2012 Informacja o usługach

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "2012 Informacja o usługach"

Transkrypt

1 2012 Informacja o usługach

2 Indeks WARTO WIEDZIEĆ: Liczba miejsc: ok. 480 w każdym projekcie* Zasięg: Cała Polska Termin zakończenia: 2014r. Ilość firm które już skorzystały z projektów: ok. 100 * dane na styczeń 2012 Indeks 2 Dla kogo są usługi 5.2 ERP i BPO? 3 Korzyści z udziału w projektach 4 Usługa w mojej firmie - krok po kroku 5 Czym jest BPMN i jak jest wykorzystywany w projekcie? 6 Usługa zapisana w notacji BPMN 7 Co mogę w ramach projektu 5.2 ERP? 8 Co mogę w ramach projektu 5.2 BPO? 9 Przedsiębiorcy o usłudze 10 Usługi w Pytaniach i Odpowiedziach 11 Nasi Eksperci 12 Zostań naszym Partnerem 13 O firmie Sekwencja 14 Jak się zapisać 15 Kontakt 16

3 Dla kogo są usługi 5.2 ERP i BPO? WARTO WIEDZIEĆ: Definicja podmiotu MSP: Górną granicą dla firm z tego sektora jest zatrudnienie na poziomie mniejszym niż 250 pracowników oraz roczny obrót nie przekraczający 50 milionów euro lub całkowity bilans roczny nie wyższy niż 43 miliony euro. Pomoc de minimis: To wsparcie państwa udzielane przedsiębiorcom MSP w kwocie 200 tys. euro do wykorzystania na usługi w okresie 3 lat. Usługi są skierowane do sektora MSP. Zgłaszając się do projektów zyskują Państwo narzędzie zarządcze, dostępne dotychczas dla dużych przedsiębiorstw, wskazujące obszary które powodują wzrost konkurencyjności firmy na rynku i redukcję kosztów. Projekty obejmują analizę wielu obszarów firmy. Wielowymiarowy obraz przedsiębiorstwa pozwala na dostrzeżenie ewentualnych miejsc gdzie można wprowadzić optymalizację procesów i wdrożyć efektywne rozwiązania. Usługi mają zasięg ogólnopolski. Konsultanci dojeżdżają do każdej zgłaszającej się firmy MSP w kraju, dostosowując się do trybu pracy firm przez co oszczędzają Państwo swój czas. Nasze usługi są w całości finansowane z UE (pomoc de minimis) tym samym, nie angażują Państwa środków finansowych. Zaoszczędzone pieniądze mogą Państwo przeznaczyć na inne inwestycje.

4 Korzyści z udziału w projektach Korzyści z udziału w projektach: Otrzymanie pełnego obrazu funkcjonowania firmy, który pozwala na wprowadzenie optymalnych zmian w procesach i obniżenie kosztów. Możliwość dostrzeżenia błędów, wydzielenia nieefektywnych procesów na zewnątrz organizacji, usprawnienia działania firmy poprzez dopasowanie funkcjonalne systemów ERP i pomoc w ich wyborze. Wszystko to sprawia, że osoba zarządzająca firmą dostaje do ręki pełną diagnozę i receptę w jednym. Wdrożone zalecenia usprawnią Państwa biznes. Ponad połowa firm, które do tej pory skorzystały z projektu, usprawniła procesy i wprowadziła korzystne zmiany.

