Portret Jerzego Karszniewicza malarza, 1926; litografia kredką; wym.: 250 x 190 mm 400 Jakimowicz Roman ( ) 97. Kościoły wileńskie, Wilno 1928; teka drzeworytów; plansze wym.: 265 x 210 mm 1600 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 14

15 Jakubowski Stanisław ( ) 98. Suchar, ok. 1920; monotypia barwna; wym.: 210 x 170 mm Słowiańskie bóstwo, lata 20.; drzeworyt kolorowany; wym.: 160 x 80 mm Stary cmentarz żydowski, lata 20.; mezzotinta; wym.: 155 x 185 mm 600 Janowski Stanisław ( ) 101. Fragment cmentarza w Wołczesku, 1934; litografia; wym.: 305 x 215 mm 200 Jaźwiecki Adam Franciszek ( ) 102. Okopy pod Konarami, 1934; litografia; wym.: 220 x 285 mm W okopach pod Koszyszczami, 1934; litografia; wym.: 300 x 220 mm Polska Góra. Teka autolitografii , [1937]; 12 plansz; wym.: 340 x 315 mm 800 Konieczny Włodzimierz ( ) 105. Starzec, 1909; akwaforta; wym.: 200 x 138 mm 600 Kotkowski Włodzimierz (ur. 1942) 106. Miotaczka w szatni, 1977; litografia; wym.: 520 x 400 mm 600 poz. 106 poz

16 Kowalski Leon ( ) 107. Kościół św. Barbary, lata 20. XX w.; akwaforta; wym.: 240 x 180 mm 360 Krasnodębska Gardowska Bogna ( ) 108. Jesień, 1935; drzeworyt barwny; wym.: 179 x 137 mm 600 Kuczborski Stanisław ( ) 109. Taniec Chochoła ze sztuki S. Wyspiańskiego Wesele, 1904, litografia barwna; wym.: 285 x 394 mm, (il. s. 15) 1000 Lam Władysław ( ) 110. Pałac Działyńskich w Poznaniu, 1933; litografia barwna; wym.: 370 x 260 mm 200 Larisch Karol Adolf ( ) 111. Koziołki, 1926; akwaforta; wym.: 90 x 120 mm 800 Majcher Alojzy ( ) 112. Efeb, 1930; akwaforta; wym.: 225 x 135 mm 360 Martuszewski Franciszek (ur. 1899) 113. Stara baszta, lata 20.; akwaforta; wym.: 245 x 195 mm 400 Mehoffer Józef ( ) 114. Pokonany Anioł, lata 30. XX w.; litografia; wym.: 355 x 250 mm [pl. 500 x 385 mm] 1000 Menkes Zygmunt ( ) 115. Pośredniak, lata 30. XX w.; akwaforta; wym.: 90 x 120 mm 600 Mianowski Lucjan (ur. 1933) metrów, 1976; litografia; wym.: 650 x 500 mm Bieg przez płotki, 1972; litografia; wym.: 370 x 485 mm Kula, 1972; litografia barwna; wym.: 765 x 535 mm 950 Mrożewski Stefan ( ) 119. Apokalipsa II, 1933; drzeworyt; wym.: 408 x 367 mm Faust, 1932; drzeworyt; wym.: 276 x 210 mm Kobieta z owcą, lata 30. XX w.; drzeworyt; wym.: 100 x 80 mm Kościół św. Jana w Poznaniu, ok. 1926; drzeworyt; wym.: 286 x 303 mm Madonna z Dzieciątkiem, 1934; drzeworyt, bibuła; wym.: 298 x 249 mm Mnich z księgą i trzy akty, Paryż 1929; drzeworyt; wym.: 95 x 41 mm 500 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 16

17 125. Tancerze, 1936; drzeworyt; wym.: 146 x 115 mm 400 Orlik Emil ( ) 126. Przemarsz wojska przez góry ; akwaforta, akwatinta, 250 x 200 mm 600 Ossecki Wilhelm (Wilk; ) 127. Niemen, 1924; drzeworyt barwny; wym.: 270 x 165 mm Portret Edwarda hr. Raczyńskiego, 1929; miedzioryt; wym.: 325 x 235 mm Wilno podwórze, 1925; drzeworyt barwny; wym.: 260 x 200 mm 400 Pamuła Jan (ur. 1944) 130. Postać, 1967; akwaforta; wym.: 175 x 128 mm 400 Panek Jerzy ( ) 131. Lew i wiatr, 2000; odprysk; wym.: 487 x 640 mm Niewidomy erotoman (X), 1993; akwaforta; wym.: 490 x 267 mm Student rysujący, ok. 1940; drzeworyt; wym.: 60 x 60 mm poz. 108 poz. 123

18 poz. 137 poz. 138 Pawlikowska Aniela (Lela; ) 134. Królowa Korony Polskiej, ok. 1932; linoryt; wym.: 410 x 350 mm 400 Picasso Pablo (właśc. P. Ruiz Blasco, ) 135. Baigneuse, 1909; reprodukcja barwna; wym.: 240 x 200 mm; sygnowana ołówkiem przez artystę p.d.: Picasso Vase de fleurs, 1909; reprodukcja barwna; wym.: 240 x 200 mm; sygnowana ołówkiem przez artystę p.d.: Picasso. 600 Podoski Wiktor ( ) 137. Akt, 1954; drzeworyt; wym.: 140 x 173 mm Martwa natura, 1951; drzeworyt; wym.: 86 x 104 mm W parku, 1955; drzeworyt; wym.: 115 x 137 mm 600 Prauss Ryszard ( ) 140. Turniej rycerski, lata 30. XX w.; drzeworyt barwny; wym.: 180 x 260 mm 300 Procajłowicz Antoni ( ) 141. Dziewczyna w chuście, ok. 1905; litografia barwna; w.: 385 x 300 mm 1600 Raczyński Stanisław ( ) 142. Kraków, 2. połowa lat 40.; 10 drzeworytów na tincie; wym.: 218 x 163 mm [pl. 390 x 340 mm] 600 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 18

19 143. Na zawodach hippicznych, lata 20.; akwaforta; wym.: 86 x 120 mm Wawel. Dziedziniec Batorego, 1926; akwaforta; wym.: 180 x 130 mm 300 Ritter Maria ( ) 145. Zaułek, 1926; akwaforta; 120 x 168 mm 300 Roguski Władysław ( ) 146. Kościół klarysek Bydgoszcz, 1933; litografia barwna; wym.: 373 x 244 mm 200 Rolicz Stanisław ( ) 147. Polonia Resurecta, 1944; miedzioryt; wym.: 190 x 120 mm 600 Rubczak Jan ( ) 148. Altana, 1908; akwaforta; wym.: 90 x 120 mm Kościół św. Idziego w Krakowie, 1907; akwaforta; wym.: 150 x 195 mm Kościół św. Idziego w Krakowie, 1907; akwaforta; wym.: 150 x 195 mm Stary dom normandzki, 1909; akwaforta; wym.: 120 x 160 mm Skałka, ok. 1907; akwaforta; wym.: 95 x 95 mm Wawel od strony kościoła św. Idziego, ok. 1907; akwaforta; wym.: 180 x 100 mm 600 poz. 153 poz

