Dlaczego SILESIA w Czechowicach?...

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Dlaczego SILESIA w Czechowicach?..."

Transkrypt

1

2 Dlaczego SILESIA w Czechowicach?...

3 Język angielski Nauka języków obcych obejmuje lekcje języka angielskiego we wszystkich klasach liceum i technikum w ZS Silesia. Oprócz regularnych zajęć z języka angielskiego, w klasach technikum uczniowie poznają także język zawodowy W ramach edukacji językowej uczniowie uczestniczą w różnorodnych konkursach: Fox, Pokaż nam Język, Olimpiada Języka Angielskiego, Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krainach Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Halloween, konkursy o indeks uczelni wyższych.

4 Lekcje języka angielskiego prowadzone są z wykorzystaniem tablic interaktywnych i odpowiedniego oprogramowania. Uczniowie mają także możliwość uczęszczania na dodatkowe nieodpłatne zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego z języka angielskiego i zajęcia rozwijające ich umiejętności językowe.

5 Język hiszpański W klasie językowo-turystycznej nauka języka hiszpańskiego odbywa się od podstaw. Dla chętnych oferujemy zajęcia dodatkowe i konsultacje przygotowujące do egzaminów językowych. Uczniowie korzystają z nowoczesnego podręcznika pt. Prisma, a także mają do dyspozycji bogate materiały hiszpańskojęzyczne, programy multimedialne i słowniki.

6 Język niemiecki Chcesz poznać naszych zachodnich sąsiadów? Nawiązać z nimi kontakt? Może przyszłym partnerem biznesowym będzie ktoś z Niemiec? Naucz się języka Niemieckiego w naszej szkole.

7 Język rosyjski Czy wiesz co to matrioszka? Interesuje Cię kultura i język naszego wschodniego sąsiada? Poznaj język który pozwoli nawiązać Tobie kontakty z naszymi wschodnimi sąsiadami.

8 Matematyka udział w zajęciach prowadzonych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii: rzutnik multimedialny, tablica interaktywna, możliwośd korzystania ze zbiorów pomocy naukowych z matematyki, strona internetowa, bogaty zbiór podręczników i zbiorów zadao z matematyki, możliwośd uczęszczania na bezpłatne dodatkowe zajęcia dydaktyczno wyrównawcze oraz kółko matematyczne w ramach projektu EDUKACJA W POWIECIE BIELSKIM DROGĄ DO SUKCESU, możliwośd udziału w konkursach matematycznych,

9 HISTORIA - WOS W ramach edukacji historyczno- obywatelskiej ZS Silesia systematycznie współpracuje z następującymi placówkami edukacyjnymi: -> Państwowym Muzeum Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu -> Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu -> Centrum Żydowskie w Oświęcimiu -> Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie -> Muzeum Powstania Warszawskiego -> Europe Direkt Punkt Informacyjny Unii Europejskiej przy Książnicy Beskidzkiej w Bielsku- Białej

10 Współpraca z powyższymi instytucjami umożliwia uczniom poszerzenie wiedzy z przedmiotów humanistycznych (historia, WOS) poprzez udział: - w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych - w zajęciach warsztatowych z wykorzystaniem zasobów archiwalnych (np. IPN) - w spotkaniach z ciekawymi ludźmi (świadkowie historii- byli więźniowie obozów Auschwitz- Birkenau, politycy, Posłowie na Sejm RP) - w konkursach przedmiotowych ( Drogi do Niepodległości, Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, Samorządowa Akcja Obywatelska) - w wycieczkach przedmiotowych (Państwowe Muzeum Auschwitz Birkenau, IPN, Centrum Żydowskie i Synagoga w Oświęcimiu)

11 Biologia Uczniowie naszej szkoły biorą udział w wielu projektach i akcjach ekologicznych min: Głównym celem udziału w kampaniach ekologicznych jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna młodzieży. Uczniowie nabywają wiedzę z zakresu takich zagadnieo jak: ochrona powietrza, ochrona zwierząt,szerzenie wiedzy na temat wpływu zachowao człowieka na otaczające nas środowisko. Realizowane programy to:, Pomóż potrąconym, Ratujmy Beskidzkie Lasy, Dzieo dobrych uczynków, Choinki nadziei, Dzieo czystego powietrza, Segregujesz-zyskujesz.