5 Zgłoś się do projektów: Usługa w mojej firmie - krok po kroku ZGŁOSZENIE DO USŁUGI SPOTKANIA Z EKSPERTAMI ANALIZA I MODELOWANIE RAPORT KOŃCOWY Za pomocą serwisów www: erp.sekwencja.org i bpo.sekwencja.org należy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy. Następnie przedsiębiorca otrzymuje link do formularza szczegółowego, który wypełnia i przesyła do analizy kwalifikującej do usługi. Najważniejsze jest pierwsze spotkanie. Poza domknięciem spraw formal - nych zostają na nim określone obszary, w których będzie realizowana usługa i powstaje wstępny harmonogram prac konsultantów z terminami kolejnych spotkań. Konsultanci zbierają dane do mapowania i oceny procesów oraz sprawności organizacyjnej przedsiębiorstwa. Eksperci określają stan as is, czyli obecny przebieg procesów. Powstaje mapa głównych procesów w przedsiębiorstwie. Następnie ekspeci przedstawiają graficznie oraz opisują przebieg docelowych procesów (tzw. model TOBE) Zostaje przygotowany szczegółowy raport zawierający modele procesów (ASIS oraz TOBE ) wraz z rekomendacjami i zaleceniami dla przedsiębiorcy oraz informacjami o możliwych do wdrożenia innowacjach. Pozwala on przedsiębiorcy na zastosowanie rozwiązań optymalizacyjnych w swojej organizacji, usprawniając ją wprowadzanymi innowacjami. płynących z wdrożenia innowacji.

6 Czym jest BPMN i jak jest wykorzystywany w projekcie? BPMN to nowoczesny, uniwersalny graficzny język zapisu stosowany w świecie biznesu. Pozwala w przejrzysty i łatwy sposób przedstawić krok po kroku procesy zachodzące w każdym przedsiebiorstwie. Dzięki zastosowaniu takiego zapisu konsultanci Sekwencji mogą zbadać wybrane procesy, które zachodzą w poszczególnych obszarach firmy. Na początku wyodrębniany jest tzw. proces główny - czyli najważniejszy w danej firmie (np. sprzedaży czy produkcji) wraz z procesami pomocniczymi i zarządczymi. Jest to tzw. etap mapowania. W oparciu o tę wiedzę konsultanci mogą przedstawić kadrze zarządzającej jak w rzeczywistości wygląda dany proces. Czytelność zapisu pomaga szybko zlokalizować miejsca, w których proces się komplikuje lub przebiega w mało skuteczny sposób. Następnym najważniejszym etapem jest narysowanie za pomocą prostych symboli BPMN analizowanego wcześniej, procesu w lepszy, bardziej optymalny sposób. Na następnej stronie prezentujemy zapis w systemie BPMN procesu świadczenia usług przez konsultantów Sekwencji.

7 Usługa zapisana w notacji BPMN zeba alizacji esów Uczestnik projektu 5.2 Potrzeba Zaproszenie optymalizacji do projektu procesów Zaproszenie Oczekiwanie do na projektu odpowiedź Oczekiwanie na odpowiedź Otrzymanie informacji o zaakceptowaniu danych do projektu Otrzymanie Podpisanie informacji umowy wraz o zaakceptowaniu z załącznikami danych do projektu Podpisanie umowy wraz z załącznikami Propozycja terminu spotkania Notatka ze spotkania Propozycja terminu spotkania Pierwsze spotkanie inicjujące Pierwsze Ustalenie spotkanie terminu kolejnego inicjujące spotkania Notatka ze spotkania Ustalenie terminu Analiza kolejnego raportu spotkania Czy akceptacja? Analiza raportu Tak Nie Uwagi Czy akceptacja? Akceptacja raportu Nie Tak Uwagi Akceptacja raportu W projekcie mogą brać udział firmy z sektora MSP W projekcie mogą brać udział firmy z sektora MSP Tak Tak Czy MSP? Czy MSP? Sekwencja Odebranie zgłoszenia Analiza statusu przedsiębiorstwa Odebranie zgłoszenia Analiza statusu przedsiębiorstwa Tak Nie Prośba o podpisanie umowy wraz z załącznikami Tak Nie Prośba Weryfikacja o podpisanie otrzymanych umowy wraz z dokumentów załącznikami Przypisanie Weryfikacja otrzymanych zespołu dokumentów ekspertów Zaproponowanie terminu pierwszego spotkania Przypisanie zespołu ekspertów Zaproponowanie terminu pierwszego spotkania Nie Czy klientowi odpowiada termin? Nie Prace analityczne Czy klientowi odpowiada termin? Przygotowanie Prace raportu analityczne z rekomendacjami Przygotowanie Wprowadzanie raportu z poprawek rekomendacjami Zakończenie świadczenia usługi Wprowadzanie poprawek Zakończenie świadczenia usługi Duża firma nie może barać udziału w projekcie Duża firma nie może barać udziału w projekcie