20 poz. 173 poz Zaułek między kościołami Mariackim i św. Barbary w Krakowie, przed 1914; akwatinta, akwaforta; wym.: 140 x 175 mm 800 Rudziński Andrzej ( ) 155. Kwiaty z cyklu Z nad Wisły, 1957; technika mieszana (metal); wym.: 500 x 350 mm Wiosenne porządki z cyklu Ule, 1955; akwaforta, sucha igła; wym.: 245 x 320 mm 400 Rychter Tadeusz ( ) 157. Prof. Teodorowicz studium głowy ; litografia; wym.: 355 x 240 mm 400 Rzecki Szreniawa Stanisław ( ) 158. Michał Przybyłowicz jako król w sztuce Kopciuszek, 1904; lito. barwna; wym.: 250 x 155 mm 400 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 20

21 Helena Sulima w roli Jessiki w sztuce Szekspira Kupiec Wenecki, 1904; litografia barwna; wym.: 345 x 122 mm 700 Rzegociński Witold ( ) 160. Burza, lata 20. XX w.; akwaforta; wym.: 320 x 265 mm 450 Schreyer Lothar ( ) 161. Robot, 1923; litografia barwna; wym.: 260 x 80 mm [wym. planszy: 398 x 295 mm] 5000 Segall Lasar ( ) 162. Siedzący mężczyźni, lata 20. XX w.; litografia; wym. kompozycji: 380 x 290 mm 600 Siedlecki Franciszek ( ) 163. Cyprian K. Norwid, 1904; akwaforta, akwatinta, ruleta; wym.: 146 x 106 mm 400 Skoczylas Władysław ( ) 164. Głowa górala, 1925; drzeworyt na tincie; wym.: 220 x 220 mm Święta Trójca, 1916; drzeworyt; wym.: 129 x 91 mm Pieta [mała], 1916; drzeworyt; wym.: 129 x 91 mm 600 Srzednicki Konrad ( ) 167. A może Sen nocy letniej, 1969; akwaforta, akwatinta; wym.: 330 x 348 mm 800 Stanisławski Jan ( ) 168. Chata 1899; litografia, wym.: 200 x 275 mm Kościół Św. Marka w Wenecji, 1900; litografia barwna, wym.: 150 x 157 mm Kościół Św. Marka w Wenecji, 1900; litografia barwna, wym.: 150 x 157 mm (il. s. 19) Sad, 1899; litografia; wym.: 328 x 242 mm 1800 Steller Paweł ( ) 172. Bartnik, 1937; drzeworyt; wym.: 278 x 210 mm 400 Stern Jonasz ( ) 173. Kompozycja, lata 50. XX w.; serigrafia; wym.: 385 x 472 mm 2000 Styrylska Celina (ur. 1923) 174. Nad wodą [ Trzy gracje ], lata 50. XX w.; litografia; wym.: 210 x 220 mm 300 Suchanek Antoni ( ) 175. Łódź 1948 ; teka 12 autolitografii; wym. plansz: 490 x 340 mm 600 Szmaj Stefan ( ) 176. Ratusz w Toruniu, 1933; litografia barwna; wym.: 375 x 265 mm 200

22 Szpingier Zygmunt ( ) 177. Port Gdynia, 1933; litografia barwna; wym.: 245 x 373 mm 200 Szulc Marian ( ) 178. Karawele, lata 50. XX w.; sucha igła; wym.: 245 x 370 mm Wojownik, lata 50. XX w.; sucha igła; wym.: 120 x 90 mm 300 Taranczewski Wacław ( ) 180. Stare spichrze Grudziądz, 1933; litografia barwna; wym.: 263 x 368 mm 200 Treter Bogdan ( ) 181. Ewa, ok. 1914; akwaforta; wym.: 178 x 96 mm 800 Waśkowski Wacław ( ) 182. Autoportret, ok. 1943; drzeworyt; wym.: 190 x 140 mm 600 Wąsowicz Wacław ( ) 183. Chłop z wózkiem, lata 20.; drzeworyt; wym.: 155 x 165 mm 400 Weiss Wojciech ( ) 184. Akt przy wieczornym świetle II, ok. 1924; monotypia barwna; wym.: 278 x 198 mm Akt, leżąca na kanapie, ok. 1930; monotypia; wym: 180 x 240 mm Akt siedzącej w fotelu II, ok. 1925; monotypia barwna; wym.: 280 x 200 mm Szron kościół św. Anny w Krakowie, ok. 1928; monotypia barwna; w.: 200 x 280 mm Letnie kwiaty w dzbanku, ok. 1930; monotypia barwna; wym.: 270 x 205 mm Odpoczynek sportowców, ok. 1935; monotypia barwna; wym. 207 x 270 mm W kinie, ok. 1945; monotypia; wym. 195 x 290 mm Klasztor Ojców Paulinów na Skałce w Krakowie, 1911; lito. kolo. kredką, 290 x 390 mm Akt myjąca nogi, 1916; litografia kredką; wym.: 210 x 160 mm Akt leżąca w pracowni, 1923; litografia kredką; wym.: 160 x 220 mm Malarka, 1925; drzeworyt; wym.: 278 x 197 mm Teka Drzeworyty, 1925; teka grafik, różne formaty Akt przy wieczornym świetle, 1925; drzeworyt; wym.: 258 x 197 mm Akt za tiulową zasłoną, 1925; drzeworyt; wym.: 113 x 175 mm Aneri malująca pod kopami Pejzażystka, 1926; drzeworyt; wym.: 100 x 147 mm Autoportret II, 1940; drzeworyt; wym.: 277 x 215 mm 1200 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 22

23 poz. 207 poz Z okna pracowni widok na Bramę Floriańską, 1941; drzeworyt; wym.: 277 x 213 mm Kraków Barbakan, 1942; drzeworyt; wym.: 214 x 278 mm Kraków Barbakan zimą, 1942; drzeworyt; wym.: 215 x 278 mm Kraków Barbakan z gołębiami, 1942; drzeworyt; wym.: 277 x 215 mm Rynek w Krakowie, 1942; drzeworyt; wym.: 215 x 293 mm Kościół św. Jana w Krakowie Nalot, 1944; drzeworyt; wym.: 292 x 183 mm 1200 Wejman Mieczysław ( ) 206. Księżyc, 2. połowa lat 40.; drzeworyt; wym.: 177 x 138 mm 400 Winnicki Radziewicz Aleksander (ur. 1911) 207. Roboty kolejowe, 1933; akwatinta, akwaforta; wym.: 192 x 168 mm