12 KLUB GAJA Celem działań ekologicznych Klubu Gaja jest ochrona naszej planety Ziemi oraz zachowanie środowiska naturalnego i różnorodności biologicznej dla nas i dla przyszłych pokoleń. Uczniowie biorą udział w projektach o tematyce zrównoważonego rozwoju. Projekty realizowane: - zaadoptuj rzekę - chronimy klimat AKCJA ZBIÓRKI BATERII jest częścią programu Działaj czysto! prowadzonego przez firmę PMS BARTNICKI mającą na celu ochronę środowiska naturalnego przed zanieczyszczeniem odpadami. Zbiórka zużytych baterii sprawi, iż nie trafią one na wysypisko śmieci, a zostaną poddane procesowi odzysku.

13 UDZIAŁ UCZNIÓW W OLIMPIADZIE EKOLOGICZNEJ POLA NADZIEI Kształcenie wrażliwości młodzieży wobec cierpienia, choroby, osamotnienia ludzi starszych nieuleczalnie chorych. Zgłębianie wiedzy na temat pracy w hospicjum i pomocy chorym nieuleczalnie, umierającym niesionym przez młodego człowieka. Uwrażliwienie młodych ludzi na poszanowanie godności człowieka starszego, samotnego, schorowanego, umierającego. Przybliżenie uczniom, nauczycielom, oraz rodzicom celów międzynarodowej akcji Pola Nadziei.

14 Mam haka na raka Uczniowie biorący udział w akcji mam haka na raka są laureatami i biorą w głównym konkursie w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zdobywając wyróżnienia i nagrody.

15 Wychowanie fizyczne Zespół Szkół Silesia oferuję uczniom szerokie zaplecze związane z prowadzeniem lekcji wychowania fizycznego oraz zajęd pozalekcyjnych

16 Zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są również na basenie Wodnik, lodowisku miejskim oraz w plenerze (bliskie sąsiedztwo tras biegowych wokół stawu Kopalniok ). Szkoła proponuję bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, siłownia, pływanie. W ramach tych zajęć funkcjonuje wewnątrzszkolna Halowa Liga Piłki Nożnej oraz turnieje siatkówki plażowej

17 NIEMCY ANGLIA CYPR RUMUNIA Projekt planowany na lata Turcja Włochy Bułgaria

18 Program edukacyjny Nasze drogowskazy to pamięć, dialog i współpraca. Główne cele programu: Dlaczego nie możemy nigdy zapomnieć o Holokauście? Promowanie postaw pokojowych, otwartych na rzecz dialogu międzykulturowego i miedzy religijnego

19 Projekt Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów Realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Sportu Izraela, Instytutem Polskim w Tel Avivie i Instytutem Yad Vashem w Jerozolimie. W jego ramach: - poznawanie historii i kultury dwóch narodów - spotkania Bliżej siebie młodzieży polskoizraelskiej

20 Udział w programie Pamięd dla przyszłości realizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz Stowarzyszenie Dzieci Holokaustu w Polsce. Program pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall. W jego ramach: szkolne obchody Dni Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości warsztaty z zakresu integracji, tożsamości i tolerancji narodowej spotkania z Dziećmi Holokaustu

21 Planujesz studia humanistyczne lub przyrodnicze To liceum w Silesii jest dla Ciebie

22 Liceum ogólnokształcą Szkoła przygotowuje do zdania egzaminu maturalnego oraz kontynuowania nauki na studiach wyższych. Wybrane przedmioty język polski, język angielski, geografia w klasie językowo-turystycznej oraz język polski, język angielski, biologia w klasie językowo-ekologicznej realizowane są na poziomie rozszerzonym dzięki czemu lepiej przygotowują na studia w każdym systemie.

23 Liceum ogólnokształc Zespół Szkół Silesia ogłasza nabór do klasy pierwszej z rozszerzonym programem wychowania fizycznego o profilu piłka nożna. Klasa powstaje na bazie liceum ogólnokształcącego (rozszerzenia polski, biologia, j. angielski). Uczniowie będą mieli 4 godziny wychowania fizycznego oraz dodatkowo zajęcia na siłowni i na basenie miejskim. Klasa powstaje w ramach współpracy naszej szkoły z Uczniowskim Międzyszkolnym Klubem Sportowym Trójka Czechowice-Dziedzice.

24 Liceum ogólnokształc Szkoła Mistrzostwa Sportowego Jesteś wysportowany lubisz sport możesz rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie kajakarstwo oraz judo.