8 Co mogę w ramach projektu 5.2 ERP? WARTO WIEDZIEĆ: Najważniejsze korzyści płynące z wdrożenia systemu klasy ERP: zwiększenie sprzedaży, uporządkowanie procesów w przedsiębiorstwie, integracja funkcji i działów, poprawa efektywności pracy, lepsza obsługa klientów i szybsza reakcja na ich potrzeby, raportowanie odpowiednie dla każdego szczebla kierownictwa, pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych, wyższa konkurencyjność i elastyczność działania. Celem projektu jest poprawienie funkcjonowania firm MSP. W ramach realizacji projektu zaproponujemy innowacyjne rozwiązania informatyczne w wielu obszarach infrastruktury IT. Usługa ma charakter unikalny przeprowadzo działania dostosowane będą do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Głównymi obszarami podlegającymi w/w. działaniom będą: Otrzymają Państwo propozycje optymalizacji infrastruktury, sugestie co do wyboru oraz użytkowania wydzielonych i zintegrowanych systemów magazynowych, produkcyjnych, logistycznych.

9 Co mogę w ramach projektu 5.2 BPO? WARTO WIEDZIEĆ: Najważniejsze korzyści płynące z outsourcingu: skupienie się na kluczowej działalności, zmniejszenie obciążeń administracyjnych, zwiększenie elastyczności firmy, uwolnienie zasobów i potencjału firmy, który może zostać wykorzystany do rozwoju jej głównego biznesu, dostęp do wsparcia specjalistów, bez potrzeby tworzenia dodatkowych etatów. Sedno projektu leży w dostarczeniu przedsiębiorcy podstawy do uzyskiwania korzyści z tytułu generowania zysku lub obniżenia kosztów w dłuższej perspektywie. Analiza i modelowanie procesów biznesowych przeprowadzane mogą być w obszarach: Niezależna analiza daje możliwość zapoznania się z własnymi procesami, czego wynikiem jest poszukiwanie rozwiązań mogących te procesy zoptymalizować, a nie dostosować do usług oferowanych przez firmy outsourcingowe.

10 Przedsiębiorcy o usłudze Drukarnia w Oficynie LKJ-BUD Argus Wielu partnerów biznesowych wymaga wzajemnego zaufania i wypracowania najlepszych schematów działania. Dlatego DWO zdecydowało się na wzięcie udziału w projekcie POIG 5.2 BPO prowadzonym przez firmę Sekwencja Sp. z o.o. Projekt ten pozwala przedsiębiorcy nieodpłatnie przeprowadzić analizę procesów biznesowych w swojej firmie i poprawić je tak, żeby jak najefektywniej korzystać z dobrodziejstw outsourcingu, a jednocześnie nie utracić kontroli nad najważniejszymi elementami firmy. Taka analiza po wielu latach działania przedsiębiorstwa pozwoli DWO na spokojne patrzenie w przyszłość i dalszy rozwój swojej oferty. Zyskałem wiedzę, która pozwoli mi na poprawienie efektywności poszczególnych części firmy, a także przygotuje ją do wdrożenia systemu zarządzania mówi Krzysztof Szukała. Przeprowadzenie analizy procesów biznesowych nie sprawiło, że dowiedziałem się czegoś nowego o swojej firmie. Nie oczekiwałem tego. Dowiedziałem się także czegoś o sobie. Przy okazji badania przekonałem się, jak wiele obowiązków powinienem scedować na swoich pracowników, zamiast zajmować się wszystkim sam. To będzie wymagało zmiany podejścia do obowiązków przeze mnie i załogę. W firmie jest trochę jak w małżeństwie mówi wiceprezes Anna Bialik. Z czasem przyzwyczajamy się do pewnych niedociągnięć i przestajemy je zauważać. Różnica polega na tym, że w firmie możemy poprosić kogoś o spojrzenie z zewnątrz. Ten ktoś, czyli doświadczona firma konsultingowa, jaką jest Sekwencja, przypomni nam o wąskich gardłach, które przestaliśmy już zauważać. Dzięki temu dowiemy się także, jaką część naszej działalności możemy przekazać na zewnątrz, by obniżyć koszty. Będziemy mogli jeszcze lepiej prowadzić firmę w przyszłości.