24 Wojnarski Jan ( ) 208. Podwórze Kościoła Mariackiego ; akwaforta; wym.: 250 x 175 mm 400 Wojtkiewicz Witold ( ) 209. Jadwiga Mrozowska z Anastazji E. Orzeszkowej, 1904; litografia; wym.: 375 x 160 mm Jadwiga Mrozowska z Anastazji E. Orzeszkowej, 1904; litografia; wym.: 375 x 155 mm; rzadka odbitka na zielonym papierze Jadwiga Mrozowska jako Psyche w sztuce Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904; litografia; wym.: 345 x 205 mm 2000 Wroniecki Jan Jerzy ( ) 212. Górny Śląsk, 1933; litografia barwna; wym.: 270 x 375 mm 200 Wyczółkowski Leon ( ) 213. Anioł barokowy w kościele w Koronowie, 1927; litografia kredą; wym.: 540 x 335 mm Kościół śś. Piotra i Pawła, 1915; litografia kredą na tincie; wym.: 280 x 390 mm Las w słońcu, 1906; akwaforta, sucha igła; wym.: 217 x 280 mm, odb. próbna Peonie w krysztale, 1922; kamienioryt; wym.: 405 x 265 mm Św. Stanisław Wawel, 1915; litografia kredą na tincie; wym.: 390 x 275 mm Uliczka, 1912; litografia; wym. komp.: 140 x 265 mm [pl. 370 x 500 mm] Wiatrak, 1912; litografia; wym. planszy: 210 x 340 mm Zagroda z końmi, 1912; litografia; wym. komp.: 255 x 385 mm [pl. 400 x 540 mm] 2000 poz. 215 poz. 218 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 24

25 poz. 216 poz. 210 poz. 210 Zakrzewski Władysław ( ) 221. Wawel zamek, lata 30.; akwaforta; wym.: 110 x 155 mm Barbakan, lata 30.; akwaforta; wym.: 100 x 150 mm 360 Żurawski Władysław ( ) 223. Przyjaciółki, lata 30. XX w.; drzeworyt; wym.: 190 x 175 mm 400 Teka Teka 224. Kraków. Sześć autolitografii, Kraków 1928; autolitografie, wym. 430 x 350 mm XIV zjazd lekarzy i przyrodników polskich w Poznaniu, 1933; litografie barwne odbite sposobem offsetowym; wym.: 395 x 300 mm

26 WYDAWNICTWA ARTYSTYCZNE I ILUSTROWANE Księga pamiątkowa poświęcona Guillaume Apollinaire owi, Marcoussis Louis ( ) 226. Receuil d hommages par Roch Grey, Andre Salmon, Celine Arnaud, Paul Dermee, Francis Picabia, Pierre Albert Birot, Henri Hertz, Ivan Goll, Alberto Savinio, Tristan Tzara, Giuseppe Ungaretti, Paris [1924] (wym.: 22,5 x 17 cm); oryginalna litografia Louisa Marcoussisa, Portret Apollinaire a, wym.: 210 x 130 mm 1600 Berlewi Henryk ( ) 227. Machano fakturen von Henryk Berlewi. Situationen 60 galerie dokumentation b 1 63, Berlin 1963; wydawnictwo artystyczne; wym.: 22 x 22 cm; dwie składane, trójelementowe plansze z serigrafiami [wym.: 22 x 66 cm] oraz jedna plansza z kompozycją na folii [22 x 22 cm] 3000 Brzękowski Jan ( ), Léger Fernand ( ) 228. Les murs du silence. Illustrationes de Fernand Léger, Paris 1956; 8 o (wym.: 27 x 19 cm), s. 38 (il. s. 28) 1000 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: poz

27 poz. 229 poz. 226 poz. 230 Brzękowski Jan ( ), Arp Jean (właśc. Hans A., ) Nuits Vegetales, Paris 1938; 8 o (wym.: 19 x 14 cm), s. 16; frontispis Hansa [Jeana] Arpa 3000 Brzękowski Jan ( ), Ernst Max ( ) 230. Spectacle metallique, Paris 1937; 8 o (wym.: 20,5 x 16 cm), s. 28; frontispis projektowany przez Maxa Ernsta 3000 Dretler Flin Stefania ( ) 231. Bernard Hamel, Mon beau Kraków, 1938; 8 o (wym.: 24 x 17 cm), s. 34; 15 plansz z drzeworytami 400 Halicka Alicja ( ) 232. Israel Zangwill, Les enfants du Ghetto, Paris 1925; 8 o (wym.: 25 x 19 cm), s. 223; 24 litografie (23 na oddzielnych tablicach, jedna w tekście) (il. s. 28) Murat, Lucien la Princesse, La Fayette, Paris bdw. [ok. 1930]; 8 o (wym.: 35,5 x 22 cm), s Katalog I Wystawy Sztuki Nowoczesnej 234. Katalog I Wystawy Sztuki Nowoczesnej zorganizowanej przez Klub Artystów w Krakowie, grudzień 1948 styczeń 1949; 8 o (wym.: 25 x 21,5 cm), s. 24; bardzo rzadki katalog wystawy Grupy Krakowskiej 600

28 poz poz. 232 Katalog wystawy polskiej sztuki abstrakcyjnej w galerii Denis Rene w Paryżu 235. Precurseurs de l art. Abstrait en Pologne. Kazimierz Malewicz, Katarzyna Kobro, Władysław Strzemiński, Henryk Berlewi, Henryk Stażewski, Paris 1957; 8 o (wym.: 24 x 17 cm), s Mrożewski Stefan ( ) 236. Eugenia Markowa, Witraże. Kartki z Kroniki Śląskiej z drzeworytami Stefana Mrożewskiego, Paryż 1946; 8 o (wym.: 23 x 14,5 cm), s. 104; 5 drzeworytów 200 Pronaszko Zbigniew ( ) 237. Emil Zegadłowicz, Zmory, Kraków 1936; 8 o (wym.: 20,5 x 14,5 cm), s. 504; 33 ilustracje Z. Pronaszki w tekście 200 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 28

29 MALARSTWO, RYSUNEK Berdowska Tamara (ur. 1962) 238. Ogień, 1992; olej, płótno; wym.: 100 x 81 cm, sygn Damasiewicz Witold ( ) 239. Impromptu 1, lata 50.; olej, płyta; wym.: 45 x 72 cm, sygn W przedziale, 1952/1953; olej, płótno; wym.: 45 x 50 cm, sygn poz. 238 poz

30 poz. 241 Hofman Vlastimil ( ) 241. Prima Vera, 1929; olej, tektura; wym.: 37,5 x 45,5 cm, sygn Holzmüller Juliusz ( ) 242. W drodze na targ ; gwasz, akwarela, papier, tektura; wym.: 37 x 62 cm, sygn Na targu ; gwasz, akwarela, papier, tektura; wym.: 36,5 x 61,5 cm, sygn Jakubowski Stanisław ( ) 244. Pradawna kapliczka, lata 20.; akwarela; wym.: 28 x 20 cm, sygn PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 30

31 poz. 245 poz. 246 Jarocki Władysław ( ) 245. Brama Floriańska w Krakowie, ok. 1926; olej na tekturze, wym.: 29,7 x 35,2 cm, sygn Jaxa Małachowski Soter ( ) 246. Chmury nad Bałtykiem, 1930; olej, sklejka; wym.: 55 x 70 cm, sygn poz

32 poz. 247 Kamocki Stanisław ( ) 247. Harenda Zakopane, 1937; olej, tektura; wym.: 40,5 x 50 cm, sygn. na odwrocie 7000 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 32

33 poz. 248 Kamocki Stanisław ( ) 248. Stary kościółek Zakopane, lata 30.; olej, tektura; wym.: 35 x 45 cm, sygn