25 Przeglądając oferty pracy zauważysz Poszukiwany! Elektryk Informatyk Specjalista od reklamy Budowlaniec Mechanik

26 Chcesz zdobyć: -Przyszłościowy i ciekawy zawód -Studiować na kierunkach techniczn -Płatną pracę Nie chcesz zasilić bezrobotnych w Polsce lub pracować za grosze!!! Technikum w Zespole Szkół SILESIA jest dla Ciebie

27 Technik organizacji reklamy Praktyki zawodowe w firmach zajmujących się public relations, poligrafią i reklamą zewnętrzną. Udział w warsztatach ceramicznych i malowanie na szkle. Możliwość udziału w szkolnej internetowej grze giełdowej.

28 Możliwość skorzystania ze studia fotograficznego i ciemni fotograficznej. Udział w warsztatach fotograficznych

29 Technik informatyk Praktyki zawodowe w wiodących firmach rejonu (MediaTarget, Urząd Miejski, Radio Bielsko, KolNet) Udział w konkursach i olimpiadach informatycznych Do dyspozycji uczniów są 4 sale komputerowe oraz jedna sala laboratoryjna (m.in.dialnet Masters, Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Informatyce)

30 Możliwość wyboru specjalizacji- bazy danych, grafika komputerowa Najwyższa zdawalność egzaminu zawodowego w powiecie bielskim

31 Pokaz w firmie KolNet Uczniowie technikum informatycznego mają możliwośd udziału w lekcji w firmie KolNet. Zajęcia mają na celu przybliżyd historię telefonii analogowej i cyfrowej, jak również pokazad dawne urządzenie podsłuchowe i nowe sposoby przesyłu danych cyfrowych.

32 W szkole o profilu zawodowym realizujemy projekty programu Uczenie się przez całe życie, Leonardo da Vinci. Od 2005 roku nasi uczniowie wyjeżdżają na praktyki zawodowe do Niemiec i Hiszpanii. W roku 2012 zakłada się realizację trzydziestu mobilności zawodowych do Cordoby, na południe Hiszpanii.

33 Technik mechanik Praktyki zawodowe w znanych zakładach pracy w regionie, Dostęp do pracowni komputerowych wyposażonych w specjalistyczne oprogramowanie CAD, Wizyty w nowoczesnych zakładach pracy, Zajęcia laboratoryjne na Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku Białej, Wyjazdy na Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wybierając ten kierunek, nauczysz się: organizowania i nadzorowania przebiegu procesów, wytwarzania maszyn i urządzeń, projektowania prostych obiektów mechanicznych.

34 Technik elektryk Uczniowie ucząc się zawodu technik elektryk mają możliwość uczestniczenia i zdania egzaminu SEP oraz operatora wózków widłowych w ramach prowadzonych zajęć szkolnych. Szkoła posiada bardzo wysokiej jakości sprzęt który wykorzystują uczniowie podczas nauki.

35 Technik budownictwa Wybierając ten kierunek nauczysz się: posługiwad dokumentacja budowlaną, normami, instrukcjami i katalogami, projektowad proste obiekty budowlane, dobierad technologię wykonywania robót budowlanych, prowadzid dokumentacje budowy, sporządzad kosztorysy oraz oferty przetargowe.

36 Technik budownictwa Kierunek technik budownictwa został uruchomiony w roku szkolnym 2009/2010. Teoretyczne przedmioty ogólnokształcące i zawodowe realizowane są w Zespole Szkół Silesia, a zajęcia praktyczne w firmie Akces Brunon Kieloch w Czechowicach-Dziedzicach. Praktyki zawodowe w wybranej przez ucznia firmie budowlanej.

37

38 BIG-BAND Jesteś utalentowany muzycznie to masz okazję występowad w szkolnym zespole muzycznym który zdobywa nagrody w licznych konkursach muzycznych.

39 Warsztaty teatralne Jesteś utalentowany aktorsko lub interesujesz się teatrem możesz wsiąśd udział w warsztatach teatralnych lub licznych wyjazdach do teatru.