11 Usługi w Pytaniach i Odpowiedziach Co ja z tego będę miał? Pełny obraz procesów, co pozwoli na dostrzeżenie błędów, wydzielenie nieefektywnych procesów poza przedsiębiorstwo a tym samym obniżenie kosztów. Ile to zajmie czasu mojego i moich pracowników? W zależności od wybranych obszarów, które będziemy analizować usługa trwa od 3 tygodni do 3 miesięcy, w tym u Państwa będzie to kilka parogodzinnych spotkań, w związku z czym nie będzie to wpływało na codzienną pracę Państwa firmy. Ile to kosztuje? Usługa jest dofinansowana z funduszy UE, tym samym nie angażuje środków finansowych firmy. Jedyny koszt to czas jaki należy nam poświęcić. Jaką macie gwarancję bezpieczeństwa/poufności moich danych? Obustronna klauzula zawarta w umowie i rygorystyczne procedury wewnętrzne obowiązujące naszych konsultantów gwarantują poufność powierzonych nam przez Państwa danych. Jakie macie Państwo referencje/doświadczenie? Nasza firma w ciągu blisko 10 lat zrealizowała z powodzeniem setki projektów dla dziesiątek klientów. Mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu projektów dla firm z sektora MSP, co daje Państwu gwarancję najwyższej jakości usługi.

12 Nasi Eksperci Jesteśmy firmą consultingową z wieloletnim doświadczeniem. Dysponujemy doświadczonymi konsultantmi, którzy z sukcesem zrealizowali kilkaset projektów. Są oni siłą naszej firmy. Zatrudniamy analityków biznesowych, ekspertów technologicznych z różnych dziedzin i wyspecjalizowanych konsultantów. Wszyscy oni aby pracować przy projektach 5.2 przeszli staranną kilkustopniową weryfikację pod kątem doświadczenia i umiejetności. Cały zespół Sekwencji stale rozwija swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w szeregu intensywnych szkoleń specjalistycznych i jak również szkoleń dziedzinowych, niezbędnych w konsultingu biznesowym w ramach mimimum 10-cio dniowych cykli rocznie. Dzięki wdrożonym procedurom zarządzania jakością prowadzimy system ewaluacyjny, w którym Państwo możecie ocenić zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie konsultantów, którzy pracowali dla Państwa firmy w ramach usług. Doskonalimy się dla Was, a rozwiązywanie problemów jest dla nas wyzwaniem!

13 Zostań naszym Partnerem Zajmujesz się optymalizacją procesów biznesowych? A może jesteś analitykiem z doświadczeniem przy wdrożeniach systemów ERP? Znasz się na produkcji i outsourcingu? Potrafisz sie posługiwać notacją BPMN? Masz doświadczenie związane z logistyką i magazynowaniem? Nie jest ci obce kompleksowe zarządzanie jakością? W ramach prowadzonych przez nas projektów współpracujemy z szeregiem ekspertów, specjalistów i przedstawicieli różnych branż i zawodów. Jeśli chciałbyś nawiązać z nami współpracę możesz, poza trybem odpowiedzi na umieszczane przez nas ogłoszenia, wysłać do nas swoje CV oraz krótką notatką o sobie, listem motywacyjny lub ofertą.