34 poz. 253 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: poz

35 poz. 251 poz. 250 Kapusta Kozera Elżbieta (ur. 1976) 249. Opuszczone pole, 2001; olej na płótnie; wym.: 80 x 100 cm, sygn Kowner Józef ( ) 250. Miejski dom [Sztetl w Łodzi], 1935; olej na płótnie; wym.: 70 x 80 cm, sygn Lam Władysław ( ) 251. Górski potok, lata 30.; olej, płótno naklejone na tekturę; wym.: 33,5 x 30 cm, sygn Langner Wiktor Zbigniew ( ) 252. Amory, 1932; akwarela, ołówek, papier; wym.: 12,5 x 13,5 cm, sygn. 600 Lenica Alfred ( ) 253. Kompozycja, lata 60. XX w.; technika własna, papier; wym.: 28,5 x 40,5 cm, sygn Leszczyńska Kluza Danuta (ur. 1926) 254. Akt, 1957; piórko, ołówek, papier; wym.: 23 x 16 cm

36 poz. 255 poz. 256 poz. 257 Malczewski Rafał ( ) 255. Pejzaż z Zakopanego, lata 30.; akwarela, papier, tektura; wym.: 38 x 70 cm, sygn PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 36

37 poz. 259 Marek Józef (ur. 1922) 256. Widok z pracowni, 1954; olej na tekturze; wym. 49 x 67 cm, sygn. na odwrocie 2500 Noakowski Stanisław ( ) 257. Motyw architektoniczny ; piórko, tusz lawowany na papierze; wym.: 21,6 x 18,8 cm 1200 Obrębowski Wacław ( ) 258. Katedra Notre Dame w Paryżu, 1937; ołówek, papier; wym.: 22 x 27 cm, sygn Orbitowski Janusz (ur. 1940) 259. Kompozycja przestrzenna XV, 1968; technika własna, płótno; wym.: 80 x 60 cm, sygn

38 poz. 261 poz. 263 Pawliszak Wacław ( ) 260. Jeźdźcy ; tusz lawowany, ołówek, papier naklejony na karton; wym.: 30 x 41 cm, sygn Potworowski Tadeusz Piotr ( ) 261. Kwiaty i motyle, 1932; akwarela, gwasz, tusz na papierze; 44 x 30 cm, sygn Rudzka Cybisowa Hanna ( ) 262. Widok znad Wisły [ Warszawa ], 1919; olej, tektura; wym.: 19,5 x 20,5 cm, sygn Rzepiński Czesław ( ) 263. Portret kobiety, lata 50.; olej, płótno, wym.: 61 x 50 cm, sygn Rzepka Allan (ur. 1940) 264. Rękopis znaleziony w Saragossie, 2003; teka 24 prac w technice mieszanej (akwarela, tempera, gwasz, tusz); płótno; wym.: 60 x 40 cm PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 38

39 poz. 264 poz. 260 poz

40 Skarżyński Jerzy ( ) 265. Akt, lata 50. XX w.; ołówek, papier; 46 x 29,7 cm Oszustwo w południe, 1993; akwarela, tusz, papier; wym.: 46,5 x 34,5 cm Droga do Borobodur (Jawa), 1984; tusz, papier; wym.: 33 x 22 cm Janosik. Pierwsze nauki, 1972; tusz, papier; wym.: 33,5 x 24,5 cm Janosik, 1972; akwarela, tusz, papier; wym.: 33,5 x 25 cm Janosik. Pojedynek, 1972; dwie plansze; akw., tusz, papier; wym. plansz: 33,5 x 24,5 cm Janosik. Pojedynek, 1972; dwie plansze; tusz, papier; wym. plansz: 33,5 x 24,5 cm Janosik. Pierwsze kroki, 1972; dwie plansze; tusz, papier; wym. plansz: 33,5 x 24,5 cm Las, 1977; dwie plansze; tusz, papier; wym. obydwu plansz: 32 x 21 cm Martwa natura, lata 50.; pastel, papier; wym.: 27 x 42 cm, sygn Skarżyński Jerzy ( ) i Lidia ( ) 275. Scenografia do sztuki Augusta Strindberga Taniec śmierci, Kraków 1967; technika własna, papier, tektura; wym.: 50 x 63 cm, sygn poz. 267 poz. 270 poz. 271 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 40

41 poz. 274 poz

42 poz. 279 Stanek Zdzisław ( ) 276. Pejzaż z chałupą, 1954; olej, płótno; wym.: 36 x 70 cm, sygn Taranczewski Wacław ( ) 277. Martwa natura z owocami, lata 60. XX w.; pastel, papier; wym.: 50 x 70 cm, sygn Martwa natura z młynkami i Biblią, lata 60.; olej, płótno; wym.: 70 x 80 cm, sygn Tobis Andrzej (ur. 1970) 279. Kosz, 2005; olej, płótno; wym.: 150 x 120 cm Wejman Mieczysław ( ) poz Postaci, lata 40./50. XX w.; tusz, papier; wym. kompozycji: 9 x 8 cm 300 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: Leżąca postać z miastem i księżycem, lata 40./50. XX w.; tusz, papier; wym.: 6 x 12 cm 300

43 poz. 277 poz

44 poz. 282 Wyspiański Stanisław ( ) 282. Św. Dorota, ; akwarela, tusz, kredka na kalce i papierze; wym. kalki: 69 x 35 cm, wym. podobrazia: 73 x 31 cm PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: 44