40 Szkolny klub PTTK PTTK jest organizacją, której celem jest propagowanie i rozwijanie turystyki masowej i kwalifikowanej, krajoznawstwa, ochrony przyrody oraz opieki nad zabytkami

41 WYCIECZKI KLASOWE KAŻDEGO ROKU W SZKOLE ORGANIZOWANE SĄ WYCIECZKI KLASOWE SZCZEGÓLNIE DUŻĄ POPULARNOŚCIĄ CIESZĄ SIĘ WYCIECZKI GÓRSKIE NA BABIĄ GÓRĘ I PILSKO

42 Wycieczki Przedmiotowe Uczniowie naszej szkoły biorą udział w częstych wycieczkach przedmiotowych.

43 PAINTBALL W ROKU SZKOLNYM UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY MOGĄ WZIĄD UDZIAŁ W DWÓCH WYJAZDOWYCH GRACH W TAKTYCZNEGO PAINTBALLA - ORGANIZOWANYCH JAKO WYCIECZKI PRZEDMIOTOWE Z PRZYSPOSOBIENIA OBRONNEGO

44 SNOWDAYS - SNOWBOARD CO ROKU ORGANIZUJEMY WYJAZDY DO SZCZYRKU, GDZIE NASI UCZNIOWIE POD OKIEM KADRY INSTRUKTORÓW PZS UCZĄ SIĘ JAZDY NA SNOWBOARDZIE

45 Przyjdź i zobacz

STAROSTWO POWIATOWE OŚWIATA POWIATOWA

STAROSTWO POWIATOWE OŚWIATA POWIATOWA STAROSTWO POWIATOWE ul. Górna 13, 05-400 Otwock tel. 22 778 13 00 promocja@powiat-otwocki.pl www.powiat-otwocki.pl OŚWIATA POWIATOWA ul. Poniatowskiego 10, 05-400 Otwock tel.227792952 Wydawca: Starostwo

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW

INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016 Powiatowy informator - Co dalej gimnazjalisto? Wzorem lat ubiegłych dla wszystkich gimnazjalistów z terenu powiatu żagańskiego został przygotowany

Bardziej szczegółowo

9 TARGI EDUKACYJNE w Bielsku - Białej

9 TARGI EDUKACYJNE w Bielsku - Białej 9 TARGI EDUKACYJNE w Bielsku - Białej pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty Prezydenta Miasta Bielska-Białej 15-17 lutego 2011 PATRONATY ALFABETYCZNY SPIS WYSTAWCÓW NAZWA MIASTO NR STOISKA Akademia

Bardziej szczegółowo

13 TARGI EDUKACYJNE w Bielsku - Białej KATALOG WYSTAWCÓW. 28-29 stycznia 2015

13 TARGI EDUKACYJNE w Bielsku - Białej KATALOG WYSTAWCÓW. 28-29 stycznia 2015 13 TARGI EDUKACYJNE w Bielsku - Białej 28-29 stycznia 2015 ALFABETYCZNY SPIS WYSTAWCÓW NAZWA MIASTO NR STOISKA ALFABETYCZNY SPIS WYSTAWCÓW NAZWA MIASTO NR STOISKA Akademia Górniczo Hutnicza Kraków 6 Akademia

Bardziej szczegółowo

Referat Rozwoju Wydział Rozwoju i Promocji Miasta Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego

Referat Rozwoju Wydział Rozwoju i Promocji Miasta Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Referat Rozwoju Wydział Rozwoju i Promocji Miasta Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Sprawozdanie z realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Gorzowa Wlkp. na lata 2010 2020 za rok 2010 Marzec

Bardziej szczegółowo

Terminy i sposób rekrutacji

Terminy i sposób rekrutacji 2 3 Terminy i sposób rekrutacji Drogi Gimnazjalisto! Z myślą o Tobie Starostwo Powiatowe w Wyszkowie po raz dziewiąty organizuje przedsięwzięcie, które w założeniu ma Ci pomóc w wyborze Twojej dalszej

Bardziej szczegółowo

Projekt. Uchwała Nr.../ 2013 Rady Powiatu w Płocku z dnia... 2013 roku

Projekt. Uchwała Nr.../ 2013 Rady Powiatu w Płocku z dnia... 2013 roku Uchwała Nr.../ 2013 Rady Powiatu w Płocku z dnia... 2013 roku Projekt w sprawie informacji o stanie realizacji zadań oświatowych w powiecie płockim za rok szkolny 2012/2013. Na podstawie art. 12 pkt 11

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH NA ROK SZKOLNY 2012/2013

PLAN PRACY ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH NA ROK SZKOLNY 2012/2013 PLAN PRACY ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH NA ROK SZKOLNY 2012/2013 1 1. OGÓLNY PLAN PRACY PLACÓWKI Wizja funkcjonowania ZSB i planowane cele. Szkoła kształci uczniów przygotowując ich do wykonywania zwodów

Bardziej szczegółowo

Spis treści. I Wprowadzenie... 2. II Finansowanie oświaty... 2

Spis treści. I Wprowadzenie... 2. II Finansowanie oświaty... 2 Realizacja Strategii rozwoju gorzowskiej oświaty w latach 2011-2015 oraz informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2012 2013. Spis treści I Wprowadzenie... 2 II Finansowanie oświaty...