14 O firmie Sekwencja WARTO WIEDZIEĆ: Nasze serwisy www: Jesteśmy zespołem wysokiej klasy doświadczonych specjalistów od doradztwa biznesowego i informatycznego. Od rozpoczęcia działalności w 2003 r. Sekwencja zajmuje się odpowiedzialnym doradztwem dla firm z sektora MSP. Pozyskaliśmy dla naszych Klientów środki unijne liczone w setkach milionów złotych. Wspieramy naszą wiedzą firmy w decyzjach inwestycyjnych, zakupowych i rozwojowych. O tym, że należymy do najlepszych w naszej branży świadczy status ośrodka Krajowego Systemu Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw (KSU), a od 2011 roku statusu ośrodka Krajowego Systemu Innowacji (KSI). Klienci ufają nam powierzając doradzanie przy kluczowych kwestiach biznesowych. Te relacje zawsze procentują. Od 5 lat jesteśmy również koordynatorem klastra informatycznego Klaster Info. Dzięki aktywnemu działaniu naszej Spółki, Klaster dynamicznie się rozwija, szczególnie w zakresie prac badawczo rozwojowych nad rozwiązaniami CRM i usług typu cloud computing.

15 Jak się zapisać W celu skorzystania z usług należy: 1. Zgłosić chęć udziału w projekcie wypełniając zgłoszenie dostępne na stronach www: 2. Wypełnić otrzymany drogą ową formularz zgłoszeniowy 3. Przesłać skany wymaganych dokumentów Po weryfikacji dokumentów przygotowywana jest umowa, zostaje w niej określony termin rozpoczęcia usługi. Trwa ona od 3 tygodni do 3 miesięcy. Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi Konsultantami

16 Kontakt Oddział Pomorze Gdańsk ul. Konrada Leczkowa 1 tel.: fax: Oddział Centrum Warszawa Al. Jerozolimskie 51/12 (vis-a-vis dworca Warszawa Śródmieście) Infolinia: fax: Oddział Łódź Łódź ul. Małachowskiego 78a tel.: fax: Oddział Mińsk OOO Sekwencja Bel Minsk, Republika Białorusi Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 17 Nasze projekty są dostępne na terenie całego kraju. W momencie rozpoczęcia realizacji usługi dojeżdzamy do każdego miejsca, a wszystkie koszty z tym związanesą po naszej stronie. Zapraszamy również do naszych oddziałów. Dysponujemy biurami od Gdańska po Kraków. Najprościej jest jednak napisać lub zadzwonić, zachęcamy do kontaktu. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszelkie Państwa pytania. Oddział Małopolska Kraków ul. Wenecja 2b/5 tel.: fax:

Raport Kapitał dla Firm 2008

Raport Kapitał dla Firm 2008 RAPORT KAPITAŁ DLA FIRM 2008 Raport Kapitał dla Firm 2008 SPIS TREŚCI Eksperci o rynku kapitałowym w Polsce 4 Potrzeby kapitałowe przedsiębiorstw 5 Dotacje unijne: Kto może skorzystać z dotacji unijnych

Bardziej szczegółowo

PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ!

PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ! PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ! Warszawa 2010 Praca zbiorowa redakcja: Anna Forin Aleksandra Herba Małgorzata Seruga Adam Badach Maciej Kopytek Krzysztof Dudek Marek Hryniewicki Jakub Rawski Andrzej Szwoch

Bardziej szczegółowo

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. DORADZTWO 1 2 GAPR sp. z o.o. 3 GAPR sp. z o.o. Górnośląska Agencja

Bardziej szczegółowo

Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT

Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT Koncepcja Publikacji: Leszek Czech Autorzy: Tomasz Dębicki Olgierd Dziamski Tomasz Kawecki Wojciech Kliber Marcin Kraska Piotr Nowak Michał Przybylski

Bardziej szczegółowo

Jak efektywnie szkolić pracowników

Jak efektywnie szkolić pracowników Jak efektywnie szkolić pracowników Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,

Bardziej szczegółowo

Inwestujemy w Waszą przyszłość dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

Inwestujemy w Waszą przyszłość dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Inwestujemy w Waszą przyszłość dla rozwoju innowacyjnej gospodarki PODRĘCZNIK STANDARDU ŚWIADCZENIA NOWEJ USŁUGI DORADCZEJ O CHARAKTERZE PROINNOWACYJNYM AUDYTU POTRZEB MARKETINGOWYCH [Podręcznik dystrybuowany