45 A Albert Birot Pierre 26 Aleksiun Jan Jaromir 11 Apollinaire Guillaume 26 Arnaud Celine 26 Arp Jean 27 B Beham Sebald Hans 5 Berdowska Tamara 29 Berlewi Henryk 26, 28 Bielska Tworkowska Leokadia 11 Błocki Włodzimierz 11 Bodenehr Gabriel Starszy 5 Brydak Jędrzej 5 Brzęczkowski Stanisław 11 Brzękowski Jan 26, 27 Buczek Włodzimierz 11 C Chrystow Sławomir 11 Cochin Charles Nicolas syn 9 D Dadlez Paweł 11 Dahlberg Erik 5, 6 Damasiewicz Witold 29 Dawski Stanisław 11 Dermee Paul 26 Dodd Robert 6 Doderer Wilhelm Carl von 7 Dretler Flin Stefania 11, 27 Dzieliński Kazimierz 12 E Eljasz Radzikowski Walery 7 Ernst Max 27 F Fleck Wojciech 12 Frankowska Fryda 12 Friedrich Iwan 12 Frycz Karol 12 G Gaj Jacek 12 Get Stankiewicz Eugeniusz 13 Getz Leon 13 Gielniak Józef 13 Goll Ivan 26 Gostyński Marian 13 Grabiński Henryk 7 Grey Roch 26 Grott Teodor 13 Grzywacz Zbylut 14 Gumowski Jan Kanty 14 H Halicka Alicja 27 Hertz Henri 26 Hiszpańska Neumann Maria 14 Hoffmann Adam 14 Hofman Vlastimil 30 Holzmüller Juliusz 30 Hrynkowski Jan 14 J Jakimowicz Roman 14 Jakubowski Stanisław 15, 30 Janowski Stanisław 15 Jarocki Władysław 31 Jaxa Małachowski Soter 31 Jaźwiecki Adam Franciszek 15 K Kamocki Stanisław 32, 33 Kapusta Kozera Elżbieta 35 Karol Gustaw 5 Kobro Katarzyna 28 Koniecpolski Aleksander 6 Konieczny Włodzimierz 15 Kotkowski Włodzimierz 15 Kowalski Leon 16 Kowner Józef 35 Krasnodębska Gardowska Bogna 16 Kuczborski Stanisław 16 L Léger Fernand 26 Lam Władysław 16, 35 Lanckoroński Stanisław 6 Langner Wiktor Zbigniew 35 Larisch Karol Adolf 16 Le Bas Jacques Philippe 9 Lenica Jan 35 Leszczyńska Kluza Danuta 35 M Majcher Alojzy 16 Malczewski Rafał 36 Malewicz Kazimierz 28 Malina Marian 11 Marcoussis Louis 26 Marek Józef 37 Markowa Eugenia 28 INDEKS OSÓB Martuszewski Franciszek 16 Mehoffer Józef 16 Menkes Zygmunt 16 Mianowski Lucjan 16 Mrozowska Jadwiga 12, 24 Mrożewski Stefan 16, 28 N Noakowski Stanisław 37 Norwid Cyprian K. 21 O Obrębowski Wacław 37 Orbitowski Janusz 37 Orlik Emil 17 Orłowski Aleksander 8 Ossecki Wilhelm 17 P Pawlikowska Aniela 18 Pawliszak Wacław 38 Picabia Francis 26 Picasso Pablo 18 Płoński Michał 8 Podoski Wiktor 18 Potocki Stanisław Rewera 6 Potworowski Tadeusz Piotr 38 Prauss Ryszard 18 Procajłowicz Antoni 18 Pronaszko Zbigniew 28 Przybyłowicz Michał 20 R Raczyński Edward hr. 17 Raczyński Stanisław 18 Rakoczy Jerzy 6 Reeve A.W. 10 Reeve R.G. 10 Ridinger Johann Elias 8 Ridinger Martin Elias 8 Ritter Maria 19 Roguski Władysław 19 Rolicz Stanisław 19 Rubczak Jan 19 Rudziński Andrzej 20 Rudzka Cybisowa Hanna 38 45

46 Rychter Tadeusz 20 Rzegociński Witold 21 Rzepiński Czesław 38 Rzepka Allan 38 S Salmon Andre 26 Savinio Alberto 26 Schreyer Lothar 21 Segall Lasar 21 Siedlecki Franciszek 21 Skarżyńska Lidia 40 Skarżyński Jerzy 40 Skoczylas Władysław 21 Sobieski Jan 6 Sosnowski Józef 12 Srzednicki Konrad 21 Stanek Zdzisław 42 Stanisławski Jan 21 Stażewski Henryk 28 Steller Paweł 21 Stern Jonasz 21 Stroobant François 9 Strzemiński Władysław 28 Styrylska Celina 21 Suchanek Antoni 21 Suhr Peter 9 Szaniawski Jerzy 12 Szmaj Stefan 21 Szpingier Zygmunt 22 Szulc Marian 22 T Taranczewski Wacław 22, 42 Tobis Andrzej 42 Treter Bogdan 22 Trockiewicz Teofil 9 Tzara Tristan 26 U Ungaretti Giuseppe 26 Wejman Mieczysław 23, 42 Werner Bernard Fryderyk 10 Winckler Georg Gottfried 10 Winnicki Radziewicz Aleksander 23 Wiśniowiecki Michał 6 Wojnarski Jan 24 Wojtkiewicz Witold 24 Wroniecki Jan Jerzy 24 Wyczółkowski Leon 24 Wyspiański Stanisław 44 Z Zakrzewski Władysław 25 Zangwill Israel 27 Ż Żurawski Władysław 25 INDEKS GEOGRAFICZNY B Brześć Litewski 5 Bydgoszcz 6, 19 C, Ć Częstochowa 5 Ćmielów 6 F Filipów 5 G Galicja 7 Gdańsk 5, 6 Gdynia 22 Gołąb 5 Górny Śląsk 24 Grudziądz 22 H Hamburg 9 Hel 6 I, J Iłża 5 V Vernet Joseph Claude 9 Janowiec nad Wisłą 6 W Walter Henryk 10 K Karkonosze 12 Warre J.F. 10 Koło 5 Waśkowski Wacław 22 Konary 15 Wąsowicz Wacław 22 Koronowo 24 Weiss Wojciech 22 Koszyszcze 15 PEŁNE OPISY OBIEKTÓW ORAZ ZDJĘCIA: Kraków 5, 6, 7, 9, 10, 14, 16, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 25, 31 Krzemieniec 11 Ł Łódź 21, 35 M, N Modliborzyce 5 Niemen 17 Nowa Ruda 14 P Paryż 37 Pilawa 5 Pińczów 6 Piotrków Trybunalski 6 Pomorze 11 Poznań 16, 25 Pułtusk 6 S, Ś San 5 Sandomierz 6, 14 St. Jean D Acrs 10 Syria 10 Szczecin 6 Śnieżka 12 T Texel 6 Toruń 5, 6, 21 W Warszawa 5, 12 Wenecja 21 Wieliczka 7 Wilno 14, 17 Wisła 5 Wojnicz 5 Wołczesk 15 Wrocław 10 Z Zakopane 12, 32, 33, 36 Zakroczym 6 46

47 47

48 Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a Kraków tel.: fax: kom. : ; nautilus@antique.com.pl BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski SKŁAD: Roman Marcinek, Maciej Żywolewski ZDJĘCIA: Maciej Żywolewski DRUK: ul. J. Lea Kraków Na okładce: Schreyer Lothar, Robot (fragment), poz. 161 COPYRIGHT: Salon Antykwaryczny Nautilus 2007 PEŁNE OPISY I ILUSTRACJE WSZYSTKICH OFEROWANYCH OBIEKTÓW ZNAJDUJĄ SIĘ NA PŁYCIE CD DOŁĄCZO- NEJ DO KATALOGU ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ:

IX AUKCJA SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ WYNIKI AUKCYJNE POLSKI DOM AUKCYJNY

Lista zwycięzców za okres r.

WYNIKI VIII AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY

WYNIKI VIII AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY WYNIKI VIII AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY - 23.03.2017 Nr Zdjęcie Autor, tytuł, technika Cena wywoławcza Stanisław 1. ŻUKOWSKI Ku wiośnie, 1931 19 000 zł Estymacja 40 000-50 000

Lista zwycięzców 30 zł na start z BZWBK24 mobile

LISTA LAUREATÓW Nagroda IV stopnia zestaw do grillowania

Mieczysława B. Małgorzata R.

Mieczysława B. Małgorzata R. Imię i Nazwisko Małgorzata K. Joanna W. Anna Z. Elżbieta G. Dorota D. Aneta Ś. Justyna Z. Marek M. Bożena N. Cecylia M. Maria Z. Aneta S. Taisa R. Justyna G. Jadwiga C. Paula W. Monika M. Marcin G. Marta

7 700 zł 9 000-11 000 7 700

PONIEDZIAŁEK r Wigilia Bożego Narodzenia.