Bardziej szczegółowo

Gazetka szkolna XCIX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta.

Gazetka szkolna XCIX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta. WYDANIE SPECJALNE MARZEC 2011 Gazetka szkolna XCIX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta. ul. Umińskiego 12, 03-984 Warszawa tel./fax: 0 22 671 99 27 www.herbert99lo.edu.pl

Bardziej szczegółowo

POWIAT NIŻAŃSKI. Szkoły Ponadgimnazjalne w Powiecie Niżańskim zapraszają... BIULETYN SAMORZĄDOWY

POWIAT NIŻAŃSKI. Szkoły Ponadgimnazjalne w Powiecie Niżańskim zapraszają... BIULETYN SAMORZĄDOWY POWIAT NIŻAŃSKI BIULETYN SAMORZĄDOWY 37-400 Nisko, Plac Wolności 2 tel. 0-15 841 20 57, 841 26 07, fax 0-15 841 27 00 www.powiat-nisko.pl ISSN 1642-2201 Nr 1 (16) egzemplarz bezpłatny Liceum Ogólnokształcące

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Technikum Zawodowe im. ppor. Ryszarda Kuleszy w Chojnie Chojna Kuratorium Oświaty w Szczecinie Wstęp Prezentowany raport jest

Bardziej szczegółowo

Koncepcja pracy. na lata 2014-2019. Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych w Warszawie. Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych w Warszawie

Koncepcja pracy. na lata 2014-2019. Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych w Warszawie. Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych w Warszawie Koncepcja pracy Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych w Warszawie na lata 2014-2019 Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych w Warszawie ul. gen. J. Zajączka 7 Wstęp Zespół Szkół Elektronicznych

Bardziej szczegółowo

Oswiata. w Gminie Grodzisk Mazowiecki

Oswiata. w Gminie Grodzisk Mazowiecki , Oswiata w Gminie Grodzisk Mazowiecki 1 Szanowni Państwo Ważnym elementem w wychowaniu młodych ludzi jest otaczające ich środowisko. Szkoły kształtują osobowość, a także rozwój intelektualny i społeczny

Bardziej szczegółowo

Informator 2015/2016. Panstwowa Wyzsza Szkola Zawodowa w Walczu. rektorat@pwsz.eu www.pwsz.eu facebook.com/pwszwalcz

Informator 2015/2016. Panstwowa Wyzsza Szkola Zawodowa w Walczu. rektorat@pwsz.eu www.pwsz.eu facebook.com/pwszwalcz Informator 2015/2016 Panstwowa Wyzsza Szkola Zawodowa w Walczu rektorat@pwsz.eu www.pwsz.eu facebook.com/pwszwalcz strona 2 Dlaczego warto studiowac w Walczu.............. 3 SLowo Rektora..................................

Bardziej szczegółowo

Dobroć człowieka jest największą wartością Nie ma kaleki jest człowiek Każdy ma prawo do swojego szczęścia i miejsca w społeczeństwie

Dobroć człowieka jest największą wartością Nie ma kaleki jest człowiek Każdy ma prawo do swojego szczęścia i miejsca w społeczeństwie Zespół Szkół Specjalnych im Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie Rok założenia 1949 - Szkoła Podstawowa Nr 6 Specjalna im. Marii Grzegorzewskiej 1974 - Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy 1997- Zespół

Bardziej szczegółowo

Języki obce: Języki obce: Języki obce: Języki obce: język angielski. język angielski język niemiecki

Języki obce: Języki obce: Języki obce: Języki obce: język angielski. język angielski język niemiecki KLASA A DZIENNIKARSKO-MEDIALNA KLASA A DZIENNIKARSKO-MEDIALNA GRUPA DZIENNIKARSKA GRUPA MEDIALNA GRUPA DZIENNIKARSKA GRUPA MEDIALNA język polski język polski język polski język polski Jeśli łatwo nawiązujesz

Bardziej szczegółowo

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Studiuj blisko, solidnie, bezpłatnie www.pwsz.konin.edu.pl www.facebook.com/pwszkonin

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Studiuj blisko, solidnie, bezpłatnie www.pwsz.konin.edu.pl www.facebook.com/pwszkonin Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie REKRUTACJA 2013/2014 Studiuj blisko, solidnie, bezpłatnie www.pwsz.konin.edu.pl www.facebook.com/pwszkonin 2 3 Spis treści Słowo Rektora 5 Bezpieczeństwo wewnętrzne