Bardziej szczegółowo

2. Opracowanie dotyczące analizy konkurencyjnej przedsiębiorstwa pod kątem produktów lub usług przedsiębiorcy

2. Opracowanie dotyczące analizy konkurencyjnej przedsiębiorstwa pod kątem produktów lub usług przedsiębiorcy 2. Opracowanie dotyczące analizy konkurencyjnej przedsiębiorstwa pod kątem produktów lub usług przedsiębiorcy 2.1. Analiza firmy i jej otoczenia 2.1.1. Analiza makroekonomiczne PEST Multicom Consulting

Bardziej szczegółowo

RAPORT INTELIGENTNA FIRMA 2011 dodatek promocyjny DO NOT COPY

RAPORT INTELIGENTNA FIRMA 2011 dodatek promocyjny DO NOT COPY RAPORT INTELIGENTNA FIRMA 2011 dodatek promocyjny DO NOT COPY SEKTOR DORADCZY w poszukiwaniu nowej oferty wartości W ciągu ostatnich trzydziestu lat byliśmy świadkami dynamicznej ekspansji największych

Bardziej szczegółowo

DOFINANSOWANIE DLA FIRM NA DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO-ROZWOJOWĄ ORAZ WDROŻENIE JEJ WYNIKÓW

DOFINANSOWANIE DLA FIRM NA DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO-ROZWOJOWĄ ORAZ WDROŻENIE JEJ WYNIKÓW DOFINANSOWANIE DLA FIRM NA DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO-ROZWOJOWĄ ORAZ WDROŻENIE JEJ WYNIKÓW WETTIN TO NAJWYŻSZA SKUTECZNOŚĆ, JAKOŚĆ I RZETELNOŚĆ Szanowni Państwo, WETTIN jest firmą konsultingową specjalizującą

Bardziej szczegółowo

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem Nasza kompetencja to SAP Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP Spis treści my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci

Bardziej szczegółowo

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper Nowa generacja rozwiązań ERP Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper nowa generacja rozwiązań ERP Styczeń 2010 Wstęp Rozwój rozwiązań

Bardziej szczegółowo

Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą

Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością jak z własnej. GŁÓWNE LOGO Polski HR S.A. skupia

Bardziej szczegółowo

INNOWACYJNA ROLA OUTSOURCINGU RACHUNKOWOŚCI

INNOWACYJNA ROLA OUTSOURCINGU RACHUNKOWOŚCI INNOWACYJNA ROLA OUTSOURCINGU RACHUNKOWOŚCI 1. Definicja i formy outsourcingu Funkcjonowanie przedsiębiorstw na rynku jest uzależnione od ich efektywności w działaniu, która przejawia się przede wszystkim

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Zbigniew Rymarczyk. Wiceprezes Comarch S.A. Dyrektor Sektora ERP

Szanowni Państwo, Zbigniew Rymarczyk. Wiceprezes Comarch S.A. Dyrektor Sektora ERP Comarch ALTUM to pierwsza inteligentna platforma ERP, dedykowana do kompleksowego wsparcia wszystkich kluczowych procesów biznesowych w średnich i dużych firmach handlowych, usługowych oraz sieciach handlowych.

Bardziej szczegółowo

Czas na Profe al. Profesal w Stowarzyszeniu Wiosna _6. Jak informatycy mogą wesprzeć fundriserów? _8

Czas na Profe al. Profesal w Stowarzyszeniu Wiosna _6. Jak informatycy mogą wesprzeć fundriserów? _8 Czas na Profe al MAGAZYN EFEKTYWNYCH FIRM NR 5 1/2013 wydawca: Profesal Sp. z o.o. Profesal w Stowarzyszeniu Wiosna _6 Jak informatycy mogą wesprzeć fundriserów? _8 System CMMS Profesal Maintenance wspiera