PONIEDZIAŁEK r Wigilia Bożego Narodzenia. PONIEDZIAŁEK 24.12.2018 r Wigilia Bożego Narodzenia. 6.3o + Marianna, Jan Kłobuchowscy 6.3o + Jerzy, Aleksandra (k) Drążkiewicz 6.3o + Wojciech Skonieczny - 24 Msza św. Gregoriańska 8.oo + Franciszek w

OBWIESZCZENIE Miejskiej Komisji Wyborczej w Bytowie z dnia 23 października 2014 r.

OBWIESZCZENIE Miejskiej Komisji Wyborczej w Bytowie z dnia 23 października 2014 r. OBWIESZCZENIE Miejskiej Komisji Wyborczej w Bytowie z dnia 23 października 2014 r. o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Bytowie w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików

Adamski Andrzej i Zofia: Antoni, Józefa, Maria, Józef Adamski Franciszek i Katarzyna: Józef, Jan, Zofia Adamski Jan i Anna Adamski Józef i Zofia:

Adamski Andrzej i Zofia: Antoni, Józefa, Maria, Józef Adamski Franciszek i Katarzyna: Józef, Jan, Zofia Adamski Jan i Anna Adamski Józef i Zofia: Adamski Andrzej i Zofia: Antoni, Józefa, Maria, Józef Adamski Franciszek i Katarzyna: Józef, Jan, Zofia Adamski Jan i Anna Adamski Józef i Zofia: Stanisław Adamski Józef Adamski Ludwik i Anastazja: Zofia,

edycja 2012 Grafiki, rysunki i akwarele prof. Henryka Dąbrowskiego edycja 2012 Grafiki, rysunki i akwarele prof. Henryka Dąbrowskiego Kazimierz Dolny - Kościół Św. Anny Studium malarskie z natury Akwarela, karton 37x44 cm, rok 1950 Kazimierz Dolny Targ na rynku Studium

AUKCJA NR 16. NAUTILUS Salon Antykwaryczny. 19 V 2007, godz. 12.00 INDEKS OSÓB:

AUKCJA NR 16. NAUTILUS Salon Antykwaryczny. 19 V 2007, godz. 12.00 INDEKS OSÓB: GŁÓWNA/HOME INFORMACJE OFERTA AUKCJE -ARCHIWUM WYSTAWY WYDAWNICTWA KONTAKT WERSJA ZE ZDJĘCIAMI-WITH FOTO WERSJA BEZ ZDJĘĆ-TEXT ONLY NAUTILUS Salon Antykwaryczny. AUKCJA NR 16 19 V 2007, godz. 12.00 GRAFIKA

1. Królowa G. Bogusza: Od p. Mężyk Teresa do Mężyk Anna i Stanisław Patryk Janus i Kacper Janus.

1. Królowa G. Bogusza: Od p. Mężyk Teresa do Mężyk Anna i Stanisław Patryk Janus i Kacper Janus. Propozycja kolędy dla aspirantów, ministrantów i lektorów 1. Królowa G. Bogusza: Od p. Mężyk Teresa do Mężyk Anna i Stanisław Patryk Janus i Kacper Janus. 2. Mszalnica Zagóra od p. Jelito Kazimiera i Piotr

AUKCJA PRAC NA PAPIERZE 9 STYCZEŃ 2017 KATOWICE. Plac Wolności 11/2, godz

AUKCJA PRAC NA PAPIERZE 9 STYCZEŃ 2017 KATOWICE. Plac Wolności 11/2, godz AUKCJA PRAC NA PAPIERZE 9 STYCZEŃ 2017 KATOWICE Plac Wolności 11/2, godz. 17.00 1. ANERI - Irena WEISS (1888-1981) Gałązka kwitnącej pigwy indyjskiej, 1950 olej, tektura; 30 x 47cm; sygn.l.d.: aneri cena:

WYNIKI XIV AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY

WYNIKI XIV AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY WYNIKI XIV AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY 7.03.2019 Nr Zdjęcie Autor, tytuł, technika Estymacja Kwota osiągnięta 1. Wlastimil HOFMAN Scena alegoryczna z aniołem olej, deska 6 000-8

W - Ż. Rzymskokatolicka Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie. Spis pochowanych W - Ż. Sektor/ Miejsce

W - Ż. Rzymskokatolicka Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie. Spis pochowanych W - Ż. Sektor/ Miejsce W - Ż Spis pochowanych W - Ż Nazwisko Imię Sektor/ Miejsce Rok Miesiąc Dzień Żył lat Wach Krzysztof A4/ I:25,26 2007 1 1 49 Wach Stanisław A4/ J:27,28 1997 4 10 69 Wachnik Antoni A3/ L:50,51 1961 5 27

PONIEDZIAŁEK r.

PONIEDZIAŁEK r. PONIEDZIAŁEK 24.04.2017 r. 7.oo + Alfred Banach 7 Msza św. Gregoriańska 7.oo W intencji Parafian 8.oo + Jadwiga i Jerzy Grześkowiak 8.oo + Tadeusz w 1 rocz. śm. 10.oo + Marianna Karwicka w 20 rocz. śm.

SPRAWOZDANIE O UDZIELONEJ POMOCY PUBLICZNEJ W ROLNICTWIE LUB RYBOŁÓWSTWIE, INNEJ NIŻ POMOC DE MINIMIS

SPRAWOZDANIE O UDZIELONEJ POMOCY PUBLICZNEJ W ROLNICTWIE LUB RYBOŁÓWSTWIE, INNEJ NIŻ POMOC DE MINIMIS SPRAWOZDANIE O UDZIELONEJ POMOCY PUBLICZNEJ W ROLNICTWIE LUB RYBOŁÓWSTWIE, INNEJ NIŻ POMOC DE MINIMIS I. Nazwa podmiotu udzielającego Wójt Gminy Tymbark II. NIP podmiotu udzielającego 737-13-62-818 III.

Z A W I A D O M I E N I E o czynnościach przyjęcia przebiegu granic nieruchomości

Z A W I A D O M I E N I E o czynnościach przyjęcia przebiegu granic nieruchomości G4 GEODEZJA Kraków, 11.02.2016 31-619 Kraków, ul. Orła Białego 29 Tel. 012 647 01 40, fax 012 647 01 40 NIP: 551-227-84-51, REGON: 356514690 Adres do korespondencji: Dariusz Gala ul. Chełmońskiego 70d/8

GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO GRAFIKA inspirowana twórczością STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO Konkurs Grafika inspirowana twórczością Stanisława Wyspiańskiego odbył się w ramach projektu

Wyniki wyborów do Rady Gminy Goleszów przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r.