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej

Sprawozdanie z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej Warszawa, 27.06.2013 r. Sprawozdanie z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (organizacja pożytku publicznego) za okres 1 stycznia 31 grudnia 2012 r. Spis treści 1. Dane organizacji... 4

Bardziej szczegółowo

OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ "SZKOŁY GLOBALNEJ 2013"

OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ SZKOŁY GLOBALNEJ 2013 OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ "SZKOŁY GLOBALNEJ 2013" Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie Opracowały: mgr Renata Nowak-Kogut mgr Katarzyna

Bardziej szczegółowo

Kuratorium Oświaty w Kielcach

Kuratorium Oświaty w Kielcach Kuratorium Oświaty w Kielcach 25-516 Kielce tel. 41 34 21 634 al. IX Wieków Kielc 3 fax 41 34 48 883 e-mail: kurator@kuratorium.kielce.pl http://kuratorium.kielce.pl Sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w dzielnicy Bielany w roku szkolnym 2010/2011

Spis treści. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w dzielnicy Bielany w roku szkolnym 2010/2011 Spis treści 1. Wprowadzenie... 7 2. Jednostki systemu oświaty nadzorowane przez dzielnicę podsumowanie... 8 1. Informacje ogólne, specyfika jednostek... 8 a. Przedszkola i inne formy wychowania przedszkolnego...

Bardziej szczegółowo

Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w dzielnicy Białołęka w roku szkolnym 2010/2011

Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w dzielnicy Białołęka w roku szkolnym 2010/2011 Spis treści 1. Wprowadzenie... 7 2. Jednostki systemu oświaty nadzorowane przez dzielnicę podsumowanie... 8 1. Informacje ogólne, specyfika jednostek... 8 a. Przedszkola i inne formy wychowania przedszkolnego...

Bardziej szczegółowo

Program rozwoju edukacji w Warszawie w latach 2013-2020

Program rozwoju edukacji w Warszawie w latach 2013-2020 Załącznik do Uchwały Nr LXIII/1751/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 29 sierpnia 2013 r. Program rozwoju edukacji w Warszawie w latach 2013-2020 Warszawa, 2013 r. 1 Program rozwoju edukacji w Warszawie w

Bardziej szczegółowo

Oferta edukacyjna Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2

Oferta edukacyjna Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Oferta edukacyjna Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR DLA KANDYDATÓW NA STUDIA W ROKU AKADEMICKIM 2014/15

INFORMATOR DLA KANDYDATÓW NA STUDIA W ROKU AKADEMICKIM 2014/15 INFORMATOR DLA KANDYDATÓW NA STUDIA W ROKU AKADEMICKIM 2014/15 www.pwsz.nysa.pl 1 NOWA SPECJALNOŚĆ NOWA SPECJALNOŚĆ SPECJALNOŚĆ NOWA SPECJALNOŚĆ NOWA SPECJALNOŚĆ NOWA SPECJALNOŚĆ NOWA SPECJALNOŚĆ NOWA

Bardziej szczegółowo

Informator Państwowej Wyższej. Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza. w Jarosławiu

Informator Państwowej Wyższej. Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza. w Jarosławiu Informator Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu ul. Czarnieckiego

Bardziej szczegółowo

Informator. Dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim 2013/2014

Informator. Dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim 2013/2014 Informator Dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim 2013/2014 Akademia Morska w Gdyni Informator Dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim

Bardziej szczegółowo

język, kultura, komunikacja filary twojej przyszłości Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego

język, kultura, komunikacja filary twojej przyszłości Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego język, kultura, komunikacja filary twojej przyszłości Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego spis treści *Kliknij na nazwę, aby przejść do danego działu. R.01 S.03 R.02 S.04 R.03 S.14 R.04 S.26 R.05

Bardziej szczegółowo

PROGRAM ROZWOJU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 IM. GENERAŁA WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO W ŁUKOWIE OPRACOWANY NA LATA 2013 2018

PROGRAM ROZWOJU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 IM. GENERAŁA WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO W ŁUKOWIE OPRACOWANY NA LATA 2013 2018 PROGRAM ROZWOJU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 IM. GENERAŁA WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO W ŁUKOWIE OPRACOWANY NA LATA 2013 2018 I. CHARAKTERYSTYKA SZKOŁY Baza szkoły: 1. Sala gimnastyczna 2. Boisko,, Orlik 3. Kryta

Bardziej szczegółowo