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR DLA PODMIOTÓW LECZNICZYCH, SAMORZĄDOWCÓW I INWESTORÓW. www.knowhow.com.pl

INFORMATOR DLA PODMIOTÓW LECZNICZYCH, SAMORZĄDOWCÓW I INWESTORÓW. www.knowhow.com.pl www.knowhow.com.pl INFORMATOR DLA PODMIOTÓW LECZNICZYCH, SAMORZĄDOWCÓW I INWESTORÓW SPIS TREŚCI LECZYMY SŁUŻBĘ ZDROWIA 5 NARZĘDZIA INFORMATYCZNE MED IT 9 MedLider 10 Benchmarking 11 FINANSOWANIE ROZWOJU

Bardziej szczegółowo

ANALIZA PRZEDWDROŻENIOWA

ANALIZA PRZEDWDROŻENIOWA ANALIZA PRZEDWDROŻENIOWA Implementacja Systemu B2B w firmie Lancelot i w przedsiębiorstwach partnerskich Przygotowane dla: Przygotowane przez: Lancelot Marek Cieśla Grzegorz Witkowski Constant Improvement

Bardziej szczegółowo

Jak wybrać dobrą agencję PR?

Jak wybrać dobrą agencję PR? Jak wybrać dobrą agencję PR? opracowanie przygotowane przez Związek Firm Public Relations Warszawa 2013 Spis treści Słowo wstępu 3 Typologia przetargów 4 Przed przetargiem 7 Zarządzanie przetargiem 13

Bardziej szczegółowo

Słowo wstępne... 2. Korzyści wynikające z integracji systemu ISO z kontrolą zarządczą - wywiad z Januszem Pęcherzem, Prezydentem Miasta Kalisza...

Słowo wstępne... 2. Korzyści wynikające z integracji systemu ISO z kontrolą zarządczą - wywiad z Januszem Pęcherzem, Prezydentem Miasta Kalisza... BIULETYN Nr 3 (12)/2014 KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTKACH SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO SPIS TREŚCI Słowo wstępne... 2 Korzyści wynikające z integracji systemu ISO z kontrolą zarządczą - wywiad z Januszem Pęcherzem,

Bardziej szczegółowo

dialog dialog z interesariuszami interesariuszami dialog dialog dialog interesariuszami interesariuszami interesariuszami

dialog dialog z interesariuszami interesariuszami dialog dialog dialog interesariuszami interesariuszami interesariuszami dialog z interesariuszami Jak rozmawiać, czyli jak usłyszeć i jak zostać wysłuchanym? dialog z dialog interesariuszami dialog z dialog z interesariuszami interesariuszami z interesariuszami Poradnik dla

Bardziej szczegółowo

BIZNES FIRMA NOWOCZESNA. Bezpieczna poczta. Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18. Media społecznościowe

BIZNES FIRMA NOWOCZESNA. Bezpieczna poczta. Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18. Media społecznościowe BIZNES benchmark magazyn #7 / 06 / 2014 Wykorzystanie technologii GPS w firmach s. 25 Bezpieczna poczta Czego nie trzymać w swojej skrzynce s. 6 Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18 Media

Bardziej szczegółowo

sieci szkieletowe program e-pionier Internet rzeczy cyfrowego Program Operacyjny Polska Cyfrowa FUNDUSZE UNIJNE rynek ICT Big Data

sieci szkieletowe program e-pionier Internet rzeczy cyfrowego Program Operacyjny Polska Cyfrowa FUNDUSZE UNIJNE rynek ICT Big Data start-upy metadane sieci szkieletowe profil zaufany kierunki techniczne studia zamawiane usługi program e-pionier komunikacja M2M klastry technologiczne interdyscyplinarność platforma epuap Europejska

Bardziej szczegółowo

III edycja poznaj wnioski i opinie specjalistów z sektora outsourcingu

III edycja poznaj wnioski i opinie specjalistów z sektora outsourcingu Ogólnopolskie Badanie Rynku 2013 Outsourcingu III edycja poznaj wnioski i opinie specjalistów z sektora outsourcingu Payroll consulting Administracja wynagrodzeniami Zarzàdzanie dokumentacjà personalnà