Wyniki wyborów do Rady Gminy Goleszów przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r. - - Wyniki wyborów do Rady Gminy Goleszów przeprowadzonych w dniu listopada 0 r. Okręg wyborczy nr Goleszów Dolny obejmujący mandat. GANDOR Magdalena Anna zgłoszona przezkomitet Wyborczy Wyborców Jarosława

Aukcja nr 45 Grafika, rysunek, akwarela. Kraków, 20 czerwca 2015 Aukcja nr 45 Grafika, rysunek, akwarela. Kraków, 20 czerwca 2015 AUKCJA NR 45 WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 15-19 VI 2015 AUKCJA Sobota, 20 VI 2015, godzina 12 00 Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, ul. Św. Jana

PONIEDZIAŁEK r. NMP Matki Kościoła

PONIEDZIAŁEK r. NMP Matki Kościoła PONIEDZIAŁEK 10.06.2019 r. NMP Matki Kościoła 7.3o + Józef Gajewski w 4 rocz. śm. i zmarli z rodziny int. od żony 7.3o + Danuta i Jan Orczykowscy oraz Rodzice z obojga stron 9.oo + Janina, Ludwik, Lech,

WYCIĄG Z OBWIESZCZENIA KOMISARZA WYBORCZEGO WE WROCŁAWIU z dnia 1 grudnia 2014 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa dolnośląskiego

WYCIĄG Z OBWIESZCZENIA KOMISARZA WYBORCZEGO WE WROCŁAWIU z dnia 1 grudnia 2014 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa dolnośląskiego WYCIĄG Z OBWIESZCZENIA KOMISARZA WYBORCZEGO WE WROCŁAWIU z dnia 1 grudnia 2014 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa dolnośląskiego Na podstawie art. 168 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011

Tabela nr 9: wyroki, jakie zapadły w stosunku do oskarżonych o zbrodnie nazistowskie w pow. kutnowskim.

Tabela nr 9: wyroki, jakie zapadły w stosunku do oskarżonych o zbrodnie nazistowskie w pow. kutnowskim. 17 Malinowska Maria 18 Herter Emil 19 Drews Rudolf 20 Krajewski Roman 21 Maas Edmund 22 Kłódczyński Antoni Razem 0 1 2 0 0 5 14 Powyższa tabela ilustruje strukturę procesów i kar w stosunku do osób oskarżonych

Nr_ks Darczyńca Miejscowość Obdarowany Dar Pan Łukasz Skawina Ryszard W 100,00 zł wszystkim podopiecznym Pani Zofia Opole

Nr_ks Darczyńca Miejscowość Obdarowany Dar Pan Łukasz Skawina Ryszard W 100,00 zł wszystkim podopiecznym Pani Zofia Opole Nr_ks Darczyńca Miejscowość Obdarowany Dar 38642 Pan Łukasz Skawina Ryszard W 38643 Pani Zofia Opole 38644 Pani Bronisława Górki 38645 Państwo Halina i Mirosław Toruń 38646 ICN Polfa Rzeszów SA Rzeszów

INFORMACJA PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ. z dnia 17 marca 2015 r.

INFORMACJA PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ. z dnia 17 marca 2015 r. ZPOW-640-26/15 INFORMACJA PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 17 marca 2015 r. o utworzonych komitetach wyborczych w związku z wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonymi na dzień 10 maja

Zawody Grupy Powszechnej

Zawody Grupy Powszechnej Zawody Grupy Powszechnej Pistolet Sportowy Jawor 28.06.2015 1. Maciuszek Stanisław Czak 93 2. Zając Józef Czak 92 4. Miszczuk Rafał Czak 89 3. Haraszkiewicz Robert Czak 89 5. Stefanik Roman Czak 87 6.

OBWIESZCZENIE. KOMISARZA WYBORCZEGO W RZESZOWIE z dnia 22 listopada 2014 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa podkarpackiego.

OBWIESZCZENIE. KOMISARZA WYBORCZEGO W RZESZOWIE z dnia 22 listopada 2014 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa podkarpackiego. OBWIESZCZENIE KOMISARZA WYBORCZEGO W RZESZOWIE z dnia 22 listopada 2014 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa podkarpackiego. Na podstawie art. 168 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks

BURMISTRZ MIASTA GRYBOWA. RADA MIEJSKA w GRYBOWIE kadencji WYNIKI WYBORÓW WYMAGANA II TURA WYBORÓW. Radny(-a)

BURMISTRZ MIASTA GRYBOWA. RADA MIEJSKA w GRYBOWIE kadencji WYNIKI WYBORÓW WYMAGANA II TURA WYBORÓW. Radny(-a) WYNIKI WYBORÓW BURMISTRZ MIASTA GRYBOWA WYMAGANA II TURA WYBORÓW RADA MIEJSKA w GRYBOWIE kadencji 2014-2018 Okręg 1 Okręg 2 Okręg 3 Okręg 4 Okręg 5 Okręg 6 Okręg 7 Okręg 8 Okręg 9 Okręg 10 Okręg 11 Okręg

[ malarstwo ] katalog strat 20 [ malarstwo ] katalog strat katalog strat [ malarstwo ] 21 22 [ malarstwo ] katalog strat katalog strat [ malarstwo ] 1 2 3 1. KOSSAK Jerzy Wesele krakowskie, ok. 1950 Olej, płótno, 79 x 128 cm Kat.

strona 1 Syrynia 2010-06-09 Opis przedmiotu: Syrynia St MarkusKirche ( kościół św. Marka) Wydana we Wrocławiu przed 1915 rokiem

strona 1 Syrynia 2010-06-09 Opis przedmiotu: Syrynia St MarkusKirche ( kościół św. Marka) Wydana we Wrocławiu przed 1915 rokiem strona 1 Syrynia 2010-06-09 Syrynia Opis przedmiotu: Syrynia St MarkusKirche ( kościół św. Marka) Wydana we Wrocławiu przed 1915 rokiem strona 1 Bila Hora 2010-06-09 Bila Hora Opis przedmiotu: Biała Góra

Historia Grabowca, zdjęcia z roku: Historia Grabowca. Zdjęcia z roku: Renata Kulik, Henryk Kulik. Wszelkie prawa autorów zastrzeżone

Historia Grabowca, zdjęcia z roku: Historia Grabowca. Zdjęcia z roku: Renata Kulik, Henryk Kulik. Wszelkie prawa autorów zastrzeżone 1 Historia Grabowca Zdjęcia z roku: 1940 Renata Kulik, Henryk Kulik Wszelkie prawa autorów zastrzeżone 2 Historia Grabowca, zdjęcia z roku: 1940 Zdjęcie 1 Rok 1940. Grabowiec. Od lewej stoją: Jadwiga Koprowska,

PONIEDZIAŁEK Wielkanocny r.

PONIEDZIAŁEK Wielkanocny r. PONIEDZIAŁEK Wielkanocny 17.04.2017 r. 7.3o + Bernadeta i Bronisław, Rodzice z obojga stron, Henryk, Jan, Marian 7.3o + Stanisława (k) i Stanisław, Janusz, Grzegorz i Martin Woźniakowscy 9.oo + Tadeusz

BALU CHARYTATYWNEGO PRZYJACIÓŁ FUNDACJI SAMOTNA MAMA

BALU CHARYTATYWNEGO PRZYJACIÓŁ FUNDACJI SAMOTNA MAMA Szanowni Państwo! Zapraszamy do obejrzenia eksponatów, które pojawią się na licytacji oraz kiermaszu podczas dorocznego BALU CHARYTATYWNEGO PRZYJACIÓŁ FUNDACJI SAMOTNA MAMA w dniu 6 lutego 2016r. Zdzisław

edycja 2013 Grafiki, rysunki i akwarele prof. Henryka Dąbrowskiego edycja 2013 Grafiki, rysunki i akwarele prof. Henryka Dąbrowskiego Kazimierz Dolny - Kościół Św. Anny Studium malarskie z natury Akwarela, karton 37x44 cm, rok 1950 Kazimierz Dolny Targ na rynku Studium

Rybki, Kotki, Pieski... dla Walentynek

L.p. Strona Kod wpisu Nazwisko Imię Data ur. Uwagi D 1851/09 ARC Wielichowo Waber Walenty C 1819/15 RC Wielichowo Waber

L.p. Strona Kod wpisu Nazwisko Imię Data ur. Uwagi D 1851/09 ARC Wielichowo Waber Walenty C 1819/15 RC Wielichowo Waber L.p. Strona Kod wpisu Nazwisko Imię Data ur. Uwagi 665 17 D 1851/09 ARC Wielichowo Waber Walenty 1851.01.15 88 3 C 1819/15 RC Wielichowo Waber Wojciech 1818.04.19 1 131 29 D 1857/16 KD Wielichowo Waber

Wykaz uczestników scalenia gruntów w obrębie Biadoliny Radłowskie, gm. Wojnicz:

Wykaz uczestników scalenia gruntów w obrębie Biadoliny Radłowskie, gm. Wojnicz: Wykaz uczestników scalenia gruntów w obrębie Biadoliny Radłowskie, gm. Wojnicz: Lp. Nazwisko i imię 1. Banaś Celina 2. Bednarek Beata 3. Bednarek Krzysztof 4. Bielakowa Anna 5. Błakała Zofia 6. Bodzioch

PONIEDZIAŁEK r.

PONIEDZIAŁEK r. PONIEDZIAŁEK 01.04.2019 r. 7.oo W intencji Ewy z prośbą o powrót do zdrowia 7.oo Wynagradzająca za grzechy i przewinienia względem Pana Boga 8.oo + Mieczysław Andrysiak, zmarli Rodzice i zmarli z rodziny

3. JEMIOŁ Łukasz, lat 30, zam. Puławy zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA PSPP - lista nr 16

3. JEMIOŁ Łukasz, lat 30, zam. Puławy zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA PSPP - lista nr 16 OBWIESZCZENIE Miejskiej Komisji Wyborczej w Puławach z dnia 23 października 2014 r. o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych do Rady Miasta Puławy w wyborach zarządzonych na dzień 16 listopada

OBWIESZCZENIE / WYCIĄG /

OBWIESZCZENIE / WYCIĄG / OBWIESZCZENIE / WYCIĄG / KOMISARZA WYBORCZEGO W RZESZOWIE z dnia 22 listopada 2014 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa podkarpackiego. Na podstawie art. 168 1 ustawy z dnia 5 stycznia

OBWIESZCZENIE MIEJSKIEJ KOMISJI WYBORCZEJ W NOWYM MIE

OBWIESZCZENIE MIEJSKIEJ KOMISJI WYBORCZEJ W NOWYM MIE 1 OBWIESZCZENIE MIEJSKIEJ KOMISJI WYBORCZEJ W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM z dnia 27 października 2006 r. o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych w wyborach do Rady Miejskiej Nowego Miasta Lubawskiego

AUKCJA NR 12. malarstwo, grafika, plakat. Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE

FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE

FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE ZWIĄZEK Z A W O D O W Y POLSKICH ART. PLASTYKÓW W LUBLINIE WOLNY SALON PAŹDZIERNIK 1946 SALE KATOL, UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO AL, RACŁAWICKIE 14 FESTIWAL SZTUKI W LUBLINIE POD

Wpisany przez Administrator piątek, 24 października :42 - Poprawiony piątek, 24 października :48

Wpisany przez Administrator piątek, 24 października :42 - Poprawiony piątek, 24 października :48 OBWIESZCZENIE Miejskiej Komisji Wyborczej w Kłodawie z dnia 23 października 14 r. o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Kłodawie w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików

I. Pion Operacji Logistycznych Wydział Techniczny w Bydgoszczy

I. Pion Operacji Logistycznych Wydział Techniczny w Bydgoszczy I. Wydział Techniczny w Bydgoszczy Wydział Techniczny w Bydgoszczy ul. Gajowa 99 85-700 Bydgoszcz a) Wydział Techniczny 85-700 Bydgoszcz, ul. Gajowa 99 kontakt: Janusz Rozwarski tel.: 52 370 55 35 (dostawa

UCZESTNICY ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU CENTRALNEGO

UCZESTNICY ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU CENTRALNEGO XLII OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO 2018/2019 Komitet Główny OJF UCZESTNICY ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU CENTRALNEGO Kod uczestnika Szkoła 1. KO Śląsk / 78 I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika 2.

7.3o + Czesław Dymowski w 3 rocz. śm. oraz Józefa (k) Świnarska w 9 rocz. śm.

7.3o + Czesław Dymowski w 3 rocz. śm. oraz Józefa (k) Świnarska w 9 rocz. śm. PONIEDZIAŁEK 25.03.2019 r. Uroczystość Zwiastowania NMP. 7.3o + Czesław Dymowski w 3 rocz. śm. oraz Józefa (k) Świnarska w 9 rocz. śm. 7.3o W intencji Moniki, Michała oraz Krystyny i Macieja o umocnienie

Spis eksponatów na wystawie Hommage à Nowotarski. Przepis na wolność.

AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia

AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 8 VI 10 VI 2006 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. św. Tomasza 8, Kraków AUKCJA Sobota, 10 VI 2006, godz.

43. Aukcja Dzieł Sztuki

Oferta sprzedaży z dnia

Oferta sprzedaży z dnia Oferta sprzedaży z dnia 8.12.2011 Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą pełną ofertą sprzedaży dzieł sztuki. W związku z trwającymi pracami nad digitalizacją naszej kolekcji, informujemy Państwa,

Historia Grabowca, zdjęcia z roku: Historia Grabowca. Zdjęcia z roku: Renata Kulik, Henryk Kulik. Wszelkie prawa autorów zastrzeżone 1 Historia Grabowca Zdjęcia z roku: 1943 Renata Kulik, Henryk Kulik Wszelkie prawa autorów zastrzeżone 2 Zdjęcie 1 Rok 1943. Panorama Grabowca. Zdjęcie ze zbiorów Celiny i Mariana małżonków Kołtun. 3 Zdjęcie

Recenzje inscenizacji teatralnych dramatów Stanisława Wyspiańskiego (zestawienie sporządzone na podstawie zbiorów BPP, obejmuje lata )

Recenzje inscenizacji teatralnych dramatów Stanisława Wyspiańskiego (zestawienie sporządzone na podstawie zbiorów BPP, obejmuje lata ) Biblioteka Pedagogiczna Piotrków Trybunalski Multimedialne Centrum Informacji i Promocji Oprac. K. Krogulska 83 poz. Recenzje inscenizacji teatralnych dramatów Stanisława Wyspiańskiego (zestawienie sporządzone