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Zbigniew Rymarczyk. Wiceprezes Comarch S.A. Dyrektor Sektora ERP

Szanowni Państwo, Zbigniew Rymarczyk. Wiceprezes Comarch S.A. Dyrektor Sektora ERP Comarch ALTUM to pierwsza inteligentna platforma ERP, dedykowana do kompleksowego wsparcia wszystkich kluczowych procesów biznesowych w średnich i dużych firmach handlowych, usługowych oraz sieciach handlowych.

Bardziej szczegółowo

Jeden system - wiele korzyści!

Jeden system - wiele korzyści! Jeden system - wiele korzyści! Zapraszam do uporządkowanego świata PROGMATE DOCs. Pytany przy różnych okazjach o to, czym tak naprawdę jest PROGMATE DOCs, odpowiadam: To solidny fundament, na którym można

Bardziej szczegółowo

Jak założyć i rozwijać Centrum Transferu Wiedzy? Przewodnik użytkownika

Jak założyć i rozwijać Centrum Transferu Wiedzy? Przewodnik użytkownika Jak założyć i rozwijać Centrum Transferu Wiedzy? Przewodnik użytkownika SPIS TREŚCI WPROWADZENIE... 3 CENTRUM TRANSFERU WIEDZY (CTW)... 5 WIZJA I MISJA... 5 CHARAKTER DZIAŁALNOŚCI CTW... 6 KRÓTKIE PODSUMOWANIE...

Bardziej szczegółowo

PRZEGLĄD OUTSOURCINGOWY 35 FIRMA DOBRA RADA (2013) NUMER IŚĆ W JEDNYM KIERUNKU, CZY W WIELU? REDUKCJA, KTÓRA NIE BOLI OUTSOURCING W BRANŻY E-COMMERCE

PRZEGLĄD OUTSOURCINGOWY 35 FIRMA DOBRA RADA (2013) NUMER IŚĆ W JEDNYM KIERUNKU, CZY W WIELU? REDUKCJA, KTÓRA NIE BOLI OUTSOURCING W BRANŻY E-COMMERCE NUMER 04 (2013) IŚĆ W JEDNYM KIERUNKU, CZY W WIELU? REDUKCJA, KTÓRA NIE BOLI OUTSOURCING W BRANŻY E-COMMERCE NAJNOWSZE ARTYKUŁY, POGLĄDY I OPINIE DOTYCZĄCE OUTSOURCINGU ISBN 978-83-931740-3-4 NUMER 4 (2013)

Bardziej szczegółowo

Dwa razy więcej nowych klientów

Dwa razy więcej nowych klientów Magazyn profesjonalistów SAP nr 3 (41) / WRZESIEŃ 2010 SAP CRM W WOLTERS KLUWER: Dwa razy więcej nowych klientów Lex to marka znana każdemu prawnikowi i radcy prawnemu. Inne publikacje Wolters Kluwer stanowią

Bardziej szczegółowo

Wyprzedz konkurencje!

Wyprzedz konkurencje! Wyprzedz konkurencje! Audyt Innowacji efekty prac Parku Naukowo-Technologicznego Technopark Gliwice i Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM publikacja podsumowująca Publikacja przygotowana

Bardziej szczegółowo

MAGAZYN UNIT4 TETA. Jak nie zabić strategicznych działań HR. Pięć rzeczy, którymi nie jest twój email. ERP na usługach. sieci

MAGAZYN UNIT4 TETA. Jak nie zabić strategicznych działań HR. Pięć rzeczy, którymi nie jest twój email. ERP na usługach. sieci MAGAZYN UNIT4 TETA Magazyn dla Klientów UNIT4 TETA Czerwiec 2014, nr 35 6 Jak nie zabić strategicznych działań HR ERP na usługach 8 10 sieci Pięć rzeczy, którymi nie jest twój email 04 W NUMERZE TETA ERP

Bardziej szczegółowo